PDA

View Full Version : Etapa 23: Poli Timisoara – FC Poli Iasi



Pages : [1] 2

tchibos
12th March 2007, 00:56
SAMBATA, 17.03.2007

Poli Timisoara – FC Poli Iasi CANAL D 15.30

Discutii inainte si dupa meci aici :ok:

KillinG FieldS
12th March 2007, 01:22
Poli tm pierde meciul asta.Nu am ce sa va fac ..... ;)

Cipus
12th March 2007, 01:48
meciul din cupa a fost pentru Naidin, acesta va fi pentru Adrian Ilie. Desigur bate Poli Timisoara, tot cu 2-1

iaro
12th March 2007, 02:34
Timisoara are echipa buna, dar probabil uimiti de ce au facut pustii, principalii s-au pierdut un pic cu firea. Noi suntem pe drumul regasirii, iar omogenitatea echipei pare sa iasa la lumina. Speram oricum sa fie un meci frumos, care sa nu lase loc la speculatii de genul "plata" pentru nu stiu care jucator.
Ma gandesc la un 1-1, dar, oricum, va fi foarte greu.
Surprizele sunt admise :)

YoYoyOi
12th March 2007, 07:59
castiga Timisoara, cu orice echipa ar folosi.

Ammadeus
12th March 2007, 09:01
ii pii bunii sau vi targuitzi iar pi-un saindvishi si-o cola?

DanielAndrei
12th March 2007, 09:14
li dam o moldoveanca focoasa de-a noastra si tie niste bipuieli....legat de meci, de data asta cred ca se va juca pe bune :D

malexoid
12th March 2007, 09:45
li dam o moldoveanca focoasa de-a noastra si tie niste bipuieli....legat de meci, de data asta cred ca se va juca pe bune :D
numai asa puteti repeta isprava din septembrie '95 :D

DanielAndrei
12th March 2007, 10:39
nu cred...atunci nu am venit cu moldoveanca ;)

grande
12th March 2007, 10:41
castiga Poli !:ok: ,dar nu spun care !!!

DanielAndrei
12th March 2007, 10:50
off-topic..cine minte : cum pot exista 2 echipe intr-o tara cu aceasi denumire, reprezentand acelasi oras? Poli Timisoara in Liga 1 si Poli Timisoara in Liga 3!! astept o lamurire...

TaciAcolo
12th March 2007, 10:51
daca baga juniorii poate au mai multe sanse :D tmisorenii x2 cred

nr.zece
12th March 2007, 11:31
un x plictisitor

codrind
12th March 2007, 13:18
numai asa puteti repeta isprava din septembrie '95 :D

Rezultatul ala, la cine e in PALMARES ??? :evil:

Doar zambon ne poate spune!!! :yes:

GeKuRA
12th March 2007, 13:24
in meciul asta Iasul cred ca va arata mai mult decat a facut-o in CUPA...
numai ca... nu prea vad sorti de izbanda...
doar daca joaca Popa cu 3 varfuri... numai asa putem sa-i batem :ok: :D

FORZA POLI !!!

crissis
12th March 2007, 13:24
In aparenta Timisoara e favorita dar nu se stie niciodata . Poli Iasi cele mai bune meciuri le-a facut in deplasare si de aceea cred ca cel putin un egal e realizabil mai ales ca in ultima vreme timisorenii nu se prea regasesc.

Elphax
12th March 2007, 13:52
iar vin iesenii la Tm?

sper sa vina cu alta atitudine si poate cu ceva pofta de joc ...

crissis
12th March 2007, 14:04
In meciul asta altfel se va pune problema . Sa speram ca forma slaba a timisorenilor se va mentine si Poli Iasi va reusi sa plece neinvinsa de la Timisoara .

boni2204
12th March 2007, 14:06
Am votat x, dar sper intr-un 2 chiar daca e greu.
Fortza POLI IASI!

SORENSEN
12th March 2007, 14:10
2 ...trebuie intoarsa favoarea :groggy:

crissis
12th March 2007, 14:14
2 ...trebuie intoarsa favoarea :groggy:

:ok: asa ar fi corect .
E timpul ca Poli Iasi sa arate ca nu este o echipa oarecare si cred ca o victorie la Timisoara ar face uitat si iertat episodul din cupa .
Forta Poli Iasi

be@
12th March 2007, 14:22
Mda... Mai mult de un punct nu cred ca putem obtine, oricat mi-as dori eu. Cand ati pierdut ultimul meci acasa? Cu Rapidul, 1-3?
Mai violetilor, am si eu o intrebare pentru voi, ca trebuie sa stiti mai bine. Silvasan nu zambeste niciodata? Tot timpul cand l-am vazut era incruntat. :D

be@
12th March 2007, 14:24
meciul din cupa a fost pentru Naidin, acesta va fi pentru Adrian Ilie. Desigur bate Poli Timisoara, tot cu 2-1

Hai, ma serios? Du-te ca nu te cred.

crissis
12th March 2007, 14:37
meciul din cupa a fost pentru Naidin, acesta va fi pentru Adrian Ilie. Desigur bate Poli Timisoara, tot cu 2-1

Meciul din cupa a fost pentru amindoi acum un 0-0 sau cel mult 1-1 va fi .

Jus7M3
12th March 2007, 14:46
bafta Timisoara .. desi nu cred ca aveti nevoie in meciul acesta .. n-are cum sa va puna probleme iasul !! :ok:

tchibos
12th March 2007, 15:47
sper sa bata Timisoara, nu de alta dar Iasiul le in lupta cu Farul pentru retrogradare

malexoid
12th March 2007, 16:09
Mda... Mai mult de un punct nu cred ca putem obtine, oricat mi-as dori eu. Cand ati pierdut ultimul meci acasa? Cu Rapidul, 1-3?
Mai violetilor, am si eu o intrebare pentru voi, ca trebuie sa stiti mai bine. Silvasan nu zambeste niciodata? Tot timpul cand l-am vazut era incruntat. :D

e un tip vesel, zambeste mereu...acuma nu stiu ce-o fi vazut cand te-a intalnit de s-a speriat atata de rau :confused:

cipricuta
12th March 2007, 16:10
Timisoara are echipa mai valoroasa, o recunoaste chiar si Iasi-ul. In plus joaca si acasa. Insa Timisoara pare mai degraba o echipa de moral, iar moralul lor, chiar daca nu e la pamant, e foarte aproape. Daca mai consideram ca cea mai buna performanta a echipei in acest an a apartinut echipei de tineret, as zice ca pe Bega principalul adversar al Timisoarei e tocmai Timisoara. Presiunea e mare atat din partea clubului, cat si a suporterilor, care cer echipei mari, cu pretentii, sa puna macar un pic de suflet pe teren. Nici nu vreau sa ma gandesc ce va fi daca Timisoara continua evolutia in aceeasi nota in campionat si pierde si Cupa ...

De cealalta parte Iasi-ul pare o echipa linistita, fara niste valori deosebite, fara pretentii mari, dar capabila sa muste daca e lasata s-o faca. Antrenorul Ionut Popa a demonstrat ca poate face minuni (scuze suporterilor moldoveni, dar cred ca victoria la Timisoara ar fi o minune). Si fiind un om care se pricepe la oameni, cred ca va pune accent si pe impactul tribunelor daca scorul va fi alb mai multa vreme.

Asadar vad un meci incrancenat, de 0-0. Pronostic X.

crissis
12th March 2007, 17:47
Un meci egal la Timisoara e realizabil obiectivul . Daca Poli Iasi va sti sa profite de pasa proasta prin care trec timisorenii se vor intoarce la Iasi cu cel putin un punct .

be@
12th March 2007, 17:49
e un tip vesel, zambeste mereu...acuma nu stiu ce-o fi vazut cand te-a intalnit de s-a speriat atata de rau :confused:
M-a vazut cand dadea declaratii la tv., sau ce? :lol: :lol:



FIFA cere FRF sa puna in aplicare decizia TAS in cazul palmaresului lui Poli Timisoara pina la 23 martie



Forul mondial a trimis, luni, o adresa oficiala secretarului general al FRF, Adalbert Kassai, prin care ii cerea acestuia ca, pina la data de 23 martie, cel tirziu, forul roman sa puna in aplicare decizia Tribunalului de Arbitraj Sportiv de la Lausanne in cazul palmaresului gruparii Politehnica Timisoara.
"Am luat cunostinta de faxul datat la 1 martie 2007 si care continea decizia amanuntita a Curtii de Arbitraj pentru Fotbal din cadrul Federatiei Romane de Fotbal (...). Dupa o analiza amanuntita, am luat nota ca FRF nu s-a supus deciziei TAS din 5 decembrie 2006 (n.r. - de atribuire a palmaresului clubului FC Politehnica Timisoara SA). Am dori sa va amintim ca asociatiile sunt obligate sa recunoasca deciziile TAS si sa se asigure ca membrii ei, in speta cluburile, se supun hotaririlor TAS. Din partea directorului Comitetului Disciplinar al FIFA, trebuie sa va cerem sa puneti in totalitate in aplicare decizia finala obligatorie a TAS pina cel tirziu la 23 martie 2007 si sa ne informati despre aceasta implementare, pina la aceeasi data", se arata in adresa semnata de directorul Departamentului Juridic al FIFA, Marco Villige, si de Volker Hesse, de la Departamentul Disciplinar.

GeKuRA
12th March 2007, 18:13
Fenechiu si Carlan ... era semnul ala... astia 2 ... nu mai zic... :mda: :mda: :mda:
La naiba cu politica... :mda:

KillinG FieldS
12th March 2007, 19:19
Meci De X2

Casuba
12th March 2007, 19:48
castiga Poli !:ok: ,dar nu spun care !!!

POLI e numai una din ele...POLI IASI...

:evil:

Lordliv
12th March 2007, 19:55
in b cu iasiul !
bate poli timisoara!

Cipus
12th March 2007, 19:56
Hai, ma serios? Du-te ca nu te cred.

Si urmatorul meci pentru Silvasan :evil:
Serios vorbind, Iasiul nu are cum sa castige la Poli. Chiar daca au dat 4 goluri cu Jiul (si inca 4 cu Ceahlaul cand era si Onofras), atacul inca sufera, Balba inscrie insa numai din penalty iar Palimaru a profitat de caderea Jiului in rest nu mi se pare ca a aratat prea multe pana acum. Poate Silvasan sa se razbune insa e greu de crezut. Sa nu uitam ca va reveni si Mansour dupa etapa de suspendare, un jucator foarte bun care a mai inscris in poarta Iasiului

be@
12th March 2007, 20:41
Alexa: "Batem Poli Iași"


Mijlocașul lui Poli, Dan Alexa, care ieri a revenit la antrenamentele echipei, s-a arătat dezamăgit că echipa sa nu a învins la Bistrița. "Am pierdut două puncte importante. Am avut ocazii multe și puteam să învingem. Acum trebuie să dăm totul în meciul cu Poli Iași. Nu va fi deloc ușor pentru că au un antrenor foarte bunși probabil ne va fi mult mai greu pentru că sînt sigur că și-au luat măsuri după ce i-am învins în mod categoric în cupă", a spus capitanul echipei viola.



Oare ce meci o fi vazut baiatul asta? La el 2-1 e scor categoric? :lol:

Ferko
12th March 2007, 20:50
Si daca pana la meci Timisoara iese din fotbal asa cum ameninta Iancu ? Atunci sigur este 2 !

poliis
12th March 2007, 20:59
o sa scoata umflatu de Iancu banii pt palmares pana la urma, si se va juca meciul (si chiar daca nu scoate banii, tot ramane, dar cu numele vechi, CS FC Politehnica AEK Timișoara, si cu alte culori, si evident...cu istoria de 5 ani)...asa ca pe teren se va juca, si va fi egal 1-1

crissis
12th March 2007, 21:30
in b cu iasiul !
bate poli timisoara!

:happy :happy :happy dupa voi oltene :jerk:
Cel putin egal se termina :ok:
Oltene un vechi proverb romanesc spune ca: "razbunarea e arma prostului "

Cra10veanu
12th March 2007, 22:26
Hai Poli!!! Timisoara evident, in B cu moldovenii :lol:

crissis
12th March 2007, 22:51
Hai Poli!!! Timisoara evident in B :lol:

:ok: E buna oltene la tine nici nu ma asteptam la altceva .
Timisoara - Poli Iasi X

Cra10veanu
12th March 2007, 23:04
dupa ce v-au jucat si-n cupa si-n campionat voi mai sperati cel putin la un egal ? :D hai in B cu plutonu, vrem echipe de traditie in A

STEEL
13th March 2007, 00:03
Bate Iasiu'.

trotica
13th March 2007, 00:22
o sa scoata umflatu de Iancu banii pt palmares pana la urma, si se va juca meciul (si chiar daca nu scoate banii, tot ramane, dar cu numele vechi, CS FC Politehnica AEK Timișoaraiancu mai degrabă se-aruncă pe geam de la parter decât să pună numele ăsta, are o alergie teribilă la perioada Doboș-Panduru, nu degeaba i-a mătrășit pe toți cei care simpatizau cu vechea gardă :D

on-topic: în principiu, ar trebui să câștigăm...
P.S. Bea, super remarca ta cu 2-1-le :happy :happy :)

be@
13th March 2007, 00:31
dupa ce v-au jucat si-n cupa si-n campionat voi mai sperati cel putin la un egal ? :D hai in B cu plutonu, vrem echipe de traditie in A

Oltene, care campionat, ca la Iasi a fost 0-0. Oricum va asteptam pe voi sa va bagam inca o data la matineu. Mai aveti rabdare o etapa, si ne ocupam de voi.



Cotnari vrea să cumpere clubul de fotbal Poli Iași!


• "Dorim să urcăm această echipă în plan internațional la nivelul vinului de Cotnari: în topul marilor competiții europene", promit posibilii investitori • înainte de a depune o ofertă concretă, șefii renumitei societăți de vinificație vor avea o discuție cu primarul Gheorghe Nichita, pentru a vedea în ce condiții pot prelua gruparea din Copou

Implicată deja de cîțiva ani în susținerea primdivizionarei de fotbal din Copou, societatea Cotnari SA și-a anunțat ieri intenția fermă de a prelua în totalitate clubul Politehnica Iași.


"Putem investi anual măcar 3 milioane de dolari"

Dorința de a achiziționa întregul pachet de acțiuni al clubului a apărut după ce conducătorii echipei antrenate de Ionuț Popa au declarat recent că se pune foarte serios problema ca Poli să nu mai primească licența pentru sezonul viitor. Principala cauză ar fi datoriile mari acumulate la bugetul de stat, care acum se ridică la aproximativ 1.000.000 RON. "Nu ar fi nici o problemă să achităm această restanță pînă pe 31 martie, termenul limită pînă la care Poli trebuie să scape de datorii și să ofere garanții ferme că dispune de susținerea necesară pentru a-și putea continua activitatea în Liga I. Ne doare că un simbol al Iașului, cum este Poli, se află în pericol de a nu se mai putea înscrie în primul eșalon, deși locul ocupat în clasamentul final i-ar permite să continue în elită. Asta ne-a determinat cu adevărat să luăm decizia de a ne implica total în fotbal. Cu atît mai mult cu cît inițiativa vine din partea unui alt simbol al Iașului", ne-a declarat Laurențiu Anghel, director de marketing la societatea Cotnari.

Acesta mai susține că asigurarea unui buget anual de două-trei milioane de dolari pentru Poli nu constituie nici o problemă, conducerea firmei făcîndu-și deja un calcul foarte riguros în acest sens. "Dacă ne-am exprimat clar și direct dorința de a prelua integral clubul, înseamnă că ne-am făcut o serie de calcule foarte serioase și am ajuns la concluzia că avem puterea de a finanța o echipă din Liga I. Singura problemă care ne-o punem este ca autoritățile ieșene să-și dorească să ne predea acest club", a completat Laurențiu Anghel.

Poli, în cupele europene?

Conducătorul de la Cotnari susține că societatea are o strategie foarte clară în privința fotbalului, dar că în prealabil dorește să poarte o discuție serioasă și cu factorii de decizie din municipiul Iași. În funcție de concluziile discuțiilor cu primarul Gheorghe Nichita, Anghel promite să facă publică și oferta care va fi înaintată conducerii Politehnicii. "O spunem clar și din capul locului că nu ne-am opune deloc unei colaborări cu Primăria, care a făcut adevărate minuni la stadionul *Emil Alexandrescu+ și pe al cărei sprijin contăm pe mai departe", a mai precizat Anghel.

Aspirațiile celor de la SC Cotnari referitoare la Poli sînt mari, ei dorind ca fotbalul ieșean să ajungă în cinci ani pe cele mai titrate stadioane din Europa. "Ce mai, nu are nici un rost să ne ascundem după deget: dorim să ducem echipa din Copou la nivelul la care a ajuns pe plan internațional vinul de Cotnari, adică în topul marilor competiții europene. Ne dorim mult să susținem această activitate, dar trebuie văzut, repet, și în ce condiții ne-ar oferi autoritățile locale acest club atît de mult îndrăgit de microbiștii ieșeni", a conchis directorul de marketing al SC Cotnari SA.

Cipus
13th March 2007, 01:10
2-1 e scor categoric? :lol:


Sa fim seriosi, Poli a avut 2-0 fara sa se intrebuinteze prea mult, Sfarlea a marcat pe final pentru statistici, s-a vazut "aerul" de meci amical :drak: . Nu zic ca e ceva rau, Iasiul nu avea nevoie de cupa, mai multa nevoie avea de jucatori. Acum insa va fi alt meci si Iasiul are motive sa sper intr-un rezultat de egalitate, orice punct adus de "afara" insemna un pas mare in lupta pentru evitarea retrogradarii

hamsterutz
13th March 2007, 02:30
alt meci pe care iau bani la pariuri...1 clar :)) meciu e decis de mult si e la pachet cu cel din cupa...
cat despre cotnari...doamne ajuta sa scapam de nichita odata :D

hamsterutz
13th March 2007, 02:34
dupa ce v-au jucat si-n cupa si-n campionat voi mai sperati cel putin la un egal ? :D hai in B cu plutonu, vrem echipe de traditie in A

si eu vreau...si abia astept sa le facetzi voi loc iar :happy...dupa timisoara venitzi voi si iar va bagam in B no prob :happy

Cra10veanu
13th March 2007, 04:43
Pe cine ati bagat voi in B descultilor? :ras-plans: numai de la moldoveni poti auzi asemenea penibilitati. Nu va mai dati atata importanta ca nu sinteti decat simplii trecatori prin divizia A.
ps : poate n-a fost prea clar cand am spus echipe cu traditie, pt o echipa care se respecta locul 6 in clasament nu ar trebui sa reprezinte cea mai buna performanta. :evil:

arfel
13th March 2007, 07:22
dupa ce v-au jucat si-n cupa si-n campionat voi mai sperati cel putin la un egal ? :D hai in B cu plutonu, vrem echipe de traditie in A

pai echipe de traditie e iasu nu e aek de 5 ani asa ca esti cam prostut

arfel
13th March 2007, 07:25
alt meci pe care iau bani la pariuri...1 clar :)) meciu e decis de mult si e la pachet cu cel din cupa...
cat despre cotnari...doamne ajuta sa scapam de nichita odata :D


Scapi de nichita ia cotnariu si se va intampla asa:
- echipa se va numi cotnari iasi
- culorile altele
-vanzari de jucatori
- schimbare staff tehnic

ti-ar comvenii?

be@
13th March 2007, 07:28
@ Cipus: Nu ti se pare ca tu le stii cam pe toate? N-ai vazut meciul, dar iti dai si cu parerea tu peste tot. Parca ai fi atotstiutorul. Mai lasa-ne.

@hamsterutz: vorbesti numai aiurea.

P.S. Oltene, ciocu mic, periculosilor, ca sunteti pe 10. :lol:
Mare echipa, dom'le. Lasa, ca va scoatem impresiile etapa viitoare. Si ia vezi cum vorbesti, ca pentru desculti ar trebui sa primesti AVERTISMENT.

poliis
13th March 2007, 10:48
Scapi de nichita ia cotnariu si se va intampla asa:
- echipa se va numi cotnari iasi
- culorile altele


asta de unde ai mai scos-o ? staful tehnic nu cred ca se va schimba, iar vanzari de jucatori au fost si pana acum, singura diferenta e ca acum vor fi bani pentru altii mai buni...si eu sincer abia astept sa ia nichita mana de pe echipa, ca is satul de circul care e acum intre consilieri/primar/parlamentarii din Iasi/prefectura/s.a.

1-1

Ess
13th March 2007, 11:20
Scapi de nichita ia cotnariu si se va intampla asa:
- echipa se va numi cotnari iasi
- culorile altele
-vanzari de jucatori
- schimbare staff tehnic

ti-ar comvenii?

:happy :happy :happy
Mie da. Sa vad pe sticla de vin fatzau' lu' Popa :D
OT:meci de 1 X

crissis
13th March 2007, 11:27
Scapi de nichita ia cotnariu si se va intampla asa:
- echipa se va numi cotnari iasi
- culorile altele
-vanzari de jucatori
- schimbare staff tehnic

ti-ar comvenii?

Si care este problema ?
Ceeace conteaza e ca investitorul sa fie serios si sa asigure stabilitatea financiara si linistea la echipa si dupa aia vor veni si performantele. Orasul Iasi merita sa aiba echipa in prima liga si nu conteaza ca vor sa schimbe denumirea si culorile clubului . Important e ca echipa sa scape de Nichita .
Forta Poli Iasi
Meci de X

crissis
13th March 2007, 11:45
Pe cine ati bagat voi in B descultilor? :ras-plans: numai de la moldoveni poti auzi asemenea penibilitati. Nu va mai dati atata importanta ca nu sinteti decat simplii trecatori prin divizia A.
ps : poate n-a fost prea clar cand am spus echipe cu traditie, pt o echipa care se respecta locul 6 in clasament nu ar trebui sa reprezinte cea mai buna performanta. :evil:

Pe cine faci tu descultilor bai oltene:jerk: . Oare nimeni nu vede neamprostia lui asta . Aloooo moderatorii dorm sau interzice regulamentul sa fie pedepsiti moderatorii care incalca regulamentul . Acest individ nu este la prima asemenea fapta .
Hai Poli Iasi reusim sa scoatem macar un egal :ok:

arfel
13th March 2007, 12:13
daca echipa is va schimba numele vom ajunge ca adversarii nostrii..ramane nechita cu palmaresu =))..si astea le-am auzit de pe telem la stiri

DanielAndrei
13th March 2007, 12:17
lasa ca aia sunt mai desculti decat asa zisii desculti ai craioveanului!!
@ craioveanu: apropo, nu mai stii cine v-a bagat in B, oltene? cine a contribuit la retrogradarea voastra? si nu ai vrea sa te incalt cu cateva vorbe dulci, asa ca prazu vostru?

boni2204
13th March 2007, 12:58
dupa ce v-au jucat si-n cupa si-n campionat voi mai sperati cel putin la un egal ? :D hai in B cu plutonu, vrem echipe de traditie in A
Si care ar fi echipele de traditie?????
iar vorbeste gura fara tine sau pardon scrie mana fara sa stie neuronul:mda:
Facem un exercitiu sa vedem cate echipe sunt de traditie in liga 1?
Pai daca tu consideri traditie doar pt echipele care au castigat campionate, inseamna ca ar trebui sa avem o liga doar de 6-7 echipe care sa nu retrogradeze niciodata si unde mai pui ca daca le scoatem pe steaua si dinamo ca ele sunt doar niste facaturi ale comunismului cum ziceti voi(unii, ca sa nu generalizez)mai raman vreo 4-5 si cu cine va mai certati voi?????????:rolleyes:
Eu cred ca ar trebui sa fim mai limpezi in gandire si sa nu lasam ura sa ne intunece judecata cand facem asemenea afirmatii gratuite.
De acord cu tine, daca vor pica in b toate celelalte echipe care s-au infiintat la primul rasarit de soare in democratie si reintra toate echipele cu traditie in A , iar Iasul nu ar fi in primele 18 atunci mai vorbim.
Dar nu se joaca pe statistici ,ci in teren si acum aceasta este liga 1 , nu se poate trai din amintiri cum faceti voi, eu prefer un viitor glorios decat un trecut comemorat.:ok:
cat despre meci Timisoara este peste noi ca valoare, dar sper ca macar sa jucam cu daruire si poate ca vom castiga ceva....;)

crissis
13th March 2007, 13:11
Boni doar cu valoarea nu cistigi nimic ,trebuie sa mai si muncesti . Ce a fost in cupa nu ne face cinste nici noua si nici timisorenilor . Poli Iasi e destul de solida echipa pentru a face fata Timisoarei ,eu sunt convins ca daca Poli Iasi joaca fotbal poate pleca chiar si invingatoare de la Timisoara .

boni2204
13th March 2007, 13:41
Boni doar cu valoarea nu cistigi nimic ,trebuie sa mai si muncesti . Ce a fost in cupa nu ne face cinste nici noua si nici timisorenilor . Poli Iasi e destul de solida echipa pentru a face fata Timisoarei ,eu sunt convins ca daca Poli Iasi joaca fotbal poate pleca chiar si invingatoare de la Timisoara .
Corect, eu doar am spus ca valoric in ceea ce priveste cota jucatorilor Timisoarei este mai mare decat a iesenilor, dar pe teren nu joaca cota lor si de asta si eu sper sa scoatem un rezultat pozitiv in conditiile unui meci disputat pe teren:ok:
Chiar daca fundasii centrali se pare ca vor juca pt prima data impreuna anul acesta, pt ca Onut este suspendat, si mai raman doar Ionescu si Bernard care nu au jucat de mult impreuna.Ciobanu nerefacut 100% si Adrian Ilie nu poate juca:mda:

