PDA

View Full Version : B3: "U" Cluj - Unirea Alba Iulia , 8 octombrie



t.b.
1st October 2005, 18:49
Un meci care o sa spuna multe despre potentialul ambelor formatii, "U" vine dupa doua deplasari din care toti ne asteptam sa scoatem mai multe puncte, in meciul asta se va vedea care-i adevarata fata a lui "U". In clasament stam totusi bine, suntem la doar un punct de echipa de pe primul loc si avem un meci mai putin disputat. In cazul unei victorii am putea sa trecem pe primul loc, cu un pic de ajutor de la Resita si un rezultat favorabil in derby-ul Bihor-Gaz :)

Unirea in schimb e dezamagirea campionatului, parerea mea ca "antrenorul" lor care a fost si pe la noi cand eram in A are o mare vina la aceste rezultate dezamagitoare. Probabil ca la Cluj echipa o sa aiba si cativa sustinatori, mai ales ca a inceput anul universitar si sunt destul de multi studenti din Alba.

Meciul merita tratat separat fata de celelalte datorita obiectivelor pe care aceste echipe le-au avut inainte de debutul campionatului, pe undeva e si un derby de traditie, meciurile intre "U" si Unirea au fost de obicei meciuri spectaculoase, spectatorii erau prezenta intr-un numar destul de mare, de obicei faceau deplasarea si de la Alba-Iulia un numar insemnat de suporteri.

codrind
1st October 2005, 18:53
BAFTĂ ŞEPCILOR ROŞII în lupta pt. promovare !

/hello /hello /hello

ADelPiero
1st October 2005, 21:28
t.b. .... ti`am mai spus ... nu antrenorul e de vina ... ci echipa e varza... din jucatorii care au jucat la echipa... cand era in Divizia A... mai sunt 2 ... dintre care portarul .. care intotdeauna le gafeeaza (deci nu e nici un avantaj) si unu stanciu (care a fost mai mult rezerva in div A) ... in rest tot jucatori veniti din Diviziile C si D ... cum poti sa obtii rezultate in acest fel ? ...

ramane de vazut din iarna ... cand s`a anuntat o mare campanie de transferuri ... si de dat afara jucatorii care nu au ce cauta la Unirea ....

in meciul acesta... daca zic ca vreau un rezultat bun ... => ca visez... ramane de vazut cate "bobite" vom incasa :D

t.b.
2nd October 2005, 00:32
Iti zic ca Talnar a fost si la "U" antrenor, a luat echipa de pe 6 si abia am scapat de retrogradare, sa ne amintim si de performanta pe care a avut-o la Dinamo, a fost eliminat din UEFA de o echipa de pescari, Kna...nustiucum, in fine tu stii mai bine care-s problemele la club...

Daca jucam ca in meciul de la Satu-Mare, am emotii, si din ce-am auzit si la Beclean cam tot asa am jucat, sper sa nu fi devenit un obicei...

Cosmin Salajan
2nd October 2005, 00:36
T.B. , hai frate la meciuri , nu mai fii ultras pe calculator

t.b.
2nd October 2005, 00:38
Pai numa` la asta de la beclean si ala de la timisoara n-am fost, ca nu am putut :( in rest la toate am fost

Angelina Jolie
2nd October 2005, 06:21
Unirea Alba Iulia, intotdeauna mi-ati fost dragi. Nu ma dezamagiti acum.

DIXX
2nd October 2005, 11:51
Haide U,brasovenii sint cu voi ca intotdeauna de altfel.

Ozzy76
4th October 2005, 21:11
1 solist... cat ar fi de in criza si echipa noastra, lucru aratat prin jocul destul de slab din ultimele 2 etape, sa nu uitam ca jucam acasa. Desi asta in principal nu e neaparat un avantaj decisiv, la o echipa tanara, de moral, asa cum e cea a Universitatii, va avea un aport mare. Sper sa aiba portarul lor un sac mare, unde sa duca cat mai multe goluri clujene :)

micutzu
5th October 2005, 11:29
Ma duc pe mana fratilor clujeni. Am incredere in ei. Haide "U" !!!

RedBaron
5th October 2005, 22:21
Mda, se pare ca Unirea AI nu e cotata prea bine, nu avem cota buna pentru "U", poate un 1.10 acolo :P

jorgensen
6th October 2005, 11:25
Eu cred in revenirea uniristilor. HAI Unirea, fa-ne o bucurie !

dragos_popa17
6th October 2005, 12:44
Nu-i frumos jorgensen, sa doresti raul altora. :nah:
Uite, ca sa nu supar pe nimeni, eu imi doresc sa terminati la egalitate cu Gaz-Metan. :D

t.b.
6th October 2005, 12:52
Lasa`i ma dragos, ca atata bucurie au si ei in viata atunci cand pierdem noi, gandeste-te cat de rau tre` sa fie ca echipa ta favorita sa piarda in fiecare etapa si acum sa mai fie si antrenata de sapaliga:evil:

Nu o sa fie un meci usor, dar sper si cred intr-o victorie a noastra, un 1-0 e suficient

jorgensen
6th October 2005, 16:03
nu doresc raul altora. "Eu cred in revenirea uniristilor", asta am scris nu ?
Cei din alba iulia cred ca sunt de acord cu mine

HIV
6th October 2005, 16:16
Lasa`i ma dragos, ca atata bucurie au si ei in viata atunci cand pierdem noi, gandeste-te cat de rau tre` sa fie ca echipa ta favorita sa piarda in fiecare etapa si acum sa mai fie si antrenata de sapaliga:evil:

Nu o sa fie un meci usor, dar sper si cred intr-o victorie a noastra, un 1-0 e suficient

Ioi ca nu uit toata viata sezonul 2004-2005 .

t.b.
6th October 2005, 16:34
nu doresc raul altora. "Eu cred in revenirea uniristilor", asta am scris nu ?
Cei din alba iulia cred ca sunt de acord cu mine

De fraza aia nu s-a legat nimeni, ci de partea a 2-a, cea cu "fa-ne o bucurie" pai in primul rand bucuria ar trebui sa vina din partea echipei favorite, dar asa-i romanul sa moara si capra vecinului :mda:

jorgensen
6th October 2005, 16:38
nici sezonul 2005-2006 nu o sa-l uitati dupa ce o sa va suflam primul loc in clasament.

dragos_popa17
6th October 2005, 17:58
Cu sapaliga pe banca? :lol:

t.b.
6th October 2005, 18:10
nici sezonul 2005-2006 nu o sa-l uitati

Sigur ca nu o sa-l uitam, o sa ne amintim mereu cu drag de sezonul in care am promovat :D

jorgensen
6th October 2005, 21:25
da, cu sapaliga pe banca. Atat de mult m-as distra sa va batem de sa va iasa ideile tampite despre promovare din cap. Si aici ma refer la meciuri de fotbal nu la altceva, la care sunteti de neintrecut, la fel ca suporterii olteni.

t.b.
6th October 2005, 23:00
La fotbal cine sa ne bata, jucatorii aia din Senegal pe care-i luati :) cred ca ati iesi mai ieftin daca i-ati lua la kil sa zicem 100$/kg cam 30kg/"jucator" cred ca va permiteti vreo 5 numa` bine ca sa va intariti apararea ca aia-i baza in era "sapaliga", asta daca nu tre` sa-i platiti fostului presedinte salariul ala barosan daca tre` sa-i platiti atunci mai bine luati somalezi, ca-s mai usori :D

La "altceva" cine sa ne bata, aia cativa care-si zic "rebelii oradeni" :happy

jorgensen
7th October 2005, 10:13
eu cred ca va vor trece fumurile de mare echipa pe care le aveti sambata pe la ora 1 fara un sfert. Iar despre senegalez...
Bine ca aveti voi jucatori voi buni care costa 1000 $/cap de vita furajera... :drak:

t.b.
7th October 2005, 19:37
Vai cat am ras dupa faza asta, hai sa-ti zic cativa jucatori tineri care au fost crescuti la "U" - Cocis, Balan, Florescu, voi va laudati cu Keseru dar asta a ramas la etapa de speranta...
Sa nu mai vorbim de titlurile castigate la nivel de juniori, ultimul dintre ele chiar anul trecut ;)


sa revin on-topic totusi...
Maier vine la meciul de maine? Sper sa vina, o sa fie aplaudat de intreg stadionul, a declarat visul lui e sa se retraga din activitate de la "U", il asteptam cu drag...

jorgensen
8th October 2005, 14:34
Cu sapaliga pe banca am batut liderul cu 4-1. Clujul ce a facut ?

Chestia cu "Cine e pe primul loc...", ceva mai incolo, peste cativa ani :drak:

zuzubuoy
8th October 2005, 15:24
Cum se poate ca echipa cea mai tare a seriei, care deja dupa prima etapa e gata promovata, n-a putut sa bata Unirea, care e pe penultimul loc???!!
...Cum spuneati voi?! "Pai pe Unirea ati batut, fiindca e varza...". Voi...???
Pssst!!!

t.b.
8th October 2005, 15:35
Chiar suntem pe primul loc cu un meci mai putin :) dar asta nu ne prea incanta, meciul asta ar fi trebuit sa-l castigam, din pacate Unirea s-a aparat tot meciul cu toata echipa, noi am ratat o multime de ocazii :(, ce-i drept n-am jucat f. bine de ce sa nu recunoastem asta...
Asta e, suntem pe primul loc, tre` sa batem la Lupeni neaparat...

jorgensen
8th October 2005, 21:28
La Lupeni nu bate nimeni ! Asta va spun eu....
Voi mai aveti meci si cu Gazul, nu ? Va bat aia de va rup. Ah, chiar si cu Liberty...

t.b.
8th October 2005, 21:32
Si voi mai aveti cu NOI asta sigur il pierdeti cu Olimpia, Resita, Timisoara si Sinnicolau, din meciurile astea scoateti maxim 4 puncte ;)
pe dej ii bateti ca asa vor ei

Ce fain o sa fie in ultima etapa din tur cand va luam cu asalt stadionul, ca anul trecut, nici nu se auzea "galeria" oradeana, pe tot stadionul rasunau cantecele noastre...

bihoreanul
9th October 2005, 02:30
Mai t.b., iar incepi cu vrajeli din astea? Lasa ca nu numai tu ai fost la meciul ala. Tu erai in galerie si din cauza aia ti se parea ca va auziti mai tare :D Eu am stata la oficiala si lucrurile nu au stat chiar asa. Te rog eu nu mai denatura adevarul. Da, ati fost o galerie frumoasa,mie chiar imi place galeria lui U,dar pana acolo sa faci declaratii de genul 'va luam cu asalt...' si 'rasuna stadionul.....' sa fim seriosi. Stiu ca vreti sa vedeti in ce stadiu sunt lucrarile la stadion (ca la voi doar se promite si de vreo 10 ani se tot 'repara') , dar sper sa avem locuri destule pentru 'asaltul' vostru :D Cati veniti iar? 100 -150? Ma asteptam la po****tia Clujului sa veniti mai multi ,dar voi ....doar laude. Apropo ,sa nu crezi ca toti sunt ca voi sa piarda la Satu-Mare :D Fac pariu cu oricine de pe forum ca bate FC BIHOR la Satu Mare,dar nu pt ca suntem noi asa buni,ci pt ca sunt satmarenii foarte slabi.

t.b.
9th October 2005, 02:42
Anul trecut am fost vreo 300, iar anul asta cand echipa merge bine iti dai seama cati o sa fim...
Iar in ultima etapa din retur, cand o sa fim promovati, o sa aveti ocazia sa vizionati live, specatacolul facut de catre VG, pe-atunci sarbatorim si 10 ani de la infiintare, deci o sa vedeti si voi ce e aia coregrafie :D

bihoreanul
9th October 2005, 16:10
Nu crezi ca e cam umflata cifra aia de 300? Iti mai repet inca odata mie imi place mult galeria Universitatii,dar tu esti cam subiectiv aici. Ati fost putin peste 150 maxim 200 ,deci pana acolo la 300 este drum lung.....Cat despre coregrafie,sa nu crezi ca esti singurul care a vazut coregrafii.Altii (ca mine) mai merg si pe alte stadione din tara la meciuri.Eu nu am nici o treaba cu Rebelii Oradeni ca sunt niste tzarani,dar recunosc ca am fost multi din Oradea care am mers impreuna cu ei in cateva deplasari in care s-au realizat coregrafii k-lumea, binenteles la care au participat toti cei prezenti nu doar membrii galeriei. Intreaba-i pe aradeni cand am fost 1200 la Arad. Au recunoscut si prieteni de-ai mei care fac parte din galeria Utei ca nu au fost nici cei de la Poli atatia la Arad !!! S-au Corsicanu de la Rapid care a apreciat in presa si la TV spectacolul oferit de bihoreni la meciul cu Rapid din cupa disputat la Medias in urma cu cativa ani.Am fost 800 de persoane miercurea !!! Daca pe mine nu ma crezi esti liber sa-i intrebi pe cei implicati (UTA de ex) s-au sa cauti prin arhivele ziarelor. Repet ,Clujul are o galerie frumoasa....la fel si UTA si POLI .....:D

t.b.
9th October 2005, 21:52
300 scria si prin ziare, in fine eu nu i-am numarat, oricum trebuie avut in vedere si situatia din clasament in care ne aflam...

Sa vedem declaratiile de dupa meciul cu Unirea:

La finalul partidei dintre "U" Cluj si Unirea Alba Iulia, cei doi antrenori au declarat:
Leo Grozavu : "Am încercat sã înscriem, dar n-am putut. Astia suntem. Stiam cã se vor apãra supra-aglomerat, pentru cã un punct la Cluj însemnã pentru ei cât o victorie. Jucãtorilor nostri le lipseste personalitatea. Nu mã linisteste locul 1, nici mãcar nu mã intereseazã. Singurul aspect pozitiv e cã nu am primit gol azi".

Cornel Tãlnar: "A fost un joc în care am încercat sã nu luãm gol, sã ne blocãm cât mai bine. Am contat mai putin în atac, dar în final am avut o ocazie rarisimã. La Alba Iulia s-a fãcut o echipã în pripã, acum douã sãptãmâni. Spectatorii de la Cluj au fost superbi, de mult nu am mai vãzut în Divizia B un astfel de public".

Se pare ca mai toata lumea ne lauda :D, si chiar au motive reale pentru a face asta :)

micutzu
10th October 2005, 10:51
Trebuie sa recunosc, @bihoreanul are dreptate. Nu stiu daca au fost chiar 1200 atunci (ei ne-au batut aici iar noi am promovat in acel an :D) dar oricum au fost multi (vreo 16 autobuze am numarat numai eu).

Ozzy76
10th October 2005, 13:03
Problema e ca astea sunt exceptii la ei... Ca asa si noi ne putem lauda cu mii de oameni in deplasari la tot felu de meciuri decisive sau de cupa, din anii trecuti.

jorgensen
10th October 2005, 14:48
La Oradea nu galeria este importanta, ci publicul ! Cei care au fost la meciul de baraj cu Otelul, pot sa confirme. 18.000 de oameni care si-au sustinut echipa frenetic. Se cutremura stadionul sub noi, astfel incat acum trebuie consolidat.
Eram condusi cu 1 la 0, dupa ce in meciul tur pierdusem cu 2 la 1. Si totusi, atmosfera de pe stadion a fost incredibila. Si inca detinem primul loc la cei mai multi spectatori in divizia B. Iar dupa ce vor fi montate toate cele 13.000 de scaune si vom fi pe primul loc, atunci sa vezi atmosfera pe stadion !!!

Ozzy76
10th October 2005, 15:29
Jorgen, nu te contrazic, am vazut meciul la tv, si publicul la meciul ala a fost la inaltime. Dar inca o data iti spun, astea sunt exceptii, meciuri o data la un an, doi.

jorgensen
10th October 2005, 19:12
Tu nu ai fost la Oradea in divizia A. La meciul cu Rapid, Dinamo, ca sa nu vorbim de Steaua, au ramas oameni pe dinafara. Dar pe langa asta, la meciurile cu celelalte divizionare pe stadion erau cel putin 10.000 de oameni. Iar in sezoanele trecute, iti spun eu, in jur de 7-8 mii de spectatori. Care fac atmosfera ! Deci nu sunt exceptii. Recunosc si eu ca acum sunt mai putini spectatori decat in ceilalti ani, dar acest lucru a fost determinat de rezultatele nu foarte bune ale echipei. Acum speram intr-o revenire a bihorenilor la stadion, odata cu revenirea in plutonul fruntas al echipei.

t.b.
10th October 2005, 20:20
Jorgensen, ai dreptate, dar asta s-a intamplat doar la cateva meciuri, alea cu echipele din bukale... e normal ca in meciuri ca astea tot stadionul sa incurajeze echipa, asa a fost si la noi la meciul de cupa cu Steaua, cand au fost vreo 18.000 de spectatori, organiatorii au fost nevoiti sa deschida tribuna a 2-a nefolosita de peste 5 ani si peluza... dar astea-s exceptii cum zicea si Ozzy, diferenta dintre galerie si public, este ca galeria sustine echipa indiferent de rezultatul din teren in timp ce publicul doar in momentele bune sau in meciurile importante...
Si noi am avut la un meci de cupa care s-a jucat la Tg. Mures vreo 6000 de suporteri, acum la orice deplasare merg peste 100 de suporteri, nu stiu cate echipe din divizie se pot lauda cu atatia sustinatori la meciurile din deplasare, probabil doar Craiova ;)

Cati spectatori au fost la meciul cu Mediasul?

jorgensen
10th October 2005, 21:01
1500 - 2000. Dar publicul nu vine din doua motive la stadion: scandalurile din club si implicit rezultatele mai putin favorabile si faptul ca partidele sunt televizate in direct.
Dar ti-am spus, inca la Oradea conteaza publicul, galeria acum se reorganizeaza..... Eu iti spun ca nu fac parte din galerie, cu toate ca in tineretile mele mergeam cu ei in deplasare.
Totusi, sper ca oradenii sa se intoarca din nou pe stadion. INCA O DATA, publicul, nu galeria sunt cei care incurajeaza echipa !!!!!!!!

t.b.
10th October 2005, 21:18
La noi au fost mai multi la un meci cu Sinnicolau Mare :D

INCA O DATA, publicul incurajeaza echipa doar in momentele bune, nu cred ca la meciul cu ISCT la 0-3 acel public al vostru mai incuraja echipa, in schimba la noi, la meciul de la SM (deh singura infrangere) galeria a incurajat echipa pana la final, le fel si la meciurile terminate cu 0-0 acasa...

jorgensen
10th October 2005, 21:26
V-am mai spus, daca voi si pentru 0-0 va bucurati si nu va dati seama ca exista probleme, atunci nu mai am cuvinte.

t.b.
10th October 2005, 21:45
Nu ne bucuram, dar incurajam echipa, e o mare diferenta, pai ce-ar fi trebuit sa facem, sa-i huiduim? sa strigam "demisia"? Nu, noi trebuie sa fim alaturi de echipa si la bine dar mai ales la rau
Relatia dintre galerie si jucatori este unu f. apropiata, baietii nu incep meciul pana cand nu saluta galeria, e important sa stie ca suntem trup si suflet alaturi de ei, asta le da putere sa treaca peste rezultatele mai putin bune din ultimul timp. Daca i-am fi huiduit le-am fi distrus moralul, si asta e un factor extrem de important in cazul jucatorilor care joaca pentru echipa, public, culori si nu pentru bani...

jorgensen
10th October 2005, 23:53
Jucati voi pentru public, culori (cu toate ca nici alb, nici negru nu sunt culori, albul si negrul sunt nonculori. notiune de baza invatata la orele de desen, pentru echipa, pentru Dobos, Grozavu sau mai stiu eu cine. Jucatorii oradeni joaca pentru ei in primul rand, joaca sa castige bani si lupta pentru promovare. Si la noi relatia dintre galerie si echipa este speciala. GALERIA a avut meritul ei in inlaturarea lui iANCU. Spectatorii oradeni vin la stadion, isi platesc biletul si vor sa vada spectacol. Galeria clujana intra pe gratis, pleaca in deplasare pe gratis. Si atunci.... La fel fac si Rebelii oradeni... Nimeni nu-i opreste sa incurajeze tot meciul pe FC BIHOR. Bine fac. Dar sa nu-mi spui mie ca nici un suporter clujan nu a huiduit sambata la meci, ca atunci nu te mai cred indiferent de ce mi-ai zice.

t.b.
10th October 2005, 23:58
Cine ti-a zis ca intram gratis??? :o: Nici vorba, platim bilet, ca toti spectatorii... La fel si cu deplasarile, in cel mai bun caz clubul pune la dispozitie un autocar, dar fiecare suporter plateste o anumita suma, in functie de distanta... Eu n-am mers cu autocarul respectiv, eu am mers cu cineva cu masina, pe banii nostri...

Nu au fost spectatori care sa huiduie jucatorii, dar e drept ca au fost cativa bosorogi care vorbeau aiurea si injurau pe cine apucau, chiar le-am zis la doua astfel de specimene ca mai bine sa stea acasa decat sa injure jucatorii...

jorgensen
11th October 2005, 00:05
Ah, deci tu nu faci parte din galerie. Stai in tribuna cu bosorogii. Asculta de la ei, ca au mai multa minte ca tine. Stiu ei ce stiu.
Si vrei sa zici ca suma platita de colegii tai de suferinta se pune la motorina ? Ai spus ca platiti in functie de distanta, eu asta inteleg. Sau ajunge la liderul galeriei care se imbata pe banii vostri ?

t.b.
11th October 2005, 00:12
In galerie stau, nu stiu de unde-ai inteles tu altceva... pe bosorogi i-am auzit in afara stadionului...
Pai nu crezi ca difera costul de transport intre un meci de la beclean si unul de la Timisoara? Ca sa intelegi mai bine, clubul doar pune la dispozitie autocarul, nu plateste pentru, e platit de catre cei care merg in deplasari cu autocarul respectiv... ai inteles acuma?

jorgensen
11th October 2005, 10:08
E atat de sarac clubul vostru incat nu poate suporta cheltuielile cu motorina pentru o deplasare la Timisoara ? Sau la Oradea ? Si daca va strangeti doar 2 ? Platiti un autocar, de fapt autobuz pentru deplasare ? Nu e mai bine ca fiecare 4 suporteri se strang intr-o masina si merg in deplasare ? E mai confortabil si costurile sunt cam aceleasi.

dragos_popa17
11th October 2005, 10:42
Jucati voi pentru public, culori (cu toate ca nici alb, nici negru nu sunt culori, albul si negrul sunt nonculori. notiune de baza invatata la orele de desen, pentru echipa, pentru Dobos, Grozavu sau mai stiu eu cine. Jucatorii oradeni joaca pentru ei in primul rand, joaca sa castige bani si lupta pentru promovare. Si la noi relatia dintre galerie si echipa este speciala. GALERIA a avut meritul ei in inlaturarea lui iANCU. Spectatorii oradeni vin la stadion, isi platesc biletul si vor sa vada spectacol. Galeria clujana intra pe gratis, pleaca in deplasare pe gratis. Si atunci.... La fel fac si Rebelii oradeni... Nimeni nu-i opreste sa incurajeze tot meciul pe FC BIHOR. Bine fac. Dar sa nu-mi spui mie ca nici un suporter clujan nu a huiduit sambata la meci, ca atunci nu te mai cred indiferent de ce mi-ai zice.

Pai io nu stiu ce fenomen de galerie aveti voi in Oradea, dar aici echipa nu a fost si nu este fluierata deloc, mai ales in timpul meciului. Anul trecut spre exemplu, la meciul pierdut 1-3 acasa cu UTA(in urma caruia au fost batuti ceferistii :evil: ) echipa a fost incurajata pe tot parcursul meciului, si doar la sfarsit s-a strigat rusine.
Si cum zice si t.b., nu intra nimeni pe gratis si nu pleaca nimeni in deplasari pe banii clubului(in afara de jucatori si restul staffului, normal :P). La U. La alte echipe din Cluj nu garantez. :drak:

P.S. Ce tare a fost Talnar, cand a zis ca asa galerie n-a mai vazut de mult, cu toate ca noi sambata asta am cam fost pe spate. Cam dezorganizati.

zuzubuoy
11th October 2005, 10:50
La noi au fost mai multi la un meci cu Sinnicolau Mare :D

(adica mai mult 1500-200!)
Aici nu te pot contrazice, fiindca n-am gasit date despre nr. de spectatori la meciul respectiv. Insa!

"U Cluj - FCM Reşiţa 2-1
Arbitri: O. Haţegan 7, Cl. Tripa (ambii din Arad) 7, S. Caia (Timişoara) 6
Spectatori 800"

.....

dragos_popa17
11th October 2005, 10:59
Aia ai luat-o probabil de pe site la cfr. Au fost cel putin 1500 la meciul cu Resita, mai ales ca a fost si primul al sezonului.

jorgensen
11th October 2005, 11:57
Daca voi v-ati stabilit obiectiv promovarea, sa nu fiti surprinsi daca o sa va huiduie spectatorii echipa la un meci pierdut. Nici noi cand nu aveam nici un obiectiv aplaudam orice. La un meci FC Bihor-ASA Tg. Mures, am luat bataie cu 3-0 si i-am incurajat tot meciul si i-am aplaudat pe oaspeti. Atunci vroiam doar se ne mentinem in B, la fel ca si voi anul trecut. Acum va fi mai dificil si pentru nervii vostri cand echipa va mai claca. Si va claca des, va spun eu !

ADelPiero
11th October 2005, 12:12
acu` mi`am adus aminte ca am pus X :D oare ce cota era :D:D:D:D:D

HIV
11th October 2005, 12:31
E atat de sarac clubul vostru incat nu poate suporta cheltuielile cu motorina pentru o deplasare la Timisoara ? Sau la Oradea ? Si daca va strangeti doar 2 ? Platiti un autocar, de fapt autobuz pentru deplasare ? Nu e mai bine ca fiecare 4 suporteri se strang intr-o masina si merg in deplasare ? E mai confortabil si costurile sunt cam aceleasi.

Bai destept esti ...

1.Nu avem nevoie noi sa ne plateasca clubul autocarul pt ca noi suntem o galerie independenta iar toate sacrificiile pe care le facem le facem din dragoste pt culorile alb-negre .
2.Cu autobuzul merg 'rebelii' vostrii , noi avem autocare confortabile , cu aer conditionat samd . Si acuma sa nu imi spui ca voi nu mergeti cu autobuzul ca v-am vazut cum ati iesit 50 dintr-un trabant (varianta autocar) .
3. NU ARE NICI UN ROST SA FACETI COMPARATII INTRE GALERIA SI SUPORTERII LUI "U" SI AI VOSTRI PT CA VOI SUNTETI PRAF , NU AVETI MENTALITATE , PRIMA ECHIPA A BIHORENILOR E STEAUA , SUNTETI PUTINI , NU CONTATI !!!!

dragos_popa17
11th October 2005, 12:32
Daca voi v-ati stabilit obiectiv promovarea, sa nu fiti surprinsi daca o sa va huiduie spectatorii echipa la un meci pierdut. Nici noi cand nu aveam nici un obiectiv aplaudam orice. La un meci FC Bihor-ASA Tg. Mures, am luat bataie cu 3-0 si i-am incurajat tot meciul si i-am aplaudat pe oaspeti. Atunci vroiam doar se ne mentinem in B, la fel ca si voi anul trecut. Acum va fi mai dificil si pentru nervii vostri cand echipa va mai claca. Si va claca des, va spun eu !

