PDA

View Full Version : Jucatori dupa care plangem in TEMPLU'!



Ioca10
6th March 2007, 20:53
Am decis sa deschid acest thread ca sa vedem daca regretam pe cineva,daca a plecat prea usor,fara motiv sau instrainat pe nedrept;)
Eu unul si acum plang dupa Rica Neaga care era jucatorul meu favorit si de ce sa nu recunoastem si al tribunelor,sper ca la sfarsit de contract cu asiaticii sa se intoarca acasa;)(urmatorul e George Ogararu;))
Si parerea ta e importanta!!!

YoYoyOi
6th March 2007, 20:57
poate eram eu cu curca la raza in vremea aia, dar eu nu l-am vazut niciodata pe Neaga ca favoritul tribunelor sau ca un mare si nemaiintalnit jucator :groggy:

asa ca n-am de ce sa plang dupa el :P

Cel mai mult regret imbatranirea si retragerea lui Lacatus sau, mai recent, a lui Munti :cry:

Kainsashiki
6th March 2007, 21:00
rica neaga :X cum mai yoyo, a fost decisiv in multe meciuri pe vremea lui walter...

mai ne lipseste ogararu...si poate martin tudor uneori, dar acum vad ca face treaba andrey

bluesky
6th March 2007, 21:02
prea urit s-a departiti steaua de dorinel munteanu,trebuiau sa il pastreze avea atat experienta,si a marcat si goluri importante pentru steaua.

Ioca10
6th March 2007, 21:11
Vezi daca nu mergi pe stadion:DIn Ghencea era idolul tribunelor ramanand memorabile clipele,de la partida cu Apulum din ultimul meci al turului de pe vremea lu' Walter, cand era in mijlocul galeriei si era ovationat cu patima;)

YoYoyOi
6th March 2007, 21:12
rica neaga :X cum mai yoyo, a fost decisiv in multe meciuri pe vremea lui walter...

mai ne lipseste ogararu...si poate martin tudor uneori, dar acum vad ca face treaba andrey

o fi fost el decisiv si important pt club, dar nu a fost un jucator emblematic, unul fara de care nu am fi putu merge mai departe. Cel putin mie asa mi se pare. L-am apreciat dar nu l-am idolatrizat.
A fost si el ca si Claudiu Raducanu sau altii care au facut treaba buna la Steaua si au plecat.

Kainsashiki
6th March 2007, 21:14
era sufletul echipei in acea vreme, un fel de dica astazi:D

Ioca10
6th March 2007, 21:15
E parerea ta si o respect da multi il considera mai mult decat un simplu jucator bun;)

YoYoyOi
6th March 2007, 21:19
poate eram eu mai concentrata pe alte treburi in perioada respectiva :rolleyes: ca fapt divers, eu de Haldan n-am auzit decat cand a murit, sau nu mai tin eu minte sa-l fi vazut inainte:D

Sun batrana mai, nu ma mai tine memoria :happy

bluesky
6th March 2007, 21:24
trebuie sa te mai uiti si in buletin uneori.ca de la o anumita varsta incepi sa uiti:D

YoYoyOi
6th March 2007, 21:28
asta daca imi amintesc unde mi-am pus buletinul, ca anul trecut am pierdut 2 buletine in cateva luni:D si stiu sigur ca unul dintre ele era pe coltul biroului, dar de acolo... :groggy:

Sevilla86
6th March 2007, 21:28
era sufletul echipei in acea vreme, un fel de dica astazi:D

Exact ca Dica, se mai certa cu suporterii si era injurat cand nu juca bine, iar alta data era eroul din teren :D ar trebui sa-l luam inapoi. A mai fost el plecat odata pe la arabi si cand s-a intors alerga mancand pamantul.
Il regret si pe Ogararu, Cristea care era un jucator tanar, Khamutovski de care am fi avut mare nevoie anul trecut...

YoYoyOi
6th March 2007, 21:31
imediat intra pink si ne povesteste de Carlos :ras-plans:

bluesky
6th March 2007, 21:33
dar vad ca lui pink ii place mult de carlos si il regreta foarte mult pe portughez.

YoYoyOi
6th March 2007, 21:37
i s-a pus pata pe pleata de cocotier :evil:

pink nu da, ca am glumit, am vrut sa spun palmier :ras-plans:

Ioca10
6th March 2007, 21:43
Neinteresant intradevar:D
Si de Munti imi pare rau:(

dede
6th March 2007, 21:46
Neaga :headbang: si de Ogararu, dar cum el a plecat la o echipa mai calumea, nu ii doresc sa se intoarca prea curand in Ro...Neaga nu are ce cauta la asiatici :(

YoYoyOi
6th March 2007, 21:59
Din cate stiu eu nu l-a fortat nimeni sa plece la orezari.... el cu manuta lui a semnat...

Sevilla86
6th March 2007, 22:05
Din cate imi amintesc i-a cam facut vant Zenga. La ultimul meci in Uefa la care ar fi putut sa joace, nici macar nu l-a tinut in lot... a fost in tribune :(
Mi-am amintit si de Aliuta care a fost bun cat a fost, dar a plecat tot din cauza lui Zenga.

bluesky
6th March 2007, 22:06
cazuse in dizgratia lui jiji si cind a vazut oferta asiaticilor a acceptat fara sa se mai gindeasca.

YoYoyOi
6th March 2007, 22:10
si apoi a venit cu abureli ca l-au alungat, ca l-au dat afara...mie asta nu mi-a placut deloc la el. Cand ai semnat se presupune ca ai cantarit situatia. El a semnat a fost alegerea lui sa plece. Uite la Dica. De cate ori a zis GG de el ca are fite ca-l pune pe banca sau cate si mai cate. Dar el si-a vazut de treaba :ok:

dede
6th March 2007, 22:10
eh, pe atunci a fost ceva scandal cu Zenga si Becali... Zenga nu l-a bagat in teren cu valencia, Neaga s-a suparat si a plecat... mai ales ca in meciul ala echipa avea nevoie de atacanti...

bluesky
6th March 2007, 22:19
nu prea cred ca il vom mai vedea pe neaga la steaua nicioadata din cauza ca bekaly nu il mai doreste,in ghencea.

Ioca10
6th March 2007, 22:22
Din pacate si eu cred la fel:(

bluesky
6th March 2007, 22:26
trica a fost un jucator care a marcat multe goluri pentru steaua,si a plecat de la steaua din cauza ca nu au vrut sa ii mareasca contractul .

Ioca10
6th March 2007, 22:29
De Trica nush ce sa zic,chiar nu ma pronunt(imi aduc aminte de supercupa in care a dat 2 goluri cu dinamo)

YoYoyOi
6th March 2007, 22:34
Trica fara frica mi-a placut, dar nici dupa asta nu plang.
De fapt am mai spus ca plang doar dupa Laca :cry: si Munti :cry:

Liviu
6th March 2007, 23:30
Regret plecarea jucatorilor in perioada 1994-1998 , cand au plecat o serie de jucatori ca Ilie Dumitrescu , Adi Ilie , Filipescu , Prodan , Galca , C.Munteanu si altii , toti din motive evident financiare , clubul sportiv Steaua avand nevoie de acei bani din transferuri si pentru a intretine alte ramuri sportive .
Era o generatie exceptionala , peste cea actuala (parerea mea) . Pacat .

bluesky
6th March 2007, 23:30
marian aliuta un jucator care a plecat de la steaua si nu stiu din ce cauza a plecat probabil sa fie zenga in cazul lui.

Brian
6th March 2007, 23:33
Pe Neaga il regret si eu...si pe Ogararu il regret foarte mult....pe Rosu...
Si ca tot veni vorba de Haldan mai sus...eu am plans cand am auzit k a murit... era un fel de Radoi pt Dinamo... un jucator cu un caracter aparte mi s-a parut acest jucator...

Snake_21
7th March 2007, 12:50
Pai Neaga, Khamutovski. Ogararu :(
Off-topic: sper sa si revina cat mai repede Dica :D

pinki
7th March 2007, 15:56
primul e bloc notes, am fost foarte suparata cand a plecat, mie chiar imi placea si asa pomanagiu cum era, ne mergea bine cu el.

apoi a fost georgica, bun baiat, mare pacat ca a plecat :(

apoi este bananierul meu preferat, care a plecat in conditii asa urate si cred cu un gust asa amar si nu merita, saracutu', dar deh, asa e romanu'.

si mai e zenga, pt ca a fost jiji (bine, inca mai este) un mare idiot.

whisper
7th March 2007, 16:01
:thinkso: F.Dumitru in zilele bune, la fel si Raducanu.Neaga,Hamutovski,Tudor, Ogararu, sa fie si Carlos.
Antrenori:Zenga si Protasov.
Si cel mai mult dupa LACATUS!
:D Stiu ca nu mai joaca,dar.....:) Poate antrenor,candva...

pinki
7th March 2007, 16:08
bine, de laca nici nu mai e cazul sa scriu :D

pe el nu l-am trecut pe lista pt ca sper sa revina cat de curand :D :cheer:

Ioca10
7th March 2007, 16:11
Din cate observ fiecare are jucatorii sai regretati:(
In cap de lista se pare ca e Rica totusi:(

whisper
7th March 2007, 16:35
In cap de lista sunt Ogararu si Neaga,pana acu' cel putin.:P

YoYoyOi
7th March 2007, 19:28
ce de plangaciosi pe aici :drak:

whisper
7th March 2007, 20:08
:D Eu nu plang...doar zic ca lipsesc....

Brian
7th March 2007, 20:13
Eu plang...k erau jucatori emblematici... Neaga era mai stelist decat 90% din cei de aici de pe forum...

bluesky
7th March 2007, 20:52
claudiu raducanu a dost un jucator interesant la steaua care dupa ce a marcat multe goluri in cupa uefa a fost transferat in spania la espanyol barcelona dupa care a fost imprumutat la arminia bielefield,apoi a ajucat la vaslui unde a facut doar figuratie,dupa care a ajuns sa joace prin asia prin liga secunda din koreia,si acuma joaca in cipru in prima liga.a dat multe goluri pentru steaua importante pentru steaua in campionat si cupa uefa insa acuma sa dus la fund rau

Gontel
7th March 2007, 21:42
Sunt mai multi pe care ii regret: Dorinel, Florentin Dumitru, Ogararu, Martin Tudor, Aliuta, chiar si Danciulescu. Hai sa zic si Neaga.
Lacatus ramane "regele", nu avea cum sa joace pana la 50 de ani.

YoYoyOi
7th March 2007, 21:53
zicea pe la inceputul campionatului ca daca reuseste sa dea jos din greutate, ar vrea sa intre in teren in retur, sa ia exemplul lui Dorinel.

Ma bucur ca a ramas dolofan si nu a intrat in teren pt UTA, ar fi fost o mare dezamagire sa-l vad pe Laca jucand pt UTA :(

Gontel
7th March 2007, 22:10
Iti dai seama...sa fi jucat chiar in meciul de la Oradea. :D

YoYoyOi
7th March 2007, 22:14
cred ca ar fi fost linsat:D

Ioca10
7th March 2007, 23:30
Concluzia e dureroasa:(avem dupa ce plange:(

Snake_21
8th March 2007, 15:52
Din pacate da :(

Ioca10
8th March 2007, 18:44
Rica Neaga a facut spectacol in grupa G a Ligii Campionilor Asiei marcand un gol si dand o pasa de gol.

Snake_21
8th March 2007, 21:50
Poate o sa se intoarca si la noi sa faca spectacol...

YoYoyOi
8th March 2007, 22:30
nu prea am incredere ca jucatorii plecati de la noi in campionate uitate de lume sa revina mai buni decat au fost.

Snake_21
8th March 2007, 22:33
Pai inseamna ca ai uitat de perioada cand a fost plecat la arabi Neaga si s a intors jucand mult mai bine :P

YoYoyOi
8th March 2007, 22:35
mda...daca tu zici :groggy:

Snake_21
8th March 2007, 22:36
Hai mai serios acuma. De ce nu esti de acord? :thinkso:

YoYoyOi
8th March 2007, 22:39
n-am zis ca nu-s de acord...doar te aprobam cumva.... eu nu tin minte cum era Neaga inainte de a pleca la arabi, ca sa fac o comparatie cum a fost cand a revenit.... sunt unele lucruri care mi se sterg din memorie, ca si cum n-ar fi existat:D

v-am mai spus ca nu prea mai am spatiu pe hard, si alege el aleator ce sa stearga :groggy:

Snake_21
8th March 2007, 22:41
:lol: Tare faza cu hardul . Acuma am inteles :D Pai sa zicem ca ajunsese sa fie huduit :( si cand s a intors a ajuns unul din jucatorii preferati :D al tribunelor din Ghencea :D

YoYoyOi
8th March 2007, 22:45
cam cum e Oprita acum si cum o sa fie dupa recuperare? :happy

Snake_21
8th March 2007, 22:49
Nu stiu in cazul asta nu ma pronunt :lol: ar fi ceva sa fie la fel :P

whisper
8th March 2007, 22:49
:cheer: Neaga. Am vazut fazele..nu stiu daca se pot compara campionatul,liga lor cu cele europene dar conteaza ca a marcat...si eu as vrea sa se intoarca..dar slabe sanse..:(

bluesky
8th March 2007, 23:01
neaga a vrut sa vina in iarna dar becali a spus nu..

Snake_21
9th March 2007, 14:18
Pai la ce sa te astepti :P

Ioca10
16th March 2007, 18:06
Dica unde esti tu ma:(

YoYoyOi
16th March 2007, 18:08
lasa-l in amarul lui, ca-i necajit tare acum :(

dede
16th March 2007, 18:08
prin spitale :cry:

Snake_21
16th March 2007, 18:31
Pai ooooooooffffffffffffff poate acuma realizeaza toata lumea cat de important era Dica pentru noi :cry: sper sa treaca peste perioada nefasta si il asteptam sa ne arate , daca nu ne a aratat destul pana acuma :P , ce fotbalist de clasa e el :D.

Ioca10
25th March 2007, 21:05
Revin Dica si Opritza viitorul suna bine:D

pinki
25th March 2007, 21:23
dica!!! :cheer:

lasa-l pe oprita... ca nu ne era dor de el...

Ioca10
25th March 2007, 21:26
Pai ce sa fac e stire la comun:D

Snake_21
25th March 2007, 21:28
Forzza Dica Forzza Dica Ale Ale :P :P :D :D

pinki
25th March 2007, 21:29
o desparti :D

YoYoyOi
25th March 2007, 21:54
desparte Ioca stirea, nu supara fetele :P

dede
25th March 2007, 21:56
Oprita Oprita :yeah: