PDA

View Full Version : Teren de baschet Poli - Sport Arena



Pages : [1] 2

vlad12
3rd October 2005, 11:19
Salut!

Asa cum am spus ceva timp in urma (desi atunci credeam ca dam drumul la finele lui august), terenul de baschet de linga Carrefour (care e exact acesta de la Politehnica) e pe ultima suta de metrii. Probabil ca peste 10 zile, mai exact la finele saptaminii viitoare, 14 octombrie, baza va fi 100% functionala. Pe linga cele doua terenuri de baschet/tenis, mai e unul de fotbal cu iarba sintetica agrementata FIFA si UEFA, dar cred ca capitolul asta nu va intereseaza pe cei de aici.

Termenii ramin aceasi pe care i-am spus, adica nocturna, panouri de plexi si inele flexibile cu proiectie de 2,2 m, totul de dimensiuni regulamentare FIBA, suprafata omologata de FIBA si ITF, paza. Din pacate, din motive finainciare, investitia fiind cu mult mai mare decit cea preconizata initial, vestiarele nu vor fi gata acum, ci in primavara.

In functie de vreme, e posibil ca in weekendul 15-16 octombrie sa organizam un streetball, pina noaptea tirziu, sa prindem macar finalele in nocturna... Repet, asta ramine de vazut, in functie de conditiile meteo.

Taxa pentru baschet va fi de 600.000 nocturna/ 500.000 ziua pe ora. In cazul abonamentelor, pretul va fi de 500.000 nocturna/ 400.000 ziua pe ora.

In timpul orelor de curs (orele 08 - 17) baza va putea fi folosita gratuit de catre studentii Politehnicii, numai in cadrul orelor de sport si cu acordul cardelor didactice.

Astept cu interes intrebari de la voi, sugestii, si ce credeti voi ca ar mai trebui ca totul sa fie in regula.

Raptor
3rd October 2005, 12:43
E marfa am trecut acu 1 ora p-acolo... inca e ciment pe jos... nu ati acoperit.

Cu ceva vreme in urma, cand era la inceputu constructiei, am fost sa intreb ce se construieste, si am intrebat ceva genu "stiti cumva... se face teren de basket aici?" (sau asa ceva) si am fost luat la misto de "sefu" de acolo, cu ceva gen "nu-mi vorbesti asa, imi zici sa traiti! ma scuzati ca va deranjez si ma intrebi pe urma".

So I was like "WTF?" si l-am intrebat cum a vrut el (spunand in gandu meu "alt cretin si asta") si mi-a zis ca bla bla bla da se va face etc.

Asta ca un comentariu vizavi de atitudinea domnilor de acolo. Ramane sa imi dati mie sau lui dreptate (nu ca ar conta dar whatever).

Trecand insa peste asta, e un teren excelent, e (extrem) de bine ca s-a facut si sper sa aduca profit, si sa mai scada pretzurile. Sper de asemenea ca dpv calitativ, sa NU SE ALUNECE PE ACEA SUPRAFATZA.

Ca intrebare (daca imi permiteti imparatia si luminatia voastra, plenipotentialitatea voastra, fermecaciunea voastra etc), as dori (mai cititi odata paranteza) sa stiu, daca nu am ora de sport, dar vreau sa joc, ca student in fascinanta Pulitehnica, am dreptu sa joc? :mda: (acuma am draci ca iar imi aduc aminte) :mda:

vlad12
3rd October 2005, 13:10
Imi cer scuze pentru purtarea sefului de acolo, dar nu e decit seful de santier, fara nici o legatura cu noi (cred ca era un tip mai in virsta care vorbeste cum zici tu). Dar ca in Romania, toti sint niste oameni foarte importanti... Bafta ta ca ti-a raspuns, si nu s-a suparat rau de tot :))

Revenind: suprafata e ok, crede-ma, FIBA nu da ok-ul pe orice. Am jucat pe asa ceva la Asesoft la sala, si e super ok. Bineinteles ca daca ploua aluneca, dar oricum aluneci mult mai putin decit pe ciment sau asfalt si daca are drenaj, la 15 minute dupa ploaie poti juca linistit.

Cit priveste jocul in timpul orelor, prin contract, acolo vor putea sa se desfasoare numai orele de sport, Politehnica si profesorii raspunzind pentru eventuale daune. Orele de sport se desfasoara intre 08-17 de luni pina vineri. Acum, ca ai o pila la un prof si te lasa sa joci cu o alta grupa, nu cind ai ore, e treaba ta.

Raptor
3rd October 2005, 13:16
Ok thanks for the answer. Deci in 10 zile asa e gata? Adica panouri puse, suprafatza pe jos etc? O sa fie marfa.

Pretzurile sunt... *cough cough*... nush ce sa zic... depinde si cati oameni vin. 10 oameni = 50.000 de om.

Panourile o sa fie fixe? Adica, la 3.05 si stau acolo, sau poti sa le modifici inaltimea? (ca am uitat termenu :mda: )

vlad12
3rd October 2005, 13:30
pot veni 2 sau 3 echipe, nu are nici o importanta... pretul e fix, indiferent de numarul de oameni. abonamentul te scuteste de plata in plus si de neplaceri gen pozitie ocupata cind ai vrea sa joci.

cum spuneam totul va fi regulamentar, deci si inaltimea inelului. instalatiile nu au inaltime variabila, sint fixe, adica la 3,05m.

mishu
3rd October 2005, 15:12
sa inteleg ca de luni pana vineri de la ora 8 la ora 17 nu se poate juca deloc... sau in cazul in care nu sunt ore de sport se poate veni si juca???

si inca o chestie... la iarna aveti posibilitatea sa puneti un balon cu aer cald de genul celor care acopera unele terenuri de tenis... si daca da cat va costa intrarea in aceste conditii???

vlad12
3rd October 2005, 15:58
in programul Politehnicii, in fiecare zi exista ore de sport intre 08-17, fara exceptie. in cazul in care nu se fac orele, terenul nu poate fi folosit, din lipsa de profesor.

din cauze financiare iarna aceasta nu vom o sa acoperim terenurile, dar exista proiect pentru asa ceva in viitor. nu va fi balon, ci o structura usoara.

eddy_jozsa
3rd October 2005, 17:49
un vechi proverb chinezesc spune ca "cine n-are profesori, sa-si cumpere" :D




(scuze de caterinca)

EDIT (Raptor) : E bun proverbul asta. Undeleted.

mishu
3rd October 2005, 21:21
Pretzurile sunt... *cough cough*... nush ce sa zic... depinde si cati oameni vin. 10 oameni = 50.000 de om
da dar gandeste-te ca nu joci numai o ora... ci joci doua... =10 grei...

cam scump... si mi se pare cam aiurea ca s-a deschis acum... cand mai sunt maxim 3 sapt de jucat afara... cred mai inspirata ar fi fost o deschidere prin martie-aprilie...

vlad12
4th October 2005, 11:06
ai perfecta dreptate cu mometul deschiderii. initial am vrut in iunie, dar din cauze de acte, autorizatii, discutii cu politehnica, etc, am lungit-o pina acum. nu glumesc, a fost doar treaba de hirtii, nimic altceva... si in plan era si structura usoara pe care sa o punem la baschet si tenis, dar anul asta sigur nu se va mai face.

cit priveste leii grei, daca joci 2 ore, pot fi 3 echipe, si costurile scad... fiindca mi-e greu sa cred ca poti juca la intensitate maxima timp de 2 ore. si daca ai si abonament, costurile scad din nou... adica sint mai apropiate de 5 lei decit de 10.

caseta
4th October 2005, 12:08
problema nu ar fi neaparat pretul - la 50k/1 ora - 1 ora juma ... merge
insa e mai complicat sa organizezi 15 oameni care sa vina in acelasi timp.

asta ar fi o diferenta fata de studentesc, unde se plateste la intrare o taxa si aia e. daca sunt 50 de oameni, joci cit ejti in stare sa stai la masa, daca sunt 2, joci 1-la-1 pina iti sar capacele.

nu zic ca asa (cu taxa la intrare) ti-ai recupera mai repede investitia, dar e posibil sa vina mai multa lume.

vlad12
5th October 2005, 10:35
referitor la plata intrarii, nu a terenului: problema e ca daca ar fi asa cum vezi tu, nu se vor mai putea face rezervari si abonamente... si ar iesi haos.

cit priveste studentescul, nu stiu, nu am mai fost acolo sa joc de 5-6 ani, dar atunci acolo nu jucau cei mai buni, ci cei mai smecheri si cu gura mai mare. citeodata si cu pumnul mai tare... sper ca acum atmosfera a devenit ok, dar atunci asa era. cistigai nu neaparat pe cit stiai sa joci.

caseta
5th October 2005, 12:14
corect. si iarasi corect.
eu personal, insa, nu cred ca as putea gasi 10 oameni care sa se potriveasca sa vina la basket in ziua X la o ora anume. ma refer la oameni care sa stie cit de cit sa joace. ;)

hmmm .... poate am putea sa folosim forumu pt a ne stringe 10-15 oameni care sa mergem sa jucam. ;)

MadSkillz
5th October 2005, 12:23
vlad12 rezerva-mi ziua inaugurala te rog :)

uvictor
5th October 2005, 12:37
Ca sa inteleg si eu, e vechea sala din poli (eu am facut sport in primii doi ani adica acum vreo 4 ani) ? Daca nu, atunci sa lasi si tu un numar de telefon unde putem suna pentru rezervare in cazul in care ajungem mai greu :D
E in sala sau afara?

mishu
5th October 2005, 13:48
In functie de vreme, e posibil ca in weekendul 15-16 octombrie sa organizam un streetball, pina noaptea tirziu, sa prindem macar finalele in nocturna... Repet, asta ramine de vazut, in functie de conditiile meteo.


Bineinteles ca daca ploua aluneca, dar oricum aluneci mult mai putin decit pe ciment sau asfalt si daca are drenaj, la 15 minute dupa ploaie poti juca linistit.

tu ce zici victore... e in sala au afara???:headbang:

vlad12
5th October 2005, 13:55
terenul e afara, linga sala de sport de care spui tu. iti dau si datele mele de contact, si sper ca in curind sa postez si niste poze, ca sa se vada exact despre ce vorbim, in cazul in care nu ajungi in zona.

oricum nu o sa poti rezerva nimic in prima zi, fiindca madskills a facut-o deja :)).

telefon: 0722731571 sau email vconstantinescu@sportarena.ro.

cit priveste strinsul de oameni o sugestie: faceti abonament o luna sau mai mult, ca sa profitati de reduceri, da fiecare banii, si cu siguranta din 15 vin 12-13 de fiecare data.

MadSkillz
5th October 2005, 14:38
Eu clar am cum sa aduc 10-15 oameni...si abia astept :)

mishu
5th October 2005, 14:43
intrebare... se poate inchiria si numai juma de teren... adica un panou? de ex... suntem 9 sau 12 insi dar nu vrem sa jucam pe tot terenul ci trei la trei la un panou...

MadSkillz
5th October 2005, 14:45
I guess not

Raptor
5th October 2005, 15:31
Da. Dar platesti tot cat pentru un teren intreg :happy

As vrea si eu sa vin, daca ne strangem mai multi de aici. Sa nu uitam... vine IARNA! :(

A, si sa nu uit... ce inseamna "abonament"?

Abonament inseamna ca dam 400.000 si jucam o ora pe luna? Adica, daca vrem 10 ore intr-o luna tre sa dam 4 milioane? :headbang:

vlad12
5th October 2005, 16:21
inchireierea jumatatii de teren se poate face, dar daca terenul e liber... daca intre timp vine cineva care ia tot terenul, are prioritate.

nu se poate face abonemant pentru jumatate de teren.

pretul pentru jumatate de teren e in timpul zilei la jumatate, iar seara mai mare de jumatate, fiindca nu se poate aprinde nocturna pe exact jumatatea inchiriata (nu ma intrebati de ce, dar nu stiu ce circuite nu stiu cum sint configurate pentru siguranta, etc, etc...), ci sint citeva reflectoare mai mult.

pentru nocturna abonamentul la baschet e in jur de 400.000 pe luna (8 pozitii). pentru mai multe pozitii sau pentru o perioada de timp mai mare (dar minim 2 pozitii pe saptamina) dicutam. acum insa nu cred ca e cazul fiindca din pacate vine iarna...

uvictor
5th October 2005, 16:24
@mishu - sorry, n-am fost atent...
Totusi teren in sala, gasim? In afara de salile de sport ale lui Nastase, unde te intelegi cu portarul...

Raptor
5th October 2005, 20:18
La ce te referi uvictor? Vrei sa joci in sala? Pai maine mergem la nr.15 la sala la Gorjului... si poti sa vi.

Vlad12, nu ai raspuns la "Abonament inseamna ca dam 400.000 si jucam o ora pe luna? Adica, daca vrem 10 ore intr-o luna tre sa dam 4 milioane?".

Si pozitii... ce inseamna asta?

mishu
6th October 2005, 01:02
Si pozitii... ce inseamna asta?

hai ma raptore ca ai 20 de ani... pozitiile sunt alea cu co-misionarul:):)... etc...

pe serioaselea... pozitie in floreasca de ex insemna 1 ora jumate..., poate in alte sali sa fie 2 ore... depinde...

Raptor
6th October 2005, 02:52
Daca iei 69 de ore inseamna ca ai luat o pozitie?

vlad12
6th October 2005, 10:28
pozitia inseamna multiplu de 1 ora.

o ora in nocturna cu abonament va fi 400.000, sau negociabil, in functie de numarul de ore, dar nu mai putin de 2 pe saptamina, deci 8 pe luna. daca numarul orelor e mai mare, normal ca pretul va scadea.

relativ la modalitatea de plata putem discuta o solutie flexibila cum ar fi: ai luat 10 ore, ai de dat in jur de 4.000.000. in momentul in care faci abonament dai 2.000.000, se face rezervarea pe toata luna, dar daca dupa cele pina la finele celor 5 ore achitate nu dai diferenta pina la 4.000.000, restul orelor devin disponibile in cazul in care cineva vrea sa le ia.

din punctul meu de vedere, riscul care e: iei 100 de ore tot anul, primesti un discount bun, joci 10 ore ca asa te gindisesi de la inceput, si dupa aia nu mai apari. un numar mare de ore cu plata esalonata se va putea face numai pe firma si prin contract, sau persoana fizica care plateste tot sau ofera un cec la termen, tocmai ca sa evitam chestii de-astea.

pe scurt, sa vreti voi sa jucati si gasim modalitati de a o face. am mai zis-o, mie imi place baschetul, si taman de-aia mi-e frica ca or sa vina sa joace tenis (e mai ieftin, adica 400.000 in nocturna fara abonament), si nu or sa mai fie pozitii libere pentru baschet. sper sa nu fie asa.

sa nu uit: la 69 de ore se ofera acces gratuit in vestiarul fetelor, timp de o saptamina :)

Raptor
6th October 2005, 13:52
:happy

Adica pe terenu de basket se poate juca tenis?

Si 100 de ore sunt cam... 40 de milioane :headbang:

uvictor
6th October 2005, 14:02
@raptor - eu ma refeream ca as strange 2 echipe dar asa ca sa jucam intre noi din cauza asta intrebam de sala. Cu voi nu merg ca ma fac de ras(nu sunt ironic), n-am mai jucat de acum 2 ani si si atunci am jucat in caragiale 3 la 3 :D.
Unde e sala mai precis? langa sectia 21? pe dezrobirii? sau pe moinesti?
Give me details, daca nu aici ca sa nu stricam thread-ul atunci un PM.

vlad12
6th October 2005, 14:04
da, terenurile sint astfel facute incit sa se poata juca baschet si tenis.

100 de ore era zis generic, in sensul de foarte multe... ideea era de tzepari si tzpuiti.

Raptor
6th October 2005, 14:12
Normal ca generic, insa asta m-a facut pe mine sa calculez, generic vorbind, cat inseamna :D . Totusi, daca te gandesti si imparti la 10 oameni, nu poti sa zici ca e foarte mult. 100 de ore inseamna 50 de "sedinte" a cate 2 ore, cu un cost de 4 milioane. Si daca imparti la 15, costu e si mai mic.

Eu zic ca pentru cineva cu salariu (cat de cat) bun e un pretz rezonabil. Pentru mine insa... :headbang:

vlad12
6th October 2005, 14:30
da, si mai exista posibilitate ca firma la care lucrezi sa dea 1.000 de euro pe tot anul, ceea ce nu insemna nimic pentru ei... chiar daca nu au 10 oameni, poti completa oricind pina la cel putin 2 echipe. amatori se vor gasi sigur.

Raptor
6th October 2005, 16:39
De unde stii ca pentru o firma, Iooo de euro nu inseamna nimic? Si cum adica, poti completa? Adica sa-ti iei oameni dupa ce a platit firma, si aia sa nu dea "nimic"?

vlad12
6th October 2005, 17:03
ok, daca firma a platit, si in timp nu mai vin decit 3-4 oameni, nu e ...etic sa chem prieteni cit sa jucam 5-5?

cit despre 1000 euro, am exagerat cind am zis ca inseamna nimic, dar nu e o suma exagerata pentru o firma care tine la angajatii sai. si asta o zic din proprie experienta.

Raptor
6th October 2005, 17:34
Pentru o firma de SUCCES si cu PROFIT care TINE la angajatii sai. Deci rar :D

mishu
6th October 2005, 20:05
a devenit mai des intre timp... am prieteni care au abonamente pe la sali de fitness, piscine, terenuri de tenis... platite de firma... asta e managementul in ziua de azi... firmele prefera sa cheltuiasca un ban pentru sanatatea angajatului si pentru recreerea lui ca el sa poata munci cu spor 10-12 ore la birou...

caseta
7th October 2005, 00:21
mai ieftin decit sa platesti overtime. :D
si .... mai ieftin si decit sa dai salarii mai mari. salariile se impoziteaza, in timp ce cheltuielile de genul asta, daca stiu eu bine, se deduc ;)

Raptor
7th October 2005, 00:34
S-ar putea sa aveti dreptate. E posibil ca asemenea cheltuieli sa se scada din profit.

vlad12
7th October 2005, 10:24
veste: e posibil, deci nu cert, ca duminica la prinz terenurile de baschet sa fie functionale, desi lucrarile la anexe inca nu vor fi incheiate.

o sa revin simbata seara-duminica dimineata cu un post pe tema asta, fiindca daca totul merge asa cum am planificat, duminica la prinz sinteti invitatii mei la primele jocuri care vor avea loc. mi-ar face mare placere.

MadSkillz
7th October 2005, 10:32
Pai noi avem draft duminica :P

eatdaworm
7th October 2005, 14:59
connexu(unde lucrez eu) are un beneficiu sa mergi la mariott la sala
888 euro /an adicalea pt un om
deci 1000 pe an pt 10 chiar nu e such a big fuss

Raptor
7th October 2005, 16:38
Da dar e "Connexu"... nu orice pishpirica de firma.

Vlad, o sa fi si tu duminica la pranz acolo?

caseta
7th October 2005, 17:29
nu te lasa impresionat de nume. sunt firme mari care nu dau bani la fel de buni ca unele firme mai mici .....
e adevarat ca iti ofera citeva "perks" gen abonamente la sala sau mai stiu eu ce.

oricum, stati voi linistiti ca connexu nu da 888E/an .... daca plateste pt toti angajatii, in mod sigur a obtinut un pret undeva pe la jumatate, daca nu cumva chiar mai jos. (presupun ca e 888 daca te duci tu de capu tau si vrei sa iti faci abonament pe 1 an).

vlad12
7th October 2005, 17:30
da, voi fi, numai sa terminam pina atunci de pus si liniat terenurile... nu doar sa ne vedem sa stam de vorba. sincer ma intereseaza parerea voastra despre ceea ce va fi acolo, si dupa ce jucati. ultimele amanunte legate de asta ( ca sa nu vina lumea degeaba...), or sa fie miine seara.

pina atunci, sa speram ca nu va da connexul 888 euro pe an pentru fiecare angajat, ca n-avem terenuri suficiente :)

Raptor
8th October 2005, 21:59
Asadar... ce se mai aude. Venim, nu venim? :D

vlad12
9th October 2005, 14:43
veste proasta: terenurile de baschet sint gata, dar marcajele nu se usuca in timp util, asa cum voiam noi, din cauza celor 9-10 grade si a umezelii din timpul noptii.

de asemenea, reglajele panourilor nu le vom putea face din acelasi motiv.

intre orele 20-22 se poate juca fotbal fiindca terenul e gata (din pacate tot fotbalul...), dar nocturna va fi aprinsa pe toate terenurile, pentru cei care vor sa vin si sa isi faca o parere.

vlad12
9th October 2005, 23:45
din pacate, asa cum am scris mai sus (scuze pentru posturi consecutive) in seara asta nu am putut fi gata 100%.

atasez foto cu situatia din seara asta (doar 2 panouri din 4 si linii inca neuscate) si va puteti da seama cam cum va arata la final.

vlad12
9th October 2005, 23:47
ultimele 2...

Raptor
10th October 2005, 08:42
Superi tari pozele, thumbs up all the way. Cred ca e cel mai marfa teren in aer liber din Bucuresti.

PS. Chiar voi mingi avetzi? Sau tre sa vi tu cu ea d-acasa? Pentru ca la o asa investitie in teren ma gandesc ca fo' 5 mingi bune, ce n-ar trebui sa coste mai multe de fo 100 E... n-ar fi o exagerare.

caseta
10th October 2005, 11:20
pai poate iti da omu si mingi ... da ... platesti ca sa le folosesti ....
sau vrei eventual si ghete si echipament gratis ???
:P :D :)

Raptor
10th October 2005, 13:00
Chiar, la poza nr. 2 (aia trasa de pe centru)... se vede ca "gaura" sau "lacashul", "cushca" unde e panoul nu e what I would call... pe centrul terenului. Panoul e putin intr-o latura a terenului... sper sa nu fie o greseala de constructie...

Adica panoul e in partea stanga a liniei de centru... ceea ce nu e chiar o chestie fericita.

vlad12
10th October 2005, 13:26
raptor, e chiar o greseala de constructie... facuta de prietenul tau :).

din fericire nu e nasoala, fiindca panourile sint mobile, si le putem misca stinga-dreapta. retragerile (custile), sint pentru momentele in care se joaca tenis.

mingi si maoiuri pentru deosebirea echipelor vor fi incluse in pret.

daca insistati, poate si adidasi :), dar fara odorizante.

Raptor
10th October 2005, 13:31
Hm m-am gandit ca e o greseala de constructie... ce-i drept, vad ca mai e spatiu intre bara panoului si extremitatea din dreapta a custii, so cred ca se poate pune pe centru bara si, implicit, inelul+panoul. Sper sa am dreptate.

Sau pur si simplu panoul nu sta in cusca aia, ci afara, si e retras in cusca atunci cand se joaca tenis? Pentru ca asa am inteles din ce ai scris mai sus. Pentru ca atunci chiar nu ar fi nici o problema, decat poate de ordin estetic.

eddy_jozsa
10th October 2005, 14:01
Superi tari pozele, thumbs up all the way. Cred ca e cel mai marfa teren in aer liber din....


...din Romania!!

vreau sa spun... arata ca terenurile alea din NBA Live... e super!! /hello /hello /hello

Eu la cat de nesportiv sunt, daca as locui in Bucuresti, m-as duce acolo macar o data sa joc. :ok:

vlad12
10th October 2005, 15:56
raptor: ai inteles bine, alea se retrag in custi atunci cind se joaca tenis... ceea ce sper sa se intimple cit mai rar. pentru baschet trebuie aduse 2 m spre teren.

cit despre cele mai misto terenuri din romania, sa fim seriosi... la asesoft in spatele salii au facut un teren de-asta pentru copii, dar au pus niste panouri, o rusine.

poza asta de-am pus-o aici e o vedere de pe sala.

uvictor
10th October 2005, 16:06
@vlad12 - te-am intrebat ceva pe private :P

vlad12
10th October 2005, 16:40
scuze, am raspuns in cele din urma...

