PDA

View Full Version : AC Milan - Bayern Munchen



Pages : [1] 2

Kainsashiki
9th March 2007, 13:23
Comentati aici partida din sferturile de finala ale Ligii Campionilor.

dardar_3
9th March 2007, 13:29
Forza Milan!!!!


Milano Siamo Noi!

grande
9th March 2007, 13:37
Macaronarii se vor califica !

Forza rosso-negro !

dardar_3
9th March 2007, 13:38
AC Milan va intalni in semifinale pe castigatoarea dintre Roma si Manchester.:ok:

dextercioby
9th March 2007, 13:38
Iar? Echipele mele de suflet in Europa? (Bine, atunci cind nu joaca U Cv)

Sint dezolat de aceasta tragere la sorti...

Hai Bayern...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dardar_3
9th March 2007, 13:42
Inzaghi o sa marcheze inca o data pentru Milan contra celor de la Bayern.

http://www.corriere.it/Media/Foto/2006/03_Marzo/08/PIPPO470.jpg

http://galeb.etf.bg.ac.yu/~mirad/Museum/20005eifm/00-01_milan-barcelona1.jpg

PS: Imi pare rau ca nu intalnim chelski sau liverpool pna in finala...:mda:...

TaciAcolo
9th March 2007, 13:50
bate bayernu` sterge pe jos cu echipa asta expirata milan

dardar_3
9th March 2007, 13:57
Expirati sunt pandurii tai...:jerk:...

O sa bata Bayern ca in precedentele 2 intalniri....

Milan 2 - 1 Bayern
Serginho 11 , Inzaghi 64 Tarnat 23

Bayern 1 - 2 Milan
Pizarro 54 Inzaghi 52 , 84

Si dupa aia Milan a triumfat pe OLD TRAFORD.....

FORZA MILAN!

maldini
9th March 2007, 14:00
Bate Milan ca si in 2005-2006....1-1 la Munchen si 4-1 la Milano :ok: De fapt in 2005-2006 Bayern era cu 10 clase peste forma din prezent si tot i-am rupt :evil: Nici nu imi fac probleme...Va fi o semifinala italiana :D

Bogdy LFC
9th March 2007, 14:04
Bayern se califica fara niciun fel de indoiala:ok:

1-1 pe San Siro:)

dardar_3
9th March 2007, 14:06
Milan 4 - 1 Bayern
Inzaghi 8, 47,Shevchenko 25, Kaká 59 Ismaël 35

Bayern 1-1 Milan
Ballack 23 Shevchenko 58(pen)


In ultimele 4 meciuri am fost clar mai buni...

/OLE/....

delaparis
9th March 2007, 14:09
Bayern a dovedit cu Real ca poate juca la nivel de top ..

Merg pe mana nemtilor

dardar_3
9th March 2007, 14:12
Pai daca ei sunt slabi si au avut parte de un adversar slab, asta nu inseamna ca sunt de top...:D...

Oricum... chiar ma bucur ca am picat cu Bayern....

/OLE/

tafu
9th March 2007, 14:19
bate bayernu` sterge pe jos cu echipa asta expirata milan

expirat esti tu mey :o: ...
am o rugaminte pt tine ia cauta duelurile directe dintre milan si bayern si ia vezi cum stau "nemti" ?

delaparis
9th March 2007, 14:33
Cred ca Milan rezista cel putin zece secunde pana sa ia gol :D

dardar_3
9th March 2007, 14:42
Cred ca Bayern nu pleaca de pe San Siro fara 4 goluri...:drak:...

:D

Sasuke Uchiha
9th March 2007, 14:51
greu de spus cine se califica, sunt la acelas nivel
cine va avea mai mult noroc va trece

kain
9th March 2007, 14:51
La cum joaca Milan, se duce lejer Bayern :drak:

maldini
9th March 2007, 14:54
exact asa ai zis si anul trecut si a fost 1-1 la Munchen si 4-1 la Milano tot in CL daca mai vrei sa iti amintesti :evil:

YoNuTzz
9th March 2007, 15:01
chiar ma bucur k am cazut cu bayern...vroiam ori bayern ori psv...
cred k milanu merge mai departe...suntem obisnuiti sa-i batem pe nemtzi...si in UCL suntem una din putinele echipe care avem continuitate....mereu in semifinale sau finala...
din cate am vzt pe site-ul uefa, milanul joaca primul meci aks...si asta nu e foarte bine...dak nu inscrie pe san siro, s-a cam terminat...
si dak trecem de bayern jucam cu man utd...( coincidenta...acum 2 ani man utd a fost scoasa de noi prin dubla victorie...si anu trecut bayernu dupa un usturator 4-1 )
deci...io zic k avem sanse reale...

Lordul
9th March 2007, 15:02
Bayern Munchen se va califica in semifinaelel UEFA CHAMPIONSLEAGUE

lucian_iasi
9th March 2007, 15:38
Bayern :drak: :drak: :evil: :evil:

kerosene
9th March 2007, 15:39
La perioada prin care trec cele doua echipe,Bayern pare a fi favorita in fata milanezilor,dar oricine poate merge mai departe.Parca as opta pt Milan.Gol Pippo. :D

georg40
9th March 2007, 15:42
Doua echipe de valori sensibil apropiate. Milan este mai fantezista in joc, Bayern mai pragmatica. Bavarezii au niste socoteli deschise cu milanezii, de aceea cred ca ei nu vor pierde ocazia de a incheia conturile in favoarea lor.

dardar_3
9th March 2007, 15:44
Mda... spre deosebire de Bayern... Milan nu a mai pierdut in Serie A de 14 meciuri....

Bayern a dat peste o echipa slaba sezonul asta... Real Madrid...(care era cat pe-aci sa o bata pana si Steaua pe Bernabeu)...

Daca pica Bayern cu Celtic ii rupeau verzii...:D...

luctoronto
9th March 2007, 15:50
Meci f greu pt ambele echipe.
bayen a avut noroc cu real, cu un gol dat in final pe bernabeu si unul dintr-o pasa de la adversar in primul minut la munchen,altfel chiar slab cum joaca real o elimina.Sper ca si-au epuizat norocul pt o vrema asa ca Forzza Milan!

dardar_3
9th March 2007, 15:52
Meciul de pe Alianzz arena va semana iar cu frustrarea nemtilor pe care le-a adus-o Squadra Azzura...:drak:...

TenisFan
9th March 2007, 18:03
Imi pare rau pt Bayern pt ca-mi sunt simpatici nemtii dar va trebui sa zic Milan... ;)

Geografu
9th March 2007, 18:07
Nu cred ca ne pot sta milanezii in cale,mai ales ca s-au chinuit mult cu Celtic ( ? ) ! Iar daca si Kaka o sa se accidenteze inainte de meci vor fi o prada usoara pentru noi...:evil:

FORZZA BAYERN !!

realmadrid.com
9th March 2007, 19:50
Cred ca Bayern nu pleaca de pe San Siro fara 4 goluri...:drak:...

:D

:happy :happy

4 goluri ? :D, Milan nu marcheaza 4 goluri nici in amicale, ce sa mai zic de meciuri din CL :D


Mda... spre deosebire de Bayern... Milan nu a mai pierdut in Serie A de 14 meciuri....

Si din ultimele 14 meciuri, cate au fost egal si in cate au castigat la un gol diferenta :D ?


Bayern a dat peste o echipa slaba sezonul asta... Real Madrid...(care era cat pe-aci sa o bata pana si Steaua pe Bernabeu)...

Azi e sarbatoare, te inteleg ca ai baut cele 40 de pahare, dar hai sa nu exageram :D. Daca Milan ar fi castigat cu 4-1 in tur (dar astea sunt vise, Milan castiga cu 1-0 sau facea egal :D) in retur nu se mai concentra atat, pt ca se asteptau la aceiasi replica ca in tur.

Bogdy LFC
9th March 2007, 21:06
exact asa ai zis si anul trecut si a fost 1-1 la Munchen si 4-1 la Milano tot in CL daca mai vrei sa iti amintesti :evil:

Milanul de acum e o fata palida a Milanului e sezonul trecut:sleep:

razwan_vs
9th March 2007, 21:24
bate milanu' da 2 goluri kaka :D

tafu
9th March 2007, 21:34
Milanul de acum e o fata palida a Milanului e sezonul trecut:sleep:

nu conteaza...pana in finala nu ne oprim...MILAN a dovedit in ultimii 5-6 ani ca e cea mai const echipa din UCL in fazele superioare..deci suntem obisnuiti cu meciurile cu miza mare:yeah:
In MILAN bayern o sa fie o reeditare dintre Italia si Germania ..avand in vedere ca la Milan 6-7 juc titulari sunt italienii (cei mai multi in nationala)..deci o sa fie o noua lectie de fotbal italian +fantezie braziliana in fata plictisitorilor de "fritzi" :evil:

YoYoyOi
9th March 2007, 21:50
pffff nici nu stiu ce sa zic:groggy:

Bayern? ba nu Milan :D

sau Bayern? :thinkso:

cred ca Milan, totusi :confused:

lucian_iasi
9th March 2007, 21:59
Bayern mai bine :D :D

Sevilla86
9th March 2007, 22:07
Milan pt al treilea an consecutiv in semifinalele Champions League :yeah:

YoYoyOi
9th March 2007, 22:10
Bayern mai bine :D :D
bine, m-ai convins :D

Milan pt al treilea an consecutiv in semifinalele Champions League :yeah:

asa sa fie /hello

dardar_3
9th March 2007, 22:54
:happy :happy
4 goluri ? :D, Milan nu marcheaza 4 goluri nici in amicale, ce sa mai zic de meciuri din CL :D


Cand o sa vezi diferenta dintre fotbalul din Italia si cel din Germania o sa intelegi ca Bayern e echipa de batut....



Si din ultimele 14 meciuri, cate au fost egal si in cate au castigat la un gol diferenta :D ?

Nu ne mai tine tu noua evidenta ca va desfiinteaza maine Barsa...
Chiar imi pare rau ca nu am picat cu voi, care v-ati facut de rasul curcilor in numai 11 secunde...:evil:



Azi e sarbatoare, te inteleg ca ai baut cele 40 de pahare, dar hai sa nu exageram :D. Daca Milan ar fi castigat cu 4-1 in tur (dar astea sunt vise, Milan castiga cu 1-0 sau facea egal :D) in retur nu se mai concentra atat, pt ca se asteptau la aceiasi replica ca in tur.

Tin sa te anunt ca nu am beut nici macar un pahar...:ok:...
Vom vorbi despre Ch. League cand o sa reusiti si voi sa treceti macar de optimi...:drak:

Cappone
9th March 2007, 23:18
meci echilibrat,dar se califica bayern-ul.

milanezu
9th March 2007, 23:31
mama ce speriat is de bayern.
cine ii si bayern asta?
ii batem din nou ca s-au obisnuit deja cu infrangerea.

TenisFan
10th March 2007, 01:00
Sa vezi ce frana brusca pune Milan in semifinale cu Roma...Dar pana atunci trebuie sa-i insele pe nemti...Partea proasta a ecuatiei asteia este ca primul meci e pe San Siro si s-ar putea ca Milan sa tremure mai mult decat ne-am astepta pt calificare... ;)

malexoid
10th March 2007, 05:34
Sa vezi ce frana brusca pune Milan in semifinale cu Roma...Dar pana atunci trebuie sa-i insele pe nemti...Partea proasta a ecuatiei asteia este ca primul meci e pe San Siro si s-ar putea ca Milan sa tremure mai mult decat ne-am astepta pt calificare... ;)

nu ajunge pana acolo...vad ca multa lume pe-aici traieste ca niste babe la menopauza, din amintiri :mda: ...pai atasati fratilor si data acelui 4:1 de care va tot agatati in disperare!
sa nu uitam ca in sezonul actual, Bayern a mai facut odata instructie cu broscarii pe San Siro! - si nu cu muraturile astea care au pierdut acasa cu Palermo, Roma, Inter si au jucat la egal cu Siena si Torino (sa nu vorbesc de deplasari!), ori s-au chinuit cu Celtic...ci cu echipa cea mai in forma la ora asta in Italia!

Elphax
10th March 2007, 11:00
Milan are maxim 25% sanse, cred ca va avea si cote destul de mari ...

georg40
10th March 2007, 11:12
Milan are maxim 25% sanse, cred ca va avea si cote destul de mari ...

Explica-mi si mie : cum socotesti tu procentele astea ? Ambele echipe au 100% sanse, altfel n-ar avea de ce sa mai intre pe teren ! Acolo insa se va vedea cine si cum stie sa le valorifice. Diminuarea procentajului incepe abia acolo, minut cu minut, faza cu faza...

Celso
10th March 2007, 12:54
au 50%-50% sanse de calificare, nu 100%:D

realmadrid.com
10th March 2007, 13:46
Cand o sa vezi diferenta dintre fotbalul din Italia si cel din Germania o sa intelegi ca Bayern e echipa de batut....

Asa este, dar nu de voi si nu cu 4 goluri incasate de o echipa italiana :D



Nu ne mai tine tu noua evidenta ca va desfiinteaza maine Barsa...
Chiar imi pare rau ca nu am picat cu voi, care v-ati facut de rasul curcilor in numai 11 secunde...:evil:

Meciul cu Barca e in campionat, nu in Liga, mereu repet asta, dar degeaba, in campionat jucam altfel decat in campionat si asa fac toate echipele. Sincer si mie imi pare rau, sunt "invidios" ca ati jucat cu penultima echipa ca valoare din cele ramase in optimi si tot nimic nu ati facut :(




Tin sa te anunt ca nu am beut nici macar un pahar...:ok:...
Vom vorbi despre Ch. League cand o sa reusiti si voi sa treceti macar de optimi...:drak:

Mai bine dadeai gata vreo 10 shat-uri, asa aveai scuza la ce ai spus :D. Vorbim despre CL, cand o mai si castigati :D. Daca voi nu treceti de Bayern, nu sunteti cu nimic mai buni decat Real, care a fost eliminata de Bayern in timp ce voi ati jucat cu......o echipa SH :ok:

Bogdy LFC
10th March 2007, 14:28
Asa este, dar nu de voi si nu cu 4 goluri incasate de o echipa italiana :D




Meciul cu Barca e in campionat, nu in Liga, mereu repet asta, dar degeaba, in campionat jucam altfel decat in campionat si asa fac toate echipele. Sincer si mie imi pare rau, sunt "invidios" ca ati jucat cu penultima echipa ca valoare din cele ramase in optimi si tot nimic nu ati facut :(





Mai bine dadeai gata vreo 10 shat-uri, asa aveai scuza la ce ai spus :D. Vorbim despre CL, cand o mai si castigati :D. Daca voi nu treceti de Bayern, nu sunteti cu nimic mai buni decat Real, care a fost eliminata de Bayern in timp ce voi ati jucat cu......o echipa SH :ok:

Dak CELTIC ti s-a parut o echipa SH pt ACM - Real M este TH ( ten hand). La trofee NU se pune problema dar la ora actuala k echipa CELTIC >>> Real M k si multe altele de altfel :jerk:

realmadrid.com
10th March 2007, 15:26
Celtic, in afara de Lille, a fost cea mai slaba echipa din optimi. Si doar pt ca Milan n-a reusit sa-i invinga klumea, datorita formei lor "bune", asta nu inseamna ca Celtic este o echipa care se poate compara cu Chelsea, BM, MU, Liverpool, Real sau Barca :ok:

dardar_3
10th March 2007, 17:02
.com se cam vede frustrarea pe chipurile voastre...

Daca ajungi sa spui ca Celtic e o echipa slaba,(atunc cand castiga campionatul scotiei cu 25 de puncte avans, care invinge pe Man Utd, lider in Anglia) inseamna ca te uiti degreaba la fotbal.

Celtic a fost cu mult mai buna si de cat Real si Bayern la un loc. Probabil te-a impresionat meciul tur dintre real si bayern... cand toti jucatorii dadeau in bashica sa scape de ea. Majoritatea golurilor au survenit din greseli grave de aparare.

Voi nu ati fost in stare sa invingeti Steaua pe Bernabeu decat prin autogolul lui Nicolita:mda:... si Lyon v-a dat clasa pe une v-a prins.

Spre deosebire de voi... Milan s-a calificat castigand grupa inca dupa primele 4 meciuri...

Asa ca... relax si presimt un nou gest de-al lui don Fabio.

http://www.gazzetta.it/Hermes%20Foto/2007/01/15/0JBVP5MR--280x190.jpg

tafu
10th March 2007, 17:51
nu ajunge pana acolo...vad ca multa lume pe-aici traieste ca niste babe la menopauza, din amintiri :mda: ...pai atasati fratilor si data acelui 4:1 de care va tot agatati in disperare!
sa nu uitam ca in sezonul actual, Bayern a mai facut odata instructie cu broscarii pe San Siro! - si nu cu muraturile astea care au pierdut acasa cu Palermo, Roma, Inter si au jucat la egal cu Siena si Torino (sa nu vorbesc de deplasari!), ori s-au chinuit cu Celtic...ci cu echipa cea mai in forma la ora asta in Italia!

frate esti dus.. :groggy: o sa vezi tu diferenta dintre broscarii lui inter (care au in lot 2 talieni ) si milan (care are 7 titulari italienii) in europa...asa ca joc de glezne in fata echipei care are cele mai multe UCL si finale din echipele ramase in competitie:evil:

georg40
10th March 2007, 20:25
Oameni buni ! Cine si cand scrie aici despre Milan - Bayern ?

Sorin Blaj
10th March 2007, 21:04
Georg.

Ti-ai luat bilet la meci? Returul este la Munchen si va fi unul de vazut.

Bayern este intr-o crestere evidenta de forma. Daca invinge maine in campionat, reintra si in lupta pentru titlu. Se pare ca si Makaay a revenit la forma care la consacrat.

Leo
10th March 2007, 21:06
bayern merge mai departe

Sorin Blaj
10th March 2007, 21:10
Daca Bayern invinge pe Werder maine, urca pe locul doi, la egalitate de puncte cu Werder si Stuttgart (46) si la 4 de Schalke (50). Nu stiu unde se joaca meciul direct cu Schalke?

Bogdy LFC
10th March 2007, 21:48
.com se cam vede frustrarea pe chipurile voastre...

Daca ajungi sa spui ca Celtic e o echipa slaba,(atunc cand castiga campionatul scotiei cu 25 de puncte avans, care invinge pe Man Utd, lider in Anglia) inseamna ca te uiti degreaba la fotbal.


Asta incercam sa spun:P

realmadrid.com
10th March 2007, 22:42
.com se cam vede frustrarea pe chipurile voastre...

Daca ajungi sa spui ca Celtic e o echipa slaba,(atunc cand castiga campionatul scotiei cu 25 de puncte avans, care invinge pe Man Utd, lider in Anglia) inseamna ca te uiti degreaba la fotbal.

Da, pe langa celelalte echipe din optimi, este o echipa slaba. Este parerea mea :ok:


Celtic a fost cu mult mai buna si de cat Real si Bayern la un loc. Probabil te-a impresionat meciul tur dintre real si bayern... cand toti jucatorii dadeau in bashica sa scape de ea. Majoritatea golurilor au survenit din greseli grave de aparare.

Ioanitoaia, tu esti maica :D ?. Nu m-a impresionat jocul tur, pt ca ambele echipe au jucat pe reprize, Real in prima, Bayern in a 2a. Te rog frumos sa ma scuzi, dar in Spania si Germania greselile in aparare mai exista, nu in Italia, unde greselile sunt in atac :D



Voi nu ati fost in stare sa invingeti Steaua pe Bernabeu decat prin autogolul lui Nicolita:mda:... si Lyon v-a dat clasa pe une v-a prins.


Dupa ce au castigat cu 4-1 in tur, ia durut in c*r de steaua in retur, s-o spun pe romaneste :ok:.

AEK 1 - 0 Milan
Milan 0 - 2 Lille

Intradevar, Real a pierdut un singur meci, cel cu Lyon si a remizat cu Lyon, cand nimic nu se mai putea intampla. Voi, ati pierdut 2 meciuri, dintre care unul pe teren propriu si unul in Grecia, dar cum Grecia este castigatoarea ultimului Euro, aveti o scuza, doar Grecia a devenit un campionat puternic :happy



Spre deosebire de voi... Milan s-a calificat castigand grupa inca dupa primele 4 meciuri...

Ce grupa grea ati avut :happy, cu Lille, AEK si Anderlecht :D. Golaveraj 8-4 :D. Real a jucat cu Lyon, Steaua si Kiev. Lyon de 5 ori castigatoare in Franta, Steaua semi-finalista a cupei UEFA anul trecut si Kiev deja o obisnuita a CL-ului. Golaveraj de 14-8 (Real este echipa care a marcat cele mai multe goluri in grupe), dintre care un scor de 5-1 si unul de 4-1.

Deci, dupa ce va sparge gura Bayern, mai vorbim, ca tot ii vedeti asa slabi :ok:

Geografu
10th March 2007, 22:50
AC Milan a avut un mare noroc de o grupa usoara ,de asta a ajuns aici.Iar Bayern 75 % o sa ii elimine pentru ca in momentul asta sunt mai buni.Sa nu uitam ca Bayern se bazeaza pe toata echipa iar Milanul pe individualitati !!

dardar_3
11th March 2007, 02:05
Asta incercam sa spun

Va asteptam la Atena...:evil:


Da, pe langa celelalte echipe din optimi, este o echipa slaba. Este parerea mea :ok:

O echipa slaba inseamna ca joaca si foarte prost... Pe langa faptul ca a jucat destul de bine in prima mansa... Buruc a demonstrat ca este portar... in cea de-a doua mansa...



Ioanitoaia, tu esti maica ?. Nu m-a impresionat jocul tur, pt ca ambele echipe au jucat pe reprize, Real in prima, Bayern in a 2a. Te rog frumos sa ma scuzi, dar in Spania si Germania greselile in aparare mai exista, nu in Italia, unde greselile sunt in atac


Poftim?... Daca tu nu crezi ca meciul dintre real si bayern a fost unul dintre echipele cele mai slabe in aceasta editie de campionat te inseli...

PS: Nu sunt Ioanitoaia insa incerc sa iti exprim ca real nu a jucat nimic cu bayern....





Dupa ce au castigat cu 4-1 in tur, ia durut in c*r de steaua in retur, s-o spun pe romaneste .

AEK 1 - 0 Milan
Milan 0 - 2 Lille


Poate uiti ca astea 2 meciuri sunt ultimele 2... cand se procedeaza si o "delasare"... Ceea ce la voi nu s-a vazut... Ultimele meciuri ati aratat o forma mare:umilinta cu Lyon si egal la Kiev...

:rosu:

Poate iti spune ceva ca Milan era calificata dupa primele 4 jocuri de pe primul loc....



Intradevar, Real a pierdut un singur meci, cel cu Lyon si a remizat cu Lyon, cand nimic nu se mai putea intampla. Voi, ati pierdut 2 meciuri, dintre care unul pe teren propriu si unul in Grecia, dar cum Grecia este castigatoarea ultimului Euro, aveti o scuza, doar Grecia a devenit un campionat puternic

faza cu Grecia castigatoare a lui Euro m-a lasat pe spate...:ras-plans:...
Inca o data iti mai spun ca Milan... AC MILAN era calificata dupa primele 4 meciuri spre deosebire de voi... Asa ca.... :drak:



Ce grupa grea ati avut :happy, cu Lille, AEK si Anderlecht Golaveraj 8-4 . Real a jucat cu Lyon, Steaua si Kiev. Lyon de 5 ori castigatoare in Franta, Steaua semi-finalista a cupei UEFA anul trecut si Kiev deja o obisnuita a CL-ului. Golaveraj de 14-8 (Real este echipa care a marcat cele mai multe goluri in grupe), dintre care un scor de 5-1 si unul de 4-1.


Lyon multipla castigatoare a Ch. League nu?....:rosu:

Steaua... provenea dintr-un campionat mediu... cel mult... faza cu semi finalista te rog scuteste-ma....:rosu:

Faza cu golaverajul il incalzeste in cel mai rau caz pe magazionerul de la Barcelona...

Dinamo Kiev... echipa de grupele Ch. League si cam atat...:rosu:



Deci, dupa ce va sparge gura Bayern, mai vorbim, ca tot ii vedeti asa slabi

pfoai ... Ii vezi pe Bayern umilind pe Milan...
Ma lesi cu afirmatii de-astea...
Poate ca nu ai vazut nici macar un meci de-al lui Milan...



AC Milan a avut un mare noroc de o grupa usoara ,de asta a ajuns aici.Iar Bayern 75 % o sa ii elimine pentru ca in momentul asta sunt mai buni.Sa nu uitam ca Bayern se bazeaza pe toata echipa iar Milanul pe individualitati !!

Cum sunt mai buni decat Milan mey?....

Faptul ca pierd cu 3-0 la Nurenbrg sunt buni?...
Faptul ca bat real dupa 4 greseli defensive sunt buni?...

Faptul ca nu reusesc sa se impuna intr-un camponat asa slab ca Bundesliga inseamna ca sunt buni?...

Cred ca ar trebui sa privesti si cealalta parte a paharului...:ok:

Sasuke Uchiha
11th March 2007, 02:22
cata tensiune pe aici :D

dardar_3
11th March 2007, 02:25
Pai nu inteleg cum o echipa care joaca fotbal de mana a doua isi da cu parerea ca Real ar fi putut elimina beyern si ca celtic e o echipa de SH...:rosu:

Geografu
11th March 2007, 11:55
Daca spui ca Bundesliga e un campionat slab inseamna,scuze,ca nu te pricepi la fotbal.Bayern e o echipa germana si deci eficienta si oricum mai buna acum decat Milan care s-a chinuit cu Celtic in optimi ! Si decat ca Milan sau orice echipa italiana care dupa ce da gol in primele 15 minute se BARICADEZA in poarta ( asa cum s-a intamplat in ultimele 27 de minute din ET la Milan-Celtic ) mai bine dau 2 goluri din 2 ocazii !!

tafu
11th March 2007, 12:19
Daca spui ca Bundesliga e un campionat slab inseamna,scuze,ca nu te pricepi la fotbal.Bayern e o echipa germana si deci eficienta si oricum mai buna acum decat Milan care s-a chinuit cu Celtic in optimi ! Si decat ca Milan sau orice echipa italiana care dupa ce da gol in primele 15 minute se BARICADEZA in poarta ( asa cum s-a intamplat in ultimele 27 de minute din ET la Milan-Celtic ) mai bine dau 2 goluri din 2 ocazii !!

MILAN va face instructie cu fritzii..doar vorbe , vorbe si iar vorbe..dar e clar Milan se va califica :evil:

realmadrid.com
11th March 2007, 13:05
Va asteptam la Atena...

Ai grija, ca sigur ratati avionul :D.


O echipa slaba inseamna ca joaca si foarte prost... Pe langa faptul ca a jucat destul de bine in prima mansa... Buruc a demonstrat ca este portar... in cea de-a doua mansa...

Au jucat ei bine pt ca ati jucat voi prost :ok:. Dupa Lille, Celtic a fost cea mai slaba echipa din optimi. Chiar imi pare rau ca n-am jucat cu ei :D


Poftim?... Daca tu nu crezi ca meciul dintre real si bayern a fost unul dintre echipele cele mai slabe in aceasta editie de campionat te inseli...

Meciul ala de care zici tu s-a jucat la Glasgow si Milano.


Poate iti spune ceva ca Milan era calificata dupa primele 4 jocuri de pe primul loc....

Cu asa echipe in grupa, te cred, dar asta nu scuza infrangerea de pe San Siro


faza cu Grecia castigatoare a lui Euro m-a lasat pe spate......
Inca o data iti mai spun ca Milan... AC MILAN era calificata dupa primele 4 meciuri spre deosebire de voi... Asa ca....


Mai glumim si noi :D. Revenind, noi am jucat si cu Lyon in grupa, singura echipa cu care am pierdut. N-am avut norocul vostru...cu echipe de valoare ca Lille, Anderlecht.



Lyon multipla castigatoare a Ch. League nu?....

Steaua... provenea dintr-un campionat mediu... cel mult... faza cu semi finalista te rog scuteste-ma....

Faza cu golaverajul il incalzeste in cel mai rau caz pe magazionerul de la Barcelona...

Dinamo Kiev... echipa de grupele Ch. League si cam atat...

Hmm..

Lyon, de 5 ani (anul asta se fac 6) castiga campionatul francez,...tot din Franta ati jucat si voi cu Lille, pe locul 3 in Franta :D

Steaua, o echipa dintr-un campionat mediocru, dar care ar fi putut sa invinga fara probleme echipe ca Lille, AEK sau Anderlecht :ok:

Kiev, un fel de Anderlecht de la voi.
Problema este ca noi am avut Lyon-ul cu care am jucat in primul meci, voi ati avut numai ciurucuri, cu care ati castigat repede 3-4 meciuri si gata calificarea. Real a avut 11 puncte, Milan doar 10. Milan a facut egal cu Lille in meciul 2 din grupe, cand inca nu era calificata, iar apoi Lille v-a rupt gura pe San Siro, dar aici aveti scuza ca erati deja calificati si v-ati permis sa va faceti de kkt in fata italienilor vostri.


Faptul ca nu reusesc sa se impuna intr-un camponat asa slab ca Bundesliga inseamna ca sunt buni?...

Campionat slab, nu ? :D. Sunt sigur ca dupa parerea ta, campionatul Scotiei este mai bun ca cel al Germaniei :D. Daca Celtic a castigat cu 25 puncte avans, nu inseamna ca sunt foarte buni, inseamna ca, campionatul scotian este foarte slab. In Scotia, joaca Celtic si Rangers intre ele :ok:

Geografu
11th March 2007, 13:16
Eu zic sa asteptam meciurile si dupa aia sa comentam ce se va intampla acolo ! Oricum italienii prea se umfla in pene in ultimul timp si n-au mai luat o cupa europeana de MULT timp...:rolleyes:

Sorin Blaj
11th March 2007, 15:00
Astazi este momentul adevarului. Bayern are un meci decisiv in campionat cu Werder Bremen. Sunt obligati sa dea maximum. Daca vor castiga astazi inseamna ca sunt capabili sa invinga si pe Milan.

La fel si Milan isi va arata astazi adevarata masura a valorii in derbyul etern cu Inter. Chiar daca este in deplasare la Inter, jocul este practic acasa, in fata propriilor fani.

Astazi ne vom lamuri cine are prima sansa dintre Milan si Bayern, chiar daca niciun meci nu seamana cu altul.

Sorin Blaj
11th March 2007, 18:02
Milan a pierdut, 1-2 cu Inter. Bayern - Werder, sta sa inceapa.

realmadrid.com
11th March 2007, 18:12
Nu conteaza in campionat, in CL vor da totul, pt ca este ultima sansa..

Sorin Blaj
11th March 2007, 18:16
Da. Bayern sigur nu va da totul in CL.

Bogdy LFC
11th March 2007, 20:00
Eu DOAR UN SINGUR LUCRU VREAU IN SEMIFINALE DE LA ECHIPA CARE SE CALIFICA DIN ACEASTA DUBLA MANSA ----> ELIMINAREA LUI MANUTD:angry:

dardar_3
12th March 2007, 10:56
Daca spui ca Bundesliga e un campionat slab inseamna,scuze,ca nu te pricepi la fotbal.Bayern e o echipa germana si deci eficienta si oricum mai buna acum decat Milan care s-a chinuit cu Celtic in optimi ! Si decat ca Milan sau orice echipa italiana care dupa ce da gol in primele 15 minute se BARICADEZA in poarta ( asa cum s-a intamplat in ultimele 27 de minute din ET la Milan-Celtic ) mai bine dau 2 goluri din 2 ocazii !!

Alo... fratica... uita-te si tu putin la meci sa vezi ce s-a intamplat... si nu comenta de pe livescores sau xscores...

27 de ocazii trecute in contul cui?... Te las sa ghicesti tu....

Cat despre Bayern al tau... a picat cu o echipa slaba sezonul asta... si anume real mad.....


@.com.... te credeam baiat istetz... insa se vede ca nu urmaresti meciuri si iti dai cu presupusul...

georg40
12th March 2007, 12:18
@ geografu: tu scrii "Bayern e o echipa germana si deci eficienta". M-as bucura sa fie asa, dar nu e. Uiti ca in proportie de 70 la suta echipele din Bundesliga sunt formate din straini, de unde germanitatea exista doar pe hartie. Multi antrenori sunt si ei straini, de unde alte stiluri de joc etc. Poti zice de Arsenal ca este o echipa engleza cand trebuie sa cauti acolo un englez cu lumanarea ? Aceste argumente nu zic nimic. Important e ca o echipa sa joace ofensiv, singurul fotbal frumos si care corespunde insusi scopului jocului.

georg40
12th March 2007, 22:14
Mai mult ca sigur ca la meciurile cu Milan van Bommel va lipsi, cartonasele galben/rosu din partida cu Real aducandu-i in mod optimist doua jocuri suspendare. Zic optimist pentru ar putea sa fie si mai rau. Dupa gesturile indecente din partida cu Real de la Madrid, van Bommel a fost sanctionat cu suspendarea pedepsei, care acum s-ar putea usor sa fie reactivata, aduagata, reconsiderata si-atunci gluma se va ingrosa simtitor...

