PDA

View Full Version : Cupa Romaniei - Optimi



Adrian
27th September 2005, 18:35
Marti 4 Octombrie, are loc tragerea la sorti pentru optimile Cupei Romaniei.
Meciurile se vor juca intr-o singura mansa, miercuri 26 Octombrie pe teren neutru.
Stie cineva grupele? Sau le face Dragomir acolo, pe loc?

jay
27th September 2005, 18:47
Cred ca Rapidul si Timisoara vor lua Cupa foarte in serios anul acesta, s-ar putea sa fie sansa lor de a participa in 2006 in Cupa UEFA. Posibil singura...

cip_81
27th September 2005, 18:49
Da, dar numai ca cele 2 echipe n-au nici o treaba cu acest sport...mai bune sunt la curling.

pashpa
27th September 2005, 18:50
Cine stie dak se mai impart echipele in urne valorice????

Paul
27th September 2005, 18:55
Da , 11 echipe in urna A si 5 echipe in urna B.

Mai intai face imperecherea celor 5 din urma B cu 5 din urna A , apoi cele 6 din urna A sunt imperecheate intre ele.
Teren neutru.

Practic sunt posibile : Rapid - Poli si Dinamo - Craiova , insa nu sunt posibile meciuri intre echipele din B ...

pashpa
27th September 2005, 19:02
Interesanta schema.Ar fi prea devreme sa vedem unul din meciurile de mai sus.In sferturi ar fi altceva.Poate a venit timpul ca Bucurestiul sa mai piarda cupa!!!!!!

cip_81
27th September 2005, 19:08
Nu, cred ca se vor face 3 urne. Asa a fost anul trecut si probabil la fel se va proceda si anul asta. In cazul asta, un meci Dinamo-Rapid nu este posibil.

be@
27th September 2005, 19:12
Cip, e posibil un meci Dinamo-Rapid II.Dinamo o sa fie in prima urna, iar Rapid II in a treia.
Iar echipele din Urna A joaca cu cele din Urna C.

Paul
27th September 2005, 19:14
Faza cu 3 urne e veche de tot ...

asculta aici ... acu 3-4 sezoane in optimi a fost Dinamo - Steaua ;
Tot acu ceva timp a fost in optimi Dinamo - Rapid ...

Orice combinatie e posibila ... aia cu 3 urne e legenda ...

Adica ok sunt 3 urne ...

Insa cum crezi ca le imperecheaza...
Alea 5 din B cu primele 5 din A , si restu de 6 ... ?

Nop, eu cred ca orice echipa din B , are aceeasi sansa sa joace cu orice echipa din A ...

cip_81
27th September 2005, 19:22
Luat chiar de pe OLS:

Urna A: Dinamo Bucureşti, Rapid Bucureşti, FC Naţional Bucureşti, Farul Constanţa

Urna B: FCU Poli Timişoara, Oţelul Galaţi, Politehnica Iaşi, FCM Bacău, U Craiova, Jiul Petroşani, Pandurii Târgu-Jiu

Urna C:FC Vaslui, Rapid II Bucureşti,FCM Târgovişte, Petrolul Ploieşti, Cetatea Suceava

Criterii:

Echipele sunt impartite in urne in functie de locul si divizia de la sfarsitul sezonului trecut.

Echipele din divizia secunda sunt puse in urna C, cu exceptia celor care in sezonul anterior s-au aflat in primul esalon si au retrogradat.

Conform procedurii de tragere la sorti, se vor împerechea echipe din urna A cu echipe din urna C (4 jocuri), apoi o echipa din urna B cu echipa ramasa în urna C si, în continuare, cele 6 echipe ramase în urna B vor alcatui ultimele 3 perechi.

Paul
27th September 2005, 19:25
aiurea ...

Preferam sistemul englezesc unde acu 3 sau 4 ani erau in semifinale: 4 echipe: Arsenal, Man UTd , Sheffield si inca o echipa din Liga IV ...
Semfinala 1: Arsenal - Man UTD
Semfinala 2: celelalte ...

Adrian
27th September 2005, 19:27
Ce zice Cip era o varianta vehiculata de OLS doar...iar paul vorbeste din filme...
Chiar nu stie nimeni sigur?

Paul
27th September 2005, 19:28
www.frf.ro

codrind
27th September 2005, 20:08
În optimi
POLI IAŞI - steaua! :evil:

AHH http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/108.gif am uitat steaua e fost eliminată de una din B (sau de pensionari!!!?? http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/84.gif - iar îmi joacă memoria feste )

Paul
27th September 2005, 20:17
vai - vai , avem treburi mai importante prin Europa...

be@
27th September 2005, 20:21
Mda, nu va mai puneti imnul C.L. pe telefoane? :drak:

Paul
27th September 2005, 20:23
ba da , poate si`l pune si simi... numa ca el are 3310 si pe ala nu merg polifonicele :D

codrind
27th September 2005, 20:31
vai - vai , avem treburi mai importante prin Europa...

