PDA

View Full Version : Etapa 9: Farul - Steaua



ADelPiero
2nd October 2005, 22:49
Duminica, 16 octombrie 2005: Farul - Steaua, ora 20:15, TVR 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

be@
2nd October 2005, 22:57
Bate Farul, ca de obicei as spune eu. :drak: :yeah:

NY_giants05
2nd October 2005, 23:03
O victorie acasa in fatza stelei ar fi un lucru excelent pt. farul !...dar va fi foarte greu...mai ales k steaua lupta pt. titlu si vor da totul ca sa ia 3 puncte. Le-am purtat noroc stelistilor in c-ta..sper k etapa viitoare norocul sa fie de partea rechinilor !
HAIDE FARUL !!!

ady51a
2nd October 2005, 23:18
Meci extrem de greu pt Farul. Am vazut anul asta pe viu toate meciurile Farului de pe teren propriu si meciul Stelei cu Valerenga de aici de la Constanta. Sincer cred ca trebuie o schimbare de atitudine in jocul Farului pt meciul cu Steaua si cred ca Grigoras poate sa-si motiveze jucatorii si sa-l surprinda pe Protasov, cine stie poate Voiculet daca arata o forma buna pana la ora meciului.
Cheia meciului o sa fie duelul de pe stanga dintre Bostina si cine o sa joaca la Farul pe dreapta (Gurita, Apostol, Farmache) pe de o parte si duelul direct dintre Lungu si Dica (eu l-as pune pe Lungu om la om la Dica - acel marcaj si la toaleta cum se spune). Dar, sa nu uitam ca Steaua mai are un meci maine cu Bacaul pe un teren greu si poate mai apar surprize neplacute pt ei si putin mai placute pt noi si ma refer aici la ceva :rosu: sau :galben: :galben: :galben: :galben: . :evil: . Sunt rau dar asta-i situatia, daca poate ajuta Farul :ok: .Cred ca Grigoras o sa joace in meciul cu Steaua si cu Florea si cu Pascovici pe partea stanga a noastra tinand cont ca pe acolo alearga Banel Nicolita.
Vreau rezultatul de anul trecut sau de acum 2 ani asta in cazul in care stelistii au uitat ce s-a intamplat atunci. :ok:.

SORENSEN
2nd October 2005, 23:51
Poate ca a venit timpul sa castigam la Constanta .

rhadoo
2nd October 2005, 23:55
meci greu pt c ta,unde se va vedea cum sta treaba cu echipele galonate ale provinciei.cred ca va fi egal.depinde de sclipirile individuale ale jucatorilor ambelor echipe.

codrind
3rd October 2005, 00:03
Meci de 1 sau X!
Asta dacă Farul īşi va respecta BLAZONUL! /hello
Dar dacă umblă la afinităţi, atunci ....:rosu:

george-dinamo
3rd October 2005, 01:52
cred ca va fi x. imi convine si un 1 , totusi...:D

Angelina Jolie
3rd October 2005, 02:11
X simt eu. 2-2. Goluri Dica in minutele 25 si 48, si autogoluri Radoi in minutele 67 si 90+2. Cartonas rosu Goian in minutul 84.:yeah:

ADelPiero
3rd October 2005, 02:27
meci foarte greu... dar sper sa bata Steaua ... scor final: 1-2 ;)

Seahawk
3rd October 2005, 03:54
Poate ca a venit timpul sa castigam la Constanta .

Poate :drak: sau poate ca nu ;)

Cert e ca o sa aveti meci greu. Sa vedem mai intai ce faceti cu bacauani si pe urma mai vb de meciul nostru...

Pacala
3rd October 2005, 08:03
x
farul n-are lot dar are forta grupului, coeziunea unora care joaca de cativa ani impreuna, va fi o nuca tare pt steaua care nu invinge la mare

STEAUA-MANIA
3rd October 2005, 12:13
LOL s-au "trezit" anti-stelistii..in frunte marii "rivali" ai stelei:iesenii...
Un meci greu,unul de 1x2,va fi diferit de meciul de la bistrita....
LUPTA STEAUA

esku
3rd October 2005, 12:57
Daca Farul va juca cum a jucat cu noi, atunci Steaua nu va avea probleme ....dar se stie ca toate echipele din provincie se mobilizeaza fff bine in meciurile disputate impotriva echipelor din Bucuresti, mai ales pe propriul teren.... MERG PE UN 1X.

Rechinul Ucigas
3rd October 2005, 13:50
traditia va continua la c-ta !!!!!!!!
3-2 pt farul
marcatori : tibor , baicu , guritza ; respectiv nicolita si radoi

Paul
3rd October 2005, 13:55
fara discutie cel mai greu meci al campionatului ... mai greu decat o deplasare la rapid , dinamo sau Poli.
Nu are rost sa spun ca acu 2 ani , aveam 14 meciuri fara infrangere , si am luat`o la Constanta.
Momentan aveam 8 meciuri (acest campionat fara infrangere) + meciurile cu Poli TM , Brasov , FCM Bacau din sezonul trecut ... deci ar fi cam 11 meciuri..
Sincer m-as multumii cu un egal

dede
3rd October 2005, 14:40
Steaua va avea meci greu la c-ta...echipele din provincie dau totul pe teren in meciurile cu sdr, dar parerea mea este ca va castiga Steaua cu 1-0

orixontel
3rd October 2005, 16:51
Parerea mea este ca va bate Farul cu 1-0 sau 2-1 dar ne putem astepta si la un egal !!!

tchibos
3rd October 2005, 19:06
bate farul lejer

Paul
3rd October 2005, 19:13
totusi avem un mare avantaj acum ... jucam cu o echipa care joaca deschis ...
pana acum am jucat cu echipe care stau cu posterioru` in poarta (Iasi , Bacau)...
urmeaza Farul care in mod normal , acasa joaca ofensiv ...

be@
3rd October 2005, 19:26
Ma, cine sta cu fundul in poarta?Ia mai zi o data !Ca in prima repriza am jucat mai bine ca voi.

Dark Horror
3rd October 2005, 19:46
Va fi un meci foarte greu pentru ambele echipe.Va cashtiga Farul sau va fi egal.

vlad1607
3rd October 2005, 20:07
meci de 1 X

toblerone
3rd October 2005, 20:20
He, he, oricat de constantean get-beget as fi, marturisesc ca am fost de mai multe ori in Ghencea decat pe stadionul Farului. Asa ca pronosticul meu (care sper sa se si confirme) este de victorie a Stelei, la limita, dupa un meci frumos si o atmosfera in tribune care sa sa dea lectii tuturor celorlalte galerii.Mi-as dori ca stelistii sa strige pt Farul si rechinii pt Steaua. Si tot stadionul sa faca valuri pe toata durata meciului. Oricum, Farul inca nu poate emite pretentii la castigarea campionatului, dar un loc in cupa UEFA...cu siguranta ca mi l-as dori pt ei, chiar le sta la indemana si fara cele 6 puncte din meciurile cu Steaua.

uti2102
3rd October 2005, 21:05
Cel mai dificil meci al Stelei de pana acum in acest sezon va fi la Constantza. Un adversar cu joc complet, cu o motivatzie puternica shi cu un public cald alaturi. Ma ashtept ca rosh-albashtrii sa se intoarca cu puncte de la Ctza.
FORZA STEAUA !

Ioca10
3rd October 2005, 21:12
2 nu uitati ce spun vb dupa meci

SORENSEN
3rd October 2005, 21:46
bate farul lejer
Au mai zis unii ca ne bat lejer si au scos un egal norocos:rolleyes:

superchumbo
4th October 2005, 07:00
In conditiile de acum X. In forma de anul trecut Farul ne batea clar.

4star
4th October 2005, 16:10
Farul merge bine, iar Steaua nu prea isi permite sa piarda puncte. Orice rezultat este posibil, dar cred ca bate Steaua.

alejandro
4th October 2005, 16:16
steaua e obligata sa invinga,dinamo va castiga toate meciurile pana ce va trece de pe primul loc:evil:

stefanm14
4th October 2005, 20:32
meci foarte interesant, eu as vrea sa bata farul pt spectaculozitatea campionatului :ok:

Paul
4th October 2005, 20:36
steaua e obligata sa invinga,dinamo va castiga toate meciurile pana ce va trece de pe primul loc:evil:

din pacate asa e... am mai pierdut noi odata locul I dupa un meci cu Farul si Dinamo avea nu stiu cate victorii la rand;
De data asta insa si DInamo se incurca cu CFR :d

Dark Horror
4th October 2005, 21:21
Cel mai bine ar fi sa facetzi egal,sa nu se supere nici unul,CFR sa cashtige shi se strange iar campionatul.

Klingon
4th October 2005, 21:31
Darkie, noi ne-am cam supara daca facem doar egal. Steaua are deja 3 puncte in fata, cand le mai recuperam? Noi incercam sa avem grija de Steaua, voi aveti grija de Dinamo (ca noi am avut deja :D) Incercati sa nu pierdeti in Groapa ceea ce, cuplat cu o victorie a noastra cu Steaua, ne-ar pune pe primul loc (daca se mai aplica criteriul meciurilor directe).

Daca noi nu batem Steaua iar voi pierdeti la Dinamo se cam desprind si postelnicii si valentinii, nu-i mai prinde nimeni.

Dark Horror
4th October 2005, 21:33
Hai ca batem amandoi.Asha ca sa moara de ciuda bucureshtenii shi sa treaca provincia la conducere.Succes cu Steaua!

Kooler
4th October 2005, 22:52
Farul bate Steaua cu 2-1

Virus
4th October 2005, 22:53
Voi pe Steaua, noi pe Dinamo si am rezolvat situatia temporar. CFR nu trage la titlu dar avem un cuvant de spus in sezonul acesta.
Succes Farului!

Kooler
4th October 2005, 22:57
Nici Farul nu trage la titlu dar vrea sa ajunga in uefa si nu poate sa ajunga decat daca invinge steaua

Triphat
4th October 2005, 22:59
Greu meci... sper sa batem.. dar sincer, e greu de crezut.. cred ca o sa se termine egal.

Ravelly
5th October 2005, 01:43
Sper sa castige farul...ca doar stau prin apropiere :D

giovanni BV
5th October 2005, 18:20
Steaua va cistiga usor acest meci , pentru a arata tuturora ca sintem gata pentru a infrunta pe oricine din UEFA !!! Vom juca cu rezervele sa-i avem pregatiti pentru programul incarcat care urmeaza !!! Dealtfel cred ca meciul urmator (din etapa a-10-a )cu Rapid-ul , ca si meciul Sportul - Dinamo , mai mult ca sigur vor fi aminate , si nu ar fi exclus ca si acesta cu Farul sa fie tot asa !!! La ora meciului , cu Farul , vom fi pregatiti asa cum trebuie !!! Hai STEAUA !!!

Virus
5th October 2005, 22:29
Steaua va cistiga usor acest meci , pentru a arata tuturora ca sintem gata pentru a infrunta pe oricine din UEFA !!! Vom juca cu rezervele sa-i avem pregatiti pentru programul incarcat care urmeaza !!!
Numele tau spune totul, chiar NU mai era nevoie sa mentionezi cele de mai sus. :)

Quartz@nu
6th October 2005, 01:23
sper sa nu primim gol cu steaua....!
daca marcam ..nu ma supar :happy

eddy_steaua
6th October 2005, 10:15
sper intr-un 0-1....dar farul e una dintre cele mai tari echipe ale campionatului...asa ca va fi extrem de dificil...sa speram ca va fi un meci frumos..doamne ajuta...spor la succes

Quartz@nu
6th October 2005, 15:00
Hai ca batem amandoi.Asha ca sa moara de ciuda bucureshtenii shi sa treaca provincia la conducere.Succes cu Steaua!
ce bine ar fi !!!!!:great:

codrind
6th October 2005, 15:33
BAFTĂ provinciei īn meciurile cu "capitaliştii" ! :ok: /hello

Farul va īnvinge! Farul trebuie să īnvingă ! :ok:

Rechinul Ucigas
6th October 2005, 17:26
asa sa fie ! noi speram sa pastram traditia si sa ii batem la c-ta

don_denver
6th October 2005, 17:31
mai in primul rand sper sa fie un meci frumos....in al doilea rand..sa bata steaua,,dar sa fie strans legat de primul rand. al treilea rand sa fie un egal, dar tot strans legat de primul rand, la fel de strans ca si in cazul in care bate farul (mai ales ca sansele sa se intample asta sunt de 50%). Iar daca nu exista primul rand, nu mai ma intereseaza cine ce face..

alejandro
6th October 2005, 17:32
cati ani are traditia asta?:rolleyes: :drak:

STEAUA-MANIA
8th October 2005, 13:18
Pronostic:x2...dl moderatori va place sa tineti 2 topicuri asemanatoare?Mai exista un topic:farul vs STEAUA!keep up the good work...ca sa nu ziceti ca vb baliverne ia vedeti linkul acesta http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=8919
Grazie!

andreiush
8th October 2005, 13:42
Acesta e pe Intern.
Celalalt e pe Suporter -> Farul.

Bate Farul :D

STEAUA-MANIA
8th October 2005, 14:59
Acesta e pe Intern.
Celalalt e pe Suporter -> Farul.

Bate Farul :D
LOL tare justificare....:headbang:
Mama,iar moldovenii isi dau cu presupusul...unde e bea,mi-e "dor" de mesajele sale fff pertinente:D

andreiush
8th October 2005, 15:01
Da mai omule. Aici pe Intern se discuta toate meciurile, iar pe subforumul fiecarei echipe se pot crea threaduri pentru meciurile echipei respective.

STEAUA-MANIA
8th October 2005, 15:04
"omule" e ridicol..cica "subforum" parca am fi in mina la Suior...oricum,voi sunteti babanii,nu mai zic nimic ca iar ma avertizati aiurea...Hai STEAUA!

Rechinul Ucigas
8th October 2005, 15:19
pai cam din 2000 sau 2001 nu mai retin de cate ori v-am batut

codrind
8th October 2005, 15:33
Mama,iar moldovenii isi dau cu presupusul...

O replică ZGUDUITOARE ! PROFUNDĂ! http://www.planetsmilies.com/smilies/party/party0006.gif
steliştii au drept de copy-wright, iar restul trebuie să se rezume la http://www.planetsmilies.com/smilies/sign/sign0027.gif!

Eu zic să te ascunzi ! http://www.planetsmilies.com/smilies/character/character0271.gif
Oricine are DREPTUL să-şi EXPRIME liber simpatiile sau antipatiile ! Dacă la voi suporterii nu au acest drept - vezi mm "oblio" stoica vs suporter, vezi mustaţă+"gorilele" vs peluza sud - NU ĪNSEAMNĂ că trebuie propagat şi īn restul lumii CIVILIZATE! :rosu:

STEAUA-MANIA
8th October 2005, 15:40
Faristule,vom vedea cine are dreptate...de 2x pe an,echipele mediocre ajung in atentia presei,adica atc cand joaca cu STEAUA!In rest..raman in mediocritatea lor cotidiana.Orice vizita a STELEI in provincie declanseaza un val de sarbatoarea in acel oras...pana si pe acest forum,topicurile poli ias vs STEAUA sau fcm bacau vs STEAUA sunt cele mai accesate..in rest la topicul "fcm bacau vs poli iasi" abia daca sunt cateva mesaje...
HAI STEAUA!

andrei_cj
8th October 2005, 15:52
Va dorim succes de la CLUJ speram sa reusiti sa-i bateti pe stelisti iar noi pe dinamovisti si atunci chiar ca provincia rulez!!!!

Rechinul Ucigas
8th October 2005, 18:43
mai lasa-ma cu sarbatoarea ta :degete: , auzi daca vine steaua in provincie e sarbatoare:no: , ce mare echipa e steaua :rosu: ? a fost odata.......pe timpul lui hagi , lacatus , acum sunt varza !!!:drak:

tchibos
8th October 2005, 19:32
e si mai mare sarbatoare cand vine steaua in provincie si mananca bataie... de doi ani intr-o sarbatoare o tinem... anul asta va fi tot mare sarbatoare ca se fac trei ani consecutiv de cand la Constanta galeria stelei se face ca nu vede tabela:pace:

Paul
8th October 2005, 19:35
mai lasa-ma cu sarbatoarea ta :degete: , auzi daca vine steaua in provincie e sarbatoare:no: , ce mare echipa e steaua :rosu: ? a fost odata.......pe timpul lui hagi , lacatus , acum sunt varza !!!:drak:

din pacate cand merge Steaua in provincie se aduna lumea ca la Urs

1) Cand vine autocarul la hotel , e full de lume la autografe , poze , sau doar sa se uite ...

2) Cand jucatorii fac plimbarea de dimineata , mai mult fac poze decat se plimba

3)La stadion , se joaca cu casa inchisa ...

Ce vrei mai mult ...

tchibos
8th October 2005, 19:40
vreau eu sa zici mai mult de scaunele rupte de galeria stelei din peluza, de tramvaiele distruse si de tot felul de astfel de lucruri:rosu: ... steaua inseamna mai mult decat 11 jucatori :rolleyes:

codrind
8th October 2005, 19:41
din pacate cand merge Steaua in provincie se aduna lumea ca la Urs
..................................................
Ce vrei mai mult ...

Eu vreau să-mi spui cum e când vine bistriţa !
Că atunci când vine steaua, eu de exemplu nu merg la meci! Mi-e silă să-l văd pe cioban, mm "oblio" stoica, mirela etc...:jerk:
Dar săptămâna viitoare merg să-i văd pe bistriţeni ! Prietenii ştiu de ce! :evil:

t.b.
8th October 2005, 19:46
din pacate cand merge Steaua in provincie se aduna lumea ca la Urs

1) Cand vine autocarul la hotel , e full de lume la autografe , poze , sau doar sa se uite ...

2) Cand jucatorii fac plimbarea de dimineata , mai mult fac poze decat se plimba

3)La stadion , se joaca cu casa inchisa ...

Ce vrei mai mult ...

Poate in bistrita si alte orasele de genul ala...
Cand a trecut autocarul stelei prin judetul Cluj se intorceau de la un meci cu gloriosii, undeva in apropiere de Gherla a fost atacat cu pietre (gest condamnabil de altfel, dar care spune multe despre cat de iubita este steaua in anumite zone)
Tot inainte de meciul ala "mareata" Steaua a facut antrenament pe Ion Moina, oare s-a inghesuit lumea la antrenament? Nici vorba, au mers vreo 10 copii...
Deci un pic mai usor cu laudele ca exista destule orase (Cluj, Timisoara, Arad, Craiova...) in care nici o echipa din bukale nu este binevenita (ma refer la SDR)

dede
8th October 2005, 20:48
pai daca oamenii mai au si alta treaba de facut...logic ca nu se inghesuie sa-i vada pe stelisti cand fac antrenamente. daca vor sa-i vada, merg la meci

ady51a
9th October 2005, 00:19
Pronostic:x2...dl moderatori va place sa tineti 2 topicuri asemanatoare?Mai exista un topic:farul vs STEAUA!
Grazie!


Acel thread de pe suporter Farul a fost deschis cu 2 saptamani inainte ce a se crea acesta de pe intern, iar suporterii Farului si-au spus parerea despre meciul cu Steaua inca de atunci.
Chiar nu inteleg atitudinea ta :mda: . L-am creat atunci in ideea ca meciul cu Steaua este unul important pentru Farul si am vrut sa tratam Steaua ca pe o echipa de frunte dar se pare ca unii dintre suporterii ei :no: ne fac sa o tratam, pe viitor, ca pe o echipa oarecare din divizia A, exact ceea ce vom face. Sper ca m-am facut inteles si nu am suparat pe nimeni! Respect pentru suporterii Stelei care au inteles si salutat deschiderea thradului de pe Suporter Farul.
Cu Grazie!!!
:ok:
tchibos ai dreptate - :ok:

tchibos
9th October 2005, 15:38
Pronostic:x2...ca sa nu ziceti ca vb baliverne...

eu zic ca vorbesti baliverne... uite de ce:
1. pronosticul tau e prima proba... pronostic corect 1 solist :ok:
2. daca erai mai atent la sectiunea SUPORTER ai fi vazut ca sunt foarte multe echipe care au deschise threand-uri ptr fiecare meci din fiecare etapa in care joaca echipa favorita... asta nu inseamna ca e ceva in neregula, asta a fost proba nr. 2
3. ce s-a discutat acolo nu exista aici si invers

ady51a buna decizie ai luat :ok: , ca poate se mai trezeste altul din somn si scrie ce ii mai trece prin cap fara sa se documenteze inainte

Ravelly
10th October 2005, 01:39
sper sa bata farul...oricum daca e sa ma duc la meci, tb sa ma duc cat mai departe de galeria stelei sa nu am probleme cu scaunele care zboara dinspre ei

superchumbo
10th October 2005, 22:33
Respect performantele Farului din ultimele editii de campionat, dar sa nu exageram. pronostic 1x2


auzi daca vine steaua in provincie e sarbatoare:no: , ce mare echipa e steaua :rosu: ? .... acum sunt varza !!!:drak:

varza????? Poti sa-mi spui motivul pentru care s-a jucat cupa UEFA pe stadionul vostru? Cred ca-l stii deja.

Gigel Sportul
11th October 2005, 01:12
Greu meci. As miza un egal. Pentru farmecul competitiei, mizez pe marinari.

ady51a
11th October 2005, 11:43
Asta in caz ca au uitat!



Ultimul succes al „roş-albaştrilor“ pe stadionul „Gheorghe Hagi“ s-a consemnat īn 2002, anul īn care Farul a susţinut barajul de rămānere īn Divizia A



De trei ani, Steaua nu mai are deloc succes la Constanţa, īn fieful Farului. Ultimul rezultat pozitiv al „roş-albaştrilor“ pe stadionul „Gheorghe Hagi“, o victorie cu 2-0, s-a consemnat pe 21 mai 2002. De atunci, īn cele trei campionate care au urmat, „rechinii“ nu numai că nu au mai pierdut īn faţa militarilor, dar au şi cāştigat de fiecare dată. Steaua a fost pentru Farul un adversar care i-a motivat la maximum pe constănţeni. Īn plus, jucătorii conduşi de Ion Marin şi, de anul trecut, de Petre Grigoraş, aveau mereu nevoie mare de victorie, pe care nu-şi permiteau să o rateze. Toate partidele au fost aprig disputate.

Sezonul 2001/2002 a fost, aşadar, ultimul īn care Farul a pierdut la Constanţa contra Stelei. Oaspeţii s-au impus cu 2-0, prin reuşitele lui Neaga, din minutele 32 şi 89, īnsă Farul nu merita să fie īnvinsă, după evoluţia bună pe care a avut-o. „Am jucat foarte bine. Scorul a fost īn totală neconcordanţă cu cele īntāmplate pe teren. Steaua a avut puţine ocazii de gol. Cele două reuşite ale lui Neaga (dintre care una īn urma unui şut de la vreo 30 de metri) au fost singurele ale sale din acel campionat“, īşi aminteşte Petre Grigoraş, antrenorul care īi pregătea şi atunci pe „rechini“. Echipa Farului din acel meci, disputat īn etapa a 28-a a campionatului, a fost: Curcă - Chirea (min. 55, Popete), Voicu, Abăluţă, C. Mocanu, Senin - Lungu, Dicu, Cristocea - Negru (min. 72, Bădescu), L. Mihai. La finele sezonului, Farul a jucat cu divizionara secundă FC Baia Mare barajul de menţinere īn Divizia A, pe care şi l-a adjudecat după 1-0 la Constanţa şi 0-0 īn deplasare.

Īn ediţia următoare de campionat (2002/2003), Farul a īntāmpinat-o pe Steaua la Constanţa, pe finalul īntrecerii (etapa a 28-a, 18 mai 2003), cu Ion Marin pe banca tehnică. Situaţiile celor două formaţii erau diametral opuse: Steaua trăgea īncă la titlu, pe cānd Farul se lupta pentru a ieşi din zona periculoasă a clasamentului. Avizi de victorie, constănţenii au īnvins cu 2-1 (goluri Senin - min. 66 şi Bălţoi - min. 87), după ce oaspeţii au condus cu 1-0 din minutul 39. Formaţia Farului a fost: Curcă - Barbu, Şchiopu, Paşcovici - Bălan, Bădescu (min. 59, Bălţoi), R. Oprea, Uşurelu (min. 54, S. Mocanu), Senin - Zicu (min. 78, Thiandoum), L. Mihai. Īnfrāngerea avea să-i aducă Stelei şi pierderea titlului, adjudecat de Rapid cu şapte puncte īn plus. Farul se clasa īn acel sezon pe locul 10.

Scorul de 2-1 īn favoarea „rechinilor“ s-a īnregistrat şi īn campionatul 2003/2004, īn ultima etapă a turului, pe 7 decembrie 2003. Ca şi acum, Steaua era pe primul loc īn clasament, īnfrāngerea costānd-o fotoliul de lider, pe care, la finele turului şi al ediţiei, s-a aşezat Dinamo. Ion Marin a jucat cu: G. Curcă - Lungu, Şchiopu, Onuţ - Farmache, Bădescu, Uşurelu (min. 67, R. Oprea), Cristocea (min. 57, Barbu), Senin - L. Mihai, Bălţoi. Au marcat Cristocea (min. 45), Bădescu (min. 70), respectiv R. Niculescu (min. 79). Gazdele au īnscris pentru 2-0 īn inferioritate numerică, după ce L. Mihai fusese eliminat, īn minutul 64, pentru două „galbene“.

Invincibilitatea Farului a continuat şi īn sezonul trecut, cānd Petre Grigoraş şi-a condus elevii spre un nou succes: 1-0, gol Cristocea, din penalty, īn minutul 58. Steaua era lideră, iar eşecul, din etapa a 22-a a campionatului, pe 27 aprilie 2005, a contribuit şi el la mersul chinuit spre titlu al militarilor, pe finalul campionatului. Īn urma victoriei, obţinută graţie unui joc foarte bun, consistent şi spectaculos, Farul ocupa locul 4 īn clasament. Formula cāştigătoare a fost: Curcă - Farmache, Barbu, Şchiopu, Florea - Guriţă, Lungu, Senin, Todoran (min. 90+2, R. Iacob) - Cristocea, Baicu (min. 72, L. Mihai). Din minutul 65, Steaua a evoluat cu un om mai puţin, fiind eliminat portarul M. Tudor.
Cuget Liber!

S_EDD
12th October 2005, 08:13
Farul nu joaca ca sezonul trecut da nici Steaua nu are mare echipa,deci Farul poate sa respecte tradiatia si sa ia trei pct.

Rossi
13th October 2005, 00:45
Va dorim succes de la CLUJ speram sa reusiti sa-i bateti pe stelisti iar noi pe dinamovisti si atunci chiar ca provincia rulez!!!!

DINAMO BUCURESTI , STEAUA BUCURESTI , RAPID BUCURESTI
BUCURESTI = SINGURUL ORAS DIN EUROPA CU 3 ECHIPE CALIFICATE IN GRUPELE CUPEI UEFA

mda ....provincia rulez ... offfff.....

dede
13th October 2005, 15:43
pai da ce treaba are cupa uefa cu meciurile din campionat?

andrei_cj
13th October 2005, 17:58
d3d3 da-i pace lu' Achiles ca iara se abereaza eu zic ca Faru' are o misiune foarte dificila dar nu imposibila!!!! FORZA FARU'!!!!!

alejandro
13th October 2005, 18:13
Sa castige campionatul?:thinkso::D

SORENSEN
13th October 2005, 20:58
Am inteles ca Pascovici si inca vreo 2 titulari ar fi accidentati ...
Steaua cred ca va invinge si probabil o va face cu 0-1 dar totusi cred ca Steaua va juca foarte frumos si va mai multe goluri.

be@
13th October 2005, 21:07
Haide Farul Constanta!
Iesenii sunt cu voi !

Forza alb-albastri ! /hello

STEAUA-MANIA
13th October 2005, 21:24
Iesenii sunt cu voi?Nu se poate...iesenii lucreaza in italia,spania...mai ales iesencele!bea,esti in italia/spania?:D
Dupa parerea mea,acest meci este cel mai greu meci din deplasare a STELEI...x2.
HAI STEAUA!:yeah:

SORENSEN
13th October 2005, 22:17
"Pascovici, Baicu, Voiculet si Usurelu sint indisponibili si suta la suta nu vor fi inclusi in lot pentru meciul cu Steaua. Sper ca pina la partida de duminica sa nu mai avem si alte probleme in lot. In schimb, portarul Razvan Stanca are sanse sa revina", a declarat azi antrenorul constantenilor, Petre Grigoras spt.ro
Asta e bine :sneaky:

Rechinul Ucigas
13th October 2005, 23:57
lasa ma ca va batem si fara ei in locul lui pascovici il punem pe lungu sau senin , voiculetz nici nu era titular la fel ca si baicu

uti2102
14th October 2005, 13:00
:happy Craciunescu asta e nebun ! L-a delegat din nou pe Salomir ! :happy
Cu Dinamo e 100% clar ca pica Tudor de arbitru, iar cu Rapidul Cristi Balaj. Statzi sa vedetzi !

remy
14th October 2005, 14:01
Iar va castiga Steaua cu un gol norocos, sau din 11 m sau o lovitura libera, apoi sa traga de timp pt. a mentine rezultatul ? Cam la multe meciuri a castigat asa in deplasare, fara a arata fotbal catusi de putin ! Asa vor sa castige campionatul ? Vrem si spectacol si goluri, precum face Dinamo, deocamdata.:yeah:

SORENSEN
14th October 2005, 14:21
Iar va castiga Steaua cu un gol norocos, sau din 11 m sau o lovitura libera, apoi sa traga de timp pt. a mentine rezultatul ? Cam la multe meciuri a castigat asa in deplasare, fara a arata fotbal catusi de putin ! Asa vor sa castige campionatul ? Vrem si spectacol si goluri, precum face Dinamo, deocamdata.:yeah:
Cam cum a fost meciul cu Gloria Blatului:rolleyes: al lui Dinamo :D
E bun si un 0-1 desi poate vom face si spectacol

Paul
14th October 2005, 14:23
Iar va castiga Steaua cu un gol norocos, sau din 11 m sau o lovitura libera, apoi sa traga de timp pt. a mentine rezultatul ? Cam la multe meciuri a castigat asa in deplasare, fara a arata fotbal catusi de putin ! Asa vor sa castige campionatul ? Vrem si spectacol si goluri, precum face Dinamo, deocamdata.:yeah:

Domne` la Constanta ne multumim sa castigam si cu un autogol de`al lor ...
In alta ordine de idei ,mai bine sa luam titlul cinstit castigand cu 1-0 , decat cu ajutor de la arbitrii si alte chestii
Si nu uita meciul din Ghencea , mai ales primele 15 minute ...

be@
14th October 2005, 14:42
:happy Craciunescu asta e nebun ! L-a delegat din nou pe Salomir ! :happy
Cu Dinamo e 100% clar ca pica Tudor de arbitru, iar cu Rapidul Cristi Balaj. Statzi sa vedetzi !
Mda, te bucuri ca va arbitreaza unu de-al vostru.Nu-i asa? :mda:
Balaj arbitreaza la Iasi, iar Tudor la craiova. Ai gresit de data asta...

uti2102
14th October 2005, 15:07
Iar eshti pe dinafara Be@. Am zis io ceva de Iashi sau Craiova ?!?! :o:

be@
14th October 2005, 15:27
Pai exprima-te si tu k-lumea .Ca eu am inteles altceva.

Tudor dupa opinia mea e cel mai bun arbitru roman,asa ca e normal sa arbitreze steaua-dinamo ori dinamo-steaua.
Sau poate vor fi adusi arbitri straini...

Rechinul Ucigas
14th October 2005, 18:05
nu conteaza lui salomir ii spargem iar capul cu sticla daca ne fura !!!!!

tchibos
14th October 2005, 18:23
clar asta... va fi prima infrangere a Stelei

STEAUA-MANIA
14th October 2005, 19:21
nu conteaza lui salomir ii spargem iar capul cu sticla daca ne fura !!!!!
Mama,cata civilizatie...respect!:rosu:
Am mai auzit texte "va batem,va umilim" etc,etc..pana la urma,STEAUA a iesit invingatoare.:yeah: Sa vedem cine are dreptate...

Hard
14th October 2005, 19:47
2 solist

be@
14th October 2005, 19:52
Nasol de Lacatus..O sa debuteze in functia de presedinte cu o infrangere. :drak:

tchibos
14th October 2005, 20:08
Mama,cata civilizatie...respect!:rosu:
Am mai auzit texte "va batem,va umilim" etc,etc..pana la urma,STEAUA a iesit invingatoare.:yeah: Sa vedem cine are dreptate...


acum cati ani?:evil:

SORENSEN
14th October 2005, 21:13
Nasol de Lacatus..O sa debuteze in functia de presedinte cu o infrangere. :drak:
Ar fi bine sa-ti vezi iasi-ul care cica o sa fie executat silit si numai carcoti ca sti ca Steaua va invinge la Constanta:D

be@
14th October 2005, 21:17
Pai Iasu' are datorii de 500.000 de $, pe cand voi aveti vreo 11 milioane. Nu-ti fa griji pentru noi...Ca nu suntem noi cei cu datoriile cele mai mari, ci VOI.

ADelPiero
14th October 2005, 21:35
2 solist

ce sec :D ... mai adaug eu ceva: va marca Iacob de 2 ori ;)

remy
14th October 2005, 22:25
Daca cumva mai sant fosti sau actuali dinamovisti la FARUL, cum au fost in ultimii ani, sigur castiga, pt. ca sant motivati.
Totusi, mi se pare dubios de ce se dau accidentati 4 jucatori de la Farul, mai ales ca a fost pauza mai mare. Cumva, un blatulescu micut, ca si cu Bacaul, mai stii ?

Ce tare: http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=5767

Avocatul deputatului independent a precizat că 90% din bani vor fi investiţi în România, cu o parte din aceştia clientul său dorind 'să cumpere echipa Steaua pentru a o scăpa de Gigi Becali'.
POATE VOM SCAPA DE OIER !

Paul
14th October 2005, 22:30
@remy , te`ai prin mah , o sa fie blat ...
Cu "pretinii " nostrii de la malu` marii ...

Scor 3-4 ca la teatru :P

S_EDD
14th October 2005, 23:33
Sper sa n-o comita iar galeria Farului cu scandarile pro Steaua ca se fac de cacao iara...:degete:

STEAUA-MANIA
14th October 2005, 23:40
Poate 11 milioane ai tu datorie la intretinere...bea,fa-ne placerea si nu mai scrie de STEAUA,promit sa nu scriu nimic de poli iasi.Mersi.
Daca STEAUA bate la Cta,atc terminam turul de camp pe 1.

ADelPiero
15th October 2005, 01:50
nu daca.... sigur va bate :D nu ne putem impiedica de ei ;)

Rechinul Ucigas
15th October 2005, 02:39
Mama,cata civilizatie...respect!:rosu:
Am mai auzit texte "va batem,va umilim" etc,etc..pana la urma,STEAUA a iesit invingatoare.:yeah: Sa vedem cine are dreptate...
eu nu am zis ca va umilim sau chestii de genul , eu am spus ca traditia va continua si nu veti bate in c-ta .....iar cu salomir , v-am adus aminte ce i s-a intamplat cand ne-a furat pe fatza , avand in vedere ca e omul vostru :rosu:

Rechinul Ucigas
15th October 2005, 02:58
Sper sa n-o comita iar galeria Farului cu scandarile pro Steaua ca se fac de cacao iara...:degete:
si eu sper sa nu se mai strige steaua , dar cica sunt "prieteni" pana se va striga m....... steaua si dupa aia gata prietenia:happy si eu urasc chestia asta dar ce sa le faci oricum cand se striga steaua unii striga altii huiduie fiecare cu ce il doare , eu unul nu as striga pt nici o echipa din capitala!

uite un titlu din cuget liber :Duminică seară, la Constanţa, FC Farul - Steaua Bucureşti

- Cum va fi, „rechinilor“?

- Vai de Steaua lor!

si asta ce scrie pe site-ul nostru :PENTRU DUMINICA DOAR ATIT, MAI SPUN ODATA SA SE STIE: CU TOATA PRIETENIA EXISTENTA INTRE NOI SI STEAUA, FARUL ESTE MAI PRESUS DE ORICE, ASA CA NU FACETI IMPRUDENTA SA APARETI CU CEVA CU STEAUA IN AFARA DE SECTORUL REZERVAT STELEI. IN PELUZA FARISTA DEJA INSEAMNA CA SI-AU PIERDUT “INSTINCTUL DE CONSERVARE” CEI CARE AU TUPEUL SA MEARGA. ASTA IN CAZUL IN CARE AJUNG PINA ACOLO.
DEVIZA PENTRU ACEST MECI :CU FARUL PINA LA MOARTE…. SI DINCOLO DE EA !!!

Paul
15th October 2005, 11:05
eu nu am zis ca va umilim sau chestii de genul , eu am spus ca traditia va continua si nu veti bate in c-ta .....iar cu salomir , v-am adus aminte ce i s-a intamplat cand ne-a furat pe fatza , avand in vedere ca e omul vostru :rosu:

Din pacate pentru voi anu asta suntem prea puternici sa ne impiedicam de voi ...

be@
15th October 2005, 11:24
Poate 11 milioane ai tu datorie la intretinere...bea,fa-ne placerea si nu mai scrie de STEAUA,promit sa nu scriu nimic de poli iasi.Mersi.


Daca nu stii despre ce e vorba, stai in banca ta, ok?

13 luni
fără o săptămīnă au trecut de la ultima īnfrīngere suferită de Farul pe teren propriu, 0-1 cu CFR Cluj, meci disputat pe 26 septembrie 2004
/hello /hello

STEAUA-MANIA
15th October 2005, 12:09
Daca nu stii despre ce e vorba, stai in banca ta, ok?

13 luni
fără o săptămīnă au trecut de la ultima īnfrīngere suferită de Farul pe teren propriu, 0-1 cu CFR Cluj, meci disputat pe 26 septembrie 2004
/hello /hello
Lol tu vorbesti de stat in banca?Arata-mi unde scrie ca STEAUA are 11 milioane de $/euro datorie la Stat..ti-am mai zis,nu ai nici o treaba cu acest sport!Intre gatit si spalat rufe...mai scrii si tu.
STEAUA nu va pierde la Cta :x2

be@
15th October 2005, 12:15
Mai uita-te si tu pe la TV, mai urmareste emisiuni...Si apoi mai vorbim.

STEAUA-MANIA
15th October 2005, 12:22
Hahaha,be@ lasa-neeeeeee,lasa-neeeee !Pai eu cand ma uit la tv vad imagini din Italia cu...Esti singura care sustine ca STEAUA are 11 mil $ datorie,cand iti cer sa dovedesti,o dai in diverse...
Bea,esti unguroaica?Cant be..doar unguri nu traiesc in moldova:)

Paul
15th October 2005, 13:37
13 luni
fără o săptămīnă au trecut de la ultima īnfrīngere suferită de Farul pe teren propriu, 0-1 cu CFR Cluj, meci disputat pe 26 septembrie 2004
/hello /hello

Auzi , si eu am pus la pariuri pe un bilet 13 meciuri , mi-au iesit primele 12 , si mi-a picat Trinidad Tobago - Mexic x2 :headbang: , asa ca si Constanta se opreste la 13 :P

GeKuRA
15th October 2005, 14:24
Din pacate pentru voi anu asta suntem prea puternici sa ne impiedicam de voi ...
pune problema invers... sa nu se impiedice Farul de voi.. :D:D:D

Paul
15th October 2005, 14:27
hehe , in campionatul impierdicatilor , castiga echipa care cade de cele mai putine ori...
Pana acum noi nu am cazut nici odata :P

Rechinul Ucigas
15th October 2005, 14:30
:drak: o sa va impiedicati acum , asa v-am impiedicat si sezonul trecut:drak:

tchibos
15th October 2005, 14:35
:yeah: si acum doua sezoane...

Quartz@nu
15th October 2005, 14:54
Sper sa n-o comita iar galeria Farului cu scandarile pro Steaua ca se fac de cacao iara...:degete:
ai dreptate ....si eu sper la fel !
daca se repeta acele "linguseli" intre galerii , promit ca voi renunta la "legiunea marina"!:pace:

cip_81
15th October 2005, 15:11
Meci de 1 solist. Daca cei de la Farul vor reusi sa faca un marcaj strans la Salomir, cel mai periculos om al oilor, atunci nu vor fi probleme.

STEAUA-MANIA
15th October 2005, 15:15
Cip tu vb?L-ati nenorocit pe Serea...adio cariera!Voi nu nenorociti numai jucatori,ci si arbitrii...
Faristilor,sa vad ce o sa mai ziceti dupa ce STEAUA va invinge pe farul..:drak:

apparte
15th October 2005, 15:15
Va fi greu la Constanta!Putem invinge la fel de bine cum putem pierde!

Quartz@nu
15th October 2005, 15:18
...
Faristilor,sa vad ce o sa mai ziceti dupa ce STEAUA va invinge pe farul..
batem pe rapid ....nu se intampla nimic deosebit !
ce crezi ca este vreo tragedie ??

tchibos
15th October 2005, 19:33
da poate ii batem si pe Steaua si pe Rapid ca sa rupem gura targului

remy
15th October 2005, 22:25
Ia ziceti, si Dinamo - CFR Cluj e blat ? Zic asta ca Dinamo a jucat ca la Bistrita in prima repriza, dar a "intepat" exact cand a vrut si a avut nevoie, dupa o faza de toata frumusetea. Oameni buni, ZICU e un fotbalist rarisim, pacat ca nu prea munceste el asa mult sa puna osul mereu. Nu degeaba HAGI a spus acum cativa ani ca va fi mai bun ca el.
Oricum, e un meci splendid, si Clujul e foarte tare !

dede
15th October 2005, 22:31
nu stiu daca ai aflat, dar despre dinamo - cfr se vorbeste pe alt thread

Quartz@nu
16th October 2005, 00:59
Ia ziceti, si Dinamo - CFR Cluj e blat ? Zic asta ca Dinamo a jucat ca la Bistrita in prima repriza, dar a "intepat" exact cand a vrut si a avut nevoie, dupa o faza de toata frumusetea. Oameni buni, ZICU e un fotbalist rarisim, pacat ca nu prea munceste el asa mult sa puna osul mereu. Nu degeaba HAGI a spus acum cativa ani ca va fi mai bun ca el.
Oricum, e un meci splendid, si Clujul e foarte tare !
" comunitarule " OUT :rosu:

Rossi
16th October 2005, 04:03
noua ne convine si un meci egal la Constanta ...DAR parerea mea este ca Farul o sa zdrobeasca Steaua ,
o sa castige la minim 2 goluri diferenta ... pt ca este cea mai buna echipa din provincie ... chiar si victoria Farului in Stf cel Mare spune multe ...
pronosticul meu este Farul-Steaua 4-1 :ok:

NY_giants05
16th October 2005, 09:03
pronosticul meu este Farul-Steaua 4-1 :ok:

Ohoo..ar fi bun un scor k asta. Dar stelistii au jucatori mai buni k noi shi nu vad cum am putea sa-i batem in halul asta. Poate doar dak prind ei o zi proasta..

STEAUA-MANIA
16th October 2005, 13:52
Lasand la o parte tampeniile postate de hotii alb rosii...va fi un meci dificil pt STEAUA!Cine va da dovada de mai multa concentrare,acea echipa va castiga meciul.
HAI STEAUA!

vladi
16th October 2005, 16:27
baicu e accidentat ma :-)

old lord
16th October 2005, 17:39
haide farul?
dinamo trebe sa ramana pe primul loc

Rossi
16th October 2005, 18:28
Lasand la o parte tampeniile postate de hotii alb rosii...va fi un meci dificil pt STEAUA!Cine va da dovada de mai multa concentrare,acea echipa va castiga meciul.
HAI STEAUA!
fiecara are dreptul la o parere ... e democratie ....
daca e vb de hotii ..... nu uita ca sg blat din campionatul asta a fost in ghencea cu Bacaul ..asa ca ....shhhhh

uti2102
16th October 2005, 18:54
Dupa 3 pashi greshitzi prosteshte (cu Dinamo in Supercupa, cu Rosenborg shi apoi din nou cu Dinamo, in campionat), sper ca stelishtii au acumulat destula experientza pentru a se feri de rele in aceasta seara la Constantza. Meciul trebuie tratat ca pe unul capital, decisiv in lupta pentru titlu, dat fiind faptul ca Farul a cashtigat toate punctele in Shtefan cel Mare shi are toate shansele sa le cashtige pe toate shi in returul cu Dinamo de la Constantza. Stelishtii trebuie sa incerce sa culeaga puncte de peste tot unde e foarte probabil ca Dinamo sa se intoarca cu coada intre picioare. Shi dupa ce am vazut in acest inceput de campionat sunt putzine locuri unde se poate intampla asta (Constantza, Giuleshti, poate Timishoara in retur).
Facand abstractzie de clasament eu ash fi multzumit shi cu un punct la Constantza, insa ar fi neaparata nevoie, pentru moral mai ales, ca Steaua sa cashtige in aceasta seara shi sa se mentzina pe prima pozitzie. Repet, avand in vedere programul greu pe care Dinamo il va avea in retur, shi programul greu pe care Steaua il are in acest tur (cu meciuri la TM, CJ, CT shi in Giuleshti), important pentru Steaua e sa se mentzina in plasa lui Dinamo. Perfect ar fi chiar sa termine inaintea lor turul.
Eu cred k Steaua are posibilitatzi sa obtzina maximum de puncte astazi shi jucatorii trebuie sa faca totul pentru a reushi acest lucru. Trebuie jucat la capacitate maxima 90 de minute shi sunt sigur ca Protasov, dar shi Lacatush, sunt in stare sa-i mobilizeze pe jucatori pentru a-shi indeplini misiunea. Hai baietzi ! Se poate !!!
FORZA STEAUA !!! Drumul spre 23 incepe AZI ! /hello

Quartz@nu
16th October 2005, 19:18
gata am plecat la meci ...!!!
succes FARUL !!!:yeah: :happy :yeah:

NY_giants05
16th October 2005, 19:56
gata am plecat la meci ...!!!
succes FARUL !!!:yeah: :happy :yeah:

Ahh..ce misto de u..numa k yo n-am avut timp sa merg sa iau bilet shi sunt shi putin racit..shi nu cred k rezistam pe frigu' asta care e in CTA.
Mai e putin shi incepe meciul..De abia astept sa vad ce bataie ia Steaua :P :drak:

FORZZA FARUL !!!

Cra10veanu
16th October 2005, 20:04
mersei pe egal, amandoua echipe se vor apara si vor juca prudent, sint costiente amandoua de adeversari. In orice caz nu se vor marca multe goluri dupa parerea mea, 1-0 faru, foarte posibil.

Rechinul Ucigas
16th October 2005, 20:38
gol steaua:headbang:

Cra10veanu
16th October 2005, 20:39
min 16 : gol Iacob, Farul cam dezorientata

ADelPiero
16th October 2005, 20:45
uite golul, uite golul ,... uite`llllllllllllllllllllllll :D

bv Iacobule ;) /OLE/

ce_bine_e
16th October 2005, 20:51
2-0 dica

Cra10veanu
16th October 2005, 20:52
min 36 gol Dica, penibil joaca Faru, seamana a blat jocul asta

arcasul75
16th October 2005, 20:53
E 2-0 Pt Oitze...
Sper Ca Farul Sa Isi Revina. Bafta Farul

Rossi
16th October 2005, 20:53
steaua joaca dur ..meritau 3 galbene ...
primul gol a fost corect ...
inca 2 ocazii pt steaua ...
golul 2 pt steaua din offside ..la ultima pasa ....
inca o mare ocazie pt steaua
Cristocea cel mai slab de pe teren ..
Steaua conduce meritat / pauza

Rechinul Ucigas
16th October 2005, 20:58
al doilea gol al stelei ; nu stiu ce se intampla cu apararea noastra imi vine sa intru pe teren si sa ii iau la suturi

remy
16th October 2005, 21:00
Auzi, cele 2 galerii sant infratite ! 4 jucatori de la FARUL se dau accidentati ! Un mic blatulescu ?

ADelPiero
16th October 2005, 21:00
iacob ala rateaza ca un ......... rugbyst ! .... ce naiba face :shock:

Cra10veanu
16th October 2005, 21:04
repriza a doua va fii un plictisitoare, Steaua isi facu felia, va juca la conservarea scorului. Scor final 0-2.

esku
16th October 2005, 21:04
jucatorii farului sunt cam capiati :D nu prea sa gasesc pe teren..
Steaua face cea mai buna repriza din acest sezon ... :ok:
@Achiles: golul 2 a fost 100% corect...si eu am avut senzatia ca a fost offside, dar la a doua reluare s-a vazut clar ca in momentul pasei, Dica era in spatele lui Radoi.....iti inteleg subiectivitatea, dar nu ai ce reprosa arbitrajului, poate doar un galben neacordat lui Ogararu, dar atat...... :ok:

STEAUA-MANIA
16th October 2005, 21:07
Meci de 1 solist. Daca cei de la Farul vor reusi sa faca un marcaj strans la Salomir, cel mai periculos om al oilor, atunci nu vor fi probleme.
Asa e,1 solist!ai dreptate,e 2-0 pt STEAUA la pauza.

Rechinul Ucigas
16th October 2005, 21:14
daca s-ar concentra putin ar putea intoarce rezultatul cei de la farul fara sa mai joace pe contre ca nu facem nimik asa
inca sper 3-2 pronosticat

Cra10veanu
16th October 2005, 21:16
daca s-ar concentra putin ar putea intoarce rezultatul cei de la farul fara sa mai joace pe contre ca nu facem nimik asa
inca sper 3-2 pronosticat
cam greu de la 0-2, plus moralul. Orice e posibil.

Rechinul Ucigas
16th October 2005, 21:18
un penalty pt noi ar fi o minune dumnezeiasca !

ce_bine_e
16th October 2005, 21:22
1-2

Rossi
16th October 2005, 21:22
poate sunt subiectiv ....dar macar incerc sa fiu corect

asa am vazut eu ...offside la golul 2 al stelei

de blat nici nu se pune prbl ... nu are rost o asemenea polemica

huh uite ca e 1- 2 :)

nu inteleg de ce steaua joaca asa dur ...

Cra10veanu
16th October 2005, 21:23
gol farul, totusi mentin conspiratia cum ca e blat, si golul inscris este sa nu bata la ochi.

Rechinul Ucigas
16th October 2005, 21:24
gooooooooool farul hai ca am mai rasuflat un pic acum uffff

esku
16th October 2005, 21:25
golul lui Cristocea a venit perfect pt. Constanteni..... sa vedem cum reactioneaza Steaua!

remy
16th October 2005, 21:27
Poate Stioia va face ca si cu DINAMO: 2-2 ! Nu mai are suflu !

Cra10veanu
16th October 2005, 21:30
notati faptul ca nici-o schimbare pana acum in formatia farului iar jucatorii titulari nu jucara mai nimic, plus nici-un cartonas galebn ? ;)

Rechinul Ucigas
16th October 2005, 21:32
ce vrei sa spui ca e blat ? tu nu vezi ca se joaca la rupere
prima schimbare intra apostu iese moldovan

ce_bine_e
16th October 2005, 21:33
ce bara :P

remy
16th October 2005, 21:33
Ce noroc are Steaua, bara FARUL ! Bulan mai are Steaua !

Cra10veanu
16th October 2005, 21:34
frumoasa bara

ce_bine_e
16th October 2005, 21:36
totdeauna eu postez primul :D

Nexus
16th October 2005, 21:37
gol farul, totusi mentin conspiratia cum ca e blat, si golul inscris este sa nu bata la ochi.
Esti penibil. Vezi-ti de derbiurile cu Vinju Mare.

remy
16th October 2005, 21:37
Steaua, ca de obicei, face orice sa mentina rezultatul: faulturi, vociferari, trageri de timp. Nu merita sa castige la Farul, spun asta mai ales ca urasc analfabetul de oier *(vezi Carcotasii ... si multe alte victime) !

Cra10veanu
16th October 2005, 21:40
ete ca veni si primul cartonas galben pentru Farul, min 63 Florea

esku
16th October 2005, 21:40
Farul si`a revenit in a doua repriza....joaca altceva...a avut si ghinion la acea bara a lui Guritza.... interesant meci! :D

Cra10veanu
16th October 2005, 21:41
Esti penibil. Vezi-ti de derbiurile cu Vinju Mare.
nu face parte din seria noastra :degete:

ce_bine_e
16th October 2005, 21:43
goool victoras iacob 1-3

esku
16th October 2005, 21:44
ce gol norocos a dat iacob:D.... 1-3....

Cra10veanu
16th October 2005, 21:45
3-1, victorie la diferenta de doua goluri vroiau stelistii ! nici acuma nu e blat ? :D

remy
16th October 2005, 21:46
3-3 !
Ce fura Salomir !
Pe Todoran asta il ia Steaua cumva, la anul ? Prea joaca la misto

ce_bine_e
16th October 2005, 21:47
nu e blat mah nu e blat

Cra10veanu
16th October 2005, 21:47
3-3 !
Ce fura Salomir !
Oricum nu ramaneti pe primul loc :D

Rossi
16th October 2005, 21:48
Farul da in bara ...
omul lui Iacub lasa capul in pamant ..nici nu sare macar sa-l incomodeze pe stelist .. si uite 1-3
lovitura de la 16 m pt Farul ....zid la 7 metri ....
sa jucat meciul gata ...

