PDA

View Full Version : Etapa 8: Gloria - Dinamo



andreiush
26th September 2005, 00:21
Duminica, 2 octombrie 2005: Gloria Bistrita - Dinamo, ora 15:00, National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

t.b.
26th September 2005, 00:29
Victorie la scor a lui Dinamo, gloria inca un pas spre B

stefanm14
26th September 2005, 00:45
victorie dinamo fara probleme.....

esku
26th September 2005, 00:47
2 solist!

be@
26th September 2005, 01:33
La cate goluri diferenta castiga dinamo? 3, 4 ,5.....???

mortu
26th September 2005, 01:35
6....7....8....sa continue altul

codrind
26th September 2005, 02:07
Am votat cum era şi NORMAL - 2 :ok:
De fapt oare DE CE se mai dispută acest meci :mda: :evil:
Cānd rezultatul e arhicunoscut, de acum cāţiva ani! :jerk:

RstInPc
26th September 2005, 10:58
Nu se stie. Cam mare euforia. Daca ne mai si calificam in grupe dupa, sa zicem, o victorie la Liverpool, sper sa nu se creada astia undeva prin stratosfera si sa ramana fara aer tocmai la Bistrita sa-i faca cadoi lui Sabau (pe care-l stimez extrem de mult atat ca om cat mai ales pentru ce a fost ca jucator) vre-o surpriza. In mod normal n-ar trebui sa se puna problema castigatoarei, dar am mai avut surprize neplacute la Bistrita. Sper ca baietii sa ramana cu picioarele pe pamant sa nu se creada mai galactici decat galacticii.
HAI DINAMO !!!!

george-dinamo
26th September 2005, 12:43
imi pare rau pt sabau. mai ales ca acum bistrita joaca pe bune. de fapt nu prea joaca. se miscau mai bine cand o dadeau la pace. codrine tata ai aparut si tu cu teoria conspiratiei? adika batem 5-2 pe rapid, egalam steaua de la 2-0 si avem nevoie sa facem blat cu bistrita? esti penibil. sincer.

Paul
26th September 2005, 16:14
Teoretic Dinamo este favorita.
Practic Dinamo va veni dupa o deplasare grea din Anglia (unde nu le va fi usor , chiar daca au batut cu 5-1 ... vor trebui sa traga la Liverpool ... ) , si nu stiu de ce am senzatia ca vor menaja ceva jucatori.

SIncer sper la 1x , si cred ca e probabil o astfel de varianta ...

be@
26th September 2005, 16:21
Zise bistriteanul si stelistul Paul....Fii serios!
2 solist.

Paul
26th September 2005, 16:23
vb dupa meci ;

codrind
26th September 2005, 16:25
codrine tata ai aparut si tu cu teoria conspiratiei? adika batem 5-2 pe rapid, egalam steaua de la 2-0 si avem nevoie sa facem blat cu bistrita? esti penibil. sincer.


jiji (pot să-ţi spun aşa??) NU AM SPUS CĂ va fi BLAT! :evil:
Doar că se cunoaşte servilismul bistritenilor faţă de Bucureşti! ASTA NU AI CUM S-O CONTEŞTI ! :ok: Paul, bistriţeanul care e suporter becalian POATE SĂ-ŢI CONFIRME! :mda:

http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/24.gif

Paul
26th September 2005, 16:29
in situatia actuala (in coada clasamentului) , in conditiile in care inca nu am jucat cu adevaratele forte ale campionatului ... Steaua / Dinamo / Rapid / Farul / CFR , in conditiile in care Vasluiul , Pandurii si Jiul incep sa miste , iar lotul nostru este slabutz , nu stiu cine isi mai permite sa imparta puncte in stanga si in dreapta ;

Si in nici un caz lui Dinamo , care nu a vrut sa ii imprumute la Bistrita pe Semeghin , Cl. Dragan , Pereny & altii care la noi ar fi fost titulari ...

Vom trage cu dintii de acest meci , si nu cred ca e loc de dat puncte (pe de alta parte Gloria nu mai e echipa de pe vremuri care batea cand avea chef pe oricine ... )...

Darkslowstar
26th September 2005, 16:37
Probabil ca Blatistrita va sta cu fundul in sus si in meciul asta, dupa cum obisnuieste cu tanchistele. Eu nu cred in noua fata corecta a lui Jenel. Poate doar ca va retrograda. In mod normal Dinamo ar trebui sa le dea de la 5 in sus. Eu sper la mai multe. Sabau a cazut mult in ochii mei cand a acceptat sa preia Bistrita. Ce pacat ca nu pot retrorada mai multe echipe, Bistrita, Vasluiul, Pandurii si Jiul n-au nici o treaba cu prima divizie si nici Bacau nu-i foarte departe.

george-dinamo
26th September 2005, 17:53
codrind....nu, nu poti sa-mi spui. gloria nu mai e echipa din anii trecuti si nu mai da puncte in stanga si-n dreapta. si lipsa de valoare va duce in mod sigur la o victorie clara a noastra. si chiar daca vom odihni o parte din titulari tot putem castiga destul de lejer.

codrind
26th September 2005, 18:13
codrind....nu, nu poti sa-mi spui. gloria nu mai e echipa din anii trecuti si nu mai da puncte in stanga si-n dreapta....


Fie pe a TA! http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/114.gif

Oricum Dinamo e favorită netă! http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/65.gif

george-dinamo
26th September 2005, 21:55
vezi ca te-ai dat pe brazda? deci se poate...:D:D:D

Paul
26th September 2005, 22:17
codrind....nu, nu poti sa-mi spui. gloria nu mai e echipa din anii trecuti si nu mai da puncte in stanga si-n dreapta. si lipsa de valoare va duce in mod sigur la o victorie clara a noastra. si chiar daca vom odihni o parte din titulari tot putem castiga destul de lejer.

Pariu ...
ia lasa`i pe tusa pe Fl. Petre , Zicu si Bratu si daca bateti ai de la mine 20 de berici ... :D

cip_81
26th September 2005, 22:32
Cu Bistrita sa-i lasam pe aia pe banca? Pai, si daca lasam intreaga echipa si castigam acolo. A castigat pana acum Bistrita vreun meci pe propriul teren?

Paul
26th September 2005, 22:33
hihi , ne ajunge un egal :D

george-dinamo
27th September 2005, 00:34
paul pot sa intre baltoi (prietenul vostru), vl. munteanu si ad. cristea. si suntem clar peste bistrita. si poate sa-l odihneasca si pe unul din fundasii centrali, eventual pe amandoi si sa joace cu balan pe dreapta si cu goian sau galamaz sau dauda in centru. se pare ca avem solutii cam pentru toate posturile. mai putin pe cea de fundas stanga, unde daca doamne-fereste se rupe pulhac suntem mancati.

blaga
27th September 2005, 00:39
imi pare rau pt sabau. mai ales ca acum bistrita joaca pe bune. de fapt nu prea joaca. se miscau mai bine cand o dadeau la pace. codrine tata ai aparut si tu cu teoria conspiratiei? adika batem 5-2 pe rapid, egalam steaua de la 2-0 si avem nevoie sa facem blat cu bistrita? esti penibil. sincer

subsciu + DINAMO nu da gol la Bistrita, pronostic 1X, se joaca pe bune /hello /hello :ok:

rhadoo
27th September 2005, 01:08
Este diferenta intre cele doua ehipe ,bate dinamo
ne place sau nu,in momentul de fata dinamo e pe val shi nu cred ca se va impiedica la bistrita,care e in cadere libera.cred ca a mai obosit "tata jean".se invarte roata,dar eu cred ca vulpoiul o scoate la capat pana la urma

old lord
27th September 2005, 12:00
1-5
5 in gropa, 5 in deplasare, ce mai conteaza :D

ultras_sportul
27th September 2005, 17:09
3-4 goluri avand pentru dinamo cel putin

mircione
27th September 2005, 17:40
Bistrita, Vasluiul, Pandurii si Jiul n-au nici o treaba cu prima divizie si nici Bacau nu-i foarte departe.

e adevarat. si partea proasta e ca super desteptii din liga lu mititel maresc numarul de echipe la 18. ca sa aiba loc inca cel 2 echipe habarniste prin A.

in curand o sa se rupa divizia A in 2:
echipele bune Steaua, Dinamo, Rapid + din cand in cand in functie de forma Nationalu, Timisoara, Farul, CFR Cluj .

si echipele habarniste : Gloria, Pandurii, Vaslui, Bacau, Jiul + noile promovate din sezonul urmator.

Restul echipelor nespuse o sa oscileze in una din cele 2 cateogori.. Oricum ideea de a marii numarul echipelor din A e o prostie.

mircione
27th September 2005, 17:41
o sa bata dinamo zic eu. dar nu tare. ca o sa se increada prea tare in fortele proprii si n-o sa joace bine deloc.

superchumbo
28th September 2005, 09:02
Anul asta chiar nu e nevoie sa faca blat. Poate sa-i bata pe bune Dinamo.

Utilizator
28th September 2005, 16:28
oricum altii faceau preponderent blatul la Bistrita in anii precedenti. :)

APercele79
28th September 2005, 22:21
Pariu ...
ia lasa`i pe tusa pe Fl. Petre , Zicu si Bratu si daca bateti ai de la mine 20 de berici ... :D
paulica, stii prea bine ca dinamo are cea mai valoroasa banca de rezerve la ora actuala...pai cu rezervele noastre dauda, vlad munteanu, baltoi, cristea chihaia (care sunt de fapt titulari oriunde in romania), tu crezi ca ne chinuim cu bistrita???? hai sa fim seriosi

superchumbo
28th September 2005, 23:51
oricum altii faceau preponderent blatul la Bistrita in anii precedenti. :)


Inafara de Dinamo , poate Rapid

george-dinamo
29th September 2005, 00:12
poate nu stii, dar Dinamo nu prea a castigat la bistrita in ultimii ani, si mai mereu au fost probleme de arbitraj. sau faceam 3 cu 3? nu mai spune cum ati castigat voi cu bistrita...tin minte acum vreo 5 ani un meci al vostru cu bistrita cu 3 rosii la voi...bistrita era condusa si plimba mingea in terenul lor, sau degajau in aut de poarta. ma lasi...

rhadoo
29th September 2005, 00:59
Bistrita, Vasluiul, Pandurii si Jiul n-au nici o treaba cu prima divizie si nici Bacau nu-i foarte departe.

e adevarat. si partea proasta e ca super desteptii din liga lu mititel maresc numarul de echipe la 18. ca sa aiba loc inca cel 2 echipe habarniste prin A.

in curand o sa se rupa divizia A in 2:
echipele bune Steaua, Dinamo, Rapid + din cand in cand in functie de forma Nationalu, Timisoara, Farul, CFR Cluj .

si echipele habarniste : Gloria, Pandurii, Vaslui, Bacau, Jiul + noile promovate din sezonul urmator.

Restul echipelor nespuse o sa oscileze in una din cele 2 cateogori.. Oricum ideea de a marii numarul echipelor din A e o prostie.


shi ce vrei sa joace numai alea din bucuresti shi 2-3 din provincie.echipele ale care le ai enumerat sunt cum sunt vedetele din romania in europa.ce sa faca aia sa ne opreasca sa mai jucam acolo.eshti tu prea profesor shi atunci vor ramane sa joace ei ce vor shi cu cine vor.ba e foarte bine ca sunt asha cum sunt,cu timpul isi vor da drumul vor creste ambitii shi vor progresa.ce era iasu anu trecut?ce era cfr?dupa tine erau habarniste nu dl.pele?lasane!!!!

dede
29th September 2005, 16:16
ce meci greu are dinamo...looooool
se stie deja...va castiga dinamo scor 0-2

vlad1607
30th September 2005, 10:16
nu o sa fie un meci deloc usor dar am convingerea ca vom castiga ! OLE :D

LUPTA DINAMO !

Ayrton
30th September 2005, 17:06
avem 2 indisponibili: Niculescu si Gusso... asa ca aliniem tot echipa din meciurile cu rapid si everton.

vlad1607
30th September 2005, 17:57
avem 2 indisponibili: Niculescu si Gusso... asa ca
"asa ca" o sa castigam :D

Ayrton
30th September 2005, 18:06
mie mi-e cam teama... ca suntem favoriti conform poll-ului de mai sus... si dusmanii mereu votau impotriva noastra indiferent de adversar, se coalizau, si eram in inferioritate in sondaj si in superioritate pe teren si pe tabela.

Paul
30th September 2005, 18:38
paulica, stii prea bine ca dinamo are cea mai valoroasa banca de rezerve la ora actuala...pai cu rezervele noastre dauda, vlad munteanu, baltoi, cristea chihaia (care sunt de fapt titulari oriunde in romania), tu crezi ca ne chinuim cu bistrita???? hai sa fim seriosi

loooooool , si cine are cea mai buna banca de rezerve ...
Sa`ti fac o enumerare scurta: Baciu , P. Marin Lovin , Fl. Dumitru , Oprita , Cristea , Dinita ... ;

cip_81
30th September 2005, 18:55
Banuiesc ca este o gluma ce ai scris acolo...auzi la el, Baciu, P Marin, Lovin, Dinita, Cristea

be@
30th September 2005, 19:07
paulica, stii prea bine ca dinamo are cea mai valoroasa banca de rezerve la ora actuala...pai cu rezervele noastre dauda, vlad munteanu, baltoi, cristea chihaia (care sunt de fapt titulari oriunde in romania), tu crezi ca ne chinuim cu bistrita???? hai sa fim seriosi
Asa e. Cand ma gandesc ca Adi Cristea era vedeta echipei noastre, iar la voi nu prinde nici echipa......

Paul
30th September 2005, 19:40
Banuiesc ca este o gluma ce ai scris acolo...auzi la el, Baciu, P Marin, Lovin, Dinita, Cristea

ia zii da alde Dauda , Chihaia si Cristea cu ce se lauda ?

be@
30th September 2005, 20:23
Cristea se poate lauda cu selectii la Nationala de tineret, si cu faptul ca la 21 de ani era vedeta echipei noastre.

Kainsashiki
30th September 2005, 20:26
@ be@ si echipa voastra e si ea vreo chelsea ceva ?

Paul
30th September 2005, 20:28
loooool ;
ma refeream la realizari pe tenul de joc in ultimile 6 luni ...

Asa daca e sa o luam asa , uite aici banca Stelei

Fl. Dumitru
- 15 selectii in Nationala Mare si 20 in Nationala Mica
- odata era cel mai bun mijlocas din Romania , si reprezenta pentru Steaua juma de echipa (juca bine Dumitru .. juca bine steaua , altfel Steaua juca prost)
;
P. Marin - international , nu stiu cate meciuri , dar sigur are ...
Baciu , Lovin - si ei au fost odata vedete la o formatie locala ;
Spre deosebire de Cristea de la Dinamo , care de cate ori intra nu face nimic , Baciu si Lovin , de cate ori intra (uneori ca titulari) inlocuiesc destul de bine pe cine trebuie ...

Cristea - odata (sau de 2 ori ) ne-a facut fericiti ... 1-0 in Stefan cel Mare +2-0 cu Valencia , a intrat in istorie ...

Cristea al vostru , lustragiu de banci de rezerva;
Se pragateste sa vina in Stefan cel Mare celebrii Branet (pentru postul de portar la poarta de la tribuna oficiala) , Ad.Ilie (rezerva la Dinamo II) si arhicunoscutul Balba , la sectia de handbal !

george-dinamo
30th September 2005, 20:36
pai in ultimele 6 luni:
fl dumitru n-ajucat mai deloc;
p. marin international? poate in meciurile amicale cu moldova.
cristea a dat 5 goluri de cand e la voi...ma lasi cu panarame dintr-astea...
cred ca glumeai...nu?

vlad1607
30th September 2005, 20:37
trist pt el e ca vb serios :D

Ioca10
30th September 2005, 22:01
Sa vezi ce X mare iese ca sa ne distantam si noi fata de dinamo:evil:

ADelPiero
1st October 2005, 00:00
ar fi misto sa fie x :D ... dar nu cred ca se impiedica de Gloria :(

scor final ... vreo 1-5 ... :)

george-dinamo
1st October 2005, 00:56
nu cred ca batem asa de tare. probabil o sa fie un 1-0 sau 2-0.

wer
1st October 2005, 05:46
:rosu: :headbang: :headbang: :ok: :rosu: :rosu: :rosu: :great: e tare meciu! =))

cip_81
1st October 2005, 12:12
Cu siguranta e mai tare decat Steaua 1 - Steaua 2, meci care se joaca in aceeasi zi.

Paul
1st October 2005, 12:38
cip_81 , sa ne amintim de Bacau - Steaua 2-2 , imediat dupa ce Seche & Gigi facusera vre`o 4 transferuri ???

ciocu` mic & joc de glezne ,noi nu ne ocupam cu prostii

george-dinamo
1st October 2005, 13:01
si in retur cum a fost? de a plecat toata lumea? atunci de ce va ocupati?

superchumbo
1st October 2005, 13:34
si cine are cea mai buna banca de rezerve ...
Sa`ti fac o enumerare scurta: Baciu , P. Marin Lovin , Fl. Dumitru , Oprita , Cristea , Dinita ... ;

Daca am fi avut cea mai buna banca de rezerve, lipsa lui Dica nu s-ar fi simtit (de ex la meciul cu Rosenborg)

cip_81
1st October 2005, 20:13
cip_81 , sa ne amintim de Bacau - Steaua 2-2 , imediat dupa ce Seche & Gigi facusera vre`o 4 transferuri ???

ciocu` mic & joc de glezne ,noi nu ne ocupam cu prostii

Noooo, Doamne fereste. Voi sunteti cei mai cinstiti, cei mai curati...aveti o istorie nepatata. Hai, plimba ursu'.

claudio25ro
1st October 2005, 20:53
VICTORIE la scor ptr. DINAMO...ca sa moara dusmanii de ciuda !!!
/OLE/

Otzelaru'
1st October 2005, 23:56
dinamo le da 5 sau 6 si mai afirm ca gloria se cam duce in B anul asta:evil:

sun
2nd October 2005, 11:35
Gloria e intr-o situatie ingrata. Nu a jucat pana acum cu SDR , Farul sau CFR si e pe loc retrogradabil . Are nevoie de cel putin un punct cu Dinamo , dar nu cred ca il va obtine.

Daca fotbalul romanesc e intr-o evidenta crestere valorica , ar trebui sa urmeze si retrogradarea cooperativei , NU ? :P :yeah:

codrind
2nd October 2005, 13:05
Daca fotbalul romanesc e intr-o evidenta crestere valorica , ar trebui sa urmeze si retrogradarea cooperativei , NU ? :P :yeah:


Creşterea valorică a fotbalului romānesc este evidentă DAR prin prisma rezultatelor echipelor de club īn Europa dar şi a naţionalei!
RETROGRADAREA cooperativei ar face parte DIN REVENIREA LA NORMALITATE! http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/92.gif

fia
2nd October 2005, 13:09
Meci tare interesant, abia astept sa-i vad desfasurarea.
Sincer ma bucura orice rezultat... fie e impinsa in jos Gloria, fie Dinamo pierde puncte. :evil:

Billy Danze
2nd October 2005, 16:06
6....7....8....sa continue altul

Ba tu esti normal la cap ?
E un meci in deplasare...
Dinamo e obosita...
Gloria e super motivata...
Stadionul o sa fie full...

cum draq vezi tu victorie la scor asa mare pt dinamo ?

aliss
2nd October 2005, 16:42
frate...ce naiba joaca dinamo...imi sa sparg televizorul...1-0 pt bistrita....:ciocan:

ADelPiero
2nd October 2005, 16:45
zicu in fata golului ... zicu ... zicu ...da pe langa minge ! :lol:

Sir
2nd October 2005, 16:48
dinamo le da 5 sau 6 si mai afirm ca gloria se cam duce in B anul asta:evil:
5-6 chifle?:drak:

apparte
2nd October 2005, 16:54
Nu va faceti iluzii,dupa pauza intra-n actiune "bulanu'",iar daca nu-i bulanu'...poate-i ****nu':D !

Billy Danze
2nd October 2005, 16:58
DA ?


hai sa vad !

be@
2nd October 2005, 16:58
Doamne,s-a intors lumea cu susul in jos. :D
Auzi, Gloria conduce la pauza....Totusi cred ca pana la final dinamovistii se vor impune, fiindca au mai castigat sau au revenit in rerpriza a doua.Vezi meciul din ghencea, cu Everton din Stefan cel Mare, sau cu Politehnica.
Despre ratare, ce sa zic..e specifica lui Zicu :lol:

NY_giants05
2nd October 2005, 16:58
1-0 pt. gloria in prima repriza ! sa vedem ce fac dinamovistii in a 2-a repriza.. Ar fi culmea dupa ce au eliminat pe Everton sa piarda de la Gloria..
Ma rog..cainii sunt shi obositi dupa meciul cu englezii....

paranghele
2nd October 2005, 17:03
1-0 la pauza, bun, bun. Asta e etapa surprizelor.
Va bate si Iasu pe Rapid!!
Fortza Poli!

SteauaToronto
2nd October 2005, 17:06
Gloria 1-0 Dinamo! Nu mai vorbiti aiurea ca sunt obositi si alte chestii! Jucatorii romani trebuie sa se obisnuiasca cu multe meciuri intr-un interval de timp ei nu sunt domnisoare! In rest sper sa castige Gloria sa ne distanta la 4 puncte de catei!:degete:

aliss
2nd October 2005, 17:10
uite mai ca au egalat...pana la urma...poate o sa bata bistrita...atunci ar trebuie sa ii ridice in salvi...ca au fost si obositi si tot au batut:D

ADelPiero
2nd October 2005, 17:25
:mda: corpodean asta... mai bine isi pune pe el un tricou rosu :rosu:

Sir
2nd October 2005, 17:37
am fost sa mananc si cand m-am intors totul a reintrat in "normal":2-1 pt dinamo;mi-e lehamite!:jerk:

aliss
2nd October 2005, 17:40
deci...se poate...daca mai rezista un pic...mai luam si noi 3 puncte...:D keep on moving baieti...

Sir
2nd October 2005, 17:54
Felicitari echipei Blatistrita pentru jocul prestat in a 2-a repriza.Tata Jean le-a atras atentia,in prima repriza, conducatorilor dinamovisti, caCooperativa este inca indispensabila pentru Dinamo.Noi succese!:headbang:

aliss
2nd October 2005, 17:58
Desi sunt fericita ca au castigat...trebuie sa recunosc...meciul a fost urat...Fotbalul s-o juca pe puncte dar...daca se joaca numai pe puncte de ce naiba ne mai uitam...Putem foarte bine sa vedem la sfarsitul etapei cine a batut si cine a luat bataie...fara sa vedem meciul propriu-zis...:mda:

fia
2nd October 2005, 18:01
Sir, mie nu mi s-a parut blat.
Poate daor Corpodean sa fi inchis putin ochii, dar in orice caz Bistrita si-a jucat corect sansele.
Altfel era jocul cu (minim) un 11 acordat Bistritei in prima repriza.

Oricum, daca nu venea pauza asta competitionala Dinamo erau mancati... se vede ca sunt epuizati si ca nu pot face fata la meciuri duminica-joi-duminica-joi.

Sa vedem daca Steaua si Rapid sunt in aceeasi situatie

be@
2nd October 2005, 18:02
Felicitari echipei Blatistrita pentru jocul prestat in a 2-a repriza.Tata Jean le-a atras atentia,in prima repriza, conducatorilor dinamovisti, caCooperativa este inca indispensabila pentru Dinamo.Noi succese!:headbang:

Nu sunt aparatoarea lui dinamo,dar adevarul e ca au facut blat si in meciurile cu steaua si Everton. Nu-i asa? :drak:
Hai, ma, ce naiba,Bistrita nu-si permitea sa piarda puncte !

P.S: Ii asteptam cu nerabdare la Iasi etapa viitoare ! :evil:

turcu
2nd October 2005, 18:03
am fost sa mananc si cand m-am intors totul a reintrat in "normal":2-1 pt dinamo;mi-e lehamite!:jerk:
Poate din cauza mancarii... se pare ca laptisorul de mama nu-ti mai prieste!

Sir
2nd October 2005, 18:06
primeste punctele inapoi in campionatul asta stati linistiti.pun pariu ca Bistrita nu retrogradeaza nici anul acesta....si nu pt. ca pica doar 2 echipe;prietenii stiu de ce!Nelutu a si facut o schimbare interesanta la scorul de 1-1 in 10 oameni.de ce oare?iftodi singur in careu cu migea pusa perfect pe cap o loveste plasat fara nici o vlaga;de ce oare.Intrebari retorice, va multumesc!:D

Ultras
2nd October 2005, 18:06
Bistrita este in acest moment o echipa doar pentru o repriza. Daca ar fi dat Corpodean cele 2 penalty-uri, nu stiu daca Dinamo ar fi castigat azi vreun punct. Cine crede ca meciul asta a fost blat are clar sechele...

turcu
2nd October 2005, 18:07
cine crede ca meciul asta a fost blat, nu prea are treaba cu fenomenul... Dar ce vrei, frustrarea este mare! Oricum, ma bucur ca mai sunt si pareri obiective pe forum, getn be@ sau fia!

Sir
2nd October 2005, 18:11
Bistrita este in acest moment o echipa doar pentru o repriza. Daca ar fi dat Corpodean cele 2 penalty-uri, nu stiu daca Dinamo ar fi castigat azi vreun punct. Cine crede ca meciul asta a fost blat are clar sechele...
cred ca ma duc direct la psiholog!va multumesc!:degete:


cine crede ca meciul asta a fost blat, nu prea are treaba cu fenomenul... Dar ce vrei, frustrarea este mare! Oricum, ma bucur ca mai sunt si pareri obiective pe forum, getn be@ sau fia!
N-are treaba cu fenomenul blat?
:drak:

fia
2nd October 2005, 18:12
Nu Sir, nu e chiar asa, dar ai zis ca nu ai vazut mare parte din repriza a doua.. noi care iti zicem ca nu a fost blat am vazut....

cip_81
2nd October 2005, 18:14
am fost sa mananc si cand m-am intors totul a reintrat in "normal":2-1 pt dinamo;mi-e lehamite!:jerk:

Da, si cred ca ai mancat ce nu trebuie. daca n-ai mai vazut repriza a doua (sau o parte din ea) de ce dracului mai comentezi? Poate daca Negrean marca in minutul 90 erai fericit. Hai, plimba ursu'.

Ultras
2nd October 2005, 18:14
Ar fi bine, pentru ca frustrarea adunata in ani, daca nu zeci de ani, poate lasa urme... Eu unul deja ma gandesc foarte serios la asa ceva daca mai vad cateva meciuri arbitrate de Corpodean & Co...

Sir
2nd October 2005, 18:18
Gata Fia va cred!Am deja 2 ani si 3 luni de cand sunt pe forumul acesta si am realizat ca am foarte putine mesaje pentru asa o vechime.Asa ca "am bagat pe foc" sa recuperez.:ok:


Ar fi bine, pentru ca frustrarea adunata in ani, daca nu zeci de ani, poate lasa urme... Eu unul deja ma gandesc foarte serios la asa ceva daca mai vad cateva meciuri arbitrate de Corpodean & Co...
M-ai convins!Ma duc direct la psihiatru.:D .Hai c-am si plecat.Pa.:evil:

Ultras
2nd October 2005, 18:25
Cred ca am intrat si noi in randul lumii "civilizate". Nu se mai fac aranjamente intre cluburi (cel putin nu mai sunt "vizibile"), dar lucrurile sunt puse la punct de arbitri. Daca pana acum nu am putut identifica un blat in 8 etape, pot enumera poate zeci de meciuri "stricate" de fluierasi... :mda:

Eeyore
2nd October 2005, 18:25
A reusit Corpodean sa mai fure un meci. Eu nu inteleg de ce mai este delegat Corpodean in Div A. Cu 2 penalty-uri neacordate pt Bistrita a schimbat decisiv soarta meciului. La cat de obositi erau jucatorii de la Dinamo, nu ar mai fi putut reveni de la 2 sau 3-0. Sincer, intro zi buna a lui Dinamo, nu ar fii avut probleme la Bistrita, dar azi nu au putut mai mult. Si cand le zice lumea fotbalistilor ca stau noaptea in baruri, se supara ca e viata lor privata. Dar, din pacate, nici un fotbalist din Romania nu rezista fizic la 2 meciuri pe saptamana. Si sa nu-mi spuna nimeni ca nu are legatura cu berile baute dupa meci...

STEAUA-MANIA
2nd October 2005, 18:37
cine crede ca meciul asta a fost blat, nu prea are treaba cu fenomenul... Dar ce vrei, frustrarea este mare! Oricum, ma bucur ca mai sunt si pareri obiective pe forum, getn be@ sau fia!
LOL cica bea e model de de persoana obiectiva:headbang: :headbang: ...se pare ca esti turc..nu intelegi nimic din acest sport.:rosu:
Ciudata evolutia celor de la bistrita...

fia
2nd October 2005, 18:39
Nu-i model, dar in cazul asta a fost.
Dar vezi ca te indepartezi de subiect.

Oricum Gloria nu a jucat rau. SI-au creat multe faze.

old lord
2nd October 2005, 18:39
numa 2-1
ei lasa ca e bun si 2-1
cine urmeaza?

STEAUA-MANIA
2nd October 2005, 18:40
Pai si normal ca aperi pe gloria...aveti 15 victorii la bistrita...prietenii stiu de ce.

cip_81
2nd October 2005, 18:45
Bine ca macar n-a venit vreun atacant de-al Bistritei in propriul careu sa volei-baleze mingea ca cine stie ce mai debitati.

fia
2nd October 2005, 18:54
uite cine stie, Trineo pe forumul de pariuri:


s-o crezi tu...pontul zilei Gloria - Dinamo 2 -- 1.70
(arbitru: Corpodean)

ultras_sportul
2nd October 2005, 18:57
Nu cred ca a fost vorba de blat. Gloria a jucat cat de bine a putut si foarte usor se putea face 3-0 la pauza pentru bistriteni cu un arbitraj corect. Din pacate conditia fizica nu-i tine pe ardeleni mai mult de 60 de minute, lotul lor fiind un amestec eterogen de jucatori prea trecuti sau prea necopti. Eu zic ca in plus au avut un ghinion imens in minutul 93 cand doar interventia disperata a lui Gaev a evitat o egalare meritata.

esku
2nd October 2005, 19:01
ce meci palpitant!.... :happy :happy .... frumos scenariul.....actorii cam slabuti.....:no:....La urma urmei, de ce nu ar face si DInamo o manareala daca sTeaua are deja programata una??? ..... SCARBOS MECI! :rosu:

turcu
2nd October 2005, 19:04
steaua-mania ia-te de mana cu sir si datii drumul pe psihiatru... cica stie el drumul... dar ce ba, ca pe voi nimic nu va mai face bine...

aliss
2nd October 2005, 19:24
Ma mir ca nu zic unii dintre voi ca s-au inteles Dinamo si Corpodean:happy :happy Cum de v-a scapat?:happy :happy :rolleyes:

fia
2nd October 2005, 19:27
ia citeste postul meu precedent :evil:

aliss
2nd October 2005, 19:31
am sarit peste:happy ca am vazut ca ai avut numai pareri obiective:happy :happy

be@
2nd October 2005, 19:33
LOL cica bea e model de de persoana obiectiva:headbang: :headbang: ...se pare ca esti turc..nu intelegi nimic din acest sport.:rosu:
Ciudata evolutia celor de la bistrita...
Mai,eu sunt obiectiva. Tu, ca stelist, nu poti fi.
E penibil sa spui ca dinamo are nevoie de ajutorul Bistritei, dupa 5-1 cu Everton, 5-2 cu Rapid, si 2-2 cu voi.
Pot sa spun insa ca Sorin Coprodean a arbitrat naspa. Daca a fost mana in mana cu dinamovistii? N-am de unde sa stiu.

Cainele
2nd October 2005, 19:41
bah ...a fost meci curat..daca era blat se mai "rupeau" aia la picioare asa?
Hai nu mai fiti rautaciosi , DINAMO a castigat pe merit :)

ADelPiero
2nd October 2005, 19:46
Ma mir ca nu zic unii dintre voi ca s-au inteles Dinamo si Corpodean:happy :happy Cum de v-a scapat?:happy :happy :rolleyes:

ce sa se mai inteleaga?! Corpodean e dinamovist... asta spune totul ...

t.b.
2nd October 2005, 19:55
cine urmeaza?

Tre` sa bateti neaparat etapa viitoare, jucati cu o echipa anonima, imi scapa numele acuma, ceva cu cai ferate ecomax sau ceva de genul :evil:

Nu conteaza cum a fost meciul, bine ca a pierdut bistrita, si se pare ca anul asta nu mai scapa :drak:

Pacala
2nd October 2005, 19:59
a fost blat rusions la bistrita la fel cum face dinamo acolo de cand au intrat bistritenii in A, acolo este unul dintre blaturile clasice ale fotbalului romanescu ce o mai comentati aici in sus si in jos, acolo e blat din start

aliss
2nd October 2005, 20:02
adu dovezi:D...ca in afara de arbitru...nu mi s-a parut...:happy :happy

sun
2nd October 2005, 20:19
NU stiu de ce nu s-a vorbit pana acum de comentariul lui Octavian Topa.

NU ma iau de Dinamo , dar comentatorul a fost absolut penibil . LA meciul Pandurii - Steaua , la 1-1 i-a facut pe stelisti cu ou si otet la greu . Aici , dinamovistii au fost , vezi Doamne , obositi ( desi in prima repriza nu au jucat absolut nimic ). Si el NU(i)E Dinamovist :degete:

nu mai spun ca l-a facut pe saracul Florentin Petre , Ovidiu Petre de vreo 5 ori.

turcu
2nd October 2005, 20:32
zelea, autorul articolului despre meciul asta este un mare frustrat... cu riscul ca-mi primesc ban, trebuie afirmat cat de meschin si plin de ura este articolul lui... Zelea (ca nu-ti pot spune amice) ...

cip_81
2nd October 2005, 20:39
iti dai seama ce frustrat poate sa fie zelea asta daca si-a facut pe gsp special un cont ca sa-si publice creatia. Un stelist idiot.

Mda, eu stiam ca cei care scriu articole pe site sunt idioti, dar nici chiar asa. Iata ce scriu: Dinamo are 15 victorii la bistrita...prietenii stiu de ce., dar iata cum au stat lucrurile Pai si normal ca aperi pe gloria...aveti 15 victorii la bistrita...prietenii stiu de ce. Chiar nu va e rusine sa mintiti cu atata nerusinare? Nici macar nu era vorba de Dinamo, ci de....de...de .. Rapid.

Pacala
2nd October 2005, 21:05
bai panaramelor...pe dinamo am suferit ca boul 80 de minute si dupaia sa mi se spuna ca n-am castigat pe merit ?:happy a fost blat evident fiule
un blat repetat de 15 ani ..este blatul clasic fiule :rosu: dinamo rusine

be@
2nd October 2005, 21:21
Paul, ai fost la meci?
Tie cum ti s-a parut?

Alin12
2nd October 2005, 21:24
:happy a fost blat evident fiule
un blat repetat de 15 ani ..este blatul clasic fiule :rosu: dinamo rusine
Da tu de unde sti ca a fost blat nenea? Da-mi citeva argumente daca ai ,daca nu ciocu mic si ochii la usa.Plina Romania asta de critici sportivi.Inteleg ca pe unii ii deranjeaza la inima ca Dinamo are cel mai bun lot din campionat,dar asta este baietasi obisnuitiva cu idea ,si macar fiti mai obiectivi,ca altfel am putea spune de toate meciurile ca sunt blat(daca ne luam dupa mintea bolnava a unor indivizi de pe acest forum):rosu: :degete:

cip_81
2nd October 2005, 21:31
Adevarul e ca daca ii pui sa aduca si argumente n-ar fi in stare. Au decretat ei ca a fost blat, atunci tre' sa-i credem pe cuvant....de mult timp asteptau momentul asta. Un meci cu 1 cartonas rosu, cu 13 galbene (uite, prin comparatie, la meciurile stelei cu Otelu si Nationalul s-au aratat in total doar 3 cartonase galbene), cu 2 jucatori accidentati, alti 4 abia mai stateau in ghete, cu 2 ocazii de egalare pe final de meci, este catalogat blat de niste personaje care n-au treaba cu fenomenul.

BAD_Slick
2nd October 2005, 21:32
Citesc pe acest site(care de altfel e unu dintre cele mai bune de sport din Romania) ca meciul Gloria - Dinamo a fost blat!Poate ca da,poate ca nu!Ce nu inteleg sunt urmatoarele:pana in aceasta etapa gloria a mancat bataie pe unde s-a dus si e singura echipa care pe teren propriu nu a invins codasha clasamentului FC Vaslui!Dinamo a acstigat majoritatea meciurilor la scor inclusiv pe cel cu everton si rapid!Dar conform acestui Zelea(care s-a trezit peste noapte gazetar) Dinamo nu ar avea cum sa castige la Bistritza decat daca ar face blat...ca vezi Doamne cum sa bata Dinamo o asa mare echipa!Domnule Zelea(desi nu stiu daca domn e tocmai potrivit)...daca esti stelist sau rapidist si suferi cand vezi ca Dinamo bate o alta echipa varsa-ti oful in fatza unui pahar si nu mai debita toate porcariile pe site...ca vin unii si citesc si apoi, fara sa se mai uite la meci, te urmeaza ca oile si spun ca a fost blat!Asa ca termina cu aberatziile tu si toti ceilalti care habar nu au ce e acela fotbal!

superchumbo
2nd October 2005, 22:11
pareri obiective pe forum, getn be@ sau fia!


Da sigur, Be@ :no:


bah ...a fost meci curat..daca era blat se mai "rupeau" aia la picioare asa?
Hai nu mai fiti rautaciosi , DINAMO a castigat pe merit :)



De 7 ani castiga pe merit

Vadim
2nd October 2005, 22:15
Portarul sarea dupa furnici. :D Numai ca Dinamo nu nimerea poarta. Atata tot am avut de zis...

be@
2nd October 2005, 22:16
Da sigur, Be@ :no:
Daca ziceam c-a fost blat, sa vezi ce obiectiva eram atunci. :mda:

Cra10veanu
2nd October 2005, 22:22
bah ...a fost meci curat..daca era blat se mai "rupeau" aia la picioare asa?
Hai nu mai fiti rautaciosi , DINAMO a castigat pe merit :)
pai pe merit, pe meritul Bistritei:no:

be@
2nd October 2005, 22:29
Florentin Petre recunostea inaintea partidei de la Bistrita ca dinamovistii se resimt dupa meciul de la Liverpool. Acest lucru s-a vazut. Dinamo s-a urnit greu, si Gloria a avut primele ocazii de gol, irosite de Negrean. Gloria continua presingul. In minutul 31, Tarnavean suteaza puternic din afara careului, Gaev respingand in corner. La faza urmatoare, Pacurar executa perfect lovitura de colt, si Tarnavean nu-l mai iarta pe bielorus, deschizand scorul. Inainte ca Sorin Corpodean sa fluiere finalul primei reprize, Zicu scapa singur cu portarul oaspetilor, se impiedica si iroseste o buna oportunitate de a inscrie.

Repriza secunda aduce un veritabil asalt la poarta lui Piglisan. In minutul 46, Petre arunca o minge la bataie in careul Gloriei , Tamas deviaza norocos cu capul, inscriind cu largul concurs al visatorului Piglisan. Echilibrul s-a rupt in minutul 65 cand, in urma unui duel intre Sarmasan si Petre, primul il faulteaza pe dinamovist in marginea careului, si isi lasa echipa in inferioritate numerica.Dinamo speculeaza avantajul numeric si Baltoi (minutul 73), Goian (minutul 75) si Petre (minutul 76) il pun la incercare pe Piglisan. Cel care va aduce victoria cainilor va fi Zicu, mijlocasul finalizand o minge trimisa in adancime de Grigorie. Gloria putea sa obtina egalul in minutul 85 daca mingea trimisa cu capul de Negrean nu ar fi fost repinsa cu greutate de Gaev.

Margaritescu si Moti s-au ''rupt''!
Andone i-a pierdut la Bistrita pe Margaritescu si pe Moti, cei doi parasind terenul accientati in prima repriza. Cosmin Moti ar fi fost una dintre variantele selectionerului pentru a evolua in meciul cu Finlanda in locul suspendatului Cristi Chivu.


Andone - Sabau 2 - 0
Antrenorul cainilor a reusit sa-l invinga pentru a doua oara in cariera de antrenor pe Ioan Ovidiu Sabau. Prima confruntare dintre cei doi a avut loc in sezonul trecut, intr-un meci de Cupa disputat la Brasov. Dinamo a invins Gaz Metan Medias cu 1 - 0, formatie antrenata pe-atunci de actualul antrenor al Gloriei.




Totalsport

cip_81
2nd October 2005, 22:56
De 7 ani castiga pe merit

Care de 7, mai, baiatule? Acum 2 ani a fost egal, iar acum 3 ani a fost victorie Gloria. Mai bine uita-te aici, infrangeri rapid+infrangeri steaua=infrangreri Dinamo.

Cra10veanu
2nd October 2005, 22:59
Care de 7, mai, baiatule? Acum 2 ani a fost egal, iar acum 3 ani a fost victorie Gloria. Mai bine uita-te aici, infrangeri rapid+infrangeri steaua=infrangreri Dinamo.
plus infrangere de la faru, chiar nu de mult :rolleyes:

Diodude
2nd October 2005, 23:27
Bai .....care o sustzine-tzi sus shi tare ca a fost aranjament,vreau sa va pun shi eu 3 intrebari:
1)De ce a vrut Negrean sa dea gol in min. 90,cand Gaev a scos senzational?
2)De ce a luat rosu un jucator al Bistritzei daca era blat?
3)Cate victorii are Bistrita in campionatul asta acasa???

Si Onlinesport,anul trecut ce a fost ma la Steaua-Timisoara???Ala e unul din cele mai celebre blaturi din istoria fotbalului romanesc,ca s-a cashtigat un campionat cu 3 puncte alea,dar voi care santetzi orbitzi de ura asta ptr. Dinamo,consideratzi ca Dinamo care i-a umilit pe Rapid,Everton,si a scos egal in Ghencea,nu poate sa bata la Bistrizta

Jhan
3rd October 2005, 00:34
Onlinesport sunteti cam subiectivi mai baieti...Din fericire,a existat in min 90 o faza in care Bistrita putea egala la o lovitura de cap.Daca s-ar fi vrut blat acea faza nu ar fi existat,...cat de tampit trebuie sa fii sa sustii ca a fost blat cand Gaev a scos un gol ca si facut in Min 90?!?Si toti acei "citittori care deja si-au exprimat dezamagirea" si "am fost sa mananc si cand m-am intors totul revenise la normal"...sa fim seriosi,ce le poti cere unor "Dinamo-haters"?.Urla invidia in voi prea tare!Uite ca a existat faza aia in min 90 si va cam inchide gura ca altfel ati fi avut si mai mare "vana".Sac!:degete:
Oricum nu mai obisnuiesc sa intru pe siteul asta fiindca nu aveti verticalitate,dar am auzit prin alta parte ca a-ti luat-o razna rau:rosu: ....
Hai pa!
P.S.
Forza bajetii din Trondheim!

george-dinamo
3rd October 2005, 01:45
pentru toti mancatorii de ... care nu stiu si vorbesc aiurea, gen Dinamoi castiga mereu la bistrita, va informez ca in afara de victoria de anul trecut si cea de azi, nu mia castigasem de vreo 5 ani daca nu ma insel la bistrita. sunt curios daca se face o statistica a punctelor castigate de noi, steaua si rapid la bistrita cine e pe primul loc. cred ca e ceva de genul hotul striga hotul. se vede ca invidia va roade si ca nu suportati ca Dinamo e pe primul loc, ca merge bine, ca a scos pe everton, ca nu a pierdut in ghen(ce)a desi a fost condusa cu 2-0, ca i-a umilit pe rapid etapa trecuta (sa zica mersi ca a zis ando la pauza stop)... dar asta este baieti. obisnuiti-va cu ideea. urmeaza cfr daca nu ma insel. se va vedea acolo care e valoarea.
pentru oltenii care se agita pe aici ... voi vorbiti de blat? poate n-ati vazut meciul cu motru...pe gsp scria clar...vezi video blatul craiovei la motru. asa ca ciocu mic...

george-dinamo
3rd October 2005, 02:24
hai sa va dau meciurile lui Dinamo la bistrita:
2004/05 gloria Dinamo 0-1.
2003/04 gloria -Dinamo 1-1.
2002/03 gloria -Dinamo 1-0.
2001/02 gloria -Dinamo 1-2.
2000/01 gloria -Dinamo 3-1.
1999/00 gloria -Dinamo 1-0.
1998/99 gloria -Dinamo 2-3.
1997/98 gloria -Dinamo 3-2.
Deci in ultimele 8 meciuri Dinamo are linia de clasament la bistrita 8 4 1 3.
va dau si meciurile stelei si ale rapidului pana in sezonul 98/98:
gloria - steaua: 2004/05 0-2. 2003/04 0-2. 2002/03 0-0. 2001/02 2-1. 2000/01 1-1. 1999/00 4-0. 1998/99 2-1. 7 3-2-2.
gloria rapid: 2004/05 0-2. 2003/04 2-2. 2002/03 0-3. 2001/02 0-1. 2000/01 0-1. 1999/00 1-2. 1998/99 2-4. 7 0-1-6.
din datele astea cam care e echipa care a facut blaturi la bistrita? scuze dar am gasit doar rezultatele din returul 1997/98 si nu va pot da complet statistica.

Diodude
3rd October 2005, 03:01
Ashtia care vorbesc de blat in meciul de la Bistritza,nici nu mai trebuie sa le dam replici,ptr. ca daca ei sustzin ca a fost blat astazi ori sant paraleli cu fotbalul , ori sant rau intetzionatzi.Era blat, shi Negrean era sa dea gol in min. 90,noroc cu Gaev.Daca egala atunci,ce facea Dinamo?Dadea gol imediat ,nu???Santetzi penibili!!!

Diodude
3rd October 2005, 03:05
Am uitat.Daca ar fi fost Bistritza in locul lui Everton cu acel 5-1,atzi fi zis ca e blat???
Raspuns:DA!!!

ADelPiero
3rd October 2005, 03:36
meciul e jucat... nu se mai poate schimba nimic ... asta e ... mai ramane doar sa ii cumpere cineva la Corpodean niste ochelari :D:D:D

real fan
3rd October 2005, 05:42
Wow, In Sfarsit S-a Facut Lumina In Ceea Ce Ne Chinuim Sa Aflam De Mult Timp.se Stie Cine Este De Fapt Creierul Mizeriilor Din Fotbalul Romanesc,nu Sunt Cei Din Conducerile Cluburilor Dinamo,gloria,rapid,steaua,bacau,arges,national,ne amt,craiova, Nu Sunt Cei Din Federatie Sau Cei De La Liga.crainicul Sportiv ,da Domnilor Crainicul Sportiv Este Capul Rautatilor Din Mizeria Fotbalului Romanesc.
Daca Toata Lumea A Vazut Blatul La Tv De Ce Nu Fac Nimic Baietii Care Se Ocupa Cu Demascarea Si Judecarea Acestor Marsavii .
Presa A Mai Spus Cate Ceva Din Cand In Cand Dar Si Ei Au Realizat Ca Nu Este Bine Sa Se Puna Rau Cu Smecherii.
Nu Se Va Intampla Nimic Stati Linistiti,asa Ca Tot Inainte Tovarasi!

Jhan
3rd October 2005, 05:47
Duminica in Europa 2 blaturi rusinoase!!!Bistrita-Dinamo 1-2 dupa ce gazdele au condus cu 1-0 si exact la fel in Olanda : Sparta Rotterdam-Ajax 1-2(1-0 la pauza).Rusineee Dinamo si Ajax.In mod normal nu ar fi avut nici o sansa atat Dinamo cat si Ajax.Mai ales Dinamo care a intalnit o echipa cu adevarat redutabila,pe care doar prin joc curat nu ar fi avut forta sa o bata.Doar ganditi-va ce valori : Tarnavean,Chibulcutean, Lorincz, Arbănaş, titularii de drept ai "satelitului" Gloria II, ca sa nu mai zic de veteranul Iftodi (37 de ani).
Asa ca nu ne ramane decat sa ignoram aceste nenorociri si sa privim de acum inainte doar meciurile aprige care cu adevrat fac cinste fotbalului cum va fi maine Steaua-FCM Bacau./hello /hello /hello

Cainele
3rd October 2005, 06:05
bah pana la urma o sa deschid un poll sa votati noua denumire a OLS:
-antidinamo.ro
-prosteaua.ro
-necunoscatorii.com
daca si asta a fost blat...iunseamna ca multi dintre voi nu aveti notiunea de "blat"...
In alta ordine de ideei , creatura limitata la stadiul de nevertebrata , zElea...spune ceva despre echipa Partizan Belgrad de parca ar fi Unirea Alba Iulia sau Fc Chironul Ceapist... asta habar nu are de sport...ce daca DINAMO a fost eliminata din UEFA de Partizan...ce inseamna??? ca aia au doar o victorie cu noi...ca sunt vai de mama lor....
Doamne cata invidie , cata rautate :(

APercele79
3rd October 2005, 08:12
bai sunteti penibili......am umilit everton si rapidul...am facut meci egal in ghena, si facem blat cu echipa de pe penultimul loc...

Klingon
3rd October 2005, 08:55
Nu am vazut meciul si nu vreau sa ma pronunt daca a fost blat sau nu. Vreau sa analizez doua argumente prezentate de voi aici.

1) Autorul Zelea de la OnlineSport nu este singurul care a vazut blat. Catalin Tolontan de la GSP este altul.

2) Argumentul "daca era blat mai rata Bistrita o ocazie in minutul 93?" este slab, din acelasi motiv ca si alte argumente similare postate aici. Poate voi credeti ca la orice blat participa toti cei 11 jucatori, antrenorul si copiii de mingi?! Nu, asemenea blaturi sunt rare pentru ca nu este necesar sa te complici atat si sa te expui la atatea riscuri. La majoritatea blaturilor participa numarul minim de oameni strict necesari, jucatorii de incredere, adica 3-4 jucatori de baza ai echipei, de obicei nu toti din aceasi sectiune a echipei (aparare, mijloc, atac) pentru a nu fi prea evident. Nici nu este nevoie de mai mult. Daca portarul sare ca in piscina, un fundas central greseste marcajul la doua faze de gol iar numarul 10 greseste doar pasele decisive, este suficient. Daca si arbitrul are putina grija in momentele cheie cum ar fi un penalty sau un ofsaid, meciul este asigurat. Bineinteles, coechipierii si cunoscatorii isi vor da seama cine face figuratie pe teren. Ca urmare, unii vor face scandal la cabine, altii vor iesi din teren cu un cartonas rosu sau o accidentare fictiva (asa-numita rezistenta pasiva), altii vor alerga de doua ori mai mult in semn de protest sau pentru a fi si ei inclusi in schema data viitoare, iar altii se vor uita in alta parte.

Nu fiti naivi, blaturile nu se fac cu toti locuitorii comunei.

Pacala
3rd October 2005, 08:56
hai recunosteti ca a fost blat, nu conteaza ce au jucat, n-au vrut sa se oboseasca, in afacere a intrat si jucatori dati lui tata jean
s-a vazut dupa cum se dadeau la o parte bistritenii
blat evident , rusine dinamo :rosu: rusine dinamovisti :rosu: giovani, netoiu si porcea nu se dezmint :D

aliss
3rd October 2005, 09:50
Avand in vedere ca multi dintre voi cred despre Dinamo ca face blaturi...am presimtirea ca o sa avem aceleasi discutii de cate ori va castiga Dinamo in acest campionat. Asa ca mai bine va opriti aici ca sa aveti ce zice si etapa viitoare :D:D

george-dinamo
3rd October 2005, 10:39
acest zelea care scrie articolul despre meciul nostru de ieri cred ca are unele probleme foarte grave. in primul rand sufera ca DINAMO, echipa cu cel mai ofensiv si mai frumos joc al momentului (zic unii), a batut din nou, desi nu a practicat un joc prea bun. in al doilea rand sufera ca DINAMO a trecut pe primul loc. in al 3-lea rand...toata frustrarea de care era capabil a pus-o in acest articol. mai zelea tata, ce sa-ti spun. mai scrie vreo cateva articole dintr-astea, mai respira si apoi lasa pe cineva mai obiectiv. sau asta e politica sitului? ca sa stim noi, CAINII, sa nu va mai incurcam, si sa nu fim pusi in situatia de a citi asemenea comentarii penibile.
subscriu la ideea prezentata anterior ca acest site sa se numeasca anti- dinamo. ro. e mai potrivit.
p.s. si sa stii zelea ca partizan belgrad e echipa care a ajuns in primavara europeana sezonul trecut, iar cu un an inainte a avut o prezenta mai mult decat onorabila in grupele CL. dar probabil ura ti-a intunecat mintea...si aia...

fia
3rd October 2005, 11:55
Sit, uite mai, ca afirmatia ta a ajuns pe site :D
http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=5525

cip_81
3rd October 2005, 13:04
E chiar stupida chestia asta...sa pui pe site afirmatia unuia ca a fost la masa si cand s-a intors era totul "normal". Dar daca vor sa se faca de ras n-au decat.


Nu fiti naivi, blaturile nu se fac cu toti locuitorii comunei.

Cred ca ai dreptate, se fac cu balbe.

ozone
3rd October 2005, 13:05
am ras cu lacrimi la meciul asta

stati linistiti, ca oricum Padureanu cat traieste, tine Bistrita in A

insa daca as fi bistritean, nu as merge la nici un meci al echipei-minciuna

codrind
3rd October 2005, 14:05
BLAT-NEBLAT! Ce mai contează!??

Important e că bistriţa se afundă ! (sau se scufundă!!!!?? -am o DILEMĂ :evil: )

POATE etapa viitoare la IAŞI, punem şi noi (POLI IAŞI) UMĂRUL! :evil: :evil: :ok:

Utilizator
3rd October 2005, 14:58
N-am inteles de ce e decretat blatul aici. La fel putem spune si de Everton ca a blatuit la pauza meciul de la Bucuresti si ca s-au ferit din calea mingii in repriza a doua. La fel putem spune si de Rapid ca in meciul cu Dinamo a blatuit iar Constantin a fost platit direct ca sa ia 'rosu'.
Si Steaua a ratat copios in meciul cu Dinamo in prima repriza, a avut 2-0 dar meciul s-a terminat 2-2.
Din pacate unii dadusera verdictul de blat inainte de disputarea meciului. Probabil daca Dinamo batea la scor se spunea ca Bistrita s-a predat din start.

bob
3rd October 2005, 15:35
oare de ce n-au fost acuzati si stelistii ca nu mai puteau sa alerge de prin minutul 60, in meciul cu dinamo?
observ aici niste "personaje": vadim si prietenul sau, zelea. vadim nu prea poate sa se bage in a acuza. vrea sa para echidistant. dar nu prea reuseste. moare de ciuda. tremura. spumega. ii vine sa sparga televizorul. se gindeste: de ce, doamne, i-ai lasat pe caini sa joace asa de bine? de ce ii lasi sa dea atitea goluri? dar apoi se calmeaza. stie ca urmeaza meciul gloria-dinamo. se poate razbuna. ce face? hopa, apare "zelea". din putul gandirii mai apare un articol care infiereaza ticalosia dinamovistilor. cu manie proletara reuseste sa ne altoiasca. gata, ne-a pus la punct! fratilor, sa iesim in centrele oraselor si sa ne lasam prada judecatii po****re!
amice, esti penibil! tu si gasca ta de analisti! nici nu poate fi vorba de a ne indigna sau supara! eu, cel putin, simt doar mila! continuati, perseverati, poate va baga cineva in seama!

sun
3rd October 2005, 16:53
daca scrie GSP ca Lumea se va sfarsi maine , nu voi fi surprins. ESTE EVIDENT CA GSP ASTEAPTA ORICE MECI AL GLORIEI PENTRU A TITRA TITLURI DE SCANDAL .

Meciul nu a fost blat , dar e absolut infioratoare conditia fizica a jucatorilor Bistritei ( mai ales Tarnaveanu , marcatorul , care in minutul 60 era stins )

Sir
3rd October 2005, 20:02
Nu am vazut meciul si nu vreau sa ma pronunt daca a fost blat sau nu. Vreau sa analizez doua argumente prezentate de voi aici.

1) Autorul Zelea de la OnlineSport nu este singurul care a vazut blat. Catalin Tolontan de la GSP este altul.

2) Argumentul "daca era blat mai rata Bistrita o ocazie in minutul 93?" este slab, din acelasi motiv ca si alte argumente similare postate aici. Poate voi credeti ca la orice blat participa toti cei 11 jucatori, antrenorul si copiii de mingi?! Nu, asemenea blaturi sunt rare pentru ca nu este necesar sa te complici atat si sa te expui la atatea riscuri. La majoritatea blaturilor participa numarul minim de oameni strict necesari, jucatorii de incredere, adica 3-4 jucatori de baza ai echipei, de obicei nu toti din aceasi sectiune a echipei (aparare, mijloc, atac) pentru a nu fi prea evident. Nici nu este nevoie de mai mult. Daca portarul sare ca in piscina, un fundas central greseste marcajul la doua faze de gol iar numarul 10 greseste doar pasele decisive, este suficient. Daca si arbitrul are putina grija in momentele cheie cum ar fi un penalty sau un ofsaid, meciul este asigurat. Bineinteles, coechipierii si cunoscatorii isi vor da seama cine face figuratie pe teren. Ca urmare, unii vor face scandal la cabine, altii vor iesi din teren cu un cartonas rosu sau o accidentare fictiva (asa-numita rezistenta pasiva), altii vor alerga de doua ori mai mult in semn de protest sau pentru a fi si ei inclusi in schema data viitoare, iar altii se vor uita in alta parte.

Nu fiti naivi, blaturile nu se fac cu toti locuitorii comunei.
Q.E.D.:evil:

MARCEL55
3rd October 2005, 20:10
Stimata redactie OnlineSport, va rog sa faceti un gest de bunavointa, luati bata de cioban folosita de Zelea in loc de pix, scoateti-i ochelarii ros-albastri si trimiteti-l ocolo unde ii este locul la o stana in varful muntelui.
Va multumesc.

vlad1607
3rd October 2005, 20:47
astia cu blat voi aveti probleme sau aveti probleme? de natura lor discutam altadata dc vreti.

Pacala
3rd October 2005, 21:15
toata lumea vede ca a fost blat, numai catelusii zburda pe campii :evil:
blat mai clar ca la bistrita, nu se poate.Poate doar ceahlaul si inestii faceau blaturi la fel de vizibile :lol:

vlad1607
3rd October 2005, 21:17
care toata lumea ma?

toata lumea care e rautacioasa sau frustrata vrei sa zici....tu cred ca faci parte din ambele categorii ...

astia suntetzi ba...nasol e ca inca nu s-a auzit de tratament pt boala voastra

Pacala
3rd October 2005, 21:19
esti off topic
blatul de la bistrita a fost evident.
acum mai sinteti si nerecunoscatori, in loc sa le spuneti multumesc, voi va umflati in pene , la fel de nerecunoscatori ati fost si fata de onesti si ceahlaul rusine :rosu: dinamovisti

cip_81
3rd October 2005, 21:21
Blaturi mai rusinoase ca la Bistrita? Uite 2 exemple...astazi in Ghencea si la Motru (cu portarul ala care s-a dat de-a berbealeacul si l-a lovit mingea).

be@
3rd October 2005, 21:21
Blatulescu,vreau sa te intreb ceva.A cui clona esti? :P

cip_81
3rd October 2005, 21:23
Cu siguranta e clona cuiva, poate a lui zelea.

vlad1607
3rd October 2005, 21:24
blatulescu dc te-ai gandi singur ai realiza ca aberezi...doar ca eforul ar fi prea mare pt tine....

Pacala
3rd October 2005, 21:26
ala o fost gol de portar, am vazut cele 3 meciuri, doar la Motru n-a fost
blat, dar acolo este vorba de taxa de protectie, nu faceau aia blat sa-si strice recordul si la cat razboi este intre condescu si mititelu.
dar la staua si dinamo, se vede clar dupa cum s-a jucat pe teren.
nu vorbesc din ziare, vorbesc pur si simplu dupa ce am vazut meciurile

vlad1607
3rd October 2005, 21:29
crezi ce vrei oricum parerea ta e zero barat...traieste in lumea ta de clona :D

Pacala
3rd October 2005, 21:31
:D a ta sigur conteaza undeva, intre parerile clonelor de iesi a dinamovistului vesel :lol: nu-ti faci problema, cainii latra, ursul merge, dinamo a facut blat si la galati si nimeni n-a dovedit nimic, nici iesenii nu s-au omorat cu firea, mare difeenta intre cum au jucat cu stelistii si cum au "jucat" cu voi :rosu:

vlad1607
3rd October 2005, 21:33
bine ma ca esti tu destept :drak: tu le stii pe toate ...dupa cum gandesti si la cat esti de frustrat eu zic ca tzii cu fc prazu? corect? :D

Pacala
3rd October 2005, 21:37
repeti ca o moara stricata acel cuvant, dar pariez ca nu-i stii sensul, il folosesti aiurea in orice context.Aici vorbim de blaturile cronice facute de dinamo :lol:
oare unde trebuie bistrita sa-si recupereze punctele? Aceasta-i intrebarea :D

vlad1607
3rd October 2005, 21:39
deci ai recunoscut :D

nu are rost sa folosesc un limbaj elevat intr-un dialog cu tine caci ai fi prea solicitat siai obosi prea repede...ramai in lumea ta


seara buna pax

Ioca10
3rd October 2005, 21:41
:rosu: mama ce echipe de doi lei vai Steaua lor de penalitati RUSINE:rosu:
:evil:

vlad1607
3rd October 2005, 21:42
sa inteleg ca ai studiat f bine executia penibila a bacauanului de la 11 m si acuma ai iesit in lume :drak:

cip_81
3rd October 2005, 21:42
ala o fost gol de portar, am vazut cele 3 meciuri, doar la Motru n-a fost
blat, dar acolo este vorba de taxa de protectie, nu faceau aia blat sa-si strice recordul si la cat razboi este intre condescu si mititelu.
dar la staua si dinamo, se vede clar dupa cum s-a jucat pe teren.
nu vorbesc din ziare, vorbesc pur si simplu dupa ce am vazut meciurile

Am vazut meciurile Inter Gazului cu craiova si Petrolul...una a jucat cu prazarii, altceva a jucat cu petrolul. Si cu asta am spus multe.

vlad1607
3rd October 2005, 21:43
Florine lasa clona in pace ca dc e bagata in seama se ofileste mai greu

Pacala
3rd October 2005, 21:44
deci ai recunoscut :Dlogica de dinamovist, mai ramane sa inveti cum ce ora este cand te uiti la ceas :D


nu are rost sa folosesc un limbaj elevat intr-un dialog cu tine caci ai fi prea solicitat siai obosi
:happy pana la limbajul ala elevat, incearca sa folosesti macar limba romana :D siai sau inveti limba chineza intensiv, vinde giovani o noua transa de caini spre China si Coreea si esti trecut pe lista la carne cu 13 lei/kg :D

vlad1607
3rd October 2005, 21:47
uite ce deranjeaza prazarul ...lipsa unui spatiu din graba :D ba si dc itzi zic ca ai probleme de la prea mult praz mancat te superi pe mine asa ca nu mai zic :D

be@
3rd October 2005, 21:48
Mai,nu e Pacala, cumva? :D

vlad1607
3rd October 2005, 21:49
be@ eu zic ca 70% e "Pecala"...25% alt olthenas...si 5& e un fan aek :D

cip_81
3rd October 2005, 21:50
Pai, avand in vedere ca pacaliciul si-a facut pe forumul asta vreo 6432754725432752 de clone, sunt sanse de 99,9(9) ca el sa fie.

Pacala
3rd October 2005, 21:52
desigur, lipsa de timp....asa a zis si dinamo, ce sa mai joace
mai bine cand se concentreaza sa joace doar 5 meciuri pe an

P.S.: uite ca de intergaz nu zisese nimeni pana la tine, parca bucurestiul nu e in Oltenia :D lupta in seria a doua se da intre Craiova si Valcea, poate n-ai vazut clasamentul, petrolul nu intra in calcule este de calibrul intergazului de asta a si fost echilibrat meciul.

Dar sa revenim la cainii nostri, intrebare pentru un dinamovist.
Oare isi recupereaza Bistrita punctele chiar la iasi?

Ioca10
3rd October 2005, 21:53
Da de aplaudat dorinta lui dinamo de a lupta pana in ultima secunda dar mai ales dorinta lui corpodean sa-si ia cascavalul:D

Pacala
3rd October 2005, 21:54
cip si vlad, doua clone nereusite ale unui original si mai nereusit :rosu:
dar sa lasam clonele si sa vorbim despre fotbal
isi recupereaza bistrita punctele la iesi?

vlad1607
3rd October 2005, 21:55
deci cascaval a primit bacauanul ce a ratat rusinos acel 11 m? s-a renuntat la urda sa intzeleg?

Ioca10
3rd October 2005, 22:01
deci cascaval a primit bacauanul ce a ratat rusinos acel 11 m? s-a renuntat la urda sa intzeleg?
Ma in Templul fotbalului a plouat s-a strans apa s-a format un helesteu orezu a crescut ala a tras in el si asta a fost (plus hamu vizionar:D ) da la bistrita soare frumos a da corect corpodean avea ochelari de soare sa nu orbeasca(dam prea tarziu:D )

vlad1607
3rd October 2005, 22:02
tu ai vazut Tom si Jerry in loc de Gloria DINAMO si acuma vb din auzite de la copii mai mari de la bloc :D Recunoaste. :D

Ioca10
3rd October 2005, 22:05
Sa vezi ce lupta o sa fie pana la sfarsit:D

be@
3rd October 2005, 22:06
Ma in Templul fotbalului a plouat s-a strans apa s-a format un helesteu orezu a crescut ala a tras in el si asta a fost (plus hamu vizionar:D )

Ioca......Si marmota? :P :D

Ioca10
3rd October 2005, 22:09
Ioca......Si marmota? :P :D
A corect exact atunci a iesit din gazon si a miscat mingea si mai departe dezastru pentru bacau :D tine :D
Da oricum la bistrita soare frumos nu pot sa inteleg cata dorinta pe dinamo:D

vlad1607
3rd October 2005, 22:13
be@ marmota e ros albastra se stie :D

Ioca10
3rd October 2005, 22:15
be@ marmota e ros albastra se stie :D
Si coropdean alb-rosu:D

APercele79
3rd October 2005, 22:19
vlad si cip, eu nu stiu de ce mai sunteti socati despre blatul cu bacaul...

ziceti si voi, va asteptati meciul asta sa fie pe bune?? cand toata tara stie ca sechelariu si nea jiji sunt "prieteni buni"? eu de la inceput am zis ca o sa fie aranjat, (cum a fost si anul trecut de fapt), si cel putin nu sunt surprins deloc...asta e, o sa ii arda altii pe stelisti, stai cuminte, bacaul in nici un caz

Pacala
4th October 2005, 01:36
toti dinamovistii trebuie sa recunosca ca a fost blat la bistrita
si ce-i cu asta? parca ar fi primul blat si nu s-a auzit de coana simona care se batea pt dinamo la celebrul blat cu ceahlaul.
o fi facut si coana simona parte din trupa de folcloriste a lui pinalti :D

bob
4th October 2005, 10:16
pt. moderatori : daca nu puteti tine in friu aberatiile aparute, anuntati va rog! nu mai dati mesaje genul " folositi cu incredere butonul report bad post". nu are efect. macar recunoasteti ca se instaureaza haosul. nu dau "report bad post" pt. a nu avea discutii si lamentari. ori tineti sub control userii, ori se transforma forumul intr-o hazna. eu credeam ca aici se discuta, se mai dau contre, se mai inteapa lumea. daca trebuie sa se ajunga la bagatul in origini, fie, nu ma dau inapoi! si uite asa se va ajunge la a-ti pierde userii mai vechi. apar tot mai des useri noi, cu 10-20 posturi, care incep sa o dea pe aberatii grosolane. si cam seamana intre ele ca substanta. asta ma face sa ma intreb daca voi doar faceti presupuneri cu privire la clone, sau si actionati!
daca stergeti mesajul, o sa-l pun pe toate thread-urile posibile.

Utilizator
4th October 2005, 11:30
Bob daca simti ceva in neregula foloseste cu incredere "report bad post".
Stii bine ca si pe mine ma deranjeaza acuzatiile nefondate de blat emise de jucatorii de table de pe forum. :) Dar atat timp cat se exprima civilizat nu poti sa le bagi pumnul in gura. E o parere, gresita zic si eu, si userii vechi pot sa o combata destul de usor. Faptul ca unora le convine sa acuze Dinamo si nu accepta alte argumente e evident, dar n-ai ce face. Pentru unii asta conteaza mai mult decat realitatea, isi cauta si ei scuze pentru cand vor pierde campionatul.

Baltulescu e banat deja, se pare ca era un prieten vechi sub alt nick. :)
Nu va sterge nimeni mesajul tau :ok:

RstInPc
4th October 2005, 11:44
Ai pus tu o vorba buna ? :)
In legatura cu acuzatiile de blat, am ajuns sa le ignor. Daca se observa nu am intervenit pe thread-ul asta decat pe la inceput, in rest nu avea rost sa-mi omor nervii pentru niste aberatii.

Pacala
4th October 2005, 11:46
axioma prin care "turistii" Bistritei pot incerca sa scape, prin sofism, din acuzatia de blat, care, desigur, n-ar fi decat o alta banalitate pentru neglorioasa Glorie a padureanului, chemata sa penduleze intre rusine si blatul de rutina in duelul cu selectionata netoista-becalota, Bistrita-Dinamo, intalnire aflata de atatea ori sub grav semn de intrebare,semnul rusinii!
...Intrebarile pot fi de fond si de forma, vizand blaturi si blatuitori, notiuni cu raza de actiune dincolo de tabela de marcaj, de atatea ori masluita, fara sa fie recunoscute trucajele de catre cascadorii rasului fotbalului romanesc, la noi exista si mersul pe blat, vinovata pasivitate, neimplicarea unora in rezolvarea problemelor de esenta, jocul la doua capete ii reprezinta suficient pe multi din curtea sportului-rege, ca si acum, cand stau pe margine privind cu mainile in san, privind lung la delirul in limba de lemn prin care un Borcea,Netoiu,Giovani Becali au incercat sa spuna povesti vesele despre un meci blatuit si blatit a unei pseudoechipe , in fapt, un adevarat clan mafiot compus din impresari,generali de militie si securitate si secursti expirati iesiti talhareste la drumul mare, la furat de fotbalisti. Un Dinamo,care promite sa vanda iar slavi spre Rusia,Ukraina, China si Coreea, prin Kazahstan, Kirghistan si Uzbekistan si poate Rumenishstan, refugiindu-se intr-o utopica "Cetate a Soarelui", din viitorii doi-trei ani in care ei promit ca vor face si vor drege, bla-bla-bla (sa vina de la blat?!), refren pentru un fotbal bolnav de blaturi si hotie in care nu se intampla nimic altceva in afara suspinelor nostalgic sovietice ale unor hidosenii cu urate chipie invizibile de militieni bolsevici , stand de mana cu un bosorog pervers, Jean Padureanu, lord de Blatville. Dinamo, rusinea estului, Dinamo, haznaua sufletelor pierdute, Dinamo sau triumful blatului, al talhariilor. Rusine dinamo! :no:

RstInPc
4th October 2005, 11:56
Si pentru asta te-ai chinuit sa-ti faci user aici ? :jerk:
PS: felicitari Bacaului pentru meciul memorabil impotriva Stelei. :mda:

suporterita
4th October 2005, 12:02
axioma prin care "turistii" Bistritei pot incerca sa scape, prin sofism, din acuzatia de blat, care, desigur, n-ar fi decat o alta banalitate pentru neglorioasa Glorie a padureanului, chemata sa penduleze intre rusine si blatul de rutina in duelul cu selectionata netoista-becalota, Bistrita-Dinamo, intalnire aflata de atatea ori sub grav semn de intrebare,semnul rusinii!
...Intrebarile pot fi de fond si de forma, vizand blaturi si blatuitori, notiuni cu raza de actiune dincolo de tabela de marcaj, de atatea ori masluita, fara sa fie recunoscute trucajele de catre cascadorii rasului fotbalului romanesc, la noi exista si mersul pe blat, vinovata pasivitate, neimplicarea unora in rezolvarea problemelor de esenta, jocul la doua capete ii reprezinta suficient pe multi din curtea sportului-rege, ca si acum, cand stau pe margine privind cu mainile in san, privind lung la delirul in limba de lemn prin care un Borcea,Netoiu,Giovani Becali au incercat sa spuna povesti vesele despre un meci blatuit si blatit a unei pseudoechipe , in fapt, un adevarat clan mafiot compus din impresari,generali de militie si securitate si secursti expirati iesiti talhareste la drumul mare, la furat de fotbalisti. Un Dinamo,care promite sa vanda iar slavi spre Rusia,Ukraina, China si Coreea, prin Kazahstan, Kirghistan si Uzbekistan si poate Rumenishstan, refugiindu-se intr-o utopica "Cetate a Soarelui", din viitorii doi-trei ani in care ei promit ca vor face si vor drege, bla-bla-bla (sa vina de la blat?!), refren pentru un fotbal bolnav de blaturi si hotie in care nu se intampla nimic altceva in afara suspinelor nostalgic sovietice ale unor hidosenii cu urate chipie invizibile de militieni bolsevici , stand de mana cu un bosorog pervers, Jean Padureanu, lord de Blatville. Dinamo, rusinea estului, Dinamo, haznaua sufletelor pierdute, Dinamo sau triumful blatului, al talhariilor. Rusine dinamo! :no:


felicitari pentru discurs.e valabil pentru prestatiile lui Dinamo din ultimii ani,nu pentru meciul cu Bistrita.dinamovistii ar trebui sa recunoasca un lucru:omul are dreptate si o spune cu decenta.

aliss
4th October 2005, 12:17
@voxdei
Puteai sa folosesti doar cateva cuvinte pentru ce ai spus tu acolo...Te-ai chinuit prea mult ca sa spui ceva de care deja ne-am plictisit sa tot auzim...Citai si tu un alt anti-dinamovist si spuneai "idem". Era mai usor
:rolleyes: :happy :happy ...ce ti-e si cu oamenii astia....:rolleyes:

suporterita
4th October 2005, 12:27
aprecirea facuta de mine la adresa lui Voxdei nu este una antidinamovista,pentru mine oamenii care fac postari gen Aliss sau multi altii care posteaza de dragul de a aduna la numar nu au valoare .ar trebui sa ranuntam in a ne contra in mod haotic si stereotip.postarea lui Voxdei seamana cu un articol de presa exrem de reusit,are in el ingredientele simtului critic atit de benefic schimbului de opinii civilizat,din acest motiv multi tac.

Utilizator
4th October 2005, 12:35
Voxdei continua sa macine probleme existentiale din trecut. Nu vi se pare suspect cum se ingramadesc toti aici sa acuze de blat cand sunt altii care, nu mai departe de ieri, chiar au mimat fotbalul?
Sincer m-am cam saturat de diatribe in metru antic sau proza antidinamovista. Daca in trecut Voxdei sau altii care-i impartasesc parerea aveau pe ce sa se bazeze, in prezent nu mai e cazul. A ramane totusi in acel trecut si a continua sa se inventeze scenarii mi se pare rau intentionat si pagubos pentru fotbal.

Voxdei fa un articol si despre meciul de traditie dintre echipele marilor domnitori ai neamului Mihai Viteazul si Stefan cel Mare. Ramanand calat pe obsesia cu Dinamo s-ar putea sa ratezi adevaratele subiecte de presa din alte curti.

PS: Voxdei seamana la stil si obsesii cu un prieten vechi, nu cumva e chiar el? :)

remy
4th October 2005, 12:39
Cititi aici: DinamoMania demonstreaza ca nu a fost blat la Bistrita! [ http://www.dinamomania.ro/ ] ... si treziti-va stelisti !!!
sau ascultati dovada:
http://www.dinamomania.net/audio/vestiar_dinamobistrita.WAV

Inainte sa inceapa meciul de la Bistrita, Gloria 1 : 2 Dinamo, in timp ce crainicul stadionului citea formatiile de start, din vestiarul dinamovistilor se puteau auzi sfaturile lui Andone pentru cei 11 caini care intrau in teren, incurajarile pe care si le-au adresat unii altora jucatorii. De ce toate astea, daca ar fi stiut ca meciul e castigat dinainte?
Ce sfaturi au primit jucatorii inainte de meci:
"La faze fixe mergem peste ei, ii calarim, ca pe Rapid, ce daca ei sint Bistrita"
"Pasam, pasam mult"
"Trageti mult la poarta"
Ce le spune Andone inainte de iesirea de la vestiare:
"Hai concentrare ... trebuie sa incepeti bine meciul”
La indemnul lui Petre, inainte sa iasa din vestiar, jucatorii se incurajeaza:
“Victorie, victorie, victorie”
(Pe inregistrare se aude puternic si crainicul stadionului din Bistrita. Pentru a deslusi ce au discutat cainii in vestiar inainte de meciul cu Gloria va recomandam sa ascultati inregistrarea la maxim)

Dinamovistii au avut parte la Bistrita de o primire calduroasa din partea fanilor din Ardeal. Jucatorii au fost asaltati de doritorii de autografe si sau fotografiat cu fanii. VEZI GALERIE FOTO EXCLUSIVA DE LA BISTRITA CU PRIMIREA FACUTA DINAMOVISTILOR, FAZE DIN MECI, TRICOURILE IN MEMORIA LUI CATALIN HILDAN, "CAINII" IN HOTEL SI LA PLIMBAREA IN ORAS! http://www.dinamomania.net/galeriefoto/thumbnails.php?album=131
Dinamo a fost sustinuta de un important grup de suporteri la Bistrita. Vezi poze cu fanii cainilor la meciul Gloria 1 : 2 Dinamo! GALERIE FOTO EXCLUSIVA CU FANII DINAMOVISTI LA BISTRITA, MESAJUL PCH: "DE SUS UN INGER NE ZAMBESTE ... CATALIN HILDAN", MEMBRII PELUZEI SUD DINAMOVISTE! http://www.dinamomania.net/galeriefoto/thumbnails.php?album=107
SUPER SEPTEMBRIE, SUPER DINAMOMANIA!

SPER CA SE INCHIDE DISCUTIA DESPRE BLATUL LUI DINAMO !
MAI MULTE DOVEZI CLARE SANT LA MECIUL STEAUA - BACAU !:happy

Utilizator
4th October 2005, 12:47
si inca ceva:
"Editia de astazi a cotidianului Gazeta Sporturilor, sustinuta din acelasi trust Intact de catre postul de televiziune Antena 1, prin emisiunea "Recursul Etapei", a contestat inca o data, fara argumente, evolutia jucatorilor, munca antrenorilor si eforturile conducerii executive de la Dinamo, dupa meciul de la Bistrita.
Domnul Catalin Tolontan nu-si explica in nici un fel cum a marcat Dinamo doua goluri la Bistrita, in repriza a doua, si probabil nici cum a marcat patru goluri contra englezilor de la Everton, tot in partea a doua a partidei. Lipsit de explicatii, domnul Catalin Tolontan lasa sa se inteleaga ca meciul Gloria - Dinamo a fost aranjat.
Dezinformari ale domnului Catalin Tolontan sau ale cotidianului Gazeta Sporturilor, la adresa presedintelui executiv Ioan Becali si la adresa altor reprezentanti ai clubului au mai existat. Acum s-a ajuns prea departe. S-a ajuns in zona ridicolului.
Incepand de astazi, reprezentantii clubului nostru intra in silenzio stampa fata de Gazeta Sporturilor si Antena 1. Acreditarile de presa pentru cele doua institututii au fost retrase. Vorbim de emisiuni televizate, antrenamente deschise, conferinte de presa, meciuri pe teren propriu, in campionat si in cupele europene, sau alte actiuni organizate de Dinamo. Aceasta este singura modalitate de a ne apara.
Poate ca unor reprezentanti de la Gazeta Sporturilor si de la Antena 1 le este greu sa accepte ca Dinamo se afla pe un traseu bun, din punct de vedere competitional, ca Dinamo nu poate sa-si insele milioanele de simpatizanti.
Daca Gazeta Sporturilor si Antena 1 vor demonstra sau vor retracta acuzatiile aduse clubului nostru, atunci Dinamo va avea o alta atitudine. Pana atunci insa, masurile au fost luate pe termen nedeterminat.

Presedintele Consiliului de Administratie
Nicolae Badea

Presedinte Executiv
Ioan Becali

Ofiter de Presa
Ionel Culina"
www.fcdinamo.ro

suporterita
4th October 2005, 12:49
[QUOTE=Utilizator]Voxdei continua sa macine probleme existentiale din trecut.
un trecut deloc indepartat.




Nu vi se pare suspect cum se ingramadesc toti aici sa acuze de blat cand sunt altii care, nu mai departe de ieri, chiar au mimat fotbalul?

il asteptam cu nerabdare pe acelasi Voxdei cu o postare si la Steaua-Bacau.


Sincer m-am cam saturat de diatribe in metru antic sau proza antidinamovista. Daca in trecut Voxdei sau altii care-i impartasesc parerea aveau pe ce sa se bazeze, in prezent nu mai e cazul. A ramane totusi in acel trecut si a continua sa se inventeze scenarii mi se pare rau intentionat si pagubos pentru fotbal.

ramin la parerea ca este binevenita discutia civilizata .

eddy_steaua
4th October 2005, 12:50
remy..hai mah..pe astea le-am fumat demult...bistrita-dinamo la fel shi steaua-bacau au fost blaturi....de ce incerci sa ne demonstrezi ceva ce-am vazut cu okii nostri?

Utilizator
4th October 2005, 12:54
eddy_steaua ai dreptate 50%: Steaua-Bacau a fost singurul blat al etapei.

suporterita: de acord cu dialogul civilizat, eu aveam ceva impotriva monologului civilizat. Sunt oameni care fara sa aiba argumente publica in mod constant aceleasi opere de fictiune in nota lacrimogena.Dpdv literar e frumos, n-am ce zice. Si apreciez si consecventa.

aliss
4th October 2005, 12:58
aprecirea facuta de mine la adresa lui Voxdei nu este una antidinamovista,pentru mine oamenii care fac postari gen Aliss sau multi altii care posteaza de dragul de a aduna la numar nu au valoare
In primul rand nu m-am referit la tine...ci la cei care sustin sus si tare cu inversunare fara sa accepte alte opinii ca a fost blat.
In al doilea rand daca voiam sa postez doar pentru "a aduna la numar" dadeam o replica dupa fiecare mesaj...ca aveam unde slava domnului...Dar daca te-a suparat asa tare ca m-am luat de filosofeala facuta de mai-noul nostru coleg...imi pare rau pentru tine...Mi se pare aiurea sa dezbateti de 1001 acelasi lucru. Nu vreti sa incheiati odata...cred ca a inteles toata lumea ce si cum..mai nou s-au adus si dovezi...ce va mai trebuie...mergeti si vorbiti direct cu andone...ia vedeti poate aflati ceva si sa ne spuneti si noua ...:ok:

eddy_steaua
4th October 2005, 13:01
eddy_steaua ai dreptate 50%: Steaua-Bacau a fost singurul blat al etapei.

suporterita: de acord cu dialogul civilizat, eu aveam ceva impotriva monologului civilizat. Sunt oameni care fara sa aiba argumente publica in mod constant aceleasi opere de fictiune in nota lacrimogena.Dpdv literar e frumos, n-am ce zice. Si apreciez si consecventa.
mda......oricum e o tzara libera..fiecare are dreptul la o parere....te-as intreba atunci de ce zambeau jucatorii dinamovisti la corenere...pt ca nu venea nimeni sa le faca marcaj...oare? in fine..am vazut ambele meciuri..parerea mea este aceeasi..amblele au fost 'trantite'...spor la succes:ok:

Utilizator
4th October 2005, 13:07
Eddy umbli la finetzuri...de ce zambeau jucatorii? :D
Ce vroiai sa faca, sa planga? Andone de ce se agita daca era rezultat stiut?
Zicu a zambit si in meciul cu Everton. Sunt destui jucatori (si d'aia mari, nu numai la noi) care zambesc uneori cand presteaza pe teren. Poti sa o consideri bucuria jocului. Cand simti ca-ti iese jocul mai si zambesti, e un sentiment de multumire.
Si altfel: sa presupunem ca joci intr-un meci aranjat. Crezi ca ai mustaci tot meciul din cauza asta? Un meci aranjat presupune respectarea unui anumit scenariu, sigur de victorie esti abia la sfarsit.

suporterita
4th October 2005, 13:21
nu cred ca au fost aranjamente nici la Dinamo cu Bistrita si nici la Steaua-Bacau.CRED CA JUCATORILOR DE LA BISTRITA SI BACAU LE-A INTRAT IN REFLEX SA NU DERANJEZE AMICII SEFILOR.e la mintea cocosului ca subalternul nu trebuie sa supere seful,nici nu trebuie sa primeasca ordin de la sef,el,subalternul il executa fara sa-l primeasca.ASA E-N ROMANIA,COOPERATIVA.

Utilizator
4th October 2005, 14:01
Suporterita: nu vreau sa comentez alt meci dar despre asta pot spune ca n-a fost blat. Am motivat de ce in posturile anterioare.

remy
4th October 2005, 15:47
Autorul celui mai ciudat penalty al secolului, bacauanul Croitoru, a declarat pentru un post de televiziune local ca la executarea loviturii de la 11 metri i-a fost frica de Hamutovski.

"In mod normal nu am emotii la penaltyuri, insa la cel cu Steaua m-a intimidat Hamutovski. Nu stiu de ce, am tras cu frica. Nu imi explic de ce. Din punctul meu de vedere subliniez ca nu a fost vorba de nici un aranjament", a afirmat Croitoru.

:rosu: :rosu: :rosu: :headbang: