PDA

View Full Version : Etapa 8: SC Vaslui - FC National



andreiush
25th September 2005, 23:16
Sambata, 1 octombrie 2005: SC Vaslui - FC National, ora 14:45, Telesport
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

stefanm14
25th September 2005, 23:36
nationalul este favorita..dar dupa cum s-a vazut si azi in meciul cu Jiul orice este posibil....asa ca rednic are o ocazie sa ia macar un punct...

DanielAndrei
25th September 2005, 23:49
meci de 1 solist...prima victorie a vasluiului :D

esku
25th September 2005, 23:52
vasluiul e in crestere de forma....1x

GeKuRA
25th September 2005, 23:53
bate Vasluiul...
Nationalul e o echipa care ba joaca bine, ba joaca prost...
dar de data asta cred ca Vasluiul le-o trage :D:D

mortu
26th September 2005, 00:26
Hai Vasluiul Haide Bbbbbbbbbbbbbbbbbbbeeeeeeeeeeeuuuuuuuuuuuuuuuuuull llllllllllllllllllll

be@
26th September 2005, 00:26
GeKuRA, ma superi. :P

Nationalul JOACA BINE IN DEPLASARE ! Asa ca sper la trei puncte !

codrind
26th September 2005, 01:01
X-ul e la īndemāna amāndurora !

vasluiul mai are de "recoltat", iar Naţionalul nu mai e echipa din anii trecuţi!

stefanm14
26th September 2005, 08:47
Cred ca va fi un meci urat gen 0-0 ...0-1 ...

george-dinamo
26th September 2005, 11:50
va bate vasluiul. sunt in crestere. si cu ce au adus cred ca va avea prima victorie in campionat. sper nu si singura. nationalul sunt o echipa tare imprevizibila. i-am vazut cu sportul si aseara cu jiul...vai de ei. o echipa hotarata ii rupe.

Luci@n333
26th September 2005, 11:54
va bate vasluiul. sunt in crestere. si cu ce au adus cred ca va avea prima victorie in campionat. sper nu si singura. nationalul sunt o echipa tare imprevizibila. i-am vazut cu sportul si aseara cu jiul...vai de ei. o echipa hotarata ii rupe.
mda :jerk:

Batem cu 3-1
HAI NATIONAL !!!

Bancaru
26th September 2005, 12:21
Nu am mai dat 3 goluri in campionat de la meciul cu Dinamo. Dam 3 goluri cand mi-oi vedea ceafa. Vorba vine...

be@
26th September 2005, 12:31
Sper sa ajung si eu la Vaslui, sa-mi vad favoritii.

BLEO ALBASTRII, OLE !!!!

Paul
26th September 2005, 15:50
Meci de 1x , trebuie si Vasluiul sa scoata ceva :D
Ocazia perfecta !

Bancaru
26th September 2005, 17:31
Paule, fii mai concret! Cum adica ocazia perfecta? Suntem de rahat, asa-i? Mdea... Multumim, Gino! Multumim, Iacov! Necula, lasa-ne!

GeKuRA
26th September 2005, 17:38
Sper sa ajung si eu la Vaslui, sa-mi vad favoritii.

vezi sa nu te dai Ieseanca :D:D .. ;)

Bancaru
26th September 2005, 17:43
Dai un test de dialect la intrare? Sau Be@ are in intentie sa-si ia tricoul cu I "inima" IASI?

iaro
27th September 2005, 03:47
Vasluiul are sanse mari la primele 3 puncte, dar Nationalul e o echipa cu rezultate tare curioase! E foarte posibil un X.

old lord
27th September 2005, 10:56
3-1

be@
27th September 2005, 11:16
Vasluiul sa ne dea 3 goluri? Ha ha ha, ce comic esti tu!

Vi3rme_X
27th September 2005, 13:11
Prima victorie pt. Vaslui!

Luci@n333
27th September 2005, 13:19
Te-ai apucat de lectura SF?
S-au schimbat probele de examen la BAC?

Victorie NATIONAL cu 3-1!

HAI NATIONAL!!!

Bancaru
27th September 2005, 13:21
Si eu as fi spus lafel daca zicea cineva ca o sa ne calareasca Jiul. Vasluiul are 2 atacanti, care, cel putin teoretic, sunt de 3 ori peste ce avem noi la ora asta. Apropo de atacanti. La meciul cu Jiul Ucha Lopez era la tribuna ofociala si se intindea. Casca si se intindea. Adevarul e ca la un asemenea meci... Bine ca mai era treaz.

krapulax
27th September 2005, 14:05
La meciul cu Jiul Ucha Lopez era la tribuna ofociala si se intindea. Casca si se intindea.
---desi langa el era o blonda (care nu parea sudamericana).
la vaslui facem un zero zero, asta daca nu promite bad vreun gol. e om de cuvant, il vad eu.

Bancaru
27th September 2005, 15:07
Nu il cheama Bad. Il cheama Gat.

ultras_sportul
27th September 2005, 16:08
E clar prima victorie pentru Vaslui in acest campionat. Mai tarziu ar fi categoric tardiva.

Bancaru
27th September 2005, 16:38
E ca asa vrei, sau ca asa crezi? La tine oricum e o chestie de rautate. Bravo!

be@
27th September 2005, 16:49
E clar prima victorie pentru Vaslui in acest campionat. Mai tarziu ar fi categoric tardiva.

Ei, na ! Serios? Si de cand pana cand e asa de clar?
Poate or fi ei pe 5 ,si noi pe 16, si n-am aflat eu....

Paul
27th September 2005, 17:05
niep...
voi jucati execrabil (0-4 Ghencea, 0-4 CFR , 1-1 Jiul... ) pe cand Vasluiul e in creste de forma; Meciul e la Vaslui ...

be@
27th September 2005, 17:10
So ???
Cu voi si cu CFR au mimat fotbalul, iar Jiul a dat gol din off-side,in timp ce noi am ratat de 2 ori.
Asa cum au batut la Sportul, pot s-o faca si acum foarte bine.

Paul
27th September 2005, 17:15
Lool , au mimat fotbalul cu noi si cu CFR ... looooooooooooooooooooooooooooooool
Si de aia ati demis antrenoru` ...
Hai la cratita ca vine barbatu` din schimbu I

be@
27th September 2005, 17:21
Am demis antrenorul??
loooooooooooool . Nu l-a demis nimeni, a plecat el singur.Si da, a fost lucrat. Surprize-surprize.

ultras_sportul
27th September 2005, 18:23
Nici Nationalul nu poate avea noroc la nesfarsit... poate iese un 1-1 echitabil ;)

be@
27th September 2005, 18:42
Aha.....Prima data ai spus ca e clar victorie a Vasluiului.Dupa aia ai dat-o pe egal.Maine spui ca o sa castigam, nu-i asa? :P

Paul
27th September 2005, 18:44
Poate va luati un 4-0 ... :P

pashpa
27th September 2005, 18:46
Cred ca a venit timpul pentru prima victorie.Daca nici acum atunci cand???Important e faptul ca Vaslui a inceput sa joace fotbal, ceea ce nu prea s-a vazut in era Panduru.Merg pe mana lui Rednic.Sa simta si Porumboiu ca nu a investit bani degeaba.

Paul
27th September 2005, 21:11
Daca se enerveaza cumpara si el Nationalu` ... sa vezi apoi meci Vaslui vs Poli Tim :D

poliis
27th September 2005, 22:44
l-am vazut pe porumboiu zicand ca a bagat peste un milion de dolari numai in transferuri ... cam multi bani pt niste fotbalisti la second hand (plus ca o parte au venit liberi de contract)
pana la urma unde s-a dus milionul ala? mai exact...daca stie cineva cat au costat "noii veniti"

on topic: cred ca vasluiul are o sansa buna pt prima victorie, dar nici un egal nu e exlus

alamar
28th September 2005, 08:47
Mai, mai, ce suparati sunteti. Va sta Nationalul in gat? Numai asa sa va ofticati si sa va bagati unghia in gat, ca pitigoii, bate Nationalul.
Haaaaaaaaai Progresuuuuuuuuu'

stefanm14
28th September 2005, 09:20
unde un milion de dolari :rolleyes: ...aia n-au costat nici 3 lei ..cat despre bloc notes si sabin ilie ...paguba :D

deja-vu
28th September 2005, 09:30
Nationalul Joaca Mai Bine In Deplasare, Avand Un Joc Bazat Pe Contraatac. A Si Castigat Meciurile Din Deplasare, Cu Exceptia Celui Cu Steaua. Asa Ca Ma Indoiesc Ca Vasluienii Se Vor Relansa Incepand Cu Acest Meci.

miril
28th September 2005, 13:03
Sa fie (cum zice)...deja-vu!

Bancaru
28th September 2005, 15:28
Ce bucurie colectiva... Nici de la hasis nu se radea atat. Da, suntem in scadere de forma. Suntem in picaj. Hienelor!
(Sunt patetic). S-au trezit astia sa faca NUFARUL din divizia A. Meme Stoica ce mai e campion la dume. S-au unflat muschii lui Smarandescu pe el si a prins limbricul curaj. Care se pare ca mai e si molipsitor. Se dau si lectii. V-am pupat pe portofel!

rhadoo
28th September 2005, 23:42
bate nationalul fara probleme.oricat incearca vs sa se zbata nu are sanse anu asta degeaba la adus pe rednic.nu are history in a.daca a dat 1 milion, pai atunci cum au venit asha se duc banii pe p...
porumboiu stie de ce!

VeXu
30th September 2005, 12:11
rhadoo..tu oricum esti un 0 care a dat de calc

Vine vreo cineva din Buc ?

OXz0n3
30th September 2005, 14:57
merg p`un 1x

Ayrton
30th September 2005, 16:08
bate vasluiul, e timpul pt prima victorie... nationalul si asa are prea multe pct pt valoare echipei de acum.

be@
30th September 2005, 16:28
nationalul si asa are prea multe pct pt valoare echipei de acum.

LASA-NEEEEEEEE, LASA-NEEEEEEE !!!!!!!!!!!!!!
Si vezi-ti de echipa ta. :mda:

vlad1607
30th September 2005, 17:04
presimt ca o sa castige Vasluiul....sa vedem dc presimt bine :D

Paul
30th September 2005, 17:44
se cam aduna presimtirile astea ... :D

Cred ca tocmai din cauza ca toti asteapta o victorie logica a Vasluiului (adica jocul Vasluiul in crestere , National in deriva) , ... tocmai de asta National va scoate un x2...

Nush , eu asa cred ...

be@
30th September 2005, 17:50
Bai,voi habar n-aveti, dar va dati cu parerea. Ce deriva, ma?
Ca am castigat la Sportul, si-am facut egal cu un gol din off-side al Jiului.
A facut si vasluiul un joc mai bun, si de-acuma e mare favorita. Fiti mai seriosi ! Ca are un punct !!!

Maine ma voi duce sa asist al victoria baietilor nostri ! :yeah:

miril
30th September 2005, 18:40
Sper sa ai dreptate, Be@. Meci greu, oricum. Hai Progresu!

Paul
30th September 2005, 18:41
be@, deriva e acel 0-4 cu CFR ...
Deriva e jocul cu JIul ... e nu vb de scor , vb de faptul ca nu ati fost in stare sa le dati 5 la Jiul ... :mda:

be@
30th September 2005, 18:52
Paul, si CFR-ul a facut egal acasa cu Jiul.Think about it !
Eu n-am vazut meciul, dar am citit ca am mai avut niste ocazii..

Paul
30th September 2005, 19:10
nu are legatura;
cfr v`a dat 4 , steaua v-a dat 4 ;
Si CFR dupa ce a facut egal cu Jiul era in deriva ...

ADelPiero
30th September 2005, 23:08
Bate National ... scor final: Vaslui 0 National 1 ....... marcator: Mircea Oprea (in repriza secunda);)

VeXu
30th September 2005, 23:49
da...ai dreptate..steaua le`a dat 4..cfr`ul 4...si acum le vom da si noi tot 4 :drak:

wer
1st October 2005, 04:53
:o: :o: :o: :o: X2 :s:) e misto meciu? e:sleep: :sleep:

mick3y
1st October 2005, 10:21
Prima victorie a Vasluiului in Divizia A...Merg pe mana lui Rednic...


Hai FC Vaslui!!!

Bancaru
1st October 2005, 11:06
Eu cred ca bate Vaslui cu 12 la zero. Da Claudiu 10 si Sabin 1. Ba nu. Sabin nu da. Da Mehmetovic autogol. Si da si portarul Vasluiului.
Be@, fara sa le cant in struna celor care zic ca am primit 4 de la si de la (alea au fost meciuri speciale) nu pot sa nu remarc lipsa de inventivitate si de idei, chiar, simple a fotbalistilor nostri. Nu avem fata anul asta sa ne batem pentru ceva. Iar la anul sper sa nu ne batem pentru ramanerea in divizia A.
Sa speram ca se trezesc si prostii nostri si pun un antrenor. Dar nu de forma.

Paul
1st October 2005, 11:43
pai ce mah nu e bun Calalin Necula (fiul lui Rica Raducanu)...
La asa echipa , asa antrenor :D

ce_bine_e
1st October 2005, 11:56
cred ca trag o fuga si eu la meciul asta..sa vad daca mai am timp

miril
1st October 2005, 17:17
1-1 la...bare, dar 0-0 scor final. OK!

codrind
1st October 2005, 17:28
X-ul e la īndemāna amāndurora !


Q. E. D.

Fără multe comentarii, un 0-0 ....:mda:

krapulax
1st October 2005, 17:33
e ok o-o, asa zic si eu.
probleme: unde e abiodun? de ce ne incapatanam sa jucam cu un atacant in conditiile in care singurul care poate juca varf izolat este neconvingatorul bad (asta presupunand ca lopez e o catastrofa din moment ce pana acuma n-a fost nici macar rezerva)? altfel, ma bucur ca a revenit bazzi, ca din nou chiacu a fost titular si ca herea a fost capitan in ultimele minute.

ce_bine_e
1st October 2005, 18:46
am fost la meci...am ajuns la si 10, am cumparat bilet si pana la
si 40 nu m-a lasat sa intru
un meci slabutz, vasluiu a dominat, si nationalul s-a aparat excelent, un scor echitabil zic eu

ADelPiero
1st October 2005, 19:50
lasa... ca oricum nu ai avut ce sa vezi :) ... pacat ca nu a dat Oprea gol sa mi se indeplineasca pronosticul :D

apparte
1st October 2005, 19:54
Mirile,iti place Roma?:D Pt ca se pare ca noul antrenor al Nationalului va fi Giannini,fosta glorie a Romei din anii 80-90!

Bancaru
1st October 2005, 20:46
Aia la TVR au zis Nannini. Pe bune.

miril
1st October 2005, 20:50
Echipele romane au un loc...ap(p)arte in inima mea! Atunci asa sa fie! Bine ai venit Giuseppe Nannini la echipa noastra (Inter)National-A!!! Hai Progresul!

be@
1st October 2005, 20:59
Acum am ajuns si eu de la vaslui.Gazdele au dominat,ai nostri s-au aparat si impresia mea e ca s-au multumit cu egal.

ce_bine_e
1st October 2005, 21:13
unde ai stat?
io am fost in dreapta oficialei;)

be@
1st October 2005, 21:16
In galeria Nationalului.

apparte
1st October 2005, 21:31
Aia la TVR au zis Nannini. Pe bune.
Se poate,n-am fost f atent,dar au spus ca a fost marea dezamagire a Italiei la Coppa del Mondo 1990!Ori,daca a dezamagit un jucator italian atunci,a fost Giannini!
Din cate-mi aduc eu aminte,Italia n-a avut nici un Nannini in lot atunci!Dar ma bazez exclusiv pe memorie!
Off topic:Nannini(Gianna) a cantat imnul Cupei mondiale din 90:ok: !

miril
1st October 2005, 21:33
Sper sa fie pe masura lui Landi, care noua, majoritatea suporterilor lui FCN, ne-a placut mult. O fi insurat?

bancar100%
2nd October 2005, 10:27
In galeria Nationalului.

Felicitari suporterilor care au ajuns la Vaslui. La radio au spus ca erau 14 suporteri bancari paziti de 7 jandarmi. E bun si punctul asta in conditiile in care la club e o varza totala. In alta ordine de idei, poate nu am fost eu prea atenta, McKain joaca la :no: poli? Parca ieri n-am auzit de el. Sa vina inapoi!!!!!! La meciul cu Jiul nu auzeam decat: Mehmetovici a gresit din nou.

miril
2nd October 2005, 10:34
Ambii jucatori apartin lui Poli T.

be@
2nd October 2005, 11:11
Felicitari suporterilor care au ajuns la Vaslui. La radio au spus ca erau 14 suporteri bancari paziti de 7 jandarmi. E bun si punctul asta in conditiile in care la club e o varza totala. In alta ordine de idei, poate nu am fost eu prea atenta, McKain joaca la :no: poli? Parca ieri n-am auzit de el. Sa vina inapoi!!!!!! La meciul cu Jiul nu auzeam decat: Mehmetovici a gresit din nou.
Da, am fost 14 persoane, nu 10, cum am vazut ca scria in Prosport...:mda:
Mehmetovici?
looool.Aia de la radio n-au nici o treaba. :rosu: Cum sa greseasca, daca nici n-a jucat? Cel care a cam fost depasit e Bazzi.

krapulax
2nd October 2005, 11:32
Mehmetovici?
looool.Aia de la radio n-au nici o treaba. :rosu: Cum sa greseasca, daca nici n-a jucat?

era vorba de meciul cu jiul.

be@
2nd October 2005, 11:35
Aha....Scuze.Poate de asta n-a jucat ieri. Dar sa stii ca Bazzi m-a dezamagit la meciul cu vaslui. Nici Bad nu prea mi-a placut. Oricum, se vede ca suferim in atac.

VeXu
2nd October 2005, 14:56
totusi..unde`i banneru ?:o: baieti din iasi..unde vi`i banneru ?!:headbang:

be@
2nd October 2005, 16:06
Mda, sunteti mari smecheri.....Ati luat la pumni un baiat doar pentru simplul fapt ca e din Iasi. Rusine, huliganilor. Si va spun un lucru.N-o sa scapati in viata voastra de complexul Iasi.

VeXu
2nd October 2005, 16:11
Cītă nevoie de victorie avea Vasluiul ieri! Trecuseră 7 meciuri, Panduru a plecat din Moldova, iar echipa lui Porumboiu avea un amărīt de punct. A mai adunat unul, la fel de amărīt, deşi ocazii de a īnvinge Naţionalul au fost cu carul. Din toate poziţiile. Īn minutul 23, Falemi, din centrarea lui Sorin Frunză, a reluat cu capul, dar Eugen Nae a prins. După alte opt minute, Viorel Frunză a avut o oportunitate similară şi portarul Naţionalului a fost la post.

Se poate spune că gazdele au dominat clar, "bancarii" preferīnd contrele. Bundea putea aduce victoria oaspeţilor īn minutul 85, īnsă mingea şutată de el a lovit transversala. Eroul negativ al meciului şi al Vasluiului a fost Jovanovici. Īn minutul 45, sīrbul a şutat slab din 3 metri şi Nae a prins. Cea mai mare ocazie a fost īnsă īn primul minut al prelungirilor partidei. Tot din treimetri şi, atenţie!, cu poarta goală, Jovanovici a reluat īn bară. Ratarea incredibilă a īnchis partida şi Vasluiul tremură. Deja se simte frigul Diviziei B.


Rednic a cerut un penalty
Gazdele au contestat maniera de arbitraj a lui Robert Dumitru. "A avut două regulamente: unul pentru Vaslui, altul pentru FC Naţional. Arbitrii vin cu temă la meciurile noastre, parcă sīnt īn transă cīnd ne văd. Crăciunescu īncearcă pe toate căile să-mi arate cine e el. El va mai sta īn fruntea CCA o zi, o lună, 6 luni, eu voi sta aici pentru totdeauna", a declarat Adrian Porumboiu, principalul finanţator al Vasluiului. Mircea Rednic a cerut un penalty īn minutul 70, cīnd mingea săltată de Răducanu a lovit mīna lui Bazzi īn careul Naţionalului, īnsă arbitrul a lăsat jocul să continue.

Bancaru
2nd October 2005, 19:04
Vexu, ce bine combati... Ai talent. Nu te lasa.

codrind
2nd October 2005, 19:32
A mai adunat unul, la fel de amărīt, deşi ocazii de a īnvinge Naţionalul au fost cu carul. Din toate poziţiile. .... Deja se simte frigul Diviziei B....

CUUUUM !!! aţi ratat şi din poziţia 69!! http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/67.gif http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/4.gif

Revenind la meci, cred că porumboiu e dus cu pluta ! Sare la gātul tuturor, TOŢI sunt de vină, numai pseudo-jucătorii de la vaslui sunt http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/105.gif

Luci@n333
2nd October 2005, 21:50
Ati luat la pumni un baiat doar pentru simplul fapt ca e din Iasi. Rusine, huliganilor.

FELICITARI PT. DEPLASARE ... SUCCES IN CONTINUARE. Viata merge mai departe.
S-a dus o batalie dar nu si razboiul :ok: .( for TDI )

HAI NATIONAL!!!

Ultras
3rd October 2005, 09:00
Se pare ca Prunea i-a cam stricat planu' lui Gino...

Din Ziarul
PRUNEA NU A VRUT SA JOACE DUPA CUM II CANTA GINO IORGULESCU
"AM AVUT DREPTATE. A FOST 0-0!"
Autor: ALEXANDRA DRAGU

Anuntat titular pentru meciul cu FC Vaslui, Florin Prunea a refuzat sa mai intre pe teren. Motivul? Prunea da de inteles ca presedintele Gino Iorgulescu i-a cerut sa nu isi apere corect sansele in partida contra echipei lui Porumboiu.

Florin, ce s-a intamplat de nu ai mai jucat?

Am luat o decizie pe care orice jucator ar fi luat-o. Daca simti ca nu poti sa-ti asumi responsabilitatea pentru un rezultat, trebuie sa te dai la o parte. Asta am facut eu. Un jucator nu poate sa se scoata singur din echipa...

Ce te-a determinat "sa te scoti singur din echipa"?

Pai... ce putea sa se intample? (se enerveaza) Eu nu o sa accept niciodata sa fac asemenea lucruri... niste mizerii!

E LA MINTEA COCOSULUI!

Cine ti-a cerut sa faci lucrurile despre care vorbesti?

Cu cine m-am certat eu? Din cauza cui nu am jucat?

Gino Iorgulescu...

Da!

Ceea ce spui va da nastere la speculatii. De ce nu clarifici situatia?

Ce sa mai zic? E la mintea cocosului! Dupa ce m-am pregatit patru luni de zile, am stat cu capul in pamant, nu am zis nimic, acum nu eram nebun sa ma scot singur din echipa. Am vorbit cu antrenorul, i-am explicat ce s-a intamplat si m-a inteles.

"MI-AM PROTEJAT COLEGII SI ANTRENORUL"

Povesteste-ne si noua...

Ceva ce nu mi se pare normal... sa imi sune telefonul cu o seara inainte de meci, pe la 9 si 10, si sa am cu Gino anumite discutii care efectiv nu isi aveau rostul! Sunt extrem de dezamagit de ceea ce s-a petrecut. Nu accept si nu voi accepta niciodata sa-si bata cineva joc de munca mea.

Nu ti-e teama ca echipa va avea de suferit dupa ceea ce spui?

Nu, nu ar avea de ce. Tocmai, prin ceea ce am facut mi-am protejat colegii si antrenorul! Pana la urma nu vezi ca am avut dreptate... a fost 0-0! Poate cu mine in poarta Nationalul pierdea meciul!

GINO A STAT CU TELEFONUL INCHIS

Am dorit sa aflam si parerea lui Gino Iorgulescu in legatura cu acuzatiile lui Florin Prunea. Din pacate, presedintele gruparii din Parcul cu Platani nu a putut fi contactat, acesta avand, pana la inchiderea editiei noastre, telefonul inchis.

Si uite asa s-a dus 10% din buget... :drak:

miril
3rd October 2005, 09:31
GSP a descris situatia cel mai nuantat.

Bancaru
3rd October 2005, 11:03
Prunea fabuleaza. Nu am nici o urma de indoiala. Faptul ca a spus despre Landi ca pregatea echipa in cel mai neprofesionist mod... spune multe. Adica il putem compara pe Landi cu Prunea? Poate doar ca amandoi sunt fosti portari. Era suparat ca nu joaca. Tiganul tot tigan ramane. Si prost e Gino ca l-a adus la club pe acest Hoffa al diviziei A. Pur si simplu nu pot sa cred ca Gino voia sa faca blat cu Vasluiul. Nu exista nici macar un singur motiv. Nationalul de cateva meciuri joaca execrabil. Am avut noroc ca aia sunt mai slabi si mai neorganizati decat noi. "Ocazii" erau o gramada pentru ca Vasluiul sa bata.
A vreut sa-si protejeze colegii si antrenorul... Pai cine facea blatul, daca nu colegii si antrenorul? Tata? PUTE! Nu vreau sa se inteleaga ca Gino e usa de biserica, dar aici nu cred ca are rost sa-l amestecam. Prunea are ceva de impartit cu Mircea Sandu. Lafel si Gino, dar impart alte chestii.

be@
3rd October 2005, 11:16
Ultras, uite ca in Gazeta apare o alta versiune, care mi se pare credibila.


<<Prunea suspectat

Gino Iorgulescu l-a avertizat pe portar că asupra lui planează suspiciuni că nu şi-ar apăra corect şansele la Vaslui, fostul internaţional refuzīnd să mai joace

Preşedintele Gino Iorgulescu a avut vineri o discuţie cu portarul Florin Prunea. "Fii atent că asupra ta planează suspiciuni că n-ai juca pe bune contra Vasluiului. Aşa se laudă unii, că te-ar fi luat! Noi nu credem astfel de lucruri, dar te-am anunţat, aşa cum e normal. Īţi dăm credit total īn continuare şi avem nevoie de tine", i-ar fi spus Iorgulescu lui Prunea, discuţia fiind confirmată de un apropiat al grupării "bancarilor".

Auzind acestea, goal-keeper-ul īn vīrstă de 37 de ani a refuzat să mai joace. "După discuţia telefonică avută cu Iorgulescu am hotărīt că nu pot să-mi asum responsabilitatea rezultatului de la Vaslui. Dacă asupra mea au planat astfel de suspiciuni, acestea sīnt mizerii carea pleacă de la oameni ce au făcut toată viaţa astfel de lucruri. Ştiţi cum e, hoţul strigă hoţul!", a erupt Prunea. "Mi se vrea răul! Nu vreau să fac legătura īntre acest eveniment şi faptul că-l susţin pe Ionuţ Lupescu pentru preşedinţia FRF", a conchis fotbalistul.>>

E clar. Cineva araspandit un zvon fals ca Prunea ar fi fost cumparat.In conditiile astea, normal ca n-a mai intrat in poarta. Daca gresea si Nationalul pierdea meciul? Bineinteles ca el nu si-a asumat acest risc.Dupa parerea mea a procedat foarte corect.

be@
3rd October 2005, 11:17
Ultras, uite ca in Gazeta apare o alta versiune, care mi se pare credibila.


<<Prunea suspectat

Gino Iorgulescu l-a avertizat pe portar că asupra lui planează suspiciuni că nu şi-ar apăra corect şansele la Vaslui, fostul internaţional refuz&#238;nd să mai joace

Preşedintele Gino Iorgulescu a avut vineri o discuţie cu portarul Florin Prunea. "Fii atent că asupra ta planează suspiciuni că n-ai juca pe bune contra Vasluiului. Aşa se laudă unii, că te-ar fi luat! Noi nu credem astfel de lucruri, dar te-am anunţat, aşa cum e normal. &#206;ţi dăm credit total &#238;n continuare şi avem nevoie de tine", i-ar fi spus Iorgulescu lui Prunea, discuţia fiind confirmată de un apropiat al grupării "bancarilor".

Auzind acestea, goal-keeper-ul &#238;n v&#238;rstă de 37 de ani a refuzat să mai joace. "După discuţia telefonică avută cu Iorgulescu am hotăr&#238;t că nu pot să-mi asum responsabilitatea rezultatului de la Vaslui. Dacă asupra mea au planat astfel de suspiciuni, acestea s&#238;nt mizerii carea pleacă de la oameni ce au făcut toată viaţa astfel de lucruri. Ştiţi cum e, hoţul strigă hoţul!", a erupt Prunea. "Mi se vrea răul! Nu vreau să fac legătura &#238;ntre acest eveniment şi faptul că-l susţin pe Ionuţ Lupescu pentru preşedinţia FRF", a conchis fotbalistul.>>

E clar. Cineva araspandit un zvon fals ca Prunea ar fi fost cumparat.In conditiile astea, normal ca n-a mai intrat in poarta. Daca gresea si Nationalul pierdea meciul? Bineinteles ca el nu si-a asumat acest risc.

Bancaru
3rd October 2005, 11:20
Be@, e vorba si de declaratiile pe care se pare ca le-a dat. Prunea o sa plece. E clar. S-a intors si Stanev... Rahat se mananca la multe echipe. Scapa si baietii nostri de cotizatie. Iti dai seama ca-i teroriza asta in vestiar? Ii cauta la carnet si la chitanta, sa fie la zi. Plus ca ii mai si complexa. In felul asta nu poti sa ai un moral mai ridicat decat Prunea...

be@
3rd October 2005, 11:29
Ei, Bancaru, exagerezi...Eu as vrea sa ramana,pentru ca e o garantie a corectitudinii.
Pai e logic ca atata timp cat asupra lui erau suspiciuni ca ar fi cumparat, sa nu intre in poarta, fiindca nu-si poate asuma rezultatul.Nu crezi ?

Bancaru
3rd October 2005, 12:43
Be@, aici sunt 2 variante. Ce naiba... Una a lui Prunea, cum ca Iorgulescu i-ar fi sugerat sa o ia mai moale, iar a doua cea conform careia Gino i-ar fi spus lui Florinel ca asupra lui plutesc unele suspiciuni. Eu nu o cred pe nici una, cum nici pe Prunea nu il cred. Eu cred ca cei doi s-au certat din cauza lui Mircea Sandu. Atat. Era Gino chiar atat de agarici incat sa-i spuna lui Prunea chestia aia? Atata timp cat ala e sef de sindicat, tu esti chiar asa bou sa il intrebi daca nu ar vrea sa scape mingea?
Si, cel putin sezonul asta, intre Nae si Prunea trebuie sa recunosti ca Nae a avut interventii mai de portar. O fi luat el 8 goluri in 2 meciuri, dar atunci era alta partitura.
Eu vreau sa plece Prunea. A bagat zazanie in echipa, in momentul in care chiar nu mai era nevoie. Si asa aveam destule pe cap. Iar daca pune interesul sindicatului lui inaintea interesului clubului nostru... RAUS!

be@
3rd October 2005, 12:52
Eu nu cred ca s-a pus problema de blat.Porumboiu nu se preteaza la asa ceva.
Nu stiu cum se face, ca numai liniste nu e la clubul nostru.Ba pleaca Landi, ba se muta din Cotroceni,acum a aparut asta cu blatul.
Cineva ne "iubeste" tare...

miril
3rd October 2005, 13:08
GSP a nuantat destul de bine, zic eu. Din articolul lor se mai intelege cate ceva, de ce si...pentru ce. In rest, vorba lui Be@, avem parte de iubire fara...margini. Cat despre curtezan(i), se remarca prin...discretie totala. Sau (ii stie numai Gino/conducerea)?

Bancaru
3rd October 2005, 14:33
Asa se intampla cand nu dai obolul si friptura din vreme ziaristilor.
Be@, eu cred ca Porumboiu e capabil de orice. Atata timp cat el vede numai comploturi... O fi Craciunescu ranchiunos, dar nu poti sa ataci atunci cand toata lumea se asteapta sa o faci.
Mai am o intrebare vis-a-vis de patania cu Prunea:
Daca se accidenta Nae, ce facea? Nu intra in teren pentru ca nu voia sa se pateze?

Rossi
13th October 2005, 01:03
f.c. Vaslui nu are fata de divizia A ..... repede in B baieti ...

cred ca Vaslui va acumula maxim 15 puncte pe tot parcursul campionatului ....