PDA

View Full Version : Posibil???



tedybear
12th March 2007, 22:56
am putea si noi sa unim cei cateva mii de oameni care vin la meci si sa ii facem sa faca ce fac cei din clipuri? bineinteles cu mici ajustari...


http://www.youtube.com/watch?v=0nfFi-_Hb2A&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Elfconline%2Ecom%2Fnews%2Fl oadfeat%2Easp%3Fcid%3DEDY3%26id%3D78213

http://www.youtube.com/watch?v=VyKNTP1QbX4&mode=related&search=


sper sa traiesc sa apuc ziua in care o sa iau si eu parte la un asemenea spectacol.


pacat ca Anfield se va inchide dupa sezonul acesta...:(

Dregan
12th March 2007, 23:10
Asta e visul meu...as vrea sa vad macar o data pe Otelul cum 13000 de oameni canta "Dunarea Batrana"...apoi pot sa mor fericit:D

Hard
12th March 2007, 23:25
inseamna ca vei trai o vesnicie:D

WOLF_ULTRAS
13th March 2007, 00:28
La ce mentalitate este la noi ca trebuie sa strigi la ei sa te rogi sa cante ceva...peste vreo 30 de ani poate

SORINULTRA
13th March 2007, 08:38
la noi sunt vechii spectatori la tribune , care nu ti ar lasa ei samanta din mana nici daca te dai peste cap , da pai sa mai si ridice fularul si sa cante

bada_otelul
13th March 2007, 09:46
inseamna ca vei trai o vesnicie:D

sunt sanse mai mari sa cante tot stadionul Dunarea Batrana decat sa ajunga jiji becali la un nivel de inteligenta macar mediu(adik cel putin 90:evil: )

Dregan
13th March 2007, 12:15
La ce mentalitate este la noi ca trebuie sa strigi la ei sa te rogi sa cante ceva...peste vreo 30 de ani poate


Sunt tanar mai pot astepta:) ... Intr-o zi poate cine stie...oricum asta presupune si implicarea noastra a tuturor intr-un fel pentru ca altfel nu se va realiza niciodata nimic.

Dregan
13th March 2007, 12:17
Un inceput foarte simplu ar fi ca in programul de meci sa fie adaugat in fiecare numar, pe o pagina, textul de la "Dunarea Batrana" - pt ca e nevoie in primul rand sa fie cunoscute versurile...si de aici vedem noi cum ii convingem sa-l si cante.

Hard
13th March 2007, 22:56
acum ceva vreme era programul meciului in care iti arata echipa de start...alea alea...acum...ce vedem in afara de coji de seminte?

Dregan
13th March 2007, 23:02
acum ceva vreme era programul meciului in care iti arata echipa de start...alea alea...acum...ce vedem in afara de coji de seminte?


Exista si acum un program al meciului... Tocmai de aia zic...ar fi foarte practic sa se treaca in acest program versurile Dunarii Batrane

bada_otelul
13th March 2007, 23:02
Un inceput foarte simplu ar fi ca in programul de meci sa fie adaugat in fiecare numar, pe o pagina, textul de la "Dunarea Batrana" - pt ca e nevoie in primul rand sa fie cunoscute versurile...si de aici vedem noi cum ii convingem sa-l si cante.

stii care-i faza sunt multi la tribune care cunosc versurile dar din comoditate...:(

Dregan
13th March 2007, 23:05
stii care-i faza sunt multi la tribune care cunosc versurile dar din comoditate...:(

Sunt foarte multi care nu cunosc versurile insa...Mai intai sa-l stie toti si dupa ce convingem 500-1000 de oameni sa-l cante vor canta si restul cu siguranta...Pare simplu in teorie:rolleyes: :headbang:

bada_otelul
13th March 2007, 23:09
o sa fie destul de greu si cu sincronizarea :D dar fara efort nu faci nimic

Hard
13th March 2007, 23:40
ma,voi vorbiti sa faceti sa dregeti,dar pe stadion nimic...acum,sper sa ma insel :D

SORINULTRA
14th March 2007, 07:36
ce inseamna pt. tine nimic pe stadion?

Hard
14th March 2007, 10:14
Sunt foarte multi care nu cunosc versurile insa...Mai intai sa-l stie toti si dupa ce convingem 500-1000 de oameni sa-l cante vor canta si restul cu siguranta...Pare simplu in teorie:rolleyes: :headbang:

de asta ziceam,cum sa reusiti sa faceti omul sa cante...

tedybear
14th March 2007, 11:46
poate nu trebuie sa ne aruncam la "Dunarea Batrana", poate ar trebui sa cautam un slagar din tineretea parintilor nostri... sau ceva mai nou, ceva ce merge cantat cu placere si patos

imi vine in minte acum "Gheorghe Gheorghiu - Unde dragoste nu e"


Au fost o vreme impreuna
S-aveau atatea zeci de ganduri
Sa-ti spun povestea lor iubito
Dar tu citestea-o printre randuri

Ar fi trecut neluati in seama
Cu traiul lor cel fara vina
Chiar daca eu stiam c-ascunde
Si fantezie si rutina ...

R:

Dar unde dragoste nu e, nimic nu e
Nici soare nu-i nici viata nu-i
Iar eu ma simt al nimanui
Dar unde dragoste nu e, nimic nu e
Nici soare nu-i nici viata nu-i
Acolo unde nu esti tu

Au fost o vreme impreuna
Doua straine emisfere
Calatoreau acestei doi tineri
Prin anotimpuri efemere
De la prieteni, de la rude
Luau duminici cu-mprumut
Stiau mai bine ca oricine
Sa le transforme in trecut


cred ca ar fi placut sa auzi din 2000 de piepturi refrenul asta minunat.


sau poate gasim alte melodii, din folclor... etc.

cred ca spectacolul in fotbalul romanesc trebuie sa inceapa din tribune, apoi sa se rasfranga si pe teren.

daca 3000 de oameni canta se vor auzi cei 500 care isi baga .... non stop?

SORINULTRA
14th March 2007, 12:02
:happy esti de belea pe cuvant:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Dregan
14th March 2007, 15:07
LOOOOOL....Cum sa cantam mah asta ??

tedybear
14th March 2007, 15:13
LOOOOOL....Cum sa cantam mah asta ??

cum? in cor :D

Doctor_Satan
14th March 2007, 16:12
As vrea si eu sa stiu, teddybear: care-i rostul deschiderii acestui thread?
Daca ai fi citit mai cu atentie, ai fi observat ca puteai scrie la sectiunea de galerie!
Da-mi un raspuns corect si nu sterg threadul! Altfel...

Hard
14th March 2007, 18:33
hora unirii o stiti?

tedybear
14th March 2007, 19:18
hora unirii o stiti?


o invatam.




As vrea si eu sa stiu, teddybear: care-i rostul deschiderii acestui thread?
Daca ai fi citit mai cu atentie, ai fi observat ca puteai scrie la sectiunea de galerie!
Da-mi un raspuns corect si nu sterg threadul! Altfel...



de ce? pt ca la galerie intra doar cei din peluza, pricepi? cei care nu sunt in peluza sunt simpli suporteri si nu ultrasi. cred ca sunt destui suporteri ai Otelului in forum care nu sunt in galerie.

in principal, visam si noi cu ochii deschisi, si de ce nu... visele pot deveni realitate, tot ce trebuie e sa incerci sa ti le implinesti, iar primul pas ar fi sa incerci sa iti imaginezi.

hai sa cautam o melodie si poate pas cu pas... om ajunge si acolo... departe... :yeah:

Dregan
14th March 2007, 19:28
Dunarea Batrana cantata din 13000 de piepturi ar rivaliza cu You'll never walk alone :D

Hard
14th March 2007, 19:52
noi suntem latini:D,nu ne vom asemana cu englezii nici in 1000 de ani.indreptati-va mai mult catre italieni mai bine.apropo:D,azi a fost prima data de cand sunt pe meleaguri straine:D cand vad o tiganca pe strada,vroia sa imi vanda un ghiul:happy si dupa ce am refuzat-o i-am zis unui prieten,asta e tiganca din Romania,si aia m-a auzit:happy

VILI
17th March 2007, 17:24
Si tu ce vindeai ma de ti-a stricat tiganca treaba?:rolleyes:

VILI
17th March 2007, 17:25
Dunarea Batrana cantata din 13000 de piepturi ar rivaliza cu You'll never walk alone :D

Ar fi o chestie, poate nu mai dureaza mult.:)

Kainsashiki
17th March 2007, 17:27
mai bine cantati "peluza noastra, cuibusor de nebunii\ te asteapta ca sa vii" :happy :happy

TaciAcolo
17th March 2007, 17:31
:ras-plans: o sa cantati fals :happy

bada_otelul
17th March 2007, 17:45
:ras-plans: o sa cantati fals :happy

mai du-te si canta un hei hei RA pandurii

maur85
17th March 2007, 17:53
alexandru jula si prietenii:happy