PDA

View Full Version : Ols Nu Se Desminte !



ricky
23rd September 2005, 21:01
De cand traieste pe picior mare (vizitatori multi-SI datorita concursurilor PRONO) VADIM a cam parasit lumea noastra, a muritorilor !
Altfel nu-mi explic cum se pot publica pe HOME articole (titluri) ca acelea din ultimul timp !
Astazi, 23.09.2005, asa cum ne-a obisnuit, OLS scoate cateva titluri mari.
Printre care si acesta : "Stoichkov, pedepsit pentru atacul la Johansson"

Fara suparare si cu riscul de-a fi banat (ar fi chiar o placere !) : ati luat-o razna OLS !
Ati inceput sa umblati in...nori !
Dar, asa sunt unii : uita repede de unde au plecat !

SA VA FIE RUSINE OLS !
NESIMTITILOR ! :jerk:

Vadim
23rd September 2005, 21:05
Care e problema ta? Esti tatal lui Johansson sau ce? Iti da el papa?

Concursurile de prono sint in imaginatia ta. Singurele concursuri se afla sus in forum. Alea cu premii.

ps: vezi ca dezminte se scrie cu Z nu cu S.

ricky
23rd September 2005, 21:08
Te-ai imbatat? Care e problema ta? Esti tatal lui Johansson sau ce? Iti da el papa?

Concursurile de prono sint in imaginatia ta. Singurele concursuri se afla sus in forum. Alea cu premii.

Ai grija cum vorbesti !
:ciocan:
Ai luat-o razna ! de mult ! Au vazut-o si altii !

Multumesc pentru corectura d-le jurnalist !
Cred ca altceva decat sa faci cafeau pentru colegi nu prea le...ai !
Te-ai laudat peste tot, in urma cu 3-4 ani cu un articol scos de tine !
de atunci...

Asa ca...ciocu mic !

Nu incerca sa faci praf...degeaba !

Vadim
23rd September 2005, 21:13
Care e problema ta cu acel articol? Nu inteleg, ce reprosezi? Repet: iti da Johansson papa sau de unde atata vehementa?

ricky
23rd September 2005, 21:34
VADIM, nu cred ca trebuie sa-ti explic, ca unui copil de gradinita, ceea ce vede toata lumea (sau DOAR UNII CARE VOR ) ce se petrece la voi, la OLS !

Am revenit cu placere pe OLS deoarece am crezut ca s-a terminat harmalaia pe care de cele mai multe ori tu ai alimentat-o (a se citi "provocat-o") poate pentru faptul ca...te-ai plictisit in fata monitorului.
Ai reusit, tu si "uneltele" tale, sa indepartezi destui oameni care la inceputurile OLS ti-au fost sustinatori fideli !
Zile in sir, saptamani si luni de zile i-ai tolerat pe unii pentru ca, mai tarziu, cand nu ti-au mai fost de trebuinta, sa le dai un bobarnac ca ultimului RAHAT !
Normal ! Iti vei gasi mereu alti si alti sustinatir : poate pentru o zi, o saptamana, un an dar care te vor parasi atunci cand isi vor da seama ce caracter de om se ascunde in tine !

Ai inceput, de cateva saptamani, sa traiesti intr-o lume a ta !
Ai succes ! Da ! Felicitari !
Dar, ca mai toate cotidienele, SITE-urile din ROMANIA, nu aduci nici un cuvant de multumire CELOR care te-au ridicat : noua, FORUMISTILOR, celor care iti vizitam pagina !

Astazi nu e greu sa ajungi in frunte printre atatea rebuturi dar, stii si tu, e greu sa te menti acolo !

Cum am spus, de catva timp ai inceput sa publici tot felul de articole nesemnate !
Candva, cineva spunea ca sunt preluate de nu stiu unde dar...din moment ce le publici cu atata placere la tine pe SITE inseamna caimpartasesti parerea autorului !

Cunoscand nivelul unora dintre cei care viziteaza acest SITE sunt sigur ca nu poti gasi decat dezaprobarea lor prin aceste "articole" !
Dar, cum am spus, daca UNII dintre semnatari se pregatesc (sau sunt ??!) in campanie electorala, atunci...mult succes !