Noi n-am avut obiectiv mentinerea in divizia B sezonul trecut. :mda: Sa fim seriosi, a fost un sezon dezamagitor si aveam toate motivele sa-i fluieram daca era vorba. Chiar si cu Alba-Iulia am fi avut motive, echipa joaca prost de vreo 3 etape incoace. Am dat doar 1 gol, si ala in prelungiri. Noi insa ne incurajam echipa tot timpul, ca asa e frumos. :)

jorgensen
11th October 2005, 13:36
Virusule: Chestia cu inteligenta ne-o masuram in alte modalitati...
1. tb spune ca va pune clubul la dispozitie autocar, tu ca faceti voi toate sacrificiile. Pana la urma o sa ajung sa cred ca ati cumparat un autocar (aer conditionat, DVD player, WC, restaurant samd...) din banii vostri. Ma intreb atunci, unde o sa incapeti toti cei 1000 de suporteri care va laudati ca faceti parte din galerie ?
2. Care este diferenta intre suporterii si galeria clujana si cea oradeana ? Explica mai detaliat cuvantul PRAF ! Iar in legatura cu Steaua... a mai intrebat cineva pe forum, si o sa-l citez: "Mai aveti fularele cu VG pe o parte si Dinamo pe cealalta ?"

Dragos: si la noi galeria incurajeaza tot meciul echipa si acasa si in deplasare. Eu vorbeam de spectatorii care o sa se enerveze daca echipa se va indeparta de obiectivul stabilit de conducere.

Cosmin Salajan
11th October 2005, 14:01
jorgensen instinctul de te oier te tradeaza .
sezonul trecut v-am calcat in picioare la voi acasa , nu v-am auzit tot meciul

jorgensen
11th October 2005, 14:05
Ce sa auziti daca dormeati ? Dupa ce ati baut votca pe tren ma mir ca ati ajuns pana la stadion. Noroc ca e aproape de gara.
Chestia cu calcatul in picioare e prea brutala, esti foarte, foarte subiectiv.

Ozzy76
11th October 2005, 14:09
Lasa ca ne dai tu jorgensen lectii de obiectivitate. Eu zic ca nu mai are rost sa continuam discutia pe topicul asta, e clar ca fiecare crede ca el are dreptate, dar eu consider ca trebuie sa lasam faptele sa vorbeasca.

jorgensen
11th October 2005, 14:11
e mai bine asa. Vorbim pe 26 noiembrie ! OK ?

zuzubuoy
11th October 2005, 14:18
sezonul trecut v-am calcat in picioare la voi acasa , nu v-am auzit tot meciul

Te referi la rezultatul vostru "exceptional" (0-0) din etapa XVII ???!!!:o:
Sau la acel 2-3 de pe "Moina" din etapa a II ???:drak:
Saauuu te referi strict la galerie??? Ca daca da, atunci am o singura observatie: sunteti penibili!!! Argument: ati strigat si cantat doar impotriva noastra aprox. 85%! Doar 10%(maxim) v-ati incurajat echipa...

PS: Culmea ironiei(!?) ca din acele scandari impotriva noastra, aprox. 60-70% defapt au fost indreptate catre(impotriva) stelei...no comment!

Darkslowstar
11th October 2005, 14:29
Sunteti complet OT de ceva timp. De ce nu va faceti un thread separat gen rivalitate intre galerii, rivalitate bihor-cluj sau reveniti pe cine va promova din B3, altfel moderatorii nu vor avea alte alternative decat sa sterga toate off-topicurile de aici (muulte) sau sa inchida threadul.
Aici se discuta despre meciul de la Cluj dintre U si Alba, mai aveti rabdare pana la meciul direct Bihor-Cluj. Thx