PDA

View Full Version : Etapa 8: CFR Cluj - Pandurii



andreiush
25th September 2005, 23:18
Sambata, 1 octombrie 2005: CFR ECOMAX Cluj - Pandurii Tg Jiu, ora 15:00
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

t.b.
25th September 2005, 23:26
Pandurii sunt pe val :D
Tre` sa traga tare pentru a evita retrogradarea, iar pt aialalti s-o cam gatat cu zilele bune. In plus aia din deal au demonstrat ca nu se simt prea bine impotriva oltenilor.

stefanm14
25th September 2005, 23:41
tb..intelegem dusmania dintre doua echipe ...

ai exprimat-o o data , de doua ori , de trei ori , hai de zece ori...dar las-o dracu de treaba...pe fiecare thread legat de CFR Cluj trebuie sa faci niste afirmatii subiective ?????????? joaca locul 3 acasa cu penultimul loc si tu iti permiti sa spui ca penultimu loc este favorita .. :rolleyes: ...fii obiectiv sau mai bine nu mai comenta... :ok:, si vezi-ti de echipa ta...

ON TOPIC ..bate cfru ..

esku
25th September 2005, 23:44
3-0 pt CFR-isti :D

rhadoo
25th September 2005, 23:47
BATE CFR FARA PROBLEME.
insa shi pandurii o sa isi vanda scump pielea.

t.b.
25th September 2005, 23:49
tb..intelegem dusmania dintre doua echipe ...

ai exprimat-o o data , de doua ori , de trei ori , hai de zece ori...dar las-o dracu de treaba...pe fiecare thread legat de CFR Cluj trebuie sa faci niste afirmatii subiective ?????????? joaca locul 3 acasa cu penultimul loc si tu iti permiti sa spui ca penultimu loc este favorita .. :rolleyes: ...fii obiectiv sau mai bine nu mai comenta... :ok:, si vezi-ti de echipa ta...



Care-i problema? Eu mi-am zis parerea, am zis si motivele pentru care cred ca Pandurii o sa castige
Las` ca vedeti voi cum fac Pandurii ravagii in gruia :D

GeKuRA
25th September 2005, 23:58
:happy
ravagii ... speri... tu...
bate CFR la scor.

esku
26th September 2005, 00:09
hai mah sa fim seriosi......nu au nici o sansa pandurii sa ia puncte din gruia....CLAR! :ok:

codrind
26th September 2005, 00:23
Meci de 1 solist! :ok:
CFR-ul nu poate opri la trecerea peste calea ferată numită Pandurii! :evil:
Şi īn plus trebuie pusă presiune acolo īn faţă!, că de nu iar rămān cele două reminiscenţe comuniste să se lupte īntre ele!

cipri_cj
26th September 2005, 00:30
MAH T.b. deja intreci orice masura cu comentariile tale...vezitzi de echipa ta shi de treadurile tale....shi fii mai realist daca tot esti pasionat de fotbal :rosu:

be@
26th September 2005, 00:40
2-0 . Am zis ! :ok:

stefanm14
26th September 2005, 08:46
3-0 pt cfr....

Anca,Oncica&CO.
26th September 2005, 12:51
Meci greu cu Pandurii! Dupa victoria de acasa cu Gloria, Pandurii va veni la Cluj sa ia 1 punct si se vor masa in aparare ,mizand pe contraatacuri.Sint convins ca Dorinel Munteanu va lua masurile necesare de contracarare si CFR Cluj va cistiga cu 2-0 sau 3-0. Hai CFR Cluj!!!!

Dark Horror
26th September 2005, 13:53
Trebuie sa batem pe Pandurii shi sa jucam cu locul doi pe masa in etapa viitoare.Va fi un meci greu,dar putem sa castigam.

Forza CFR!

Ultras
26th September 2005, 14:50
Meci nul cu tenta de surpriza...

iaro
27th September 2005, 04:03
CFR-ul nu are voie sa piarda, dar surprize a mai avut. Si cum Pandurii pare ca dau "semne de viata" nu e exclusa o remiza. Merg totusi pe 1 solist (Dorinel are experienta necesara sa stie ca pot ramane pe val).

old lord
27th September 2005, 10:56
3-0

Vi3rme_X
27th September 2005, 13:14
Bate CRF fara probleme...probabil un 3-1...

RstInPc
27th September 2005, 13:39
CFR-ul ar trebui sa bata. Nu de alta, dar urmeaza sa intalneasca pe Dinamo in Bucuresti unde...s-ar putea sa... :rolleyes: daca se pastreaza regula din ultimele trei meciuri din groapa. :evil:

mircione
27th September 2005, 16:25
Sper sa castige CFR ul. Meciul va fi greu in sensul ca Pandurii se vor apara, mai ales ca au moralul ridicat insa totusi diferenta de valoarea ar trebui sa isi spuna cuvantul

Sambata o sa fiu prezent la meci sa vad ce se intampla.

Cra10veanu
27th September 2005, 19:21
3-0 pt cfr....
asa au zis ca vor si CFR`isti ca vor calca o echipa de divizia B(ma refer la meciul din Cupa cu Univ.Craiova) cu 3-0, asa ca te rog sa lasi subiectivismul "u"istului ca totul in fotbal se bazeaza pe asta dupa cum vezi fiecare fan spera in echipa sa. Si cum nu credeau ca se vor impiedica de-o echipa de divizia B, poate sa piarda si cu astia. Statistic vorbind CFR bate, sint locul 3 si aia penultimul. Dar in fotbal se intampla surprize sinteti toti de-acord :)

roxana_cj
27th September 2005, 21:28
Meci de 1 solist!
Bate CFR!
@tb Vorbe-n vant!
Si o dedicatie: LA REVEDERE!
HAI CFR! :)

TZEFERU
27th September 2005, 22:09
Adevarul e ca nui' loc de "mistake" in acest meci. Nui' voie sa nu luam tri' puncte. Dupa meciul cu Pandurii cam intram in "hora" cu echipele de top. Echipa are nevoie de pregatie in liniste, odihna si refacere si nu puncte pierdute cu Pandurii, dar e nevoie de concentrarea din meciul cu Poli e clar.

La capitolul dedicatie pt tb: ADIO! :D

HAI CFR!!!

De dragul lui TB: nui'. E Ok asa? asa im place mie.

t.b.
27th September 2005, 22:12
Adevarul e ca nui loc de "mistake" in acest meci

Se pare ca de mistakes de ortografie ii loc, de ce nar fi loc de orice...

Va vad eu fetele posomorate dupa ce o luati de la oltenasi (din nou :evil: )

Virus
28th September 2005, 12:53
Nu puneti voi la socoteala meciul din cupa, unde jucatorii nostri nu au avut absolut nici o prima de joc, si au fost ceva rezerve. A fost un meci aiurea in care Craiova a aratat ca nu e de B. Dar de Pandurii... hai sa nu povestim, ca nu are sens.
Castiga CFR!

mircione
29th September 2005, 11:33
mi se pare o prostie ca la fiecare thread sa vad pe un anume individ care tot posteaza de pomana ploii impotriva CFR ului, doar pe motiv ca tine cu U.

sincer mie mi se par tampenii rivalitatile astea, din partea mea sa castige si CFR si U Cluj si ar fi totul excelent. ca doar in primul rand suntem clujeni.

dede
29th September 2005, 14:46
ai dreptate...vreau ca la anu sa fie si cfr si u in A (sa speram ca promoveaza u cluj)
in legatura cu meciu...bate cfr

Dark Horror
29th September 2005, 19:38
Am fost azi la antrenament shi am vazut ca baietzii is foarte montatzi.Shi ii shi buna dispozitzie.Trebuie sa batem.

Forza CFR!

roxana_cj
29th September 2005, 20:24
Poimaine mergem la meci! /hello
HAI CFR!

vlad1607
30th September 2005, 17:06
cred ca o sa castige gazdele...dc da sper sa o faca macar cu 3-0 !

Paul
30th September 2005, 17:40
mi se pare o prostie ca la fiecare thread sa vad pe un anume individ care tot posteaza de pomana ploii impotriva CFR ului, doar pe motiv ca tine cu U.



Asa este.
acest individ e anti- CFR , si mai avem pe unu Zapada , care de cate ori sunt meciuri din Cupele Europene vine si ne spune ca x, y, z nu se califica ...

Fenomentul se numeste frustrare - maxima ...

Dark Horror
30th September 2005, 19:44
Shtim ca la cealalta echipa sunt numai frustratzi.Asta e,nu suporta ca CFR este mult peste echipa lor.Daca atata pot...

ADelPiero
30th September 2005, 23:04
Bate CFR lejeeeeeeeeeer :) ... 4-1 scor final :D
> Tilinca 2x + Anca 2x !

Dark Horror
1st October 2005, 01:05
Doamne ajuta sa fie asha.Shi inca unul Surdu.Shi sa nu luam gol

Angelina Jolie
1st October 2005, 05:48
BATEM! Fara discutie.

codrind
1st October 2005, 16:29
Bate CFR lejeeeeeeeeeer :) ... 4-1 scor final :D


MIN. 72 CFR Cluj - Pandurii 0-2 :o: :o: :o:

t.b.
1st October 2005, 16:55
Pandurii sunt pe val :D
Tre` sa traga tare pentru a evita retrogradarea, iar pt aialalti s-o cam gatat cu zilele bune. In plus aia din deal au demonstrat ca nu se simt prea bine impotriva oltenilor.


Las` ca vedeti voi cum fac Pandurii ravagii in gruia

V-am zis io :D
Ioi ce jale-i acuma prin gruia :) Si cand te gandesti ca vine meciul cu Dinamo :D, gata cu zilele bune, tare-as vrea sa vad daca "galeria" aia barosana :happy isi mai incurajeaza echipa la scorul asta, n-as crede aia sigur is in birtul ala a lu` Mircea... :evil:

Paul
1st October 2005, 17:36
bah , da azi la Becleam liniste ... ei erau 40 km de la Cluj la Beclean ... cred ca au fost 15 oameni ... d`ai vostri...

t.b.
1st October 2005, 17:45
Du-te nu ma innebuni, ai fost tu sa vezi? Am fost peste 200, eu din pacate nu am putut sa merg da` m-am informat, asa ca nu vorbi fara sa ai habar, stai linistit ca o sa avem si poze sa te convingi. Auzi la el baliverne, daca la Timisoara am fost peste 100 iti dai seama ca si la Beclean (1 ora jumate de mers cu trenul) am mers...

Paul
1st October 2005, 17:46
lol , unde au fost mah 200 ... un tovaras de-al meu fura la meci ... 30 cu tot cu jucatorii vostrii de rezerva :P

Balaci
1st October 2005, 17:46
Ole ole,haide CFR:D :D :D Ce au facut baietii,au luat-o de la olteni iara?
Pentru cei care spuneau ca oltenii sunt o specie pe cale de disparitie am un singur mesaj::degete: :degete: :degete:
La anu,Oltenia va avea 3 echipe in A!

t.b.
1st October 2005, 17:55
lol , unde au fost mah 200 ... un tovaras de-al meu fura la meci ... 30 cu tot cu jucatorii vostrii de rezerva :P

Poate tre` sa faca o vizita la oftalmolog, iti zic eu nu am fost la meci, dar la Satu-Mare am fost vreo 200 si la Zalau vreo 300, la astea gasesti si poze pe Suporter poti sa te convingi, apai iti dai seama ca Becleanul ala ii la o aruncatura de bat... las ca tre` sa apara pozele si vedem noi ;)

Paul
1st October 2005, 18:16
mah daca la Steaua - Villareal au fost 30.000 de oameni , nu inseamna ca la Steaua - FC Vaslui vor fi tot 30.000 de oameni ...

Ce legatura are meciu de la Beclean cu cel de la Satu Mare ?

t.b.
1st October 2005, 18:31
Se vede ca esti suporter de televizor, pai ma tu crezi ca este vreo diferenta pentru noi intre un meci cu Armatura Zalau si unul cu gloria II, ba mai mult intre noi si gloriosii exista o rivalitate, drept dovada, la echipa a 2-a au jucat cativa jucatori din prima echipa, nu ne-a uitat tata jean.
Iti zic eu ca pentru astia care mergem in deplasari nu conteaza echipa cu care jucam, noi mergem pentru "U" nu ca sa vedem echipa cu care jucam ai priceput acuma?

Cineva care-i capabil sa mute posturile astea la Suporter, acolo in sezonul 2005-2006, ca-i total off-topic :mda: sau daca nu sa le stearga pur si simplu...

ce_bine_e
1st October 2005, 18:47
mare, mare surpriza

superchumbo
1st October 2005, 19:34
Pentru cei care spuneau ca oltenii sunt o specie pe cale de disparitie am un singur mesaj::degete: :degete: :degete:
La anu,Oltenia va avea 3 echipe in A!


"Oltenia is not Romania"? Calmeaza-te baietas. Sau va credeti in Tara Bascilor ? :no: :rosu: :ciocan:



@ce_bine_e

Info : al doilea oras dupa Bucuresti e Constanta

Nexus
1st October 2005, 19:34
tb..intelegem dusmania dintre doua echipe ...

ai exprimat-o o data , de doua ori , de trei ori , hai de zece ori...dar las-o dracu de treaba...pe fiecare thread legat de CFR Cluj trebuie sa faci niste afirmatii subiective ?????????? joaca locul 3 acasa cu penultimul loc si tu iti permiti sa spui ca penultimu loc este favorita .. :rolleyes: ...fii obiectiv sau mai bine nu mai comenta... :ok:, si vezi-ti de echipa ta...

ON TOPIC ..bate cfru ..


Na ca de data asta o nimeri StUdentu :D

Nexus
1st October 2005, 19:37
Asa este.
acest individ e anti- CFR , si mai avem pe unu Zapada , care de cate ori sunt meciuri din Cupele Europene vine si ne spune ca x, y, z nu se califica ...

Fenomentul se numeste frustrare - maxima ...

Mai este si o individa pe undeva ...:D

PerVersion
1st October 2005, 19:38
Infrangere rusinoasa.. iar au intrat baietii cu aere de vedete, probabil au crezut ca e de ajuns sa intre pe teren pt a castiga.
Felicitari Pandurilor pt ca din 2 faze de poarta au dat 2 goluri, la 0-2 au mai avut 2 sau 3 suturi pe poarta, dar atunci jucam deja cu 4 varfuri si 2 mijlocasi ofensivi iar in aparare mai erau doar fundasii centrali.
Jocul a curs intr-un singur sens, am avut ocazii cat pt 4 meciuri, dar le-am ratat toate cu multa seninatate, iar suturile bune le-a scos portarul, care mi s-a parut a fi cel mai bun jucator de pe teren, a facut un meci mare.
De reprosat ar fi golul nostru anulat la 0-1 pe motiv de offsaid, insa astept sa vad niste reluari la tv, si desigur nenumaratele trageri de timp. Au avut 8 cartonase galbene, dintre care doar 1 sau 2 pt faulturi, va dati si voi seama cum se tavaleau pe jos la fiecare duel mai barbatesc :)
Oricum, am pierdut pe mana noastra, la cate ocazii am avut nici nu mai conteaza golul anulat, sper sa se trezeasca atacantii nostrii si sa joace fotbal!

Nexus
1st October 2005, 19:41
Ole ole,haide CFR:D :D :D Ce au facut baietii,au luat-o de la olteni iara?
Pentru cei care spuneau ca oltenii sunt o specie pe cale de disparitie am un singur mesaj::degete: :degete: :degete:
La anu,Oltenia va avea 3 echipe in A!

Cit timp sunteti in B ar fi frumos sa nu va bagati in discutiile celor mari.

Pandurii si Jiul ramin in A numai daca o sa inghete iadul. Sau daca o sa inghete Iasul ceea ce nu m-ar supara absolut deloc chiar daca am trait in orasul acela timp de 14 ani.

ADelPiero
1st October 2005, 19:54
hizo asta... face minuni ... :shock: ... no comment ... si cu Disney :D

roxana_cj
1st October 2005, 20:00
Huo! Jos arbitrii!
Mie nu mi s-a parut ca baietii au intrat in teren cu aere de vedete. De unde am stat eu s-a vazut ca arbitrii au facut jocurile! Si chiar foarte bine!
Cel putin la primul nostru gol nu a fost offside! Al doilea nu l-am vazut bine si nu ma pronunt!
Oricum a fost un arbitraj absolut PENIBIL! Fair play-ul de care ar trebui sa dea dobada arbitrii a disparut!

ce_bine_e
1st October 2005, 21:05
@ce_bine_e

Info : al doilea oras dupa Bucuresti e Constanta

ca nr de locuitori e Iasul
fieacare cu geografia lui..nu am chef sa intru in polemica;)

DanielAndrei
1st October 2005, 21:06
"Oltenia is not Romania"? Calmeaza-te baietas. Sau va credeti in Tara Bascilor ? :no: :rosu: :ciocan:



@ce_bine_e

Info : al doilea oras dupa Bucuresti e Constantada si giurgiu e cel mai mare port din lume :rolleyes:

t.b.
1st October 2005, 21:48
Huo! Jos arbitrii!
Mie nu mi s-a parut ca baietii au intrat in teren cu aere de vedete. De unde am stat eu s-a vazut ca arbitrii au facut jocurile! Si chiar foarte bine!
Cel putin la primul nostru gol nu a fost offside! Al doilea nu l-am vazut bine si nu ma pronunt!
Oricum a fost un arbitraj absolut PENIBIL! Fair play-ul de care ar trebui sa dea dobada arbitrii a disparut!


Hai ma, am vazut si eu faze din meci, sa nu-mi ziceti ca n-a fost offside la "golul" ala a lui tilinca... in rest nu pot sa zic se poate sa fi fost erori da` la faza aia a fost corect arbitrajul (fara misto de data asta :) ), nici la TV nu a zis nimic de vreo greseala majora de arbitraj...

cfr_ista2000
1st October 2005, 22:01
Arbitrajul din romania nu se va schimba niciodata....!!! HUO HUO.....Un arbitru ca augustus constantin si ca alexandru deaconu ar trebui sa arbitreze derbyuri din alea intre LICHETENSTEIN-LUXEMBURG .....MALTA-CIPRU.....SAN MARINO-ANDORA....inca si meciurile astea is prea grele......NEO FURAT PE FATA ARBITRUL.....1.neo anulat golul perfect valabil(t.b dusmania asta ne omoara)2.o avut multe alte greseli de arbitraj.....multe lovituri libere in favoarea lor...etc....dar intr-adevar nu trebuie sa dam vina numai pe arbitri care siau batut joc de noi....si baietii au o parte de vina.....au avut aere de vedete si in primul rand AU FOST PREA SIGURI PE EI CA VOR CASTIGA ACEST MECI....(dar se pare ca nu a fost asa....)pacat.....DAR SA STITI CA YO NUS SUPARATA DELOC.....SUNT 100% SIGURA CA O SA VENIM CU CELE 3 PUNCTE DIN Stefan cel mare....HAI CFR.....HAI CFR....HAI CFR

Ultras
1st October 2005, 22:05
Asta a fost primul semn. Mai devreme decat ma asteptam. Caderea va veni dupa etapa a X-a sau a XI-a. Oricum, returul va fi fi mai aproape de adevar. Referitor la meci, Hizo le-a citit jocul (parca ar fi si greu), au avut bulan si au marcat cand au avut ocazia. Cine vrea sa invinga cfr-ul sa inchirieze caseta! :drak:

NY_giants05
1st October 2005, 22:05
Bhai ce fac CFR-isti astia mha ?...Unde mai e echipa aia care trecea de St. Ettienne ? ...S-au cam dus clujenii...
Nu mi-a venit sa cred cand am vazut ca Pandurii au batut cu 2-1 . shi yo ziceam k pandurii nu fac mai mult de 10 puncte in tur !
La fel shi in cupa romaniei cand au pierdut de la Universitatea..cum naiba n-au putut trece de olteni !?!?!.. CFR trebuia sa bata la cel putin 2 goluri...

huskers
1st October 2005, 22:15
a pierdut si CFR-ul odata, hop si hienele care au jucat fotbal pe hartie la orele de matematica, citesc gazeta sporturilor luni si acum sunt fie antrenori, fie analisti. Nu zic sa nu va exprimati parerea dar atat nimic mai mult ca asa a voi sunt multi si stiti voi bine cum spun miticii: "e multi da prosti ". Asa ca baieti inapoi la mizeriasi ignoranta voastra in sud si spor la spart asfaltul luni la prima ora.

The Surveyor
1st October 2005, 22:21
Ce drac ati facut mai chefereilor? Va iau toti oltenii la rand. Noroc ca nu trebuie sa jucati si cu Motru. Poate la anu, cine stie, cu noul sistem competitional...

Bine ca a batut U la Beclean, ca s-aveti si voi cu ce va consola.

Ura si la gara!

NY_giants05
1st October 2005, 22:24
Bey huskers..yo n-am nimic cu CFR..dar ma asteptam la ceva mai mult in acest sezon din partea lor..shi o infrangerea in fatza pandurilor pe teren propriu e un lucru grav...

t.b.
1st October 2005, 22:50
Ce drac ati facut mai chefereilor? Va iau toti oltenii la rand. Noroc ca nu trebuie sa jucati si cu Motru. Poate la anu, cine stie, cu noul sistem competitional...

Bine ca a batut U la Beclean, ca s-aveti si voi cu ce va consola.

Ura si la gara!

Stai linistit ca "U"-istii is in culmea fericirii :D in schimb aialalti is cam posomorati :evil:
eventual daca pierdeam noi erau consolati ceferistii, asa in gruia se varsa lacrimi iar in parc "U"rsus :bere:


Referitor la faza aia de la "gol", lasand la o parte rivalitatea va zic ca a fost offside, cand anca paseaza tilinca ii un pas in fata la fundasi, serios acuma, sa-si zica parerea si un neutru daca pe mine nu ma credeti...
din tribune vezi altfel, mai ales daca esti implicat emotional, ia uitati-va inca o data la reluare sa vedeti cum a fost treaba

PerVersion
1st October 2005, 23:10
N-am vazut nici o reluare, dar daca zici ca a fost, te cred :)
Oricum, am mai zis ca golul ala anulat e mai mult sau mai putin lipsit de importanta. Si inainte si dupa ce ni s-a anulat golul am avut destule ocazii de a inscrie, adevarul e ca azi atacantii au ratat cat in toate etapele de pana acum.

regelesolomon
2nd October 2005, 00:11
Pentru a treia oara oltenii au dovedit ca sint "nasii" nostri:
CFR - Jiul 0 - 0
Stiinta Craiova - CFR = 1 - 0
CFR - Pandurii = 1 - 2
Este pacat ca am pierdut un meci, dar sper ca acest dus rece o sa-i mobilizeze pe baieti pentru etapele urmatoare. Si nu sint de acord cu epitetul "rusinos" pentru infringere... si Steaua a pierdut sezonul precedent prima partida cu Poli Iasi (ultima clasata) tot pe teren propriu!
Sa felicitam echipa Pandurii, pentru ca si-au dorit foarte mult victoria si pina la urma au obtinut-o. Iar noi sa depasim cit mai iute perioada de declin prin care trecem (victoria de la Galati a fost una norocoasa, de ce sa nu recunoastem cinstiti)!
Hai CFR, capul sus, viata merge inainte...

The Surveyor
2nd October 2005, 00:35
Pentru a treia oara oltenii au dovedit ca sint "nasii" nostri:
CFR - Jiul 0 - 0
Stiinta Craiova - CFR = 1 - 0
CFR - Pandurii = 1 - 2


Mai regele solomon, mai pune mana pe cartea de geografie. Petrosaniul nu este in Oltenia, dupa cum nici Clujul nu este in Bihor.
Ai o bila neagra, pana la proba contrarie!

baez
2nd October 2005, 01:09
... si stiti voi bine cum spun miticii: "e multi da prosti ".
ca tine sunt suficient de multi.

Cra10veanu
2nd October 2005, 02:47
Mai regele solomon, mai pune mana pe cartea de geografie. Petrosaniul nu este in Oltenia, dupa cum nici Clujul nu este in Bihor.
Ai o bila neagra, pana la proba contrarie!
auzi domnule smecheros, ascunde-te, vreau sa stiu in ce judetz e petrosaniu, si sa-mi spui care sint judetele care apartin olteniei :no: , fugi fugi :D
Bravo Pandurii, sa vedeti ca CFR-isti o sa ne urasca mai rau ca restul tzarii :D:D:D:D:D

DanielAndrei
2nd October 2005, 11:07
am mai spus-o pe un thread...CFR-ul nu are echipa sa se bata cu cele mari.

george-dinamo
2nd October 2005, 11:53
cfr-ul isi revine. asta e echipa pe care o stiam eu. tot asa! :D

be@
2nd October 2005, 12:07
Tehnicianul oltenilor, Viorel Hizo, care i-a fost antrenor lui Dorinel Munteanu la Inter Sibiu, s-a mirat şi el de bafta echipei sale. "Am obţinut o victorie nesperată. Am avut foarte mult noroc. Jucătorii mei au înscris din singurele faze clare pe care le-am avut".

Dark Horror
2nd October 2005, 12:46
Bah George,vreau sa vad ce o sa zici dupa ce luatzi 3 goluri in groapa de la CFR.Asta ca sa vezi care e adevarata fatza a echipei.

The Surveyor
2nd October 2005, 14:18
vreau sa stiu in ce judetz e petrosaniu, si sa-mi spui care sint judetele care apartin olteniei

Desi este off-topic si desi nu este clar cui ii pui intrebarea, hai sa lamurim odata pentru totdeauna un subiect de cultura generala. Petrosaniul este "capitala" Vaii Jiului, situata in depresiunea celor doua Jiuri: cel de Est si cel de Vest. Hotarele administrative ale acestei zone urmaresc, la nord, culmile muntilor Retezat, la sud cele ale muntilor Valcan, iar la sud-est cele ale muntilor Parang. Venind de la Petrosani spre Tg Jiu, dupa ce se trece de confluenta de la Iscroni a celor doua Jiuri, pe defileu, mai la sud, pe malul stang al Jiului, acolo unde primeste apele unui afluent numit Polatiste, este granita administrativa a judetelor Hunedoara si Gorj, aceasi cu granita istorica dintre Transilvania si Tara Romaneasca. Pana in secolul trecut, punctul de trecere era in pasul Valcan, situat in muntii cu acelasi nume, la sud de orasul Vulcan, unde, pe acea vreme, era si punctul vamal.

Pentru alte amanunte mai exista si carti de georafie, atlasuri si harti - de care e plin si net-ul .

Revenind la subiect, pentru Dorinel si CFR: nu-i nimic, mergeti inainte, doar ceru-i deasupra!

Balaci
2nd October 2005, 14:52
"Oltenia is not Romania"? Calmeaza-te baietas. Sau va credeti in Tara Bascilor ?
Nu,eu ma cred in Catalunia:D :D
Oricum,nu ma cred la Giurgiu :happy
Deocamdata,am motive de bucurie,Oltenia merge struna,iar la anu cu putin noroc o sa avem mai multe echipe in A decat Moldova!Pentru Cluj,pacat de ei,da prea se vedeau Real Madrid,dupa "marea"lor finala europeana!Mai au din pacate mult de invatat la capitolul mentalitate fotbalistica pana sa aiba pretentii la titlu!

Billy Danze
2nd October 2005, 15:02
Bey huskers..yo n-am nimic cu CFR..dar ma asteptam la ceva mai mult in acest sezon din partea lor..shi o infrangerea in fatza pandurilor pe teren propriu e un lucru grav...


mai grav e cand faci egal cu jiul acasa. CFR e o echipa mediocra, sa fim seriosi.

Angelina Jolie
2nd October 2005, 20:23
Mai au din pacate mult de invatat la capitolul mentalitate fotbalistica pana sa aiba pretentii la titlu!
Aici tre sa-ti dau dreptate din pacate. Da las ca ne razbunam noi pe Dinamo.
HAI CFR!

t.b.
2nd October 2005, 21:11
Noah, am vazut niste reluari de la meciul cu Pandurii, "golul" ala dupa cum am zis si prima oara a fost offside clar, da` recunosc ca ati avut un 11 metri pe care nu vi l-o dat :) numa` ca pana la urma rezultatul final conteaza :happy si ca sa va reamintesc, rezultatul a fost 2 - 1 pentru Pandurii :cool:

superchumbo
2nd October 2005, 21:28
Deocamdata,am motive de bucurie,Oltenia merge struna,iar la anu cu putin noroc o sa avem mai multe echipe in A decat Moldova!Pentru


Asta da performanta europeana (mai multe echipe decat Moldova).:D
Dar nici o problema, vine Netoiu si iar va ia toti jucatorii. Ca sa aiba si Dinamo banca de rezerve valoroasa. Astept cu nerabdare o echipa nationala numai cu olteni. :ok: :ok:

be@
2nd October 2005, 21:36
Deocamdata,am motive de bucurie,Oltenia merge struna,iar la anu cu putin noroc o sa avem mai multe echipe in A decat Moldova!


Va dati seama cat de mare le e frustrarea, nu?
Niciodata n-o sa aveti voi mai multe echipe ca Moldova. Ati batut si voi CFR-ul, si s-a umflat orezul in voi.Cand pandurii erau ciuca batailor, nu prea postai pe la meciurile lor.
Din ce am citit, CFR a dominat clar jocul.

t.b.
2nd October 2005, 21:47
Lasa ca Pandurii astia is tare simpatici, au batut exact cand a trebuit :) bravo lor /hello ce mai conteaza cine a dominat sau cine a fost dezavantajat de arbitraj, rezultatul ramane :) 2-1 pentru Pandurii :)

Virus
2nd October 2005, 22:49
Mai t.b. cum postezi numa surprize ca pierde CFR-ul, evident ca mai prinzi si tu una din cand in cand. Voi cand ati fost ultima data pe locul I, chiar si pentru o zi.
Iar despre obiectivul CFR-ului pe sezonul 2005-2006 este vorba de clasarea echipei intre locurile 3-6, nicidecum sa luam titlul!
t.b. sa nu uiti sa votezi cu Dinamo, Iasi, Bacau, Steaua, Rapid, Gloria, Farul.

Balaci
2nd October 2005, 23:07
Bai be@,mi lasa-ne in pace,te-a bagat cineva in seama.Poate pe voi va roade invidia,ca n-o sa ajungeti cu toata Moldova voastra la performantele Craiovei in nici 100 de ani!Calitatea conteaza,nu cantitatea!
Mie doar mi se parea hazliu ca la anu Oltenia sa aiba mai multe echipe ca Moldova(care e de 2 ori mai mare si de 3 ori mai numeroasa)in divizia A,atata doar,nu te mai incalzi degeaba,ca explodezi!

t.b.
2nd October 2005, 23:24
Voi cand ati fost ultima data pe locul I, chiar si pentru o zi.
De-a lungul celor 52 de sezoane in care am jucat in prima divizie am fost de mai multe ori pe primul loc ;)



Iar despre obiectivul CFR-ului pe sezonul 2005-2006 este vorba de clasarea echipei intre locurile 3-6, nicidecum sa luam titlul!
Parca era si castigarea cupei :evil:



t.b. sa nu uiti sa votezi cu Dinamo, Iasi, Bacau, Steaua, Rapid, Gloria, Farul.


O sa incerc sa nu uit, sa vad cum rezolv cu timpul... :D

TZEFERU
2nd October 2005, 23:26
La faza asta Prazilia (in interval de vreo 10 zile) ne-a facut KO, "sakh-mat", game-set si meci. "Prazilia - CFR 100-0"; Asta se intimpla cind nu intrii pe teren hotarit.. Pina nu reusesti sa tratezi fiecare meci cu aceasi seriozitate maxima posibila, se va mai intimpla. Eu sint convins ca jucatorii sint obositi si au vrut sa se relaxeze putin, dar puteau fi mai smecheri sa fi incheiat conturile in prima repriza apoi sa inghete rezultatul (daca puteau binenteles) sau poate gresesc. (ei o fi incercat dar nu au prea putut). Probabil ca in meciul cu Dinamo echipa va juca mai bine...e da, dar e Dinamo la urma urmei si mai e si pe val. Pauza e binevenita din nou.
Pina la urma nu e un capat de tara ca am pierdut, nu cred ca se punea problema sa fim pe locul 1 sau 2...dar parca parca locul 3 ne-ar fi putut face cu ochiul, acuma sansele sint mai compromise, nu total dar la nivel de moral cel putin. Urmeaza o serie de meciuri mult mai grele de acum incolo pentru CFR.
Nu pot incheia fara sa felicit echipa Pandurii pentru rezultat.

CFR succes in continuare!!!
HAI CFR!!

rhadoo
3rd October 2005, 00:42
surpriza mare dar rezultatul este cel inscris pe tabela la sfarsitul partidei.nu ma asteptam,cum probabil nimeni nu se astepta.
bravo pandurii
succes c f r !

PerVersion
4th October 2005, 18:30
Am vazut niste reluari duminica, si am fost surprins sa vad ca la 0-0 am avut un penalty clar... Pe stadion mi s-a parut ca a simulat Coroian, dar nu a fost asa. Acum mi-am schimbat putin parerea, totusi a influentat si arbitrajul rezultatul.. Se mai intampla.. :rolleyes:

andrei_cj
8th October 2005, 16:03
Este numai vina noastra clar dar oricum echipe ca Pandurii nu au ce cauta in divizia A care practica un antijoc rar vazut oriunde in lume!