Echipele ADEVĂRATE, PUTERNICE, CARE SE RESPECTĂ, luptă pe toate fronturile! voi vă ascundeţi http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/87.gif sau vă daţi loviţi http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/88.gif

Exemple sunt nenumărate! Dar NU cred că se poate pune semnul = între steaua şi ECHIPELE MARI ale EUROPEI !
Aşa că treburile voastre prin Europa sunt :degete:

Paul
27th September 2005, 20:32
aha ;
a se privii exemplu Barcelona care de cativa ani iese intentionat din primele tururi ale cupei regelui ; e drept Barca nu e o echipa mare ;

stefanm14
27th September 2005, 20:34
pfoai de capu meu...si aici iesenii se cearta cu stelistii ...unii au iesit din cupa...da doamne sa iasa si ceilalti ca nu se mai poate :D :D :D

be@
27th September 2005, 20:35
Paulica, las-o moarta. Jucatorii au spus ca ii intereseaza Cupa, Protasov la fel...ca a pierdut o groaza de bani prin eliminarea asta. Asa ca lasa-o balta.

@ stefan: vezi sa nu iesiti voi... :drak:

Paul
27th September 2005, 20:37
tu crezi ca pe mine ma doare capu` de economiile lu protasov ...

Pai daca il interesa Cupa , nu baga rezervele...

Zi`mi si mie ce jucator din lume isi permite sa afirme ... nu ma intereseaza meciul X.
El e platit sa joace si sa castige FIECARE MECI.

Conducerea poate sa gandeste si strategie ... si in fond chiar nu`mi pasa de Cupa ...
mai devreme sau mai tarzit mai apare un Serea si rezolva orice dubiu ...

codrind
27th September 2005, 20:38
aha ;
a se privii exemplu Barcelona care de cativa ani iese intentionat din primele tururi ale cupei regelui ; e drept Barca nu e o echipa mare ;

Mai dărâmat cu exemplul ăsta! :sleep:
Păi ăia luptă pt. CHAMPIONS LIGUE ! :degete:, şi îşi pot permite. NU văd "=" :ciocan: :headbang:
Dar cum am spus NU EXISTĂ comparaţie ! :jerk:

Paul
27th September 2005, 20:41
ori Barca in Cl. League , ori Steaua in grupele UEFA ...
Apropo ... anul trecut Barca a jucat 8 meciuri in Europa (6 in grupe + 2 cu Chelsea).
Steaua a jucat 2+2+4+2+2 = 12 meciuri in Europa... observi diferenta ?

be@
27th September 2005, 20:43
Pai uite,pe dinamovisti ii intereseaza Cupa. Nu ca voi. Si ei au meciuri in grupe, nu numai voi.... :evil:

codrind
27th September 2005, 20:51
Apropo ... anul trecut Barca a jucat 8 meciuri in Europa (6 in grupe + 2 cu Chelsea).
Steaua a jucat 2+2+4+2+2 = 12 meciuri in Europa... observi diferenta ?

PĂI EU ce am spus : UNDE-I SEMNUL "=" ???? :ok:
Diferenţe sunt, şi sunt enorme! :drak:
Singura similitudine ar fi culorile , doar că voi sunteţi roşu-albastru iar ei sunt BLAU-GRANA! Observi diferenţa :evil: :evil: :sleep:

Paul
27th September 2005, 21:05
Pai uite,pe dinamovosti ii intereseaza Cupa. Nu ca voi. Si ei au meciuri in grupe, nu numai voi.... :evil:

Nu as fi asa de sigur;
4-0 everton si s-a rezolvat problema :D

Adrian
27th September 2005, 22:25
Bai, gradinita....mai usor...
Pana la urma s-au facut grupele alea sau nu?

Sezione_
28th September 2005, 03:40
nu, dar pariez ca stiu cu cine va juca Universitatea, cu Poli Tim :D cica praful de pe doasarele lui mitica corleone si sandu mircea plus un cotor de bilet de cinema din mana lui giovani becali ar fi pus la cale

Rechinul Ucigas
28th September 2005, 12:07
mai terminati ma cu steaua voastra !!!!
optimi : farul 2-1 targoviste
targoviste 0-0 farul

miril
28th September 2005, 13:01
Din sferturi se va joaca tur-retur. Pana atunci, Farul, daca va pica cu Targoviste sau cu cine vrea...Domnul, va disputa un singur meci.

