PDA

View Full Version : Ce mai face ......?



ady51a
26th September 2005, 21:22
Initiez acest Thread pentru a oferii informatii despre fostii jucatori ai Farului si care acum sunt in fotbal sau in alte domenii. Va rog sa va exprimati daca stiti cu ce se ocupa in momentul de fata jucatorul despre care s-a intrebat pe acest thread.

Imi permit sa incep eu cu 2 intrebari:

Ce mai face ... Gica Butoiu? :mda:
Ce mai face ... Marian Popa? :mda:


PS1! Sper ca acest thread sa fie un bun prilej de a ne aminti si de a-i trece in revista pe fostii componenti ai echipei Farul Constanta.
PS2! Am rugamintea sa nu se propuna un alt fost jucator pana nu s-a raspuns la intrebarea existenta, iar cel care raspunde sa nu fie acelasi cu cel care a adresat intrebarea. Multumesc anticipat pentru interes!
/hello tuturor celor care intra in joc.

ady51a
27th September 2005, 15:21
Eu stiu ca anul trecut Gica Butoiu era antrenor secund la divizionara C Rapid Ovidiu iar in mai a.c. a participat la liceul Eminescu la meciul dintre echipa liceului si echipa Gazetei Sporturilor impreuna cu 3 jucatori de la Farul si redactorii gazetei.
Gazeta Sporturilor
1. Rafael
2. Iovănescu
3. Iulian Apostol
4. Mihai Guriţă
5. Florin Paşcovici
6. Gheorghe Butoiu
7. Cristian Geambaşu (cpt)
8. Marius Mărgărit
9. Cristi Creţu
10. Rădulescu
11. Radu Oprişan

Seahawk
28th September 2005, 09:15
mai il stiti pe Popovici? Era fundas parca... libero. Sau Nitu ce mai apara, era cat casa...sau "piticul atomic" Ciurea ce-o mai fii facand :D

ady51a
28th September 2005, 11:12
Piticul atomic este antrenor secund la Vaslui, de cand a venit Rednic. A fost la meciul Farul - Vaslui aplaudat de galeria Farului.
Nitu era pe la dinamo antrenor cu portarii.
Popovici a fost vandut de Farul la Campulung pe o masina Aro cand a inceput sa joace prost la Farul.

Seahawk
29th September 2005, 04:01
:)) eh draq...cum a fost vandut pe un aro =))? Din cate-mi aduc aminte parca ajunsese si antrenor acolo...
Chiar, Badescu nu tot de la Campulung a venit la C-ta? sau fac eu confuzie...

ady51a
29th September 2005, 08:22
Ba da tot de la Aro a venit dar mai tarziu dupa vreo 2 ani. Da cum ai auzit pe o masina Aro papuc.

ady51a
12th May 2006, 23:34
Oare ce mai face acum Banica Oprea? Cu ce se ocupa?

arian18
23rd May 2006, 20:46
Da Grigorie Tudor care a dat golul victoriei in ultima secunda dupa ce a degajat covrig? Era meciul cu ceahlaul in anul care am retrogradat, tre sa isi aduca aminte cineva...

ady51a
23rd May 2006, 22:28
Eu imi amintesc de meciul ala cand arbitrul a tras tot meciul cu Ceahlaul iar in minutul 95 am dat noi gol prin tudor si s-a suparat tare de tot, Gheorghe Stefan "Pinalty" si acuza arbitrul dupa meci ca a fost furat:D

dorryn
24th May 2006, 15:22
da..zicea pinalty ca a primit gol in minutul 93 si 15 secunde si deci a fost furat deoarece s-au aratat numai 3 minute de la margine.N-o sa uit niciodata golul lui grigorie tudor.acum nu mai stiu nimic de el dar se transferase la fc arges.de ciurea as vrea sa stiu ce mai e cu el..a fost capitan se spunea despre el ca atunci cand prinde o zi slaba si echipa joaca la fel si invers.de banica oprea nu poti sa uiti si nici de golurile sale.nici de carabas sau abaluta despre care am inteles ca e coproprrietar alaturi de sorin la magazinul cu articole despre Farul.daca tot suntem la amintiri sa nu-i uitam pe cristi negru care ne-a bucurat de atatea ori si a pus umarul serios la promovarea noastra,pe axinciuc pe mocanu ..care ajunsese sa joace pe la medgidia din cauza lui alexa.acum cred ca a terminat-o definitiv cu fotbalul...chirea parca era pe la mangalia...
apropo`..dar de grig ce mai stiti?:) sa nu ziceti ca ati uitat de atacantul grigoras si de golurile sale..tineti minte.. Farul-steaua 3-0 (2 goluri grig) ce vremuri..

Napoletan
24th May 2006, 15:30
Da... ce vremuri! Niciodata nu va mai fi ca atunci, sunt convins. Nu am mai auzit nimic de Mircea Stan, stiu doar ca se transferase la Brasov (parca), de Mihai Stere, Toma... Imi aduc aminte cu placere de Gica Butoiu, un ronaldinho autohton. Stiu ca Axinciuc era sezonul trecut pe la Midia.

stanley_tiffo
24th May 2006, 16:51
cu adevarat niste vremuri foarte frumoase.....da va mai aduceti aminte de bratianu 2 alias PLUTO.....meciurile memorabile cand juca in prima repriza fundas iar daca jocu nu mergea il trecea varf.......sau de catalin anghel care mai stitzi ceva despre el ......respect pt totzi care au facut parte din aceea generatie si nu numai