PDA

View Full Version : Etapa 9: Otelul - Jiul



ADelPiero
2nd October 2005, 22:47
Duminica, 16 octombrie 2005: Otelul - Jiul, ora 15:00, National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

be@
2nd October 2005, 22:55
Parca vad ca scoate Jiul un punct si la Galati. Otelul e slaba rau...

Balaci
2nd October 2005, 23:14
Meci egal!Otelul merge anu asta in B,cred!Ori ei ori Gloria(plus Vasluiul!)

rhadoo
2nd October 2005, 23:48
la cum au jucat cu poli jiu ar trebui sa invinga fara probleme,dar cum un meci nu seamana cu altul trebuie sa ii vedem pe baieti duminica viitoare.
oricum succes JIUL PETROSANI!SINGURI IMPOTRIVA TUTUROR!
HAI JIUL!!!!

codrind
3rd October 2005, 00:42
Am votat X-ul!
Oţelul e o echipă imprevizibilă, iar Jiul vine cu un moral bun după meciul (pe care trebuia să-l cāştige de altfel) cu Poli AEK ! :ok:

ADelPiero
3rd October 2005, 02:45
ar fi vremea sa mai castige si Otelul ... 2-1 scor final !

Pacala
3rd October 2005, 08:07
1
bate otelul pt o palama de noroi in plus fata de jiul

esku
3rd October 2005, 13:06
ce meci!!!! :happy .... 1X2 .....totusi o sa votez X-ul! :D va fi etapa egalurilor!

orixontel
3rd October 2005, 16:46
Eu sunt de aceasi parere cu "rhadoo". Jiul a jucat superb in partida cu Poli T si sper sa invinga la Galati. Oricum macar cu un punct se intoarce acasa! Succes Jiul

andrei_cj
13th October 2005, 17:59
Bate Otelu' detasat! Succes SUNDA!

Dark Horror
13th October 2005, 20:14
Daca se inchid in aparare cum au facut-o la Cluj,Jiul nu va lua gol shi vor avea toate shansele sa cashtige.

phlo
13th October 2005, 20:40
eu imi doresc sa castige otelul. chiar ma enerveaza aia de la jiul, dupa ce ca au un joc la care imi vine sa ma culc mai il au si pe patronul ala care at cand il supara un suporter trimite "dulaii" pe el. FFF URAT!!:rosu:

rhadoo
13th October 2005, 23:21
lasa ba ca aveti voi patron ca lumea la craiova?!sa ramaneti in B unde va e locul

orixontel
14th October 2005, 14:42
dai mah draq de ciuruiti !!! Noi vb de scor iar ei de patroni.

Swisstec
14th October 2005, 16:43
Pe Craiova sa-i lasam in pace ca imediat ii ia Valcea si ei raman in B. Daca JIUL joaca la fel ca in ultimele etape va castiga in sfarsit la doua goluri diferenta. Galatziul va retrograda, la fel si Gloria. Si-a revenit si I.Voicu, va juca duminica!!! In poarta il avem pe Multescu, deci avem toate sansele sa castigam!!! Astfel ne vom razbuna intr-un fel pe Sunda:D!

dede
14th October 2005, 17:45
meciul se va termina egal, scor 0-0

metallic_rain
14th October 2005, 21:23
Doamne ca nu mai scapam de bagatorii de seama cheferisti...

ADelPiero
14th October 2005, 21:33
Am auzit ca Sunda a gasit formula castigatoare :D ... deci .. victorie clara a Otelului :evil:

metallic_rain
14th October 2005, 23:50
Ati avea nevoie de el la alba iulia ca e deranj mare la voi in ograda...hehehehe

rhadoo
14th October 2005, 23:56
Am auzit ca Sunda a gasit formula castigatoare :D ... deci .. victorie clara a Otelului :evil:



esti ofticat tare ca sunteti in B?:rosu:
acolo va e locul.chiar de cate ori ati fost voi in A?:headbang:
BATE JIUL!
HAI JIUL !!:ok:

ADelPiero
15th October 2005, 01:47
Nu sunt ofticat :) asa a fost sa fie .... vreau sa castige Otelul pentru ca e Sunda acolo ... si mai e si Rares Oprea... doua persoane care au fost la Unirea ;)

valys
15th October 2005, 15:59
Sper sa bata Otelul ... au nevoie de puncte sa isi ridice moralul !!!

stefanm14
15th October 2005, 16:51
doamne ...cat de ofticati sunt astia de la jiul, cu niciunul dintr ei nu se poate vorbi civilizat, delpiero si-a exprimat doar o parere, si eu zic la fel..otelul va castiga, pt ca jiul este o echipa slaba pt divizia a ...si sa nu ma luati "cu craiova in B etc etc... " ca astia sunt povesti de adormit copii, eu doar m-am exprimat obiectiv...

metallic_rain
15th October 2005, 19:12
Fie ca tine stefanm14 nu ne luam ca echipa ta e in B si alte chestii care sunt reale, dar in schimb am sa iti dau o replica care sa iti demonstreze ca lipsa de educatie nu o aveti nici voi. Meciul vostru de cupa de la Corabia unde prazarii vostrii l-au nenorocit pe acel om care avea pe el tricoul Stelei...un gest care nu poate fi argumentat!!!
Deci nu ne da tu lectii de educatie ca sincer ma plictisesti...du-te si educa-ti
"suporterii" tai ca noi ne descurcam, ok?

THE HUN
16th October 2005, 00:45
Cred ca bate Otelul care nu-si permite un rezultat negativ cu o contracandidata.

stefanm14
16th October 2005, 10:44
jiulistul27 ...nu ai inteles nimic, eu am subliniat un lucru real ce se intampla aici pe forum...tu m-ai luat cu vrajeli, nici nu stii macar ce s-a intamplat la corabia....gata...punct, am incheiat discutia, ca vorbesti in necunostinta de cauza

orixontel
16th October 2005, 13:04
Astazi ceti avea o zi nefasta ! (galateniilor) ! Jiul va va lua cele 3 puncte ! Otelul - Jiul 1-2 sau chiar 1-3

Omu'cu barosu'
16th October 2005, 13:29
Astazi ceti avea o zi nefasta ! (galateniilor) ! Jiul va va lua cele 3 puncte ! Otelul - Jiul 1-2 sau chiar 1-3

Ma bucura optimismul tau ,dar eu cred ca si un rezultat de egalitate ar fi foarte bun..

rhadoo
16th October 2005, 14:09
da ar fi bun shi un egal
HAI JIUL!

ei acum a inceput sa vedem ce o sa fie.
SUCCES JIULUI!
HAI JIUL!!!

ADelPiero
16th October 2005, 15:15
Otelul ataca in valuri ! .. hai Otelul :yeah:

rhadoo
16th October 2005, 15:54
CE VALURI?tu te uiti la meciul asta?sau la dinamo-cfr?
HAI JIUL!!

ADelPiero
16th October 2005, 16:35
da ma uit :D ... vad cum claudiu dragan se incurca in minge :lol:


Aldea trimite balonul peste poarta din 5 metri !

rhadoo
16th October 2005, 16:51
conteaza ca am luat un punct shi de la galati
HAI JIUL!!

ADelPiero
16th October 2005, 17:04
da ... un punct de la o echipa ce e in primele 4 in clasament (incepand sa numeri de la coada:evil: )

rhadoo
16th October 2005, 17:09
CONTEAZA?este un punct shi asta conteaza.tu vezi ti de unirea ta ca poate ajungeti C.nu ar fi o minune,ar fi normal pt o echipa de tarani
HAI JIUL!!!!!

codrind
16th October 2005, 17:19
....tu vezi ti de unirea ta ca poate ajungeti C.nu ar fi o minune,ar fi normal .... HAI JIUL!!!!!
FELICITĂRI JIULUI pt egalul obţinut la galaţi! :yeah:
rhadoo, lasă-l īn pace pe .... că aşa "e" unii ... :jerk:
umblă pe forum (īntr-o veşnică miscare browniană) doar-doar e rost de :ciocan:

old lord
16th October 2005, 17:37
jiul numa cu egaluri le are. ce naspa

Omu'cu barosu'
16th October 2005, 17:39
Meci slabut, teren de tot rahatul ,sarea mingea pe el de parca era aratura.Oricum un punct important obtinut de JIUL in deplasare.Bravo baieti,urmeaza si prima victorie pe teren propriu...
Hai Jiuletul!!!

rhadoo
16th October 2005, 21:02
suntem shi noi deabia promovati asha ca jocul sufera,dar facem puncte cum putem.eu zic ,ca nu am jucat chiar asa de rau,pe terenul ala nici nu se putea mai bine
HAI JIUL!!

metallic_rain
16th October 2005, 23:08
Adel piero... te bagi si tu in seama ca supozitorul, dar pe tine te-a intrebat de ce rezultatul ala de ieri din Cetate cu Goria 2 Blatistrita? IN caz care nu stiai au batut bistritenii. Neinteresant pt tine, nu?
Iar pentru tine StefanM care tine cu Craiova, indiferent de ce s-a intamplat acolo tie ti se pare corect sa il calcati in picioare pe ala doar pt ca are tricou cu steaua? Si ce e mai grav investitorul vostru analfabet a aprobat acest gest. Dar ai dreptate, la voi e permis totul si eu sunt in nestiinta de cauza! Forza Stiinta, aaaaaaa pardon Jiul!
Allah!

six
17th October 2005, 12:14
RELU mai bine vi acasa decat asa.....si apropo LA MULTI ANI