RstInPc
28th September 2005, 13:56
Dom'le, ce sa zic ? Un singur lucru e clar. BATE DINAMO !!! Nou conteaza cu cine vor dori sortii sa joace. Cupa va ramane in Stefan cel Mare !

miril
28th September 2005, 14:58
Ati vorbit (si) cu Serea?

RstInPc
28th September 2005, 15:07
Serea nu cred ca o sa mai arbitreze curand pe Dinamo. Dar sunt si alti arbitrii. Dar de ce sa vorbesc eu, sunt altii care pot sa o faca :evil: .
Hai sa fim seriosi, chiar credeti ca Dinamo are nevoie sa fie ajutata de arbitrii ca sa treaca in turul urmator ? Astea sunt rautati !

Carlos Gambino
28th September 2005, 15:51
.
Hai sa fim seriosi, chiar credeti ca Dinamo are nevoie sa fie ajutata de arbitrii ca sa treaca in turul urmator ?
Nu in turul urmator, doar in finala. Sau ala-i tot turul urmator ?...

old lord
30th September 2005, 23:27
sunt tare curios? oare cu cine vor cadera oltenii?

george-dinamo
1st October 2005, 00:13
sper cu noi. ca sa-i mai linistim. si sa le dea vreo 6 ca doar asa poate scapam de gargara lor. da si asa o sa spuna ca i-a furat arbitrul ca nu i-a dat rosu lu zicu cand le-a rupt coloana la oltenashi din dribling. :D:D:D

ASP
1st October 2005, 13:41
anul trecut cum ati ajuns cateilor in finala? serea stie...

RstInPc
4th October 2005, 14:18
Petrolul - Dinamo
FCM Tîrgovişte - Poli Timişoara
FC Naţional - U Craiova
Cetate Suceava - Rapid
Rapid II - Farul
FCM Bacău - Jiul Petroşani
Pandurii - Oţelul
Poli Iaşi - FC Vaslui

be@
4th October 2005, 14:19
Incredibil !
Poli Iasi-fc vaslui
FC National-u craiova

ESTE ! Ambele echipe cu care tin vor merge mai departe ! :D

Leo_
4th October 2005, 14:31
Mai ales Nationalul :happy:

ce_bine_e
4th October 2005, 14:42
POLI IASI-FC VASLUI
si imediat in etapa a 13 iarasi jucam cu astia acasa, daca nu sunt cuminti ii ardem:D

dede
4th October 2005, 14:55
meciuri interesante, mai ales poli iasi - vaslui si national - craiova...unde se vor juca meciurile?

Rechinul Ucigas
4th October 2005, 14:59
farul bate rapidul

ady51a
4th October 2005, 15:05
S-au luat dupa OLS dar dupa postul asta:http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=8685&page=2

Au fost 3 urne. 1, 2 si 3
urna 1: Dinamo, Rapid, National, Farul, Poli Tim;
urna 2: Rapid II, Targoviste, Craiova, Petrolul si Cetate Suceava;
urna 3: Pandurii, Iasi, Jiul, FC Vaslui, Bacau, Otelul. si sa se imperecheze o echipa din urna 1 cu una din urna 2 si echipele din urna 3


Meci greu pentru Farul
Jucam 2 meciuri consecutive cu Rapid.
Miercuri 26.10 cu Rapid 2 cel mai probabil la Urziceni si apoi dupa 3 zile cu Rapid la Ct in campionat.

Gonzo
4th October 2005, 15:09
am nimerit cel mai bine cu National... :yeah:

cu cine credeti ca o sa jucam in sferturi? :evil:

GeKuRA
4th October 2005, 15:13
sa incercam si niste pronosticuri... adica cine merge/nu merge mai departe...:D fara X-uri;) :

Pandurii Tg. Jiu - Oţelul - 1
Univ.Craiova (B2) - FC Naţional - 1(blat:D)
FCM Bacău - Jiul - 1
Rapid II - Farul - 2
Dinamo - Petrolul Ploieşti (B2) - 1(se stie)
FCM Târgovişte (B1) - Poli Timişoara - 2
Poli Iaşi - FC Vaslui - e... greu :D 1 !!!
Rapid - Cetatea Suceava (B1) - 1

EDMOND_
4th October 2005, 15:14
In mod normal ar fi trebuit sa fim in urna doua. Nu inteleg de ce anul trecut a fost aplicat un regulament si anul acesta altul.... La anul va fi probabil alta varianta dupa cum se va trezi cineva in dimineata respectiva sau dupa anumite interese...

ady51a
4th October 2005, 15:15
Pandurii Tg. Jiu - Oţelul - - Nu-i intereseaza pe Tg Jiu
Univ.Craiova (B2) - FC Naţional - 1(blat) posibil
FCM Bacău - Jiul -aici vad 2
Rapid II - Farul - 2 nu se pune problema
Dinamo - Petrolul Ploieşti (B2) - 1(se stie) clar
FCM Târgovişte (B1) - Poli Timişoara - 2
Poli Iaşi - FC Vaslui - e... greu 1 !!!
Rapid - Cetatea Suceava (B1) - 1
__________________

arfel
4th October 2005, 15:20
Pandurii Tg. Jiu - Oţelul - 1
Univ.Craiova (B2) - FC Naţional - 2
FCM Bacău - Jiul -1
Rapid II - Farul - 2
Dinamo - Petrolul Ploieşti (B2) - 1
FCM Târgovişte (B1) - Poli Timişoara - 2
Poli Iaşi - FC Vaslui - 1
Rapid - Cetatea Suceava (B1) - 1

ce_bine_e
4th October 2005, 15:20
meciuri interesante, mai ales poli iasi - vaslui si national - craiova...unde se vor juca meciurile?

pe teren:P
POLI IASI-fc vaslui se va juca la roman sau la bacau

ASP
4th October 2005, 15:45
Craiova - National 1. astia cu blatu' ati baut apa dupa "Oanitoaia" sau v-ati sters la fund cu carpeta sporturilor?(provoaca iritatii).

Kainsashiki
4th October 2005, 16:12
Pandurii Tg. Jiu - Oţelul - 1
Univ.Craiova (B2) - FC Naţional - 1
FCM Bacău - Jiul - 2
Rapid II - Farul - 2
Dinamo - Petrolul Ploieşti (B2) - 1 (dupa prelungiri, petrolu a jucat mai mereu bine in cupa..)
FCM Târgovişte (B1) - Poli Timişoara - 2
Poli Iaşi - FC Vaslui - 1
Rapid - Cetatea Suceava (B1) - 1

fia
4th October 2005, 16:35
Petrolul-Dinamo, sau in amintirea vremurilor pierdute....
Din pacate Dinamo are din nou drum liber....
Adversar usor pentru Rapid.
National-Craiova, de departe cel mai interesant meci, sa vedem unde se joaca, probabil la Pitesti.

Steaua..... ah stai... Steaua nu e in cupa

ozo
4th October 2005, 16:44
Dinamo, Poli, Rapid si Farul au meciuri usoare
restul se joaca..sunt echipe de valoare egala

U1
4th October 2005, 16:52
Poli Iasi-FC Vaslui Meci interesant, intre principalele candidate la retrogradare anul acesta. Cred ca vor cistiga moldovenii.
Univ. Craiova-FC National : Craiova e pe val si are prima sansa. Oriunde se va juca meciul, publicul va tine cu Stiinta.
Rapidul va avea 2 equipe in sferturi
Rapid - Cetatea Suceava (B1) - 1
Rapid II - Farul - 1
Dinamo si Poli. Timisoara au meciuri super usoare:
Dinamo - Petrolul Ploieşti (B2) - 1
FCM Târgovişte (B1) - Poli Timişoara - 2
Celelalte 2 meciuri sunt deschise oricarui rezultat. Niciuna din equipe (Pandurii, Otelul, Bacaul si Jiul) nu sunt interesate sa mearga mai departe in Cupa pentru ca au preocupari mult mai de actualitate: evitarea retrogradarii. Vor fii 2 meciuri amicale.

Sunchase
4th October 2005, 17:40
Tragere buna pentru ambele echipe.

fia
4th October 2005, 17:43
Destul de greu cu Farul :(

Pacala
4th October 2005, 18:15
Pandurii Tg. Jiu - Oţelul - 1 pentru prima oara pleaca si Pandurii cu prima sansa, lot , suporteri. Ramane de vazut

Univ.Craiova - FC Naţional - 1 ca adversar va fi un meci mai usor ca cel cu CFR Cluj ,ca public,nu conteaza unde jucam, national poate sa vina si pe Io Oblemenco , tot vroia Gino sa vina la Craiova, oriunde se joaca tot va fi 99% din stadion de partea Universitatii plus cativa bosorogi acri, stafiditi si rai de partea lor

FCM Bacău - Jiul - 1 Bacaul pare o echipa cu un joc mai legat

Rapid II - Farul - 2 ulciorul nu merge de multe ori la apa

Dinamo - Petrolul Ploieşti 1 daca pana la pauza cu conduce dinamo, va fi blat si tot se duc cateii

FCM Târgovişte - Poli Timişoara - 2 doar n-o juca si Poli ca Argesul cu unul sau doi oameni in minus

Poli Iaşi - FC Vaslui - 2 tusea si junghiul, probabil cele doua retrogradate de anul asta, amandoua nu vor sa mearga mai departe, va marca cineva, poate ClRaducanu sau S.Ilie de 1-0 pt vasluieni si ura si la gara

Rapid - Cetatea Suceava - 1 minunile nu se gasesc la fiecare colt de drum, se califica Rapidul

ce_bine_e
4th October 2005, 18:18
Poli Iaşi - FC Vaslui - 2 tusea si junghiul, probabil cele doua retrogradate de anul asta, amandoua nu vor sa mearga mai departe, va marca cineva, poate ClRaducanu sau S.Ilie de 1-0 pt vasluieni si ura si la gara

da cum sa nu retrogradam, picam in X direct
intradevar aveam cea mai proasta echipa nu meritam in A, ne bate vasluiu de ne rupe!

poliis
4th October 2005, 19:14
Poli Iasi-FC Vaslui Meci interesant, intre principalele candidate la retrogradare anul acesta. Cred ca vor cistiga moldovenii.
Univ. Craiova-FC National : Craiova e pe val si are prima sansa. Oriunde se va juca meciul, publicul va tine cu Stiinta.
Rapidul va avea 2 equipe in sferturi
Rapid - Cetatea Suceava (B1) - 1
Rapid II - Farul - 1
Dinamo si Poli. Timisoara au meciuri super usoare:
Dinamo - Petrolul Ploieşti (B2) - 1
FCM Târgovişte (B1) - Poli Timişoara - 2
Celelalte 2 meciuri sunt deschise oricarui rezultat. Niciuna din equipe (Pandurii, Otelul, Bacaul si Jiul) nu sunt interesate sa mearga mai departe in Cupa pentru ca au preocupari mult mai de actualitate: evitarea retrogradarii. Vor fii 2 meciuri amicale.

din ce scrii aici arati ca nu prea pricepi fenomenul
1. Poli principala candidata la retrogradare?
2. Craiova e pe val in divizia B (as adauga si cu "meciuri suspecte")
3. Rapid 2 a castigat printr-un accident si in fata unei echipe mai putin motivata ca Farul...trec rechinii mai departe fara probleme
4. in rest nu prea mai e de comentat

be@
4th October 2005, 19:24
Si FC National si Politehnica Iasi vor merge mai departe.:ok:
Porumboiu a declarat ca nu-l intereseaza Cupa. El are alte probleme in campionat. :evil:

corto
4th October 2005, 19:25
Poli Iasi-FC Vaslui 1
Univ. Craiova-FC National 1
Rapid - Cetatea Suceava (B1) - 1
Rapid II - Farul - 2
Dinamo - Petrolul Ploieşti (B2) - 1
FCM Târgovişte (B1) - Poli Timişoara - 2
Pandurii - Otelul 1
Bacau - Jiul 1

@ce_bine_emodificat de moderator - avertisment pentru trolling, scrolling, rolling stones, James Joyce and the Easter Bunny

edit: be@ vezi ca esti PARTIAL off-topic

miril
4th October 2005, 19:26
Cineva mia-a cerut parerea. Incep prin a spune ca acest topic risca sa fie inchis daca jignirile reciproce continua, in locul discutiei pe...topic. On topic, meci echilibrat intre FCN-Craiova si Poli I- FC Vaslui, ca si meciurile in care nu joaca "granzii".

vlad1607
4th October 2005, 19:34
pacat ca tre sa elimina Petrolul....pacat....

alejandro
7th October 2005, 17:45
mare pacat..ca petrolul va elimina:D

Vadim
7th October 2005, 19:53
Am adaugat si un poll ca sa nu mai puneti aici pronosticuri. Atunci cand votati, bifati toate echipele care credeti ca se califica (e poll cu vot multiplu). Prima pereche de doua echipe e primul meci, a doua pereche alt meci si asa mai departe.

Va rog sa scrieti la obiect, despre meciuri, pentru ca Miril a trebuit sa stearga zeci de mesaje offtopic. Pentru offtopic va invit aici: http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=173

Platanu
8th October 2005, 12:45
Univ.Craiova - FC Naţional - 1 ca adversar va fi un meci mai usor ca cel cu CFR Cluj ,ca public,nu conteaza unde jucam, national poate sa vina si pe Io Oblemenco , tot vroia Gino sa vina la Craiova, oriunde se joaca tot va fi 99% din stadion de partea Universitatii plus cativa bosorogi acri, stafiditi si rai de partea lor Bai nenea Voxdei,ai grija cum vorbesti.Cum adica bosorogi acri,stafiditi si rai?Sa stii ca avem suporteri care insotesc echipa la fiecare meci al ei,suporteri care iubesc Nationalul,nu bosorogi cum zici matale.Asa ca Watch it!:ciocan:

george-dinamo
9th October 2005, 17:44
imi pare rau ca tre sa scoatem petrolul. as fi preferat craiova. dar, cine stie, ii lasam sa mai elimine si ei pe cine pot, si ii batem in semifinale.

be@
9th October 2005, 19:26
Lasa george, ca avem noi onoarea sa-i scoatem . :yeah:

Rechinul Ucigas
9th October 2005, 21:03
iasu si farul se vor califica sigur

Cra10veanu
10th October 2005, 01:22
din ce scrii aici arati ca nu prea pricepi fenomenul
1. Poli principala candidata la retrogradare?
2. Craiova e pe val in divizia B (as adauga si cu "meciuri suspecte")
3. Rapid 2 a castigat printr-un accident si in fata unei echipe mai putin motivata ca Farul...trec rechinii mai departe fara probleme
4. in rest nu prea mai e de comentat
alergare usoara fratioare, n-ai sa vezi tu blat la Craiova, ma rog nici nu stiu daca ai televizor sa te uiti la meciuri, 2 mergeti in B ca acolo va simtiti bine, 3 rapid se califica
Hai pa :ok:

george-dinamo
10th October 2005, 12:35
craiovene tata...daca a scris toata presa ca a fost pe nashpa cu motru. stii tu, presa care a scris si de noi si de staua ca am fi facut blat la bistrita respectiv cu bacaul. numai ca la noi a fost articolul lui tolontan, da la voi a fost....download blatul minerul motru-u craiova.
nici nu stiu daca sa-mi doresc sa va scoata national...parca sunt mai buni si cine stie...cu voi nu prea sunt probleme.

ASP
10th October 2005, 19:32
craiovene tata...daca a scris toata presa ca a fost pe nashpa cu motru. stii tu, presa care a scris si de noi si de staua ca am fi facut blat la bistrita respectiv cu bacaul. numai ca la noi a fost articolul lui tolontan, da la voi a fost....download blatul minerul motru-u craiova.
nici nu stiu daca sa-mi doresc sa va scoata national...parca sunt mai buni si cine stie...cu voi nu prea sunt probleme.
singurul ziar care a spus (aiurea) ca a fost blat este gsp (stim noi de ce... cine nu cotizeaza...).
prosport nu a zis nimic de un posibil blat la Motru si nici alt ziar. daca la tine gsp inseamna presa esti dinamovist (cu acte in regula adica militian).

george-dinamo
11th October 2005, 02:15
ma scuzi dar eu nu mai citesc fituica aia care se numeste prostport (total aservit baietilor de langa cimitir). si daca si un ziar cu sef pro-craiova a scris ca a fost blat...nu prea inteleg cxe legatura este intre suporterii unei echipe si cei care au infiintat-o. crezi ca pe voi v-au infiintat niste dizidenti? get real!
si nici gsp nu prea o citesc, si oricum nu toate stirile. dar titlul cu voi mi-a sarit in ochi. oricum valoarea voastra a iesit la suprafata in meciul cu urziceni.

Cra10veanu
11th October 2005, 02:30
inseamna ca si valoarea voastra s-a vazut in meciul din groapa dinamo 0 -1 faru ....

george-dinamo
11th October 2005, 13:26
asa e. s-a vazut. ca nu meritam sa pierdem. in schimb la voi nu se poate spune acelasi lucru. si nu compara diviziile , da? noi suntem inA, voi in B. asa ca chill out!

Cra10veanu
11th October 2005, 22:21
de ce sa nu se compare diviziile, in fiecare divizie joaca echipe de acelasi nivel, deci rivalitate si competitie exista, deci mucles, si oricum bai catzel valoarea voastra se cunoaste clar, Campioana blaturilor. Si ca sintem in B nu e nici-o rusine iti repet, am fii putut ramane in divizia A, dar nu atarnam la Netzoiu.

george-dinamo
11th October 2005, 23:36
ati fi putut ramane in A daca aveti valoare. dar cum valoarea voastra = 0, nu prea ati facut fata stresului. sincer as fi preferat sa ramaneti in A. luam si noi 6 puncte fara bataie de cap.

Cra10veanu
12th October 2005, 01:48
inseamna ca esti total pierdut in domeniul fotbalul, multi jucatori de la noi au venit la voi, deci noi daca n-aveam valoare, inseamna prin inductie ca valoare lui Dinamo este 0. valoarea catzeilor este 0 chiar ca mentalitate (meciuri cumparate arbitrii etc.). Si n-am fii vrut ramane in A, dat fiind ca, cauzele sint mai sus decat ce-ti poti imagina, Craiova a fost retrogradata intentionat.
Siau !

george-dinamo
12th October 2005, 11:38
uau...ce teorie a conspiratiei...de asta nu jucau nimic ai vostri...si daca te uiti doar plesan si moti joaca din cei luati de la voi...plesan inca e slabut, nu joaca mare lucru(l-ati stricat si pe asta ca intrase in jocul echipei). moti in schimb a crescut foarte mult.
acum abia astept sa jucam cu voi in cupa, sa va mai dam o lectie...inca una!

Cra10veanu
12th October 2005, 23:34
Si chiar astept meciul din cupa, sa plecati cu coada-ntre picioare, fara cupa, poate cu cadelnitza ;)

Rossi
12th October 2005, 23:56
Petrolul - Dinamo
FCM Tîrgovişte - Poli Timişoara
FC Naţional - U Craiova
Cetate Suceava - Rapid
Rapid II - Farul
FCM Bacău - Jiul Petroşani
Pandurii - Oţelul
Poli Iaşi - FC Vaslui

Dinamo
Poli Tm
F.C. National
Rapid
Farul
Bacau
Otelu
Poli Iasi

astea sunt echipele care or sa mearga mai departe ....

legat de meciul FC Naţional - U Craiova .... National e favorita ... nu poti sa compari locul 5 din divizia A cu locul 1 din divizia B ...dar ..e adevarat uneori se mai intampla si minuni ( deci oltenii au si ei acolo sansa lor ....mica dar exista :) )... balonul e rotund ...

ps:cica Craiova are catziva tineri de valoare ... cool ... vinde Borcea cateva sute de butelii si ii cumparam ... sper sa nu se enerveze si sa vanda vreo 2000 de butelii ... ca le cumpara orasul cu tot cu echipa de fotbal ... si nu asi vrea ca oltenii sa fie satelitul nostru :D

Pacala
13th October 2005, 00:10
Petrolul daca nu e blat
Poli AEK
Universitatea Craiova
Rapid
Farul
Bacău
Pandurii
Vasluii

Swisstec
13th October 2005, 00:13
Pandurii Tg. Jiu - Oţelul 2
Univ.Craiova (B2) - FC Naţional 2
FCM Bacău - Jiul 2
Rapid II - Farul 1
Dinamo - Petrolul Ploieşti (B2) 1(CLAR!!!)
FCM Târgovişte (B1) - Poli Timişoara 2
Poli Iaşi - FC Vaslui 1
Rapid - Cetatea Suceava (B1) 1

Unde-i Steaua??? Aaaaaaaaaaaaaaa... In UEFA, ca pe ei nu-i intereseaza Cupa, nu se pun cu cei mici!:evil:

Cra10veanu
13th October 2005, 04:29
Mergem mai departe sa le aratam la catei fotbal adevarat. /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ Forza Craiova (asa facem noi valuri, la voi dupa 2 scaune s-a terminat valu :D)

george-dinamo
13th October 2005, 22:57
dar cainii sunt peste voi. voi poate va puteti duela cu dinamo2. care oricum sunt peste voi ca valoare si o sa va demonstreze. pana atunci...mult succes in cupa si sper sa cadem cu voi. ca sa avem adversar usor...desi cu voi e ca si cum n-am avea adversar. dar nu strica un antrenament cu public.

Platanu
14th October 2005, 18:24
Pana una alta ne vom antrena noi cu ei,asa ca s-ar putea sa dati de noi mai departe.Da' daca il aveti pe nea Serea cu voi,e clar ca in Stefan cel Mare e Cupa.

be@
14th October 2005, 19:56
Mai, dar ce bine le mai zice asta micu. :ok:

Cra10veanu
14th October 2005, 22:31
Pana una alta ne vom antrena noi cu ei,asa ca s-ar putea sa dati de noi mai departe.Da' daca il aveti pe nea Serea cu voi,e clar ca in Stefan cel Mare e Cupa.
de cine sa dea ? de Craiova ? :rolleyes:

stefanm14
15th October 2005, 11:38
Pandurii Tg. Jiu - Oţelul 2
Univ.Craiova - FC Naţional 1
FCM Bacău - Jiul 1
Rapid II - Farul 2
Dinamo - Petrolul Ploieşti 1
FCM Târgovişte - Poli Timişoara 2
Poli Iaşi - FC Vaslui 2
Rapid - Cetatea Suceava 1

sa vina cupa, sa vina cupa ... in sferturi asteptam cainii ... :drak:

ady_g
19th October 2005, 12:14
[QUOTE=Achiles]Dinamo
Poli Tm
F.C. National
Rapid
Farul
Bacau
Otelu
Poli Iasi

astea sunt echipele care or sa mearga mai departe ....

legat de meciul FC Naţional - U Craiova .... National e favorita ... nu poti sa compari locul 5 din divizia A cu locul 1 din divizia B ...dar ..e adevarat uneori se mai intampla si minuni ( deci oltenii au si ei acolo sansa lor ....mica dar exista :) )... balonul e rotund ...

ps:cica Craiova are catziva tineri de valoare ... cool ... vinde Borcea cateva sute de butelii si ii cumparam ... sper sa nu se enerveze si sa vanda vreo 2000 de butelii ... ca le cumpara orasul cu tot cu echipa de fotbal ... si nu asi vrea ca oltenii sa fie satelitul nostru :D
bai,in noul statut al clubului nostru exista o clauza speciala care prevede ca nici un jucator nu poate fi transferat la militieni,la militari,la la rapid sau national.
Asa ca pofta in cui BUCURISTI hraparti si rapaci!!!Labele jos de pe Stiinta caini jigoditi!

khaos1ft
19th October 2005, 15:13
Pandurii Tg. Jiu, FC Naţional(viitoarea castigatoare a competitiei :D ), FCM Bacău, Farul, Dinamo, Poli Timişoara, Poli Iaşi, Rapid

Cam astea le vad eu victorioase in optimi...

Platanu
19th October 2005, 18:23
National,lupta National!

ady_g
19th October 2005, 23:03
National,lupta National!
tu trebuie sa fii din aia 100 de fani ai nationalului....canti cumva din oala in galeria los platanos??

Rechinul Ucigas
20th October 2005, 03:47
FARUL 2-1 rapid 2

Cra10veanu
20th October 2005, 04:05
ar trebui sa fii mai optimist, rapid II reuseste sa inscrie in poarta voastra ? ma asteptam la ceva de genu Faru 3 - 0 rapid II, Craiova 3 - National 0:rolleyes:

Rechinul Ucigas
20th October 2005, 14:31
pai suntem in scadere de forma , nu m-ar mira sa primim gol

sun
20th October 2005, 16:13
Petrolul, nemulţumită de decizia FRF
FRF a decis ca partida de Cupa României să se dispute la Urziceni. Directorul clubului prahovean, Edy Alexandru, care a depus imediat un memoriu prin care cere schimbarea locului de desfăşurare a partidei, a afirmat:
“Toată lumea ştie strânsele legături pe care le are Dinamo la Urziceni, care practic este fieful lor. Este anormal şi ridică semne de întrebare ceea ce s-a decis”, crede oficialul ploieştean, care îşi pune speranţe în memoriul depus. “Aşa cum Dinamo nu a acceptat variantele noastre, nici noi nu am fost de acord cu a lor, aşa că FRF trebuia să aleagă o altă arenă de disputare şi nu să le facă bucureştenilor pe plac”.

george-dinamo
22nd October 2005, 09:59
se va juca la otopeni....din lac in put!

Cattani
25th October 2005, 13:41
Miercuri orele 10 in fata la Sala Sporturilor se va face imbarcarea pt Bacau,fiind puse la dispozitia suporterilor 6 autocare in prima faza ,iar la nevoie sa va suplimenta .
PS:Nimeni nu va ramane acasa e loc pentru toata lumea, haideti sa dovedim inca o data, daca mai e nevoie,ca IASUL E CAPITALA MOLDOVEI.

Ar fi frumos ca cei cu masinile personale sa fie prezenti la sala la ora 10 sa mearga impreuna cu autocarele sa formam o coloana lungaaa.....
Haideti fratilor toata lumea ca este loc prentru toti.Sa va luati buletinele la voi.

ce_bine_e
25th October 2005, 17:58
nu stiu daca mi-am dat cu parerea pe aici dar imi mai dau odata :P
Pandurii Tg. Jiu - Oţelul 2
Univ.Craiova - FC Naţional 1
FCM Bacău - Jiul 1
Rapid II - Farul 2
Dinamo - Petrolul Ploieşti 1
FCM Târgovişte - Poli Timişoara 2
Poli Iaşi - FC Vaslui 1
Rapid - Cetatea Suceava 1(dar imi doresc 2)

ADelPiero
4th November 2005, 20:12
Pandurii Tg. Jiu - Oţelul 2
Univ.Craiova - FC Naţional 1
FCM Bacău - Jiul 1
Rapid II - Farul 2
Dinamo - Petrolul Ploieşti 1
FCM Târgovişte - Poli Timişoara 2
Poli Iaşi - FC Vaslui 1
Rapid - Cetatea Suceava 1

slab parior esti :D .... numa` 5 meciuri ai prins :lol:

lighthouse
28th September 2020, 15:16
Poveste tristă .. Am 2 Pierdător de baniâ este al doilea meu nume :headbang: .. Acum plâng în colČ› ...