PDA

View Full Version : Etapa 4: 3-9 octombrie



Vadim
3rd October 2005, 00:09
Cuvintele pentru povestile etapei 4 sunt: mare, platan, gasca, bis, Gica Hagi, Brazilia.

clk500
3rd October 2005, 18:10
Un om atat de mare precum un platan un geniu al fotbalului si cu gasca lui, Gica Hagi a reusit la Campionatul Mondial din Brazilia o demmonstratie de fotbal adevarat.Bis pentru acea performanta, ca sa ne bucuram si noi...ca si asa ne-am cam saturat de echipa de astazi care doar promite prin cuvinte nu si prin fapte.

michaelv
6th October 2005, 21:49
In Saptamana asta nu voi mai face poezii(ca vad ca nu sunt apreciate,desi mie imi plac:p) voi incerca sa fiu cat mai scurt si la obiect in cea ce urmeaza sa va scriu...Orice am auzit de Gica Hagi si de Brazilia,la mondialele din '94, toata lumea vorbea numai despre asta.Dak este sa comparam Brazilia si Hagi, eu zic dak bateam pe Suedia,Hagi era mai mediatizat....Oricum cand ii aud pe altii ca zic despre fostul mare Nr. 10, cel ce a incantat pe toata lumea,unicul nostru capitan adevarat, ca are loc in echipa Braziliei, mor. Nu poti sa compari rata cu gasca(chiar dak amandoua fac oua)...Hagi este un artist si lumea cand il vede singurul cuvant pe care il au pe buze este bis..Toata lumea l-a adorat si inca il adora,este acel platan batran, care pe zi ce trece devine mai bun(pacat ca s-a lasat,mai putea juca vreun sezon doua macar la Steaua:P)

teen_spirit
7th October 2005, 10:03
..atunci cand autocarul Braziliei se va 'rataci' printre gropile noastre,
..atunci cand Gica Hagi se va apuca de polo
..si atunci cand pe stadionul din 'parcul cu platani' vor creste gaste inseamna ca am ajuns la apogeul umilintei!

Iar singurii care se vor bucura vor fi 'prietenii' nostri binevoitori de peste Dunare care vor cere un bis pt ca nu au savurat suficient momentul!

Dar mai bine sa urmeze urmatorul sfat: decat sa muriti de inima rea mai bine va bagati singuri sub pamant; macar asa veti reusi sa nu observati marea diferentza care exista intre noi..

corto
7th October 2005, 16:33
"horse-concurse" cum ii place danezului sa zica (asta daca nu se inventeaza premii internationale:D):

"Gorunul lui Horea, Stejarul din Borzesti si Platanul lui Gica Hagi" articol aparut in Gazeta Sporturilor din 30 februarie 2007.
Inca de acum un an, de cand "Regele" si-a inceput turneul in Brazilia, alturi de Adi deVito, ziarul nostru a fost alaturi de el. Fara doar si poate, cel mai mare fotbalist roman din toate timpurile, merita mai mult decat cadoul facut noi la acel moment: o gasca, simbolul Braziliei, asa cum stim cu totii. Iata ca azi, strigatele de bis din Rio s-au facut in sfarsit auzite la Bucuresti. Asha se face ca patronul celor de la FC National, Aurica Solomon, si el rrom la origine ca si de acum arhicunoscutul Adi deVito, s-a decis sa-i faca "regelui" un cadou deosebit. Un platan, din parcul cu platani, va purta numele inreconciliabilului talent care a fost, si care este Gica Hagi. Dupa cum a declarat chiar Aurica Solomon: "Acest platan va purta de acum numele lui Hagi. Ne gandim de asemeanea sa denumim si alti platani dupa multi alti mari jucatori care nu au jucat niciodata la echipa noastra. Eric Cantona este probabil urmatorul."

andrei_cj
8th October 2005, 14:00
Gasca din regie face o deplasare in parcul cu platani pregatiti de un meci mare, avandu-l in tribuna oficiala pe Gica Hagi tocmai intors din Brazilia unde a avut un meci amical unde a trebuit sa iasa la rampa dupa ce publicul l-a aclamat cerandu-i bis!