PDA

View Full Version : Etapa a opta: FC Vaslui - FC National



Bancaru
26th September 2005, 12:24
Sambata, 1 octombrie ne ducem la Vaslui, pe domeniul arabil al lui Porumboiu. Sperantele sunt de 2 bani, of, in fata unei nou promovate care are un singur punct. Asta este. Cred ca mai mult o sa scriem aici chestii legate de posibilele schimbari de la club, daca vor fi. Sa incercam si cateva pareri (sper ca nu de rau).

miril
26th September 2005, 14:20
Meci greu, mai ales ca Porumboiu a insemantat mult si a cules putin pe...ploaia asta. E timpul (ne)favorabil, pentru el, de a-si aduce aminte de relatiile pe care le are in arbitraj, daca este nevoie, chit ca nu se are prea bine cu Monsieur Noelesco. Din inima, sper, ca o vom face ca la Marasesti. Cat despre ratiune, mai bine nu o bag in...seama.

krapulax
26th September 2005, 14:48
un egal, ca nu prea vad eu sa facem 3 victorii consecutive afara.

Bancaru
26th September 2005, 18:01
Dar nici 2 egaluri la rand. Un lucru e cert. Una din cele trei variante va fi. Daca ramane Necula, tind sa pun ceva ce ma amaraste la suflet.
Stau si ma gandesc... Au zis: "nu va fi antrenor roman". Asa au zis. Deci cin' sa fie, cin' sa fie? Ce asteapta? Iata ca Oli e ancorat in sinergia faptelor la Timisoara, ba mai mult, eludeaza meandrele concretului, odata cu el si Iancu de Beragsau. Duna nu are oferta. Oricum, e roman. Lacatus... nu e roman si mi-e tare teama. Bergomi...

alamar
27th September 2005, 10:22
Batem la ei ca la fasole (chiar, Porumboiu cultiva si fasole pe acolo?) Ne merge mai bine in deplasare, iar Vasluiul este inca departe de lumea dezlantuita. Si cand ma gandesc ca asa am spus si despre Jiul...
P.S. Lacatus este aroman?

Bancaru
27th September 2005, 10:26
Alamar, ma bazez pe otpimismul tau feroce.
Lacatus e arrom. Cel putin asa zic si regele Cioaba si Medelin Voicu. Nu iti aduci aminte ca il voiau antrenor la selectionata rromilor? Iar el a spus ca nu zice nu, daca oferta este buna. Nici eu nu as zice. Mai rau e cand trebuie sa dai cu capul in mingea aia de aur masiv de 14K.

be@
29th September 2005, 12:47
FC Vaslui - FC Naţional, ora 15.00
Arbitri: Robert Dumitru - Zoltan Szekely, Miklos Nagy - Horia Abrudan
Observatori: Alexandru Popescu, Mircea Neşu

Bancaru
30th September 2005, 12:34
Parca la meciul cu Soprtul a mai fost Szekely. Sa speram ca e de bun augur, desi la ce miscari de trupe, bani si actiuni sunt la noi... In plus tot NU AVEM ANTRENOR!!!!!!!!

alamar
30th September 2005, 13:59
... In plus tot NU AVEM ANTRENOR!!!!!!!!

Nu avem nevoie, suntem prea buni...la suflet. De ce sa nu ia si amaritii aia din Vaslui 3 puncte, ca daca nu de la noi atunci de la cine? "Sa-i imbracam pe cei goi" este noul slogan in voga.

Bancaru
30th September 2005, 15:22
Pe cei goi, da, pe cele goale, nu.

be@
30th September 2005, 18:29
Catalin Necula cere jucatorilor Nationalului sa uite meciul cu Jiul

Inaintea partidei de maine cu FC Vaslui, antrenorul interimar al lui FC National, Catalin Necula, a declarat ca spera ca elevii sai sa uite semi-esecul din ultima etapa, din meciul cu Jiul Petrosani, pentru a obtine un rezultat bun in dauna echipei antrenate de Mircea Rednic.
Antrenorul lui FC National nu-i va putea folosi maine la Vaslui pe Alin Panc si pe Ciprian Mozacu, ambii accidentati.

Totalsport

Bancaru
1st October 2005, 11:27
Catalin e un bun sfatuitor. Imi aduc aminte ca inainte de meciul cu Jiul jucatorii nostri au fost montati de catre antrenor printr-o mica povestire: Jiul e pe val, sunt buni in deplasare, au un nou director tehnic, sunt rai, e greu, mi-e frica. Bravo!

Bancaru
2nd October 2005, 18:55
Zero la zero.