PDA

View Full Version : Progresul Bucuresti



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

deja-vu
13th May 2003, 15:00
UN CLUB CE A MERITAT SI MERITA MULT MAI MULT. SPER CA LA ANUL SA AVEM SI SUSTINEREA FINANCIARA PENTRU A AVEA SANSE REALE LA CASTIGAREA CAMPIONATULUI.
PANA ATUNCI, SPER SA CASTIGAM CUPA.

Gabriel
18th May 2003, 19:21
National este echipa pe care am vazut-o de cele mai multe ori la fatza locului. Fie in campionat , fie in cupele europene. Si asta pentru ca imi place foarte mult atmosfera linistita de pe Cotroceni. O atmosfera inedita...si destinsa...in care se aude doar sunte de muzica latina. Meciuri frumoase...la care stai linistit pe scaun ca la teatru .

Voi cunoastetzi vreun suporter FC National ? Eu dintre echipele bucurestene..cu ei tin...dar nu ma pot declara suporter. Dar imi place mult echipa.

ursuletzu
23rd May 2003, 08:46
Va castiga Nationalul Cupa Romaniei?

07Ex
24th May 2003, 03:58
Desi nu ma pot considera suporter al Nationalului si mie imi place de ei deoarece cum a spus si Gabriel, la ei la meciuri este o atmosfera foarte linistita, nu injuraturi, nu golanisme, nu ti-e frica ca te omoara galeriile adverse, ... n-ai probleme.

baubau
24th May 2003, 12:07
...Si joaca si bine! :)

Albastreata
30th May 2003, 16:59
Ar fi si o revansa pentru cealalta echipa frumoasa (Sportul) din Bucuresti... :bere:

EDMOND_
3rd July 2003, 00:16
Nu stiu cum am nimerit aici , am apasat pe " Otelul" !! O sa incerc invers....

ady_azzuro
24th July 2003, 23:11
Nationalu e echipa frumoasa pacat ca n-are bani.
Imi lasa un gust amar insa ca nu au reushit sa bata pe dinamo shi sa le ia campionatu :ciocan: :ciocan: , nu mi vine sa cred cum i-au batut craiovo :x :x . Am fost pt prima data in viatza ma suporterul echipei adverse stiintei...
Tot stadionu insa era cu national, mai putzin cei de pe banca tehnica a craiovei shi netzoiu shia ai lui :D :D :ciocan: :ciocan:

Bafta national! :) :)

EDMOND_
26th July 2003, 15:08
Am citit ieri intr-un ziar central ca Sava ar juca la National ...pe filiera Netoiu! Probabil ca-i plateste el din buzunar contractul , ca nu vad de unde sa dea Nationalul 60 000 Euro pe an....

ady_azzuro
26th July 2003, 17:20
Da se poate sava e in stare sa joace oriunde dupa ce shi-a dat seama ce valoare are :P :P .
Nu shtiu nationalu daca shi-a gasit proprietar.
C nu-i prea vad prea bine in campionatu' asta :thinkso: :thinkso:

inter
2nd August 2003, 13:12
Netoiu :ciocan: :ciocan: :ciocan: , se indreapta spre ei :evil: :evil: :evil:

ady_azzuro
2nd August 2003, 13:36
Se pare ca si sava a semnat cu national, cu ajutorul cainetoiului :ciocan: :ciocan: .

Netoiu va face treaba "buna" la fc national :D :D

EDMOND_
3rd August 2003, 10:57
Am privit putin lotul echipei. Mi se pare destul de echilibrat ,si cu destui jucatori buni si foarte buni! Ma indoiesc insa ca ar putea obtine o performanta notabila ( campionat sau cupa ,etc...) . Nu are o mentalitate de invingator , o parte din aceasta mentalitate ti-o da si sustinerea suporterilor , ori acestia aproape ca nu exista.... Nu ascund insa ca este una din echipele pe care o simpatizez si pe stadionul careia m-am simtit ca acasa.... Abia astept meciul din Bucuresti , voi fi prezent acolo....

flavius
15th August 2003, 16:11
Parerea mea ca sunt prea multi olteni la o echipa bucuresteana! :evil:

inter
15th August 2003, 16:14
flavius , ma rog ce ai tu cu oltenii?
am observat ca te-ai dus peste banateni si baietii te-au rugat sa-i lasi in pace, posteaza la echipa ta favorita si nu mai agita apele unde nu trebuie /nope/

flavius
15th August 2003, 16:27
M-AU RUGAT SA-I LAS IN PACE? NU CRED! :?

EDMOND_
16th August 2003, 16:31
Flavius , ia-te mah si de Dinamo ca aia au mai multi olteni ( vreo 5) , daca ma gandesc bine da putin si in Steaua ca si aia au olteni ( vreo 3- 4
plus antrnor principal , plus antrenor de portari ..etc ).. Da-le in cap la toti , mama lor....

adymax
16th August 2003, 20:42
:happy

Bravo Alba petru victoria de la Bistrita ..tineti-o tot asa si poate prindeti un loc in cupe
Poli e de *****!!

gerrard
19th August 2003, 18:14
Hello

I hope this post does not contravene forum rules or offend anyone, if so I apologise in advance and I trust the moderators will remove it.

I am working for a company who make football management computer games, and I am researching the Romanian league. I'd really appreciate it if you could help me with some information about FC National Bucharest.

Could you tell me who is FC National Bucharest's:

Manager:
Captain:
Penalty taker:
Free kick taker:
Corner-kick taker (from the left):
Corner-kick taker (from the right):

I also need some information about the manager's tactics. Please could you tell me about his preferred tactics and formation for home and away matches: (just highlight an answer)

Formation used: 4-4-2, 3-5-2, 4-3-3 etc.
Counter attack used: Yes or no.
Attacking tactic: Patient, mixed or direct.
Defensive tactic: Deep, mixed or pressing.
Passing tactic: Long ball, mixed or short ball.
Distribution tactic: Wide, mixed or central.
Focus of play: Defensive, mixed or attacking.

You can reply to me by email to research9@codemasters.com

Thank you very much for all your time and any help you can provide me with, and good luck for next season!

Kindest Regards


Rob Davies
Researcher

I have posted a similar message for each of the clubs I have so far failed to find this information for, please do not take offence at this, I must research the whole of divizia A and am finding it difficult to find Romanian fans to contact. If you support another Romanian divizia A club please respond with the answers for your team instead, or see the post on your forum page.

DRAGOS
24th August 2003, 13:02
Felicitari pentru victoria in fata lui AC Milan!!!!!!!!!! Sincer nu ma asteptam sa jucati asa de bine si daca arbitrii nu erau italieni puteti castigat inainte de executarea penalty-urilor!!!! BRAVO!!!!!!!!

PeaceKeeper
24th August 2003, 13:08
Felicitari FC National!!!! Dupa meciul castigat impotriva lui AC Milan,cred ca se va auzi din nou prin europa de fotbalul romanesc,care e uitat de mult.
Bravo FC National!!! /hello :yeah:

DRAGOS
24th August 2003, 13:14
Manager: Walter Zenga and Cosmin Olaroiu
Captain: Petre Marin
Penalty taker: Caramarin
Free-kick taker: ?Gigel Coman?
Corner-kick taker (left) : ?Ovidiu Petre?
Corner-Kick taker (right): ?Petre Marin?
Formation used: 3-5-2
Counter attack used: no
Attacking tactic: mixed
Passing tactic: short ball
Distribution tactic: mixed
Focus of play: defensive
Asta e parerea mea!!!!!

Gabriel
24th August 2003, 14:20
felicitari , National ! ....dar ma intreb ce se intampla daca meciul s-ar fi jucat in Champhions League !

seby
25th August 2003, 16:44
Felicitari, stiti voi pentru ce.

DRAGOS
25th August 2003, 21:21
Totusi, sa fim realisti!!! Daca era un meci oficial o lua rau de tot Nationalul. Insa e bine pentru echipa ca au castigat!!!! :yeah:

ecstasy
27th August 2003, 01:11
:x :x :x ce sa se intample intr-un meci oficial?! oricum, italianu` tot din off`side shi tot cu fault in atac a reushit sa marcheze... iar rateu` ala de la penaltyuri ce a fost? ehe... nici ei nu sunt asha de buni precum par, e doar o echipa cu jukatori valoroshi... bafta natzionalului shi sper sa intreaka rapidu` shi celelalte carduri de ciori.

blackwarrior
27th August 2003, 09:24
Hai ma fiti seriosi. E simplu noroc..acum ati batut si voi intr-un meci amical .. si deja nu va vedeti lungul nasului.
Nu sunt un fan al Fc. Nationalului dar imi place ca au fair play si este a doua echipa de suflet a mea...dar totusi sa fim realisti.
Ac Milan e o branza prea mare sa o poata duce Nationalul. Vine dintr-un campionat in care Fc National ar lua bataie constant de la ultima clasata in SERIE A.
Fiti mai realisti

DRAGOS
28th August 2003, 10:36
Hai ma fiti seriosi. E simplu noroc..acum ati batut si voi intr-un meci amical .. si deja nu va vedeti lungul nasului.
Fiti mai realisti

blackwarrior, daca batea Apulum ziceai ca e cea mai buna din tara sau din lume si ziceai ca in Italia se clasa pe 7,8,9? Nu????
pe voi nici nu v-ar contacta Milanul pentru un amical!!!! Ce sa zic decat ca va este ciuda.

PeaceKeeper
28th August 2003, 11:13
Dragos,noi nu aveam pretentii inca sa jucam cu echipe ca AC Milan fiind rezultatul e evident.Noi de abia am promovat,acum trebuioe sa ne mentinem in divizia A si mai apoi ne vom gandi sa jucam si noi amicale cu echipe care sunt mult peste noi atat ca nume cat si ca valori.

PeaceKeeper
28th August 2003, 11:16
Apropo ai spus ca pe noi nu ne-ar contacta Milanul pt. un amical.Bineinteles ca nu fiindca suntem nou promovata.
Pe Ceahlaul ce echipa mare a contactat-o la un amical???
ca voi sunteti de ceva timp in Divizia A

blackwarrior
29th August 2003, 16:27
Hai ma fiti seriosi. E simplu noroc..acum ati batut si voi intr-un meci amical .. si deja nu va vedeti lungul nasului.
Fiti mai realisti

blackwarrior, daca batea Apulum ziceai ca e cea mai buna din tara sau din lume si ziceai ca in Italia se clasa pe 7,8,9? Nu????
pe voi nici nu v-ar contacta Milanul pentru un amical!!!! Ce sa zic decat ca va este ciuda.
-------------------------------------------
DRAGOS ESTI UN TAMPIT! /fu/
Cum sa-mi fie ciuda ba aerianule? ca sunt roman? ca o echipa romaneasca a batut pe Ac Milan? intr-un amical ce-i drept.
Se pare ca tot ceea ce vrei sa faci este sa intrigi.
Aia au venit la distractie in Romania ... de nu era amical Fc National se facea rusine. Uita-te cine e Fc National si cine e AC Milan.
Uita-te unde e fotbalul lor si unde e al nostru...
Inca ceva.. Milanu nu a contactat ci a fost contactata...
As fi spus asa la orice echipa nu doar la Fc National , ...as fi spus si la Steaua , Rapid ...etc..
Intreaba si tu pe orice om care are cat de cat treaba cu fotbalul , nu ca tine, cate sanse are Fc National in fata lui Ac Milan.Nu era vorba de Apulum nu stiu de ce ai bagat-o in discutie...dar am uitat ca treaba ta este sa intrii pe alte forumuri si sa intrigi.
Da cum moldovienii si iau` la tranta... si pi urma pun intriberile.... /fu/

Ayrton
1st September 2003, 09:49
blackwarrior, fara injuraturi pe forumul "Suporter"! Asta e un avertisment! Sper sa nu mai fie nevoie de al doilea. Multumesc.

flavius
3rd October 2003, 20:18
PRONOSTIC

CEAHLAUL - F.C. nATIONAL
2-0 :D :happy :) :P

ady_azzuro
4th October 2003, 17:02
1-4
:D :D :D
belea mare moldovenilor :drak: :drak: :drak:

ady_azzuro
4th October 2003, 17:09
ETAPA 8
Ceahlaul 1 4 National

Marcatori

58` Nemtanu 47` Chihaia

65` Coman
85` Savu
87` Savu
Cartonase Galbene
45` Cinu
Cartonase Rosii

Desfasurare meci
90` FINALUL MECIULUI
85` GOOOLSavu, bine servit de Caramarin, a pus latul si a marcat din margine careului de 6 m
70` Purica sut pe jos, foarte tare, Munteanu reuseste sa respinga
68` Munteanu se remarca la o centrare a lui Nemtanu
65` GOOOL Gigel Coman aduce Nationalul din nou in avantaj, dupa o centrare de pe dreapta
58` GOOOL Nemtanu inscrie dupa o centrare a lui Purica din corner
56` Purica trage puternic, dar pe langa poarta lui Munteanu
47` GOOOL Chihaia inscrie pentru FC National
46` REPRIZA SECUNDA

45`+1 SFARSITUL PRIMEI REPRIZE
44` Ghindeanu trage pe langa poarta dupa o pasa excelenta a lui Caramarin
39` Chihaia trece pe langa deschiderea scorului, sut pe langa poarta de la aproximativ 7 m
30` Feizula trage in bara, se iroseste astfel cea mai mare ocazie a meciului, Munteanu rasufla usurat
22` sut din prima a lui Gigel Coman, Covrig pareaza, insa nu fara emotii, cea mai mare ocazie de pana acum
20` Caramarin trage bine de la 20 m, insa pe langa poarta lui Covrig
15` Verdes nu reuseste sa ajunga la centrarea lui Gigel Coman, tabela ramane neschimbata, frumoasa faza creata de FC National
4` faza periculoasa la poarta Nationalului, Munteanu respinge gresit, rezolva Flavius Moldovan
1` INCEPUTUL MECIULUI
Brigada de arbitri
Asistent: Onita Aurel Central: Balaj Cristian Asistent: Parvulescu Eugen

DRAGOS
5th October 2003, 12:55
BRAVO FC National!!!! Acesta a fost cel mai slab meci al Ceahlaului din ultimele 5 sezoane si sper sa ne revenim. Ma bucur ca ati profitat de slabiciunile noastre ca poate ne mai trezim si noi putin.

Pitt Bull
6th October 2003, 08:09
/hello Felicitari FC NATIONAL!!!!!! Sa speram ca dupa aceaste infrangere de la Piatra-Neamt, le-ati mai deschis ochii celor de la Ceahlau ca suntem pe punctul de a retrograda. si inca o data felicitari /hello

flavius
12th November 2003, 20:10
MAI TRIMITETI FRATILOR VREUN MESAJ CA AVETI PAGINA ASTA DEGEABA!!!! :D :D :D

rasheedkpenny
3rd March 2004, 19:23
Ma surprinde lipsa de activitate de pe aceasta pagina a suporterilor de la F.C. NATIONAL!

La mai mare!

Utilizator
4th April 2004, 00:58
Chiar cine este fan National? Olaroiu, echipa lui si conducerea sunt rugatzi sa se abtzina sa raspunda la aceasta intrebare. Lasati-i pe unul din cei 50 de suporteri "fanatici" sa o faca. :)

deja-vu
7th April 2004, 13:00
Sunt suporter National de cand ma stiu, dar nu sunt fanatic in acceptiunea vulgara a termenului. Nu trebuie sa faci 'misto' de numarul redus de suporteri. Dupa cum se stie, nu numarul suporterilor primeaza in calitatea unei echipe. O echipa cu sute de mii de suporteri care joaca prost e mai de admirat decat una cu foarte putini care joaca bine?
Personal, ma dus la meciurile Nationalului cu placerea de a fi alaturi de echipa pe care o iubesc, dar si de a petrece doua ore intr-o atmosfera destinsa, fara huiduieli si injuraturi; un loc unde poti merge cu sotia si copilul, fara a te simti jenat. Pe cate stadioane de la noi se intampla asta?
Si ce sustinere are o echipa, cand la sfarsitul meciului este huiduita si injurata, daca a avut un meci pe care nu l-a castigat? (Vezi Steaua, Rapid sau Dinamo).

Utilizator
7th April 2004, 15:26
Deja_vu, imi cer scuze pentru usoara ironie din ultimul meu mesaj, mi s-a parut aiurea cum veneau toti pe aici sa felicite, dar nu aparea nici o "gazda" care sa primeasca urarile. Toata stima pentru echipa ta favorita, FC National, cred ca ai dreptate in privinta atmosferei destinse de pe stadion si trebuie sa fie intr-adevar placut sa mergi cu familia la meciuri. Succes pe mai departe, presupun ca scoatetzi ceva puncte si cu Steaua :)

deja-vu
8th April 2004, 09:36
No problem.
Eu merg pe stadion de cand aveam vreo 5 ani. Pentru ca mergeam la tribuna a II-a, ne intalneam aici cu suporterii echipei adverse. Oamenii discutau despre fotbal si se respectau, indiferent cu ce echipa tineau si aplaudau fazele frumoase ale ambelor echipe. In ultimul timp, atmosfera pe stadioane a devenit una de vrasmasie, de multe ori adversarii fiind priviti ca inamici, injurati scuipati, huiduiti s.a.m.d. Uitam ca, in definitiv este vorba de un joc, inventat in scopul de a apropia oamenii, nu de a-i invrajbi.
In ce priveste Steaua, sper sa invingem. Sper eu mai multe, pentru ca intotdeauna speranta moare ultima.

ADelPiero
18th April 2004, 14:15
e tare echipa ... pacat ca nu sunt bani... :mad: :headbang:

ADelPiero
29th May 2004, 16:17
“Divizia A este o cloacă”

Olăroiu se declară scīrbit de scandalurile din fotbalul intern şi ia īn calcul retragerea din activitate sau plecarea īn străinătate. Īn urma parcursului nefericit al “bancarilor” din ultima vreme (cinci īnfrīngeri īn tot atītea etape), atmosfera īn cadrul grupării din Cotroceni este din ce īn ce mai īncărcată. “Principalul vinovat pentru rezultatele slabe sīnt eu”, a susţinut Cosmin Olăroiu .

ADelPiero
29th May 2004, 17:03
CARAMARIN, DORIT DE ZENGA

Mijlocaşul lui FC Naţional, Gabriel Caramarin, este curtat de clubul elen Aigaleo, acolo unde antrenează italianul Zenga. “Dacă cei de la Aigaleo sīnt dispuşi să ne plătească un milion de dolari pentru jucător, atunci nu ne vom opune transferului”, a declarat antrenorul Cosmin Olăroiu.

ADelPiero
5th June 2004, 10:37
Olăroiu īşi face planuri

După ce īn finalul campionatului Cosmin Olăroiu (foto) părea tentat să părăsească Parcul cu Platani, acesta a revenit la sentimente mai bune după discuţia pe care a avut-o ieri cu preşedintele Gino Iorgulescu. “Am primit promisiuni ferme că situaţia financiară se va īmbunătăţi şi că, īn situaţia īn care vor pleca mai mulţi jucători importanţi, vor fi cumpăraţi alţi fotbalişti cu experienţă care să umple golurile lăsate.

ADelPiero
5th June 2004, 10:53
Vacanţă pīnă pe 19

“Bancarii” au intrat de ieri īn vacanţă pīnă pe 19 iunie, cīnd lotul se va reuni. Altfel, McKain va pleca īn vacanţă īn Italia, pentru ca apoi să se pregătească cu naţionala Australiei īn vederea Jocurilor Olimpice, iar Ben Sylla va fi pe litoralul romānesc pīnă săptămīna viitoare, pentru ca după aceea să plece īn Belgia, de unde se va deplasa īn ţara sa natală, Guineea.

deja-vu
6th July 2004, 10:22
Sunt Dipusi Sa-l Dea Pe Cara Pe 1 Mil.$ Ca Sa Nu Zica Ca-l Dau Degeaba. Probabil Se Gandesc La Faptul Ca Mai Tarziu S-ar Putea Sa Nu Mai Ia Chiar Nici Un Ban Pe El, Devenind Liber De Contract.
Pentru El, M-as Bucura Sa Gaseasca Un Contract Bun. Si-a Facut Datoria Cu Varf Si Indesat Fata De Club.

iulian
11th July 2004, 18:34
FC National implineste 60 de ani de la infiintare, iar cu aceasta ocazie va avea loc un meci de old-boys intre gruparea bancara si Rapid Bucuresti, se arata intr-un comunicat. Partida va avea loc pe 17 iulie, atunci cand se vor desfasura si alte manifestari la care vor fi prezenti fosti si actuali jucatori ai echipei FC National. La Centrul de Copii al gruparii bancare au fost formati jucatori precum: Petre Mandru, Sandor Karikas, Nicolae Oaida, Titus Ozon, Dudu Georgescu, Viorel Mateianu, Mircea Sandu, Aurel Beldeanu, Gino Iorgulescu sau Constantin Galca. In 1960, gruparea bancara, care se numea Progresul, a castigat Cupa Romaniei.

miril
9th August 2004, 16:35
Progresul de altadata era o echipa iubita de multi, in jur de 10.000 in anii 55-70, cam 5.000 in anii 70-85, ca apoi numarul suporterilor sa scada constant, la acesta contribuind daramarea cartierului Dealul Spirii, vecinatatea unor cluburi precum Steaua, Rapid si Sportul si ura Odiosului impotriva a tot ce era capitalist, echipa bancara fiind dezavantajata ca echipa departamentala in comparatie cu echipa armatei, securitatii, spre ex. Cand in anii 80 echipa era amenintata cu desfiintarea, fiind in C si ramasa fara stadion, echipa vecina de cartier, Steaua castiga inima tuturor tinerilor printr-un joc frumos si in viteza, ceea ce i-a adus in final castigarea CCE. Astfel Progresul a ramas cu pensionarii si cu putinii sufletisti ca mine, fara vreo posibilitate majora de a-si face noi suporteri. Asa se explica cum un club cu traditie, care se lauda cu nume precum Angelica Rozeanu, Maria Alexandru, Ana Ene, Nicolae Puiu, Vasile Andrei sau Mihai Covaliu (campioni olimpici, mondiali si/sau europeni), printre altii, si cu o pepiniera de exceptie in fotbal, a ajuns sa fie sustinuta de cateva sute de spectatori si de Los Platanos. Pacat! Echipa de fotbal are potential de a castiga campionatul, dar mafia din club, in frunte cu Don Gino si mafia in general din fotbalul mioritic a lui Mitica a transformat-o in echipa care castiga meciuri in tur ca sa le vanda in retur, spre disperarea noastra a putinilor progresisti. Din nou, pacat! In final, a nu se uita ca FC National ar fi putut castiga campionatul si cupa in campionatul 96-97, campionatul in 2001-02 si cupa anul trecut, dar a pierdut la potou, in fata granzilor Steaua si Dinamo. De ce? Raspunsul ramane un secret a lui Polichinelle. Asta nu ma impiedica sa fiu un suporter al bleu-albastrilor pana la desfiintare sau... Hai Progresul!

sorinl
10th August 2004, 14:31
Miril,salutare
spune-mi te rog,am o intrebare "de baraj" pentru tine.
am citit in cartea lui lucescu "mirajul gazonului" o acuzatie foarte dura la adresa echipelor ale caror suporteri santem,ceahlaul si progresul. el sustine ca in ultima etapa a campionatului 65-66 cele 2 echipe au facut blat la piatra (1-4 pentru oaspeti).
eu inca nu eram nascut,dar tu stii ceva? e macar un sambure de adevar in afirmatia lui?
mersi anticipat de raspuns

miril
10th August 2004, 18:12
Se pare ca este adevarat. Lucescu era pe atunci jucatorul echipei Stiinta Bucuresti, Sportul de astazi, echipa care a pierdut astfel promovarea. Ceea ce nu il mai intereseaza pe Luci, pentru care am mare respect, este ca in editia 70-71, Sportul a promovat invingand pe Progresul cu 4-1, meci vandut de Manta, Tanasescu, Kassay, cel de la federatie, si Mircea Sandu, ultimii trei transferandu-se ulterior la...Sportul Studentesc. Un alt meci cu cantec al bancarilor a fost returul mult discutatului derby Progresul-Rapid 79-80, cand i-am batut pe rapizi cu 3-1 pe 23 August (Lia Manoliu) in fata a peste 50 000 de mii de spectatori. S-a speculat atunci ca Ionita si Parvu ar fi fost cumparati de Progresu. S-a uitat insa cum in tur Adrian Paunescu le facuse rapidistilor, in plina desfasurare a turului, o echipa din cei mai buni fotbalisti de la Autobuzul si Metalul, pe atunci doua echipe bune din divizia B. Sper ca ti-am raspuns prompt si la obiect. Daca vrei poti sa-mi scrii si pe e-mail-ul meu miril@swipnet.se. Hai Progresul!

otelulgalati
27th August 2004, 13:08
Pacat de echipa ca nu are o sustinere a publicului !Galeria nationalului seamana mai mult Cu ABRACADABRA si famfara ei

rinso
16th September 2004, 22:14
Ba astia chiar n-au suporteri........propun sa deschidem noi alte threaduri si sa punem la cale soarta nationalului ca e in verva mare acum....

miril
18th September 2004, 13:20
Nu-i nevoie, Rinso. N-avem nevoie de mult zgomot pentru nimic. Si nu ma refer la faptul ca Nationalul ar fi in verva. Noua sa ne fie bine si sa castigam, cat despre topicuri inutile...Daca da Domnul, vom avea ce scrie la inceputul verii...viitoare. Hai Progresu!

ATHC
21st September 2004, 02:50
Pentru cei care va plangeti ca Nationalul n-are suporteri, n-are oameni cu initiativa... Nu stiu daca ati observat, dar din luna noiembrie a anului 2003 a aparut grupul "Fans". Noi, cei din Fans suntem, obiectiv vorbind, cei mai activi sustinatori ai Nationalului in momentul de fata. In ultimul an am mers in toate deplasarile (Galati, Craiova, Constanta, Ploiesti, ALba Iulia, Pitesti, Bistrita, Timisoara), dar in numar mic. Am realizat mai multe steaguri, mesaje, chiar si o mini-coregrafie la meciul de pe Giulesti din august. De asemenea, am realizat mai multe modele de fulare din banii nostri! Deci concluzia este ca SE POATE !!!
Dupa toate astea, am fost "rasplatiti" de conducerea clubului prin inchiderea peluzei in care stateam!!!!!! Este vorba Peluza Nord - cea dinspre arenele BNR. La ultimul meci, cel cu Craiova am fost nevoiti sa stam in coltul tribunei a 2-a (unde probabil vom sta de acum inainte) si am fost singurul grup de pe tot stadionul care a sustinut vocal echipa. (am spus vocal, nu cu trompeta).
Pt toti cei care simt ca au un cuvant de spus: daca va resemnati si taceti din gura, nu veti rezolva nimic! IMPLICATI-VA ACTIV IN SUSTINEREA ECHIPEI !!! IMPLICATI-VA IN CONTESTAREA CELOR CARE DISTRUG ECHIPA DIN INTERIOR !!! Noi suntem dispusi sa primim in randurile noastre noi membri!
NU VA MAI PLANGETI CA SUNTEM PUTINI, SI HAIDETI SA TRECEM LA TREABA! Daca ne-am uni cateva zeci de fani, am avea un cuvant greu de spus!
Pentru a lua legatura cu membrii grupului nostru, ne gasiti pe stadion, in coltiul tribunei a 2-a (noua noastra locatie, dupa cum am mai zis), sau ne puteti scrie la adresa de mail : ult_ras2002@yahoo.com
Si concret, cine vrea sa mearga cu noi la Pitesti, duminica, ne poate contacta la numarul de telefon 0724/518.544. Deplasarea o vom face PE BANII NOSTRI, CU TRENUL.

miril
26th September 2004, 19:07
ATHC, din Suedia ma bucur pentru progresistii nostri. Sper sa mergem tot asa pana la sfarsitul campionatului. Felicitari baietilor pentru victoria de la Pitesti. Hai Progresu!

ATHC
3rd October 2004, 14:21
http://www.tifonet.it/fotousr2/7984_2102004162635.jpg

miril
4th October 2004, 19:35
Putini dar devotati. La mai multi! Hai Progresu!

ATHC
15th October 2004, 01:35
pana una alta, in saisprezecimile cupei, FC National a invis la Caracal cu 4-0 ... Iata o poza cu membrii grupului Fans prezenti la meci (am fost doar 7, dar PE BANII NOSTRI!) :
http://www.geocities.com/fcnational1944/Caracal-National_2004-2005_cupa.JPG

Gothika
5th November 2004, 13:27
Va castiga Nationalul Cupa Romaniei?
Speranta moare ultima! :ok:

Bancaru
5th November 2004, 14:25
Miril, dar tu cum vezi meciurile din Suedia? Sau nu prea le vezi si urmaresti site-uri de sport cu transmisiuni live?
Baietii astia din clubul FANS sunt cam suparati. Am fost odata la un meci si am primit o foaie de la ei. Sunt foarte entuziasti dar nu inteleg ce au cu fanfara? Mi s-a parut tare aiurea ca la meciul cu Steaua erau o mana de oameni, jumate din ei agitand niste banner-e cu "Fanfara e penibila" iar ceilalti sufland in trompete sau mai stiu eu ce instrumente. Eu apreciez tare mult faptul ca FANS fac mult pentru atmosfera. Apreciez ca se duc dupa echipa prin tara. Dar sa fim intelegatori si cu suflatorii Los Platanos. Nu uitati ca si ei au contribuit mult la atmosfera de pe stadion pe care multi o admira. Voi v-ati suparat ca i-ati vazut cantand la nu stiu ce echipa de divizia B. Nu are nici o importanta. Acolo nu sunt meci de meci. Au venit si iarna (si au fost ierni urate) au venit si vara cand daca tragi un part lesini de cald de la efort. La cat de "generos" e Gino, cat credeti voi ca primesc? Si in plus trebuie sa le admiram sinceritatea. Au spus ca unu tinea cu Steaua, altul cu Dinamo. Acum toti tin cu Nationalul si pun suflet. Eu nu pot sa uit cand erau singurii 4 sau 5 oameni care incurajau Nationalul la unele meciuri. Incercati sa va puneti in pielea lor. Care om are atata stapanire de sine in momentul in care este in stare sa-si sustina punctul de vedere in fata a cateva mii de dezlantuiti ironici? Eu nu m-as duce sa fac ce fac ei pentru banii pe care ii primesc, fara sa pun si suflet. Dar poate e la moda sa existe rivalitati intre membri aceleiasi galerii. Repet, ma bucur ca voi veniti la meci si ca sustineti echipa, dar ce vreau sa transmit este ca sa fiti mai ingaduitori. In definitiv si voi probabil ca va duceti la un serviciu sa castigati bani. Poate unul dintre voi lucreaza la CFR. Ce faceti? Ii dati una in cap ca produce pentru Rapid?
Daca tot ati inceput sa aveti initiativa, vorbiti cu cineva de la club sa va ajute sa incepeti sa vindeti materiale cu insemnele clubului. Poate primiti o incapere pe la intrarea pe stadion. In definitiv nu trebuie sa stea cineva mult acolo decat vreo cateva zeci de minute. Eu unu as vrea sa cumpar sapca (desi am una cu KAPPA si cu insemnele clubului) sau un tricou. Fular nu ma intereseaza. Un fanion mai haios sau chiar abtibilduri. Poate niste palarii d'alea inalte cu zorzoane. Stiti voi, ca alea de saltimbaci. Va garantez ca ati avea succes.
Eu cred ca in timp vor veni mai multi oameni. In mod cert. Totul e sa termine cu prostiile. Adica sa nu mai greseasca Oli la alcatuirea echipei...

Rechinul Ucigas
15th November 2004, 20:17
forza farul !!! nu aveti nici o sansa la titlu !!!

miril
1st December 2004, 21:35
Parca te-a intrebat cineva.

Bancaru
3rd December 2004, 17:43
Tocmai asta e: ca nu l-a intrebat nimeni nimic.

vasile314tzurka
3rd December 2004, 17:49
se intreba singur...

Bancaru
3rd December 2004, 18:04
Filozofa... Ca ciobanii

Cainele
7th December 2004, 13:02
Din punctul meu de vedere cei de la FANS au dreptate , fanfara e penibila

Bancaru
8th December 2004, 10:07
Ai si tu dreptul la un punct, fie el si de vedere. La cate lucruri penibile ne inconjoara sa te iei de baietii aia e chiar... penibil. Adevarul e ca suntem multi si ne permitem sa formam aripi.

miril
25th December 2004, 15:41
Craciun fericit urez tuturor progresistilor!

ady_azzuro
25th December 2004, 16:08
Craciun Fericit, La Multi ani fanilor Nationalului si sa ne vedem in finala! :yeah:

miril
25th December 2004, 19:48
Ady, sa fie cum zici tu si, apoi, cei mai buni sa castige!

Zapada
27th December 2004, 17:53
miril

Crezi ca se muta National la Craiova in vara?
nu cred ca e posibila o fuzionare nici chiar daca U ar cadea in B!

Bancaru
2nd January 2005, 21:53
La multi ani!
Nu se muta nimic. Zapada, credeam ca ai inteles lucrul asta. Nu vezi ce tunuri vrea Dinel sa dea prin aducerea unor fotbalisti de renume (!).

miril
5th January 2005, 09:50
La Multi Ani progresistilor si forumistilor de bine! Asa cum a zis si prietenul Bancaru, nu cred in fuziune, Gino este prea versat pentru a se asocia fie ca el se numeste Dinel sau nu. Gino face afaceri doar daca este sigur de castig si nu ar intra in haosul din Banie.

Bancaru
5th January 2005, 10:29
Mai nou se pare ca i-a bagat soparla in sorcova lui Gigel Becali. Cica daca se duce el acolo devine imparatul Olteniei. Adevarul este ca daca a esuat la prezidentiale i-ar sta bine ca imparat. In definitiv mai avem unul in Romania. Iar Meme va fi Shogunul imparatului.
Dar sa lasam alte echipe sa-si vada de majestatile lor. Noi vrem sa stim cine mai vine pe la noi sau chiar cine pleaca. Sunt curios pe cine au pus ochii Gino si cu Olita. Iacata ca bataia pestelui se da pe jucatorii de la Timisoara: Balace, Nicolita, Mansour, etc. Bine ca a iesit Caramarin (deocamdata) din vizolrul lor. Se anunta o primavara grea pentru ca nume importante de la noi vor pleca: susnumitul Cara, Gigel Coman (care nu mai are contract de la vara si mi-e greu sa cred ca il va prelungi), Gabi Popescu se zvoneste, Flavius Moldovan. Mitrovici e seic deja. Or sa dea anunt la mica publicitate: CAUTAM FOTBALISTI RECICLABILI, MANAGER BUN FARA CASTIGURI MOTIVANTE.
Tot ce va doriti pentru anul asta!

Bancaru
24th January 2005, 18:03
Iata ce fraier am fost. Se vorbea la vremea la care am scris mesajul de mai sus de plecarea jucatorilor de la Timisoara in toate colturile. Si cum stateam eu sa ma dumiresc ce o sa faca pOLI iata ca am patit-o. Chiar ca ne-am ales cu reciclabili. Sau mai bine zis reciclabil: Sumudica. Nu am nimic cu baiatul (sau domnul) asta dar are 35 de ani. Am facut haz de necaz. Ce este imbucurator pentru mine e ca prevad viitorul. Pe 5 ianuarie scriam ceva mai sus si iata ca in mare masura asa a fost. Rahat!

Bancaru
1st February 2005, 22:14
Este inuman cat de ignoranti suntem. Ar trebui sa fim mai activi pe forumul asta. Putini dar buni. Ha?

miril
1st February 2005, 22:39
Nu-i chiar rau: Vasilache, Rada, Vlad Munteanu, argentinienii, toti jucatori de cel mult 23 de ani, ca si cei din "ograda" proprie: Sapunaru, Herea, etc. La asta, Sumudica, Pitu si Marian Savu pot contibui cu experienta, daca se vor arata motivati. Sper ca antrenorul stie ceva, ca altfel o patim cu atatia noi venitii, care trebuie omogenizati in urmatoiarele 3-4 saptamani. Hai Progresul! Succes! La meciul cu Legia, am facut...legea, ratand si un penalty, in repriza a doua.

Bancaru
2nd February 2005, 16:59
Miril nu te mai ambala cu noii veniti pentru ca jumatate vor pleca la vara. Si atunci ce facem? Eu zic ca pentru moment sunt achizitii bune, dar ramane sa vedem ce poate antrenorul. Ma intreb de ce nu a vrut Gino sa antreneze. In definitiv este la fel de bine pregatit, teoretic cel putin, ca si Landi sau Zenga. Toti au fost scoliti la Coverciano.
Ma intereseaza daca Vasilache asta a venit pe o perioada mai mare. Argentinienii astia... ce o mai fi cu ei? Se zice ca unul era in vizorul lui Ranieri pe vremea cand antrena Chelsea. Mai sa fie! Chiar asa? A mai venit un croat acum vreo 4 ani, tanar rau si mare speranta, care jucase in Spania undeva, s-a antrenat 3 saptamani si s-a evaporat.
Unde ai citit despre meciul cu Legia?

miril
2nd February 2005, 18:54
Nu-ti fa griji, sunt bine...temperat, mai temperat decat compozitiile lui Bach. De la Gino mi se trage. Meciul cu Legia l-am urmarit in direct pe site-ul Legiei Varsovia, despre meci afland de la un suporter polonez care ne-a informat de meci chiar pe site-ul lui FC National, care a devenit destul de...netemperat.

Bancaru
3rd February 2005, 12:22
Ce este comic in situatia asta e ca Gino ne anunta ca nu pleaca. Ma intreb cati isi doresc chestia asta. El nu pleaca pana nu vine cineva sa investeasca, iar "cineva" nu vine sa investeasca pana nu pleaca el. Asta se cheama cerc vicios.
De la vara se pare ca isi va face bagajele si McKain. Miril daca stii mai multe despre soarta lui Vasilache spune-mi si mie. E un imprumut sau are contract mai lung? Sa zicem ca vor ajunge intr-o cupa europeana, cu cine vor juca? Ma refer la lot. Eu sunt inca circumspect in privinta antrenorului. Asa a fost si cu Zenga, dar el are ceva mai nonconformist care l-a facut simpatic inca de la inceput. Landi e linistit, asa ca nu ma impresioneaza cu nimic. Pare docil. Gino i-a intins o mana asa ca el joaca cum ii canta asta.

Bancaru
15th February 2005, 11:32
Ca si pe acest thread, se pare ca nici cu echipa nu se mai intampla nimic. Ori pleaca cineva si scriu toate ziarele, ori nu auzi nimic. Nu mai e un amical, un antrenament sau o masa la Trattoria...

Bancaru
21st February 2005, 18:13
Babicu noul capitan. Hm.... Totusi, o da inainte cu Dinamo. Se vede ca omu' sufera. Nu ca am ceva cu el, dar sunt jucatori buni, daca nu chiar mai buni decat el, care meritau banderola. Dar nu e cazul sa fac eu scandal atata timp cat vorbesc singur.

Bancaru
28th February 2005, 20:24
Mda... Abia, abia reusesc sa-mi fac loc de un "post" aici. A plecat Vasilache. Cert. A plecat Sumudica. Asa am auzit. Ochi pentru ochi. Se pare ca pana la vara, cel putin, sub culorile noastre vor juca Pereny si Cristi Ciubotariu imprumutati de Dinamo. Surpriza ar putea sa vina dinspre Timisoara. Se intoarce Olah? Se spune ca a refuzat oferta financiara de la Poli. Nu inteleg de ce se fac valuri cum ca Olah intra sub umbra acelui milion elastic. Se spunea ca vine milionul in contul lui Coman si Caramarin. Si pOli, treaca, mearga. Adica pe un milion au luat 5 fotbalisti, dintre care 3 selectionabili? Rahat!

Bancaru
1st March 2005, 17:51
Cu toate ca suntem linistiti acum, ca ne-a anuntat Gino ca nu pleaca, lucrurile incep sa se agite iar in cartierul Cotroceni. Si nu pentru ca fiul cel mare al lui Nastase se da cu Ferariul pe alei ci pentru ca exodul din Dr. Staicovici nu s-a oprit. Mai nou, cel care se pare ca pleaca este australianul John Wayne Shroj. Si nu la Poli ci la Steaua. Si ca sa nu ramanem cu buza unflata ni-l baga pe gat pe Pitu. Ptiu!

Bancaru
4th March 2005, 12:26
Nu imi vine sa cred ce mai citesc. Cristi Ciubotariu la Vaslui. Auzi, la Vaslui. Sa imi fie cu iertare, dar parca e mai bine in Cotroceni. Daca nu financiar, dar cine stie, macar asa, ca locatie si prestigiu. A vrut jucatorul? A vrut Dinamo? Nu l-a vrut Bandi? S-a modernizat Vasluiul asa de tare? Cum naiba e posibil sa pierzi un jucator in dauna Vasluiului? Sa nu fiu inteles gresit de vasluieni, dar totusi nu prea exista, inca, termen de comparatie intre cele 2 echipe.
Pereny unde s-o duce? La Salonta, ca a jucat Dinamo cu ei...

miril
7th March 2005, 13:31
S-a dus la prietenul lui...Craciunescu.

Bancaru
7th March 2005, 13:39
Sa imi fie cu iertare, dar ce legatura poate sa aiba Craciunescu? Dar mai stii...? La cate zvonuri exista privind relatia dintre Netoiu, detinatorul jucatorului, si Craciunescu, prietenul lui Porumboiu, patronul Vasluiului...
Ma intreb ce echipa vrea sa alinieze Bandi. Care o fi formula standard? C. Munteanu - McKain, Rada, Bazzi, Panc - Pitu, V. Munteanu, Lita, Shroj (daca ramane) - Chihaia, Sergiu Radu? Cine stie?

Bancaru
9th March 2005, 17:50
Am trait sa o vad si pe asta. Bandi are probleme cu alcatuirea echipei din cauza de prea multi jucatori valorosi in lot. Norocul lui ca au plecat Popa, Canu, Coman, Caramarin si Moldovan. Cred ca isi dadea demisia, asa era de dezorientat.

Bancaru
10th March 2005, 17:32
Avalansa de stiri. Totul e sa citesti printre randuri. Poti sa intelegi ce vrei. Olaroiu ar putea parasi Timisoara in conditiile in care banii promisi sunt in conturi ascunse, inca. Anton tot dupa gratii si beton, dupa el pare sa vina si Rosianu, cel putin asa pomeneste presa de ieri. Situatia nu e tocmai roza acolo. De unde se parea ca nimic nu-i mai opreste... iata ca nici teren de antrenament nu au. Dar dau 2 milioane de dolari pe 3 jucatori de la Sportul. Dupa parerea mea asta are un singur nume: CACEALMA. Nu le doresc raul timisorenilor, dar se pare ca prea s-au lasati carati de val. In plus nu imi place ca banii investiti nu prea sunt cinstiti. Vom vedea.

In alta ordina de idei iata ce scrie Gazeta Sporturilor:

Ilie Năstase şi Nadia īn Consiliul Director
Eduard Apostol


Preşedintele Federaţiei Romāne de Tenis, Ilie Năstase, a afirmat la emisiunea sportivă "Fanatik" de luni noapte că el īmpreună cu Nadia Comăneci fac parte din Consiliul Director al FC Naţional. Preşedintele "bancarilor", Gino Iorgulescu, a confirmat ieri: "Cei doi sīnt printre membrii fondatori ai FC Naţional 2000 şi fac parte şi din Consiliul Director, alături de alţi 10 membri. Īn ultimul timp n-au mai apărut pe la şedinţe, dar rămīn īn continuare alături de noi. I-am ales pentru a face clubului o imagine bună. Acum cinci ani aveam discuţii cu Banca Naţională să cedeze clubului Complexul din Cotroceni şi doream să investim pentru o şcoală de tenis, condusă de Năstase, şi una de gimnastică, a Nadiei. La vremea respectivă, am vrut să-l atragem şi pe Gică Hagi, dar nu s-a putut".

Renaşte Progresul?
Ordonanţa de Urgenţă a noului Guvern, care spune că nici un club sportiv nu mai are voie să poarte numele unei instituţii a statului sau să facă referire la un simbol naţional, i-a atins şi pe cei din Cotroceni. "Am făcut formalităţile de rigoare la Secretariatul General al Guvernului, solicitīnd să ne păstrăm actuala denumire, FC Naţional 2000, iar dacă vom primi aprobarea, nu schimbăm nimic. Aşteptăm un răspuns, altfel, nu ne-am hotărīt cum se va numi echipa", a spus Gino Iorgulescu. Totuşi, dacă nu va primi un răspuns pozitiv, echipa din Cotroceni ar putea redeveni Progresul, numele folosit de club īntre 1954 şi 1994.

Noi tot mai tragem sperantele intr-o revenire spectaculoasa. Sanse sunt... Miril! Tu?

miril
11th March 2005, 22:56
Pare din Caragiale, unul (de pe) la primarie, unul... In schimb, sperantele sunt...ca mai inainte. Hai Progresul!

krapulax
12th March 2005, 08:02
am inceput returul cu un egal la brasov. nu am vazut meciul asa ca nu pot sa-mi dau seama daca e bine sau nu- habar n-am care e valoarea actuala a brasovului. vin doua meciuri saptamana viitoare care ma vor lamuri

miril
12th March 2005, 10:56
Kra****x, bine ai venit pe acest forum. Am o rugaminte la tine, lucru valabil si pentru Atbrom si alti nationaloprogresisti. Treceti si pe topicul "Care este echipa voastra preferata?" si votati pentru echipa noastra iubita. Multumesc, anticipat. Meciul cu P.Oli va fi interesant din multe puncte de vedere.

Bancaru
12th March 2005, 11:14
Kra****x si Atbrom bine ati venit, iar tie, Miril, iti zic bine ai revenit ca de ceva vreme nu ai mai fost aici. E o schimbare in bine atunci cand suntem mai multi. Ma bucur. Daca reusim sa-i convingem si pe altii ar fi nemaipomenit. Si o sa se vada ca nu suntem chiar de neglijat. Am ramas placut impresionat cand am vazut cati intra pe forumul de la www.nationalfc.ro
La mai mare!
Kra****x, eu nu mi-as face sperante cu Dinamo.

miril
12th March 2005, 11:20
Nici eu. Les jeux sont faits! Vezi si programarea de...pe o saptamana la alta, desi starea vremii nu o permite. Sunt singuri ca sunt alte "stari" care permit si...decid...jocurile.

Bancaru
13th March 2005, 11:27
Oare imprumuturile or fi asa, pe daiboj? Daca o fi sa faca frumos, macar sa le-o tragem in Cotroceni. Sa ne bucuram si noi putin.

atbrom
13th March 2005, 12:24
eu nu mi-as face sperante cu Dinamo.

singura noastra sansa e Cupa; poate prindem Dinamo intr-o forma slaba; poate meciul se joaca corect....in campionat in schimb tare ma tem ca va fi ca in sezonul trecut

Bancaru
14th March 2005, 09:48
Atbrom, am ceva sperante dupa ce am vazut Dinamo ieri. Sau sa ma ingrijorez in privinta viitorului nostru meci cu Farul? Fuge taranul ala de Gurita de zici ce-i aia. Repet, eu nu am vazut cum au jucat ai nostri, iar parerile in presa sunt impoartite. Iar ceva imi spune ca nu sunt impartite pe motive de "asa judecam noi fazele" ci din alte motive. "Partipriuri" cum se zice. Ce e rau e ca pana acum suntem singurii care s-au chinuit cu o echipa care, din pacate, sta sa retrogradeze. Argesul si Sportul si-au facut datoria. Totusi eu cred ca la Alba Iulia era ceva putred. Vom vedea.

bancar100%
14th March 2005, 12:10
Bine v-am ...regasit si pe acest forum!
sa speram ca nu vom fi foarte dezamagiti miercuri sera, dupa meci. FORZA NATIONAL!!!!!!!!

Bancaru
14th March 2005, 13:15
Muaaaaaaaaaaaaaaamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa... se ingroasa randurile. A venit si fratele Bancar, dar el este 100%. Bravo! Sa vedeti revolutie NATIONALa pe aici. Miril, vezi ca ne inmultim pe zi ce trece?
Miercuri (eu nu o sa fiu la meci din pacate) o sa-i halim pe catei.
Asta mi se pare cel mai frumos la suporterii lui National, printre care ma numar si eu, ca nu renunta. Suntem intruchiparea vie a expresiei "speranta moare ultima". Nu e neaparat o treaba de care sa ne bucuram, dar putem fi mandri ca nu dam bir cu fugitii. Clubul si numele sunt mai presus decat orice Gino sau Mugdin, sau mai stiu eu cine. In definitiv eu iubesc clubul nu pe pOli sau Gigel.
Cei mai nou veniti aici (dar nu in randurile suporterilor, acolo sunteti cu state vechi) votati aici:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=220366#post220366

bancar100%
14th March 2005, 13:48
Nu pot sa intru pe site-ul FCN. Stiti ceva de asta?

Bancaru
14th March 2005, 15:51
Merge. Am scris eu cate ceva.

carlo
14th March 2005, 20:35
Ceva imi spune ca meciurile cu dinamo si poli sunt deja "jucate".
Sa dea D-zeu sa nu fie asa!!!!!!!!

Bancaru
14th March 2005, 20:38
Carlo, bine ai venit. Du-te si voteaza-ti echipa favorita si hai sa ingrosam randurile progresistilor. Miril, se pare ca o sa mearga... Suntem din ce in ce mai multi.

krapulax
14th March 2005, 20:44
ce "subtil" a fost andone referitor la v. si c. munteanu- ca daca joaca bine isi vor pune dinamovistii in cap. teoretic ar putea sa nu fie folositi, stanev si olah sa-i inlocuiasca, dar se pare ca babicu ar fi jucat foarte bine la brasov. sper sa ajung la ambele meciuri si sa nu fie o saptamana neagra

Bancaru
15th March 2005, 11:39
Mda... Totodata mi se pare ca si declaratia lui Vladut Munteanu nu prea lasa loc de intors. Adica s-a luat in coarne cu Andone. Probabil ca doreste sa ii arate ca s-a inselat. Nu cred ca o s-o lase mai moale. Si nici Munteanu, Cristian. Auzi, dar cine e Stanev asta? Nu am auzit de el? Chiar aveam nevoie de inca un portar tot pana in vara? Plesca ala nu e bun? S-a dezbatut pe forumul nostru ceva legat de Plesca si am inteles ca baiatul are talent. Desi la botezul diviziei A, cand ne-au snopit dinamovistii cu 4-1 nu mi s-a parut sigur. Dar...

miril
15th March 2005, 12:50
A fost rezerva de portar la...reprezentativa de fotbal a Bulgariei. Deci, potential...scula.
Adica, poate a dat Plesca, pardon, pleasca peste noi. Mai stii?

EDMOND_
15th March 2005, 13:49
Cam cati din jucatorii Nationalului au contracte doar pana in vara? Stie cineva?

atbrom
15th March 2005, 15:04
......prea multi

Bancaru
15th March 2005, 15:07
Miril, si cu ocazia asta ii raspund partial si lui Edmond, nu stiu ce Plesca a dat peste noi, dar omul pleaca la vara. Se duce la castraveciorii lui.
Edmond, te faci impresar? Clar este ca sunt cei veniti de la Dinamo (cei 2 Munteanu), de la Steaua (Pitu), Rapid (Rada) plus inca un jucator, nu stiu cine, care cica pleca la vara la Poli in contul lui Olah. Asa sustine Carlos Gambino, suporter timisoarean. Nici el nu-l stie...
Eu sunt bucuros ca are cine sa vina din urma. Iata cativa jucatori de care se va mai auzi, cu siguranta, jucatori cu o medie de varsta de 20 de ani: Sapunaru, Negura, Chiacu, Herea, Raul Costin, Razvan Plesca, Roberto Iancu. Si astia sunt "veterani" ca sa zic asa. Sunt la lotul mare de aproape 2 ani. Scoala de la Progresul, alaturi de Arges, este una dintre cele mai renumite.

krapulax
15th March 2005, 16:56
nu stiu ce o fi cu stanev, dar la brasov tot nae a fost rezerva. pe bulgar l-am gasit pe un sait unde erau prezentati potentialii participanti la cm 1998, dar pana la urma n-a mai fost selectionat.

EDMOND_
15th March 2005, 17:07
Miril, si cu ocazia asta ii raspund partial si lui Edmond, nu stiu ce Plesca a dat peste noi, dar omul pleaca la vara. Se duce la castraveciorii lui.
Edmond, te faci impresar? Clar este ca sunt cei veniti de la Dinamo (cei 2 Munteanu), de la Steaua (Pitu), Rapid (Rada) plus inca un jucator, nu stiu cine, care cica pleca la vara la Poli in contul lui Olah. Asa sustine Carlos Gambino, suporter timisoarean.

Nu, Bancaru....dar daca lumea tot zice ca s-ar putea sa tinem cu aceeasi echipa din vara .... studiez si eu problema.... :D :D

Bancaru
16th March 2005, 10:46
Hahahahahahaha.....
Ce, iar s-a zvonit treaba asta? Edmond, nu stiu ce sa-ti spun... Tu ai vrea? Dar nu ma refer la un masiv transfer de jucatori, ca asta e la mintea cocosului. Vorbesc de o fuziune cu tot ce implica ea.

EDMOND_
16th March 2005, 11:09
Nu, Bancaru ..eu nu as vrea...dar surse din lumea fotbalului craiovean dau de inteles ca Staicu si Iorgulescu s-ar fi inteles deja si ca acesta din urma ar fi viitorul presedinte al Craiovei, din vara. Ca va veni si cu ceva jucatori , iar daca U nu retrogradeaza Iorgulescu va vinde locul Nationalului altui oras.
Ca unul din motive ar fi si acela ca ii este destul de greu sa prezinte garantiile financiare la nivelul impus de UEFA.
Nu as vrea, insa in fotbalul nostru se poate intampla orice.

Bancaru
16th March 2005, 19:17
Nu cred ca suntem singurii. Nu zic ca nu e posibil, dar la capitolul garantii... Facem liga ca in Elvetia, cateva echipe. Eu cred ca daca retrogradati, dar nu cred, ar fi bine sa va vedeti de treaba vostra in B si sa reveniti dupa un an. Si mai cred ca ar fi ceva sa dispara Dinel de la echipa. Este ditamai orasul si nu sunteti capabili sa sustineti echipa. Primaria, ma refer, plus ceva firme puternice, ca sunt acolo. Nu veti muri voi si asta multumita publicului.

krapulax
16th March 2005, 20:27
am invins, poate neasteptat. probleme avem destule, dar sa nu uitam ca echipe mai bune decat dinamo nu sunt prea multe in campionat. cu ocazia acestui meci am debutat ca fotograf. am avut inspiratia sa scot aparatul la faza golului 2, dar era culmea sa-l si prind- o secunda mai tarziu daca declansam, iesea ca lumea

EDMOND_
16th March 2005, 20:59
Nu cred ca suntem singurii. Nu zic ca nu e posibil, dar la capitolul garantii... Facem liga ca in Elvetia, cateva echipe. Eu cred ca daca retrogradati, dar nu cred, ar fi bine sa va vedeti de treaba vostra in B si sa reveniti dupa un an. Si mai cred ca ar fi ceva sa dispara Dinel de la echipa. Este ditamai orasul si nu sunteti capabili sa sustineti echipa. Primaria, ma refer, plus ceva firme puternice, ca sunt acolo. Nu veti muri voi si asta multumita publicului.

Sigur nu vom muri. Si nici nu cred ca vom retrograda. Insa ar trebui sa va intrebati si ce vrea Iorgulescu,......

Felicitari pentru victorie! Sper sa ne intalnim in finala... :D

miril
16th March 2005, 22:34
Edmond_, fii siguri ca ne intrebam si de gasit, gasim o multime de raspunsuri. Problema este ca...nu ne convin. Este clar ca Gino vrea sa mai traiasca inca o vara. De aceea a preluat jucatori cu contract care expira tocmai atunci, ca la o adica, "sa ne facem catrafusele si sa mergem la...cluburi mai calde". Imi este teama, mai ales pentru noi, ca de data asta, stratagema nu-i va mai reusi si pentru faptul ca clubul este restantier la fisc si guvernul actual este decis sa-si duca treaba pana la capat. Deci, exista riscul ca persoana juridica FC National sa dea faliment. Si asta va fi valabil pentru multe cluburi, situatia nostra nefiind cea mai grava. Exista si speranta sa fim luati de o...alta Marie cu aceiasi primarie, pardon, palarie, am vrut sa spun. Vom trai si vom vedea. Eu nu cred ca tranzactiile de genul "eu retrogradez, dar iti cumpar eu locul" vor mai avea loc. Intelegi ce vreau sa spun, caci aici am vrut sa ajung, de fapt.

inter
16th March 2005, 22:37
mirile , vad ca tindem sa avem aceleasi favorite ..... :P

miril
16th March 2005, 22:47
Pai nu suntem noi...Inter-National-i? Hai ai nostrii!

Bancaru
17th March 2005, 11:48
Inter, treziti-va nene! Aveti jucatori buni dar nu inteleg de ce dorm in ghete. Ceva trebuie schimbat si asta repede, pana la returul semifinalelor.
Cat despre favorite, as zice mai degraba favoriti. Nu cred ca National si Craiova vor fi o echipa. Am spus-o, pot pleca jucatori cu cardul, dar numele va ramane in Cotroceni. Ca nu a infiintat Conu Iorgulescu (adica taica-su) echipa sa faca beizadeaua ce vrea.

Bancaru
17th March 2005, 21:21
Nu mai vine nimeni? Foc de paie? Totusi, am batut Dinamo!!!

Zamo Bancaru
17th March 2005, 22:10
/hello
Campionii national umiliti de bancari:dINAMO,dINAMO!! :))))))))))))))))
FORZA FOTBAL CLUB NATIONAL BUCURESTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bancaru
18th March 2005, 18:19
Zamo, eu zic ca e bine sa fim mai domoliti in declaratii (nu si in reactii) pentru ca nu i-am umilit. Dar o victorie ramane o victorie. Bravo Progresu!

Bancaru
28th March 2005, 18:00
Nimic nou pe frontul din Cotroceni...

miril
28th March 2005, 18:02
Nimic nou, cu exceptia faptului, care confirma regula, ca noi ramanem...bancari...100%.

Bancaru
29th March 2005, 11:11
Mda... Si daca am fi macar 3% si bancheri... sau primari...
Chiar, de ce s-o fi deteriorat relatia cu BNR? De la venirea lui Gino? Ca tot se intreba cineva pe site-ul nostru oficial ce a facut notabil Gino de cand este la Progresul.

miril
29th March 2005, 12:24
...si are dreptate.

bancar100%
30th March 2005, 09:07
Nimic nou in Cotroceni, ca de obicei in ultimele saptamini. Nici in acest weekend nu va fi nimic nou la....Bistrita. Din pacate! Chiar ma intreb pe cine vom bate noi in acest retur.

itku
30th March 2005, 10:46
Nimic nou in Cotroceni, ca de obicei in ultimele saptamini. Nici in acest weekend nu va fi nimic nou la....Bistrita. Din pacate! Chiar ma intreb pe cine vom bate noi in acest retur.
Evident ca nu va fi, nu am mai castigat la Bistrita de aproape 8 ani, doar nu-si inchipuie cineva ca o vom face acum...

miril
31st March 2005, 14:34
O intalnire dintre Tata Jean si Don Gino nu poate termina decat intr-un singur fel.
Ghici care?

Bancaru
31st March 2005, 17:03
Frate Bancar 100%, sa zicem Doamne fereste! Cum sa nu batem pe nimeni in retur? Pai retrogradam. Din 6 puncte posibile am luat 1(!). Eu tot nu pot sa cred ca.... dar mai bine tac pentru ca noi suntem mai putini. Mi-am spus opinia pe www.nationalfc.ro. Sau si acolo...
Eu nu pot sa cred ca Nationalul poate fi invins de Gloria. Adica daca se joaca pe bune.

miril
2nd April 2005, 09:40
Dar cum dupa noi, la Bistrita, vine Steaua...

Bancaru
2nd April 2005, 21:04
Miril, dupa cum am mai spus eu cred ca anul asta vom face jocurile pentru Dinamo. Poate ei sunt draguti in cupa, plus ca il mai pot lasa un an pe Vladut sa se bronzeze in Cotroceni. Noi putem sa stam capra cu ei in campionat si sa fim paralei cu Steaua si cu Rapid. Eu zic ca meciul de cupa va limpezi multe probleme. Pana una alta suntem cu 29 de puncte in clasament si cu un +3, nu?

krapulax
3rd April 2005, 13:32
+3 si cu 3 meciuri super dure acasa in viitorul apropiat.

miril
3rd April 2005, 13:59
De fapt +2.

Bancaru
3rd April 2005, 21:25
Defapt cat? 2 sau 3?
Kra****x, sa stii ca mie imi sunt mai dragi meciurile din afara. Acolo e bina sa mai aduni cate ceva pentru zilele negre. Acasa e mai trist. Iar noi in ultimele 2 editii de campionat am facut rahatul praf acasa. Dar am incredere. Eu zic ca luam 4 puncte din meciurile cu cele 3 echipe, Dinamo, Rapid si Steaua. Cu Rapid facem cel putin un egal.

bancar100%
5th April 2005, 10:37
Frate Bancar 100%, sa zicem Doamne fereste! Cum sa nu batem pe nimeni in retur? Pai retrogradam. Din 6 puncte posibile am luat 1(!). Eu tot nu pot sa cred ca.... dar mai bine tac pentru ca noi suntem mai putini. Mi-am spus opinia pe www.nationalfc.ro. Sau si acolo...
Eu nu pot sa cred ca Nationalul poate fi invins de Gloria. Adica daca se joaca pe bune.

Te rog sa-mi dai exemplu de o echipa pe care crezi, in acest moment, ca o vom bate in acest retur.Eu m-am tot gandit si.....nimic.Atit timp cat atacantii nostri rateaza sau...ce fac pe acolo....sorry. Mi-e groaza de meciul cu Rapid.

Bancaru
5th April 2005, 21:27
Chiar ma gandeam ce exemplu sa-ti dau iar tu m-ai ajutat: Rapid. Ai incredere! Si sa-ti mai spun una: Steaua. Hai ca se poate. In definitiv ne mai trebuie numai 8 puncte. Eu zic ca nu e bine sa fim asa pesimisti. Uita-te in jur si ai sa vezi ca stam binisor. Sa vezi ce le-o tracem si bacauanilor.

bancar100%
6th April 2005, 12:14
Chiar ma gandeam ce exemplu sa-ti dau iar tu m-ai ajutat: Rapid. Ai incredere! Si sa-ti mai spun una: Steaua. Hai ca se poate. In definitiv ne mai trebuie numai 8 puncte. Eu zic ca nu e bine sa fim asa pesimisti. Uita-te in jur si ai sa vezi ca stam binisor. Sa vezi ce le-o tracem si bacauanilor.


ASTAZI NU E ..1 APRILIE - ZIUA PACALELILOR. UN EGAL CU RAPIDUL AR FI O MINUNE.L-ati vazut pe borcica cand a zis ca cei de la dinamo au facut injectia letala pentru toate viata? Atunci....de ce mai apare pe post?

miril
6th April 2005, 12:48
Bancar100%, nu jucam chiar asa de prost incat sa fii asa de pesimist. In meciurile cu Dinamo, in cupa, meciul cel mai bun, si din deplasare cu Brasovul si Gloria am aratat ca ne descurcam onorabil. Atacul mai trebuie sa-si dea drumul si mijlocul, la faza de constructie, in rest suntem ca mai inainte de...P.Oli.

Bancaru
6th April 2005, 16:01
PRO SPORT

Asociaţia FC Naţional 2000 anunţă deschiderea primului său magazin Fan Shop Naţional, īn incinta stadionului Cotroceni, care va avea loc joi 7aprilie de la ora 12:00. Evenimentul este urmat de o conferinţă de presă.
Magazinul a fost īnfiinţat cu sprijinul firmei Nike, sponsorul tehnic al echipei de fotbal FC Naţional, şi are ca scop să satisfacă dorinţele iubitorilor acestei echipe. Fanii vor găsi īn acest magazin produse marca Nike, personalizate cu īnsemnele FC Naţional.

miril
6th April 2005, 16:05
Bancaru, cum sa facem? Facem bine, o sa-mi raspunzi. Hai Progresu! Semne...nu tocmai rele. M-am molipsit 100%.

Bancaru
7th April 2005, 13:47
Ce sa facem? Vrei "materiale"? Cica au sepci, sosete, tricouri, treninguri, etc. Pe sepci e imprimat FC National. Pe restul nu prea. Sunt produse NIKE. Poate au inteles gresit sau nu au venit inca. Sau nu a vazut bine prietena mea. Ma duc inainte de meci sa vad care e treaba.

Bancaru
7th April 2005, 13:53
Echipa 1968: SUS - Stirbei (antrenor secund, cred) Peteanu, Al. Georgescu, Colceriu, Manta, Matache, Mandru, Al. Constantinescu, Florea, Oaida, Dragusin (antrenor principal) JOS - Ad. Constantinescu, Soangher, Matei, I. Popescu, Taralunga, Mateianu, V. Popescu, Neacsu.

alamar
7th April 2005, 14:17
Nu avem mijloc, iar fara constructie atacul nu poate face mare lucru.
Bancarule, multumesc pentru amintiri. In '68 am vazut primul meci al Progresului. Pe "23 August" 2-2 cu Steaua si cu Mateianu intr-un picior. Imi aduc aminte bine sau gresesc? Eram cam mic pe atunci. Pacat de echipa din '70, daca reusea sa se mentina in "A" am fi avut un viitor frumos cu Beldeanu, Dudu Georgescu, Nastase ( primul jucator roman din Serie A - la Catanzaro ). Mai ales ca dupa accea i-am lansat si pe Mircea Sandu si pe Cassai si pe Dumitriu IV, plus multi altii.

Bancaru
7th April 2005, 14:32
Alamar, eu nu am facut decat sa pun aici niste poze. Nu pot sa-ti confirm daca Mateianu a jucat sa nu intr-un picior. Eu nu ma nascusem pe vremea aia. Primele meciuri pe care le-am vazut pe Cotroceni au fost pe la 5 sau 6 ani. Asta insemnand prin '78-'79. Am acasa mai multe amintiri de genul asta. Multi sunt jucatori de care am auzit, poate pe unii i-am vazut, dar nu in activitate.
Cat despre ce ai spus la inceput, indraznesc sa te contrazic. Adica mijloc avem, cu atacul stam prost. La mijloc mai este Lita, Abiodun, Pitu, Vlad Munteanu, Shroj, chiar Olah. In fata e Chihaia, care in ultima vreme e de o delasare ingrijoratoare, pana si pentru Andone. Sergiu Radu se zbate prea putin, el e om de ultima atingere, sau pomanagiu, mai neortodox spus. Eu sper sa-si revina Marian Savu. Nu de la gheata in mufa, sa-si revina asa... cum era el.

be@
7th April 2005, 15:05
Cat despre ce ai spus la inceput, indraznesc sa te contrazic. Adica mijloc avem, cu atacul stam prost. La mijloc mai este Lita, Abiodun, Pitu, Vlad Munteanu, Shroj, chiar Olah. In fata e Chihaia, care in ultima vreme e de o delasare ingrijoratoare, pana si pentru Andone. Sergiu Radu se zbate prea putin, el e om de ultima atingere, sau pomanagiu, mai neortodox spus. Eu sper sa-si revina Marian Savu. Nu de la gheata in mufa, sa-si revina asa... cum era el.

Asa gandesc si eu.Si astept mai mult de la Ionut Savu.
Stiti ce-as face eu?As acorda mai mult credit jucatorilor tineri ca Roberto Iancu,Ovidiu Herea,Raul Costin .Ca tot tu mai avem ce pierde.La titlu parerea mea nu mai sunt sanse,iar sa retrogradam nu se pune problema.Cine stie,poate se va naste o alta echipa de viitor a Nationalului.Voi ce credeti?Am dreptate?FORTZA FC NATIONAL !

Bancaru
7th April 2005, 16:57
Be@, ai dreptate. La asta ma gandeam si eu. In primul rand la anul trebuie sa rezolvam problema portarului. De asta cred ca nu este oportuna venirea lui ... bulgarov, sau cum il cheama. Rezerva lui Munteanu nu trebuie sa fi Plesca. E tanar si am inteles ca si talentat. Cat am vazut eu nu e concludent - meciul cu Dinamo de acum 2 ani, parca, atunci cand si-a rupt Popa desh'tu. Ne-au macelarit aia atunci. E drept ca Plesca se scapase in pantaloni. Era mai mic pe vremea aia. Sa ramana fundasi Panc si australenii, care or ramane. In mijloc as baga tineretul la greu cu batranul Lita si seniorul Olah. Pe Abi l-as naturaliza. In fata de mare viitor Negura si Chiacu. Roberto Iancu asta e un soi de Hagi, mai micut, normal. L-am vazut la un turneu de fotbal in sala si mi s-a parut supermingicar. Pe Herea deja l-a laudat Bandi. Si pe Bandi l-as pastra. Are ceva ce gasesti mai rar la antrenorii de la noi - BUN SIMT. Sa recunostem acum un merit al unui antrenor roman la capitolul asta - Razvan Lucescu. Bravo lui. S-a calit la noi, in Cotroceni.

Bancaru
12th April 2005, 12:05
De unde a fost o avalansa de nou veniti, ne-am reluat "bunul' obicei al durerii in c..ot de a nu posta. Fratilor, am facut un meci rarisim pentru campionatul nostru si nu ne putem spune o parere din motiv de comoditate? CURAJ! Nu vreau sa fiu ala pisalogu' dar daca tot intram pe site-ul asta, macar sa spunem 2 vorbe si despre ai nostri (ca brazii ...). Exista echipe cu mai putini suporteri decat noi (sunt convins) dar care au forumuri mai active. Haideti sa incercam si noi. Multumesc.

miril
12th April 2005, 12:42
Poate ca am inteles gresit avantajul de a avea mai multe alternative decat altii. In acest caz, ar fi pacat sa ne pierdem. I-am mobilizat bine pe Be@, Atbrom, Alamar si, un pic, pe Kra****x, dar pacat ca unii nu participa activ asa cum ne da dreptul numarul de suporteri de facto. Iar Deja vu, nu-si dezminte numele! Prieteni, sa ne mobilizam. Avem istorie, avem traditie si suntem mai multi decat da impresia numarul celor de pe stadion si contributia rauvoitoare si atitudinea de neglijare a massmediei sportive din tara fata de echipa noastra iubita. Sa dovedim, oriunde si prin toate mijloacele ca nu suntem de neglijat. Dimpotriva! Hai Progresul! Hai Baietii! Se poate si mai bine!

bancar100%
12th April 2005, 15:09
Imi fac mea cupla ca n-am mai postat nimic aici, dar..m-am revansat pe forumul clubului care imi place mai mult.Ca o mica curiozitate va spun, numai voua, ca am visat scorul la pauza pt meciul cu rapid (0-2) si ca ne-a dat un penalti (lovitura indirecta). Deci, sa vedem ce visez la noapte si miine dimineata va spun.Am sperante de 10% ca trecem de dinamo.Toata lumea a spus ca golurile cu rapid le-am luat prea usor. Ce parere aveti? Eu credeam ca avem o aparae buna.

Bancaru
12th April 2005, 15:18
Golurile au fost luate usor, dar au fost date si intamplator. La golul 2, Ilyes, pana si Lucescu a spus ca a fost dat cu noroc. La golul 3 si la bara lui Vasilache, noi eram in terenul lor, asa ca Munteanu era singuratic. Era usor sa pleci pe contra. Nici asta nu i-am mai lasat sa faca. Au facut un pressing uimitor. Cred ca au slabit rapidistii. Eu as fi jucat cu Bazzi in locul lui Rada, asta si pentru a-l feri pe el. Aici poate fi vorba si de suflet. Omul este rapidist. Asta este. Ce sa facem noi? Ce vina are el? E un jucator bun si m-as bucura sa-l pastram. Dar la vara rapidistii vor suna adunarea si vor strange randurile. Si nu il vor mai lasa la noi. Sa vedem.
Daca dam un gol cu Dinamo au belit-o, pe romaneste.

vladi
12th April 2005, 15:21
L-am vazut pe Landi ieri la Fanatik. Mi-a placut la nebunie ce le-a spus jucatorilor la pauza - "Jucati in continuare asa pentru ca jucati bine". Probabil ca lumea o sa spuna ca a fost nebun, dar eu cred ca a avut mai degraba dreptate decit noroc sa termine partida la egalitate.

Bravo Nationalului ca a avut curajul sa mearga pe mina lui Landi !

Bancaru
12th April 2005, 16:10
Eu nu reusesc sa-l vad niciodata. La emisiuni, ma refer.

litza
13th April 2005, 19:41
Multa bafta in meciu de cupa
Sper sa-i bateti pe caini!
puneti-i cu botu pe labe!!!!

FunPoli
13th April 2005, 19:57
gogo olah.....doua boabe si la dinamo ca sa uite ce ii ala fotbal...cand se trezesc din somn le mai da si caramarin vreo doua si cand isi revin e gata campionatu :P

FunPoli
13th April 2005, 20:55
Nu cred credeam vreodata ca mai vad un meci ca cel avut de Dinamo la timisoara cand cu ajutorul Burloilor a castigat cu 4-3 iar poli a avut 4 eliminati.... dar uite ca am mai vazut unul...oare cat mai poate lumea rezista sa vada o asemenea debandada?

miril
13th April 2005, 21:03
Din nefericire, desi nu am cum sa judec, nevazand meciul, iesire rusinoasa a echipei mele preferate din Cupa. Se apropie fuziunea si nu o stim si Noi? Pacat ca i-am incurcat pe rapidisti.

miril
14th April 2005, 08:13
Imi retrag cuvintele. Am vazut reluarile si am constatat un singur lucru, ARBITRAJUL RUSINOS a lui Serea si a tusierului aflat pe partea dreapta de atac a echipei Dinamo.

Bancaru
14th April 2005, 13:35
Miril, nu exista nici un motiv sa-ti fie rusine. Noi atat am putut, dar la neputinta noastra s-a adaugat mizeria lui Serea.

miril
14th April 2005, 13:43
Bancarule, ar trebui ca un grup de suporteri de...toate culorile, inclusiv dinamovisti, sa faca o sesizare/plangere/reclamatie pentru a cere demararea unei anchete asupra modului fraudulos in care a fost arbitrat acest meci. Caseta video a meciului ar trebui anexata ca "obiect" al plangerii. Stiu, ca ai zice ca nu se va rezolva nimic, ca este vorba chiar de Dinamo, dar totul a fost facut prea pe fata si exista si interese chiar in sanul...viperelor de schimbare. As subscrie la asa ceva. Pacat ca nu sunt in tara ca as incerca o mobilizare. Craciunescu a reactionat "prea rapid" ca ceva suspect mai la...profunzime sa nu existe. Astia incerca...spalarea urmelor. Timpul este totusi propice cu lupta anticoruptie, intrarea in UE, etc, etc, Stii ce vreau sa zic. Hai Progresul!

bancar100%
14th April 2005, 13:57
Nu cred credeam vreodata ca mai vad un meci ca cel avut de Dinamo la timisoara cand cu ajutorul Burloilor a castigat cu 4-3 iar poli a avut 4 eliminati.... dar uite ca am mai vazut unul...oare cat mai poate lumea rezista sa vada o asemenea debandada?


Pina si eu imi amintesc de acel meci. Ce rusine!

bancar100%
14th April 2005, 14:01
Bancarule, ar trebui ca un grup de suporteri de...toate culorile, inclusiv dinamovisti, sa faca o sesizare/plangere/reclamatie pentru a cere demararea unei anchete asupra modului fraudulos in care a fost arbitrat acest meci. Caseta video a meciului ar trebui anexata ca "obiect" al plangerii. Stiu, ca ai zice ca nu se va rezolva nimic, ca este vorba chiar de Dinamo, dar totul a fost facut prea pe fata si exista si interese chiar in sanul...viperelor de schimbare. As subscrie la asa ceva. Pacat ca nu sunt in tara ca as incerca o mobilizare. Craciunescu a reactionat "prea rapid" ca ceva suspect mai la...profunzime sa nu existe. Astia incerca...spalarea urmelor. Timpul este totusi propice cu lupta anticoruptie, intrarea in UE, etc, etc, Stii ce vreau sa zic. Hai Progresul!

Din pacate nu e prima oara cand un arbitru favorizeaza "pe fata" Dinamo. Si nici ultima. Din pacate, nu putem face nimic. Pina si suporterii dinamovisti au sesizat ridicolul situatiei. Eu n-as tine niciodata cu o astfel de echipa. Pe site-ul GSP sunt noutati .

Bancaru
15th April 2005, 15:20
Tu nu, dar ei da. Stai linistit(a) 100% ca nu sunt sinceri.

Triphat
15th April 2005, 16:26
http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=58286

Frumoase planuri, dar nu vad de ce trebuie ridicat la 25-30 de mii daca nu va fi full ?

Bancaru
15th April 2005, 17:06
Triphat, multumim mult. O sa intelegi odata. De Pasti vor invia mortii si vor umple stadionul si terenul. Nimeni nu o sa ne stea in cale... Sa vezi ce echipa facem. In fiecare an de Pasti stadionul e neincapator. Insusi Cuza vine sa asiste la "trageri la punct".
Miril, am dreptate?

bancar100%
24th April 2005, 10:19
Ce ne facem fratilor cu meciul de azi? Sper sa nu-l vindem javrelor care au nevoie de puncte.

krapulax
24th April 2005, 22:56
cea mai mare satisfactie de foarte multa vreme incoace: 5-1 cu dinamo. cu atat mai mari regretele si revolta pentru ce s-a intamplat acum 10 zile.

miril
24th April 2005, 22:59
Ce satisfactie, Kra****x. Saluta-l pe tata din partea mea! Le-am mai tras noi si un 3-0 in Groapa cu Cristea la timona. Razbunare, dulce razbunarea!

krapulax
24th April 2005, 23:09
si un 3-0 in groapa cu duna la timona... si un meci de care imi povestea tata, pe ceatza, cu tevi. si chiar acum o luna, tot in cotroceni

miril
24th April 2005, 23:24
Ala cu Tevi a fost de vis, de nu se vedea om cu persoana. Meciul a avut loc in toamna lui 76 si daca nu ma insel a jucat in acel meci si un anume...Gino Iorgulescu, pentru noi. In turul ala i-am intors si pe rapizi de la 3-1 pentru ei, in min 89, la 3-3 in final, prin Sandu Ion. In scimb in retur am jucat foarte prost datorita si vanzarilor lui Giron si Jean Grama si am retrogradat.

King of Hell
25th April 2005, 18:58
Felicitari pentru victoria cu Dinamo ieri..in alta ordine de idei vreau sa va intreb cati o sa veniti la Cluj in meciul cu frecomaxu'...daca cineva poa' sa imi spuna..

vladi
25th April 2005, 20:35
felicitari bancarilor...si pentru banner-ul galeriei...si pentru secundul lui Landi care a tras un dans de nota zece prin fata tribunei 1 :-D

Bancaru
30th April 2005, 13:42
Au murit dinamovistii cand a trecut Urbano pe la banca lor...

Anca,Oncica&CO.
19th May 2005, 01:37
Felicitari pentru meciul cu Steaua.E bine ca aveti o echipa cu coloana vertebrala si un antrenor pe masura.Bravo ,Bravo,Bravo. Felicitari FC National,Felicitari Landi.

miril
19th May 2005, 13:26
Multumim Clujului!

andrei_cj
23rd May 2005, 00:10
Felicitari pt victoria Obtinuta in fata CFR-ului un egal era mai echitabil la cum au decurs ostilitatile pe teren.....oricum aveti o echipa cu valoare....jocul de pase merge foarte bine.....FELICITARI PT CARACTERUL DE CARE ATI DAT DOVADA IN MECIUL CU STEAUA!

Anca,Oncica&CO.
23rd May 2005, 19:10
Felicitari pentru meciul de la Cluj cu CFR, aveti o echipa buna si un antrenor "meserias"!! Bravo National!!

Bancaru
23rd May 2005, 21:44
Sa vedem pentru cat timp mai avem antrenorul. Echipa oricum se destrama.

krapulax
14th June 2005, 22:02
a venit vacanta (speram sa nu dureze decat 2 luni) asa ca hai sa ne jucam putin- care ar fi echipa ideala a ultimilor 13 ani (de divizia a)?
eu as zice asa: cr. munteanu- tinel petre, mckain, liviu ciubotariu, petre marin- lita, gabi popescu, caramarin, coman- duna, radu niculescu. rezerve: marius popa, sburlea, curt, ovidiu petre, tom cristea, carabas, olah, m. savu, florin carstea, mitrovici etc etc. antrenor- halagian.

Bancaru
15th June 2005, 11:05
Marius Popa - Carabas, McKain, Sburlea, Petre Marin - Coman, Caramarin, Gabi Popescu, Olah - Duna, Mitrovic.
Rezerve: Cristi Munteanu, Rada, Bazzi, Twaithe, Lita, Abiodun, Sylla, Marian Savu, Sergiu Radu.
Desi nu l-as mai dori acum, trebuie sa recunosc ca mi-a placut Armeanul, asa ca tot pe el il pun antrenor. Focul la ei!

krapulax
15th June 2005, 15:36
completare: am uitat de lutzu

Bancaru
15th June 2005, 18:02
Mda... Mie mi-a placut de Lutu in era Olaroiu. Oli il stia din Coreea si l-a pus la treaba pe pitic. La meciul cu Rapid, 2-1 pentru noi, l-a pus la incalzire jumate din repriza 1 si alta jumate din a doua. Cand a intrat ala zbarnaia. Dar s-a si simtit. Le-a cam incurcat picioarele la ceferisti.

krapulax
15th June 2005, 19:41
nici nu mai stiam ca a jucat in era olaroiu. da parca n-a stat mult. mie mi-a placut pe vremea lui litza dumitru, cand jucam pe 23. a fost coechipier cu olaroiu atunci, se stiau dinainte de coreea. anul urmator, lui halagian nu i-a placut de lutu, nu prea-l folosea (era vasc mijlocas stanga). odata, la cererea spectatorilor, l-a bagat si imediat a luat :rosu: . s-a-ntors armeanu spre tribuna: poftim, l-ati vrut pe lutu.
asta trebuie sa fie meciul de care zici: http://www.ziua.ro/display.php?id=26083&data=2001-05-07

Bancaru
16th June 2005, 10:47
Da! Exact acesta este meciul. Era returul campionatului, catre final. Olaroiu era un anonim pe vremea aia. Ma rog... Nu o spun cu rautate. Daca stau bine sa ma gandesc acum in ultima vreme i-am cam ciocanit pe gilesteni. Iar Gigel Coman, in mod cert, e nasul lor. Nici la Poli nu au scapat de el. A dat doua boabe in Giulesti.
Armeanul era renumit pentru debarcarile de jucatori. Avea si favoritii lui, cred ca Vasc era printre ei, ca l-a luat cam peste tot. Lutu este un monument de tampenie simpatica si indisciplina.Treaba lui. S-a ratat. Sa vedem daca vine la noi. Nu cred ca vrea in B.

kurany
29th June 2005, 12:32
si eu am impresia ca "domnul" Lutu ar vrea sa joace in divizia A
si unde mai bine decat la echipa cu care a promovat?

be@
29th June 2005, 12:56
Ehe, bine ai venit pe ols, kurany !
/hello :ok:
Hai sa le aratam astora ca Nationalul are suporteri !

miril
29th June 2005, 13:05
Bine ai venit, prietene!

Bancaru
29th June 2005, 16:42
Sedere indelungata si fructuasa!

krapulax
1st July 2005, 21:11
eu il vroiam pe bornescul... da poate e bun si tudor chiacu. si rosianu ala, nume de patron, daca nu ma-nsel.

Bancaru
13th July 2005, 18:22
Auzi Kra****x, ca scrie in jurnalul de azi ca se poarta tratative cu Dolha. Asa cum imi doream.

Darkslowstar
13th July 2005, 18:25
Felicitari domnule moderator! :ok:

Bancaru
13th July 2005, 18:28
Vai, vai ce de lume. Si ce lume buna!! Va multumesc! Va multumesc! Sunt emotionat. Iti dai seama ca prima chestie pe care am facut-o de cand m-au uns m-am dus sa vad ce se poate face in aceasta noua calitate. Sper sa nu fie nevoie, desi unii dintre ai nostri sunt fanatici. Asta pentru ca nu suntem multi.

desdemona
13th July 2005, 18:33
Sanatate, viata lunga si... linistita (in noua postura) :P

Bancaru
13th July 2005, 18:41
Linistita in mod cert. Doar daca nu o sa-mi fac singur viata grea.

miril
21st July 2005, 20:31
Pe acesta cale, va urez succes dumneavoastra si familiei dumneavoastra, ca acum, ca aici. ca la anul sa fiti pe primul loc! Am totusi o rugaminte, sper sa nu dai cu...ban...ul. Exceptie, doar daca ajungi sponsorul principal al...Progresului.

Bancaru
21st July 2005, 22:32
Nu dau cu banu, decat daca ajung sa dau la Progresul. In rest, consider ca lumea care vine pe acest forum este suficient de civilizata ca sa nu imi folosesc aceasta putere dobandita fara voie, dar cu raspundere.

miril
22nd July 2005, 13:40
Iti dai seama ca am glumit. Situatia financiara a clubului ma face sa fac haz de necaz cu...prietenii progresisti. Hai Progresul!

Bancaru
22nd July 2005, 14:38
Stiam ca ai glumit. Oricum, intotdeauna ai avut pareri de bun simt si pertinente, iar asta nu e numai parerea mea. Ma bucur ca ma ajuti in acest demers. Sa fie si la noi mai bine.

Bancaru
17th August 2005, 17:05
Nu are legatura cu fotbalul, dar trebuie sa ii uram LA MULTI ANI! celei care este suporter BANCAR100%. Numai bine!

miril
17th August 2005, 19:16
La Multi Ani!

kurany
18th August 2005, 18:27
Cu o mica intarziere..La multi ani !!!

bancar100%
19th August 2005, 07:59
Multumesc, multumesc!!!! FORZA NATIONAL!!!

kurany
27th August 2005, 10:19
Conform unei derclaratii a lui Bodu, de la Fisc, data intr-o emisiune de pe Realitatea TV aseara, clubul FC National a platit aproximativ 50% din datoriile catre stat.( deci au platit aproximativ 45-50 de miliarde de lei).
Am considerat ca este o informatie pe care trebuie sa o stiti si voi.
Personal, ma bucur ca Iacov si-a tinut cuvantul si a inceput sa plateasac din datorii..
Inseaman ca se poate tine de cuvant si in ceea cepriveste alte promisiuni pe care le-a facut...

Bancaru
27th August 2005, 16:11
Adica sa plateasca si celelalte 50 procente.

Bancaru
29th August 2005, 21:24
Asta seara, la sttirile sportive de la ora 20.00 la TVR dupa ce au spus ca Marica nu a mai fost primit la lotul de tineret pentru ca nu stiu ce a zis Furdui ceva de FC National. Nu am inteles ce. A auzit cineva ce a zis? Daca da, sa-mi zica si mie, si noua...
LAST EDIT
Am gasit:

Marica a fost exclus
din lotul echipei naţionale de tineret...
Īn locul lui Ciprian Marica, Florin Marin l-a convocat la lotul pentru meciul cu Cehia pe Hristu Chiacu, jucătorul echipei FC Naţional.
PROSPORT

krapulax
29th August 2005, 22:06
da, la nu stiu ce post (sa fie ala cu voiculescu si oancea?) au zis ca l-a convocat pe hristu chiacu, nepotul lui gicu b. asa l-au prezentat, nepotul lu' ala, nu ca e fotbalist la o echipa, nu. nepotul.

Bancaru
30th August 2005, 14:36
Poate o fi unul dintre nepotii cu care a dormit Jiji in cort, in zona viitorului sat VULTURUL BECALI.

Bancaru
1st September 2005, 11:57
Dudu Georgescu, fosta "Gheată de Aur" a Europei, īmplineşte 55 de ani

Dudu Georgescu, fostul atacant al echipei de fotbal Dinamo Bucureşti, dublu cāştigător al prestigiosului trofeu "Gheata de Aur", īmplineşte joi 55 de ani.
Născut la 1 septembrie 1950, la Bucureşti, Dudu Georgescu a īnceput fotbalul īn 1962, la juniorii echipei Progresul Bucureşti, unde evoluează pānă īn 1973. Se transferă la CSM Reşiţa pentru un retur de campionat, pentru ca īn ediţia 1973-1974 să revină īn Bucureşti, la Dinamo, unde cunoaşte adevărata consacrare.


Atacant pur-sānge, dotat cu remarcabile calităţi caracteristice omului de gol, plasament, detentă impresionantă, joc de cap, lovirea mingii cu ambele picioare şi un dezvoltat simţ al porţii, a fost patru ani consecutiv (1975, 1976, 1977 şi 1978) golgheterul campionatului naţional, īn 1975 şi 1977 adjudecāndu-şi şi "Gheata de Aur", trofeu oferit anual de revista France-Football şi firma Adidas celui mai eficace jucător din Europa.
Cu echipa Dinamo a cucerit de patru ori campionatul naţional (1975, 1977, 1982, 1983) şi o Cupă a Romāniei (1982). A jucat de 44 de ori īn naţionala Romāniei, pentru care a marcat 21 de goluri. Īn 1976 a fost declarat cel mai bun fotbalist al ţării.
După zece ani petrecuţi la Dinamo, se transferă la SC Bacău, unde evoluează un an. Mai joacă la Gloria Buzău (1984-1986), Flacăra Moreni (1986), Muscelul Cāmpulung (1987) şi Unirea Urziceni (1987-1988).
A jucat de 371 de ori pe prima scenă fotbalistică a ţării şi a marcat 252 de goluri, un record greu de depăşit.
După retragerea din activitatea de jucător, īmbrăţişează meseria de antrenor, fără a obţine īnsă rezultate notabile. A antrenat C.S.M. Reşiţa (īn diviziile A şi B), Corvinul (divizia A), Acvila Giurgiu (divizia C), Dunarea Călăraşi (divizia B) şi Zimbru Chişinău (Republica Moldova).
Este maestru emerit al sportului.
Ghetele de aur le are de la Dinamo, insa ghetele de fotbalist si le-a pus in picioare la noi.

kurany
1st September 2005, 14:56
"A jucat de 371 de ori pe prima scenă fotbalistică a ţării şi a marcat 252 de goluri, un record greu de depăşit."
....intrebarea e cum le-a marcat?!...pe vremea aia Dusu se batea in fiecare an la Gheata de Aur si avea vreo 40-45 de goluri intr-o perioada in care atacantii din campionatele puternice aveau 20-25!!!!!
Asta se batea cu bulgarii, alti hoti.
Decu chestia cu record greu de depasit ...cine a scriso sa o lase mai moale...
nu era normal sa marce 4-5 goluri pe meci...
SI DIN CAUZA LUI A FOST DESFIINTATA GHEATA DE AUR!!!
ASA CA PT GENERATIA MEA DUDU GEORGESCU E O MARE RUSINE!!!! :rosu:

Bancaru
1st September 2005, 16:41
Meritele lui ca fotbalist nu pot fi diminuate de aceste doua ghete de aur obtinute, poate, cu "n-ai pe cineva... ?"
Dezastru a facut Camataru in acest sens, dar nici aici nu cred ca a fost vina lui. Nu cred ca venea el la politruc sa-i zica: Tovarase, eu vreau sa fiu golgeterul Europei!
Sa stii ca multi jucatori si antrenori care au fost si sunt, chiar si la Progresul, au fost angrenati in morisca asta. Asa cerea partidul. Sa fim cei mai buni! Repet, asta nu inseamna ca nu a fost un mare jucator si nu inseamna ca Progresul nu era o pepiniera de talente. Ca si acum.
Season Name Club (Country) Goals
1967-68 Eusébio Benfica (Portugal) 42
1968-69 Petar Jekov CSKA (Bulgaria) 36
1969-70 Gerd Müller Bayern Munich (Germany) 38
1970-71 Josip Skoblar Marseille (France) 44
1971-72 Gerd Müller Bayern Munich (Germany) 40
1972-73 Eusébio Benfica (Portugal) 40
1973-74 Héctor Yazalde Sporting Lisbon (Portugal) 46
1974-75 Dudu Georgescu Dinamo Bucharest (Romania) 47
1975-76 Sotiris Kaiafas Omonia Nicosia (Cyprus) 39
1976-77 Dudu Georgescu Dinamo Bucharest (Romania) 47

1977-78 Hans Krankl Rapid Vienna (Austria) 41

Nu erau numai bulgari, iar rezultatele erau apropiate.

alamar
1st September 2005, 21:05
"A jucat de 371 de ori pe prima scenă fotbalistică a ţării şi a marcat 252 de goluri, un record greu de depăşit."
....intrebarea e cum le-a marcat?!...pe vremea aia Dusu se batea in fiecare an la Gheata de Aur si avea vreo 40-45 de goluri intr-o perioada in care atacantii din campionatele puternice aveau 20-25!!!!!
Asta se batea cu bulgarii, alti hoti.
Decu chestia cu record greu de depasit ...cine a scriso sa o lase mai moale...
nu era normal sa marce 4-5 goluri pe meci...
SI DIN CAUZA LUI A FOST DESFIINTATA GHEATA DE AUR!!!
ASA CA PT GENERATIA MEA DUDU GEORGESCU E O MARE RUSINE!!!! :rosu:
Faci confuzie cu Camataru in perioada Dinamo, deci dupa 1985.

Bancaru
2nd September 2005, 10:49
Cred ca in perioada 1991 - 1996 nu s-a acordat trofeul. Alamar, Kurany are si ceva dreptate. Adevarul e ca 47 de goluri nu prea a mai dat cineva dupa el. Nimeni.

krapulax
3rd September 2005, 19:13
s-a incheiat meciul australia- insulele solomon. thwaite nu a fost nici rezerva; mckain a fost, dar n-a jucat. poate in retur sa-i ruleze pe ceilalti, fiindca a fost 7-0.

Bancaru
4th September 2005, 10:03
Deci nu au bagat artileria grea? Asa cum nici Chiacu nu a jucat la tineret. Sunt din ce in ce mai convins ca echipa se face pe interese. Altfel cu naiba sa se fi impacat Becali cu Piturca? El nu stia ca daca e suparat cu selectionerul pierde? Florin Marin nu e "amanta" lui Piturca? Nu au impartit camera la Steaua? Bine ca a jucat Florescu, Prepelita, sau mai stiu eu cine. Chiacu este un jucator polivalent care alearga mult. In plus este constiincios. Face ambele faze si le face bine. In ziua de azi asa ceva se cauta in vest, nu ratati ca Zicu. Faptu ca rateaza atat dovedeste cat este de limitat.

be@
5th September 2005, 10:27
Oameni buni, am si eu o intrebare: voua va merge site-ul oficial ? Mie nu ! Plz, spuneti-mi si mie !

Bancaru
5th September 2005, 10:32
Nu merge. Se pare ca e o defectiune MARE acolo :D Ma intreb daca e la comanda sau nu. Adevarul e ca de multe ori se sarea calul acolo. Nu inteleg de ce nu vor sa fie calmi...

be@
5th September 2005, 10:40
Aha...merci, bancaru ! Si ce pot sa spun...Ai dreptate !

Bancaru
5th September 2005, 10:47
Aivazut amenintarile care zburau pe acolo? Bai, sa ma ierte Dumnezeu, dar dupa ce ca suntem o mana de oameni ne mai si balacarim intre noi... Poate asa mai uita si se potolesc.
Sunt convins ca se va remedia.

be@
5th September 2005, 10:52
Probabil ca se va remedia...dupa meciul cu CFR, cand se intalnesc vitejii fata in fata. :D

Bancaru
5th September 2005, 11:36
Sa nu se remedieze dupa meci in alta parte. Sa se lase cu vizite la spital.

bancar100%
5th September 2005, 12:41
Oameni buni, am si eu o intrebare: voua va merge site-ul oficial ? Mie nu ! Plz, spuneti-mi si mie !

Nici noua!!!! Cred ca ni se pregateste o surpriza din partea d-lui Iacov.Vom avea cel mai beton site.

be@
5th September 2005, 12:47
Oare asta sa fie ? Ni se pregateste un site mai fain? Ar fi super misto !

Bancaru
5th September 2005, 17:16
Asa ma gandeam si eu

bancar100%
6th September 2005, 13:19
Oare asta sa fie ? Ni se pregateste un site mai fain? Ar fi super misto !

Sper ca despre asta e vorba, ca de vesti proaste sunt satula. Si la urma urmei ce se mai poate intimpla si sa ne ia prin surprindere??!! Suntem caliti!!Am avut un an plin de ...surprize. Apropo, Bea, iti place cum merge joli tm? au facut 1-0 cu o divizionara C.Asta le doresc si in continuare!!!!!!!!!!!

be@
6th September 2005, 13:22
Nu ca imi place.Sunt pur si simplu incantata !

:D :evil:

desdemona
6th September 2005, 13:23
ca de vesti proaste sunt satula.
Cate suporterite aveti... :cool: Credeam ca bancar100% e de sex masculin... :rolleyes:

kurany
6th September 2005, 17:14
Azi la ora 12.00 am trimis un mail pe adresa clubului in care am intrebat ce se intampla cu adresa de internet a FCN.
Am intrebat daca are legatura cu discutiile mai neortodoxe din ultimu timp sau siteul este in "renovare".
Spre surprinderea mea , am primit raspuns in aproximativ o ora.
Iata raspunsul:
"Faptul ca site-ul este - deocamdata - nefunctional nu are nici o
legatura cu
discutiile de pe forum. Asa cum nu au fost oprite pana acum, nu vor fi
oprite nici pe viitor, dupa ce site-ul redevine functional.

Webmaster "
Deci site-ul este nefunctiona, :) ..(asta stim), motivele pt care este nefunctional raman un mister.
Oricum, ma bucura deschiderea spre dialog.

krapulax
6th September 2005, 17:49
thwaite n-a jucat nici in returul cu insulele solomon, a fost rezerva insa. mckain- titular. urmeaza barajul decisiv cu chile sau uruguay sau columbia sau cine o fi.... peste vreo luna.

Bancaru
6th September 2005, 20:18
Foarte bine ca nu a jucat. O sa se pastreze pentru sambata. Imi pare rau pentru Jon, dar Michael e mai tare la ora asta. Cine sa-l vada? S-a promovat Nationalul cum a facut-o Poli?

F|A|N|S
6th September 2005, 23:48
Probabil ca se va remedia...dupa meciul cu CFR, cand se intalnesc vitejii fata in fata. :D


Va rog frumos, pe toti cei care faceti comentarii deplasate despre faza asta, SA VA ABTINETI!

Sincer, fara nici un fel de exagerare: dati dovada ca HABAR NU AVETI CARE E SITUATIA, desi indicii vi s-au dat o gramada, si ar fi fost de bun simt sa va prindeti, chiar si de pe net, cum sta treaba.

In rest, numai bine!

be@
7th September 2005, 08:23
Teo, eu am urmarit pe net, si-am vazut cum sta treaba.Astfel ca mi-am putut face o opinie, pe care insa prefer sa o tin pentru mine.Atat doar vreau sa zic,ca acele balacareli nu-si aveau rostul pe forumul oficial al echipei.Se putea discuta foarte bine fata in fata,la telefon,pe ymsg sau prin mail....

Bancaru
7th September 2005, 10:19
Teo, din pacate, cel putin in acest moment, nu e valabila zicala "scripta manent" ca nu mai e forum pe www.nationalfc.ro
Numai ca nu cred ca poti sa negi ca v-ati injurat pe acolo si ca s-au lansat niste amenintari belicoase. Asa ca nu ne cere noua sa nu ne dam cu parerea. Defapt nimeni nu si-a dat cu parerea. Am constatat. Atata timp cat va amenintati cu bataia si apar cuvinte care pe orice alt forum ar duce la un BAN acordat utilizatorului, nu inteleg cum crezi tu ca e normal. Sper sa repare forumul si site-ul si sa va reveniti si voi. Eu cred ca e loc pentru toata lumea.

be@
7th September 2005, 14:05
In sfarsit s-a dat drumul la site .
:yeah:

krapulax
7th September 2005, 14:33
In sfarsit s-a dat drumul la site . :no:
:mda:


da, dar nici macar lotul nu l-au actualizat (mehmetovic si flavius bad tot nu apar).

krapulax
7th September 2005, 18:31
am ajuns si de rasul lui gigel... http://www.gigel.org/notoriu/2005-09-07~0145 oricum, aici se poate asculta noul imn.

be@
7th September 2005, 19:01
Dar la mine nu merge, e blocat ! :headbang:
Tu cum ai facut, de-ai ascultat?

Metaforik
8th September 2005, 02:58
Prima mea postare aici se pare ca va fi despre noul "imn" al fc national. gyuri pascu, care e un tip inteligent, se pare ca n-a gandit totusi prea mult inainte sa "arunce" melodia asta slabuta, cu versuri numai din limba de lemn si care, nici ca inteles, nici ca ritm nu poate fi numita "imn". :jerk: pana acum credeam ca dinamo are cel mai penibil imn.. dar m-am inselat. sincer, m-am obisnuit cu actualul imn, e cantat de baniciu, daca nu ma insel, pe care-l respect si nu vad de ce a trebuit schimbat. versurile erau bune, melodia ritmata, adica ce e rau in "cavalerii frunzei de platan" ?! oricum e mai bine decat "iubire pentru bani" sau poate asta e imnul favorit al lui gINO..

:rosu: si :degete: celor care n-au ce face si in loc sa conceapa o strategie pentru atragerea publicului la stadion, opereaza astfel de schimbari inutile, penibile si care mai degraba gonesc decat sa atraga. ah, da, eram sa uit, uitati-va la penibilul care se citeste pe fetele celor 2 din studio care incearca sa para "entuziasmati" de noul imn in timp ce ivanovici face misto de ei... penibil, domnilor

Bancaru
8th September 2005, 10:51
Trebuie sa recunosc ca ai dreptate, cu exceptia faptului ca pe fata lui Landi nu se citeste penibilul situatie, din simplul motiv ca nu intelege ce zice ala.
Apropo, bine ai venit la noi! Da-l naibii de imn. Kra****x, ai inflamat spiritele pe aici cu imnul asta. Vrei sa ne batem la stadion? :D

kurany
8th September 2005, 14:53
Fotbalul e un joc simplu ..si hai sa recunoastem ca nu e unu prea inteligent...
NU subscriu la ideea vostra in privinta imnului sau melodiei oficiale ca parca nu prea suna a imn.
Pe langa fondul muzical slabut intradevar, versurile sunt simple si asa si trebuie pt un suporter, un microbist.Sa imi fie cu iertare dar suntem o echipa micuta, care in timp ce altii dau declaratii noi jucam sau incercam sa jucam..asta cand nu are gino de rezolvat ceva afaceri.
Asta spune si cantecul, printre altele...
voia ati inteles iubire pt bani?!...eu unul am inteles "iubire pt. fani"!!!, desi putem discuta pe marginea subiectului!
Despre Gyury...numai bine, un artist desavarsit.

Bancaru
8th September 2005, 15:10
O fi iubire pentru fani, dar nici d'astia nu sunt. Asa ca eu cred ca sunt bani. Kurany, tocmai ca suntem o echipa mica. Afla ca Gyury cere un onorariu destul de piparat cand este chemat sa cante. Deci, daca mai si face cantecul cred ca cere binisor. Ala nu e imn. E prohod. Mie imi vine sa plang. Ala cu cavalerii frunzei de platan era beton. Parca e balada lui Ciprian Porumbescu. Imagineaza-ti ca trebuie sa ii incurajezi. De exemplu cantecele de lupta sunt lente. In armata baga aia balada unui greier mic? Nu! Sunete mobilizatoare. Eu cand conduc si ascult rock ma trezesc. Devin agresiv. Dau din cap. Daca il ascult pe Dobrovolski ma hlizesc si atat. Azi dimineata eram la Arcul de Triumf si au bagat THUNDER! AC/DC Muamaaaaaaaaaaaaa ce viteza am prins...
Iti zic eu, cateva mii de euro bune au dat. Poate chiar catre 10 mii. Eu inteleg ca e si o problema de imagine, numai ca efectul e de bumerang.

miril
8th September 2005, 18:07
Sa ne traiasca progresistii! La multi Ani, Lebowsky!

Bancaru
8th September 2005, 19:33
La multi ani! Big Lebowsky, sa ne traiesti!

krapulax
9th September 2005, 07:21
Şoc: Landi pleacă!
Antrenorul italian a anunţat conducerea clubului din Parcul cu Platani că meciul cu CFR Cluj este ultimul la cārma echipei. Bombă īn Cotroceni: Roberto Landi īşi va prezenta demisia după meciul cu CFR Cluj, care se va disputa sāmbătă, de la ora 17:00. Antrenorul italian şi-a anunţat deja principalii colaboratori de decizia sa, fiind chiar temperat de aceştia deoarece Landi a vrut să plece īncă de acum două zile. Motivul este unul personal, vorbindu-se de faptul că italianul intenţionează să-şi continue profesia īn Italia, ţara sa natală, dar şi īn ideea de a fi aproape de familie. Totul a fost accentuat de recentul conflict dintre 11 jucători şi preparatorul fizic Urbano Lego, cānd fotbaliştii au refuzat comenzile staff-ului tehnic. Scandalul, dezvăluit īn exclusivitate de ProSport īncă de ieri, a provocat valuri īn rāndul conducerii administrative din Parcul cu Platani. Landi va pleca acasă, īn Italia, īmpreună cu preparatorul, duminică, a doua zi după meciul cu CFR Cluj. Deja preşedintele Gino Iorgulescu a īnceput tratativele cu cāţiva antrenori, printre numele vehiculate fiind cele ale lui Marius Lăcătuş, Mircea Rednic şi Mihai Stoichiţă. Landi a sosit īn Romānia la īnceputul acestui an, reuşind multe rezultate pozitive şi şocānd opinia publică după un 5-1 cu campioana Dinamo sau după 1-0 cu viitoarea campioană, Steaua, ambele partide disputate pe teren propriu. Landi a fost al doilea antrenor italian care a activat īn Divizia A, după Walter Zenga. Ca o curiozitate, cei doi se află īn relaţii tensionate după meciul direct din sezonul trecut, deşi fostul mare portar l-a adus pe Landi īn Romānia. "Cine vă spune aceste lucruri dezinformează… Astăzi totul e OK, nu ştiu ce va fi māine. Nu vreau ca atmosfera să se tensioneze īnainte de meciul cu CFR Cluj, o partidă extrem de importantă" Roberto Landi, antrenor FC Naţional

asta zice prosportul. ce o fi, vom vedea.

alamar
9th September 2005, 08:25
Desi sunt de parere ca avem ziare sportive de tot rahatul care scriu despre orice altceva numai despre sport nu, acum desi Prosportul arunca cu fumigene, tare imi este frica ca este si un mic foc pe acolo.
De fapt, inainte de a citi chestia despre plecarea lui Landi, am vrut sa postez altceva.
Este din Totalsport:

"FIFA a decis rejucarea partidei Uzbrekistan-Bahrein, din cauza unei erori de arbitraj.

Socant, pentru lumea fotbalului! Citeva rotocoale de fum dintr-o tigara uita intr-o scrumiera la sediul sediului FRF birfesc, insa, ca intr-adevar mai socati sunt sefii fotbalului romanesc, in frunte cu boss-ul arbitrilor, Ion Craciunescu. Aceleasi rotocoale iscoditoare spun ca presedintele CCA s-ar teme ca nu cumva sa se creeze un precedent si sa se trezeasca peste ceva timp cu toate meciurile etapei rejucate."

Ce urmari va avea aceasta decizie mai ales asupra fotbalului romanesc unde arbitrajul este contestat de fiecare data de cel invins. Si ma gandesc ca, nu putea sa fie meciul asta si decizia aferenta in primavara, inainte de meciul din cupa cu Dinamo? Acum poate jucam noi cu Everton.

Bancaru
9th September 2005, 09:34
Alamar, daca era asa acum aveam si noi, poate, cel putin 1 titlu de campioana.
Legat de faza cu Landi... iti dau dreptate. Cred ca adevarul e la mijloc. La el in tara sa continue munca se poate duce, dar alta munca. Landi nu a dovedit nimic. Zenga are rezultate si tot nu a ajuns sa antreneze in Italia, nici macar in serie B. Eu cred ca Landi e mai bun decat Zenga. Dar pe italieni nu ii intereseaza ca a batut pe Dinamo cu 5-1 sau pe viitoarea campioana, pe atunci, cu 1-0. El poate si-a exprimat dorinta sa plece. Dar ma gandesc ca sunt acum 3 oameni cu oarecare influenta, dintre care Gino si cu fler. Daca il lasa sa plece inseamna ca vrea. Variantela Lacatus si Stoichita sunt mai proaste decat Halagian. In aceste conditii nu pot decat sa imi doresc sa se puna in miscare principiul dominoului de care vorbea Kra****x pe aici.

kurany
9th September 2005, 10:55
..asa cum am postat si ieri despre refuzul jucatorilor de a se antrena cu Urbano, consider ca ne meritam soarta.
Degeaba vrem noi performanta, si tot timpul dam vina pe Gino....jucatorii Nationalului, si nu numai sunt doar niste mercenari...
Poate nu sta este principalul motiv pt eventuala plecare a macaronarului..
In multe mesaje am scris ca nu imi place Landi dar acum e momentul cel mai prost ca el sa plece.
Lacatus?!!!.....no way...decat daca vrem sa ne batem de la locurile 8-9 in jod...Stoichita?!!!...asta nu a fost in stare sa vada echipa Farului de acum un an si a plecat de acolo zicand ca nu vrea sa cada ceu ei in B..ce sa zic ..mare caracter..mare fler....cu Stoichita am impresia ca ne cam chinuiam in subsol....parca Rednic mai era una din solutii....
nu imi place acest oportunist insa dintre toti ceilalti asta are ceva performante,,,obtinute cum-necum...
In cazul ca acest zvon este adevarat si se pare ca asa ar fi. o solutie ar fi un antrenor strain..oricat de mic si neinsemnat ar fi...
asa a fost si Landi..si inca este...
Oricum, daca omu vrea sa plece din motive personale..drum bun...
Nu plangem , nu disperam...merem inainte..