Chelie
10th October 2005, 16:55
Pe cand inaugurarea?

vlad12
10th October 2005, 17:00
sper ca in 1-2-3 zile sa punem si celelalte 2 panouri si sa le facem setarile finale tuturor 4.

o sa revin cu o zi inainte sa anunt deschiderea.

Raptor
10th October 2005, 17:25
Ce marfa. Mai trebuiau niste tribune si all would have been fantastic. Nu ca nu e si asa :D:D:D:D:D:D

eatdaworm
10th October 2005, 17:58
nu stiu ce forecast ati facut voi sau poate v-ati luat dupa proverbul romanul isi face teren de baschet iarna si de bob vara.
sincer, chiar nu mi se pare combinatie sa deschizi teren de baschet outdoor in romania la mijlocul lui octombrie. daca o sa mai fie 1 saptamana de vreme prietenoasa pana in martie(5 luni) o sa fie mare minune.
oricum terenul arata misto!
verde

caseta
10th October 2005, 20:02
acum si tu bah verde ... ce voiai sa faca omu daca abia acum a fost gata treaba ?!!??
sa il tina inchis pina la vara ???

eddy_jozsa
10th October 2005, 21:38
pai... se poate face in primavara o campanie, cva de genul "redeschidere", inceputul unui nou sezon streetball-istic sau ceva. :D sunt convins ca va avea succes terenul asta... daca publicul-tinta are bani :)

deko
10th October 2005, 23:15
foarte frumos terenu!
ne strangem si noi 10 -15 oameni saptamana asta si rezervam 2-3 ore pe nocturna, sa mai tina vremea

vlad12
11th October 2005, 11:06
@eatdaworm: nu stiam ce nu e in regula... acum mi-e clar.

daca citeai posturile anterioare, ai fi vazut ca pentru noi problema e cel putin la fel de importanta ca si pentru tine. daca iti arat cite hirtii au trebuit plimbate si cite bonuri de benzina au fost necesare, poate n-ai mai fi asa sarcastic. spune-le alesilor nostri chestia asta, si o sa vezi ce-i impresionezi. hirtie, cit mai multa hirtie!!!

@deko si oricine mai e interesat: sper ca daca miine (miercuri) sint terminate panourile, si vremea e ok, de la 18 la 21 joaca oricine de pe forum moca. macar sa se stringa de 3 echipe, pentru un 'testdrive' atit la lumina zilei cit si in nocturna.

@eddy: daca weekendul viitor e ok din punct de vedere meteorologic, va exista un streetball. deschiderea va fi facuta in primavara, normal.

Cristi
11th October 2005, 13:04
Pai ai putea sa ne anunti din timp (adica azi) daca vor fi gata terenurile? Ca eu abia astept sa vin, dar trebuie sa stiu din timp sa pregatesc echipamentul....

Cat despre conditiile de joc, se poate juca daca temperatura e macar 15 grade, ceea ce se poate intampla chiar si in noiembrie sau februarie... eu am jucat de multe ori in noiembrie in Poli si cunosc cativa nebuni care joaca tenis iarna (dau zapada la o parte de pe sintetic si joaca).

Raptor
11th October 2005, 15:17
Domnilor, am fost "in inspectie" azi la teren. El (terenu) se prezinta intr-o nota foarte buna, la fel o fac si instalatiile (panourile+inele+plasa). Cei drept, tre sa mai fie reglate, insa este ireproshabil.

Un lucru negativ, daca poate fi vorba de asa ceva, e ca atunci cand privesti mai concentrat la suprafatza de joc, iti cam fug ochii pe ea de la culori si de la patratzelele din care e alcatuita. Cand o sa jucati o sa intelegeti ce vreau sa spun.

Other than that, toate bune si frumoase. Sper ca totul sa mearga bine pe viitor, pentru ca e chiar marfa. :D

uvictor
12th October 2005, 08:51
Deci am pus benzina in masina si ne-am luat echipament. 2 forumisti asteapta semnalul de 'start'.
@vlad12 confirma-ne ora, te rog.

MadSkillz
12th October 2005, 09:34
Cat despre conditiile de joc, se poate juca daca temperatura e macar 15 grade, ceea ce se poate intampla chiar si in noiembrie sau februarie... eu am jucat de multe ori in noiembrie in Poli si cunosc cativa nebuni care joaca tenis iarna (dau zapada la o parte de pe sintetic si joaca).

Tenisul e alta mancare de peste....




Un lucru negativ, daca poate fi vorba de asa ceva, e ca atunci cand privesti mai concentrat la suprafatza de joc, iti cam fug ochii pe ea de la culori si de la patratzelele din care e alcatuita. Cand o sa jucati o sa intelegeti ce vreau sa spun.

:happy :happy :happy Ce sa mai zici de arenele din NBA atunci?

vlad12
12th October 2005, 11:25
Miine, joi, 13.10.2005, intre orele 19-21, se joaca pentru prima data baschet la baza. Sinteti invitatii mei! Se va juca pe tot terenul, asa ca e bine sa va faceti de acum echipele de 5, eventual si rezerve. Prognoza meteo zice ca va fi vreme ok, sper sa se adevereasca.

asa ca bagati benzina, luati echipamentul, startul s-a dat. miine de la 19.

eatdaworm
12th October 2005, 11:32
si io vin daca e!
vremea e nasoala
imi cer scuze daca am fost sarcasiq da' birocratia chiar e un lucru pe care il iei in considerare in romania prevezi din timp
eu la connex pana acum 2 luni am lucrat la evenimente si pe la primarii tre sa alergi ani lumina!
verde
te trimit de la et 1 la 4 de acolo la 3 de la 3 inapoi la 4 si tot asa

Raptor
12th October 2005, 11:40
E bine asa. Sper sa fie "caldutz" ca sa zic asa. Vin si eu daca vremea e ok. Mingi sunt? Totul e in regula? Poate vin si eu azi seara sa vad... (adica miercuri seara).

eatdaworm
12th October 2005, 11:45
sa vii daca esti cat de cat bun. nu daca e caldut.
nu vreau sa joc cu 'fanii baschetului'

uvictor
12th October 2005, 11:52
@vlad12 - facem o mica confirmare pe forum ca asa ii zic si eu vecinului de la bloc sa vina :) ?
Si alta chestie, daca nu avem 6-7 oameni si suntem 3-4, ne putem amesteca la fata locului?
@eatdaworm - am vazut ca tu esti streetballist consacrat cu concursuri etc., dar daca noi suntem mai 'amatori', nu avem loc? Ca venim si noi de placere nu sa castigam concursuri...

Cristi
12th October 2005, 11:57
sa vii daca esti cat de cat bun. nu daca e caldut.
nu vreau sa joc cu 'fanii baschetului'

Credeam ca se joaca de placere, nu stiam ca se joaca pe bani...

Evident ca toti se cred cat de cat buni, insa de exemplu eu nu am mai jucat de multa vreme tocmai pentru ca nu am avut unde (mie nu imi place sa joc streetball, care nu are mare legatura cu baschetul, iar pe mai toate terenurile se joaca din pacate streetball). Dupa parerea ta ar trebui sa stau acasa??? Absurd.

eatdaworm
12th October 2005, 12:06
da ar cam trebui sa stai acasa.
cel putin maine
cand e pe dinero vino

Cristi
12th October 2005, 12:19
Cred ca asta ar trebui sa decida proprietarul terenului. Sincer.

uvictor
12th October 2005, 12:20
Prietene nu are rost sa continuam discutia...daca am timp vin maine daca nu vorba ta vin 'pe dinero'. Asta daca nu cumva esti proprietarul terenului si imi impui interdictie!

Raptor
12th October 2005, 12:46
LOL cand vrea sa faca cineva un bine, atunci va luati la cearta. Duhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh :headbang::headbang::headbang::headbang::headbang:

Ba deci voi veniti acolo... nu mai luati in seama oameni carora le place branza (din care fac si eu parte). Deci ori nu ma bagati in seama, ori veniti sa jucam
Si-asa vad ca ploua afara :ciocan: :mda:

vlad12
12th October 2005, 13:05
da, afara ploua, ca asa au zis cei de la meteo. azi ploi, miine nu... pina acum se confirma.

iar de venit, vine cine vrea, or sa se faca echipe, si cistigatorul ramine la masa. daca voiam sa vina numai profesionisti, ii invitam pe cei de la asesoft. baza noastra se adreseaza tuturor. o suna comunist, dar asta e. fiind gratis, joaca oricine e invitat.

eatdaworm nu are decit sa inchirieze terenul si sa cheme pe cine vrea, care sa corespunda scarii sale de valori, fara nici o suparare. miine oricine de pe forum vine va juca.

asa ca miine la 19 ne vedem acolo.

uvictor
12th October 2005, 13:06
LOL cand vrea sa faca cineva un bine, atunci va luati la cearta. Duhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh :headbang::headbang::headbang::headbang::headbang:

Ba deci voi veniti acolo... nu mai luati in seama oameni carora le place branza (din care fac si eu parte). Deci ori nu ma bagati in seama, ori veniti sa jucam
Si-asa vad ca ploua afara :ciocan: :mda:
Sorry dar aveam si eu chef de un mic baschet ca ultima oara am jucat acum 2 ani :D, pacifistule :P
Si mie imi place branza...verde dar nu 'Rosenborg' :)

eatdaworm
12th October 2005, 13:36
nu stiu de ce sunt eu personaju negativ aici
caz real chiar din politehnica: se fac 5 echipe de 5 la 5 formate din baieti care vin in weekend sa se relaxeze
dupa cum se stie in politehnica se joaca pana la 12
cam cum este sa stai dupa niste iubitori ai baschetului care vin doar ca sa se pacaleasca cu gandul ca daca alergi dai burta jos.
nu o data simpaticii care nu au mai jucat din liceu au provocat injuries pentru ca nu stiu sa faulteze.
nu am nici un drept sa spun cine sa vina si cine sa nu. sfatul meu pentru cristi este doar acela ca nu are rost sa vine din urm motive:
- o sa inghete
- o sa il ploua
- nu o sa stea 2 meciuri consecutive la masa nici cu politia
- o sa intre probabil urat sau la rupere!
- nimeni nu apreciaza carligele de la mijlocul terenului si nici aruncarile atat de prost calibrate incat se duc peste sau sub panou!
vlad
e clar ca vlad12 nu este interesat de calitatea baschetului practicat ci de cat de multe ore se cumpara-e absolut justificat. eu ma lupt acum pentru cei care nu vor sa joace baschet cu oricine si oricum. ii propun lui vlad12 sa faca un fel de campionat de 5-5 cu inscrieri cu tot tacamul pt promovarea bazei.

uvictor
12th October 2005, 13:47
@eatdaworm - nu esti personaj negativ. Iti cunosc posturile de pe alt thread si stiu ca esti mai agresiv :) altii poate nu stiu.
Hai sa ne vedem maine sa jucam cu totii, amatori, profesionisti etc si dup-aia in alta zi o sa se joace cum zici tu si eventual campionat, dar asta o sa hotarasca organizatorii.

Cristi
12th October 2005, 14:04
sfatul meu pentru cristi este doar acela ca nu are rost sa vine din urm motive:
- o sa inghete
- o sa il ploua
- nu o sa stea 2 meciuri consecutive la masa nici cu politia
- o sa intre probabil urat sau la rupere!
- nimeni nu apreciaza carligele de la mijlocul terenului si nici aruncarile atat de prost calibrate incat se duc peste sau sub panou!


Faptul ca cineva doreste sa vina chiar daca o sa inghete dovedeste determinare. Faptul ca cineva crede ca pe sintetic se poate juca daca ploua dovedeste ca exista oameni care nu au jucat in viata lor pe altceva decat pe ciment si nu pot aprecia o suprafata de calitate. Orice fel de apreciere la adresa jocului unei persoane pe care nu o cunosti si nu ai vazut-o niciodata jucand e dovada de... naivitate. Am spus doar ca nu am mai jucat de mult (nu am precizat exact de cand dar mie chiar si o luna mi se pare mult) si nu cred ca mi-am descris vreodata pe undeva aptitudinile in meciurile de baschet. Eu nu cunosc pe nimeni care sa arunce din carlig de la mijlocul terenului in timpul unui meci, dar poate am jucat eu cu oameni prea buni sau poate asta e ultima tendinta.

Oricum e clar ca un profesionist ca tine nu isi va gasi nicaieri pe forum niste parteneri decenti de baschet (ce zic eu pe forum, nici macar in Bucuresti sau Romania), e clar ca astia care comenteaza pe aici dau doar cu gura si nu stiu sa joace... dar stai... si tu scrii pe forum! Deci si tu esti doar un 'fan baschet' care nu stie sa joace! Aaaaa... deci nu vrei sa venim ca sa nu ne prindem ca de fapt joci prost!

Lasand gluma la o parte, mie nu imi plac cei care se lauda. Putina modestie nu ar strica... pentru ca intotdeauna exista cineva mai bun. Tu cum te-ai simti sa vina sa joace 10 profesionisti si sa iti spuna ca esti de rahat si nu ai ce cauta sa joci cu ei??? Daca esti asa tare, legitimeaza-te undeva si atunci iti vei rezolva toate problemele legate de teren si parteneri.

BTW, sistemul cu 'cel mai bun ramane la masa' este un sistem rezultat tocmai din lipsa de infrastructura sportiva... initiative ca cea a lui Vlad vor elimina (in timp) complet aceasta practica paguboasa si vor 'sparge' gastile care au pus stapanire pe diverse terenuri.

danrogojan
12th October 2005, 15:34
eu sunt 100% cu verde.

eddy_jozsa
12th October 2005, 16:39
mare sef eatdaworm asta.... daca eram din bucuresti si vroiam sa vin la terenul ala, fii convins ca scriam cel putin 1/2 de pagina de contraargumente, dar asa, ma abtin!!!!

Pentru, ca deh, si eu ca user al forumului sunt un invitat al lui vlad12... oricat de nesportiv as fi!

La ce echipa ziceai ca esti eatdaworm? In draft nu te-au primit, sau nu-ti place in America? :headbang:

eatdaworm
12th October 2005, 17:10
eu zic ca daca tanarul cristi si-ar lua o pipa ar fi direct sherlock
nu sunt mare jucator, ma descurc !
am fost un pic rautacios cu cristi
da sa spui ca 'nu am mai jucat demult' chiar nu e carte de vizita prea impresionanta.
stiti la biliard cand mergi cu cineva si chiar inainte sa dea in prima bila iti baga 'nu am mai jucat demult' stii ca o sa joci cu un fuckster care o sa dea doar in bilele tale si o sa bage neagra.
pot spune ca sunt veteran in politehnica de vreo 6 ani vin de cel putin 4 ori pe saptamana(vb cand e frumos). primul an am jucat la alt panou(unde jucau flacaii care nu au mai jucat demult) si nu a fost nici o suparare am tras de mine si nowadays in politehnica eu faceam alegerile de echipa(stiu, aveti lacrimi in ochi, e o poveste trista!).
cristi pentru a scapa de junior league tot ce tre sa faci e sa stai un an la alt panou, nu ma intereseaza la ce panou atata timp cat nu e ala la care joc eu, cum eu nu sunt stapanul panoului din politehnica poti veni. tot ce vroiam sa iti spun este ca eu nu te vreau la panou meu, atat!
eddy nu stiu ce sunt comparatiile cu america, eu nu am loc la o echipa in Romania in A d-apai in america. notele pt tine banuiesc ca sunt de la 0 la 1
0 fiind prost si 1 bun.
insa daca am face scara de la 1 la 10 eu probabil as primi 6 si cristi 2. chiar nu imi place sa joc cu cineva sub 5!
sistemul meu de valori e dur daca mai vrea cineva sa vada cam ce nota ii dau tot ce tre sa faca este sa intrebe!
verde

Cristi
12th October 2005, 17:51
eu zic ca daca tanarul cristi si-ar lua o pipa ar fi direct sherlock
nu sunt mare jucator, ma descurc !
am fost un pic rautacios cu cristi
da sa spui ca 'nu am mai jucat demult' chiar nu e carte de vizita prea impresionanta.
stiti la biliard cand mergi cu cineva si chiar inainte sa dea in prima bila iti baga 'nu am mai jucat demult' stii ca o sa joci cu un fuckster care o sa dea doar in bilele tale si o sa bage neagra.
pot spune ca sunt veteran in politehnica de vreo 6 ani vin de cel putin 4 ori pe saptamana(vb cand e frumos). primul an am jucat la alt panou(unde jucau flacaii care nu au mai jucat demult) si nu a fost nici o suparare am tras de mine si nowadays in politehnica eu faceam alegerile de echipa(stiu, aveti lacrimi in ochi, e o poveste trista!).
cristi pentru a scapa de junior league tot ce tre sa faci e sa stai un an la alt panou, nu ma intereseaza la ce panou atata timp cat nu e ala la care joc eu, cum eu nu sunt stapanul panoului din politehnica poti veni. tot ce vroiam sa iti spun este ca eu nu te vreau la panou meu, atat!
eddy nu stiu ce sunt comparatiile cu america, eu nu am loc la o echipa in Romania in A d-apai in america. notele pt tine banuiesc ca sunt de la 0 la 1
0 fiind prost si 1 bun.
insa daca am face scara de la 1 la 10 eu probabil as primi 6 si cristi 2. chiar nu imi place sa joc cu cineva sub 5!
sistemul meu de valori e dur daca mai vrea cineva sa vada cam ce nota ii dau tot ce tre sa faca este sa intrebe!
verde

Ideea era ca nu am mai jucat de mult si am chef, nu era o scuza. Si ce mare chestie ca nu ai mai jucat 'de mult'? Baschetul e sport de echipa, nu e biliard! Nu trebuie musai sa bagi mingea in cos, pot sa o faca si altii... ca doar pasa, alergatul, stiinta jocului si apararea nu tin asa mult de antrenament!

In plus, eu cunosc 1-2 tipi care nu au jucat de minim 1 an dar care sunt convins ca daca ar juca maine ti-ar da clasa.

Oricum sper ca se va juca baschet si nu streetball... oricum SPER ca nu se va inchiria terenul juma/juma (adica sa poti sa inchiriezi un singur panou) intrucat streetball-ul e un fel de baschet castrat... deprimant. Caz in care poate fi fiecare cu panoul lui.

Iti multumesc ca mi-ai acordat nota 2 si nu 1. Eu zic ca tu ai cam 54 de kg, esti brunet si ai ochii galbeni. In plus, la biliard ti-as acorda nota 3 din 13. Poate chiar 2,5 avand in vedere ca eu am jucat biliard dupa 4 luni de zile de pauza si nu am comis decat un fault... si cred ca am spus de cel putin 10 ori ca nu am mai jucat de mult in timpul jocului.

Interesant e ca daca chiar vii de 6 ani in Poli e probabil sa te stiu macar din vedere, tinere :D (pentru ca am vaga impresie ca sunt ceva mai in varsta decat tine). Vom afla maine, daca nu ploua.

Oricum cert e ca eu am un job care nu imi permite sa ma antrenez suficient de constant, poate acum cu terenurile astea cu nocturna. Insa poate organizam un meci la vara echipa mea contra echipa ta... daca se intorc din strainatate fostii mei colegi de echipa...

Pe maine!

uvictor
12th October 2005, 19:31
Bun in fine lipsesc cateva ore de pe forum si tot acelasi lucru discutati.
Sa revenim la subiect...Tocmai m-am intors din Poli, se juca deja, nocturna o pornesc cam acum(19.30), e super ok asa de la distanta :D ca nu m-am dat jos din masina :P, am vorbit si cu vlad. El zice ca asteapta pt maine cam 4-5 echipe acum nu am inteles daca o sa jucam pe ambele terenuri sau doar pe unul, il astept pe el sa zica ;)
@danrogojan - ca sa vezi, vorbeam cu un amic sa-i zic de initiativa si hop, cunostiinte comune ase-baschetbalistice.
Ne vedem maine am inteles in jurul orei 19.

eatdaworm
12th October 2005, 19:31
4 cristi:
sunt de acord cu tine ca 5-5 e mult mai misto ca streetballu
ai mai multa responsabilitate
ron artest nu a mai jukat de 1 an ca i-a rupt capul unui iubitor de baschet. el ma bate sigur.
alergatu nu tine de antrenament? come on cred ca nici tu nu crezi asta!
nu stiu despre descrierea pe care mi-ai facut-o am 80 kg 1.92, am o faza cu fenta stanga la care adversatul pune botu si eu o iau pe dreapta si dau easy lay up, ochii rosii pentru ca si eu muncesc o gramada.
tu ce kkt ai facut 4 luni? baschet nu, biliard nu. Ti-ai bagat televiziune prin cablu? Ce s-a intamplat acu 4 luni? daca gasesti raspunsul la aceasta intrebare ai mari sanse sa te salvezi(bineinteles mai poti sa dai ctrl+s si efectul este acelasi)
vom juca, singura chestie este sa stai si tu un an la celalalt panou!
daca o sa faci la baschet un fault(la fel ca la biliard) te rog nu mi-l fa mie, nu ma intereseaza cui ii faci faultul doar sa nu mi-l faci mie. te implor!
pe forum mai e un thread 'cine vrea sa joace baschet' unde se intalnesc niste flacai la capatu lu militari si joaca joi pe la opt, dupa dallas. cred ca ei te vor invita cu placere iar eu chiar nu o sa fiu acolo iti promit!
verde
cumva pe vreunul din tinerii de peste granita il cheama latka?

eddy_jozsa
12th October 2005, 19:38
am o faza cu fenta stanga la care adversatul pune botu si eu o iau pe dreapta si dau easy lay up

Pe bune???

Hai sa-ti zic eu o faza tare, poate o incerci maine (chiar daca n-ai adversar): deci, faci fenta dreapta, si cand adversarul pune botul, o iei pe stanga si dai easy lay up! :ciocan: aah, a fost prea repede, sa-ti mai explic odata? :drak:

eatdaworm
12th October 2005, 19:51
stiam schema asta am si postat-o acum vreo luna
in caz ca nu stii
yugo(care e rapid ca sunetul) +auras(burta de patron)+popa(trage pe nas)
verde(mananc branza)=regii clujului la streetball. Am batut pe toata lumea de acolo. Vedeta locala vizi a pierdut de la no way(alta echipa din bucuresti) in semifinala. Bineinteles ca Vizi s-a dus la celalalt panou(care era in Debrecen).
verde
in legatura cu schema pe care mi-ai 'vandut-o', inteleg ca este o gluma.
HAHA very funny mofo.

uvictor
12th October 2005, 19:54
@eatdaworm - vrand sa dai in Cristi m-ai atins pe mine :)
Eu chiar vreau sa merg joi de la h20 in Militari la Gorjului cu nr.15, Raptor si altii!
Era sa fac o gluma cu eu am 1.80 si 92 kg dar am slabit si am 85 :D. si hai ca bag si un inot in seara asta si fac 84 :)
Maine o sa vin cu cineva orange, acum tu fiind verde sa vedem ce o iesi :P

eatdaworm
12th October 2005, 20:05
sunt sigur ca rogojan ma sustine si de data asta:
nu ne mai spuneti de baschetul din militari pt ca nu ne intereseza!
nu ma ameninta cu orange-ul. pentru ca eu voi pleca in mai putin de 2 luni de aici. marca connex nu ma mai atrage. nu mai am provocari. nu mai gasesc ce caut(adica branza). sper sa gasesc in alta parte!

uvictor
12th October 2005, 21:53
Eu aduc 5-6 oameni, astept si din partea celorlalti semne de viata!

@eatdaworm - nu branza "Rosenborg", dle Burnett!!!

Raptor
13th October 2005, 00:21
Domnilor... cum sa va zic eu ca sa nu va jignesc... SHUT THE FUCK UP! Ce dracu ma vreti sa ma apuc sa sterg mesaje aberante unde va jigniti "in mod inteligent si intelectual"? Chiar asa am ajuns?

Scrieti pagini si pagini de nonsens ca sa ce? Sa va aratati voi, pe net, ca unu e mai tare ca altu si alte aberatzii d-astea. Cum zicea cineva, "Arguing on the Internet is as running in the special Olympics... even if you win, you're still retarded".

Chiar nu ma asteptam la asta din partea voastra, si mai ales pe un thread ca asta. In loc sa va folositi timpul asta sa scrieti ceva interesant, canci. Numai aberatzii nefolositoare.

So, ca sa citez un clasic de mare valoare, SHUT THE FUCK UP si hai sa vedem ce facem maine. Ideea e sa NE DISTRAM, nu sa NE CERTAM ca boii. Si cred ca in felul asta gandeste si Vlad12.

Asadar, maine sper sa ne distram si s-o lasam mai moale cu aberatziile. E loc destul pentru toata lumea. Eu va inteleg pe toti, in sensul ca fiecare are dreptate in felul lui. Dar asa? :nah:

In concluzie (a nushtiucat-a concluzie), haideti sa facem treaba pentru ca altfel va trebui sa incep sa sterg mesaje si nu cred ca vreti sa va bateti capu' si sa scrieti mesaje de pagini si pagini care sa fie sterse. Munca-n zadar. K?

vlad12
13th October 2005, 12:50
corect! sa terminam cu timpeniile!

diseara la 19. vremea pare sa fie ok.

Raptor
13th October 2005, 13:16
Da, vremea chiar e marfa si sper sa fie asa in continuare. Mingi ai sau tre sa aduca unii din noi?

vlad12
13th October 2005, 14:07
or sa fie, dar aduceti, pentru orice eventualitate.

Raptor
13th October 2005, 15:54
Eu am o galmoasa... deci nu cred sa fie de folos...

uvictor
13th October 2005, 16:51
@Raptor - si tocmai te intrebasem de minge pe private, o sa ma duc eu inainte prin carrefour sa iau o galmoasa in devenire, macar e noua si tine o zi :P

Raptor
13th October 2005, 16:56
Toate ca toate, dar sa aibe priza, asta conteaza.

caseta
13th October 2005, 16:56
raptore, sincer, ar fi pacat sa stergi posturile lui verde.
mie mi se pare ca are un umor fin, chiar extra-fin, aproape insesizabil ... in plus, e un zeu al basketului, biliardului si ridicolului.


@vlad12 - tare as veni si eu in seara asta, din pacate, insa, nu pot. dar pot sa zic ca terenurile arata excelent. mai ales cu nocturna aprinsa .... arata ca in filme ;)
good job
si la prima ocazie, vin si eu acolo sa le testez :D

Raptor
13th October 2005, 16:58
Eu imi dau seama de umorul lui Verde, insa fiind o treaba serioasa si pe scurta durata, si relativ rara, zic eu sa nu stricam acest thread.

uvictor
13th October 2005, 17:08
Gata, incerc evadarea de la munca, in caz de succes ne vedem la teren, in caz de insucces ne 'vedem' pe forum.

eatdaworm
13th October 2005, 17:41
in loc sa stergeti posturile mele mai bine o stergeti voi din baschet si din viata
ca sunteti penali
eu v-am zis doar adevarul, nu am facut nici o gluma. pur si simplu.
you can't match my hustle
verde
sa inchei cu un citat din auras: itti dau 9-0 si jucam pana la 11
alt citat tot din clasic: aduceti mai repede vinul ca mi-e o foame de mor!
ne vedem pe teren

uvictor
13th October 2005, 22:39
Gata a fost si inaugurarea pt forumisti si nu numai.
Vlad12, merci a fost super ok terenul&gestul. Raptor nu te-am vazut la teren dar eu am jucat pe cel dinspre Latin Efe pentru a nu-l incomoda pe verde si asociatii din ASE.

Raptor
13th October 2005, 23:39
A fost super tare azi. Vlad12 n-am apucat sa-ti multumesc pe teren, asa ca o fac aici.

Terenul s-a prezentat in conditii ireproshabile, practic este un succes veritabil. Si este bine ca si detinatorii acestuia au aceeasi calitate cu a terenului.

Astazi am fost oarecum uimit de cat de mult am putut sa sar, nu stiu daca e din cauza terenului sau pur si simplu am avut o zi excelenta, dar la un moment dat mai aveam vreo 10-15 cm cu capul pana la inel, si am 1.82 inaltime :D

In orice caz, a fost marfa, am dat 2/3 FG (1/1 de la trei) din care FG ratat a fost un airball ce a trecut la 2-3 m de inel :happy .

Speram la mai mare! :D

MadSkillz
14th October 2005, 00:33
3 FGA intr-o ora?

uvictor
14th October 2005, 08:19
3 FGA intr-o ora?
in 2 :D

Sharkie
14th October 2005, 09:24
1.82 inaltime


cand mai crescusi mah 1 cm ? :D
On,as vrea sa fie si in Craiova un teren d'esta :rolleyes:
Asa tre sa ma multumesc cu ala de la antrenament :P
Raptore,voi cam cate ore o sa jucati pe saptamana teoretic ?

vlad12
14th October 2005, 10:09
in loc sa stergeti posturile mele mai bine o stergeti voi din baschet si din viata
ca sunteti penali
eu v-am zis doar adevarul, nu am facut nici o gluma. pur si simplu.
you can't match my hustle
verde
sa inchei cu un citat din auras: itti dau 9-0 si jucam pana la 11
alt citat tot din clasic: aduceti mai repede vinul ca mi-e o foame de mor!
ne vedem pe teren

desi nu te cunosc, sincer nici nu tin neaparat... poate ca esti ruda mai nebagata in seama a lui cioran. poti sa te apuci de eseuri, ca la asta e posibil sa ai ceva sanse, fiindca vad ca ai o cultura vasta, un spirit ascutit, prieteni din care sa citezi, etc. deci toate sansele. succes, astept primul volum.

la baschet ieri erau minim 2-3 mai buni ca tine. mult mai buni ca tine. indiferent ce mare jucator ai fi tu. sincer, nu cred ca ti-a simtit nimeni lipsa, iar pe threadul asta, as vrea sa incerci sa stai linistit, fiindca pe mine nu ma intereseaza ce crezi tu despre ceilalti, esti offtopic rau de tot, da? cauta-ti alte motivatii, ca vad ca connexul si baschetul deja sint fumate pentru unul ca tine, numai iarta-ne. si nu uita, cauta-le in alta parte, da? merci.

referitor la multumiri: nu e cazul, m-ati ajutat cu sugestii si pentru asta va sint recunoscator. o sa vedem cind mai facem ore de-astea de 'po****rizare' a baschetului, ca urmasii lui eatdaworm sa aiba concurenti, sa nu fie ca taica-sau.

eatdaworm
14th October 2005, 12:02
intradevar pot sa ma apuc de eseuri(si nu ma refer la rugby sau chestii). oricine are o sansa daca se antreneaza
din ce am auzit ieri la baschet erau 2 oameni mai buni ca mine pe teren pedro si maimuta. deci 2-3 mai buni ca mine pe teren se transforma in 2 mai buni ca mine.
nici eu nu cred ca mi-a simtit cineva lipsa
connexu e fumat pt toata lumea ca se transforma in vodafone. aight?
nu stiu ce ai cu urmasii mei insa sper ca fiul meu sa nu joace cu fiul lui cristi la acelasi panou.
to be frank(or roger, or john) I don't know what you got against me, all i've ever told you is that grand october opening is a financial fiasco. if we were in munich and you were in charge of oktoberfest, october was the right month. trust me. no bullshit.
verde=no mean crossover, no masterdunks, just passion.

Raptor
14th October 2005, 12:34
Bai Verde d-astia-mi esti. Invarteam si eu mingea aia pe maini si tu vi si "mi-o iei pe la spate"? :nah: Eu atuncea credeam ca nu s-a inceput meciu, ca ati aruncat voi mingea din greseala pe teren p-acolo :happy

PS. Am vazut ca-ti place aruncarea mea, chiar foarte mult.

EDIT: Oricum ar fi, opreste-te pentru ca nu foloseste la nimic sa scrii in modul in care o faci, fie in gluma (umor fin) sau in serios. Asa ca stop it, please.

Vadim
14th October 2005, 13:20
da sa spui ca 'nu am mai jucat demult' chiar nu e carte de vizita prea impresionanta.
stiti la biliard cand mergi cu cineva si chiar inainte sa dea in prima bila iti baga 'nu am mai jucat demult' stii ca o sa joci cu un fuckster care o sa dea doar in bilele tale si o sa bage neagra.
pot spune ca sunt veteran in politehnica de vreo 6 ani vin de cel putin 4 ori pe saptamana(vb cand e frumos).
Hai sa ma bag si eu nitel... Nu am mai jucat demult baschet, am jucat in ultimii ani cred ca de 2-3 ori pe an din lipsa de timp. Am jucat la Steaua si la Dinamo baschet profesionist si chiar daca joc foarte rar nu joc nici sa dau jos burta (pe care nu o am), iar pe teren cand intru probabil joc mai bine decat multa lume care arunca zilnic la cos. Baschetul e ca mersul pe bicicleta: daca il stii nu il uiti. Mai ales daca ai jucat profesionist. E drept ca daca nu mai intra la fel aruncarile de la trei puncte, de la semidistanta totul merge foarte bine, la fel si viziunea de joc (scheme, pase etc) care face de fapt un meci in mare parte. Deci treaba cu "nu am jucat demult" e relativa si nu cred ca ar trebui sa arunci cu vorbe.

Intamplator am facut si tenis de masa profesionist (primul sport), iar acum daca merg sa joc cu unii care se cred ei buni, desi am jucat in medie nici macar o data pe an, nu am adversar dupa 30 de minute de incalzire. Dar sa nu comparam cele doua sporturi, pentru ca sunt diferite. Ramane insa ideea de a face un sport la un club la un anumit nivel (am fost in primii cinci la Dinamo, locul 3 pe tara la campionatele nationale) si a-l juca apoi in functie de timp.

Legat de "veteranii" din Politehnica, daca eu jucam acolo acum 15 ani cred ca eu ar trebui sa ma numesc "veteran", iar tu sa fii la stadiul de "carne proaspata"... Si sa iti zic un lucru: eu nu am inceput de la panourile de care vorbesti tu, ci direct pe terenul mare cu oameni mult mai mari decat mine (ca varsta) la acea vreme. Si cand mergeam cu prietenii steam cu orele pe teren in meciurile mari la doua panouri.

Eatdaworm, ideea e sa nu te iei aiurea de lume pentru ca nu stii cu cine vorbesti. Inteleg ca poate joci bine (poate mai bine si decat mine sau altii de pe aici), insa asta se demonstreaza pe teren si nu pe forum, dandu-te mare probabil in fata unor oameni care nu joaca baschet la nivelul tau. Nu uita ca nu toti sint niste Jordani, iar ca oamenii care joaca de placere si nu au avut sansa de a face la un club sunt si ei pe acolo. Macar sa dea jos burta si tot e bine pentru ca pot face sport!

Propun sa jucam in weekendul asta mai multi de pe forum, in Politehnica. Pana atunci te rog sa nu mai jignesti membrii forumului care scriu pe aici. Mai ales ca o faci pe uscat.

eatdaworm
14th October 2005, 13:40
@raptor ti-o iau si din fata nu e problema!
@vadim eu stiu un vadim care o ardea acu vreo 6 ani prin tei cand jukam la celalalt panou si chiar avea skill sau credeam eu ca are.

Vadim
14th October 2005, 13:44
Vadim ala din Tei era altul, eu nu am jucat niciodata in Tei. Intamplator Vadim de care spui a fost coleg de liceu cu mine (daca e cel de care vorbesti). Desi era cu un an mai mare nu era in echipa liceului, la care eu eram capitan.

Ps; te rog sa ai grija cum vorbesti.

danrogojan
14th October 2005, 13:50
in continuare il sustin pe verde 100%.

eatdaworm
14th October 2005, 14:04
danut probabil era al treilea in cei 2-3 mai buni ca mine
and like in wussup commercial for bud light al i have to say is
TRUE...

Cristi
14th October 2005, 14:13
Propun sa jucam in weekendul asta mai multi de pe forum, in Politehnica. Pana atunci te rog sa nu mai jignesti membrii forumului care scriu pe aici. Mai ales ca o faci pe uscat.

I'm in pentru duminica la 14:00!!! Cine mai vrea sa vina??? Evident, va trebui sa platim, dar cum stam 2 h si taxa e 500.000 pe ora inseamna maxim 100.000 de om! Ne strangem macar 10?

Vadim
14th October 2005, 14:13
Ne vedem duminica la ora 14:00 acolo pe teren. Mai vin si eu cu niste lume, sa mai spuna si cei de pe forum care vor sa joace. Raptore, te bagi?

uvictor
14th October 2005, 14:20
Ma bag si eu, desi vin de la Predeal, asta e, mai stau si 1 ora la intrarea in Bucuresti :(

cip100
14th October 2005, 14:22
salut! as veni si eu,...daca ne hotaram sa mergem..

Vadim
14th October 2005, 14:26
E stabilit. Duminica la ora 14:00 suntem acolo, normal daca nu ploua. Rezerva Cristi teren pe numele Onlinesport.

Eatdaworm, esti acolo si tu, ok? Ti singur si noi toti. :D

Cristi
14th October 2005, 14:48
Cristi a rezervat terenul pe numele Onlinesport duminica 16.10.2005 intre orele 14-16.

As prefera ca cei care vin sa scrie aici sau sa imi trimita pe PM numele lor si cu cati oameni mai vin... ideal ar fi sa nu vina si altii decat daca suntem prea putini. Asta ca sa nu avem surprize ca mai intra si altii (pentru ca noi nu ne cunoastem 'in carne si oase' intre noi).

Deadline pentru 'inscrieri': sambata ora 18:00 :drak:

PS Nu mai e moka, se plateste in functie de cati ne strangem.

MadSkillz
14th October 2005, 15:02
Si daca o sa ploua duminica ? Ramanem cu banii luati, right?

Cristi
14th October 2005, 15:04
Voi nu aveti nici o treaba, e problema mea cum recuperez avansul. Avansul NU se pierde daca ploua.

eatdaworm
14th October 2005, 15:25
sa vad daca vine madskillz
raptorescu nu stiu despre luat mingea pe la spate cand tu credeai ca jocul e intrerupt- jocul era very much alive si era 11-11 si se juca pana la 12 fara avantaje. verde face interceptie si echipa lui castiga meciu'.
verde
ieri cat s-a jukat nu am iesit niciodata de la masa. echipa mea a jukat toate meciurile si in afara de ultimul(pe care l-am pierdut la 10 sau 11) le-a castigat lejereanu.
aruncarea lui raptor o compar cu sutul unui fotbalist care trage la poarta si da in aut de mana. a fost cea mai lame aruncare pe care am vazut-o ever. I don't know about my unborn child da bunica-mea sigur dadea mai aproape ca tine.
where should I sign up?

Cristi
14th October 2005, 15:30
@eatdaworm: daca vrei sa vii si tu duminica, considera-te inscris deja. Mai vii cu cineva?

eatdaworm
14th October 2005, 15:43
daca mai vin cu cineva ce tre sa fac?
nu stiu sigur!

Cristi
14th October 2005, 15:45
Pai ar trebui sa imi zici pana maine seara cam cu cati vii ca sa vedem cati suntem... ca daca ne strangem 20 nu am facut nici o branza (o sa fie cam racoare sa stea cineva prea mult pe bara)

Vadim
14th October 2005, 15:57
E corect ca persoanele care se anunta sa aiba prioritate. Eu vin cu inca doi oameni: Colonelu' si inca un prieten care nu e de pe forum. Eventual il luam si pe Cristi in echipa, sintem 4.

Cristi
14th October 2005, 16:00
Deocamdata avem:

Vadim + 2 oameni
Cristi + 2 oameni
uvictor
cip100

Lista e inca deschisa

MadSkillz
14th October 2005, 16:01
Si eu vin daca nu ploua.Posibil sa vin si cu echipa - 2silky2smooth + un ucigas de prescolari.

Vadim
14th October 2005, 16:04
Normal daca ploua nu vine nimeni asta e clar. Speram sa nu. Oricum e bine ca sintem cel putin 10 oameni.

Cristi
14th October 2005, 16:05
Pai ideea ar fi sa nu mai existe 'posibil' maine la 18:00. Lista se inchide atunci si sper sa nu se intample ca cineva sa nu vina cu oamenii pe care i-a anuntat sau sa vina cu mai multi, ca ne suparam.

MadSkillz
14th October 2005, 16:07
O sa iti spun sigur ce si cum pana maine la 18:00.Daca aduc spectatori neanuntati ne mai suparam?:thinkso:

Vadim
14th October 2005, 16:09
Acum ca o sa dam 50 de mii de om sau 100 de mii nu mi se pare important. Ideea e sa nu fim nici 8, dar nici 20. Si, normal, sa nu ploua. :D

eatdaworm
14th October 2005, 16:21
eu am meci la 16 duminica
daca luati de la 12 la 14 e perfect
daca de la 14 la 16 nu vin
verde
ca sa stiti

Cristi
14th October 2005, 16:27
Exact. Eu zic ca nu ploua :P si sper sa fim vreo 12. Ora ramane de la 14:00.

Vadim
14th October 2005, 16:33
eu am meci la 16 duminica
daca luati de la 12 la 14 e perfect
daca de la 14 la 16 nu vin
verde
ca sa stiti
Chicken. :D pua-puua-puaaaa :D Ce e pentru tine o distractie de doua ore urmata de un meci serios, in care oricum castigi? Eu jucam si 6 ore de bachet la varsta ta.

Vezi ca in avatar am poza din liceu. :)

eddy_jozsa
14th October 2005, 16:40
slaaaaaaaaaaaaaaaab eatdaworm... nici 2 meciuri unul dupa altul nu poti sa joci.... :D :D :D

Vadim
14th October 2005, 16:52
Eatdaworm, lasa vino in Poli si ma duc eu la meci in locul tau, trag nitel de mine... La ce echipa ziceai ca joci?

camino
14th October 2005, 16:53
Salut!

am citit si eu mare parte din conversatia de aici. am fost acu ceva vreme (poate vreo 2 ani) la un baschet in poli, pe ciment. inteleg ca s-au schimbat multe de atunci. am vazut si ceva poze. sa inteleg ca imi recomandati sa joc un baschet acolo?

Vadim
14th October 2005, 16:53
Nu ca iti recomandam, vino duminica la ora 14:00. :) Baga-te pe lista lui Cristi, daca vrei sa vii.

camino
14th October 2005, 16:55
OK! totusi, cam care ar fi nivelul vostru? nu de alta, dar nu as vrea sa incurc pe nimeni

Vadim
14th October 2005, 17:04
O sa vedem acolo, ar fi prima oara cand jucam (cel putin pentru mine). Oricum vezi ca sintem de la profesionisti din NBA (eatdaworm) si pensionari retrasi (eu si altii cu care vin). :D

Cristi
14th October 2005, 17:10
Ok maine la 18:00 facem recapitularea si lista se inchide, no offence.

eatdaworm
14th October 2005, 18:10
@camino baiat fin stie ca nu e skillat si se retrage
@vadim probabil prin 62-63 cand erai tanar jucai 6 ore-lucrurile erau altfel-good ol days. ramane ora 14 dar io ma bag doar 1 ora ca tre sa ajung inainte de startu meciului(mai fac si economie de 50 de mii superimportanti)
verde
eu singur si voi toti, rugati-va sa ploua!

camino
14th October 2005, 18:17
@eatdaworm inteleg ca ai meci de la 14 la 16... ce sport faci? si unde?

nu ma retrag. ne vedem duminica.

ztunhim
14th October 2005, 18:52
@eatdaworm
si eu sunt mic, dar mai skillat decat camino, asa ca vreau sa vad ce poti

Vlad12, sa ma anunti cand vin meseriasii la terenuri

Vadim
14th October 2005, 19:01
@vadim probabil prin 62-63
Pana una alta eu am varsta reala trecuta pe forum, tu nu... Sau numai fredonai melodia aia a lui Connels? Dar parca era "74-75"...

hagi, si la ce echipa zici ca jucai?

eatdaworm
14th October 2005, 19:48
si io am varsta bagata...
nu stiu despre hagi!

Raptor
14th October 2005, 21:08
sa vad daca vine madskillz
1) raptorescu nu stiu despre luat mingea pe la spate cand tu credeai ca jocul e intrerupt- jocul era very much alive si era 11-11 si se juca pana la 12 fara avantaje. verde face interceptie si echipa lui castiga meciu'.
verde
2) aruncarea lui raptor o compar cu sutul unui fotbalist care trage la poarta si da in aut de mana. a fost cea mai lame aruncare pe care am vazut-o ever. I don't know about my unborn child da bunica-mea sigur dadea mai aproape ca tine.
where should I sign up?

Ba da ati sarit toti pe mine?

1) E adevarat ca si eu la inceput am crezut ca se joaca si d-aia m-am si dus repede si am luat mingea. Apoi insa cand am vazut ca toata lumea (adica Monkey si cu ala caruia i-a scapat mingea) sta asa pasiva m-am gandit "WTF? Astia au scapat mingea" si pm. In plus, spiritul meu de fair-play (si aici chiar vorbesc serios, nu glumesc deloc) ma face sa le-o dau inapoi. Nu mi se pare normal sa profit de o astfel de greseala. Pur si simplu. Asta sunt eu, nu trebuie sa neg modul meu de a gandi.

2) Absolut de acord. La asta m-am gandit si eu dupa ce am "aruncat", la shutul unui jucator de forhbal care o trimite in out de margine. Dar astfel de shuturi se intampla si la nivel mondial, nu? Aveam mainile inghetzate bocna si aruncasem doar de 2 ori inainte, insa asta nu e o scuza.

A, si inca ceva, eu vin duminica la ora 14, daca nu ploua. Dar acum cam fulgera p-afara :(

fast_as_sound
14th October 2005, 22:52
rogojane, il lom pe verde sub aripa noastra si aparem si noi acolo ...? io tu maimutza verde si bourash ... zi dak mergem k sa stiu ... asta dak nu s-a nkis lista celor din nba/celor cazutzi la datorie ...

Raptor
14th October 2005, 23:03
Imi place ca facetzi echipe foarte echilibrate :)

fast_as_sound
14th October 2005, 23:44
ma, pai io vin cu lumea pe care o stiu ... cum ar fi sa zic k vin cu vlad,cristi, vadim? ... pe care nici macar nu-i cunosc ... si cum adik nu-s ekilibrate? hai ma k n-o sa fim superpenali ... o sa ajungem macar la 4-5 ... dak se joaca pan la 11 ...

Raptor
14th October 2005, 23:58
Eu inteleg ce zici, dar ma refer ca echipa voastra ar fi mult peste orice combinatie de la noi. D-aia zic sa ne mai amestecam, you know. ;)

fast_as_sound
15th October 2005, 00:01
ma, pai tu ii cunosti pe baetzii dp forum? cristi, vadim si astia?? asta zic, k nu ii cunosti, de unde stii care-i treaba??

Vadim
15th October 2005, 00:10
si io am varsta bagata...
nu stiu despre hagi!
Acum o ai, asa e. :) Hagi esti tu, dar nu al fotbalului, ci al baschetului. Sau cel putin din declaratiile tale. :)

In rest, s-a pus sa ploua. Sa vedem pana duminica...

Cristi
15th October 2005, 09:57
Prognoza meteo: ploua astazi pana pe la pranz, maine cer variabil si 15 grade. Astept confirmarile pana in ora 18. Regula e: cei de pe forum se anunta singuri si spun cu cati oameni care nu sunt pe forum mai vin.

@eatdaworm: Nu cred ca ar trebui sa iti amintesc cum juca Jordan la 29 de ani... te rog eu sa nu te sinucizi peste 6 ani chiar daca o sa trebuiasca sa te retragi din baschetul profesionist.

just_me
15th October 2005, 15:05
nu am apucat sa intru pe net de doua zile..as vrea si eu sa vin..se mai poate?

Raptor
15th October 2005, 15:39
Si eu as vrea sa vin... dar e cam frig. Oricum, in principiu vin.

MadSkillz
15th October 2005, 16:29
Il las pe just_me in locul meu pentru ca echipa mea e dusa cu sorcova ca intotdeauna.

Cristi
15th October 2005, 18:35
Ok deci avem asa:

Vadim + 2 oameni
Cristi + 1 om
uvictor
cip100
raptor
eatdaworm
camino
just_me

Deci 11 sigur. Nu am inteles clar daca vin fast_as_sound, ztunhin si MadSkillz. Sau daca eatdaworm mai aduce pe cineva sau nu. As dori o confirmare de la ei...

eatdaworm
15th October 2005, 20:15
echipa este eu yugo rogojan aurolas si monkey
daca nu vine cineva mai luam pe altcineva
eu vin singur il rog pe prietenul meu yugo sa se ocupa de detalii.
sunt sigur ca nu prea avem cum sa parasim terenu(sa nu se joace pana la 1 sau ceva)
@ raptor dupa ce ca ai ocazia sa joci cu mine ma obligi si sa joc cu cristi?
c'mon!
verde
eu la 15 00 o tulesc!

MadSkillz
15th October 2005, 22:51
Imi pare rau, netul a fost ca naiba.Daca vin fast_as_sound, Monkey, Auras si danrogojan sunteti fix 15 asa ca probabil vin sa fac poze.

Raptor
15th October 2005, 22:55
Daca nu ploua ^^^^^^^

just_me
16th October 2005, 09:47
si eu vin sigur..in ciuda temperaturii de afara

Cristi
16th October 2005, 10:11
uvictor s-a retras intre timp. sa speram ca nu o sa ploua.

eatdaworm
16th October 2005, 11:33
eu vin o ora
am mai zis asta da ca sa stiti
am iesit pe afara si e jale e megafrig

Raptor
16th October 2005, 12:15
Si eu cred ca vin... desi frigu asta ma face sa ma gandesc de mai multe ori...

Vadim
16th October 2005, 12:28
Ne vedem acolo. Ne imbracam mai gros.

Cristi
16th October 2005, 13:05
100% cu Vadim :P

eatdaworm
16th October 2005, 13:31
1 ora
va bat si dupa aia plec!

Flintstone
16th October 2005, 16:54
Si ia ziceti, mai baieti, care erati aia de ati jucat azi? Ca sa va stiu si io dupa mecla. Si mai presus de toate: verde chiar era baiatul ala imbracat cu 2 tricoaie cu connex? Si flacaul cu iverson alb-rosii in picioare cine era?

Raptor
16th October 2005, 20:16
Pe mine ma recunosti usor ca am fost llama rau de tot... nu puteam sa ma tzin pe picioare de la oboseala de la sala + basket joi 5 ore + azi cat am mai jucat... :D

MadSkillz
16th October 2005, 20:20
...pentru ca daca nu erai obosit .... atunci ...

Raptor
16th October 2005, 20:28
Da, eram o fortza dominanta. Asa am fost supus la BDSM de restul jucatorilor.

ovi sibiu
16th October 2005, 20:31
Nici o poza?

Flintstone
16th October 2005, 21:29
Lasa, mah, ca pe tine oricum te stiam. Ziceam de restu' ca in afara de tine si de vadim, caruia i-am auzit numele din greseala, nu mai cunosteam pe nimeni. Ziceti, mah, care erati, chiar daca ati fost penali :drak: Nu mai spun la niminea... :P

Raptor
16th October 2005, 21:43
Noi ca noi, dar tu cine ai fost?

eddy_jozsa
16th October 2005, 21:59
voi nu vorbiti intre voi la meciuri??? :D :headbang: :D

Raptor
16th October 2005, 23:09
Nu, suntem persoane mai retrase si distante. Ocazional, unora le place branza (asa am auzit). In rest, toate bune si frumoase.

Flintstone
17th October 2005, 18:08
Eu eram ala care statea zgribulit pe margine, nu am venit sa joc, doar sa va vad pe voi. Ai jucat cu mine mai demult, bre, prin poli si pare-mi-se si in 23. Eram imbracat in crem si cu ghiozdan. In rest, mai stii pe careva din baieti?

eatdaworm
18th October 2005, 09:58
nu cred ca nu ti-ai dat seama cine sunt!
refuz sa cred

thekobe
18th October 2005, 14:00
vlad12, leon-ul ala galben e al tau ?

vlad12
18th October 2005, 14:54
nu, e al unui angajat de la baza... da de ce intrebi? te-a deranjat, a facut vreo timpenie?

thekobe
18th October 2005, 16:27
nu, mi-a placut. si avea la nr "vla", am crezut ca e al tau.

Flintstone
18th October 2005, 17:16
Verde, io am vazut un baiat care era imbracat chiar cu 2 tricoaie cu connex, da' sa zicem ca ma asteptam la mai mult de la prea modestul eatdaworm :drak: Oricum, daca tu erai ala, te stiam din vedere mai demult.:ok:

vlad12
18th October 2005, 19:45
tineti minte 3 cuvinte: weekendul asta e streetball.

www.sportarena.ro/streetball

Cristi
19th October 2005, 13:34
Intre ce ore e streetball-ul?

vlad12
19th October 2005, 13:45
incepe la 10 si se termina cind se termina... in functie de cite echipe vor fi. scrie asta pe site.

caseta
19th October 2005, 15:46
ray allen stie ca face reclama la terenu din politehnica ?? :P
poate ma bag si eu la aruncarile de la jumatate. :D

Nightfly
19th October 2005, 16:08
Echipele sunt de 3 persoane? Ca abia astept sa ma inscriu :P

vlad12
19th October 2005, 16:12
caseta: nu stiu de unde pina unde e ray allen ala. si eu joc tot cu 34... si tot la panou :) iar pentru foto ma tot aruncau aia in sus, sa intru in cadru.

nightfly:3 plus o rezerva, cum scrie in regulament.

Nightfly
19th October 2005, 16:28
Acum am citit regulamentul si am observat ca la sub 18 ani iti trebuie si semnatura parintelui ceea ce s-ar putea sa fie impediment pt ca parintii "nostri" lucreaza pana seara tarziu si nu au cand sa semneze si am mai vazut si ca e 500 000 taxa adica cam scump dar ma rog o sa vin sa ma uit iar de jucat o las pe primavara...

caseta
19th October 2005, 21:00
caseta: nu stiu de unde pina unde e ray allen ala. si eu joc tot cu 34... si tot la panou :) iar pentru foto ma tot aruncau aia in sus, sa intru in cadru.
eu stiam ca ejti tu, voiam de fapt sa iti zic ca imi place echipamentul tau cu ray allen ;)

PS: si cu bronzu stai bine :D

vlad12
20th October 2005, 14:18
Ok, o sa il dau premiu la streetball celui care cistiga concursul de 3 puncte.

iar cu bronzul, au dai aia cu crema pe mine 2 ore...

Raptor
20th October 2005, 15:18
Articol despre Sport Arena - Politehnica/Interviu cu Vlad Constantinescu:

http://www.onlinesport.ro/sport/sporturi/baschet/index.php?meniuId=14&viewCat=426&viewItem=5946

Vadim
20th October 2005, 15:45
Cu intarziere, legat de meciuril de duminica.... Eu eram in pantaloni de trening gri si tricou alb cu un desen pe spate in culorile steagului Spaniei (galben si rosu).

Meciurile directe cu echipa lui Eatdaworm au fost 1-1. Avand in vedere ca nici eu si nici cei cu care am jucat primele partide in echipa nu jucam constat, avand minusuri la aruncari de la distanta si semidistanta, sint multumit cu scorul.

Terenul din Politehnica este bun, poate nu sare mingea cum ar trebui, dar are panouri si conditii excelente. Cu siguranta mai jucam anul asta daca va mai fi vreme si la anul...

Mie cel mai mult mi-a placut cum juca un tip tuns aproape de 0, sarea bine si arunca frumos (avea parca o vesta albastra). Mi-a parut bine sa ii vad acolo pe unii dintre "veteranii" cu care jucam constat acum ani de zile.

Flintstone
20th October 2005, 16:42
Pana la urma stiti careva cine era flacaul care se misca bine la meciul de duminica. Pun pariu ca vadim vorbeste de acelasi om ca si mine. E cineva cunoscut sau nu? Just curious...

vlad12
20th October 2005, 16:48
Pai sa-l vedem in weekend la streetball, daca e asa bun.

centauru'
21st October 2005, 03:14
hai bai "flinstoane" stiu ca il stii pe raptor ca am jucat impreuna cu el in 23....restul nu vezi ca nu vor sa dezvaluie care a jucat "cu mine" in picioare sau cu 2 tricouri cu connex pe el........:D

eatdaworm
21st October 2005, 13:19
a fost 1-1
da echipele nu au fost echilibrate
s-a schimbat balanta cand a venit razvan(banuiesc ca de el vorbiti)
daca nu faceati schimbare salvatoare va bateam pana ma plictiseam
verde
mi-am inscris echipa 'verde si asociatii'
eu rogojan george si chelie
feriti-va!
vreau si eu sa stiu care sunt premiile pe care o sa le iau.
la ora 10 tre sa fiu acolo right?

vlad12
21st October 2005, 15:03
pentru tine brinza... pentru asociati om mai vedea. intrebare: cind te-ai inscris, le-ai zis cine esti cu adevarat? ca eu le zisesem sa incerce sa spuna ca ai buletinul fals, ca ai exact 18 ani, asa ca nu intri in nici un din categorii, ca mai e cineva cu acelasi nume deja inscris... ma rog, nu stiu cum ai reusit sa-i pacalesti. data viitoare le las poza, ca la granita.

serios: la 10 va fi tragerea la sorti, in direct, ca sa nu existe suspiciuni, cum ca am avea ceva cu cineva. dupa aia incalzire pina e gata tabloul si orele de desfasurare. probabil ca meciurile vor incepe in jur de ora 10.30-11, asta in functie de cite echipe vor fi, si cit de greu va fi de facut organigrama.

Raptor
21st October 2005, 15:38
Cam cand o sa fie concursu de slamuri? In pauza de la All Star Game? Ca m-as baga si eu... Dar sa fie la inelu ala cel mai apropiat de sala de sport... ca e nitzel mai jos si merge sa dai mai multe chestii la el... :D

MadSkillz
22nd October 2005, 13:34
14 echipe, 3 grupe, super cald, super atmosfera, echipa mea e cea mai slaba.

eatdaworm
22nd October 2005, 19:23
ora 19 20
verde ajunge in semifinala fara multe probleme
singura echipa care ne poate face fata ar fi cea a lui aurolas
care a castigat la timisoara un trening pe spinarea lui bondoc, e adevarat am auzit eu azi pe teren
revin eu maine sa va zic ce am castigat!

MadSkillz
22nd October 2005, 19:33
branzaverde e cel mai bun, m-a facut 3 faze din 3, dar daca nu lua George meciul pe cont propriu, n-ar mai fi trait sa ma faca si a 4-a faza.Nu mai stiu printre cracii cui a trecut assist`ul meu magnific.

fast_as_sound
22nd October 2005, 19:55
verde, nush dspre "ne poate face fatza" da te las io p tine sa-mi faci o fatza dak e .... sau mai multe :D ... cat dspre spinare ... cre k incerci sa maskezi adevaru ... a zis carca asa k jet ... nush dc verde da nu cre k prinzi ol-staru ... parerea mea... poate old-staru ...

caseta
22nd October 2005, 19:59
bah, aveti grija cu mad skillz, ca asta nu stie multe. el vine cu gun-u' la bball si daca il face vre-unu de prea multe ori, he busts a cap in his ass. capace nu pune, da' da nijte headshoturi .... :D:D

MadSkillz
22nd October 2005, 20:09
pun 3 capace pe threadu asta cu voia moderatorilor.ca m-am enervat.

eatdaworm
22nd October 2005, 20:39
masskillz no offense eu am si echipa!
eu am fost la timisoara si am vazut meciurile
nu pupati voi locu 2 fara bondoc
a fost magistral
verde
vedem noi maine flacau, o sa rateze tauras libera dupa libera
si problema e ca nu il mai aveti pe domnul B sa va tina in carca sau in spinare

vlad12
22nd October 2005, 20:57
nu inteleg, cum vi s-a parut?

inca ceva: despre ce premii vorbiti? stiti voi ceva mai multe decit mine? ca din cauza de numai 15 echipe (nu 14) si 3 la feminin, bugetul a fost drastic afectat. plus ca daca o fi sa dam viemelui banii in caz ca ia primul loc, mai bine ii dam fetelor alora talentate de au cintat cit au putut de tare, pina a venit politia.

eatdaworm
22nd October 2005, 21:04
astept cu nerabdare sa joc impotriva lui auras maine
there is no crying in the winner's locker room
2nd plce sux
verde
mie imi plac banii!
si eu chiar ii cheltuiesc superb nu ca aurolas sa ii dau pe spritane si fripturi

MadSkillz
22nd October 2005, 21:08
Vlad (Vlad12 ca suntem vreo 3), a fost super.Astept All Star`ul de maine, ca la dunk`uri am mai vazut filmul ;)

eatdaworm
22nd October 2005, 21:14
e nasol ca nu prea a avut promovare
si au venit f putine echipe
fata de 200 in mai unde conditiile au fost mult mai nasoale
aici doar 15...
oricum conditii sooper duper! vremea tine cu noi
verde
ma jur ca cel putin una din alea calcate a lui george a fost necalcata

MadSkillz
22nd October 2005, 21:17
Iti spun eu ca face pasii prea mari, deschide prea mult picioarele.De-aia i-am dat craci si de-aia calca linia.:happy :happy

ovi sibiu
22nd October 2005, 22:23
Nu aveti poze?

MadSkillz
22nd October 2005, 22:30
Am eu filme dar ma cam chinui cu ele.

ovi sibiu
22nd October 2005, 22:37
Daca nu reusesti, pune pe pause si da-i Print Screen!

mishu
22nd October 2005, 23:27
n-ai inteles ce filme are el... eu cred ca stiu:D

caseta
23rd October 2005, 00:06
Daca nu reusesti, pune pe pause si da-i Print Screen!
ai incercat f'odata ??? eu zic ca nu merge
cel putin mie din media player nu mi-a mers, si nici nu am avut rabdare sa incerc cu alt player
;)

MadSkillz
23rd October 2005, 01:21
Mi-am instalat 4 softuri pana acum ... il caut pe al 5-lea.Nu disperati, I can do it.N-am fentele lui Verde , nici aruncarea lui George, dar aici TREBUIE sa ii dovedesc.

MadSkillz
23rd October 2005, 01:41
bah, aveti grija cu mad skillz, ca asta nu stie multe [...] capace nu pune [...] :D:D

Pana aici!

http://s59.yousendit.com/d.aspx?id=25XNDG0YYYU9V3L2RK3573H7UJ
http://s59.yousendit.com/d.aspx?id=0J13G9UL5ZKXQ2YH1VIO5NJ4H6

MadSkillz
23rd October 2005, 12:40
Inca ceva:

http://s59.yousendit.com/d.aspx?id=0XCKJMG4RPIUW2BWY6JXQQAIXQ
http://s59.yousendit.com/d.aspx?id=0KMZ897O6E15103VKBVKM2MPT1

mishu
23rd October 2005, 12:53
mad unde era semnul cu degetul??? like... Not in my house!!!

MadSkillz
23rd October 2005, 13:09
Dayummmmmm!Stiam ca am uitat ceva.

danrogojan
24th October 2005, 10:31
dupa concursul de dunkuri de ieri, mi-am uitat mingea nike de dimensiuni mai mici pe terenurile din poli. are careva habar ce s-a intamplat cu ea? ofer recompensa. mingea aia are o valoare sentimentala foarte mare. este mingea oficiala pt Plumbu.

danrogojan
24th October 2005, 11:21
s-a rezolvat. mingea era la raptor.

Danila
24th October 2005, 11:53
ciorditorul...

vlad12
25th October 2005, 10:45
azi vin pozele... au iesit unele super. in special cu dan, la slam dunk... plus un capac clar al lui madskillz, pe care il are si in unul din filmulete.

ma bucur ca nu s-a pierdut mingea. mai uitase cineva un hanorac, care a fost cu succes returnat.

just_me
25th October 2005, 11:11
Pana la urma stiti careva cine era flacaul care se misca bine la meciul de duminica. Pun pariu ca vadim vorbeste de acelasi om ca si mine. E cineva cunoscut sau nu? Just curious...

daca tu vb de flacaul acela cu iverson rosii, atunci ala eram doar eu

Flintstone
25th October 2005, 14:05
LOL, inseamna ca de-aia eram io "just curious", fiindca tu esti "just me". Da, bre, daca erai ceva mai impozant, puteai sa te dai mai rotund ca verde :P Da' oricum, mi-a placut cum te-ai miscat. Deh, daca n-ai "extra--belly"... :mda:

vlad12
25th October 2005, 15:49
Dupa cum spuneam, gasiti 50 de poze de la streetball la www.sportarena.ro/streetball

Asetpt in continuare comentarii si pareri despre turneu, ca anul viitor sa iasa mai bine. Accept si injuraturi, dar aici sper sa ma ajute moderatorul...

nr15
25th October 2005, 17:03
bravo vlade ! din ce am vazut eu ati organiza ceva f frumos !
chiar imi pare rau ca nu am participat si eu la streetbalul asta
next time ...i'll be there ..
si o sa ma bag si la slam :D

Raptor
25th October 2005, 20:33
I'm with you on that one Turbo. Aveai sanse la dunk... au fost cativa mult mai slabi decat ce ai fi putut tu sa dai (sau sa incerci sa dai). Cred ca tre sa mai treci prin niste Plumbuita Jam Sessions... ai vazut ce minuni fac cu Dan... slamuri pe la spate... ridere pe invers... :headbang:

nr15
26th October 2005, 17:26
pe mine dan m-a lasat cu gura cascata dupa slamul ala "behind the back" dat la incalzire !!!!!
daca nu m-as fi accidentat la celalalt streetball la care am participat ( destul de onorabil zic eu :P ) cu siguranta ma bagam la slam

de fapt m-am si scris pe lista ...dar cu 30 de min inainte de concurs abia puteam sa dau slam chinuit de sub inel din cauza gambei


ORICUM LA ACEASTA EDITIE DAN A FOST CU MULT PESTE NOI TOTI RESTUL !!!!!!!




LATER EDIT !!!

QUOTE: "
Asetpt in continuare comentarii si pareri despre turneu, ca anul viitor sa iasa mai bine. Accept si injuraturi, dar aici sper sa ma ajute moderatorul..."""

tocmai mi-am dat seama de un lucru care din pct meu de vedere ar trebui schimbat !

CONCURSUL DE SLAM AR TREBUI SA FIE UN EVENIMENT SEPARAT DE RESTUL STREETBALL-ULUI !!

motive : 99% dintre participantii de la aceasta editie au fost obositi (si nu au reusit ce au incercat ) dupa meciurile sustinute in acea zi sau cu o zi inainte ( chiar dan zicea de ce ar mai fi incercat daca nu si-ar fi simtit picioarele asa obosite :P:D:P:- probabil un 360 cu rider de la libere :D )
un alt procent nu a participat din aceaisi cauza ( oboseala ) sau din cauza unor accidentari
daca ar fi eveniment separat cu siguranta nu ar fi doar 5,6 participanti ci mai degraba 20 ! ceea ce zic ar creste specaculozitatea evenimentului
la sfarsit s-ar putea premia ca si la streetball primele 3 locuri
s-ar putea pune si o taxa de participare tot asa pt acoperirea cheltuielilor si pt premii in cazul in care nu exista sponsor

etc !!!
astept pareri referitoare la aceasta idee :P

Raptor
26th October 2005, 20:55
Mi se pare corect. Ideea e ca nu stiu cata lume ar veni doar pentru dunk contest (ma refer ca spectatori).

vlad12
26th October 2005, 23:20
ce a aparut in gazta sporturilor despre streetball:

http://www.gsp.ro/index.php?a=25897&shift=1

MadSkillz
27th October 2005, 00:44
Eu nu stiu cati ar veni sa se uite la un streetball fara concurs de dunk`uri.
Dar sa priveasca un concurs de dunk fara jucat efectiv, stiu destui care ar veni.

Raptor
27th October 2005, 02:12
E posibil si asta. Depinde de calitatea celor care participa la concurs.

De ex, cum eu nu am jucat la streetul asta, am venit doar sa ma uit la dunk. In schimb, eu ma refer la jucatorii care au echipa... si care la dunk devin spectatori. Daca ar fi in alta zi, eu zic ca acei jucatori nu ar mai veni ca spectatori din nou... si s-ar pierde ceva "audienta". Una peste alta, pentru dunkeri eu as recomanda chiar 4-5 zile de pauza, insa stiu ca e aproape imposibil de amanat cu atata timp.

vlad12
28th October 2005, 15:13
sa fim seriosi. fiecare parte a unui streetball are audienta lui. sint unora carora le plac meciurile si altora carora le plac concursurile de aruncari si slam. oricum nu exista turneu streetball fara concursuri, asa ca ambele categorii sint automat cuprinse.

pentru cei interesati de inchirierea terenurilor, aveti aici lista de preturi: http://www.sportarena.ro/ro/inchiriere.htm

Raptor
30th October 2005, 18:56
Sport Arena Streetball - Slam Dunk Contest (Varianta DMX):

http://rapidshare.de/files/6966474/Sport_Arena_Dunk_Contest.WMV.html

vlad12
31st October 2005, 09:53
super facuta compilatia. cine a filmat?

una peste alta, ieri, duminica, dar rogojan a folosit toate orele pe care le-a cistigat, fiindca din ce mi-a spus mie de azi inainte va fi in cluj definitiv. mie imi pare super rau, dar sper ca la anul nu va lipsi de la streetballurile organizate de noi, fiindca ar fi mare pacat. sper ca acolo sa ii fie cel putin la fel de bine ca in bucuresti.

fast_as_sound
31st October 2005, 11:53
probabil visu lui e sa devina un caca magician ... cunoscatorii stiu ei ...

Raptor
31st October 2005, 13:03
A filmat MadSkillz iar mixul e facut de mine + MadSkillz. D-aia la sfarsit zice Courtesy of Mad Raptor Skillz... si nu din alte motive :D

Raptor
1st November 2005, 07:59
Varianta Michael Jackson Sport Arena Dunk Contest: http://rapidshare.de/files/7030111/Sport_Arena_SlamDunk_Contest.WMV.html

eatdaworm
1st November 2005, 11:05
ii dorim lui dan rogojan sa devina kk magician
tre sa invete bozgoreasca da nu cred ca e problema
verde
raptorescule tu bagi posturi a 7.59 am
esti sanatos?