Lordul
12th March 2007, 22:57
Bayern se va calfica oricum ...schweinstager ,podolski , salihamidzic ..avem jucatori valorosi...si vom elimina milanul

Prome
12th March 2007, 23:15
Milan care s-a chinuit cu Celtic in optimi !

si de cand e celtic o echipa slaba? au batut pe man utd acasa(sa nu zici ca milan sunt mai in forma decat man utd)

oricum meciul dintre bayern si milan este destul de strans,amandoua au avut vremuri mai bune,dar totusi inclin sa cred ca mai departe vor ajunge milanezii.




Steaua, o echipa dintr-un campionat mediocru, dar care ar fi putut sa invinga fara probleme echipe ca Lille, AEK sau Anderlecht :ok:


tu nu esti roman ma :lol: cum sa te exprimi asa :)

realmadrid.com
13th March 2007, 00:44
Adica, nu inteleg ce vrei sa spui ?. Cu ce nu esti de acord, ca Divizia A este un campionat mediocru, sau ca steaua ar fi putut invinge cele 3 echipe ? :mda:.

Si, sunt obligat sa tin cu o echipa din RO :happy ?, nu ca nu as tine, dar in orice caz nu e sTEAUA :ok: si pe locul 2 in topul preferintelor, dupa Real.

Revenind la meci, Bayern a facut egal dupa o gafa a lui Kahn, Milan a pierdut dupa ce a marcat Ronaldo :D. Daca te uiti la ultimul meci din campionat, Bayern castiga sigur :D

Iulian Lazialu
13th March 2007, 07:11
Sper sa castige bayern...asa o razbunare:evil:

dardar_3
13th March 2007, 12:13
Adica, nu inteleg ce vrei sa spui ?. Cu ce nu esti de acord, ca Divizia A este un campionat mediocru, sau ca steaua ar fi putut invinge cele 3 echipe ? :mda:...

Si, sunt obligat sa tin cu o echipa din RO :happy ?, nu ca nu as tine, dar in orice caz nu e sTEAUA :ok: si pe locul 2 in topul preferintelor, dupa Real.

Revenind la meci, Bayern a facut egal dupa o gafa a lui Kahn, Milan a pierdut dupa ce a marcat Ronaldo . Daca te uiti la ultimul meci din campionat, Bayern castiga sigur :D

De-aia a fost nevoie doar de Balanel ca sa castigati pe Bernabeu...:rosu:
Din cate mi-aduc eu aminte Milan nu a mai pierdut de mult cu 3-0 in campionat asa cum a luat bataie Bayern cu Nurenberg...

Eu zic sa te uiti mai bine la ultimele intalniri directe Milan-Bayen si ai sa vezi diferenta...


Bayern se va calfica oricum ...schweinstager ,podolski , salihamidzic ..avem jucatori valorosi...si vom elimina milanul

Mda... Germania-Italia iti spune ceva...?...:rolleyes:
Asa ca relax si spor...:evil:


Sper sa castige bayern...asa o razbunare:evil:

Razbunare pe ce?... pentru evolutiile voastre in Ch. League?...:happy
S'avem raison cum ar spune frantuzul...:D

tafu
13th March 2007, 12:27
@dardar lasa-i in pace..rezultatele vor vorbii :ok:..si pana la urma sper ca noi sa fim cei care vor trece mai departe

georg40
13th March 2007, 17:36
Cum prevedeam, van Bommel a primit doua etape suspendare, asa ca va lipsi in ambele partide cu AC Milan.

milanezu
13th March 2007, 18:40
Cum prevedeam, van Bommel a primit doua etape suspendare, asa ca va lipsi in ambele partide cu AC Milan.

o sa aiba motiv bayern dupa ce ii scoatem ca nu a jucat van bommel.
:lol: :lol: :lol:
am glumit si eu un pic.

Prome
13th March 2007, 18:44
Adica, nu inteleg ce vrei sa spui ?. Cu ce nu esti de acord, ca Divizia A este un campionat mediocru, sau ca steaua ar fi putut invinge cele 3 echipe ? :mda:.

Si, sunt obligat sa tin cu o echipa din RO :happy ?, nu ca nu as tine, dar in orice caz nu e sTEAUA :ok: si pe locul 2 in topul preferintelor, dupa Real.

Revenind la meci, Bayern a facut egal dupa o gafa a lui Kahn, Milan a pierdut dupa ce a marcat Ronaldo :D. Daca te uiti la ultimul meci din campionat, Bayern castiga sigur :D

afirmatia facuta de tine este corecta 100% da te-ai exprimat asa ca un strain :D

realmadrid.com
13th March 2007, 22:42
o sa aiba motiv bayern dupa ce ii scoatem ca nu a jucat van bommel.
:lol: :lol: :lol:
am glumit si eu un pic.

O sa aiba motiv Bayern sa rada de voi pe urma, ca au castigat si fara Vam Bommel :P :D

Joaquin_Sanchez
13th March 2007, 22:51
Cred ca o sa se califice Ac Milan , dar dupa o dubla mansa de foc.Bavarezii nu vor fi o prada usoara.

Sergio_D
14th March 2007, 23:19
Parca mai bine s-ar califica Bayern... :rolleyes:
Cel putin, asa imi doresc. :D

dardar_3
15th March 2007, 11:31
Motiveaza-ti raspunsul Sergio_D...:D... Sau si tu tii cu gospodarii...:D

Jerry20cm
15th March 2007, 11:32
Eu zic ca Bayern o sa-si asigure calificarea inca din prima mansa:D

georg40
15th March 2007, 12:03
Eu zic ca incertitudinea va domni pana in ultimul minut al celui de-al doilea meci. Intre cele doua echipe exista un perfect echilibru.

dardar_3
15th March 2007, 12:48
Eu zic ca Bayern o sa-si asigure calificarea inca din prima mansa:D

brrrr... http://www.26noticias.com.ar/adjuntos/imagen/43619.jpg....

tristete mare nu?...:drak:...

maldini
15th March 2007, 12:52
ASA ESTE GEORG...PERFECT ECHILIBRU...CA SI ANUL TRECUT IN OPTIMI CAND CU BALLACK IN ECHIPA SI INTR-O FORMA DE 10 ORI MAI BUNA CA IN PREZENT BAYERN A PIERDUT CU 4-1 LA MILANO DUPA 1-1 LA MUNCHEN....TOT IN CHAMPIONS LEAGUE DACA AI UITAT :drak: IMI PLACE LA NEBUNIE INFANTILISMUL UNORA DE PE AICI DE PE FORUM :happy

Jerry20cm
15th March 2007, 12:59
da, adevarul ca si Milan e in forma de atunci:happy
si tu vorbesti de infantilism:happy

Sergio_D
15th March 2007, 15:12
Motiveaza-ti raspunsul Sergio_D...:D... Sau si tu tii cu gospodarii...:D

mie, de felul meu, nu imi plac echipele italienesti, majoritatea practica un fotbal d'ala, inchis, la rezultat, ucid spectacolul. Si in plus, Milanul a scazut mult in ochii mei dupa scandalul Moggi... asa ca mai bine Bayern. :D

Gospodari ? :hmm:

georg40
15th March 2007, 17:11
@ maldini: eu am spus aici doar o parere, nu am aruncat cu pietre.
Daca nu esti de acord spune-ti deschis opinia , nu trebuie imediat sa jignesti cu epitete. Sa spun acum, coborandu-ma la nivelul tau, ca cine zice ala e !

georg40
15th March 2007, 17:16
mie, de felul meu, nu imi plac echipele italienesti, majoritatea practica un fotbal d'ala, inchis, la rezultat, ucid spectacolul. Si in plus, Milanul a scazut mult in ochii mei dupa scandalul Moggi... asa ca mai bine Bayern. :D

Gospodari ? :hmm:


Stilul de joc al italienilor poarta amprenta lui catenaccio si nu de ieri sau azi. Acest fel de joc a adus echipei nationale ca si formatiilor de club multe succese. Si este firesc ca ele sa persevereze pe aceasta linie.
Eu as spune insa ca acest catenaccio era cu 25-30 de ani in urma si mai pregnant, datorita formatiilor multi-nationale, de unde si stiluri si mentatlitati deosebite. Azi asistam la tactici de aparare mult mai variate si elastice.
In orice caz, meciul Milan-Bayern, pentru ca de el este vorba , nu se va decide in aparare ci in atac !

Iulian Lazialu
15th March 2007, 18:36
ASA ESTE GEORG...PERFECT ECHILIBRU...CA SI ANUL TRECUT IN OPTIMI CAND CU BALLACK IN ECHIPA SI INTR-O FORMA DE 10 ORI MAI BUNA CA IN PREZENT BAYERN A PIERDUT CU 4-1 LA MILANO DUPA 1-1 LA MUNCHEN....TOT IN CHAMPIONS LEAGUE DACA AI UITAT :drak: IMI PLACE LA NEBUNIE INFANTILISMUL UNORA DE PE AICI DE PE FORUM :happy

frustrare mare maldni,nu?:D
casca bine ochii si vezi pe ce pozitie sunteti....vezi tu se mai schimba foaia,nu poti merge de la sezon la sezon asa;)

dardar_3
15th March 2007, 18:51
Ce frustrare Iulica...?... Pana una alta... cand va ajunge si Lazio Bayern al tau in Ch. League va mai trece mult timp...

Cat despre meciul Milan-Bayern... e destul de echilibrat numai pentru ca returul e la Munchen... atat:D

Iulian Lazialu
16th March 2007, 06:48
Ce frustrare Iulica...?... Pana una alta... cand va ajunge si Lazio Bayern al tau in Ch. League va mai trece mult timp...

Cat despre meciul Milan-Bayern... e destul de echilibrat numai pentru ca returul e la Munchen... atat:D

daca intradevar ai fi stiut ca nu mai incape o virgula ai fi tacut.....
nu e nimica anu asta va facem:cya: de pe locul 3 sau poate 2;) trageti si voi...poate prindeti uefa:D
asa este,meciul este echilibrat si nu asa cum zicea colegul tau de suferinta aka maldini;)

dardar_3
16th March 2007, 10:27
Aici nu se vorbeste de Serie A:ok:...

Meciul se vede de la o posta ca e echilibrat... insa raman stupefiat cand vin cate unii si spun ca Bayern se califica lejer inca din prima mansa...

In fine.... mai e ceva timp pana la meci... timp in care se pot pune la punct multe lucruri, atat la Milan, cat si la Bayern...;)

redneck
16th March 2007, 10:36
Bayern a avut de multe ori probleme cu echipele italiene...greu...dar nu imposibil !


:yeah: Bayern:yeah:

dardar_3
16th March 2007, 10:53
Sa iti reamintesc ultimele 4 meciuri ale lui Bayern cu Milan...:drak:...

1-2 pe San Siro... 1-2 la Munchen
1-4 pe San Siro si 1-1 la Munchen...:D

Bogdy LFC
16th March 2007, 15:50
Sa iti reamintesc ultimele 4 meciuri ale lui Bayern cu Milan...:drak:...

1-2 pe San Siro... 1-2 la Munchen
1-4 pe San Siro si 1-1 la Munchen...:D

NICIUN MECI NU SEAMANA CU ALTUL iar ACM ESTE DOAR O FATA PALIDA A ECHIPEI DIN ACELE SEZOANE:ok:

La nivelul asta demult NU mai conteaza statistica:sleep:

Andreiy
16th March 2007, 16:35
cel mai interesant sfert de finala. meci de 1,x, 2.

dardar_3
17th March 2007, 02:12
NICIUN MECI NU SEAMANA CU ALTUL iar ACM ESTE DOAR O FATA PALIDA A ECHIPEI DIN ACELE SEZOANE:ok:

La nivelul asta demult NU mai conteaza statistica:sleep:

Intr-adevar nu prea mai conteaza statistica insa Milan porneste cu 60% sanse de calificare deoarece joaca un pic mai bine ca Bayern...:ok:

georg40
17th March 2007, 11:38
Sa vedem ce va fi cu Lucio si Kahn, ei au fost comandati la raport la Geneva in legatura cu proba anti-doping dupa partida cu Real. Domneste un mare semn de intrebare, nimeni nu stie cum devine treaba..

Geografu
17th March 2007, 12:17
Intr-adevar nu prea mai conteaza statistica insa Milan porneste cu 60% sanse de calificare deoarece joaca un pic mai bine ca Bayern...:ok:

Nu cred ca joaca "un pic " mai bine ca Bayern.Daca e sa facem o MICA deosebire AC Milan ( parca asa le zice ) e la o distanta de 33 !!! de puncte de liderul din Italia in timp ce noi suntem doar la 6 puncte de locul 1 in Bundesliga.La 33 de puncte mie mi-ar fi si jena sa ies pe strada ca suporter,sincer.
Dar,sa lasam polemica si sa ne axam pe meciuri ...:rolleyes: :evil:

dardar_3
17th March 2007, 17:12
Tu compari Bundesliga cu Serie A?... E cu totul altceva...:ok:

tafu
17th March 2007, 18:52
Nu cred ca joaca "un pic " mai bine ca Bayern.Daca e sa facem o MICA deosebire AC Milan ( parca asa le zice ) e la o distanta de 33 !!! de puncte de liderul din Italia in timp ce noi suntem doar la 6 puncte de locul 1 in Bundesliga.La 33 de puncte mie mi-ar fi si jena sa ies pe strada ca suporter,sincer.
Dar,sa lasam polemica si sa ne axam pe meciuri ...:rolleyes: :evil:

pai nu sti ce inseamna ce e sa fi fan sau suporter...tine si tu manchester anul asta ...la anul tine cu real..ca poate isi revin si tot asa...si la bine si la rau tot cu A.C. MILAN :drak:

bets
20th March 2007, 01:50
SA FIM REALISTI !!!
MILANEZI la ce stil are angelloti eu cred ca va ajunge iar in finala...scart scart 1-0 si mai departe...
bayernul chiar daca a prins doua meciuri bune cu realul e departe de echipa de anul trecut...

georg40
20th March 2007, 11:53
SA FIM REALISTI !!!
MILANEZI la ce stil are angelloti eu cred ca va ajunge iar in finala...scart scart 1-0 si mai departe...
bayernul chiar daca a prins doua meciuri bune cu realul e departe de echipa de anul trecut...

Antrenorul se numeste exact: ancelotti !

Milan si Bayern sunt in aceeasi corabie, departe de forma de anul trecut, partida va fi decisa de forma momentului ,de forma din ziua meciului, care insa nu poate fi prevestita de nimeni. Orice rezultat este posibil.

Sorin Blaj
20th March 2007, 19:51
Cu un plus pentru Bayern.

Alexz
20th March 2007, 21:29
Am optat pentru Milan,nici nu imi fac pb in privinta calificarii,pana in finala mergem sezonul acesta.

dardar_3
21st March 2007, 14:45
Cu un plus pentru Bayern.

Ce plus pentru Bayern.?....

Poate vroiai sa zici ceva de meciul demential care l-a avut Bayern cu Eintrecht Frankfurt....:drak:

georg40
21st March 2007, 16:20
Ce plus pentru Bayern.?....

Poate vroiai sa zici ceva de meciul demential care l-a avut Bayern cu Eintrecht Frankfurt....:drak:

Un plus, ca sa ramane la acest cuvant, poate insemna faptul ca van Bommel a fost totusi numai pentru meciul de la Milano, suspendat,in partida retur are drept de joc.

Meciul cu Frankfurt sau mai exact meciurile cu Frankfurt au fost pentru Bayern mereu foarte grese, partida se indrepta spre un 0-0, dar sutul lui Preuss nu-l vezi decat poate o data intr-un campionat.
De aceea, eu sunt Fan al lui Frakfurt, cuvantul "demential" mi se pare intr-un fel ...demential folosit. Sa nu exageram !

georg40
21st March 2007, 21:47
Se pare ca actiunile lui Pizarro la Bayern sunt in coborare. Ottmar Hitzfeld nu-l mai considera titular si prin aducereaa lui Schlaudraff, alaturi de Makaay si Podolski, si prin amintirea tot mai concreta a numelui lui Luca Toni, peruanul pare sa nu mai aiba loc in lotul bavarezilor. Ca va pleca e mult mai sigur,numai directia este incerta.

dardar_3
22nd March 2007, 09:26
Se pare ca threadul asta a devenit bursa de stiri pentru Bayern...:drak:..

glumeam desigur:D...

Votati dragi prieteni cu Bayern... Pariati toti banii pe Bayern... Spuneti-le rudelor sa parieze pe Bayern.... :evil:...

PS: Despre Pizarro s-au scris multe dar a ramas la stadiul de tanara speranta...;)...



http://i38.photobucket.com/albums/e111/TheDisfigured/ZZSOFT.gif

FORZA MILAN!

resita
22nd March 2007, 10:24
sper sa mearga mai departe Bayern :ok:

georg40
22nd March 2007, 20:13
Se ingroase gluma la Bayern. Pentru povestea cu proba de urina dupa meciul cu Real, comisia de disciplina a UEFA l-a suspendat pe Oliver Kahn pentru primul meci cu Milan, obligandu-l si la o amenda de 12.339 euro. Colegul sa de echipa Lucio, a scapat literalmente mai ieftin, avand drept de joc si urmand sa plateasca 6 117 euro. Si sa mai zica cineva ca proba antidoping e o chestie gratuita...

Sasuke Uchiha
22nd March 2007, 20:40
cred ca pt acelas lucru ferdinand a primit 6 luni de suspendare :rolleyes:

alin88
22nd March 2007, 21:05
io ma bazez pe A.C. Milan
sigur se califica

georg40
23rd March 2007, 10:03
cred ca pt acelas lucru ferdinand a primit 6 luni de suspendare :rolleyes:

Nu stiu pentru ce a fost suspendat Ferdinand , cred ca el a refuzat sa dea proba ceruta.
In cazul lui Kahn si Lucio a fost vorba de atitudine necuvincioasa si sfidatoare la adresa medicului delegat de UEFA. Proba in sine a fost in regula.

georg40
23rd March 2007, 12:17
Intr-un sondaj de opinie initiat de postul de televiziune DSF, telespectatorii au fost intrebati ce parere au de sanctiunea lui Oliver Kahn.
Iata opiniile:
17,8 la suta - sanctiunea este justificata
32,9 la suta - sanctiunea este o gluma proasta
7,0 la suta - sanctiunea este o sicanare
42,3 la suta - sanctiunea este prea blanda.

Telespectatorii nu pot fi acuzati in nici un caz de lipsa de obiectivitate.

georg40
24th March 2007, 10:33
Conducerea lui Bayern se gandeste sa faca apel pentru modificarea sanctiunii, dar ea asteapta motivarea scrisa de la UEFA. Se spera ca Oliver Kahn sa scape doar cu o sanctiune pecuniara.

Cluj4Poli
25th March 2007, 14:30
Nemtii sunt nuca tare

georg40
29th March 2007, 19:13
O intoarcere de...180 de grade in cazul Oliver Kahn. Conducerea clubului din München a anuntat UEFA ca accepta sanctiunea data si isi retrage contestatia initial inaintata forului european. Astfel poarta lui Bayern in partida tur cu AC Milan va fi aparata de portarul de rezerva, Michael Rensing.

SurvivorSoso
29th March 2007, 19:21
Rensing este un portar destul de bun cu toate ca nu prea a fost bagat in seama la Bayern...e la ei din 2000 dar e cam greu sa intrii in echipa in locul lui Kahn poate acum e sansa lui

georg40
29th March 2007, 19:35
Rensing este un portar destul de bun cu toate ca nu prea a fost bagat in seama la Bayern...e la ei din 2000 dar e cam greu sa intrii in echipa in locul lui Kahn poate acum e sansa lui

Ca sa ramanem la tema: Rensing este nerabdator. El a comunicat clubului ca in cazul in care Oliver Kahn si-ar prelungi contractul dincolo de 30 iunie 2008, el se va transfera la o alta echipa,nedorind sa...imbatraneasca pe banca de rezerve !

maldini
1st April 2007, 22:08
PREVIOUS MEETINGS

CUP WINNERS CUP 1967/1968

Semi-final: First leg - May 1 1968
MILAN 2-0 BAYERN MUNICH
Goalscorers: 51' Sormani, 74' Prati.

Semi-finali: Return - May 8 1968
BAYERN MUNICH 0-0 MILAN


CHAMPIONS CUP 1989/1990

Semi-final: First leg - April 4 1990
MILAN 1-0 BAYERN MUNICH
Goalscorers: 76' Van Basten (pen.)

Semi-final: Return - April 18 1990
BAYERN MUNICH 2-1 MILAN aet
Goalscorers: 58' Strunz, 101' Borgonovo, 106' McInally.

CHAMPIONS LEAGUE 2002/2003

Group G - First Stage, October 1 2002
BAYERN MUNICH 1-2 MILAN
Goalscorers: 51' and 84' Inzaghi, 54' Pizarro.

Group G - First Stage - October 23 2002
MILAN 2-1 BAYERN MUNICH
Goalscorers: 11’ Serginho, 23’ Tarnat, 64’ Inzaghi.

CHAMPIONS LEAGUE 2005/2006

Round of last 16: first leg - February 21 2006
BAYERN MUNICH 1-1 MILAN
Goalscorers: 23' Ballack, 58' Shevchenko.

Round of last 16: Return leg - March 8 2006
MILAN 4-1 BAYERN MUNICH
Goalscorers: 8' Inzaghi, 25’ Shevchenko, 35’ Ismael, 47’ Inzaghi, 59’ Kakà.


DUPA CUM SE VEDE AM FOST MEREU PESTE "ZE GERMANS" NU MAI VORBESC DE TROFEE CA ATUNCI I-AS UMILI PREA MULT...SINGURA LOR VICTORIE IN CUPELE EUROPENE A FOST IN 18 APRILIE 1990 DUPA PRELUNGIRI DAR A FOST ZADARNICA DEOARECE TOT MILAN S-A CALIFICAT ULTERIOR CASTIGAND SI CUPA !!!!!! NU IMI FAC PROBLEME VOM TRECE DIN NOU DE BAYERN :ok:

georg40
2nd April 2007, 12:41
Bayern sustine primul sau meci impotriva lui Milan fara titularii Oliver Kahn si Mark van Bommel suspendati de UEFA pentru cate un joc. Ei vor fi inlocuiti cu Michael Rensing si Andreas Ottl, doi jucatori tineri si talentati, din pepiniera proprie.
Owen Hargreaves este usor accidentat, desi el va avea in acest meci o misiunea foarte grea: neutralizarea conducatorului de joc al lui Milan,brazilianul Kaka.

dardar_3
2nd April 2007, 13:09
Kaka s-a accidentat usor in meciul cu Roma de sambata seara insa va fi apt 100% in meciul de maine seara cu Bayern.

Nesta a revenit pentru Milan si se asteapta titluarizarea lui.
Maldini este accidentat si nu poate evolua.
Bonera ii poate fi coleg de aparare lui Nesta, in timp ce pe flancuri se asteapta titluarizarea lui Oddo si a lui Jankulovski.

georg40
2nd April 2007, 16:29
Factorii raspunzatori de la Bayern München s-au declarat nemultumiti cu delegarea arbitrului rus Juri Baskakov, dupa ce in anul precedent la acel 1-4 compatriotul acestuia, Ivanov a avut o prestatie "catastrofala". Presedintele Karl-Heinz Rummenigge spunea ca :" Suntem neplacut surprinsi de alegerea unui arbitru putin experimentat, dar speram ca aceasta sa nu aiba influente negative asupra desfasurarii partidei..."

dardar_3
2nd April 2007, 16:39
Nu cred ca o sa influenteze arbitrul meciul...

Kaka si Gilardino vor fi cheia succesului pentru Ancelotti....;)

georg40
2nd April 2007, 16:49
In partida care va incepe de la ora 20,45 (ora locala) se anunta urmatoarele formatii:
AC Milan:Dida - Odda, Nesta ,Bonera, Iankulovski - Gattuso, Pirlo,Ambrosini, Seedorf - Kaka - Gilardino.
Bayern : Rensing - Sagnol, Lucio, van Bouyten, Lahm - Salihamidzic, Hargreaves, Ottl, Schweinsteiger - Makaay, Podolski.

Arbitru, cum spuneam, Iuri Baskakov (Rusia).

dardar_3
2nd April 2007, 16:54
------------------------Dida---------------------

Oddo-------Nesta------Bonera---------Janku'----

--------------Pirlo-----------Ambrosini----------
--Gattiuso-----------------------------Seedorf--
--------------------Kaka-----------------------
---------Gila-----------------------------------

Desi pare o tactica defensiva Milan o sa marcheze cel putin o data...;)... Folosirea unui singur varf se datoreaza si lipsei de atacanti...:mda:... Inzaghi va intra in repriza a doua cu siguranta...;)

Bogdy LFC
2nd April 2007, 17:25
------------------------Dida---------------------

Oddo-------Nesta------Bonera---------Janku'----

--------------Pirlo-----------Ambrosini----------
--Gattiuso-----------------------------Seedorf--
--------------------Kaka-----------------------
---------Gila-----------------------------------



Perfecta echipa,sa-nnebunesc.Pare excelent de perfecta sa elimine Dirty Scum in semi:yes: :cool: :ok:

milanezu
2nd April 2007, 19:21
iara jucam cu un atacant.
antrenorul asta nu-i normal.
ance lasa-ne.
m-am saturat de stilul asta de joc.

Geografu
2nd April 2007, 19:43
De ani de zile Milanul joaca asa : DEFENSIV.De fapt este un pleonasm sa spui chestia asta : Milanul are o asezare defenisva in teren.Asa ca tot Bayern are cele mai mare sanse.Cele mai mari griji mi le fac insa cu lipsa lui Kahn....:rolleyes: :ok:

YoNuTzz
2nd April 2007, 21:19
De ani de zile Milanul joaca asa : DEFENSIV.De fapt este un pleonasm sa spui chestia asta : Milanul are o asezare defenisva in teren.Asa ca tot Bayern are cele mai mare sanse.Cele mai mari griji mi le fac insa cu lipsa lui Kahn....:rolleyes: :ok:

nu prea cred k bayern are cele mai mare sanse...uiti anul trecut : 5-2 la general ?
presimt o victorie cu 1-0

georg40
2nd April 2007, 21:29
Chestia cu asezarea defensiva este foarte relativa, iar la italieni oricum. Daca ma uit la nume ca Pirlo,Seedorf,Kaka sau Gilardino, gasesc ca sunt suficienti jucatori capabili de ofensiva. La Bayern lucrurile nu stau altfel. Desi pe hartie vor fi doar doi atacanti, Makaay si Podolski, Schweinsteiger sau Salihamidzic sunt mereu in masura sa joace pe atac si sa marcheze.

kain
2nd April 2007, 23:45
Daca Bayern o sa aibe norocul care l-a avut cu Real Madrid, are toate sansele sa treaca de Milan.. Insa ca joc italienii sunt peste germani :P

Sasuke Uchiha
3rd April 2007, 00:24
sper sa fie un meci frumos ca pe asta il am maine la tv :mda:

dardar_3
3rd April 2007, 09:05
iara jucam cu un atacant.
antrenorul asta nu-i normal.
ance lasa-ne.
m-am saturat de stilul asta de joc.

Chelsea cum joaca?.... Barca cum joaca?.... Real cum joaca?....
Drogba....Eto'o....Ruud....

Sunt echipe sudate tot cu un singur atacant....;)...
Tactica asta 4-2-2-1-1 se poate transforma usor intr-un 4-1-2-2-1, cu urcarea lui Seedorf langa Kaka in spatele lui Ambrosini. Insa ce e mai important e ca aceasta tactica acopera 90% si sistemul defensiv: Pirlo, Ambrosini si Gattuso recupereaza foarte multe mingi la centrul terenului.

In a doua repriza poate intra si Gourcuff in locul lui Ambro si/sau Inzaghi in locul lui Seedorf, depinde de situatie.


De ani de zile Milanul joaca asa : DEFENSIV.De fapt este un pleonasm sa spui chestia asta : Milanul are o asezare defenisva in teren.Asa ca tot Bayern are cele mai mare sanse.Cele mai mari griji mi le fac insa cu lipsa lui Kahn....:rolleyes: :ok:

De cand te uiti tu la fotbal?.... Sau mai bine-zis de cand il intelegi?...

Stiai ca din ultimele 15 meciuri disputate de Milan pe teren propriu cu echipe germane, 12 sunt victorii???...


Chestia cu asezarea defensiva este foarte relativa, iar la italieni oricum. Daca ma uit la nume ca Pirlo,Seedorf,Kaka sau Gilardino, gasesc ca sunt suficienti jucatori capabili de ofensiva. La Bayern lucrurile nu stau altfel. Desi pe hartie vor fi doar doi atacanti, Makaay si Podolski, Schweinsteiger sau Salihamidzic sunt mereu in masura sa joace pe atac si sa marcheze.
:ok:....
Nesta a revenit cu brio in meciul cu Roma, iar Bonera a ajuns practic jucator de nationala. A crescut extraordinar in ultimul timp.....
Punctul slab al lui Milan este pe flancul stang al apararii:mda:, unde Janku nu prea reuseste sa faca bine si faza defensiva.....
Punctul slab al lui Bayern va fi gradul de emotie pe care il va avea Rensing, precum si nivelul la care vor juca Demichellis si Hargreaves.

FORZA MILAN!
MILANO SIAMO NOI!

Val
3rd April 2007, 11:14
Diseara vreau un meci frumos. Nu ma intereseaza cine se califica, vreau 2 meciuri spectaculoase.

Lordul
3rd April 2007, 17:46
Bayern va rupe traditia ultimelor intalniri cu Milanul si se va impune; oricum milanul e de felicitat pt a 6-a prezenta consecutiva in sferturile Uefa Championsleague

Luis Garcia10
3rd April 2007, 17:53
Diseara vreau un meci frumos. Nu ma intereseaza cine se califica, vreau 2 meciuri spectaculoase.

Sunt de acord...dar totusi hai sa bata Milanu` :D

pvf_07
3rd April 2007, 17:56
sa nu bata AC Milan, doar am luat X2:))))):D

pvf_07
3rd April 2007, 17:57
Bayern bateti:)))

Sasuke Uchiha
3rd April 2007, 20:07
sper sa fie un meci frumos si sa se califice bayern

Sevilla86
3rd April 2007, 20:53
Bate Milan 1-0 sau 2-0 :ok: e greu sa primeasca gol, in 8 meciuri sezonul asta de CL a primit doar 4 goluri, dintre care doua cu Lille intr-un meci care oricum nu mai conta.
Victorie sigura /hello

dardar_3
3rd April 2007, 20:58
Bayern va rupe traditia ultimelor intalniri cu Milanul si se va impune; oricum milanul e de felicitat pt a 6-a prezenta consecutiva in sferturile Uefa Championsleague

Milan e pentru a 5 oara prezenta in sferturi de Ch. League.(record pentru noul format).
Calificarea se va juca in dubla mansa si important pt Milan sa nu primeasca gol...


Bate Milan 1-0 sau 2-0 :ok: e greu sa primeasca gol, in 8 meciuri sezonul asta de CL a primit doar 4 goluri, dintre care doua cu Lille intr-un meci care oricum nu mai conta.
Victorie sigura /hello

:ok:....


Forza Milan!

apparte
3rd April 2007, 21:00
Forza MILAAAAAAAAAAAAANNNNNN!

dardar_3
3rd April 2007, 21:06
:ok:... apparte.....:ok:...

delaparis
3rd April 2007, 21:11
1-1

dardar_3
3rd April 2007, 21:14
Formatiile oficiale:

Milan (4-4-2): Dida; Oddo, Nesta, Maldini, Jankulovski; Gattuso, Pirlo, Ambrosini, Seedorf; Kakà, Gilardino.
All. Ancelotti

Bayern (4-4-2): Rensing; Sagnol, Lucio, Van Buyten, Lahm; Salihamidzic, Hargreaves, Ottl, Schweinsteiger; Makaay, Podolski.
All. Hitzfeld

Arbitru: Baskakov (Russia)

Kainsashiki
3rd April 2007, 21:47
rupe-le, rupe-le, rupe-le picioarele :yeah:

http://img512.imageshack.us/img512/6666/image04032145tv202oq1.jpg

YoYoyOi
3rd April 2007, 21:50
MILAN :yeah: MILAN :yeah: MILAN :yeah:

tchibos
3rd April 2007, 22:27
ce meci face Milan... sunt innebuniti nemtii care nu joaca rau deloc

delaparis
3rd April 2007, 22:29
Deci 1-0 pentru gazde ...

Acum incepe jocul :drak:

YoYoyOi
3rd April 2007, 22:29
i-a calcat in picioare pana acum pe nemti :D

arbitrul ala n-are nici o treaba cu fotbalul :groggy:

Frumos golul lui Pirlo, bolta cu capul :D

tchibos
3rd April 2007, 22:32
Deci 1-0 pentru gazde ...

Acum incepe jocul :drak:

aham, da' pana acum ce a fost ca motoarele ambelor echipe sunt turate la maxim.. miroase a fum si la mine acasa.. nici berea nu mai intra bine de asa tensiune.. de mult nu am mai vazut asa un meci frumos :ok:

milanezu
3rd April 2007, 22:32
trebuia sa fie macar 2-0.
ce ratare gila.
am jucat bine da se vede ca nu avem doua varfuri.

Sasuke Uchiha
3rd April 2007, 22:35
ce meci frumos, nici nu zici ca joaca milan:D
portarul german destul de bun , gol norocos a lu pirlo , sper sa egaleze sau macar sa se termina doar 1-0

Luis Garcia10
3rd April 2007, 22:36
Frumos meci :D Castiga Milanu` cu 1-0 :D

YoNuTzz
3rd April 2007, 22:37
1-0 la pauza + penalty neacordat...ptr prima oara in sezonul asta pot spune k milan chiar joaca fotbal...
sa speram k vor continua asha si repriza a 2-a...

YoYoyOi
3rd April 2007, 22:37
presupun ca si comentatorii tot stelisti sunt :rolleyes:

Luis Garcia10
3rd April 2007, 22:37
Frumos golul lui Pirlo, bolta cu capul :D

Tot mai frumoasa a fost bolta Dicanului :D :rolleyes: :P ;) :D

milanezu
3rd April 2007, 22:43
Tot mai frumoasa a fost bolta Dicanului :D :rolleyes: :P ;) :D

bine ma ce comparatii faci si tu?
s-au inscris goluri si mai faine ca a lui dica.

Luis Garcia10
3rd April 2007, 22:45
Ma refeream strict la bolte :rolleyes: :P :D

kain
3rd April 2007, 22:46
Bravo Pirlo, super gol, Milan merita sa castige :D

YoYoyOi
3rd April 2007, 22:50
Milan, echipa cu cei mai sexosi fotbalieri nu are cum sa nu se califice :d

milanezu
3rd April 2007, 22:52
oddo a facut cea mai buna repriza de cand a venit la milan.
omul primei reprize.
tot asa massimo.
nu avem nevoie de alves.

YoYoyOi
3rd April 2007, 22:55
ce idioti sunt arbitrii astia :ciocan:
gol anulat aiurea pentru Milan :mda:

delaparis
3rd April 2007, 22:56
ce idioti sunt arbitrii astia :ciocan:


iar arbitrii ... :D


Da ... adevarat ca nu a fost offside

milanezu
3rd April 2007, 22:57
ce idioti sunt arbitrii astia :ciocan:
gol anulat aiurea pentru Milan :mda:

si ii mai da si galben lui gila.
lipseste in retur.
si nemtii se temeau inainte de meci.:mda: :mda:

YoYoyOi
3rd April 2007, 22:58
cutu-cutu ham-ham vezi ca am dreptate? :rolleyes: numa ca te baji si tu in zama p'acilea :P

Rusnacul ala de arbitru are mansarda nemobilata saracul. Ca nu vreau sa zic ca e chiar pornit impotriva Milanului....

Adi Da Samraj
3rd April 2007, 23:01
Champions League: Quarterfinal
19:45 12' Milan 0 : 1 Bayern

pe active score :lol:

delaparis
3rd April 2007, 23:14
Bayern ataca acum la sfarsit dar cam steril ...

Milan e pe butuci :D

1-1 ... ce v-am zis ?

Alberto
3rd April 2007, 23:19
Gol Bayern...1-1

YoYoyOi
3rd April 2007, 23:19
mda se vede ca greselile se razbuna :(

greselile de arbitraj :mda:

Jerry20cm
3rd April 2007, 23:20
E gol, e gol, e gooooooooooooollllllllllllllllllllllllllllllllllll lllll :yeah:

Bayernnnnnnnnnnnn .... haideti pe ei, haiedeti pe ei, haideti pe ei pe mama lor :D

delaparis
3rd April 2007, 23:21
Atentie ca mai baga astia unul ...

tchibos
3rd April 2007, 23:22
s-au terminat repede bateriile italienilor.. oricum un meci superb

Sorin Blaj
3rd April 2007, 23:22
1-1
Pana acum ti-a iesit scorul, dar meciul nu s-a terminat. :ok:

Bayern este mai proaspata pe final. Aceeasi strategie ca si la Madrid.

milanezu
3rd April 2007, 23:22
asa ne trebuie.
daca jucam cu un atacant.
oricum daca jucam asa avem sanse in retur.

YoYoyOi
3rd April 2007, 23:23
penaltiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii/hello

Alberto
3rd April 2007, 23:23
penalty- Ac Milan

Jerry20cm
3rd April 2007, 23:23
:happy .... :happy ... incredibil :happy ... nici Corpodean nu dadea un penalti ca asta

realmadrid.com
3rd April 2007, 23:24
Care n-a fost...

La 2-1, Milan nu este calificata...este clar..


oricum daca jucam asa avem sanse in retur

Jucati asa pt ca sunteti pe teren propriu, in retur o sa fie invers, numai ca Bayern stie sa si marcheze

delaparis
3rd April 2007, 23:24
porcarie cu penalty ... bou arbitrul ... gol

malexoid
3rd April 2007, 23:24
:happy :happy :happy

rusul baskakov...(penalty)

Catalanul
3rd April 2007, 23:25
ce trish :mda: penalty inexistent ;)

YoYoyOi
3rd April 2007, 23:25
goooooooooooool goooooooool gooooooooool Kaka /OLE/

Kaka :kiss: mi amor :kiss:

Sorin Blaj
3rd April 2007, 23:25
L-a dat in compensatie. A fost unul la alta faza, asta n-a fost.

milanezu
3rd April 2007, 23:26
greselile impotriva lui milan nu conteaza?

delaparis
3rd April 2007, 23:28
Incredibila greseala de arbitraj la nivelul asta :headbang:

A fost chiar frumoasa deposedarea corecta a lui Lucio ... :no:

YoYoyOi
3rd April 2007, 23:30
cand l-au faultat clar tot pe Kaka in prima repriza n-a fost greseala de arbitraj la nivelul asta :mda: sau cand au anulat de-a-n pixu' golul :ciocan:

milanezu
3rd April 2007, 23:30
Incredibila greseala de arbitraj la nivelul asta :headbang:

A fost chiar frumoasa deposedarea corecta a lui Lucio ... :no:

esti penibil ma.
de fapt ai mai zis tu o perla pe alt thread.
nu ma mir.
mai lasa vrajeala.:rosu: :rosu: :rosu:

YoYoyOi
3rd April 2007, 23:32
foarte mare greseala au facut milanezii ca s-au retras in aparare :(

Jerry20cm
3rd April 2007, 23:33
S-a facut dreptate !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

realmadrid.com
3rd April 2007, 23:33
2-2 :D

Gatuso se interesa de ceasul arbitrului, probabil ca ar fi preferat ca acesta sa fluiera in timpul fazei de atac a nemtilor :D

Alberto
3rd April 2007, 23:33
Gool Bayern...2-2

malexoid
3rd April 2007, 23:34
:yeah: ooooooooooops...

delaparis
3rd April 2007, 23:34
Milanezu ... baga unghia in gat cat poti ... 2-2 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Catalanul
3rd April 2007, 23:34
s-a facut dreptate :yeah:

ce tare a fost gatusso :happy

tchibos
3rd April 2007, 23:34
Doamne ce meci, ce meci incredibil.. pentru asa ceva merita sa ai micobul in tine.

Sorin Blaj
3rd April 2007, 23:35
Stop Ambrosini, gol Van Buyten.

milanezu
3rd April 2007, 23:36
Milanezu ... baga unghia in gat cat poti ... 2-2 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

oricum mai este un meci.
am incredere in echipa.
daca jucam cu 2 atacanti sigur ne calificam.

Sasuke Uchiha
3rd April 2007, 23:36
nici ajutati de arbitru nu au castigat, gol in ultima secunda :happy :happy nimic mai frumos

realmadrid.com
3rd April 2007, 23:37
E clar, Bayern mai departe :yeah:, fara Milan, CL-ul va fi mai frumos :D


daca jucam cu 2 atacanti sigur ne calificam.

Daca...
Parca vad ca tot cu un varf jucati...pacat ca acolo trebuie sa atacati si din cate stiu nu sunteti obisnuiti cu acest lucru :D

@YoYoyOi

La penalty-ul vostru, n-a fost penalty. A fost penalty la prima faza, cand ati si marcat...in rest, acel off-side discutabil.

Sorin Blaj
3rd April 2007, 23:37
Am spus-o inca de la tragerea la sorti, Bayern este mai puternica si se va califica.

Sasuke Uchiha
3rd April 2007, 23:39
apararea aia de 90 de ani nu a rezistat deloc, si ce portar au :happy dida ala e praf

Sorin Blaj
3rd April 2007, 23:39
Ambele goluri au fost de portar.

Luis Garcia10
3rd April 2007, 23:40
Un meci superb...:D Van Buyten a fost arma secreta a lui Hitzfeld pe faza ofensiva! Italienii au picat fizic si asta i-a costat! Va fi un meci de foc in retur! :D THATS WHY WE LOVE FOOTBALL :D

delaparis
3rd April 2007, 23:40
Am spus-o inca de la tragerea la sorti, Bayern este mai puternica si se va califica.


initial a fost echilibrat dar azi am vazut o echipa Bayern solida de tot ... chiar favorita la CL :ok:

YoNuTzz
3rd April 2007, 23:42
nasol...in primu rand vreau sa zic k arbitrul ala rus e praf rau de tot...ala nu ar rezista nici la un "derby" urziceni cu jiul, daramite in UCL...penalty neacordat, offside degeaba, penalty in compensatie etc...vai de steaua lui
in al 2-lea rand, calificarea e jucata, terminata, sau cum mai vreti voi s-o numiti...nu ar reusi sa bata milanu la bayern nici dak ar juca pe prima de 1 mil de euro de jucator, e imposibil...
per total azi am fost mai buni, insa fotbalul se joaca pe goluri, van buyten a dat 2, si bayernu e in semi

Luis Garcia10
3rd April 2007, 23:42
Delaparis ... nu e asa! Englezii sunt puternici! Manchester United sincer sa fiu e o echipa care pe teren propriu poate sa bata pe oricine la o diferenta mare! Sunt jucatori foarte valorosi! Desi ii urasc eu ii vad pe diavolii rosii favoriti :D

Sorin Blaj
3rd April 2007, 23:43
initial a fost echilibrat dar azi am vazut o echipa Bayern solida de tot ... chiar favorita la CL :ok:
Initial cand? La tragerea la sorti? :)

realmadrid.com
3rd April 2007, 23:43
initial a fost echilibrat dar azi am vazut o echipa Bayern solida de tot ... chiar favorita la CL

Vedem maine, dupa restul meciurilor, cine pare favorita. Liverpool s-a descurcat onorabil, PSV nu este Milan, dar oricum..

Geografu
3rd April 2007, 23:43
DA ! DA ! DA ! :yes: ! Am vazut din nou o Bayern matura si pragmatica care a punctat doar cand a fost nevoie.Bravo baieti suntem favoriti petnru calificarea in semifinale,totul e sa ne concentram pe Alianz Arrena.
Am o bucurie nespusa cand ii vad pe italieni ( daca ati auzit de tara asta ! ) cand pierd in minutul 94 !! :evil: :D :yes:

FOREVER BAYERN !!! :yeah:

milanezu
3rd April 2007, 23:45
initial a fost echilibrat dar azi am vazut o echipa Bayern solida de tot ... chiar favorita la CL :ok:

ce tot vorbesti ma?
tu ai vazut alt meci?
au jucat si bayern 15 min si auzi dom'le echipa solida.
astazi le-au iesit dar asta nu inseamna ca tot timpul le va iesi.

Jerry20cm
3rd April 2007, 23:45
Oricum, nemti sunt slabi, sper ca odata cu revenirea lui van Bommel sa miste si ei mai mult, ca astazi...:rooleyes: ... bine dreq c-au scor 2-2-ul asta:D

Luis Garcia10
3rd April 2007, 23:45
Eu ma bucur ca a pierdut nesuferitu` ala de Inzaghi :D

Sorin Blaj
3rd April 2007, 23:45
DA ! DA ! DA ! :yes: ! Am vazut din nou o Bayern matura si pragmatica care a punctat doar cand a fost nevoie.Bravo baieti suntem favoriti petnru calificarea in semifinale,totul e sa ne concentram pe Alianz Arrena.
Am o bucurie nespusa cand ii vad pe italieni ( daca ati auzit de tara asta ! ) cand pierd in minutul 94 !! :evil: :D :yes:

FOREVER BAYERN !!! :yeah:
Geografu. Nu confunda Milanul de acum cu Italia de vara trecuta. Nu se compara.

tchibos
3rd April 2007, 23:46
eu tot spun ca Milan se califica.. daca cineva crede ca nemtii sunt favoriti inseamna ca nu a auzit de italieni si mai ales de Milan

Jerry20cm
3rd April 2007, 23:47
Acum s-a vazut valoarea marii echipe AC Milan :happy

ei pana acum in champions league au jucat cu urmatoarele echipe: Lille, Anderlecht, AEK Atena si Celtic :happy :happy

... oricum, tre' sa remarc superba achizitie a lui Oddo :happy ..

Luis Garcia10
3rd April 2007, 23:47
Favoriti sunt ...dar asta nu inseamna ca se vor califica :D

Sorin Blaj
3rd April 2007, 23:48
ce tot vorbesti ma?
tu ai vazut alt meci?
au jucat si bayern 15 min si auzi dom'le echipa solida.
astazi le-au iesit dar asta nu inseamna ca tot timpul le va iesi.
Poate tu nu ai vazut meciurile din deplasare jucate de Bayern? Asa joaca ei. Se vede mana lui Hitzfeld. Aparare si finaluri decisive. Asa a eliminat si pe Real Madrid.

Sasuke Uchiha
3rd April 2007, 23:48
tchibos, daca s-ar fi jucat meciul retur la italieni aveau sanse, bayern e favorita clar acum :yeah:

YoNuTzz
3rd April 2007, 23:48
Acum s-a vazut valoarea marii echipe AC Milan :happy

ei pana acum in champions league au jucat cu urmatoarele echipe: Lille, Anderlecht, AEK Atena si Celtic :happy :happy

... oricum, tre' sa remarc superba achizitie a lui Oddo :happy ..

in legatura cu oddo tre sa fiu de acord cu tine...praf....pana si eu as fi centrat mai bine...si in aparare greseli peste greseli

delaparis
3rd April 2007, 23:49
Delaparis ... nu e asa! Englezii sunt puternici! Manchester United sincer sa fiu e o echipa care pe teren propriu poate sa bata pe oricine la o diferenta mare! Sunt jucatori foarte valorosi! Desi ii urasc eu ii vad pe diavolii rosii favoriti :D


corect ... Manchester sunt tari si mai ales contra lui Bayern :rolleyes: ... dar mai e mult pana la confruntarea intre cele doua echipe :cool:

Sa vedem ... deocamdata ii vad pe nemti foarte solizi si echilibrati in toate compartimentele jocului ...

Luis Garcia10
3rd April 2007, 23:49
... oricum, tre' sa remarc superba achizitie a lui Oddo :happy ..

Da , ai dreptate..a fost foarte slab Oddo..in schimb Kaka a fost din nou stralucitor...imi place la el ca e si bataios :D Superb jucator :D :P

Sorin Blaj
3rd April 2007, 23:49
eu tot spun ca Milan se califica.. daca cineva crede ca nemtii sunt favoriti inseamna ca nu a auzit de italieni si mai ales de Milan
Milanul de anul asta nu mai este cel din anii trecuti. Locul din campionat spune multe.

dardar_3
3rd April 2007, 23:49
Jerry zace atata frustrare in tine... sa nu te recunosc....

Iesi pe strada ca Milan joaca in Ch. League si inter o abureste la playstation...

@pt bavarezi: Mai sunt 90 de minute... asa ca relax si joc de glezne...

tchibos
3rd April 2007, 23:50
tchibos, daca s-ar fi jucat meciul retur la italieni aveau sanse, bayern e favorita clar acum :yeah:

Milan a avut tot timpul o mobilizare extraordinara in CL mai ales in fazele avansate. Daca joaca cum au jucat in prima repriza nu au nici o sansa nemtii. Daca vrei dublam pariul.


Milanul de anul asta nu mai este cel din anii trecuti. Locul din campionat spune multe.

In prima repriza ti s-a parut ca nu mai e Milan o forta? Greseala lor a fost ca nu au marcat mai mult atunci cand au avut meciul in mana.

milanezu
3rd April 2007, 23:52
Poate tu nu ai vazut meciurile din deplasare jucate de Bayern? Asa joaca ei. Se vede mana lui Hitzfeld. Aparare si finaluri decisive. Asa a eliminat si pe Real Madrid.

hai lasa ca cu real au avut noroc cu carlos.
si nu mai lauda atata pe bayern.
ca nu tot timpul le va iesi.
oricum meci frumos.
asta e.
greseala se plateste.

Jerry20cm
3rd April 2007, 23:52
Pai Kaka e incredibil :ok:

Dar mai incredibil e Hitzfeld care nu i-a pus niciun om langa el. Ori omu asta are ceva la cap, ori habar n-are de meseria asta de antrenor.

Pai sa-l lasi pe Kaka fara om de marcaj, e sinucidere curata.

Mancini, antrenorul Interului, i-a pus 2 oameni in meciul direct.:D

Sorin Blaj
3rd April 2007, 23:53
hai lasa ca cu real au avut noroc cu carlos.
si nu mai lauda atata pe bayern.
ca nu tot timpul le va iesi.
oricum meci frumos.
asta e.
greseala se plateste.
Care laude?

Norocul si ghinionul fac parte din fotbal, influenteaza rezultatele.

delaparis
3rd April 2007, 23:54
Asa se striga prin ghenele din Milano?...



:

"Moderator aa???....
penibil...
"
:rolleyes:



ce tot vorbesti ma?
tu ai vazut alt meci?
au jucat si bayern 15 min si auzi dom'le echipa solida.
.

vezi ca ti-a stat ceasul ...

45 de minute dureaza o repriza in fotbal ... ;)

YoYoyOi
3rd April 2007, 23:54
Ce a jucat Bayern mai? Ina afara de 15 minute pe final de meci n-au facut nimic. Sa nu uitam ca al pauza trebuia sa fie 3-0 pt Milan. Altfel stateau lucrurile daca se arbitra corect :rolleyes:

Jerry20cm
3rd April 2007, 23:55
Jerry zace atata frustrare in tine... sa nu te recunosc....

Iesi pe strada ca Milan joaca in Ch. League si inter o abureste la playstation...

@pt bavarezi: Mai sunt 90 de minute... asa ca relax si joc de glezne...

Mai tii minte meciul Valencia -Inter? Mai tii minte cum afceai la sfarsitul meciului?:rolleyes: ;)

Sorin Blaj
3rd April 2007, 23:56
In prima repriza ti s-a parut ca nu mai e Milan o forta? Greseala lor a fost ca nu au marcat mai mult atunci cand au avut meciul in mana.
Daca nu s-au schimbat regulile din fotbal, o partida tine DOUA reprize. Ca sa nu spun ca pe final, jucatorii Milanului erau de TARGA.

milanezu
3rd April 2007, 23:58
bine delaparis tu tine la ideile tale.
da trebuie sa recunosti si milan a jucat bine astazi.
si au atacat fatza de cum este etichetata echipa.

tchibos
3rd April 2007, 23:59
Daca nu s-au schimbat regulile din fotbal, o partida tine DOUA reprize. Ca sa nu spun ca pe final, jucatorii Milanului erau de TARGA.

Nu s-au schimbat, insa fotbal cum a jucat Milan in prima repriza nici Real, in vremurile in care rupea tot, nu a aratat. Am vazut in seara asta campioana CL. O sa va convingeti ...

Sorin Blaj
4th April 2007, 00:00
bine delaparis tu tine la ideile tale.
da trebuie sa recunosti si milan a jucat bine astazi.
si au atacat fatza de cum este etichetata echipa.
Nimeni nu minimizeaza meritele Milanului. Meciul a fost unul de angajament. Rapid si Steaua au jucat la fel duminica.

Dar rezultatul spune altceva. Ca prima sansa este de partea Bayern-ului.

cip_81
4th April 2007, 00:01
Dupa minutul 60, batraneii aia de la Milan erau lesinati. Abia mai stateau in ghete. Oricum, Milan este ca si eliminata, stiindu-se faptul ca Bayern joaca foarte bine pe propriul teren.

Sorin Blaj
4th April 2007, 00:01
Nu s-au schimbat, insa fotbal cum a jucat Milan in prima repriza nici Real, in vremurile in care rupea tot, nu a aratat. Am vazut in seara asta campioana CL. O sa va convingeti ...
Asta ramane sa vedem saptamana viitoare.

Sper sa avem parte de un meci la fel de frumos.

malexoid
4th April 2007, 00:02
Ce a jucat Bayern mai? Ina afara de 15 minute pe final de meci n-au facut nimic. Sa nu uitam ca al pauza trebuia sa fie 3-0 pt Milan. Altfel stateau lucrurile daca se arbitra corect :rolleyes:

:bere: (Clausthaler)

YoYoyOi - somnic de voie! :kiss:

delaparis
4th April 2007, 00:05
bine delaparis tu tine la ideile tale.
da trebuie sa recunosti si milan a jucat bine astazi.
si au atacat fatza de cum este etichetata echipa.

asha da ...

Milan a atacat si chiar bine ... dar doar in prima repriza si a avut un gol anulat nedrept :rolleyes:

In partea a doua a meciului au fost sub nemti iar penalty a fost acordat aiurea ..

oricum din punctul meu de vedere rezultatul este cinstit ...

In meciul retur totul e posibil dar Milan are presiune ... doar victorie sau eventual loteria penalty in caz de 2-2 ii salveaza ...

tafu
4th April 2007, 00:07
Acum s-a vazut valoarea marii echipe AC Milan :happy

ei pana acum in champions league au jucat cu urmatoarele echipe: Lille, Anderlecht, AEK Atena si Celtic :happy :happy

... oricum, tre' sa remarc superba achizitie a lui Oddo :happy ..

mai frustatule dati demisia ...esti pe langa subiect :rosu:

YoYoyOi
4th April 2007, 00:07
:bere: (Clausthaler)

YoYoyOi - somnic de voie! :kiss:

te duci la culcare? bine faci, ca numai tampenii spui :evil:

SurvivorSoso
4th April 2007, 00:08
un fundas,van buyten a realizat in cateva min cea ce atacantii makaay,podolski,pizarro sau santa cruz n-au putut tot meciul :P

tafu
4th April 2007, 00:08
E clar, Bayern mai departe :yeah:, fara Milan, CL-ul va fi mai frumos :D



Daca...
Parca vad ca tot cu un varf jucati...pacat ca acolo trebuie sa atacati si din cate stiu nu sunteti obisnuiti cu acest lucru :D

@YoYoyOi

La penalty-ul vostru, n-a fost penalty. A fost penalty la prima faza, cand ati si marcat...in rest, acel off-side discutabil.

e mai frumos acum fara ireal :sleep: