PDA

View Full Version : Etapa 9: Poli Timisoara - FC Vaslui



ADelPiero
2nd October 2005, 22:42
Vineri, 14 octombrie 2005: Poli Timisoara - FC Vaslui, ora 18:00, Telesport
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

be@
2nd October 2005, 23:20
Pentru cine pierde, e nasol rau. Vasluiul nu joaca deloc rau, sa stiti, dar se pierde in fata portii.

codrind
2nd October 2005, 23:25
UN MECI DE X solist!

vasluiul trebuie să mai amelioreze din pasivul de la adevăr! :ok:

rhadoo
3rd October 2005, 00:00
din doua rele aleg vs si sper sa bata la tm,care nu isi merita nici locul si nici renumele pe care si la umflat cu pompa.hu poli,hu hotii!

leku
3rd October 2005, 00:17
alo, ortaku, aprinde lampa aia din frunte si sapa in continuare! poate ca nu e importanta si parerea ta! in fond, acolo la voi, "munciti, nu ganditi!".

on-topic: bate POLI 3-1!!!

ADelPiero
3rd October 2005, 02:47
bate Timisoara... joaca acasa... cu publicul in spate... si e greu de crezut ca nu vor trage pana in ultima secunda...

raducanu va fi eliminat :D

Pacala
3rd October 2005, 08:06
poli va castiga clar la 3,4 goluri diferenta si va razbuna din ultimele semiesecuri

be@
3rd October 2005, 11:39
Cred ca a sosit momentul primei victorii a vasluiului. :drak:
Ar cam fi timpul....

esku
3rd October 2005, 13:03
in sfarsit va castiga euroFulgerulBragadiru sau cum vreti voi sa`i spuneti....:ok:

Paul
3rd October 2005, 14:08
bate Poli

Carlos Gambino
3rd October 2005, 16:20
Cred ca a sosit momentul primei victorii a vasluiului.

N-ai obosit inca ?!:o: :drak:
3-0 pentru Poli.

orixontel
3rd October 2005, 16:56
Bate Poli (sper) dar ne putem astepta la surprize (rezultat egal). Daca Poli marcheaza din inceputul meciului (cum a facut la Petrosani) sigur bate!

vlad1607
3rd October 2005, 20:03
Unde sunteti ba timisorenlor voi cu visele voastre de campionat event sau ce mai aberatzi voi ma ? :D pe VS batetzi? :D

va salut seara buna visatorilor :D

Carlos Gambino
3rd October 2005, 20:56
pe VS batetzi?
Nu. Facem egal. Dar ne pastram pentru ultima etapa a turului...:drak:

dani-c
3rd October 2005, 20:56
auzi vlad1607 dupa tine nici sa visam nu avem voie . lasane sa visam incontinuare pana nu devine visu asta frumos un cosmar .
1 polist important sa castigam nu conteaza scoru parerea mea

vlad1607
3rd October 2005, 20:58
@Prietenu Carlos : ultima etapa?stim stim respectatzi traditzia si o luati in freza..sau in barba? nu mai stiu zi tu carlos :D in rest Ticanes? :D
@dani-C : glumeam...putetzi sa visatzi cat vreti normal

Carlos Gambino
3rd October 2005, 21:06
@Prietenu Carlos : ultima etapa?
Da. Adica aia care-i de la inceputu' cozii. :D
Btw, cred ca a venit timpul sa renuntam la vise si sa v-o dam pe cocoasa...:drak:

PS
Minicantonamentul din Italia va fi benefic pentru echipa, plus ca ne vom testa fortele cu Sampdoria. Eu zic ca vor veni cu alta fata de acolo. :ok:

fia
3rd October 2005, 21:10
Prevad un meci tare cu Samdoria, poate doar o victorie si mai apoi un egal onorabil cu FC Vaslui.
EuroPoli nu e facuta sa joace in Divizia A.... sunt prea plini de ... valoare.

dani-c
3rd October 2005, 21:13
Carlos Gambino - sper sa ai dreptate
cred ca batem pe vaslui la 2 goluri diferenta (sper)

Carlos Gambino
3rd October 2005, 21:16
EuroPoli nu e facuta sa joace in Divizia A.... sunt prea plini de ... valoare.
"Sa ne mai lase si presedintele Rapiului, sa ne mai lase si Rada cu tot Rapidul...sa aibe ei grija sa nu ia prea multe in grupe..." :drak:
Adaptare de Carlos Gambino. :evil:

fia
3rd October 2005, 21:17
Eu sunt un umil spectator, un fan al echipei din Giulesti, nici pe departe un reprezentant oficial al clubului.... deci imi pot permite sa fac astfel de declaratii :)

VeXu
3rd October 2005, 21:59
ADelPiero..tu creca esti oracolul din Alba Iulia :drak:

Cra10veanu
4th October 2005, 04:32
hai ca pusai 1 pentru timisoreni, dar daca nici pe astia nu-i bateti sa nu va mai vad la fatza.
Vaslui in B!

vlad1607
4th October 2005, 20:24
dupa acest meci aekul o sa-si consolideze pozitia de lider al diviziei A ! :drak:

Carlos Gambino
4th October 2005, 20:40
Mai degraba: dupa acest meci, mai raman 6 pana la meciul cu voi...:drak:

Virus
5th October 2005, 22:37
Nush de ce dar parca prevad ca Dinamo la sfarsitul sezonului 2005-2006 in ultimele doua etape o va fura de la FC National si Poli TM, si asa va pierde campionatul!
Imi pare rau de Vaslui dar nu cred ca Poli se va impiedica si in acesta etapa.

Dark Horror
5th October 2005, 22:38
Probabil ca va bate Poli ca sa ishi refac moralul.

orixontel
7th October 2005, 17:21
Chiar daca situatia de la Poli e cam nasoala pe Vaslui cred ca-i bate .....

ViolaBoy
7th October 2005, 18:51
revenim in meciul cu vaslui. pronostic 2-1 pentru POLI




cat despre acest vlad :degete:

vlad1607
7th October 2005, 20:42
Mai degraba: dupa acest meci, mai raman 6 pana la meciul cu voi...:drak:


mereu mai raman X puncte...mereu va pastratzi pt meciul cu noi....mereu ne distratzi :drak:


:happy :happy :happy

Carlos Gambino
7th October 2005, 21:52
Razi tu razi, dar nu-i rasul tau...:drak: btw, parca va vad ca iesiti cu coada intre picioare din Cupa UEFA. :drak:
2-1 pt Poli.

dede
7th October 2005, 23:34
castiga poli, scor 2-0

vlad1607
8th October 2005, 14:40
CArlos ai replici din ce in ce mai palide :D...ca si jocul echipei tale favorite....o sa batetzi Vasluiul dar greu de tot :drak:

Carlos Gambino
8th October 2005, 14:47
Ai dreptate...batem greu, dar batem.:D In rest, asa sunt eu...mai palid. :D Poate ma-mbujorez putin dupa ce-o sa va adiministram un 2-0 in "groapa"... :drak:

vlad1607
8th October 2005, 14:48
ma ti-am mai zis si pe pagina anterioara :D poate acum intelegi :D

" mereu mai raman X puncte...mereu va pastratzi pt meciul cu noi....mereu ne distratzi "

:happy

Carlos Gambino
8th October 2005, 14:58
Ok, vom vedea in ultima etapa. N-are sens s-o lungim pe topicul asta.
Aici batem cu 2-1...va fi egal pana-n ultimele minute si vom inscrie golul victoriei prin Osei.

PS
Ce draq a fost pe 10 mai '97 ? Parca ati luat bataie cu 3-1 atunci, de la Steaua...sau ma-nsel ?

vlad1607
8th October 2005, 15:02
si Zambon ce mai face? :drak:

Carlos Gambino
8th October 2005, 15:12
Eu te-am intrebat serios, ca nu mai tin minte exact...

Carlos Gambino
8th October 2005, 15:15
Da...chestii ultrasesti. Ma depasesc...:D

andrei_cj
8th October 2005, 15:55
Speram de aici de la CLUJ intr-o victorie a lu' POLI!

P.S. Echipe ca Vaslui Jiul si mai ales Pandurii care practica un joc de neimaginat ( 1 portar si restul fundasi si acasa si in deplasare) nu au ce cauta in divizia A!

ViolaBoy
8th October 2005, 19:14
andrei de aia is pe locurile pe care sunt acum :))


vom invinge asta e clar. dar abea astept ultima etapa in care vom macelari niste catzei

vlad1607
8th October 2005, 19:24
Boyule numai gura e de voi...eu zic sa vb dupa ce ne luati macar un punct.....dc o sa se intample asta .....

ViolaBoy
9th October 2005, 17:13
va vom bate si pe voi in groapa pe care voi o numiti stadion :)) pronostic 3-1 :D

GeKuRA
9th October 2005, 21:59
grija mare cu Vasluiul...
va fi greu pt TM...

rhadoo
9th October 2005, 22:57
Speram de aici de la CLUJ intr-o victorie a lu' POLI!

P.S. Echipe ca Vaslui Jiul si mai ales Pandurii care practica un joc de neimaginat ( 1 portar si restul fundasi si acasa si in deplasare) nu au ce cauta in divizia A!



BA ,CE BINE ATI JUCAT VOI CAND ATI CUMPARAT LOCUL IN A ANUL TRECUT:rosu: .CE MAI ATI FOST CEI MAI TARI.LAS O MAI MOALE CA MAI AI PANA O SA FITI SHI VOI DE DIVIZIA A:headbang:
HAI JIUL!!!!!:ok:

Swisstec
10th October 2005, 01:07
Poli joaca din ce un ce mai prost. Vaslui joaca din ce in ce mai bine. Un egal cred ca e cel mai corect si n-ar fi nimeni suparat(exceptie, normal, domnul Porumboiu). Scaunul de antrenor al lui Olaroiu aluneca de sub el din ce in ce mai rapid(probabil ca se va intoarce la FC National).
Pacat ca n-a castigat JIUL sambata trecuta!!!

be@
12th October 2005, 11:10
Evoluţiile echipei FC Vaslui s-au īmbunătăţit de la revenirea lui Mircea Rednic pe banca tehnică, īnsă, din păcate, jucătorii nu reuşesc să finalizeze ocaziile create. FC Vaslui a avut parte pīnă īn prezent de trei partide īn care a condus ostilităţile de la debut pīnă īn final, īnsă nu a obţinut decīt o remiză. Ion Viorel, preşedintele executiv al FC Vaslui, comentează astfel această situaţie: "E frustrant, pentru că ne creăm ocazii, dar nu reuşim să īnscriem. Sīntem īn situaţia că ajungem cu femeia īn pat, īnsă doar atīt. Oricum e un progres, pentru că pīnă acum trei etape nu reuşeam nici īn casă să o băgăm".

:D. Tare ! :ok:

baden
12th October 2005, 14:34
Saptamana asta cred ca vor avea si vasluienii succes ... la femei!!!

VeXu
13th October 2005, 01:03
Nu`i nimic...pot astepta victoria pana pe 26 - "prietenii" stiu de ce :D

be@
13th October 2005, 16:02
Da,da,sigur...Asa,amageste-te singur. :drak:

andrei_cj
13th October 2005, 17:54
Eu zic ca e cazul ca Poli Timisoara sa castige pt a castiga la moral si pt a nu se face chiar de ras in acest tur de campionat!!!!

NY_giants05
14th October 2005, 19:19
Vad k timishorenii au ceva probleme cu Vaslui... Yo cred in continuare in sansele lor..Au mare nevoie de victorie pt. in clasament sunt pe locul 9 !... Macar sa castige pt. suporterii lor care isi incurajeaza echipa in cele mai grele momente..

STEAUA-MANIA
14th October 2005, 19:32
Min 73 Poli Aek Timisoara 0-0 Vaslui
Europoli,ah?:D Poli aek joaca in 10 jucatori,Florin Batranu fiind eliminat!

krapulax
14th October 2005, 19:38
Min 73 Poli Aek Timisoara 0-0 Vaslui
Europoli,ah?:D Poli aek joaca in 10 jucatori,Florin Batranu fiind eliminat!

minuta 76. 1-0. europoli. da.

STEAUA-MANIA
14th October 2005, 19:42
Europoli cica...o gluma buna!

be@
14th October 2005, 19:49
Macar sa castige pt. suporterii lor care isi incurajeaza echipa in cele mai grele momente..
Care suporteri? Aia 6500 care au fost la meci? :drak:

P.S: Mare tantalau e si Pesici asta. Pe cuvant....A scapat balonul din mana si a luat gol...:mda:

krapulax
14th October 2005, 19:58
2-0. mai ziceti ceva, dusmanosilor. bravo adi, halal sa-ti fie!

andrei_cj
14th October 2005, 20:16
Felicitari POLI dar meciul a fost foarte slab si daca continua tot asa nu-i vad prea bine!

me
14th October 2005, 20:52
slab meci, prima repriza groaznica cu un bucur si caramarin deplorabili amandoi ratand doua ocazii serioase - asa s-a vazut din peluza :) -
repriza a doua mai buna doar dupa eliminarea lui batranu, moment in care s-au ambitioanat mai mut polistii...azi doar doi jucatori mi s-au parut ok, balace si osei restul cam pe langa..cat despre vaslui..aproape o repriza cu un om in plus si sa stai cu toata echipa in propriul careu, atunci n-ai ce cauta in A

ADelPiero
14th October 2005, 21:36
P.S: Mare tantalau e si Pesici asta. Pe cuvant....A scapat balonul din mana si a luat gol...:mda:

bine ca nu a ajuns la Steaua :D:D ... si inca vroia sa fie titular :lol:

old lord
16th October 2005, 17:41
ei uite ca mai pupa timisoara 3 puncte.

be@
17th October 2005, 20:55
Din Hazeta:
Irinel mieluşel

Aţi observat că Irinel Voicu de la FC Vaslui este cu un cap mai înalt decît Viorel Moldovan de la Poli Timişoara? Aţi văzut că Irinel nu a cîştigat nici un duel aerian cu Viorel? Aţi băgat de seamă că la scurt timp după eliminarea lui Bătrînu de la Poli, Irinel s-a accidentat subit, anulînd astfel superioritatea numerică a vasluienilor? Ultima întrebare. Ştiţi cumva care este clubul unde a activat pînă în vară Irinel Voicu şi care l-a împrumutat la Vaslui? Nu? Poli Timişoara vă spune ceva?

leku
17th October 2005, 22:33
pai da mai Bea, n-ai vazut ca si patronu de la POLI a declarat ca a cumparat arbitrii!!! Hi,hi, o sa cumparam tot, o sa blatuim tot, deja incepem sa ne intindem tentaculele peste intreg fotbalul romanesc (avem vreo 10 jucatori imprumutati pe la vreo 5 ekipe) o sa fim mai tari ca Dinamo la kestii din astea, iar moldovenii o sa crape de ciuda si o sa continue sa cumpere bilete la trenul "FOAMEA"!
Porumboiu ala sa taca dreq din gura, ca din cauza lui s-a creat o presiune la care prostanaku ala de arbitru de la POLI-Vaslui nu a facut fata, dezavantajand flagrant pe POLI in cateva randuri! Dar clubul nostru nu latra despre arbitrii dupa fiecare meci ca pinaltzii aia din Moldova!
Bea, auzi,aaaa, folcloristele, ele, fetele, ce mai fac?!? Vin incoace?!?

be@
17th October 2005, 23:12
V-a dezavantajat flagrant ????
Scuza-ma, am auzit ca a fost un penalty la mckain. Meciul nu l-am vazut, fiindca nu prind TS.

P.S: Auzi,lasa aiurelile astea cu trenul foamei, si ia si discuta despre meci.Daca ai ceva de spus...

rhadoo
17th October 2005, 23:44
din presa reiese ca tm sau bucurat de victoria asta de parca ar fi batut pe steaua sau dinamo.vai de euro echipa dolars tm.slabuti

THE HUN
18th October 2005, 00:19
din presa reiese ca tm sau bucurat de victoria asta de parca ar fi batut pe steaua sau dinamo.vai de euro echipa dolars tm.slabuti
Din care presa?Poate din presa de stors strugurii.

leku
18th October 2005, 03:09
din presa reiese ca tm sau bucurat de victoria asta de parca ar fi batut pe steaua sau dinamo.vai de euro echipa dolars tm.slabuti

Din presa reiese si fata de la pagina 5...

Carlos Gambino
18th October 2005, 10:11
Meciul nu l-am vazut, fiindca nu prind TS.

Daca nu l-ai vazut mai bine taci.

Benny
20th October 2005, 08:58
Europoli cica...o gluma buna
Si eu am ras. Europoli, Chelsea viola, galacticii din Banat. Ce oameni fara simtul realitatii!!! Am ras de acesti oameni:

a) cei care au inventat aceste denumiri
b) cei care le-au folosit
c) cei care le perpetueaza

Din c) faci cu siguranta parte tu (si altii care fac cate un "spirit de gluma vesel" si apoi rad singuri). a) si b) sunt GSP, Pro Sport, TV Sport etc.

be@
25th October 2005, 08:33
Daca nu l-ai vazut mai bine taci.


Carlosito, citeste ce scrie la meciul POLI TIMISOARA - FC VASLUI :

http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=6067

:evil: :drak: