PDA

View Full Version : Etapa 23: Ceahlaul – FC FARUL



tchibos
12th March 2007, 00:56
VINERI, 16.03.2007

Ceahlaul – FC FARUL TELESPORT 20.00

Discutii inainte si dupa meci aici :ok:

tchibos
12th March 2007, 01:15
Panduru sacrifca spectacolul pentru puncte. Asta e un meci in care trebuie sa jucam si sa luam toate punctele. Sper sa fie al patrulea meci fara infrangere pentru Farul. Daca batem pe nemteni scapam de retrogradare :)

Cipus
12th March 2007, 01:52
Ceahlaul. Farul se poate relaxa o etapa, Ceahlaul tocmai a pierdut un meci de 6 puncte nu mai poate sa piarda inca unul mai ales acasa

trotica
12th March 2007, 04:21
Farul se poate relaxa o etapaN-o să-i lase Pandi să se relaxeze :evil: :)
x2

YoYoyOi
12th March 2007, 07:52
Farul are un moral bun dupa meciul cu Steaua. Daca arbitrajul este in ordine poate castiga.

Lordliv
12th March 2007, 08:14
hai baieti,bagati ceahlaul in B!

bate farul! ( pinalty si cu locul in partid luat si cu punctele luate!):evil:

tattae
12th March 2007, 09:28
bate ceahlaul ... !

KpaC
12th March 2007, 09:42
daca nu batem meciul asta e clara treaba . . ba praz .. gura ca si voi sunteti praf

grande
12th March 2007, 10:45
Rezultat final 1-1 !

TaciAcolo
12th March 2007, 10:53
bat nemtenii is cu foamne de puncte in gat :)

nr.zece
12th March 2007, 11:30
bate farul si ceahlaul se pierde de liga 1

scorpiuta
12th March 2007, 12:59
2-1 Ceahlaul

crissis
12th March 2007, 13:35
Si eu as vrea sa cistige Farul dar...
Meci de 1X2

tchibos
12th March 2007, 15:44
Pinalti a zis ca el nu are nici o problema cu retrogradarea ca stie cum e si ca e obisnuit.. mai avea putin si spunea ca ii si place. Sper ca dupa meciul cu Farul sa nu mai acuze arbitrii asa cum are obiceiul

cipricuta
12th March 2007, 16:24
Daca Pinalti zice, de ce sa se opuna echipa? Sunt de capul lor?

Ceahlaul - Farul 1-2

crissis
12th March 2007, 17:44
Un egal ar multumi ambele echipe .

Ferko
12th March 2007, 20:54
3 puncte pentru Ceahlau.

tchibos
12th March 2007, 22:50
Un egal ar multumi ambele echipe .

eu nu as zice.. vrem trei puncte :ok:

Kooler
12th March 2007, 23:03
E clar ca vrem victorie. Acum ne-am revenit si jucam orice meci la victorie, chiar daca pana acum a iesit mai mult egal. Suntem in ascensiune(jocul) si nu trebuie sa ne oprim aici. Ceahlaul - Farul 0-2. Hai Farul!!!

crissis
12th March 2007, 23:05
Farul are 5 puncte avans fata de Ceahlaul si un meci egal la Piatra Neamt ar pastra distanta dintre cele doua echipe , important pentru Farul e sa nu piarda cu Ceahlaul si sa nu mai cedeze puncte pe teren propriu iar pentru nemteni doar victoria ii ajuta

Cra10veanu
12th March 2007, 23:06
Vreau sa bata Farul !!
in B cu pinalty

tchibos
12th March 2007, 23:07
ideea e ca trebuie sa castigam toate meciurile mai ales cu cei cu care ne batem pentru retrogradare, indiferent ca jucam acasa sau in deplasare, iar daca mai furam cate un punct de la cei mari, asa cum am facut cu Steaua e chiar mai bine

Kooler
12th March 2007, 23:27
chiar ma gandeam de cand Farul nu a mai castigat in deplasare la diferenta de 2-3 goluri... Nu ca acum ar putea... Ceahlaul este o echipa care ne va pune probleme, deci nici victoria nu va fi sigura.

Cipus
13th March 2007, 01:21
chiar ma gandeam de cand Farul nu a mai castigat in deplasare la diferenta de 2-3 goluri...


Era in etapa a 3-a, pe la Vaslui :happy . Acum e tot in Moldova, poate reuseste acum :yes:

chinezu
14th March 2007, 07:49
2-0.

dardar_3
14th March 2007, 12:57
1 Solist... ;)

Cipus
14th March 2007, 13:47
1 Solist... ;)

Hmm, un X ar fi mai bun pentru Unirea, se va pierde un punct in acest caz. Nu fii sigur ca a-ti scapat de Ceahlaul, nu si-a spus ultimul cuvand chiar daca a pierdut cu Unirea. Un egal ar fi bun doar pentru Farul, Ceahlaul trebuie sa castige pentru a ramane aproape de locurile neretrogradabile. Cred ca va castiga in cele din urma Ceahlaul poate si putin cu ajutorul arbitrilor. Sa nu credeti ce zice "Pinalti" ca Ceahlaul in proportie de 90% va retrograda, poate a vrut sa spuna invers, 90% scapa

danpuric78
14th March 2007, 14:40
Cred ca va castiga in cele din urma Ceahlaul poate si putin cu ajutorul arbitrilor. Sa nu credeti ce zice "Pinalti" ca Ceahlaul in proportie de 90% va retrograda, poate a vrut sa spuna invers, 90% scapa

Daca Stefan zice ca 90% e retrogradat, atunci inseamna ca asa e. E de prea multa vreme in fotbal ca sa nu-si dea seama pentru cine se fac jocurile.

Ciprica
14th March 2007, 15:29
Bate ceahlaul. 4 penaltyuri in favoarea siahlaului si 3 eliminati la faristi, sa fie siguri...
@ cipricuta: ciprica era deja luat? :) ciudat username

Kooler
14th March 2007, 16:33
Albitrajul nu poate fi in halu' asta, n-are cum pentru ca se vor lua masuri. E nevoie insa de 2-3 faze controversate pentru a schimba soarta unui meci.

Geografu
14th March 2007, 17:42
Clar egal,mai degraba 1-1 sau 2-2.Bafta la nemteni pentru ca ei au nevoie in ce situatie sunt !

kerosene
14th March 2007, 20:22
Ii hipnotizam pe nemteni.A 2-a victorie consecutiva in deplasare al lui Pandi la Farul.;)

tchibos
15th March 2007, 11:53
asa sa fie.. ii rupem pe nemteni :yeah:

danpuric78
15th March 2007, 13:24
asa sa fie.. ii rupem pe nemteni :yeah:

Usor de zis. Totusi ceahlaul isi cam joaca supravietuirea in A, asa ca nu cred ca vor fi echipa pacii.
Orice e posibil, insa e greu de pronosticat un rezultat.
Cat despre constanteni, cand mai iesiti de la voi din oras, puneti-l pe panduru in lesa. Da la om, ce dreaq!
Mitica ar trebui sa puna un test psihologic ceva, nu sa lase toti dementii sa antreneze.

tchibos
15th March 2007, 13:33
daca nu dai mai multe explicatii, la modul concret, cu exemplificari clare, risti sa devii rosu..

ps: uita-te la semnatura mea

Luis Garcia10
16th March 2007, 17:25
Nu mai pierde Pinalti acasa meciuri vedeti-va de treaba , stiu arbitrii cum sa fluiere la Piatra Neamt :rosu:

tchibos
16th March 2007, 17:47
poate i-a placut in B, cine stie :)

Lordliv
16th March 2007, 18:24
farul bate!:ok:
daca se intampla altceva ,raspunzatori sunt arbitrii !

ultrasblueshark
16th March 2007, 20:47
Pana la pauza nicio greseala mare de arbitraj, doar ca se acorda parca prea usor lovituri libere pt Ceahlaul. Mai ales la ultima faza a primei reprize...

tchibos
16th March 2007, 20:51
A arbitrat bine pana acum Bratu. Cat despre meci ne cam domina nemteni, dar asta e jocul gandit de Panduru. Sigur meciul se termina 0-1. Puteam sa si marcam deja pana acum. Gurita trebuie sa fie mai cu tupeu la finalizare. Lupta mult, mai si castiga dar in loc sa suteze el paseaza in spate. Ar fi putut marca daca incerca mai mult sa finalizeze. Oricum batem .. simt asta. Forza Farul !!!

danpuric78
16th March 2007, 21:14
Nu l-au legat pe pandi? ce dreaq se mai uita si copii la Tv la ora asta.

In rest, s-a vorbit mult si de pomana despre arbitraj. Pana acum a fost corect.

tchibos
16th March 2007, 21:15
ce ai ma frate cu Panduru?

danpuric78
16th March 2007, 21:26
ce ai ma frate cu Panduru?

Nimic. Numai ca se controleaza cam greu cateodata.

Oricum farul se apara bine. ceahlul nu reuseste sa se fie periculoasa.

starsteel
16th March 2007, 21:27
Fiti pe faza sa nu pierdeti cadoul pt. Pinalty.....adica penalty-ul!

Avanpremiera: faza in care se acorda galben...era de rosu 100%, comentatorii penibili ca de obicei cica e corect.

danpuric78
16th March 2007, 21:29
Fiti pe faza sa nu pierdeti cadoul pt. Pinalty.....adica penalty-ul!

Daca era il dadea la faza precedenta.
Arbitrajul a fost corect. Ca in majoritatea cazurilor la piatra neamt.

tchibos
16th March 2007, 21:31
arbitru de liga a doua ... ce poti sa ii ceri.. utimul jucator, fault si el da galben :headbang:

starsteel
16th March 2007, 21:34
Daca era il dadea la faza precedenta.
Arbitrajul a fost corect. Ca in majoritatea cazurilor la piatra neamt.
Arbitrajul a fost corect, ca intotdeauna la Piatra...cand ai scris asta tocmai nu s-a dat un rosu extrem de clar pt. un jucator al Ceahlaului. :happy
P.S. Vezi in urma ca am pus poza.....apropo tu stii ca si la volei se fura pe rupte la Piatra-Neamt?

danpuric78
16th March 2007, 21:38
Arbitrajul a fost corect, ca intotdeauna la Piatra...cand ai scris asta tocmai nu s-a dat un rosu extrem de clar pt. un jucator al Ceahlaului. :happy
P.S. Vezi in urma ca am pus poza.....apropo tu stii ca si la volei se fura pe rupte la Piatra-Neamt?

N-am mai fost de trei ani la un meci de volei la Piatra neamt. Joaca acum in sala noua sau in aia veche?
Ai nimerit poza super, insa imagine video e mult mai concludenta.
Eu ma abtin la faza respectiva pentru ca nu as fi obiectiv.

tchibos
16th March 2007, 21:46
s-a innecat ca tiganul la mal marele arbitru Bratu

inca un punct in deplasare.. e bun si atat

Lordliv
16th March 2007, 21:51
in grafik!
constanta in a ( unde ii este locul)
pinalty spre b ( acolo unde ii este locul alaturi de poli iasi )

radutu
16th March 2007, 22:04
arbitrul ne-a tocat cel putin in prima repriza cu o gramada de lovituri din preajma careului, la niste interventi ale faristilor corecte. Iar in a doua repriza si-a dat in petec. Trebuia sa fie eliminare la Forminte si plus alte cartonase galbene pentru intrari dure al nemtenilor. In schimb el l-a ingalbenit pe Farmache la un fault banal de joc. Dar nu ne mai mira delegarile ciudate la aceste meciuri. In rest Farul merita acest egal si cu putin noroc, putea pleca si cu trei puncte.

ciorbicafaristu
16th March 2007, 22:07
incredibil arbitraj....ce au ba frate cu noi nenorocitii astia?

Luis Garcia10
16th March 2007, 22:36
Nu mai pierde Pinalti acasa meciuri vedeti-va de treaba , stiu arbitrii cum sa fluiere la Piatra Neamt :rosu:

Cata dreptate am :( :D :cool: :rolleyes: :rosu:

tu26dor
16th March 2007, 23:24
pai nu prea ai... dreptate... egalul de acum e ca o infrangere pt noi.
oricum... sunt dezamagit... ceahalul nu are vlaga si nici macar ambitia de a-si dori o victorie. sper din suflet sa ma insel si ceea ce s-a intamplat azi sa fi fost un accident.
nu imi explic cum am reusit sa inscriem de 4 ori cu otelul si astazi sa nu aiba nimeni curaj sa traga la poarta... iar cand au tras...
a fost ceva de genul: "iar e mingea la mine? hai sa i-o dau lu ala ca poate rateaza el..."... penibil...
sunt foarte suparat...:( :( :(
asa am vazut meciul din peluza... sper ca mi s-a parut ca e de rau...

boni2204
16th March 2007, 23:27
URÂT Un fotbal plictistitor de ambele parti, principala “faza” petrecându-se la final, când s-a cerut schimbarea lui “Flocea”

boni2204
16th March 2007, 23:31
in grafik!
constanta in a ( unde ii este locul)
pinalty spre b ( acolo unde ii este locul alaturi de poli iasi )
cata frustrare, ma tu cred ca esti obsedat de poli Iasi sau esti prea..... ca sa te duca bibilica la mai mult de atat:rolleyes:
Locul fiecarei echipe se va stabili , mai este timp, dar despre meci no coment:mda:

tu26dor
16th March 2007, 23:44
URÂT Un fotbal plictistitor de ambele parti, principala “faza” petrecându-se la final, când s-a cerut schimbarea lui “Flocea”

nu stiu insa daca un antrenor nou mai poate schimba ceva...
echipei ii lipseste un psiholog cred, care sa le insufle mentalitatea de a juca un meci pt. a castiga.
si cineva ar trebui sa-i faca mai bataiosi, sa se lupte pt. minge, nu sa cada la prima intentie a adversarului de a se apropia... si "cersitul" de lovituri libere isi are o limita totusi...
... poate nici publicul nu reactioneaza corect... crainicul se chinuia sa ridice lumea in picioare, sa o extazieze, sa creeze ceva in tribune... poate vreau prea multe de acum...
...
am crezut ca doi ani in divizia B le vor schimba baietiilor gandirea... dar cred ca s-a intamplat contrariul...
...
ca orice microbist care isi iubeste echipa, am sa traiesc speranta ca vom reusi sa ne salvam, ca celelalte echipe vor calca stramb si noi vom reusi sa mai adunam ceva puncte... eventual din niste lovituri de la 11 metri mai mult sau mai putin valabile... din nefericire... cred ca atat ne-a mai ramas...
hai ceahlaul!

Luis Garcia10
17th March 2007, 00:01
Te inteleg :D :ok: Iti sustii echipa pana la capat :D Asa si trebuie :P

crissis
17th March 2007, 00:03
Un egal care ii duce pe nemteni mai aproape de liga a doua si pe marinari mai aproape de ramanerea in prima liga .

boni2204
17th March 2007, 00:15
"Nu reușim să câștigăm, dar nici nu pierdem, jucătorii au mai multă voință și dăruire, cu altă mentalitate se face treabă. Nu mă mulțumește rezultatul, meritam mai mult, însă demult nu am mai văzut un arbitraj atât de favorabil unei echipe. Trebuiau două cartonașe roșii acordate gazdelor, vor spune unii proști că arbitrul a greșit în ambele părți. De partea noastră nu a greșit niciodată. Nu este adevărat. Ne-a tocat din primul și până în ultimul minut. Vreau să se arbitreze corect. Nu voi tăcea atunci când arbitri greșesc. Este a treia oară în ultimele patru etape când suntem dezavantajați și trebuie să avem curajul să spunem când se greșește", a afirmat Panduru.
Panduru show, le spune omul lucrurilor pe nume in unele cazuri si chiar e amuzant:cool: :happy

tchibos
17th March 2007, 02:11
pai are dreptate.. a fost hotie pe fata.. daca ramaneati in 10 oameni deja faceati pregatirile pentru ora 11.. nu ca asa nu le-ati putea face, dar poate mai aveti sanse cu arbitri in meciurile ce urmeaza

bahaus_84
17th March 2007, 10:11
tot p aici ziceam ca deja mi e scarba de salomir si corpodean....acum incepe sa mi fie sila de toti....e inadmisibil ce se intampla si sincer incepe sa mi fie frica de ce o sa urmeze...chiar asa de multa teama inspiram?chiar asa de siguri erau unii ca suntem candidati certi la retrogradare?incepem sa deranjam?cred ca raspunsul e unul singur:DA...si mai sper sa avem putere sa scapam anul asta...cu nenorocitii astia care cica impart dreptatea pe teren e groaznic

Geografu
17th March 2007, 11:01
Un 0-0 trist si exasperant in care nu prea am vazut faze de poarta.Oricum meciul a fost umbrit si de greseala grava de arbitraj in care acel fundas nemtean trebuia sa ia clar rosu !
Traim in Romania si...:rolleyes:

Luis Garcia10
17th March 2007, 11:43
tot p aici ziceam ca deja mi e scarba de salomir si corpodean....acum incepe sa mi fie sila de toti....e inadmisibil ce se intampla si sincer incepe sa mi fie frica de ce o sa urmeze...chiar asa de multa teama inspiram?chiar asa de siguri erau unii ca suntem candidati certi la retrogradare?incepem sa deranjam?cred ca raspunsul e unul singur:DA...si mai sper sa avem putere sa scapam anul asta...cu nenorocitii astia care cica impart dreptatea pe teren e groaznic

Stiu si yo cum e sa fie arbitrii pusi pe o echipa , asa a fost si in 96 la retrogradarea Chindiei Targoviste! Asta se intampla cand esti mic , n-ai influenta acolo sus ! Te fura pe unde te prinde! In ultima vreme s-au mai potolit , ca inainte era prapad! De ce crezi ca la Targoviste s-a aruncat cu sticla in capul unui arbitru? De hot ce era! Sa le fie rusine! Niste hoti in costum negru, asta sunt fluierasii nostrii! :rosu: :headbang: :headbang: :headbang: :rosu: :angry:

danpuric78
17th March 2007, 14:09
Gata mah. A urlat Panduru ca n-a mai vazut asa arbitraj si gata sar toti ca si cum Panduru ar sti ce vorbeste.

Oricum arbitru a gresti ca nu i-a dat rosu fundasului din moment ce a dat fault insa de aici pana la circul lui panduru mai e mult.
Eu am mai zis ca asta n-ar trebui sa fie dat la tv inainte de miezul noptii.

Daca ii dadea galben lui Gurita pentru simulare, ce mai zicea pandilaul?

tchibos
17th March 2007, 15:59
pai cum gata?... daca Panduru spune lucrurilor pe nume te deranjeaza?... si daca te uiti eu am zis inainte ca ne-au furat arbitri si orice om normal fara dioptrii sau cu dioptrii de bun simt vedea asta...

ps: eu cred ca suferi de inima ca tie iti este frica de Panduru si la televizor

danpuric78
17th March 2007, 17:50
pai cum gata?... daca Panduru spune lucrurilor pe nume te deranjeaza?... si daca te uiti eu am zis inainte ca ne-au furat arbitri si orice om normal fara dioptrii sau cu dioptrii de bun simt vedea asta...

ps: eu cred ca suferi de inima ca tie iti este frica de Panduru si la televizor

tghibos. In liga 1 numai vreo doi-trei antrenori nu urla la fiecare meci ca au fost furati. Si nu ca nu ar fi furati, ci asta tine mai mult de caracter si de educatie.
Daca tot faci apel la normalitate de ce nu vrei sa intelgi ca avem in fotbalul romanesc prea multi oameni "care spun lucrurilor pe nume", care-si atrag o oarecare simpatie urland si lovind in toata lumea, care ii dau cu discursuri patetice de genul "nu suntem lasati, isi bat joc de munca noastra, ne iau painea de la gura". chiar nu intelegem ca sunt exagerari lipsite de sens.
N-am nimic cu panduru numai ca este al n-spelea sin fotbal care vine cu discursuri de om scapat de la azilul de nebuni.
cand dreaq o sa inteleaga lumea ca daca vrem sa schimbam ceva avem nevoie de oameni care sa vorbeasca logic rational, cu argumente si nu de vadimi si becalisti ai fotbalului.
Atat scandal pentru gurita care a cazut. poate de la vant poate de la nemancare.

tchibos
17th March 2007, 18:35
Hai ca o dai in SF-uri.. poate ar trebui sa cerem meniul complet a lui Gurita sau sa vorbim la centrul de metrologie sa vedem care era viteza vantului, sa vedem daca a intrat in coeziune cu viteza lui Gurita. A fost de rosu clar si nu vad nici o scuza, nici un motiv pentru care nu a dat rosu asa cum prevede regulamentul. Adevarat ca sunt multi care se plang de arbitraj si chiar etapa trecuta ma plangeam de faptul ca Dan Petrescu exagereaza, desi ca om il agreeez. Totusi hai sa nu cerem altora sa fie fair daca noi nu putem fi si spunem ca acolo a fost de vina vantul si iaurtul pe care l-a baut Gurita inainte cu doua zile. Fii serios!

danpuric78
17th March 2007, 18:46
Tchibos am zis poate. oricum daca s-ar da premii pentru cei mai teatrali fotbalisti, romanii i-ar concura pe italieni pentru locul 1. Oricum gurita a procedat intelignet, chiar daca cu intarzierea, iar imprudenta nemteanului mi se pare evidenta.
Iarasi am zis ca daca a dat fault arbitrul trebuia sa dea si rosu..
Ce nu-mi place e circul care se face. coman nu a fost eliminat etapa trecuta, dar n-a sarit nimeni asa de tare.
unii s-au dus la p neamt pe ideea arbitrajului si la fel ar fi facut indiferent de arbitru. Unii nu pot fara panarama si circ. Asta e, singurul lucru care nu-l agreez la panduru.
In rest cine stie, poate daca-l dadea pe ala afara va batea ceahlaul.

tchibos
17th March 2007, 19:08
e posibil ca nu ar fi fost primul meci pe care nu putem sa il dominam desi adversarul e in zece oameni...

oricum nu stiu de ce spui tu ca nu a sarit nimeni la Coman etapa trecuta cand Farul a depus memoriu la Comisia de disciplina pe chestia asta si chiar a fost eliminat arbitrul o etapa..

danpuric78
17th March 2007, 19:12
e posibil ca nu ar fi fost primul meci pe care nu putem sa il dominam desi adversarul e in zece oameni...

oricum nu stiu de ce spui tu ca nu a sarit nimeni la Coman etapa trecuta cand Farul a depus memoriu la Comisia de disciplina pe chestia asta si chiar a fost eliminat arbitrul o etapa..

Pai sa faca asta si acum tchibos. eu ce zic, daca un club crede ca are dreptate sa utilizeze mijloacele existente nu sa faca circ.
Eu am zis ca etapa trecuta nu a fost nimeni de la farul atat de virulent. sau ma rog poate nu a au mai incaput la tv din cauza alora de la steaua. daca au depus memoriu foarte bine. sa fac si acum la fel.

tchibos
17th March 2007, 19:15
pai nu au iesit ca erau la inceput.. dar daca vezi ca etapa de etapa se intampla sa recidiveze arbitri nu sari in sus de fund?... cat poti sa rezisti?

danpuric78
17th March 2007, 19:23
S isari impotriva cui/ te lupti cu cine?
Cine e de vina ca sunt arbitrii incompetenti. Ca eu zic ca asta e marea problema, incompetenta arbitrilor.
Cand gresesc impotriva noastra, hai sa sarim la gatul arbitrilor. Cand ne avanajeaza, nu mai comenteaza nimeni nimic.
Ce naiba, si astea fac parte din fotbal.

ultrasblueshark
17th March 2007, 19:29
Cine e de vina ca sunt arbitrii incompetenti. Ca eu zic ca asta e marea problema, incompetenta arbitrilor.

Hai ca aici chiar ai zis-o...
Sunt poate si multi arbitri incompetenti... ai dreptate... dar la faza aia cu Gurita nu poate fi vorba de asa ceva. Acolo a fost clar rea vointa. Clar si-a dat in petec. Mai bine lasa draq faza sa curga si apoi spunea ca nu i s-a parut contact sau... ma rog... ce plm vroia el sa zica...sa gaseasca o scuza. Ori acum, din moment ce a dat lovitura libera trebuia sa dea clar si rosu. Nu era nevoie sa iasa Gurita pe targa sau sa vada sange ca sa dea rosu.
Fii macar fair si recunoaste ca a fost rea vointa. Toata lumea a vazut asta... in afara de tine si de panaramele alea de comentatori.

Deck
17th March 2007, 19:33
Si asta vine dupa faza de saptamana trecuta a lui Coman. :rosu:
Si aia era clara.

tchibos
17th March 2007, 19:35
Dane pai tu ce vrei sa te iei de aia care tin cu tine pe motiv ca nu sunt corecti?... sincer nu suport incompetenta insa intre incompetenta si rea vointa condamn pe cei ce au rea vointa. Cand vezi ca etapa de etapa incompetenta e numai impotriva ta parca vin si semnele de intrebare. Iar in tara asta nu rezolvi nimic fara scandal. Vorba aia: cu nebunu' nu te pui. Iti descarci nervii si urmatoare data vei vedea ca cel ce te nedreptateste se va gandi mai bine inainte sa o faca. Daca faci treaba cum trebuie, urmand niste pasi normali risti sa nu ai nici un rezultat sau un rezultat de care nimanui sa ii pese si iar sa patesti ce ai mai patit. Nebun, cum spui tu de Panduru, e foarte apreciat pentru ca e singurul care se mai zbate chiar facand scandal impotriva nedreptatilor indreptate spre Farul. Din conducere nimeni altul nu mai face lucrul asta. Poate doar Chiforeanu care este ca un ecou sters si fals care vrea sa iasa si el in fata cu altceva. Oricum e atat de fals incat nimeni nu il baga in seama.

danpuric78
17th March 2007, 19:52
Fiecare e liber sa se comporte cum vrea, insa orice ai spune e balcanism. Si exista un echilibru in toate.Penalty-ul de la urziceni a fost cam-cam (cat s-a mai plans si dan petrescu atunci), acuma nu s-a judecat consistent o faz de rosu. Asta e fotbalul pana la urma, si fiecaruia i se pare ca el e cel mai furat.
Nu exista masura, echilibru, obiectivitate la majoritatea antrenorilor, nu numai la panduru.
Crezi ca farul e singura dezavantajata? sua e numai dezavantajata? Nu e chiar asa. Insa asa ni se pare noua, ca echipa noastra e cea mai nedreptatita.
De ast a zic eu ca circul antrenorilor, ca ei se numesc panduru, petrescu, hizo, olariu etc. e prea de tot.
Sincer, eu le-as retrage licenta antrenorilor care tipa la arbitrii in timpul meciului.
tu nu vezi? Cum pica cate un fotbalist cum sar si urla "Ba, nu vezi, ba, punet-ti ba ochelari, ce ne faci?". si ei nici macar nu au vazut faza.
E multa caterinca ieftina si atat.

trotica
17th March 2007, 20:26
A urlat Panduru ca n-a mai vazut asa arbitraj si gata sar toti ca si cum Panduru ar sti ce vorbeste.Se pare că de data asta cam toată lumea i-a dat dreptate lui Panduru în ceea ce privește arbitrajul, așa că las-o baltă... Mâine o să spui că nu-ți place cum își încheie panduru jambierele pe care oricum nu i le vezi, iar poimâine că are vocea prea pițigăiată... :rolleyes:

tchibos
17th March 2007, 22:22
Dane tu ai dreptate, chiar e mult circ insa clovnii sunt arbitrii nu antrenorii. Pai l-ai vazut pe Panduru sa comenteze fara rost?

Elphax
18th March 2007, 08:58
Panduru tot timpul comenteaza, dar uneori are dreptate, totusi exagereaza putin

Ceahlaul retrogradeaza oricum

kerosene
18th March 2007, 11:55
Al treilea meci din patru cand Farul este dezavantajata

Farul a avut probleme cu cavalarii fluierului in 3 din cele patru partide oficiale din acest an. In etapa a 20 a, arbitru Sorin Corpodean a refuzat sa acorde constantenilor doua loviuri de la 11 m, fiind retinut de la delegari dupa acel meci. Iata ce a declarat Panduru, cu referire la Sorin Corpodean: ‘'Eu dupa meciul cu Vasluiul nu i-am zis nimic, desi puteam sa-i zic cate ceva. El mi-a zis prin decembrie ca antrenorul care i-a facut cele mai multe probleme, am fost eu. Daca eu nu-i fac probleme cand nu m-a arbitrat corect, cand i-am mai facut? Poate nu a fost corect si se astepta sa-i fac acum, dar daca tot zice asa o sa-i fac alta data probleme ca sa aibe de ce sa zica asa despre mine. Eu nu-mi aduc aminte sa-i fi facut probleme, poate altii l-au luat mai tare si el m-a trecut pe mine in frunte. Eu voi fi atent la arbitraj, pentru ca s-a facut atata valva si voi vedea ce se va intampla. Daca toata lumea isi cere scuze cred ca logic e sa se ia si unele masuri si sa nu se mai greseasca si ce trebuie sa se dea, sa se dea''.
A urmat meciul din etapa a 22 a, cand Farul a intalnit la Constanta pe Steaua si un nou scandal legat de arbitraj. In prima repriza, Mihai Gurita a fost lovit cu cotul in plina figura de Gigel Coman iar arbitrul Augustus Constantin nu a luat nici o masura impotriva lui Coman, in timp ce asistentul Cristi Nica a motivat ca nu a vazut faza, desi Coman si Gurita erau desprinsi de restul jucatorilor si se aflau chiar la 10 m de Nica. Dupa acest meci seful CCA, l-a retinut de la delegari pe Augustus Constantin dar l-a trimis la meciul din Liga 2 dintre Forex Brasov si Gloria Buzau. A urmat etapa a 23 a si un nou scandal, de aceasta data in prim plan fiind arbitrul Vaslie Bratu, din Amara, pentru maniera de arbitraj din meciul de la Piarta Neamt. Lui Bratu i se reproseaza in primul rand neeliminarea lui Forminte, faza la care centralui din Amara nu are, practic nici o scuza.
********


Uite ce scrie si-n ziare.Cat sa mai taca si Pandi?Cand esti furat pe fata,nu cred ca poti sa taci.