PDA

View Full Version : NFL News



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Seahawk
27th September 2005, 07:40
Barfe, zvonuri, accidentari, trades...toate isi au locul aici.

Incep nu prea bine, din pacate:

-Baltimore Ravens: Kyle Bollinger o sa mai lipseasca cel putin o luna :(
-Buffalo Bills: Takeo Spikes (pro-bowl Linebacker) s-a accidentat pt sezon
-Arizona Cardinals: Kurt Warner n-o sa joace nici saptamana viitoare
-Carolina Panthers: Kris Jenkins -DT(pro-bowl-er) - out for the season
-NY Jets : Chad Pennington - out for the rest of the season
-New England Patriots - Marvin Harrison-pro`bowl'er (SS) out for the season

Asadar, 3 pro-bowleri in defense + 3 QB sunt out for the season deja..

In alta ordine de idei, 2 rezerve de la Minnesota... au fost arestati. Al doilea RB de la Chiefs Larry Johnson e si el in proces, Rod Smith (WR - Denver) a trecut de 10,000 de receiving yards deja in cariera lui...

O sa mai updatez aici sectiunea asta... saptamana de saptamana.. Feel free to give me feedback :ok:

titans_rulez
27th September 2005, 12:13
ceeeeeeeeeeeeeeeeeeeee?
chad peninghton is out for the season?....ouch....la revedere jets ramaneti cu bine...acum intru si eu sa citesc sa vad ce s-a intamplat...stiam ca s-a accidentat dar nu stiam ca este asa de grav
din pacate pentru verzii din new york temerile lor cele mai mari s-au adeverit...chad nu a rezistat...va fi un sezon luuuuuuuung pentru ei...pacat, recunosc ca pe alocuri am sperat in adancul sufletului meu ca anul acesta vor reusi sa ii detroneze pe patrioti in ciuda unei plecari nu tocmai reusite...tradeul santana laveranues era menit pentru aruncarile lui chad....asta e...

titans_rulez
27th September 2005, 12:36
ar mai fi o sansa.se pare ca o persoana care nu a vrut sa isi dea numele a spus ca chad is out.nu stiu exact cum merge presa prin ste dar in romania asta poate sa fie o bomba fara fitil...sa vedem...oricum nu iese fum fara...
e grav pentru jets deoarece si back-up jay fiedler s-a accidentat astfel ca impotriva ravensilor din 2 octombrie se pare ca qb va juca brooks bollinger(???)...un ilustru necunoscut care cica se afla la cel de-al treilea an in nfl cu jets, vine de la wiscounsin si a jucat doar un meci in liga.totusi o victorie.un 13-3 cu arizona atunci cand la inlocuit pe quincy carter(apropo unde mai e...juca bine, aducea puncte frumoase la fantasy) si a avut un 5/9 for 60 y.
si ca ultima ora:e posibil ca pentru jets sa arunce din nou un preferat de-al meu."un batranel". vinny testaverde.asta daca se hotarasc sa caute ceva pe piata unor free agents...in functie de cat de serioasa e accidentarea lui jay.

codrutc
27th September 2005, 17:31
-New England Patriots - Marvin Harrison-pro`bowl'er (SS) out for the season


Doamne fereste , bate in lemn, stiu ca ai vrut de fapt sa zici Rodney Harrison

Sincer, eu mi-as dori sa nu prea avem ce scrie pe thread-ul asta pentru ca e pacat pentru joc sa se accidenteze jucatori asa valorosi.

Cu Pennington a fost un soc cand am auzit aseara.

codrutc
27th September 2005, 18:41
Jim Rome, un tip de pe ESPN radio a zis cica Jets considera pe Vinny Testaverde
sa semneze cu echipa.


Pe de alta parte, John Clayton de pe ESPN zice ca Jets i-ar vrea in probe pe Doug Johnson, Jesse Palmer si Jonathan Quinn
Un alt zvon vorbeste si de Quincy Carter, fost QB la Dallas si care a mai jucat pentru Jets in 2004 in 3 jocuri.

Sursa: ESPN.com

codrutc
28th September 2005, 02:03
Gata e oficial, Jets l-au angajat pe Testaverde drept QB de rezerva pentru Bollinger.

Seahawk
28th September 2005, 02:57
wow uite ca am comis-o si eu :)) chiar ca knock on wood... i meant Rodney, my bad :)...

codrutc
28th September 2005, 18:10
Zvonuri. Am auzit ieri la radio ca Titans se gandesc sa-i ceara lui Eddie George sa revina si sa fie rezerva in spatele lui Brown, avand in vedere suspendarea lui Henry.
Totusi, se pare ca cel mai probabil este sa semneze de pe echipa lor de antrenament
pe Jared Peyton, care a jucat in NFL Europe anul acesta si a avut in jur de 5 yds/carry.
Asa ca informatie, baiatul acela este chiar fiul legendarului RB Walter Peyton.

titans_rulez
28th September 2005, 22:35
legendar...insa eu nu am auzit de el...e mai greu sa vorbesti despre legende nfl in romania.joe montana, dan marino, steve young...si cam atat...
sincer mie mi-ar place sa il inregimenteze titanii din nou pe eddie.parca aud stadionul strigand iar...EDDIE, EDDIE...(MADDEN NFL...:)) )

Mihai13
28th September 2005, 22:38
Mai bine il luau pe Quincy Carter jetii... Vinny nu mai poate, are 41 de ani.

codrutc
28th September 2005, 22:55
legendar...insa eu nu am auzit de el...e mai greu sa vorbesti despre legende nfl in romania.joe montana, dan marino, steve young...si cam atat...
sincer mie mi-ar place sa il inregimenteze titanii din nou pe eddie.parca aud stadionul strigand iar...EDDIE, EDDIE...(MADDEN NFL...:)) )

uite poate ca asta ar merita un thread separat, ia vezi Mike . Legende, istoria NFL . Apropo , am gresit spelling-ul , se scrie Payton. A fost mare RB, de 9 ori probowler, a detinut recordul pentru rushing yards la un moment dat, 10 ani cu peste 1000 yds si a facut parte din extraordinara echipa a Chicago Bears din 1985, care a avut poate cea mai formidabila aparare vazuta vreodata.

Seahawk
29th September 2005, 01:47
@codru, titans Done :) O sa postez cate o legenda in fiecare saptamana/ sau cand am timp...

Altfel, am vazut pe ESPN o stire... care zicea ca s-ar putea ca umarul lui Pennington sa nu fie bulit de tot. Au zis ca doctorii will take another look, si s-ar putea sa nu fie out for the season. Acum nu e nimic sigur, ramane de vazut.

@Mihai ... mai bine l-as lua pe Testaverde la 50 de ani decat sa-l iau pe Quincy

codrutc
29th September 2005, 23:34
@giants o stire cam proasta, civa cornerbackul W. Peterson is out for season.

Mihai13
30th September 2005, 05:22
Iar? Si anul trecut la fel a patit.. Sau ala era Will Allen? Nu mai stiu.

codrutc
30th September 2005, 17:57
Iar? Si anul trecut la fel a patit.. Sau ala era Will Allen? Nu mai stiu.

Nu, ai dreptate, tot el e.

NY_giants05
30th September 2005, 19:20
Am citit pe Giants.com k cik Giants shi Jets vor sa construiasca un nou stadion care ar trebui sa fie gata in 2009.

Giants and Jets to Partner on New Stadium
The Giants and New York Jets today announced they will come together in a historic 50-50 partnership to build a new stadium next door to Giants Stadium that both teams will call home. The teams, which have committed to playing in New Jersey for the next 99 years, and the New Jersey Sports and Exposition Authority hope the stadium will be ready for the 2009 NFL season.

codrutc
30th September 2005, 21:29
Stadionul asta e alt proiect sau ala care a generat putin scandal, pe care vroiau sa-l foloseasca si pentru Olimpida daca castiga New Yorkul? Stiu ca Jets vroiau stadionul numai pentru ei si lumea zicea ca e prea scump si ca se folosesc banii contribuabilor.

In alta ordine de idei si in linie cu acest thread, vad tocmai multe zvonuri ca cica s-ar intoarce Teddy Bruschi sa joace pentru New England in sezonul acesta.
Data limita este Week 10.

NY_giants05
1st October 2005, 09:59
NFL News :

NY Giants
Finding a quick fix?

A week after giving up 45 points in a loss to the San Diego Chargers, the Giants will face another potentially explosive, this time the St. Louis Rams at Giants Stadium on Sunday.The Rams are averaging 24.3 points per game, the fourth-best average in the NFL, giving the Giants the need to fix their defensive problems in a hurry. "We have to move forward," coach Tom Coughlin said. "We did all of the correcting. The players were very good about understanding the problems that we had in the game, and we made the corrections."

Aha..vad k nu vom avea un meci prea usor cu Rams. Sper k gigantzii si-au rezolvat problemele in aparare... ca altfel...

codrutc
5th October 2005, 18:01
Pe cine intereseaza.
Antrel Rolle, rookie cornerback pentru Arizona e out for the season
Carnell "Cadillac" Williams e incert pentru meciul cu Jets de duminica.
Alex Smith va fi titular in meciul de duminica cu Colts ( bietul baiat, ce il vor mai tavali Freeney si compania).

Seahawk
6th October 2005, 04:36
Antrel era o mare "speranta" pt Cardinali, dar se pare ca au luat teapa cu el. Cadillac se pare ca va juca...e questionable... cat despre Alex Smith abia astept sa vad ce face. La fel si pe Vinny Testaverde

titans_rulez
6th October 2005, 09:37
da se pare ca e oficial...alex smith este qb pentru 49'ers in timp ce vinny is back in bussines in big apple....
despre antrel citeam in timpul draftului ca este o mare speranta si ca arizona si-a asigurat un om pentru viitor, un om care o sa faca furori...de ce spuneti ca si-au luat teapa cu el?...

codrutc
6th October 2005, 17:23
despre antrel citeam in timpul draftului ca este o mare speranta si ca arizona si-a asigurat un om pentru viitor, un om care o sa faca furori...de ce spuneti ca si-au luat teapa cu el?...

Pai am vazut pe NFL network cum tot marcau unii TDuri in duel unu la unu cu el,
parca prin primul meci, cu Giants. Oricum e doar rookie, poate isi revine, dar mai stiu eu unii care au devenit sperante vesnice.

titans_rulez
8th October 2005, 17:53
se pare ca aventura lui j.p. lossman ca qb pentru buffalo bills s-a incheiat in week 4.titular de aici incolo va fi kelly holcomb.
daca ma intrebati pe mine indraznesc sa spun ca nu cred ca este o mutare super inspirata...si cand spun asta ma gandesc la faptul ca totusi bills nu cred sa aiba mari sanse anul acesta...si daca le au...nu cred ca holcomb este omul lor....in schimb cred ca daca l-ar lasa pe lossman(nu sunt un fan de-al lui) sa joace tot sezonul ii da incredere...ii da alt tonus pentru la anul...

titans_rulez
8th October 2005, 19:27
stie cineva cine va juca rb pentru pirati?cadillac sau pittman?si-a revenit pustiul si intra sau joaca michael?

NY_giants05
8th October 2005, 19:32
Am vazut shi yo pe NFL.com :

Tampa Bay's Carnell "Cadillac" Williams might be limited in practice this week because of a sore hamstring and sprained foot. If Williams can't play against the Jets, he will be replaced by Michael Pittman, who caught six passes for 96 yards and a touchdown against the Lions. He also ran for a team-high 30 yards on five carries.

Vedem maine cine va juca pe postul de RB pt. Bucs ...

Seahawk
9th October 2005, 14:16
se pare ca aventura lui j.p. lossman ca qb pentru buffalo bills s-a incheiat in week 4.titular de aici incolo va fi kelly holcomb.
daca ma intrebati pe mine indraznesc sa spun ca nu cred ca este o mutare super inspirata...si cand spun asta ma gandesc la faptul ca totusi bills nu cred sa aiba mari sanse anul acesta...si daca le au...nu cred ca holcomb este omul lor....in schimb cred ca daca l-ar lasa pe lossman(nu sunt un fan de-al lui) sa joace tot sezonul ii da incredere...ii da alt tonus pentru la anul...


Bills se zice ca au (sau cel putin aveau) una din cele mai bune aparari din NFL. Din nefericire Takeo Spikes (unul din cei mai buni Linebackeri din liga)s-a rupt for the rest of the season.Si in afara de el, majoritatea din defense'ul lor: Fletcher, Milloy, Vincent i multi altii...sunt veterani in NFL. Ei vor cat mai repede sa ajunga undeva, sa mai castige...iar J.P. Losman...este o solutie de viitor pt. Bills... l-au bagat pe Holcomb pt. ca are mai multa experienta...si pt. ca sa nu-i enerveze pe veteranii aia din aparare... care vor rezultate acum...rapid.
Evident ca Holcomb n-are fata de Starting QB. Dar in momentu asta... e privit mai bine de mai "marii" echipei...asa ca he got the nod... Oricum he's gonna suck...dar macar o sa fie aia multumiti...din aparare :P

titans_rulez
9th October 2005, 14:59
asta este saptamana in care ricky williams go ricky go is back on the field
dupa primele patru etape in care a stat ricky se alatura lui ronnie...(sincer eu as juca cu amandoi pe teren nu doar cu unul) si incearca sa puna la pamant apararea lui buffalo.impreuna cu chris chambers si home field advantage poate ca au ceva sanse....
evident ca dupa vreo 10 ore de ascultat radioul ala in care m-au terminat cu miami acum sunt in patria delfinilor...:)):))...
cred ca acum cu intrarea pe teren a lui ricky delfinii stau chiar bine la rb

titans_rulez
11th October 2005, 13:40
se pare ca deuce mc allister is out for the rest of the season pentru new orleans saints...indraznesc sa spun ca este exact picatura care a umplut paharul pentru sfinti anul acesta...

codrutc
11th October 2005, 17:05
Big Ben a fost lovit la genunchi aseara, a iesit pe cart cu genunchiul bandajat.
Se pare ca va fi OK totusi.

Martz, antrenorul Rams are o infectie bacteriala la inima si si-a luat concediu pe termen nedefinit.

Seahawk
12th October 2005, 02:17
Imi pare rau pt. Rams...dar fara Martz nu-i vad prea bine. Mai ales cu Indianapolis.

Am vazut hit-ul pe care l-a incasat Big Ben si mi-era mila si sa privesc...cum i-a dat ala cu helmetu fix in genunchi... l-au scos cu masinuta aia pe targa saracul. Sper sa fie bine, ca de jucat a jucat foarte bine...chiar era o statistica interesanta care arata ca Big Ben este mai prolific..paradoxal exact atunci cand adversarii il ating, sau il lovesc. E mare si e greu sa-l pui jos..
Chiar ma bucur ca i-au batut pe Chargers >>> carora secondary'ul sux big time; si care nu pot sa dea big plays decat daca scapa LT

Mihai13
12th October 2005, 05:22
Mda, asta mai trebuia, sa se imbolnaveasca Martz...
Sezonul asta incepe sa se duca "sur le chemin de la pule"...
Oricum cu coltii nu prea cred ca aveam vreo sansa, chiar si cu Martz. Acuma sa vedem cum vor reactiona jucatorii, daca se vor prabusi psihologic "à la Saints", sau daca se vor motiva si vor pune de o secventa buna de meciuri. Eu as paria mai degraba pe varianta A...

Seahawk
12th October 2005, 07:21
Imi pare rau Mihaie, sincer... mai ales ca omu are probleme cu inima...asa ca ii urez insanatosire cat mai rapida...
Dar acum vorba ta.. oricum la Colts acasa e cam greu de castigat. Mai ales acum cu defense-ul ala al lor...
Acum o sa vedem insa cat de buni sunt cu adevarat in defense Indianapolis...

Si'n alta ordine de idei... Bobby Engram mai sta vreo cateva saptamani pt Seahawks.. si Darrell Jackson...care cred eu ca e totusi un loss pt. echipa noastra... o sa aibe operatie maine... Sper sa revina cat mai repede si el.
Oricum un meci extrem de mare pt. Jurevicius... pe care va sfatuiesc sa-l includeti in echipele voastre de fantasy... pt ca in majoritatea ligilor este free agent (eu il am mai peste tot :D). A prins 137 de yards + TD contra lui Rams

Inedit si trist e ca baietelul lui Jurevicius a murit intr-un spital in St.Louis chiar langa stadion... si cand a dat el TD'ul...a sarbatorit...scriind un "M" (de la Michael) pe turf...pt copilul lui... :(

P.S. Dupa ce ca au avut atatea nenorociri bietii Sfinti... s-a mai rupt si Deuce ...
Maaan... cand Dumnezeu te bate... te bate bine de tot

Seahawk
18th October 2005, 11:32
18 Octombrie... alte stiri din NFL:

Kevin Mawae (center) de la Jets..pro-bowl'er anul trecut este out for the season. La fel se pare ca si Brian Griese de la Tampa Bay ...e done. Moss se pare ca o sa lipseasca si el cateva meciuri...(s-o fii saturat sa tot piarda omu :D).
Deasemenea si Left Tackle'ul Adams...de la Dallas este out for the season.
Accidentele continua din nefericire si pt. Seattle... de data asta off the field :

http://www.nfl.com/teams/story/SEA/8976582

titans_rulez
18th October 2005, 12:33
tot nu vad sa creasca numarul de pase catre moss...asa ca sincer cineva sa incerce sa ne explice si noua....de ce draq nu ii arunca ala?...eu personal daca l-as avea pe moss si lamont ca principale arme...nu cred ca m-as mai gandii prea mult la "armele secundare"...sincer...de ce il aduc pe randy...daca nu ii arunc mingea?...se complica situatia pt raiders...odata cu accidentarea lui moss si cred ca in ceea ce il priveste pe lamont jordan o sa i se dubleze numarul de carry...sper eu...

codrutc
19th October 2005, 17:59
Cica Tampa Bay l-au luat pe Tim Rattay de la 49ers sa il inlocuiasca pe Brian Griese, pierdut pentru restul campionatului. Rattay devenise rezerva la 49ers in urma titularizarii lui Alex Smith.
Ce ziceti de mutare?
Stie cineva daca sistemul de atac al lui Gruden se aseamana cu ce joaca 49ers ?
Ei zic ca Rattay va fi numarul 3, dupa Simms si McCown (fratele QBului Arizonei Cardinals).

titans_rulez
19th October 2005, 18:47
mi se pare geniala pentru tim si nu prea....si cand spun asta ma refer la faptul ca eu consider ca rattay este un qb care mai are ceva de spus in lumea fotbalului american sau mai bine zis un qb care nu a spus totul...si numarul 3 la pirati mi se pare mult mai injositor ca numarul 2 la 49'ers.din pacate ghinionul sau a fost ca san francisco a ales prima la draft si a ales alex smith...

codrutc
19th October 2005, 19:21
Cred ca o sa fie practic nr. 2 sau chiar 1 cine stie. Simms nu prea a jucat cu toate ca e talentat. Cred ca Gruden vrea un veteran. Probabil se gandeste cum l-a recuperat pe Griese de la Broncos unde parea pierdut si zice ca poate iese la fel cu Rattay.

titans_rulez
19th October 2005, 20:37
voi stiti mai bine acum...daca schemele de joc ale piratilor se muleaza cu cele ale 49'ersului in asa fel incat rattay sa aiba sanse de titular...caici sincer...ca nume...nu are adversar

Seahawk
20th October 2005, 11:12
ce tot o dati de garda...

Si Griese, si Rattay, si Simms... SUCK :D Period!


In alta ordine de idei, all y'all Chad Johnson haters...cititi aici: http://www.nfl.com/news/story/8983322

codrutc
20th October 2005, 19:33
Baieti, va trebui sa dati pronosticurile mai devreme.
Miami- Kansas City s-a reprogramat pentru vineri seara la 7 (eastern time)
datorita aproprierii uraganului Wilma de Florida.

Seahawk
21st October 2005, 19:41
uhuuuuuu ce bucuros sunt ca mi-am recuperat parolaaa!!! :D acum pot sa fac pronosticuri acolo pe ESPN din nou :)))

codrutc
25th October 2005, 00:34
Vesti proaste in continuare. Cica Martz nu mai antreneaza sezonul asta. Ahman Green, RB-ul Packers este terminat si el, plus cel mai bun WR-ul al Lions, Kevin Johnson

Mihai13
25th October 2005, 20:09
Mda, am aflat despre Martz.
Bai, nu gasesc nicaieri in tot internetul asta un site care sa-mi dea si mie un injury report corect si la zi. Pe NFL.com mai este inca injury report-ul pentru meciurile din week-endul trecut, iar pe siturile echipelor nici macar atit. Mi-ar place sa stiu de pilda cit timp va fi absent Bulger.

codrutc
25th October 2005, 21:40
Eu am auzit ca Bulger va sta 3 meciuri, deci mai are 2.

Site-uri care dau accidentarile la zi sunt din pacate cu bani
Am gasit una care stirile de ultima ora sunt disponibile numai pentru ziua in care accesezi pagina. Daca vrei sa vezi de exemplu ce stiri au fost ieri, trebuie sa platesti. Adresa este:
http://www.kffl.com/hotw/nfl
O alta pagina, foarte completa dar din pacate e pe bani:
http://www.rotowire.com
Ar mai fi si asta dar informatiile iarasi sunt incomplete fara sa platesti
http://www.footballinjuries.com/freecontent.php?inc=injuryreport01.htm

Eu de obicei, ca sa aflu cine e accidentat cine nu a fost prezent la antrenament la Colts, ma informez de pe pagina lor de web sau ascult la o emisiune de radio zilnica (Colts Update cu Bob Lamey), link care se poate accesa si de pe pagina de web.
La Rams nu am vazut cum e dar ma surprinde ca nu au asa ceva.

Uite ,daca te uiti pe prima pagina pe care ti-am dat-o, la sfarsit scrie ca Bulger va mai sta cel putin un meci.

Seahawk
26th October 2005, 06:55
A murit Mara Wellington...cred ca owner'ul lui Giants din nefericire. Avea 89 de ani saracul...si cica a fost in organizatia lui Giants inca de la 8 ani !!! Dumnezeu sa'l odihneasca'n pace.

In alta oridine de idei, vesti din ce in ce mai proaste pt. Brett Favre... S-a rupt si Ahman Green (out for the season)...si al doilea receiver - Ferguson (cam o luna).
Deci Packers au accidentati asa: primul si al treilea WR(Walker, Ferguson), primul si al doilea RB(Green si Davenport).
Si mai au si 1-5 record. Si n-au nici aparare. Nu-i vad prea bine :D

Cat despre Detroit.. a revenit Jeff Garcia la QB..cred ca Mariucci abia astepta sa se refaca...sa-l scoata odata pe Joey Harrington...care nu e in stare sa faca nimic. Jeff Garcia a jucat titular, desi era recuperat doar 70-80% si au si castigat deja.

codrutc
26th October 2005, 18:23
Am auzit de dimineata la radio un ziarist din St. Louis ca lui Martz cica i se pregateste un "contract buyout" si ca zilele lui ca antrenor al Rams sunt nu numai numarate ci si cam terminate. Se vorbea de un conflict cu "president
for football operations" al Rams si ca ar fi mers peste capul presedintelui la owner sa ceara o prelungire de contract, care nu i s-a acordat.

Seahawk
28th October 2005, 06:28
Cateva stiri din NFL:

*Inca o accidentare la Patriots... Cornerback'ul Tyrone Poole este out for the season... l-au pus deja pe lista de "injured reserve". Deocamdata roster'ul lor este cu un on in minus...si se pare ca acela va fi Tedy Bruschi... asa se anticipeaza.

*La Ravens...care sunt renumiti pt. apararea lor vor lipsi tocmai liderii apararii lor: Ed Lewis (safety, si "defensive player of the year" in NFL anul trecut) si cu Ray Lewis (linebacker'ul care nu cred ca mai are nevoie de alte prezentari).

* Iar la 49ers se pare ca Ken Dorsey will get the nod...Alex Smith cam a fost beaten up de defensiva pielor rosii in etapa trecuta.

Mihai13
28th October 2005, 19:36
Mike, vrei sa zici Ed Reed, nu Lewis...
Nasol de Ravens, aia doi sint cam toata echipa lor. Jamal Lewis e pe stop, QB n-au...

Seahawk
31st October 2005, 08:48
da, asa Ed Reed sorry...

Fresh News: Culpepper may miss the rest of the season: http://www.nfl.com/news/story/9013472 saracii minnesota

si inca un articol, un Week 8 "snapshot" >>> Giants could be best in NFC : http://www.nfl.com/news/story/9013415

codrutc
31st October 2005, 22:53
E ceva pe banca la Rams, ca toti antrenorii au probleme cu inima.
Suplinitorul lui Martz, Vitt, tocmai a avut ieri o angioplastie.
Nu am vazut nimic despre cam cat timp ar lipsi, poate deloc.

Mihai13
1st November 2005, 06:01
Vitt va fi la post pe 13 noiembrie, in Seattle. Daca nu castiga meciul ala , adio play-offs.
"Seahawk", ce-ai auzit despre situatia de QB la Arizona? Tu esti acolo pe coasta de vest, si-i vezi mai des...

Seahawk
1st November 2005, 22:18
Pai n-am auzit nimic in special. Oricum if u ask me they both suck :D
Well daca le-am schimba intreaga linie ofensiva poate ar avea ceva succes...dar asa degeaba. Anyways, cred ca McCown o sa fie titular in continuare.

Mihai13
2nd November 2005, 06:00
M-ar mira sa nu-l mai vedem pe ole Kurt pana la sfarsitul anului. mcCown e varza, iar Dennis Green e un adept notoriu al jocului "musical quarterbacks"...
Eu sper ca Kurt nu si-a zis ultimul cuvant. Da-o dracu', are numai 34 de ani. Jamie Martin are 35, si uite ce face cu ramsii mei.

Seahawk
2nd November 2005, 06:08
McCown nu e varza sa stii... i-au iesit cateva pase contra apararii Cowboy'lor care lui Hasselbeck al nostru nu i-au reusit deloc. Bine, Arizona ii au pe Boldin si pe Fitzgerald. (apropo Boldin s-a accidentat si el la genunchi)
Treaba cu Arizona e linia lor... e slaba de tot. Ori un QB ca Warner are nevoie de protectie big time... Eu raman de parere ca 49ers o sa-i intreaca pe Arizona pt. locul 3 :D

codrutc
3rd November 2005, 01:40
T.O. este trecut doubtful (75% nu joaca) pentru meciul cu Redskins. Are probleme la glezna. Poate fac si Eagles cum au facut Atlanta cu Vick, dar invers.
Ma indoiesc totusi.

codrutc
4th November 2005, 01:26
Cica pentru T.O sunt acum 50% sanse sa joaca; in schimb McNabb are sanse 50% sanse sa nu joace nici el.

Lui Big Ben tocmai i-au facut operatie artroscopica la genunchi si va lipsi sigur meciul urmator, posibil si peste 2 saptamani.

Mihai13
4th November 2005, 05:50
McCown e varza mai Seahawk, e ca o gaina fara cap cand face "drop back". Nu are deloc awareness, si pasele lui sint de destula slaba calitate. Singurul lucru care il are peste Kurt este ca are mobilitate "average", ceea ce este cam o data jumate cat are Kurt...
In alta ordine de idei, daca Tommy Maddox e in stare sa fie un starting QB, nu vad de ce Warner nu ar fi.

Seahawk
4th November 2005, 06:50
nu Mihai, nici n-am zis asa ceva. Warner e de o mie de ori mai bun ca McCown, care btw nu doar e "ca o gaina fara cap" ci si arata ca un chicken :D
Dar treaba e ca linia ofensiva a Cardinalilor care poate fi batuta si de unele defensive lines alor catorva echipe de college. Asa ca whoever will start, fie Warner fie McCown o sa fie mancat de every single d-line. Btw, Seattle e in top-5 la pass rushing in NFL :D
Si uite cu cine : Bryce Fisher si Grant Wistrom, vechi cunostinte ale berbecilor :evil:

codrutc
4th November 2005, 16:12
Am inteles ca Steelers s-au speriat atat de tare de ultima performanta a lui Maddox ca vor juca in absenta lui Big Ben cu cel de-al treilea QB, unul Hatch or Batch, nu stiu exact.

Seahawk
4th November 2005, 17:55
Charlie Batch. E putin mai mobil decat Maddox dar banuiesc ca e si mai slab :D


Later edit: http://www.sportsline.com/nfl/story/9021814 :D good news for `hawks

Adevarul e insa ca multi RB buni or sa fie free agents la sfarsitul sezonului. Exemple: Edgerrin James, Shaun Alexander, Ahman Green, Jamaal Lewis... si parca mai erau

titans_rulez
5th November 2005, 22:17
eagles l-au suspendat pe T.O...

Seahawk
6th November 2005, 06:40
Bine i-au facut. Asa ii trebuie!!! sa-l invete minte ca prea are fumuri in cap. E un jucator fenomenal dar e un coechiper oribil

titans_rulez
8th November 2005, 21:11
cica TO a anuntat conferinta mare...cei de peste "baltoaca" cu siguranta stiu mai multe...:D:D:D

codrutc
8th November 2005, 21:29
Pentru 3 ET e programata conferinta de presa a agentului lui, Drew Rosenhaus,
intruchiparea capitalistului agresiv si lacom :)

Seahawk
9th November 2005, 12:03
Mai lasati-l pe Owens asta of of... si cititi aici :D

"Alexander leads the NFL with 949 yards rushing and 14 touchdowns. His 88-yard run tied his own franchise record, and he joined Bo Jackson, O.J. Simpson and Ahman Green as the only players in history to have more than one scoring run of at least 88 yards.

And despite only carrying the ball 64 times his rookie year with four starts, his 86 touchdowns puts him third in NFL history for number of touchdowns after 88 games.

Talk about heavy duty company, he trails only Jim Brown (96) and Emmitt Smith (95) and is ahead of Jerry Rice (81). Regarding rushing touchdowns, his 76 scores trail Smith (91) and Brown (82), and are ahead of Eric Dickerson (74)."

I say that's pretty damn good :D

Ok, ok il laud. Dar merita ! La fel si Colts... cu Peyton Manning...
Terrell Owens nu merita nimic in schimb :P Oricat de bun esti daca nu ai caracter, degeaba. Unde nu-i cap, vai de picioare... :rolleyes:

codrutc
9th November 2005, 18:12
Kudos. Asa-i Alexander are un sezon excelent si nimeni nu-i acorda atentia necesara. E bun baiatul, practic cara 50% din ofensiva.

!!!! Stire bomba, cica Priest Holmes si-ar putea anunta retragerea din fotbal. E in pericol sa paralizeze ( un nodul pe coloana) daca continua sa joace. !!!!

NY_giants05
10th November 2005, 19:30
Se zvoneste k cik T.O. ar putea juca la Falcons. Iata ce a declarat Michael Vick despre o posibila venire a lui TO in Atlanta :

"He says he can play and he’s good. It’s not about if I can play with him, it’s if he can play with me and the way I play. This is my team, I run the ball more than other QBs and that would take away from his catches. If that works for him, he could be here. We’re about being a team. We don’t have selfish players here starting with me; we are a team. It would help to have him, but at the same time I feel like we have all the right pieces in place to be a winning football team"

da' pana la urma dc a fost suspendat TO ?... a facut tampenii pe la echipa?...din cate am citit pe NFL.com, cik se credea prea bun, shi chestii din-astea gen Mutu :)

codrutc
10th November 2005, 20:47
Se zvoneste k cik T.O. ar putea juca la Falcons. Iata ce a declarat Michael Vick despre o posibila venire a lui TO in Atlanta :


da' pana la urma dc a fost suspendat TO ?... a facut tampenii pe la echipa?...din cate am citit pe NFL.com, cik se credea prea bun, shi chestii din-astea gen Mutu :)

Nu sunt sigur ca va juca la o alta echipa sezonul asta si cu atat mai mult la Atlanta, care este o echipa rivala din NFC. Vreau sa zic ca Eagles nu vor fi de acord sa-l dea afara acum tocmai pentru nu a ajunge la alta echipa. Au ales sa-l suspende si apoi sa-l deactiveze pentru ca sa-l pedepseasca si in acelasi timp sa nu poata ajunge la o alta echipa anul asta.
Despre Atlanta, nu stiu daca Jim Mora JR va asculta de Jim Mora SR, dar tatal a zis intr-o emisiune la TV ca-l va dezmosteni pe fiul sau daca T.O ajunge la Atlanta. Eu zic ca a glumit dar afirmatia tot spune ceva.

Cat despre motivele pentru care a fost suspendat, uite aici o insirare cronologica a ceea ce a facut, din articolul de pe Yahoo al lui Paul Robinson

"Consider what the franchise has endured from one man this season:

# Owens ripping the franchise over his contract during the offseason and implying that management lies.

# Owens taking a thinly veiled jab at Donovan McNabb for "getting tired" in the Super Bowl, then openly ignoring and feuding with his quarterback.

# Owens arriving to training camp with a chip on his shoulder, then getting into confrontations with coach Andy Reid and offensive coordinator Brad Childress.

# Owens saying that if he had to do it all over again, he never would have come to Philadelphia, nor attempted to return from last season's injury to play in the Super Bowl.

# Owens wearing a Michael Irvin jersey after suffering a blowout loss to the Dallas Cowboys.

# Owens agreeing that the Eagles would be better off with Brett Favre at quarterback.

# Owens essentially saying the franchise lacked class for not celebrating his 100th touchdown catch. "

Articolul complet este la
http://sports.yahoo.com/nfl/news?slug=cr-owens110605&prov=yhoo&type=lgns

Mihai13
11th November 2005, 20:13
Mutu o fi tras el pe nas, si a facut tampenii cat cuprinde extra-fotbal, insa nu imi amintesc sa-si fi injurat vreodata antrenorul sau coechipierii. Corectati-ma daca gresesc, cei din Ro.

Stau si ma gandesc, si ma intreb cum ar fi sa vin eu la munca si sa injur pe fata conducerea intreprinderii, sa ma iau la gat cu supervizorul si sa ma bat si cu colegii. Orice om care ar face asa ceva ar fi dat afara in suturi de la locul lui de munca, fie el cel mai tare din parcare...

Seahawk
11th November 2005, 20:40
Da dar slujba lui Terrell Owens nu e ca a oricaruia dintre noi. Noi muncitorii astia de rand nu prindem toata ziua pase de 60-70 de yards si jucam in SuperBowl pe contracte de milioane de dolari. So it's all about the money...


In alta ordine de idei, check this out: http://www.nfl.com/news/story/9035783

Mihai13
12th November 2005, 06:33
Eu cred ca nu se mai expansioneaza NFL. 33 de echipe ar fi prea mult, deja 32 sint destul de multe, insa macar e numar putere de 2. Probabil ca o sa vedem pe sfintii din LA in cativa ani, din pacate pentru New Orleans.
Raiders nu ar fi trebuit sa plece niciodata de la LA. Erau destul de po****ri (mai mult decat ramsii), si nu imi amintesc sa fi avut probleme. Plus ca ramsii se carau oricum, si ar fi ramas the only show in town... Fanii raiders sint imprastiati prin mai toata California, asa ca nu ar fi facut nici un rau echipei (din contra) daca ar fi ramas cuminte la LA in loc sa se mute intr-o suburbie industriala a lui San Francisco unde au pe 49ers ca competitie...

NY_giants05
13th November 2005, 10:22
Miami Dolphins au un meci tare saptamana asta cu Patriots. Ei au nevoie de o victorie pt. k nu o duc prea bine in AFC East.
Miami Dolphins news :

Staying grounded
Despite losing lost four of their last five games, the Dolphins (3-5) have a chance to gain a share of the AFC East lead with a win against the New England Patriots on Sunday at Dolphins Stadium. And to do that, expect Miami to use a lot of the running back tandem of Ronnie Brown and Ricky Williams, who have combined to average 5.3 yards per carry and 133 a game over the past three weeks. "We look like a really good team when (Nos.) 23 and 34 have the ball," coach Nick Saban said of his runners. "Sometimes when we're doing other things, we don't look quite as good."

Si asta e un meci tare...ar fi culmea sa bata Miami. Iarashi il vad pe Tom Brady cum arunca sticle de apa pe teren :)

Seahawk
14th November 2005, 07:54
PLAYER OF THE WEEK --- fantasy ---
"
Shaun Alexander, RB, Seattle: Seriously, what else can we say about Alexander? He's a must-start every week; he's the primary focus of the Seattle offense; he's tough to tackle and has great breakway speed; he can catch out of the backfield and also block for his quarterback; he has the potential for monster games like his 165-yard, three-touchdown effort in Week 10 vs. St. Louis, but will hardly ever rush for 10 yards and no scores; he's an honest guy who has excelled at football at every level; and he's a pretty nice guy and appreciates his Fantasy following. The bottom line is that if you ever even think about benching Alexander in the next few years, you shouldn't be playing this fine game." Dave Richard --reporter pe nfl.com

codrutc
14th November 2005, 18:10
Se vorbeste ca Vikings ar fi echipa ce s-ar muta in L.A., pe langa Saints.
Am inteles ca vor doua, una in Colliseum si alta in Rose Bowl.

titans_rulez
14th November 2005, 19:32
hmmmmm.....sincer nu ii vreau plecati din minesotta

NY_giants05
16th November 2005, 17:05
NY Giants News :

Robert Tisch, Giants co-owner, dies at 79

Robert Tisch, co-owner of the New York Giants and a civic leader in New York City for several decades, died of brain cancer.Tisch was diagnosed with an inoperable brain tumor in 2004 and had curtailed his regular visits to Giants practices and games.
Football was his love, his family said.

Dupa moartea lui Wellington Mara, alt conducator important al gigantzilor a murit... "Another Giant passing"...Dumnezeu Sa-l odihneasca !

codrutc
16th November 2005, 17:23
A dat ghinionul peste Giants. Poate asta ii motiveaza si ii bat de-i rup pe Eagles, asa cum au facut cu Redskins dupa moartea lui Mara.

NY_giants05
16th November 2005, 17:26
Sper..sper sa-i bata pe eagles..altfel e de rau !

titans_rulez
17th November 2005, 22:45
mcnabb could be out for the rest of the season....la revedere philadelphia ramai cu bine....la revedere philadelphia oriunde te-oi afla...

codrutc
21st November 2005, 17:49
Uite lipesc aici un articol de pe nfl.com cu accidentarile de duminica (week 11).
Scuzati formatul (in engleza) dar zic eu ca este foarte cuprinzator si autorizat.

Week 11 injuries: Pro Bowlers go down

NFL.com wire reports

(Nov. 20, 2005) -- Miami Dolphins linebacker Zach Thomas separated his right shoulder in a loss to Cleveland, and San Diego Chargers tight end Antonio Gates and Philadelphia Eagles cornerback Lito Sheppard sprained ankles in Week 11.

Thomas, a five-time Pro Bowl selection and the club's leading tackler, got hurt while trying to hit Browns rookie quarterback Charlie Frye in the first half of a 22-0 loss. Thomas charged Frye and tried to wrap his arms around the QB, who got off his throw.

After minimal contact, Thomas immediately grabbed his forearm and headed toward the sideline. He was helped off the field in obvious pain, treated on a trainer's table behind the bench and then driven to the locker room. He didn't return.

Dolphins coach Nick Saban said Thomas will undergo an MRI exam on Nov. 21.

"Zach is an outstanding player and a great leader," Saban said. "We certainly miss him when he's not in there. If he can't play, we will certainly miss that."

Thomas has led Miami in tackles in eight of the last nine seasons. He was credited with four stops before getting hurt.

Also, Dolphins linebacker Junior Seau left Browns Stadium with a walking boot on his left foot.

At East Rutherford, N.J., the Eagles' Sheppard sustained a high left ankle sprain in third quarter when he got tangled up with Giants wide receiver Plaxico Burress on an incomplete pass. The Eagles originally announced the ankle was broken, but updated the diagnosis to a sprain after their 27-17 loss to New York.

Sheppard, who made the Pro Bowl last season, has 27 tackles, two interceptions and one sack this season.

For the Giants, center Shaun O'Hara sustained a sprained ankle and tackle Luke Petitgout injured a knee. Both finished the game on the sideline.

In San Diego, Gates sprained his right foot at the end of a 21-yard reception midway through the third quarter of the Chargers' rout of Buffalo. He was tripped up by Angelo Crowell and then had safety Lawyer Milloy land on him. The Chargers (6-4) aren't sure how long Gates will be out.

Gates, voted an All-Pro last year after setting an NFL record for tight ends with 13 touchdown catches, caught five passes for 77 yards and one touchdown. He has seven TD catches this year.

The New York Jets lost two quarterbacks. Brooks Bollinger took a hard hit from Denver's Al Wilson in the first quarter of a 27-0 loss to Denver and exited with a concussion that left him vomiting on the sideline. Vinny Testaverde replaced him, but had to leave in the fourth quarter after hurting his ankle.

Emergency quarterback Kliff Kingsbury mopped up, going 1-for-2 for 17 yards.

"Our quarterback situation is in shambles," Jets coach Herm Edwards said.

The 42-year-old Testaverde, who signed with his former team after injuries to Chad Pennington and Jay Fiedler, went 15-for-25 for 152 yards with two interceptions. Four of the first five drives he engineered ended in turnovers. Bollinger went 4-for-5 for 26 yards.

St. Louis Rams quarterback Marc Bulger bruised his right shoulder after getting sacked in the third quarter against Arizona.

Bulger, who missed two games with a sprained shoulder earlier this season, was hurt when blitzing safety Adrian Wilson came in clean and drove the quarterback's shoulder into the turf on an 11-yard sack.

Bulger left the field holding his throwing arm, and after medical attention on the bench, he walked to the locker room. This was his second start after missing two games with the previous shoulder injury.

Rams cornerback DeJuan Groce sprained his neck, and safety Adam Archuleta sustained a concussion when the pair collided on Arizona's first offensive play.

At Nashville, Jacksonville safety Nick Sorensen broke his right ankle just before halftime of the Jaguars' game against the Titans.

Sorensen was on a kick coverage unit and had run downfield after Titans returner Adam "Pacman" Jones when he collided with teammate Jamie Winborn. Jones finished off an 85-yard return, while Sorensen immediately began waving to his sideline for assistance.

At Chicago, Carolina starting middle linebacker Dan Morgan, also a Pro Bowl player, sprained his left ankle in the first quarter and didn't return. Morgan was helped off the field after being blocked on a run by the Bears' Thomas Jones. Morgan led the Panthers with 74 tackles entering the game.

Washington receiver James Thrash pulled a hamstring in the second quarter, and H-back Mike Sellers was hospitalized for a possible bruised kidney after a fourth-quarter clip by Isaiah Ekejiuba in the Redskins' 16-13 loss to Oakland.

Dallas tight end Brett Pierce tore a knee ligament in a win over Detroit, likely ending his season.

San Francisco running back Kevan Barlow sustained a concussion against Seattle. He had 21 yards on 12 carries and caught two passes for 17 yards before leaving the game in the second half.

Kansas City Chiefs defensive back Benny Sapp bruised his right hip when he was pushed to the ground by free safety Marcus Coleman on a punt return in the first quarter against Houston. He walked off the field with help.

codrutc
21st November 2005, 19:26
BREAKING NEWS !!!!

Donovan McNabb e terminat pe anul asta, se va opera de hernie.

Kordel Stewart va fi semnat de Eagles ca rezerva de QB

NY_giants05
27th November 2005, 08:10
Stiri despre meciul Giants - Seahawks :

Eli Manning and New York's offense have played really well, but as Vic Carucci notes in his Week 12 burning questions, the Giants will face a challenge in Seattle.

Do the New York Giants have what it takes to stop, or at least slow down, Shaun Alexander and the Seattle Seahawks' steamroller offense?

No.

They shouldn't feel bad, though, because that's the case with most of the teams on Seattle's schedule. Alexander is too explosive, too powerful, too everything for an opposing defense to stop. The Giants' defensive front has been playing well lately, but it, too, is going to eventually be worn down by the relentless running of Alexander. ( Dupa cate zice nenea Carucci, se pare k o sa ne-o luam...)

trebuie sa faca astia ceva cu Alexander...saa....saa...nu stiu...orice....just stop him !

Mihai13
28th November 2005, 20:02
Leii tocmai l-au dat afara pe Mariucci. Ma indoiesc ca succesorul lui va avea mai mult succes decat el, cu echipa aia de semi-ratati....
Nici nu prea imi dau seama pe cine ar putea sa puna ca antrenor, cand mai raman 5 meciuri din sezon. Si pe de alta parte 4-7 nu era chiar asa de rau, mai aveau inca sanse teoretice de play-offs.

codrutc
28th November 2005, 22:12
Chiar asa, nu inteleg de ce l-au dat afara tocmai acum. Nu cred ca era un antrenor atat de prost incat sa-i fie trimis un astefel de mesaj. Mai degraba vina trebuie cautata in alta parte.

Seahawk
5th December 2005, 10:24
Saracii Rams au ajuns sa joace cu Fitzpatrick. Cate saptamani mai sunt accidentati Martin si cu Bulger?

codrutc
5th December 2005, 20:42
Traducere de pe nfl.com

NFL Stiri

Scenarii pentru Playoff -- Etapa 14

DIVIZIA AFC EAST

New England castiga divizia daca:

1) NE castiga + MIA pierde.

DIVIZIA AFC NORTH

Cincinnati castiga divizia daca:

1) CIN castiga + PIT pierde.

DIVIZIA AFC SOUTH

Indianapolis s-a calificat pentru playoffs.

Indianapolis castiga divizia daca:

1) IND castiga, SAU

2) IND face egal.

Indianapolis castiga o saptamana libera in prima runda in playoffs daca:

1) IND castiga, SAU

2) IND face egal + CIN pierde sau face egal, SAU

3) IND face egal + DEN pierde sau face egal.

Indianapolis castiga avantajul terenului propriu in playoffs daca:

1) IND castiga, SAU

2) IND face egal + CIN pierde sau face egal + DEN pierde sau face egal.

DIVIZIA NFC WEST

Seattle a castigat divizia.

Baltimore, Cleveland, Green Bay, Houston, New Orleans, N.Y. Jets, Oakland, San Francisco si Tennessee au fost eliminati din cursa pentru playoffs.

Mihai13
5th December 2005, 23:57
Bulger cred ca ar putea reveni pentru ultimele doua meciuri. Cat despre Martin, poti sa-l uiti, mai bine pierdem cu Fitzpatrick...

codrutc
7th December 2005, 20:49
Seahawk , uite doua stiri despre ai tai, una rece si una calda.

"Associated Press reports Seattle Seahawks CB Andre Dyson (ankle) has a high ankle sprain and will likely be sidelined for the remainder of the season. Dyson returned an interception and a fumble recovery for touchdowns during Week 13. However, during the second return he suffered the injury.

Associated Press reports Seattle Seahawks WR Darrell Jackson (knee) could play during Week 14. He is recovering from surgery on his right knee"

codrutc
14th December 2005, 01:03
Traducere de pe nfl.com

NFL Stiri

Scenarii pentru Playoff -- Etapa 15

DIVIZIA AFC EAST
New England castiga divizia daca:
1) NE castiga, SAU
2) MIA pierde, SAU
3) NE face egal + MIA face egal

DIVIZIA AFC NORTH
Cincinnati castiga divizia daca:
1) CIN castiga, SAU
2) PIT pierde, SAU
3) CIN face egal + PIT face egal

Cincinnati se califica pentru playoffs daca:
1)CIN face egal + KC pierde + SD pierde

DIVIZIA AFC SOUTH
Indianapolis a castigat divizia si avantajul terenului propriu in AFC playoffs.

Jacksonville se califica pentru playoffs daca:
1) JAC castiga + PIT pierde + DEN castiga sau face egal + KC pierde + SD pierde, SAU
2) JAX castiga + PIT pierde + KC pierde + SD pierde + DEN castiga criteriul de departajare bazat pe taria victoriilor in fata lui PIT.

DIVIZIA AFC West
Denver castiga divizia daca:
1) DEN + KC pierd sau fac egal + SD pierde sau face egal, SAU
2) DEN face egal + KC pierde + SD pierde

Denver se califica pentru playoffs daca:
1) DEN castiga, SAU
2) DEN face egal + PIT pierde sau face egal + KC pierde, SAU
3) DEN pierde + PIT pierde sau face egal + SD pierde, SAU
4) PIT pierde + KC pierde + SD castiga


DIVIZIA NFC EAST
New York Giants se califica pentru playoffs daca:
1) NYG castiga + DAL-WASH se termina egal + CAR pierde + ATL pierde.

DIVIZIA NFC NORTH
Chicago se califica pentru playoffs daca:
1) CHI castiga + NYG pierde + DAL pierde, SAU
2) CHI castiga + DAL-WASH se termina egal + CAR pierde.

DIVIZIA NFC WEST
Seattle castiga o saptamana libera in prima runda in playoffs daca:
1) SEA castiga, SAU
2) SEA face egal + NYG pierde sau face egal + CAR pierde sau face egal + TB pierde sau face egal, SAU
3) SEA face egal + NYG pierde sau face egal + CHI pierde, SAU
4) SEA face egal + CHI pierde + CAR pierde sau face egal + TB pierde sau face egal, SAU
5) NYG pierde + CAR pierde + TB pierde

Seattle castiga avantajul terenului propriu in NFC playoffs daca:
1) SEA castiga + CHI pierde sau face egal, SAU
2) SEA face egal + CHI pierde + NYG pierde sau face egal + TB pierde sau face egal + CAR pierde sau face egal

Arizona, Baltimore, Buffalo, Cleveland, Detroit, Green Bay, Houston, New Orleans, N.Y. Jets, Oakland, Philadelphia, St. Louis, San Francisco si Tennessee au fost eliminati din cursa pentru playoffs.
__________________

codrutc
20th December 2005, 00:34
Kurt Warner e out for the season.
Ce ziceti se va retrage, sau mai joaca la anul ?

Seahawk
20th December 2005, 10:11
Daca cei de la Arizona fac niste achizitii bune in offseasonu` asta ... in special in offensive`line`ul cardinalilor ...Kurt ar putea avea succes cu Boldin si cu Fitzgerald in the air. Dar desigur, ei mai au nevoie si de un runningback bun...si de o aparare buna... and so on :D

codrutc
20th December 2005, 18:20
Traducere de pe nfl.com
NFL Stiri

Scenarii pentru Playoff -- Etapa 16

DIVIZIA AFC EAST
New England a castigat divizia

DIVIZIA AFC NORTH
Cincinnati a castigat divizia

DIVIZIA AFC SOUTH
Indianapolis a castigat divizia si avantajul terenului propriu in AFC playoffs.

Jacksonville se califica pentru playoffs daca:
1) JAC castiga, SAU
2) JAX face egal + PIT pierde sau face egal
3) JAX face egal + SD pierde
4) PIT pierde + KC pierde sau face egal

DIVIZIA AFC West
Denver s-a calificat pentru playoffs

Denver castiga divizia daca:
1) DEN castiga sau face egal, SAU
2) SD pierde sau face egal

Denver castiga o saptamana libera in prima runda in playoffs daca:
1) DEN castiga + CIN pierde

DIVIZIA NFC EAST
N.Y. Giants castiga divizia daca:
1) NYG castiga sau fac egal.

N.Y. Giants se califica pentru playoffs daca:
1) MIN pierde sau face egal

Washington se califica pentru playoffs daca:
1) WAS castiga + DAL pierde + MIN pierde + ATL pierde

DIVIZIA NFC NORTH
Chicago castiga divizia daca:
1) CHI castiga sau face egal, SAU
2) MIN pierde sau face egal

Chicago se califica pentru playoffs daca:
1) WAS pierde sau face egal, SAU
2) TB pierde

Chicago castiga o saptamana libera in prima runda in playoffs daca:
1) CHI castiga + NYG pierde + CAR pierde

DIVIZIA NFC SOUTH

Carolina castiga divizia daca:
1) CAR castiga + TB pierde sau face egal, SAU
2) CAR face egal + TB pierde

Carolina se califica pentru playoffs daca:
1) CAR castiga sau face egal, SAU
2) WAS pierde sau face egal + ATL pierde sau face egal + MIN pierde sau face egal

Tampa Bay se califica pentru playoffs daca:
1) TB castiga + DAL pierde sau face egal + WAS pierde sau face egal, SAU
2) TB castiga + DAL pierde sau face egal + MIN pierde sau face egal, SAU
3) TB castiga + WAS pierde sau face egal + MIN pierde sau face egal

DIVIZIA NFC WEST
Seattle a castigat divizia si o saptamana libera in prima runda in playoffs

Seattle castiga avantajul terenului propriu in NFC playoffs daca:
1) SEA castiga sau face egal, SAU
2) CHI pierde sau face egal

Arizona, Baltimore, Buffalo, Cleveland, Detroit, Green Bay, Houston, Miami, New Orleans, N.Y. Jets, Oakland, Philadelphia, St. Louis, San Francisco si Tennessee au fost eliminate din cursa pentru playoffs.

codrutc
22nd December 2005, 17:08
Copiez mai jos stirea de pe ESPN.com, nu mai zic nimic caci este foarte, foarte trist.

"James Dungy, the 18-year-old son of Indianapolis Colts coach Tony Dungy, was found dead at 1:30 a.m. ET Thursday in his apartment in Lutz, Fla., a suburb of Tampa, Debbie Carter, a spokesperson for the Hillsborough County Sheriff's Office, confirmed Thursday.

A death investigation is under way, and the spokesperson said that the county medical examiner's office or the hospital at which James Dungy was pronounced dead would have a ruling on the cause of death.

James Dungy officially was pronounced dead this morning at University Community Hospital in Tampa.

Tony Dungy has left the Colts and is in Tampa. Indianapolis plays at Seattle this Saturday."

Seahawk
22nd December 2005, 22:01
:( :( omg...condoleante familiei Dungy!! :(

Seahawk
2nd January 2006, 20:28
http://nfl.com/schedules/tv/2006_opponents


Oponentii fiecarei echipe (acasa, respectiv deplasare) de anul viitor. (Au mai ramas de stabilit doar ordinea si datele de disputare a meciurilor)


Si inedit: Doug Flutie (Qb de rezerva de 43 de ani al lui Patriots) a reusit un drop kick in NFL dupa 64 de ani >>> http://www.nfl.com/teams/story/NE/9133564

codrutc
2nd January 2006, 21:52
Eu nici nu stiam ce e acela drop kick dar am vazut secventele video.

Antrenori dati afara pana acum:

Mike Tice (Vikings)
Mike Sherman (Packers)
Dom Capers (Texans)
Jim Haslett (Saints)
Mike Martz (Rams)
Steve Mariucci (Lions) - in timpul sezonului

Retras din activitate:
Dick Vermeil (Chiefs)

Poate comentam putin pe thread-ul general despre sezon.

codrutc
5th January 2006, 20:38
Shaun Alexander (Seattle Seahawks) a castigat The Associated Press Most Valuable Player , tocmai s-a anuntat

Ordinea finala a voturilor:

1. Shaun Alexander (Seattle Seahawks) 19 voturi
2. Peyton Manning (Colts) 13 voturi
3. Tom Brady (Patriots) 10 voturi
4. Tiki Barber (Giants) 6 voturi
5. Carson Palmer (Bengals) 2 voturi

Mihai13
5th January 2006, 23:45
O decizie corecta, zic eu. Stiu ca titlul de "jucator cel mai util al echipe sale" implica sa ne punem intrebarea "ce ar face echipa fara el?". Cum a zis Codrutc, daca ar fi sa ne luam dupa logica asta MVP ar trebui sa fie Tom Brady. Insa eu cred ca mai trebuie sa fie si alti factori in alegerea acestui MVP. Patriotii sint in virf de citva ani, stiu sa cistige, nu mai sint o surpriza pentru nimeni. Pe de alta parte, Seattle au avut anul asta un sezon de 13-3, cu mult peste "norma" lor din ultimii ani, si chiar din intreaga lor istorie. Alexander a avut cel mai bun sezon al lui, pe locul 1 in NFL in yards rushing si TD's, batind recordul de TD marcate intr-un sezon. Realizarile lui in termeni statistici sint cu mult mai impresionante decit faptele lui Brady de anul asta. Stiu ca fara linia ofensiva nu stabilea el recordul, insa vreo 20 de TD tot dadea. Iar daca il scoti din echipa situatia devine brusc mai nasoala, Hasselbeck fiind un QB bun, dar nu extraordinar (cum a zis Codrutc de Bulger prin octombrie...). Deci, felicitari lui Shaun Alexander.

codrutc
6th January 2006, 00:46
Nici eu nu am nici o problema cu Shaun (28 TDuri nu se marcheaza usor), si pentru ca mi se pare baiat cu minte la cap si de bun simt. Stiu ca nu are a face cu meritele lui pe terenul de fotbal dar e unul din criteriile pe care imi bazez simpatiile personale :).

Seahawk
6th January 2006, 12:12
Nu stiu cum ar arata Seahawks fara Shaun..si nici nu vreau sa ma gandesc.
Adica totusi am sa o fac pentru voi :)

Exemple: priviti meciurile cu Jacksonville, Redskins, chiar si cu Dallas... ale lui Shaun...toate meciurile avand un numitor comun...si anume ca Shaun a alergat sub 100 de yards in toate trei... 77 cu Jaguars (meci pierdut de noi) + 98 cu Redskins (meci pierdut de Josh Brown dintr-o prostie) + 66 cu Dallas... singurul pe care echipa l-a castigat din cauza defense`ului + special teams (nu pun la socoteala meciul cu rezervele lui Philadelphia).
Asadar oameni buni... Seahawks SUCK cand Shaun nu joaca bine. E si simplu.. Hasselbeck si grupul nostru de receiveri sunt buni...dar asta cand nu au pressure... Si cine ia toata presiunea aia de pe ei? >>> Evident ca Shaun.
Cat despre linie... se stie ca pt. o linie ofensiva este muuult mai usor sa blocheze impotriva rushing`ului... (practic ei imping stanga-dreapta)...decat sa ii tina pe toti sa nu sack`uiasca QB`ul. Si crede-ma daca ii tot pui pe Hutch si pe Jones sa-l apere pe Hasselbeck si nu pe Shaun..n-o sa fie prea multumiti. Maurice Morris si cu Leonard Weaver...sunt buni ca back-ups...dar atat. Shaun este motivul pentru care Seahawks sunt unde sunt. Apararea noastra e ceva de genu "bend but not break"... tocmai din cauza lui... pentru ca noi avem mingea most of the time..si apararea se odihneste pe sidelines.
Unul din putinele meciuri in care opponentu' nostru a avut mingea mai mult decat noi a fost chiar cel din Washington contra lui Redskins pe care ...l-am si pierdut. Asta pentru ca au reusit cum necum sa-l opreasca pe Shaun... si Matt n-a facut mare branza + ca defense'ul daca a fost tinut in caldura aia un timp indelungat a clacat. La fel si-n meciul din Jacksonville...
Deci la fel cum New England n-ar fi ajuns 10-6 fara Tom Brady.. nici Seahawks n-ar fi ajuns 13-3 fara Shaun. Diferenta e ca Shaun a facut istorie...
La fel cum era discutia anul trecut vis-a-vis de cele 49 de TD ale lui Manning...o performanta colosala sa zic asa... asa si anul asta Shaun a reusit ceva nemaipomenit...


Si ca tot ziceti ca Shaun n-ar fi facut nimic fara Jones si Hutchinson si line`ul nostru... asa pe sfarsit va pun o intrebare...
Care dintre: Tom Brady, Peyton Manning, Carlson Palmer...chiar si Tiki Barber (contra-candidatii lui Shaun) ar reusi ceva daca n-ar avea o linie ofensiva buna ca sa-l ajute?
Deci pana la urma discutia MVP~"ce ar face echipa fara el?" are si o reciproca... ce ar face MVP'ul fara echipa?... asa ca este nu numai un titlu individual...ci apartine intregii echipe.


Si daca tot aveti dubii... answer this:
>>> Ar mai fi reusit Peyton 49 de td's fara linia ofensiva + Marvin, Wayne si restul de receiveri? [atentie! nu s-a luat nimeni de puterea si acuratetea lui]
>>> Tom Brady ar mai fi reusit 4000+ yards sezonul asta fara Deion Branch si restul receiverilor + blocking schemes facute de antrenorii lui?

Si tot asa... lista intrebarilor continua...dar un lucru este cert... n-o sa vedeti vreodata un MVP intr-o echipa care pierde meciuri... gen Arizona...sau San Francisco...
MVP sunt jucatori care fac parte din echipele fruntase...si care stralucesc cel mai mult... Asa ca inainte de toate...ca sa fii MVP iti trebuie si o echipa buna ;)

codrutc
6th January 2006, 19:25
Cat despre linie... se stie ca pt. o linie ofensiva este muuult mai usor sa blocheze impotriva rushing`ului... (practic ei imping stanga-dreapta)...decat sa ii tina pe toti sa nu sack`uiasca QB`ul.


Din ce am auzit de la membrii din OL la Colts si lor le place mai mult sa sprijine run-ul decat sa stea sa-l protejeze pe Peyton tot timpul, dar nu stiu daca asta inseamna ca este mai usor sa faci asta decat sa protejezi pocket-ul.
Eu cred ca depinde de ce fel de personal ai in OL. Unele echipe sunt mai interesate in "run blocking" altele in "pass protection" si in functie de asta isi recruteaza oamenii. La Colts pana acum s-au cautat in special oamenii care sa protejeze QB-ul in primul rand. Howard Mudd, antrenorul liniei ofensive chiar are o conceptie inspirata din baschet pentru protejarea QBului si care este usor de invatat de jucatori. Putem vorbi despre asta mai in detaliu daca vrei.



Si ca tot ziceti ca Shaun n-ar fi facut nimic fara Jones si Hutchinson si line`ul nostru... asa pe sfarsit va pun o intrebare...
Care dintre: Tom Brady, Peyton Manning, Carlson Palmer...chiar si Tiki Barber (contra-candidatii lui Shaun) ar reusi ceva daca n-ar avea o linie ofensiva buna ca sa-l ajute?
Deci pana la urma discutia MVP~"ce ar face echipa fara el?" are si o reciproca... ce ar face MVP'ul fara echipa?... asa ca este nu numai un titlu individual...ci apartine intregii echipe.


Eu nu stiu sa fi zis cineva explicit ca chiar nu ar fi facut nimic fara Jones si Hutchinson, dar cred ca si tu ai fostde acord ca fara ei nu ar fi la fel.
Nici pe Jones si Hutchinson nu i-a scos nimeni din echipa sa vedem ce ar fi facut Shaun fara ei.
Eu totusi cred ca si alti RBs din liga ar juca cel putin la fel de bine ca Shaun daca i-ai pune in spate la line-ul Seahawks, parerea mea. Nu vreau sa-i diminuez meritele, am si recunoscut in cele din urma ca a meritat titlul de MVP.

Ai dreptate, zic eu, cand spui ca si alti contracandidati ai lui Shaun ar arata mult mai prost fara OL.
Iti dau un exemplu, la Colts scoate-l numai pe Jeff Saturday (centrul) din echipa si nu mai ai nevoie sa mai scoti pe nimeni caci totul se va schimba drastic in rau. Ai vazut ce s-a intamplat si in Minesotta dupa ce l-au pierdut pe Matt Birk. Eu nu pot spune exact cum este in alte echipe, dar la Colts sunt doi QB pe teren: Peyton care stie toata lumea ce face si Jeff Saturday care dicteaza schema de blocaj la ai lui.

codrutc
6th January 2006, 23:42
Brian Urlacher, MLB (Bears) a castigat Defensive Player of the Year

codrutc
8th January 2006, 18:34
Lavi Smith, antrenor Chicago, a castigat Antrenorul Anului

Ordinea voturilor:

1. Lavi Smith (Bears) 24.5
2. Tony Dungy (Colts) 20.5
3. Bill Belichick (Patriots) 2
4. Mike Holmgren (Seahawks) 1
5. Marvin Lewis (Bengals) 1
6. Tom Coughlin (NY Giants) 1

codrutc
9th January 2006, 17:36
In ce-l priveste pe Carson Palmer. Diagnosticul este 2 ligamente de la genunchi rupte (ACL si MCL). Va fi operat saptamana aceasta si doctorii au zis ca va putea reveni in "training camp" in August.

Seahawk
9th January 2006, 18:53
Pacat. Cu el in teren i-ar fi zapacit :(

codrutc
12th January 2006, 19:01
Cica Packers vor sa-l puna antrenor principal pe "offense coordinator" de la 49ers, Mike McCarthy, care a fost antrenor de QB la ei in trecut. Ciudata alegere, probabil numai pentru ca e prieten cu Favre, caci altfel nu-mi explic cum un "offense coordinator" la una din echipele cu cele mai proaste atacuri poate fi considerat
pentru postul de antrenor principal.

codrutc
12th January 2006, 19:05
Iata finalistii pentru Hall of Fame anul acesta. Vor intra minimum 3 , maximum 6. Voi care credeti ca vor fi acestia ?

• Troy Aikman, QB, 1989-00 Cowboys
• Harry Carson, LB, 1976-88 Giants
• L.C. Greenwood, DE, 1969-81 Steelers
• Russ Grimm, G, 1981-91 Redskins
• Claude Humphrey, DE, 1968-74, 1976-78 Falcons, 1979-1981 Eagles
• Michael Irvin, WR, 1988-99 Cowboys
• Bob Kuechenberg, G, 1970-84 Dolphins
• x-John Madden, coach, 1969-78 Raiders
• Art Monk, WR, 1980-1993 Redskins, 1994 Jets, 1995 Eagles
• Warren Moon, QB, 1984-93 Oilers, 1994-96 Vikings, 1997-98 Seahawks, 1999-2000 Chiefs
• Derrick Thomas, LB, 1989-99 Chiefs
• Thurman Thomas, RB, 1988-99 Bills, 2000 Dolphins
• Reggie White, DE/DT, 1985-92 Eagles, 1993-98 Packers, 2000 Panthers
• x-Rayfield Wright, T, 1967-79 Dallas Cowboys
• Gary Zimmerman, T, 1986-92 Vikings, 1993-97 Broncos
x-Seniors nominee

Mihai13
13th January 2006, 06:28
Reggie White va intra sigur, e alegerea sentimentala.
Dintre restul, probabil ca Aikman, Thurman Thomas si Madden au cele mai mari sanse. Drogatul de Irvin nu prea cred ca va intra foarte curind.

codrutc
14th January 2006, 23:41
Si eu ma cam indoiesc ca-l vor vota pe Irving anul acesta. Totusi cred ca va intra in urmatorii ani.
Sigur cred ca intra Reggie White, nu numai pentru ca a murit anul trecut si Troy Aikman. Ca posibilitate cred ca si Warren Moon , iar ca speranta a mea, Art Monk. Am uitat, si John Madden , aproape clari, clar.

codrutc
17th January 2006, 21:26
Pe frontul schimbarii de antrenori, Eric Mangini, fostul coordonator al ofensivei Patriots, este noul antrenor principal al NY Jets.
Am auzit ca acesta este cel de-al 7-lea fost coordonator de ofensiva (OC) sau defensiva (DC) al lui Bill Belichick care devine antrenor principal in NFL.

Actualizare

http://img480.imageshack.us/img480/3103/coacheschanges7gc.jpg

codrutc
19th January 2006, 02:21
Inca doua echipe au angajat noi antrenori:

New Orleans Saints - Sean Payton (antrenor secund si antrenor QB Dallas)
Detroit Lions - Rod Marinelli (antrenor al liniei defensive Tampa Bay)

codrutc
19th January 2006, 16:59
Continui sa ma joc de-a reporterul sportiv. Iata lista la zi cu noii antrenori.
Este si corectata de greseli (Brad Childress de ex a fost OC , ci nu DC la Eagles)
Atentie Mihai !!, nou antrenor la Rams.

http://img483.imageshack.us/img483/6379/coacheschanges4df.jpg

titans_rulez
19th January 2006, 18:14
interesant cine va poposi pe puntea suspinelor pentru raiders....si interesant cat va intra in planurile sale randy moss si runn-ul lui lamont jordan....si mai ales cat va mai intra in planuri qb....collins

codrutc
20th January 2006, 00:50
Se pare ca nu numai Raiders dar in primul rand Chiefs l-au pierdut pe Al Saunders, OC-ul lor. Acesta tocmai a devenit Redskins offensive coordinator.

codrutc
23rd January 2006, 18:11
Mike Mularkey (fost antrenor la Bills) a acceptat postul de offensive coordinator
la Miami Dolphins.
Iata si lista la zi cu noii antrenori
http://img486.imageshack.us/img486/5932/coacheschanges9od.jpg

codrutc
25th January 2006, 17:14
Hei Mihai, ce zici de Jim Haslett ca nou offensive coordinator la Rams ?

Mihai13
25th January 2006, 20:05
Zic ca e cam nasol, macar Steve Fairchild ala lucrase cu Martz si stia cam cum sta treaba. Asa cu Haslett Ramsii nu vor mai avea approach-ul ala "special". Dar cine stie, poate ca Bulger n-o sa mai aiba 2-3 grasani care-i respira in ceafa la fiecare faza, si o sa joace si el un sezon complet pentru prima oara. Apararea e buba, Marmie ala e o varza murata...

codrutc
25th January 2006, 22:06
Chiar ma gandeam, ce ar fi ca fiecare din noi de pe aici care avem o echipa favorita sa facem un fel de raport despre echipa respectiva, macar o data pe
luna.
De exemplu eu nu prea urmaresc ce se intampla in alte tabere in amanunt, dar cam stiu fiecare miscare a Colts ce apare in public sub forma de stire sau zvon.

Seahawk
25th January 2006, 22:54
Nu-i o idee rea :)

codrutc
9th February 2006, 16:51
Hai sa vedem ce s-a mai intamplat prin NFL.

1. Dupa multe peripetii Mike Martz (fost antrenor Rams) a fost in final confirmat
coordonator ofensiva pentru Detroit Lions

2. Steve McNair (QB, Titans) il va inlocui in Pro Bowl pe Jake Plummer (Denver) accidentat

3. In lumea televiziunii. Al Michaels, comentator alaturi de John Madden (cel cu jocul pe calculator) al meciului de luni seara pe ABC a plecat si el la NBC, unde va comenta, impreuna cu acelasi John Madden (tocmai primit in Hall of Fame) meciul de duminica seara (nou pe NBC)

titans_rulez
9th February 2006, 17:21
gooooooooooo mc nairrrrrrrrrrrr.....
chiar are cineva idee ce fel de receiver imi trebuie pentru a prinde astfel de canale?...ce tip de parabolica?...ce tip de apartament?....ce fel de cer si soare si luna?...:D:D:D

codrutc
10th February 2006, 07:27
Ha, ha, hai ca am ras cu pofta

titans_rulez
13th February 2006, 14:40
houston au ales sa extinda contractul lui david carr....sa fie un semn clar pentru draft ca merg pe reggie bush?
am citit si o varianta este adevarat pur fantastica....ca au facut treaba asta pentru a-l putea vinde in alta parte in special la o echipa cu optiuni "clasa intai" in draft.astfel s-ar alege din draft si cu reggie si un qb cel mai probabil vince...repet este mai mult pur fantastica...

codrutc
14th February 2006, 20:34
Vise, asa ceva nu prea se poate. Nu zic ca e imposibil, dar mai degraba l-ar lua pe Matt Leinart

titans_rulez
15th February 2006, 14:42
eu am spus vince pentru ca se pare ca meciul din rose bowl le-a cam sucit mintile americanilor.....(meci pe care ma chinui sa il descarc de ceva vreme de pe torrente)...si intr-adevar asa ceva pare mai mult de domeniul viselor....

Mihai13
17th February 2006, 05:40
David Carr nu prea are fata de Drew Brees, asa ca texanii ar trebui sa o ia de la capat, sa drafteze un QB nou si sa construiasca in jurul lui. Nu au nevoie de Reggie Bush, nu-l au deja pe Domanick Davis? Mai degraba l-ar drafta pe Matt Leinart, desi tipul cam pute a flop monumental. Un fel de Ryan Leaf, pentru cine isi aminteste.

codrutc
17th February 2006, 18:39
Eu zic ca Carr este destul de bun. Problema este ca nu are protectie deloc.
dupa ce Colts l-au draftat pe Manning au avut grija sa-i asigure protectie.
Texans nu au facut asta sau cel putin nu au stiut pe cine sa selectioneze.

Mihai, de ce crezi ca Leinart ar putea fi un fel de Ryan Leaf ?
Apropo de acesta, tocmai a iesit din anonimat si a devenit zilele trecute antrenorul de QB la West Texas A & M University, o universitate din division II la colegii.

Mihai13
20th February 2006, 01:03
Nu l-am vazut prea mult jucind, insa dupa cum arata banuiesc ca e acelasi tip de QB, adica o namila care arunca ca din tun, insa este incapabil sa citeasca jocul. S-ar putea foarte bine sa ma insel... Faptul ca putea foarte bine sa intre in draft anul trecut (cistigase Heisman-ul parca), insa a ales sa mai joace un an, chipurile ca sa nu ajunga la 49ers, nu prea i-a crescut capitalul de simpatie in ochii mei. Faptul ca am zis ca pute a Ryan Leaf este impresia mea, pentru ca nu il cunosc pe plan personal pe Leinart, iar ca sa ajungi ca Ryan Leaf trebuie sa fii de-a dreptul imbecil.

codrutc
20th February 2006, 18:55
Mihai, deja cred ca gresesesti pentru ca Leinart nu arunca ca din tun, arunca mai degraba precis, asa am eu impresia pentru ca l-am vazut de mai multe ori.
Nu ma pricep la fotbal si chiar daca m-as pricepe tot nu as putea sa stiu ce viitor va avea. Eu apreciez faptul ca a mai stat in college, chiar daca nu cunosc motivul. Gandeste-te ca daca intra anul trecut era nr. 1, inaintea lui Alex Smith. Viata de colegiu e mai frumoasa si greu sa te mai intalnesti cu ea, nici atat in NFL unde e presiunea atat de mare.

Seahawk
20th February 2006, 19:14
Mihai, u're way off.. Leinart is no Leaf :)) trust me.. and nope nu e nici namila si n-arunca nici din tun.
Poate faptul ca a avut 2 RB de teapa lui Lendale si Reggie i-a mai subminat (daca o exista cuvantu asta :rolleyes: ) din meritul lui, dar eu cred totusi ca e un QB de valoare. Depinde foarte mult insa de echipa in care va juca bineinteles. La Texans abia in 2-3 ani cred ca o sa reuseasca un winning season, asa imediat acum sezonul asta nu cred ca pot sa castige mai mult de 4-5 meciuri. Dar nu cred ca Houston o sa-l scape pe Reggie. Davis este un RB bunicel, dar cu 2 ar fi si mai tari, plus ca i-au si extins contractul lui David Carr...so it's a done deal... Buba lor e evident linia ofensiva.
Leinart la Saints ar fi un fit bun zic eu...

codrutc
24th February 2006, 17:54
Cateva stiri despre Colts ai mei.

Reggie Wayne a semnat un contract pe 6 ani in valoare de $40 mil, cu vreo 13 mil bonus.

Edgerrin James se pare ca va juca pentru o alta echipa la anul pentru ca echipa nu a pus "franchise tag" pe el si nici nu se aude ca s-ar negocia ceva.
Imi pare rau de Edge si cred ca Colts vor fi mai slabi la anul fara el.


Colts au concediat pe Josh Williams (DE) si pe QB de rezerva Brown pentru a economisi bani catre salary cap. In cazul lui Williams to conteaza vreo 2.4 mil in "dead money".

codrutc
24th February 2006, 18:03
Alte stiri.
Bills l-au desemnat "franchise player " pe CB Nate Clements, iar Lioins pe RT Jeff Backus

Seattle l-au numit pe guardul Hutchinson transition player pentru ca nu au reusit sa se inteleaga inca la contract. Acesta va primi un contract pe un an, invaloare de $6.39 million. Hutchinson poate primi oferte de la alte echipe incepand cu 3 Martie, dar Seattle poate refuza. Seattle poate ajunge la o intelegere pentru un contract de lunga durata pana la 17 Martie, sau daca nu trebuie sa astepte pana la 1 Iulie sa mai negocieze

Carolina l-au desemnat transition player pe RB Foster.


Ravens nu vor folosi franchise tag-ul pe Jamal Lewis si nici Patriots pe Vinatieri.

titans_rulez
4th March 2006, 15:03
CONFORM YAHOO SPORTS...ACEASTA ESTE THE CUT LIST ...PANA ACUM

BUFFALO BILLS
-------------
Sam Adams, dt
Mark Campbell, te
Lawyer Milloy, s


CAROLINA PANTHERS
-----------------
Brentson Buckner, dt
Stephen Davis, rb
Brandon Short, lb
Rod Smart, kr


DALLAS COWBOYS
--------------
La'Roi Glover, dt


DENVER BRONCOS
--------------
Mike Anderson, rb
Trevor Pryce, de
Jeb Putzier, te


GREEN BAY PACKERS
-----------------
Na'il Diggs, lb
Ryan Dutton, p


HOUSTON TEXANS
--------------
Tony Banks, qb
Marcus Coleman, s
Tony Hollings, rb


KANSAS CITY CHIEFS
------------------
Shawn Barber, lb
Dexter McCleon, cb
Gary Stills, lb
Eric Warfield, cb


MIAMI DOLPHINS
--------------
Damion McIntosh, t
Tebucky Jones, s
Reggie Howard, cb
Sam Madison, cb


OAKLAND RAIDERS
---------------
Ron Stone, g
Denard Walker, cb
Ted Washington, dt


ST. LOUIS RAMS
--------------
Chris Claiborne, lb


SEATTLE SEAHAWKS
----------------
Andre Dyson, cb
Michael Harden, cb
Jamie Sharper, lb


TENNESSEE TITANS
----------------
Brad Hopkins, t

Seahawk
6th March 2006, 16:06
Dyson n-a avut noroc, s-a accidentat prea mult. E un jucator bun totusi daca reuseste sa ramana "in shape" asa ca pacat...

In alta ordine de idei :D:D:D (thank god btw) Shaun si Seattle s-au pus de acord pe un contract in valoare de $62 de milioane se pare cu o durata de 8 ani. Shaun urmeaza sa semneze zilele astea. Va fi deci cel mai bine platit running back din NFL. Vorba lui>>> "Fair is fair" :D

Sursa: http://www.nfl.com/teams/story/SEA/9287702

codrutc
6th March 2006, 17:50
Bun bussinesman Shaun, al naibii de bun deal-ul. Cea mai tare parte este ca are 50 de milioane garantate, lucru pe care il vezi numai in NBA.

Am vazut ca astia au mai prelungit deadline-ul pentru waivers pana miercuri pe la 6 si inceputul perioadei de transferuri pana pe joi. Sper sa se inteleaga ca altfel vai de Colts ai mei, vor trebui sa dea jucatori afara pe banda rulanta pentru a scapa de vreo 6-9 milioane in salarii, si atunci bye-bye orice sansa de a mai conta in lupta pentru titlu. Numai Peyton si Marvin conteaza pentru 33 % din fondul de salarii pe anul ce vine. Nasol rau de tot.

titans_rulez
6th March 2006, 21:43
al naibii de bun bussinesman...mai ales dupa faza cu sapca celor de la carolina....omu' a stiut ce a vrut

Seahawk
6th March 2006, 22:40
Pai si normal. E unic in istoria ligii ce a facut el...

codrutc
13th March 2006, 07:39
Colts au ramas fara Edgerrin James, a semnat cu Cardinals azi.
Se pare ca baiatul s-a dus dupa bani si mai putin dupa performanta.
Imi pare rau de el, cred ca Colts au pierdut mult. :(

Cine vrea sa vada cine pe cine a mai transferat poate sa mearga la:
http://www.nfl.com/freeagency/afc-signings
sau la:
http://www.nfl.com/freeagency/nfc-signings

Seahawk, ce zici se duce Hutchinson la Vikings ? Am vazut ca i-au facut o oferta pe care Seahawks trebuie sa o egaleze.
Tot de la voi, am vazut ca Jurevicius a plecat la Cleveland .

Seahawk
13th March 2006, 11:14
Da, interesant.. O sa avem parte de un duel James vs Alexander in NFC West :) Jurevicius a plecat din cauza contractului evident. Cu Hutch e greu de spus.. daca "egalam" oferta celor de la Vikings practic nu o sa mai ramana bani under the cap pt nimic.. asa ca ramane de vazut. Oricum sunt sigur ca Ruskell ("presedintele" lui Seahawks) o sa ia decizia cea mai buna... Si faza proasta e ca nici macar nu au pus "franchise tag" pe el... ci doar "transition tag" ...si deci Vikings nu trebuie sa ne mai dea 2 first round picks. Ramane de vazut..eu sper ca o sa ramana la noi dar nu sunt sigur...


Sa ii lasam totusi pe Hawks... ce parere aveti de Saint Louis care au luat 3 nume grele in defense : Will Witherspoon( LB care i-a dus pe Panthers in Superbowl), Corey Chavous (pro-bowl safety de la Vikings) si La'Roi Glover de la Dallas...care si el a fost pro-bowl'er...
Daca mai adaugam la transferurile astea din NFC West si faptul ca San Francisco si Arizona au pick'uri in draft printre cele mai bune... asistam la "resuscitarea" diviziei acestea? si deci o sa fie un picut mai greu pt. Seahawks sa aibe 6-0 in division :drak:

codrutc
14th March 2006, 20:56
Poate St. Louis sunt una din echipele care tac si fac, nu stiu, caci nu prea s-a facut zgomot cu ce au luat ei. Glover s-ar putea sa fie cam expirat totusi.
Pe ceilalti doi nu imi aduc aminte cum joaca.

Hei, tocmai s-a anuntat ca Culpepper s-a dus la Dolphins pentru 2nd round pick.

Bietul Drew Brees tocmai a semnat pe 6 ani cu New Orleans. Nu-mi place asta mai ales ca e Boilermaker de al meu si tin la el.

Alte stiri: David Givens (WR) la Titans care l-au luat si pe David Thorton (strong side LB) de la Colts si pe "batranul" Kevin Mawae (Centru) de la Jets.

Redskins au fost cei mai tari la achizitii dar multi spun ca iar au aruncat prea multi bani pe fereastra: Randle EL (WR), Andre Carter (DE, 49ers), Adam Archuleta (S, Rams), Brandon Lloyd (WR), Christian Fauria (TE) , impresionant nu-i asa ???

Hei Seahawk, nu-ti face griji ca eu zic ca balanta puterii in divizia ta este inca inclinat spre Seahawks. Ce ma intriga cel mai mult este ce vor face fara Hutchinson daca pleaca...

Seahawk
15th March 2006, 07:56
Atata timp cat il avem pe Shaun mai mereu balanta o sa se incline in favoarea noastra :drak: Dar e bine ca toate echipele din divizie se intaresc :ok: Sa avem parte de meciuri cat mai tari!

Atat din Romania... azi plec la buc; maine dimineata am zbor.. V-am pupat :)

codrutc
16th March 2006, 18:35
Cateva transactii de jucatori mai importante:

Willie McGinest (LB, Patriots) -----> Browns (3 ani contract, 12 milioane)
Chris Hope (S, Steelers) ----------> Titans (6 ani)
Jeff Garcia (QB, Lions) ------------> Eagles
Ryan Pickett (DT, Rams) ---------------> Packers
Rocky Bernard (DT), Peter Warrick (WR) au resemnat cu Seahawks.
Aaron Brooks (QB) dat afara de Saints

Mihai13
18th March 2006, 22:41
A fost fraier Brees, mai bine raminea la San Diego. Iar daca Chargerii vroiau sa-l puna pe Philipp Rivers in locul lui, au facut o miscare cit se poate de proasta pe termen scurt.

Cit despre Rams, degeaba a venit Chavous daca a plecat Archuleta. Au nevoie de guard si center, ca Timmerman si McCollum sint mai aproape de 40 de ani decit de 30. Daca nu fac nimic, Bulger o sa fie iar in ghips dupa 6 meciuri...

Seahawk
23rd March 2006, 05:45
Silenzio stampa pe aici? Ce parere aveti de transferurile facute pana acum?

Seattle n-au pierdut mai nimic, ba mai mult l-am luat pe Julian Peterson care este un super linebacker, chiar daca a jucat pentru 49ers; Bears l-au luat pe bubosul ala de Griese; Rams pe Frerotte; Brees @ Saints; Brooks @ Oakland si multe alte transferuri despre care se poate discuta o groaza, dar lumea o fii either @ work; either prin vacanta :P

Sper totusi sa nu-l pierdem pe Hutch :) Nu cred ca mai exista vreun Guard de valoarea lui in liga. Poate doar Faneca

codrutc
25th March 2006, 17:58
E cam frustrant sa scrii pe forumul asta. Tocmai cand am terminat de scris un post lung, ceva s-a intamplat si am pierdut totul.

In fine reiau pe scurt ce vroiam sa zic.
Seattle- eu zic ca au facut treaba buna in primul rand ca i-au resemnat pe ai lor (ultimul pe lista fiind Strong, FB) dar si au luat jucatori buni, nu stau sa-i enumar ca ii stiti si voi. E drept ca l-au pierdut pe Hutchinson dar l-au luat in schimb pe Ashworth de la Pats.

Vorbind de Pats, ei au reputatie buna in ce priveste inlocuirea jucatorilor pierduti, dar nu inteleg de ce au lasat sa plece atat de multi jucatori(McGinest, Givens, Vinatieri !!, Ashworth, Davis, Chattman, Fauria, Dwight, aproape toti jucatorii liberi cu exceptia lui Troy Brown si guardul Neal). Unii fac comparatie cu schimbarile pe care le-au facut in intersezonul dinaintea primului Superbowl castigat cand au adunat o gramada de jucatori noi, dar eu raman a parerea ca Pats vor fi mai slabi in sezonul urmator.

Despre Colts, sunt foarte ingrijorat pentru ca nu stiu ce solutie au pentru a-l inlocui pe James. E drept ca au pierdut si pe Thorton sau pe Tripplett dar eu zic ca acestia pot fi inlocuiti in draft sau, cel mai probabil cu jucatori deja existenti in lot. Nu stiu ce sa zic de venirea lui Vinatieri. Sper ca acesta sa isi merite reputatia si sa faca treaba mai buna decat Vanderjagt atunci cand cu adevarat conteaza.

Vorbind de Vanderjagt, ce ziceti de showl ce se va numi in sezonul urmator Dallas Cowboys. Parcells-T.O.-Vanderjerk, cam guraliv grup (to say the least), nu-i asa ?

Seahawk
26th March 2006, 01:58
E o adunatura de nebuni la Cowboys. Nu stiu daca o sa se inteleaga toti cu Parcells ...mi-e greu de crezut.
In schimb sunt foarte multumit de seahawkshii mei. Hutch e gaura in offensive line, dar daca li-l luam pe Burleson (un fel de "right back at ya") stam linistit in atac cu asa receiveri, Shaun si Matt. De fapt suntem beton nu numai in atac ci si in aparare...Russel Davis care e un 300 pounder care vine sa inchege o linie defensiva si asa foarte puternica ...cu jucatori ca Wistrom si Darby care au 2 superbowl`uri la activ + fresh meat : Tubbs si Bernard... pe urma core'ului de super-athletic linebackers i se adauga Julian Peterson care nu mai are nevoie de prezentari...Hammer revine si el in secondary...care sunt toti tineri si paradoxal experimentati. Gauri in general ar fi cateva la special teams dar sunt sigur ca Holmgren stie si asta. Seahawks se prezinta super tare.

Seahawk
30th March 2006, 08:51
Stiri din NFL, 30 Martie:

*Agentul lui Randy Moss, Dante DiTrapano a fost depistat cu cocaina si arestat pe 25 martie in Clearwater. Florida :)

*Trei jucatori : Bryce Fisher(Seahawks), Max Starks(Pittsburgh) si cu Patrick Kerney(Atlanta) care sunt inrolati in U.S. Army au plecat intr-un tur de 12 zile in bazele americane din Balcani si Golful Persic.

*In 2007 va avea loc un meci de pre-season tocmai in China. Veste ce confirma politica de expansiune a NFL'ului, dupa meciul de anul trecut din sezonul regulat dintre San Francisco si Arizona disputat in Mexic.

*Raiders - Eagles este primul meci din pre-season'ul de anul acesta.

Aici este programul complet: http://www.nfl.com/news/story/9344761

Seattle joaca primul meci la Indianapolis :drak: Ne duelam si'n meci amical Codrule ? :D

Seahawk
7th May 2006, 08:32
NFL, 7 mai:

Bears deal safety Green to Seahawks


NFL.com wire reports

CHICAGO (April 25, 2006) -- The Seattle Seahawks acquired veteran safety Mike Green from the Chicago Bears for a sixth-round draft pick.

Taken with the final pick in the 2000 draft from Northwestern State, Green had 437 total tackles (282 solo), six sacks, four interceptions and 27 pass breakups in six seasons with the Bears. Green was second on the team to linebacker Brian Urlacher with a career-high 138 tackles in 2002 and 132 in 2004.


Si uite asa avem si depth in secondary, sa numai zica lumea nu stiu ce ;) Man cat de mult imi plac mutarile seahawkshilor mei, doamne ajuta! Mai bine decat au "tinut" in frau jucatorii astia veniti cu "burtile" pline dupa ce au ajuns in superbowl nu cred ca putea sa tina nimeni, decat staff'ul nostru in frunte cu Tim Ruskell care se dovedeste a fi un super "presedinte"...

Ah da, si am uitat sa zic ca la deal'ul asta eu am pus o vorba buna aici in chicago cat si in seattle ;) Haha Abia astept meciuuu de aici :D Seahawks RULE

titans_rulez
7th May 2006, 10:43
blatistule....=))=))
omule...daca soimii isi fac secondary de secondary...e clar ca seattle pleaca cu prima sansa anul acesta....ramane de vazut...
surprinde cum lovie smith a pierdut totusi un om bun...

DaEdge
11th May 2006, 22:24
da ,da, seahawk, sunteti tari, acum vati facut si seconadary cu aditionarea lui green, si draftarea in 1st round a lu' kelly jennings. jos palaria.

titans_rulez
14th May 2006, 14:19
Jai Lewis, the former George Mason basketball player attempting to convert to football, for now is lining up at offensive tackle. He's never manned that position and hasn't played football since high school. "This was the first day I put on a helmet, got to get used to that 8 pounds," said Lewis, who also got some work as a long-snapper. "My neck started to hurt a little bit. When they first asked me, 'How does it feel?' I didn't know what to say, because it's been five years since I put a helmet on."
auziti fratilor ...tare au asta de la giants...

codrutc
13th June 2006, 21:14
Na ca am luat si eu o pauza. Acum e timpul Campionatului Mondial de Soccer, pardon Football, pe care il urmaresc si eu cu interes. Apropo, am impresia ca asta este un Mondial cu favoritele calificate in masa in optimi, nu prea e loc de outsideri.

Ieri insa s-a intamplat ceva, Big Ben a avut un accident oribil de motocicleta in Pittsburgh.
Cica nu purta casca de protectie. Are falca rupta, numeroase fracturi faciale, o taietura la cap si o gramada de dinti rupti. 7 ore a durat ieri operatia. Cu toate astea se pare ca va scapa usor si se pare ca-l vom vedea jucand la toamna, asta daca il vom mai recunoaste.
Breaking news, cica baiatul nu avea licenta de motocicleta, surprinzator nu-i asa ? Anul trecut zicea ca nu poarta casca pentru ca legea statului nu-l obliga, dar cred ca cel putin legea zice ca trebuie sa ai permis.

Oricum, voi ce credeti, cum ii va afecta pe Steelers acest accident ?

Seahawk
14th June 2006, 00:06
Daca isi revine ...n-ar avea cu ce sa ii afecteze. Unless i-a afectat si creierul...nu doar fata :P Dar lasand carcotelile deoparte n-are ce sa i se intample...

titans_rulez
18th July 2006, 09:25
anyone?..
macar unu'...?

titans_rulez
21st July 2006, 13:11
nimeni?

NY_giants05
14th August 2006, 21:01
Chargers News :

He was the face of the Chargers throughout the 1990s, and now linebacker Junior Seau will retire in San Diego on Monday after 12 Pro Bowls and 16 NFL seasons.

Junior Seau, a 12-time Pro Bowl linebacker who played with the San Diego Chargers and the Miami Dolphins during a 16-year NFL career, will announce his retirement Monday.

Seau will make the announcement at a news conference at Chargers Park on Monday afternoon, the team said in a statement Sunday.

The 37-year-old Seau spent the past three seasons with Miami after being acquired from San Diego.

He was released by the Dolphins in March after missing 17 games the past two years due to injury. He finished both seasons on injured reserve, and an Achilles' tendon injury limited him to seven games in 2005. Seau ended the 2004 season on injured reserve because of a torn pectoral muscle.

A.k.a
14th August 2006, 23:59
Maurice Clarett:

In the early morning hours of August 9, 2006, Clarett was arrested in Columbus after he made an illegal U-turn and led the police on a chase in a sports utility vehicle reportedly belonging to his uncle. After driving over a police-mounted spike strip, the chase ended in a nearby restaurant parking lot

Police said they were forced to secure a cloth around Clarett's mouth after he allegedly spit at the officers during the arrest. According to Columbus Police Sgt. Mike Woods, the officers discovered a hatchet, a loaded AK-47 variant rifle and three other loaded pistols in his vehicle along with an open bottle of Grey Goose vodka. The police requested that the Bureau of Alcohol, Tobacco, Firearms and Explosives perform a trace on the firearms to determine if Clarett violated Federal gun laws.

The officers used Mace to subdue Clarett after attempts to subdue him with a Taser proved ineffective because he was wearing kevlar body armor.

Clarett was arraigned on the latest charges on August 10, 2006 in Franklin County Municipal Court in Columbus. During the arraignment, Judge Andrea C. Peeples set his bond on the charges of carrying a concealed weapon without a permit and failure to maintain current lane at $5 million. In setting the bond, Peeples agreed with prosecutors that Clarett is now a flight risk or could attempt to intimidate witnesses in his upcoming robbery trial. [17] Clarett will remain lodged in the Franklin County Corrections Center, however, since the $5 million bond for the robbery charge has been revoked by the trial judge. According to a Columbus Dispatch report, Clarett, who was due to be tried for his January arrest, was in the neighborhood of one of the principal witnesses against him at the time the events of August 9 occurred.

Nu-i pot intelege. Sa ai noroc sa intri in NFL, sa faci o groaza de bani si sa faci faze dinastea

Seahawk
15th August 2006, 08:25
Din moment ce de mici copii traiesc in ghetto'uri si vad numa lucruri din astea, oricat de buni ar fi la football si chiar daca ajung sus de tot.. Ei tot cu mentalitatea aia raman...

codrutc
16th August 2006, 18:54
Salutare la toata lumea. Seahawk mi-a reamintit de forum si iata-ma.

Clarret trebuie sa aiba ceva la cap. Ce dumnezeu facea cu 4 pistoale si vesta anti-glont? Pacat ca unii nu stiu ce sa faca cu binele. Pacat de el.

Uite una proaspata , daca cineva e interesat. In cateva minute Favre va tine o conferinta de presa . Sunt curios ce va zice, ar fi culmea sa zica ca se retrage.
Iata link-ul, unde puteti vedea conferinta in direct si apoi inregistrata:

http://www.packers.com/news/stories/2006/08/15/2/

Seahawk
20th August 2006, 02:25
Welcome back Codrutc. We have to have around here, sorry :D

In alta ordine de idei, stiri proaspete din NFL:

Junior Seau nu se retrage... inca :) S-a dus la Patriots, care se pare ca vor batranei pe postul de LB (Chad Brown e deja acolo).

Si Jerramy Stevens de la Seahawks (tight end'ul nostru) o sa stea pana cam pe 8 octombrie pe tusa, s-a accidentat. Cam prin week 5-6 trebuie sa revina...

codrutc
23rd August 2006, 18:19
Hei guys, ia cititi asta, senzationala stire :)

http://www.thebrushback.com/juniorseau_full.htm

Seahawk
24th August 2006, 09:53
Hahaha ce aiurea frate :)))

cica a fost un big part din echipa "while he was here" hahaha 3 ZILE !!!! Bila neagra pentru belichick..nu l-am inteles la faza asta

A.k.a
24th August 2006, 17:25
Asta-i nasol in NFL, nu-i ca fotbalu nostru, sa ai la greu de ales din echipe, numa 32, nici daca joci bine nu-i sigur ca anu viitor mai esti titular

codrutc
24th August 2006, 19:22
Articolul era o gluma, sper ca nu l-ati luat in serios, dar nu as fi surprins daca vreodata BB ar face asa ceva.

Ati auzit ca Skins l-au luat pe Ducket, RB, iar Falcons pe A. Lelie, WR de la Broncos ?

Seahawk
25th August 2006, 08:08
Ce tzeapa ne-a tras codut :happy:

Skins o sa faca treaba cu Duckett si cu Portis..
Lelie nu e cine stie ce receiver, e in "nota" wr'ilor de la Falcons ...asa ca nu vad mari schimbari anul asta in Atlanta...Deja ma ia somnu de acum cand ma gandesc ca toate jocurile lui Vick sunt la fel la fel.. Aceleasi "bootlegs", pase ratate, aceleasi rushing downs spectaculoase urmate de lovituri greu de suportat...si infrangeri :)


btw, in sfarsit un site de NFL pe gustul meu (sarcastic) haha...
cititi si articolul asta :))) http://www.thebrushback.com/veterans_full.htm

A.k.a
25th August 2006, 12:34
“I remember when I was a rookie, they made me parade around the locker room in women’s underwear and then stick my head in the toilet while they kicked me in the ass."

IS curios cum ar fi aratat faza daca ar fi fost in realitate :))

titans_rulez
25th August 2006, 18:46
am impresia ca asta e pe bune...:))))))))))

Seahawk
29th August 2006, 09:59
Trade de bagat in seama:

Stallworth, WR care a avut 70 de receptii si 945 de yards anul trecut sub "comanda" lui Aaron Brooks la New Orleans este transferat la Philadelphia Eagles pentru Mark Simoneau (Linebacker), da cel care a marcat field-goal'ul din meciul cu Oakland de anul trecut al celor de la philadelphia + the fourth round pick din draftul de anul viitor....



si alt "editorial" despre seahawks:
http://www.sportsline.com/nfl/story/9621436?seahawks0826

interesant e ca am terminat sezonul trecut in detroit, si acolo il incepem pe astalalt :D e un semn ;)

titans_rulez
31st August 2006, 19:07
uite da...asta pare o stire buna...
stau si ma gandesc ca eagles erau aproape la pamant la capitolul wr...si mai stau si ma gandesc daca nu cumva donte s-ar putea transforma peste noapte in prima optiune pentru mcnabb...

codrutc
4th September 2006, 08:26
Ce ziceti de Big Ben? A dat de alta belea, acum tocmai s-a operat de apendicita si se pare ca va pierde primul meci, iar carcotasi zic chiar si pe al doilea.

Seahawk
4th September 2006, 08:44
Veste proasta pentru Steelers...

Se pare ca mai degraba ei au pierdut mai multi jucatori decat noi si sunt intr-o situatie mai nashpa.
Desi "jinx"ul prevede ca invinsa din superbowl o sa sufere. Se pare de acum incolo castigatoarea superbowl'ului va avea de suferit:)

titans_rulez
4th September 2006, 20:03
ma ...sincer...stau si ma gandesc si fara big ben in centru, cred ca situatia otelarilor se complica in primul meci cu miami.acum nu stiu exact ce sa zic, insa dintr-un meci la care as fi mers clar pe steelers s-ar putea ca daunte si chambers sa sparga gheata chiar cu o victorie.apoi vine pustiu' de ronnie...hmmm....lucrurile s-au complicat evident in primul meci al sezonului...

Seahawk
5th September 2006, 04:36
S-au complicat evident. Ramane de vazut daca defense'ul celor de la Steelers mai poate castiga meciuri ca inainte... Ca altfel sunt morti fara Ben

Mihai13
5th September 2006, 05:17
O sa le fie greu otelarilor fara Ben. Nu-l mai au nic pe Jerome Bettis, iar Charlie Batch a fost rezerva toata cariera lui, si asta o sa fie si de acum incolo. Joaca Duce Staley? Mai e macar la Steelers? Macar daca il mai au pe el, si daca apararea e la fel de solida ca anul trecut, atunci au sanse sa cistige citeva meciuri pina revine Roethlisberger.

Seahawk, ai vazut jocul Madden 2007? Ai vazut cine e pe coperta? Stii ce inseamna asta?

codrutc
5th September 2006, 08:57
Azi s-a auzit ca Ben lipseste doar un meci.
Staley a scapat in ultima clipa de taiat. Este cel de-al 3-lea RB acum.
Lui Parker i-au prelungit contractul pe 4 ani pe o suma foarte frumoasa.
Meciul de joi se joaca in Pittsburgh, nu-i asa ? E zic ca tot Steelers pornesc ca favoriti, desi anul trecut au pierdut , daca nu ma insel, toate meciurile in care nu a jucat Roethlisberger.

Imi plac mutarile pe care le-au facut Colts dupa ultimele taieri. L-au luat pe Dan Klecko de la Patriots, un DT destul de mare (in jur de 265 lb) dar rapid si care specialisti zic ca se potriveste in "one gap" defense. La Patriots a jucat si LB si FB. Il va suplini pe Corey Simon care nu va juca cu Giants.
Sunt putin ingrijorat, avand in vedere cum alearga Giants cu Tiki Barber si baiatul ala mare, Jacobs parca. Alte noi achizitii au fost De De Dorsey, un RB care a jucat binisor pentru Bengals in preseason (7.1 yards pe alergare). Azi au mai luat 2 in aparare printre care un LB destul de bun se pare , unul Boiman care a fost mare vedeta la Notre Dame si a jucat bine pentru rivalii Titans in cei 4 ani de NFL
Fiindca tot m-am lungit cu Colts, vreau sa va arunc un nume de care se va auzi in timpul sezonului. Este vorba despre strong safety Antoine Bethea.

Oftopic. In seara asta Florida State- Miami 13-10, un meci la care i-am vazut pe margine pe D. Wade de la Heat si pe Edgerrin James. Misto aparari au baietii, nu e de mirare ca dau atatia jucatori in NFL. Chiar au aratat o lista cu jucatori care provin de la cele doua universitati si care joaca pentru echipele ce se vor intalni in Monday Night Football saptamana viitoare. Era o lista cu cel putin 12 nume.

codrutc
10th September 2006, 07:54
Pinkston, WR a fost dat afara de Vikings dupa ce il luasera acum o saptamana de la Eagles

Boston, WR a fost si el pus pe liber de Buccaneers.

O.T. Buckeyes se pare ca sunt favoriti, chiar si in fata lui Notre Dame pentru titlul national dupa ce au castigat in seara asta in Texas lejer (24-7) in fata actualilor campioni.
Pentru viitor, nu stiu daca este eligibil pentru draft, dar Troy Smith e un QB bun.

A.k.a
18th September 2006, 18:42
tot fake da tare http://sportsillustrated.cnn.com/2006/scorecard/09/06/brushbac.shot/index.html

codrutc
19th September 2006, 01:11
Intr-adevar cam greu de crezut.

In alta ordine de idei, Jevon Kearse e "out for the season", pacat era unul din jucatorii mei favoriti de la Eagles, el si cu Jeremiah Trotter.

DaEdge
19th September 2006, 23:46
"The Freak" e out Codrule, ai dreptate,mai adaugam pe langa el pe Erasmus james de la vikings, david pollack de la bengals(amandoi 1st round pick in 2005) +m chad greenway Lb vikings 1st round 2006 , tank williams ss vikings. . T.O si-a rupt un deget lipseste intre 2-4 sapt (o fi aratat gesturi obscene:) ). una peste alta cred ca vikings sunt cei mai sifonati, desi jevon crde ca-i mai indispensabil philadelphiei decat toti ailalti trei sunt pentru vikings.

codrutc
20th September 2006, 01:09
Uau nu am stiut de Erasmus James si de Tank . Vikings sunt banged up for good. Sunt curios ce se va alege de apararea lor. De urmarit.

Seahawk
20th September 2006, 08:39
Tank e big blow for sure. Facea legea prin zona lui la Tennesee...Erasmus James e totusi de inlocuit.

de Kearse.... chiar imi pare rau, e unul din jucatorii mei fav. din NFL. De t.o. imi pare mai putin rau :drak:

A.k.a
20th September 2006, 16:11
isi revine oricum in 2 saptamani parca

codrutc
6th October 2006, 01:08
Ce veste proasta pentru mine. Corey Simon singurul defensive tackle al nostru cu gabarit e "out for season" cu o boala nelegata de fotbal.
Colts par destinati sa nu poata opri run-ul intreg sezonul.

DaEdge
10th October 2006, 09:29
Codrule iata o veste buna pentru voi. Mike Peterson, linebacker-ul de la Jags, Out for Season. O alta accidentare notabila este cea a lui Larry Fitzgerald, care va fi out 2-5 weeks.

codrutc
11th October 2006, 16:50
Mike Peterson a fost jucatorul nostru. L-am pierdut in "free agency" ca si pe Marcus Washington (Redskins) si David Thorton (Titans) . Colts au un obicei de a lasa un linebacker bun sa plece o data la 2 ani. Ei considera ca in schema lui Dungy (cover 2 sau Tampa 2) linebackers se pot inlocui.
Nu ma bucur ca s-a accidentat , stii cum e , nu e bine sa te bucuri de raul altuia, si oricum ii bateam si cu el si fara el.

titans_rulez
11th October 2006, 21:13
am citit un editorial super tare despre intoarcerea lui terrel owens in philadelphia intitulat....the devil's back in town....

chiar eram curios sa vad ce mama naiba au mai scos astia despre t.o....si cand colo....ce sa vezi....in definitiv ce are frate eagles cu owens?...se intreba tipu' asta caruia din pacate nu i-am retinut numele...cum il cheama pe wide receiverul ala care a trecut peste sfatul medicilor si a intrat pe teren in super bowl si a jucat chiar bine?cum il cheama pe jucatorul ala care a dat plusul necesar philadelphiei si a dus-o in super bowl....si tot felul de intrebari.cert este ca pe parcursul a sa zic vreo 25 de randuri, tipul a desfiintat toate tampeniile nascocite de suporterii eagles'ilor....

la final am ramas macar putin pe ganduri....

DaEdge
12th October 2006, 16:12
Eu din cate tzin minte, problemele dintr-e eagles si owens au inceput imediat dupa super bowl -ul pierdut de philadelphia. Owens s-a luat urat de tot de Mcnabb, facandu-l in toate felurile. Dupaia prin vara vroia un contract si mai baban desi semnase doar cu un n inainte, si contractul lui era al doilea din liga pt. un wideout dupa cel al lui Randy Moss, si inaintea lui Marv harrison, din cate stiu eu. Idea e ca lui andy reid is-a dat mana libera in Philly, el fiind si manager pe players pesonnel.Si cred ca atitudinea gretzoasa a lui owens fata de toata lumea, + cererea de marire, si faptul ca s-a luat de donovan(jucatorul de suflet al lui reid- el l-a draftat chiar l-a venire s-a ca head coach in philly) au fost destule motive ca lui owens sa i se arate usha.
fapt divers- citisem undeva la vrema respectiva ca la nu stiu ce party de-al lor il enervase atat de tare pe dawkins, incat acesta era sa-l snopeasca in bataie.

codrutc
18th October 2006, 01:43
Se pare ca Colts au gasit DT-ul de care aveau nevoie. L-am luat pe Anthony "Booger" McFarland de la Tampa Bay pentru selectia din runda a 2-a din draft in 2007

DaEdge
22nd October 2006, 20:04
Codrule , sa sti ca e o miscare buna din partea colts-ilor, "Booger" McFarland, e un run stopper destul de bun si facea o pereche buna cu chris hovan in centrul defensive lineului din tampa. totusi cred ca mai aveti o problema la linebackeri, care sunt cam under-sized atat cato june cat si gary brackett si gilbert gardner sunt cam mici pentru run stopperi. david thornton cred eu ca era o piesa extrem de importanta,insa l-au lasat sa plece la titans. oricum cred ca d-lineul cel putin are decastigat deocamdata dupa venirea lui booger

codrutc
24th October 2006, 00:30
Chestia cu undersize e o tampenie. Depinde si de schema. Dungy se bazeaza pe viteza ci nu pe forta pe postul de linebacker (LB). Problema noastra este in front 4. In schema lui Dungy este foarte importanta presiunea pe QB din partea la defensive line. Este important sa ai cel putin un defensive tackle (DT) masiv, daca nu 2. Un DT de 300 lb ajuta atat pe defensive ends (DE) in a ajunge la QB cat si pe LBs in run defense.
Pe DEs ii ajuta ca sparge pocket-ul sau cel putin ii tine pe loc pe center sau pe offensive guards care trebuie chiar sa dubleze. In felul acesta DEs pot sa ajunga mult mai usor la QB pentru ca nu mai sunt ei insasi dublati.
Pe LBs ii ajuta in run defense in doua feluri. Poate opri el insusi pe running back (RB) daca acesta alearga pe mijloc sau il poate incetini. Daca RBul alearga pe margine incercand sa evite DTul atunci LB si cei din secondary vor avea mai mult timp (castiga 1- 1.5 secunde) sa se repozitioneze si sa atace pe RB.
Questions: De ce crezi ca Freeney nu are nici un sack pana acum ?
Answer: din cauza absentei unui DT precum Corey Simon.
Acum nu stiu daca aducerea lui Booger va imbunatatii serios run defensul, dar ce am vazut ieri mi-a placut, cu toate ca Monte Reagor (celalalt DT titular) nu a jucat (accident de masina inainte de meci) si statistic tot am cedat 4.7 yards/carry pe total . Un singur lucru insa vorbeste de la sine: Clinton Portis , 12 rushes, 43 yards.

Marele test pentru run defense va fi insa in urmatoarele meciuri: Denver, New England. Atunci se va vedea.

Inca ceva, stiai ca Cato June este primul linebacker in NFL la numarul de tackles solo ?

DaEdge
24th October 2006, 14:22
nu stiu, mi se pare ca faptul ca eu am spus de linebackerii, colts ca sunt undersized, te-a cam iritat. cel putin din demonstratia pe care vrei sa mi-o dai ca sa-mi explici scheme&shit si filozofia lui dungy. in primul rand colts s-au bazat pe o speed-defense de cand a venit dungy. rezultatele - nici odata echipa nu a putut opri run-ul, sezonul trecut a fost un pic mai bine decat in restul si atat. oricat te-ar agasa expresia, linebacker-ii sunt speedy, dar smallish. iar faptul ca lau oprit pe portis la 43 de yarzi e doar fapt divers, si are de a face si cu filozofia stupida a lui joe gibbs de a ii oferi sanse putine lui portis sa dovedeasca ce poate(a avut 12 rushes).+ faptul ca portis nu e un POWER - RB ci mai degraba are speed si un smooth silky running style cu explosiveness. la 5'11 si 211 pounds nu e tocmai un mamut-rb.imi aduc aminte ca acum 3 ani, sezonul 2003 cand ati jucat cu patriots in finala conferintei, antowain smith rb patriots pe atunci (6'2"-232-lbs)(nu rupea el gura targului ca si rb dar era adecvat in ofensiva pats) va facut zob defensiva.a fugit peste 100 de yarzi cu 2 td.no smith era un power-rb.e adevarat ca nu erau exact aceasi jucatori in defensiva colts dar sunt comparabili, cu cei de acum.oricum ce ma face curios este cum se vor comporta colts impotriva running-gameului celor din denver si apoi in new england.adica a lui tatum bell, si a lui maroney si dillon.daca reusesc sa-i opreasca , no comment, daca nu permite-mi sa-mi mentin parerea ca linebackeri coltsilor sunt undersized si au probleme in fata unui power-running game.
in final inca o chestie, nu uita ca freeney a avut mai multe sack-uri in sezoanele premergatoare venirii lui simon, deci eu cred ca e mai degraba o eclipsa de forma acolo la freeney(a fost si accidentat) decat lipsa unui dt, pentru ca tin minte ca se descurca de minune si cand erau in mijloc triplett cu reagor.
iar cu cato june, ca e lider la solo tackles, nu stiu cat e de relevant.ok e un om, care a fost in pro-bowl sezonul trecut, si a fost un hard hitting strong safety in college, deci era obisnuit sa opreasca play-uri de unul singur+
se alearga mult impotriva colts,toti antrenori adversi sunt committed to the run cand intalnesc indianapolis(mai putin gibbs:) ) deci asta poate fi o explicatie la faptul ca june e leader in solo tackles fara sa stirbesc reputatia buna pe care o are jucatorul., dar idea e ca daca-l opreste pe rb la line of scrimmage, si dac-l opreste dupa un gain de 8 yarzi nu e acelasi lucru.de aici chestia ca daca ar fi mai masivi linebackeri, ar fi mai bine pentru colts, iar seoznul trecut a fost mai bine, cu thornton care era atletic si destul de mare(6'2'-235 pounds)

codrutc
24th October 2006, 18:16
nu stiu, mi se pare ca faptul ca eu am spus de linebackerii, colts ca sunt undersized, te-a cam iritat. cel putin din demonstratia pe care vrei sa mi-o dai ca sa-mi explici scheme&shit si filozofia lui dungy. in primul rand colts s-au bazat pe o speed-defense de cand a venit dungy. rezultatele - nici odata echipa nu a putut opri run-ul, sezonul trecut a fost un pic mai bine decat in restul si atat. oricat te-ar agasa expresia, linebacker-ii sunt speedy, dar smallish.

Nu m-a iritat ce ai zis tu in particular, tu nu ai facut sa repeti ce se tot canta prin presa. Nimic din ceea ce spui nu e nou pentru mine pentru ca iti pot arata sute de articole care canta aceasi melodie. Nu uita insa ca Tampa Bay a castigat un SuperBowl cu defensiva lui Dungy si multe echipe din aceasi scoala aplica scheme similare (Cover 2, Tampa 2).
Eu sunt de acord ca LBii nostri sunt sub norma din NFL ca marime, nici macar nu te contrazic.
Ceea ce am vrut sa intelegi este ca nu ei sunt problema pentru a avea o aparare in stare sa opreasca run-ul, sunt o multitudine de factori care tin de schema si ce trebuie sa se indeplineasca pentru ca aceasta sa fie de succes. Am explicat cum sta treaba si nu vreau sa ma repet.

Un aspect, nu uita ca in meciurile cu New England de care amintesti, nu am avut un DT cu greutate, tocmai ceea ce-ti spuneam. Singurul meci de fapt unde faptul ca nu am putut opri run-ul a fost cauza DETERMINANTA pentru care am pierdut meciul a fost cel de-al doilea meci cu New England, cu Corey Dillon, nu intru in detalii. In anul cu Smith Patriots au gasit o cale de a alerga mai cu toti , nu numai cu Colts. In meciul acela problema a fost ofensiva, Manning a aruncat 4 interceptii (3 numai in bratele lui Ty Law).
Cumva nelegat de ceea ce discutam, Colts au pierdut ultimele meciuri din playoffs, cu exceptia celui cu New England de care aminteam, din cauza ca ofensiva nu a functionat atunci cand trebuia (meritul este al lui Belichick si al coordonatorului ofensivei de la Steelers). Interesant ca am pierdut numai in fata viitoarelor campioane.
Chiar tu ai zis ca sezonul trecut a fost mai bine, oare de ce? Eu zic ca din cauza ca l-am avut pe Corey Simon, care direct, si mai ales indirect ( vezi postarea anterioara) a imbunatatit run defens-ul.



in final inca o chestie, nu uita ca freeney a avut mai multe sack-uri in sezoanele premergatoare venirii lui simon, deci eu cred ca e mai degraba o eclipsa de forma acolo la freeney(a fost si accidentat) decat lipsa unui dt, pentru ca tin minte ca se descurca de minune si cand erau in mijloc triplett cu reagor.


Aici ar fi multe de discutat sunt mai multi factori. Ai facut o observatie buna, de acord. Nu am vrut insa nici eu sa pun in totalitate lipsa de productivitate a lui Freeney pe seama prezentei sau absentei lui Simon.



iar cu cato june, ca e lider la solo tackles, nu stiu cat e de relevant.ok e un om, care a fost in pro-bowl sezonul trecut, si a fost un hard hitting strong safety in college, deci era obisnuit sa opreasca play-uri de unul singur+
se alearga mult impotriva colts,toti antrenori adversi sunt committed to the run cand intalnesc indianapolis(mai putin gibbs ) deci asta poate fi o explicatie la faptul ca june e leader in solo tackles fara sa stirbesc reputatia buna pe care o are jucatorul., dar idea e ca daca-l opreste pe rb la line of scrimmage, si dac-l opreste dupa un gain de 8 yarzi nu e acelasi lucru.de aici chestia ca daca ar fi mai masivi linebackeri, ar fi mai bine pentru colts, iar seoznul trecut a fost mai bine, cu thornton care era atletic si destul de mare(6'2'-235 pounds)


Aici chiar nu vreau sa divaghez de la subiect. Ceea ce vroiam sa spun este ca LB nu sunt asa de slabi, chiar daca sunt mai mici, si ti-am dat un exemplu.

In schema lui Dungy, ideea este ca ei trebuie sa fie rapizi si sa ajunga la minge repede si cat mai multi pentru a compensa astfel pentru lipsa marimii.
Daca ar fi sa rezum intr-o propozitie ceea ce am vrut sa spun este: Linebackers sunt mai mici dar rapizi, si trebuie sa se ajute intre ei, in loc sa fie mari, precum in alte scheme si sa faca treaba de unii singuri.
Nu ma intelege gresit, eu nu sunt avocatul unei scheme sau alteia, fiecare are avantaje si dezavantaje. Chestia este sa fie bine executate.
Daca ma intrebi, personal mi-ar place sa-i vad pe Colts apeland la mai multe blitz-uri, dar asta este.

DaEdge, sa stii ca imi face mare placere ca in sfarsit, sa mai discutam si despre "football" pe forumul asta :)

codrutc
25th October 2006, 19:26
DaEdge, intamplator am gasit acest excelent articol care, desi nu isi propune, explica mai bine decat mine cum sta treaba

http://www.footballoutsiders.com/2006/10/25/ramblings/every-play-counts/4445/

Seahawk
6th November 2006, 08:09
Jucatorii lunii Octombrie(2006) in AFC:

Atac: Peyton Manning- Quarterback (Indianapolis Colts)
Aparare: Champ Bailey- Cornerback (Denver Broncos)
Special Teams: Justin Miller- Kick/Punt Returner(New York Jets)


Si in NFC:

Atac: Michael Vick - Quarterback (Atlanta Falcons)
Aparare: Aaron Kampman - Defensive End (Green Bay Packers)
Special Teams: Sam Hurd - Wide Receiver (Dallas Cowboys)

codrutc
13th November 2006, 20:29
Uitati-va la lista cu accidentarile din ultima etapa, cateva numew importante
"out for the year" ( Sursa: KFFL.com )

QUARTERBACKS
-- David Carr, Houston Texans - bruised right shoulder - Status unknown

RUNNING BACKS
-- Clinton Portis, Washington Redskins - broken finger on right hand - Possibly out 3-plus weeks
-- Tiki Barber, New York Giants - sprained thumb - Returned to game
-- Frank Gore, San Francisco 49ers - concussion - Status unknown
-- Musa Smith, Baltimore Ravens - neck - Status unknown

WIDE RECEIVERS
-- T.J. Houshmandzadeh, Cincinnati Bengals - head - Status unknown
-- Muhsin Muhammad, Chicago Bears - undisclosed - Status unknown
-- Eric Parker, San Diego Chargers - neck - Status unknown
-- David Givens, Tennessee Titans - knee - MRI pending; status unknown
-- Shaun Bodiford, Green Bay Packers - knee - Status unknown

TIGHT ENDS
-- Tony Gonzalez, Kansas City Chiefs - arm - Status unknown
-- Todd Heap, Baltimore Ravens - ankle - X-rays negative; returned to game

OFFENSIVE LINEMEN
-- Orlando Pace, St. Louis Rams - torn triceps - Out for the year
-- Adam Snyder, San Francisco 49ers - left knee - Status unknown
-- Luke Petitgout, New York Giants - left fibula - Season likely over
-- Robbie Tobeck, Seattle Seahawks - illness - Expected to play
-- Zach Wiegert, Houston Texans - torn ACL - Out for the year
-- Jeno James, Miami Dolphins - knee - Status unknown
-- Mark Tauscher, Green Bay Packers - undisclosed - Status unknown

PLACE KICKERS
-- No injuries reported

DEFENSIVE LINEMEN
-- Patrick Kerney, Atlanta Falcons - chest - Status unknown
-- Greg Ellis, Dallas Cowboys - torn Achilles' - Out for the year
-- Antwan Peek, Houston Texans - sprained MCL - Status unknown

LINEBACKERS
-- Mike Smith, Baltimore Ravens - shoulder - Status unknown
-- Leon Joe, Chicago Bears - hamstring - Status unknown

DEFENSIVE BACKS
-- Troy Polamalu, Pittsburgh Steelers - head - Status unknown
-- Deltha O'Neal, Cincinnati Bengals - right shoulder - Returned to game
-- Mike Adams, San Francisco 49ers - neck - Status unknown
-- Sam Madison, New York Giants - hamstring - Status unknown
-- Lewis Sanders, Houston Texans - broken hand - Status unknown
-- Jason Simmons, Houston Texans - quadriceps - Status unknown
-- Deshea Townsend, Pittsburgh Steelers - concussion - Status unknown
-- Travis Fisher, St. Louis Rams - forearm - Status unknown

codrutc
28th November 2006, 18:06
Vanderjagt a fost dat afara de Cowboys !!!!. Ha, ha, ha....


Colts se pare ca vor semna cu Ricky Proehl, un slot receiver retras anul asta.
Nu prea inteleg de ce pentru ca Brandon Stockley va reveni dupa accidentare chiar in meciul cu Titans.
Seahwk, baiatul a jucat si pentru Seahawks. Ce parere ai de el?

A.k.a
28th November 2006, 20:54
de ce l-au dat afara pe Vanderjagt? stiam ca-i printre cei mai buni kcikeri

codrutc
28th November 2006, 22:15
de ce l-au dat afara pe Vanderjagt? stiam ca-i printre cei mai buni kcikeri

Lui Parcels i se pune pata repede pe kickers, nu are respect prea mare pentru ei. Cu Vanderjerk treaba e ca a inscris numai 13 din 18 incercari si cica nici
PAT-urile nu erau pe centru (Parcells a zis , nu eu), cu alte cuvinte nu avea incredere in el.
Chestia e ca nici Gramatica nu e de incredere la FGuri de peste 40 de yarzi.

Vanderjagt e cunoscut ca un fel de T.O. in lumea kickerilor, un tip cu gura mare, care ii place sa faca declaratii piperate prin presa, fara a fi sustinute atunci cand conteaza.
Cand era la noi s-a luat de Peyton dupa meciul pierdut cu Jets in 2001, ceea ce l-a fortat pe Peyton sa-l numeasca, pe buna dreptate, "our liquored kicker". Cand a fost sa contam pe el ne-a costat meciurile cu Dolphins si cu Steelers in playoffs. Cu New England acum 2 ani, in primul meci le facea semne la Patriots pe margine si dupa aia a ratat FGolul care ne-a putut costa home field advantage. Inainte de al doilea meci de playoffs pierdut cu Patriots a inceput sa declare ca Patriots sunt "ripe for picking", total nefondat.
Singura amintire placuta cu el o am de cand a inscris 2 FGoluri pe final de meci, in zapada, in Denver acum cativa ani si am castigat meciul, dar si meciul ala a fost in timpul sezonului, ci nu in playoffs.

Seahawk
29th November 2006, 08:36
Vanderjagt a fost un kicker bun, dar se pare ca problema e undeva in psihicul lui... nu poate trece de anumite bariere mentale si ca urmare in ultimele 2 sezoane a scazut considerabil.

Pe partea cealalta Parcells nu prea are noroc cu kickerii in ultimele sezoane...cel putin kicker'ul de anul trecut (Cortez il chema daca nu ma insel) l-a innebunit pe Parcells. De altfel nu cred ca Gramatica o sa faca mare branza either... asa ca nu stiu daca e de bun augur sau nu concedierea lui Vanderjagt...

Si ca sa-ti raspund la intrebare Codrut, Proehl este un receiver expirat.
Dar acum stii... cam orice receiver da bine intr-o echipa in care mai sunt si Harrison, Wayne, Clark si chiar si Stokley.

Sincer nu stiu de ce l-au semnat.. poate doar ca un fel de 'insurance policy' ....sau eventual ca sa innebuneasca apararile adverse si mai tare ...

As putea spune ca e un ajutor pentru Addai.

Pui 4 receiveri + tight end pe teren...si-i dai mingea micutzului :D Suna bine nu? ;)



Dar ca profil Proehl e un fel de '3rd down insurance' adica e genu de receiver care prinde 9/10 mingii de sub 10 yarzi :)))))

Asta evident, cat timp arunca Peyton :)) hahaha

codrutc
29th November 2006, 18:08
Sincer nu stiu de ce l-au semnat.. poate doar ca un fel de 'insurance policy' ....sau eventual ca sa innebuneasca apararile adverse si mai tare ...

As putea spune ca e un ajutor pentru Addai.

Pui 4 receiveri + tight end pe teren...si-i dai mingea micutzului :D Suna bine nu? ;)

Dar ca profil Proehl e un fel de '3rd down insurance' adica e genu de receiver care prinde 9/10 mingii de sub 10 yarzi :)))))

Asta evident, cat timp arunca Peyton :)) hahaha

Am inteles ca a prins o minge de TD in NFC championship castigat de Rams in anul cu Superbowl-ul cu 5 minute inainte de final.
Cred ca glumesti , nu imi aduc aminte sa fi folosit Colts 4 receiver set vreodata in memoria recenta (cred ca nici Holmgreen nu o sa-l foloseasca, acum cu revenirea lui Alexander) . Problema este ca Clark s-ar putea sa fie terminat pentru sezonul asta daca are "torn ACL" dupa cum se zvoneste.
Anul asta , datorita accidentarii lui Stockley, Colts au fost nevoiti sa joace cu 2 TEs, nu au reusit sa puna pe teren schema cu 3 receiveri, folosita cu succes acum 2 ani. Stockley este unul din jucatorii mei favoriti, de abia astept sa-l vad iar pe teren.

Seahawk
3rd January 2007, 10:58
Stiri proaspete din NFL:

Jim Mora si Dennis Green (antrenori ai echipelor Atlanta Falcons, respectiv Arizona Cardinals- din NFC) au fost concediati...

si cealalta stire nefericita: Darrent Williams(Corner, Denver Broncos) a fost impuscat...


Odihneasca-se in pace!

codrutc
3rd January 2007, 18:33
Breaking News!!!!
Nick Saban a parasit Miami Dolphins si va antrena University of Alabama !!

titans_rulez
3rd January 2007, 19:31
OPAAAAAAAAA.....ASTA DA STIRE.
oricum era cu un picior asa...afara din barca.ceva in genul lui jim mora.astept cu nerabdare ca atlanta falcons sa anunte numele viitorului antrenor.
nu stiu ce sa zic daca e o pierdere sau nu faptul ca saban a plecat de la delfini.mi-a placut faptul ca la preferat pe ronnie brown mai experimentatului ricky ....insa pustiul nu a rupt gura targului anul acesta.va pot spune insa ca anul acesta am crezut ca dolphins va ajunge in playoff.si parca si debutul contra otelarilor imi dadea dreptate.apoi ceva s-a rupt.stau acum si ma gandesc....daunte nu s-a dovedit o solutie viabila, joey ...e destul de riscant.cine vine are treaba, nu gluma

Sinisther
3rd January 2007, 20:18
lui daunte ii trebuia inca cateva luni sa se refaca dupa operatie in opinia mea ... mai ales ca linia opensiva nu ii oferea o prea mare protectie

insa cred ca anul viitor...daca i se va mai da sansa... fiind 100% sanatos o sa redevina QB de ProBowl care era pe vremea cand juca la Vikings

cat despre Saban...la banii care ii primeste si situatia nu tocmai stabila de la Dolphins erau 90% sanse sa plece


va pot spune insa ca anul acesta am crezut ca dolphins va ajunge in playoff

multa lume a crezut lucrul asta mai ales dupa finalul de sezon de anul trecut si faptul ca SuperBowl-ul se joaca in Maiami...cred ca asta e in principal motivul pt care a fost "concediat"... nu neaparat performantele care pt lotul celor de la Dolphins nu sunt chiar dezastruoase(in comparatie cu cei de la Cardinals...care au un lot mult mai bun dupa parerea mea si au facut meciuri mult sub asteptari)

codrutc
4th January 2007, 18:49
Cititi presa din Miami sa vedeti cum este calificat Saban !

Stirile de azi:

Vince Young (QB, Titans), ofensive rookie of the year
DeMeco Ryan (LB, Texans), defensive rookie of the year

Greu de ales dintr-o clasa de rookies excelenta anul acesta, poate una din cele mai bune din ultimii ani (Maurice Drew, Hester,Marquis Colston, Reggie Bush, Marcus McNeill, Cutler, Leinart, Greg Jennings, in ofensiva, sau Haloti Ngata, Mark Anderson, Kamerion Wimbley , AJ Hawk, Johnathan Joseph, in defensiva)
Ciudata este ca dintre toti, Mario Williams a ramas dator.

codrutc
4th January 2007, 18:50
Este in carti,

Laidanian Tomlinson, MVP !!!


Chad Pennington, comeback player of the year

Sinisther
4th January 2007, 20:26
pare a fi cel mai bun draft din ultimii ani... poate nu e ca si clasa din 1983(Elway, Marino, etc.) dar se pare ca au intrat in 2006 o multime de jucatori talentati care au avut un impact destul de mare asupra sezonului

o sa vedem in anii viitori cati future hall of famers scoatem din promotia asta

codrutc
5th January 2007, 17:40
Jason Taylor a fost ales defensive player of the year.

Bill Cowher, antrenorul Steelers isi anunta azi retragerea.
Art Shell , antrenorul Raiders, a fost demis.

DaEdge
6th January 2007, 13:58
Multe schimbari, plecare lui saban era oarecum previzibila,mai ales ca in miami exista o presiune constanta asupra antrenorilor care nu produc.....mi-ar placea sa-l readuca pe wannstedt(mai stie cineva ceva de el)...

scuipatul sarcastic al lui cowher si fata lui de tough-guy sa nu mai pun la socoteala experienta va lipsi Nfl-ului si mai ales pittsburgh-ului, e timpul ca owner-ul dan rooney sa isi caut antrenor nou dupa 15 sezoan daca nu ma insel.

Am spus de mult timp ca DeMeco Ryans este un Linebacker de top....cred ca este cel mai bun din draft class 2006.

what's next for arizona sau oakland? sunt chiar curios

Seahawk
7th January 2007, 07:16
Sean Payton - New Orleans Saints a fost numit antrenorul anului in NFL. Dupa ce a readus in play-offs (si inca in ce maniera) o echipa care anul trecut se antrena in parcare prin New Orleans...

sursa: http://www.nfl.com/news/story/9912076




Si-n alta ordine de idei, pentru a 4'a oara consecutiv a fost doborat recordul de audienta in NFL:

Si anume: Medie totala de 67,738 de spectatori/meci adica 17,340,879 de bilete vandute.

Iar dupa ultima statistica(multumind celor de la ESPN), un bilet "mediu" in NFL costa aproximativ $63 de dolari.

Va las pe voi sa calculati totalul :D :drak:


Ok, pentru cei lenesi: 1 miliard, 92 de milioane, 475 de mii si 377 de dolari. Atati bani s-au facut in sezonul 2006 (ne-punand la socoteala play-off-urile + SupeBowl'ul)

georgebz
7th January 2007, 08:52
Ok, pentru cei lenesi: 1 miliard, 92 de milioane, 475 de mii si 377 de dolari. Atati bani s-au facut in sezonul 2006 (ne-punand la socoteala play-off-urile + SupeBowl'ul)


Cifrele astea dovedesc faptul ca fotbalul e mai mult decat un sport , e o industrie :D

Seahawk
7th January 2007, 09:07
Fara doar si poate ca e o industrie. Metaforic vorbind, este "religia" Statelor Unite

Sinisther
7th January 2007, 16:28
eu stiu ca trebuie sa astept 35+ ani ca sa apuc season tickets pe Lambeau Field ... si mai zic ca noua, comunistilor ne plac cozile

codrutc
7th January 2007, 18:43
mi-ar placea sa-l readuca pe wannstedt(mai stie cineva ceva de el)...


E antrenor la Pittsburgh University

codrutc
8th January 2007, 18:10
Falcons l-au angajat pe Bobby Petrino de la Louisville. Un alt antrenor
de la colegii in NFL? Nu s-au invatat minte?

http://www.nfl.com/teams/story/ATL/9914416

Seahawk
8th January 2007, 19:29
Lasa ca e bine... sa iroseasca toate talentele din echipa aia cu tot felul de 'experimente' din astea.
Totusi nu cred ca Falcons au sanse sa se redreseze daca nu-si aduc cel putin unu-doi receiveri de calibru.

Cum ar fii... Randy Moss? Eu spun ca un trio Vick-Dunn-Moss ar fi genial

codrutc
8th January 2007, 19:36
Nu stiu ce sa zic si de Moss asta. Daca vine cu atitudinea pe care a avut-o in Oakland si nu-i convine ceva ai vazut ce se intampla.

ElectroShock
8th January 2007, 20:30
Lasa ca e bine... sa iroseasca toate talentele din echipa aia cu tot felul de 'experimente' din astea.
Totusi nu cred ca Falcons au sanse sa se redreseze daca nu-si aduc cel putin unu-doi receiveri de calibru.

Cum ar fii... Randy Moss? Eu spun ca un trio Vick-Dunn-Moss ar fi genial

da...genial e cuvantul potrivit...asta teoretic vorbind.........dak face ca si owens care a facut figuri pe la alte echipe......

Sinisther
8th January 2007, 21:11
pe Randy Moss parca imi vine sa il inteleg avand in vedere starea in care is Raiders in momentul de fata la pozitia de QB si nu numai...nu cred ca au o zoma unde poti spune...da... aici joaca bine

cat despre Bobby Petrino.... asa cum am mai spus nu prea urmaresc NCAA asa ca nu pot spune ceva cu siguranta dar ca sa antrenezi o echipa cu un QB exploziv ca Vick parca iti trebuie un pic de tupeu tipic unei echipe de colegiu ca se ii poti pune in valoare calitatile

codrutc
9th January 2007, 18:25
Stiri despre un eventual joc NFL in Europa :

http://www.theredzone.org/news/showarticle.asp?ArticleID=4819

RedStar
9th January 2007, 18:37
Pana o sa vina NFL-ul in Europa ma duc in mai la Amsterdam sa vad pe viu Cardinals. Sper sa gasesc bilete.

georgebz
9th January 2007, 18:37
Stiri despre un eventual joc NFL in Europa :

http://www.theredzone.org/news/showarticle.asp?ArticleID=4819

mishto .. dar parca au decis ca se pot juca 2 meciuri in afara SUA .....

cristane
9th January 2007, 18:57
Stiri despre un eventual joc NFL in Europa :

http://www.theredzone.org/news/showarticle.asp?ArticleID=4819

Foarte tare! In articol se mentioneaza clar ca Mexic si Canada au fost aminate, deci la anul vom avea meci de NFL in Europa, cel mai probabil in Germania. Eu zic sa ne-apucam de-acum sa stringem bani. Asa ceva nu se poate rata. :yeah:


Pana o sa vina NFL-ul in Europa ma duc in mai la Amsterdam sa vad pe viu Cardinals. Sper sa gasesc bilete.

As fi si eu interesat. Sa anunti inainte sa iti iei bilet, poate imi iau si eu :D

codrutc
11th January 2007, 07:19
Ce se mai intampla pe frontul schimbarilor de antrenori:
1. Atlanta l-au angajat dupa cum stiti pe Bobby Petrino. Acesta si-a luat ca defensive coordinator (DC) pe DC-ul de la Dallas, Mike Zimmer si in ofensiva pe antrenorul de wide receivers de la Bengals, Hue Jackson

2. Miami i-au intervievat pe Mike Martz, Brian Schottenheimer (coordonator ofensiva Jets, fiul lui Marty), Tim Lewis (coordonator defensiva Giants)
Pete Carrol de la USC se pare ca a refuzat.

3. La Steelers favoriti sunt se pare proprii lor asistenti, Russ Grimm si Ken Whisenhunt. Au mai fost intervievati Mike Tomlin (coordonator defensiva Vikings) si
Ron Rivera (coordonator defensiva Bears)

4. Arizona i-a intervievat pe Russ Grimm si Ken Whisenhunt si urmeaza Mike Sherman (al 2-lea interviu), fostul antrenor de la Packers, acum cu Texans.
Norm Chow de la Titans a fost si el la interviu in Arizona.
La fel Jim Caldwell (antrenor QB, Colts) si Cam Cameron (coordonator ofensiva Chargers) si Ron Rivera (Bears)

5. Raiders nu se prea stie. Probabil ca vor alege un necunoscut care va fi dat afara dupa un an :)

codrutc
11th January 2007, 08:15
Lista cu finalistii pentru Hall of Fame , promotia 2007

http://www.profootballhof.com/hof/story.jsp?story_id=2285

Lista este alcatuita din urmatorii:

Fred Dean - Defensive End - 1975-1981 San Diego Chargers, 1981-1985 San Francisco 49ers

Richard Dent - Defensive End - 1983-1993, 1995 Chicago Bears, 1994 San Francisco 49ers, 1996 Indianapolis Colts, 1997 Philadelphia Eagles

Russ Grimm - Guard - 1981-1991 Washington Redskins

Ray Guy - Punter - 1973-1986 Oakland/Los Angeles Raiders

Gene Hickerson - Guard - 1958-1973 Cleveland Browns

Michael Irvin - Wide Receiver - 1988-1999 Dallas Cowboys

Bob Kuechenberg - Guard - 1970-1984 Miami Dolphins

Bruce Matthews - Guard, Tackle, Center - 1983-2001 Houston Oilers/Tennessee Oilers/Titans

Art Monk - Wide Receiver - 1980-1993 Washington Redskins, 1994 New York Jets, 1995 Philadelphia Eagles

Andre Reed - Wide Receiver - 1985-1999 Buffalo Bills, 2000 Washington Redskins

Charlie Sanders - Tight End - 1968-1977 Detroit Lions

Paul Tagliabue - NFL Commissioner - 1989-2006

Derrick Thomas - Linebacker - 1989-1999 Kansas City Chiefs

Thurman Thomas - Running Back - 1988-1999 Buffalo Bills, 2000 Miami Dolphins

Andre Tippett - Linebacker - 1982-1993 New England Patriots

Roger Wehrli - Cornerback - 1969-1982 St. Louis Cardinals

Gary Zimmerman - Tackle - 1986-1992 Minnesota Vikings, 1993-1997 Denver Broncos

georgebz
11th January 2007, 18:42
Indianapolis, IN (Sports Network) - Running back Joseph Addai is questionable for Indianapolis' divisional playoff game with Baltimore on Saturday


sper sa joace ca atunci cand nu merge Manning s-a dovedit a fi o solutie buna.

codrutc
11th January 2007, 18:45
Abureli, la fel ca si cu Reggie Wayne saptamana trecuta. Am curaj sa-mi pun casa la bataie ca joaca.
Dungy a zis ca va juca. Se pare ca Colts au luat un obicei prost de la Belichick si Patriots si-i declar pe toti "questionable" . Singurul care nu va juca este Ricky Proehl, pe care nu stiu de l-au mai luat avand in vedere lipsa de activitate indelungata, care il face susceptibil pentru accidentari musculare.

little_earl
11th January 2007, 21:00
cum a zis si bart scott "it will be a painfull day for joseph addai" greu de crezut ca un rookie poate face multe impotriva celei mai bune defensive din NFL, pana la urma tot peyton manning va fi cel care va decide soarta meciului, daca va juca f bine colts vor elimina pe ravens, daca va juca ca-n wild card cu chiefs o sa mearga acasa

codrutc
11th January 2007, 21:40
Watch for Dallas Clark !

codrutc
12th January 2007, 20:16
Se pare ca alte echipe trebuie sa-si puna pofta in cui cand va veni vorba de Tony Gonzalez in intersezon.

http://news.yahoo.com/s/ap/20070112/ap_on_sp_fo_ne/fbn_chiefs_gonzalez

codrutc
16th January 2007, 18:43
In caz ca nu a-ti aflat inca, in sezonul urmator, NY Giants si Miami Dolphins vor juca meciul dintre ele pe Wembley la Londra.

RedStar
16th January 2007, 18:52
Am aflat, sper sa pot ajunge, sa se afiseze calendarul competitional mai intai.

A.k.a
16th January 2007, 19:04
Giants OMG bine ar fi de as ajunge si eu sa vad meciul

cristane
16th January 2007, 21:24
Cea mai buna veste pe care am primit-o de multa vreme!!!!! NFL.com confirma ca meciul se va juca la Londra, in august 2007. Nu se mentioneaza echipele, sper ca intr-adevar astea doua sa fie. Oricum, trebuie sa fim cu ochii in patru pe bilete. Eu vreau sa merg neaparat, indiferent cine joaca. Si asa, ca fapt divers, ieri s-a lansat compania Wizzair in Bucuresti. Au curse la Londra, la pret super mic: 300 roni dus-intors, cu toate taxele incluse. :D

titans_rulez
16th January 2007, 21:37
OMG....
WOW
cred ca o sa ne facem grup si sa mergem
sunt primul pe lista....
cristane da-mi link sau povesteste-mi mai mult pe pm ce jti despre acest wizzair...cum doar 300?
incredibil
CATEGORIC CEA MAI BUNA VESTE DE CEVA VREME INCOACE....
LONDRA......VENIM

A.k.a
16th January 2007, 21:42
Ma luati si pe mine de aici din Oradea, ii ziceti la pilot sa faca o oprire aici :P

titans_rulez
16th January 2007, 21:43
e nu ca asta chiar e o veste dementiala....
incredibil
eu ma cam desumflasem la un moment dat observand cam cat costa transportul pana in londra una dintre cele mai scumpe capitale europene....da' poate ne ajuta wizzairu' asta....

facem grup si mergem.....

INCREDIBIL....VEDEM FOTBAL AMERICAN LIVE....

cristane
16th January 2007, 22:18
Pai Wizzair e o companie low-cost care tocmai s-a lansat in Bucuresti. Sint din cite stiu eu prima companie low-cost de la noi care are curse si spre Londra. Toata faza e ca promotiile astea super-ieftine sint valabile cu cam 2 luni inaintea cursei, adica biletele trebuie luate din timp. Cu cit se apropie ziua decolarii, cu atit sint mai scumpe. Toate detaliile le gasiti pe www.wizzair.com

titans_rulez
16th January 2007, 22:27
am vazut
am controlat deja...
of....
pai sa anunte nenea goddel exact ziua meciului....sa stim....si mergem si cumparam deja de acum.sa fim siguri

RedStar
17th January 2007, 00:37
Wembley are doar 90000 de locuri si o Europa intreaga care vrea sa vada un meci oficial din NFL. Ar fi bine sa incepeti sa aveti bani din timp sa cumparam bilete in acelasi loc.

@titans_rulez Am un jersey field replica Titans cu 27 George pe el.

@all Mai am 3 cu Miami Dolphins tot field replica.

codrutc
17th January 2007, 08:02
Stiam ca vechiul stadion Wembley a fost demolat acum cativa ani. Cel nou are capacitate de 90000 ?

titans_rulez
17th January 2007, 09:23
pai treaba e sa se hotarasca o'ata ziua, meciul...si sa speram ca se pot cumpara bilete de pe internet
si logic....CUMPARAM IMEDIAT BILETE
ma gandeam sa ma duc deja sa cumpar biletul de avion....insa trebuie neaparat sa aflam data de desfasurare a partidei...

cristane
17th January 2007, 10:40
Eu zic intii sa asteptam sa se puna in vinzare biletele de meci, sa le cumparam pe alea, si dupa aia sa luam bilete de avion. Cei de la Wizzair (ca de altfel orice companie aeriana low-cost) nu refundeaza biletele deja vindute, deci daca le luam iar apoi nu mai gasim bilete la meci, raminem cu ele.

georgebz
17th January 2007, 12:22
Va dati seama ce nebunie o sa fie ..... daca in 1986 intr-un meci din Preseason in care s-au intanlit Bears si Cowboys pe vechiul stadion Wembley au venit 86.000 spectatori !!!

RedStar
17th January 2007, 12:34
Noul stadion Wembley http://en.wikipedia.org/wiki/Wembley_Stadium.

cris21
17th January 2007, 17:26
sa ma bagati si pe mine in grup. sa merem sa vedem si noi un meci pe bune si sa facem /OLE/
si o sa strig toata ziua GO TITANS :))

codrutc
18th January 2007, 18:31
Michael Vick se pare ca a fost prins cu marijuana. O avea scunsa pe fundul unei sticle de apa.

http://www.sun-sentinel.com/news/local/southflorida/sfl-0118michaelvick,0,2506861.story?coll=sfla-home-headlines

codrutc
22nd January 2007, 07:57
Ce ziceti de noii antrenori?
Whisenhunt la Arizona
Tomlin la Steelers (alt produs al echipei Dungy din Tampa, ca si Lovie Smith, Herman Eduards, Marinelli, s.a).
Cameron la Dolphins (asta a fost antrenor la Indiana University inainte de a deveni coordonator ofensiv la Chargers). Ma indoiesc ca e asa bun. Nu a fost in stare sa faca nimic cand l-a avut pe Randle El in echipa (Indiana), iar la Chargers a avut multi jucatori talentati.
Pe Raiders nu vrea sa-i antreneze nimeni dupa cum se pare (alearga dupa McDaniels de la Patriots si dupa baiatul lui Monte Kifin de la Bucs)

Seahawk
22nd January 2007, 12:15
Nici eu n-as vrea sa antrenez pe Raiders, d-apai ceilalti antrenori :drak:

Sinisther
22nd January 2007, 14:10
cred ca in Oakland trebuie aplicata Reverse Psichology... trebuie un antrenor care sa se duca in vestiar si sa le zica jocatorilor ceva de genul

I want you guys to go out there and give it your best....NOW LET'S GO LOSE THIS GAME!!!