PDA

View Full Version : Etapa 8: Jiul - Poli Timisoara



andreiush
25th September 2005, 23:18
Sambata, 1 octombrie 2005: Jiul Petrosani - Poli Timisoara, ora 15:00, National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Leviss
25th September 2005, 23:29
Cred ca e timpul sa mai facem puncte si acasa ,iar dupa jocul cu national eu sper sa castigam, avand in vedere si degringolada de la poli .Asa ca am pus 1 solist..

stefanm14
25th September 2005, 23:34
daca pierd puncte si la petrosani.....timisorenii pot sa se gandeasca la evitarea retrogradarii... :D

rhadoo
25th September 2005, 23:34
Daca nici cu poli atunci cu cine?
glumeam,sper sa batem ,insa va fi foarte greu pt noi ,poli vine un pic sifonata dupa egalul de acasa,iar noi cu un moral bun dupa egalul din cotroceni.1
sa vedem ce o sa fie.bafta JIUL PETROSANI!cred ca avem nevoie

FcPoliFan
25th September 2005, 23:39
Orice in afara de o victorie ar fi foarte nasol.

esku
25th September 2005, 23:45
cre ca un x2 este cel mai probabil! :D

rhadoo
25th September 2005, 23:56
cre ca un x2 este cel mai probabil! :D


ce te face sa crezi asta? :rosu:
eu zic ca la fel sau facut pronosticuri shi cu natinalul shi ai vazut ca nu e chiar asa :ok:
HAI JIUL!

Catalanul
26th September 2005, 00:00
in mod normal ar trebuie sa obtinem primele puncte in deplasare... 3 la numar!

GeKuRA
26th September 2005, 00:03
daca bate Jiul ... e nasol pt. Poli .. :D:D

esku
26th September 2005, 00:07
ce te face sa crezi asta? :rosu:
eu zic ca la fel sau facut pronosticuri shi cu natinalul shi ai vazut ca nu e chiar asa :ok:
HAI JIUL!

pt ca poli e mai valoroasa ca voi...asta e cert....si trebuie sa spele rusinea din etapele anterioare.... dar nu exclud o surpriza...dar ar fi una FFFF MARE! :P

be@
26th September 2005, 00:30
Haide Jiul, haide Jiul, haide !!!
E timpul sa castigati si voi pe teren propriu ! :drak:

rhadoo
26th September 2005, 00:34
Haide Jiul, haide Jiul, haide !!!
E timpul sa castigati si voi pe teren propriu ! :drak:



EI UITE CA INCEPE SA IMI PLACA DE TINE :ok:

codrind
26th September 2005, 00:40
1 solist!

Timişoara mai are de dezbătut, de combătut, de adus palmaresul, etc... :rolleyes:

JIUL e pe val! :ok:

cipri_cj
26th September 2005, 00:44
Poli tre sa bata ca altfel e jale.....sper sa invie spiritul de luptator al jucatorilor...shi sper ca galeria sa ii sustzina ca e pacat sa-i lasatzi acuma la greu
zic ca va castiga poli la diferentaza de 1 gol

Wittmann
26th September 2005, 01:05
Va fi prima victorie in deplasare pentru Poli! 2 solist

H3adache
26th September 2005, 11:31
Meci de X2. Sper ca Poli sa castige. Hai POLI!

unik
26th September 2005, 12:08
bate Poli 3-0!

... am uitat sa spun ... trei goluri Gigel BUCUR! ;-)

metallic_rain
26th September 2005, 12:13
In acest meci se va lasa cu o demisie, ori la Poli ori la Jiul... dar daca Chirila va juca cu 2 varfuri ma tem ca demisia va fi in dreptul celor fara palmares!
Allah!

unik
26th September 2005, 12:15
... adica .... Jiul!

marcel
26th September 2005, 12:38
2-1 pt poli :degete:

metallic_rain
26th September 2005, 13:18
Unikule, in caz care nu stiai echipa care intalnea REAL MADRID, ATLETICO MADRID s.a.m.d. Se numea Politehnica Timisoara si joaca in seria a 3-a a diviziei C, iar voi aveti o echipa de mercenari fara nici un palmares. Fratii Iancu pot cumpara orice, mai putin palamersul unei adevarate echipe! Deci vedeti-va de fotbal si adunati rezultate ca nu prea aveti la echipa voastra imbuibata cu "vedete". Noi macar suntem amarati si atat putem in acest moment. Dar voi cum va justificati avand in vedere lotul si posibilitatile pe care le aveti?

unik
26th September 2005, 15:13
Unikule, in caz care nu stiai echipa care intalnea REAL MADRID, ATLETICO MADRID s.a.m.d. Se numea Politehnica Timisoara si joaca in seria a 3-a a diviziei C, iar voi aveti o echipa de mercenari fara nici un palmares. Fratii Iancu pot cumpara orice, mai putin palamersul unei adevarate echipe! Deci vedeti-va de fotbal si adunati rezultate ca nu prea aveti la echipa voastra imbuibata cu "vedete". Noi macar suntem amarati si atat putem in acest moment. Dar voi cum va justificati avand in vedere lotul si posibilitatile pe care le aveti?

nu ma intereseaza echipa aceea care intalnea REAL MADRID!!!! ... nu ma intereseaza nici echipele cu palmares!!! ... nu ma inereseaza nici echipa voasta de "amarati" ... nu ma intereseaza nici "echipele adevarate"- cum le numesti tu!!! ma intereseaza numai echipa asta de MERCENARI cu care tin si care reprezinta culorile alb-violete!!! ... ai inteles ceva!!!!! cu placere oricum :ok:

Dark Horror
26th September 2005, 18:38
Ii momentul sa ishi revina Poli.Sa ii bate pe mineri shi sa nu le mai dea sperantze de salvare de la retrogradare.Ashtia numa fotbal nu joaca.

metallic_rain
26th September 2005, 18:46
Dark Horror zi sa mori tu!

Dark Horror
26th September 2005, 18:48
Sa mori tu!!!

metallic_rain
26th September 2005, 18:54
Bravo ma! :ok: Asimilezi foarte repede si pt efortul tau imens meriti o bucata de zaharel! :happy Hai fa gurita mare sa primesti zaharelul! :))

Dark Horror
26th September 2005, 19:03
Bah,io va prefer pe voi in A decat pe cei din Craiova sau pe u cluj,dar m-a disperat felul in care atzi jucat la Cluj cu noi

metallic_rain
26th September 2005, 19:24
Dark, nu vreau sa te supar dar acest stil care l-am practicat noi la cluj, l-ati avut voi anul trecut cu Sunda antrenor. Am vazut pe viu meciul vostru cu Poli unde numa se bubuiau mingi in ciresh.. Mai departe.. In anul in care ati promovvat voi in dauna noastra ati jucat in octombrie 2003 la petrosani si ati facut 0-0 fara a trage deloc la poarta noastra facand antijoc.. deci nu te mai lamenta atat pt ca echipei tale nu ii e strain deloc acest tip de joc!

Dark Horror
26th September 2005, 19:36
Shtiu ca asha jucam shi nu am zis ca imi placea.Nu imi place stilul lui Shunda.La voi,din cate tzin minte,era terenul inghetzat shi nu prea se putea juca ceva pe el.

metallic_rain
26th September 2005, 19:43
La poli nu era inghetat si stilul a fost acelasi
:P

Dark Horror
26th September 2005, 19:48
Aia shtiu.Cu Shunda nu prea faceam altceva decat aruncam mingi pe varfuri.Asha a fost la toate echipele pe unde a fost Shunda.Noi,oricum,jucam 5-3-2,dar voi atzi jucat shi mai defensiv 5-4-1.Acuma m-am obishnuit cu fotbalul frumos shi de aia nu suport echipele cu joc defensiv.

metallic_rain
26th September 2005, 20:17
Daca vom juca incontinuare cu 5-4-1, probabil ca vom retrograda. Dar daca ai vazut aseara meciul, pana in momentul primirii golului de catre Jiul am jucat in acest stil, iar dupa aceea a intrat Movila la noi si am devenit un 4-4-2 si am jucat ofensiv.

El Niņo
26th September 2005, 21:21
Castigam la un gol diferenta!
FORZA VIOLA!

Paul
26th September 2005, 21:23
meci de x2 , mai degraba X :evil:

El Niņo
26th September 2005, 21:28
Ar fi timpul sa facem prima victorie in deplasare!
FORZA VIOLA!

Swisstec
26th September 2005, 22:10
Ar fi timpul sa facem prima victorie in deplasare!
FORZA VIOLA!
Si eu zic la fel! Dar dupa meciul cu JIUL!:D Daca-si va reveni si I.Voicu sunt sigur ca JIUL poate castiga. La Poli e destul de urata situatia. Ar trebui sa profitam! Un 2-1!!!

rhadoo
26th September 2005, 23:27
Ar fi timpul sa facem prima victorie in deplasare!
FORZA VIOLA!


tu chiar crezi ce scrii pe forum sau scrii ca sa te afli in treaba :rosu:
in situatia voastra ar trebui sa fiti ma moderati shi mai modeshti in declaratii.
sa nu o patiti ca pre va tineti cu nasu pe sus shi prea sunteti in postura de favoriti ,ba chiar de victime sigure :ciocan:
rezultatele o arata pe jiul favorita voi sunteti la -3 , noi la -4.asha ca moderatie! :sleep: .ne vedem la meci daca vi pe aici
HAI JIUL PETROSANI!

El Niņo
26th September 2005, 23:35
Si eu zic la fel! Dar dupa meciul cu JIUL!:D Daca-si va reveni si I.Voicu sunt sigur ca JIUL poate castiga. La Poli e destul de urata situatia. Ar trebui sa profitam! Un 2-1!!!
Nu este chiar asa de "urata" cum zici tu! Suporterii sunt suparati pentru ca echipa nu se daruieste si nu prea joaca! As spune mai degraba ca situatia este un pic tensionata si supararea este destul de mare! Daca o sa pierdem cu voi abia atunci putem spune ca situatia este urata! Dar eu zic ca o sa batem! :)
FORZA VIOLA!!!

Carlos Gambino
26th September 2005, 23:42
rezultatele o arata pe jiul favorita voi sunteti la -3 , noi la -4.asha ca moderatie!
Si voi unde draq sunteti, mah parlitzilor ?! Asa vorbiti de parca sunteti in varful clasamentului ! De fapt aveti dreptate, sunteti in varf, dar e vorba de varful de jos...
Jiul favorita...am trait s-o aud si pe asta ! Daca noi suntem cu nasul pe sus, inseamna ca voi sunteti nepotzii lui Jules Verne...

El Niņo
26th September 2005, 23:42
tu chiar crezi ce scrii pe forum sau scrii ca sa te afli in treaba :rosu:
in situatia voastra ar trebui sa fiti ma moderati shi mai modeshti in declaratii.
sa nu o patiti ca pre va tineti cu nasu pe sus shi prea sunteti in postura de favoriti ,ba chiar de victime sigure :ciocan:
rezultatele o arata pe jiul favorita voi sunteti la -3 , noi la -4.asha ca moderatie! :sleep: .ne vedem la meci daca vi pe aici
HAI JIUL PETROSANI!
hmmm...si ce am scris eu acolo de sari asa de cur in sus!?! Fiecare suporter crede si spera ca echipa lui sa castige! Nu vad care este problema ta!?! Eu cred in victoria echipei mele asa cum si tu crezi in victoria Jiului!
FORZA VIOLA!!

rhadoo
26th September 2005, 23:51
Si voi unde draq sunteti, mah parlitzilor ?! Asa vorbiti de parca sunteti in varful clasamentului ! De fapt aveti dreptate, sunteti in varf, dar e vorba de varful de jos...
Jiul favorita...am trait s-o aud si pe asta ! Daca noi suntem cu nasul pe sus, inseamna ca voi sunteti nepotzii lui Jules Verne...


VORBESHTE FRUMOS CA EU NU AM JIGNIT PE NIMENI.parlit probabil esti tu daca nu poti sa discuti civilizat.
da suntem favoriti conform calculelor.ramane de vazut sambata.ce pe voi va batdoar echipele de pe locul 1 shi 2?
facem aici nishte analize discutii shi avand in vedere ca facem parte din aceiashi zona geografica ai putea sa fi mai moderat in declaratii.nu uita ca shi voi ati fost ca shi noi,cel mai bun sa castige dar nu jigni.
HAI JIUL!! :ok:

Carlos Gambino
27th September 2005, 00:08
da suntem favoriti conform calculelor.
Calculele cui ? Ale tale ? Ia mai fa-le odata si vezi ce-ti iese...

PS
Eu nu te-am jignit pe tine in mod special. V-am jignit pe toti, fara discriminare... :drak:
O mineriada ceva, cand mai faceti ? Sau v-ati pierdut motivatia ? Hai ca vorbesc cu vecinu'miu Cosma sa va bage-n putin in alarma... :drak:

rhadoo
27th September 2005, 00:18
1.nu cred io ca eshti vecin cu cozma,n ai fata :ciocan:
2.probabil suferi ca v am bagat in b3. :no: ,acum nu stiu cine va bagat in c
3ce te f....... pe tine de mineriade ca aici vb de fotbal,dar daca esti tu asa victima hai la petrosani si putem sa vb aici de mineriada :degete:
rastul este clar va e frica shi nu stiti ce sa faceti,ca stati c am rau cu fotbalul in momentul de fata.
sincer as fi vrut un meci curat shi sportiv dar o sa fiu unul dintre oameni care vor huidui echipa asta de c...t aici la petrosani va meritati uni pe altii
HAI JIUL!!

Carlos Gambino
27th September 2005, 00:23
1.nu cred io ca eshti vecin cu cozma,n ai fata

Vrei sa-i fac un user pe forum ? :D

PS
Am fost in deplasari la Petrosani pe vremea cand il scoteau pe taticul tau din shut ca sa vina la meci. Asa ca nu stiu cine m-ar putea opri sa vin la Petrosani acum ? Tu ? Ma-ndoiesc... :D

Swisstec
27th September 2005, 00:32
O mineriada ceva, cand mai faceti ? Sau v-ati pierdut motivatia ? Hai ca vorbesc cu vecinu'miu Cosma sa va bage-n putin in alarma... :drak:
Vezi ca incurci domeniile, vremurile si e offtopic!
Deja discutzia asta e varza! Pe thread-urile celelalte(meciurile cu FC. Arges, Farul, chiar si cu FC National) se vorbea doar de fotbal, nu se devia de la subiect si nu-njura nimeni pe nimeni!!!
Unde este "MAREA" galerie e Timisoarei??? Nu mai seamana cea de-acum(care arunca cu stinghiile dupa jandarmi la Cluj, care-si fluiera favoritii, dupa care ii aplauda :mda: ) cu cea de la meciul cu Steaua 8-1 care canta si-si incuraja jucatorii!!! Atunci nu erau "vedete" la Poli, nu era nea' Iancu care sa ne dea lectii, era doar Dobos care acum a cam fost inlaturat! Vi s-a urcat la cap acea prezentare a echipei cu meciul cu Juventus cand toata lumea striga:"Poli campioana!!!" Imi pare rau de ce s-a intamplat la Timisoara!!! Cei de la club ar trebui sa-l asculte si pe Jackie Ionescu!!! Stie el ce zice!!! Ar trebui pus Jackie director tehnic la Poli asa cum e Marcu la JIUL!!! Dar probabil ca n-ar accepta...
Pacat, noi aici in Transilvania ar trebui sa ne sustinem unii pe altii, dar vad ca sunt unii care se cred prea mari sa discute cu ceilalti!!! Ar fi frumos ca in Div. A sa fie Poli, JIUL,Minerul Lupeni, UTA, U Cluj, FC Bihor Oradea, Corvinul si alte echipe care au insemnat ceva in Romania si unele care au rasarit acum, exemplu CFR Cluj!
Vom vedea sambata ce va fi!

rhadoo
27th September 2005, 00:40
Vrei sa-i fac un user pe forum ? :D

PS
Am fost in deplasari la Petrosani pe vremea cand il scoteau pe taticul tau din shut ca sa vina la meci. Asa ca nu stiu cine m-ar putea opri sa vin la Petrosani acum ? Tu ? Ma-ndoiesc... :D



NU CRED CA ARE ROST SA MAI VB.PT. CA TU VB DE ALTCEVA NU DE FOTBAL BATRANE.DAR DSACA VI AIGRIJA SA NU RAMAI INDOIT DACA O SA STAI IN TARCUL REZERVAT OASPETILOR.ORICUM ITI MULTUMESC CA STIU MACAR CA ESTI "IN VARSTA!?"CAND IL SCOTEAU PE TATICU CUM ZICI TU NOI AVEAM ALT STADION PE CARE NU CRED CA L AI PRINS TU IN VIATA :rosu:
ASTA E!
HAI JIUL!!

cocomic
27th September 2005, 01:49
gata... hai sa incepem sa vorbim despre fotbal :)

cu riscul de a-l enerva pe jiulist, sper sa nu mai fac aiurea atatia kilometri cum am facut pana la cluj si sa ne intoarcem cu 3 puncte din orasul ce mie-mi aminteste de straja si de iernile pe schiuri :D... ups... fotbal, da :D

p.s. poate-l vedem si pe paez de data asta :lol: (apropo, o fi real baiatu' asta, deja pare o legenda :D:D:D)

metallic_rain
27th September 2005, 01:59
La deplasarile lui Poli Timisoara care le joaca in C3 cu Iaurtul Simeria mergi? :happy Sau am uitat... este jenant sa avem o echipa in C si ne dam shmenari de ulita cu eurohibrizii violeti care joaca la nunti si cumetrii, ca fotbal...mai rar! :evil:
Allah

iaro
27th September 2005, 03:57
Jiul poate profita de "non-colectivul" actual din echipa Timisoarei, dar si Poli trebuie sa se trezeasca pentru ca deocamdata nu isi acopera "publicitatea" facuta la inceputul campionatului. Merg pe un X (1-1).

stefanm14
27th September 2005, 09:03
moah...iara e scoasa jiul petrosani mare echipa :D ....cred ca totusi bate poli, ca altfel oli si cu poli o incurca :D

old lord
27th September 2005, 10:53
1-2
ultimul scor pro timisoara asta daca nu inving

ultras_sportul
27th September 2005, 16:14
Meci de 1x2, dar sanse de 70% sa bata Poli totusi daca il joaca pe Bucur asa cum trebuie adica cum a fost jucat in vreo 3-4 faze din meciul cu Sportul cand doar ghinionul l-au privat de un gol ;)

ceau
27th September 2005, 16:26
da suntem favoriti conform calculelor.
HAI JIUL!! :ok:

:o: :happy :happy :happy
Eu zic ca nici nu ar trebui sa ne mai prezentam la Petrosani...ca poate ne bat la scor :happy .
Nu e dracul chiar atat de negru...nu jucam atat de prost incat Jiul sa fie considerata favorita :o: in meciul direct.

Carlos Gambino
27th September 2005, 16:36
ca fotbal...mai rar!

Daca la noi e rar, inseamna ca la voi e inexistent. Dupa ce ati aranjat mai bine de o treime din meciurile disputate editia trecuta in div.B, acum aveti pretentia ca la voi se joaca fotbal ?! Ce fel de fotbal si unde ? Pe scena Caminului Cultural din Petrosani ?

metallic_rain
27th September 2005, 21:37
Ma baiatu vezi ca vineri dupamasa echipa ta favorita aia din C3, Poli Timisoara are meci cu Iaurtul Simeria! Sa nu uiti sa iei sepcuta si fularul la stadion ca va fi frig! De stinghii nu e nevoie.. sunt pe stadion. Sau vi la Petrosani sa vezi EUROHIBRIZII care nu joaca absolut nimic pt pretentiile pe care le aveti voi fata de ei?
Luati exemplu de la CFR Cluj care tace si face, copii. Momentan ei taie bilete pt provincie nu voi cu eurohibrizii vostri! :happy

The Surveyor
27th September 2005, 22:06
____________Jiul_________________Poli Timisoara
Sezon___Divizia___Loc_____________Divizia___Loc

1996-97___A_____14______________A_______17
1997-98___A_____18______________B_______15
1998-99___B_____ 15______________B________5
1999-00___B______4______________ B_______14
2000-01___B_____11______________B________8
2001-02___B_____15______________ B_______16
2002-03___C______1______________-_________
2003-04___B______2______________ C________1
2004-05___B______1______________ B_______16
2005-06___A_____________________C_________

Bye, bye, trageti tare, mai vorbim peste cativa ani!

metallic_rain
27th September 2005, 22:57
O alta chestie interesanta din sezonul 1996-1997 cand au retrogradat in B cei de la Timisoara cei ce au semnat despartirea lor de divizia A au fost minerocii nostri, chiar pe Dan Paltinisanu. Dureros? Sau noi nu vb de Poli Timisoara.. noi vb despre eurohibrizi?
PS
Carlos Gambino tata, vezi ca cenzura nu doarme... fi si tu mai cizelat si nu mai scrie porcariutze... ca nu putem sa ne minuma si noi!

Benny
28th September 2005, 09:58
din C3, Poli Timisoara are meci cu Iaurtul Simeria! Sa nu uiti sa iei sepcuta si fularul la stadion ca va fi frig!
Luati exemplu de la CFR Cluj care tace si face, copii. Momentan ei taie bilete pt provincie nu voi cu eurohibrizii vostri! :happy
Ia mai explica inca o data in ce divizie e Poli, din ce judet e Iaurtul Simeria si in ce divizie veti juca voi la anul, ca tare frumos le zici. Poate ne faci si o inregistrare cu vocea ta sa o putem pune ca ring ton pe mobile, ca se ne mai amintim din cand in cand unde ne e locul si de tine si discernamantul tau infinit superior.

Cand vorbesti de provincie te referi la Valea Jiului? Apropos: Am un apartament in Petrosani. Doua camere. Dau pe cate o lada de bere. Camera. E cineva interesat?

Si un pronostic: 0-0

metallic_rain
28th September 2005, 11:25
Vasta ta cultura generala legata de formatia ta de suflet ar trebui sa stie ca politehnica timisoara joaca joaca in seria a 3-a a diviziei C si joaca cu niste echipe obscure gen Mogosoaia, Chitila, Lehliu, Clinceni.... echipe una si una de care nu are sens sa amintesc pt simplu motiv ca nu merita atentie. Dar ca reper e suficient divizia C3. Repartizarea lor geografica ar trebui sa te preocupe pe tine, pt ca eu am alte griji. :headbang:
Cat despre apartamentul tau din petrosani da-l mai repede ca isi pierde valoarea, si nu vei mai lua pe el nici un sac de cartofi mai ales pe strada saturn unde il ai! Multa bafta! :happy

Benny
28th September 2005, 11:29
joaca cu niste echipe obscure gen Mogosoaia, Chitila, Lehliu, Clinceni....
N-ai uitat de Iaurtul Simeria?


Cat despre apartamentul tau din petrosani da-l mai repede ca isi pierde valoarea, si nu vei mai lua pe el nici un sac de cartofi! Multa bafta! :happy

Despre apartament: Ce-ai zice de un loc de intalnire pentru suporterii Jiului? Vi-l donez cu aceasta conditie.

Carlos Gambino
28th September 2005, 15:57
O alta chestie interesanta din sezonul 1996-1997 cand au retrogradat in B cei de la Timisoara cei ce au semnat despartirea lor de divizia A au fost minerocii nostri, chiar pe Dan Paltinisanu. Dureros? Sau noi nu vb de Poli Timisoara.. noi vb despre eurohibrizi?
PS
Carlos Gambino tata, vezi ca cenzura nu doarme... fi si tu mai cizelat si nu mai scrie porcariutze... ca nu putem sa ne minuma si noi!
Tu nu mai esti si suporter stelist ? Sau ai renuntat ? Ai vazut ca nu-i trendy si te-ai hotarat pe una singura ? Adica pe trei...
Sau tu erai ala cu Jiul,Dinamo,Juve,Arsenal si Steaua...nasol. Cred ca trebuie sa-ti reevaluezi sentimentele. La anul, Jiul Petrosani va cadea in divizia B.
On Topic: Jiul-Poli 0-2.

ceau
28th September 2005, 16:11
N-ai uitat de Iaurtul Simeria?



Despre apartament: Ce-ai zice de un loc de intalnire pentru suporterii Jiului? Vi-l donez cu aceasta conditie.

Ce sa faca ei cu atata spatiu? :drak: ...2 camere e cam mult pt "marea" galerie a Jiului :happy
On-topic: Jiul-Poli 2

@Carlos...probabil pe la anul o sa-l vedem mare fan dinamo, sau chiar cu o semnatura de genul "alaturi de dinamo si jiul petrosani mereu" ( ca am vazut ca se mai practica pe aici :drak: )

metallic_rain
28th September 2005, 16:43
Eu sunt jiulist, restul fiind doar simpatii. Jiul a jucat acum 2 ani in div C si am mers la meciurile lor si cand erau 200 de spectatori la meci. Dar voi polisti de frunce nu va puteti lauda cu performante de genul asta ca nu mergeti sa va vedeti favoritii jucand in acest an in divizia C3. Preferati sa va mintiti ca aveti echipa de divizia A, dar va stie toata lumea unde va e marea Poli retrogradata din divizia A acum 8 ani si ceva. Deci copii, Jiul anu' asta joaca ( asa cum o face) in divizia A, si ne mandrim ca nu suntem hibrizi. Voi cu ce va puteti mandrii? ;)
Si daca la anu om pica in B nici un bai.. tot nu ne vom intalnii cu voi in B pt ca nu aveti nici o sansa sa promovati in detrimentul echipelor enumerate mai sus! E vb de valoare...care momentan la voi lipseste fie ca e vb de Poli sau de eurohibrizi. Sau cine stie ce banuti mai sunt de spalat...si veti cumpara un loc sa promovati in B cu adevarata poli!

Carlos Gambino
28th September 2005, 17:34
N-ai inteles nimic. Noi suntem fericiti ca exista voci care ne contesta "arborele genealogic". De fapt, nu sunteti nici primii si nici ultimii. Spor la treaba in continuare...

metallic_rain
28th September 2005, 18:21
pana cand veti lua de la Zambon, ce aveti de luat... veti fi contestati mult si bine. Dupa aia garantat nu va avea nimic sa va mai zica, dar pana atunci totul e impotriva voastra!

The Surveyor
28th September 2005, 18:55
Draga Carlos Gambino.
Nu va contesta nimeni arborele genealogic, dar lucrurile trebuie putin nuantate.

In ceea ce priveste echipa lucrurile sunt clare: Fulgerul Bragadiru (pana in 2001), AEK Bucuresti (2001-02), Poli AEK (2003=2004) si, deocamdata, FCU Politehnica.

Galeria, unanim recunoscuta ca fiind una din cele mai frumoase din tara, este in mod evident succesoare a acelor galerii care au incurajat, de-a lungul timpului, pe Branzei, Ciosescu, Dinulescu, Surdan, Mehedintu, Paltinisanu, Dembrovschi, Giuchici, Timofte, Contra, etc. Faptul ca aceasta galerie si-a abandonat echipa si a permis unui anume italian sa-i terfeleasca blazonul, este o alta treaba si nu o problema mea sa o judec.

Fie ca manevrele prin care aceasta FCU Politehnica a fost grefata in inima Banatului sa aiba in spate numai intentii curate. Sa nu fie sau sa nu devina cumva doar o manevra de legitimare a unor interese politice sau economice. Pana una-alta tineti aproape si de CFR.

Revenind la meciul de sambata, sa ne amintim ca Jiul si Poli cea veche (ca sa nu zic cea adevarata) s-au intalnit in divizia A de 50 de ori.
Bilantul Jiul-Poli este:
50 22 13 15 76-56
La Petrosani:
25 19 6 0 61-13

Ultimele doua meciuri s-au jucat in editia 1996-97 si s-au incheiat prin doua victorii ale Jiului: 3-2 la Petrosani si 1-0 la Timisoara (gol Daniel Movila).

Si in loc de pronostic: Daniel Movila este inca "in ghete" si e gata sa va serveasca din nou.

Carlos Gambino
28th September 2005, 19:38
Faptul ca aceasta galerie si-a abandonat echipa si a permis unui anume italian sa-i terfeleasca blazonul, este o alta treaba si nu o problema mea sa o judec.

Ar fi multe de spus pe aceasta tema, dar n-are sens sa redeschid subiectul, pt ca a fost dezbatut de sute de ori pana acum si tot au ramas cativa nelamuriti. Un singur lucru iti pot spune: nimeni nu a intors spatele nimanui si nimeni n-a permis cuiva sa terfeleasca ceva la Timisoara.

On Topic: Jiul-Poli 0-2

The Surveyor
28th September 2005, 20:46
Ar fi multe de spus pe aceasta tema ...

Uite, vezi ca se poate discuta si fara abrazivitatile cu care ne-ai potopit saptamana asta?

OK, n-ai decat sa crezi, pana sambata seara, ca puteti castiga meciul cu Jiul. Ar fi o premiera: pana acum Timisoara n-a castigat niciodata la Petrosani.

Oricum pentru chestia cu "fotbalul jucat pe scena Caminului Cultural" ramai dator cu niste scuze. Altfel, vezi ca, putin mai la nord, ai niste vecini care de aroganti ce sunt, isi vad echipa batuta de toti "taranii", saptamana de saptamana. In divizia B!

Bega
28th September 2005, 20:58
Matematica spune ca ar trebui sa piarda Poli. In acest campionat toate echipele care nu au batut pina atunci pe teren propriu au obtinut acasa prima victorie cu Poli. Bacau (evident prima etapa a lor acasa), Cluj si ar urma Jiul. Sper sa nu fie asa.

Carlos Gambino
28th September 2005, 21:16
pana acum Timisoara n-a castigat niciodata la Petrosani.


Ce sa faci...nu poti sa castigi chiar peste tot ! :D Pana anul trecut,nici la Craiova nu aveam vreun meci castigat, dar pana la urma toate au un inceput.

PS
Imi pare rau ca am aruncat ziarele in care erau dedicate adevarate capitole referitor la corectitudinea meciurilor avute de Jiul Petrosani in div.B.

dani-c
28th September 2005, 21:18
pt jiulistu - sper sa nu te superi dar eu cred ca esti bolnav(sper sa ma insel)
ce de f... pe tine grija de echipa de GOLANI , HOTI , HIBRIZI , PATRONI HOTI , JUCATORI SLABI , etc a noastra ? ce te intere pe tine palmaresu nostru si dc timen noi cu echipa formata si etc . cu astia tinem cum sunt ei slabi , hoti , impiedicati ,etc . nu vad ce incerci sa demonstrezi ? ce crezi ca jignesti pe cineva daca tot repeti de fiecare data de eurohibrizi si asa ceva TE INSELI . in rest numa bine si eu personal as vrea ca jiul sa se salveze .

metallic_rain
28th September 2005, 22:15
Dani-c, nu a folosit nimeni cuvinte de gen " hoti, golani, jucatori slabi, impiedicati"... Ai o fantezie bogata.... Dar pt cunostinta ta ca fotbalul nostru e o autentica masinutza de spalat bani negri, si nu vad de ce unii si altii ( ai tai si ai mei) nu ar profita!Eu am spus ca nu sunt jucatori pe masura voastra si la cati ati investit in ei ar trebui sa are gazonul cu dintii, dar din pacate sunt mercenari cum le spuneti voi sau hibrizi cum le spun eu.
Daca tu imi areti pe o postare de-a mea ca am scris absolut tot ce ai enumerat tu eu imi voi cere scuze. Daca nu... las-o mai moale cu programele de pe Fox Kids si Cartoon Network ca uite ce patzesti!

dani-c
28th September 2005, 22:21
cand am scris hoti , golani etc am dat exemple apropiate cu a le tale HIBRIZI (si nu mai stiu ce ) dar asta mai putin conteaza . eu am vrut sa stiu dc ce intereseaza ca adevarata echipa e in C si ce se intampla la noi cu spalare de bani si etc . meciul jiul - fcu poli tm o sa se joace cu acesti hibrizi cum ii numesti tu nu cu echipa adevarata din c iar noi ii sustinem ai vreo problema ?

metallic_rain
28th September 2005, 22:43
Nu ma deranjeaza setarile tale personale. Va doresc mul;ta bafta sambata si cine e mai bun sa fie fericit dupe 90 de minute de joc!

The Surveyor
28th September 2005, 22:45
Imi pare rau ca am aruncat ziarele in care erau dedicate adevarate capitole referitor la corectitudinea meciurilor avute de Jiul Petrosani in div.B.


Daca le-ai aruncat sa nu-ti para rau. Ai facut exact ce trebuie.

Pe de alta parte se pot scrie adevarate capitole si despre corectitudinea mediei noastre, asa "independenta" cum se declara ea. Dar asta-i alta poveste ...

Eu nu vreau sa fiu avocatul lui Simota sau Boruga, dar nici nu pot inghiti, pe nemestecate, toate ineptiile care se scurg pe hartie, roz sau de alta culoare. E posibil ca o parte din lucrurile semnalate sa se fi intamplat, dar pentru ca ele sa fi fost posibile trebuia ca sistemul respectiv sa functioneze. Avand in vedere vechimea subiectului (vezi razboiul Ionut Popa - Sunda) e clar ca nu cei de la Jiul sunt indreptatiti la drepturi de autor. Poate, zic poate, ei n-au facut decat sa se adapteze la niste conditii existente deja. Jiul a stimulat adversarele Gazului? Se poate, dar Gazul ? Sa nu uitam ca, in urma cu un an, se pare ca si emisarii Olimpiei si ai CFR Cluj umblau, asa cum a declarat presedintele Muresan, cu geanta de bani pe la Campia Turzii, inaintea meciului cu Jiul.
Nu trebuie eliminata nici varianta unor "razboaie psihologice" purtate pe cale mediatica.

E clar ca acestea sunt lucruri triste care n-au nimic comun cu spiritul sportiv, dar se presupune ca sunt din ce in ce mai rare si, in mod sigur, nu se vor intampla sambata la Petrosani, unde cei mai buni vor invinge.

dani-c
28th September 2005, 22:46
asa mai vb si noi ca oameni . mult noroc dupa meciu de sambata
hai poli

metallic_rain
28th September 2005, 23:11
Vin expres din iasi pt acest meci. Ne vedem la o bere inainte de meci sa vezi ca suntem baieti finuti?

rhadoo
28th September 2005, 23:18
foarte bine.o sa vedem impreuna prima victorie a jiului acasa impotriva lui poli :ok:

dani-c
28th September 2005, 23:28
normal ca vin la o bere ca doar castigam (sper) hai poli

Paul
30th September 2005, 17:46
am pariat x2 , sper sa nu ma insele timisorenii :P

vlad1607
30th September 2005, 17:48
egal care multumeste ambele tabere

kodiak
30th September 2005, 18:25
1 X - vax

O sa bata Poli si la Jiul si pe Vaslui acasa (ok, asta e offtopic) cu un scor gen mult la putin, ca pe Bistrita,Poli Iasi si Otopeni . Numa sa nu inceapa iar chiotele ca am depasit blocajul psihic si sa mancam o bataie jenanta la FC Arges.

Paul
30th September 2005, 18:42
vine Cupa pana una alta ...
Cupa Romaniei sa nu va speriati :D

ADelPiero
30th September 2005, 23:13
meci de ..... 2 :) ... Vio Moldovan isi face din nou datoria .. si o baga in ate de 2x :D

STEAUA-MANIA
30th September 2005, 23:20
Ati vazut ce cota de victorie are poli aek la Astra?!2,15:o: Ma duc maine si pariez pe victoria lui poli aek.:yeah:

metallic_rain
30th September 2005, 23:57
o sa bata poli...covoare. vedem maine pe ogor care e manevra.

rhadoo
1st October 2005, 00:31
vedem maine cum sta treaba cu poli aek ul asta.aveti grija sa nu va pierdeti banii.nu ca mi ar parea rau de voi...ha ha
la ce pregatiri se fac la petrosani nu prea cred ca va putea sa bata poli.
HAI JIUL PETROSANI!!!!!!!!

Swisstec
1st October 2005, 13:31
In 30min. plec la meci!!! I.Voicu e indisponibil din nou. Nu e bine! Dar JIUL poate castiga si fara el!!!
Urez succes echipei Poli!!!(de Duminica-ncolo:D)

totmarius
1st October 2005, 17:01
1-1 nu e rau pentru nici uni ramanem la bere :)

Paul
1st October 2005, 17:07
Ati vazut ce cota de victorie are poli aek la Astra?!2,15:o: Ma duc maine si pariez pe victoria lui poli aek.:yeah:

Hehe , eu am avut x2 si l-am prins ;

Deja Poli nu mai sperie pe nimeni ...

codrind
1st October 2005, 17:09
FELICITĂRI JIULUI ! http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/53.gifhttp://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/53.gifhttp://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/53.gif
FELICITĂRI şi AEK-ului ! http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/59.gifhttp://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/59.gifhttp://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/59.gif

Unii cu puţin "bulan" plecau acasă cu 0 puncte! http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/24.gif
Alţii cu puţin "bulan" rămâneau acasă cu toate punctele ! http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/20.gif

Swisstec
1st October 2005, 18:48
Exact ce v-am spus! 1-1!!! Nu e rau, dar se putea mai bine!!! Am avut o groaza de ocazii de a inscrie, dar mingea nu a vrut sa intre! Pacat! Poli, "campioana", a reusit sa scape cu un egal, cu putin ajutor din partea lui Tudor, dar totusi acesta e rezultatul care trebuia sa fie dupa cum au decurs lucrurile in teren! Azi am urcat un loc, sper sa ramanem acolo pana etapa viitoare, cand vom mai urca un loc doua:D. BRAVO CHRIRLA!!!

claudio25ro
1st October 2005, 19:37
Timisoara..campioana.....mi se pare sau isteria asta e gata... ?
;) Bravo Jiul!

Leviss
1st October 2005, 19:38
Astazi Petrosani in partida in care Jiul din localitate a primit vizita Politehnicii Timisoara , echipa care se afla in cautare de puncte . Asa cum ne asteptam elevii lui Olaroiu ai inceput in forta si in doar 4 minute au reusit deschiderea scorului in urma unei greseli grave a portarului Catalin Multescu de care a profitat Gigel Coman. In continuare Poli a cautat golul doi insa gazdele au stiut sa inchida culoarele, ba mai mult sa iasa inteligent din aparare prin contraatacuri taioase care au pus in real pericol poarta lui Popa.

Incurajati din tribune de un public minunat, petrosenenii au izbutit in cele din urma sa readuca egalitatea pe tabela de marcaj . In minutul 31, Paclesan a executat ideal o lovitura libera de pe partea dreapta si Mircea Gheorghe lasat nepermis de liber in suprafata de 16 metri a timisorenilor, a reluat superb cu capul in plasa. Golul a dat parca aripi elevilor lui Ionut Chirila care pana la pauza au presat in continuu incercand sa intre la cabine cu un avantaj minim. Dupa reluare tot Jiul a fost echipa mai incisiva si care practic a dominat jocul . Pe rand Paclesan si Ilin au asediat pur si simplu poarta lui Poli si doar paradele de-a dreptul senzationale ale lui Marius Popa au facut ca tabela sa ramana neschimbata . Pe masura ce s-a inaintat spre finalul jocului jocul a fost din ce in ce mai mult fragmentat iar arbitrul Alexandru Tudor a intervenit nu de putine ori cu avertisment. Minutul 90 a gasit ambele echipe multumite de rezultatul inregsitrat, cu toate ca dupa joc echipa care ar fi meritat toate cele 3 puncte a fost Jiul Petrosani care a facut astazi un meci extraordinar.

ADelPiero
1st October 2005, 19:58
punct mare reusit de Poli :) ... nu ma asteptam ca Jiul sa joace asa bine ...si Bucur asta frate... a avut o ocazie ... din 4 metri, nemarcat, a lovit mingea cu capul... si a trimis`o paralel cu poarta :D:D ... pai ...

be@
1st October 2005, 21:34
Bine Jiul !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

The Surveyor
1st October 2005, 22:06
Uite ca traditia a fost inca o data confirmata.
TIMISOARA NU POATE CASTIGA LA PETROSANI!

Echipa Jiul, fara vedete, cu 12 debutanti in A, urca incet dar constant. Sunt semne ca experimentul lui Ionut Chirila sa mearga si sa duca la rezultate care vor mira multi sceptici. Totul e sa credem in reusita si sa ramanem toti: echipa, conducere, spectatori, uniti, asa cum am fost astazi.

Bravo Jiul!

Carlos Gambino
1st October 2005, 23:00
Uite ca traditia a fost inca o data confirmata.
TIMISOARA NU POATE CASTIGA LA PETROSANI!

Hai sa vedem ce este si cu invincibilitatea Jiului in meciurile cu Poli, disputate la Petrosani:
Divizia A editia 1950:
15.04.1950 Partizanul Petrosani-CSU Timisoara 0-2, goluri Mazare 2;
Divizia B editia 1964-65:
18.10.1964 Jiul Petrosani-Stiinta Timisoara 0-1, gol Manolache in min.82;

PS
Daca nu scriai cu majuscule, poate ca nu m-as fi obosit sa caut prin "hartoage"...:drak: mare socoteala si "invincibilitatea" asta ! :D

metallic_rain
1st October 2005, 23:52
Tot prin hartoagele tale ar trebui sa gasesti si faptul ca meciul care v-a pecetluit soarta in 1996-1997 a fost un meci Poli - Jiul 0-1 cu Movila marcator, dar asta e istorie si nu conteaza. Hai sa vb despre meciul de azi. Daca spunem ca azi a jucat Jiul si Poli si s-a terminat 1-1, se va spune ca e un punct castigat de poli...dar daca disecam mai bine loturile ceor 2 trupe nu mai este deloc asa. Lotul nostru completat cu jucatori tineri care nu fac atatia bani cat a costat un Viorel Moldovan singur ( intre noi fie vb doar respect pt el si pt ce a facut dar a ramas doar numele si cam atat). Jucatorii mei tineri pe care ii blamam au inceput sa arete ca stiu sa joace fotbal. Nu avem nume prea mari nu avem bugete de nu stim sa le numaram dar avem ceva ce voua va lipseste..UNITATE. Chirila a facut ca fotbalul practicat de echipa lui sa fie un joc de echipa unde toata lumea pune osul fara rabat. Recunosc ca ati avut un gol anulat eronat si ca probabil la 2-0 pt voi altfel se juca meciul, dar azi am fost cu o clasa peste echipa voastra. Cu 3 ocazii nu puteti avea pretentii. Sunteti o echipa de pluton bunicica dar fara pretentii prea mari. Eu va doresc multa bafta incontinuare si lasati-l pe Olaroiu sa isi faca treaba. La anul veti conta si voi dupa ce va inchega mercenarii, dar pana atunci mai e de lucru.
Cat despre noi, daca jucam cum am facut-o in ultimile 2 etape.... garantat nu vom pica.
Allah!

Carlos Gambino
2nd October 2005, 00:13
Tot prin hartoagele tale ar trebui sa gasesti si faptul ca meciul care v-a pecetluit soarta in 1996-1997 a fost un meci Poli - Jiul 0-1 cu Movila marcator...
Nu-i nevoie sa ma uit in hartoage ca sa gasesc acest meci, pt ca l-am vazut de la fata locului. Meciul cu voi s-a jucat in etapa 23-a, deci sintagma "v-a pecetluit soarta" e cam fortata. Mai erau de jucat 11 etape dupa meciul cu voi si chiar daca eram pe ultimul loc tot mai aveam sanse sa ne salvam de la retrogradare. Daca e sa ma iau dupa logica ta, ar trebui sa tin seama de primul meci pierdut din acel retur, 0-4 la Bistrita in etapa 20-a, si sa-l consider "meciul care ne-a pecetluit soarta"...:rolleyes:

Cra10veanu
2nd October 2005, 02:49
Ardealu e in decadere se pare ;)

metallic_rain
2nd October 2005, 09:03
Craiovene de la ce te luasi ma? Mai bine ne spui de amicalul de ieri care l-ati jucat la Motru, nu de alta dar subiectul ala il stapanesti mult mai bine! :))

bancar100%
2nd October 2005, 10:22
Vai, timisorenilor, ce se intimpla la voi?!! Vi s-a terminat combustibilul??? Puteti sa trageti o concluzie simpla:"banii nu aduc fericirea" (si nici victoriile).Degeaba ne-ati luat jucatorii......trebuie sa pui si suflet. FORZA NATIONAL!!!!!!!!!!!!!!!

be@
2nd October 2005, 11:44
Vai vai vai, sunteti singurii care nu au batut Jiul la Petrosani. :happy

Pana si Gloria a castigat cu 0-2 in prima etapa. :drak: :D

Carlos Gambino
2nd October 2005, 12:28
Vai vai vai, sunteti singurii care nu au batut Jiul la Petrosani. :happy


Grija ta...:drak:

metallic_rain
2nd October 2005, 12:34
BE, eu traiec in acelasi orash ca tine, si am curaj sa pun pariu cu tine ca va luam 4 puncte din 6 posibile. Am vazut cum iti joaca favoritii, si nu sunt deloc cine ai vrea tu sa fie. Cat despre Jiul ai un pic rabdare ca isi revine. Timisoara nu trebuie plansa ca nu a reusit sa bata acesti amarati. Puteau foarte bine sa bata, dar dupa cum s-a jucat nu trebuia sa mire pe nimeni daca batea si Jiul. De acum incolo, putine trupe vor mai lua puncte de la noi. Putine echipe vor mai lua puncte de aici.

be@
2nd October 2005, 12:40
Vrei sa spui ca Poli joaca rau?Mai vedem noi daca luati 4 din 6....Stai linistit , ca n-am vrut sa-ti jignesc echipa,dar tre' sa rad si eu putin de banateni... :D

leku
2nd October 2005, 12:57
Vai vai vai, sunteti singurii care nu au batut Jiul la Petrosani. :happy

Pana si Gloria a castigat cu 0-2 in prima etapa. :drak: :D


Da, dar am batut pe Iasi! Cu 3-0!

metallic_rain
2nd October 2005, 14:01
Nu mai conteaza. Meciul e terminat si totul e istorie. Anul asta se vor inchega cei de la Timisoara, si daca Olaroiu va fi lasat in pace va forma o EuroPoli. Totul se face cu rabdare. Dar inca nu a sosit momentul lor. Deocamdata e tot afacere intre cele 3 bucurestene, provincia necontand. Multa bafta la Poli Timisoara incontinuare, si luati-va palmaresul de la macaronarul ala kior sa nu mai aiba nimeni nimic de reprosat la adresa voastra.

Billy Danze
2nd October 2005, 15:09
Olaroiule... pleaca dracului odata...de cand ai facut rusinea de la cluj trebuia sa te cari ...

0-0 acasa apoi cu sportul ?

sportul ? o echipa care in saptamana anterioara pierde acasa in fata unei echipe cu 5 accidentati si fara antrenor ?


da-i drumul de la poli

Bega
2nd October 2005, 18:41
Stiu ca jocul nu ne indreptateste sa cerem mai mult. Dar asta nu inseamna ca greselile de arbitraj trebuie uitate doar pentru ca Poli a dezamagit ca joc. Ce, Steaua a jucat nemaipomenit la Iasi? Nu, dar rezultatul conteaza pina la urma. Si daca Poli cistiga cu Sportul cu acel penalty neacordat, la Jiul cu golul lui Coman anulat, aveam 14 puncte, adica pe locul 5. Si, va asigur, alta era atmosfera acuma. Si la Steaua sau Dinamo ar fi naspa daca ar pierde patru puncte din cauza arbitrajelor. Si aia nu s-ar mai uita la cum joaca echipa, ci ar urla la arbitraje pe toate posturile.

rhadoo
2nd October 2005, 23:41
Stiu ca jocul nu ne indreptateste sa cerem mai mult. Dar asta nu inseamna ca greselile de arbitraj trebuie uitate doar pentru ca Poli a dezamagit ca joc. Ce, Steaua a jucat nemaipomenit la Iasi? Nu, dar rezultatul conteaza pina la urma. Si daca Poli cistiga cu Sportul cu acel penalty neacordat, la Jiul cu golul lui Coman anulat, aveam 14 puncte, adica pe locul 5. Si, va asigur, alta era atmosfera acuma. Si la Steaua sau Dinamo ar fi naspa daca ar pierde patru puncte din cauza arbitrajelor. Si aia nu s-ar mai uita la cum joaca echipa, ci ar urla la arbitraje pe toate posturile.


voi ar trebui sa ii pupati ghetele la porcu ala de tudor.daca tie ti se pare ca ati fost dezavantajati la petrosani ,insemna ca nu ai vazut meciul.repriza a 2 a sa arbitrat clar in favoarea lui poli si mi se pare rusinos ceea ce sa intamplat in teren.arbitraj din asta nu am mai vazut de pe vremea lu porumboiu si alu salomir senior, care faceau orice ca sa castige cine trebuie.
RUSINE!! SA VA FIE CU ARBITRII VOSTRII CU TOT!
pacat de timisoara ca incearca sa castige cu arbitrii si ne mai acuzati pe noi de blaturi? sa va fie rusine.daca asta e fotbalul de calitate de care vb voi pe forum apai nu mai are rost sa vb.pacat pt fenomenul asta care ar trebui sa fie FOTBALUL.UN STADION INTREG A STRIGAT HOTII ,HOTII!
ALO timisorenii care ati venit la petrosani ce spuneti?ar trebui sa va vedeti de treaba pt ca ati devenit o a 2 a victoria bucuresti sau scornicesti.RUSINE SA VA FIE!aveam respect pt echipa asta dar dupa meciul asta imi pare rau ca facem parte din banat impreuna cu voi

leku
3rd October 2005, 00:12
rusine ortacilor care, in obtuzitatea sinapselor proprii, nu au gasit ceva mai bun de facut decat sa strige "M.... Timisoara!"! sa va fie rusine mai retarzilor!!! suduitzi un oras care va scoleste progeniturile alea, va ofera un reper de viata pe care, nevestele voastre cu ochii invinetiti ar vrea s-o duca si, in plus, va mai si sponsorizeaza facturile la intretinere si birt pe timpul iernii cand timisorenii vin la schi la voi!!! rusine mah!

legat de provincia Valea Jiului, pt. a sfarsi confuzia celor care o includ ba la Banat, ba la Oltenia, geografic face parte din Ardeal!!! social, economic, politic, este cea mai pura bucata de Romanie de oras!!!

rhadoo
3rd October 2005, 00:24
rusine ortacilor care, in obtuzitatea sinapselor proprii, nu au gasit ceva mai bun de facut decat sa strige "M.... Timisoara!"! sa va fie rusine mai retarzilor!!! suduitzi un oras care va scoleste progeniturile alea, va ofera un reper de viata pe care, nevestele voastre cu ochii invinetiti ar vrea s-o duca si, in plus, va mai si sponsorizeaza facturile la intretinere si birt pe timpul iernii cand timisorenii vin la schi la voi!!! rusine mah!

legat de provincia Valea Jiului, pt. a sfarsi confuzia celor care o includ ba la Banat, ba la Oltenia, geografic face parte din Ardeal!!! social, economic, politic, este cea mai pura bucata de Romanie de oras!!!


Pacat e rusinos ca sa strigat asta.dar si la ce a facut arbitru a dus la ceea ce sa strigat ,eu nu sunt unul din cei care au strigat dar de la a spune ca noi suntem retarzi,te rog frumos oameni aia lucreaza in fundul pamantului ca sa va incalziti voi cururile iarna shi sa aveti curent electric in casa shi voi asa vb .RUSINE !
in ce priveste venitul vostru la schi ce sa spun sunteti niste paltonari care nu aveti habar ce inseamna ala schi shi veniti sa va d ati in baloane.
de invatat sa stiti ca shi noi avem UNIVERSITATE shi sunt si din timisoara care vin la noi sa invete.
deci am apartinut de ardeal de cand lumea ca acum am fost inclusi in banat nu am vrut noi,ci defapt voi care vroiati carbunele nostru si muntii unde incercati si voi sa schiati

metallic_rain
3rd October 2005, 11:03
Ok. noi am fost magari ca am strigat la adresa timisoarei ce am strigat. Dar nemernicii aceia care sunt in galerie si zic ei ca sustin Timisoara, ce au avut la pauza cu cei 2 spectatori care erau imbracati in tricourile lui Dinamo si Steaua? Cel cu steaua a scapat ieftin cu vreo cativa pumni in cap, dar celui cu tricoul de la Dinamo i-ati rupt mana porcilor din galerie! Noroc cu jandarmii ca erau pe faza si v-au dat cateva bastoane si amenzi usturatoare care le meritati din plin. Pe asta nu o stiai nu-i asa Lekule?
Nu odata am auzit la teveu scandari golanesti facute de stadionul din timisoara la adresa altor echipe, sau la stirile de la ora 17 de pe pro tv cu domnisoara aia draguta pe numele ei Laura Calaceanu, care prezinta violuri, crime, droguri, etc... Deci sunteti in Romania si voi!
Cand galeria noastra va face macar un sfert din scandalurile pe care le face CVUCS atunci vei fi indreptatit sa ne faci retarzi. Pana una alta ocupa-te de mucosii din galeria ta care se cred mari ultrasi dar defapt sunt niste golani needucati care ar trebui scoliti la scolile inalte din timisoara, pe unde am trecut noi si ne-am cizelat.Nu aveti nici un merit ca v-ai nascut intr-un oras universitar, si nu e vina noastra ca noi suntem marginalizati si repudiati de catre societatea romaneasca!
Allah!
PS. Sper ca operatorii sa nu imi taie acest mesaj, acordandu-mi astfel dreptul la replica la acel prim mesaj a lui Leku, care ne face retarzi fara sa ne cunoasca. Multumesc!

dani-c
3rd October 2005, 12:56
am vazut ca se vb despre in ce zona se alfa unele orase si cu ce se ocupa lumea in ele ( nu cred ca trebuia deschis subiectu asta ) ce conteaza ca uni lucreaza undeva si altii altundeva ? si chestia cu supoteriiiii injuraturi si restu , pe stadion tot timpu vor fiiii injuraturi , jigniri , batai , etc in ORICE ORAS (si eu sunt din tm) . cat despre albitru nu stiu ce sa zic , si nu cred ca pot eu sa judec albitru , si albitriiiii ajuta pe o echipa sau alta , poate o fiii ajutat pe poli in meciu asta in altu ne dezavantajeaza , asta e fotbalul . si nu din cauza albitrului sa terminat = sau nu a bataut jiul sau poli daca eram asa buni trebea sa castigam oricum. in rest numa bine si nu cred ca trebe sa va scoateti ochiiii pt un meci .

Leviss
4th October 2005, 02:54
am vazut ca se vb despre in ce zona se alfa unele orase si cu ce se ocupa lumea in ele ( nu cred ca trebuia deschis subiectu asta ) ce conteaza ca uni lucreaza undeva si altii altundeva ? si chestia cu supoteriiiii injuraturi si restu , pe stadion tot timpu vor fiiii injuraturi , jigniri , batai , etc in ORICE ORAS (si eu sunt din tm) . cat despre albitru nu stiu ce sa zic , si nu cred ca pot eu sa judec albitru , si albitriiiii ajuta pe o echipa sau alta , poate o fiii ajutat pe poli in meciu asta in altu ne dezavantajeaza , asta e fotbalul . si nu din cauza albitrului sa terminat = sau nu a bataut jiul sau poli daca eram asa buni trebea sa castigam oricum. in rest numa bine si nu cred ca trebe sa va scoateti ochiiii pt un meci .

Corect , ai dreptate .Dar mai trebuie spus ceva , recunosc ca au fost injurati jucatorii lui Poli pe timpul desfasurarii meciului ,asta fiind si din cauza unor decizii ale arbitrilor ,dar nimeni nu spune ca dupa fluierul final, la iesirea de pe teren aceiasi jucatori ai lui Poli au fost aplaudati de aproape tot stadionul, cel putin spectatorii din tribuna unde am stat eu i-au aplaudat.Oricum nu inteleg aceasta ura pornita dintr-o data impotriva noastra doar pentru motivul ca s-a scandat de vreo 2-3 ori pe parcursul meciului m..e Tmisoara.

Leviss
4th October 2005, 03:22
Si inca ceva , daca suntem asa de rai cum se face ca si inainte si dupa meci au fost grupuri de 3-4 timisoreni care se plimbau prin oras sau stateau la terase si nu a avut nimeni nimic cu ei ?!?
Eu cred ca toate aceste declaratii rautacioase a anumitor "suporteri" ai lui Poli au mai putina legatura cu faptul ca au fost injurati pe stadion ,ci de fapt vorbeste frustrarea din ei ca nu au fost in stare sa invinga o echipa de "desculti"...

anton_m
5th October 2005, 23:08
haide poli!

Benny
6th October 2005, 18:09
Ok. noi am fost magari ca am strigat la adresa timisoarei ce am strigat. Dar nemernicii aceia care sunt in galerie si zic ei ca sustin Timisoara, ce au avut la pauza cu cei 2 spectatori care erau imbracati in tricourile lui Dinamo si Steaua? Cel cu steaua a scapat ieftin cu vreo cativa pumni in cap, dar celui cu tricoul de la Dinamo i-ati rupt mana porcilor din galerie!
Nu stiu cum e la Petrosani, dar la Timisoara nu ajunge nici unul in tricoul lui Poli, Dinamo, Steaua sau altii atat de aproape de galeria echipei vizitatoare. pentru simplul motiv ca ar trebui sau treaca de cordonul de jandarmi. La voi cum e? Sector comun pentru suporterii echipei gazda si oaspe? (nu ca n-ar fi frumos, dar nebunii astia se bat). Sau cum au ajuns aia 2 prin preajma galeriei? S-or fi ratacit? Nu si-au dat seama de pericol? Inconstienti? Nu zic ca meritau bataie, doar fiindca purtau alte tricouri.

Dar in ultima vreme a fost multa tevatura in presa pe seama rivalitatii Bucuresti-Timisoara. Cam cu ce motiv crezi ca s-au imbracat baietii in tricourile lui Dinamo si Steaua la un meci in care nu juca nici una din doua? Eu cred ca erau montati sa le-o arate timisorenilor. Este?

Cred ca ar trebui sa mai butonati la sonor, baieti.

metallic_rain
6th October 2005, 22:55
Erau 2 pustani de 17-18 ani.... daca tu numesti asta momeala las-o jos ca macane. Erau singurei, iar derbedeii vostrii erau iesiti sa isi faca nevoile. Iar eu pe un stadion ma imbrac cum vreau pt ca e o tzara libera. In Banat e altfel?