DanielAndrei
13th March 2007, 14:13
Chiar daca fundasii centrali se pare ca vor juca pt prima data impreuna anul acesta... si mai raman doar Ionescu si Bernard :

sa il bage pe Buta langa Ionescu si repetam figura de la pitesti :D

crissis
13th March 2007, 14:17
sa il bage pe Buta langa Ionescu si repetam figura de la pitesti :D

Stie el Ionut Popa ce sa faca ca echipa sa dea ce e mai bun pe teren .
La Timisoara se pare ca inca nu s-au linistit lucrurile si Poli Iasi trebuie sa profite de acest fapt .

be@
13th March 2007, 14:33
Hai, ma, nu va retrageti? Abia astept. :drak:

m4st3r
13th March 2007, 14:55
3-0 la masa verde...fi fericita moldoveanco'

crissis
13th March 2007, 15:03
3-0 la masa verde...fi fericita moldoveanco'

:no: :no: :no: nu este corect asa .

frf :rosu: sunteti niste hoti

boni2204
13th March 2007, 16:29
sa vina Iancu la Iasi sa bage banul ca la noi nu sunt probleme cu palmaresul:D :D :D

boni2204
13th March 2007, 16:32
Cred ca nu este normal ce se intampla, patronii vin si pleaca, iar palmaresul este al cluburilor nu al unor bisnitari:mda:
Fortza Poli Iasi

boni2204
13th March 2007, 16:46
Dupa ce directorul executiv al FC Rapid, Constantin Zotta, a declarat ca va ataca în instanta decizia Curtii de Arbitraj pentru Fotbal (CAF), care obliga alb-visinii la plata sumei de 189.500 de dolari, pentru transferul lui Daniel Pancu de la Rapid la Cesena, presedintele Sorin Boca nu s-a aratat surprins. "Era normal, chiar ma asteptam la asa ceva dar nu face nimic. Pot sa atace unde vor dar înainte trebuie sa ne plateasca banii, asa cum a decis CAF", a spus acesta.

CE ITI ZICEAM EU CRISSIS CA ASTIA DE LA RAPID NU VOR PLATI SI DOMNUL COPOS O COACE EL SA SE SCOATA.
HAI POLI IASI LUPTA LA TIMISOARA!

malexoid
13th March 2007, 17:41
Hai, ma, nu va retrageti? Abia astept. :drak:

mai intai ne distram oleaca cu mamaligarii, dupa aceea...

starsteel
13th March 2007, 18:41
Atentie ca asta nu e meciul din Cupa! :D

Cipus
13th March 2007, 19:19
@ Cipus: Nu ti se pare ca tu le stii cam pe toate? N-ai vazut meciul, dar iti dai si cu parerea tu peste tot. Parca ai fi atotstiutorul. Mai lasa-ne.


deocamdata esti singura persoana care imi face reprosuri cu sau fara argumente, in cazul tau fara. Nu le stiu pe toate insa cunosc destul de multe si crede-ma ma uit suficient la meciuri si dedesuptul meciurilor cat sa-mi fac o parere. Oricum nu are rost sa mai discuti despre asta, tu cunosti doar 2 echipe, Iasi si National, eu le stiu si pe celelalte 16 :drak:
Apropos, am vazut pe thread-ul Craiova - Gloria, tu ai fost prima care i-a atacat pe olteni si ei ti-au raspuns pe masura, din punctul meu de vedere esti vinovata. :evil:
On topic: nici Timisoara nu sta prea bine teoretic e meci de 1X, sa vedem insa practic

lucian_iasi
13th March 2007, 19:41
Timisoara joaca destul de slab in ultimul timp cu prima echipa(mai bine joaca a doua :evil: ) ..putem scoate un egal acolo...Doamne Ajuta :D

GeKuRA
13th March 2007, 20:56
Scapi de nichita ia cotnariu si se va intampla asa:
- echipa se va numi cotnari iasi
- culorile altele
-vanzari de jucatori
- schimbare staff tehnic



singurul loc unde am vazut "Una dintre condițiile impuse de Cotnari SA ar fi ca echipa Politehnica Iași să-și schimbe numele, astfel încât să fie prezentă și imaginea Cotnari SA." a fost in Prosport.ro ...
in restul ziarelor locale nu am vazut nimic... si din cate am observat ziarele locale sunt mai bine informate...
asa ca... multa vorba...


FORZA POLI !!!

ASR
13th March 2007, 20:58
Ne vedem pe/in teren!!

Castiga Poli Iasi cu 0-3 la masa verde!!

Sergio_D
13th March 2007, 21:15
:no: :no: :no: nu este corect asa .

frf :rosu: sunteti niste hoti

FRF-ul trebuie doar sa puna in aplicare decizia venita de la FIFA... nu vad unde este vina lor.

Daca meciul se va juca, tind sa cred ca va fi egalitate. :thinkso:

codrind
13th March 2007, 21:42
.... hai in B cu plutonu, vrem echipe de traditie in A

Oltene confirmi zicala!!! ;)

Ui aici:

Politehnica Iasi a fost prima echipa a studentilor din Iasi care a luat fiinta la 27 aprilie 1945.
Clubul Sportiv universitatea (CSU) craiova s-a infiintat in 1948.

Deci ???? Cine o are mai mare ??? :D Tradiția binențeles
:headbang:

Lordliv
13th March 2007, 22:02
Oltene confirmi zicala!!! ;)

Ui aici:

Politehnica Iasi a fost prima echipa a studentilor din Iasi care a luat fiinta la 27 aprilie 1945.
Clubul Sportiv universitatea (CSU) craiova s-a infiintat in 1948.

Deci ???? Cine o are mai mare ??? :D Tradiția binențeles
:headbang:

poli iasi are doar 25 de sezoane in a
craiova are 42 de sezoane in a!

de performante ,nu mai vorbim,pentru ca nu avem cu ce sa ne comparam!
( si in finala cupei federatiei v am batut cu 2-0,la voi jucand romila si simionas,desi nu aveau voie,dupa regulament,la noi nejucand balaci si crisan!)

forza timisoara! baga i in b !

crissis
13th March 2007, 22:07
Dupa ce directorul executiv al FC Rapid, Constantin Zotta, a declarat ca va ataca în instanta decizia Curtii de Arbitraj pentru Fotbal (CAF), care obliga alb-visinii la plata sumei de 189.500 de dolari, pentru transferul lui Daniel Pancu de la Rapid la Cesena, presedintele Sorin Boca nu s-a aratat surprins. "Era normal, chiar ma asteptam la asa ceva dar nu face nimic. Pot sa atace unde vor dar înainte trebuie sa ne plateasca banii, asa cum a decis CAF", a spus acesta.

CE ITI ZICEAM EU CRISSIS CA ASTIA DE LA RAPID NU VOR PLATI SI DOMNUL COPOS O COACE EL SA SE SCOATA.
HAI POLI IASI LUPTA LA TIMISOARA!

Boni prietene ai sa vezi ca se va ajunge pina la neprogramarea Rapidului in liga si ai sa vezi atunci cum vor plati copos si ai lui toti banii pe Pancu .
Forta Poli Iasi
Timisoara - Poli Iasi X :ok:

boni2204
13th March 2007, 22:08
poli iasi are doar 25 de sezoane in a
craiova are 42 de sezoane in a!

de performante ,nu mai vorbim,pentru ca nu avem cu ce sa ne comparam!
( si in finala cupei federatiei v am batut cu 2-0,la voi jucand romila si simionas,desi nu aveau voie,dupa regulament,la noi nejucand balaci si crisan!)

forza timisoara! baga i in b !
1.Chiar daca ne inving timisorenii mai e departe pana in b, deci nu ne pot baga ei.:rolleyes:
2.Daca doresti raul altuia s-ar putea sa o patiti voi si atunci nu stiu pe unde o sa mai scoateti camasa:mda:
3.fortza Poli Iasi:yeah:

Q.
13th March 2007, 22:09
Acum nu vreau sa fiu (foarte) rau cu timisorenii... dar, dupa faza cu/din Cupa, macar atata puteti sa faceti si voi... sa va retrageti de la meciul asta si sa pierdeti cu 0-3 ... oricum pt voi nu ar avea mare importanta rezultatul, dar pt noi :D ... ar fi culmea sa se intample asta... as rade cum n-am ras niciodata ;)

crissis
13th March 2007, 22:27
poli iasi are doar 25 de sezoane in a
craiova are 42 de sezoane in a!

de performante ,nu mai vorbim,pentru ca nu avem cu ce sa ne comparam!
( si in finala cupei federatiei v am batut cu 2-0,la voi jucand romila si simionas,desi nu aveau voie,dupa regulament,la noi nejucand balaci si crisan!)

forza timisoara! baga i in b !

lordliv aveam o parere mai buna despre tine dar ... se pare ca m-am cam inselat .
cra10veanu spunea ca vrea echipe de traditie in prima liga si codrind ia raspuns nu era vorba de rezultate directe sa de parcursul celor doua echipe dealungul vremii si codrind a vrut sa sublinieze faptul ca Poli Iasie o echipa cu traditie in fotbalul romanesc dar care inca nu a reusit sa obtina performante notabile ,voua nu va contesta nimeni vechimea ,traditia si performantele . Istoria e istorie si trebuie respectata si tratata ca atare . Cit despre cine pe cine baga in B las-o balta mai este mult pina la capat .
Forta Poli Iasi

Lordliv
13th March 2007, 22:36
lordliv aveam o parere mai buna despre tine dar ... se pare ca m-am cam inselat .
cra10veanu spunea ca vrea echipe de traditie in prima liga si codrind ia raspuns nu era vorba de rezultate directe sa de parcursul celor doua echipe dealungul vremii si codrind a vrut sa sublinieze faptul ca Poli Iasie o echipa cu traditie in fotbalul romanesc dar care inca nu a reusit sa obtina performante notabile ,voua nu va contesta nimeni vechimea ,traditia si performantele . Istoria e istorie si trebuie respectata si tratata ca atare . Cit despre cine pe cine baga in B las-o balta mai este mult pina la capat .
Forta Poli Iasi

nu i nimik! am eu o parere foarte buna despre mine!
nu i nimik! nu va baga timisoara in b,va baga stiinta etapa viitoare,daca nu va baga stiinta,TOT o sa va bage cineva in b!( poate consiliul local)
nu i nimik! nu a obtinut iasiul nici o performanta ,incepand cu 1960,nici nu va obtine ceva in urmatorii 50 de ani!

forza stiinta!:ok:

crissis
13th March 2007, 22:53
Nu are rost sa ma pun cu tine ca e pierdere de timp . Cind o sa luati voi campionatul ( peste 50-100 de ani ) atunci retrogradam si noi . Astazi in clasament stati in umbra lui Poli Iasi valorosilor .
Forta Poli Iasi

Lordliv
13th March 2007, 23:00
Nu are rost sa ma pun cu tine ca e pierdere de timp . Cind o sa luati voi campionatul ( peste 50-100 de ani ) atunci retrogradam si noi . Astazi in clasament stati in umbra lui Poli Iasi valorosilor .
Forta Poli Iasi

SUNT DE ACEEASI PARERE : prea slaba pentru noi, aceasta adunatura ,numita poli iasi!:D

forza timisoara ! forza stiinta!

ps.stai molcom moldovene ,in 2 ani ,luam al cincilea titlu!
voi retrogradati anu' asta!:evil:

crissis
13th March 2007, 23:04
:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
E buna . Pacat ca la virsta ta mai crezi in basme :happy :happy
Forta Poli Iasi

codrind
13th March 2007, 23:57
lordliv aveam o parere mai buna despre tine dar ... se pare ca m-am cam inselat .....



:happy :happy :happy

Doar atât!

crissis lasă-i !! Toți sunt "ȘTANȚAȚI" ! :ciocan:

Despre meci: sper ca alb-albaștrii să scoată măcar un punct pe terenul alb-negrilor:lol:

Cra10veanu
14th March 2007, 03:55
Oltene confirmi zicala!!! ;)

Ui aici:

Politehnica Iasi a fost prima echipa a studentilor din Iasi care a luat fiinta la 27 aprilie 1945.
Clubul Sportiv universitatea (CSU) craiova s-a infiintat in 1948.

Deci ???? Cine o are mai mare ??? :D Tradiția binențeles
:headbang:

la voi nici notiunile de baza nu sint clare, fotbalul fiind inca o actualitate pe acolo :drak:
3 ani "lungime" dar degeaba moldovene :lol:
hai timisoara, baga-i unde le e locu :evil:

Lordliv
14th March 2007, 07:32
@ crisis este normal ca,daca nu ai visuri ( chiar indraznete pentru unii ) si sa lupti pentru ele,sa ramai in mocirla,acolo unde sunteti voi!

hohotele de ras ale voastre, va demonstreaza caracterul infantil de care dati dovada!

4 echipe din moldova ,sunt prea multe ,fata de posibilitatiile zonei!
asa ca va mai dau o sansa: ORI VOI ORI PINALTY IN B ANUL ACEATA!

varsta mea?! ce aveti cu ea? sunteti complexati cand vorbiti cu o persoana care a trait pe viu niste meciuri si niste performante ale fotbalului romanesc,fata de voi ,care le cititi din ziare ( multe dintre ele prezentate tendentios de mercenarii presei!)

chinezu
14th March 2007, 07:45
Meci de x intre blatistii Cupei.

Cipus
14th March 2007, 10:03
Ma intreb daca s-ar aduna undeva forumistii, tot asa se vor certa oltenii cu moldovenii sau o sa taca malc? Poate acum sunt acoperiti in spatele tastaturii dar fata in fata mai are vreunul curaj, sau... din contra, se va lasa cu bataie?
On topic: Craiova si Gloria pot termina campionatul in prima jumatate a clasamentului, sper insa ca Gloria sa nu faca antifotbal si sa fie un meci frumos cu multe goluri, decat un 0-0 chinuit si tras de par, mai degraba o infrangere spectaculoasa cu 4-3 cum face Otelul.

poliis
14th March 2007, 10:05
On topic: Craiova si Gloria pot termina campionatul in prima jumatate a clasamentului, sper insa ca Gloria sa nu faca antifotbal si sa fie un meci frumos cu multe goluri, decat un 0-0 chinuit si tras de par, mai degraba o infrangere spectaculoasa cu 4-3 cum face Otelul.

cum adica on topic ? ce treaba are craiova sau gloria cu cele doua Poli ?
daca vezi ca scriu numai oltenii pe aici, nu inseamna ca joaca echipa lor

BAK
14th March 2007, 10:20
@ crisis este normal ca,daca nu ai visuri:confused: :D

....hai poli, aia din timisoara..... 2-1 pentru poli(viitoare ripensia)

Cipus
14th March 2007, 10:26
ceea ce spuneam, atatea aberatii incat am si uitat ca sunt pe thread-ul Poli-Poli, daca se gaseste un moderator simpatic sa stearga postul precedent nu ma supar.
On topic: meci de 1X, sunt curios daca va mai apara Popa dupa eroarea de la Bistrita sau i se va da o sansa si lui Pantilimon. De la Poli Timisoara singurii jucatori care merita sa imbrace tricoul de titular sunt Emeghara, Alexa, Bucur si Masour. Sunt convins ca Iasiul vine cu aceleasi ganduri ca si in deplasarea precedenta de la Pandurii, dar as vrea sa nu uite ca au pierdut acel meci si sa incerce totusi sa atace mai mult

B0gdaaaN
14th March 2007, 12:54
1 solist ...nu avem prea multe sanse la Timisoara...poate un egal printr`un miracol....de victorie nici nu se pune vorba

dardar_3
14th March 2007, 12:56
Poli Iasi castiga prin retragerea lui poli...:D...

Asa se numeste oare echipa care joaca pe Dan Paltinisanu?...:D

malexoid
14th March 2007, 16:19
:confused: :D

....hai poli, aia din timisoara..... 2-1 pentru poli(viitoare ripensia)

cam greu cu...Ripensia, dar te asigur BAK ca egal cum se va numi echipa, ori nu se va mai numi nicicum, se va retrage cu fruntea sus dupa ce a maturat mamaliga de pe teren!
2-1 denota generozitate din partea ta, trust me!
daca ai posibilitate sa vezi partida de acolo de unde esti (vad ca nu foarte aproape...), uite-te, ca vei tzine minte ceea ce vei vedea!

starsteel
14th March 2007, 16:33
M-ai omorat cu mamaliga, am sentimentul ca o puneti voi de mamaliga, de fapt deja v-a pus-o de mamaliga Zambon, daca scapati de Poli Iasi vin "mamaligarii" de la Otelul si va arata cum se joaca fotbal adevarat cu bani putini in cont insa cu conducere de first class. Adica invers ca la voi!
P.S. Tu crezi ca mamaliga are originea in Moldova? Ea cauta si ofera tuturor un raspuns avizat.

radcom
14th March 2007, 16:42
AEK, vi se apropie sfarsitul... DESFIINTATI-VA !!!!!!!!!!, ca ati obosit pe toata lumea cu ineptiile voastre!!!!!!!!:sleep:
@CraZECEveanu: Tocmai v-am trimis noi acolo (acu' 2 ani).:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :happy :happy :happy Un sfat : MATURIZATI-VA !!!!:ciocan:

Kooler
14th March 2007, 16:42
Greu de spus cine bate. In mod normal batea Timisoara, dar acum nu se stie.

Jus7M3
14th March 2007, 17:13
AEK, vi se apropie sfarsitul... DESFIINTATI-VA !!!!!!!!!!, ca ati obosit pe toata lumea cu ineptiile voastre!!!!!!!!:sleep:
@CraZECEveanu: Tocmai v-am trimis noi acolo (acu' 2 ani).:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :happy :happy :happy Un sfat : MATURIZATI-VA !!!!:ciocan:

hahahahahah .. pe cine unde ati trimis bah disperatilor ?! :happy la minte ta voi ne-ati retrogradat ..a ?! hahahahha :happy

Bate Timisoara lejer !!

Lordliv
14th March 2007, 17:25
ineptii peste ineptii debitate de fanii copoului!
voi vreti ca timisoara sa se desfiinteze,oradea ,aradul sibiul ,brasovul ,ploiestiul sa stea in b,iar echipe care apar numai pentru spalarea de bani moldoveni sa stea in a ( ceahlaul,onestiul,vasluiul,iasiul etc)

poli timisoara dati le ,baieti o lectie ,blatistilor astia din iasi ( voi chiar credeti ca am luat in serios meciul vostru cu simota?!):drak:

radcom
14th March 2007, 17:27
:)))))))))))))
Da la voi ce spala berbecu' ala cu ochelari de soare mah???:happy

Geografu
14th March 2007, 17:38
Clar Poli castiga desi s-ar putea ca jucatorii sa fie stresati de scandalurile din saptamana asta...:rolleyes:

radcom
14th March 2007, 17:39
Ce scandaluri ???

Lordliv
14th March 2007, 17:45
@ radcom stai molcom moldovene!

o iei pe aratura! ( ai citit gsp?!):D

radcom
14th March 2007, 17:50
Dle praz imputit, scandaluri la Poli(Iasi,...ca e singura Poli in Liga I) nu au fost saptamana asta, ci doar la AEK.:jerk:

Lordliv
14th March 2007, 18:07
intradevar,este distractiv sa vezi limitele intelectuale ale interlocutorilor...:ok:
apare un avantaj al forumului: POTI SA VORBESTI CU UNELE PERSOANE ,PE CARE DACA LE AI CUNOASTE ,LE AI STRIVI CA PE NISTE GANDACI!

poli timisoara ,sper sa treaca cu bine ,peste toate problemele aparute in aceasta saptamana!

boni2204
14th March 2007, 18:08
ineptii peste ineptii debitate de fanii copoului!
voi vreti ca timisoara sa se desfiinteze,oradea ,aradul sibiul ,brasovul ,ploiestiul sa stea in b,iar echipe care apar numai pentru spalarea de bani moldoveni sa stea in a ( ceahlaul,onestiul,vasluiul,iasiul etc)

poli timisoara dati le ,baieti o lectie ,blatistilor astia din iasi ( voi chiar credeti ca am luat in serios meciul vostru cu simota?!):drak:
Ma da tu mai ai ...:mda:
Esti pur si simplu fara scapare, dar daca nu stii decat sa scrii neadevaruri ca sa aprinzi spiritele e problema ta:rosu:
De unde scoti tu aberatii de astea, pai la fata lui mititelu de borfas cred ca mai are un pic si spala si leii moldovenesti(de peste Prut, Republica Moldova pt tine ca s-ar putea sa incurci oalele)
Si da ma prin cele 4 puncte castigate in meciurile directe cu voi am ajutat la scrierea unei pagini negre din istoria Craiovei acum 2 ani cand ati retrogradat pt prima data, dar sigur nu si ultima:evil: :evil: :evil:
Hai acum dati frau imaginatiei:happy si debitati si alte aberatii daca mai puteti daca nu recurgeti la ce stiti mai bine.....jigniri:ok:

Lordliv
14th March 2007, 18:09
Ma da tu mai ai ...:mda:
Esti pur si simplu fara scapare, dar daca nu stii decat sa scrii neadevaruri ca sa aprinzi spiritele e problema ta:rosu:
De unde scoti tu aberatii de astea, pai la fata lui mititelu de borfas cred ca mai are un pic si spala si leii moldovenesti(de peste Prut, Republica Moldova pt tine ca s-ar putea sa incurci oalele)
Si da ma prin cele 4 puncte castigate in meciurile directe cu voi am ajutat la scrierea unei pagini negre din istoria Craiovei acum 2 ani cand ati retrogradat pt prima data, dar sigur nu si ultima:evil: :evil: :evil:
Hai acum dati frau imaginatiei:happy si debitati si alte aberatii daca mai puteti daca nu recurgeti la ce stiti mai bine.....jigniri:ok:

VALABIL SI PENTRU TINE,REMARCILE MELE DE MAI SUS ,moldovene!

boni2204
14th March 2007, 18:10
Poli Timisoara
Exclusiv: Marian Iancu a ramas fara fotbalisti
Pentru Marian Iancu necazurile par sa nu se mai opreasca în aceste zile. Dupa ce Tribunalul Sportiv de la Lausanne i-a interzis sa mai foloseasca palmaresul echipei fondate în 1921, Directia Generala a Finantelor Publice a cîstigat miercuri în instanta drepturile de detinere asupra fotbalistilor de la Politehnica Timisoara, transmite corespondentul Onlinesport.

boni2204
14th March 2007, 18:25
intradevar,este distractiv sa vezi limitele intelectuale ale interlocutorilor...:ok:
apare un avantaj al forumului: POTI SA VORBESTI CU UNELE PERSOANE ,PE CARE DACA LE AI CUNOASTE ,LE AI STRIVI CA PE NISTE GANDACI!


Ai cedat psihic si gata te dai inteligent, fugi ma de aici.
Ce te-as strivi eu un pic(intelectual):ok: daca tot esti asa inteligent de ce mai stai pe acest forum unde consideri ca interlocutorii tai sunt mediocri.
Cred ca te contrazici singur si este doar un nou mod de a jigni fara sa fii acoperit de fapte.
Pai da ce ma ai crescut tu cu mine sa stii ce studii am(si crede-ma am) sau multi altii, cred ca acest lucru nu trebuie sa conteze intr-o discutie despre fotbal.
cand scrii ce scrii si jignesti tot tu ai tupeul sa acuzi lumea :confused:
Aici se vorbeste despre sport, fotbal nu matematica, fizica, management,economie, mecanica fluidelor(se pare ca unii le au cu fluidele gradate)trigonometrie, Acad sau orice altceva vrei tu:mda:

malexoid
14th March 2007, 18:29
M-ai omorat cu mamaliga, am sentimentul ca o puneti voi de mamaliga, de fapt deja v-a pus-o de mamaliga Zambon, daca scapati de Poli Iasi vin "mamaligarii" de la Otelul si va arata cum se joaca fotbal adevarat cu bani putini in cont insa cu conducere de first class. Adica invers ca la voi!
P.S. Tu crezi ca mamaliga are originea in Moldova? Ea cauta si ofera tuturor un raspuns avizat.

nu isi are originea in moldova, doar ca moldovenii o mananca in loc de paine, iar in zilele de sarbatoare unsa pe paine.
nu sunt eu ala care cauta formule chimice ajutat de google :), asa ca nici originea mamaligii nu ma intere sa imi pierd vremea sa o caut...logic ar fi ca ceva triburi bastinase de prin america centrala sa o fi facut primii, de unde se spune ca provine si planta respectiva.

boni2204
14th March 2007, 18:31
VALABIL SI PENTRU TINE,REMARCILE MELE DE MAI SUS ,moldovene!

Auzi la el moldovene, crezi ca ma jignesti cu ceva:rolleyes: , putin imi pasa ca oricum toata tara asta mare numita Romania este urat mirositoare, dar cu timpul poate o vom schimba noi tinerii , dar ma cam indoiesc .......:mda:
Sa vina Cotnari sa facem echipa valoroasa si de traditie.
FORTZA IASUL:yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

boni2204
14th March 2007, 18:34
nu isi are originea in moldova, doar ca moldovenii o mananca in loc de paine, iar in zilele de sarbatoare unsa pe paine.

Cum mancati si voi civilizatia pe paine:rolleyes:
Ce treaba are asta cu meciul:confused:

YoYoyOi
14th March 2007, 18:38
revenim la subiect? sau dam cu radiera? :cool:

boni2204
14th March 2007, 18:44
revenim la subiect? sau dam cu radiera? :cool:

Pai daca unii sunt prea inteligenti pt acest forum si nu se pot limita la subiect, iar daca nu jignesc nu se simt bine in....:mda:
Despre meci o sa fie greu, dar nu se stie pt cine cu ultimele evenimente .:D

Cra10veanu
14th March 2007, 18:48
poate sa plece si BKP si Iancu,tot poli tim bate. moldovenii tot sint vai de steaua lor :evil:

radcom
14th March 2007, 18:51
Da.Si...???

Ferko
14th March 2007, 19:01
poate sa plece si BKP si Iancu,tot poli tim bate. moldovenii tot sint vai de steaua lor :evil:

Problema e ca daca pleaca BKP cine plateste ? Timisoara a pierdut deja o echipa din cauza banilor (a lipsei lor).

malexoid
14th March 2007, 19:19
Cum mancati si voi civilizatia pe paine:rolleyes:
Ce treaba are asta cu meciul:confused:

nu are nici o legatura, doar ca era curios ala...*** ca nu stia saracul ce mananca de 21 ori pe saptamana.

BAK
14th March 2007, 20:16
oameni buni, treaba e simpla....dupa ce timisorenii au primit valuri si valuri de moldoveni(a se vedea celebrul tren al foamei, nu e nici o rusine, da faza cu SARMA tot e cea mai mortala), iasiul ii va intine o mana de ajutor timisoarei in aecste vremuri tulburi

Andreiy
15th March 2007, 00:02
Hai Poli Iasi! mai multe nu zic.

crissis
15th March 2007, 00:52
intradevar,este distractiv sa vezi limitele intelectuale ale interlocutorilor...:ok:
apare un avantaj al forumului: POTI SA VORBESTI CU UNELE PERSOANE ,PE CARE DACA LE AI CUNOASTE ,LE AI STRIVI CA PE NISTE GANDACI!

poli timisoara ,sper sa treaca cu bine ,peste toate problemele aparute in aceasta saptamana!

lordliv fa in asa fel incit sa ne fie dor de tine si mai lasa-ne in pace . Acelasi lucru este valabil si pentru altii care vin si polueaza thread-ul Poli Timisoara - Poli Iasi .
timisoara -Poli Iasi 1
Noi ne ducem in B :no: ( cind veti fi voi campioni)
Craiova va iesi campioana :happy :happy ( peste 50-100 de ani ) :happy
Esti multumit ?

Lordliv
15th March 2007, 07:31
@ crisis scumpule,doar ne facem incalzirea pentru meciul din etapa viitoare!
pregatim terenul...

bate poli timisoara! diferenta de valoare este prea mare

tu26dor
15th March 2007, 08:48
probabil bate timisoara... asta daca se joaca.

B0gdaaaN
15th March 2007, 09:33
pe threaduri gen POLI IASI - Universitatea Craiova,POLI IASI - TIMISOARA sau POLI IASI - Pandurii Tg.Jiu nu e bine sa intri daca nu stai bine cu nervii....pronosticul meu ramane tot 1 solist

DanielAndrei
15th March 2007, 12:46
pe threaduri gen POLI IASI - Universitatea Craiova,POLI IASI - TIMISOARA sau POLI IASI - Pandurii Tg.Jiu nu e bine sa intri daca nu stai bine cu nervii....pronosticul meu ramane tot 1 solist

nu numai la astea...ca pe toate thread-urile legate de Poli Iasi se gaseste cel putin un oltean care sa isi vâre nasul, si ar fi foarte bine si placut daca nu ar avea o atitudine provocatoare si un limbaj de mahala la adresa noastra!!! respectivii, SUNT RUSINEA TARII :rosu: :rosu: :rosu:

Jus7M3
15th March 2007, 14:00
nu numai la astea...ca pe toate thread-urile legate de Poli Iasi se gaseste cel putin un oltean care sa isi vâre nasul, si ar fi foarte bine si placut daca nu ar avea o atitudine provocatoare si un limbaj de mahala la adresa noastra!!! respectivii, SUNT RUSINEA TARII :rosu: :rosu: :rosu:

si voi mandria tarii !! :happy :happy
fc poli cotnari iasi .. mandria Romaniei ce PENIBIL .. ce PENIBIL :happy :happy :happy

bah moldovenilor .. voi vb ca intram noi pe topicurile echipei voastre .. normal .. dc n`avem loc sa scriem la topicurile noastre de voi !!

luciano_1644
15th March 2007, 19:22
Cat timp mustaciosul Popa,banatean la origini,va sta la Iasi,moldovenii vor sta aproape mereu capra ptr timisoreni,vezi meciul de cupa sau si mai bine aduceti-va aminte de declaratia lui Popa la inceputul campionatului trecut:IMI DORESC CA POLI TIMISOARA SA CASTIGE TITLUL IN ACEST SEZON!!!! Nu Poli Iasi unde antrena el,ci Poli Timisoara! Oricum moldovenii au una dintre cele mai slabe echipe din campionat si nu e exclus sa ne paraseasca in acest sezon.AMIN!

Lordliv
15th March 2007, 19:56
pana una alta ,au conturile goale!
si radeau de timisoara!:happy :happy :happy

arfel
15th March 2007, 20:25
hai six....tir oltene

starsteel
15th March 2007, 20:38
nu isi are originea in moldova, doar ca moldovenii o mananca in loc de paine, iar in zilele de sarbatoare unsa pe paine.
nu sunt eu ala care cauta formule chimice ajutat de google :), asa ca nici originea mamaligii nu ma intere sa imi pierd vremea sa o caut...logic ar fi ca ceva triburi bastinase de prin america centrala sa o fi facut primii, de unde se spune ca provine si planta respectiva.
"Nu sunt eu ala care caut formule chimice ajutat de google" ?!.....nu inteleg ce vrei sa spui, ar fi culmea sa te referi la FeSO4 si Ca(OH)2 astia sunt 2 compusi cu care lucrez zilnic.....chiar ar fi culmea sa-i caut pe google! ;) Dupa tine, care ar fi substanta bazica dintre cele 2 ca vad ca te roade subiectul? Ai 50% sanse sa o nimeresti. :D Daca substantele se neutralizeaza intre ele cealalata cam ce ar fi?

BAK
15th March 2007, 20:50
oricine poate cauta asta pe google, asa ca nu face pe inteligentul ca nu pacalesti pe nimeni.....

danpuric78
15th March 2007, 20:54
Va fi ca-n cupa, adica va bate Poli. una din ultimele zbateri ale masinii de spalat bani a lui Iancu.

six
15th March 2007, 21:05
Cat timp mustaciosul Popa,banatean la origini,va sta la Iasi,moldovenii vor sta aproape mereu capra ptr timisoreni,vezi meciul de cupa sau si mai bine aduceti-va aminte de declaratia lui Popa la inceputul campionatului trecut:IMI DORESC CA POLI TIMISOARA SA CASTIGE TITLUL IN ACEST SEZON!!!! Nu Poli Iasi unde antrena el,ci Poli Timisoara! Oricum moldovenii au una dintre cele mai slabe echipe din campionat si nu e exclus sa ne paraseasca in acest sezon.AMIN!:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: pronostic 1.....solist ;)

Lordliv
15th March 2007, 21:11
hai six....tir oltene

nesimtire mascata penibil!

hamsterutz
16th March 2007, 00:54
nesimtire mascata penibil!

la voi e mascata mai fain: prin prostie :D

arfel
16th March 2007, 07:15
nesimtire mascata penibil!

hai la 6 tragi cu tiru oltene ...da ce sa stiti voi

*Coco*
16th March 2007, 10:01
Bate Timisoara 3-0:)

lucian_iasi
16th March 2007, 10:03
Ti-ai dori oltene,dar nu se va intampla asta :) :)

*Coco*
16th March 2007, 10:19
Da ce ... ma n`am voie sa dau un pronostic ca sariti toti in sus
Aia e parerea mea...Cum si voi veniti dati pronosticuri pe topicurile noastre asa venim si noi
Voi suferiti de ... nu are voie omu' sa zica nimic cand jucati voi moldovenii

crissis
16th March 2007, 10:58
Da ce ... ma n`am voie sa dau un pronostic ca sariti toti in sus
Aia e parerea mea...Cum si voi veniti dati pronosticuri pe topicurile noastre asa venim si noi
Voi suferiti de ... nu are voie omu' sa zica nimic cand jucati voi moldovenii

Ba da ai voie cum sa nu atita timp cit o faci in mod civilizat . Esta parerea ta care ne intereseaza mai mult sau mai putin .
Timisoara - Poli Iasi X

hamsterutz
16th March 2007, 11:00
Bate Timisoara 3-0:)
:ok: prima data cand sunt deacord si eu cu tine

lucian_iasi
16th March 2007, 12:02
NU pierdem la Timisoara :D :D

Zauri
16th March 2007, 12:16
Vezi ca depasesti limita bunului simt.Stii ce-i ala?

dardar_3
16th March 2007, 12:16
Ce se intampla aici fratilor...

S'avem raison...;)...

Discutii depsre Poli Timisoara(fosta AEK) si Poli Iasi...

Zauri
16th March 2007, 12:18
Ba voi sunteti nebuni??Nu va mai jigniti atat.Reveniti la discutii despre meci

lucian_iasi
16th March 2007, 12:20
Moderatorilor,faceti-va datoria si stergeti mesajele off-topic.Aici se vorbeste doar despre meciul Poli Timisoara-Poli Iasi.Atat.:)

dardar_3
16th March 2007, 12:25
Admir initiativa celor doi combatanti de a-si sterge mesajele:ok:...

Meciul Poli Tim-Poli Iasi poate avea repercusiuni importante pentru Timisoara daca nu castiga, insa nici cei de la Poli Iasi nu stau deloc bine in cazul unei infrangeri...

:ok:

be@
16th March 2007, 12:40
Vai, ce-i aici? Am lipsit cateva zile, si vad ca au inceput toti oltenii sa o ia pe aratura. Cred ca de la prea mult praz. :evil:
Dar lasa ca le arat clasamentul, si ii linistesc degraba pe periculosii astia. Si le mai spus ca etapa viitoare o sa le dam de nu se vad, goluri bineinteles, si ii linistim de tot. Ca nu mai poti scapa de oltenii astia bagaciosi. Unde te duci, numai de ei dai.



6 Poli Tm. 22 9 7 6 22-18 34
7 Vaslui 22 9 6 7 28-31 33 0
8 Otelul 22 10 3 9 35-40 33 0
9 Poli Iasi 22 7 7 8 27-28 28 -5 -
10 Craiova 22 6 9 7 22-33 27 -6
11 Farul 22 6 8 8 23-23 26 -7
12 UTA 22 7 5 10 17-24 26 -7
13 Pandurii 22 7 5 10 16-23 26 -


Sunteti de rasul lumii, ma. Cred ca ati uitat pe ce loc sunteti in clasament.
Cat despre lordliv, BATURIZEAZA-TE, MAI BAIATULE! Si n-ar strica sa-ti mai citesti si tu o data mesajele, sa vezi cum te faci de ras. In B poate va bagam noi etapa viitoare, asa cum am facut si atunci cand V-AM RETROGRADAT. Daca vrei, iti stau la dispozitie cu imagini.




mai intai ne distram oleaca cu mamaligarii, dupa aceea...

Nici o sansa, Fulgerul AEK BRAGADIRU. Caci asta sunteti voi.

be@
16th March 2007, 12:50
Cat timp mustaciosul Popa,banatean la origini,va sta la Iasi,moldovenii vor sta aproape mereu capra ptr timisoreni,vezi meciul de cupa sau si mai bine aduceti-va aminte de declaratia lui Popa la inceputul campionatului trecut:IMI DORESC CA POLI TIMISOARA SA CASTIGE TITLUL IN ACEST SEZON!!!! Nu Poli Iasi unde antrena el,ci Poli Timisoara! Oricum moldovenii au una dintre cele mai slabe echipe din campionat si nu e exclus sa ne paraseasca in acest sezon.AMIN!

Mai baiatule, spre deosebire voi, care visati cai verzi pe pereti, Ionut Popa e cu picioarele pe pamant, si e constient ca nu ne putem bate pentru titlu. De asta a zis ca ar fi bine ca o echipa din provincie sa ia titlu. Si ca sa-ti demonstrez cat de mult bati campii, oltene, ai habar cat a fost meciul din tur cu Fulgerul Bragadiru? 0-0. Intr-adevar, cat va fi Ionut Popa antrenor vom sta mereu capra violetilor. :yeah:
MAREEEEE E GRADINA TA, DOAMNE, SI MULTI PROSTI SUNT IN EA!


nu i nimik! nu a obtinut iasiul nici o performanta ,incepand cu 1960,nici nu va obtine ceva in urmatorii 50 de ani!

forza stiinta!:ok:

Culmea e ca nici voi. :lol: :lol: :lol:

Meci de x intre blatistii Cupei.


Vasluiene, stai calm, ca n-ai vazut meciul. Si nu vorbiti voi de blaturi. :headbang: :headbang: :headbang:

Zauri
16th March 2007, 12:54
Ce revenire in forta:happy

hamsterutz
16th March 2007, 14:55
bah baietzi....va sfatuiesc sa no luatzi de nevasta :happy

stefy_deva
16th March 2007, 15:06
catiga Poli, cea de pe Bega!!

andrei1921tm
16th March 2007, 21:15
Sa fie clar si pentru polistii care frecventeaza acest forum si inca nu au aflat(putin probabil):
Maine e o zi importanta trebuie sa ne mobilizam toti, sa mergem la meci cu tot ce avem alb-violet...iar apoi sa mergem in centru.Noi avem un meci mult mai important de jucat, unde noi suntem pionii principali, si putem sa aratam tarii si lumii cine suntem cu adevrat!
Cu totii la stadion la ora 15.30, iar apoi in centru!
Fortza Viola!
____________

GeKuRA
16th March 2007, 22:07
luam bataie ..:( :( :( .... iar... :(


HAIDE IASU' !!!

Lordliv
16th March 2007, 22:26
hai la 6 tragi cu tiru oltene ...da ce sa stiti voi


ue are dreptate! trebuie multe fonduri pentru civilizarea si alfabetizarea unor bipezi ce se doresc oameni!

bate timisoara!:ok:

Luis Garcia10
16th March 2007, 22:41
1 solist :rosu:

blandu
16th March 2007, 22:52
Invinge Poli Timisoara.
Voi fii la meci si in Piata Operei dupa, pentru a sustine protestul suporterilor polisti.

boni2204
16th March 2007, 23:34
ue are dreptate! trebuie multe fonduri pentru civilizarea si alfabetizarea unor bipezi ce se doresc oameni!

bate timisoara!:ok:
Cu un proiect bun prezentat la UE poate ca obtii si pt tine niste fonduri ca ai mare nevoie:ok:

tu26dor
16th March 2007, 23:36
chiar nu inteleg ce e cu voi.noi suntem realisti si ne vedem de treaba noastra incercand sa ne salvam de la retrogradare si sa plecam cu capul sus din orice meci, fie el si pierdut...fata de voi care va propuneti idealuri pe care nu le puteti atinge niciodata. sunteti penibili...
forta poli iasi!!!

crissis
16th March 2007, 23:49
ue are dreptate! trebuie multe fonduri pentru civilizarea si alfabetizarea unor bipezi ce se doresc oameni!

bate timisoara!:ok:

Esti o cauza pierduta si nu cred ca exista medicament pentru boala ta ,cel mai bine ar fi fost ca sa si doara boala ta .
Poli Iasi nu pierde la Timisoara :ok:

boni2204
16th March 2007, 23:49
chiar nu inteleg ce e cu voi.noi suntem realisti si ne vedem de treaba noastra incercand sa ne salvam de la retrogradare si sa plecam cu capul sus din orice meci, fie el si pierdut...fata de voi care va propuneti idealuri pe care nu le puteti atinge niciodata. sunteti penibili...
forta poli iasi!!!
Daca omul are o fixatie pe moldoveni ce sa ii faci, au mai fost cazuri celebre care s-au terminat prost pt cei cu anumite fixatii:mda:
Fortza Poli Iasi indiferent de rezultat cei care ne vad in B vor avea o mare dezamagire la sfarsitul campionatului.
Eu cred ca acei olteni nu isi doresc cu adevarat sa retrogradeze echipele moldovene ca nu ar mai avea unde sa isi posteze aberatiile ci doar ne cicalesc,cel mai bine ar fi sa ignoram aceste "cugetari inguste" pe care le debiteaza:ok:

tu26dor
16th March 2007, 23:54
Eu cred ca acei olteni nu isi doresc cu adevarat sa retrogradeze echipele moldovene ca nu ar mai avea unde sa isi posteze aberatiile ci doar ne cicalesc,cel mai bine ar fi sa ignoram aceste "cugetari inguste" pe care le debiteaza:ok:

cea mai corecta afirmatie !!! de acord 100%:yeah: :yeah: :yeah:

crissis
16th March 2007, 23:58
Olteanul ala de lordliv care se da fan inrait al Craiovei cauta doar cearta pe thread-ul Timisoara -Poli Iasi a postat de 13 ori si pe cel al echipei lui favorite de doar 7 ori . Asta denota ca doar sa faca scandal il intereseaza ,si nu sa discute civilizat .
Forta Poli Iasi

boni2204
17th March 2007, 00:09
Olteanul ala de lordliv care se da fan inrait al Craiovei cauta doar cearta pe thread-ul Timisoara -Poli Iasi a postat de 13 ori si pe cel al echipei lui favorite de doar 7 ori . Asta denota ca doar sa faca scandal il intereseaza ,si nu sa discute civilizat .
Forta Poli Iasi
Mai nou pe orice thread intra tot grija Politehnicii Iasi o poarta.:mda:
Cred ca stii la ce ma refer
Este un proverb celebru care i se potriveste : cainele moare de .......si mai departe scrie in carte.
va propun sa nu mai raspundeti acestui "suporter" pt ca asta sigur il va irita cel mai mult si nu va mai avea cum sa-si etaleze "inteligenta":mda:
va ramane fara obiectul muncii si cred ca la un moment dat se va plictisi sa mai abereze si sa mai jigneasca de unul singur daca nu i se va raspunde sau mai stii......
Sa vedem ce o sa fie maine la meci, oricum nu va fi o tragedie daca vom pierde, ci o mare bucurie pt altii:mda:

Lordliv
17th March 2007, 08:21
e o distractie pentru mine boys!
vorbesc cu niste concetateni pe care in viata reala i as fi ignorat cu desavarsire!:ok:

iasiul deocamdata ,poate sa respire usurat,pinalty nu a primit penalty!

bate timisoara!

nu stiu ce ma distreaza mai mult ,ori ca voi ati devenit obsedat de lordliv ( haha!) ,sau ca voi credeti ca nu mai pot eu de ceea ce se intampla cu poli iasi si " studentii " ei!
sunteti prea mici ,pentru un razboi asa de mare!

codrind
17th March 2007, 08:30
e o distractie pentru mine boys!
......

"Patetică" distracție!! :cry:

Despre meci: poate vom sparge gheața și vom lua punct la Cimișoara! :yeah:

Lordliv
17th March 2007, 08:59
"Patetică" distracție!! :cry:

Despre meci: poate vom sparge gheața și vom lua punct la Cimișoara! :yeah:


la " cimisoara " sigur o sa luati puncte!:happy :happy :happy

ps.fiecare se distreaza cum poate...:D

poliis
17th March 2007, 11:47
e o distractie pentru mine boys!
vorbesc cu niste concetateni pe care in viata reala i as fi ignorat cu desavarsire!:ok:


mai bine ne ignori si aici

cat despre meci, ma tem ca o luam de data asta, cu toate ca la inceputul saptamanii eram mai optimist

be@
17th March 2007, 11:54
Daca vor veni multi suporteri la meci, avem sanse mici sa plecam neinvinsi. Dar, s-au vazut multe in fotbal...



Un zvon si atit


Un articol aparut ieri in cotidianul Pro Sport anunta ca antrenorul Ionut Popa negociaza intens preluarea conducerii tehnice a Politehnicii Timisoara, fapt ce are sanse foarte mari de punere in practica in vara. Solicitind sa comenteze informatia, tehnicianul a spus: "Am aflat de acest lucru la o benzinarie din Timisoara, unde am vazut ziarul! Nu stiu absolut nimic de aceasta problema, nu am avut nici o discutie pe aceasta tema cu nimeni. Nu stiu ce se urmareste cu acest articol, ce a aparut in preziua jocului, fapt ce ma deranjeaza serios", a comentat tehnicianul iesean.

Elphax
17th March 2007, 11:58
e bullshit zvonul asta ...

Abia instalat interimar, Iosif Rotariu, va conduce echipa doar astăzi la meciul cu Poli Iași, după care va reveni la echipa-satelit din liga secundă. Oficialii bănățeni s-au văzut joi seara cu Aurel Șunda (foto) la București pentru a-i propune postul de antrenor pînă la vară. Din acel moment, Marian Iancu are mai multe variante, printre care Sabău, Dusan Uhrin jr, Jose Maria Bakero sau un tehnician italian ...

edd
17th March 2007, 13:36
Hai ca am plecat la meci.Va fi plin stadionul astazi!!! Batem 2-0!!! FORZA VIOLA!! POLI SUNTEM NOI!!!

be@
17th March 2007, 13:42
Ma, fir-ati ai dracului! La alt meci nu puteati protesta? Tocmai azi v-ati gasit si voi? :mda:


Va fi ca-n cupa, adica va bate Poli. una din ultimele zbateri ale masinii de spalat bani a lui Iancu.

Adica noi, ca noi suntem adevarata Poli. Cealalta e doar o gluma proasta, care o sa dispara in curand. :yeah:

Balaci
17th March 2007, 14:06
Be@ draga,ce e cu limbajul de mahala?Fii si tu mai rezonabila:D Hai Poli Timisoara:ok:

Elphax
17th March 2007, 15:02
Poli Timișoara:

Popa - Ionuț Matei, McKain, Cînu, Emeghara, Abiodun, Alexa, Pleșan, Karamian, Mansour, A. Cristea

Rezerve: Pantilimon, Olah, Mehmedovici, Srhoj, Grigorie, G. Bucur, Caramarin

Poli Iași:

Brăneț - Ad. Toma, Ciobanu, Dorel Bernard, Ir. Ionescu, Cornel Buta, Sfîrlea, Silvășan, Sarici, Mijin, Bîlbă

Rezerve: Pleșca, Țîrlea, Paruolo, Tincu, Pălimaru, Mitrovici, Leucuță

Elphax
17th March 2007, 15:21
2007-03-17 14:54:00

Cu o jumătate de oră înainte de începerea meciului, suporterii au arborat deja un banner cu mesajul "1921, alb-violet, Institutul Politehnic-Repere ale unui club ce va dăinui veșnic". În toată peluza sînt pregătite steaguri alb-violete.

crissis
17th March 2007, 15:34
Forta Poli Iasi . Hai baietii . A inceput meciul

FcPoliFan
17th March 2007, 15:39
Cata lume e?

YoYoyOi
17th March 2007, 15:41
cam 20 000

FcPoliFan
17th March 2007, 15:42
Mersi!

crissis
17th March 2007, 16:10
Plesan esti o ****re :headbang:

crissis
17th March 2007, 16:22
0-0 la pauza este bine . Hai baietii cu egalu'

poliis
17th March 2007, 16:24
mda...slabuta repriza
de fapt, nu ma aspteptam la altceva

TaciAcolo
17th March 2007, 16:26
In Min 94 Luati Gol:evil:

crissis
17th March 2007, 16:31
Oltenii fata la perete , numai prostii scoateti din voi mai lasati-ne si pe noi in pace si in min 115 sa luam gol care e problema ta .
Forta Poli Iasi
Timisoara - Poli Iasi X

Elphax
17th March 2007, 16:35
din cate vad pe toate site-urile, Branet e cel mai mentionat jucator in partida asta ...

Elphax
17th March 2007, 16:45
min. 55 intra Bucur in locul lui Cristea

Bucur a marcat in cupa :)

Unirea_Dej
17th March 2007, 16:59
Orice-ar fi tot Poli castiga!Bucurati-va!:P

Elphax
17th March 2007, 17:02
numa egal sa nu fie, ca iesenii trag de timp
posesie Poli TM 61%

crissis
17th March 2007, 17:14
Timisoara -Poli Iasi 0-1
Gooooooooooooooooool :yeah:

m8k
17th March 2007, 17:18
lol............:D

bada_otelul
17th March 2007, 17:23
pfoai ce blat ordinar:happy :happy :happy
felicitari poli iasi,a inchis multe guri spurcate:ok:

be@
17th March 2007, 17:24
Esteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeee!

Victoria asta sa fie pentru oltenii care ne vedeau in B. :happy :happy :happy :happy

crissis
17th March 2007, 17:26
Bravo Poli Iasi victorie de sase puncte pentru noi in acest meci . Oricit de optimist am fost nu ma asteptam la victorie . wow

kkrrss2003
17th March 2007, 17:27
hahahahahahha BRAVO BAIETI !!!!!!! :)

m8k
17th March 2007, 17:27
Felicitari Iasiului!
Popa mare antrenor!

hamsterutz
17th March 2007, 17:28
gooooooooooooooooool.....bv alcoolistule :happy

Luis Garcia10
17th March 2007, 17:30
1 solist :rosu:

Imi cer scuze fanilor lui Poli Iasi :ok: Recunosc ca am gresit! Felicitari pt victorie :D :yeah:

Adi Da Samraj
17th March 2007, 17:30
Bravo Poli Iasi victorie de sase puncte pentru noi in acest meci . Oricit de optimist am fost nu ma asteptam la victorie . wow

BLAT DE 3 PCTE

kkrrss2003
17th March 2007, 17:30
M au disperat lingaii de "comentatori" de la kanal D Nimeni nu are pretentia k am jucat ceva.. dar.. de aici pina a spune k antrenorul " moldovenilor" face echipa din .......... = vorba proverbului... RUSINE ***** DE LA KANAL D !!!

hamsterutz
17th March 2007, 17:31
BLAT DE 3 PCTE

si tot blat ati facut si voi la iasi nu? :happy

Elphax
17th March 2007, 17:33
shit happens!

na, felicitari invingatorilor ...

STEEL
17th March 2007, 17:34
"Frumoasa" echipa asta a timisoarei,mda,n-am ce zice....:happy
Parca trageati la titlu anul asta sau cel putin la o participare in uefa.
Felicitari Iasi,bravo moldoveni pt. victorie fie ea si nemeritata,ati facut un pas important in lupta pt. evitarea retrogradarii.:ok:

hamsterutz
17th March 2007, 17:35
shit happens!

na, felicitari invingatorilor ...

multumim....fel pt spectacol...desi nu meritati palmaresu :D

Kainsashiki
17th March 2007, 17:36
cand vrei se poate:D nu stiu cat de meritat e rezultatul, dar cele 3 puncte se duc la iasi

be@
17th March 2007, 17:36
BLAT DE 3 PCTE

Ce penibil poti fi mai baiatule. Eu te intreb ai vazut meciul? Ai vazut ce a scos Branet? Mai inteligentul lu' peste, cum crezi ca ar putea da AEK meciu, si sa se indepareze de Cupa UEFA?
Doamne, Maica Domnului, n-ai nici o treaba, mai baiatule.

be@
17th March 2007, 17:39
cand vrei se poate:D nu stiu cat de meritat e rezultatul, dar cele 3 puncte se duc la iasi


Hai sa recunoastem ca am avut o tona de noroc.
Asta e bomba campionatului. :D

crissis
17th March 2007, 17:39
BLAT DE 3 PCTE

Toraxa uitate diseara de la 20.45 si ai sa vezi blat de trei puncte si doi lei .
O victorie care ne scoate din zona periculoasa a clasamentului . Inca odata Popa a demonstrat ca este un mare antrenor . :ok:

rdu
17th March 2007, 17:45
Cred ca timisorenilor tocmai Popa le lipseste,ca lot au ,conditii extra.Meritau totusi un punct ca ne-au dat si 2 jucatori si fanii timisoreni tot timpul ne-au sustinut in celelalte meciuri.

hamsterutz
17th March 2007, 17:48
si daca ne-au dat juc ce? tre sa stam capra :mda:

erreyy
17th March 2007, 17:52
Rusine sa va fie dragi timisoreni ptr acest blat "dragut" de altfel si intr-un fel de asteptat dupa ce Iasiul a venit la Timisoara sa joace meciul din cupa, acum si-au luat punctele inapoi, ptr ei campionatul si salvarea de la retrogradare e mai importanta decat Cupa Romaniei, domnul Iancu incepe sa devina "obraznic" prin aceste matrapazlacuri care a inceput sa le faca in campionat, se vede treaba ca a inceput sa faca ce face si in afaceri, nu degeaba a fost anchetat e un om josnic care are gura mare si foarte pervers, a bagat echipa a 2-a in meciul cu Dinamo si toata sapt dinaintea meciului a aparut peste tot si a zis acest lucru, toata lumea a mers si a jucat la pariuri pe Dinamo milioane de euro, s-a terminat egal si au avut toti de castigat, l-a amenintat pe Ionut Popa ca ii ia jucatorul (Naidin) daca nu accepta sa joace la Timisoara, acesta nu a avut incotro, dar a cerut cele 3 pct din campionat care erau mai importante ptr Iasi decat ptr Timisoara si pe care le-a obtinut astazi, a amenintat ca se retrage din campionat, dar nu a facut acest lucru, e un mincinos si un pervers acest Iancu, e foarte periculos ptr fotbalul romanesc, isi bate joc de un oras ca Timisoara, nu va juca in cupele europene nici acum si nici peste 5 ani ptr ca nu se pricepe la fotbal.:rosu: :rosu: :rosu:

crissis
17th March 2007, 17:52
si daca ne-au dat juc ce? tre sa stam capra :mda:

Cred ca am platit destul in cupa pentru cei doi jucatori . era timpul sa cistigam si noi . Unii nu inteleg ca ce a fost a trecut acum a fost alt meci alta competitie .

rdu
17th March 2007, 17:53
Nu,dar sa avem bunul simt sa recunoastem ca intr-o perioada proasta pt. noi,au fost singurii care ne-au ajutat.

be@
17th March 2007, 17:54
Rusine sa va fie dragi timisoreni ptr acest blat "dragut" de altfel si intr-un fel de asteptat dupa ce Iasiul a venit la Timisoara sa joace meciul din cupa, acum si-au luat punctele inapoi, ptr ei campionatul si salvarea de la retrogradare e mai importanta decat Cupa Romaniei, domnul Iancu incepe sa devina "obraznic" prin aceste matrapazlacuri care a inceput sa le faca in campionat, se vede treaba ca a inceput sa faca ce face si in afaceri, nu degeaba a fost anchetat e un om josnic care are gura mare si foarte pervers, a bagat echipa a 2-a in meciul cu Dinamo si toata sapt dinaintea meciului a aparut peste tot si a zis acest lucru, toata lumea a mers si a jucat la pariuri pe Dinamo milioane de euro, s-a terminat egal si au avut toti de castigat, l-a amenintat pe Ionut Popa ca ii ia jucatorul (Naidin) daca nu accepta sa joace la Timisoara, acesta nu a avut incotro, dar a cerut cele 3 pct din campionat care erau mai importante ptr Iasi decat ptr Timisoara si pe care le-a obtinut astazi, a amenintat ca se retrage din campionat, dar nu a facut acest lucru, e un mincinos si un pervers acest Iancu, e foarte periculos ptr fotbalul romanesc, isi bate joc de un oras ca Timisoara, nu va juca in cupele europene nici acum si nici peste 5 ani ptr ca nu se pricepe la fotbal.:rosu: :rosu: :rosu:










Du-te ma si te culca ca n-ai nici o treaba !!!!!!!!!!!!!!!!!! Ce blat, mai baiatule? TU AI VAZUT MECIUL????????????????? CUM SA NE DEA NOUA MECIUL, MAI, CAND EI LUPTAU SI IN CAMPIONAT PENTRU CUPA UEFA?

DOAMNE MAICA DOMNULUI! AI VAZUT MINGILE SCASE DE BRANET? STII CATE CARTONASE S-AU DAT AZI? 10 !!!

codrind
17th March 2007, 17:55
Despre meci: poate vom sparge gheața și vom lua punct la Cimișoara! la " cimisoara " sigur o sa luati puncte!:happy :happy :happy

ps.fiecare se distreaza cum poate...:D

OLTENE!! OLTENEEEE !!!
Recunoști că te-ai umplut de ....cacao ??:mda:

Eu,unul, am scris ce am crezut că va fi!
Tu, în schimb....

Despre meci:
SLAB! dar cu rezultat mai mult decât MULȚUMITOR !! :yeah:

hamsterutz
17th March 2007, 17:58
incep sa ma enervez cu prostia unor...daca un meci cu 10 cartonase si o multime de faulturi dure se cheama BLAT atunci....:headbang:

be@
17th March 2007, 17:59
meciul din cupa a fost pentru Naidin, acesta va fi pentru Adrian Ilie. Desigur bate Poli Timisoara, tot cu 2-1


Du-te tareeeeeeeeeee! Si i-ai si pe olteni cu tine, si lasati-ne.

:drak: :drak: :drak:

Val
17th March 2007, 18:00
Si asa mai zboara inca un antrenor de la Timisoara. Cand o echipa mica bate in deplasare la una buna, repede se gasesc unii "destepti" sa spuna ca a fost blat. Ce daca au avut oamenii o ocazie, au castigat ce mai conteaza cum. Un antrenor ca Popa ar trebui Timisoarei ca sa puna paru pe adunatura asta de fotbalisti, care pe cat de talentati sunt pe atit de fitosi si de puturosi sunt.

be@
17th March 2007, 18:02
Bâlbă și bâlbâiala timișoreană


Iosif Rotariu sustinea înaintea meciului ca jocul echipei sale merge, dar lipsesc doar punctele. Partida cu Iasiul i-a demonstrat ca s-a înselat.

Incercând sa aduca ceva nou în jocul alb-violetilor, antrenorul timisorean a operat câteva schimbari în primul “11” fata de precedenta etapa. Bucur si Caramarin au ramas pe banca, iar Plesan si Cristea au fost titularizati, dar fara vreun rezultat. Iesenii se multumesc sa distruga la centrul terenului orice tentativa a banatenilor de a lega mai mult de doua pase, iar elevii lui Rotariu dezvolta doar un joc lent si previzibil de-a latul terenului. Lipsiti de cea mai mica urma de imaginatie, timisorenii îsi creeaza ocazii doar la fazele fixe. Insa McKain (12), Cânu (1 si Plesan (1 trateaza superficial centrarile bune ale lui Karamian. Moldovenii riposteaza firav, cu un contraatac finalizat printr-un sut extrem de slab trimis de Bâlba (40). Timisoara are cele mai mari ocazii abia în minutul 45, când Abiodun îl gaseste în sfârsit demarcat pe Mansour, dar sutul spectaculos al senegalezului este deturnat cu un plonjon de Branet. La cornerul care a urmat, acelasi Branet mai are o interventie salvatoare, scotând de sub bara mingea trimisa de Cristea.

Reveniti de la vestiare, timisorenii sunt parca mai crispati, mai derutati si mai pierduti. Rotariu îi arunca în lupta pe Caramarin si Bucur, dar jocul ramâne fara vreun orizont. Apar nervii, Timisoara e monument de neputinta în fata Iasiului, dovada ca minutul 80 îl surprinde pe McKain în atac. Insa dezamagirea maxima pentru publicul banatean avea sa vina abia în minutul 85. Un fundas arunca o minge lunga spre Bâlba, acesta profita de ezitarea lui Cânu si de iesirea stupida a lui Marius Popa, iar atacantul moldovean împinge usor mingea spre poarta goala, aducând trei puncte de aur echipei sale.

Marius Popa, aclamat de ieseni

Fanii moldoveni care au facut deplasarea pe Bega au tinut mortis sa-i multumeasca portarului timisorean pentru gafa facuta la golul lui Ionut Bâlba, scandând în repetate rânduri numele goalkeeperului alb-violet. Altfel, dupa ce a reusit golul victoriei, Bâlba s-a dus la galeria timisoreana, facând câteva gesturi nesportive la adresa sustinatorilor timisoreni.

be@
17th March 2007, 18:06
Doamne, nu mai pot de bucurie. Am si ragusit de cat am tipat la gol. Cand am vazut ca sunt 20.000 de spectatori, am zis ca ne-o luam rau de tot. :D

Elphax
17th March 2007, 18:06
Si asa mai zboara inca un antrenor de la Timisoara. Cand o echipa mica bate in deplasare la una buna, repede se gasesc unii "destepti" sa spuna ca a fost blat. Ce daca au avut oamenii o ocazie, au castigat ce mai conteaza cum. Un antrenor ca Popa ar trebui Timisoarei ca sa puna paru pe adunatura asta de fotbalisti, care pe cat de talentati sunt pe atit de fitosi si de puturosi sunt.


Poli nu are antrenor acum, nu are pe cine sa dea afara :)

danpuric78
17th March 2007, 18:08
Si asa mai zboara inca un antrenor de la Timisoara. Cand o echipa mica bate in deplasare la una buna, repede se gasesc unii "destepti" sa spuna ca a fost blat. Ce daca au avut oamenii o ocazie, au castigat ce mai conteaza cum. Un antrenor ca Popa ar trebui Timisoarei ca sa puna paru pe adunatura asta de fotbalisti, care pe cat de talentati sunt pe atit de fitosi si de puturosi sunt.

Cand a fost timisoara o echipa buna? Acum cand e fostul Rocar, si in ciuda milioanelor spalate acolo joaca tot ca o echipa de B, sau pe timpuri cand se numeau poli si se plangeau ca i-a retrogradat Lucescu dinamo, comunistii, Peter Pan si Robin Hood in B.astia au fost si raman niste mascarici.
:happy :happy :happy :happy
Poate retrogradeaza Poli sa vezi ce se supara Jabba.

maonel
17th March 2007, 18:19
ma asteptam la cel mult un egal!!!!
bravo bilba!!!!

GeKuRA
17th March 2007, 18:20
nu se poate vorbi de blat...
o ocazie... 1 gol...
Iasul s-a dus la Tm sa se apere... era de asteptat ca Poli Tm sa aiba greutati in a construi...

si inca ceva, Stimati Timisoreni... daca tot tineti atat la echipa POLITEHNICA TIMISOARA, de ce nu va duceti in div. C sa o incurajati ?? :ok:... e cam tarziu acum totusi... cei din Cluj au vointa sa se duca la "U" si sa nu tina cu CFR... e pacat ca si acest lucru se intampla... in acelasi oras.


FORZA POLI !!!

codrind
17th March 2007, 18:25
...bravo bilba!!!!

Recompensă pt. bâlbă : un butoi de GRASĂ de COTNARI! :yeah:

be@
17th March 2007, 18:25
Pentru toti bagatorii in seama, care n-au ce face si comenteaza, desi nici n-au vazut meciul, cititi !








Poli Iasi nu joaca, dar invinge Timisoara


Poli Iasi a invins sambata pe terenul Politehnicii Timisoara, in etapa 23 a Ligii 1, avand un singur sut trimis pe spatiul portii tot meciul, iar acela gol. Gazdele au dominat copios la toate capitolele, dar nu au putut concretiza pe tabela.


In duelul celor doua Politehnici din Liga 1, Iasiul lui Ionut Popa a castigat la Timisoara cu 1-0, unicul gol al intalnirii purtand semnatura lui Ionut Balba (84').

Cele doua echipe s-au angajat intr-un duel steril la centrul terenului, 'violetii' avand mai mult initiativa, fara insa a pune foarte mult in pericol poarta lui Branet. De cealalta parte, Poli Iasi s-a aparat pe toata durata partidei, moldovenii sutand doar o data pe spatiul portii lui Marius Popa.

In pofida jocului anost, gazdele ar fi putut concretiza putinele ocazii pe care le-au avut, interventiile lui Branet si imprecizia lui Mansour din finalul meciului pastrand rezultatul nemodificat in dreptul Timisoarei.

Prima faza notabila la poarta ieseana a aparut in ultimul minut al primei parti cand Mansour si Cristea l-au intins serios pe Branet.

In partea a doua s-a jucat dupa aceleasi coordonate, Poli Timisoara atacand cu tot efectivul, in timp ce Poli Iasi s-a aparat pe doua linii. Cu sase minute inainte de final, Balba a scapat a dejucat sistemul la off-side al defensivei timisorene, l-a depasit si pe Popa si a inscris golul victorie, spre stupefactia intregii asistente.

Poli Iasi invinge asadar la Timisoara, dupa un meci controlat de gazde, care nu au mai pierdut pe teren propriu din 20 mai 2006, 0-2 cu Otelul Galati. Acum, ca si atunci, la centru s-a aflat Andrei Ionita din Bucuresti!

geno
17th March 2007, 18:27
nu se poate vorbi de blat...
o ocazie... 1 gol...
Iasul s-a dus la Tm sa se apere... era de asteptat ca Poli Tm sa aiba greutati in a construi...

si inca ceva, Stimati Timisoreni... daca tot tineti atat la echipa POLITEHNICA TIMISOARA, de ce nu va duceti in div. C sa o incurajati ?? :ok:... e cam tarziu acum totusi... cei din Cluj au vointa sa se duca la "U" si sa nu tina cu CFR... e pacat ca si acest lucru se intampla... in acelasi oras.


FORZA POLI !!!

RESPECT pt ce ai spus intradevar 6000 de oameni au fost azi la un meci anost de liga 2 , intr-un oras care mai are o echipa embrion ce lupta lla UEFA . asta da devotament .si cand ma gandesc ca aud la tv ca unii lauda suporterii ca s-au adunat 7000 la un derby de A , nu-mi doresc decat U sa promoveze.

Ferko
17th March 2007, 18:33
Mare echipa FCU...Tm ! Am inteles dece lupta pentru obtinerea unui palmares : pentruca nu-s in stare sa-si faca unul.

iaro
17th March 2007, 18:46
Nota 10 pentru Luis Garcia 10 si pentru elphax! Fair play frumos si care face cinste lor! Si care da un exemplu de cum se comporta in sport! :yeah:
Nota 20 pentru baietii nostri care au stiut sa se apere si au "lovit" atunci cand era nevoie, ca daca dadeam gol prin minutul 20 nu plecam invingatori de la Timisoara! Trebuia sa recunoastem ca am avut mare noroc totusi! :yeah:
Respect pentru Timisoara care au o echipa superioara Iasi-ului, dar cum bine spunea cineva se pare ca trebuie putin "trasi de urechi"!
Ma amuza cum pe toate thread-urile vine cate unul care striga "blatul!", ba la Tg. Jiu, ba la Timisoara, ba in Ghencea diseara, etc. Exemplu: daca invingea Timisoara era blat ca trebuia sa le platim jucatorii, daca era egal tot blat se numea ca asa ne imparteam frateste punctele, daca am invins noi e blat pentru ca asa ne restituiesc favoarea din cupa! Scuzati-ma dar exista si un alt rezultat posibil in afara de 1x2? :confused:
De apreciat intiativa suporterilor timisoreni, pe care ii sustin. Nu inteleg cum de poate un om de afaceri strain sa aiba "in buzunar" palmaresul (!!!) unei echipe din Romania! :o:
Un alt castig pentru noi e Balba, care se pare ca se tine de cuvant si devine baiat bun! ;)
Concluzie: multumim baietilor din echipa si lui nea Popa pentru marea surpriza! :yeah:

Lordul
17th March 2007, 19:14
O victorie MARE pt Poli Iasi , Bv Balba ..timisoara a jucat slab dupa parerea mea si o victorie meritata a Iasului

Marius DG
17th March 2007, 19:15
Da,acuma putem noi sa ne ratoim la toti dar cum sa jucat azi nu meritam ca echipa sa detiinem palmaresul,celor care siau dat sufletul sal obtina.Sa jucat jalnic fara prea multa limpezime pe teren,din cite am vazut eu personal inca nu au conducator de joc,Alexa este in mijloc defensiv si a tinut bine spatele acolo dar cineva sa construiasca nu este.Plesan si Karamyan nu il vad ca play maker ...nu stiu poate gresesc eu ....oricum acolo trebuie cheltuit ceva bani si adus unul care stie ce face ...vinde citeva staruri de pe banca si ia unul care va lega meciul in centru ...pina atunci ne vom certa cu toti ptr un palmares care inca nu il meritam ca echipa,ca si club fanion al orasului cred ca se merita luptat ptr el ...pina atunci vom fi o echipa de mijloc cu fani fanatici si niste bani care vor sustine salarii de top .

Marius DG
17th March 2007, 19:18
O victorie MARE pt Poli Iasi , Bv Balba ..timisoara a jucat slab dupa parerea mea si o victorie meritata a Iasului
de data asta ai dreptate,noi nu leam fost superiori desi eram cotati peste ei ....si probabil ca de aia nu sa presat si luptat cum sa tras cu cu dinamo,daca intrau aceasi care au fost atunci probabil ca meciul ar fi fost castigat .asa se intimpla cind sint multi bani si putina inima!:(

Deck
17th March 2007, 19:29
Problema e a lui Iancu.
Daca ar baga juniorii ar aduna puncte si ar face jocuri frumoase.
Dar ar pierde banii bagati in "fosile".
Asa ca daca ii foloseste, cine stie, poate in vara reuseste sa scape de cativa. Doar, doar o gasi un fraier si mai recupereaza din paguba.

danpuric78
17th March 2007, 19:29
Iasul a stat tot meciul la cutie dar au dat un gol cand trebuia.
Super echipa lui JAbba se pare ca nu prea mai are legatura cu fotbalul. Oricum eu le doresc desfiintare rapida.

Elphax, lasa mai usor cenzura. Mesajul nu era off topic si de acuma nu mai avem voie sa scriem nimic contra rocarului?

bazz
17th March 2007, 19:34
Bv poli iasi ...neasteptat dar ffff utile punctele!la mai mare cu craiova1

GeKuRA
17th March 2007, 19:36
da uai Bazz.. asa e... abia astept meciu cu oltenii..

*Coco*
17th March 2007, 19:43
Pe de aia si castigarati la Timisoara ca sa ne dati noua punctele :D
Stiati ca nu aveti nici o sansa:evil:

Marius DG
17th March 2007, 19:50
Iasul a stat tot meciul la cutie dar au dat un gol cand trebuia.
Super echipa lui JAbba se pare ca nu prea mai are legatura cu fotbalul. Oricum eu le doresc desfiintare rapida.

Elphax, lasa mai usor cenzura. Mesajul nu era off topic si de acuma nu mai avem voie sa scriem nimic contra rocarului?
mai tu esti dinamovist sub acoperire in montreal...:confused:
sarcasmul si gandurile negre tale il lasa rece pe marian,fiecare echipa din Liga I are smecherul ei si pe careva care spala ceva bani,de castigat au ei,uni agenti si jucatorii ,de pierdut au suporteri ....asa ca daca te referi la legatura banilor cu fotbalul ...trebuie sa accepti ca sint multi ca el acolo ,deci nu e numai Jabba cum il numesti tu ...:o:
in fine eu nu doresc la nici un club raul la care te referi tu,ci doar ca echipa mea sa castige pe merite sa ,ma pot bucura iar atunci cind pierd cum au facut-o azi ( pe merite) ma intristez dar voi continua sa sustin clubul ptr ca sint fan din 80' si nu ma voi opri acuma,si nu voi tine cu o echipa care joaca pe nu stiu unde in tara ci cu cei care joaca pe dan paltinisan....acolo miau curs lacrimile si la bine si la rau.cine este rocarul de care te refereai tu ?echipa care sa calificat in prima liga ...?da,ok asa este dar apoi siau mutat sediul in timisoara ,( esti de acord ?) siau schimbat culorile ,si cati dintre cei veniti la timisora mai sint in lot?
deci daca au alta culoare
alti jucatori
alt sediu
alti suporteri
alt NUME
nu ar fi corect sa se renunte la numele de ROCAR ?

...atita rautate catre oras ca nu aveti atita caracter sa acceptati ca este alta echipa,un lucru e sigur orasul timisoara sia cumparat un loc in prima liga dar nu sia cumparat culorile,palmaresul echipei care a jucat pe dan paltinisan,nu a cumparat culorile ...asa ca mai lasati-o moale cu rautatea bazata pe sentimente care nu sint legate de fotbal ci pur si simplu de ura "geografica"...pacat ca vine de la cineva care traieste in montreal unde cerintele sint mai mari decit la unle mahalale ...:confused:

GeKuRA
17th March 2007, 20:06
@Marius DG ... ai dreptate... si e pacat ca se intampla asta unor suporteri minunati ca cei de la Tm... :(
este pacat ca banul valoreaza pentru unii mai mult decat inimile a mii de oameni...

THE HUN
17th March 2007, 20:16
Felicitari lui Poli Iasi pt. punctele castigate.Mie mi s-a parut fault la Mansour la faza ce a precedat golul iesenilor,arbitrul a condus cam dubios meciul.Dar principalul motiv al rezultatului final este totusi jocul jalnic al echipei timisorene.

Deck
17th March 2007, 20:22
@Marius DG ... ai dreptate... si e pacat ca se intampla asta unor suporteri minunati ca cei de la Tm... :(
este pacat ca banul valoreaza pentru unii mai mult decat inimile a mii de oameni...

Perfect adevarat.
Si asta e valabila in toata liga asta de doi bani.
GG declara ca nu ii pasa de galerie, Dragomir ii spune lu' ala de la Telesport ca nu ii pasa daca se uita numai el la televizor banu' sa iasa, etc., etc.

crissis
17th March 2007, 20:22
Pe de aia si castigarati la Timisoara ca sa ne dati noua punctele :D
Stiati ca nu aveti nici o sansa:evil:

Oltene la fel cum am dat puncte timisorenilor asa va vom da si voua , de la Iasi veti pleca la fel cum ati venit adica fara puncte. Trei puncte mari luate de la timisoreni . Chiar daca echipa nu a aratat nimic in acest meci important este ca am cistigat .

lucian_iasi
17th March 2007, 20:25
Bate Timisoara 3-0:)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Practic ai demonstrat ca esti un frustrat

edd
17th March 2007, 20:27
Pentru noi meciul nu a contat asa de mult!!! A contat ceea ce a fost dupa meci...poate o sa vedeti si voi la stiri...

Elphax
17th March 2007, 20:29
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Practic ai demonstrat ca esti un frustrat

el e frustrat?

mai lasa alcoolul ieftin ...

lucian_iasi
17th March 2007, 20:30
E frustrat,s-a vazut ca a pus cu rautate pronosticul :sleep: :sleep:


In plus Pandurii si Craiova sunt sub Poli in clasament:D :D :evil: :evil:

GeKuRA
17th March 2007, 20:31
elphax nu te baga intre moldoveni si olteni ;) :ok:

de obicei noi aici bem alcool ieftin... dar de calitate ... produs acasa... rachiu i se mai zice... :ok:

starsteel
17th March 2007, 20:37
Felicitari Iasului pt. victorie sunt puncte de aur in cazul lor....pt. Timisoara chiar nu conteaza oricum managementul este extrem de prost acolo si in momentul de fata nu pot apare rezultate. Ma bucur pt. aceasta victorie moldava si datorita faptului ca mistourile erau la ele acasa, gen "mamaligarii"....ce naiba, e vorba de Iasi un oras de mare valoare culturala in Romania.