PDA

View Full Version : Editia a ll-a Playoff



r0bby
9th March 2007, 10:25
In curand va incepe Playoff-ul.Aici veti posta rezultatele meciurilor(print screen),comentarii pe baza lor.

georgebz
9th March 2007, 21:02
Meciurile din PlayOff :

Cowboys @ Ravens 21-24
Seahawks @ Broncos 24-21
Packers @ Colts 16-27
Steelers @ Bengals 10-24

------------------------------

Bengals @ Ravens 20-42
Seahawks @ Colts 24-27


------------------------------

Colts @ Ravens 24-14

------------------------------

georgebz
12th March 2007, 09:03
Clasament general ( intocmit dupa coeficienti , [departajare in caz de egalitate meciurile directe sau golaveraj] ) :

1.ravens 1.00
2.colts .857
3.broncos .857
4.titans .750
5.steelers .714
6.seahawks .600
7.bengals .571
8.packers .428
9.rams .428
10.giants .428
11.bears .400
12.chargers .330
13.cowboys .285
14.eagles .200
14.buccaneers .166
16.patriots 0.00

ElectroShock
12th March 2007, 09:41
yeyy best rookie/singurul rookie din playoffs

mtfk
12th March 2007, 11:26
cum ai aflat coeficienti aia? (d curiozitate)

georgebz
12th March 2007, 11:31
pai se imparte numarul victoriilor la totalul meciurilor jucate ( exact ca in NFL )

ElectroShock
12th March 2007, 12:01
la fel can nfl si nba, nhl, mlb ...coeficientu respectiv inseamna cat la suta din totalul meciurilor jucate este reprezentat de victorii..si este primu criteriu la stabilirea clasamentului (inaintea celui de victorii-infrangeri)

mtfk
12th March 2007, 20:30
mc pt lamurire

georgebz
12th March 2007, 20:58
Packers @ Colts 16-27

Un meci echilibrat , cu putina sansa se putea apropia de un egal ( a ratat un extra point la 24-16 iar la faza urmatoare a recuperat mingia la Onside Kick insa a primit penalizare , cred ca vreun yard i-a lipsit sa faca o recuperare "curata" )... prin ce s-a remarcat in primul rand meciul : 2 rushing Td de toata frumusetea ( Packers cred ca de vreo 85 yarzi iar eu in jur de 70 )

Sinisther a jucat destul de bine , chiar f bine in unele momente , iar eu daca ma prezint la fel si in urmatorul meci nu ma asteapta o soarta prea placuta :D

PS : sper sa nu asteptati iarasi ultima zi pentru a juca meciurile ;)

mtfk
13th March 2007, 01:43
eu ma programez pt joi seara..
sau daca ajung mai devreme chiar marti seara..

little_earl
15th March 2007, 16:29
cowboys @ ravens : 21-24
meci foarte strans, am avut noroc sa castig, am aruncat 2 interceptii si am pierdut un fumble, returnat pt td
la sfarsit am dat QB Kneel, spre rusinea mea, dar era prea strans scorul :P

cojanu
15th March 2007, 16:38
mie mi-a placut f mult meciu.
am avut noroc cu acel fumble.
am gresit pe final cand trebuia sa incer un 4th down ...
dar m-am speriat :))
oricum a fost un meci de fotbal american adevarat !

georgebz
15th March 2007, 16:51
141 yarzi pasati impotriva defensivei celor de la Ravens , eu zic ca e o realizare :D

asteptam acum si celelate 2 meciuri ( Electroshock - mi-a lasat mesaj Zabriskie si a zis ca astazi pe seara poate juca )

A.k.a
15th March 2007, 20:58
bengals @ steelers 24-10, meci frumos, cateva rasturnari de posesii, am jucat si eu cu qb kneel la sfarsit cu toate ca aveam avansul de 2 TD, da am mai patit sa pierd in cateva secunde cu un asa avans.

mtfk
15th March 2007, 21:58
mie nu prea mia placut meciu asta:( redzoneu nu era d partea mea...interceptie p undeva p la 20-25y fumble tot p acolo si mingea in loc sa iasa sa oprit la cativa inch d margine:(
ultimu minut a fost oribil ma uitam cum nu facea nik doar kneelingX(
uite asa se termina campionatu pt me:((

Zabriskie
16th March 2007, 23:56
Seahawks @ Broncos 24-21

Meci dramatic decis in OT.
3 to de ambele parti, ES a avut sansa de a inchide meciul in Q4 dar a ratat un 47 yard FG, imediat la faza urmatoare am aruncat mingea in adancime spre jackson si a prins-o pe la 20 de TD. A urmat o mare greseala din partea mea, care in loc sa execut pe loc FG-ul, m-am calicit si am zis sa il trimit pe Shaun sa mai castige 2-3 yarzi. A facut fumble.

In OT am castigat posesia si a urmat un drive cu Shaun si Stevens si am dat un FG de la 48 de yarzi parca.

ElectroShock
17th March 2007, 00:02
dap...un meci pe care nu merita sal pierdem nici unu, dar lam pierdut in urma unui fg ratat de la 47 yds , power 87 si acuratete 15 , am crezut ca lam ratat din cauza acuratetii( a luato mult in dreapta dar a revenit chiar pe centru buturilor...) dar a cazut in fata buturilor...mam grabit ....puterea fg-lului a fost de vina

georgebz
17th March 2007, 00:11
Un meci demn de un meci de playoff , si totusi zic eu o surpriza , sper sa nu o patesc si eu :D

Cum am mentionat si in postul de pe pagina precedenta ( al 2-lea ) data limita pentru meciurile ramase ( cele 2 semifinale si daca se poate si finala ) 18.03.2007 , ora 23:59

mtfk
17th March 2007, 00:39
incepi sa scazi cate un minut la fiecare termen limita:P
finala pana cand se va disputa? 20.03 ora 23.58?:P:D


cum ar fi dak ati filma finala acestui campionat? si apoi sa taiati cele mai mf faze+tdurile sa le urcati p youtube si p site?poate asa vor aparea primele filme cu c am reusit sa facem in ~4luni in leg cu f.a., mai intai filme din SB d la a2a editie apoi filme de la meciurile noastre reale....


...facem si un ProBowl in campionatu asta d madden?:D

georgebz
17th March 2007, 00:46
am scazut ca sa nu mai fie nevoie sa mai fac si alte precizari..... pentru ca ora 00:00 se poate interpreta in 2 moduri , depinde de fiecare :D
iar finala sper ca o vom putea incadra tot in termenul acesta ...

cat despre filmat nu stiu cat se poate .. eu am incercat cu cateva programe , insa imaginile capturate erau in frame-uri

mtfk
17th March 2007, 12:33
pai dak in finala va juca unu cu pc slab (gen al meu si al lui george) si altu cu un pc mai bun (min 512 ram) cel cu pc mai bun ar fi bine sa inregistreze, pt ca asa no sa fie prbl in timpul meciului.

A.k.a
17th March 2007, 13:24
Da cu ce program se poate inregistra?

georgebz
17th March 2007, 14:33
eu am luat vreo 3 programe dar nu am reusit cu nici unul sa fac o captura de calitate ... cel mai promitator din ele a fost Bulent's Screen Recorder

little_earl
17th March 2007, 18:36
bengals @ ravens : 20 - 42
defensiva a mers aproape perfect, 2 interceptii, am oprit run-ul repede, in a doua repriza n-a prea incercat sa fuga, ray lewis a fost peste tot
mi-a iesit o faza misto la 3rd down, un WR reverse, 19 yarzi :D, acum am vazut ca primii 4 rusheri sunt de la mine din echipa :)

A.k.a
17th March 2007, 18:39
ma enerva HB-u trecea prin 5 odata :d Asta e, niciodata nu am stiut sa opresc run-ul prin outside. Sackurile alea m-au omorat, pase date aiurea, a doua interceptie cred ca a trecut pe langa chad cu vreo 3 metri :D
Bine macar ca am ajuns pana aici

panda89
17th March 2007, 19:51
mai e finala???
abia astept sa inceapa campionatul nou:D

georgebz
17th March 2007, 20:57
mai e meciul meu cu Zabriskie ( sper sa il jucam inseara asta cum am vorbit ) si apoi finala

georgebz
18th March 2007, 00:29
Seahawks @ Colts 24-27

meci jucat in 2 manse ( deci nu avem stats ) ... meciul se indrepta spre egal , insa Zabriskie a riscat o pasa pt TD decisiv si am avut noroc ca am intreceptat :D

in rest pe parcursul meciuli au mai fost cate 1 int de fiecare parte , un KO returned Td de catre Zabriskie , un FG ratat de mine de la 47 yarzi .... si noroc de ambele parti la unele faze

georgebz
18th March 2007, 18:59
Ravens @ Colts 14-24

Un inceput foarte bun pentru mine cu 3 Interceptii , fiecare Drive transformat in TD dupa Interceptie ... astfel s-a ajuns la un incredibil scor de 21-0 pentru mine pe la jumatatea sfertului 2 ..... apoi nu am mai folosit aproape deloc pasa pentru a nu risca interceptii si m-am descurcat binisor si la rushing ( cred ca mi-am si surprins adversarul cu asta ) ... am jucat la trecerea timpului insa nu am tras de timp , poate doar in 2-3 faze pana pe finalul jocului .... inceputul slab din partea lui little_earl l-a obligat apoi sa paseze pentru a se apropia , si nu s-a putut folosi arma cea mai buna ( run-ul )

dupa cum se poate vedea pe statistici ... am avut 4 pase complete in tot meciul !!! :D .... 2 pase de TD , una Wayne ( fara adversar pe o raza de 4-5 yarzi ) si una Harrison ( asta dintre 2 adversari ) ... si celelte 2 pase catre arma mea secreta , Clark , pe finalul meciului , atunci cand era cel mai important pentru a obtine 1st Down-ul

sincer nu ma asteptam sa castig si aceasta editie insa bineinteles ca ma bucur /OLE/

mtfk
18th March 2007, 19:41
gata in urm camp picati in aceasi grupa...earl cu george, ca iar ajungeti in sb..

nu ar merge sa faceti grupele in camp urmator, dupa cum sunt in conferintele reale echipele cu care jucam?

little_earl
18th March 2007, 19:43
nu se poate, suntem capi de serie :P

georgebz
18th March 2007, 19:46
da .. dupa ce voi vedea care sunt cei inscrisi .. va trebui sa fac si impartirea in capi d serie , ca sa fie un camp echilibrat

georgebz
18th March 2007, 23:16
gata in urm camp picati in aceasi grupa...earl cu george, ca iar ajungeti in sb..

nu ar merge sa faceti grupele in camp urmator, dupa cum sunt in conferintele reale echipele cu care jucam?


e cam greu de realizat asta cu pastrarea conferintelor , chiar daca ar fi sa zicem un nr egal de echipe din conferinte diferite , pentru ca nu avem garantia unui echilibru ... probabil eu si little_earl vom fi capi de serie , urmatorii 6 clasati cate 3 repartizati in fiecare grupa , si apoi ceilalti

mtfk
19th March 2007, 00:42
deci voi picati in aceasi grupa orice ar fi..ca nu se mai poate asa..c numa voi sa aveti sansa la SB..not fair:((

little_earl
19th March 2007, 00:46
pai si daca picam in aceeasi grupa putem sa ne intalnim in Madden Bowl

Zabriskie
19th March 2007, 09:28
hai mah mtfk ca era sa il ard eu pe george in semifinale, nu sunt chiar asa de "neatins" :drak: :P

panda89
19th March 2007, 10:18
exact ....fi tu foarte bun si joaca bine si poti sa ii bati...sunt greu de batut dar nu invincibili

ElectroShock
19th March 2007, 13:52
ce confruntare era dak nu aparea vers 6.0 si dak nu ratam fg ala, intrun meci parca cu cristane am dat de la 57 yds si acum lam ratat de la 47 yds ......era interesant secondaryu meu ( o gramada de int , in fiecare meci cel putin 2) contra wr lui george nu ca seattle nu ar fi strong dar ca si cbs si ss fs sunt mai slabuti decat cei de la broncos