PDA

View Full Version : Nae Manea la FC Brasov



Darkslowstar
29th September 2005, 12:32
Cred ca am cazut din lac in put. Parca vad ca o sa incepem sa-l regretam pe Multescu cat de curand.
Se pare ca jucatorii nu-l plang prea mult pe Multescu, hm.

Sper sa ramana preparatorul fizic turc care si-a facut bine treaba, baietii avand o conditie fizica buna, dovada golurile numeroase inscrise pe final de meci.

DIXX
29th September 2005, 16:42
Pleaca si ala cu Multescu.Nu prea stiu ce sa zic pt k nu-l prea stiu pe Manea asta doar de la tineret unde nu a prea spart gura tirgului dar poate de div B e bun.Dupa declaratia facuta in bzb nu e chiar prost dar toti declara la inceput vrute si nevrute m-am cam saturat.Adevarul e k echipa nu prea mergea dar asta si datorita lotului subtirel pe care il avem.

joao pinto
29th September 2005, 17:19
Nu e bine ca a plecat Multescu acum in mijlocul campionatului, dar asta e, ce sa-i faci.
Din pacate "solutia" Manea nu mi se pare castigatoare.
Ar fi fost mai bine cu un antrenor local (Feri Bajko, Gabi Stan sau chiar Stefan Vasile). Oricum, am inteles ca Vasile ar fi secund...
Chiar asa, nu mai sunt alti antrenori din Brasov dispusi sa lucreze cu "Steagul"?
De ce trebuie sa apelam la solutii de genul Multescu, Manea (sau cum a fost in sezonul trecut Lupescu sau Dumitrescu).

Darkslowstar
29th September 2005, 18:00
Ba sunt antrenori buni in Brasov, Ferri Bajko, Harlab, Lacatus, dar conducerea noastra nu are ochi decat pt straini scumpi si slabi.

Multescu incepuse o treaba si daca te gandesti la lotul pe care il are la dispozitie, nu a facut o treaba chiara sa de rea. E drept ca echipa nu joaca cine stie ce fotbal, dar suntem pe locul 2, la un punct de Ceahlaul, si avem toate sansele sa promovam direct. Daca tot a fost numit, trebuia sa fie lasat macar pana la iarna. Daca de seara asta Razvan Lucescu devine liber ce o sa faca onor conducerea? Acesta ar fi antrenorul pe care mi l-as dori eu. Cat timp a fost la noi, si ca jucator si ca antrenor si-a facut treaba foarte bine. Nu avem ce sa-i reprosam.

Darkslowstar
30th September 2005, 10:22
Stegarii par sa aprecieze stiul si metodele noului antrenor. Sa vedem maine si noul sistem 3-4-3:

"

„Stegarii” erau ieri dimineata bine dispusi, in urma sedintei de pregatire desfasurate pe Stadionul „Municipal”, pe care cei mai multi dintre ei au apreciat-o ca fiind extrem de antrenanta. Si ora programarii a fost alta, spre deosebire de „epoca Multescu”, 10.00 in loc de 11.00, 11.15 sau 12.03... Durata nu a intrecut nici ea masura, tehnicianul Nicolae Manea punctand: „Sunt adeptul antrenamentelor cat mai intense si nu foarte lungi”. Acesta si-a oprit inca de ieri dupa-amiaza elevii in cantonamentul de la Hotelul „Tampa”, lotul „galben-negru” efectuand si o plimbare prin Poiana Brasov, pentru o destindere optima. Pentru meciul de sambata, in care va primi vizita Dunarii Galati, FC Brasov nu va putea conta pe serviciile accidentatului Daniel Isaila, dar il va avea in teren pe Sergiu Brujan. In acelasi timp, Marian Manole, reintrat in circuitul gruparii, ar putea fi folosit astazi de antrenorul Ferencz Bajko in partida echipei satelit. Altfel, Nicolae Manea a mentionat ca va conta tot pe juniorul Ciprian Radutoiu, iar pentru confruntarea cu galatenii va incerca sa utilizeze sistemul de joc 3-4-3. „Sper ca elevii mei vor putea sa se descurce intr-un asemenea sistem. Trebuie sa inteleaga ca este foarte elastic, el putandu-se transforma foarte rapid, in functie de necesitati”, a declarat Manea."

vlad1607
30th September 2005, 10:32
Nae MAnea? LA FC Brasov?? nasol de voi pe cuvant.

Darkslowstar
30th September 2005, 10:38
Pai ne-ai vazut pe noi foarte fericiti? Nici Multescu nu era foarte bun, dar Manea...
Asa Ceahlaul mai capata un mic avantaj, dar stai linistit ca tot Steagu va promova :D

DIXX
3rd October 2005, 10:51
Bai vlade nu te mai baga in seama cu noi te rog yo daca tot nu esti in stare sa scrii ceva klumea in afara de intepaturi.Du-te la moldovenii tai k acolo esti iubit si te simti si tu k acasa.

Darkslowstar
3rd October 2005, 18:27
DIXX, iarta-l frate ca e prieten de al nostru. Ghinionul a facut sa se nasca in Piatra Neamt, asa ca ne este adversar de conjunctura, dar prieten pe vecie. Nu te superi Vlade ca o sa mergeti la baraj, nu?

On topic, Steagu a trecut cu bine peste hopul schimbarii antrenorului si a castigat primul meci cu Manea pe banca. Momentul adevarului va veni peste 3 etape cand mergem sa jucam la Braila. Pana atunci Manea va trebui sa puna angrenajul mai bine la punct, sa ne intorcem neaparat cu 3 puncte.

DIXX
3rd October 2005, 21:18
N-am absolut nimic cu el dar de cite ori scrie cite ceva scrie contra noastra.S-a repetat de vreo trei-patru ori cu 3-0 ala penibil de la inceput de nici nu stiam ce sa mai cred,dar daca zici tu k ti-e pereten uite n-o sa-i mai zic chiar asa de multe.Apropos unde-ti cauti prietenii?

Darkslowstar
4th October 2005, 10:46
Pai ce vrei si tu daca omul s-a nascut la PN? Si tu daca ai fi in locul lui nu ne-ai fi scos ochii cu 3-0 ala? Singurul mod in care-i putem inchide gura e sa-i batem si noi in retur si sa promovam noi.

De Manea o sa mai vorbim noi dupa meciul crucial de la Braila. Daca se descurca acolo e ok, daca nu revenim la cel de mai sus.