PDA

View Full Version : Se apropie seria de foc!!!



ady51a
25th September 2005, 19:32
Dupa meciul de sambata 1.10.2005 de acasa cu Fc Arges pt Farul vine seria de foc din etapele 9..12 plus meciul din Cupa Romaniei.
Etapa a 9 a - Farul - Steaua
Etapa a 10 a - National - Farul
Etapa a 11 a - Farul - Rapid
Etapa a 12 a - Poli Timisoara - Farul
Cate puncte vom lua in cele 4 etape?

FatFrumos
25th September 2005, 20:28
9 puncte cel putin cu toate ca am mers cam prost ultimele meciuri.

riva
25th September 2005, 20:34
3 cu steaua, 3 cu national, unul cu rapid si cam atit, deci ar fi vreo sapte. e bine oricum si asa

tchibos
26th September 2005, 00:09
e timpul ca Farul sa isi revina ca prea a lalait-o si Grig sa isi dea seama ca Farmache e dezastruos inainte sa faca gafa din care ia gol Farul... si daca isi revine farul la adevarata forma avem sanse cu oricine sa ii batem si vor avea ei etape de foc nu noi

claudio25ro
26th September 2005, 00:39
10 puncte facem..cate 3 cu steaua,national si rapid si 1 cu poli...ce bine ar fi... ;)

Seahawk
26th September 2005, 10:46
Aici in seria asta o sa vedem ce fel de echipa avem, cat de valorosi suntem ...etc
Pe Dinamo i-am batut. Le-om bate noi poate si pe restul? Se stie de mai demult ca noi jucam bine numai cand jucam cu echipe tari, cand noi trebuie sa-i incurcam pe ei... genu de pozitie de outsider... Sper sa reusim sa facem jocuri bune. 8 puncte ar fi superb... 9,10 sau 12 ar fi excelent.
Nu uitati insa ca o sa incheiem turul acasa cu CFR'ul care vedeti cum joaca in deplasare...Speram sa se mai "raceasca" pana atunci insa... Eu o sa fiu atent si la arbitri in perioada asta... sa vedem daca o sa ne mai "ciupeasca" asa cate putin...cum au facut-o si anul trecut. Deocamdata anul asta a fost bine.. sa ramana tot asa

ady51a
2nd October 2005, 23:04
Gata dupa etapa a 8 a Farul a acumulat 17 puncte si +4 la adevar. Acum e momentul sa fortam putin si sa ne concentram pe urmatoarele 5 meciuri si sa obtinem cat mai mult posibil din aceste partide. Am inclus aici si partida din Cupa Romaniei de la sfarsitul lunii octombrie din optimi de finala pe teren neutru.
Sper sa reusim sa nu pierdem nici un meci din cele 4 si sa ne calificam in optimile cupei, tinand cont ca dupa toate probabilitatile vom intalni o echipa de div. B.

Dupa aceasta serie (Steaua (a), National (d), Rapid (a), Poli Tim (d)) mai raman de disputat inca 3 etape (Gloria (a), Otelul (d), CFR (a)), ultima etapa pe 3 dec si speram inca un meci in Cupa Romaniei sferturi de finala miercuri 6 decembrie intr-un singur meci pe teren neutru.
Este foarte importanta in pregatirea urmatoarelor meciuri aceasta pauza de 2 saptamani, poate nu pentru Farul cat mai ales pentru 2 dintre adversarele noastre Steaua si Rapid.
Dupa meciul de la Constanta de duminica Steaua va juca joi in Cupa UEFA in prima etapa (asta daca nu este programata fara meci in prima etapa, tinand cont ca o echipa sta in orice etapa, dar dupa toate pribabilitatile echipele romanesti vor sta in ultimele 2 etape fiindca Uefa face programarea in functie de conditiile meteo din tarile respective) iar situatia se va repeta dupa vizita Rapidului aici la Ct urmeaza meciul 2 din grupe (asta daca Rapidul nu sta in Et 2).
Meciul din Cupa Romaniei din optimi are loc intre meciul de la Bucuresti cu National si meciul cu Rapid de la Constanta iar Rapidul are si el meci in cupa Romaniei.

adi_cta
3rd October 2005, 20:24
Eu cred ca Farul o sa treaca cu bine de aceasta serie de foc. Se concentreaza baietzii si o sa vedem niste meciuri frumoase si o sa stranga si ceva puncte atat cat ne trebuie ca sa stam pe podium.

ady51a
4th October 2005, 14:37
Se pare ca vom avea 2 meciuri consecutive cu Rapid
26 octombrie in cupa cu Rapid II iar pe 30 octombrie cu Rapid la Constanta in campionat iar dupa 3 zile Rapid joaca pe 3 noi in deplasare la Atena in Cupa UEFA.

Kooler
4th October 2005, 16:59
Sper sa bata tot ce poate pana la final sa intre in cupa uefa (nu sa vinda locul 3 in campionat si cupa) ca tare sunt curios cat de departe or sa ajunga in uefa (daca ajunge)

ady51a
4th October 2005, 21:20
Se pare ca vom avea 2 meciuri consecutive cu Rapid
26 octombrie in cupa cu Rapid II iar pe 30 octombrie cu Rapid la Constanta in campionat iar dupa 3 zile Rapid joaca pe 3 noi in deplasare la Atena in Cupa UEFA.
s-a modificat programul Rapidului din Uefa. In etapa a 3 a joaca acasa cu Rennes!

tchibos
5th October 2005, 21:25
sper sa vina valul de la Constanta si sa stinga seria asta de foc

the_shark
6th October 2005, 12:24
Farul a jucat intotdeauna bine cu echipele mari si o s-o faca si acum, pe langa asta Rapidu e varza, meciul cu Iasul a fost blat, ca s-a calificat in grupele uefa a fost noroc chior

micutzu
6th October 2005, 12:37
Cu Steaua si Rapid vor fi meciuri grele. Eu va doresc bafta. Sa mai fie si echipe din provincie pe podium nu numai cele din Bucuresti.
Nationalul si Poli sunt mai abordabile. Europoli e defapt o echipa unflata de presa si de banii BKP-ului.

ady51a
6th October 2005, 12:46
Multumim mult! Spert sa fie ca tine si sa ne vedem in divizia A cat de curand!

micutzu
6th October 2005, 12:51
Noi poate in vreo 2-3 ani ca acum nu avem nici echipa si nici bani.
Aveti grija cu CFR-ul lui Dorinel, sunt foarte periculosi mai ales ca au pierdut cu Jiul acasa.

Klingon
6th October 2005, 15:23
Micutzu, Clujul a facut de fapt egal cu Jiul acasa si a pierdut cu Pandurii. Eu ii recomand lui Grigoras al nostru sa priveasca bine acel meci si sa invete de la Hizo, ca este un antrenor experimentat. Cred ca victoria Pandurilor a fost a antrenorului. Hizo spunea ca a analizat jocul Clujului si si-a luat masurile de precautie necesare. Asta de obicei inseamna blocarea a 2-3 jucatori cheie, unul fiind precis Dorinel.

Din fericire, tipul asta de masuri de precautie nu prea merge cu Farul, ca nici noi nu stim cine o sa fie jucator de baza in meciul urmator :D De fiecare data se trezeste altul sa dea gol sau pasa de gol, iar echipa joaca in 3-4 sisteme diferite intr-un meci.

Quartz@nu
6th October 2005, 22:41
astept de mult aceste meciuri , sa ma conving de valoarea echipei cu adevarat !
sper sa fie asa cum cred eu ...si visez !
F A R U L C A M P I O A N A !!!

Dark Horror
6th October 2005, 23:05
Pandurii ne-au batut pentru ca am ratat foarte mult,mai ales in prima repriza.
Sa avetzi succes in seria asta de foc.Ne intalnim in ultima etapa.

tchibos
7th October 2005, 19:50
Klingon Hizo a fost si pe la noi si a facut kk praf

tchibos
22nd October 2005, 19:38
a venit seria de foc si ne-am ars de doua ori...sper sa nu iesim scrum din seria asta de foc... si eu care credeam ca ne mobilizam mai bine cand jucam cu echipele mari...ce naiv sunt:rolleyes:

ady51a
6th November 2005, 17:26
Bilant ultimele 4 meciuri!

4 meciuri 0 victorii 0 egaluri 4 infrangeri 4-10 golaveraj :drak: