PDA

View Full Version : Echipa Narionala



crirad
18th October 2003, 11:21
M-a bucurat foarte mult decizia lui Iordanescu de a ramine ca antrenor al Nationalei. Parerea mea este ca in momentul de fata este cel mai potrivit antrenor pe care il putem avea. Insa in legatura cu calificarea la CM 2006 pot fi probleme deoarece din pacate am cazut in a treia grupa valorica ceea ce inseamna ca sansele de a cistiga grupa sau de a obtine o calificare usoara sunt reduse. Dar am incredere ca noua generatie este in stare sa ne readuca acolo unde ne este locul:in primele 10 echipe din lume!

ricky
18th October 2003, 11:29
Da ! E si chestie de NOROC !
As prefera sa...nu avem noroc si sa picam intr-o grupa din care sa iesim totusi !
Altfel, cred ca n-are rost sa ne calificam si sa o luam pe...cocoasa !

Weekend placut !

crirad
18th October 2003, 12:12
Dar stii cum este: norocul il facem singuri!! Daca vom trata toate meciurile serios si nu mai pierdem puncte fara sens ne calificam!

DRAGOS
19th October 2003, 20:57
Anghel Iordanescu, selectionerul echipei nationale de fotbal, a semnat un nou contract cu Federatia Romana de Fotbal, valabil pe o perioada de doi ani, in care generalul va pregati reprezentativa nationala la meciurile din preliminariile Campionatului Mondial din 2006 (Germania).

In cazul in care echipa se va califica la turneul final din Germania, atunci intelegerea va fi valabila si pe perioada Mondialului, cu optiunea de prelungire cu inca doi ani.

crirad
20th October 2003, 10:28
Si asta este foarte bine! Anghel Iordanescu are nevoie de timp pentru a gasi solutia de a reintra in elita. Schimbarea antrenorului este cea mai mare prostie.

JJ
20th October 2003, 10:45
crirad, unde ai gasit grupele astea valorice?

crirad
20th October 2003, 11:03
In cinci minute le scriu. Pe siteul Uefa si pe portalele poloneze!

crirad
20th October 2003, 11:09
CM2006 Germania

I: Franta, Portugalia, Suedia, Czech, Anglia, Spania, Italia, Turcia.

II: Olanda, Croatia, Belgia, Danemarca, Rosia, Irlanda, Bulgaria, Slovenia

III: Polonia, Romania, Scotia, Serbia, Elvetia, Grecia, Ucraina, Slovacia

Dupa cum se vede o sa avem mult de lucru!!!

viole(n)t
20th October 2003, 11:58
Ash prefera sa picam cu Slovenia (din grupa 2 valorica) shi cu Suedia (din grupa 1)!!!

crirad
20th October 2003, 12:31
Suedezii sunt destul de puternici. Nu cred ca ar fi cel mai fericit rival pentru noi. Mai repede Spania, Cehia sau Portugalia. din a doua grupa: Belgia, Irlanda sau Slovenia

JJ
20th October 2003, 12:39
Cu Turcia si Irlanda ar fi cel mai bine. Oricum, pana in decembrie mai e.

viole(n)t
20th October 2003, 12:56
crirad, cehia e foarte puternica. Cu portugalia mi-ar conveni. S-a cam terminat shi cu generatzia lor de aur...

P.S.: Corecteaza titlul topicului!

ricky
21st October 2003, 09:54
Mie mi-ar place o grupa cu Franta si Olanda si, evetual...Bosnia !

Atita ghinion nu putem avea ! Sau ? :)

Mai repede cred ca vom avea IARASI ITALIA si DANEMARCA !
Si-atunci trebuie IARASI...udat terenul !

ady_azzuro
21st October 2003, 10:10
crirad mai este un topic despre ECHIPA NATIONALA in acest forum.
Nu stiu de ce l-ai deschis si pe asta :? :? :?