PDA

View Full Version : " CINE SUNTEM ?..Suntem celebra galerie din Peluza Nord se stie..."



vlad1607
30th September 2005, 19:10
Citatul e din Wikipedia :

" The clubs' colours are red and white.

The clubs' symbols are two red dogs, similar to the Dacians wolves.

Dinamo's "Nuova Guardia" was the first real utra group in Romania, founded in 1992, but today, the strongest ultra group in Romania is known under the name of Peluza Catalin Hildan (PCH) from the name of the stand where the group is located. Catalin Hildan is a former Dinamo player, that died on the pitch "

Sabin
30th September 2005, 19:21
Cel putzin!!! :D

baubau
30th September 2005, 19:33
O galerie cu una dintre cele mai frumoase coregrafii si mesaje intepatoare!
Unul din mesajele preferate e cel cu "Degeaba ai Maybach,daca ai dat bani la bac si nu stii cine e Bach!":D

george-dinamo
30th September 2005, 19:43
discutie pe chat gsp cu nicolita....bajetul alearga suta cam in 7 secunde...sa vina aia de la cartea recordurilor ca 9.77 nu mai e in picioare, banel il depaseste de cateva ori pe zi...mama cum ii reprezinta baiatul asta...oaia merinos va trage in jos...:D:D:D =))

baubau
30th September 2005, 19:58
Da vi s-a vazut apreciata coregrafia pe siturile ultrasilor din afara!!!

Din pacate suntem si la alte meciuri ,poate ar trebui sa vezi tupeul unor dinamovisti de "a nu fi " si de a "nu" afisa bannere cu Dinamo in timpul unui meci Poli Iasi-Steaua unde publicul este 99% stelist!Voi stiti sa va faceti eroi niste personaje care intra in teren si agreseaza jucatorii ,iar dupa sa-i puneti in functii pompoase de marketing!Apropos,postasul stie ce e ala branding?

Explica-mi si mie termenul de soldovean,ca nu sunt in tema cu argourile din sudul tarii!

doghunt
30th September 2005, 20:13
soldovean? :D ce inseamna? .....imi iau ban daca spun ..intelegi tu

sintem demult prezenti acolo si pot sa scriu cand vreau pe siturile alea cum a scris si un dinamovist despre ei.Atat ca n-a avut ce sa scrie.
Cand a strans giovani becali pe erasa "ultrasii pe bani" si le-a bagat manerul sabiei ninja in fund si i-a pus pe urma sa suga manerele tot "utrasi" erati?

veniti 3000 in tribuna, toata lumea stie , chiar sefii clubului si cei suporteri au recunoscut ca luau bani la greu, coregrafii ...dar ce vorbim de coregrafii
pana si cel mai simplu banner nu folositi decat la 3 meciuri pe an, in rest bea nicu galerie banii dati de porcea pt coregrafii :D
hai s-o spunem pe-a dreapta, dinamo n-a avut niciodata galerie adevarata
apareti voi doi moldoveni si trei clone pe forum sa sustineti ceva de care n-aveti habar.

baubau
30th September 2005, 20:22
In primul rand incerca sa scrii corect gramatical sa inteleaga si prostii de moldoveni,in al doilea rand,sunt mai multe factiuni independete care sustin Dinamo,dar daca ai fi chiar informat ai stii asta,PCH a avut mereu coregrafii la meciurile importante,daca sunteti frustrati ca meciurile cu Craiova nu mai reprezinta derby pt nici o echipa mare asta e si nu ati vazut coregrafie inseamna ca nu meritati pt nu mai sunteti ce ati fost,in al patrulea rand nicu galerie nu este liderul din PCH este doar un alcoolic chemat la emisiuni de genul de ziaristi care-l confunda pe Haldan cu Hitler!

Ce frumos se dezvolta legendele urbane..Sabii in fund,o fi si vreun fetishist Becali asta...

Mi-e greata cand il vad,nu=l apreciez ca om,impresar si presedinte de club..dar sa ajungi la urbanisme de astea e ceva!Ma mir ca Dinel nu v-a pus la vreun meci sa faceti coregrafii cu secera si ciocanul!Sau sa veniti imbracati in pioneri!

Rossi
17th October 2005, 05:53
Dinamo's "Nuova Guardia" was the first real utra group in Romania, :ok:
founded in 1992, but today, the strongest ultra group in Romania is known under the name of Peluza Catalin Hildan (PCH) from the name of the stand where the group is located. :ok:
Catalin Hildan is a former Dinamo player, that died on the pitch "

Toreador_24
21st December 2005, 11:15
Citatul e din Wikipedia :

" The clubs' colours are red and white.

The clubs' symbols are two red dogs, similar to the Dacians wolves.

Dinamo's "Nuova Guardia" was the first real utra group in Romania, founded in 1992, but today, the strongest ultra group in Romania is known under the name of Peluza Catalin Hildan (PCH) from the name of the stand where the group is located. Catalin Hildan is a former Dinamo player, that died on the pitch "
vlad1607 te corectez....prima grupare ULTRAS a fost fondata la Constanta in '92 !! sub numele ULTRAS FARUL !

Ayrton
21st December 2005, 13:34
Vad ca a facut ordine pe aici Tudose, asa ca nu mai e cazul sa raspund unora sau altora.

Referitor la Nuova Guardia, fara sa ma dau mare, vreau sa spun si eu ca am participat inca din primii ani de functionare la actiunile de genul: vopsit bannere la stadion pe bucata de beton din spatele tribunei 2, intrunirile saptamanale cu Petre Buduru si cu omul ce-i tinea paltonul (cand era frig iarna si nu mai puteam sa stam in peluza de la Urgenta si intram in sala Dinamo pentru discutii), pe numele lui Cristian Borcea, aranjat cartoane pe stadion pentru coregrafii, carat saci cu confetti, in special la intrarea pe stadioanele ghencea si giudesti, deplasari la toate meciurile din Bucuresti (imi aduc aminte de un meci Steaua Rosie Belgrad - Olimpique Lyon, cand am plecat vreo 3-4000 de dinamovisti de la stadionul Dinamo spre Cotroceni, unde se juca, am umplut vreo 2-3 garnituri de metrou, si cand am urcat de la Eroilor inspre stadion pe strada aia ingusta care trece pe la Min Apararii si da in 13 Sept i-am lasat cu gura cascata pe cei 1000-1500 de sarbi ce venisera la meci, mai ales ca eram toti cu fulare alb-rosii ... a fost o imagine super!), inclusiv la incendiul din Ghencea, cu mers in mars fortat cate 2 ore pe traseul Stefan cel Mare-Gara de Nord-Eroilor-DrTaberei-Ghencea, intrat prin sparturi de gard in Giulesti, incasat sprayuri lacrimogene de la "gabori asasini" doar ca ne inghesuiam sa intram dracului pe stadion cu vreo 2-3 ore inainte de derby-uri, impinsi de la spate tot de jandarmi, etc... Au fost ani frumosi, in special perioada 1995-2000.
Pe langa coregrafiile memorabile, tin minte in special 2 meciuri jucate in deplasare: un 1-1 in Ghencea prin 1999, cu gol Mutu pentru noi, si egalare pe final a stelistilor prin Rosu, cand dupa un meci in care am avut o groaza de ghinion (4 bare, inclusiv un penalty ratat), cand dupa ce am dominat sonor tot meciul de murea Jean Pavel de oftica si tipa in portavoce la oamenii lui ca "iar se aud numai cainii", am ramas cantand in ploaie 4000 de oameni inca o jumate de ora dupa meci.
Sau de meciul cu Rapid din 2000 cand Tudor a arbitrat infect de pro-rapid (a dat 2 penaltyuri inexistente pt ei, 2 cartonase rosii gratis pentru Dinamo), cand la sfarsitul meciului, desi pierdusem cu 0-4, Catalin Haldan (Dinu a jucat cu rezervele pt a menaja titularii si a castiga titlul dupa o victorie etapa urmatoare contra Stelei) a venit in fata galeriei si 15 minute a cantat din tot sufletul alaturi de noi din dragoste pentru Dinamo si culorile alb-rosii...

starsteel
10th February 2006, 22:38
Catelusilor bate vantu prin discutiile voastre despre cupele europene, la voi sezonul UEFA incepe si se termina in acelasi an asa ca urmatorul thread sa-l numiti Cupele Europene 2006.

remy
11th February 2006, 00:18
Oierii analfabeti, maimute curentate, ce cauta sa se dea mari aici ?
Ca n-am auzit de cine stie ce rezultate in cupele europene in ultimii ani. Doar 2 iesiri din Grupe, cu echipe dezinteresate, inseamna performante mari ?

starsteel
11th February 2006, 11:47
Il citezi pe Vaccin, probabil semeni cu el ceea ce este grav, unde mai pui ca e si stelist (din pacate recunosc), citeaza si tu macar dupa filozoful fotbalului romanesc ca este in curtea voastra. Performanta din ultimii 2 ani este mica, cel putin pana acum, dar exista, insa la voi lipseste cu desavarsire asa ca sorry.

starsteel
11th February 2006, 16:27
Oierii analfabeti, maimute curentate, ce cauta sa se dea mari aici ?
Ca n-am auzit de cine stie ce rezultate in cupele europene in ultimii ani. Doar 2 iesiri din Grupe, cu echipe dezinteresate, inseamna performante mari ?
In cazul tau nu pot fi decat 2 variante, ori esti fanatic si nu mai judeci, ori ai probleme cu gramatica limbii roamne, ce-i cu dezacordul din prima porpozitie?

:no:

cip_81
11th February 2006, 21:38
Ia du-te tu la furnalele tale si lasa-ne pe noi in pace cu echipa noastra, cu traditia noastra, cu suporterii nostri. Aici nu se discuta nici de gramatica si nici nu se pun diagnostice, "obiectivul" fiind altul. Capisci ?

ULTRAS-CT
18th February 2006, 00:05
Citatul e din Wikipedia :

" The clubs' colours are red and white.

The clubs' symbols are two red dogs, similar to the Dacians wolves.

Dinamo's "Nuova Guardia" was the first real utra group in Romania, founded in 1992, but today, the strongest ultra group in Romania is known under the name of Peluza Catalin Hildan (PCH) from the name of the stand where the group is located. Catalin Hildan is a former Dinamo player, that died on the pitch "

fratele meu gresesti ! Prima Grupare ULTRA' a fost cea a Farului , toata tzara stie asta mai putzin voi , "nu stitzi sau nu vretzi sa stitzi" sau "stitzi dar vretzi inducetzi lumea in eroare "

remy
18th February 2006, 01:11
In cazul tau nu pot fi decat 2 variante, ori esti fanatic si nu mai judeci, ori ai probleme cu gramatica limbii roamne, ce-i cu dezacordul din prima porpozitie?
:no:

Domn' Otzel, si mai esti aproape de varsta mea, parca mi-e rusine cu tine.
Ce greseala de dezacord vezi tu acolo ? Explica-te, Maria-Ta, cel cu "gramatica limbii roamne" ! Ca deja scrii numai balarii, ca si aproape toti stelistii, fara sa fii pe subiect, te legi de lucruri marunte, pe care nu le stapanesti mai deloc.
Ce sa mai zic de "opritiva, nicio si niciun", Stapanii lumii, nici gand, doar a(i) Romaniei si o data a(i) Europei
Traiasca Steaua Ceausista, dar si cea Cre(s)tina !
Si mai invatati gramatica limbii romane, cei mai multi dintre stelisti, in frunte cu balbaitul-sef, filozoful JIJI BERBECALI.

vlad1607
18th February 2006, 08:39
fratele meu gresesti ! Prima Grupare ULTRA' a fost cea a Farului

vorbeam de "first real ultra group " :D

ULTRAS-CT
18th February 2006, 22:53
REAL neREAL nu contaza .. lumea stie unde a fost fomndat primul group ultras nu primul group REAL ultras ;)

vlad1607
19th February 2006, 11:47
eu zic ca....conteaza....una e sa fie "REAL " si alta e sa nu fie "REAL"...e vorba de CALITATE aici :D ok?

PS : de ce zici tu acolo stiu relax dar aici e vorba de " first real utra group in Romania, founded in 1992 "

o duminca placuta in continuare

Mario Di Lazi
20th February 2006, 10:45
Ayrton ... m-am suparat ... cum adica nici o legatura.
Era vorba de acele banere care mie mi-au placut foarte mult, este vorba de:
- Biletul castigator la "ASTRA"
- Dinamovistul care juca la calculator FIFA - fotbal.
Acum mai inteles?

Sezione
23rd September 2006, 01:11
Vad ca a facut ordine pe aici Tudose, asa ca nu mai e cazul sa raspund unora sau altora.

Referitor la Nuova Guardia, fara sa ma dau mare, vreau sa spun si eu ca am participat inca din primii ani de functionare la actiunile de genul: vopsit bannere la stadion pe bucata de beton din spatele tribunei 2, intrunirile saptamanale cu Petre Buduru si cu omul ce-i tinea paltonul (cand era frig iarna si nu mai puteam sa stam in peluza de la Urgenta si intram in sala Dinamo pentru discutii), pe numele lui Cristian Borcea, aranjat cartoane pe stadion pentru coregrafii, carat saci cu confetti, in special la intrarea pe stadioanele ghencea si giudesti, deplasari la toate meciurile din Bucuresti (imi aduc aminte de un meci Steaua Rosie Belgrad - Olimpique Lyon, cand am plecat vreo 3-4000 de dinamovisti de la stadionul Dinamo spre Cotroceni, unde se juca, am umplut vreo 2-3 garnituri de metrou, si cand am urcat de la Eroilor inspre stadion pe strada aia ingusta care trece pe la Min Apararii si da in 13 Sept i-am lasat cu gura cascata pe cei 1000-1500 de sarbi ce venisera la meci, mai ales ca eram toti cu fulare alb-rosii ... a fost o imagine super!), inclusiv la incendiul din Ghencea, cu mers in mars fortat cate 2 ore pe traseul Stefan cel Mare-Gara de Nord-Eroilor-DrTaberei-Ghencea, intrat prin sparturi de gard in Giulesti, incasat sprayuri lacrimogene de la "gabori asasini" doar ca ne inghesuiam sa intram dracului pe stadion cu vreo 2-3 ore inainte de derby-uri, impinsi de la spate tot de jandarmi, etc... Au fost ani frumosi, in special perioada 1995-2000.
Pe langa coregrafiile memorabile, tin minte in special 2 meciuri jucate in deplasare: un 1-1 in Ghencea prin 1999, cu gol Mutu pentru noi, si egalare pe final a stelistilor prin Rosu, cand dupa un meci in care am avut o groaza de ghinion (4 bare, inclusiv un penalty ratat), cand dupa ce am dominat sonor tot meciul de murea Jean Pavel de oftica si tipa in portavoce la oamenii lui ca "iar se aud numai cainii", am ramas cantand in ploaie 4000 de oameni inca o jumate de ora dupa meci.
Sau de meciul cu Rapid din 2000 cand Tudor a arbitrat infect de pro-rapid (a dat 2 penaltyuri inexistente pt ei, 2 cartonase rosii gratis pentru Dinamo), cand la sfarsitul meciului, desi pierdusem cu 0-4, Catalin Haldan (Dinu a jucat cu rezervele pt a menaja titularii si a castiga titlul dupa o victorie etapa urmatoare contra Stelei) a venit in fata galeriei si 15 minute a cantat din tot sufletul alaturi de noi din dragoste pentru Dinamo si culorile alb-rosii...

MDa... cred ca exagerezi putin...Nu prea vad cum aveti voi cum sa-i lasati cu gura cascata pe cei de la Steaua rosie... Ca un om care a vazut Maracana din belgrad si scuipatoarea vostra... Mii de anii lumina diferenta...

Sezione
23rd September 2006, 01:15
Oierii analfabeti, maimute curentate, ce cauta sa se dea mari aici ?
Ca n-am auzit de cine stie ce rezultate in cupele europene in ultimii ani. Doar 2 iesiri din Grupe, cu echipe dezinteresate, inseamna performante mari ?

Chiar daca pentru mine sinteti la fel ( ***) aici trebuie sat corectez ***...steaua are rezultate in ultimi ani ( cel putin fata de dinamo ) : sa elimini Valencia e chiar o super performanta. terbuie sa fim totusi obiectivi nu orbiti de ura.

Sezione
23rd September 2006, 01:17
fratele meu gresesti ! Prima Grupare ULTRA' a fost cea a Farului , toata tzara stie asta mai putzin voi , "nu stitzi sau nu vretzi sa stitzi" sau "stitzi dar vretzi inducetzi lumea in eroare "

Ultra ??? la Constanta ??? poate cind vin suporterii de la Buk ,Timisoara sau Craiova...sclavii stelei ce sinteti

mc_olteanu
23rd September 2006, 17:20
Ultra ??? la Constanta ??? poate cind vin suporterii de la Buk ,Timisoara sau Craiova...sclavii stelei ce sinteti

:evil: :mda: ce-ai cu farul de langa port,mushchiuletz?:ciocan: nu-tzi sta bine intreg?:rosu:

mc_olteanu
23rd September 2006, 17:24
:ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan:

:jerk:

vlad1607
23rd September 2006, 18:49
cine vb de ultra...batausii de copii la Corabia...hai roiu discutati prin alte parti ca aici e vb de NG, PCH.....prea complicat pt unii....

Sezione
26th September 2006, 00:43
cine vb de ultra...batausii de copii la Corabia...hai roiu discutati prin alte parti ca aici e vb de NG, PCH.....prea complicat pt unii....

Va convine sau nu nu sinteti unici... Eu unul nu sint genul care sa aprob manifestari ca si cele de la Corabia ...nici cele de pe dinamo 2. Pina la urma care-i diferenta intre ele??? Vad ca e complicat si pentru altii subiektul ULTRA.:evil:

Cra10veanu
26th September 2006, 01:04
pt un ultras echipa sa e unica, deci din prima la constanta nu se poate vorbi de ultras.

videopixel
29th September 2006, 21:04
Bai fratilor luati exemplu de adevarati ultrasi si nu va mai laudati atat:http://www.youtube.com/watch?v=bSMwQnGRXe4.Noi suntem inca la gradinita cu obladi - oblada!!! Suntem departe!

vlad1607
30th September 2006, 13:00
de acord ca suntem departe fata de alte tari

black_bird
7th November 2006, 23:00
Ultra ??? la Constanta ??? poate cind vin suporterii de la Buk ,Timisoara sau Craiova...sclavii stelei ce sinteti

Sunt suporter al farului asa este ca la noi in oras sunt multi care simpatizeaza cu echipele din bucuresti:rosu: , si care merg meci de meci la echipele lu' dinamo , steaua , rapid:rosu: daca totzi acestia ar veni la farul am fi ce-a mai tare galerie din tzara:yeah:

caine19
10th December 2006, 00:24
Catelusilor bate vantu prin discutiile voastre despre cupele europene, la voi sezonul UEFA incepe si se termina in acelasi an asa ca urmatorul thread sa-l numiti Cupele Europene 2006.

ce frustrat:o: :o: :o:

Mario Di Lazi
10th December 2006, 12:47
Catelusilor bate vantu prin discutiile voastre despre cupele europene, la voi sezonul UEFA incepe si se termina in acelasi an asa ca urmatorul thread sa-l numiti Cupele Europene 2006.

Ce porcarie ... :ciocan:

bob
11th December 2006, 13:07
starsteel, cum ti-am mai spus, cauta-ne pe la furnal. vezi ca ti-a inceput tura !

apercele
12th December 2006, 18:31
ce comentarii de la om in toata firea la 39 de ani

cum dracu sa nu te bufneasca rasul...?

the lion king
12th December 2006, 18:41
star steel asta ar trebui penalizat,se baga in seama asa....vai de steaua lui...

caine19
14th December 2006, 21:20
nu am nimic cu voi,decat cu sclavii de la voi.nici eu nu stiam ca exista ultrasi la constanta.ca galerie sunteti in urma rau.la un oras asa mare sa veniti la peluza 50 de insi .......poate exagerez dar mai mult de 100 nu veniti si nici din aia care veniti nu prea cantati.pana si vasluiul va da clasa.

Asta a fost buna:happy !
Crede-ma ca esti prsot informat:ok: ( foarte prost as zice )

vlad1607
16th December 2006, 15:18
nu mai bagati in seama copii de 39 de anisori

vlad1607
25th December 2006, 13:28
http://www.dailymotion.com/video/xujxx_martin10mai

caine19
28th December 2006, 12:34
http://www.dailymotion.com/video/xujxx_martin10mai

Super tare filmuletul:ok: .

Sper sa avem cat mai multe evenimente de sarbatorit, ca acela din ghencea:D

Suporter-Shop
5th January 2007, 23:27
Fulare ultras.
http://www.suporter-shop.ro/product_info.php?cPath=41&products_id=358

caine19
8th January 2007, 17:12
Sunt cam aiurea la banii aia , cine vrea fualre "ULTRAS" sa se duca la DInamobil sau sa comande pe Dinamomania.net:ok: