PDA

View Full Version : umor de microbist



tchibos
26th September 2005, 00:26
Azi am citit un banc care mi-a placut si care m-a determinat sa deschid aici intre prieteni un asemenea treand. Scrieti aici poante, faze comice, bancuri sau ce avezi in rucsacul personal cu umor

"Bula la scoala: Bula tu iti iubesti tatal? Nu ca ma bate. Bula tu iti iubesti mama? Nu ca ma bate. Bula, dar pe cine iubesti tu? Eu iubesc echipa Rapid pentru ca ea nu bate pe nimeni!! "

asta e bancul despre care va vorbeam :happy, iar cel de la care l-am preluat este esku ( asta ca sa nu imi ceara dreptu' ... de autor :D )

t.b.
26th September 2005, 00:36
Asta e banc destul de vechi, originalul era despre Craiova :)

tchibos
26th September 2005, 00:38
:) parca e mai bun cu rapid :)

inter
26th September 2005, 00:38
oare tb? a fost facut dupa celebra serie 007 a cainilor ... asa ca mai usor cu "sursa glumelor"

claudio25ro
26th September 2005, 00:40
dupa dinamo-rapid 5-2 e bun bancul.. ;)

t.b.
26th September 2005, 00:43
oare tb? a fost facut dupa celebra serie 007 a cainilor ... asa ca mai usor cu "sursa glumelor"

Scuze atunci, eu prima oara l-am auzit anul trecut...

ady51a
26th September 2005, 22:11
Niste nebuni erau transportati cu avionul la un alt spital. Doctorul statea in cabina pilotului. La un moment dat vine sa verifice ce faceau nebunii. Astia jucau fotbal. Ca sa vada daca sunt toti ii numara si vede ca lipseste unul.
- Ba nebunilor, unde-i Gigi?
- Pe aripa avionului. Executa cornerul

ady51a
27th September 2005, 14:38
Şeful isi trimite subalternul în delegaţie în Brazilia.
- Brazilia?! Acolo nu găseşti decît fotbal şi femei uşoare!
- Nevasta-mea e braziliancă, îi replică şeful atins.
- Da? Şi la ce echipă a jucat?!

tchibos
8th October 2005, 01:17
inainte de meciul nationalei cu Cehia circula un banc...pentru cei ce nu il stiu il "spun":

Inainte de meciul Romania - Olanda jucatorii olandezi discutau intre ei:
- Ce facem baieti, mergem tot lotul la Bucuresti?
- Eu zic ca nu are rost, suntem prea multi sa mearga doar unul...propun sa mearga doar portarul ca sa nu ii batem prea tare.
Zis si facut...
...In timpul meciului jucatorii de camp olandezi discutau...
min 15 - la scor 0-0:
- meci tare, echilibrat, se tin bine romanii
min.30 - scor 1-0 ptr Olanda:
- e clar sunt terminati baietii, hai sa dam pe alt post si ne mai uitam la final sa vedem scorul
min 80 dau ei inapoi la meci sa vada scorul cand scorul era 1-1
...suparati jucatorii de camp ai Olandei sparg sticle, injura. Cand vine acasa portarul acestia il intreaba:
- pai bine ma dar ce ai facut de ai scos doar un punct?...
- ce sa fac, zice portarul, m-au prins pe contraatac si l-am faultat pe ultimul atacant si am luat rosu in minutul 32, iar in minutul 75 a fost o balbaiala in careu si... au inscris si ei

tchibos
9th May 2006, 23:25
Un cuplu apare la un curs de biologie si pentru ca erau certati, femeia se aseaza in primul rand, iar barbatul in ultimul rand. La un moment dat, profesorul zice: -Un taur sanatos trebuie sa aiba pana la 12 cuplari pe zi... Femeia din primul rand: -Ma scuzati, domnule profesor, cate? -Pana la 12. -Repetati, va rog, pentru ultimul rand! Barbatul din ultimul rand: -Spuneti-mi, profesore, este vorba de cuplarile cu o singura vaca sau cu 12? -Desigur, cu 12. -Multumesc, repetati, va rog si pentru primul rand... )

ady51a
11th May 2006, 21:44
Sebastian Deisler (fotbalist la Bayern Munchen): "Sper ca acest meci să nu rămână singurul meu debut". (declaratie acordată după meciul său de debut în echipa natională)

Franz Beckenbauer (presedintele Comitetului de organizare a Cupei Mondiale
2006): "Există o singură posibilitate: victoria, remiza sau înfrângerea".

Andreas Moller (fost international german): "Milan sau Madrid, important e să fie din Italia".

Stefan Effenberg (fost international german): "Situatia este fără iesire, dar nu e critică".

Reiner Calmund (fost presedinte Bayer Leverkusen): "În fotbal este ca în patinaj artistic: cine marchează cele mai multe goluri, câstigă".

Dietmar Hamann (fotbalist la FC Liverpool): "Nu am probleme musculare, pentru că nu am muschi".

Uli Hoeness (managerul clubului Bayern Munchen): "Nu cred că am fi pierdut acest meci, dacă s-ar fi terminat 1-1".

Mehmet Scholl (fotbalist la Bayern Munchen): "Sotie de fotbalist".
(răspunsul lui Scholl la întrebarea care este meseria lui preferată)

Eike Immel (fost portar al reprezentativei Germaniei):
"În mare acesta a fost un meci, care, dacă s-ar fi desfăsurat în alt mod, altul ar fi fost si rezultatul".

b3bito
12th May 2006, 14:29
doamne...ink o data ne demonstreaza k nu trb sa fii si desptet k sa ajungi fotbalist

Paul
12th May 2006, 14:36
completari la cele zise de ady51a :P

fotbalistu roman in general , dupa ce pierde: "Adversarii si-au dorit mai mult victoria"

Gigi Netoiu : " Ce data Steaua are cele mai putine infrangeri! Important e ca DInamo are cele mai multe goluri marcate , ceea ce demonstreaza ca e cea mai buna echipa !"

Acelasi Gigi Netoiu , acu 3 ani , intrebat fiind cine e echipa momentului (in conditiile in care Rapid avea vre`o 10p avans fata de DInamo):

"Echipa momentului se va vedea la sfarsitul campionatului "

tchibos
5th November 2006, 02:22
INTERESTING OBSERVATION 1. The sport of choice for the urban poor is BASKETBALL. 2 The sport of choice for maintenance level employees is BOWLING 3 The sport of choice for front-line workers is FOOTBALL. 4 The sport of choice for supervisors is BASEBALL. 5 The sport of choice for middle management is TENNIS. and........ 6 The sport of choice for corporate executives and officers is GOLF. THE AMAZING CONCLUSION: The higher you go in the corporate structure, the smaller your balls become

Quartz@nu
7th November 2006, 15:54
una buna , a nu se considera reclama !


"Un tip si o tipa se casatoresc.
In noaptea nuntii:
El: pt ca esti prima femeie din viata mea o sa-ti spun Eva.
Ea: pt ca esti al 407-lea barbat din viata mea o sa-ti spun PEUGEOT." :happy

tchibos
12th November 2006, 02:10
http://www.academiaderas.ro/sex-oral/

farsa sau .. aranjament?

ca tot vorbiram de moralitate... :happy

tchibos
4th January 2007, 00:44
Tanara, draguta ,blonda, sexy, fara obligatii, 90-60-90, picioare 1.20 m, plina de viata, patimasa, exotica, misterioasa, amatoare de senzatii tari, vand camion :happy

dorryn
4th January 2007, 04:17
la asta chiar am ras !:)

kerosene
4th January 2007, 11:10
Culmea minciunii:sa-i spui surdului ca ti-a zis mutu ca orbu a vazut schiopu cum alerga dupa chel sa-l traga de par ... :D

Vi se par cunoscute personajele????:happy :happy :happy

tchibos
4th January 2007, 14:07
:happy pe orbu si chelul eu nu ii stiu .. restul sunt cunoscuti

kerosene
5th January 2007, 11:11
Pai orbu ar cam fi Bosanceanu si chelu`...Cufureanu`. :ok:

dorryn
5th January 2007, 12:28
2 elefanti numarau o bila

danny del corco
6th January 2007, 00:47
O tipa "hot" intra intr-un sex shop si intra in dialog cu vanzatorul:
- As dori un vibrator.
- Puteti sa imi precizati ce anume v-ar interesa?
Se uita tipa roata prin magazin, si decide:
- Ala rosu ar fi cel mai indicat !
La care vanzatorul replica:
- Stingatorul nu este de vanzare !

Laur_Farul
23rd January 2007, 22:30
1 ... 2 ... 3 ... si ... si ... si ... si urmeaza 4 :) !

Laur_Farul
29th January 2007, 11:30
Invatatoarea : Bula care este viitorul verbului "a fura" ?
Bula : Parnaie :rolling: !

Seahawk
29th January 2007, 11:34
Frateeee, esti atat de batran... mama ta a fost chelnerita la Cina Cea de Taina!

Laur_Farul
29th January 2007, 11:46
Frateeee, esti atat de batran... mama ta a fost chelnerita la Cina Cea de Taina!

La ce te referi :confused: ?

Seahawk
29th January 2007, 11:50
Nu la tine Laur :)))) e un fel de gluma... mai mult insulta:))

Laur_Farul
29th January 2007, 11:54
Nu la tine Laur :)))) e un fel de gluma... mai mult insulta:))

aaa .. ok :P !

sk8t3rool
29th January 2007, 13:18
trei blonde vor sa treaca un rau plin de crocodili... pe marginea apei un pestisor auriu incerca sa ajunga inapoi in apa adus de valuri pe uscat..blondele il iau iar acesta le spune ca le indeplineste fiecaruia cate o dorinta...:
blonda 1: vreau sa ma faci o inotatoare foarte buna sa trec raul!! pestisorul ia indeplinit dorinta la la jumatatea drumului blonda a fost mancata de crocodili...
blonda 2:vreau sa ma faci un pestisor auriu mic si agil ca tine.sa trec printre crocodili mai usor..pestisorul..zis si facut dar un crocodil mai viclean a mancato si pe asta...
blonda 3:vreau sa ma faci barbat!! pestisorul din nou ii indeplineste dorinta....cand sa te uiti blonda acum barbat..descopera ca la cativa pasi era un pod:happy :happy :happy

tchibos
29th January 2007, 14:28
noroc ca nu sunt fete pe sectiunea Farului ca erai macat.. de crocodiloaice :)

pff
29th January 2007, 16:32
Intrebare? Stiti De Ce Barbatii Nu Au Incredere In Femei? Raspuns: Cum Sa Ai Incredere In Cineva Care Sangereaza Timp De 5 Zile Si Nu Moare....

tchibos
29th January 2007, 16:51
:happy

roaga-te sa nu intre aici nici o fata de pe forum ca apoi sar toate pe tine si sa vezi sangerari atunci :happy

sk8t3rool
29th January 2007, 18:56
Cică s-a inventat un robot care prinde hoți. În China a prins în 5 minute 100 de hoți, în America a prins în 5 minute 200 de hoți, în România în 5 minute s-a furat robotul :happy :happy

danny del corco
2nd February 2007, 20:41
La Radio Erevan:
- Se poate face sex la distanta ?
- Da. Daca este mai lunga decat distanta!

Laur_Farul
4th February 2007, 20:42
Fiul il intreaba pe tata :

- Tata stii sa scrii cu ochii inchisi ?
- Nu, dar voi incerca.
- Bine, atunci eu voi stinge lumina si tu imi vei semna carnetul de note :D

tchibos
4th February 2007, 22:25
:happy
scoala asta.. :happy

Laur_Farul
5th February 2007, 00:29
:happy
scoala asta.. :happy

Nimanui nu-i place :headbang: !

danny del corco
5th February 2007, 03:38
Nimanui nu-i place :headbang: !
Crede-ma ca este necesara. De altfel este ca si untura de peste, nu iti lasa un gust placut insa te fortifica!:ok:

Laur_Farul
5th February 2007, 10:11
Credema ca este necesara. De altfel este ca si untura de peste, nu iti lasa un gust placut insa te fortifica!:ok:

Normal ca este necesara, nu am zis ca nu, dar trebuie sa o facem, asta e :D !

Laur_Farul
5th February 2007, 10:33
Sa revenim la thread :

Baiatul intreaba fata :
- Unde te duci ?
- Nu stiu, dar tu ?
- Sincer sa fiu, nici eu nu stiu
- Atunci hai pe aici ca e mai aproape :D !

rechin
6th February 2007, 14:28
tare bancul :happy

Laur_Farul
9th February 2007, 22:43
Un smecher discuta cu Dumnezeu.
- Doamne, cât înseamnă pentru tine 1 milion de ani?
- 1 secundă.
- Doamne, cât înseamnă pentru tine 1 milion de dolari?
- 1 cent.
- Dă-mi, te rog, si mie 1 cent.
- Asteaptă 1 secundă...

Sisk
9th February 2007, 23:20
:)) ce comici sunteti :))

Laur_Farul
18th February 2007, 01:30
Suntem, de ce nu ? Viata e frumoasa :yeah: !

sk8t3rool
2nd March 2007, 17:50
viata e scurta si frumoasa asa ca sa luam o pauza shi sa mirosim patrunjelu' :D :happy

tchibos
30th March 2007, 09:34
O femeie foarte frumoasa are un accident destul de grav: masina ei se ciocneste cu a unui barbat. Masinile lor nu mai sunt decat niste epave. Se tarasc, deci, afara din gramezile de fiare respective si femeia intra in vorba:
- Dumneavoastra sunteti un barbat iar eu o femeie. Uitati-va putin la masinile noastre. N-a ramas nimic din ele si totusi noi nu avem nici o zgarietura. E un semn ca Dumnezeu a vrut sa ne intalnim in felul asta si sa devenim prieteni.
- Sunt de acord cu dumneavoastra, raspunde barbatul flatat. Trebuie sa fie un semn.
Dupa un moment de tacere, femeia continua:
Si inca un semn. Toata masina mea e facuta praf, dar sticla de vin din interior e intacta. Dumnezeu a vrut cu siguranta sa bem in cinstea acestei sanse unice de-a fi ramas in viata si de a ne fi intalnit.
Ia sticla si o intinde omului. Barbatul o deschide suspicios... si, pana la urma, bea jumatate si o intinde femeii inapoi. Ea o ia si ii pune dopul la loc.
- Dumneavoastra nu vreti? intreaba acesta mirat.
- Nu... Eu cred ca o sa astept Politia.

Alfa
19th April 2007, 12:28
Ala cu rapid e vechi dar varianta noua e cu Steaua......l-am citit intr-un ziar local de la mine din oras....

addicted
15th May 2007, 19:51
O femeie foarte frumoasa are un accident destul de grav: masina ei se ciocneste cu a unui barbat. Masinile lor nu mai sunt decat niste epave. Se tarasc, deci, afara din gramezile de fiare respective si femeia intra in vorba:
- Dumneavoastra sunteti un barbat iar eu o femeie. Uitati-va putin la masinile noastre. N-a ramas nimic din ele si totusi noi nu avem nici o zgarietura. E un semn ca Dumnezeu a vrut sa ne intalnim in felul asta si sa devenim prieteni.
- Sunt de acord cu dumneavoastra, raspunde barbatul flatat. Trebuie sa fie un semn.
Dupa un moment de tacere, femeia continua:
Si inca un semn. Toata masina mea e facuta praf, dar sticla de vin din interior e intacta. Dumnezeu a vrut cu siguranta sa bem in cinstea acestei sanse unice de-a fi ramas in viata si de a ne fi intalnit.
Ia sticla si o intinde omului. Barbatul o deschide suspicios... si, pana la urma, bea jumatate si o intinde femeii inapoi. Ea o ia si ii pune dopul la loc.
- Dumneavoastra nu vreti? intreaba acesta mirat.
- Nu... Eu cred ca o sa astept Politia.

tare :happy