Nexus
16th October 2005, 21:50
nu face parte din seria noastra :degete:

Ca sa vezi ce ironie. Nici macar nu stiu cu cine jucati. Oare de ce m-ar interesa ? :yeah: :drak:

stefanm14
16th October 2005, 21:51
meci superb pana acum , umbrit pana acum de forum de niste prestatii penibile ale dinamovistilor...

ce_bine_e
16th October 2005, 21:51
1-4 bostina, superb :)

esku
16th October 2005, 21:51
1-4...CE GOL FRUMOS A DAT BOSTINA!!!!!!! /hello

ce_bine_e
16th October 2005, 21:52
imi pare rau pt faristi:(

remy
16th October 2005, 21:53
Acum clar, e blat ! Ati vazut ce fundasi pusi la misto are Farul ? Cred ca devine clubul satelit al lui Steaua ! De cand Farul n-a mai primit 4 goluri asa usor ? Rusine echipei Farul (conducerea lor) ! Golul 4 a dovedit ca a fost blat, pana acum ziceam la misto ! Ce magarii si in fotbalul asta !
Revedeti reluarile si ziceti daca nu s-a ferit sa-l atace la minge pe Bostina fundasul Farului. Pur si simplu a mimat ca se apropie de el !
Nu va pune pe ganduri si ca Steaua a jucat cu Valerenga exact la Constanta ? In plus, cele 2 galerii (cluburi) sant infratite, mai ales ca nu mai e nici un fost dinamovist acolo.

Cra10veanu
16th October 2005, 21:54
Ca sa vezi ce ironie. Nici macar nu stiu cu cine jucati. Oare de ce m-ar interesa ? :yeah: :drak:
ar trebui sa te intereseze ca revenim la anu :evil:

Cra10veanu
16th October 2005, 21:56
Acum clar, e blat ! Ati vazut ce fundasi pusi la misto are Farul ? Cred ca devine clubul satelit al lui Steaua ! De cand Farul n-a mai primit 4 goluri asa usor ? Rusine echipei Farul (conducerea lor) ! Golul 4 a dovedit ca a fost blat, pana acum ziceam la misto ! Ce magarii si in fotbalul asta !
ma bucur ca impartasim aceeasi parere. Dar totusi in locul tau n-as pomeni cuvantul magic :D

Rechinul Ucigas
16th October 2005, 21:57
au inceput rep a 2 in fortza dupa care au adormit .....
RUSINE ECHIPEI MELE !!!!!!!!!

Rossi
16th October 2005, 21:58
A venit randul Farului ...o alta echipa din provincie sa fie umilita si batjocorita pe teren propriu ...:no:
Rusine Farul ....sunteti penibili .... la sapa cu voi ....
Aveam alta parere despre Farul ...dar se pare ca sunt niste muraturi ... huh ce rusini le-a dat Steaua ... :no:
In 2 zile 2 echipe de provincie umilite !!!!! ...mai intai cfr-ul ..acum a venit randul constantenilor ....:no:

ADelPiero
16th October 2005, 21:58
macel si pe Gheorghe Hagi :D :D

Forza Steaua ;)

Nexus
16th October 2005, 21:58
Sunteti absolu jalnici. Vreti sa comentez meciul Dinamo-CFR ? Cum au prestat fundasii clujeni ?

E diferenta dintre a vrea si a nu putea.


Radoi decisiv la doua goluri. Impresionant.

remy
16th October 2005, 22:01
Ce naiba, steaua abia s-a chinuit cu Pandurii, Farul, Timisoara, etc. Si tocmai cea mai razboinica echipa, Farul, s-a facut ca joaca ? Chiar asa, de cand n-a mai dat Steaua 4 goluri in deplasare ? Cred ca aprobati ceea ce am spus mai sus. Constanteni, lepadati-va de Steaua, clubul cu cele mai mari scandaluri, clubul lui Vali Ceausescu, pe baza caruia a ajuns mare !
Ei au fost asociati cu familia cizmarului, care faceau legea in Romania inainte de asa-zisa Revolutie. Totul era luat cu japca (cine sufla impotriva lui Ceausescu ?). Vezi si episodul cu retragerea de pe teren a lui Lucescu la finala Cupei furata de acei analfabeti !

Nexus
16th October 2005, 22:02
Pentru baietii aia "antibucuresti " : revelatiile provinciei au fost umilite in weekend.

Baieti, voi cu ura, noi cu victoriile. Voi va incurajati unii pe altii inainte de meci, noi ne delectam cu victoriile si participarile in cupele europene.

Si stiti ceva ? eu sunt ex-iesean dar nu ma intereseaza echipa aia de muraturi. Sunt stelist de la 4 ani si asa ramin pina la moarte. Imi plac titlurile nu victoriile impotriva rivalilor din Vaslui sau Bacau.

Nexus
16th October 2005, 22:07
Vreau sa stiu si eu unde sint cei 4 titulari de la Faru.

Isi numara banii. Te satisface raspunsul ?

remy
16th October 2005, 22:07
Auzi, cica s-au accidentat la antrenamente. Mai zic unul, doi, dar patru ? Nu bate la ochi ? De atunci mi s-a parut dubios meciul.

Paul
16th October 2005, 22:08
Wow , imi place deja a aparut ipoteza blatului ...

Mah fratilor , voi nu vedeti ca Faru nu a miscat in front , iar Steaua a fost azi pur si simplu prea buna.

Fara sa`mi iau avant , daca jucam la fel Lens si Rapid nu au nici cea mai mica sansa...
Daca nu e clar , titlul se joaca in 2 ...

ce_bine_e
16th October 2005, 22:08
Si stiti ceva ? eu sunt ex-iesean dar nu ma intereseaza echipa aia de muraturi. Sunt stelist de la 4 ani si asa ramin pina la moarte. Imi plac titlurile nu victoriile impotriva rivalilor din Vaslui sau Bacau.

bine ai facut ca faceai Iasul de ras!
o victorie a stelei meritata, nu cred ca se pune problema de blat

Rossi
16th October 2005, 22:08
Vreau sa stiu si eu unde sint cei 4 titulari de la Faru.
Termina ma si tu cu blaturile tale .... singurul de pana acum a fost Steaua-Bacau ... si toti stelistii au recunoscut asta .... termina
Azi Steaua a jucat super bine ...3 clase peste Farul .... daca se chinuiau putin mai dadeau vreo 2 goluri stelistii ....
O sa fie bataie mare pt titlu .... sper ca stelistii sa fie incurcati de indieni etapa viitoare ...

esku
16th October 2005, 22:10
1-4 .... meci frumos, cu multe faze de poarta.... victorie meritata a stelistilor! :ok:

Paul
16th October 2005, 22:10
O sa fie bataie mare pt titlu .... sper ca stelistii sa fie incurcati de indieni etapa viitoare ...

Hehe , mai bine ai spera ca Steaua sa joace mai prost ... :P
Fiindca la cum jucam nici Juve nu ne opreste :P

BTW:Vezi-ti de Sportul - Dinamo , ca presimt ca o furati ...

ce_bine_e
16th October 2005, 22:11
nu-i nimik farul, va reveniti ;)
bafta in continuare!

Cra10veanu
16th October 2005, 22:12
Hehe , mai bine ai spera ca Steaua sa joace mai prost ... :P
Fiindca la cum jucam nici Juve nu ne opreste :P


Nici Chelsea nici Real :happy

remy
16th October 2005, 22:14
O fi jucat Steaua bine, dar cand ai o aparare care de obicei e beton (vezi si meciul cu Dinamo), acum, cand zici ca vrei sa joci in UEFA, iei 4 boabe, scurt, de la o echipa care se chinuie sa dea maxim un gol in deplasare pana acum. Si pe deasupra, se accidenteaza subit 4 jucatori, doi chiar de baza, si cand, dupa o pauza mare de campionat ! Rusine ! Macar daca-si dadeau viata pe teren (astia au fost ca Finlanda cu Cehia, care s-au facut ca joaca). Va rog, revedeti golurile 3 si 4, care intareste ideea sustinuta de mine, si eu zic ca la 40 ani am ceva experienta in acest domeniu. Nu zic ca au blatuit toti, doar Cristocea si Gurita ce au mai jucat in "vana", restul, jalnici (si-au luat malaiul) !

Paul
16th October 2005, 22:15
be@ poate ii slugareste pe altii afra pe salariu de 3000 de E , nu pe 250 E cat poti castiga in Romania (98 % din cazuri)

Rossi
16th October 2005, 22:18
pronosticul meu este Farul-Steaua 4-1 :ok:
:rosu: :rosu: :rosu: ....
am ghicit scorul corect :P ...dar trebuiau doar inversate echipele :D ...

Paul
16th October 2005, 22:19
be@ si Zapada mascotele echipei noastre...
Imi doresc din tot sufletul ca Zapada sa ne vesteasca ca pierdem cu Lens , iar be@ ca ne bate Rapidu ...

tudi
16th October 2005, 22:20
4-1 nu e rau deloc.......care ce zicea de blaturi ? Steaua nu e dinamo.........

be@
16th October 2005, 22:21
hahahahahaha tudi.
steaua-bacau ce-a fost? Un meci pe viata si pe moarte, asa-i?

Ioca10
16th October 2005, 22:22
2 nu uitati ce spun vb dupa meci
Da exact cum ma gandeam nu ne sta nimeni in cale:evil:

Nexus
16th October 2005, 22:31
be@ si Zapada mascotele echipei noastre...
Imi doresc din tot sufletul ca Zapada sa ne vesteasca ca pierdem cu Lens , iar be@ ca ne bate Rapidu ...

dar s-a intimplat vreodata sa nu ne vesteasca de bine ?

Iar daca meciul era clar in favoarea noastra fraza celebra " macar un egal " iti spune ceva ? :cool:

uti2102
16th October 2005, 22:33
75 de minute care au avut de toate : indarjire, determinare, tehnica, echipe bine ashezate in teren, drama. Exact ce ar trebui sa aiba orice meci din campionatul nostru. Numai asha vom putea progresa.
Steaua a facut un pas important spre titlu, importantza acestui meci se va vedea abia la final. Echipa s-a mishcat bine shi a aratat consistentza. Cu ceva mai multa atentzie putem repeta rezultatul favorabil shi joi, iar mai apoi duminica.
FORZA STEAUA ! SPRE 23 !!!

rhadoo
16th October 2005, 22:35
MECI FRUMOS.azi steaua a fost mai buna si oricat ai fi de subiectiv nu ai ce sa mai spui.asta e!

maximus3ad
16th October 2005, 22:36
Bravo Steaua, doresc acelas lucru Joi cu Lens :)

STEAUA-MANIA
16th October 2005, 22:36
Sunt incantat de jocul STELEI!Bravo PROTASOV!Usor,usor,STELISTII il VOR IUBI pe Protasov mai mult decat pe Zenga!De cand RADOI a trecut la mijloc,jocul STELEI are mai multa consistenta!LUPTA STEAUA!

Nexus
16th October 2005, 22:36
Si eu sunt de acord ca e un meci crucial. Daca cumva Farul bate pe Dinamo (sau face egal ) iar noi ii batem pe farul ar fi un plus 5-6 puncte care ne poate aduce titlul.
daca pierdeam sansele la titlu scadeau simtitor. Asa , cu putin, avem noi fata iar dupa meciul cu Rapid avem un parcurs ceva mai usor in campionat.

Quartz@nu
16th October 2005, 22:42
1-4 sau altfel spus :


1.jocul f. bun a lui Cristocea si Curca.

la


1.lipsa lui Pascovici
2.inexistenta unui varf la Farul
3."plomba" nereusita de Grigoras cu Apostol pe partea dreapta( cred ca mai bine jucam cu Farmache)
4.STEAUA A PROFITAT SI ASTFEL A IESIT O ZI DE GRATIE PENTRU EI ...Felicitari!

ps.tibor moldovan s-a aratat inca odata ca este un "jeg" , un nesimtit , la iesirea din teren pentru schimbare mergea in dorul lelii(sa nu zic vreo prostie) de parca echipa lui conducea( +ca in joc a fost o NULITATE,un balerin amator, de care nu prea are nevoie Farul):degete: caine nemernic! :rosu:

tchibos
16th October 2005, 23:01
in conditiile date eu cred ca Grigoras a folosit cea mai buna formula, bravo lui.. a fost un meci frumos... Felicit Steaua si Fortza Farul. Bravo Curca ca desi a fost spectatot cred ca a fost cel mai bun om, iar lipsa lui Pascovici chiar s-a simtit

don_denver
16th October 2005, 23:03
Un meci frumos...pana la 4-1 as putea spune..Apoi, dupa al 4-lea gol, Farul a parut a fi in deriva total. BV Steaua si felicitari si locului 3. Un loc, bine meritat zic eu de Farul..

bobycox
16th October 2005, 23:05
Felicitari Steaua. Bravo Farul. Meci f f foarte frumos. Pt cei de la Farul :" Fratilor nu aveti de ce sa fiti suparati. Echipa a jucat bine, dar a intalnit o formatie care joaca de 4 ani impreuna si care a si confirmat in Europa."

PS: Constanteni ,sunteti pe un drum bun.
Stelisti ............."Bafta in Europa!"

Fanatik redblue
17th October 2005, 00:04
Sincer nu ma asteptam la un asemenea scor. Se pare ca sub Protasov, Steaua a invatat sa joace fotbal si in deplasare. Cred ca este cea mai gategorica victorie dupa acel 1-8 de la Timisoara. Forma aratata de baietii, imi da sperante, ca vom trece cu bine saptamana de foc care urmeaza (Lens, rapid)

andrei_cj
17th October 2005, 00:12
Steaua a jucat foarte bine! FELICITARI!

uti2102
17th October 2005, 01:25
Eu cred k Farul ar trebui sa se obishnuiasca sa joace fara Pashcovici. Din vara vine in Ghencea :D

Rechinul Ucigas
17th October 2005, 03:12
farul a jucat decat la inceputul rep a 2 cand a inscris cristocea iar imediat guritza a trimis in bara , si a mai fost o faza zic eu cu faultul ala din careu cand s-a dat corner in loc de penalty a si ultima faza din prelungiri nu sh cine a trimis pe langa din 5 metri........ atat in rest au dormit mai ales apararea...pacat mare pacat s-au supulberat sansele noastre la titlu daca ; daca ii egalam pe steaua la puncte era altfel ........altfel statea treaba eram la 2 p de dinamo si ne bateam in continuare ; acum ce ne-a ramas este doar cupa macar acolo !

Klingon
17th October 2005, 03:39
Daca impotriva Argesului am inceput ametiti, de data asta am inceput prapaditi. La iesirea de la cabine, cineva ar trebui sa toarne fiecarui jucator al Farului cate o galeata de apa rece in cap, sa-i aduca aminte ca merge la meci, nu la plaja.

Asa, incepe meciul. Apostol fundas dreapta?? Sa vedem cum merge si improvizatia asta... merge prost, foarte prost. Ar trebui sa-l ajute Barbu, care are si el o zi proasta... cam prea proasta, daca revedem golul 3 al Stelei in care Barbu nu numai ca n-a sarit la cap dar s-a uitat in pamant, sa fie sigur ca-i tot acolo. Va sa zica, jumatatea dreapta a apararii e in concediu.

Steaua da un gol repede dintr-o faza pornita de acolo, apoi insista tot pe dreapta, si iar insista, si mai insista putin, si uite asa mai da un gol si mai rateaza 2-3 ocazii mari cat gaura din apararea noastra. Desi lipseste Pascovici (singurul titular din cei 4 absenti azi, Baicu era doar rezerva iar Usurelu si Voiculet n-au mai prins demult echipa), partea stanga merge bine. Nu straluceste, dar nici nu greseste. Daca ar merge si dreapta asa... Bosanceanule, daca la iarna nu-mi aduci un fundas decent pe drepta ma fac suporter al Gloriei Bistrita...

Gurita se agita pe acolo printre inaltii fundasi rosii, dar pare mai izolat ca niciodata. Cristocea incearca sa treaca singur de patru inamici... sunt prea multi Vasilica, mai da si la altii... Steaua face presing in jumatatea noastra, iar in a lor ne marcheaza om la om singurul varf de atac (era sa-i uit numele, atat de bun a fost) si pe blondul Gurita, un soi de road runner. Chiar asa Grigoras, ai auzit si tu de marcajul strans la oamenii de baza ai adversarului? Se zvoneste ca exista si asa ceva in fotbal... daca in loc sa-l rastignesti pe Apostol in coltul ala de teren care ii e strain l-ai fi pus sa stea in spatele lui Bostina tot meciul, poate era mai bine.

Pauza. Gustul strepezit al unei infrangeri clare imi tulbura doua papile gustative. Joaca bine si Steaua, dar o ajutam si noi cu gaurile noastre. Intre o halba de bere si a doua imi dau seama ca acesti comentatori de la TVR1 sunt putin cuidati. O cam pupa pe Steaua si unde trebuie si unde nu trebuie. Laude peste laude, si motive peste motive cand se intampla ca Maria Sa Radoi sa fie depasit sau Turnul de Control Goian sa nu impresioneze la o faza. Pe Bostina mai au un pic si-l proclama Maradona din Ghencea. La un moment dat, unul din el zice "cele 3 echipe ale Stelei" in loc de "cele 3 echipe ale Romaniei"... mai ia o pauza amice, ca te-a luat valul.

Repriza a 2-a. Dam gol repede. Cristocea cu capul?! Fie si asa, n-o sa-l refuzam totusi. Presam mai mult. Steaua sta la cutie si iese pe contre. Bine ca mai deschidem jocul pe extreme, ca in prima repriza parca nici n-auzisem de asa ceva. Curca a mai renuntat la degajarile alea antiaeriene, in sfarsit, stau si porumbeii linistiti pe stalpii de nocturna. Todoran incearca multe dar reuseste putine. Apostol e pierdut in ceata, inca incearca sa-si dea seama care-i locul lui pe teren. Barbu parca e in transa, depasit la majoritatea fazelor. Schiopu mai misca putin, Florea isi face datoria si nimic in plus. Senin... unde e baiatul asta, frate? Mai joaca? Parca aveam un jucator cu numele asta in teren... aha, uite-l, greseste cateva pase consecutive, apoi faulteaza... afara cu el! Lungu e prin zona, face si el ce poate. Tibor Moldovan mai are mult pana departe, parca si Apostu s-a vazut mai mult in joc, desi a jucat putin. Gurita are o bara... ahhh!

Urmeaza golul din corner, Barbu admira firele de iarba, cu sau fara ciupercile buclucase. Apoi inca un gol, sa fie pelteaua completa. Tot pe dreapta, tot pe dreapta, eu daca as fi in locul lui Bosanceanu as scoate coltul ala de teren din suprafata de joc. Chiar asa, cand ajunge mingea acolo sa fie aut.

Final dezolant. Jucatorii Farului imprastiati care incotro pe tot terenu, fara nici o noima, fara nici un plan. Steaua se bucura. Spectatorii pleaca deja acasa. Drum bun.

Ce duminica neagra pentru provincie! Ceausestii si Postelnicii s-au distantat la 5 si 6 puncte. Presimt un clasic si plictisitor duel in 2, castigat de cel cu sateliti mai multi. Noi astialalti, Constanta, Cluj si Timisoara, inca nu ne-am hotarat ca vrem cu adevarat sa-i incurcam. Poate la anul... si la multi ani.

saphicus
17th October 2005, 03:48
A fost un meci superb, intre doua echipe care au dat totul pe terenul de joc!
Nici un moment nu a fost mimat fotbalul. Replica Farului a fost la inaltimea reputatului sau adversar, care a jucat fara menajamente. Am asistat la unul dintre cele mai bune jocuri ale Stelei vazute de mine in ultimii ani!
Meci cu 5 goluri, 2 bare, ocazii clare de gol si mai ales JOCUL PE MASURA!
De ce pun in titlu "ca pe vremuri..." ?
Pentru urmatoarele motive:
- jucatorii s-au comportat ca"vitezistii " de alta data,
- arma contraatacului a functionat perfect,
- majoritatea paselor din prima, in special la mijlocasi,
- tempo-ul jocului foarte ridicat,
- driblinguri scurte si numai atunci cand erau necesare,
- apararea sigura in general, cu un Radoi foarte mobil si care a luat in serios atributiile pe care le avea Dorinel,
- un Bostina sclipitor.

Si cel mai important lucru: capacitatea de a schimba registrul tactic pe parcursul partidei in functie de cerintele jocului.

Omogenitatea echipei, calmul si profesionalismul lui Protasov, incep sa dea roade si Steaua face deja meciuri spectacol. Daca si seriozitatea si pragmatismul vor fi calauze de baza in exprimarea echipei, atunci sunt ferm convins ca visele lui Gigi de a castiga Cupa UEFA, nu sunt fanteziste !!
Hai STEAUA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

eddy_steaua
17th October 2005, 08:47
we are the best!!! magnific...bravo baieti...

SORENSEN
17th October 2005, 11:10
ce sec :D ... mai adaug eu ceva: va marca Iacob de 2 ori ;)
:o: IACOB 16,70 :ok:

Daca toate echipele din afara Bucurestiului ar juca deschis ca Farul , poate la inceput, vor pierde ne avand experienta necesara dar eu cu timpul cred ca nivelul campionatului va creste .Acum insa doar 2 echipe sunt peste celelalte Steaua si Dinamo .Dar Farul , Sportul,Rapid posibil si Timisoara pot aduce meciuri bune in continuare si e clar una din acestea va merge in UEFA in sezonul viitor .

uti2102
17th October 2005, 11:14
Farul, Sportul, CFR, Rapid shi Timishoara - aici se joaca al 3-lea loc in cupele europene. Dak ishi da drumul la joc Timishoara va urca vertiginos spre podium; nu de alta, dar are a 2-a aparare din campionat !

miril
17th October 2005, 11:17
Corect rationament, Alpopa! Eu cred ca Timisoara va termina pe trei, in final.

SORENSEN
17th October 2005, 11:39
Farul, Sportul, CFR, Rapid shi Timishoara - aici se joaca al 3-lea loc in cupele europene. Dak ishi da drumul la joc Timishoara va urca vertiginos spre podium; nu de alta, dar are a 2-a aparare din campionat !
Am uitat-o pe CFR Cluj :rolleyes: ,mai avem de jucat si noi un meci greu cu ei :D
Farul nu se astepta la un astfel de joc si cred ca de aia am inscris asa mult .
Cfr a luat dusul rece asa ca ne va fi mai greu noua decat dinamo-ului , mai ales ca probabil CFR nu va mai fi privata de arbitru de un penalty clar si de un om in plus (trebuia eliminat clar portarul):D

uti2102
17th October 2005, 13:05
Offside-ul lui Achilles :yeah:

@Remy : mai zi-ne, "frate", cum e cu echipa aia cu cele mai mari murdarii :o:

be@
17th October 2005, 14:27
Felicitari galeriei fariste pentru bannerul "Prieteni? Azi sīntem anti-Steaua".
:ok:

sun
17th October 2005, 18:10
remy , cel mai mare regret al meu e ca un dinamovist de pe forum imi poarta numele :evil: Cica blat !?

Steaua e in sfarsit echipa care mi-o imaginam . In astfel de meciuri in care adversarul nu se inchide ci accepta jocul , Steaua isi arata fortele. Si contraatacul e surprinzator de eficient. Victoria e insa mai clara decat puteam sa sper. Si "cine e pe primul loc ? " STEAUA E .

remy
17th October 2005, 18:15
Cativa jucatori au fost pusi ca jaloane acolo, mai ales cei din aparare, chiar si Curca, astia cred ca si-au luat malaiul sau le-a promis ceva JIJI cel care are de dat 7 milioane. Na, ca v-a facut de ras iar oierul si acum chiar a pus-o ! De unde mai da el bani jucatorilor daca plateste datoria ? Sa lase echipa asta altora, ca santem satui de hazul lui. La Spitalul 9, mai are sa se creada Napoleon si a pus cireasa pe tort !

alin70
18th October 2005, 01:20
:degete: Ce caricatura de meci a fost si farul-steaua!Tibor Moldovan a fost huiduit de idiotii infratiti cu galeria stelei,idioti care mai vroiau sa mai si inscrie pt. farul!Pe teren au fost infratite si cele doua echipe,dorind sa urmeze exemplul galeriilor.N-am vazut in viata mea un meci in care echipa gazda sa dea atitea pase la adversar in preajma careului advers,iar la sfirsitul meciului toti cei care au dat declaratii de la farul sa spuna senini ca steaua a fost mai buna si sa nu se lege nimeni de golul lui dica,gol inscris din ofsaid clar!De grigoras stiam ca e stelist,acum m-am lamurit si cu bosinceanu!

uti2102
18th October 2005, 01:50
Alinel, vezi ca e un screenshot cu offside-ul imens la Dica pe pagina anterioara. Shi nu te mai ataca atat, toata lumea shtie ca singurele meciuri pe bune ale Stelei sunt cele 2 cu Dinamo. :drak:

Rossi
18th October 2005, 02:43
remy , cel mai mare regret al meu e ca un dinamovist de pe forum imi poarta numele :evil: Cica blat !?

Steaua e in sfarsit echipa care mi-o imaginam . In astfel de meciuri in care adversarul nu se inchide ci accepta jocul , Steaua isi arata fortele. Si contraatacul e surprinzator de eficient. Victoria e insa mai clara decat puteam sa sper. Si "cine e pe primul loc ? " STEAUA E .


Cand ma gandesc ca la Farul au aparut 4 titulari accidentati peste noapte ......cand vad conducerea constantenilor laudand Steaua ...dar necriticand deloc jocul slab al echipei ..... peste 15 pase direkt la adversar ... cand ma gandesc ca echipa nu a fost deloc fluierata ci doar Moldovan pt ca a jucat la Dinamo ....stau si ma intreb ... iar BLAT ?!?!?! ( nu era suficient Steaua-Bacau ? ) :rosu:
Asa puternica sa fie axa Steaua-Otelu-Farul-Bacau ? :rosu:

parca nu-mi vine sa cred ...

saphicus
18th October 2005, 03:13
:degete: Ce caricatura de meci a fost si farul-shtoia!Tibor Moldovan a fost huiduit de idiotii infratiti cu galeria shtoiei,idioti care mai vroiau sa mai si inscrie pt. farul!Pe teren au fost infratite si cele doua echipe,dorind sa urmeze exemplul galeriilor.N-am vazut in viata mea un meci in care echipa gazda sa dea atitea pase la adversar in preajma careului advers,iar la sfirsitul meciului toti cei care au dat declaratii de la farul sa spuna senini ca shtoia a fost mai buna si sa nu se lege nimeni de golul lui dica,gol inscris din ofsaid clar!De grigoras stiam ca e shtoist,acum m-am lamurit si cu bosinceanu!

Explica-mi inca o data ce meci ai vazut? Cu cine a jucat Farul? Eu sincer nu cunosc o asemenea echipa care a jucat cu farul in etapa trecuta din campionat!
Aline, oricat de frustrat ai fi pentru ca Farul v-a dat o lectie in groapa, acest
lucru nu-ti da dreptul sa schimonosesti numele unei echipe sau sa jignesti doua galerii si asta...culmea, la a doua ta postare pe acest Forum!
Parerile tale poti sa ti le exprimi liber, in mod civilizat , chiar daca in cazul de fata,nu prea au legatura cu realitatea din teren!
Si pentru ca spui ca "N-am vazut in viata mea un meci....", apreciez ca, mult mai multe n-ai vazut in viata ta si .. nu ma refer numai la meciuri! :rosu:

uti2102
18th October 2005, 11:09
Ahile, cu parere de rau te informez de diagnosticul medicilor, care a sosit in urma cu scurt timp : suferi de arbitrita acuta shi de blatita excentrica :drak:
Eu unul imi doresc numai blaturi d-astea ca la Constantza !!! De-ar juca toate echipele contra Stelei asha acum am fi departe in Europa !!!

STEAUA-MANIA
18th October 2005, 12:07
Cand ma gandesc ca la Farul au aparut 4 titulari accidentati peste noapte ......cand vad conducerea constantenilor laudand Steaua ...dar necriticand deloc jocul slab al echipei ..... peste 15 pase direkt la adversar ... cand ma gandesc ca echipa nu a fost deloc fluierata ci doar Moldovan pt ca a jucat la Dinamo ....stau si ma intreb ... iar BLAT ?!?!?! ( nu era suficient Steaua-Bacau ? ) :rosu:
Asa puternica sa fie axa Steaua-Otelu-Farul-Bacau ? :rosu:

parca nu-mi vine sa cred ...
achiles,dupa 11 m neacordat lui cfr..mi-ar fi jena sa vb de altii..ca sa nu zic de serea...:rosu:
I-am demolat pe FARUL..
voalat spun,SUNTEM CEA MAI BUNA ECHIPA DIN ROMANIA!
miril,nu ma mai avertizezi ?:rosu: :degete:

Rechinul Ucigas
18th October 2005, 12:24
:degete: Ce caricatura de meci a fost si farul-steaua!Tibor Moldovan a fost huiduit de idiotii infratiti cu galeria stelei,idioti care mai vroiau sa mai si inscrie pt. farul!Pe teren au fost infratite si cele doua echipe,dorind sa urmeze exemplul galeriilor.N-am vazut in viata mea un meci in care echipa gazda sa dea atitea pase la adversar in preajma careului advers,iar la sfirsitul meciului toti cei care au dat declaratii de la farul sa spuna senini ca steaua a fost mai buna si sa nu se lege nimeni de golul lui dica,gol inscris din ofsaid clar!De grigoras stiam ca e stelist,acum m-am lamurit si cu bosinceanu!

"idiotii" , alo moderatorii ???? miril ai adormit sau pe asta nu il vezi ma vezi doar pe mine , nu ?
aline esti un mare idiot !!!!!:degete:

Rechinul Ucigas
18th October 2005, 12:28
Cand ma gandesc ca la Farul au aparut 4 titulari accidentati peste noapte ......cand vad conducerea constantenilor laudand Steaua ...dar necriticand deloc jocul slab al echipei ..... peste 15 pase direkt la adversar ... cand ma gandesc ca echipa nu a fost deloc fluierata ci doar Moldovan pt ca a jucat la Dinamo ....stau si ma intreb ... iar BLAT ?!?!?! ( nu era suficient Steaua-Bacau ? ) :rosu:
Asa puternica sa fie axa Steaua-Otelu-Farul-Bacau ? :rosu:

parca nu-mi vine sa cred ...
pt cunostinta ta doar unu singur era titular : pascovici
a avut dreptate cristocea ca steaua e mult mai buna decat dinamo :evil:
s-a gasit cine sa vorbeasca de blaturi .....un dinamovist :jerk:

Rossi
13th April 2006, 14:50
Faul - Steaua 1-4 BLAT

La Farul apar 4 accidentati peste noapte . Pe teren dar si in tribune a fost o cordialitate deplina .
Numarul de pase facute intre faristi a fost mai mic ca numarul de pase date direct la adversar.
Dupa meci conducerea Farului lauda jocul "fantastic" al Stelei dar uita sa-si critice jucatorii .
Accidentari , Cartonase ? ce'i aia ?

uti2102
13th April 2006, 15:14
Blat aranjat pana in cele mai mici detalii. Cristocea, viitorul jucator al Stelei, inscrie impotriva rosh-albashtrilor ! Bravo Bianco, la asta nu credeam ca te prinzi ! Il sun pe MM sa-i zic sa elaboreze alte scenarii, astea par deja depashite ! :sleep:

alejandro
13th April 2006, 17:18
alpopa,nu te mai chinui sa-i raspunzi pe toate threadurile moarte pe care achiles le dezgroapa,lasa-l sa sufere in voie,acum ca nu mai este pe primul loc,si se vede adevarata lor valoare:drak: