PDA

View Full Version : Semifinala Cupa Romaniei



Balaci
7th March 2007, 19:51
Cu cine ati prefera sa jucam in semifinalele cupei Romaniei? Variante sunt Steaua si Rapid,pentru ca cele doua sunt cap de serie.

TaciAcolo
7th March 2007, 21:17
:headbang: ferefe de kkt cu Steaua ar fi ok adica am avea ceva sanse :)

Sergio_D
8th March 2007, 00:35
si eu tot cu Steaua vreau sa picam... :D

Hard
8th March 2007, 01:31
asa sa fie:D

Sergio_D
8th March 2007, 15:31
Cu Steaua, si ne calificam ! :yeah: :D

TaciAcolo
8th March 2007, 16:10
absolut :D i-am anihilat in tur la tg-jiu :evil:

Balaci
8th March 2007, 16:22
Iar acum is si mai varza decat in tur!

Sergio_D
11th March 2007, 13:37
1-1 cu Farul au facut saracii... sunt vai de capu' lor :happy

TaciAcolo
11th March 2007, 13:55
super sa picam cu ei in momentul asta :):)

Balaci
11th March 2007, 13:56
Cam miroase a finala pe la Tg Jiu:P

Balaci
17th March 2007, 04:57
Se pare ca evem meci cu Rapid pana la urma...:( Asta e,trebuie sa ii batem:P

Hard
17th March 2007, 05:23
o furati de o sa va usture fundul:)

Balaci
17th March 2007, 11:01
Vezi sa nu te usture pe tine fundul daca mai tot faci declaratii aiurea pe forum:D
Din cate vad eu,suntem in crestere de forma,am putea face o surpriza cu Rapidul,de ce nu?Macar egal in timpul regulamentar si sa ii batem la penalti-uri.

TaciAcolo
23rd March 2007, 00:36
În cupă la Timișoara

Cum Pandurii și Rapidul nu au căzut de acord cu privire la locul de disputare a semifinalei Cupei României, Federația Română de Fotbal a decis ca acest joc să se joace la Timișoara. „Noi am propus de la bun început Timișoara, dar rapidiștii ar fi vrut să mergem la Ploiești. Nu am fost de acord, mai ales că suntem echipa organizatoare a acestei semifinale”, a declarat președintele pandurilor Marin Condescu. Scopul giuleștenilor era să aducă meciul cât mai aproape de capitală, astfel încât cât mai mulți suporteri rapidiști să vină la meci și să-i încurajeze pe jucătorii lui Răzvan Lucescu. Ieri FRF-ul a dat curs propunerii venită din partea oltenilor, așa că meciul din semifinale dintre Pandurii și Rapid se va disputa la Timișoara.

Si la timisoara sunt ca acasa ..da asta e ii batem acolo :D

Balaci
23rd March 2007, 00:40
Lasa,cred ca o sa fie si destui gorjeni la meci,mai ales ca in Timisoara avem foarte multi studenti(cateva mii bune de gorjeni)asa ca...:ok:

TaciAcolo
23rd March 2007, 00:42
da,da stiu cateva camine pline cu studenti gorjeni sper sa vina la meci :) ....

Balaci
23rd March 2007, 00:49
Poate dau si eu o tura prin Timisoara daca stau bine cu scrisul licentei:cool:

tsunami2
23rd March 2007, 10:43
I-am paralizat la Timisoara pe RAPID!!!!!!!!!

tsunami2
23rd March 2007, 10:45
Timisoara e cu noi!!!!!!!:yeah:

TaciAcolo
23rd March 2007, 11:56
sa speram :D

Sergio_D
23rd March 2007, 15:16
mai tsunami, daca tii cu Steaua, iti recomand sa scoti de la Location Tg-Jiul... :no:

Balaci
25th March 2007, 11:55
Acum avem si portar de valoare europeana,asa ca avem un atu in plus:D

olyyxy
28th March 2007, 00:39
bat toti colegi de la facultate daca nu vin cu mine sa faca galerie la meciul cu rapid:D

Sergio_D
28th March 2007, 00:42
asa maaa!!! :yeah:

Bine ai venit p'aici! Sedere placuta si cat mai lunga ! :lol:

TaciAcolo
28th March 2007, 00:48
bat toti colegi de la facultate daca nu vin cu mine sa faca galerie la meciul cu rapid:D

semneaza aici :D olyyxy http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=81175&page=5

Balaci
28th March 2007, 00:50
@olyxxy:esti student in TM?sau?

Sergio_D
28th March 2007, 00:50
:happy la asta ma gandeam si eu :happy

Balaci
3rd April 2007, 11:42
Incep sa cred ca avem sanse din ce in ce mai bune sa intram in UEFA,cu conditia sa invingem in semifinale pe Rapid(si cred ca finala am juca-o cu Steaua).

Hard
3rd April 2007, 11:47
succes :ok:

Balaci
3rd April 2007, 11:59
Multumim la fel,pentru locul 2 in campionat:D

Sergio_D
7th April 2007, 22:51
Rapidul nu mai joaca prea grozav in ultima vreme... sper sa o tina tot asa pana la meciul de Cupa :lol:

TaciAcolo
13th April 2007, 15:45
Timișoara, sub asediu

Meciul anului pentru echipa lui Eugen Neagoe se va juca joia viitoare la Timișoara. Pandurii au ajuns în premieră în semifinalele Cupei României, așa că partida cu Rapid este un eveniment foarte important și va fi abordat așa cum trebuie. Considerați organizatori, oltenii s-au deplasat zilele trecute la Timișoara pentru a pune la punct toate problemele ce țin de organizare. Astfel, s-a stabilit că se vor pune în vânzare 12.000 de bilete la tribunele I și a II-a, urmând ca sectoarele de peluze să fie rezervate suporterilor celor două echipe. Un bilet la una din cele două tribune va costa 10 lei, intrare generală.
Altfel, peluza nord va fi repartizată pandurilor, în timp ce peluza de la tabela de marcaj va fi ocupată de suporterii giuleșteni. Astfel, s-a decis ca fiecare galerie să primească în mod gratuit câte o mie de bilete la peluze, aceste fiind distribuite de oficialii ambelor echipe în localitățile de unde provin. Așa că, la Târgu Jiu, aceste tichete gratuite se vor găsi la sediul clubului până marți la prânz, unde pe bază de buletin vor fi oferite suporterilor care vor merge la meci. Deja pe adresa clubului gorjean au venit cereri din partea ortacilor din Motru, Rovinari, Mehedinți și Mătăsari, în total peste trei sute de suporteri.
Totodată, s-a luat legătura cu doi studenți gorjeni din Timișoara care au anunțat că până marți vor definitiva lista cu tinerii gorjeni care vor merge pe Stadionul Dan Păltinișanu pentru a încuraja Pandurii.


oare cati olteni sunt in Timisoara:D ..pacat niciunu pe ols

Sergio_D
13th April 2007, 21:41
ba da, era olixy (parca asa :D )

TaciAcolo
16th April 2007, 12:40
Semifinala Cupei României

Pandurii Târgu Jiu - Rapid București

Joi 19 aprilie, ora 20:45,
Stadion Dan Păltinișanu din Timișoara
- S-au pus în vânzare 12 000 de bilete la prețul de 10 RON;
- Galeria echipei Pandurii beneficiază de 1000 de tichete gratuite;
- Pentru suporterii pandurilor a fost rezervată Peluza Nord;
- Lovitura de începere a jocului dintre Pandurii și Rapid va fi dată de Romulus Buia, fost jucător al echipei Pandurii;
- Suporterii care vor să se deplaseze la acest meci în mod organizat pot intra în posesia tichetelor gratuite de la sediul clubului Pandurii până marți inclusiv.
- Luni și marți se vor găsi la vânzare bilete la sediul clubului Pandurii din Târgu Jiu iar miercuri și joi se vor vinde doar în Timișoara.

Balaci
16th April 2007, 12:44
Se apropie marea data!:)