PDA

View Full Version : Finlanda - Romania



Vadim
2nd October 2005, 12:40
Discutii aici despre partida Finkanda-Romania, inainte si dupa meci. De asemenea, dati si un pronostic al meciului, votand in poll-ul de mai sus.

fia
2nd October 2005, 12:43
Victorie! NU avem alta varianta! Trebuie sa invingem macar pentru onoare daca sanse sunt asa de mici!

delaparis
2nd October 2005, 16:31
Sint curios pe cine o sa pune in centrul apararii.
Fara Chivu e complicat... nu-l vrea inca pe Radoi ... multi pretendenti joaca slab... fundasii lui DINAMO au luat gol in ultimele meciuri ... la fel si cei de la STEAUA ... la RAPID nu prea vad cine sa vina ... N Constatin ???:happy ...

Sa vedem ce ne rezerva nea Piti ... !!! :mda:

Triphat
2nd October 2005, 21:08
Ghionea - Tamas, sau Goian - Tamas ar merge. Tre sa batem, oricat de mica e sansa, ea se poate realiza cu o victorie. Forza Romania!!

Dark Horror
2nd October 2005, 23:44
Ce zicetzi daca va juca Tamas-Jula?Chiar daca in ultimul meci nu a avut o evolutzie stralucita,poate prinde o zi foarte buna shi rupe tot.
Oricum,Doamne ajuta sa cashtige Romania shi sa ne mai dea ceva sperantze de calificare la Mondiale.

t.b.
2nd October 2005, 23:58
Din nou Piturca vrea sa faca recontructie cu jucatori de 35 de ani... trebe mentionat ca o anumita echipa are mai multi jucatori convocati pentru meciul asta decat a avut in toata istoria lor seculara :mda:

Rezultatul nici nu prea conteaza, sanse de calficare nu mai sunt, ar trebui incercati jucatori tineri, in meciul cu Cehia trei jucatori tineri au confirmat: Cocis, Mazilu si Ov. Petre, parerea mea ca in meciul asta ar merita sa joace pe langa astia 3 si T. Balan, Nicolita, Florescu. Pe postul de portar avem cele mai mari probleme, nu stiu daca Lobont merita sa joace, Piturca ar trebui sa respecte regula pe care a impus-o "daca nu joci la club n-ai ce cauta la Nationala" chiar si in cazul portarului. O solutie pentru acest post ar putea fi Curca de la Farul.

ADelPiero
3rd October 2005, 02:51
pronostic ":D" !!!

hai ai nostri :yeah:

Gabriel28
3rd October 2005, 07:38
1-3 :D goluri: Mutu 2, Mazilu 1 :D

adilie
3rd October 2005, 10:10
Am votat 1. Evident, sper sa castigam speranta sa moara ultima.
Dar cu cine? De la Steaua nimeni nu merita (dupa Piturca), Lobont a uitat cum e sa fii titular la Ajax. Ce sa mai zic de Mazilu, T. Balan si noul selectionat, Lazar - toti mari jucatori la Sportul (trebuie sa mai scoata si Siman ceva bani). Dorinel Munteanu, laudat excesiv, dar f. lent (e normal la varsta lui). Florentin Petre, vesnic titular inalt si cu detenta numai buna pt finlandezii aia scunzi.
Mai avem sperante tot de la Mutu care ne-a salvat de atatea ori (chiar si cu Andorra) poate o face si de data asta.
Totusi, hai Romania!

Ultras
3rd October 2005, 14:41
Cei trei muschetari, care erau patru... /hello

dede
3rd October 2005, 15:11
scor 1-2...si romanii continua sa viseze

Gabriel28
3rd October 2005, 15:31
ba si daca batem, si finlanda pierde ambele meciuri? ce sa va facem la toti neincrezatorii astia? dati o bere? :))

Ultras
3rd October 2005, 15:32
Poate vrei sa spui Cehia... :evil:

Kasus
3rd October 2005, 16:09
Romania bate sigur, scor , spre sa le dam de la 2 in sus. Calificare nu putem sa spunem ca exista insa cred ca in sufletul fiecarui roman mai exista putina speranta.Poate....poate
HAI ROMANIA!!!

arcasul75
3rd October 2005, 16:19
vom invinge, dar nu ne vom califica. sa fim realisti, e imposibil...

Ultras
3rd October 2005, 16:52
Imposibil nu, poate improbabil...

uti2102
3rd October 2005, 21:09
Nenea Pitzi e de-a dreptul idiot : Opritza din nou la prima reprezentativa, cu toate ca nu prinde, in medie, mai mult de 10-15 minute pe meci la Steaua !!!!!
Nu intzeleg de ce-i mai cheama pe stelishti, ca se vede de la o poshta ca o face in sila ! :mda: Cheama pe cine a visat el azi-noapte, nu pe cine merita cu adevarat......Oricat de mult mi-ar placea mie atitudinea shi devotamentul lui Opritza...dar omul asta abia daca a jucat in acest sezon ! :o:
Sunt curios ce aparare traznet o sa faca Pitzi la meciul asta, shi daca nu cumva nenea Eremenko o sa faca mishto de linia noastra defensiva.... :mda:

andrei_cj
3rd October 2005, 23:57
Calificarea ar fi o minune!!!!! Dar de invins trebuie sa invinge macar sa fim infrati si sa putem sta cu capul sus!!!!

P.S. In sfarsit un jucator de la CFR CLUJ de la Nationala (Vasile Jula) ma rog si Dorinel Munteanu dar el e demult in nationala! Lica iti dorim bafta de la CLUJ!

Istvan Gyuri
4th October 2005, 08:20
/hello /hello /hello /hello bate romaniaaaaaaaaaaaaaaaaaa/hello /hello

CU 2-1 ! :ok: :ok:

andreiush
4th October 2005, 08:34
Echipa favorita: Hungary
Cum tii tu cu Romania ma? :D

Istvan Gyuri
4th October 2005, 08:38
sunt jumatate roman .. jumatate ungur ... ;)

Ro-ma-ni-a !!!!!!!!!!!!! Ro-ma-ni-a !!!!!!!!!! :yeah:

andreiush
4th October 2005, 08:40
Dar mai mult spre ungur... nick, avatar, echipa favorita :D
Oricum... fie cum zici... RO-MA-NI-A :yeah:

Utilizator
4th October 2005, 16:21
greu sa ne calificam totusi. admitand ca vom castiga toate punctele puse-n joc pana la sfarsit, cehii nu au voie sa ia mai mult de 1 punct in doua meciuri ceea ce e destul de greu. Sa zicem ca vor pierde in Finlanda (ceea ce iarasi nu prea cred), ultimul meci in grupa il vor juca insa acasa impotriva unei Olande gata calificata.

uti2102
4th October 2005, 16:55
E invers. Intai Olanda shi apoi Finlanda.
Daca ii bat portocalii se poate orice !

Utilizator
4th October 2005, 17:14
ai dreptate, retinusem gresit. Asa mai merge dar tot nu-mi vine a crede ca cehii pot pierde acasa desi Olanda e echipa tare.

jay
4th October 2005, 17:19
Se organizeaza excursie la Helsinki din Romania pentru suporteri?

uti2102
4th October 2005, 18:04
Da, dar numai pentru aia cu carnet de partid :drak:

CUCUVEAUA
4th October 2005, 18:18
Piturca Este Un Antrenor Fff Bun Luand In Considerare Ce Performante A Reusit Cu Steaua Si In Ceea Ce Priveste Meciul Cu Finlanda Nu Tre Sa Ne Asteptam La Vreo Surpriza Caci Daca Am Reusit O Asa Mare Performanta Cu Cehii Sunt Sigur Caci Din Finlandeji Fom Juca Mata Dar Nu Trebuie Sai Subestimam Caci Si Ei Joaca Fotbal Sper Sa Nu Avem Ginion Doamne Ajuta Si

Hai Piti

corto
4th October 2005, 18:47
Finlandezii nu pot sa-i bata pe cehi decat daca joaca cu foarte multa ambitie si darurire. Dar pentru asta trebuie sa aiba o motivatie ... si daca noi ii batem, ce drac de motivatie mai au sa faca o figura frumoasa cu cehii? Oricum nu bate Olanda in Cehia ... :(

delaparis
4th October 2005, 19:02
Daca Olanda cistiga simbata atunci cehii vor juca la rupere cu Finlanda si vor cistiga la scor ...
Daca Olanda face egal atunci cehii vor fi mai siguri de calificare si atunci poate ca vor lua bataie in ultimul meci ...

Zic si eu asa dar nu prea mai cred in sansele noastre.

@alpopa : Sint de acord cu tine .. Piturca e un timpit. Are noroc insa ca sint multi jucatori in forma in momentul de fata. Oprita insa e iesit din forma si nu trebuia luat in lot. Dica e in forma !!!

esku
5th October 2005, 01:38
sper sa castigam .... sansele sunt mici sa ne mai calificam, dar inca exista si trebuie sa credem in ele.
Va fi o victorie la limita acasa la Finlandezi....as zice un 1-0 pt tricolori! :ok:

Cristi
5th October 2005, 12:30
Eu cred ca Mutu ii va bate iar pe finlandezi. Cehia nu scoate mai mult de 1 punct cu Olanda si sa speram ca va fi un meci tare Cehia-Olanda care sa se lase cu oboseala si suspendari pt cehi. Olanda are TOT interesul ca Cehia sa nu se califice. Nu stiu daca cehii se vor descurca fara Koller si NU cred! Tot jocul lor era bazat pe detenta uriasului asa ca vor avea MARI probleme.

Finlandezii vor juca 2 meciuri acasa. Sa speram ca romanii ii bat si ca infrangerea ii va mobiliza pe finlandezi... care vor reusi macar un egal cu cehii.

Romania bate Finlanda: sanse 80%
Olanda bate Cehia: sanse 50% (x2 sanse 75%)
Finlanda - Cehia 1x: sanse 40% (1 solist sanse 20%)

Romania se califica: sanse 16% :headbang:

Bancaru
5th October 2005, 17:41
Sa zicem ca noi batem pe finlandezi. Apoi eu cred ca Olanda poate invinge Cehia la Praga. Ce mai ramane si ce sanse mai avem? Eu nu stiu ce meciuri mai sunt. Sincer sa fie eram convins ca sansele sunt compromise total, asa ca nu am mai acordat mare atentie.

giovanni BV
5th October 2005, 18:46
Vom cistiga acest meci , si asta numai ca sa aratam Europei , ca meciul care urmeaza , dupa cel al nostru cu Finlanda , acel meci va fi BLAT , si ma refer la Cehia- Olanda , ca desi lumea presei bate piua ca Cehia are probleme cu echipa , blaturile nu vor face nici o diferentza !!! Chiar daca nu ne vom califica , am aratat adevarul tuturor din lume ca avem un fotbal bun si ne putem bate cu oricine !!! Am facut greseli si trebuie sa invatzam din acestea !!! Poate la Europene vom da si mai mult , dar sperantze mai sint si pentru Mondiale , daca la Praga se joaca fotbal cu adevarat !!! In orice caz , HAI ROMANIA !!!

ronaldinho
5th October 2005, 21:48
Nu cred ca se pune problema ca la Praga sa nu se joace corect. Cehii sunt distrusi: fara Koller, Jankulovski si inca un titular caruia imi scapa numele. Aici se mai pune si faptul ca sansele lui Baros de a fi recuperat pana la meciul cu Olanda sunt foarte mici, si chiar daca joaca poate calca si el gresit :D. Tot ce e periculos in echipa aia sunt Rosicky si Smicer, dar daca joaca batranul Davids, sincer nu-i vad pe cei doi cehi sa emita pretentii la mjilocul terenului. Va urma meciul cu Finlanda, care Finlanda, intamplator le-a dat cehilor 3 goluri in tur si au si doi fundasi redutabili ( Hyppia si Pasanen ), pe care sper ca atacul nostru sa-i loveasca de vreo 2 ori, dar nu prea tare. :D. Eu sunt increzator in continuare in sansele Romaniei. Sa nu uitam ca acum vreo 12 ani Franta era in aceasi situatie, Cantona, ginola si compania trebuia sa scoata doar un egal din ultimele doua meciuri, acasa cu Israel si Bulgaria. Si au dat cu mucii in fasole, chiar daca conducea in minutul 80 cu Bulgaria. Pana una alta trebuie sa batem in acest meci pe Finlanda, dupa care sa stam cuminti si sa steptam un semi-esec al cehilor in Finlanda, cehi care vor veni cu moralul la pamant in Finlanda, infrangere cu Romania, infrangere la scor cu Olanda ( Doamne Ajuta :D ), jucatori accidentati, jucatori suspendati ( Doamne Ajuta :D )

stuka
6th October 2005, 01:43
Acum platim timpeniile GENERALULUI!
Dupa ce ne-a bagat in *****,shi-a pus palma in cur shi a virat-o
la arabi!Shi cand te gandeshti cat l-am pupat in cur!
Doamne,ce *******i suntem!!

MariusTR
6th October 2005, 08:30
Batem Finlanda, ok.
Dar la ce foloseste? Cehia va remiza cu Olanda si va spulbera Finlanda.
Stam pe tusa? Stam.
Sperante pe viitor, noi sa fim sanatosi.

don_denver
6th October 2005, 11:26
sper sa ii batem..si sper ca olanda sa bata cehia...care sa mai ia bataie si de la finlanda, enervata ca i-au batut niste "desculti", si apoi romania sa joace barajul pe care sa-l treaca la pas si sa ajunga in finala...ba...ia mai treziti-ma..:D....ca iarasi visez cai verzi pe pereti...ma rog...ca ii batem pe finlandezi pare mai real..

KPax
6th October 2005, 13:13
privind in urma cu manie, oricum trebuie sa ii kaftim pe finalndezi, deoarece daca rusia nu bate la 7 goluri diferenta von ajunge pt urmatoarele trageri al CM in urma 2, in caz contrar vom fi in urna 3

privind inainte cu manie e pacat de cele 2 puncte pierdute cu Armenia

sorinl
6th October 2005, 13:13
egal,ca in precedentele campanii de calificari la cm in care am fost colegi cu finlandezii(1974 si 1986)

alejandro
6th October 2005, 13:25
1-0 pentru Romania:yeah:

Utilizator
6th October 2005, 14:08
Alejandro: deja? a inceput meciul? :D

MariusTR
6th October 2005, 14:11
Unde mai pui ca Romania joaca in deplasare.
0 la zero

alejandro
6th October 2005, 14:38
Alejandro: deja? a inceput meciul? :D
Da,se joaca la chisinau:D (aici se face aranjamentul,romania a avut castig de cauza:D )

adilie
6th October 2005, 17:46
Ba fratilor, daca si in situatia de fata il iei pe Lazar si nu il iei pe Radoi. Il iei pe Oprita si nu il iei pe Iacob. Il iei pe Florentin Petre care e pana la buricul celui mai mic finlandez. Sau pe Pompiliu Stoica sau pe Dorinel Munteanu care e tot mai obosit.
Asta e selectioner? Asa pregateste campania viitoare?
Ca sa fim seriosi campania asta e clar ratata.
Asta trebuie discutat. Baietii aia din China, Coreea (Alexa, Neaga, Danciulescu) sunt asa de departe? Ca vad ca dau goluri si joaca bine. Sunt chiar si titulari spre deosebire de multe rezerve care sunt titulari doar la nationala.
Selectia se face pe interese personale, e clar. Asa nu ajungem nici la Cupa Balcanica.

SORENSEN
6th October 2005, 18:04
Cred ca vom invinge ,macar pt moral

Gabriel28
6th October 2005, 22:03
Noi ii batem, dar cehiii nu.

danito
6th October 2005, 22:29
1-0 si atit asta e valoarea

dragos_popa17
7th October 2005, 11:49
Cred ca vom invinge ,macar pt moral

Si pentru calificarile viitoare. Dupa meciul cu Cehia era un articol in care erau prezentate sansele noastre sa prindem un loc in a doua urna valorica pentru calificarile viitoare. Acestea, desi mici, existau totusi. Cu putin noroc, am putea ajunge acolo in calificarile pentru 2008. Chiar daca nu se va intampla acest lucru, o victorie cu Finlanda este foarte importanta in vederea calificarilor pentru 2010. Am avea un coeficient foarte bun de 2.083, care, alaturat unui coeficient de asemenea bun, sau macar bunicel, in urmatoarea campanie, ne-ar propulsa in a doua urna valorica, astea in conditiile in care, in calificarile trecute am strans un coef de doar 1.75, intr-o grupa indiscutabil mai usoara(chiar daca pierdem cu Finlanda, tot avem coef mai bun, 1.833).
Asadar, HAI ROMANIA, daca nu anul asta in 2008, iar daca nici atunci, macar in 2010. /hello

alejandro
7th October 2005, 11:51
Si daca nici in 2010?Lasam pentru 2012?:D

dragos_popa17
7th October 2005, 12:46
Si daca nici atunci, pe 2014 :D. Ce drek, suntem tineri, avem timp sa vedem nationala la un turneu final. Iar astia care is mai batrani i-au vazut deja la destule, le-o fost deajuns. :D

alejandro
7th October 2005, 12:51
eu vreau cel mai tarziu prin 2018:D dupa aia vin inundatiile din nou,n-o sa mai avem terenuri:D

dragos_popa17
7th October 2005, 13:03
Pai am auzit aseara la TV, pe national mi se pare, ca in 2035 intreaga Romanie va fi sub ape. Deci cel tarziu prin 2034 ar cam trebui sa ne calificam. :D Da' hai ca deja suntem off-topic.

Pronosticu' meu: Finlanda - Romania 2-4 ( Hyppia 29', Eremenko jr. 51'/ Cocis 14', Mutu 42', 77', Ov. Petre 64') :D

Later edit:
Golurile
0-1 Patrundere pe dreapta a lui Fl. Petre care intoarce mingea in careu de unde Cocis prinde un voleu senzational
1-1 Corner pentru finlandezi, Hyppia se inalta peste intreaga aparare si inscrie cu o lovitura de cap puternica
1-2 Mazilu intoarce mingea pentru Mutu care dribleaza un adversar si suteaza fara sperante pentru portarul finlandez
2-2 Eremenko jr. inscrie dupa o cursa de 40 de m, printr-un sut plasat la coltul lung
2-3 Ov. Petre inscrie dupa o lovitura libera din marginea careului, executata foarte bine de Contra
2-4 Mutu este angajat excelent de catre Cocis si inscrie printr-un lob frumos

Si mai later edit:
Cehia - Olanda 0-1 (85' Kuijt)
0-1 Kuij inscrie printr-o bomba de la 25 de metri

alejandro
7th October 2005, 13:43
ei hai:D:D:Dparca ai fi copolla:P
sa incerc si eu:D
1-0 pentru romania - gol mutu 86' (mutu aflandu-se pe jumatatea de teren a adversarilor:P )

dragos_popa17
7th October 2005, 13:51
Daca as avea mai mult timp as scrie si cronica meciului. :D
Acum astept rezultatul meciului Finlanda - Cehia. E 0-0 in minutul 26. :P

alejandro
7th October 2005, 13:57
la pauza va fi deja 0-2:D

dragos_popa17
7th October 2005, 14:09
Nu stiu ce sa zic. Minutul 44, tot 0-0. :D

MariusTR
7th October 2005, 14:11
dragos popa, ai uitat sa zici cum stam la capitolul cartonase colorate...

0-1 Kuij inscrie printr-o bomba de la 25 de metri
HOPA, olandezii astia folosesc metode neortodoxe

alejandro
7th October 2005, 14:20
bine ca nu folosesc dinamita:D

dragos_popa17
7th October 2005, 14:48
ROMANIA
1.Lobont 6
2.Contra 8
3.Rat 7
4.Tamas 6
5.Iencsi 5
(58' 13.Goian 7)
6.Ov. Petre 8
7.Fl. Petre 7
8.D. Munteanu 7
(85' 16.Lazar)
9.Mazilu 7
(72' 18.Niculae 7)
10.Mutu 9
11.Cocis 8

rezerve: 12.Coman, 14.Stoica, 15.Bostina, 17.Rosu

cartonase galbene: Iencsi (20), Rat(56), Mazilu(70), Tamas(88)
cartonase rosii: -

P.S. Tot 0-0, minutul 66.

RstInPc
7th October 2005, 14:57
Pai Dragos, ce faci ? Trebuia sa se fi terminat de mult meciul. Ne lasi in suspans ? Nu e frumos !

alejandro
7th October 2005, 15:03
asa e mai dulce calificarea:P

dragos_popa17
7th October 2005, 15:23
Mda, au fost vreo 8 minute de prelungire. :mda: Se pare ca la cehi le-au cedat nervi pe final si au inceput sa intre la rupere, l-au accidentat grav pe un finladez si s-a iscat o bataie generala sfarsita cu multe :rosu: 4 sa fiu mai exact. 3 pentru cehi si 1 pentru Hyppia. Important pentru noi este insa ca s-a terminat 0-0(desi Rosicky mi-a dat emotii in minutul 97 cand a lovit bara).
Suntem la baraj. /OLE/

delaparis
7th October 2005, 15:29
Si cu cine am cazut ?

dragos_popa17
7th October 2005, 15:40
Cu Polonia. Primul meci la ei. :D

Cristi
7th October 2005, 15:52
Daca am batut in Danemarca acum 2 ani (golul ala dupa hent si fault in atac din min. 96 nu se pune), eu zic ca batem si in Finlanda. Noi vom fi la fel de motivati ca acum 2 ani si se vede clar ca nationala Romaniei joaca bine cand e cu cutitul la os si trebuie sa castige. Finlanda nu trebuie decat sa nu se faca de ras asa ca repetarea pana la capat a scenariului din Danemarca nu va avea loc... doar printr-un accident sa pierdem in Finlanda in conditiile in care echipa Romaniei joaca din ce in ce mai bine si cea a Finlandei din ce in ce mai prost.

Pe de alta parte, cehii au probleme mult mai mari decat isi inchipuie majoritatea celor de aici. Atacul e decimat (Koller nu joaca si Baros nu va fi la 100% chiar daca intra pe teren - sa nu mai vorbim de faptul ca e iesit din forma), mijlocul sufera enorm (fara Nedved si alti 2 care le faceau tot jocul de atac) iar apararea lor a scartait dintotdeauna. Tineti cont ca Cehia e cam in aceeasi situatie cu Romania: nu are rezerve la inaltimea titularilor, cum e cazul Olandei. Campionatul cehesc e relativ slab iar 'stranierii' lor au cam imbatranit. Eu cred ca sunt sanse mari ca Olanda sa ii umileasca... Van Basten e bolnav de orgolios si cred ca eliminarea Olandei de catre Cehia la Europene va fi razbunata.

alejandro
7th October 2005, 16:01
@cristi:de ce zici ca finlanda joaca prost?:rolleyes: in ultimul meci au invins cu 5-1 pe macedonia,in timp ce romania a facut doar 2-1:ok: nu cred ca finlanda e o prada usoara:mda: da' sigur avem puterea s-o invingem:happy
@dragos:tocmai peste polonia ai dat?:jerk: o sa avem zile fripte si cu aia:D

dragos_popa17
7th October 2005, 16:27
Pai nu eu ii aleg. Eu doar raportez. :D Las' ca daca am scos-o la capat cu Olanda, Cehia si Finlanda, rezolvam cumva si cu Polonia. Oricum, din cate imi amintesc i-am batut acum 2,3 ani cu 2-1 la ei acasa. Atunci cand a iesit Lobont cu mingea la picior pana la ei in poarta aproape. :D

alejandro
7th October 2005, 16:38
daca zici tu:ok: da' vezi ca acum au mai mult tupeu,se bat de la egal la egal cu englezii:D

dragos_popa17
7th October 2005, 16:44
Pai si asta n-ar trebui sa ne sperie, pentru ca noi suntem de obicei peste englezi in meciurile directe. :D Cel putin in ultima vreme.

alejandro
7th October 2005, 16:53
of mai Dragos...cum de ratam atatea turnee finale daca suntem atat de buni?:D

sun
7th October 2005, 17:01
cred ca vom invinge fara emotii , dar acestea vor aparea la Cehia - Olanda , unde ca vor fi multe rasturnari de situatie .

HAI ROMANIA :

FINLANDA - ROMANIA 1-2 :ok:

NY_giants05
7th October 2005, 19:19
Nu ar fi prea greu sa batem in Finlanda..dar ne trebuie MULT MULT NOROC !
La cehia - olanda sunt sanse 50%50...mai ales k cehii joaca acasa. Iar urmatorul meci al cehilor e in Finlanda..unde nu prea vad de ce ar putea sa ne ajute shi sa joace bine k sa-i bata pe cehi.. Ca oricum finlandezii stau aksa..shi nu vad dc i-ar interesa de noi...
Avem sanse extrem de mici.

Crismarten
7th October 2005, 21:59
Victorie! Trebuie sa-i "batem" fara sa-i accidentam pt. ca "mai avem nevoie de ei" in ultimul meci cu Cehia cand cica ,vrem macar sa nu piarda (in eventualitate unei victorii olandeze maine)..:ok:

Pacala
7th October 2005, 22:34
in toata presa asta de kko, n-am gasit nicaieri, echipa aliniata de nationala de tineret in meciul cu tineretul finalndei. :rosu:

eu cred ca va fi blat in meciul dintre cehi si olandezi, la seniori, deci meciul nostru nu conteaza, pacat ca nu se disputa macar la aceeasi ora cele doua meciuri, am fi avut o speranta firava, asa, ne ducem ca turisti, intr-una dintre foarte putinele tari europene(poate cea mai fada) pe care n-am vizitat-o si nici nu-mi doresc sa o vizitez vreodata. Are ceva trist si un aer de anonimat absolut acest meci al nationalei in finlanda ....cat conteza avel egal din armenia pe care toti au batut-o in afara noastra :(

claudio25ro
7th October 2005, 22:39
cate sanse au echipele noastre sa castige finala cupei UEFA...cam asa au si alde Mutu ... 1% ..terminati cu prostiile..oricum nu-i batem pe Finlanda si chiar daca-i batem..ai bat si cehii..sa fim seriosi!

Dark Horror
7th October 2005, 22:46
Nici eu nu am gasit echipa din meciul de tineret.Este rushinos!!!

t.b.
7th October 2005, 22:51
la tineret am batut cu 1-0 gol Nicolita la inceputul meciului, minutul 5 parca ;) Olanda a invins in Cehia cu 4-2 si suntem inaintea lor, dar ei mai au un meci cu Finlanda

GeKuRA
7th October 2005, 23:05
HAI ROMANIAAA ! ! ! !
Cehii s-au mai accidentat... poate si acu...
important e sa batem noi...

dede
7th October 2005, 23:38
finlanda - Romania 1-2
daca la echipa de seniori nu prea mai avem sanse, atunci sa ajungem la un turneu final cu juniorii!!!
Hai Romania!

stuka
8th October 2005, 02:24
Nici nu ma gandesc decat la o victorie clara!
Or fi buni finlandezii dar numai la skiuri,fete ultra blonde shi la baut de rom
prost!
HAI ROMANIA,ACUM ORI NICIODATA!!
D.Cristoloveanu,din cel mai imputzit orash din lume,CHICAGO,ardetear focul....

lupisor lupetto
8th October 2005, 08:05
Avem nevoie de victorie in orice caz. Astfel, am strange mai multe puncte pentru coeficientul nostru.

SORENSEN
8th October 2005, 11:07
Am inteles ca daca vom invinge Finlanda , iar Rusia castiga maxim un meci din doua pe care le mai are vom particpa la tragrea la sorti pt Preliminariile CE 2008 din URNA A DOUA A asa ca nu vom mai intalni doua echipe de top ca acum Cehia si Olanda poate vom prinde o grupa cum am avut cu Danemarca si Norvegia pe care sunt aproape sigur ca un antrenor fie si el Piturca nu o va gafa gen Iordanescu (mai ales ca atunci direct se duc primele 2 echipe din grupa )
Victorie ROMANIA , putem sa castigam si o vom face.

jhon_goodboy
8th October 2005, 13:34
Sunt sigur ca baietii nostri vor castiga la cel putin 2 goluri diferenta.
Finlanda oricum a iesit din calculele pentru calificarea la mondiale si va juca ca o echipa ce nu va avea o tactica anume.
In ceea ce priveste 11-ul nostru eu zic ca cel din meciul cu Cehia e cel potrivit.
Echipa aceea ce i-a umilit pe cehi,care veneau cu ganduri mari la constanta zic eu ca e 11 ideal de dupa generatia de aur doar cu una doua modificari in mijloc.
Absenta lui Chivu nu ar trebui sa deranjeze prea mult pentru ca ea poate fi suplinita foarte bine si prin Iencsi care are sansa de a reveni la nationala dupa ceva timp.
In rest lucrurile ar trebui sa mearga bine. :ok:
Multa bafta tricolorilor. /hello

delaparis
8th October 2005, 15:52
eu cred ca va fi blat in meciul dintre cehi si olandezi, la seniori, deci meciul nostru nu conteaza, pacat ca nu se disputa macar la aceeasi ora cele doua meciuri, am fi avut o speranta firava, asa, ne ducem ca turisti, intr-una dintre foarte putinele tari europene(poate cea mai fada) pe care n-am vizitat-o si nici nu-mi doresc sa o vizitez vreodata. Are ceva trist si un aer de anonimat absolut acest meci al nationalei in finlanda ....cat conteza avel egal din armenia pe care toti au batut-o in afara noastra :(

Atit timp cit Cehia are sanse la locul 1 in grupe nu are cum sa fie preparat un blat.
Olanda nu o sa aranjeze un joc ca sa-i ajute pe cehi sa le ia locul 1 ...

In alta ordine de idei daca ma uit la fundasii centrali si la ce am inteles ca vor fi pozitiile lor am impresia ca Tamas joaca usor pe dreapta iar Iencsi exact in locul lui Chivu... adica usor stinga. Ma insel sau este exact invers de ceea ce joaca la club ?

andrei_cj
8th October 2005, 16:19
Batem noi si speram ca si Olanda sa faca acelasi lucru! Si dupa aceea Dumnezeu cu Mila!!!!! FORZA ROMANIA!

NY_giants05
8th October 2005, 16:55
Jucatorii intra pe teren... HAIDE ROMANIAAAAA !!!..Doamne ajuta sa-i batem pe finlandezi !

orixontel
8th October 2005, 16:57
Acum se canta imnul Romaniei..... HAI ROMANIA !!!!!!

Vadim
8th October 2005, 17:06
Am inceput bine, hai ca sintem pe ei. Daca stingem si lumina... :) le dam si golul.

NY_giants05
8th October 2005, 17:34
Joaca bine ai nostri..numa' k ne-au furat pana akum un penalty la Mutu !..
Vorba lui Vadim..suntem pe ei. N-ar trebui sa pierdem meciul asta !
HAI ROMANIA !

Vadim
8th October 2005, 17:40
Am avut o gramada de ocazii. Si bara aia...

NY_giants05
8th October 2005, 17:47
1-0 pt. Romania. Mutu does it again !..Meritam sa dam un gol in repriza asta...la cate faze am avut...

ultraviolet
8th October 2005, 17:51
hai romania!! hai olanda

delaparis
8th October 2005, 17:59
jucam bine si cu curaj

Ce ma ingrijoreaza este ca finlandezii sint slabi iar cehii o sa le dea o gramada de goluri

ronaldinho
8th October 2005, 18:07
cam ce au jucat cehii la bucuresti, cam asta joaca si finlandezii acum. daca-i bate olanda, eu sincer mai trag sperante.

Vadim
8th October 2005, 18:10
Cu o exceptie: le-a dat Nasu' valiza sa joace asa cum noi, iar cu Cehia sa manance foc. Prea joaca slab si au tras numai aiurea din faze bune. Plus ca dupa ce nu ne-au dat penalty dupa faultul la Mutu au mai facut unul. :D

Gabriel28
8th October 2005, 18:12
ma dispera ratarile lui Mazilu!! joaca slab?

hai cu golul2!!

delaparis
8th October 2005, 18:24
mai ne trebuie un gol ...

Petre joaca bine ..

NY_giants05
8th October 2005, 18:49
Doamneeeeeeee...ce ratare au avut finlandezii !!!...dak ala era gol..adio calificare !..in astea 4 minute de prelungire cred k o sa innebunesc :D

Gabriel28
8th October 2005, 18:52
90+2' Finlandezii au ramas in presing lool
asteptam minutu 94 ca pe revelion :))))

delaparis
8th October 2005, 18:54
bravo Romania

HAI OLANDA !!!!!

NY_giants05
8th October 2005, 18:54
GATAAA !!!...Fluier final !....Romania bate cu 1-0..meci greu pt. ai nostri. Finlandezii ne-au cam "bombardat" cu mingi in careu spre final.
Akum sa vedem ce fac cehii acasa cu Olanda. HAI OLANDAAAA !

miril
8th October 2005, 18:54
Ca de fiecare data cadem fizic si psihic spre sfarsitul meciului. Era sa ne-o faca de doua ori fostul jucator al lui Auxerre, actualmente la Tottenham, Tainio. Bine ca am batut, rezultat meritat.

ultraviolet
8th October 2005, 18:56
bravo romania greu dar asta e...au ratat multe ocazii si la sfarsit era sa ne coste....hai olanda

ViolaBoy
8th October 2005, 18:58
FORZA ROMANIA. felicitari. acum putem spera la o calificare :))

iaro
8th October 2005, 18:58
care nu valoreaza nimic daca cehii castiga mai mult de 1 punct in doua meciuri! Mare greseala am facut noi in Armenia! Cu alea 2 puncte acum eram la caldut! Oricum, hai Olanda! Iar miercuri, hai Finlanda! Ce ciudat suna! Asa e cand esti la mana altora.
Bravo baieti! Cu mai multa atentie, in preliminariile urmatoare o sa fim in postura Olandei! Forza Romania!

t.b.
8th October 2005, 19:52
Nota 10 pentru Cocis (din nou), viitorul lider al nationalei :ok: pacat ca nu a reusit sa inscrie, a avut 2 mari ocazii si la cat a muncit merita sa inscrie... A facut practic de toate in meciul asta, a alergat, s-a demarcat, a centrat, a driblat, a deposedat, un jucator complet MARE JUCATOR

De calificat nu ne calficam nici cu nationala mare nici cu cea de tineret dar macar am castigat cativa jucatori: Cocis, Mazilu, Tamas, Ov. Petre... Pacat ca nu a avut curaj Piturca sa riste mai mult si sa lase "babele" acasa, mai puteau juca si T. Balan, Nicolita, Lazar, Moti

codrind
8th October 2005, 20:02
Nota 10 pentru Cocis (din nou), viitorul lider al nationalei :ok:............ A facut practic de toate in meciul asta, a alergat, s-a demarcat, a centrat, a driblat, a deposedat, un jucator complet MARE JUCATOR

Am auzit că vor să-l ia la timişoara!
MARE GREŞEALĂ!
Acolo SE PLAFONEAZĂ! :rolleyes:
Sau
SE UNIFORMIZEAZĂ ! :rolleyes: - stau în dubii! :mda:

chico
8th October 2005, 20:08
bine ca am trecut de finlanda la limita, sa nu-i suparam prea mult lol. Nu stiu de ce toti sunt asa de pesimisti. Daca bate olanda zic ca avem sanse 50%. Fratilor voi n-ati vazut meciu cehia-finlanda? cu noroc au batut cehii...

Dorin
8th October 2005, 20:10
Sigur ca bucuria victoriei si sperantei este mare, dar ma intreb: Nu-i ceva neobisnuit ca un jucator sa dea toate golurile de 3 meciuri incoace?! E aproape miraculos ! Mai ales cind avem destui care pot sa dea goluri.
Si Romania e pe ascendent iar Cehia clar in jos .Dar ce pacat ar fi sa mearga Cehia mai departe(daca trece de baraj...).N-ar face mare branza la mondiale pe cand Romania....:yeah: D

sun
8th October 2005, 20:15
Mutu a marcat ultimele 5 goluri ale echipei nationale ( cica e un record :ok: )

noi ne-am facut treaba . Acum trebuie ca Dumnezeu sa ne mai ajute de 2 ori ( pentru ca ratarile lui Tainio din final au tinut si ele un pic de supranatural :D )

Interesant e ca Piti a reusit in sfarsit sa faca schimbul de generatii , varandu-i cu forta pe Tamas , Mazilu si Cocis in primul 11. Dar continua slabiciunile : Ovidiu Petre si Contra :headbang:

echipa ideala ar fi totusi : Lobont - Stoican , Tamas , Chivu , Rat - Petre , Radoi , Munteanu - Cocis , Mutu , Mazilu

stuka
8th October 2005, 20:32
Fiind departe de tzara,am foarte putzine informatzi despre natzionala shi antrenor..
Considerand cela de mai sus,nu pot decat sa-l felicit pe antrenor shi jucatori
care au reushit sa mentzina la suprafatza demnitatea noastra.
In inchere,platim pacatele increderii acordate unui unui individ numit GENERALUL pe care eu il degradez la gradul de ORDONANTZA al pupincurismului mondial!
Daca Dumnezeu va fi ROMAN pentru 180 de minute,vom fi calificatzi!
Salutari din cel mai imputzit orash din lume,Chicago!!
DC

Vadim
8th October 2005, 20:33
Sincer, am crezut ca e blat, atat de mult a tras pe langa poarta Finlanda. Atat de mult s-au chinuit finlandezii sa faulteze in careu (de 3 ori, pentru ca arbitrul sa nu vada decat o data). Numai ca bara lor din minutul 90 a daramat tot scenariul meu cu valiza lui Sandu bine plasata.

ronaldinho
8th October 2005, 20:41
hahaha. mai stii, poate era planificata si bara lor :D. sa-i dea Dumnezeu lui Tainio numai sanatate si putere si ajuta-l Doamne ca primul lui sut intr-un meci oficial sa insemne un gol. :D. Gata, daca bate Olanda peste 3 ore, de maine la Biserica cu totii.....:)

Nexus
8th October 2005, 20:58
Daca Dumnezeu va fi ROMAN pentru 180 de minute,vom fi calificatzi!


Ne caciulim la divinitati. Eu as fi preferat sa fie unii fotbalisti in meciurile cu Olanda sau imbecilul de Iordanescu antrenor in meciurile din debutul preliminariilor.

Nexus
8th October 2005, 20:59
hahaha. mai stii, poate era planificata si bara lor :D. sa-i dea Dumnezeu lui Tainio numai sanatate si putere si ajuta-l Doamne ca primul lui sut intr-un meci oficial sa insemne un gol. :D. Gata, daca bate Olanda peste 3 ore, de maine la Biserica cu totii.....:)

Ii da Dumnezeu 2 in meciul urmator. Am auzit ca Al de Sus mai arbitreaza in compensatie uneori :D

Ultras
8th October 2005, 21:15
Cocis si Mazilu sunt certitudini. Cu putin noroc astazi ar fi marcat. Mazilu a "scos" penalty-ul din care a marcat Mutu, a mai fost o data faultat in careu, a deviat mingea pentru Mutu in faza in care a fost si acesta faultat si nu s-a dat penalty, a mai avut cateva oportunitati bune de a marca (din punctul asta de vedere l-a cam depasit pe Sami Hyypia /hello ). Cea mai mare parca in min.20 cand i-a luat fata "campionului Europei" si a lovit mingea cu capul, care a lovit pamantul in fata portii si numai reflexul senzational a portarului de la Bolton i-a refuzat lui Ion primul gol la Nationala. Nici nu mai stiu cu cate degete a reusit sa devieze mingea peste poarta: unu sau doua? Indiferent daca prindem barajul sau nu, Piturca trebuie sa continue ceea ce a inceput! Pentru ca nu face rau...:ok:

Gabriel28
8th October 2005, 21:22
Nu e Mutu-ul singurul care marcheaza ptr tara sa de cateva meciuri incoace. Si ptr Serbia, Kezman a fost singurul marcator in ultima vreme, inclusiv golul din meciul de azi (care nu s-a incheiat inca!!).

Daca Olanda bate, avem sanse mari. sincer sa fiu, cu cateva pagini mai in urma am spus ca vor face meci egal azi, si ca miercuri Finlanda va bate!! :D Din pt-ul meu de vedere sa fie cum o fii, numai sa fie bine ptr Romania!

miril
8th October 2005, 21:29
Ultras, faza cu Mazilu a fost de-a dreptul...braziliana. De acord cu tine, despre Nationala.

montania
8th October 2005, 21:31
Tocmai ce am revenit de la stadion... frumos, mai ales ca le-am si tras-o. Totusi, parerea mea (am avut loc exact pe partea unde a fost faultul), este ca nu pre a fost 11m. As vrea sa revad si la TV, ca nu am vazut reluarea pe tabela, desi, nu cred ca s-a putut firlam unghiul prea bine. Ar fi fost asa bine daca nu ne disperau baietii cu ratarile lor. De remarcat noile achizitii la lot, excelenti, ce sa mai, a fost o placare sa-i vezi pe viu.

La iesire am asteptat baietii, multi au fost foarte joviali, si au dat autografe, poze cu suporterii, (Piti, Contra, Mutu, Lobont, ...) dar au fost si unii care nu ne-au bagat de loc in seama, poate erau obositi, ehh, sa zicem.

Am facut o gramada de poze... sunteti interesati sa vedeti asa ceva? E ceva munca de facut, dar daca lumea vrea le pot pune pe net.

Sa vedem ce fac Cehii.

Ura,
M.

BlueEnergy
8th October 2005, 21:45
Urmatorul meci oficial il jucam in toamna anului 2006 in preliminariile Campionatului European! Rezultatele din meciul cu Cehia si Finlanda pot doar sa ne dea sperantze ca macar in 2008 mergem la un turneu final!

Vadim
8th October 2005, 21:51
Bluenergy, esti tu asa de sigur?


Am facut o gramada de poze... sunteti interesati sa vedeti asa ceva? E ceva munca de facut, dar daca lumea vrea le pot pune pe net.
Sigur, ataseaza aici si le ia cine trebuie sa pe puna pe site. :) Se pot pune 5 atasamente la un post. E mai bine asa decat sa pui linkuri. Stii ca o sa ramana aici pe forum.

chico
8th October 2005, 22:02
11m ratat de cehia!!! d-zeu tine cu noi azi...sper ca pana la capat!!!!!!!

chico
8th October 2005, 22:03
si gooooooool olanda !!!!!!!!!!!
LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Dark Horror
8th October 2005, 22:06
Eu,din ce am vazut la TV,a fost penalty.Shi mai trebuia sa dea inca cel putzin unul.
Felicitari Romania!!!

Dark Horror
8th October 2005, 22:07
Dumnezeu se pare ca tzine cu Romania!!!
Bravo Olanda!

DIXX
8th October 2005, 22:10
Poate prinde Tainio cu cehii o zi mai buna ,sa-i ajute Dumnezeu.Cred ca si-a luat la capace dupa meci pt tot anul.
Hai Romania!

ronaldinho
8th October 2005, 22:10
cehii, pana acum, dupa parerea mea sunt cam furati de arbitru. le-a refuzat 1 11m mai clar ca golul lui Maradona cu mana, a amanat executarea penalty-ului, van der sar s-a miscat inainte si le-a mai anulat cehilor un gol.

OilersFan
8th October 2005, 22:11
0-2!!!!!!

miril
8th October 2005, 22:12
2-0 pentru olandezi. Hai Romania!!!

OilersFan
8th October 2005, 22:13
O sa ne muste de cur egalul cu Armenia....:(
Btw, in cazul ultraoptimist, daca ajungem la baraj avem jucatori suspendati pentru cumul de cartonase?

Dark Horror
8th October 2005, 22:15
Daca nu ne calificam,e clar ca totul s-a pierdut in Armenia.

montania
8th October 2005, 22:15
Mai urmeaza...

Nexus
8th October 2005, 22:18
Daca nu ne calificam,e clar ca totul s-a pierdut in Armenia.

Nu e groaznic ?

metallic_rain
8th October 2005, 22:20
Iordanescule cu punctele din Armenia!

Dark Horror
8th October 2005, 22:20
Este de-a dreptul oribil,dar asta e viatza.Oricum,se pare ca se formeaza o echipa adevarata.

OilersFan
8th October 2005, 22:22
Nu e groaznic ?

Yep, +2 pct in Armenia si acum eram calificati pentru baraj.....:(

montania
8th October 2005, 22:23
Set 2

dede
8th October 2005, 22:25
0-2 la pauza dupa o repriza frumoasa(cel putin pt noi): penalty ratat de cehi,
gol olanda, gol anulat cehia si iar gol olanda + o gramada de ocazii

george-dinamo
8th October 2005, 22:27
nu ma asteptam sa conduca olanda pe cehi la pauza 2-0. dar probabil olandezii si-au amitit cate au tras si ei de pe urma cehilor si vor sa-i ingroape. ruud esti cel mai tare. si totusi ramanem la mana finlandei chiar si in cazul acestei infrangeri a cehilor. il tin minte si acum pe maldarasanu inainte de meciul din armenia, ca nu dau declaratii, ca ei sunt de mana a doua...la ce rezultat au scos au fost de mana a 15-a. mare pacat. poate am fi putut sa ne calificam. daca bateam in armenia eram la baraj. si inca, daca nu scotea stelica atatea nici sansa asta n-o aveam.

montania
8th October 2005, 22:28
Set 3

Nexus
8th October 2005, 22:28
Jucam fotbal si jucam destul de bine.

Din ce am vazut la TV mi se pare ca cehii l-au pierdut si pe Ujfalusi datorita a 2 galbene. Sper sa intre in disperare si sa faca gesturi necugetate.

In afara de Barros sunt varza cu carne in atac. Si au avut si 2 penaltiuri nedate si un gol anulat corect dar efectiv la limita. Sper sa le mearga moralul in pamint.
Unde sunt aceia care vedeau blat in meciul asta ? Privind meciul asta numai notiunea de blat e o nesimtire. Ca odata Anglia si Irlanda de N ne-au dat ..cuie :D asta e... Doar erau vecini. Nu erau sa lase sa se califice niste comunisti necunoscuti.

Nexus
8th October 2005, 22:34
Va imaginati ce haliti is cehii ?

Penalty ratat -imediat gol Olanda

Gol anulat - golul 2 Olanda.

Sper sa ii tina pina miercuri.

Cehia NU cistiga in Finlanda !

montania
8th October 2005, 22:40
Set 4 si ultimul! Cred ca daca bat Olandezii ma duc si miercuri la meci!

george-dinamo
8th October 2005, 22:48
ce bine imi pare ca ii bat danezii pe greci. sa stea acasa cu anti fotbalul lor si mai ales ca m-au mancat la pariuri tot campionatul european.
hai olanda ca poti da-ne de 2 bani speranta. oare de ce ne amagim? chiar n-o sa bata cehia in finlanda? sa fim seriosi. si noi puteam sa le dam mai multe. ma gandesc ca poate tanio ala sau cum il cheama va razbuna ratarile...:D

SORENSEN
8th October 2005, 22:51
Acu sa dam cu "cashcheta de pamant" sau nu , calificarea s-a pierdut la EREVAN , cu fotbalisti fara dorinta de victorie poate si o proasta inspiratie:mda:

george-dinamo
8th October 2005, 23:04
mare pacat pentru punctele risipite aiurea la erevan. dar asta e sa speram ca tainio nu va mai rata si cu cehii ca prea de tot au fost astea cu noi.
in alta ordine de idei bravo croatilor care bat pe suedezi 1-0 (srna penalty) si sarbilor care raman pe primul loc.
si total off topic...oare de ce nu se arata nici un oltenas pe aici? sa fie din cauza rezultatului de azi? pt cei ce nu stiu...u craiova- unirea urziceni 0-1. surprinde pe cineva? cred ca au terminat la motru toate resursele!!!

dede
8th October 2005, 23:21
cehia - olanda 0-2 scor final
hai finlanda!

SORENSEN
8th October 2005, 23:43
Oare de ce am un gust amar dupa acest meci , sa fie oare din cauza faptului ca daca invingeam in Armenia si rezultaul de acum dintre cehi si olandezi eram deja la baraj:rolleyes:

GeKuRA
8th October 2005, 23:48
asta este !
HAI FINLANDA !!!

Vadim
8th October 2005, 23:50
Hai, Gekura, ca ii facem! :D

Montania, sper ca o sa fii in tribune si la Finlanda-Cehia. Ca ai fost cu noroc...

andrei_cj
8th October 2005, 23:55
Felicitari echipei ROMANIEI pt aceasta victorie care ne mai da sperante cel putin pana miercuri ca o sa reusim mult dorita calificare!

Mio
9th October 2005, 00:05
Speranta moare ultima. Miercuri suntem finlandezi. :) Hai Romania si felicitari pentru meciul castigat greu azi in Finlanda, cu tot furtisagul arbitrilor.

montania
9th October 2005, 00:06
Vad ca toata lumea zice de motivarea Finlandezilor, etc...nu cred sa fie nevoie. Oamenii astia sunt profesionisti, asa cum in seara asta au fost si Olandezii. Daca Romania e sa fie cu noroc, atunci Finii o sa scoata cel putin un egal. Sunt multe chestii negative care afecteza acum Cehia, DAR, se vor bate la Helsinki pentru victorie, asta e clar. Poate ca Finii o sa fie in stare sa speculeze chestia asta si vor lovi spectaculos. Oricum, se anunta un meci tare... Daca mai sunt bilete, merg. Tin sa zic ca azi la o peluza nici nu au vandut bilete, a fost lume numai la tribuna I si II.

Ura,
M.

area51
9th October 2005, 00:06
scoatetzi banii hey
toti cei care se dau "buni romani" si va permitetzi....acu e "sansa" voastra
Motivatzii pe finlandezi cu o prima de egal cum n-au avut in toata istoria lor...
Va da inapoi nasu banii la calificare !/hello

Mio
9th October 2005, 00:18
Vad ca toata lumea zice de motivarea Finlandezilor, etc...nu cred sa fie nevoie. Oamenii astia sunt profesionisti, asa cum in seara asta au fost si Olandezii. Daca Romania e sa fie cu noroc, atunci Finii o sa scoata cel putin un egal. Sunt multe chestii negative care afecteza acum Cehia, DAR, se vor bate la Helsinki pentru victorie, asta e clar. Poate ca Finii o sa fie in stare sa speculeze chestia asta si vor lovi spectaculos. Oricum, se anunta un meci tare... Daca mai sunt bilete, merg. Tin sa zic ca azi la o peluza nici nu au vandut bilete, a fost lume numai la tribuna I si II.

Ura,
M.
Profesionisti-profesionisti, dar azi au sutat ca in Divizia B (mai putin bara aia). Totusi au aratat ca au vurt sa bata, dar nu au putut. Iar arbitrul a cam tras si cu ei. Poate se trezesc miercuri si fac meciul vietii.

@are 51: Cu cat crezi ca va cotiza Nasu'? Si inca un lucru: cu cat crezi ca vor cotiza cehii?

montania
9th October 2005, 00:28
Nu uitati ca Finlanda era sa-i unga pe Cehi la ei acasa!! Daca nu se razbuna ratarea aia cretina a finilor la 2-2, iar in faza urmatoare au dat Cehii golul de 3-2. Dupa cum am vazut eu azi echipa Finlandei, cred ca se poate.

Cat despre arbitraj, impresia mea din tribuna a fost ca Bulgarul a fost clar cu Romania. Dar dupa cum am mai zis, trebuie sa vad meciul si la TV. Oricum, a fost o satisfactie sa vad cum trage "ceafa groasa" cu romanii. Chiar vorbeam cu baietii, ce ar fi iesit daca erau arbitrii din Norvegia, Suedia sau Danemarca...

delaparis
9th October 2005, 00:37
Urmatorul meci oficial il jucam in toamna anului 2006 in preliminariile Campionatului European! Rezultatele din meciul cu Cehia si Finlanda pot doar sa ne dea sperantze ca macar in 2008 mergem la un turneu final!

stai ca uiti barajul cu Polonia anul asta :D

george-dinamo
9th October 2005, 00:52
nu avem cum sa jucam baraj cu polonia. sunt calificate direct ocupantele primelor doua locuri din grupele cu anglia-polonia si croatia -suedia ca best 2nd team. nu mai pot fi ajunse de nici o alta ocupanta a locului 2. putem juca cu rusii/slovacii sau cu turcia/grecia/danemarca, norvegia/slovenia, spania, irlanda/elvetia. ce bine mi-ar parea sa ajungem la baraj si sa jucam cu danezii sau cu slovenii sa ne razbunam.

lupisor lupetto
9th October 2005, 01:04
Hai Romaniaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!

Hai Olanda!!!!

delaparis
9th October 2005, 01:09
Hai Romaniaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!

Hai Olanda!!!!

Gata .. au cistigat 2-0 ... nu esti la curent ?

andreiush
9th October 2005, 01:15
Au castigat... si? Gata? Nu mai tinem cu ei? :D
Hai Romania, Finlanda, Olanda! :yeah:
:D

iaro
9th October 2005, 01:16
La meciul de miercuri in mod sigur Cehia se va mobiliza la maxim, iar finlandezii nu au de ce sa stea cu "fundul in poarta". Asa ca sansele noastre raman in continuare reduse. Sa nu uitam ca cehii, desi au pierdut cu 2-0 si cu noi si cu olandezii au avut ocazii mari si chiar bare in ambele meciuri. In plus, Finlanda e facuta din "bucatele", jucatorii de valoare lipsind in acest meci.
Cu toate astea, speranta moare ultima! FORZA FINLANDA!!!! Gandind la 4-3 din tur putem spera la un 1-1! /hello

lupisor lupetto
9th October 2005, 01:18
hahaha. mai stii, poate era planificata si bara lor :D. sa-i dea Dumnezeu lui Tainio numai sanatate si putere si ajuta-l Doamne ca primul lui sut intr-un meci oficial sa insemne un gol. :D. Gata, daca bate Olanda peste 3 ore, de maine la Biserica cu totii.....:)



..deci, maine la ce ora la biserica? :D

delaparis
9th October 2005, 01:19
Au castigat... si? Gata? Nu mai tinem cu ei? :D
Hai Romania, Finlanda, Olanda! :yeah:
:D

Mai baiete daca ne intilnim cu ei in grupe la mondiale ??? :D

prudenta mare ... te rog !

andreiush
9th October 2005, 01:20
Doamne da sa ne intalnim.. la mondiale! :yeah:

delaparis
9th October 2005, 01:24
Daca cu adevarat meritam, o si fim si acolo ...

Florin2004
9th October 2005, 01:25
N-ar fi rau nici Slovenia sau Norvegia la baraj..avem politze de platit in mai multe locuri. Dar pana una alta sa ne rugam ca cehii sa se impiedice miercuri la Helsinky. Eu cred ca nicioadata in istoria romaniei nu au mai tinut romanii cu o formatie straina cum o sa tinem miercuri cu Finlanda. Practic e ca si cum am juca noi sub numele Finlandei si trebuie sa nu pierdem meciul...evident cu diferenta aferenta de valoare..comparatia era doar la nivel sentimental.

lupisor lupetto
9th October 2005, 01:37
Set 4 si ultimul! Cred ca daca bat Olandezii ma duc si miercuri la meci!


Pai, TREBUIE sa mergi si miercuri! Si nu uita sa-i spui antrenorului finladez sa-l bage pe Petrescu fiindca ala va juca ca un taur pentru tara sa de origine! /hello


Toti impreuna: HAI SUOMI!

lupisor lupetto
9th October 2005, 01:43
La baraj n-avem cum sa picam cu tari gen Slovenia sau Slovacia. Vom intalni tari tari fiindca avem coeficient mic.

baez
9th October 2005, 02:21
Ba fratilor, daca si in situatia de fata il iei pe Lazar si nu il iei pe Radoi.
tu te pricepi la fotbal cum ma pricep eu la curlingi, sportul ala pe gheata. daca Lazar si Radoi joaca acelasi post... inseamna ca ai mancat masline de la Gigi sau ai luat prea multe cotoare in cap de la Meme. sigur ca trebuia sa-l ia pe finu', nu neg chestia asta, poate si Lovin si cu Ghi(ni)onea erau o optiune dupa mintea ta odihnita. deocamdata a iesit bine asa si nu uita: calificarea a pirdut-o casketa cu finu-tau in teren:jerk:

lupisor lupetto
9th October 2005, 02:32
meciul intreg se poate downloada aici http://download.btrichmedia.com/SPORT5_DEV_2CONT/standard/fullmatch/englisch/500k/FINROM20051008ENG500.wmv (multumim lui Detroithomer)

Gabriel28
9th October 2005, 03:16
multa sanatate ptr linkul cu meciul!

jay
9th October 2005, 04:14
Daca mai sunt bilete, merg.
Mai sunt! http://www1.ticketservicefinland.fi/PriceTable?eventId=FIN6968OLY10121 ;)

Nexus
9th October 2005, 05:44
..deci, maine la ce ora la biserica? :D

11 30 , linga altar.

Luati o mutra evlavioasa si purtati tricoul de joc al lui Mutu.
:D :drak:

lupisor lupetto
9th October 2005, 06:17
Baieti, aveti incredere in mine cand va spun ca Finlanda poate sa-i tina in sah pe Cehi. Ei chiar pot sa invinga.

stuka
9th October 2005, 07:23
Multzumesc Domnului pentru cele 90 de minute de a fi roman.
Doamne,lasa-l pe Bush in seama irakienilor shi afganezilor shi nu-i mai binecuvanta agresiunile doar 90 de minute pe care sa l-e dedici Romanilor shi Finlandezilor.Vreau sa-i vad pe PAPICHKU shi pe MAMICHKU in rahatul pe care l-au pregatit romanilor!
P.S.De cate ori intentzionez sa ma rog Domnului e ocupat cu razboiul IDIOTULUI!
Salutari,DC

ronaldinho
9th October 2005, 10:48
Imi pare rau ca nu am venit si eu cu un post, la finalul meciului de la praga. Am vazut meciul si sunt convins ca cehii sunt la pamant. Au fost furati ca in codru de arbitru. Trebuia dictate cel putin 2 11 m pt cehi + eliminarea fundasului dreapta olandez + validarea golului. Sa nu mai zicem de faulturile de joc. Dar, fiind roman, stiu ce inseamna acest lucru. Si noi am fost de multe ori furati pe fata de arbitru, si am dat-o in bara cu toate acestea.....sper sa fie si cazul Cehiei. Dupa parerea mea, din aceasta grupa ar merita sa se califice clar toate cele trei echipe: Romania, Olanda, Cehia......dar cum viata e grea, una va iesi. Sper din tot sufletul ca aceasta sa fie Cehia.

andrei_cj
9th October 2005, 10:57
Chiar ca daca privim asa grupa toate trei meritam calificarea dar sunt sanse 50/50% ca sa mergem noi in locul Cehilor!

adilie
9th October 2005, 11:24
tu te pricepi la fotbal cum ma pricep eu la curlingi, sportul ala pe gheata. daca Lazar si Radoi joaca acelasi post... inseamna ca ai mancat masline de la Gigi sau ai luat prea multe cotoare in cap de la Meme. sigur ca trebuia sa-l ia pe finu', nu neg chestia asta, poate si Lovin si cu Ghi(ni)onea erau o optiune dupa mintea ta odihnita. deocamdata a iesit bine asa si nu uita: calificarea a pirdut-o casketa cu finu-tau in teren:jerk:

Cand am zis eu ca Radoi joaca pe acelasi post cu Lazar?
Poate te-a muscat pe tine un caine turbat? Sau poate cei de la Sportul au inceput sa invete pt examene si sa le ia corect? Sau nu mai sunt rromi in Giulesti?
Unde citesti despre Radoi, citesti ca-i finu luii Gigi, altceva nu conteaza.
Daca Radoi sau oricare jucator poate fi judecat dupa un singur meci, dupa mintea ta obosita, nu mai e nimic de discutat.
Deci daca vorbim pe forum pt a ne jigni putem continua, dar eu nu doresc asa ceva. Nu am de gand sa jignesc pe cei care nu sunt de aceeasi parere cu mine.

apparte
9th October 2005, 11:43
Ieri am avut o aniversare placuta:D !Sper ca ziua orasului sa se termine la fel!

Ultras
9th October 2005, 12:08
Cand am zis eu ca Radoi joaca pe acelasi post cu Lazar?
Poate te-a muscat pe tine un caine turbat? Sau poate cei de la Sportul au inceput sa invete pt examene si sa le ia corect? Sau nu mai sunt rromi in Giulesti?
Unde citesti despre Radoi, citesti ca-i finu luii Gigi, altceva nu conteaza.
Daca Radoi sau oricare jucator poate fi judecat dupa un singur meci, dupa mintea ta obosita, nu mai e nimic de discutat.
Deci daca vorbim pe forum pt a ne jigni putem continua, dar eu nu doresc asa ceva. Nu am de gand sa jignesc pe cei care nu sunt de aceeasi parere cu mine.

Piturca stie mai bine ce are de facut. N-o mai frecati atata cu Radoi ca ne-ati obosit. Cand va fi timpul sa revina (si sa-si revina) Piturca il va convoca. Asa ca nu mai clevetiti ca niste ****ri telenoveliste pentru ca va chinuiti degeaba... Dar ma intreb, Finului ii va conveni postura de rezerva? Pentru ca momentan nu prea are loc in primul 11...

esku
9th October 2005, 12:26
Va fi o victorie la limita acasa la Finlandezi....as zice un 1-0 pt tricolori! :ok:

Asa cum spuneam...1-0 pt tricolori....:ok:
Sper ca Finlanda sa incurce Cehia si sa ajungem la baraj.....
Offfff Iordanescule, ce bune erau alea 2 puncte pierdute in Armenia....acum eram la baraj!!!:mda:

andreiush
9th October 2005, 12:30
Lasati cashketa. Nici nu merita sa-i mai pomenim numele!

baden
9th October 2005, 15:50
Olanda a dovedit inca odata ca este o superechipa ...
Romania mai poate primi o sansa !? (Oferta ne-o poate face numai Finlanda)

Sky_Leader
9th October 2005, 20:04
nu mai conteaza ce a facut Pitzi......Conteaza ca acum suntem in carti pentru mondiale...chiar si cu sanse mici....as indrazni sa spun infime.sambata am dat dovada ca avem o echipa puternica.
Dupa parerea mea...la mentalitatea jucatorilor in momentul de fata,in frunte cu MUTU(un jucator care se va afirma mai mult decat HAGI),in caz ca Romania s-ar califica la un turneu final,cred ca am face o figura f.f.f frumoasa...adica am ajunge chiar in semifinale..si chiar mai sus.asta a fost parerea mea..poate putin cam optimista.Nu ne ramane decat sa ne rugam la D-zeu,ca Hyppia,Eremenko,Forsell si restul garniturii Finlandei sa scoata macar un punct din meciul de miercuri.

ATI
9th October 2005, 20:19
Se poate! Trebuie sa credem pana la capat in sansa noastra!

DIXX
9th October 2005, 20:38
Un lucru e sigur,finlandezii trebuie motivati financiar de federatie de oamenii de afaceri de jucatori de pietoni de oricine dar trebuie motivati pt ca si asa sint cam sutirei si cehii oricum isi vor da viata pe teren.

Ultras
9th October 2005, 21:12
Nu cred ca trebuie stimulati financiar. Suna a balcanism. Eu cred ca finlandezii isi doresc sa castige, nu sa joace la rezultat. Asta poate fi rau pentru noi. Dar sper sa marcheze primii, pentru ca presiunea asupra cehilor sa fie maxima. De fapt totul depinde de cehi. Sper sa se trezeasca d-abia dupa terminarea meciului si la Mondial sa stea la televizor si sa intrebe cum au putut rata calificarea...

Cainele
9th October 2005, 21:13
hai ma sa fim seriosi...voi chiar mai credeti in calificare?
s-a dus drq odata cu ideeile generalului handicapat Kashketa

Ultras
9th October 2005, 21:22
Bogdan Stelea (Cap) - Flavius Stoican, Cosmin Bărăcuan, Flavius Moldovan,
Ioan Dancia - Florin Cernat, Mihai Tararache, Sorin Paraschiv, Gabriel Caramarin - Ciprian Marica, Adrian Neaga
46' Nicolae Dică
63' Marius Măldărăşanu
76' Florin Bratu

Nu selectia a fost proasta (in conditiile in care erau multi indisponibili), ci tactica si lipsa de determinare in joc...

lupisor lupetto
9th October 2005, 21:35
Nu ar trebui sa ne adventuram in scenarii si lucruri asemenea. Mai bine stam cu picioarele pe paman si asteptam inca 3 zile.

Sky_Leader
9th October 2005, 21:43
Ne calificam fratzilor/hello :degete:
o sa imi cumpar bilete de avion pt germania pt la anul

GeKuRA
9th October 2005, 21:48
stie careva vreun FORUM de fotbal din FINLANDA sa ii incurajam ?? unul mai po****t... ca am gasit unu dar nu da nimeni pe acolo.:(
HAI FINLANDAAA ! ! !

o sa imi cumpar bilete de avion pt germania pt la anul
te duci la furat sau ce ?? :happy :happy :happy :happy :ok:

area51
10th October 2005, 00:36
ma Fac Finlandez!
Sa Moara Mama!



Ma Imbrac Miercuri In Alb-albastru Si Strig:


Suomiiiiiiiiiiiii!

george-dinamo
10th October 2005, 11:58
faza cu stimulatul finlandezilor ma face de 2 zile sa rad non-stop. pai finlanda, tara cu unul din cele mai mici indice de coruptie din lume, super-profesionisti, au nevoie de stimularile noastre? fiti seriosi. daca va fi sa ii incurce pe cehi o vor face pe bune, fara stimulente de la noi. de asemenea, daca vor pierde vor pierde tot pe bune. ei nu au in educatie faza asta, care sincer cred ca numai la noi se intalneste...hai sa-i dam bani lu ala sa-si faca treaba.

MariusTR
10th October 2005, 12:00
Vezi ca baietii au deschis topic separat cu spaga. Mai egzact Vadim.
Numa' bine! haide Steaua!

Gigel Sportul
11th October 2005, 00:28
Vezi ca baietii au deschis topic separat cu spaga. Mai egzact Vadim.
Numa' bine! haide Steaua!

Pai... era si logic, cine putea sa o deschida??? decat tot un practicant al acestu sport. Nu este necesar: nordicii au o alta mentalitate, pentru ei nu conteaza niciodata obiectivul de peste 2 sau de peste 10 ani, pe ei ii intereseaza urmatorul meci. Marea lor durere este sa nu se faca de ras, sa dea tot ce au mai bun, din acest motiv am avut probleme cu finlandezii, au avut si vor avea si cehii... Dar pentru romani (mai ales din cei de teapa celui ce a deschisa acel topic), banul muta si muntii din loc, cat timp ai de unde il stoarce. Dupa ce nu mai are vaca lapte, poti sa o si impusti. Din evolutia ultimelor 12 luni se vede clar, prietenii stiu de ce iar cu nestiutorii problemei nu discut.

uti2102
11th October 2005, 00:47
Sa vina pesedeii inapoi ! Ne e tare dor de ei :happy

baez
11th October 2005, 02:53
Cand am zis eu ca Radoi joaca pe acelasi post cu Lazar?
Poate te-a muscat pe tine un caine turbat? Sau poate cei de la Sportul au inceput sa invete pt examene si sa le ia corect? Sau nu mai sunt rromi in Giulesti?
Unde citesti despre Radoi, citesti ca-i finu luii Gigi, altceva nu conteaza.
Daca Radoi sau oricare jucator poate fi judecat dupa un singur meci, dupa mintea ta obosita, nu mai e nimic de discutat.
Deci daca vorbim pe forum pt a ne jigni putem continua, dar eu nu doresc asa ceva. Nu am de gand sa jignesc pe cei care nu sunt de aceeasi parere cu mine.
porumboiule, in momentul in care ai spus ca l-a luat pe x in loc sa-l ia pe y, cam ce credeai ca se intelege?:ciocan:
lasa-i pe aia de la Sportul sa-si ia examenele, conteaza ca fac o scoala, tot le ramane ceva in cap chiar daca ce spui tu era valabil pe vremea lui Valentin, bine macar ca nu-i mai ia nimeni cu japca in armata:mda:
referitor la rromi, afla ca sunt mai putini in Giulesti decat la un antrenament cu suporteri al Stelei, cumva ar trebui sa te maguleasca chestia asta:rolleyes:
legat de Radoi: pe postul lui este cel mai bun din tara (inca), peste un an va fi ce mai bun din Ghencea, peste doi ani va fi cel mai bun de la el din familie... si tot asa. relatia lui cu nasul sau de cununie ia adus doar cel mai mare salariu din div. A si o plafonare pe cinste, parerea mea. eu am tot spus ca trebuia convocat dar se pare ca tu citeai alte topicuri:(
p.s. cum te imparti la meciurile Vasluiului cu Steaua?

stuka
11th October 2005, 04:27
Cred ca este necesar sa renuntzam la variantele shpertzului.Este degradant.
Am convingerea ca ONOAREA shi PATRIOTISMUL vor invinge iar noi ROMANII
vom avansa la faza urmatoare.Regret ca nu pot sa fiu prezent la partida decisiva.
Inchei cu gandul la un miracolAm incercat din nou sa ma rog lui Dumnezeu.Era ocupat cu IDIOTUL!!!

adilie
11th October 2005, 08:47
porumboiule, in momentul in care ai spus ca l-a luat pe x in loc sa-l ia pe y, cam ce credeai ca se intelege?:ciocan:
lasa-i pe aia de la Sportul sa-si ia examenele, conteaza ca fac o scoala, tot le ramane ceva in cap chiar daca ce spui tu era valabil pe vremea lui Valentin, bine macar ca nu-i mai ia nimeni cu japca in armata:mda:
referitor la rromi, afla ca sunt mai putini in Giulesti decat la un antrenament cu suporteri al Stelei, cumva ar trebui sa te maguleasca chestia asta:rolleyes:
legat de Radoi: pe postul lui este cel mai bun din tara (inca), peste un an va fi ce mai bun din Ghencea, peste doi ani va fi cel mai bun de la el din familie... si tot asa. relatia lui cu nasul sau de cununie ia adus doar cel mai mare salariu din div. A si o plafonare pe cinste, parerea mea. eu am tot spus ca trebuia convocat dar se pare ca tu citeai alte topicuri:(
p.s. cum te imparti la meciurile Vasluiului cu Steaua?

Eu am facut facultatea pe vremea lui Ceausescu. La toate echipele existau compromisuri. Cele studentesti ii faceau cu facultate pe jucatorii lor, cei de la Steaua si Dinamo luau jucatorii mai buni bagandu-i in armata, iar echipele din provincie aveau jucatorii pe statele de plata din fabrica fara ca acesti jucatori sa stie unde e fabrica.
Poate ca nu m-am exprimat eu corect, dar nu am avut in intentie a spune ca la luat pe Lazar in locul lui Radoi. Si in ultimele meciuri Radoi a jucat la inchidere asa ca nu stiu care este postul lui.
Cat despre Sportul acesta este un SRL a lui Siman care banuiesc ca aduce profit. Nu-mi amintesc sa fi cumparat vreodata Siman vreun jucator.

PS: Avand in vedere ca "retrogradeaza multe echipe campionatul asta" tin cu Steaua ca au mai multa nevoie de puncte. Vasluiul scapa de retrogradare si fara punctele care le-ar lua cu Steaua. Si asa cum Craciunescu la retrogradat pe Stefan, asa va incerca si cu Porumboiu dar nu o sa-i mearga (cu toate ca in unele privinte nu sunt de acord cu Porumboiu)

Ultras
11th October 2005, 09:55
Sportul este mai putin un serele al lui Siman, decat este Steaua SRL-ul ciobanului. Cat despre transferuri, vorbeste dupa ce te informezi. Tocmai, ca lui sile i-a trecut cheful sa mai cumpere jucatori dupa ce si-a luat teapa cu Maxim de la ... Paunescu (150.000$). Balan e luat de la Rapid, Secareanu de pe la Buzau, Stancu de la Astra, etc. Dar de ce sa cumperi jucatori cand iti cresc in gradina? La Steaua e de inteles. La juniorii au loc numai pilele si carausii...

adilie
11th October 2005, 10:32
Sportul este mai putin un serele al lui Siman, decat este Steaua SRL-ul ciobanului. Cat despre transferuri, vorbeste dupa ce te informezi. Tocmai, ca lui sile i-a trecut cheful sa mai cumpere jucatori dupa ce si-a luat teapa cu Maxim de la ... Paunescu (150.000$). Balan e luat de la Rapid, Secareanu de pe la Buzau, Stancu de la Astra, etc. Dar de ce sa cumperi jucatori cand iti cresc in gradina? La Steaua e de inteles. La juniorii au loc numai pilele si carausii...

Daca tu compari Steaua cu Sportul, nu e nimic de discutat.
Ciobanul (pe care nici eu nu-l agreez in mod deosebit) a facut pentru oamenii necajiti mai mult decat 100 de Simani. Intereseaza-te mai bine cati bani a dat si cati a luat Siman pe traficul de jucatori. Trece sezon fara sa vanda Siman ceva? E oare vreun filantrop? A luat o teapa, dar cate a dat?
Exemple: Gigel Bucur (rezerva la Timisoara), Galamaz (rezerva la Dinamo) si altii
Despre juniorii Stelei nu ma pronunt (Ogararu, Nesu, Simion, Litu). Nu te gandi ca au mai fost imprumutati pe la altii. Sunt ai Stelei.

Ultras
11th October 2005, 11:56
Momentan, Siman nu a facut avere pe spinarea statului (implicit a noastra a tuturor), ca sa aibe de ce sa faca acte filantropice. Cu exceptia faptului ca e reticient la plata impozitelor (ca majoritatea celor din fotbal) nu i se poate reprosa nimic. Galamaz era titular la Rapid de unde a fost cumparat de Dinamo, iar Gigel va confirma daca va fi folosit asa cum trebuie... Puteai sa dai exemple mai bune de stelisti proveniti de la juniori, nu petarde...

Referitor la sumele investite si de cele obtinute de Siman situatia sta cam asa: initial a investit cam 2 mil $, plus cheltuielile pe vreo 6 ani de cand este la echipa. Din vanzarea jucatorilor a scos pana acum vreo 3,5 mil $. Cred ca e pe 0 sau are un mic profit, de cateva sute de mii de dolari.

ronaldinho
11th October 2005, 15:56
@ultras, adilie.....nu vreau sa fiu maimutica si sa va intrerup acest dialog electrizant, fiindca ar fi pacat de timpul pe care l-ati petrecut scriind, si altfel mi-as bate joc de munca voastra. Dar, va anunt, cu respect ca sunteti complet off-topic si cred ca ar fi mai bine daca ati continua discutia in alta parte sau chiar pe privat, daca tinde sa devina mai vulcanica. Scuze baieti pentru interventie si nu uitati ca scopul acestui thread este acela de a discuta meciul Finlanda-Romania. Multumesc

adilie
11th October 2005, 16:01
Scuze, asa e. Problema insepuse de la evolutia llui Mazilu cu Finlanda.

ronaldinho
11th October 2005, 16:47
....da, o evolutie de 6,5-7 din punctul meu de vedere. A ratat mult, dar ocaziile respective si le-a cam facut de unul singur prin plasament si intuitie. A dat foarte bine cu capul dintre 2 fundasi mai inalti ca el si a anticipat bine centrarile lui contra si badoi. Are meritul de a fi obtinut acel 11 m, foarte usor acordat, parerea mea si mai ales ca a sprijinit apararea mai mult decat Mutulica, cu toate ca avea un rol mai ofensiv decat el. E un jucator de perspectiva, care poate mai mult, zic eu. Mai trebuie putin tupeu si niste experienta, dar are fata de atacant de clasa, dar meciul asta nu a stralucit. Singurul care a jucat foarte turat a fost Rat, din punctul meu de vedere omul meciului, un jucator intr-o vizibila crestere de forma.

adilie
11th October 2005, 17:49
Nu consider ca penalti-ul a fost usor acordat. Eu zic ca a fost clar. Prostia portarului. Aici il apreciez pe Mazilu. A fost smecher. Ala vroia sa prinda mingea, el l-a devansat si s-a impiedecat de mainile portarului, nemaiputand sa-si continue actiunea.
Faza de pe finalul meciului a fost o lupta corp la corp. Arbitrul a procedat corect. La 1,81 m si 72 kg nu poti emite ceva cand te atingi de un finlandez.
Si cred ca a fost si in afara careului.

Ultras
11th October 2005, 22:32
Aici te contazic. Daca ai inregistrarea meciului mai revezi o data faza. Mazilu este strivit intre doi finlandezi, ceea ce se penalizeaza cu lovitura libera oriunde s-ar desfasura faza. Dar nu despre asta este vorba. Kallio (19), care vine din spate, il loveste cu piciorul in coaste, fara a avea vreo intentie de a juca mingea. Chiar daca ar fi vorba de o intrare intarziata tot cu lovitura libera si cartonas galben trebuia sanctionata. Cat despre pozitia in care s-a produs lovitura nici eu nu sunt foarte sigur, dar mi se pare ca este chiar pe linia careului. Reluarile sunt bune numai pentru a observa faultul, nu si pozitia in care a fost comis.

Cantactul este evident si dupa modul cum se deplaseaza piciorul finlandezului dupa lovitura...