PDA

View Full Version : Analiza - Cum marcam golurile?



ady51a
27th September 2005, 22:02
Continuam cu Threadurile de analize obiective pe Suporter Farul!
Pana acum Farul a marcat in cele 7 meciuri jucate 10 goluri adica o medie de 1.42 goluri pe meci.
Et 1 - Pandurii - Farul 1 - 2. Farul a marcat 2 goluri din faze fixe (corner si lovitura libera)
Et 2 - Farul - Sportul 2 - 2. Pascovici tot dupa un corner si Gurita.
Et 3 - Dinamo - Farul 0 - 1. Actiune personala Todoran. A driblat aproapte toata aparatea cainilor.
Et 4 - Farul - Jiul 1 - 0 - Tot Gurita dupa ce a preluat un balon cu spatele la poarta si a sutat superb din intoarcere.
Et 5 - Poli Iasi - Farul - 3 - 1 Gurita dupa o recuperare in careu.
Et 6 - Farul - FC Vaslui - 2 - 1 Pascovici dupa o patrundere pe stanga si Tibor Moldovan dupa o angajare pt Baicu si o deviere cu capul la Moldovan desprins din marcaj la 5 m de poarta.
Et 7 - FC Bacau - Farul - Autogol Ganea dupa o dejucare a pasului la offside si o centare a lui Senin din stanga. Oricum Gurita era acolo la 5 m de poatra.
Sper sa relatam cat mai multe goluri inscrise de Farul pe acest thread si sa avem cat mai multi marcatori in echipa, poate chiar si Farmache care este intr-o pasa neagra. Poate un gol o sa-i dea incredere.

Seahawk
28th September 2005, 09:12
n-am reusit niciodata sa dam mai mult de 2. Poate acum cu Argesul :drak: sau eventual cu Steaua :ok: chiar nu ne-am supara

tchibos
29th September 2005, 18:07
eu cred ca nu s-a vrut ca daca vroiau intr-adevar sa inscrie mai mult de doua goluri puteau, doar ca asta e stilul, nu stiu, poate asa le spune Grigoras

ady51a
29th September 2005, 22:35
Cum adica nu s-a vrut? Sau mai exact in care meci nu s-a vrut?

tchibos
1st October 2005, 18:15
in toate:rolleyes:

tchibos
1st October 2005, 18:17
gol din faza fixa... o sa ajungem sa ne bucuram la faze fixe cum se bucura englezii la cornere... e bine totusi ca se inscrie si asa:ok:

Klingon
2nd October 2005, 02:31
In afara de golul din faza fixa, care nu e deloc nou pentru noi in campionatul asta, remarc al doilea gol dintr-o pasa cu capul a lui Baicu. Altceva n-a prea facut in repriza in care a jucat, dar Moldovan si Apostu n-au facut nici atat. Nici nu au primit prea multe baloane utile.

ady51a
2nd October 2005, 22:17
FC Farul - FC Arges 2-0
Golul 1 Ion Barbu dupa o lovitura libera de pe stanga executata de Todoran si o desprindere din marcaj a lui Barbu si o reluare simpla cu exteriorul piciorului drept pe langa Preda.
Golul 2 Senin dupa un balon in adancime, deviat cu capul de Baicu pana la Senin, venit pe un culoar in viteza, putin lateral stanga si un sut la coltul scurt.

Kooler
4th October 2005, 17:53
In meciul cu Steaua vreau gol din actiune nu din penalty

tchibos
5th October 2005, 21:26
eu vreau sa fie si unul din penalty dar sa fie castigator... ca anul trecut

Kooler
5th October 2005, 21:50
Pana la urma sa fie din orice nu conteaza dar sa fie cu unul mai mult ca ei. Nu prea a batut Farul sezonul asta penaltiuri dar nu se stie niciodata

ady51a
27th October 2005, 22:39
Etapa a 9 a Farul -Steaua 1 - 4

gol Cristocea cu capul plasat la coltul lung dupa o centrare Todoran de pe stanga.

Etapa a 10 a National - Farul 1 - 0

Nici un gol validat de central si 2 goluri marcate de Farmache dintre care unul perfect valabil. La golul 2 cel din prelungiri todoran era in offside.

Pana acum Farul a marcat in campionat 13 goluri in 10 etape adica o medie de 1.3 goluri pe meci.
3. Farul 10 5 2 3 13 - 13 17 (+2) - linia de clasament :ok:

ady51a
30th October 2005, 20:41
Etapa a 11 a
Farul - Rapid 1 - 2

53' - Lungu suteaza din prima de la 21 metri, si inscrie la coltul scurt! Fara sperante pentru Coman! :ok:
Cam putin intr-o repriza, a doua, in care am avut un avantaj important, vantul.
Am marcat pana acum 14 goluri in 11 meciuri.

ady51a
7th November 2005, 13:10
Etapa a 12 a
Poli Timisoara - Farul 3-2
Min. 28, Cristocea fructifică cu capul, dintre 2 fundasi adversi, din apropiere, centrarea lui Farmache de pe partea dreapta.
Min. 68, Deschis de L. Mihai, Todoran scapă singur şi trimite o boltă de la 18 m peste portartul Popa iesit la 11 m.

Am marcat 16 goluri in 12 paride de caplionat. 1,33 goluri / meci.

ady51a
23rd November 2005, 23:16
Farul - Gloria 3-0

1-0 L.Mihai Todoran a patruns pe dreapta si a centrat de langa linia de fund, Voiculet a sarit peste balon, care a ajuns la Mihai in centrul careului si acesta a marcat cu un sut plasat.
2-0 Farmache a recuparet un balon respins de fundasii bistriteni si a sutat de la 18 m lateral drepta cu efect la semiinaltime la coltul scurt.
3-0 T. Moldovan a marcat, la trei minute după ce a intrat pe teren, un gol foarte frumos (bară - gol), după ce a driblat doi adversari în apropierea porţii.

Pana acum Farul a marcat in 13 meciuri de campionat 19 goluri, o medie de 1.46 goluri / meci sau mai exact am marcat un gol la 61 minute.

ady51a
28th November 2005, 07:58
Otelul - Farul 0-1

Min. 84, 0-1: Lungu trage din careu, Urai respinge până la T. Moldovan, care introduce balonul în poartă de la 2 m.
20 goluri in 14 meciuri de campionat.

ady51a
5th December 2005, 11:45
Etapa a 15 a
Farul - CFR 1-2

min 13 Voiculet suteaza de la 18 metri, balonul "musca" gazonul si-l pacaleste pe Martin Tudor.

ady51a
6th December 2005, 12:51
Analiza:


Am marcat in acest tur de campionat:


- 4 goluri in urma unor faze fixe (destul de putine) - Todoran (Pandurii), Barbu (Pandurii), Pascovici (Sportul), Barbu (Arges)

- 16 goluri din actiune - Gurita (Sportul), Todoran (Dinamo), Gurita (Jiul), Gurita (Poli Iasi), Pascovici (Vaslui), T.Moldovan (Vaslui), Senin (Arges), Cristocea (Steaua), Lungu (Rapid), Cristocea (Poli Timisoara), Todoran (Poli Timisoara), Liviu Mihai (Gloria), Farmache (Gloria), T.Moldovan (Gloria), T.Moldovan (Otelul), Voiculet (CFR).

- 1 autogol Ganea (Bacau)


Nu am beneficiat de nici un penalty in campionat. :no:

tchibos
6th December 2005, 21:58
Nu am beneficiat de nici un penalty in campionat. :no:

se vede ca nu a jucat prea mult timp Liviu Mihai si Cristocea ca ei facea figuratie prin careu

ady51a
11th March 2006, 15:09
Farul - Pandurii 1-0
Gol Liviu Mihai min 4 - Lungu i-a pasat inteligent lui Liviu Mihai care a deschis scorul cu un şut din interiorul careului.

ady51a
19th March 2006, 20:50
Sportul - Farul 3-1


gol Farul pt 2-1 :Lungu îi pasează lui Farmache pe dreapta, acesta centrează în careu, de unde T. Moldovan trimite balonul în poartă de lângă Patriche