PDA

View Full Version : FC Brasov - Dunarea Galati



Darkslowstar
26th September 2005, 11:51
Al doilea meci consecutiv pe teren nostru, speram a 4- a victorie consecutiva.

micutzu
26th September 2005, 12:45
DOAMNE AJUTA !!! :)
Sa fie si cu schimbare de lider (adica voi pe 1)

Darkslowstar
26th September 2005, 14:06
Schimbarea de lider e mai probabila in etapa viitoare, cand Ceahlaul vine la Brasov si joaca cu Forex, echipa puternica, cu victorii in ultimele 4 meciuri! si noi jucam in "deplasare" la Precizia Sacele. Etapa aceasta folcoristii joaca acasa cu Altay Constanta (parca, oricum o echipa constanteana). Poate totusi fac o surpriza constantenii la PN.

jay
27th September 2005, 20:17
N-ar trebui sa ne incurcam acasa, dar nu zic hop pana nu sar groapa.

Darkslowstar
28th September 2005, 10:35
Sa nu cobim, ce zici? :D
E posibil sa ajung we asta pe la Brasov, daca nu, oate ajung we viitor la Sacele, sa-i mai vad pe baieti. Desi saptamana viitoare meciul mai interesant este Forex - Ceahlaul.

DIXX
28th September 2005, 17:44
De ar veni Bajko si apoi Il Luce jr cum se spune in presa ar fi beton dar nu prea cred ca pleaca de la Rapid.

micutzu
28th September 2005, 17:49
Il Luce jr. ? Vedeti voi dupa meciul de maine cu Liverpool.

Darkslowstar
28th September 2005, 18:30
Amigos, e un thread separat pe FC Brasov despre Luce jr. Nu vreti sa vb acolo, ca maia avem si noi nevoie de cateva sute de posturi sa promovam pe prima pagina. Pls

Aveti aici linkul, sa nu va mai obositi sa cautati :D:

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=378962#post378962

Darkslowstar
1st October 2005, 14:33
Am batut cu 2-0 goluri Vasiliu (gogheterul nostru) si Sandor. Spre deosebire de alte meciuri n-am mai dat emotii suporterilor, primul gol cazand in minutul 14. Din pacate si Ceahlaul a batut acasa cu 3-2 pe Altay Constanta si se mentine in frunte. Dar etapa viitoare merge la FOREX!
Forex si Precizia au luat bataie. Parca de Forex nu-mi pare asa rau, ca erau cam aproape de noi :)

t.b.
1st October 2005, 14:40
Nu pe Altay a batut Ceahlaul eu parca asa am vazut, in fine, felicitari pentru victorie :ok:

Darkslowstar
1st October 2005, 14:43
Si tu ai dreptate frate :). Multumim de felicitari, pe care le meritati si voi. In ritmul asta o sa fiti promovati la iarna. Doar Gazul a ramas pe baricade, Bihorul se afunda.

jay
1st October 2005, 14:55
Noi am batut lejer, moldovenii iar au primit penalty-uri, doua de data asta. Fantastic, razesii astia meci de meci primesc lovituri de la 11 m, iar noi n-am avut nici macar un penalty acordat in 7 etape!!!
Urmeaza schimbarea de lider!

DIXX
1st October 2005, 15:41
Nici nu ne trebuie penaltiurile lor.Decit sa fii milog si sa cazi in careu la fiecare ciupitura mai bine jucam pe bune doar sintem ardeleni.Felicitari U pt victorie si imi pare sincer rau pt fratii de la UTA, sincer sa fiu nu stiu ce se intimpla acolo.
FORZA TRANSILVANIA!!!

RedBaron
1st October 2005, 18:21
Discutii despre meciurile din aceasta etapa pe acest subiect. Exceptie meciuri considerate derby care au subiect separat*

Etapa 8 (8 octombrie):
FC Bihor - Gaz Metan*
FCM Reşiţa - Liberty Oradea
Unirea Dej - Corvinul
CFR Timişoara - UTA Arad*
Sânnicolau - Min. Lupeni
"U" Cluj - Unirea AI*
Olimpia SM - Gloria II

ISCT sta.

RedBaron
1st October 2005, 18:32
Doua din cele trei echipe cotate cu sanse mari la promovare la inceputul sezonului, se intalnesc in etapa a 8a.
Daca Bihorul vine dupa o serie de rezultate slabe, Mediasul se mentine in fruntea clasamentului.
Pentru unii Bihorul este iesita deja din lupta pentru promovare, dar un nou insucces ar garanta probabil acest lucru.
Discutii despre acest meci pe acest subiect.

rasheedkpenny
1st October 2005, 20:57
Ar fi frumos ca FC Brasov si Forex sa fie primele doua echipe din Serie. Cred ca ar muri Pinalti de ciuda! Poate ne surprinde Forexul cu o victorie cu folcloristii, desi e putin probabil, dar s-au vazut si mai si...

Pe de alta parte, daca merge Brasovul in A, trebuie sa se bage bani seriosi pentru jucatori... altfel nici o sansa! :(

bihoreanul
1st October 2005, 21:05
Cred ca FC Bihor va castiga.Cu toate ca rezultatele din ultima perioada nu ne prea indreptatesc sa speram,sunt convins ca vom castiga deoarece nici Gazul nu prea straluceste,iar pt noi e vital sa ne mentinem in plasa liderului ,probabil vom avea si alt antrenor si alta tactica.

jay
1st October 2005, 21:23
Rasheed, la capitolul bani Copos, de exemplu, e un biet copil de mingi fata de Niculaie. Si nu e Nico singurul om avut din judet, dar partea proasta e ca la noi Tucunel s-a gasit sa-si faca jucaria lui, cel de la Poiana Marului cu Sergiana nu e lasat sa se implice prea mult, Manta a fost indepartat (ma rog, se pare ca mai are niste actiuni la club)...

Pe de alta parte... Bani seriosi zici? Chiar si acum fotbalistii nostri sunt platiti la nivel de Divizia A! Nu lipsa banilor ne-a facut sa retrogradam. Exista posibilitatea, infima, ce-i drept, sa ratam promovarea. Motivele? Deocamdata doar doua:

1. Nae Manea e antrenor de Unirea Dej, club unde si-a facut "mutulica" de altfel bine meseria. Nu spun ca fostul maidanez Multescu ar fi fost vreo mare valoare...
2. Lotul e subtirel, zau...

Avem echipa, avem valoare, batem la Precizia-n deplasare!:)

jay
1st October 2005, 21:26
Desi nu ma prea pricep la pronosticuri, am votat X. Oradea vine dupa o serie neagra, Gazul trage la promovare... Cand doi se bat, "U" castiga!;)

t.b.
2nd October 2005, 00:35
Asa sa fie cum zici tu Claudiu :D
Si eu am votat tot X, dar parca ar fi mai bine daca ar bate Bihorulu :rolleyes: Mediasul pare mai periculoasa...
Ce o fi o fi, oricum daca noi castigam toate meciurile suntem promovati :D

Angelina Jolie
2nd October 2005, 06:23
Bihoru' ma dezamageste ca si anul trecut. Sper sa bata Gazul si aialalti sa piarda la baraj ca vad ca nu prea are cine sa ii intreaca.

t.b.
2nd October 2005, 19:27
No, pana acuma ziceai ca retrogradam, acuma deja prindem baraju :happy inca vreo 3 etape si o sa recunoasti pana si tu ca suntem favoriti la promovare :ok:

Sunt sigur ca Mediasul nu castiga meciul asta, cel mai probabil va fi egal, adica vom castiga noi :)

Angelina Jolie
2nd October 2005, 21:04
Ma si daca ati promova nu ar fi asa rau. Daca la anul va tragem 2 batai asa ca acum 2 ani alea ma fac mai mult decat o victorie pe Ghencea cu Steaua. Dupa aia 2 ani is fericit.
Dar nu va fi cazul. Indata se gata benzina la Yutongu' ala si o data cu el va duceti si voi de rapa. Deja jucati din ce in ce mai prost. Sunteti pe duca.
DESFIINTAREA!

t.b.
2nd October 2005, 21:13
Vezi ca esti off-topic :D

Nu se gata benzina la Yutong ca are rezervor d-ala mare :D

Deci acuma admiti si varianta ca noi vom promova, felicitari, faci progrese vizibile :D
Si stai tu linistit ca nu o sa mai aveti norocul pe care l-ati avut la ultimele meciuri directe, nu o sa mai arbitreze caricatura aia de salomir si nici nu o sa ne mai egalati voi in prelungiri :headbang:

zuzubuoy
3rd October 2005, 12:26
Da' parca exista un thread cu "Cine promoveaza din B3?"! Sau gresesc??!!

On topic: 1x2, desi in poll am pus 1...(deh! era culmea sa pun x sau 2!)

Darkslowstar
3rd October 2005, 12:43
Rasheed, eu in locul conducerii nu as mai cumpara jucatori ci as promova tinerii nostri. Avem o generatie de exceptie la varsta de 18-20 de ani, care nu au nevoie decat de ceva meciuri tari in picioare pt a castiga experienta: VASILIU, Dedu, Poverlovici, RADUTOIU, Cilean etc. Acestia sunt numai cei care au confirmat, mai sunt si altii, numai sa-i vada cineva. Radutoiu freca mingea la satelit pana in vara, si acum este cel mai constant jucator al nostru. Si pt cine nu stie este juniorul impus de actualul regulament! pe langa ei mai sunt jucatori cu experienta, destul de buni: Dossey, Bodea, Dragulin (foarte bun), C. Prodan. Mai sunt ceva gauri la centru, dar sper ca la revenirea lui Isaila si Peres (desi asta e atacant) sa le umplem.
Antrenor ne trebuia noua, ca ceva fotbalisti avem. Echipa inca e insuficient rodata, ce noroc (;)) ca avem aceste 4 meciuri consecutive in Brasov, nu mai pierdem timp cu deplasari si putem sa mai facem lejer 6 puncte si sa speram ca folcloristii sa mai piarda ceva puncte. Hai Forexu'!

micutzu
3rd October 2005, 13:54
Nici Gazul nu sunt prea rasariti dar profita de orice oportunitate ii da adversarul. Nu exclud nici revenirea Bihorului, deci iti dau dreptate : 1x2.

Darkslowstar
3rd October 2005, 15:15
F.C. PRECIZIA SACELE - F.C. BRASOV S.A.

F.C. S.A. BOTOSANI - S.C.F.C. GLORIA BUZAU S.A.

F.C. DACIA UNIREA BRAILA - F.C. CALLATIS MANGALIA

F.C.M. TARGOVISTE S.A. - F.C. PETROLUL MOINESTI

F.C. LAMINORUL ROMAN - F.C. CETATEA SUCEAVA

F.C. ALTAY CONSTANTA - C.S. MIDIA NAVODARI

C.S. FOREX BRASOV - F.C. CEAHLAUL S.A. PIATRA NEAMT

F.C.M. DUNAREA GALATI - C.S. PORTUL CONSTANTA


Meciurile etapei sunt Forex - Ceahlaul si derby-ul brasovean Precizia-Steagu'. Sa speram ca sambata o sa trecem in frunte.

Darkslowstar
3rd October 2005, 15:20
ETAPA 8 SAMBATA 08/10/2005



S.C.F.C. PETROLUL PLOIESTI S.A. - C.S. MINERUL MOTRU

C.S. OTOPENI - C.S. INTER-GAZ BUCURESTI

C.S. DACIA MIOVENI - A.S. F.C. ASTRA PLOIESTI

DINAMO 1948 S.A. BUCURESTI II - A. F.C. RAPID II BUCURESTI

F.C. CARACAL - C.S.M. RAMNICU VALCEA

S.C. JUVENTUS BUCURESTI - F.C. SIBIU

F.C. DUNAREA GIURGIU - F.C. DINAMO POIANA CIMPINA

S.C. UNIVSTIINTA FOTBAL CRAIOVA S.A. - F.C. UNIREA VALAHORUM URZICENI

Discutii si pronosticuri pe acest thread. :ok:

jay
3rd October 2005, 15:36
Astazi am aflat ca patronul de la Forex a facut parte din generatia de aur a stegarilor, a fost coleg de echipa cu Adamache, Pescaru, Györfi, Anghel, Serbanoiu si celelalte legende. In conducerea clubului Forex este si Irinel Manta, organizator de competitii nea Ilie (cel care a ocupat aceeasi functie zeci de ani pe "Tineretului"), antrenorul clubului "padurarilor" este o alta fosta glorie stegara, Adi Harlab, multi jucatori de la Forex au crescut la clubul fanion, in concluzie, macar asa sa ne ajute, invingandu-i pe iobagi!!! Atata timp cat isi vad lungul nasului, isi fac datoria de clubul numarul 2 din Brasov, ii las in pace pe Forex. Nu cred ca vor avea tupeul sa traga la promovare.

Noi batem sigur la Sacele!

jay
3rd October 2005, 15:43
S.C. UNIVSTIINTA FOTBAL CRAIOVA S.A.? Hai ca SC-ul si SA-ul le inteleg, dar restul... Asta e numele clubului din Banie?:mda:

DIXX
3rd October 2005, 16:30
Singurul care e impotriva stegarilor de la Forex e Coman care nu mai vrea sa auda de FC Brasov iar cu Precizia nu cred ca va fi un meci usor,blat in nici un caz.Mi-am schimbat parerea despre Forex dupa ce toata vara am tras de fiare acolo,toata lumea e prietenoasa acolo de la patron la femeie de servici.Chiar si la meciurile de verificare de pe ICIM Tucunel venea inbracat modest si statea in mijlocul spectatorilor impreuna cu niste copii de la fotbal iar Nicolae cind venea se aseza impreuna cu Mandoca la o masa special amenajata pt ei,nu baga in seama pe nimeni si nu salutape nimeni cade obicei.Ma uitam la Tucunel ce fata de om bun avea fata omului care e pregatit sa sara oricui in ajutor si regretam ca nu e la noi.

Darkslowstar
3rd October 2005, 17:36
Singura chestie care nu-mi place la Tucunel este ca e pedeserist (pres org mun Brasov), deci nu e el atat de bun cat se da. Sincer, am fost un pic usurat ca Forex a luat bataie a Constanta, altfel erau un pericol pt noi si poate veneau la meciul cu folcloristii cu nasul pe sus. Au nevoie de multa munca si determinare sa bata Ceahlaul si cred ca dusul rece le-a prins bine.
Cat despre meciul nostru la Sacele, sunt de acord ca e un meci greu, dar trebuie neaparat sa batem. Sper totusi ca sacelenii nu vor muri cu noi de gat. Atata le trebuie!

Darkslowstar
3rd October 2005, 17:42
Astea sunt numele oficiale ale echipelor de fotbal, asa cum apar ele pe situl FRF. De aceea nici nu le-am mai modificat, sunt interesante asa cum apar ele acum. :)

Interesant la etapa asta e ca Motru se duce la Ploiesti, la Petrolul! Sa vedem cum vor juca etapa asta, dupa ce presa a acuzat un blat la meciul dintre Motru si Stiinta.

corto
3rd October 2005, 17:45
Petrolul - Motru 1 (din pacate)
Otopeni - Intergaz 1
Mioveni - Astra 1
Dinamo II - Rapid II 5-2 :P 1
Caracal - Valcea 2 (nu inca dar curand o sa ia si V bataie de la careva)
Juventus B - Sibiu x
Dunarea G - Poaiana C 1
FCSASCSRLIMPEXUNIVSTIIOBLEMITICRAIOVAETC - Unirea 1 :ok:

dragosblue
3rd October 2005, 17:45
Astea sunt numele oficiale ale echipelor de fotbal, asa cum apar ele pe situl FRF. De aceea nici nu le-am mai modificat, sunt interesante asa cum apar ele acum. :)

Interesant la etapa asta e ca Motru se duce la Ploiesti, la Petrolul! Sa vedem cum vor juca etapa asta, dupa ce presa a acuzat un blat la meciul dintre Motru si Stiinta.
care presa ???

corto
3rd October 2005, 17:48
Dark, singura presa care a vazut blaturi e GSP ... si antena, tot un drac. Ei au mai vazut blaturi etapa asta ... a fost chiar un zvon ca Manchester a cumparat un joc de la echipa de polo din Liverpool si astfel au reusit sa-i bata desi Nistelroy nici macar nu stie sa innoate ... din fericire asta n-au mai publicat-o. Si daca GSP-ul e un etalon de orice, in afara de lipsa de bun simt ....

Darkslowstar
3rd October 2005, 18:03
Pai daca GSP si Antena au spus asa ceva, inseamna ca m-am exprimat corect. Te rog sa observi ca eu nu m-am grabit sa trag vreo concluzie si nici nu ma pot pronunta intrucat nu ma pot baza doar pe GSP. Sincer, la ce scandal a fost intre Condescu si Mititelu asta vara (dar si acum) ma cam indoiesc.

corto
3rd October 2005, 18:14
Nici n-am zis ca te-ai grabit sa tragi o concluzie ... Am facut un comentariu. Au fost multe presiuni la meciul asta, atfel Lung nu se mai grabea sa dea cu demisia ... Un chestie interesanta a zis Lung: ca el nu accepta ca cineva sa se ia de faimila lui ... hmm, unde joaca Tibi Lung? Oricum eu astept cu interes evolutia Motrului la Ploiesti, si sunt curios ce se va petrece si la Caracal ... doua cluburi care au o anumita legatura cu Universitatea are putea sa ne ajute mult in etapa asta.

Darkslowstar
3rd October 2005, 20:00
Sambata 8 octombrie Craiova joaca primul meci impotriva unei contracandidate (cel putin pe hartie), Unirea Valahorum Urziceni, formatie care se spune ca trage la promovare. Eu unul mizez pe 1 solist.

DIXX
3rd October 2005, 22:30
Tin minte ca ultima oara cind a fost Steagu in B au venit tot orasul cind s-a jucat pe Tineretului,aveau o galerie mai mare ca a noastra si au tras cu dintii tot meciul si sincer cred k nici acum n-o sa fie altfel pt k pt ei meciul cu noi e a unul cu Real,sint tzaranoi fara prea multe in cap.Forex a luat bataie la Constanta dar in ziar scria k au dominat tot meciul.

Darkslowstar
4th October 2005, 11:16
Pai noi intotdeauna am avut o galerie mica in B, din cate tin eu minte. Dar nu-mi aduc aminte sa fi fost atat de mica ca acuma.
Chiar daca trag cu ghiarele si cu dintii tot ar trebui sa-i batem fara discutii, pt ca sunt o echipa slabuta, fara mari pretentii. Si publicul ar trebui sa tina cu noi, din motive evidente.

Siljanoski
4th October 2005, 15:43
Batem, sper.

micutzu
4th October 2005, 17:09
Oho ! asa am zis si eu saptamana trecuta si m-am fript. Eu raman la 1x2
Ce e sigur e sigur :D

zuzubuoy
4th October 2005, 17:20
Eu totusi imi schimb pronosticul!
1 2!
Fiinca x nu e bun pt. nimeni. (doar pt. clujeni)
Asa ca ori la bal, ori la spital!!!

FORZA BIHORU'!!!

corto
4th October 2005, 19:36
Victoriiiiiiieeeee! Asta ca sa fie 2 posturi. Dark, nu cred ca e cazul sa deschizi topic pentru meciurile Universitatii, n-am vazut urzicenishti/urzicenieni pe forum, si inca mai exista subforumul Craiovei pe suporter.

2-0 pentru noi. Salih intra in ultimele 20 de minute si da doua goluri :P

stefanm14
4th October 2005, 21:22
echipa buna ..dar totusi cam la nivelul lu' dunarea giurgiu (pe care i-am dominat ).....contracandidata doar pe hartie, in acest moment sanse reale au decat craiova, valcea si petrolu ... restu au cam pierdut startu :P ... petrolu e totusi favorita la locu 2...ca deh, are bercea cu ce :D

stefanm14
4th October 2005, 21:26
ce-ai ma ..scrie raspicat DIVIZIA B ...... bine, acum stim cu toti ca universitatea ar trebuie sa fie in A ..da deh :P

stefanm14
4th October 2005, 22:27
e un meci mai important...ma rog ...cred ca amandoi am exagerat..gata sa vorbim despre meci ..........

p.s : we live in a free country :D si nu vad ce jignire e in "ma " astia mai batrani ca mine :P peaceeeeeee

RedBaron
4th October 2005, 22:40
Meci considerat derby, postati sau ignorati, faceti cum doriti. Daca sunteti jigniti pe acest topic, folositi butonul report bad post.

apparte
5th October 2005, 02:03
Revenirea lui Ion Marin inseamna un X cat casa!Asta este,eu unul nu mai calc pe-acolo!Raman sa vad meciurile la TV,nu mai tre' sa ma trezesc dimineata:D !Si oricum,nu vreau sa-mi stric ziua de sambata pt inca o tura de nervi!Am altceva de facut:) !

Ravelly
5th October 2005, 02:14
topicul nu-si are rostul...mai exista ceva in afara de 1 solist?

Siljanoski
5th October 2005, 10:13
Lasa ma, ca ii prindem pe contraatac, ca de construit...cu Sapaliga nu se prea pune problema!

zuzubuoy
5th October 2005, 12:58
Sincer, pe mine nu ma mai intereseaza spectacolul, doar sa castigam!!!

FORZA BIHORU'!!!

Darkslowstar
5th October 2005, 13:18
Off-topic: politica este intradevar sa se deschida threaduri pt derby-uri, dar se lasa la latitudinea moderatorilor care sunt acestea (meciurile Brasovului sunt un caz special ;)). Decizia imi apartine 100%, nu este inspirata de nimeni. Stiu ca exista prob si pe forumul Craiovei un astfel de subiect, dar am considerat necesar sa deschid aici un astfel de subiect. Cat timp discutiile sunt la un nivel civilizat si nu sunt complet off-topic nu o sa intervin decat in calitate de simplu user (chiar ma gandesc sa restaurez unele posturi sterse de colegii mei :D). Cei care ma cunosc stiu ca, desi am avut unele frecusuri cu unii olteni, eu simpatizez Stiinta si pe suporterii ei. Cine vrea sa posteze aici este binevenit, cine nu, este problema lui.

On-topic: nu sunt sigur daca acest meci poate fi numit derby, diferenta dintre Stiinta si Unirea este ca de la cer la pamant, dar este primul meci in care intalniti un adversar cu oarecare pretentii, si chiar o eventuala candidata la promovare. Pana acum ati intalnit doar adversari usori, acesta e primul meci ceva mai adevarat, zic eu.
Si eu merg pe 1 solist, dar sper ca Urziceniul sa ofera o replica tare, pt ca numai asa poate creste echipa tanara pe care o aveti, cu meciuri tari.

corto
5th October 2005, 13:25
:ok: Dark! Si sa dea domnul sa promoveze Craiova, Brasovul, UTA si U Cluj ca sa avem despre ce derby-uri sa vorbim la anul :D

Darkslowstar
5th October 2005, 13:50
Edmond, mi-ar parea rau sa nu te mai vad aici. Stiu ca nu va prea plac intrusii la voi, de aceea am deschis aici, sa poata sa scrie linistiti si non-oltenii cu interese legate de Stiinta, cum ar fi prietenii de la Iasi :ok:. Nu vad nici o problema sa fie threaduri si aici si la voi, :)

Daca aveti probleme cu Divizia B sa stiti ca nu este nici un fel de motiv de rusine, multe echipe de mare prestiugiu au facut/fac stagii prin diviziile inferioare. Asta-i fotbalul adevarat, cu urcusuri si coborasuri. Numai anumite echipe de la noi (se stiu ele ;)) s-au nascut direct in A.
Eu tot mai sper sa apara si fanii din Urziceni :D. Stie cineva, a ajuns netul si acolo? :drak:

micutzu
5th October 2005, 13:56
Bine zis zuzu-le : scopul scuza mijloacele

EDMOND_
5th October 2005, 14:06
Nu avem probleme cu divizia B. Dovada o constituie cei 12 000 de spectatori care au venit la fiecare meci acasa si cele cateva sute care insotesc echipa in deplasare , indiferent de locatie.
Ti-am dat raspunsul, ramane insa valabil ceea ce am scris in mesajul anterior.

Mishumacher
5th October 2005, 15:07
S.C.F.C. PETROLUL PLOIESTI S.A. - C.S. MINERUL MOTRU
-Bate Petrolul cu 2-0 ca daca nu....nu mai ma duc la stadion!!(ca ma enervez)


C.S. DACIA MIOVENI - A.S. F.C. ASTRA PLOIESTI
-ar fi bine sa mai ia si Astra cate un punct

DINAMO 1948 S.A. BUCURESTI II - A. F.C. RAPID II BUCURESTI
-neinteresant

F.C. CARACAL - C.S.M. RAMNICU VALCEA
-cred ca (virgula) Caracalul o sa joace pentru Craiova



F.C. DUNAREA GIURGIU - F.C. DINAMO POIANA
CIMPINA
-bai,nu le mai zice Dinamo la campineni

S.C. UNIVSTIINTA FOTBAL CRAIOVA S.A. - F.C. UNIREA VALAHORUM URZICENI

-nu comentam

Darkslowstar
5th October 2005, 17:04
Ar fi normal ca Motru si Caracalul sa ajute Craiova, cel putin in meciurile cu contracandidatele, nu si in meciurile directe cu Stiinta.
Corto, povestea meciului vostru cu Motru imi pare (cel putin mie, din afara) din ce in ce mai incurcata, cum numai la voi se poate intampla. Pana la urma ce s-a intamplat cu Lung, mai e antrenor la Motru?

Mischumacher, am luat de pe situl FRF calendarul si l-am pus asa, pt ca mi se par interesante numele adevarate ale echipelor (oficiale vreu sa zic)

corto
5th October 2005, 18:04
Mai este. Ce cred eu ca s-ar fi putut intampla, legat de declaratia lui si ce s-a mai scris prin presa, e ca i s-o fi spus ceva de genul: ba, daca nu bateti pe Craiova il dam afara pe Tibi! E doar o speculatie, bineinteles.

scorpion35
5th October 2005, 18:19
daca va batut ISCT cum sa nu va bata si GAZ ca doar sunteti cei mai buni din serie, parca asa spuneati cand a inceput campionatul? va doresc tot binele GAZ-ului din lume adica sa se termine egal,asa ar avea de castigat doar echipa cu care tin "U" CLUJ:degete: :degete: :degete:

Darkslowstar
5th October 2005, 18:23
Asta mi se pare un scenariu mai plauzibil decat blatul, stiind scandalul dintre Condescu si Mititelu de asta vara. Mititelu nu cred ca si-a revenit din uimirea ca Pandurii nu si-au cedat locul si inca gratis.

corto
5th October 2005, 18:50
Asha e. Contre au fost multe. Cei ce acuza ne blat la Motru, nu stiu ce s-a intamplat intre Panduri si Craiova. Dar noi am fost acuzati de blat peste tot, mai putin la cel mai greu meci, cel cu CFR. Am fost acuzati inclusiv de Astra de blat, dupa ce i-am batut pe teren propriu. Eu zic ca singura echipa care ne-ar fi putut ajuta este Caracalul, desi n-am vazut meciul (momentan sunt mai aprope de Varsovia decat de Craiova). Dar in cazul lor nu cred ca ar fi putut fi vorba de vreun aranjament la nivel inalt, mai degraba o "prietenie" intre jucatori care n-au vrut sa-si puna bete-n roate. Ma rog, sa batem noi tot, sa revenim in A, si sa vedem cine ne mai tot tachineaza ca tot felul de blaturi ... Oare nu-si dau seama ca la cat de magar e Mititelu, si la cati inamici si-a facut cu gura aia lui mare, n-are nimeni nici un motiv sa-l ajute?

spinU
5th October 2005, 21:50
S.C.F.C. PETROLUL PLOIESTI S.A. - C.S. MINERUL MOTRU X

C.S. OTOPENI - C.S. INTER-GAZ BUCURESTI 1

C.S. DACIA MIOVENI - A.S. F.C. ASTRA PLOIESTI 1

DINAMO 1948 S.A. BUCURESTI II - A. F.C. RAPID II BUCURESTI 1

F.C. CARACAL - C.S.M. RAMNICU VALCEA 1 (si anu trecut caracal a batut echipele ce se luptau la promovare --sibiu si otopeni de 2 ori)

S.C. JUVENTUS BUCURESTI - F.C. SIBIU 2

F.C. DUNAREA GIURGIU - F.C. DINAMO POIANA CIMPINA X

UNIVERSITATEA CRAIOVA - F.C. UNIREA VALAHORUM URZICENI 4-0

zuzubuoy
6th October 2005, 09:58
FCM Resita - Liberty Salonta - teoretic e 2, practic eu cred ca va fi 1x
Dej - Corvinul - 1 cat China
Sânnicolau - Min. Lupeni - simt ca va fi x2, dar mai degraba 2
Olimpia SM - Gloria II - 1 si punct

RedBaron
6th October 2005, 10:51
Inafara de meciul "U" - Unirea AI toate imi par de 1x2.

zuzubuoy
6th October 2005, 11:03
Mai Baroane! Pai cum crezi ca la Dej - Corvinul si la Oli - Gloria II se poate x sau 2?! :o: Hai sa fim seriosi!:P

Darkslowstar
6th October 2005, 11:42
Cine ne arbitreaza: „Centralul” partidei de la Sacele este clujeanul Marian Salomir, in vreme ce meciul Forex Brasov - Ceahlaul Piatra Neamt va fi arbitrat de Sorin Corpodean (Alba Iulia).

Mi-e teama ca Corpodean va trage pt Ceahlaul la meciul cu Forex

ASP
6th October 2005, 12:38
toti periculosii care ne acuza de blat sa spuna de unde a avut mititelu bani pentru blaturi?? nu voi erati cei care spuneati ca e sarac lipit??????
bate Craiova si mai ia 3 puncte.

Darkslowstar
6th October 2005, 13:39
Pai eu stiu de la Edmond ca are vreo 20 de ha de pamant cu valoare mare. Nu e el chiar asa de sarac, ar fi avut de unde. Asta nu inseamna ca le-a si facut. Eu nu pot sa ma pronunt.

corto
6th October 2005, 13:57
Majoritatea blaturilor nu se fac pe bani. Voi credeti ca Bistrita sau Bacaul au primit ceva? Cu bani poti sa cumperi un arbitru, 2-3 jucatori adversi ... De ce se cheama Cooperativa? Blaturile se fac pe prietenii, simpatii, iar intre Mititelu si Condescu nu poate fi vorba de asha ceva.

Siljanoski
6th October 2005, 16:28
FC Bihor - Gaz Metan 1, ca e "soc la nivelul echipei" cum le place unora sa se exprime
FCM Reşiţa - Liberty Oradea x, ca pe Liberty nu-i tine niciodata prea mult
Unirea Dej - Corvinul 1
CFR Timişoara - UTA Arad 2
Sânnicolau - Min. Lupeni 1
"U" Cluj - Unirea AI x, daca nu da iar gol U in minutul 90
Olimpia SM - Gloria II 1

micutzu
6th October 2005, 16:48
Silja cum de votas cu noi, bre?
Mare minune, sau stii tu ceva in plus fata de noi.
De data asta nu stiu cum are sa fie pentru ca la noi iar sunt o groaza de accidentati.

zuzubuoy
6th October 2005, 17:20
Nici noi nu stam mai bine.:headbang: Nu mai poti arunca un ac in infirmieria clubului...(mare aglomeratie mare!)

off: micutzule! daca te uiti, vezi ca si em am votat cu UTA...:ok:

t.b.
6th October 2005, 17:28
FC Bihor - Gaz Metan X, 0-0, motivul - Sapaliga - totusi in cazul in care nu a apucat inca sa le bage in cap filosofia lui s-ar putea sa bata cu un 1-0 bihorul
FCM Reşiţa - Liberty Oradea 1, ca doar nu a promova Liberty
Unirea Dej - Corvinul, desi in divizia A nu este etapa, in mod "surprinzator" jucatorii lui ecomax nu sunt trimisi la divizia B ca sa "aiba jocuri in picioare", pronostic 1
CFR Timişoara - UTA Arad, meci echilibrat mai ales datorita rivalitatii dintre suporterii lui UTA si Poli, meci de 1X2, gazdele desi au un lot inferior valoric o sa aiba parte de sprijinul publicului
Sânnicolau - Min. Lupeni, 2, Lupeniul o sa traga tare in meciul asta pentru ca punctele din etapa urmatoare sunt ca si pierdute, o sa joace acasa cu liderul seriei :D
"U" Cluj - Unirea AI 1, valoarea echipei si galeria sunt cele 2 mari atuuri ale STUDENTILOR
Olimpia SM - Gloria II 1, meci usor pentru Olimpia

jorgensen
6th October 2005, 22:05
FC Bihor - Gaz Metan 1 pentru ca jucatorii oradeni vor revansa pentru meciul vandut returul trecut la Medias de Vancea si Bigan
FCM Reşiţa - Liberty Oradea 1 pentru ca Liberty chiar nu joaca nimic. Pe Medias i-a batut ca si pe noi la singura faza de atac pe care a avut-o
Unirea Dej - Corvinul 1
CFR Timişoara - UTA Arad x, aradenii sunt in stare de soc. V-am mai spus, nu ati batut acasa, nu aveti nici o treaba in deplasare cu Manaila.
Sânnicolau - Min. Lupeni 1, Lupeniul pune osul doar pe teren propriu
"U" Cluj - Unirea AI x, niciuna nu joaca nimic de doua etape (cluj) de 7 etape (Unirea)
Olimpia SM - Gloria II 1, meci fara miza, gazdele castiga si se pregatesc de infrangerea din etapa viitoare

jorgensen
6th October 2005, 22:13
domnu scorpion, ai o problema de personalitate care te macina profund. Sa stii si tu ca nu seamana un meci cu altul. Asa ca daca am pierdut cu ISCT, nu inseamna ca suntem victime sigure in meciul cu GAZ.

t.b.
6th October 2005, 22:44
Mda, cu ISCT, Lupeni, Salonta... ( va urma :evil: )
Oricum intr-un fel ar fi mai bine sa bata Bihorul, in momentul de fata singura echipa pe care o vad in stare sa ne puna probleme este Gazul...

Am citit ceva prin Gazeta cum ca aveti un jucator din Senegal in probe :) chiar voi astia cu cel mai bun lot din serie/divizie/tara/continent/planeta :evil: sa apelati la solutii de avarie cum sunt jucatorii straini :)

t.b.
6th October 2005, 22:47
"U" Cluj - Unirea AI x, niciuna nu joaca nimic de doua etape (cluj) de 7 etape (Unirea)

Ce noroc avem ca joaca Bihorul bine, altfel ce impresie ar lasa B3-ul :)

RedBaron
7th October 2005, 00:51
:))
cum adica 'nu avem treaba cu Manaila in deplasare'? nu stiu cum sa interpretez? daca pierdem acas e clar ca aducem pct de afara sau ce?

apai daca BH nu bate acu, sigur ne ajunge in clasament si ce derby o fi in retur la Arad :))

RedBaron
7th October 2005, 00:55
t.b. te contrazic, daca e vreun N'Jock sau Abiodun, s-ar putea ca BH sa nu mai piarda meciuri si sa reuseasca si egaluri! Apoi la lista aia cu invingatorii BH ai uitat chiar pe UTA! :P

fara suparare acum, jucatorii straini pot fi alternative, dar... nu garantii. din cate aveam impresia BH parea a avea cel mai bun lot, dar ultimele rezultate nu par sa imi confirme ipoteza. totusi eu cred ca BH va promova fie si de pe locul 2!

Cra10veanu
7th October 2005, 05:59
Decat sa se stearga mesaje in masa si dispute inutille, moderatorul sa inchida threadul si despre derbyuri sintem in stare sa dezbatem si pe suporter.

jorgensen
7th October 2005, 08:57
Tu la tot ce scrie in ziare musti. Esti departe (153 km) de subiect. Mai bine v-ati gandi cum sa obtineti un egal cu Unirea, ca de batut, mi-e tare greu sa cred.

zuzubuoy
7th October 2005, 10:22
Stiti vorba sefului de trib indian. Dupa ploaie vine vremea buna(si viceversa)...

jorgensen
7th October 2005, 10:26
sper ca maine sa apara soarele pe strada Olimpiadei.

zuzubuoy
7th October 2005, 10:31
Iar un pic mai la est(160 km) sa apara norii! Nu?

RedBaron
7th October 2005, 10:52
La cererea voastra expresa, am inchis topicul, ca efectiv unii sunteti PENIBILI cu impresiile voastre. Nu toti, ca sunt si cei care nu au inclinari spre a se victimiza.

Daca stimatul PIMP avea un mesaj ca cel a lui Cra10veanu, spre exemplu, acest topic era inchis in ziua respectiva si nu mai ajungeam la nici o disputa. Dar cum unii (repet "unii", a nu se generaliza) prefera sa atace, fara sa spuna de fapt ce vor, ca asa stiu ei sa se exprime, normal ca iese un taraboi. Oare de ce restul userilor nu procedeaza la fel si nu a existat practic nici o problema aici pe B? Ramane un mister, am zice noi.

O ultima precizare: daca vreun user doreste sa deschida subiect cu Craiova va fi liber sa o faca, noi mod. nu o vom face! Intr-adevar noi am gresit, eu recunosc, deoarece am crezut ca Div. B o putem trata uniform, ceea ce in mod real e o utopie :|

Subiect Inchis

jorgensen
7th October 2005, 10:53
hai sa nu fim rautaciosi si se ne bucuram de necazul altora. :drak:

SA VINA FURTUNA PE FELEAC !!!!

zuzubuoy
7th October 2005, 11:47
Da' chiar ca esti rautacios! Nu le dai nici o sansa sa-ti raspunda! De ex. nici saracu' de tb nu poate sa-ti dea nici o replica...N-a terminat inca orele...:drak:

jorgensen
7th October 2005, 12:16
[fara atac la persoana pls]

Stiu ca e off-topic, dar aici vorbim de FC Bihor, iar clujenii ar trebui sa-si vada de propria ograda.

Siljanoski
7th October 2005, 12:52
Exact! tb, liniste [fara aluzii deplasate, hai sa ramanem la etapa pe cat posibil]! Asta traieste cu impresia ca norocul si adversarii slabi tin la infinit. Mai discutam peste vreo 2 etape, ca eu atata estimez ca ii mai tine!

micutzu
7th October 2005, 14:43
Posibila revenire a voastra depinde foarte mult de rezultatul acestui meci.
Un egal v-ar compromite sansele de promovare in proportie de 75%, iar o infrangere v-ar scoate definitiv din lupta fiindca, coroborata cu o victorie a Clujului v-ati distanta foarte mult de ei si sa tinem cont ca am trecut de jumatatea turului si nu ati aratat mai nimic.
Nu vreau sa fiu rau, ci doar obiectiv, dar daca pierdeti numai fata de Gaz pierdeti 3 puncte in clasament si 6 la adevar, iar de la minus nu am auzit pe nimeni sa promoveze.

jorgensen
7th October 2005, 14:56
Deci.... Trebuie si vom invinge maine !!!!

Siljanoski
7th October 2005, 15:47
Neaparat! Ca altfel numai bine nu va fi!

micutzu
7th October 2005, 16:32
Din partea mea, va doresc bafta. Eu nu am facut decat sa subliniez riscurile unui scor nefavorabil si vad ca m-am facut inteles.

jorgensen
7th October 2005, 18:39
asta au inteles toti jucatorii oradeni. Numai daca nu sunt unii "Gigi contra". Daca ma intelegi. Dar acum isi vor da arama pe fata, cine e pentru si cine e impotriva.

t.b.
7th October 2005, 19:32
Apoi la lista aia cu invingatorii BH ai uitat chiar pe UTA!

N-am uitat de UTA, dar nu puteam sa va pun in aceeasi categorie cu Sarma, Lupeni si Salonta, victoria voastra a fost ceva normal avand in vedere palamaresul si istoria celor 2 echipe...

Vad ca bihorenii recurg la atacuri la persoana :( pacat ca n-am apucat sa vad ce-au scris, sa le dau replica :drak: spre deosebire de ei, eu chiar am motive sa fac misto de ei :evil:

Meciul asta se termina 0-0, abia astept sa aud pe stadion anuntul - "U" este pe primul loc in clasamentul seriei B3, si iar o sa se auda prin tot Clujul "cine e pe primul loc, "U" Cluj e..."

jorgensen
8th October 2005, 09:46
Aici trebuie indeplinite o foarte mare conditie - sa-i bateti pe uniristi, ceea ce nu va fi prea usor.... :drak:

Voi anul asta nu o sa apucati sa strigati nimic care sa contina "primul loc"....
NE ESTE REZERVAT !

jorgensen
8th October 2005, 14:37
Dupa cum spuneam inainte de inceperea meciului...
trebuia si am batut astazi. Astazi pe Municipal am vazut o echipa in adevaratul sens al cuvantului. FC BIHOR !
Mai sunt multe de pus la punct, dar o victorie cu 4 la 1 cred ca va aduce linistea necesara la echipa. Suntem la 2 puncte de lider. Venim sa cucerim primul loc !

zuzubuoy
8th October 2005, 15:17
Gazul metan s-a stins la Oradea!
...
Traiasca butelia!!!:drak:

t.b.
8th October 2005, 15:40
Vai ce se mai lauda iar bihorenii, dupa meciul cu ISCT 3 zile n-au mai intrat pe forum :) lasa ca va scoate Olimpia impresiile din cap ;)
Lider"U"l are un meci mai putin, deci sunteti la 5 puncte in spatele nostru... :)
Cu sapaliga pe banca nu aveti sanse de promovare, trebuie asteptat vreo 2 etapa pana sa se vada mana antrenorului ;)

t.b.
8th October 2005, 15:43
Rezultate

FC Bihor - Gaz Metan 4-1
FCM Reşiţa - Liberty Oradea 2-1
Unirea Dej - Corvinul 2-0
CFR Timişoara - UTA Arad 2-1
Sânnicolau - Min. Lupeni 1-0
"U" Cluj - Unirea AI 0-0
Olimpia SM - Gloria II 0-1

Clasament:

1. "U" CLUJ 7 4 2 1 9-2 14p (+2)
2. Gaz Metan 8 4 2 2 12-7 14p (+2)
3. Liberty Oradea 8 4 2 2 8-5 14p (+2)
4. ISCT 7 3 4 0 9-5 13p (+1)
5. CFR Timişoara 8 4 1 3 9-12 13p (+1)
6. FC Bihor 8 4 0 4 15-9 12p (0)
7. Minerul Lupeni 7 3 2 2 7-4 11p (+2)
8. Unirea Dej 8 2 4 2 9-7 10p (-2)
9. Unirea Sînnicolau 7 3 1 3 7-11 10p (+1)
10. FCM Reşiţa 8 2 3 3 7-7 9p (-3)
11. Olimpia 8 2 1 5 8-15 7p (-5)
12. UTA 7 1 3 3 7-10 6p (-6)
13. Corvinul 7 1 3 3 7-11 6p (-3)
14. Unirea Alba Iulia 7 1 3 3 4-8 6p (-6)
15. Gloria II 7 1 3 3 2-7 6p (-3)

jorgensen
8th October 2005, 21:20
Voi daca si pentru 0-0 va bucurati.... Noi am facut 3-0 cu uniristii, pierdeti din viteza ? Ce se intampla doctore Grozav ?

t.b.
8th October 2005, 21:28
Nu se bucura nimeni pt rezultat, dar suntem pe primul loc cu un meci mai putin si asta-i bine...
Faza cea mai ciudata ii ca si ultima oara cand am trecut pe primul loc a fost tot dupa un 0-0 acasa :)

jorgensen
8th October 2005, 21:31
deci ati ajuns pe primul loc nu datorita voua, ci prostiei adversarilor....

jorgensen
8th October 2005, 21:37
Acum avem motive sa ne laudam echipa. Chiar a jucat bine. Coroborat cu esecul clujenilor si taranilor din Salonta, suntem chiar foarte multumiti :drak:

t.b.
8th October 2005, 21:38
Sa promovam datorita prostiei adversarilor nostri si eu sunt multumit :D

KpaC
9th October 2005, 14:13
ia zi acum .. a tras corpodean cu noi la meciul asta ? eu zic k a fost invers avand in vedere ca ati primit 2 penaltyuri la 2-0 pt noi

RedBaron
9th October 2005, 22:47
Discutii despre etapa pe acest subiect.

Etapa 9 (15 octombrie)
Olimpia SM - FC Bihor
Gaz Metan - FCM Reşiţa
ISCT - Unirea Dej
Corvinul - CFR Timişoara
UTA - Sânnicolau
Minerul Lupeni - "U" Cluj
Unirea AI - Gloria II

Liberty sta.

t.b.
9th October 2005, 23:07
Meci greu pentru "U" etapa asta, Lupeniul nu numai ca nu au pierdut vreun puncte pe teren propriu, dar nici macar gol nu au luat acasa :rolleyes: si din pacate nici noi nu jucam prea bine mai nou... Sper totusi sa castigam, probabil asta e cea mai dificila deplasare de pana acum, acum e momentul sa ne demonstram valoarea...

Celelalte meciuri:
Olimpia SM - FC Bihor 1, gurile rele spun ca meciul cu gloriosii din beclean ar fi fost aranjat, au stiut ei ca-i asteapta un meci usor cu bihorul lui sapaliga :D si de-aia si-au permis
Gaz Metan - FCM Reşiţa X, gazdele o sa-si revina mai greu dupa socul din meciul cu bihorul lui sapaliga :D, Resita se apara bine si cred ca o sa scoata un egal
ISCT - Unirea Dej 1, Sarma acasa merge f. bine, putine echipe o sa scoata puncte de la ei
Corvinul - CFR Timişoara in meciul asta e posibil orice, totusi dupa valoarea lotului timisorenii par favoriti
UTA - Sânnicolau 1, inca un meci intre aradeni si timisoreni :D, de data asta o sa fie o victorie facila a UTA-ei, tre` sa castige si pentru ca dupa etapa asta o sa aiba un meci foarte greu, singurul derby adevarat din serie "U" - UTA
Unirea AI - Gloria II 1, gloriosii si-au asigurat niste puncte in meciul de la SM, de la meciul asta nu cred ca se asteapta la prea multe, Unirea e amenintata de retrogradare dar are capacitatea sa revina

Darkslowstar
9th October 2005, 23:55
Nu stiu de cele 2 penalty-uri dar stiu ca Magiu a recunoscut ca gazdele au fost mai bune in repriza a doua.

micutzu
10th October 2005, 11:01
Olimpia SM - FC Bihor 1X2 (nu stiu de ce dar nu-mi inspira certitudine nici una din echipe, cu oradea nu fac pariu pentru ca mi-e sa nu fi fost o ploaie de vara, mai ales ca Gazul nu e asa grozav)
Gaz Metan - FCM Reşiţa X (Resita nu joaca rau afara iar Gazul s-a vazut ce poate)
ISCT - Unirea Dej 1 (nu au rost comentariile)
Corvinul - CFR Timişoara 1X (am incredere in hunedoreni ca ne vor razbuna)
UTA - Sânnicolau 1 (victorie sau ne asteapta C-ul, iar ca sa-l necajesc pe t.b., mergem la Cluj sa batem ca sa nu zica bihorenii ca facem favoruri la altii :D)
Minerul Lupeni - "U" Cluj 1X2 (asta daca U joaca mai bine si Lupeniul joaca corect, fara arbitrii)
Unirea AI - Gloria II 1 (nu cred ca Gloria sa mai furnizeze o surpriza)

Siljanoski
10th October 2005, 12:07
Olimpia SM - FC Bihor 2 indiscutabil
Gaz Metan - FCM Reşiţa x2
ISCT - Unirea Dej 1
Corvinul - CFR Timişoara 1
UTA - Sânnicolau 1, ca altfel UTA o ia rau de tot in jos....
Minerul Lupeni - "U" Cluj 1, ca la lupeni e o alta dimensiune de timp si spatiu
Unirea AI - Gloria II x

Darkslowstar
10th October 2005, 12:41
Sambata 15 octombrie sun Tampa. Comentarii si pronosticuri aici.

Batem lejer, adversarii vin cu autobuzul in poarta. Dupa dusul rece din meciul cu Precizia ne asteapta un meci mai usor acasa si unul infernal in deplasare etapa viitoare la Braila. Acela va fi momentul adevarului, in toamna aceasta. Forza Steagu'!

zuzubuoy
10th October 2005, 12:45
Gaz Metan - FCM Reşiţa - mai degraba 1, dar nu m-ar mira nici un x(sau 2:D )
ISCT - Unirea Dej - 1 si punct!
Corvinul - CFR Timişoara - sincer? nu stiu! 1x2
UTA - Sânnicolau - 1, ca-i merita si mai ales, au nevoie!
Minerul Lupeni - "U" Cluj - mai degraba 1 :D , dar nu m-ar mira nici un x sau 2:mda:
Unirea AI - Gloria II - 1...
.
..
...
Olimpia SM - FC Bihor - daca ma gandesc realist 1x2, insa nu pot.....:drak: , asa ca,.....un 2 cat China antica!!!

marcel
10th October 2005, 12:45
Olimpia SM - FC Bihor 1
Gaz Metan - FCM Reşiţa 1
ISCT - Unirea Dej 1
Corvinul - CFR Timişoara 2
UTA - Sânnicolau 1
Minerul Lupeni - "U" Cluj 2 ( ca la lupeni e o alta dimensiune de timp si spatiu)
Unirea AI - Gloria II 1

micutzu
10th October 2005, 12:54
E buna asta cu "ca la lupeni e o alta dimensiune de timp si spatiu" :D.
Aveti dreptate amandoi. S-ar putea sa vina Lupeniul cu arbitrii sau...,din diverse motive, s-ar putea sa dea meciul la "U"....... sau chiar s-ar putea juca pe bune si atunci....1X2.

Siljanoski
10th October 2005, 13:24
Sau s-ar putea sa le arate niste pumni inainte de meci arbitrilor si/sau celor de la u. Sa vezi atunci "atitudine in abordarea partidei"!

micutzu
10th October 2005, 13:47
Sau poate sar la cap cu bani cei de la U! :D

jorgensen
10th October 2005, 14:30
Olimpia SM - FC Bihor 2: schimbare de atitudine, daca vrem batem tot ce prindem
Gaz Metan - FCM Reşiţa x: mediasul a pierdut puncte cu Liberty, o echipa de trei lulele trei surcele, asa ca acum va pierde doar 2 puncte.
ISCT - Unirea Dej 1: isi vor imparti punctele in mod tovarasesc
Corvinul - CFR Timişoara 1: hunedorenii nu joaca rau pe teren propriu
UTA - Sânnicolau 1: si la voi va fi un soc, asa cum a fost la noi
Minerul Lupeni - "U" Cluj 1: minerii nu stiu sa piarda pe teren propriu. tb, daca mergi la meci (ceea ce nu cred) sa nu spui ca esti clujan ca te bat aia de te usuca. Been there, done that
Unirea AI - Gloria II 1: Alba isi revine, incet dar sigur

Darkslowstar
10th October 2005, 15:16
Conform prese locale azi va avea loc o sedinta cu jucatorii, sper sa-i scuture zdravan si sa se trezeasca la realitate. Dupa seria buna din ultimul timp probabil au crezt ca meciul de la sacele era o simpla formalitate. Se pare ca au pus osul acolo, dar n-au fost prea inspirati. Poate ca reintrarile lui Isaila (parca nu se mai termina accidentarea lui Isa) si Manole sa dea aripi echipei. Trebuie sa ramanem in coasta nemtenilor si sa asteptem ori un ps gresit ori meciul direct de sub Tampa de la anul.

DIXX
10th October 2005, 19:30
O sa fie cel mai greu si cel mai urit meci al nostru de pina acum dar sper sa trecem cu bine si de hopul asta.
FORZA STEAGU,CINSTE LOR!!!

Darkslowstar
10th October 2005, 19:32
Oare la astia s-a bagat netu' ca ama vazut ca ala Suceava a aparut numai dupa ce am jucat cu Cetate ;)?

t.b.
10th October 2005, 20:30
Ma io eu sper sa gasesc mijloc de locomotie pana la Lupeni, da-i cam greu, ca sa merg cu trenul, nu este legatura directa, vreo 3 trenuri tre sa schimb si de stat ore intregi prin gari si nu-mi prea place asta, masina nu am :(, ala cu care am fost la alte meciuri nu poate ca are altceva de facut, pana la urma sper sa prostesc pe careva sa ma duca pana acolo :rolleyes:
Daca ma duc, cu f"U"larul la gat o sa fiu, stiu ca-s rai minerii aia, dar e clar ca o sa fim cel putin 100...
Am auzit si eu zvonuri cum ca Lupeniul trage pentru noi, da`s prostii, o sa avem un meci al naibi de greu, noi nu facem lucruri murdare cum ar fi sa dam bani la adversari, asa ca totul o sa se joace in teren si daca vom castiga inseamna ca suntem buni de tot :D, daca nu, ne pastram totusi sansele la promovare pentru ca acolo nu cred ca o sa castige prea multe echipe puncte...

jorgensen
10th October 2005, 20:34
Cu siguranta voi nu o sa castigati puncte. Si sambata veti pierde primul loc in clasament.

micutzu
11th October 2005, 10:58
Va doresc bafta si sa-i dati o data jos pe folcloristi

micutzu
11th October 2005, 11:03
Poate da, poate nu. :D
Eu vreu ca UTA sa bata si dupa aia mai vedem.
Rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

HAIDE UTA !!!

jorgensen
11th October 2005, 11:59
Micutule, si noi (oradenii) vrem acelasi lucru. Forza UTA !

Darkslowstar
11th October 2005, 12:20
Cat mai curand, sper si eu dar pt asta tre sa muncim nu gluma. Toata echipa este valida si se spera sa reintre atat Brujan cat si Isaila. Cat de mult ne-a lipsit Isaila!!!

jay
11th October 2005, 15:00
Eu nu mai dau pronosticuri, din superstitie.
Pentru a ramane in cursa promovarii, cele 3 puncte puse in joc sunt esentiale.

Darkslowstar
11th October 2005, 15:05
Nici eu :D, dar e clar ca nu o sa avem un meci usor, pt ca oaspetii formeaza o echipa solida, care a avut un start lansat, fiind cateva etape lideri, pana la meciul lor de la Neamt. Sper ca Isaila sa joace macar o repriza pt ca avem mare nevoie de el in etapa viitoare la Braila, meci capital cu o echipa foarte buna.

RedBaron
11th October 2005, 17:56
La valoarea apropiata a echipelor din seria aceasta, mi se pare treaba riscanta cu pronosticurile.
Cu UTA e clar, trebuie sa bata si daca nu poate. Ptr CJ va fi greu la Lupeni pesemne, Alba sunt obligati si ei sa castige cu Gloria 2. Cat despre Gaz si Bihor, poate iesi orice...

RedBaron
11th October 2005, 18:00
Mai Baroane! Pai cum crezi ca la Dej - Corvinul si la Oli - Gloria II se poate x sau 2?! :o: Hai sa fim seriosi!:PPai vezi ca Gloria a castigat la Satu Mare? :rolleyes:

zuzubuoy
12th October 2005, 12:01
OK!
Dau o bere...

RedBaron
12th October 2005, 18:45
Sa fie suc, ca o sa vin cu masina :) Dar vin cand se aduna o bax sa merite deplasarea pana la Oradea :D

jorgensen
12th October 2005, 19:23
de cand berea la volan este un impediment ?
Schlossgold, evident !

apparte
13th October 2005, 22:23
Jorgensen,tu nu stii ca berea fara alcool e primul pas spre femeia gonflabila:D !

jorgensen
13th October 2005, 23:59
pai, poate stii tu... Poata au alte gusturi ?!

ADelPiero
15th October 2005, 02:37
Olimpia SM - FC Bihor
-> bate oradea ... scor final 1-2

Gaz Metan - FCM Reşiţa
-> 1-1

ISCT - Unirea Dej
-> 3-1

Corvinul - CFR Timişoara
-> 0-2

UTA - Sânnicolau
-> 1-0

Minerul Lupeni - "U" Cluj
-> 2-2

Unirea Alba Iulia - Gloria II
-> 3-0 :cool:

t.b.
15th October 2005, 12:54
La pauza

Olimpia SM - FC Bihor 0-0
Gaz Metan - FCM Reşiţa 1-0
ISCT - Unirea Dej 0-0
Corvinul - CFR Timişoara 0-2
UTA - Sânnicolau 0-0
Minerul Lupeni - "U" Cluj 0-0 :( cica la Lupeni joaca fratele lui C. Niculescu
Unirea Alba Iulia - Gloria II 0-1 :o:


Rezultate finale

Olimpia SM - FC Bihor 0-0
Gaz Metan - FCM Reşiţa 3-0
ISCT - Unirea Dej 3-0
Corvinul - CFR Timişoara 1-2
UTA - Sânnicolau 2-0
Minerul Lupeni - "U" Cluj 0-0 :headbang:
Unirea Alba Iulia - Gloria II 0-1

be@
15th October 2005, 14:01
Sambata 15 octombrie sun Tampa. Comentarii si pronosticuri aici.

Batem lejer, adversarii vin cu autobuzul in poarta. Dupa dusul rece din meciul cu Precizia ne asteapta un meci mai usor acasa si unul infernal in deplasare etapa viitoare la Braila. Acela va fi momentul adevarului, in toamna aceasta. Forza Steagu'!

:happy :D

Felicitari botosanenilor!

FC Brasov-FC Botosani 0-0. :evil:

Darkslowstar
15th October 2005, 14:04
S-a terminat deja? Ca pe Prosport nu anunta rezultatul da fiind final.

be@
15th October 2005, 14:06
Dap, s-a terminat de ceva timp.
Lasa, ca voi o sa castigati barajul. :P

t.b.
15th October 2005, 14:09
Pacat, rezultatele de 0-0 ne omoara si pe noi :(, sper sa va reveniti sa nu intre blatistii in A

Darkslowstar
15th October 2005, 14:09
Nasol, dar pana la baraj mai este muulta vreme. Poate i se termina banii lui pinalty si atunci sa vedem ce mai fac obositii lui.

Darkslowstar
15th October 2005, 14:18
Gazul e iar lider, nu? Frati clujeni si bihoreni, fara suparare, in felul acesta nu veti face fata in A si nici noi, pe drept cuvant. Radem noi acuma de echipele care au promovat, dar e si vai de steaua noastra.

t.b.
15th October 2005, 14:24
dar e si vai de steaua noastra

Ioi ce nashpa suna, nu puteai gasi alta expresie :mda:

Gazul e lider dar etapa urmatoare nu joaca, asa ca putem sa-i depasim...
Din ce-am auzit la radio si din transmisiunea live de pe site-ul nostru iar am avut ocazii cu nemiluita, in special in a 2-a repriza, dar nu reusim sa dam gol, azi am inceput si cu o echipa ciudata, a anuntat Grozavu ca o sa fie schimbari, dar au cam fost tinuti pe margine doi jucatori care au jucat binisor in ultimele etape, Bus si Jula.
Cu noi toate echipele se apara in 11 oameni...

Rezultatul bihorului nu-i nici o surpriza, 0-0 rezultat tipic pentru sapaliga, se pare ca deja si-a pus amprenta pe jocul bihorenilor :D

inter
15th October 2005, 15:03
mey dark ... ce spumele marii facurati?!
ce ma enervati!

ADelPiero
15th October 2005, 15:34
Rezultate finale

Minerul Lupeni - "U" Cluj 0-0 :headbang:
Unirea Alba Iulia - Gloria II 0-1


Unirea Alba Iulia - Gloria II 0-1 :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

DIXX
15th October 2005, 18:50
De cind a venit Manea asta avem doua 0-0 la activ,poate macar meciul viitor reusim sa modificam si noi tabela.

zuzubuoy
16th October 2005, 09:37
Se pare ca Olimpia joaca doar impotriva noastra si a clujenilor...(remember et. VII - Gaz-Oli 4-1)

old lord
16th October 2005, 18:21
mai nu mai subestimati botosaniul?
acolo se face treaba buna
pacat ca nu sunt bani
botosaniul trebuia sa fie in B inca din 97, numai prostia unora a facut sa promoveze abia prin 2002 (cred)

old lord
16th October 2005, 18:25
aam inteles ca de la anul vor rmane 2 serii B, asta inseamana ca 1 dispare
cum se procedeaza?
cate retrogradeaza?
cate promoveaza?
meciuri de baraj? de promovare? de retrogradare?

ce se intampla cu divizia C ? dar D?

cristi[XU]
16th October 2005, 18:52
1. Gaz Metan 9 5 2 2 15 - 7 17p (+2)
2. ISCT 8 4 4 0 12 - 5 16p (+1)
3. CFR Timişoara 9 5 1 3 11 - 13 16p (+4)
4. "U" Cluj 8 4 3 1 9 - 2 15p (+3)
5. Liberty Oradea 8 4 2 2 8 - 5 14p (+2)
6. FC Bihor 9 4 1 4 15 - 9 13p (+1)
7. Minerul Lupeni 8 3 3 2 7 - 4 12p (0)
8. Unirea Dej 9 3 3 3 11 - 10 12p (0)
9. Unirea Sînnicolau 8 3 1 4 7 - 13 10p (+1)
10. UTA 8 2 3 3 9 - 10 9p (-6)
11. FCM Reşiţa 9 2 3 4 7 - 10 9p (-3)
12. Gloria II 8 2 3 3 3 - 7 9p (0)
13. Olimpia 9 2 2 5 8 - 15 8p (-7)
14. Unirea Alba Iulia 8 1 3 4 4 - 9 6p (-9)
15. Corvinul 8 1 2 5 8 - 15 5p (-7)

si mai zic oltenii k asta`i cea mai slaba serie:jerk:

Darkslowstar
16th October 2005, 22:45
Noi n-am substimat Botosaniul, numai jucatorii :(
Am facut pe dracu in praznic, n-am jucat nimic si in acest moment Ceahlaul este echipa mai buna si cu un culoar mai buna decat noi. Avem niste imbecili in conducere care nu sunt in stare de nimic. Dupa ce am retrogradat din cauza lor, se pare ca avem sanse din ce in ce mai mici si la promovare. Pinalty este mai versat decat Kraila &comp, iar Nicolae nu se pricepe. Nu era prea suparat dupa al doilea esec consecutiv, asa ca incep sa am indoieli daca vrea sa promovam. Un mare rahat

micutzu
17th October 2005, 10:59
Cristi lasa-i frace pe olteni ca nu stiu ce au la ei in traista daramite ce e la altii.
Eu ma bucur pentru victoria noastra si pentru faptul ca deja putin se vede mana lui Rosca si a lui Tisza.
In rest ma mira ce bine merge Gloria2. Se va poticnii si Gazul cat de curand.

micutzu
17th October 2005, 11:01
Pacat. Iar are sa se umple div A de moldoveni si olteni.

Darkslowstar
17th October 2005, 11:50
Ce ati spune daca ar promova Sarma? Are cea mai omogena echipa, joaca impreuna de o carutza de ani. Ar fi ceva!

micutzu
17th October 2005, 12:04
Nu cred. Nu au bani, echipa si stadion de A. Echipa de B au foarte buna dar nu cred ca vor sa promoveze. Categoric ca vor fi arbitrii la promovare. Daca ramane si pe retur aceeasi antrenori la noi sigur si noi vom avea un rol in arbitrarea promovarii. Probabil se va vedea asta si sambata la Cluj.

Darkslowstar
17th October 2005, 15:56
Asta ma doare mai putin, in acest moment. Cand ma gandesc la modul stupid in care este condusa echipa, imi vine sa pun o bomba sub fundul imbecililor de la oficiala. Ce cretini!

micutzu
17th October 2005, 16:08
Si la noi ar trebui o curatire. Pacat de Dekany (viceprimarul) ca s-a implicat fara sa-si aduca mai intai oameni de fotbal din Arad pe langa el. L-a adus pe Tisza acum, sper sa-si dea seama de ce poate sa faca un adevarat aradean (utist) pentru echipa orasului.
Stabul vostru mare (Nicolae) de ce nu baga furca-n ei?

Darkslowstar
17th October 2005, 16:32
Nicolae nu cred ca mai vrea sa promoveze. El nu poate probabil sa plece de la echipa, dar nici nu vrea sa promovez pt ca in A e mai scump si nici nu vrea sa scoata banii necesari sa facem performanta adevarata. Sper macar ca in etapa viitoare sa scoata peterdele din teren, gen Brujan sau Sandor sa bage tinerii nostri, care au demonstrat ca stiu si mai ales ca vor, Cilean in primul rand. M-am saturat pana peste cap de indolenti si hahalere.

Cra10veanu
20th October 2005, 05:15
aflii tu :D

Rossi
22nd October 2005, 14:02
Dinamo Poiana Campina - U. Craiova 2-0 /(1-0):ok:
38' Aristan
65' Ichim

Victorie mai clara decat o arata rezultatul !!!!:yeah:
Victorie meritata a gazdelor ....Dinamo avand 8 ocazii clare ....oltenii nici macar una ...
Gazdele au avut 4 lovituri pe spatiul portii si doua goluri - Deci unde o fi valoarea lui Bornescu (portarul Craiovei) ???:evil:

Joc slab din partea Craiovei(o echipa care vrea sa promoveze in divizia A) ....nici o minge pe spatiul portii adverse spune multe...:o:
Craiova ar trebui intai sa-si faca echipa si deabia pe urma sa viseze la divizia A ...

E klar ...Craiova e victima sigura in meciul din Cupa cu F.C. National ....

DUNĂREA GIURGIU 0-1 CSM RÂMNICU VÂLCEA / CSM trece pe primul loc

ps:("ITA te rugam ,astazi vrem sa castigam","ITa nu uita astazi vrem victoria" - repertoriu din anii ''80 ) :rosu:
Galeria Craiovei formata din 100 de suporteri a avut o prestatie mai mult decat modesta
Dupa marcarea primului gol probabil au parasit stadionul deoarece nu sau mai auzit deloc.:no:

KLMN
22nd October 2005, 16:41
Dupa numarul ocaziilor, Poiana putea bate si cu 6 sau 7-0.Craiova nu a a ratat nimic.
Din cate stiu eu, Poiana Campina nu mai este satelitul lui Dinamo, de ce ii mai spune Dinamo Poiana Campina ?

Cainele
22nd October 2005, 16:45
mah...si atunci de unde atata valoare? atatea victorii "clare" :) ?

inter
22nd October 2005, 16:53
caine? probleme ... se intampla ca orice echipa sa aiba perioade "negre" ...
sau ai uitat cand erati 007? :D:D

goliat
23rd October 2005, 00:48
gloria II o meritat sa castige cel putin pt frumosul gol de la 45 de metri al lui Dan Predica :D fortza gloria :D

be@
23rd October 2005, 00:50
Mai,mai,dar ce liniste pe aici . Nu mai spuneti nimic? La victorii erati primii. :drak:



Nanu si-a asigurat casa la politie!
"Am facut cerere la politie sa-mi apere casa din Craiova pe durata partidei, pentru ca eu vreau sa iau puncte Baniei, nu sa ma prostituez", a spus Nanu, hotarat sa castige in fata liderului din B2. "Am 20 de jucatori si 16 mingi, dar vom dovedi ca Poiana Campina poate ingenunchea stiinta si in conditiile unei saracii lucii". stefan Nanu paseste apasat spre 38 de ani, joaca fotbal de cand se stie si, mai nou, antreneaza in Divizia B, la Campina. Fane si-a luat inca o data destinul in propriile maini visand de data aceasta la o cariera de antrenor. Iarba dreptunghiului verde, framantata atata amar de vreme sub crampoanele olteanului, se pleaca azi firesc, formand scena indicatiilor strigate in fuga, peste umar, de antrenorul-jucator de la Campina. "La Poiana nici macar nu sunt legitimat ca antrenor, ci ca jucator, dar nu ma deranjeaza, pentru ca-mi conduc echipa mai bine din teren decat de pe banca", spune Nanu. Pentru partida cu Craiova, veteranul si-a luat masuri de securitate maxima: "Am depus la politie o cerere pentru a-mi proteja casa, intrucat eu vreau sa iau puncte Baniei, nu sa ma prostituez. Sunt 100% convins ca anumiti fani olteni se vor deda la acte de vandalism daca Poiana bate Craiova. Nu pot sa ma joc cu securitatea familiei mele". Unul din motivele pentru care prahovenii sunt tentati sa accepte banii veniti de la Craiova este saracia lucie care domneste la Campina. Jucatorii lui Nanu au contracte cuprinse intre 1.000 si 2.000 $, numai portarul Bornescu, de la stiinta, castiga 40.000 $ pe an, adica de aproape doua ori mai mult decat toata echipa Poiana, care are un buget anual de numai doua miliarde de lei vechi!

12.000 $, pretul victoriei craiovene?
Surse autorizate au dezvaluit ca de cateva zile oficialii prahoveni sunt asaltati cu oferte venite dinspre Craiova pentru a se preda astazi. Craiova ar fi oferit 12.000 $ Campinei pentru a nu-si apara corect sansele. "Nu cred ca s-au inteles, mai ales ca oltenii au anuntat ca banii vor ramane la ei pana la finalul partidei. Faptul ca nu exista nici o garantie ca-si vor incasa recompensa, dar si incapatanarea antrenorului Nanu, care si-a propus sa castige cu orice pret, au facut ca aranjamentul sa se clatine", au incheiat sursele campinene.

EDMOND_
23rd October 2005, 00:57
Care sunt sursele alea autorizate? ai avut tu ceva intilniri cu jucatori de la Campina, sau cu oficiali ai gruparii? faci parte din anturajul echipei de antrenori?
Nu cred ca vorbeam nici inainte prea mult pe intern, insa tu incepi din nou sa aiurezi. Si pe urma te plangi ca ai probleme cu unii dintre olteni....

be@
23rd October 2005, 01:02
Susele? Intreaba-i pe aia care au scris articolul,nu pe mine. Cam multe acuzatii de blat impotriva voastra.Nu crezi Edmond ?

EDMOND_
23rd October 2005, 01:04
Care articol? Vad ca este semnat de tine !

be@
23rd October 2005, 01:25
Articolul e aparut in Libertatea. Si nu e semnat de mine, ca n-aveam eu de unde sa stiu ce se intampla la clubul prahovean.

EDMOND_
23rd October 2005, 01:56
Articolul e aparut in Libertatea. Si nu e semnat de mine, ca n-aveam eu de unde sa stiu ce se intampla la clubul prahovean.

Stiam. Insa este un lucru elementar ca atunci cand citezi un articol dintr-un ziar sa mentionezi sursa. Este timpul sa inveti asta si abia apoi sa reiei placa cu blatul. Cu atat mai mult cu cat banii au venit la Campina din alta parte decat de la Craiova.

Cra10veanu
23rd October 2005, 03:30
Se intampla si la case mari, insa cand noi pierdem si valcea si petrolul o fac de kk :D , mergem inainte , FORZA STIINTA /hello /hello /hello

dragosblue
23rd October 2005, 05:36
@BEA, DE CIND SE ASIGURA CASA LA POLITIE ?:rosu:

Angelina Jolie
23rd October 2005, 05:42
La Motru n-a fost blat, aici nu s-a intentionat cumpararea meciului, Craiova este cea mai corecta echipa din .ro.
FORZA CFR!

old lord
23rd October 2005, 09:05
va sa zica la craiova se complica lucrurile
a doua infrangere si mai au si 2 puncte penalizare si mai sunt/erau la egalitate de puncte cu locul 2

be@
23rd October 2005, 12:28
@BEA, DE CIND SE ASIGURA CASA LA POLITIE ?:rosu:
Si-a asigurat casa, in sensul ca a vorbit cu cei de la Politie sa i-o pazeasca.

Lazlialu'
28th October 2005, 14:21
In primu' rand, Poiana Campina nu mai are nici o legatura cu dinamo... In rest.. ii ashteptam shi la anu' la Campina, nu de alta, da' sigur nu promoveaza...
Forza Bucuresti, Sempre Forza L A Z I O !!!

Pacala
30th October 2005, 00:18
La Motru n-a fost blat, aici nu s-a intentionat cumpararea meciului, Craiova este cea mai corecta echipa din .ro.
FORZA CFR!La Mptru este exlus sa fi fost blat, Mititelu si Condescu se urasc de moarte, se injura peste tot, Mititelu a platiit si amenda pentru ca
l-a jignit grav pe Condescu, COndescu a cumparat actiuni la Valcea pentru a stimula adversarii Craiovei, Motrul este satelitul Pandurilor si cluburile au fost la cutite pentru mai multi jucatori: D.Stoica, Craciunescu si....Corcoveanu
mai repede fac blat dinamo si steaua decat Craiova si Motru.....zvornurile lansate de gs sint de-a dreptul nebunesti.
Nu se stie daca au incercat sau nu persoane din Craiova de a-i da bani lui nanu sau de a-l ameninta.. suporterii sigur l-au amenintat pe nanu si l-ai si jignit si injurat tot meciul..dar nanu si-a luat intr-un fel revansa mai ales ca este jucatorul crescut de universitatea Craiova si desi era promitator, nu i-a dat dat niciodata vreo sansa, nici macar 1 min..asa a ajuns la electro, farul
apoi a jucat atat de bine incat a ajuns la nationala cand a jucat la rapid si in olanda........ in vara cei din Craiova l-au refuzat iar pe nanu..era normal sa fie ambitii si orgolii mari..mai ales ca nanu a adus cu el vreo 5 craioveni: secundul calafeteanu.....banica, roman, ticlea si imi scapa acum celalalt nume