PDA

View Full Version : Universitatea Craiova - Dunarea Giurgiu



EDMOND_
24th September 2005, 12:12
Luati de valul euforiei generale in urma eliminarii Clujului din Cupa Romaniei aproape ca am uitat de meciul de astazi, cu Dunarea Giurgiu. Este vorba de echipa care ne-a batut in vara , intr un amical , cu 5 - 1 in meciul acela in care Stinga a introdus in teren jucatori mai putini folositi si care au jucat fara nici o ambitie. Daca va mai aduceti aminte, a fost momentul in care Stinga a luat hotarirea ca anumiti jucatori nu pot face fata la Universitatea fiind ulterior imprumutati altor echipe.(Feleaga & co.).
Din pacate in Craiova ploua in continuare ( cam de la meciul cu CFR ) si nu exista sperante ca la ora meciului s-ar schimba ceva.
Oaspetii au declarata ca vin al Craiova sa incerce o surpriza ( "ar fi timpul sa piarda si Craiova puncte") sperand ca meciul din cupa i-a obosit pe alb albastri... De cealalta parte ,antrenorul Stinga a declarat ca doar noi suntem cei care ne putem face meciul usor sau greu, dar spera intr-o victorie care sa consolideze pozitia de lider a Universitatii...
Asteptam parerile si comentariile voastre , inainte si dupa meci.

Meciul va incepe la ora 20.00 si nu va fi trasmis la TV ( este posibil ca TV Sport sa ofere inregistrarea meciului in cursul zilei de duminica)

BornWild
24th September 2005, 12:17
Haideti sa fim seriosi!!
Nu poate Giurgiu sa ne incurce!
Craiova isi va continua trimful sau si sper ca si de aceasta data sa nu primim gol!
Hai baieti! /hello

Gonzo
24th September 2005, 12:24
nici nu se pune problema sa ne bata o fosta divizionara C...
avem o echipa muncitoare care nu lasa loc de asemenea surprize... deci nici o sansa pt adversari...

VICTORIE CRAIOVA!!! /hello

Che Guevara
24th September 2005, 17:32
Toata lumea aminteste de acel 1-5 de la Giurgiu. Dar de ce nu spune nimeni nimic de 3-1 pentru noi din Valea Rosie? Ca tot asta vara a fost si tot cu astia am jucat...

@Edmond: scriu aici din cauza ca tu m-ai chemat. imi amintesc ca m-ai sunat si astfel m-am inscris pe acest forum. Daca vrei pot sa si renunt la fel de usor a stii... Parerile mele, insa, vor ramane aceleasi mereu. /hello

CAMATARU 9
24th September 2005, 18:18
Haideti sa fim seriosi!!
Nu poate Giurgiu sa ne incurce!
Craiova isi va continua trimful sau si sper ca si de aceasta data sa nu primim gol!
Hai baieti! /hello
e clar ca batem la scor dar am si eu o intrebare : ce echipa din b poate sa ne dea gol? :evil: :degete: si unde mai sant rasculatzii aia de la cfr cluj care ziceau ca ne dau 3-4 boabe? :ciocan:

EDMOND_
24th September 2005, 18:34
Toata lumea aminteste de acel 1-5 de la Giurgiu. Dar de ce nu spune nimeni nimic de 3-1 pentru noi din Valea Rosie? Ca tot asta vara a fost si tot cu astia am jucat...

@Edmond: scriu aici din cauza ca tu m-ai chemat. imi amintesc ca m-ai sunat si astfel m-am inscris pe acest forum. Daca vrei pot sa si renunt la fel de usor a stii... Parerile mele, insa, vor ramane aceleasi mereu. /hello


Nu inteleg care este problema si ce legatura are cu meciul asta. Din partea mea poti sa scrii pana la adanci batraneti... :)
conform declaratiei lui Ovidiu Stinga va fi un meci destul de greu pentru ca oaspetii au studiat jocul nostru si se vor apara supranumeric

BornWild
24th September 2005, 20:09
Goooooooooolllllllllllllllllllllllllllll!!!!!!!
Saceanu /hello /hello /hello /hello /hello
1-0 pt Craiova min.4
Asa baieti :ok:

Gonzo
24th September 2005, 20:12
mie mi-e teama ca le dam mai mult de 5 in ritmul asta... pana acum mai mult de 3 nu am dat, dar cred ca meciul asta o sa fie festival /hello

BornWild
24th September 2005, 20:14
Vreau sa nu luam gol!!!!!!!

Gonzo
24th September 2005, 20:15
si eu... sa nu luam gol pana la sfarsitul turului... /hello

pt cei interesati site-ul http://www.gruppo-maxima.ro/ transmite live meciul /hello

BornWild
24th September 2005, 20:19
Cred ca vom fi un fel de Bayern Munchen!!!!!
Pt cine nu stie, Bayern e neinvinsa de vreo 16 meciuri!!!
O importanta companie de bere, a promis ca echipa care va invinge pe Bayern, va avea un cadou constand in 10.000 itrii de bere!
Gonzo........hai sa-i batem

CAMATARU 9
24th September 2005, 20:24
GONZO asa este ...nu cred ca luam 10 goluri pana la sfarsitul campionatului !!! min 3 1-0 CRAIOVA gol Saceanu !!! bravo baieti /hello facem festival :D

Gonzo
24th September 2005, 20:25
hai....... ne mai trebuie 9 amatori... pt atata bere le mananc mingea si tot ii batem :happy

BornWild
24th September 2005, 20:27
Camatare.....mi se par cam multe 10 goluri!
Gonzo...........eu sunt in aparare.............vreau sa fiu un fel de Bumbescu!
De ce nu joaca "prietenii" nostri la Bayern? :evil:

dragosblue
24th September 2005, 20:31
Cred ca vom fi un fel de Bayern Munchen!!!!!
Pt cine nu stie, Bayern e neinvinsa de vreo 16 meciuri!!!
O importanta companie de bere, a promis ca echipa care va invinge pe Bayern, va avea un cadou constand in 10.000 itrii de bere!
Gonzo........hai sa-i batem
Sper sa nu fim ca Bayern, ca azi au pierdut.

BornWild
24th September 2005, 20:46
Ai dreptate..............
Huh........si eu vroiam sa-i bag la pariuri!!!

Gonzo
24th September 2005, 21:07
deci am pierdut berea? i-au batut altii inaintea noastra :headbang:

daca ne trezeam mai de dimineatza....... :headbang:

BornWild
24th September 2005, 21:20
Daca ne trezeam mai de dimineata eu eram ................indisponibil........
Am suferit o usoara accidentare aseara numita ..cap greu. :cool:

BornWild
24th September 2005, 22:01
Ba..............astia care contestati suporterii Craiovei!
Ia vedeti cati spectatori au fost in seara asta cu Dunarea Giurgiu si faceti comparatie.
Eu cand v-am spus ca habar nu aveti cu ce se mananca iubirea pt o echipa...........

Cra10veanu
25th September 2005, 00:09
Bravoooooooooooooooooooooo ! /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

inter
25th September 2005, 00:13
Ba..............astia care contestati suporterii Craiovei!
Ia vedeti cati spectatori au fost in seara asta cu Dunarea Giurgiu si faceti comparatie.
......

cam cat au unii intr-un sezon :happy

danny_sarari
25th September 2005, 00:14
mama ce penibili au fost albitrii...cred ca au fost intimidati de cata lume au vazut in seara asta

BornWild
25th September 2005, 00:22
Nu conteaza.....am invins si avem 0 goluri primite!!!
Incepe sa fie ca un raspuns batjokura la adresa alora "'care fac cartile"!!!!
Craiova n-a murit si nu va muri niciodata!!!
Ea este la fel de frumoasa ca si pe vremea lui Balaci, Oblemenco , Craioveanu......
Craiova traieste si este sufocata de iubirea noastra!!Urmasii nostrii se nasc cu ea in sange , iar noi murim si ne bucuram ca o iubim.

Zebrone
25th September 2005, 00:28
cati spectatori au fost? si cum a jucat echipa? a parut obosita dupa meciul din cupa?

BornWild
25th September 2005, 00:31
Peste 10.000, iar meciul era de anticipat ca Dunarea sa se bage "cu curu'n poarta" .........
Dar merita retinut faptul ca avem o posesie impresionanta.....cate 2-3 minute adversarii nu pun piciorul pe minge.....

Zebrone
25th September 2005, 00:36
bine ca ii caftiram si pe astia. :D

stefanm14
25th September 2005, 10:56
a fost un meci deschis, am ratat mult, dar totusi am intalnit o echipa mai buna decat toate celelalte cu care am jucat pana acum in campionat, si este imbucurator ca i-am dominat...scorul putea lua proportii...dar e bine si asa..

bogho
26th September 2005, 09:20
ca "martor ocular" va pot spune ca a fost un meci destul de greu.
foarte multe greseli de arbitraj, in defavoarea ambelor echipe. practic orice contact era fault, oricand un jucator scapa mai singur era off-side. plus alte decizii aiurea. la un momenta dat nouarul celor de la Dunarea isi facea cruce nevenindu-i sa creada ce decizii luau arbitrii.
Dunarea s-a cam bagat un picut in poarta, in sensul ca in aparare jucat intr-un sistem 6-3-1 (6 in careu, 3 la marginea careului si 1 jucator cat mai avansat), lasand deliberat mijlocul terenului liber (de aici si posesia foarte mare, precum si usurinta cu care se ajungea la marginea" careului dunarean" ). pe fazele de atac (mai degraba contraatac giurgiuvenii jucau intr-un 3-4-3 destul de mobil. daca jucatorii lor erau ceva mai tehnici, ne puteau pune destul de multe probleme.
terenul, cam dupa minutul 20, a inceput sa devina un noroi, pe unele zone, ceea ce a ingreunat constructia atacurilor.

in urma raman totusi 3 puncte care mentin Universitatea pe primul loc. si asta conteaza cel mai mult acum.