Nu cred ca trebuie sa bei ceva ca sa observi ca voi, OLS, incepeti iar sa v-o cautati cu lumanarea !
Am tacut si n-am spus nimic destul de mult timp !
Dar...ma-m saturat !
Prefer sa parasesc (banat sau nu!) IARASI OLS decat sa inghit GUNOIUL pe care il imprastiati !

Poate ca ar trebui sa te gandesti serios CE VREI SA FACI si UNDE VREI SA AJUNGI !

Eu iti doresc succes ! :ok:

P.S. In ce priveste bautura...
Nu-ti fa probleme ! Mai am de circulat in seara aceasta asa ca...
dar, poate, in minte ta de om...marunt, cineva trebuie sa fie BAUT pentru a se cobori la nivelul tau de intelegere... :evil:

Mihaela
23rd September 2005, 21:46
Ricky, nici eu nu inteleg reactia ta. Ce te-a deranjat atat de tare la acel articol?

ricky
23rd September 2005, 21:50
MIHAELA, chiar n-ai sesizat ca se bate moneda pe faptul ca "mai marii" pot aranja meciuri dupa pofta inimii ?
N-ai sesizat atitudinea celor de la OLS, din ultima perioada, in care IARASI vor sa dea vina pe altii !?

Celor de la OLS, precum si "suratelor" GAZETA, PRO si altele, nu prea au nimic comun cu FAIR PLAY !

Cum am mai spus : multe din articole sunt scrise pentru...UNII cititori...

Cu siguranta nu faci parte dintre ei !

P.S. Poate ca inainte sa publice acel articol (as) OLS ar fi trebui sa "afiseze" si reactia Federatiei din Bulgaria !
OK ! E greu de inteles pentru cineva care zi de zi se confrunta la TV si...peste tot cu atitudini nesportive ale unor gazetari, comentatori sportivi sau...patroni sa poate selecta esenta ADEVARATA a lucrurilor !
Dar...macar, un mic efort tot trebuie sa facem...

P.S. sunt grabit !
Trebuie sa plec in oras !

Ohoho !
VADIM, vezi ca um scris "sunt (grabit)" cu s ! :evil:

Mihaela
23rd September 2005, 22:22
Eu nu prea citesc ziarele de sport si nici site-ul OLS, asa ca nu stiu ce atitudine au de obicei, dar articolul respectiv mi s-a parut banal. Se prezinta un fapt obiectiv - ca Stoichkov a primit o sanctiune pentru afirmatii la adresa presedintelui Johansson. Singura exprimare partinitoare din articol e "...pentru faptul ca a avut curajul sa afirme...", sugerand ca autorul considera ca afirmatiile facute de fostul fotbalist sunt adevarate. Intr-un mediu lipsit deseori de obiectivitate o astfel de exprimare usor partinitoare e chiar insignifianta.

BornWild
23rd September 2005, 22:50
Mihaela, nu stiu cu ce ocazie te bagi tu in aceasta discutie din moment ce se desfasoara intre ei doi?
Lasa-l pe Vadim sa-l lamureasca pe Ricky despre ce e vorba, sau pe Ricky sa-l lamureasca pe Vadim ca nu e bine.......
Nu mi se pare corecta reactia ta.....
Chiar mi se pare bizara....

Gonzo
23rd September 2005, 23:00
adrian vezi ca bubele progreseaza complicandu-se cu un abces ce sta sa evolueze spre flegmon si fistulizeaza cat de curand... dar nu stiu unde :happy

ricky
23rd September 2005, 23:09
Mihaela, nu stiu cu ce ocazie te bagi tu in aceasta discutie din moment ce se desfasoara intre ei doi?
Lasa-l pe Vadim sa-l lamureasca pe Ricky despre ce e vorba, sau pe Ricky sa-l lamureasca pe Vadim ca nu e bine.......
Nu mi se pare corecta reactia ta.....
Chiar mi se pare bizara....

REV, am sosit acasa ! :ok:
Dupa parerea lui VADIM, mi-am permis sa conduc sub influienta alcoolului.
ACUM insa il am langa mine ! Se numeste JOGHURT si contine 1,5% Fett ("grasime" adica, in traducerea unora, "alcool !")

OK ! Hai sa trecem la treburi mai serioase !

MIHAELA ! In urma cu 4-5 ani, la prima aparitie a OLS, am propus lui Vadim anumite SITE-uri !
El a gasit unul: EUROSPORT. acesta avea clasamentul DIVIZIEI A cu AEK BUCURESTI in loc de POLI AEK TM (cam asa ceva ) !
Sa-l fi vazut pe VADIM cum s-a distrat pe seama alora ! Cand nici noi, in ROMANIA, num eram in stare sa afisam un clasament LA ZI !
El care nu avea doua clasamente afisate si-a batut joc de un site ca EUROSPORT !
Normal, a fost sustinut si de...unii !
Printre care si aceasta MIHAELA care se ofera mereu sa-l apere "la bine si la rau" !
N-am nimic cu ea si nici nu doresc sa intru in conflict cu cineva dar...consider lipsit de FAIR faptul ca unii care se cred SPORTIVI propaga atata nesimtire !

Am citit aceasta stire si pe alte SITE-uri si nu a fost...trucata !
OLS s-a simtit datoare sa o...interpreteze !
E cunoscut faptul ca Stoichkov e impulsiv si nu doar...
Un reporter sau un redactor ar trebui sa ne dea informatia si nu sa o interpreteze (asa cum face OLS ) !
Acesta este OFUL meu !
Apoi, dupa rezultatele Bulgariei, nu se poate spune ca Stoichkov este antrenor !
El este, si deocamdata ramane, DOAR un FOST mare jucator !

ricky
23rd September 2005, 23:19
REV, acum chiar ma duc la culcare ! :evil:

Mai vedem ce aduce ziua de maine !
Mai intai...ma duc sa joc un meci cu baietii ! si-apoi...mai vedem !

P.S. Vere REV, pentru ca imi este frica de corectiile unora, te rog, spune.mi si mie : cum se scrie in RO cu i din a sau cu...a din i ? :evil:

Mihaela
23rd September 2005, 23:24
Printre care si aceasta MIHAELA care se ofera mereu sa-l apere "la bine si la rau" !
Vezi ca devii destul de josnic, Ricky. Nu ma lua cu "aceasta", ca nu ne stim de ieri-azi si am discutat prieteneste pe destule PM. Eu am luat drept buna nemultumirea ta in legatura cu articolul, daca in fond era doar o ocazie sa afirmi cat de mult urasti OLS atunci a fost greseala mea.

ricky
23rd September 2005, 23:29
MIHAELA, nu vreu sa ajungem la jigniri !
E treaba ta ca ii sari intotdeauna in ajutor lui Vadim !
Dupa cum observi, chiar si acu, te-a lasat pe tine sa scoti castanele arse din foc !
Te-am rspectat si te respect prea mult ca sa ajung la jigniri !
Daca tu crezi ca am avut intentia sa te jignesc cu "aceasta" : imi cer iertare !

In rest : somn usor ! :ok:

P.S. Cat priveste faptul ca "urasc OLs" : eu nu port ura in suflet !

Poate ai face mai bine sa nu te amesteci !

inter
23rd September 2005, 23:52
E treaba ta ca ii sari intotdeauna in ajutor lui Vadim !
Dupa cum observi, chiar si acu, te-a lasat pe tine sa scoti castanele arse din foc !


:o: :o: sa fie ea singura? altii sa aiba trecutul asa de "imaculat"? :drak: :drak: vad ca o dai de garduri de n-ai aer .... cand acu ceva timp erai unul din "lingai"! asa ca ciocu mic si joc de glezne ... ca nu esti tu "alesul" ! :drak:

realmadrid.com
24th September 2005, 00:03
Parerea mea...
Mihaela nu cred ca il apara pe Vadim....este unul din userii care are multe motive sa n-o faca :ok:

Mihaela
24th September 2005, 00:11
Daca tu crezi ca am avut intentia sa te jignesc cu "aceasta" : imi cer iertare !
Ok, sa trecem peste asta :)

E treaba ta ca ii sari intotdeauna in ajutor lui Vadim ! Dupa cum observi, chiar si acu, te-a lasat pe tine sa scoti castanele arse din foc !
Am pur si simplu un atasament emotional fata de site-ul asta. Am intrat prima data pe el cand mi se pare era a doua zi de la lansare si am fost pe toate forumurile Onlinesport, multi nici nu stiu ca au existat altele inainte de cel actual. Am scris si scriu articole aici fara vreo recompensa materiala. La fel ca tine si eu am fost dezamagita de unele trasaturi de caracter a lui Vadim. Cand am renuntat la postul de moderator am zis clar ca n-am sa revin asupra deciziei atata timp cat Vadim conduce forumul si dupa cum vezi m-am tinut de cuvant.

Bun si acum te intreb - e cineva obligat sa stea pe forumul asta daca nu-i mai place? Mai departe, daca cineva scrie mesaje utile despre sport sau opinii personale exprimate civilizat atunci le sterge cumva Vadim sau vreun alt moderator? Cred ca raspunsul e nu la ambele intrebari. Si atunci ce rost are scandalul continuu care se face aici? In caz ca nu se pricepe, cineva plateste pentru forumul asta si primeste in schimb bani pe fiecare afisare a unui banner. Cei care repeta la nesfarsit ce nasol e forumul si Vadim nu fac decat sa mai adauge niste bani propietarului cu fiecare mesaj al lor. Pe mine putin ma intereseaza cine ce castiga, dar imi displace atmosfera urata, ura si injuraturile la care se ajunge de obicei. Daca asta va face sa va simtiti bine atunci nu ma bagati in seama.

ricky
24th September 2005, 08:27
MIHAELA, imi pare rau, n-ai inteles nimic !

Legat de stire...
De ce trebuie, mereu, sa adaugam cuvinte de la noi ? Gen : "deoarece a indraznit" !
Stoichkov n-a facut altceva decat a acuzat fara probe !
Poate ca in romania asa ceva nu pare anormal.
Deschide TV si vezi la Jurnal cum pana si parlamentarii se jignesc in vazul lumii.
Ce ma supara pe mine este faptul ca se incearca a ii ridica statuie bulgarului pentru simplul motiv ca, odata, candva, un Sandu n-ar fi dat votul (parca) lui BLATTER si, vezi Doamne, de asta nu se va califica echipa ROMANIEI etc.,
etc...

Cum am spus mai sus, daca deschizi TV si urmaresti JURNALUL, zilele acestea, iti poti da usor seama ca pana si parlamentarii nostrii dragi MIMEAZA MUNCA !
(Uff ! De parca ar fi singurii-care mimeaza !)
Cand UE ne va anunta "copii, mai veniti pe la anul", cu siguranta vom gasi pe primele pagini ale (destul !) de multor ziare : "UE (VESTUL) nu ne vrea !"

Asa si cu fotbalul !
In loc sa incercam sa rezolvam ceva AICI, la noi in TARA, ne legam de toti si de toate doar nu de slabiciunile noastre !
Daca nu prindem barajul (si daca arbitrul nu ne va da in min.79 un aut ; sau va prelungi partida cu 20 secunde) atunci BLATTER & CO sunt de vina !
Nu Mutu sau oricare altul care au ratat 5 ocazii ; nu faptul ca ne-am chinuit cu Azerbaidjan.
Nu ! Nimic din toate astea !
De vina sunt MEREU altii !

Eu nu consider forumul de aici slab sau rau !
Faptul ca sunt AICI; pe el, o davedeste !
Dar, e clar, de cand OLS a fost citat de catre CNN (sau...nu stiu care agentie de stiri ?!) VADIM umbla cu lumanarea dupa SENZATIONAL !
Si, din pacate, de prea multe ori (dupa parerea mea) in directie gresita !
Eu...atat am avut de spus !

O zi faina ! :ok:

sun
24th September 2005, 09:45
ca nu esti tu "alesul" ! :drak:

dar cine e alesul ( The One ) ? :D

discutia de aici e absolut gratuita ; Vadim a gresit cu " Iti da Johansson papa " . Ricky a fost jignit fara nici o problema de EL :rosu:
Poate ca acesta e ziarul sportiv de astazi : un fel de cautator de scandal si senzational.

Partea proasta e ca majoritatii romanilor le place scandalul din ziare :o: . Cand exista doar o mana de oameni care protesteaza impotriva "politicii" ziarelor.

Si imi pare sincer rau ca ziarul electronic OnlineSport nu se detaseaza de aceste scandaluri , mai mult se complace in mocirla gazetariei moderne fara nici o remuscare.

Mihaela
24th September 2005, 11:18
Am revenit cu placere pe OLS deoarece am crezut ca s-a terminat harmalaia pe care de cele mai multe ori tu ai alimentat-o (a se citi "provocat-o") poate pentru faptul ca...te-ai plictisit in fata monitorului.
Ai reusit, tu si "uneltele" tale, sa indepartezi destui oameni care la inceputurile OLS ti-au fost sustinatori fideli ! Zile in sir, saptamani si luni de zile i-ai tolerat pe unii pentru ca, mai tarziu, cand nu ti-au mai fost de trebuinta, sa le dai un bobarnac ca ultimului RAHAT ! (...) Prefer sa parasesc (banat sau nu!) IARASI OLS decat sa inghit GUNOIUL pe care il imprastiati !

Eu nu consider forumul de aici slab sau rau !
Parca e o mica contradictie intre cele doua citate. Stiu foarte bine la ce te referi in primul citat pentru ca, dupa cum ziceam, si eu sunt unul din oamenii de care vorbesti, care s-au indepartat de OLS in parte datorita lui Vadim. Dar nu mi-a dat nimeni nici un bobarnac. Cand nu mi-a mai placut, am plecat. Am vazut in schimb destui care o luau razna, aveau atitudini nepotrivite pentru un moderator si care dupa mult scandal zburau de pe forum. Poate au fost si cazuri de persoane neindreptatite grav, habar n-am, dar in cazul asta ar fi bine sa dai exemple.

Ce ma supara pe mine este faptul ca se incearca a ii ridica statuie bulgarului pentru simplul motiv ca, odata, candva, un Sandu n-ar fi dat votul (parca) lui BLATTER si, vezi Doamne, de asta nu se va califica echipa ROMANIEI etc.,
Nu-i ridica nimeni o statuie bulgarului. Da, e un articol sau mai degraba cum ziceai si tu un articolas de trei fraze, usor partinitor. De aici si pana la Blatter si calificarea echipei Romaniei e un drum lung si niste asociatii mult prea subtile ca sa fie intentionate.

Vadim
24th September 2005, 12:47
dar cine e alesul ( The One ) Ricky a fost jignit fara nici o problema de EL :rosu:
Inainte de a fi scris eu treaba asta, sa citesti ce a scris mai sus de acel post Ricky. Ca sa nu te mai intorci, citez eu:
NESIMTITILOR ![/COLOR] :jerk:
Pentru ce? Din ce? Intrebarea mea ramane: ii da papa Johansson lui Ricky?

Am citit si eu acel articol, intr-adevar ii tine partea lui Stoickhcov. Si ce daca? O fi Johansson vreun sfant? Oricum de aici pana la a spune ce a spus Ricky e cale lunga. In meciul contra Bulgariei, Suedia a fost avantajata de arbitri. Stoickhcov a spus-o si si-a luat pedeapsa de la Johansson.

Traiesc eu din asta, traiti voi? Nu. Traieste Ricky, se pare. De aici si intrebarea mea logica, de bun-simt, figurativa.

Totul e mai simplu: d'ale lui Ricky...

Gonzo
24th September 2005, 13:10
Totul e mai simplu: d'ale lui Ricky...

pana acum nu ma interesa subiectul, dar acum incep sa-i dau dreptate lui Ricky dupa ce vad cum gandesti... nu ca nu stiam pana acum...

Vadime pe noi nu ne intereseaza parerea unui om... oricat ar fi de pregatit, dar mai degraba nepregatit.... pe noi ne intereseaza stirea... dati stirea si atat... comentariile le facem pe forum si fiecare tine partea cui vrea... este aberant ca un stelist sa scrie stiri despre Dinamo sau Craiova si sa isi dea cu parerea intr-un articol... logic ca este partinitor si deranjeaza cealalta tabara....... tu nu iti dai seama ca ii jignesti astfel pe cei care nu sunt de acord cu parerea stelistului?

ti-am mai spus... faci ce vrei dar daca tot faci ceva de ce nu incerci sa faci un lucru bun si sa fii apreciat? nu e pacat sa pierzi timpul pe aici si sa mai fii si injurat?

PUNETI STIRI PE SITE SI ATAT... lasati-l pe mio sau pe altul sa-si dea cu parerea pe forum ca de aia e forum...

Paul
24th September 2005, 13:26
MIHAELA ! In urma cu 4-5 ani, la prima aparitie a OLS, am propus lui Vadim anumite SITE-uri !
El a gasit unul: EUROSPORT. acesta avea clasamentul DIVIZIEI A cu AEK BUCURESTI in loc de POLI AEK TM (cam asa ceva ) !
Sa-l fi vazut pe VADIM cum s-a distrat pe seama alora ! Cand nici noi, in ROMANIA, num eram in stare sa afisam un clasament LA ZI !
El care nu avea doua clasamente afisate si-a batut joc de un site ca EUROSPORT !



Fals !
Acum 4-5 ani nu exista Poli AEK ...
Poli AEK s-a infiintat in 2002...deci nu -ti mai da cu presupusul ...

Gonzo
24th September 2005, 13:46
aia era important acum cati ani? daca sunt 3,4 sau 5? :D

paul, scrii cumva stiri pe ols de te bagi? sau simti nevoia sa-i canti sefului in struna :mda:

ricky
24th September 2005, 14:07
Hai baieti !
S-o lasam moale !

PAUL !
Nu stiu exact daca a fost vorba de AEK . De aceea am si scris "cam asa ceva" !
Poate a fost v'o suspendare dictata de FRF si apoi ridica ?! RAPID sau DINAMO sau careva...

Atunci, la inceput, i-am facut lui VADIM o propunere de imbunatatire a FORUMULUI.
Poate de multe ori am criticat pe AICI dar sa sti ca am si sarit sa ajut !
L-am criticat in urma cu (nu stiu exact) 2-3 saptamani pe VADIM ca n-are clasamentele actualizate dar...m-am oferit sa-l ajut sa si le puna la punct !
Pe PM mi-a transmis ca e greu sau...nu stiu ce ?!

Eu unul va propun sa incheiem subiectul ! Oricum, n-are nici unul de castigat...

O zi faina ! :ok:

http://fifaworldcup.yahoo.com/06/en/050923/1/4q8h.html

Paul
24th September 2005, 14:20
aia era important acum cati ani? daca sunt 3,4 sau 5? :D

paul, scrii cumva stiri pe ols de te bagi? sau simti nevoia sa-i canti sefului in struna :mda:

Domne` ideea era ca daca face o afirmatie sa fie una adevarata si il cred;
Pana la urma Ricky critica site-ul (NU FORUMUL) www.onlinesport.ro , site pe care nu il accesez nici odata asa ca mi se rupe de site si de parerea lui ricky despre el :ok:

Vadim
24th September 2005, 15:57
Hai baieti !
S-o lasam moale !
Esti figura... Incepi superagresiv din nimic si apoi o lasi moale... Poate esti neamt si de aia nu te intelegem. In esenta poate ai o parte de dreptate in ceea ce ai spus, insa daca vezi opinie intr-un articol o sesizezi si o iei ca pe o opinie. Poti extrage informatia si ramai cu ea. Ai dat link la comunicat, vezi ca informatia de pe ols este identica, avand plusul de opinie contra lui Johansson, acest blatangiu sef al UEFA. Sper sa nu te supere afirmatia asta a mea la adresa lui, chiar daca vad ca ii porti de drag si nu recunosti.

ricky
25th September 2005, 07:46
VADIM, sa nu cumva crezi ca imi pare rau ca v-am tras de urechi !
NU !
Am cerut celor care s-au bagat, de o parte sau alta, sa se abtina in a face comentarii !
Sunt de mult timp pe acest SITE pentru ca sa-mi dau seama ca exista detui oameni care daca sunt contrazisi, pentru ceva anume, cara aceasta problema in viitor si pe oriunde ii intalnesti vor gasi mereu ceva sa spuna impotriva ta !

Orice ai spune, nu e o...arta de a aduce o stire sportiva !
Pentru tine, JOHANSON este un blatist !
Pentru asta trebuie sa ai dovezi !
Insa, nu esti primul si nici ultimul care arunci in vant acuzatii nefondate la adresa unora !
In general presa romana este plina de astfel de...excremente !

Stiu, mi-au spus-o si altii (de pa AICI) : nu e treaba mea !
Si totusi...

Mai aud si eu la TV cate un comentariu de...rahat ! Pun mana pe tastatura si trimit un eMail la redactia celui care la trimis in eter si imi exprim nemultumirea !

Am facut-o si cu Pro Sport.
Vei spune de ce nu cu Gazeta !? Pai...pe acolo nu mai intru.
Banuiesc insa ca la Pro Sport se mai poate face ceva.

Astfel, la sfarsitul lunii iulie am trimis un eMail domnului TOPESCU.
In eMail mi-am exprimat parerea despre anumite "subiecte" pe care le publica acest cotidian.
Am si spus ca multe dintre stirile care se publica pe "hartie" se apropie de un...bulevardier.
Dupa parerea mea, un ziar care se vrea DE SPORT trebuie sa FACA SI CEVA PENTRU SPORT !
Dar, nu ! In general, cele care apar in ROMANIA, cauta mereu senzationalul. astfel afli mai mult despre "gagicele" lui Mutu sau cine ii face ceaiul decat sa afli CUM a jucat el in anumite partide !

Printre altele, am scris domnului TOPECU despre cum vad eu un FORUM sportiv. El ar trebui sa fie OGLINDA ziarului care apare.
Ori, la Pro Sport exista un administrator care sterge orice mesaj care critica ceva sau pe cineva de la Pro Sport !

Normal ca n-am sa povestesc tot ce am scris in eMail insa...
Dupa cateva zile primesc de la CLARA ILIE, o lucratoare (probabil) in cadrul redactiei, un eMail care ma anunta ca "domnul TOPESCU a citit eMailul meu. cu unele subiecte este de acord, cu altele nu. Dansul se afla in concediu dar cand va reveni veti primi un raspuns de la dansul."
Boah !-mi-am spus, astia lucreaza serios daca se gandesc sa trimita (d-l TOPESCU) un raspuns unui parlit ca mine !
De atunci au trecut...doua luni...

Am mai facut si altora astfel de "invitatii" : sa mai scrie cate un eMail daca ceva nu le convina.
Nu trebuie intotdeauna sa fie de critica. se pot aduce si unele sugestii.
Sincer, la capitolul "sugestii" stam destul de rau.
In rest, VADIM, tu si ceilalti vizitatori ai site-ului...

O zi buna ! :ok:

ricky
25th September 2005, 07:48
In esenta poate ai o parte de dreptate in ceea ce ai spus, insa daca vezi opinie intr-un articol o sesizezi si o iei ca pe o opinie. Poti extrage informatia si ramai cu ea. Ai dat link la comunicat, vezi ca informatia de pe ols este identica, avand plusul de opinie contra lui Johansson, acest blatangiu sef al UEFA. Sper sa nu te supere afirmatia asta a mea la adresa lui, chiar daca vad ca ii porti de drag si nu recunosti.

VADIM, tu, ca jurnalist, n-ar trebui sa faci o astfel de afirmatie !
De la un "forumist de rand" mai hai !
Dar tu, in postura ta... :o:

In ce priveste persoana lui JOHANSON...
Indiferent despre cine ar fi fost vorba, reactia mea ar fi fost aceeasi ! :ok:

In ce priveste informatia, am citit pe mai multe site-uri din ROMANIA, ieri, si am gasit-o EXACT ASA CUM A FOST IA PUBLICA SI IN ALTE PARTI (adica si prin GERM) !
Chiar si pe Pro Sport !

Asa ca, vezi, OLS a vrut, din nou, sa fie ceva...aparte !
Si, ce-i pacat, prea des in ultimul timp !

P.S. Am impresia ca tu esti "artizanul" unor astfel de informatii ! :evil:

ricky
25th September 2005, 10:13
Poate esti neamt si de aia nu te intelegem.

VADIM, daca inca n-ai observat : eu sunt doar unul dintre userii acestui FORUM.
Eu nu vorbesc in numele unui NEAM !

Vezi ca intri pe niste nisipuri miscatoare !

Daca ai ceva cu PESOANA MEA atunci spune-o !

NU TE LEGA INSA DE NEAMUL DIN CARE FAC PARTE !

P.S. Curios ! I-am facut nesimtiti pe cei care au lasat (publicat) acel mesaj pe SITE si...n-am fost nici macar avertizat !
Pe cand altii, cum deschid gura... :rosu:
O mai fi avand OLS nevoie de serviciile mele ? In ce sens ? :evil:

Banuiesc insa ca acum voi fi aspru sanctionat ca am scris 3 mesaje la rand ! :evil:

Vadim
25th September 2005, 12:35
NEAMT nu NEAM. Esti fantastic...

ricky
25th September 2005, 14:11
Poate esti neamt si de aia nu te intelegem.

E ultimul meu mesaj spre persoana ta. :no:

Vadim
25th September 2005, 14:34
Eu nu vorbesc in numele unui NEAM !
NU TE LEGA INSA DE NEAMUL DIN CARE FAC PARTE !
Esti neamt. Eu vorbesc romana, tu germana. Nu ne intelegem.

Toshiro
23rd January 2007, 10:50
Becali s-a pacalit in Bulgaria

Gigi Becali a facut dus-intors un drum de 1000 de kilometri, cu masina, pentru a vizita un site de romani din Bulgaria. Cand a ajuns acolo a observat ca numai un singur copil vorbea romaneste, restul fiind bulgari get-beget. Luase la el si o jumatate de milion de euro, bineinteles cu presa dupa el pentru ca fapta buna sa fie bine mediatizata.

Impresionat de rugamintile unei comunitati de romani din Bulgaria, care il implorau sa le construiasca biserica si scoala, finantatorul Stelei s-a urcat in masina si si-a inceput aventura la sud de Dunare. Si nu pur si simplu, ci insotit de bodyguarzi, prieteni, ziaristi si nu in ultimul rand... de 500.000 de euro. Bani pe care voia sa-i dea, pe toti, romanilor din Bulgaria.

Dupa 300 km parcursi, s-a oprit la o benzinarie. Becali a coborat nervos din masina sa si si-a luat o cafea. A spus ca insotitorul sau a incurcat drumul si ca mai sunt cel putin 200 de km pana la destinatie. “Asta e, ascultati la mine, e mana Satanei la mijloc. Diavolul stie ca merg sa dau bani pentru constructia unei biserici si el nu vrea acest lucru”, a spus Becali.

Dupa o calatorie care a durat 8 ore, Becali a ajuns la destinatie, insa a fost extrem de dezamagit cand a vazut, chiar la intrarea in sat, un monument care reprezenta cele doua simboluri comuniste, secera si ciocanul.

Finantatorul Stelei a fost intampinat de o mana de locuitori, batrani si copii, cu paine si vin. Insa cand a vazut biserica si-a dat seama ca tot ceea ce i se spu-sese a fost o inselaciune. Becali stia ca satul respectiv nu are biserica, iar aici era ridicata o biserica mare inca din 1935, dar acum neingrijita.

In plus, nu era vorba de romani. Numai un sigur copil o rupea pe romaneste, restul nestiind o boaba.

“Eu am venit pregatit sa va las 500.000 de euro sa va construiti o biserica si o scoala, insa trebuie sa va spun ca sunt foarte dezamagit de ce am gasit aici. M-am inchinat la icoane si acestea sunt pline de praf, semn ca lumea nu prea calca prin biserica. Azi ati tinut slujba, parinte, ca este vineri?”, l-a intrebat Becali pe preot.

La plecare, miliardarul a oprit coloana de masini langa monument, a coborat si a scuipat “secera si ciocanul”. “Haideti inapoi in Romania ca m-am lamurit de romanii din Bulgaria”, a declarat finantatorul Stelei si s-a urcat in masina.
Asadar, dl. George Becali, politician in goana dupa po****ritate, a ajuns la concluzia ca "da bine la popor" o pomana de juma' de milion unor romani din Bulgaria. Oricine poate remarca faptul ca nu e vorba de o actiune a boss-ului de la Steaua, ci a presedintelui PNG, unul din cei mai bogati oameni din Romania... Lucru omis cu buna stiinta de redactorul OLS, care a gasit de cuviinta sa amestece actiunile populiste ale lui GGB cu sportul. Mda, OLS nu se dezminte...
Noroc de pauza acordata unui anume user obsedat de GGB, MM si Steaua:rolleyes: ...