PDA

View Full Version : Etapa 8: Rapid - Poli Iasi



andreiush
25th September 2005, 23:22
Duminica, 2 octombrie 2005: Rapid - Poli Iasi, ora 21:00, Telesport
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Quartz@nu
25th September 2005, 23:33
cred ca iesenii vor profita de sincopele rapidistilor(in campionat si in uefa) , de demisia lui lucescu jr ...si 0-1!

stefanm14
25th September 2005, 23:46
sansa buna pt ieseni care au demonstrat ca au o echipa bunicica.....mai ales daca rapidul pierde joi, iasiul are mari sanse de a scoate cel putin un punct..

DanielAndrei
25th September 2005, 23:48
e bun si un egal...dar nu ne-ar deranja si o victorie :D

esku
25th September 2005, 23:49
x2 ....iesenii speculeaza orice slabiciune...si cum la rapid sunt o gramada.....tot ce e posibil sa scoata ceva puncte din giulesti....:ok:

GeKuRA
25th September 2005, 23:51
oho... deja ne vedem favoriti... :D:D:D
sa vedem cu ne surade norocul..

codrind
25th September 2005, 23:52
2 SOLIST

Rapidul după înfrângerea din cupa UEFA, va gara pe linie moartă, iar POLI IAŞI, va profita din plin ! /hello

be@
26th September 2005, 00:19
Din trei deplasari, avem doua victorii si o infrangere. Acuma....cum o vrea Cel de sus.
Sa dea Domnul ca Rapidul sa inscrie o gramada de goluri olandezilor, si sa remizeze sau sa piarda cu noi.

GeKuRA
26th September 2005, 00:25
locul 9 cu locul 10, egalitate de puncte.. :D:D
ar trebui sa fie un meci echilibrat :D

vantian5
26th September 2005, 02:02
meci echilibrat dar se joaca in deplasare.
sa nu uitam ca si cu otelu am fost favoriti
daca va reusi sai monteze popa pe jucatori (dar acu sa nui sara lumea in cap ca cica instiga la violenta (zice unu care bate suporteri)) sa se daruiasca pe teren cum au facut in ultimele,majoritatea meciurilor mai putin cel cu otelu (prima repriza) si nu vom avea ghinion sigur vom obtine un rezultat bun

sper macar la un joc frumos

ce_bine_e
26th September 2005, 09:19
dupa meciul de ieri nu imi mai este frik de nimeni, am asteptam la alceva din partea stelistilor
totusi sa fim realisti va fi greu la rapid
P.S CINE MERGE IN GIULESTI? :evil:

stefanm14
26th September 2005, 09:49
d c nu va mai e frica de nimeni, sunteti pe primu loc si eu nu stiu ? :rolleyes:

GeKuRA
26th September 2005, 11:52
nu trebuie sa fim pe primul loc pentru ca nu asta e obiectivul nostru... incarcam sa jucam cat mai bine si sa luam puncte de peste tot.. ;) :ok:

Vi3rme_X
26th September 2005, 14:50
rapidistii au moralul la pamant...e un meci de x2

Paul
26th September 2005, 15:12
Hehe , anu trecut dupa ce Steaua s-a calificat in grupele UEFA , a luat-o in freza de la moldoveni acasa ...

Acu sa vedem ce face Rapidu... foarte probabil nu se califica , si se vor concentra pe plan intern ... si le-a dat in bot la moldovenii lu` Popica;

1 solist

Dark Horror
26th September 2005, 18:32
Daca Poli nu i-a incurcat nici pe Dinamo shi nici pe Steaua,nu vad de ce ar face-o cu Rapid.

DanielAndrei
26th September 2005, 19:09
ar trebui suspendat terenul rapidului dupa ce s-a intamplat la derby :drak:

Dark Horror
26th September 2005, 19:11
Dar ce s-a intamplat,ca am vazut foarte putzin din meci?Am vazut numai ceva agitatzie pe acolo

Carbyt1985
26th September 2005, 19:56
Imi pare rau pentru aceste esecuri ale rapidului dar sper sa profitam de aceasta pasa proasta si sa castigam.

Kainsashiki
26th September 2005, 20:50
pronostic 1 .. sau maxim 1x cu foarte mult noroc pt poli


nu trebuie uitat ca rapid joaca foarte bine acasa si se joaca in nocturna probabil si cei de la iasi nu-s obisnuiti cu tehnologia....

GeKuRA
26th September 2005, 20:57
mda... de asta am batut la Bacau ... nocturna bat-o vina.

codrind
26th September 2005, 21:06
pronostic 1 .. sau maxim 1x cu foarte mult noroc pt poli


..... si se joaca in nocturna probabil si cei de la iasi nu-s obisnuiti cu tehnologia....

Păi măi http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/19.gif, ANUL TRECUT , în ghencea tot pe nocturnă a fost meciul!!! :degete:
Dacă ai vrut să fii şmecher http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/16.gif,să ştii că te-ai scos! http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/32.gif

Paul
26th September 2005, 21:13
ar trebui suspendat terenul rapidului dupa ce s-a intamplat la derby :drak:


1) Care e problema ta ? A jucat cumva Iasiul in Dinamo - Rapid ... eventual ar putea fi suspendat doar DInamo , Rapid a jucat in deplasare , conducerea nu are nici o vina ;
Eu daca ma duc pe Old Traford si dau cu un bolovan in Ferguson nu suspenda terenul lui Man Utd , ci ma aresteaza pe mine ...

Asa sunteti voi moldovenii , va procupa capra vecinului , decat vaca voastra ...


2) Si ce avantaj ca le suspenda terenul...
Ori jucati cu un public ostil Rapidului (asa va fi dupa ultimele rezultate) ori cu stadionu` gol ...
mi-e sila de voi ... ati ajuns si voi de la coada vacii in Divizia A , si acum nu mai incape lumea de voi ...
Ar trebui sa luati exemple de bun simt de la Farul si CFR ... 2 echipa care au cu ce se lauda si nu-si dau nici 20 % din importanta de mare echipe pe care v-o dati voi ...
Anu` asta nu , da la anu` aveti toate sansele sa luati calea B-ului ...

Kainsashiki
26th September 2005, 21:14
cate ocazii a avut steaua anu trecut ? jucatorii nu s-au concentrat erau intr-o stare euforica dupa calificarea in grupele uefa..


rapid probabil va pierde calificarea si va da totul in meciu cu voi ...

si pana la urma, crezi k va mai merge o data sa scapati asa de usor ?

george-dinamo
26th September 2005, 21:18
la faza cu suspendarea rapidului n-ai dreptate, ca si noua era sa ne suspende terenul dupa meciul cu voi. iasiul se apara bine si rapid vor fi cam ametiti dupa ce le-o trage feyenoord. ar putea cu bulan sa scoata un egal poli.

GeKuRA
26th September 2005, 21:19
da gata.. a zis-o si el asa... la cate suspendari ar trebui sa se faca...

@DiabLo : sa scapam... de ce anume ??

Paul
26th September 2005, 21:25
da gata.. a zis-o si el asa... la cate suspendari ar trebui sa se faca...

@DiabLo : sa scapam... de ce anume ??

la voi ar trebui sa va suspende antrenoru pe viata ...

Pentru declaratiile sale "ca`i suim pe garduri " ...
Lipsa de fair-play , amenintari , etc

Ciocu` mic ...

El Nińo
26th September 2005, 21:30
1x

be@
26th September 2005, 21:31
mi-e sila de voi ...

Stai linistit, sentimentul e reciproc.


la voi ar trebui sa va suspende antrenoru pe viata ...

Pentru declaratiile sale "ca`i suim pe garduri " ...
Lipsa de fair-play , amenintari , etc

Ciocu` mic ...



Nu ,ma, trebuia sa le zica " baieti, vine steaua, aveti grija sa nu treceti de mijlocul terenului." .Scuteste-ne !

On topic: sper sa jucam prost si sa plecam macar cu un punct din Giulesti.Ar fi extraordinar!
Fortza Poli !

Kainsashiki
26th September 2005, 21:34
@DiabLo : sa scapam... de ce anume ??


sa scapati fara goluri primite ca de la steaua anu trecut n-ati luat

DanielAndrei
26th September 2005, 21:59
dc sa nu le suspende?! uite ce au facut si pe strada, nu numai in stadion

Paul
26th September 2005, 23:18
Stai linistit, sentimentul e reciproc.





Nu ,ma, trebuia sa le zica " baieti, vine steaua, aveti grija sa nu treceti de mijlocul terenului." .Scuteste-ne !

On topic: sper sa jucam prost si sa plecam macar cu un punct din Giulesti.Ar fi extraordinar!
Fortza Poli !

NU trebuia sa le zica:
Vedeti-va de joc , singurul obiect cu care aveti de`a face sa fie mingea , pe care sa o loviti cu piciorul nu cu mana ;
Nu aveti treaba cu picioarele adversarilor ...

DanielAndrei
26th September 2005, 23:26
dc tot tii ssa faci aluzii la meciul cu Steaua?! cu picioarele adversarilor au avut stelistii

GeKuRA
26th September 2005, 23:28
a zis cineva ceva de picioarele adversarilor ?? a zis cineva ca meciul a fost foarte dur ?? cine a zis nu s-a uitat la meci... fara altercatiile alea meciul era unul linistit.
iar in privinta picioarelor ... mai des s-au uitat stelistii la ieseni :no: a fost in limita normalului...
hai gata nu te mai lua de noi ca esti off-topic.
bate RAPIDUL .. pe Feyenoord :ok: :D

rhadoo
27th September 2005, 00:52
Poate Reushiti O Surpriza,dar Va Fi Greu Jr. Joaca Cu Sabia Deasupra Capului.
Ar Fi Frumos,dar O Remiza Cred Ca Puteti Face

iaro
27th September 2005, 03:26
De obicei, in deplasare Rapid-ul nu prea l-am putut impiedica. In plus, rapidistii joaca ori pentru a spala rusinea eliminarii din UEFA, ori euforici dupa calificarea in grupe, deci foarte motivati. In plus, desi au o perioada dificila, sunt mai valorosi, sa recunoastem.
Cred ca e meci de 1, cu ceva sansa de X (0-0 pentru ca Poli sufera in atac). 2 ar fi o surpriza superba!

@Paul: tu incearca sa nu vorbesti de fair-play. Fara rautate, dar ai putea sa incerci sa il aplici mai intai.

stefanm14
27th September 2005, 08:59
si pe threadu asta de steaua - iasi :D .........iasiu are sanse ..daca rapidul se califica, o sa vina euforici si poate o lasa mai moale :D .....daca rapidul ia bataie, razvan o sa plece, o sa fie o degringolada ...si iesenii pot profita..

old lord
27th September 2005, 10:54
2-0

be@
27th September 2005, 14:18
Joi s-ar putea sa fie un mare cutremur in Giulesti....

ultras_sportul
27th September 2005, 16:10
Oricat de slab ar juca Rapidul si tot se termina 2-1 pentru Giulesteni.

bobycox
27th September 2005, 18:00
Joi , intradevar , v-a avea loc schimbarea la fata a Rapidului. Sa vedem in ce fel.

Paul
27th September 2005, 18:20
Joi s-ar putea sa fie un mare cutremur in Giulesti....
lol , la cratita ...

Cutremur ar fi daca se califica Rapidu` . ... e ceva normal sa se califice Fejnoord

codrind
27th September 2005, 18:30
Joi , intradevar , v-a avea loc schimbarea la fata a Rapidului. Sa vedem in ce fel.

Cam asa ceva: http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/61.gif

be@
27th September 2005, 18:47
lol , la cratita ...

Cutremur ar fi daca se califica Rapidu` . ... e ceva normal sa se califice Fejnoord

N-ai inteles nimic. Dar nu ma mir...
Pai daca nu se califica,pleaca si Razvan, si Vama de la Rapid.Iti dai seama ca nu-i o situatie tocmai roz...

Paul
27th September 2005, 19:18
pariu ca nu pleaca ...
daca e asa , ii demitea acuma ca avea ocazia... fiindca e clar ca nu au nici o sansa cu Feeinoord ...

Oricum Rapid va bate in mod normal si cu echipa a II-a...
Desi la ce noroc aveti voi cate odata , orice e posibil ....

roxana_cj
27th September 2005, 21:33
Bate Poli!
Din pacate cred ca Rapidul e in cadere libera!

superchumbo
28th September 2005, 08:08
Sa vedem daca poli va calca si alte gaturi in campionat, sau se menajeaza pentru returul cu Steaua

codrind
28th September 2005, 08:20
Poate DA, poate NU, oricum nu ne vom menaja ca în meciul de POMINĂ, când un satelit din B a eliminat o echipă cu "pretenţii" ! :evil: :ciocan:

GeKuRA
28th September 2005, 10:13
Rapidul sigur vine cu gandul la victorie in acest meci si va da totul... mai ales daca pierd calificarea in grupe...
asa ca prima sansa o are Rapidul...
dar mai stii ... poate devenim echipa deplasarilor :D:D :ok:

be@
28th September 2005, 10:40
După ce a condus ieri două şedinţe de pregătire, Ionuţ Popa a menţinut şi pentru astăzi ridicat strocul pregătirii, programînd dimineaţă un meci-test cu Poli II, iar după-amiază un antrenament fizic. Tehnicianul ieşean şi-a motivat decizia în stilu-i caracteristic: "Trag de ei pentru că vreau să bat Rapidul! Cum altfel îmi scot banii de amendă?!". Popa a fost sancţionat de conducerea clubului cu 750 de dolari din cauza abaterilor disciplinare ale fotbaliştilor ieşeni la meciul cu Steaua.

codrind
29th September 2005, 07:46
Ziua de astăzi va fi, în bună măsură, un barometru pt. meciul nostru (POLI IAŞI) de duminică din Giuleşti ! :ok:
Dacă Rapidul se califică azi, POATE se va instala un sentiment de automulţumire în tabăra lor, şi atunci - avantaj POLI IAŞI.
Dacă Rapidul nu se califică azi, POATE se va instala un sentiment de frustrare, dar şi o degringoladă, în tabăra lor, şi atunci - avantaj POLI IAŞI .

/hello /hello /hello

vantian5
29th September 2005, 10:03
poate :d dar nu sigur
oricum noi trebuie sa ne bazam pe jocul nostru si nu pe starea de spirit a adversarilor

simi_id
29th September 2005, 13:26
Daca Iasul va juca 4-1-3-2 cu Onut libero iar Adi Ilie mijlocas putem sa ii batem, pentru ca Lucescu foloseste strategii invechite care nu se adapteaza fotbalului modern.

Cei care au vazut Liverpool - Chelsea stiu despre ce vorbesc. A fost un meci fara golouri, dar un meci foarte frumos cu multe faze si foarte rapid.

dede
29th September 2005, 14:29
2-1

simi_id
29th September 2005, 15:28
Te referi 2-1 la meciul cu Feyenoord .... ca la meciul cu Poli o sa fie 1-2 :P

ce_bine_e
29th September 2005, 15:38
sambata voi fi in bucuresti

Kainsashiki
29th September 2005, 15:48
ok, sa-mi spui daca e frumos la bucuresti ! metrou astea.. :)

simi_id
29th September 2005, 15:49
Da mai ... dar sincer e mai frumos in Anglia metroul ... dar nu stiu daca l-ai vazut ca sa ai ce compara :) ... :P

Kainsashiki
29th September 2005, 16:07
l`am vazut stai linistit

rapid - poli X

dede
29th September 2005, 16:07
Te referi 2-1 la meciul cu Feyenoord .... ca la meciul cu Poli o sa fie 1-2 :P
imi pare rau daca ai inteles gresit...rapid - poli is 2-1. acuma intelegi?

ce_bine_e
29th September 2005, 18:01
vroiam sa plec de vineri, dar plec sambata dim, opresc frumusel sa vad cum bate national;) si imi continui drumul

4star
30th September 2005, 10:44
Dacă Rapidul se califică azi, POATE se va instala un sentiment de automulţumire în tabăra lor, şi atunci - avantaj POLI IAŞI.
Dacă Rapidul nu se califică azi, POATE se va instala un sentiment de frustrare, dar şi o degringoladă, în tabăra lor, şi atunci - avantaj POLI IAŞI .

/hello /hello /hello

Sau poate dupa calificare vor avea mai multa incredere in ei, cel putin pentru o etapa, si o sa va spulbere./hello

ce_bine_e
30th September 2005, 10:57
si daca te inseli?:evil:
daca ai dreptate?:mda:
daca va fi egal? :D daca se va amana meciul din cauza inundatiilor? :drak:
nimeni nu poate sti..oricum avem timp sa bem o bere:ok:

suntem cei mai buni din moldoveni, suntem ieseni, si intotdeauna vom striga, fortza POLITEHNICA!

4star
30th September 2005, 16:28
:D pai... poate, dar eu doar am adaugat o posibilitate la lista lui codrind. :drak:
ca nu luase in calcul si varianta asta, si am vrut sa ii amintesc.

be@
30th September 2005, 16:34
Sau poate dupa calificare vor avea mai multa incredere in ei, cel putin pentru o etapa, si o sa va spulbere./hello

Si ce bucuros ai mai fi tu, nu-i asa?
:mda:
Sau poate o sa se intample ca anul trecut, cand cei din ghencea veneau dupa calificare, si i-am batut cu stadionul plin. :drak: :evil:

vlad1607
30th September 2005, 16:55
desi nu ma incanta ideea eu zic ca rapidu o sa castige acest meci.

Paul
30th September 2005, 17:43
Varianta I - Similitudinea

Anul trecut , etapa a VIII-a ... Steaua lider , Steaua se califica in grupele UEFA , Steaua - Poli Iasi , Steaua super favorita , Steaua domina clar , Iasiul bate (Steaua avura 3 bare)...

Anu` asta ... Steaua lider , Rapid se calfica in grupele UEFA , Rapid - Poli Iasi ........... va urma


Varianta II:
Logic , pe valoare , Rapid ar trebui sa mature cu descultii campionatului ... :D

fia
30th September 2005, 17:48
Vedem cate benzina le-a ramas rapidistilor dupa meciul de ieri. Eu spun ca nu o sa fie probleme.

be@
30th September 2005, 17:53
Paulica, desculti is aia de la Bistrita, nu noi. Scuteste-ne! :drak:

DanielAndrei
30th September 2005, 18:04
Paulica, desculti is aia de la Bistrita, nu noi. Scuteste-ne! :drak:

...si cizma esti tu paulica :D

dede
30th September 2005, 18:13
dupa meciu de aseara nu prea le-as da vreo sansa lui poli...dar poate-poate va castiga poli (remember Steaua - poli is de anu trecut)

Paul
30th September 2005, 18:37
Paulica, desculti is aia de la Bistrita, nu noi. Scuteste-ne! :drak:

wow , v`ati luat ghete ?

Deci ramaneti desculti :P

codrind
30th September 2005, 19:00
Deci ramaneti desculti


Din nou mostre din PUŢUL gândirii "becaliene" ! :ciocan:
paul !!! îi fain la oraş!??? :jerk: http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/35.gif http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/38.gif

wer
30th September 2005, 19:15
Varianta I - Similitudinea

Anul trecut , etapa a VIII-a ... Steaua lider , Steaua se califica in grupele UEFA , Steaua - Poli Iasi , Steaua super favorita , Steaua domina clar , Iasiul bate (Steaua avura 3 bare)...

Anu` asta ... Steaua lider , Rapid se calfica in grupele UEFA , Rapid - Poli Iasi ........... va urma


Varianta II:
Logic , pe valoare , Rapid ar trebui sa mature cu descultii campionatului ... :D
ai vazut in viata ta un tramvai ??
sau un oras
ai iesit din bistrita?
fara ca ai fost la bunici sau in vacantza cu mama si cu tata

hai in Iasi sa vezi un tramvai sau un oras


suntem mandrii ca suntem MOLDOVENI
tu ce esti?suporter de tst

iesi ma in tara ca vezi si tu ce e prin Moldova, prin Iasi
chiar te invit la mine sa vezi orasu
pe bune

Kainsashiki
30th September 2005, 19:22
I. Popa: „Steaua nu va intra în cărţi pentru titlu”
Tehnicianul formaţiei Politehnica Iaşi, Ionuţ Popa, a afirmat că formaţia Steaua nu l-a impresionat deloc în meciul cu Valerenga din manşa secundă a turului I al Cupei UEFA şi consideră că lupta pentru titlu se va da între Rapid şi Dinamo. „Rapid este o echipă matură şi, chiar dacă sunt pe un loc mai slab, sunt convins că se vor bate pentru campionat împreună cu Dinamo. Spun numai de Rapid şi Dinamo pentru că Steaua nu cred că va intra în cărţi pentru titlu, deoarece nu m-a impresionat absolut deloc”, a precizat Ionuţ Popa. Antrenorul echipei moldovene a mai precizat că, pentru meciul din deplasare cu Rapid, programat duminică, de la ora 21:00, în cadrul etapei a VIII-a a Diviziei A, nu va putea conta pe Valeriu Bordeanu, suspendat după cartonaşul roşu primit în partida cu Steaua, şi nici pe Iulian Arhire, care este accidentat de trei săptămâni.



doamne ce om..l-a traznit fulgeru p-asta sigur..cum poate sa faca asemenea afirmatii despre echipa care e pe primu loc si care are cel mai mare coeficient dintre echipele romanesti in uefa.

oricum se contrazice grav de tot,e un om de nimic. inainte de meciu cu steaua a zis ca pe steaua n-o poate opri nici rita sau katrina si acum zice ca steaua nu poate conta in lupta pt titlu...bine ca poate rapidu .........

DanielAndrei
30th September 2005, 19:30
@diablo...nici tu nu ai simtul umorului (si din asta rezulta multe :D ). Dar asta, ai citit?? -- http://www.gsp.ro/index.php?a=24152&shift=1
<< Antrenorul echipei Poli Iaşi, Ionuţ Popa, a declarat astăzi, într-o conferinţă de presă, că a renunţat să-şi mai încurajeze jucătorii folosind cuvinte precum "carne crudă" sau "sânge", urmând ca de acum înainte să le transmite fotbaliştilor numai mesaje poetice.

"Gata! Să nu mai aud de cuvinte precum «carne crudă» sau «sânge». Mi-e frică să mai folosesc astfel de cuvinte, ca nu cumva cineva să mă înţeleagă greşit. De acum le voi transmite jucătorilor numai mesaje poetice. Le-am spus jucătorilor mei că «vreau să privească în ochii adversarului ca în adâncurile unui lac limpede». Nu-mi mai place carnea crudă. Mă gândesc să fac o poezie cu cartofi, legume în general", a spus Ionuţ Popa.

Întrebat ce va face în cazul în care aceste îndemnuri nu vor da roade, Popa a spus că va apela la Ştefan cel Mare: "Am încercat acum cu poezii. Dacă nu va merge, mă voi duce să stau de vorbă cu Ştefan cel Mare, să-mi spună ce le zicea el oştenilor săi înainte de meciuri".

Popa a ţinut să precizeze că şi-a respectat promisiunea făcută jucătorilor referitor la pariul legat de renunţara la mustaţă: "Aşa după cum le-am promis jucătorilor, ca să-mi păstrez mustaţa, le-am făcut cinste cu o masă. Acum, ei mi-au propus 20 de milioane de lei vechi în schimbul mustăţii. Dacă mă gândesc şi la faptul că Nicu Ciulu (n.r. – vicepreşedintele grupării ieşene) mi-a spus că îmi dă 1.000 de euro dacă îmi rad mustaţa, poate că ar fi cazul să fac şi eu un ban cu mustaţa asta. Am auzit că am fost comparat cu antrenorul lui Udinese, Serse Cosmi. Mai degrabă cred că semăn cu antrenorul Fiorentinei, Emiliano Mondonico. Chiar i-am trimis un fax să-i propun să intrăm în clubul mustăcioşilor". >>

Kainsashiki
30th September 2005, 19:47
n-are nici o legatura! arata-mi mie unde glumea in ce am scris eu...

ADelPiero
30th September 2005, 23:02
mi`as dori o victorie ... pt Rapid ... doar pentru Razvan Lucescu ... ...

popa:rosu:

Carbyt1985
1st October 2005, 00:07
1) Care e problema ta ? A jucat cumva Iasiul in Dinamo - Rapid ... eventual ar putea fi suspendat doar DInamo , Rapid a jucat in deplasare , conducerea nu are nici o vina ;
Eu daca ma duc pe Old Traford si dau cu un bolovan in Ferguson nu suspenda terenul lui Man Utd , ci ma aresteaza pe mine ...

Asa sunteti voi moldovenii , va procupa capra vecinului , decat vaca voastra ...


2) Si ce avantaj ca le suspenda terenul...
Ori jucati cu un public ostil Rapidului (asa va fi dupa ultimele rezultate) ori cu stadionu` gol ...
mi-e sila de voi ... ati ajuns si voi de la coada vacii in Divizia A , si acum nu mai incape lumea de voi ...
Ar trebui sa luati exemple de bun simt de la Farul si CFR ... 2 echipa care au cu ce se lauda si nu-si dau nici 20 % din importanta de mare echipe pe care v-o dati voi ...
Anu` asta nu , da la anu` aveti toate sansele sa luati calea B-ului ...

Decat sa fim o echipa ca a ta care e intr-o mare mocirla a ....... mai degraba asa.Si nu prea cred ca ne dam asa mari noi mai degraba te dai tu caci aici nu juaca bla.. pardon bistrita.Asa ca ciocu mic si fa pasi.

poliis
1st October 2005, 11:06
mi-e sila de voi ... ati ajuns si voi de la coada vacii in Divizia A , si acum nu mai incape lumea de voi ...
Ar trebui sa luati exemple de bun simt de la Farul si CFR ... 2 echipa care au cu ce se lauda si nu-si dau nici 20 % din importanta de mare echipe pe care v-o dati voi ...
Anu` asta nu , da la anu` aveti toate sansele sa luati calea B-ului ...

1) vad ca mai mare importanta ne dati voi ... aici era vorba de un meci intre poli si rapid si incepi tu sa jignesti moldovenii din nou (pt a cata oara)
2) cfr-ul a avut un inceput bun si anul trecut....si pana la urma a trecut pe langa retrogradare (FARUL :ok: )
3) despre bun simt tu nu ar trebui sa vorbesti...ca nu stii ce e ala
4)la anul ... poate o sa te duci la matinale in "metropola" ta

ontopic::: meci de 1x

Paul
1st October 2005, 11:41
N`avea nici o grija ...

Gloria sta bine mersi , daca chiar sunt probleme in iarna revine artileria grea ...

ce_bine_e
1st October 2005, 12:06
ti-as spune eu ce bine sta gloria, dar nu vreau sa il dau pe padureanu in gat!
maine voi fi in giulesti!!!! ;)

superchumbo
1st October 2005, 12:28
După ce a condus ieri două şedinţe de pregătire, Ionuţ Popa a menţinut şi pentru astăzi ridicat strocul pregătirii, programînd dimineaţă un meci-test cu Poli II, iar după-amiază un antrenament fizic. Tehnicianul . constand in ruperi de gaturi si picioare cu tehnici traditionale de cules sange, de care ar fi fost mandru si Stefan Cel Mare

ronaldinho
1st October 2005, 20:34
dupa cum arata clasamentul e un derby al campionatului :D. In schimb valoarea jucatorilor rapidisti este net superioara jucatorilor de la Poli, parerea mea :D. Dar, si exista un dar pt ca e vorba de Rapid, cu toate ca jucatorii sunt valorosi, si au demonstrat asta joi, se pare ca Razvan nu stie sa-si monteze jucatorii la toate meciurile. S-a vazut ca atunci cand sunt atenti, Constantin, Rada sau Maftei sunt der netrecut sau Coman stie sa stea in poarta ( pe linie :D ), sa iasa cand trebuie, etc. E foarte probabila o victorie a Rapidului si sper sa fie asa, dar sa nu uitam ca vorbim despre Rapid, poate cea mai inconstanta formatie din fotbalul romanesc din ultimii 10 ani.

DanielAndrei
1st October 2005, 21:45
1) Care e problema ta ? A jucat cumva Iasiul in Dinamo - Rapid ... eventual ar putea fi suspendat doar DInamo , Rapid a jucat in deplasare , conducerea nu are nici o vina...

stii cum au comis-o oltenii si cum au jucat in campionat fara spectatori

rasheedkpenny
2nd October 2005, 14:38
sa revenim ontopic... aici e vorba despre Rapid Bucuresti - Poli Iasi!
Meciul o sa fie greu, dupa succesul cu Feyenoord si efortul depus o sa fie cam greu, dar am incredere ca o sa fie bine!

In aparare o sa fie putin dificil avand in vedere ca Marius Constantin e suspendat dupa cartonasul rosu din meciul cu Dinamo! :(
Sper ca pana la ora meciului sa se opreasca si ploaia!

Rechinul Ucigas
2nd October 2005, 15:35
bate iasu !!! cu 2-1

be@
2nd October 2005, 16:02
Ar fi prea frumos sa fie asa...felicitari pentru victoria cu Argesul.

Bergero
2nd October 2005, 16:47
in mod normal judecind dupa valoarea lotului Rapidul are prima sansa; dar sa nu uitam ca vine dupa Feyenoord, ca jucatorii nostri nu se recupereaza complet asa repede (mai ales dupa un asa efort!), ca Iasiul a cistigat 6 puncte din 9 in deplasare pina acum, incit meciul pare mult mai echilibrat. 1X e un pronostic destul de realist!!

be@
2nd October 2005, 16:54
Uite un comentariu pertinent. Sincer, nu cred ca Rapidul o sa mai joace azi ca in meciul cu Feyenoord .
Bafta, si cei mai buni sa castige.

Fortza Poli !

DanielAndrei
2nd October 2005, 16:55
doamne ce om..l-a traznit fulgeru p-asta sigur..cum poate sa faca asemenea afirmatii despre echipa care e pe primu loc si care are cel mai mare coeficient dintre echipele romanesti in uefa.
oricum se contrazice grav de tot,e un om de nimic. inainte de meciu cu steaua a zis ca pe steaua n-o poate opri nici rita sau katrina si acum zice ca steaua nu poate conta in lupta pt titlu...bine ca poate rapidu .........
hai sa te iau cu usurelul ca esti mic si nu intelegi, si se pare ca esti din aceasi specie cu alde MM. Daca ai avea un pic de minte ti-ai da seama ca el incerca sa ambitioneze steaua pt meciul cu Bacaul (sunt la un punct in spatele nostru ;) ), scotand-o din calculele pt campionat, dandu-i sanse (mincinoase :D de altfel) rapidului pt a ne privi de sus in meciul de diseara.
asa ca nu e nici golan, sau cum ii mai ziceti, pur si simplu e antrenor meserie

cioc
2nd October 2005, 16:56
N-as spune "un golan",dar n-are stofa de divizia A,el se crede tot in B

DanielAndrei
2nd October 2005, 17:00
astea sunt siretlicuri din portofoliul unui antrenor de clasa.

cioc
2nd October 2005, 17:03
"De clasa",coboriti pe pamint!

CUCUVEAUA
2nd October 2005, 17:19
eu cred ca poli va face un simplu 0-0 cu rapidul din cauza ca rapidul este prea fericita ca a reusit sa se califice in grupele cupei uefa dar nici o victorie din partea giulestenilor nu cred ca ar fi o surpriza doar ea e favorita asa ca nu sperati la o victorie din partea iasului

HAI IASUL

fia
2nd October 2005, 17:25
1)
HAI IASUL2)
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=382281&postcount=17

sal baieti hai rapidul
ca si steaua a luato de la a doua echipa a rapidului
Pan' la urma cu cine tii ca m-ai bagat in ceatza :D?
Sau esti si tu ca be@ cu fundul in 2 luntre :D. E o moda prin Iasi sa tii cu 2 echipe :D?

Billy Danze
2nd October 2005, 19:12
pai aicea e vorba de cu cine tine sau cine crede el ca va castiga (daca va castiga cineva) ... ?????????


e o intrebare adresata cam la 22 de milioane din tara asta. Suferim de subiectivism

HilliBoy
2nd October 2005, 19:58
hai poli.....kstigam la o diferentza de 2 sau 3 goluri....

be@
2nd October 2005, 20:18
Hai , mai....Inteleg ca tii la Poli, dar esti totusi prea optimist.

Sincer, mie imi convine ca ploua. Spectatori multi n-or sa fie...In plus,Rapid e cea care joaca pe teren propriu si trebuie sa atace.
Sper sa nu se amane meciul.

wer
2nd October 2005, 21:58
:sleep: :sleep: :sleep: :sleep: cand se joaca?

DanielAndrei
2nd October 2005, 22:20
si v-ati laudat ca aveti teren pe care se poate juca pe orice vreme :mda:

ADelPiero
2nd October 2005, 22:51
da:) ... daca cel mai bun teren ... nu a primit ok`ul disputarii unui meci pe aceasta vreme... ce sa mai vb de altele :)

codrind
2nd October 2005, 23:05
Şi unde mai pui că fiecare echipă românească calificată în grupele UEFA, trebuie să joace acasă 2 meciuri!:no:
Dacă terenul din Giuleşti nu e practicabil , şi totuşi era considerat unul la standarde europene, ce vor face steaua sau dinamo!???? :mda:

Sunchase
3rd October 2005, 00:19
Gazonul nu avea nimic , ploua prea tare si nu avea timp apa sa se scurga apa , cei care au fost la meci pot confirma.

George Copos: ”Dacă nu plouă două ore stadionul este perfect pentru joc”
Patronul FC Rapid, George Copos a explicat că terenul a devenit impracticabil nu din cauza sistemului de drenaj, ci a faptului că volumul mare de apă nu poate fi preluat de canalizarea oraşului Bucureşti. "Suntem dezamăgiţi că nu se joacă, însă nu poţi să te pui în faţa naturii. Stadionul are un drenaj foarte bun, dar din păcate canalizarea oraşului nu poate să preia volumul de apă. Aceasta este marea problemă, canalizarea oraşului. Sunt convins că dacă nu plouă două ore stadionul este perfect pentru joc", a spus Copos.

paranghele
3rd October 2005, 02:04
fia, vrei sa spui ca in alte orase lumea tine cu o singura echipa? nu neaparat. In Iasi sint studenti din toata tara care tin cu cine vor. Dar in fine, nu asta e greseala ta, ci ca faci o ironie la adresa iesenilor bazat pe o chestie de la un forumist, cine stie de unde.
ps: avatarul tau e beton, de unde l-ai luat?

ADelPiero
3rd October 2005, 02:39
saracu` Copos... acuma cine stie ce crede ca va spune lumea de gazonul lui de 200.000 de euro :evil: ....imi pare sincer rau pentru el si pt Rapid...

Pacala
3rd October 2005, 08:13
bate rapidul , cam trebuie

be@
3rd October 2005, 11:24
Se pare ca meciul se va disputa incepand cu ora 17.00 si va fi transmis de Telesport.

codrind
3rd October 2005, 11:33
MAI bine jucau la IAŞI, că la noi nu mai a plouat de ceva timp! :ok:

Oricum, baftă POLI IAŞI! :ok:

Măcar :evil: un egal ! /hello /hello

DanielAndrei
3rd October 2005, 11:49
unde se vede meciul in iasi? este vreun bar, vreo terasa?? care stie?

Cattani
3rd October 2005, 12:18
Ieri eram in giulesti azi caut telesport sa ma uita la meci.Caluema nu?

DanielAndrei
3rd October 2005, 12:21
astia de la Select nu dau meciul?

be@
3rd October 2005, 12:28
Ieri eram in giulesti azi caut telesport sa ma uita la meci.Caluema nu?
Cattani, cati ati fost la Bucuresti?

simi_id
3rd October 2005, 17:31
So far ... so good ...

fia
3rd October 2005, 17:47
ce_bine_e inca e la meci, ca am vorbit cu el :P

be@
3rd October 2005, 17:56
Hai cu egalul !

codrind
3rd October 2005, 18:35
Mie silă!
Penalty pt. rapid!

Că fără NU ÎNSCRIA rapidul! :jerk:

andreiush
3rd October 2005, 18:39
Daca a fost... nu vad de ce te agiti...

ADelPiero
3rd October 2005, 18:48
meci destul de frumos ... ingalbenit rau de tot :D

be@
3rd October 2005, 18:50
Cum a fost faza penalty-ului? Ca profesionistii astai de la ols nu spun nimic. Rusine !

Paul
3rd October 2005, 18:52
Mie silă!
Penalty pt. rapid!

Că fără NU ÎNSCRIA rapidul! :jerk:

Amice se pare ca la Iasi , la clubul Politehnica sectiile de handabal si hockey sunt mai bine dezvoltate decat cea de fotbal;
A si prin cazinourile voastre Ionut Popa , face ravagii ...

codrind
3rd October 2005, 19:25
DECÂT blaturi ordinare gen steaua - bacău!
Şi vezi că te umpli de penibil!
măldărăşanu a recunoscut după meci CĂ NU A FOST PENALTY!

DanielAndrei
3rd October 2005, 19:37
Cum a fost faza penalty-ului? Ca profesionistii astai de la ols nu spun nimic. Rusine !

Iti spun eu: NU a fost penalty. A recunoscut-o si Maldarasanu, ca nu merita sa primeasca penalty Rapidul. Sincer am fost mai buni decat Rapid. Minciuni gogonate scrise cei de OLS. Iasul a avut posesie, pasele mergeau mult mai bine. Jos cu TLSportul, comentatorii sunt varza, foarte subiectivi :headbang: :headbang:

Daca va prindeam aseara pe un teren bun, ai nostri erati :headbang:

p.s. am vazut meciul la BlueBet ;), si am vazut totul foarte clar

rasheedkpenny
3rd October 2005, 20:24
Ati avut si voi 2-3 ocazii si mai ziceti ca sunteti meseriasi!
Teren bun inseamna pentru voi mocirla ca in Ghencea sau pe la Braila ori Galati?

Meci castigat pe merit, nu vad de ce se oftica unii. Faza penalty-ului n-am vazut-o, dar Rapid oricum era peste Iasi, doar juca acasa!

Kainsashiki
3rd October 2005, 20:46
Iti spun eu: NU a fost penalty. A recunoscut-o si Maldarasanu, ca nu merita sa primeasca penalty Rapidul. Sincer am fost mai buni decat Rapid. Minciuni gogonate scrise cei de OLS. Iasul a avut posesie, pasele mergeau mult mai bine. Jos cu TLSportul, comentatorii sunt varza, foarte subiectivi :headbang: :headbang:




Voi mereu sunteti mai buni ca aia cu care jucati da nu bateti pe nimeni :) bravo ma baieti !

fia
3rd October 2005, 20:50
N-a fost penalty, si oricum penalty-ul a fost ratat... nu conteaza prea mult, Burdujan a inscris la respingere.

be@
3rd October 2005, 20:50
Pe bune, n-am vazut meciul, dar daca citesti comentariul de pe onlinesport, reiese ca Rapid a dominat tot meciul. :mda:
@ fia: Pai daca nu dadea penalty, nu mai avea ocazia Burdujan sa inscrie, nu???

fia
3rd October 2005, 20:58
Ba da, ca era mai concentrat si nu mai rata pe aia singur cu portarul :ok:

vlad1607
3rd October 2005, 20:59
rezultat normal...nu e prea mult de discutat zic eu

codrind
3rd October 2005, 21:37
Voi mereu sunteti mai buni ca aia cu care jucati da nu bateti pe nimeni

SUNTEM mai buni, şi decât croitoru de la bacău, care în meci OFICIAL, antrenează portarul stelei, de la punctul cu var!
sdr-ul se dezlănţuie!
BLATURI ordinare, lovituri de pedeapsă inventate etc...

SILĂ DE bucale! :jerk: :degete:

be@
3rd October 2005, 22:03
Declaratii dupa meci:

"A fost un meci deosebit, eram convins că ne va aştepta un meci greu după &#238;ncărcătura emoţională de joi, de aceea victoria mă bucură foarte tare. Jucătorii şi-au dat viaţa pe teren, chiar dacă au fost obosiţi. Noi am meritat victoria, a fost fără dubii, pentru că am dominat tot jocul şi ocaziile mai mari ne-au aparţinut. A fost o stare de nervozitate la final, pentru că Iaşiul &#238;şi dorea foarte tare un punct, dar dacă era 2-0 la pauză nu am mai fi asistat la scena de la finalul partidei", a afirmat Lucescu.

Deşi antrenorul Rapidului a spus că a fost penalty la Măldărăşanu, la faza din minutul 77, totuşi jucătorul rapidist a susţinut contrariul: "Nu a fost penalty. A fost ceva &#238;n gazon, nu ştiu ce s-a &#238;nt&#226;mplat. Eu i-am spus şi arbitrului că nu m-a atins". Măldărăşanu a menţionat că punctele obţinute &#238;n partida cu Poli Iaşi sunt foarte importante, mai ales că a fost sigur că partida de luni va fi foarte dificilă. "Eram sigur că o să avem un meci greu cu Iaşiul. Tocmai de aceea cele trei puncte sunt foarte importante. A fost o oboseală foarte mare şi este normal să se simtă şi &#238;n joc", a spus Măldărăşanu.

BOCA: "Ciobanu nu l-a atins pe Măldărăşanu"
Sorin Boca, preşedintele grupării Politehnica Iaşi, este extrem de nemulţumit de &#238;nfr&#226;ngerea suferită &#238;n deplasare, &#238;n faţa echipei Rapid, scor 1-0, &#238;n etapa a VIII-a a Diviziei A, afirm&#226;nd că nu a fost vorba de fault la faza &#238;n care arbitrul Tiberiu Lajos a dictat penalty &#238;n favoarea gazdelor.

"Nu am voie să comentez arbitrajul, dar pot spune că l-am auzit pe Măldărăşanu c&#226;nd a spus la sf&#226;rşitul partidei că nu a fost atins de Ciobanu la faza &#238;n care s-a dictat penalti pentru giuleşteni. Ce pot să mai spun eu? Din opt meciuri jucate p&#226;nă acum, noi jumătate dintre partide le-am pierdut după acordarea unor lovituri de pedeapsă pentru echipa adversă. Sper să nu mai continuăm &#238;n stilul acesta. Jucătorii noştri au făcut un meci bun astăzi şi au fost multe momente &#238;n care am fost peste rapidişti. Am ratat două ocazii imense &#238;n prima repriză, poate dacă le fructificam, altul ar fi fost rezultatul final", a spus Boca.

DanielAndrei
3rd October 2005, 22:36
vad niste comentarii absolut penibile...rapidistii au dominat jocul, bla bla bla...ati vazut meciul sau vb doar ca sa va bagati in seama?? :ciocan:

Paul
3rd October 2005, 22:45
va bate Dumnezeu;
Voi vreti sa faceti ordine in Giulesti ?
Voi sa va bateti cu Galati , cu Bacaul , cu Vaslui , cu Jiul , Pandurii & restu , nu va mai bagati in treburile celor mari ca odata se supara greii pe voi si va expedieaza de unde ati venit ... mai tineti minte pe Rocar care si ei ca si voi se bagau , permanent erau furati de arbitrii ...

DanielAndrei
3rd October 2005, 22:52
...noi jucam fotbal, si cu Rapidul am demonstrat-o

Paul
3rd October 2005, 23:00
tu unde ai vazut mah meciul ?

be@
3rd October 2005, 23:52
va bate Dumnezeu;
Voi vreti sa faceti ordine in Giulesti ?
Voi sa va bateti cu Galati , cu Bacaul , cu Vaslui , cu Jiul , Pandurii & restu , nu va mai bagati in treburile celor mari ca odata se supara greii pe voi si va expedieaza de unde ati venit ... mai tineti minte pe Rocar care si ei ca si voi se bagau , permanent erau furati de arbitrii ...
Mda...gandire tipic comunista.Dupa tine ar trebui sa stam drepti in fata sdr. :ciocan:

codrind
4th October 2005, 00:11
va bate Dumnezeu;
Voi vreti sa faceti ordine in Giulesti ?...

Nu am mers &#238;n giuleşti să facem ordine, ci doar să jucăm FOTBAL! NU ca blatul ordinar de pe stadionul dintre cimitire! :degete:

ce_bine_e
4th October 2005, 03:23
un drum obositor a fost, daca se juca ieri bateam, asta e...doar e rapid, nu?

Cra10veanu
4th October 2005, 04:16
:happy sa vezi bataie la sfarsit de retur pe vaslui si Iasi care ultima care penultima :happy :happy :happy , bine rapid era momentu sa li se mai dea si peste nanau moldovenilor /hello /hello /hello

DanielAndrei
4th October 2005, 06:43
oltene du-te si te spala pe fata, nici bine nu te-ai trezit si deja debitezi niste prostii mai mari decat Oltenia??
@paul...meciul l-am vazut pe Telesport, necodat.

superchumbo
4th October 2005, 06:48
un drum obositor a fost, daca se juca ieri bateam


:no:


Da sigur, si marmota invelea ciocolata.





Invatati sa pierdeti inainte sa emiteti pretentii de mare echipa. In fotbal se puncteaza golurile nu agresivitatea.

Sunchase
4th October 2005, 09:06
Meci destul de frumos , victorie meritata :P

Iasul a gresit ca de la inceput a decis sa se apare toate cele 90 de minute. Sunt sigur ca daca atacau la 0-0 ar fi plecat macar cu un punct.

Rapid !

GeKuRA
4th October 2005, 12:46
Rapidul merita victoria... la umarul de ocazii avute...
dar mergea si un X pt. Poli ...:D

stefanm14
4th October 2005, 20:29
eu totusi zic ca daca meciul se juca duminica, ar fi castigat iasul la cinci - sase goluri diferenta, pentru ca jucatorii ar fi fost montati psihic, dand dovada de caracter ..dar cum meciul a fost amanat o zi, au fost nevoiti sa stea o zi in bucuresti ...wow la orash :D ..nu le-a priit aerul , asa ca au luat bataie, dar lasa ca ne arata ei noua...

...am incheiat citatul

cu respect

:D

Paul
4th October 2005, 20:39
Mda...gandire tipic comunista.Dupa tine ar trebui sa stam drepti in fata sdr. :ciocan:

nu va cere nimeni sa stati drepti ;
Insa ca sa nu fie suparare intre Steaua , DInamo si Rapid cel mai bine e sa`i bateti pe toti ;
Luati exemplu de la Farul sau FC National.
Ei cand se supara ii bat pe toti acasa , si peird afara si nu e nici o problema.
VOi dupa ce ati cedat usor cu Dinamo ati primit ordin de la centru sa incurcati Steaua si Rapidu... peste putinta...

vantian5
5th October 2005, 01:11
daca zici tu usor cu Dinamo sa fie . da mai decat sa vorbesti din auzite mai bine iti tragi telesportu.

TOPIC CLOSED

codrind
5th October 2005, 11:05
Daca a fost...


Mie silă!
Penalty pt. rapid!
........


andrei-andrei îţi mai menţii afirmaţia :rosu: , sau o dai cotită ???? :mda:

4star
5th October 2005, 13:07
Nu am mers în giuleşti să facem ordine, ci doar să jucăm FOTBAL! NU ca blatul ordinar de pe stadionul dintre cimitire! :degete:

Cred ca esti bolnav de Steaua. Din dragoste :D . Daca la trei -patru posturi zici ceva de Steaua, probabil ca iti este gandul numai la echipa asta:evil:

codrind
5th October 2005, 14:08
Cred ca esti bolnav de Steaua. Din dragoste :D . Daca la trei -patru posturi zici ceva de Steaua, probabil ca iti este gandul numai la echipa asta:evil:

Când vezi ce "măreţ" patron are!
Când vezi ce preşedinte are!
Când vezi ce jucători are (o parte din ei, nu toţi)!
Când vezi ce "suporteri" are!

Îţi vine să o strângi la(de) gât http://img76.imageshack.us/img76/103/hunter7ct.gif , aşa echipă "mare" ! :ciocan:

4star
5th October 2005, 15:43
C&#226;nd vezi ce "măreţ" patron are!
C&#226;nd vezi ce preşedinte are!
C&#226;nd vezi ce jucători are (o parte din ei, nu toţi)!
C&#226;nd vezi ce "suporteri" are!

&#206;ţi vine să o str&#226;ngi la(de) g&#226;t http://img76.imageshack.us/img76/103/hunter7ct.gif , aşa echipă "mare" ! :ciocan:
:D Cam bati campii. Adica esti OT:D . Aici se comenta meciul Rapid - Poli Iasi.

superchumbo
5th October 2005, 20:51
Când vezi ce "măreţ" patron are!
Când vezi ce preşedinte are!
Când vezi ce jucători are (o parte din ei, nu toţi)!
Când vezi ce "suporteri" are!

Îţi vine să o strângi la(de) gât http://img76.imageshack.us/img76/103/hunter7ct.gif , aşa echipă "mare" ! :ciocan:


Te-ai gandit vreodata daca intrebi un strain despre fotbalul romanesc ce-ti spune. Nu cred ca raspunsul e Poli Iasi. Steaua e unul din motivele pentru care vezi fotbal romanesc miercurea sau joia. Steaua e motivul pentru care peste un an vom avea 3 echipe in Uefa, unde poate ajung ratati fotbalistici ca voi, ce stiu doar jocul pe gaturi. Jucati fotbal intai si pe urma vorbiti. Vreti sa deveniti celebrii aruncand cu noroi in altii. Daca stiati fotbal o demonstrati cu Rapid.

DanielAndrei
5th October 2005, 21:12
am demonstrat...dar arbitrul nu a vrut

anton_m
5th October 2005, 23:06
haide poli!

be@
5th October 2005, 23:45
Te-ai gandit vreodata daca intrebi un strain despre fotbalul romanesc ce-ti spune. Nu cred ca raspunsul e Poli Iasi. Steaua e unul din motivele pentru care vezi fotbal romanesc miercurea sau joia. Steaua e motivul pentru care peste un an vom avea 3 echipe in Uefa, unde poate ajung ratati fotbalistici ca voi, ce stiu doar jocul pe gaturi. Jucati fotbal intai si pe urma vorbiti. Vreti sa deveniti celebrii aruncand cu noroi in altii. Daca stiati fotbal o demonstrati cu Rapid.

Baiete, nu ne mai plictisi cu clubul tau de inculti,batausi,mahalagii,ipocriti,blatisti si oameni certati cu legea.Te rugam frumos. Aici vorbim despre meciurile Politehnicii Iasi.

4star
6th October 2005, 09:52
Asta ii spuneam si eu suporterului echipei Polii (codrind care are o fixatie pe Steaua) ca este OT. Dar daca nu se poate abtine sa faca afirmatii despre Steaua inseamna ca o iubeste mult:drak: .
Cat despre cultura... crede-ma ca rad in hohote. Spune-mi si mie echipa aia de fotbal cu oameni culti, educati, sau cum mai spui tu acolo. Asemenea exemplare sunt raritati in general in sport, nu numai in fotbal. Si inca o data va spun ca nu stiti sa faceti distinctie intre un club sportiv, o echipa, si persoanele care roiesc in jurul ei.
Bea spune-mi cu mana pe inima ca daca maine vine jiji patron la Poli Iasi renunti sa mai tii cu echipa TA .
Si daca este asa inseamna ca nu esti suporter de echipa ci suporter de patron.
Numai bine.

codrind
6th October 2005, 10:04
Te-ai gandit vreodata daca intrebi un strain despre fotbalul romanesc ce-ti spune. Nu cred ca raspunsul e Poli Iasi..... Daca stiati fotbal o demonstrati cu Rapid.

TREC peste lipsa de FAIR-PLAY de care ai dat dovadă în ultima propoziţie!:rosu: Dacă nu era smocul de iarbă !!?? :mda:
Te întreb altceva DAR DE dunărea giurgiu cine A AUZIT ! Cred că nici TU ! :degete:

superchumbo
6th October 2005, 16:49
Aici vorbim despre meciurile Politehnicii Iasi.

Astept cu nerabdare momentul asta (cand o sa vorbiti despre Poli Iasi), dar acum din moment ce 50% din posturile voastre (indiferent pe ce topic postati) se refera la Steaua, nu prea cred va vorbiti despre ce pretindeti (1/2 fraza poli iasi, 1/2 fraza noroi in Steaua).

@codrind
Eu n-am vorbit despre Dunarea Giurgiu, :rosu: deci nu devia de la a recunoaste ca NU ati aratat fotbal peste Rapid.

"n-a vrut arbitrul" / "un smoc de iarba" ???????????? :rosu: , Penibile explicatii.

codrind
6th October 2005, 18:38
@codrind
Eu n-am vorbit despre Dunarea Giurgiu, :rosu: deci nu devia de la a recunoaste ca NU ati aratat fotbal peste Rapid.

"n-a vrut arbitrul" / "un smoc de iarba" ???????????? :rosu: , Penibile explicatii.

giurgiuvene, "smocul de iarbă" a fost EXPLICAŢIA lui măldărăşanu ! Dacă la giurgiu prindeţi numai bălgaria 1 şi 2 , asta e treaba ta, că nu urmareşti tv-ul din România !
Iar penibil a fost arbitru în 4 rânduri cu POLI IAŞI!
, adică am PIERDUT 4 MECIURI DIN 4 penalty-uri !

poliis
7th October 2005, 13:03
Iar penibil a fost arbitru în 4 rânduri cu POLI IAŞI!
, adică am PIERDUT 4 MECIURI DIN 4 penalty-uri !

nici chiar asa...sa nu uitam de Bilba:rosu: