PDA

View Full Version : Etapa 8: Steaua - FCM Bacau



andreiush
26th September 2005, 00:22
Duminica, 2 octombrie 2005: Steaua - FCM Bacau, ora 20:15, TVR 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

stefanm14
26th September 2005, 00:37
avand in vedere si prietenia dintre jiji si seche, dar clar si diferenta de valoare, steaua o sa faca scor...

esku
26th September 2005, 00:51
1 ..... prietenii stiu de ce!!!!!!!! :mda:

GeKuRA
26th September 2005, 00:55
1.

SORENSEN
26th September 2005, 01:35
1 ..... prietenii stiu de ce!!!!!!!! :mda:
Sunt de acord :D
Castiga Steaua ,chiar daca va fi 1-0 tot bine va fi dar sper sa facem si noi spectacol

codrind
26th September 2005, 01:52
1 SOLIST

Meci intre Steaua şi pepiniera proprie! :jerk:
Chiar dacă Seche a fost la "Zăbreluţa", pretenii nu se uită aşa uşor! :mda:

uti2102
26th September 2005, 02:27
O etapa in care echipele cu bucurii la primele locuri intalnesc adversare mai slab cotate. O etapa in care Steaua este nevoita sa cashtige pentru a nu pierde un tempo fatza de urmaritoarele sale.
Sper intr-o atmosfera frumoasa in Ghencea, dupa calificarea in grupele UEFA. Shi sper la 3 puncte shi la spectacol !!!
FORZA STEAUA ! FORZA ROSH-ALBASHTRII ! Spre 23 !!! /hello

codrind
26th September 2005, 10:08
Sper intr-o atmosfera frumoasa in Ghencea, dupa calificarea in grupele UEFA. Shi sper la 3 puncte shi la spectacol !!!
FORZA STEAUA ! FORZA ROSH-ALBASHTRII ! Spre 23 !!! /hello

Şi dacă arbitrul pune şi el umărul, la fel cum a făcut-o sluga augustus la IAŞI, TOATE speranţele tale se vor adeveri! :rosu:
Spectacol trebuia SĂ FACEŢI cu echipa pensionarilor īn meciul preliminar din CL, nu cu PEPINIERA ! :rolleyes: :jerk:

STEAUA-MANIA
26th September 2005, 10:35
Vai,iar dam de moldoveni... :mda: Bate STEAUA! :yeah:

stefanm14
26th September 2005, 10:50
doamne....sarmanii de ei...anu trecut dupa victoria din ghencea un an intreg s-au bucurat.....acu doamne fereste tot un an intreg o sa planga pe aici? :rolleyes: .......noapte buna iasiu !!! :ok:

4star
26th September 2005, 12:33
Şi dacă arbitrul pune şi el umărul, la fel cum a făcut-o sluga augustus la IAŞI, TOATE speranţele tale se vor adeveri! :rosu:
Spectacol trebuia SĂ FACEŢI cu echipa pensionarilor īn meciul preliminar din CL, nu cu PEPINIERA ! :rolleyes: :jerk:


Lasa-neee ca ne-ai plictisit.

On Topic: Bate Steaua. Spectacol ... vine dupa meciul din cupa Uefa asa ca nu am pretentii. Importante sunt cele 3 puncte care trebuie castigate.

george-dinamo
26th September 2005, 12:47
va bate steaua probabil. desi bacaul nu s-au miscat rau cu farul si ar putea scoate un egal. dar probabil dupa calificarea in grupe baietii de langa cimitir vor avea un moral bun si nu cred ca se vor impiedica de bacauani.

uti2102
26th September 2005, 14:07
Şi dacă arbitrul pune şi el umărul, la fel cum a făcut-o sluga augustus la IAŞI, TOATE speranţele tale se vor adeveri! :rosu:
Normal, ca deh, fara arbitru nu se poate !!! :evil:


Spectacol trebuia SĂ FACEŢI cu echipa pensionarilor īn meciul preliminar din CL, nu cu PEPINIERA ! :rolleyes: :jerk:
Spune-mi tu un singur meci pe Ghencea din acest sezon in care n-am facut spectacol. Eu sincer nu cunosc.

baden
26th September 2005, 15:42
Jocul asta se mai joaca?
Parerea mea este ca se poate sari peste el chiar daca se apara si cu echipa de rezerve gol de la Steaua tot primesc iar in atac conteaza doar daca joaca Radoi pentru Bacau.
Din nou fac act de prezenta si cand se vor intoarce in Bacau vor avea 300 de spectatori la urmatorul meci ... La meciul cu Constanta au avut 500 de spectatori si intrarea a fost libera. Daca bacauanii continua sa joace in ritmul asta vor juca cu tribunele goale.

SORENSEN
26th September 2005, 15:50
va bate steaua probabil. desi bacaul nu s-au miscat rau cu farul si ar putea scoate un egal. dar probabil dupa calificarea in grupe baietii de langa cimitir vor avea un moral bun si nu cred ca se vor impiedica de bacauani.
Vad ca esti inca euforic dupa ce echipa de langa CIRC a castigat, si chiar a facut CIRC cu echipa in trecut cunoscuta ca echipa din POTCOAVA :D
Oare sa fie tot un circ cum a fost la Dinamo-FCM BACAU 6-0 sau vom castiga mai pamantesc cu un 2-3 zero. :P

be@
26th September 2005, 16:02
Meci de 1.

P.S : Paulica, ce semnatura penibila ai!
"Steaua Bucuresti - probably the best team in the world" :happy :happy :happy

Paul
26th September 2005, 16:09
be@ ai studiat in scoala generala "Elemente de statistica si probabilitati ? " ??

La fel cum si berea Carlsberg este probabil cea mai buna bere din lume , la fel si Steaua Bucuresti este probabil cea mai buna echipa din lume .

Berea Carlsberg este cu siguranta cea mai buna bere din lume pentru cei care o consuma regulat . EU nu dau 2 bani pe ea , ca beau numa Becks.
Asa e si cu Steaua ... pentru suporterii este este cu siguranta cea mai buna echipa din lume :D

On topic ... 1 solist :D

codrind
26th September 2005, 16:13
P.S : Paulica, ce semnatura penibila ai!
"Steaua Bucuresti - probably the best team in the world" :happy :happy :happy

CURAT PLAGIAT! După o marcă de bere, care e īntradevăr originală!
NU ca Steaua! Alt plagiat - dar sovietic de data asta! :evil:

http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/24.gif

Paul
26th September 2005, 16:24
moamaaaaaaaaaaaaaaaa ...
habar n`aveti despre ce e vorba ...
acu cativa ani , era intr-adevar o ADAPTARE a reclamei Carlsberg , si a fost o coregrafie in Ghencea cu acest subiect ... :D

dede
26th September 2005, 16:49
loooooool iar dam de moldoveni...mai sunt?
in legatura cu meciu:1 solist...se intelege

Paul
26th September 2005, 16:49
mai sunt
4-0 Otelu`
1-0 Iasiu
4-0 Bacau
4-0 Vasluiul :D

george-dinamo
26th September 2005, 17:57
da ce ti-ai luat avant...numa 4 cu vasluiul??? :D:D:D

Kainsashiki
26th September 2005, 21:26
Şi dacă arbitrul pune şi el umărul, la fel cum a făcut-o sluga augustus la IAŞI, TOATE speranţele tale se vor adeveri! :rosu:
Spectacol trebuia SĂ FACEŢI cu echipa pensionarilor īn meciul preliminar din CL, nu cu PEPINIERA ! :rolleyes: :jerk:


bai baiatule ai gresit threadu tu ma ! gata s-a incheiat meciu !? cei de la timisoara au fost furati pe bune si nu se plang. tu visezi impingeri si alte alea. si nu mai vorbi tu de CL ...




CURAT PLAGIAT! După o marcă de bere, care e īntradevăr originală!
NU ca Steaua! Alt plagiat - dar sovietic de data asta! :evil:

http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/24.gif


voi ati uitat de semnatura unui superter a lu` poli mi se pare ... "Romania Iasiu' \ Europa Iasiu \ Oriunde Iasiu \ Campionii din Copou..."


Scor final 3-0 pt Steaua

codrind
26th September 2005, 21:53
bai baiatule ai gresit threadu tu ma ! gata s-a incheiat meciu !? .... tu visezi impingeri si alte alea. si nu mai vorbi tu de CL ...



Măi http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/19.gif, EU nu am contestat niciodată penalty-ul de la IAŞI, scuze de http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/98.gif, dar sunt unii :ciocan: care merită http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/66.gif
Mi-am spus părerea despre meciul stelei cu pepiniera.
Iar despre CL cred că AM DREPTUL SĂ VORBESC!
Asta e ! nu aţi putut trece de pensionari http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/84.gif , iar acum vă arătaţi muşchii de "carton"!

apparte
26th September 2005, 21:53
va bate steaua probabil. desi bacaul nu s-au miscat rau cu farul si ar putea scoate un egal. dar probabil dupa calificarea in grupe baietii de langa cimitir vor avea un moral bun si nu cred ca se vor impiedica de bacauani.
Dar daca se misca Bacaul ca in meciul cu dinam0?On topic,2 sau maximum 3-0!

george-dinamo
26th September 2005, 21:59
in meciul cu bacaul am fost noi mult prea buni. si daca nu ai observat, in ultima vreme DINAMO are o calitate pe care nu o prea gasesti in romania: nu prea rateaza. asa am facut egal cu voi, asa i-am batut si pe rapid. nu zic k nu-mi doresc un egal , dar cred sincer ca bateti pe bacau. si fara nici un fel de aranjamente. sincer. :ok:

blaga
26th September 2005, 22:24
dar cred sincer ca bateti pe bacau. si fara nici un fel de aranjamente. sincer.

ho, ca ajungeti..........la schimburi de confidentialitati, voi astia STEAUA + DINAMO = LOVE :kiss: , SMECHERI DE SMECHERI

Paul
26th September 2005, 22:27
lol
si in derby ne-am impartit titlu` :D
Anu asta impartim trofeele ... noi campionatu` ei Cupa

looooooooooooooooooooooooooool

blaga
26th September 2005, 22:35
casa de piatra, daca doi oameni se inteleg......, "Da care-i problema" euuu vreeeau Cupa Campionilor asta vreau eu

Paul
26th September 2005, 22:39
Hihi , n-au decat sa o castige :)

Momentan trofeul e la noi :D (ma rog copia trofeului :D)

my_bogdan
26th September 2005, 22:41
bate Steaua fara probleme. Eu spun 2-0 :ok:

blaga
26th September 2005, 22:58
Fie cum zici tu, sper :rolleyes: :rolleyes: sa nu-l scoata de la pariuri :happy si sa-i creasca valoarea lui Radoi dupa astfel de meciuri :sleep: ,tari in schimb Dinamo s-ar putea sa nu dea gol la Bistrita unde s-a terminat cu 3 noua, 3 voua

Paul
26th September 2005, 23:04
Nu am vazut cotele insa Steaua:
- echipa cate in uttimii 3 ani nu a pierdut acas decat un meci in toate competitiile (Campionat / CUpa UEFA)

- FCM Bacau
sezonul 2005-2006 : 1p in deplasare din 3 meciuri
sezonul 2004-2005 : 4 p in deplasare din 4 egaluri ... din 15 meciuri jucate
sezonul 2003 - 2004: 5 p din 5 egaluri

Deci Bacaul din ultimile 33 de deplasari are:
33 m - 0 v - 10 egaluri - 23 infrangeri

La Pariuri orice cota peste 1,20 ar fi exceleneta !

george-dinamo
27th September 2005, 00:37
"lol
si in derby ne-am impartit titlu`
Anu asta impartim trofeele ... noi campionatu` ei Cupa"

paulica putem face altfel: anu asta noi cupa romaniei voi cupa uefa :D, si noi campionatul ca l-ati luat voi anul trecut. nu-i bine asa? :ok: :drak:

SORENSEN
27th September 2005, 01:12
Măi http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/19.gif, EU nu am contestat niciodată penalty-ul de la IAŞI, scuze de http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/98.gif, dar sunt unii :ciocan: care merită http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/66.gif
Mi-am spus părerea despre meciul stelei cu pepiniera.
Iar despre CL cred că AM DREPTUL SĂ VORBESC!
Asta e ! nu aţi putut trece de pensionari http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/84.gif , iar acum vă arătaţi muşchii de "carton"!
Pensionarii care au invins o echipa puternica Olimpiacos , :mda:
Acum trebuie sa ne fie frica cand jucam cu o echipa de la care am cumparat cativa jucatori sa nu creada lumea ca suntem intelesi :mda:

cioc
27th September 2005, 01:26
FRATILOR! dati-ne si noua un punct nu fiti "ciini".

iaro
27th September 2005, 04:43
Nu cred ca se va merge pe "intelegeri". Steaua va castiga lejer si pentru ca Bacaul s-a poticnit dupa ce a inceput frumos campionatul. Oricum, diferenta de valoare e clara in favoarea Stelei. Nu de meciul asta trebuie sa isi faca griji stelistii ci de etapele 9, 10 si 12.

old lord
27th September 2005, 11:58
4-0

uti2102
27th September 2005, 11:59
4-0
Sa dea Dumnezeu !
Joi la L........... :P

Paul
27th September 2005, 12:28
bine acol` popica :D

:P

Cristi
27th September 2005, 16:04
Se poate sa joace 'cu rautate' echipa lui 'Stefan cel Mare' impotriva celei a lui 'Mihai Viteazul'??? Optiunile x sau 2 sunt total nerealiste... doar daca nu cumva are Becali nevoie de bani si pariaza pe Bacau. Insa acum nu e momentul de asa ceva, Dinamo e cam aproape in clasament, Gloria si sa vrea si nu e deloc probabil sa poata incurca Dinamo... asa ca 1 solist cu siguranta.

uti2102
27th September 2005, 16:11
Deci ce sa se mai omoare cu firea......Mai bine Bacaul shi Gloria sa nu se prezinte la meciuri, este ? :drak:

codrind
27th September 2005, 16:22
......Mai bine Bacaul shi Gloria sa nu se prezinte la meciuri, este ? :drak:

DAR cānd a fost, cu adevărat, prezentă bitriţa, la meciuri!!!??? http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/45.gif http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/65.gif

Paul
27th September 2005, 17:43
in acest sezon la toate meciurile , in sezonul trecut la fel ...
si e BISTRITA nu bitrita

Dark Horror
27th September 2005, 18:43
Eu chiar doresc sa scoata Bacaul un egal,dar mi se pare imposibil,avand in vedere shi simpatia lui Sechelariu pt Steaua.

Paul
27th September 2005, 19:34
ce treaba are una cu alta;
Bacaul nu a mai batut afara de 2 ani si jumate , si ai vrea sa scoate puncte in Ghencea.
Asta nu i`a impredicat sa faca 2-2 (am egalat in min 90+5) anu` trecut , in timp ce cu Dinamo au pierdut :(

cioc
28th September 2005, 01:52
Da,bine zis;anul trecut,acum au mai ramas copii de minge in echipa,A vindut Sechelariu totul.Pe Chivorchian a mai ramas sa-l vinda!

superchumbo
28th September 2005, 09:05
Gloria - Dinamo sau Steaua - Bacau tind sa devina niste "clasice" ale campionatului. Ma intereseaza totusi ca jocul din prima repriza cu Dinamo, sau scorurile cu National si Otelul sa NU ramana amintiri. In rest sanatate si virtute!

SORENSEN
28th September 2005, 11:24
Vom invinge sper eu la scor ,avand in vedere ca bacaul sunt intr-o forma slaba.

Danok the Great
29th September 2005, 22:49
Jucam ca un ***** si vom muri cu nasul in *****.
Ce sa mai tin cu Bacau-ul.Nu jucam nimic. Mai bine am juca in C, ca acolo nu ne-ar mai vedea nimeni si nu ne-am mai face de ras.
Rusinica ! Rusinica !:rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

don_denver
30th September 2005, 00:05
clar...bate steaua...nici nu ma gandesc la alt scor...

cioc
30th September 2005, 00:31
Lasa mai Danok;speranta nu moare.

Paul
30th September 2005, 18:45
Cate dam ?
4-0 cu Otelu` , 4-0 cu Nationalu`...
ce urmeaza oare cu Bacaul ?

dede
30th September 2005, 19:33
le dam si lor 4 goluri

Ioca10
30th September 2005, 22:04
O sa fie spectacol ca de obicei in Templul fotbalului

ADelPiero
30th September 2005, 23:58
bate Steaua ... nici nu se pune problema ;) 2-0 e destul :D

SORENSEN
1st October 2005, 00:09
Stie careva cat ar fi preturile duminica

Nexus
1st October 2005, 20:44
Meci ca ala cu Iasu de anu trecut. Trebuie sa batem dar mai stii ce ne asteapta ? Logica spune ca ii trosnim. Nu rau ca ne sunt prieteni. 2-0

SORENSEN
1st October 2005, 21:22
Trebuie sa castigam ,tot n-am aflat cat e biletul:mda:

apophis_redblue
2nd October 2005, 12:55
3-0 ... si probabil ca moldovenii nu vor juca ~cu ciuda~ cu noi, vb unui cunoscut iluminat.

SORENSEN
2nd October 2005, 13:19
Ploua cu galeata in Bucuresti:headbang: deci gazonul va fi :no:
Cu biletele acum ca ploua nu mai conteaza :D
Vom invinge desi va fi orezarie:headbang:

baden
2nd October 2005, 13:22
Trebuie sa castigam ,tot n-am aflat cat e biletul:mda:
Ar trebui sa fie gratis ... la cum joaca Bacaul ... oficialii de la Steaua ar trebui sa va dea bani sa va duceti la meci!!!

_Razvi_
2nd October 2005, 14:58
:) vorbind din postura de parior cota de @1.2 ptr. victoria stelei este prea mica,lipsa de concentrare a echipei impotriva echipelor mai mici isi v-a spune cuvantul(gen Pandurii Rapid II).Ploaia va ingreuna jocul,dar va fi un avantaj ptr. iacob,la jocul aerian....
Infine,steaua o sa castige,dar greu

uti2102
2nd October 2005, 15:08
Ploua torentzial in Bucuresti de cateva ore ! Nici nu ma gandesc cum va fi gazonul, eu unul nici nu shtiu daca pot ajunge la stadion, avand in vedere ca sunt inundate multe artere de circulatzie :O
Daca nu se opreshte pana la ora meciului cred k acesta o sa fie amanat ! Ploua de rupe ! De sparge ! :o:

fia
2nd October 2005, 15:10
Nu situ, din ce directie vine Ploaia, dar in Titan parca ploua mai putin ca azi dimineatza... Poate se mai opreste si prin GHencea si Giulesti ca sa vedem si noi meciuri (mai) de calitate :)

cioc
2nd October 2005, 16:48
Numai sa nu ploua cu goluri.Nu fiti hapsini!

SORENSEN
2nd October 2005, 19:04
S-ar putea ca sa fie totusi gazon acceptabil cica au pus prelata :

http://www.gazetasporturilor.ro/index.php?a=24276&shift=1

Paul
2nd October 2005, 21:06
cica meciu s`a amanat cu o ora ...

NY_giants05
2nd October 2005, 21:17
cica meciu s`a amanat cu o ora ...

sau chiar sa nu se mai dispute..asta vom afla peste o ora...depinde ce zice arbitru'...

Alin12
2nd October 2005, 21:27
Stie careva cat ar fi preturile duminica
Pai la meciuri amicale ar trebui sa fie intrarea gratis:rosu: :rosu:

superchumbo
2nd October 2005, 22:20
Pai la meciuri amicale ar trebui sa fie intrarea gratis:rosu: :rosu:



La fel ca la Bistrita

uti2102
2nd October 2005, 22:24
Trebuia sa-i zica cineva shi lu' Karamian ca-i amical. Era sa-l rupa pe Petrica !

Paul
2nd October 2005, 22:26
La fel ca la Bistrita

Aici de fiecare data se intra gratis :P

SORENSEN
3rd October 2005, 00:45
S-a amanat ,inca nu se stie ora de disputare

Pacala
3rd October 2005, 09:13
ca si la dinamo, si la steaua va fi un blatulescu de toata frumusetea

uti2102
3rd October 2005, 10:53
Totushi merita vazut :D Dupa episodul de anul trecut e interesant de vazut daca baietzii au mai deprins veleitatzi artistice. Nu de alta, da' anu' trecut s-a maniat shi Dumnezeu de teatrul ieftin din teren (va aduc aminte ca dupa Steaua 2 - 0 FCM Bacau a urmat o ploaie torentziala in cartierul Ghencea shi Rahova - in restul Bucureshtiului era uscat !!! :rolleyes: )

SORENSEN
3rd October 2005, 11:16
"Antrenorul şi jucătorii echipei FCM Bacău ar fi dorit ca partida cu Steaua, din etapa a 8-a a Diviziei A, să se dispute duminică, pentru a īncerca astfel să profite de oboseala acumulată de fotbaliştii pregătiţi de Oleg Protasov īn partida cu Valerenga, din manşa secundă a turului īntīi al Cupei UEFA"GSP

Comic:happy ::happy :happy

uti2102
3rd October 2005, 12:01
Meciul se va juca astazi de la ora 16, asha ca, in loc de festivitatea de deschidere a anului studentzesc, va ashtept la meci in rosh-albastru :)
FORZA STEAUA ! Spre victorie !!!

baden
3rd October 2005, 17:52
1-0 pentru Steaua ... meciul e castigat de Steaua ... Bacaul a pierdut clar ... in atac nu conteaza deloc. Bacaul nici nu a vazut poarta stelista. O vad in repriza a doua pentru ca acum poarta aia e la ei :)

Brigantes
3rd October 2005, 17:55
meci pe viata si pe moarte, bacauanii facand meciul carierei lor (de slugi).
Din cronica meicului : Bacaul nu a tras nici un sut pe poarta in aceasta repriza

Si nesimtitzii aia de la dinamo fac blaturi cu penultima clasata. Rusine lor!!!:rosu:
Dar totusi aceasta frumoasa echipa(mai ales banel), cu jucatori puternici(neshu) si talentati(goian) merita toate laudele.

... o poula, zdiaua face blat, si poponarii de la onlinesport sug cas de oaie cu aroma de posterior de cioban. Stiu ca mesajul asta va fi sters, dar promit sa-l pun ori de cate ori am timp.

UE ZDIAUA!!!

simi_id
3rd October 2005, 18:26
Nu-s fan Dinamo, dar ...


68' Apara Hamutovski!

67' Penalty pentru FCM Bacau! Arbitrul de centru se consulta cu asistentul si decide ca faultul lui Lovin a fost in careu.

Cioku mik. :P

Apara Hamutovski! Un sut extrem de slab al lui Croitoru. Acest jucator a marcat recent un gol dintr-un sut bomba de la 30 de metri. Acum a expediat un sut atat de slab incat daca Hamutovski nu sarea, mingea nu ajungea sa intre in plasa...

ultras_sportul
3rd October 2005, 18:27
Acum incep sa intru la banuieli: executia lui Croitoru a fost 100% in afara oricarei logici de competitie. Croitoru cred ca era hotarat dinainte sa-i paseze lui HAMUTOVSKI. Rusine celor 3-4 blatisti :) din echipa bacauana care si-au batut joc de munca coechipierilor :)

Ultras
3rd October 2005, 18:29
Acum vreau sa aud comentariile celor care strigau blat la Gloria - Dinamo... Penibil! Ala care rupe poarta lui Poli nu e in stare sa dea de 11 nici macar pana la poarta (executie echivalenta). Daca imi aduc aminte si cum a marcat Paraschiv trebuie spus un singur cuvant: Rushinica!:rosu:

Bancaru
3rd October 2005, 18:37
Eu cred ca se poate intampla sa ai zile mai proaste. Chiar daca sunt la meciul cu Steaua sau Dinamo.

Vadim
3rd October 2005, 18:38
Ce-i cu blatul asta ordinar?

Bancaru
3rd October 2005, 18:41
E terenul cleios. Mdea... Nici eu nu cred ce zic.

Ultras
3rd October 2005, 18:46
Cum ce e? E televizat... :drak:

be@
3rd October 2005, 18:54
mda....palpitant meci ! :drak:
Mai mult de-o repriza n-am rezistat .

simpson
3rd October 2005, 19:10
Da??? Postand la ora asta, inteleg c-ai vazut repriza secunda... Vezi-ti de treaba ta, bine ca vezi tu in rest numa' meciuri de Champions League...
Blat cu actori de teatrul minuscul...

STEAUA-MANIA
3rd October 2005, 19:11
mda....palpitant meci ! :drak:
Mai mult de-o repriza n-am rezistat .
bea,nu doar la fotbal rezisti o repriza,nu?:D Comparabil cu evolutia lui gloria..cei de la fcm bacau au fost niste galactici.
Suntem pe locul 1:yeah: :yeah: !Restu e bla bla...

codrind
3rd October 2005, 19:13
blat-blat-blaT-blAT-bLAT-BLAT:jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :rosu:

SPER SĂ RETROGRADEZE bacăul alături de bistriţa:jerk:

michaelv
3rd October 2005, 19:17
Forza Steaua cine e pe primu loc???pacat pt dinamo..mare pacat

Vadim
3rd October 2005, 19:20
Comparabil cu evolutia lui gloria..cei de la fcm bacau au fost niste galactici.

A fost cam invers: Gloria a mancat pamantul, Bacaul nu a jucat chiar nimic. :) Blateanu in ambele cazuri, cu plus la Gloria-Dinamo pentru impresia artistica. :D Totusi vorbim de doua clasice in viata. ;)

STEAUA-MANIA
3rd October 2005, 19:21
Corneliu,tu ai vazut meciul lui dinamo sau...?

Brigantes
3rd October 2005, 19:22
Acum s-a cam intors roata, dupa un meci de infarct...plin de spectacol..cu multe faze incinse la ambele porti(in prima repriza la una, in a doua la cealalta).
Sa nu cumva sa deschideti gura, ca veti fi chemate la o repriza pugilistica de catre ciobanul adjunct!

Kainsashiki
3rd October 2005, 19:24
da voi numai blaturi vedeti in ultima vreme ?????

pai ce face bacau de 2 ani etapa de etapa in deplasare face numai blaturi ??? v-ati tzicnit sa mor...

acum ce-ati vrea sa vedeti in fiecare etapa meciuri cum a fost steaua - dinamo ?

dupa voi 80 % din meciuri sunt blaturi !!

codrind
3rd October 2005, 19:24
EU CRED CĂ a văzut o ŢARĂ-NTREAGĂ !
Şi pe cel de la bistriţa şi pe cel din ghencea :no: :jerk: :no:

cip_81
3rd October 2005, 19:26
Cioc, cioc...nenea Zelea este acasa? Ia treci nenea zelea incoace si scrie cronica meciului steaua 1- steaua 2 (vreau sa vad ca-ti apare numele acolo)...vreau sa vad cat de impartial esti (chiar daca cei care scriu acolo sunt renumiti pentru simpatia lor pentru soldateii lui jiji).

STEAUA-MANIA
3rd October 2005, 19:28
Inca o etapa pe locul 1...app de bacau,in campionatul trecut in meciul de la bacau,STEAUA a egalat in min 94!Asta ca sa vedeti ce blat face STEAUA...
codrule,ai dreptate,sper sa pice toate echipele din moldova...pacat ca retrogradeaza doar 2:headbang:

remy
3rd October 2005, 19:32
De ce tot se eticheteaza Dinamo drept campioana blaturilor, cand s-a vazut de la o posta ca Steaua, la finalul campionatului trecut, fara ajutorul catorva echipe, dar mai ales ale Bacaului si ale lui Olaroiu, nu castigau campionatul. Chiar nu se sesizeaza nimeni cand se stie clar ca se recunoaste ca JIJI si SECHE sant prieteni, chiar erau in acelasi partid. Asta nu e blat recunoscut ? De ce nu se penalizeaza asa ceva ? Apropo, cititi ce a spus SECHE jucatorilor inainte de meciul asta de azi cu STEAUA ! BLAT PE FATA !!!

Kainsashiki
3rd October 2005, 19:32
Asta e nivelul Diviziei A ... daca acum cand sunt 16 echipe vedeti 3 blaturi pe etapa da` la anu cand o sa fie 18 ... probabil doar steaua - dinamo , dinamo - rapid si rapid - steaua n-o sa mai fie blaturi ...

Bacaul e o echipa slaba in deplasare ! se astepta cineva sa puna probleme azi ?? nu stiu de ce va atacati atata zicand ca a fost blat cand toata lumea stie ca n-a mai castigat bacaul in deplasare de mai mult de 2 ani !

Kainsashiki
3rd October 2005, 19:35
De ce tot se eticheteaza Dinamo drept campioana blaturilor, cand s-a vazut de la o posta ca Steaua, la finalul campionatului trecut, fara ajutorul catorva echipe, dar mai ales ale Bacaului si ale lui Olaroiu, nu castigau campionatul. Chiar nu se sesizeaza nimeni cand se stie clar ca se recunoaste ca JIJI si SECHE sant prieteni, chiar erau in acelasi partid. Asta nu e blat recunoscut ? De ce nu se penalizeaza asa ceva ? Apropo, cititi ce a spus SECHE jucatorilor inainte de meciul asta de azi cu STEAUA ! BLAT PE FATA !!!


Indicatiile lui Dumitru Sechelariu catre jucatorii sai au fost cam acestea inainte de meciul cu Steaua: "Vreti sa mai aveti sanse sa ajungeti vreunul la Steaua? Hai, sa vad un meci usor, joc de glezne fara minge. Fara faulturi la adversari, ca ma bate nea Gigi daca ii accidentez vreun jucator de Cupa UEFA. Baieti, astia sunt jucatori seriosi, de cupe europene, sa nu ne batem joc de ei. Nu ii alergati prea mult, ca sunt foarte obositi


TU NU VEZI CA SCRIE "CAM ACESTEA AU FOST" ADICA AU DAT ASTIA DE LA ONLINESPORT CU PRESUPUSU ???

Ultras
3rd October 2005, 19:38
Tupeu de cioban! Cica l-au furat arbitrii! :degete:

cip_81
3rd October 2005, 19:40
Da, asta a pus capac...auzi nesimtire la el...l-au furat arbitrii, iar Moraru il lingea in partea dorsala. hai sictir de-aici.

remy
3rd October 2005, 19:41
Cel mai clar blat a fost cel de anul trecut Steaua - FCM Bacau 2-0, cand, ca si acum, Bacaul nici n-a existat si a mimat ca joaca, pt. a nu-i solicita pe stelisti si sa ia mai usor campionatul. Nu inseamna blat faptul ca azi n-au dat nici un sut pe poarta, si pe deasupra, au mai ratat si un penalty ? Pun pariu ca, totusi, daca marca, mai dadea Steaua un gol, poate punand vreun bacauan mana pe minge in careu. Ce mai cauta atunci in Divizia A aceasta echipa, doar pt. a-i gadila pe Steaua, si pt. a avea un satelit si ei ? RUSINE !:rosu:

Paul
3rd October 2005, 19:42
bai fratilor , un lucru e clar ... orice scor era in meciul asta , tot blat era.
Daca bateam la scor era blat , daca am batut cu 1-0 tot e blat ...

FCM Bacau nu a facut nici o victorie in ultimii 2 ani si jumatate in deplasre , ba mai mult a facut in 40 de meciuri vre`o 6-7 egaluri ...
La ce naiba v-ati fi asteptat ...

2) Despre blat nu are rost sa discutam...
Relatiile dintre Gigi si Seche sunt mult mai reci decat anul trecut (anul trecut in tur 2-2 , cu gol Oprita min 95) si atunci erau si colegi de partid , acu` s-au certat ...

3)Nu am vazut Gloria - Dinamo (nici Live , nici la TV) , insa un blat un se face asa...
Daca e blat dai 2-0 pana in min 15 si salut popor ... cine draq sta la emotii la 1-0 in min 70... ?

Paul
3rd October 2005, 19:45
Cel mai clar blat a fost cel de anul trecut Steaua - FCM Bacau 2-0, cand, ca si acum, Bacaul nici n-a existat si a mimat ca joaca, pt. a nu-i solicita pe stelisti si sa ia mai usor campionatul. Nu inseamna blat faptul ca azi n-au dat nici un sut pe poarta, si pe deasupra, au mai ratat si un penalty ? Pun pariu ca, totusi, daca marca, mai dadea Steaua un gol, poate punand vreun bacauan mana pe minge in careu. Ce mai cauta atunci in Divizia A aceasta echipa, doar pt. a-i gadila pe Steaua, si pt. a avea un satelit si ei ? RUSINE !:rosu:

ce-ai patit mah ... te oftici ca nu mai aveti decat 2 sateliti (FC Arges si Pandurii) pe care ii alimentati cu jucatori ...

Alba si Craiova au picat , Farul a rupt relatiile cu voi si e club cinstit ...

cip_81
3rd October 2005, 19:46
Pai, cui i-am zis asta? Tie? Lui jiji, care are tupeul sa spuna ca l-a furat arbitrul...Moraru intra in aceeasi categorie.

Ultras
3rd October 2005, 19:47
Tupeu si la Radoi... Cica a avut emotii ca la meciul cu Timisoara cand au castigat titlul. Bineinteles ca il cred pe cuvant! Nu a mintit cu nimic! Spune adevarul! La fel de putine emotii au avut si atunci...:rosu:

STEAUA-MANIA
3rd October 2005, 19:47
Daca zici de cel de la tv sport...sa stii ca ala e rapidist.Parerea mea..

be@
3rd October 2005, 19:52
Hai sa va vad acum onlinesport daca o sa mai dati comentarii pe prima pagina despre blat. :drak:

remy
3rd October 2005, 19:53
Bine ca-i alimentam cu jucatori si nu-i luam cu japca, precum face Don' JIJI vulgarul, in vara a luat jucatori la mica ciupeala, chiar gratis. Dinamo are jucatori si la Nationala, iar Stioia 0 (vezi meciul cu CEHIA), cei mai multi jucatori buni din strainatate sant fosti Dinamovisti. Asta e, si pe deasupra sant si mai putin incrancenati decat stelistii, care sant terorizati de JIJI cu excluderea, cum a mai facut el cu antrenori si jucatori. Josnici oameni mai conduc acum Steaua, vai de ea, chiar si batausi, golani (a avut unul chiar si arestat). Cat era armata la conducere, erau toti uniti, suporteri si conducatori.:happy

Paul
3rd October 2005, 20:01
@remy, lasa`ma cu jucatorii de Nationala a lui Dinamo ... adica jucatorul Petre;
Ca Tamas nu`i al vostru , si oricum daca Radoi avea chef nu visa la Nationala;

Oricum ma bucur ca jucatorii STelei nu sunt chemati la Nationala (acum se pare ca merg Ogararu si Dica) fiindca ii avem odihiniti ca urmeaza meciuri grele... intr`o singura saptamana vom avea meci in UEFA (sunt 50 % ca el sa fie in deplasare) + deplasari la Constanta si la Rapid ... (duminica - joi - duminica)

Oricum teoretic primul 11 al Romaniei nu ar putea sa inceapa fara Radoi , Dica si Nicolita ...;
Sa va amintesc vremurile cand aveam 7 jucatori la lot si voi cate unu (Fl Petre) ???

NU erau demult ...
Ogararu , Radoi , Ghionea , Dumitru , Munteanu , Neaga + Hamutovsky la Belarus...

Ultras
3rd October 2005, 20:04
De la Steaua vin la Nationala Bostina (!?), Goian si Oprita...

La doua saptamani si jumatate de pauza sa nu fie prea odihniti...

Kainsashiki
3rd October 2005, 20:09
care stie daca are Piturca cumva vreun procent la Oprita ? ca e prea ciudat sa-l tot cheme asa doar sa-l tina la lot...

Ultras
3rd October 2005, 20:11
Poate o fi lacrimat cand a plecat Piti de la Steaua si i-a ramas la inima... :drak:

Paul
3rd October 2005, 20:16
Ultras , si Dica nu vine ?
Imposibil ... deci il chemi pe Goian care fara suparare e sub Radoi , Ghionea si Baciu, il chemi pe Bostina care daca Dica ar juca mijlocas stanga (intr`o vreme juca) era rezerva lui Dica si il chemi pe Oprita , rezerva lui V. Iacob ... :mda:

Urmeaza sa fie chemat P.Marin si Fl. Dumitru , iar Nicolita si Nesu nu ...

be@
3rd October 2005, 20:30
Hai , lasati, nu mai schimbati voi subiectul. Aici vorbim de blatul care a avut loc azi, nu de echipa nationala.

Klingon
3rd October 2005, 20:33
Am vazut numai faza penalty-ului, de mai multe ori. Nu este un fault chiar asa clar, dar in fine. Inainte de '89 nici un arbitru nu ar fi dat penalty impotriva Stelei la acea faza.

Sutul lui Croitoru a fost fara pic de forta, dar ar fi intrat in poarta daca nu apara portarul, este o exagerare ce s-a postat aici.

Argumentul "ar fi avut Steaua nevoie sa faca blat cu Bacaul in Ghencea?" mi se pare la fel de slab ca acela "ar fi avut Dinamo nevoie sa faca blat la Bistrita?" Uitati, Rapidul care a eliminat Feyenord, cea mai tare echipa intalnita anul asta de ai nostri in Europa, a avut nevoie de un penalty in min 77 pentru a bate Iasiul! Nici un meci nu seamana cu altul.

In mod normal, sunt de acord ca atat Steaua cat si Dinamo ar fi castigat in aceasta etapa fara blaturi. Dar cred ca pur si simplu conducatorii lor simt nevoia sa-si marcheze teritoriul, sa-si arate muschii, sa-si mentina aliantele si satelitii si mai ales sa nu ramana mai prejos decat rivalii lor. Daca Ioan face blat la Bistrita trebuie sa faca si Gigi cu Bacaul, ce, el e mai prost? Or sa creada dinamovistii ca nu mai are putere nici sa faca un blat... A propos, nici Dinamo - Bacau 6-0 nu are un miros prea placut. Meci dupa care Andone a spus ca Bacaul are un complex in fata echipelor din Bucuresti.

Imi doresc sa nu promoveze Ceahlaul prea curand, nici Brasovul. Daca mai retrogradeaza si Bistrita sau Bacaul, cu atat mai bine.

Paul
3rd October 2005, 20:36
Despre faza penaltyului ... 11 m fara discutie;
Cine nu e de acord , nu se pricepe la fotbal ...deci i-a luat piciorul (adica se numeste FAULT) , iar faza s-a petrecut in careu ...
Fault in careu ==> penalty

Restu` sunt povesti...

Vadim
3rd October 2005, 20:47
A fost 11 metri. Dar aia nu a fost executie de penalty. Si eu trageam mai bine.

vlad1607
3rd October 2005, 20:54
prietenii oierului nu au vrut sa deranjeze echipa tovarasului de poker al patronului shmechelariu...

pana si un junior cu un picior in ghips tragea mult mai bine...

RUSINEEEEEEEE !!

uti2102
3rd October 2005, 21:00
Sunt praf :
- liga profesionista, care a programat meciul la ora 16, ora la care soarele era mult prea arzator, ora la care tot omul e la munca sau la shcoala; mai mult, prin decizia luata LPF a permis oaspetzilor sa trateze meciul cu PARTEA DORSALA, profitand de absentza spectatorilor
- atmosfera de pe stadion, cauzata de ora aberanta de disputare a partidei; daca-l programau la 6 dimineatza shi tot erau mai multzi spectatori
- arbitrul de centru, care a dovedit in nenumarate randuri, inclusiv la penalty, ca e paralel cu fenomenul
- fundashul stanga al bacaului, numarul 4 (nu-i shtiu numele), care a fost un trecator prin teren; o asemenea prestatzie n-am mai vazut in viatza mea ! Ce cauta un asemenea jucator in divizia A ?!?!
- totzi acei jucatori bacauani care s-au vaitat ca nishte fatalai la fiecare contact cu jucatorii stelishti ; ashtia pe deasupra mai sunt shi lipsitzi de respect fatza de suporterii lor, fatza de sportul care il practica shi fatza de spectatori in general; daca sunt fetitze sa se apuce de alt sport; poate volei, ca acolo nu e contact...

Ash zice shi de numarul 10 al oaspetzilor (Croitoru ?) ca e praf, datorita ratarii penaltiului, insa el cred k a fost singurul jucator al Bacaului care a mai aratat ca e fotbalist, ca shtie cu mingea. El nu e praf, e doar un baiat bun pentru unii shi un nesimtzit ordinar pentru ceilaltzi. :mda:

PS : Banel Nicolitza ar trebui sa nu se mai culce pana nu reusheshte sa dea o pasa sau o centrare ca lumea... :mda:

be@
3rd October 2005, 21:02
Poftim declaratie a lui Croitoru data aseara pentru TVR, dupa amanarea meciului."Ar trebui sa menajam jucatorii de valoare".
Incredibil !!!!

vlad1607
3rd October 2005, 21:06
incredibil doar pt naivi

Pacala
3rd October 2005, 21:23
cel mai misto moment la acest blat, a fost executia penaltiului
bacauanul s-a opintit sa traga cat mai incet posibil ca nu cumva sa-l derute pe portt, giig becali era foc si para ca arbitrul daduse 11m in mijlocul unui blat sa le strice munca "titanica" de pana atunci :lol:

Ioca10
3rd October 2005, 21:25
De ce tot se eticheteaza Dinamo drept campioana blaturilor, cand s-a vazut de la o posta ca Steaua, la finalul campionatului trecut, fara ajutorul catorva echipe, dar mai ales ale Bacaului si ale lui Olaroiu, nu castigau campionatul. Chiar nu se sesizeaza nimeni cand se stie clar ca se recunoaste ca JIJI si SECHE sant prieteni, chiar erau in acelasi partid. Asta nu e blat recunoscut ? De ce nu se penalizeaza asa ceva ? Apropo, cititi ce a spus SECHE jucatorilor inainte de meciul asta de azi cu STEAUA ! BLAT PE FATA !!!
bai concluzia asta au tras-o desteptii de la onlinesport da pentru tine e prea greu sa-ti dai seama(apropo si bacau de ce nu a dat nici un gol in deplasare nu mai blaturi :mda: ,poti sa ne lasi ca esti chiar penibil)

vlad1607
3rd October 2005, 21:28
cei interesati de executarea unei lovituri de la 11 m la modul penibil total pot sa se adreseze jucatorului bacauan....

Pacala
3rd October 2005, 21:33
cata inocenta la dinamovist, fericiti cei saraci du duhul! fericitule! :lol:

Ioca10
3rd October 2005, 21:39
cei interesati de executarea unei lovituri de la 11 m la modul penibil total pot sa se adreseze jucatorului bacauan....
Care e problema ta de te ei de lider:D mai bine paziti-l bine pe corpodean ca va scos din o gramada de belele:D

Pacala
3rd October 2005, 21:40
:lol: bravo stelistule :D

vlad1607
3rd October 2005, 21:41
Iocaaaa trezireaaaaa nu mai vb prin somnnnnnnn numa tampenii zici :D

Ioca10
3rd October 2005, 21:44
ba suntem cea mai buna echipa din romania :D era normal ca batem niste daramati:evil:

APercele79
3rd October 2005, 21:44
hai ma baieti de ce vorbiti prostii?
Steaua nu face blaturi, va rog frumos numai vorbiti urat la adresa lu NEA JIJI..
meciul cu Bacaul a fost pe bune...sa intamplat sa aibe Bacaul un meci in care nu a alergat nici dracu (se mai intampla din cand in cand contra lu Steaua)
asta e....bine ca a facut Dinamo blat cu descultii aia de pe locul 19 in clasament, ca steaua a jucat pe bune azi....

vlad1607
3rd October 2005, 21:45
ba nu suntem cea mai buna echipa din romania :D era normal ca batem niste prieteni care nu ne deranjeaza:evil:


bine macar ca recunosti....

remy
3rd October 2005, 21:46
Asta e maniac cu steaua, nu vede barna din ochii stelei. Seamana perfect cu JIJI ! Numai ala face scandal, numai pt. a abate atentia de la ceva in neregula cu echipa lui. JIJI se rezuma numai la bani, asta nu mai are nici un Dumnezeu ! Ati vazut ce amutise dupa ce se lauda ca va intra in Liga Campionilor fara nici o problema ! Si mai pusese el si MEME pariuri serioase, chiar si in retur. Ce nervos era MEME ca pierduse o caruta de bani ! HA-HA-HA ! Sa lase nasul mai jos, pt. ca lauda de sine nu aduce a bine !@

Ioca10
3rd October 2005, 21:51
Asta e maniac cu steaua, nu vede barna din ochii stelei. Seamana perfect cu JIJI ! Numai ala face scandal, numai pt. a abate atentia de la ceva in neregula cu echipa lui. JIJI se rezuma numai la bani, asta nu mai are nici un Dumnezeu ! Ati vazut ce amutise dupa ce se lauda ca va intra in Liga Campionilor fara nici o problema ! Si mai pusese el si MEME pariuri serioase, chiar si in retur. Ce nervos era MEME ca pierduse o caruta de bani ! HA-HA-HA ! Sa lase nasul mai jos, pt. ca lauda de sine nu aduce a bine !@
Veazi ca e un loc pe forum special pentru frustrati(dinamo sau nustiu cum se numeste)asa ca ne poti scuti cu prezenta si cu afirmatiile tale despre campioana tarii si liderul camionatului:sleep:

vlad1607
3rd October 2005, 21:52
care a fost prima de joc pt bacauanul ce a batut 11 m? cas urda sau euro?

APercele79
3rd October 2005, 21:55
care a fost prima de joc pt bacauanul ce a batut 11 m? cas urda sau euro?
2 OI SI UN BERBEC CASTRAT de la nea jiji se stie....

Pacala
3rd October 2005, 21:55
ioca, ai o minte prodigioasa :lol:

Ioca10
3rd October 2005, 21:55
@vlad1607Ma da tu ce vrei niste lapte:D de te guduri asa pe aici:D .Cica vine la campioni la iarna:D

vlad1607
3rd October 2005, 21:56
2 OI SI UN BERBEC CASTRAT de la nea jiji se stie....


aha..mersi de lamurire....:ok:

APercele79
3rd October 2005, 21:59
vlade, cand am zis berbec castrat nu m-am referit la MM Scoica....dar la animalu pe bune...cica nea JIJI o duce super bine cu oile anu asta, chiar are de gand sa le creasca si jucatorilor prima de gol cu inca juma de oaie....asa am auzit de la unu din conducerea stelei, nu stiu cit de adevarat o fi...

vlad1607
3rd October 2005, 22:00
cu juma de oaie? prea mult...intra in faliment in curand....

Ioca10
3rd October 2005, 22:03
cu juma de oaie? prea mult...intra in faliment in curand....
Pai de daca avem apetit ofensiv:D

vlad1607
3rd October 2005, 22:04
cel mai bun jucator de la voi e bacauanul ce a executat acel 11 m....

APercele79
3rd October 2005, 22:07
Pai de daca avem apetit ofensiv:D
NOI AVEM APETIT OFENSIV PE TEREN (BAGAM CITE 5 BOABE LA TOTI, INCLUSIV RAPID, EVERTON SI BACAUL VOSTRU)

VOI CE APETIT AVETI? TOATE MECIURILE VOASTRE DE ANUL ASTA AU FOST 1-0...ANEMICI

remy
3rd October 2005, 22:21
Acum am vazut: Ioca10 are doar 19 ani ! De-asta zice el ca Steaua e cea mai mare si mai tare. Ce stii tu despre Steaua, ce experienta ai de scriai intr-un post ca te bucurai daca Dinamo va fi eliminata de Everton ? Asa esti tu roman ? Na, ca acum porti doliu pt. asta. Le-a tremurat chilotii stelistilor si in meciul cu Dinamo, ce sa mai zic cu Argesul, Pandurii, Iasul, Bacaul. Jalnici mai sant.

be@
3rd October 2005, 22:22
Bacaul inventeaza penaltyul tip pasa la portar

Indicatiile lui Dumitru Sechelariu catre jucatorii sai au fost cam acestea inainte de meciul cu Steaua: "Vreti sa mai aveti sanse sa ajungeti vreunul la Steaua? Hai, sa vad un meci usor, joc de glezne fara minge. Fara faulturi la adversari, ca ma bate nea Gigi daca ii accidentez vreun jucator de Cupa UEFA". A urmat un meci halucinant, in care Bacaul nu a tras nici un sut pe poarta, in afara unui penalty mimant, de fapt o pasa spre Hamutovski. Culmea tupeului, la final, Becali a acuzat arbitrajul, din ciclul "hotii striga hotii"... incercand sa mimeze corectitudinea si sa arunce vina pe Dinamo.

Nu se explica de ce Bacaul nu a tras nici un sut pe poata in acest meci, iar Steaua a atacat si s-a aparat cu apatia si cheful unui aligator in bataia soarelui.

Daca Dinamo si Gloria s-au chinuit, au riscat, au mers la limita, Steaua-FCM Bacau nu s-au intrebuintat si au facut un meci usor. Cu final asteptat, la fel ca si Dinamo-Gloria, un meci in care prieteniile si interesele dintre patroni si-au spus din nou cuvantul.

Adversarii nu s-au lovit, nu au intrat dur, nu au atacat decisiv. Nu am vazut nicaieri ambitia echipelor de provincie, de altfel proverbiala, atunci cand joaca impotriva echipelor mari din Bucuresti.

Steaua nu s-a bagat la actiuni de atac si a deschis scorul dupa ce portarul advers s-a aruncat in fund pe linia portii, pentru ca apoi, la mingea sutata apatic de Paraschiv, sa aiba o scuza sa nu poata sari...

Atunci cand toata lumea credea ca doza de emotie specifica unui joc de fotbal nu va mai veni, stupoare: fault in careu al lui Lovin, penalty pentru FCM Bacau indicat just de arbitrul de centru.

Ceea ce s-a intamplat dupa aceea a fost memorabil. Se stie sutul napraznic al lui Croitoru, care a marcat recent un gol superb dintr-o lovitura libera de la 30 de metri. Insa, practic, de data aceasta Croitoru si-a inghitit sutul, a uitat sa traga, a fost lovit de o astenie de toamna sau toate la un loc.

De ce? Pentru ca sutul sau de la punctul cu var a fost atat de slab incat Hamutovski ar fi putut scoate probabil si cu piciorul. Mingea, poate, nu ar fi ajuns in plasa. Hamutovski a sarit inainte in dreapta, iar mingea s-a dus in acelasi sens cu viteza melcului calcat de tramvai. Rezultat? Parada de senzatie a lui Hamu! :) "Si bunica mea ar fi tras mai bine" sau "si bunica apara sutul asta", sunt cateva replici ale cititorilor nostri, pe forumul Onlinesport.

Un penalty penibil. Nu stim care varianta este corecta: Hamutovski stia ca sutul lui Croitoru va fi in dreapta (motiv pentru care a sarit inainte) sau intelegerea a fost ca jucatorul bacauan sa astepte plonjonul portarului pentru ca apoi sa traga in acea directie? Sigur unul din cele doua scenarii este realitate.

Ramane inventia Bacaului: penalty executat precum o pasa la portar. Ironia sortii a facut ca Hamutovski sa fie aproape sa scape balonul in plasa... prinzand in doi timpi, la final... Era sa se faca dreptate.

Pe final, doua bare ale Stelei, la un interval de un minut, au salvat spectacolul.

Steaua nu a mai pierdut in campionat cu FCM Bacau de 12 jocuri (inclusiv cel de astazi).

Bacaul a reusit performanta sa nu trimita nici un sut pe spatiul portii Stelei.

La īnceputul meciului, Gigi Becali a aparut la geamul lojei sale si a strigat: "Hai, finule, pe viata si pe moarte, ca la Bistrita... Am zis eu ca a fost blat? Am zis sa jucăm tare, ca Dinamo la Bistrita".

In plus, Becali a acuzat arbitrajul, mimand corectitudiea. El a spus ca arbitrul a a tinut cu echipa adversa, pentru ca nu a fost penalty la interventia lui Lovin... El nu a pierdut ocazia sa afirme ca Dinamo face blaturi, dar ca se amesteca si in treburile Stelei, insinuand ca arbitrul a tinut cu FCM Bacau in partida de luni din Ghencea la indemnul "cainilor"...



Mai,parca incepe sa-mi fie simpatic Zelea asta. Pe bune....:D

APercele79
3rd October 2005, 22:23
Acum am vazut: Ioca10 are doar 19 ani ! De-asta zice el ca Steaua e cea mai mare si mai tare. Ce stii tu despre Steaua, ce experienta ai de scriai intr-un post ca te bucurai daca Dinamo va fi eliminata de Everton ? Asa esti tu roman ? Na, ca acum porti doliu pt. asta. Le-a tremurat chilotii stelistilor si in meciul cu Dinamo, ce sa mai zic cu Argesul, Pandurii, Iasul, Bacaul. Jalnici mai sant.

si are poza cu neaga...NO COMMENT

Ioca10
3rd October 2005, 22:30
@remy esti neinteresant si sa stii ca ma bucur la orice insucces al vostru cat despre fotbal nu o sa stii tu mai mult ca mine nici daca iti faci implant(na ca pasta n-o intelegi:evil: )
@A Percele79 Decat poza ta cu un caine obosit:sleep:

SORENSEN
3rd October 2005, 22:39
<<Bacaul inventeaza penaltyul tip pasa la portar

Indicatiile lui Dumitru Sechelariu catre jucatorii sai au fost cam acestea inainte de meciul cu Steaua: "Vreti sa mai aveti sanse sa ajungeti vreunul la Steaua? Hai, sa vad un meci usor, joc de glezne fara minge. Fara faulturi la adversari, ca ma bate nea Gigi daca ii accidentez vreun jucator de Cupa UEFA". A urmat un meci halucinant, in care Bacaul nu a tras nici un sut pe poarta, in afara unui penalty mimant, de fapt o pasa spre Hamutovski. Culmea tupeului, la final, Becali a acuzat arbitrajul, din ciclul "hotii striga hotii"... incercand sa mimeze corectitudinea si sa arunce vina pe Dinamo.>>
Penibil , sau poate acest personaj Zelea i-a luat interviu lui Seche sau intra in mintea lui Gigi Berbecali .Rusine .

be@
3rd October 2005, 22:44
Rusine voua ca nu recunoasteti adevarul. :rosu:

APercele79
3rd October 2005, 22:50
Rusine voua ca nu recunoasteti adevarul. :rosu:
de unde sa recunoasca??? ultima etapa anul trecut a fost un blat rusinos cu poli...toata tara a vazut blat, doar astia din ghencea nu au vazut nimic

nu ma mai mira nimic la ei de fapt...

alsign
3rd October 2005, 23:00
de unde sa recunoasca??? ultima etapa anul trecut a fost un blat rusinos cu poli...toata tara a vazut blat, doar astia din ghena nu au vazut nimic

nu ma mai mira nimic la ei de fapt...

Voi nici acuma nu sunteti resemnati ..... :degete: :evil: :evil: :happy ... ca ciobanul ii stapan la stana si nu cateii . :P

krapulax
3rd October 2005, 23:01
Rusine voua ca nu recunoasteti adevarul.
adevarul e ca nu exista blaturi in fotbalul romanesc. cel putin nu la nivelul echipelor mari, ca noi am mai facut niste chestii anii trecuti.

Paul
3rd October 2005, 23:23
1. Ne acuza regii blaturilor (Dinamo) de magarii fix in etapa in care ...zic ziarele ca s-au manjit in ultimu` hal

2. Am si eu o intrebare pentru dinamovisti: Daca intr`un meci , Jiul - Steaua (zic Jiul ca nu e in nici o tabara) , scorul este 0-1 , si Jiul rateaza un 11 m , o sa ziceti ca a fost blat.

Ok , sunt toate circumstantele de blat :

Echipe prietene ... in sensul ca au facut transferuri in trecut , si patronii sunt foarte buni amici ...adevarat;
Declaratia lui Croitoru penibila ... "ca trebuie sa`i menajam "...
Golul lui Paraschiv ... dubios
Penalty ratat de Bacau ... extrem de dubios

Ok , mergem inainte si suntem de acord ca a fost blat.
Insa cine ne reproseaza noua ... dinamovistii...

Concluzia : trebuie sa mai luam lectii de la ei , sa facem blaturile cu cap;



PS. Anul trecut in baza prieteniei Steaua - Bacau , eram sa o luam la Bacau ... ;

george-dinamo
3rd October 2005, 23:31
Man, Tot Scandalul Cu Asa-zisul Blat Al Nostru La Bistrita A Pornit To De La Prietenul Zelea, Acest Fin Cunoscator Al Fenomenului. Si Sincer, Nevazand Amandoua Meciurile, Din Ce Am Citit, Mi Se Pare Ca La Voi A Fost Mai Clar, Daca, Si Subliniez, Daca, A Fost Ceva Aranjat.

SORENSEN
3rd October 2005, 23:48
Cand se parea ca am scapat de aberatii fara dovezi ,apar niste indivizi dubiosi care fac afirmatii gratuite .Cat despre unii suporteri dinamovisti care acuza niste lucruri necurate :rosu: "look who's talking"(dc tot ati fost in Anglia :D )
Cat despre un anume user iesean care doar da in Steaua la fiecare ocazie :rosu: pt lipsa bunului simt
Cat despre blat sa-l mancati :D

george-dinamo
4th October 2005, 00:12
cred ca nu te refereai la mine in postul anterior. pentru ca asta ar insemna ca nu prea intelegi ce citesti. cu ce am dat in steaua? am zis ca parca la voi a fost mai multe circumstantede blat decat la noi. nu ma compar cu ioca, de exemplu care de o saptamana zice ca o sa fie blat la bistrita. si nci nu am zis ca afost blat la voi.
da parca a ratat cam usor penalty :D

APercele79
4th October 2005, 00:15
eeee a avut ala o zi proasta....nu a dat prea tare in minge, nici cu efect deloc...doar nu inseamna ca i-a dat pasa lu hamutovsky :rolleyes:

cip_81
4th October 2005, 00:17
Mai, Paulica, oricand putem compara cele doua meciuri si iesiti in pierdere...12 cartonase galbene, unul rosu, intrari dure din spate, 2 ocazii imense pentru Bistrita in prelungiri, 2 jucatori accidentati...mai vrei?

Paul
4th October 2005, 00:23
Mai, Paulica, oricand putem compara cele doua meciuri si iesiti in pierdere...12 cartonase galbene, unul rosu, intrari dure din spate, 2 ocazii imense pentru Bistrita in prelungiri, 2 jucatori accidentati...mai vrei?

omule , eu am vazut multe blaturi ... cu siguranta ca am vazut pe viu mai multe decat tine ... meciuri netelevizate , in care 2-3 jucatori stiau de combinatie , restu se omorau intre ei ;
asta nu e motiv;
oricum , eu nu zic ca a fost blat la bistrita din simplul motiv ca nu am vazut meciul ...;
si la steaua - bacau a fost ceva putred;
Accept de la oricine sa vina sa`mi zica ca e blat , dar nu de la dinamovisti , indiferent daca a fost sau nu blat la Bistrita;
pentru ce au facut ei in ultimii ani , ar trebui sa stea ascunsi vreo 10 ani ... :rosu: ;

si sa revin la gloria - dinamo ... n`am vazut meciul , am fost ferm convins ca bate DInamo (daca vrei iti scanez un bilet de pariuri cu miza 5 milioane (Pariloto ... e drept am pus am multi tovarasi bani pe el) , nu ascund ca am avut pe bilet si Steaua - Bacau + Jiul - Poli x2 , insa am auzit ca Corpodean a tras cu voi in ultimul hal ...adica asa scrie presa... 2 penaltyuri...

Eeyore
4th October 2005, 00:33
Marius Croitoru: "Ne-am dorit un rezultat bun şi cred că am jucat foarte bine īn Ghencea. Păcat că am ratat penaltiul, īnsă au ratat jucători mult mai importanţi ca mine..."
Deci: au jucat foarte bine, iezact cum trebuia! Personal chiar am crezut ca s-a terminat cu magariile astea, dar cred ca o sa ma limitez la a mai urmarii doar campionatul din Spania, Italia sau Anglia. Tara asta e putreda de coruptie de la cel mai inalt nivel, cum am putut crede ca in fotbal s-a schimbat ceva...:no: :no: :no:

APercele79
4th October 2005, 00:33
pentru ce au facut ei in ultimii ani , ar trebui sa stea ascunsi vreo 10 ani ... :rosu: ; ...

voi aia corectii....uiti ca ati castigat ani la rand doar ptr ca asa vroia muschiul lu valentin ceausescu, si anul trecut ati blatuit cit se putea (dupa ce ati vazut ca pierdeti cu toata divizia A in retur, ati inceput sa dati bani si oi la adversari!!)

asa ca tine-o mai subtireanu cu furturile lu dinamo, ca stiti voi prea bine ce inseamna BLAT...noi anul asta i-am umilit pe toti din calea noastra, suntem cei mai tari, si va a greu sa recunoasteti

Paul
4th October 2005, 00:38
haha , voi ati fost umiliti fix in meciul care conta...cel din Ghencea...
as vorbi mai rar de umilinte , iar despre faza ca sunteti cei mari tari , ramane de vazut in uefa;
momentan e 1-1 , steaua are un mic avataj ca teoretic va avea grupa mai usoara;
oricum pentru mine unu un sfert de cupa uefa (deloc imposibil) valoarea muuuuult mai mult decat tot ce se poate lua pe plan intern intr`un an...

cip_81
4th October 2005, 00:45
Accept de la oricine sa vina sa`mi zica ca e blat , dar nu de la dinamovisti , indiferent daca a fost sau nu blat la Bistrita;

Iar noi suntem obligati sa acceptam de la stelisti?

Apoi, spui ca ai vazut pe viu mai multe blaturi decat mine (banuiesc ca te referi la meciurile stelui, nu ale bistritei) si, probabil ai ochiul format, ia spune-mi si mie cati jucatori de la Bacau n-au jucat la adevarata lor valoare, ca sa folosesc un limbaj de lemn din fotbalul nostru?

APercele79
4th October 2005, 00:46
adevaru' e ca am fost umiliti rau la voi in ghencea...deaia din min 65, tot lotul vostru alerga cu tancuri de oxigen in carca...deaia dupa meci plangeati toti ca niste fete mari, ca "ce nedrept e fotbalu asta :jerk:

uti2102
4th October 2005, 01:00
Le-a tremurat chilotii stelistilor si in meciul cu Dinamo
Tipic dinamovist :D V-am invatzat fotbal in meciul direct da' de fapt tot voi trebuia sa cashtigatzi la vreo 3 goluri diferentza, este ? :happy
Ciocu mic pana in retur, atzi fost mult sub noi la derby.

de unde sa recunoasca??? ultima etapa anul trecut a fost un blat rusinos cu poli...toata tara a vazut blat, doar astia din ghena nu au vazut nimic

Traieshti pe alta lume poate. Ultimul meci din sezonul trecut au recunoscut totzi stelishtii ca a fost o mishcare 100% stelista, intre Steaua shi satelitul ei de la Timishoara. Mai ia thread-ul ala la puricat shi ai sa vezi.

APercele79
4th October 2005, 01:12
Traieshti pe alta lume poate. Ultimul meci din sezonul trecut au recunoscut totzi stelishtii ca a fost o mishcare 100% stelista, intre Steaua shi satelitul ei de la Timishoara. Mai ia thread-ul ala la puricat shi ai sa vezi.

stai cuminte ca nu traiesc pe alta lume deloc, stiu bine ce zic...poate tu ai recunoscut ca a fost blat, dar toti tovarasii tai stelisti au zis ca a fost victorie pe merit...m-am certat cu toti stelistii pe tema asta, asa ca stiu foarte bine ce zic

poate 2-3 si-au dat seama ca a fost furt pe fata, dar restul ori sunt prea batuti in cap de nu au vazut, ori nu au recunoscut din cauza orgoliului (de fapt a zis nea jiji de 1000 de ori ca Steaua nu face blaturi, si voi l-ati crezut)

Pacala
4th October 2005, 01:27
stelistii sau dinamovistii, sau al cui blat e mai urat
al dinamovistilor pentru ca este al treilea in aceast campionat, dupa episoadele galati si iasi :rosu:

superchumbo
4th October 2005, 07:23
De ce tot se eticheteaza Dinamo drept campioana blaturilor, cand s-a vazut de la o posta ca Steaua, la finalul campionatului trecut, fara ajutorul catorva echipe, dar mai ales ale Bacaului si ale lui Olaroiu, nu castigau campionatul!!


Bacaul a fost blat la fel ca si Bistrita. Asa ca gura si Steaua Si Dinamo. Diferenta e ca noi am recunoscut-o si inainte si dupa, ceea ce nici un dinamovist o va face vreodata. Insa Dinamo e "neprihanita". Dar daca pica Gloria, nici o problema, vine Ceahlaul.

Si inca un lucru : Dinamo n-a pierdut campionatul cu pasa lui Goian sau pe "blaturile" Stelei din final, ci pentru ca a luat 0 puncte din 6 in meciurile directe. Mergand pe teoria "DACA" nu veti ajungeti nicaieri, eventual va veti amplifica frustarile.


Le-a tremurat chilotii stelistilor si in meciul cu Dinamo


Mai ales la bara lui Iacob. Fara cadourile lui Hamutvoski si Ghionea din Supercupa o sooogeati romantic. Deocamdata fotbal nu prea ati aratat in ultimul meci, la fel ca la Liverpool cu lanterna rosie din Anglia. Sau regula cu cinci se aplica selectiv ?

"OLEEE, OLAAAA, ROSENBORG E VIATA MEA!!! " - va cred, dar deocamdata CL pentru voi e la fel de accesibila ca o victorie de campionat a voastra in Ghencea. Adica din '89. :rosu:

Cand Steaua juca in Uefa voi va jucati pe Playstation. O sa muriti cu impresia ca "DACA" erati voi cu Rosenborg, bla bla bla......Daca sunteti asa de buni cum pretindeti puteati s-o demonstrati cu Steaua la ultimul meci. Era momentul adevarului. Si s-a vazut.

Johnny124
4th October 2005, 08:37
Steaua - FCM Bacau - blat clar la care cred ca se asteptau si ultimii pasionati de fotbal, dar daca acesta este procedeul practicat "mai nou" pt castigarea titlului, n-ai ce-i face

suporterita
4th October 2005, 11:49
A FOST NON COMBAT DIN PARTEA LUI CROITORU,altceva nu am vazut.blat e prea mult spus,poate speranta unor bacauani de a ajunge la Steaua i-a determinat sa joace cu ADMIRATIE pt Steaua.TERENUL A FOST SUB ORICE CRITICA.nu cred ca se merita sa discutam la nesfirsit de obiceiul din stramosi Blatul.s-au vazut meciuri prietenesti si la campionatul european din Portugalia,Suedia-Danemarca, unde Italia a plecat acasa cu multa galagie tip romaneasca.

uti2102
4th October 2005, 12:36
Shi totushi, nici un fan bacauan care sa ne zica shi noua cine era acel numar 4 pierdut in spatziu ?!
Dar cred k dupa asemenea prestatzii Bacaul a ramas de tot fara fani...

eddy_steaua
4th October 2005, 12:42
hai mai sa mai terminam cu circuri de astea ieftine....steaua-bacau a fost un blat klar ca lumina zilei...la fel s-a intamplat shi la bistrita unde dinamovisti radeau pe teren la executarea cornerelor pt.. ca nimeni nu-i marca...urat shi din partea stelei shi din partea dinamovistilor....andone ,macar nu ne mai lua cu lucruri slabe de genul ca fost cel mai greu meci....ce gluma buna...

Bancaru
4th October 2005, 13:10
"Mergand mai departe cu o supozitie, se stie ca Mihai Stoica, presedintele executiv al Stelei (viitor director sportiv) este cel care toata ziua face browse pe siteurile si forumurile romanesti de sport, incadrandu-se astfel perfect in portrerul robot al lui Horoba"
OLS
Zice-se ca el ar fi *******ul care .... In fine. Eu vreau sa stiu daca are cineva habar daca mm intra si pe forum, aici. Si daca da, cu ce nume?

Utilizator
4th October 2005, 13:12
stelistii sau dinamovistii, sau al cui blat e mai urat
al dinamovistilor pentru ca este al treilea in aceast campionat, dupa episoadele galati si iasi :rosu:


Bancare l-am descoperit pe MM Stoica, uite-i postarea mai sus. Stilul e evident :D

Darkslowstar
4th October 2005, 13:19
Blat mai clar ca asta n-am mai vazut din epoca de glorie a Cooperativei. Intr-o tara civilizata ambele echipe ar fi fost retrogradate in C si anumiti jucatori, Croitoru de ex suspendati pe viata din viata sportiva. Cum naiba vreti voi sa jucati in CL cand acasa jucati "amicale". Si mai vorbiti de altii!
Blatul dela Bistrita n-a fost nici pe departe atat de penal ca cel de ieri din Ghencea.

Bancaru
4th October 2005, 13:20
Uti, nu cred. Dinam a scris totul intr-o singura zi. meeemeee cred ca e mai vechi. Nu se poate sa nu fi intrat el pe aici. Probabil ca a fost exclus. La cat de bou e... Daca jignesti un fost forumist se poate sa primesti avertisment?

ioana20
4th October 2005, 13:24
Croitoru sigur din iarna va veni la Steaua si de aia a tras atat de slab, nu putea sa joace "cu rautate" impotriva viitoarei sale echipe; nu are rost sa ne acuzam unii pe altii, deoarece in etapa asta toate cele 3 echipe din Bucuresti au castigat cu greu cele 3 puncte si cam suspect :( ca or fi fost sau nu blaturi sau pur si simplu au jucat prost e la fel de dezamagitor si rusinos; dar cum zicea Catalin Tolontan e bine ca sunt din ce in ce mai putine meciuri strategice ca altfel nu s-ar fi calificat toate 3 in grupe; sa vedem ce va fi mai departe;
oricum pacat ca retrogradeaza doar 2 echipe fiindca Bacau si Gloria nu merita sa fie in A, iar echipele nou promovate nu au fata de divizia A

suporterita
4th October 2005, 13:26
ne antrenam,ne antrenam ,in discutia asta despre cooperativa de produs blaturi pina la ora 13 cind o sa discutam despre grupe si uitam de circ si visam in Europa.hai fratilor s-o dam pe glume,meritau saracii si ei intelesi dupa atita lupta in cupa UEFA !

Bancaru
4th October 2005, 13:40
Mentalitate de aprozarist. Nu le dau gol ca sa vada ca sunt bun (la suflet). In schimb, daca o baga cum trebuie, se lingea pe bot de contract cu Steaua.
Eu nu am vazut meciu, dar faza cu penalty-ul am vazut-o. Penibil. Asta a tras ceva mai bine decat Schumacher in semifinala aia de cupa de acum vreo 3 ani, cand echipa Rapid a fost eliminata. Macar ala nu avea nic un interes. Era prost degeaba.
Conform acestei logici eu cred ca nici macar nu s-au pregatit pentru meci. Acum un an antrenorul bacauan a zis ca el se bucura ca ajung jucatorii lui la Steaua, pentru ca intr-un final va ajunge si el sa antreneze in Ghencea. Asa ca, numai ca sa nu deranjeze si sa ramana "in carti" nu a pregatit meciul. Jucatorii bacauani au fost dusi toata noaptea de duminica la "bou ling", s-au culcat la 5 iar la 5 si 10 s-au trezit pentru "striecing".

uti2102
4th October 2005, 13:57
Sincer sa fiu nu Croitoru' e omul de care are nevoie Steaua. Pashcovici, Tibi Balan shi Lazar, ashtia da !


Blat mai clar ca asta n-am mai vazut din epoca de glorie a Cooperativei
Hai mai Dark ca exagerezi. Pai meciul FCM Bacau de sezonul trecut a fost atat de blat incat tzi-am mai zis, a plouat torentzial dupa meci in Ghencea shi Rahova. Numai acolo ! Restul Bucureshtiului era uscat ! Ala da blat, de s-a maniat shi Dumnezeu. :mda:
Inca o data, cine era acel numar 4 ?!?!?!

Darkslowstar
4th October 2005, 15:31
Sincer n-am vazut tot meciul, ca mai tre sa si muncesc, dar am vazut faza cu penalty-ul (nu prea a fost, parerea mea) si golul Stelei. Au fost atat de penale, ca mi-e rusine de rusinea Stelei. Poate ar trebuie sa mai faceti un stagiu la tata Jean sa va invete el scenarii. A fost atat de pe fata, ca nici macar voi nu mai puteti spune ceva (tu ce-i drept Alpopa, ai recunoscut de cele mai multe ori). Jenant!

remy
4th October 2005, 15:48
Autorul celui mai ciudat penalty al secolului, bacauanul Croitoru, a declarat pentru un post de televiziune local ca la executarea loviturii de la 11 metri i-a fost frica de Hamutovski.

"In mod normal nu am emotii la penaltyuri, insa la cel cu Steaua m-a intimidat Hamutovski. Nu stiu de ce, am tras cu frica. Nu imi explic de ce. Din punctul meu de vedere subliniez ca nu a fost vorba de nici un aranjament", a afirmat Croitoru.
:happy :headbang: :ciocan: :rosu: :rosu: :rosu:

uti2102
4th October 2005, 16:15
Dark, ce vrei, atat anul trecut cat shi acum s-a vazut ca nu avem experientza la astfel de scenarii ! Tot ce pot sa-tzi spun e ca mie imi lasa un gust amar, de scarba, orice jucator care e pe teren numai de forma. Printre ei numarul 4 de la Bacau de ieri, care a fost de-a dreptul penibil. Nu shtiu daca atat poate el, dar dupa prestatzia de ieri nu cred k ar avea loc nici in divizia C.
Cel mai mult ma deranjeaza ca jucatorii noshtrii chiar s-au zbatut, au jucat, au alergat shi au ratat din nou exasperant. Un motiv sa spun din nou ca nu datorita ghinionului am calcat stramb in cele mai importante meciuri ale acestui sezon : ci datorita lipsei de concentrare in momentele cheie pe faza de atac - pase "de gol" proaste shi shuturi anemice sau prost plasate. :mda:

Darkslowstar
4th October 2005, 18:32
Voi aveti o mare problema cu suturile la poarta. Singura exceptie e Radoi, dar el numai cand se ambitioneaza. Restul zici ca n-au mancat dimineata. Sau probabil s-au inrolat la Armata Salvarii. Protasov ar trebui sa se ocupe putin de aspectul asta.

4 ala de la Bacau n-a aparut in ziar? Nu scrie la cronica meciului numarul jucatorului?

Paul
4th October 2005, 19:00
Mentalitate de aprozarist. Nu le dau gol ca sa vada ca sunt bun (la suflet). In schimb, daca o baga cum trebuie, se lingea pe bot de contract cu Steaua.


Mah , Goian a venit la STeaua dupa ce era sa ne bata de unu singur intr`un meci Bacau - Steaua anu` trecut;

baden
5th October 2005, 09:43
Rusine pentru Bacau ... Jucatorii Stelei nu au decat vina de a fi jucat foarte slab.
Sunt curios cati spectatori vor merge la meciul Bacaului cu Rapidul. Probabil cel mult 1000. Bacaul e principala candidata la retrogradare.

Benny
5th October 2005, 10:01
Bacaul e principala candidata la retrogradare.
Bacaul nu va retrograda. Nu va rupe nici gura targului, dar va face exact ceea ce a facut pana acum. Va pierde cu Steaua si Dinamo si va juca cu celelalte echipe. Si va fi in continuare furnizor de jucatori pentru ambele echipe. Frateste. Asa cum imparte si punctele. De fapt Bacaul e un fel de echipa satelit a cluburilor Dinamo si Steaua.

uti2102
5th October 2005, 11:46
Jucatorii Stelei nu au decat vina de a fi jucat foarte slab
Eu cred k n-ai vazut meciul. Eu am ramas surprins de cat de bine s-au mishcat pe un asemenea gazon. Ca au ratat iar exasperant, fiind la un pas de 1-1 in loc de 3-0, e alta mancare de peshte...

codrind
5th October 2005, 12:17
1. Eu am ramas surprins de cat de bine s-au mishcat pe un asemenea gazon. ....2. fiind la un pas de 1-1 in loc de 3-0, e alta mancare de peshte...

1. Ăla nu e gazon! :evil: :degete:
2. ciobanu ştie ce fel de peşte era ! :evil: :mda:

anton_m
6th October 2005, 00:10
ba eu zic ca pt ce gazon era acolo, stelistii au jucat destul de bine ... parerea mea ...

Rossi
14th October 2005, 08:44
ce repede a uitat lumea de blatul Steaua- F.C.M. Bacau ...
nimeni nu sa sezizat ...

un meci in care au lipsit intrarile dure ...cartonasele ...dorinta de victorie a bacauanilor ...
imi aduc aminte ca nici un bacauan nu a cerut penalti ...nici unul dintre ei nu era cu mana pe sus cand sa produs faultul in careu ...
dupa executare 5 stelisti s'au repezit spre poarta in eventualitatea unei respingeri , in schimb nici un bacauan nu a facut asta ...mai mult chiar unul dintre stelisti sa interpus intre Croitoru si Hamutovski...si stelistul plecase de la linia de 16 ..pe cand moldoveanul de la pct de 11m ....

un BLAT urat ....cu o regie proasta .....

sper sa fie primul si ultimul din acest campionat !!!!!!!!!!!!!!
ne-am saturat de blaturi ...

Rossi
14th October 2005, 08:50
hai mai sa mai terminam cu circuri de astea ieftine....steaua-bacau a fost un blat klar ca lumina zilei...la fel s-a intamplat shi la bistrita unde dinamovisti radeau pe teren la executarea cornerelor pt.. ca nimeni nu-i marca...urat shi din partea stelei shi din partea dinamovistilor....andone ,macar nu ne mai lua cu lucruri slabe de genul ca fost cel mai greu meci....ce gluma buna...

hmm .... ce scuza .... ,, hai ma lasa ca si voi a'ti facut ''

la Bistrita NU a fost BLAT .... cartonase ....accidentari ... injurii intre jucatori ...ocazii de'o parte si de alta ....Dinamo a castigat cu norok ...bistritenii au avut 2 ocazii de egalare in ultimile 3 minute ...una cel putin IMENSA ...deabia a reusit Gaev sa respinga in corner ....

Rossi
14th October 2005, 08:51
ce repede a uitat lumea de blatul Steaua- F.C.M. Bacau ...
nimeni nu sa sezizat ...

un meci in care au lipsit intrarile dure ...cartonasele ...dorinta de victorie a bacauanilor ...
imi aduc aminte ca nici un bacauan nu a cerut penalti ...nici unul dintre ei nu era cu mana pe sus cand sa produs faultul in careu ...
dupa executare 5 stelisti s'au repezit spre poarta in eventualitatea unei respingeri , in schimb nici un bacauan nu a facut asta ...mai mult chiar unul dintre stelisti sa interpus intre Croitoru si Hamutovski...si stelistul plecase de la linia de 16 ..pe cand moldoveanul de la pct de 11m ....

un BLAT urat ....cu o regie proasta .....

sper sa fie primul si ultimul din acest campionat !!!!!!!!!!!!!!
ne-am saturat de blaturi ...

uti2102
14th October 2005, 12:28
Pai mai Ahile, daca nu tzi-a placut spectacolul de ce nu trecetzi shi voi prin Ghencea sa datzi nishte cursuri. Ca la capitolul "blat" suntetzi mult deasupra. Regizori de regizori !

Rossi
24th October 2005, 09:48
urat blat ..... pffffff...cand imi aduc aminte de Croitoru ....:rosu:

Rossi
13th April 2006, 15:40
Cel mai nesimtit blat vazut vreodata de la revolutie incoace.
Chiar si cei mai fanatici sustinatori ai Stelei au recunoscut acel blat .
Putine de zis despre acel meci ...

uti2102
13th April 2006, 16:18
Hai mah, ma dezamageshti. N-ai nimic de zis despre acest meci ?! Chiar asha, te simtzi insultat de felul cum a fost pregatita regia ?! Acelashi lucru itzi zic shi tzie, ca shi lui Ahiles : venitzi prin Ghencea sa datzi nishte cursuri :)

Paul
13th April 2006, 16:46
sa stii ca ar trebui sa luam ceva notite si vedem cum se face un blat sa nu se prinda chiar toata lumea :headbang: