PDA

View Full Version : Copa del Rey 2005-2006



realmadrid.com
25th September 2005, 22:26
Cupa Spaniei, sau Copa del Rey incepe pe 31 august si se termina pe 12 aprilie :)

In turul I si II joaca echipele din Secunda Division si a 3a divizie spaniola..

Turul III (20 octombrie 2005)...participa 28 echipe, 17 echipe care au invins in turul II cele 11 echipe din Primera care nu joaca in cupe Europene...se joaca un singur meci, pe terenul echipei mai slab cotate.

Echipele din secunda care participa in turul III: Lleida, Albacete, Alcoyano, Xerez, Tenisca (div 3), Baza, Numancia, Eibar, Nastic, Aalicante, Rayo, Zamora, Real Union, Burgos, Hospitalet, Logrones, Las Palmas.

Echipele din Primera care participa in turul III: Athletic Club, Málaga, Atlético de Madrid, Zaragoza, Getafe, Real Sociedad, Real Racing, Mallorca, Cádiz, Celta y Deportivo Alavés

Turul IV (26 octombrie 2005). Se disputa intre cele 14 echipe castigatoare din turul III. Conditia este sa nu joace echiepele din Primera intre ele...Meciul este jucat intr-o singura mansa, pe terenul echipei mai slab cotate.

Din optimile de finala vor intra in competitie si: Barcelona, Real Madrid, Betis, Villarreal, Espanyol, Sevilla, Valencia, Deportivo la Coruna si Osasuna.

Finala va avea loc pe 18 aprilie 2006 pe un stadion ales de Fed. Sp. de Fotbal.


Deci...cine va castiga Copa del Rey cu nr 103 ?

Catalanul
26th September 2005, 20:50
Si anul acesta, ca si-n anii trecuti, cred ca va fi o surpriza. Barça sau Real in nici un caz nu o vor castiga. Valencia si Depor au ceva sanse, avand in vedere ca nu participa in nici o competitie europeana. Dar totusi, tind sa cred ca finala se va disputa intre 2 echipe mediocre, gen Getafe sau Celta :rolleyes:

Desigur, mi-as dori ca in acest an sa castigam si Cupa :P dar nu cred ca este obiectivul no. 1 al Barçei :)

realmadrid.com
28th September 2005, 14:04
Nu cred ca Getafe si Celta Vigo vor tine acelasi ritm pana in aprilie...sunt totusi 2 echipe mici...
Mai degraba Valencia...sau Deportivo cum ai zis si tu...
Si eu mi-as dori sa castigam macar cupa :P...glumesc desigur :D....prefer CL in primul rand si apoi Primera :D

alejandro
29th September 2005, 18:18
super cupa europei nu?:D

Catalanul
19th October 2005, 23:47
Azi si maine va avea loc cel de-al 3-lea tur eliminar din Cupa Spaniei. Meciurile vor avea loc pe terenul echipei mai slab cotate (o singura runda).

EIBAR - ALAVÉS (1-0 la pauza)
ALCOYANO - MALLORCA
HOSPITALET - NÁSTIC
REAL UNIÓN - ATHLETIC Bilbao
BURGOS - RACING
LOGROÑÉS - LLEIDA
LAS PALMAS - ATLÉTICO Madrid
ZAMORA - R. SOCIEDAD
BAZA - MÁLAGA
ALBACETE - CÁDIZ
XEREZ - NUMANCIA
TENISCA - CELTA
RAYO Vallecano - GETAFE
ALICANTE - ZARAGOZA

Catalanul
21st October 2005, 16:18
Rezultatele de ieri:

Eibar 1-0 Alavés
Alcoyano 4-1 Mallorca
Hospitalet 4-3 Nástic
Real Unión 0-1 Athletic Bilbao
Burgos 1-0 Racing
Logroñés 0-1 Lleida
Baza 1-1 Málaga
Albacete 1-3 Cádiz
Xerez 3-2 Numancia
Zamora 1-1 R. Sociedad
Tenisca 1-3 Celta
Las Palmas 0-1 Atlético Madrid
Rayo 1-2 Getafe
Alicante 1-1 Zaragoza

Echipele cu bold merg mai departe!

Catalanul
22nd October 2005, 15:38
Runda a 4-a a preliminariilor:

BAZA - CELTA
LLEIDA - GETAFE
ALCOYANO - ATLÉTICO Madrid
HOSPITALET - ATHLETIC Bilbao
XEREZ - ZARAGOZA
BURGOS - CÁDIZ
ZAMORA - EIBAR

Se va disputa o partida unica, pe terenul echipei mai slab cotate.
Urmeaza apoi optimile, unde vor intra in joc si greii Spaniei :)

Catalanul
10th November 2005, 14:45
Ieri s-au disputat 5 partide de cupa, in turul 4 al competitiei. Rezultatele arata in felul urmator:

Lleida 2-4 Getafe
Hospitalet 1-3 Athletic
Burgos 0-2 Cádiz
Zamora 1-1 Eibar
Baza 0-1 Celta

Partidele: Xerez - Zaragoza si Alcoyano - Atlético Madrid se vor disputa in data de 30 noiembrie.

*Echipele cu bold s-au calificat in optimi.

Nixx
10th November 2005, 16:25
Habar n-am cu cine sa votez :D

alejandro
10th November 2005, 19:28
Cu Barca,mey:happy

Nixx
10th November 2005, 19:38
Da n-o castiga ca si asa au prea multe si dupa asta zic madridistii ca iau numai maruntis :D

alejandro
10th November 2005, 19:42
a...ai drepate,daca n-o iau ei zic ca-i maruntis:D

Catalanul
7th December 2005, 16:32
Azi s-au stabilit optimile de finala in Copa del Rey:

Villarreal - Valencia
Celta - Betis
Getafe - Espanyol
Deportivo - Osasuna
Cádiz - Sevilla
Athletic - Real Madrid
Zamora - Barcelona
Atletico - Zaragoza

Turul va avea loc in 4 ianuarie iar returul o saptamana mai tarziu, 11 ianuarie.

Madrid4EVER
17th December 2005, 15:27
Fain:Realul joaca cu Athletic si Barca cu ZAMBORA..

N0_NaM3
19th December 2005, 12:52
Sper sa nu mai existe surprize ca anu` trecut..:D

don_denver
19th December 2005, 12:54
barcelona e marea favorita..se stie..:D

Sasuke Uchiha
4th January 2006, 17:24
meciul de cupa atlmadrid vs zaragoza s-a suspendad pt ca aseara 14 jucatori + antrenoru secund s-au inbolnavit :D din cauza mancari

Thanya
5th January 2006, 00:21
barcelona e marea favorita..se stie..:D

Neaah....e un trofeu pt. echipele mici :D!!E important si asta dar nu cred ca se vor strofoca sa-l cashtige!!

Sasuke Uchiha
5th January 2006, 02:35
meciul de cupa atlmadrid vs zaragoza s-a suspendad pt ca aseara 14 jucatori + antrenoru secund s-au inbolnavit :D din cauza mancari

am uitat sa spun ca cei 14 jucatori +antrenoru secund sunt de la atlmadrid :D

Catalanul
5th January 2006, 02:51
Alte rezultate de azi:

Cadiz 3 - 2 Sevilla
Celta de Vigo 1 - 1 Real Betis
Deportivo La Coruna 3 - 0 Osasuna
Getafe 0 - 1 Espanyol
Villarreal 0 - 2 Valencia


Se pare ca toti granzii vor merge mai departe :)
Returul va avea loc saptamana viitoare.

Nixx
5th January 2006, 04:39
Mai pierde si Osasuna... :D

DEPOR4EVER
5th January 2006, 22:53
Dar va cadea de pe un cal frumos,adica castigatoarea Copei!
VIVA DEPORTIVO!

CiRiC
5th January 2006, 23:57
Neaah....e un trofeu pt. echipele mici :D!!E important si asta dar nu cred ca se vor strofoca sa-l cashtige!!
:rolleyes: :happy :happy :rolleyes:
De ceva ani nu se lipesc cupele nici de voi, macar cele pt echipele mici...:sleep:

realmadrid.com
6th January 2006, 02:15
Fiecare echipa are momentele ei proaste...noi suntem in mijlocul sau la sfarsitul (sper) unui asemenea moment :D

Thanya
8th January 2006, 04:07
@CIRIC
Nici nu vreau sa castige Real,Copa del Rey.....e vreo problema?Mai bine nu castiga nimic si intra`n carantina :P

realmadrid.com
8th January 2006, 15:39
Sunt in carantina de la meciul cu Barca :D

Thanya
10th January 2006, 00:44
Perez nu e...:)).El se simte foarte bine :P

alejandro
10th January 2006, 12:02
Aveti grija sa nu molipsiti lumea buna:P

Thanya
13th January 2006, 01:17
Real Madrid-Ath.Bilbao 4-0........pacat ca sunt asa rare aceste evenimente :D!!Nu am vazut meciul dar scorul spune ca au facut treaba buna iar Robinho a bagat de 2 ori mortala :D

relansat
13th January 2006, 01:22
bv real , mai asteptam astfel de cadouri din partea ta

Catalanul
13th January 2006, 16:08
SFERTURI

Betis-Real Madrid
Cádiz-Espanyol
Deportivo-Valencia
Atlético/Zaragoza - Barcelona

Turul va avea loc pe 18 ianuarie iar returul pe 25.

Meciurile dintre Barcelona si castigatoarea optimii Atl. Madrid - Zaragoza vor avea loc insa pe 25 (turul) si pe 1 februarie (returul). Miercuri catalanii vor afla cu cine vor juca, probabil Zaragoza, care in tur s-a impus cu scorul de 1-0 pe Vicente Calderon.

PS. Un derby un sferturi, Deportivo - Valencia :ok:

alejandro
13th January 2006, 16:25
Am o presimtire ca anul asta Barca va catiga tot ce se poate deci si cupa:happy

Sasuke Uchiha
13th January 2006, 16:25
catalane, zaragoza castigat cu 1-0 pe calderon
cel mai tare meci va fi intre valencia si depor
madrid a avut noroc, betis are probleme in campionat si nu cred ca va putea elimina pe real

Thanya
14th January 2006, 14:31
Mie Betis nu mi se pare un adversar chiar atat de accesibil!!

Nixx
14th January 2006, 16:01
In ultimul timp pt voi nimeni nu e prea accesibil :D

Catalanul
14th January 2006, 16:08
Nu e accesibil daca e sa intoarcem in trecut si sa vedem ca Betis e ultima echipa care a castigat Copa del Rey :D Insa daca revenim cu picioarele pe pamant vom vedea ca situatia Betissului nu este deloc una buna, locul 18 in Primera dupa 18 etape disputate :rolleyes:

Thanya
15th January 2006, 23:18
Deh....asta nu ma face sa-mi schimb afirmatiile :D!!Pt. mine nu este un adversar chiar atat de accesibil!!

Catalanul
27th January 2006, 16:28
Zaragoza/Barcelona - Real Madrid in semifinalele cupei :yeah:

Valencia/Deportivo - Espanyol cealalata semifinala :)

realmadrid.com
28th January 2006, 00:14
Ce semifinale...Zaragoza - Real :drak: si Valencia - Espanyol :D...destul de echilibrate, poate un pic mai greu pt Real :D...

Nixx
28th January 2006, 01:25
Ce finala!!! Derby-ul Catalunyei Barcelona-Espanyol...:D

realmadrid.com
28th January 2006, 01:30
Ce aberatie :happy :P
Voi aveti de recuperat 2 goluri, destul de greu :P...iar Espanyol...doar vise :D

Nixx
28th January 2006, 13:11
Aberatie??? Ti se pare imposibil sa recuperam 2 goluri? Ai uitat ca ati incasat tocmai 3 in madrid? Si de ce crezi ca Espanyol va da peste Valencia? :thinkso:

Thanya
30th January 2006, 21:41
Extraordinar.....si daca Barcelona da 7 goluri intr-un meci inseamna ca e o regula sa inscrii,sa recuperezi,sa faci spectacol in fiecare meci.
Barcelona si Real nu se vor intalni in semifinala!!
Va fi o semifinala Zaragoza-Real si sper sa nu se intample ca atunci cand cele 2 echipe s-au intalnit in finala Cupei Regelui :D

DEPOR4EVER
30th January 2006, 23:57
Dar DEPOR nu mai inseamna nimic?!!!
Finala va fi DEPOR-REAL!

Nixx
31st January 2006, 00:43
Thanya, in Spania, sezonul asta a fost un singur meci in care Barcelona n-a marcat, prima etapa cu Alaves si inca un meci in care a marcat doar un gol, cel cu Atletico (exceptand Supercupa). In toate celelalte, Barcelona a marcat cel putin 2 goluri. Sorry, dar la noi e o regula sa inscrii multe goluri:D... Si cate umilinte intr-un singur sezon o sa fie pt real........./hello

Sasuke Uchiha
31st January 2006, 01:02
nixx, barça va da 2 goluri, dar va primi unu :D
2-1 pt barça :D

Nixx
31st January 2006, 01:05
Asta cred ca spera toti fanii real-ului :D

Catalanul
31st January 2006, 01:35
Eu merg pe un 3-1 pentru Barça :) Zaragoza marcheaza pe final... din offside :yeah:

Nixx
31st January 2006, 01:40
Sau Jorquera da un autogol :D

Catalanul
31st January 2006, 01:42
Fii sigur ca Rijkaard nu-l va titulariza pe Jorquera intr-un meci asa de important :D :)

Paul
1st February 2006, 16:25
El mundo il da titular pe Jarquera asta al vostru ... :D

http://www.elmundodeportivo.es/mundo-img/20060201a/60_archivo55_graphic_10_1_2_20060201_YBA03M1.EPS.j pg

vrem sange din nou ...real madrid - barcelona in semifinale :D

Nixx
1st February 2006, 20:42
Catalane, pe ce canale se da Barcelona-Zaragoza? Spune-mi mai multe daca stii. Si postul de radio la care asculti tu comentariile... PLZ.. Mersi..

Catalanul
1st February 2006, 21:44
In Spania se poate vedea pe TV3 Cataluña si PPV (pay per view)... eu am noroc ca prind TV3 ca altfel ar fi trebuit sa ascult si eu meciul la radio :rolleyes:

alte canale care vor da meciul gasesti aici (http://64.77.87.5/sport/DL_010206.html) (vezi la Barça - Zaragoza)

stream ----> aici (desi nu stiu daca o sa mearga) (http://www.tvmix.net/fichas/2-1-22:00-88572.html)

postul radio de care ti-am zis este Cadena Ser va transmite in direct atat meciul Barçei cat si cel al Valenciei:

http://www.cadenaser.com/player_radio.html

BlueEnergy
1st February 2006, 22:46
Catalane si pe internet? Merge streamul ala?

P.s. Stiu ca nu aici e locul corect insa un stream sa vad pe internet Roma - Juventus stie cineva?

Catalanul
1st February 2006, 23:33
Roma - Juventus ---> aici (http://www.tvmix.net/fichas/2-1-21:00-43673.html)

poti vedea meciurile daca descarci unul din programele care iti apar acolo (eu iti recomnad pplive sau sopcast)

Paul
1st February 2006, 23:34
cu WMP un merge?

Catalanul
1st February 2006, 23:35
winamp ? :D deloc, trebuie sa descarci un program de acolo iar apoi dai clik pe unul din canalele din dreptul programului pe care l-ai instalat si ar trebui sa ti se incarce meciul in windows media player... asta daca ai conexiune buna la internet :P

Paul
1st February 2006, 23:37
WMP = WIndows MEdia Player ...

Nu`mi merge linkul ala Catalane , am conexiune buna is vreau sa vad meciu

Hai pe Ym...
edit:
las ca ma descurc

BlueEnergy
1st February 2006, 23:48
Am intrat si eu pe streamul ala Catalane insa nu reusesc. Am gasit lista de meciuri in dreapta insa cand dau click pe Roma - Juventus nu se intampla nimic! Un mic ajutor pls?:) Un PM daca se poate!

Catalanul
2nd February 2006, 02:18
Semifinale

Real Madrid - Zaragoza

Espanyol - Deportivo la Coruña

turul va avea loc saptamana viitoare, returul inca nu are o data stabilita datorita meciurilor din CL si Cupa Uefa.

Thanya
2nd February 2006, 15:28
Greu de spus cine va castiga Cupa....eu sper :P...voi nu? :D

Catalanul
2nd February 2006, 15:56
Cupa va merge in Barcelona, la Espanyol :D :P

DEPOR4EVER
2nd February 2006, 22:07
Catalane te credeam un baiat serios,imi pare rau pentru tine
dar cred ca vom castiga iar cupa!
In locul meu (cum sunteti fani Real,Barca) ce a-ti alege ca adversar:
Real -adversar greu dar un loc asigurat in UEFA chiar si la infrangere in Cupa
sau Zaragoza un adversar mai facil ,de batutu in finala
Eu sincer prefer Zaragoza ,desi o finala cu Real(parca am pronosticat acum 9-10zile) ar fi altceva si satisfactie mai mare in caz de victorie!
Thanya ,mi-ar place sa vedem acest meci impreuna!

Thanya
3rd February 2006, 00:29
Nu prea ash` vrea o finala cu Depor pt. ca:
1: ne-ati cam executat
2: nu vreau sa-mi para rau pt. Depor :P

Nixx
3rd February 2006, 01:18
Catalane, ai reusit sa gasesti vre-un torrent cu meciul Barcelona-Zaragoza?

Catalanul
3rd February 2006, 01:59
N-am gasit nici un torrent pana acum... dar adevarul este ca nici nu prea m-am obosit sa caut, ca deh, azi am fost cam ocupat... maine ma astepata un examen la fizica :mda:

Catalanul
3rd February 2006, 16:09
Hai ca am gasit un torrent cu meciul din cupa :)

http://rapidshare.de/files/12348348/_soccer-media.com___2006.02.01__Barcelona_vs_Real_Zaragoza .torrent.html

Iar aici aveti un rezumat cu cele mai importante faze ale meciului:

http://www.yourfilehost.com/media.php?cat=video&file=Barca2Zaragoza1Highlights.avi

SORENSEN
9th February 2006, 13:51
February 8 Zaragoza 6 - 1 Real Madrid D. Milito 15,22,34,56,Ewerthon 60,83/Baptista 38 :o:
Mai bine nu faceau deplasarea ca era mai "onorabil" :evil:
PS cica cuplul Salgado si Helguera a facut "furori" :D
PS 2 se zvoneste ca de frica unui alt rezultat umilitor echipa din Madrid (galacticii :evil: ) nu se vor prezenta pt "a limita" proportiile "dezastrului" :happy

Ce naspa ca n-am vazut "macelul" :mda: ....:D
Nu ma intrebati de ce am votat ca Real "galacticii" din Madrid vor castiga Copa del Rey :happy

Nixx
9th February 2006, 16:55
Interesant e ca Zaragoza intra in categoria alta ekipa la poll...:D

Catalanul
9th February 2006, 17:31
O sa incerc sa fac rost de un torrent cu meciul... cine-l vrea, cine-l vrea ? :D Thanya, .com, va bagati ? :drak:

Nixx
9th February 2006, 17:32
Eu il vreau...

DEPOR4EVER
9th February 2006, 23:21
si eu ,acum am ajuns acasa si n-am vazut nici o imagine
Catalane daca ai vazut meciul povestete-ne ,asa ceva se intampla o data
la 100 de ani!
DEPOR conduce la Espanyol,Castro din penalty!
Finala se prefigureaza
In ce data este?
Catalane, se gasesc bilete? cu transportul o rezolv,din Brasov pleaca "n" autocare incolo!

Catalanul
9th February 2006, 23:36
Eu il vreau...
din pacate, pana acum nu am gasit nici un torrent... insa am pentru voi un rezumat al meciului :) savurati-l, catalanilor :yeah: madridistilor nu li-l recomand :drak:

http://www.yourfilehost.com/media.php?cat=video&file=resumenrealzaragozamadrid.wmv

fiti atenti la al 3-lea gol allui Milito, Zaragoza bate aut iar Sergio Ramos cere offside :happy iar apoi, ultimul gol al Zaragozei, golazo marcat de Ewerthon :ok: Si nu in ultimul rand, mutra lui Casillas cand Zaragoza a marcat al 5-lea gol (parca) :D din cate mi-am dat seama a zis ceva de genu "Yo flipo" (adica sunt uimit:D)

Catalanul
10th February 2006, 00:52
Espanyol - Depor 2-1, calificarea inca se joaca, ce v-am zis eu ca Espanyol castiga cupa :happy :D

realmadrid.com
10th February 2006, 01:00
Sincer...crezi ca Espanyol sau Depor au vreo sansa in fata Zaragozai :D ?
Eu unul nu cred :ok:...

Catalanul
10th February 2006, 01:01
Pana-n aprilie, cand se va disputa finala, se pot schimba multe. La ora actuala insa, cred ca nimeni nu ar face fata Zaragozei. Daca o va tine tot asa sunt sanse mari ca anul viitor sa ii vedem din nou in Cupa Uefa, sau, de ce nu, in CL :D

CiRiC
10th February 2006, 14:57
Torrent cu Zaragoza vs Real Madrid aici (http://www.mininova.org/get/220624)

DEPOR4EVER
10th February 2006, 22:51
Catalane,hai ca esti meserIas si descurcaret-unde pot gasi golurile sau rezumatele cu meciurile lu'DEPOR?
Hai te rog fa-ti timp si pentru mine,iar cand vi in Romania ,fac o cinste
mare,poate odata si-o odata ne vom vedea!
Chiar,tu de unde esti sau mai bine zis din ce oras esti plecat?

Catalanul
11th February 2006, 02:48
Eu mi-s banatean, de origine din Timisoara :D sunt "fruncea" cum zic unii :P

O sa incerc sa-ti fac rost de rezumate cu meciurile lui Depor (din cupa, ca presupun ca cele din campionat le vezi la TV :)), nu promit nimic insa.

PS. inca nu se stie cand veti disputa returul, saptamana viitoare Espanyolul fiind nevoita sa joaca in Cupa Uefa.

SORENSEN
14th February 2006, 19:32
REjucarea UMILINTEI astazi pe TV Sport de la 22:00 :evil:

Nixx
15th February 2006, 09:30
A fost iarasi o umilinta...:D Era s-o pateasca Zaragoza..

Ayrton
15th February 2006, 11:38
Desi n-am fost nicidata un fan al echipelor spaniole, poate cu o mica simpatie pt Atletico Madrid, aseara la ora 21.59 m-am asezat bine pe canapea, asteptand cu nerabdare sa vad si eu meciul dintre echipa (Real Zaragoza) care a umilit cea mai titrata formatie a Spaniei si "albii" din Madrid. 6-1 in tur!!!
Auzisem eu de incurajarile pe care cei de la Madrid si le facaeu unii altora zicand ca totul e posibil si ca pot intoarce soarta semifinalei, dar n-am crezut nici o secunda ca vor avea corespondent in realitate...
Si incepe meciul:
Nu trecusera nici 30 de secunde de la start si deja Realul era in careul Zaragozei... si vine secunda 58 si Cicinho prinde un sut formidabil in vinclul advers si intreg stadionul erupe de bucurie: 1-0!
Pun cei de la Zaragoza mingea la centru, incearca sa lege doua pase, dar parca sunt beti: nu leaga nimic, cedeaza posesia si in min 4 Robinho profita de o minge scapata de Ronaldo si face 2-0!!
Pun mana pe telefon, il sun pe frate-miu (mare fan Real Madrid de multi ani) si il intreb daca se uita la meci, dar imi spune ca abia acum ajunge acasa si nu prea are chef sa vada partida dupa rusinea pe care au patit-o in tur. Ii spun sa se razgandeasca ca e min 5 si 2-0 pt Real.
Inchid si ma reintorc la meci;
Nu trec nici cateva secunde si fiind min 9, Beckham face o centrare perfecta si Ronaldo infige mingea in plasa: 3-0!!! In-cre-di-bil!!!
In clipa aceea, devin cel mai infocat fan al Realului si incep sa strig, sa ma agit, sa fac ca toti dracii doar-doar se va intampla minunea.
Vine pauza, apoi incepe repriza a doua, meciul se mai domoleste, insa vulcanul erupe din nou cand Roberto Carlos torpileaza iar poarta zaragosista si face 4-0!!!!
Insa ghinionul si ratarile sunt de partea madrileana si destinul le intoarce spatele si refuza sa ne faca partasi unei seri ce putea fi unica, si meciul se termina doar cu acest scor, insuficient pt calificare...
Dezamagirea este mare si pt mine, care n-am tinut nici pt o zi in viata cu Real, insa imi inchipui ca este imensa pt multimea de fani ai "albilor"...
Pacat!
Insa de ieri Real Madrid a castigat respectul meu!

Nixx
15th February 2006, 11:50
Pacat ca n-ai vazut acel 6-1 din tur. :D Eu sunt bucuros ca destinul ne-a intors spatele si a refuzat sa ne faca partasii unei seri ce putea fi unica. Acum ca ti-a cashtigat respectul sper sa revina la normal realul si tu, logic, sa-ti pierzi respectul dobandit asa de usor de real. Sunt multe ekipe care merita mai mult respect decat realul (parerea mea ,ca vine .com cu replika :D)...

Ayrton
15th February 2006, 14:42
stii ce la ce meci m-a dus cu gandul intalnirea de ieri?
La Dinamo - Spartak Moscova, la care am fost in tribune; dupa 0-4 in tur si Dinamo a fost la un pas sa intoarca rezultatul, conducand cu 3-0 in retur si Marica ratand o situatie rarisima de 4-0...

Nixx
15th February 2006, 14:45
Am fost si eu pe-acolo :D

Madrid4EVER
15th February 2006, 15:05
Hai mah ca Realul merita respectul tau Nixx!Chiar deloc nu poti simpatiza aceasta echipa?De ce ejti asa rau cu ea?

Nixx
15th February 2006, 15:39
De la venirea lui Beckham nu pot s-o sufar.

Madrid4EVER
15th February 2006, 21:35
Are cineva o list cu golgheteri cupei spaniei in acest sezon?

realmadrid.com
15th February 2006, 23:59
Sunt multe ekipe care merita mai mult respect decat realul

Aici ai dreptate, pe langa Real...in Europa singura echipa care merita respectul tuturor este AC Milan :D....restul nu conteaza :D

Thanya
16th February 2006, 00:24
Probabil ca de ieri Real Madrid a cashtigat respectul tuturor oamenilor care pot gandi din afara cercului,care sunt obiectivi.Nu va fi niciodata respectata de oameni care spun "nu pot sa sufar Realul pt. ca joaca Beckham acolo" si probabil nici nu are nevoie de respectul lor...

Catalanul
16th February 2006, 13:39
Thanya, vad ca vi s-a urcat la cap dupa victoria de marti. Cred ca daca v-ati fi calificat acum sarbatoreati si Cupa, iar CL-ul pentru voi ar fi fost o simpla formalitate, nu ? :D

Nixx
16th February 2006, 14:04
Probabil ca de ieri Real Madrid a cashtigat respectul tuturor oamenilor care pot gandi din afara cercului,care sunt obiectivi.Nu va fi niciodata respectata de oameni care spun "nu pot sa sufar Realul pt. ca joaca Beckham acolo" si probabil nici nu are nevoie de respectul lor...
Nu trebuie sa interpretezi cuvintele mele asa cum iti convine... Apuca-te de jurnalism ca ai talent. N-am spus ca nu pot sa sufar realul pt ca joaca Beckham acolo, chiar imi placea Beckham cand era la MU, dar tre sa fii cam prostutz sa crezi ca Perez l-a adus pe Beckham la real ca sa joace fotbal. Si care sunt oamenii obiectivi din afara cercului? Acei cu okii ingushti??? Sau cei care au vazut primul meci de fotbal din viata lor pe asta? Fii mai "realista", pe langa faptul ca real are o multime de "fani" atrasi de vedete, tre sa-ti dai seama ca e una din cele mai urate ekipe din lume, kiar si de multi "oameni din afara cercului"...

Sasuke Uchiha
16th February 2006, 18:44
nixx, nu sunt deloc de acord cu ce zici tu de beckham, mie mi se pare poate singurul de la real care alearga tot meciul si incerca sa faca ceva chiar atunci cand lucrurile nu merg bine

Nixx
16th February 2006, 19:47
In sezonul 2003-2004 vanzarile de tricouri ale lui real au crescut cu 67%... Perez stie de ce....

realmadrid.com
16th February 2006, 23:37
Nixx, din cauza invidiei multi nu ne "iubesc" :D...dar chiar nu conteaza cate lume ne uraste....mai mult conteaza cati iubesc Realul ;)...si sunt mult mai multi decat fanii Barcei.
Cu noi tin unii pt "vedetele" echipei, la voi doar pt ca ati inceput sa jucati fotbal de 2 ani ;)

Catalanul
17th February 2006, 01:04
Cu noi tin unii pt "vedetele" echipei, la voi doar pt ca ati inceput sa jucati fotbal de 2 ani ;)
cine te-a mintit iar ? cumva Beckham ? :D

ah, si va rog sa reveniti on-topic... ca ati cam deviat de la subiect :P cine credeti ca va fi cea de a 2-a finalista ? Depor sau Espanyol ? :cool:

realmadrid.com
17th February 2006, 01:10
Catalane, cati fraieri pupa Barcelona-n dos din 2002 pana acum ???...
Sau ce, crezi ca la voi nu aveti "ultrasi" care se uita acum la voi ca jucati klumea si cand a fost seceta nici nu stiau in ce oras se afla FC Barcelona :D....

La noi sunt fanii "Beckham"...la voi cei din "perioada Rijkaard" :ok:

Nixx
17th February 2006, 01:31
Da mey, da la noi macar se uita la fotbal, nu la fotomodele...

:D On-topic: Cred ca Espanyol.

alejandro
17th February 2006, 11:04
mai mult conteaza cati iubesc Realul ;)...si sunt mult mai multi decat fanii Barcei.

vorba celor de la altetico...suporterii vostri-s normali?:D

on topic:Espanyol:D

Nixx
17th February 2006, 14:01
...si sunt mult mai multi decat fanii Barcei.
Nu fi asa sigur...Cu Barca tine intreaga Catalunye, cu voi insa nici majoritatea din madrid. Cred ca nici pt tine nu e un secret ca Barca e una din cele mai iubite ekipe din lume. Si tin sa te informez ca e cel mai mare club in ce priveste numarul de membri... :ok:

On-topic: Fara Valeron cam greu pt Deportivo :D

Sasuke Uchiha
18th February 2006, 00:06
Cu Barca tine intreaga Catalunye


nu fi asa sigur, espanyol are si ia fani ei, precum atletico in madrid
ontopic. Depor

Nixx
18th February 2006, 05:38
Si cati fani are Espanyol? Eu unul n-am vazut niciodata stadionul lor plin....

Sasuke Uchiha
18th February 2006, 05:59
pai stadionul lor e foarte mare, vor sa faca unul nou insa sunt aproape de faliment.
suporteri au destui, fi fara grija ;)

Catalanul
18th February 2006, 14:24
Si cati fani are Espanyol? Eu unul n-am vazut niciodata stadionul lor plin....
e plin atunci cand joaca cu Barça :D

Anonim
18th February 2006, 16:30
Paralela REAL MADRID - Barcelona

1. Campionate 29 - 17
2. Cupe ale Spaniei 17 - 25
3. Cupe ale Campionilor 9 - 1
4. Supercupe ale Europei 1 - 2
5. Cupa Uefa 2 - 3 (aici e locul barcei , shi fortza Chealsea )
6. Cupe ale Ligii 1 - 2
7. Supercupe ale Spaniei 7 - 5

Total trofee: 66 - 55

Asta este ... barcelona trebuie sa se multumeasca cu locul 2 , in urma celor de la REAL MADRID !!

Nixx
18th February 2006, 19:44
Hai fii mai serios. Tu crezi ca ai venit nou aici si ne povestesti istoria celor 2. Barca inseamna mult mai mult pt fanii ei dacat real pt ai lor...Cu Juve la fel tii ca are mai multe trofee?

Anonim
19th February 2006, 00:54
@Nixx
Pai ce am postat eu mai sus este adevarat si foarte usor de probat , in schimb ce ai afirmat tu , este un lucru pe care ti-l doresti si in acelasi timp imposibil de probat !! Nu tin cu Real pt ca are mai multe trofee ca barcelona , doar aratam ca barcelona este momentan echipa nr 2 din Spania si asa o sa ramana si pe viitor ;)

realmadrid.com
19th February 2006, 01:02
Tu crezi ca ai venit nou aici si ne povestesti istoria celor 2. Barca inseamna mult mai mult pt fanii ei dacat real pt ai lor

Ma da cine esti tu sa spui asta ??
Sa fie al dreaq, voi ati tinut cu Barca ca v-au placut culorile :mda:...sau ca ati vazut cum juca in perioada cand ati inceput sa intelegeti fotbalul ??
Nu mai face afirmatii din astea smekere, ca nu se potrivesc la toata lumea !

Ma kk pe fanii Realului care se uita la noi doar pt a vedea un jucator !...iar daca ai un favorit (Beckham, Raul (in cazul meu..cam de 8 ani pana acum), Casillias, Zidane) nu inseamna ca te uiti la meciuri doar pt ati vedea jucatoru favorit.

Si lasa-l pe Anonim, ca nici tu nu esti aici de cand s-a infintat forumul ;)

@Anonim

Vezi ca Barcelona mai are si 4 trofee Cupa Cupelor, pe cand Real n-a reusit sa castige niciodata acest trofeu.

Nixx
19th February 2006, 03:25
Com, te indoiesti cumva? Mie mi se pare un lucru evident... Majoritatea lor au aparut din 2000 incoace...

realmadrid.com
19th February 2006, 03:55
Nu am spus ca nu exista si asa ceva ;). Nu stiu de unde stii tu cand au aparut, nu stai in Spania si nici forumul asta n-are 10 ani.
Ti-am zis sa nu generalizezi, cum sunt si la noi...asa sunt si la voi..si la orice echipa mare.

PS_Daca te referi la asiaticii, aia stiu fotbal cum stiu eu baschet ;)

Nixx
19th February 2006, 04:03
La aia ma refer.. Doar nu s-a salvat real de la faliment cu ajutorul fanilor care erau si inainte de Perez.

realmadrid.com
19th February 2006, 04:10
In Asia este vorba doar de marketing, care nu prea ma intereseaza :D...
Oricum, de cativa ani si voi ati inceput sa faceti turnee pe acolo :D

Nixx
19th February 2006, 04:14
Era si normal, doar sunt cat pentru vreo 5 Europe potentiali fani acolo.
Problema e ca v-ati bagat voi primii acolo... si acum sunteti cel mai bogat club din lume

realmadrid.com
19th February 2006, 04:20
Asta este meritul lui Perez, a stiut cum sa scape echia de datorii si de....fotbal :D

Madrid4EVER
19th February 2006, 11:33
Pe mine nu ma intereseaza marketingul dar atat timp cat ies bani este bine.:D

Nixx
19th February 2006, 14:06
Pe mine intotdeauna m-a interesat in primul rand cum joaca ekipa, daca o duce bine si cu finantele, e bun presedintele...

DEPOR4EVER
21st February 2006, 01:46
Va certati Real vs. Barca -daca aceste echipe erau de pluton
mai tinea cineva cu ele? Sunt satul sa aud "cu cine tii?"
Raspuns: Real,Barca,Milan,Juve,Manchester,mai nou Chelsea,Steaua,Dinamo
Mai oameni buni dar n-am auzit pe nimei -sau poate prea putini-"tin cu Chievo,Malaga,Aston Villa,etc" -exemple care mi-au venit in minte
Eu tin cu Deportivo (si nu mi-e rusine) si la bine( cand matura cu Europa pe jos) si la rau (prezent)!
Prietenul meu cel mai bun tine cu Sampdoria si dupa fiecare etapa discutam despre amaratele noastre de echipe si ne bucuram daca mai urcam 1-2 locuri
in clasament sau cand mai batem un favorit!
Ce poate fi mai frumos?????
Suporterii lui Juve ce satisfactie mai au ca Juve conduce cu avans de 10 pct.,Barca cu 6 sau Chelsea cu nici nu mai stiu cate puncte (16?)
Sunt tare curios daca la anu' sa zicem Barca va fi pe locul 8-fac pariu ca cel putin 50% din suporterii de carton vor disparea si se vor reorienta spre alte echipe de top!
Voi sau tu care citesti de ce tii cu cu......... ca sunt pe primul si mediatizati si filmati si laudati si ridicati in slavi!
FORZA DEPOR indiferent de ce se va intampla cu tine!

Nixx
21st February 2006, 02:20
Simt o mare satisfactie ca dupa 5 sezoane in care am suferit pt Barca si ma rugam sa prinda un loc de CL, am ajuns sa vad cum a devenit una dintre cele mai mari forte ale lumii.... Nu vad cum as putea sa tin cu o ekipa ca Chievo atat timp cat nici nu e mediadizata si nici satisfactii nu cred ca o sa-mi provoace... O ekipa mare mai stie si fotbal si e o placere sa o privesti... Eu exact opusul nu-l inteleg, cum e posibil sa suferi pt o ekipa mica (cel putin daca nu sunt conationali sau din acelasi oras, ca aici sunt evidente motivele)? Fotbal de calitate, de cele mai multe ori, nu joaca, suporteri au putini, informatie este foarte putina si nici sa le urmaresti nu prea poti....

realmadrid.com
21st February 2006, 13:16
@Depor
Cu echipele pe care le-ai enumerat tu, nu prea o sa tina suporterii din alte tari :D pt ca dupa cum zice si Nixx, n-au fost mediatizate si nu-ti aduc nici o satisfactie..
De ce toata lumea tine cu Juve/Milan/Inter/Lazio/Roma, Barca/Real si etc...pt ca de ele s-a auzit prin Romania de "n" ori mai mult ca celelalte si in plus atunci cand romanii au inceput sa le aiba favorite, echipele alea jucau bine.

Anonim
21st February 2006, 13:41
V
Sunt tare curios daca la anu' sa zicem Barca va fi pe locul 8-fac pariu ca cel putin 50% din suporterii de carton vor disparea si se vor reorienta spre alte echipe de top!

Aici ai foarte mare dreptate !! Cei mai multi suporteri ai catalanilor au aparut in ultimii 2 ani cand barcelona a scos capul in fotbalul mare !! Eu tin cu Real de mult timp , shi pana sa vina Florentino Perez la club , echipa nu statea bine nici din pct de vedere financiar nici in clasament , insa lucrul asta nu m-a facut sa-mi aleg o echipa mai in forma !! Asa ca poate sa joace barcelona cel mai bun fotbal din lume , ca eu tot cu Real am sa tzin !!:yeah:

Nixx
21st February 2006, 13:47
Bravo tzie.
Nu cred ca la Barca au aparut mai multi decat la real in perioada Perez...

Catalanul
21st February 2006, 15:54
Aici ai foarte mare dreptate !! Cei mai multi suporteri ai catalanilor au aparut in ultimii 2 ani cand barcelona a scos capul in fotbalul mareunde scrie asta ? poate doar in capul tau :mda: sau ai umblat tu prin toata Romania si ai facut un chestionar ? :D
Tot timpul au fost suporteri care ba au tinut cu Real ba cu Barça... insa nu poti sa spui ca balanta a fost de favoarea uneia sau alteia... tot timpul a existat un echilibriu`...

Madrid4EVER
21st February 2006, 21:27
Nu poti sa judeci pe cineva pe care nu il cunosti!Fani adevarati sunt cei care nu isi schimba echipa favorita oricat de rau ar duce-o.Cei care tin bah cu una bah cu alta sunt doar figuranti :rosu:

alejandro
22nd February 2006, 10:55
Stii pe cineva care a tinut ba cu o echipa ba cu alta?

DEPOR4EVER
11th March 2006, 00:06
Catalane,mi-ai creat palpitatii,totusi finala
Copa del Rey se joaca(din pacate!) la Madrid

Madrid4EVER
11th March 2006, 13:35
Zaragoza merita din plin sa castige finala :ok:.Ea a ajuns in finala trecand de niste adversari....

Catalanul
13th April 2006, 01:52
FINALA

Espanyol Barcelona 4-1 Zaragoza

Au marcat:Raul Tamudo (2), Luis Garcia (33), Ferran Corominas (71), Luis Garcia (86) / Ewerthon (27).

Un meci frumos, cu 2 reprize antrenante. Chiar nu ma asteptam ca finala sa ofere un astfel de spectacol fotbalistic :) Desi era favorita, Zaragoza a pierdut finala, insa are un merit mare faptul ca a reusit sa ajunga aici trecand de rivali precum Bacelona, Real sau Atl. Madrid.
Espanyolul nu a dat azi nici o sansa Zaragozei in atac, avand o aparare foarte solida de care cuplul de atacanti Milito - Ewerthon nu a putut sa treaca. Pe contra-atac si la fazele fixe catalanii au decis soarta cupei.

A 4-a cupa cucerita de Espanyol (a 2-a in ultimii 6 ani). Tamudo a marcat de fiecare data, fiind singurul jucator care pana acum a cucerit 2 Cupe cu Espanyol.

Interesanta va fi SUPERCUPA dintre FC BARCELONA si Espanyol :P

http://www.marca.com/futbol/coparey0506/fotos/espanyol_final.jpg

alejandro
13th April 2006, 11:26
Barcelona rules,Madridul e varza:yeah:

Thanya
13th April 2006, 15:25
Ce vocabular elevat ai domnule alejandro!!!:P
Felicitari Espanyol...nici nu vroiam s-o ia Zaragoza,mi-e antipatica rau de tot!!:D

Andy1987
13th April 2006, 15:58
incredibil...a reusit espanyol imposibilul....aseara am vazut si eu uefa. com :)

alejandro
13th April 2006, 18:12
Ce vocabular elevat ai domnule alejandro!!!:P

Ce nu ti-a placut Thanya?:(
Asa cum Valiente zice ca noi suntem varza,asa am zis ca si voi sunteti...si eu am mai multa dreptate decat el...cel putin asa cred yo:P
Nu stiam ca nu se poate de spus adevarul pe acest thread...oricum,nu cred ca voi pati ceva,singurul moderator pe aceasta sectiune a ramas Catalanul,pe Ionutz l-au scos deoarece echipa l-a facut de rusine,deci pot sa aberez in voie,am pile:P
Deci Barcelona rules,Madrid....nu spui ce face:D

Universal
13th April 2006, 20:50
Felicitari Espanyol , felicitari Zaragoza , au facut un meci fantastic!