PDA

View Full Version : Cum atragem faristii pe Onlinesport?



ady51a
26th September 2005, 21:55
Am constatat, din pacate :no: , ca exista un grup foarte mic de utilizatori declarati suporteri ai Farului (tchibos, MikeBibby, FatFrumos, Klingon, the shark, Farist100%, pirlinho si scuze daca am omis pe cineva si il rog sa se aminteasca singur printr-un post aici), plus alti utilizatori suporteri declarati ai altor echipe care simpatizeaza intr-un fel si cu Farul (si ma gandesc aici la prietenii de la Steaua, Iasi si Cluj). :ok:
Ce parere aveti ?
De ce sunt asa putini faristi pe Online?
Exista propuneri pentru atragerea faristilor pe forum? :rolleyes:

Seahawk
26th September 2005, 22:12
nu stiu sincer... Tot ce putem noi sa facem...e sa postam in continuare si sa speram sa intre cat mai multi. Altfel, am putea sa ne suim intr-o masina sa umblam prin oras ca Sorin... "intrati pe net pe www.onlinesport.ro ...la threadul farului :D" :))

ady51a
26th September 2005, 22:18
:happy buna asta.
Eu sincer nu-mi explic. Din cate stiu eu in Constanta sunt foarte multe persoane tinere care au posibilitate sa intre pe net, operatorii de cablu au foarte multi abonati si numarul lor este in crestere constant.
Ori forumul nu este foarte promovat in Constanta, ori Farul nu prezinta interes ca echipa de fotbal. :rosu: :no: :mda:

desdemona
26th September 2005, 23:01
Pai puneti anunturi in net-cafe-uri, vorbiti cu supraveghetorii de acolo, nu cred ca ar avea de ce sa obiecteze :D
Sau vorbiti cu Sorin sa le zica alora de la galerie, e in interesul lor sa-si promoveze imaginea pe internet, sa nu se lase mai prejos fata de alti suporteri :D:D si dupa aia se mai duce vorba din gura-n gura :D Chiar si inca 5 daca s-ar mai inscrie si ar posta constant, tot ar fi ceva :P

Gonzo
26th September 2005, 23:13
pai cei din Ct tin cu Steaua de aia sunteti putini :D

sa vezi ca o sa fie mai plin stadionul la ei ca la voi :headbang:

desdemona
27th September 2005, 00:31
@gonzo, ce le stii pe toate :P ca un om mare :) Nu stiu cat de plin o sa fie stadionul, ca deja emotiile nu mai sunt aceleasi, dar eu sper sa fie plin! /hello

cocomic
27th September 2005, 01:56
de atras nu stiu cum ii atrageti, dar ar fi bine sa-i selectati pe aia care vin :D:D:D

nu de alta, dar mai nimeriti unul care e ratacit rau, si daca imi explica cineva cum se poate sa tii cu Farul si cu Dinamo deodata, tot respectul: claudio25ro (http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=4034)

desdemona
27th September 2005, 02:17
Asta m-am intrebat si eu de multe ori... dar nu am reusit sa inteleg fenomentul, chiar daca l-am vazut explicat la un moment dat si pe un thread de pe Suporter Dinamo (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=2751). Chiar nu se poate sa fii si, si........

Uite ce zicea acest claudiu acolo (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=141742&postcount=16):

pacat..ca nu pot tine in aceasi masura cu 2 echipe..adica FARUL si DINAMO...
... si continuarea (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=220461&postcount=24):

avand in vedere ca-s din CTA..deci tin cu FARUL
dar ptr. mine tot DINAMO ramane in suflet...
un scor egal era m-ai echitabil..ptr. mine
:)

Mi-am exprimat si eu pozitia pe acel thread, dar mai bine hai sa vedem alte... explicatii:

Trebuie sa recunosc ca si eu am catziva prieteni de cartier care sunt dinamovisti de cand ii stiu, dar in confruntarile cu Farul, mai intai de toate sunt constanteni.

Si in cazul meu la fel stau lucrurile, inainte de toate sunt roman, din Constanta si tin cu Dinamo. Va supara acest lucru? Fiecare are dreptul sa tina cu ce echipa vrea. Eu nu pot sa-i inteleg pe asa-zisii ultrasi constanteni care se duc in Ghencea sa sustina steaua. Pana acum nu mi-a fost dat sa vad suporteri care se mandresc cu performantele altei echipe decat cea pe care o sustin.
Cum de altfel nu pot intelege cum poti incuraja doua echipe in acelasi timp „tin si cu Farul si cu Dinamo“... aiurea! 100% sau deloc!
Hai Dinamo!

Si o ultima lamurire de la Farist100%, care a sustinut cauza faristilor (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=236359&postcount=59) pe threadul respectiv:

Nu e adevarat ! vin constanteni sa sustina steaua dar cei care vin sunt stelisti !nu faristi si stelisti cum ne numiti voi ! Iar Sorin nu a sustinut steaua niciodata , faptul ca e prieten cu cativa membri din galeria stelei , e alta treaba ! Eu il cunosc pe Sorin bine, si pana sa plec din tara mergeam meci de meci la Farul cu el si cu micutza galerie si niciodata noi faristi adevarati nu am atinut cu steaua ! In constanta sunt stelisti , dinamovisti poate si rapidisti dar noi ... cei pe care ii vedetzi meci de meci la stadion Legiunea marina formata din gruppo sud , blue boys si aria ultra suntem doar faristi !

@Coco, te-ai lamurit vreun pic? :evil: :cool: :)

Seahawk
27th September 2005, 07:17
Pfffff ce brambureala baiiii... Ori esti STELIST, DINAMOVIST...ori esti FARIST... nu exista nici un 50-50!
Eu tin cu Farul ...si ATAT! Ah, poate tin si cu Dinamo din cauza iubitei mele care e dinamovista=))) ...
In fine sunt nascut farist...si-am sa mor farist.. si mi-e greu sa-i inteleg pe cei care pot sa tina cu doua echipe din acelasi campionat deodata. Simpatii, mai merg uneori. Dar e o diferenta intre a simpatiza o echipa si a fii suporterul ei. Nu prea pot sa-i inteleg pe cei care sunt suporterii a doua echipe din acelasi campionat deodata... cum o mai veni si asta?!

Gonzo
27th September 2005, 10:56
de azi sunt suporterul tuturor echipelor din campionat.... prin urmare la vara voi sarbatori cucerirea unui nou titlu al echipei mele favorite /hello

cam asa gandesc cei care tin cu n-spe echipe... tin cu Farul sau ...., dar tin si cu una care ia sigur titlu, sa aiba si ei o bucurie... pe de-o parte, eu ii inteleg... tare naspa e sa nu iei nici un trofeu si sa nu aspiri niciodata la vreunul... :D

ady51a
27th September 2005, 11:01
Da, :D si toate echipele tale favorite retrogradeaza :D . Ce cosmar!!! :D :no: .
Forza (doar) Farul!!!

uti2102
27th September 2005, 11:01
... tare naspa e sa nu iei nici un trofeu si sa nu aspiri niciodata la vreunul... :D
Tu shtii cel mai bine :drak: :drak: :drak:

Gonzo
27th September 2005, 12:55
Tu shtii cel mai bine :drak: :drak: :drak:

noi anul asta luam campionatul... :D

iar cupe si campionate avem destule asa ca ai gresit persoana... te rog sa citesti performantele Universitatii de pe suporter Craiova sa vezi exact ce si cum.... avem 11 finale de cupa jucate dintre care 6 castigate... asa ca afirmatia ta nu are o baza real :degete:

ady51a
27th September 2005, 13:16
Aici discutam despre faristii de pe OLS si despre faristii care vor veni pe OLS nu despre duepul direct Steaua - Craiova. :ciocan:
Gata cu offtopicul pls. :galben: :nah:

cocomic
27th September 2005, 13:33
@Coco, te-ai lamurit vreun pic? :evil: :cool: :)

mai mult de o gramada :headbang: :D

ideea e simpla, in opinia mea: nu poti fi fanul declarat al mai multor echipe avand acelasi obiectiv... nu poti tine cu doua echipe din divizia A, care au acelasi obiectiv, pentru ca mai devreme sau mai tarziu apare un anumit conflict de interese :D

la fel se poate spune si despre asa-zisa sustinere a echipelor romanesti in cupele europene... da, daca au succes, merita respectata performanta, aplaudata cu fair-play, dar de aici pana a fi fan e cale lunga... sau poate imi explica dragii duplicitari cum e sa pupi miercurea ce injuri sambata, sau sa sa imbratisezi pe cel care cu 3 zile inainte te "scuipa".. :mda:

uti2102
27th September 2005, 14:13
Farishtii pot fi adushi pe forum doar daca echipa lor se va tzine tare in acest sezon shi va obtzine o mult dorita calificare in cupele europene de la anul.


iar cupe si campionate avem destule asa ca ai gresit persoana... te rog sa citesti performantele Universitatii de pe suporter Craiova sa vezi exact ce si cum.... avem 11 finale de cupa jucate dintre care 6 castigate... asa ca afirmatia ta nu are o baza real :degete:
Deci avetzi asha :
1 CAMPIONAT 1990-1991
2 CUPE 1990-1991 shi 1992-1993

E bine, te felicit ! :ok: Suntetzi doar la o lungime de Rapid in privintza campionatului shi pe picior de egalitate cu ei in privintza cupelor !
Alea 11 finale pe cand majestate ?! Pe vremea raposatului ?! Pai nu ne-ntzeleseseram ca alea nu se pun, ca erau manarii, furturi shi alte alea ?!

Gonzo
27th September 2005, 15:56
deci ai recunoscut ca avem si iti retragi afirmatiile :D

ady51a
27th September 2005, 15:58
Se pare ca trebuie sa ajung la :rosu: si sa va tai mesajele. :ciocan: .

Klingon
27th September 2005, 22:16
Farishtii pot fi adushi pe forum doar daca echipa lor se va tzine tare in acest sezon shi va obtzine o mult dorita calificare in cupele europene de la anul.

Corect.

Uite, cand Farul era in B si iesea mereu pe primele locuri as fi venit pe forumul asta (dar nu exista pe atunci). Dar dupa ce a intrat in A si a inceput sa adune puncte in tur ca sa le dea in retur, si sa vanda toti jucatorii mai rasariti, de ce sa mai fi venit eu aici? Sa spun ca iar au vandut astia un meci si iar a plecat cel mai bun jucator?

Acum epoca Garabet s-a incheiat si a inceput epoca Bosanceanu, care pare mult mai buna. Nu se mai trantesc meciuri si nu se mai vand jucatorii buni. Trebuie s-o tinem asa cativa ani, sa demonstram ca jucam din nou fotbal, dam goluri, avem ambitii. E important sa castigi, dar cate victorii chinuite cu 1-0 va aduceti voi aminte? In schimb nimeni nu uita un 4-6 cu Iugoslavia, un 2-5 cu Cehoslovacia, 3-2 cu Argentina, 3-0 cu Anderlecht, un 5-1 cu Everton, etc. Alea sunt meciuri de care iti place sa vorbesti la o bere sau pe un forum. Alea te aduc langa echipa si te tin acolo un campionat intreg. La ele se uita si bunica! Farul sa faca meciuri din alea si se va umple si stadionul si forumul. Pana atunci nu trebuie sa dramatizam, uite, nici la Dinamo - Rapid nu s-au umplut tribunele.

Seahawk
28th September 2005, 09:10
Sincer nu vad de ce ar intra lumea pe forum doar daca Farul ar avea rezultate. Ce sunt... "mercenari"?! suporteri ai echipei doar cand joaca bine? Pai inseamna ca aia nici nu sunt suporteri adevarati, si nici n-avem nevoie de ei. Daca esti pasionat, intri de bunavoie...sa schimbi o vorba doua cu alti faristi...indiferent de forma echipei. Cand castiga sunt ai nostri si-i iubim...cand pierd sunt tot ai nostri...si tot la fel de mult ii iubim, chiar daca-i criticam. Cu Farul pana la moarte ! /hello /hello /hello

ady51a
28th September 2005, 22:50
Asa gandesc si eu, dovada ca dupa o infrangere criticam pe cine "merita" sa fie criticat si relatam totul cu cat mai multa obiectivitate posibil.

Seahawk
29th September 2005, 03:56
Evident. Oricum e un inceput... de exemplu acum un an nu prea era nimeni aici pe thread-ul asta... N'aveam decat 2-3 subiecte mari si late... Ne dezvoltam...putin cate putin.
La fel cum Timisoara nu poate sa schimbe o echipe ce anul trecut se batea la retrogradare sa o faca anul asta sa ia campionatul, exact asa si forumul asta... se dezvolta..cu pasi inceti dar siguri :D :drak:

tchibos
1st October 2005, 18:40
raspuns la topic: cu FORTZA (Farul):ok:

adi_cta
3rd October 2005, 20:46
Marturisesc ca am ramas placut surprins de thread-ul Farului, este mult mai multa activitate pe acest thread decat in urma cu 7 luni si din cate vad mult mai multzi suporteri. Nu stiu cui se datoreaza acest fapt dar interesante sunt schimbarile facute.

tchibos
3rd October 2005, 22:08
ady51a e vinovatul iar noi ceilalti suntem complicii, speram ca dupa alte 7 luni sa fie si mai bine iar farul tot in top sa fie

Kooler
4th October 2005, 09:24
Atrasul suporterilor pe acest forum este aceasi "problema" ca ca atrasul suporterilor pe stadion. Nicaieri nu sunt destui. Farul si daca ar lua campionatul ar aduce cativa suporteri in plus

tchibos
8th October 2005, 01:25
vad ca incet incet pe forum incep sa mai apara suporteri ai Farului ...sa speram ca si la stadion se va intampla acelasi lucru

ultras^
14th October 2005, 14:52
admine iti zic eu cum sa atragi lumea...dar tre sa se termine taraniile pe aici...www.ultraswear.home.ro ala chiar e de utlrasi..e super beton..incercati toti

Rechinul Ucigas
14th October 2005, 18:22
acum sincer va spun dar daca eram in tara nici nu intram pe forum , sa discut despre fotbal etc sa imi sustin echipa aici , nu in nici un caz . Pe stadion eram , iar in timpul saptamanii pregateam coregrafii etc

tchibos
14th October 2005, 20:14
te asteptam in tara:)

b3bito
18th October 2005, 15:15
pei yo deja am atras 2

mila_nezu
23rd December 2005, 00:27
IN c-ta APROAPE toti care se pricep la fotbal tin cu una din cele 3 echipe bucurestene prin mass-uri putem po****riza forumul FORZA FARU` ANTI bucuresti FORZA NAPOLI

ady51a
23rd December 2005, 09:12
Nu stiu daca toti. Cel putin cei de aici tin numai cu Farul.

claudio25ro
17th April 2006, 02:11
ATENTIE LA NIKUL ASTA: FarulConstanta
Decat sa fiu ca el mai bine .... HAHAHAHAHA ...ce penibil e tipu... vrei sa-ti zic de ce simpatizez si Dinamo tinere (ca esti mai mic cu 3 ani.. dar la minte se pare ca esti cu mult mai mult)... din cauza unora ca tine care-i pupa-n (stii u unde...) pe unu si pe altu ... si pentru ca e cea mai hulita echipa din tara...si asta o recunosc..nu trebuie sa-mi ti u morala... prefer sa ma injure lumea (oricum eu imi vad de treaba mea) decat sa-i pup in ... si oricum nu-s toti ca tine in galeria aia (doar o f.mare parte) ...stiu si eu destui care mai sunt si dinamovisti si rapidisti si vin in galerie... Iar de Dinamo ce sa zic... cand vad un posibil blat sau ceva... spun frate pe fata..chit ca-mi sar si dinamovistii in cap... da macar am bunul simt sa recunosc ... si mai zici ca de 10 ani te duci la meciuri.. vai de capul tau ... poate pentru seminte si ziare frate...
PS: Ca sa fie Dinamo rivala de moarte a Farului trebuie consultata si tabara adversa, (PAREREA MEA care ESTE )... deci numai in capul tau si a altora ca tine e posibil asa ceva. A nu se confunda "dusman de moarte cu o mare antipatie.. poate chiar ura pentru uni". Singurul dusman de moarte a cainilor stie toata lumea cine este, deci ... tinere, ... iar esti penibil !!
Iar pentru desdemona...o inteleg ca simpatizeaza si Steaua asa ca sa ma scuteasca ... ;) Uite si dovada: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=2751&page=2

Kroenan
17th April 2006, 12:28
Eu nu l-am mai vazut pana acuma... Chiar daca are nick-ul asta eu nu sunt total convins ca e din Constanta
Pur si simplu e ceva ciudat legat de el, si de felul cum a aparut tocmai inainte de meciul cu Steaua