PDA

View Full Version : Etapa 20: FOREX Brașov - SC FC GLORIA Buzău SA



Mishumacher
12th March 2007, 20:30
CS FOREX Brașov - SC FC GLORIA Buzău SA

17.03.2007

1 Forex 35 19 11 2 6 26 13 13
4 Gloria Buzau 33 19 10 3 6 32 20 12

Liderul seriei primeste acasa vizita Gloriei Buzau.Cei de la Forex sunt nevoiti sa obtina victoria deoarece in cazul unui esec ar putea parasi primele doua locuri ale clasamentului.De cealalta parte buzoienii nu s-au aratat interesati de promovarea in prima liga dar prin rezultatele bune au reusit sa ajunga pe un loc datator de sperante!

Forza-Dinamo
13th March 2007, 09:45
Sincer sa fiu nu prea cred in sanse de reusita pentru echipa mea la Brasov, dar la fel de scptic am fost si inainte de deplasarea de la Bacau si totul s-a incheiat cu bine. Sper intr-un rezultat bun, chiar victorie, dar ratiunea ma impinge sa pun ca semn pentru acest meci: 1.

Forza Gloria!

tchibos
13th March 2007, 10:02
Eu cred ca Forex nu prea reactioneaza bine cand au presiunea asupra lor. Au avantajul terenului propriu, insa vor avea meci greu cu Gloria. Personal merg pe un X2.

best_lazialul
14th March 2007, 12:21
Forex are prima sansa in acest meci, insa formatia buzoiana este pe val si poate da lovitura la Brasov. Pronostic: 1x2

Mishumacher
17th March 2007, 15:36
Forex Brașov - Gloria Buzău 0-0 // lie Stan, antrenor secund Gloria:" Este un rezultat echitabil. Am avut încredere în echipă. Suntem mulțumiți de punctul obținut. Obiectivul este să facem o echipă competitivă și apoi ne vom gîndi la promovare. La cum a jucat Forexul, le-a fost teamă e noi".
Adrian Hîrlab, antrenor Forex: "A fost un meci de angajament în care miza a fost foarte mare. Rezultatul a fost echitabil. Aducem mingea în fața porții, dar acolo avem probleme. Probabil că suntem singura echpă care a dat un gol și ne menținem pe primul loc. Nu meritam să cîștigăm. N-am obținut lovituri libere, ca să-l punem în valoare pe Florin Manea. Așteptam mai mult de la jucătorii care au intrat pe parcurs, dar aceștia m-au dezamăgit. "
gsp

tchibos
17th March 2007, 15:43
Gloria chiar a dominat meciul asta si puteau obtine victoria. Am avut dreptate cand am spus ca Gloria poate obtine cel putin un X. Ma hazardez sa spun ca Gloria e o echipa care are mari sanse sa promoveze... chiar mai mari decat Forex

georgebz
17th March 2007, 21:24
sanse de promovare au ... dar nu pot sa incep sa imi fac sperante pentru ca stiu ca cel putin deocamdata promovarea nu reprezinta un obiectiv la Buzau

Chiar sunt curios cum se va desfasura returul acesta , pentru ca in tur am zis-o si sunt convins ca Gloria a facut jocurile pentru Petrolul si Otopeni ( a fost invinsa de amadoua si le-a batut pe celelate echipe din top ) ... dar imi vine greu sa cred ca in meciurile retur cu aceste 2 formatii ce le va juca acasa vor mai avea prestatia ce au avut-o in tur , mai ales ca a inceput sa vina mult mai multa lume la stadion acum cand au aparut rezultate si "trantirea" unui meci ar avea consecinte pe mai multe planuri