PDA

View Full Version : Nasul sau Baciul?



Mio
23rd September 2005, 01:12
Mai mult ca sigur ca Gica Popescu va candida la presedintia FRF. Pe cine ati prefera: pe el, pe Sandu sau pe altcineva.

Comentati aici alegerile FRF, atat inainte cat si dupa aflarea rezultatelor.

fia
23rd September 2005, 09:50
Inca nu s-ia anuntat candidatura oficial nici unul dintre cei 2. Eu zic sa mai asteptam.

lupisor lupetto
23rd September 2005, 21:30
Nici nu exista urma de dubiu cine va castiga sondajul

kykez
24th September 2005, 17:52
Nu se pune problema cine va câştiga sondajul, deoarece, opţiunile suporterilor (ale "forumiştilor") sunt evidente. Intrebarea care se pune, este alta: cum vor vota preşedinţii de cluburi ? Cred că asta conteaza ! Ce vom vedea la timpul respectiv: curaj sau interese ? Până acum, puţini au fost cei care şi-au arătat curajul. Vezi Porumboiu, Puşkaş ... :ok:

vlad1607
24th September 2005, 18:20
Ionut Lupescu

Paul
24th September 2005, 18:51
Gh. Popescu in nici un caz ... este omul lui Becali dinamovistul , deci nici odata presedinte.

Propunerea mea: M. Puscas !

vlad1607
24th September 2005, 19:08
propunerea ta? fac cainii pe ea :D

invata sa scrii corect ex:"nici odata" nu mai sta pe net tzancule !

Paul
24th September 2005, 21:02
ce fac cainii pe ea?

DanielAndrei
24th September 2005, 21:39
ne trebuie un presedinte tanar, cu o mentalitate alta decat cea comunista...il vrem pe Gica Popescu

t.b.
24th September 2005, 21:52
Propunerea mea: M. Puscas !

Tu ti-ai pierdut mintile, ala-i un alcoolic si pe langa asta mai ii si prost, vai de ea federatie daca ar ajunge pe mana lui ala :headbang:
Nici Gica Popescu nu cred ca ar fi cea mai buna solutie pentru ca nu s-ar schimba mai nimic, variata cu Sandu presedinte de onoare si doar pus Popescu la inaintare e penibila
O solutie ar fi Porumboiu

inter
24th September 2005, 23:09
ne trebuie un presedinte tanar, cu o mentalitate alta decat cea comunista...il vrem pe Gica Popescu

pe ala sa-l vrei tu ... eu merg pe mana lui I. Lupescu!

andreiush
24th September 2005, 23:27
Si eu as zice Ionut Lupescu. El nu are legatura cu Giovani.
Nasul sau baciul... tot una e... tot aceeasi clica... deci nu s-ar schimba nimic.

Vadim
26th September 2005, 18:40
Mai adaugam o optiune: Lupescu. :)

Dark Horror
26th September 2005, 19:06
Cel mai tare cred ca ar fi Gica Popescu

Leo_
26th September 2005, 19:16
Prin eliminare, ramane Lupescu...

ronaldinho
26th September 2005, 21:28
Lupescu, fara nici un dubiu. Si oricine ar mai candida, tot pe Lupescu l-as prefera. Poate as avea o slabiciune pt Ienei, daca ar fi sa candideze :D.

Sunchase
27th September 2005, 10:33
In ciuda unor greseli Mircea Sandu a facut multe pentru echipa Nationala.

alamar
27th September 2005, 11:12
Popescu face parte din "familia" Becali. Mai bine NU. SA VINA LUPESCU. Despre Sandu...numai de bine.

Che Guevara
27th September 2005, 13:58
Ionut Lupescu. Gica Popescu este sclavul lui Becali. :rosu:

ATI
27th September 2005, 14:19
Gh. Popescu in nici un caz ... este omul lui Becali dinamovistul , deci nici odata presedinte.

Propunerea mea: M. Puscas !


Mai treci pe la scoala baietas.

turcu
28th September 2005, 18:53
adminilor, pe Paulica pentru lipsa de creier de ce nu-l banati? Auzi la el, Puscas! ptiu drace!

delaparis
8th October 2005, 15:59
Iorgulescu !

Hai ca glumesc si eu ...

Propunerea mea : LUPESCU

ronaldinho
8th October 2005, 16:37
@turcu....lasa-l pe paulica, ca el e ca berbecali....romania=steaua. Pt paulica putea sa fie si bulgar, daca zicea ca e stelist....merita sa fie Presedinte la F R F

SORENSEN
8th October 2005, 21:12
Iorgulescu !

Hai ca glumesc si eu ...

Propunerea mea : LUPESCU
Pai omul tocmai a plecat de la National , parasind Platanii:rolleyes: pentru un loc caldut la CASA FOTBALULUI ?:rolleyes:

bobycox
12th October 2005, 00:33
Daca mai ramane Mircea Sandu , sa ne luam adio de la rmatoarele campionate Mondiale si Europene. E timpul ca valorile sa iasa la suprafata. Si asta este valabil nu numai in sport.

Ravelly
12th October 2005, 01:29
din pacate Lupescu nu are suficiente "relatii"

Ultras
12th October 2005, 10:21
Mircea Sandu, dar nu cred ca va mai candida. Nici Popescu si nici Lupescu nu imi inspira incredere, in sensul ca vor putea tine fraiele fotbalului mioritic. Poate vor reusi mai mult in ceea ce priveste infrastructura si banii, dar cu oamenii va fi mai greu. Trebuie sa ai un anumit simt diplomatic, iar orgoliul exacerbat al celor doi, le va ridica foarte multi conducatori de cluburi in cap. Probabil ca dupa 4 ani, il vom vedea pe Nasu' ca pe un ingeras. Vor avea cateva luni de liniste, dupa care va veni tsunamiul contestarilor...
Mircea Sandu, in schimb, are un mare deficit de imagine. 15 ani de atacuri l-au "daramat" pe plan intern. Daca se duce sa ceara ceva pentru fotbal poate fi refuzat foarte usor din acest punct de vedere...

montania
12th October 2005, 10:48
Lupescu da clasa!

george-dinamo
12th October 2005, 12:37
Ionut Lupescu Pare Cel Mai De Incredere. Din Pacate Nu Are Sustinere. Cei Din Generatia De "aur" Il Vor Sustine Pe Popescu, Iar Sefii De Cluburi Vor Merge Cu Sandu In Continuare. Doar Daca Jivani A Facut Jocurile Ca Popescu Sa Iasa Presedinte Si Sandu Sa Aiba Un Post Caldut La Casa Fotbalului.

dragos_popa17
12th October 2005, 12:37
Lupescu va pierde de departe. Cum zicea cineva, n-are "relaţii". Si daca ajunge acolo, vai si-amar de capu lui, c-o sa-l faulteze toata lumea. E baiat de treaba, da e prea mic.

delaparis
18th October 2005, 13:19
Dupa parerea mea trbuie sa ne impacam cu ideea ca Nasu va fi ales din nou...
S-a vazut cum are sustinere din afara (UEFA si FIFA) exact pe argumente contrarii ale lui Popescu (durata de mandat..)
Nasu e prieten cu aia de sus si a aratat asta pentru cine vrea sa priceapa.
Banul vine si de la UEFA nu numai din calificarile nationalei. Sandu ne arata ca macar daca nationala nu se califica fotbalul nostru supravietuieste datorita relatiilor lui ...
Mai departe o sa vedem dar cred ca o sa ne scoata si argumentul cum ca el a pus un antrenor care a calificat echipa (Piturca 2000) si Popescu (cu Hagi) l-a dat afara.
Curios este ca nu se procupa deloc de candidatura lui Lupescu ...

dede
18th October 2005, 15:31
sa fie ales oricine in afara de nasu'. cred ca aproape toata lumea s-a cam saturat de el si nu mai vor ca el sa ramana presedinte la frf. Dar parerea mea este ca el va fi ales din nou pt ca are relatii si pile. Popescu are si el sanse, are sustinere din partea "generatiei de aur". Cred ca cele mai putine sanse le are Lupescu, pare prea cuminte si nu cred ca poate emite ceva pretentii. Deci se pare ca vom vedea o lupta sandu vs. popescu. (asta bineinteles, daca sandu isi va depune candidatura)

andreiush
19th October 2005, 11:58
Mircea Sandu a anuntat ca va candida pentru un nou mandat! :rosu:
Si, Ionuţ Lupescu nu va primi derogarea de studii necesară pentru a-şi putea depune candidatura la preşedinţia FRF, invocînd Statutul FRF, care nu ar permite acest lucru. :rosu:

Ultras
19th October 2005, 13:13
E clar. Noul Presedinte al FRF va fi Mircea Sandu. Gica Popescu va beneficia de voturile cercului de influenta de la Dinamo si a unor independenti, dar nu mai mult de 10%.

andreiush
19th October 2005, 13:23
Noul? :D Eternul si fascinantul Sandel...

Ultras
19th October 2005, 13:31
Miscarea a fost desteapta, in ceea ce priveste neacordarea derogarii pentru Lupescu. Nu-l vad de ex. pe JJ Becali votand pentru Popescu. Prietenii "stie" de ce...:drak:

Romeo
19th October 2005, 13:41
Dupa 16 ani cred ca este nevoie de schimbare, numai ca Mircea Sandu va avea sprijinul presedintilor de cluburi. Fotbalul nostru trece prin cel mai dificil moment, poate, somatia de a plati impozite la stat, deci ar fi de asteptat ca presedintii sa-l prefere pe Sandu pentru a rezolva problema ca si pana acum, adica sa plateasca fraierii, sau fiecare cat are chef. Popescu poate veni cu idei noi, dar trebuie sa retinem ca pe unde a jucat el nu a fost presedinte de federatie si nici nu a trecut pe la acestea sa vada cum fac ei. Nivelul valoric al echipei nationale este in scadere si numai norocul tragerii la sorti ne poate aduce o noua calificare. Oricum Gica s-a decis si daca va fi ales isi va asuma si infrangerile. Ramane de vazut daca va fi capabil sa schimbe un fotbal cu blaturile lui, cu aceleasi cluburi abonate la primele 3 locuri, cu rezolvarea datoriilor, daca se vor rezolva de aceasta data.
Mircea Sandu a avut si realizari: noul sediul al FRF, cantonamentul de la Mogosoaia, ambele cu cladiri oribile (dar asta este parerea mea si nu a arhitectului lor, Barbu Mac Popescu), calificarile unei generatii pe care a mostenit-o din anii 1980 si esecurile noii generatii aparuta pe timpul mandatului sau, dar dupa 16 ani si 3 calificari la rand ratate consider ca este momentul schimbarii, altfel daca ramane s-o faca pe 30 de ani ca sa nu mai ne punem problema alegerilor. Sper ca votantii (printre care suporterii nu vor avea nici un cuvant de spus) sa nu se lase influentati de plimbarile lui Johansson, Blatter, Platini pe la Bucuresti, venirea acestora fiind de fapt o simpla verificare daca banii care ei i-au dat FRF au fost cheltuiti si nu deturnati spre alte scopuri.
Popescu este unul din primii 200 de fotbalisti ai deceniului 10 al ultimului secol, deci este cunoscut de catre marii UEFA-ei si FIFA-ei, ramane de vazut daca va fi capabil sa ocupe un loc semnificativ in comisiile acestor foruri si nu unul formal ca M. Sandu. Acesta va fi probabil disperat daca va pierde alegerile, cu o fiica care nu se poate intoarce in Romania fara a fi luata la intrebari despre consumul de droguri al cercului ei de prieteni, dar viata are si dificultatile ei. Alegerea noului presedinte va trezi atentia microbistilor, care nu prea au ce vedea in Romania in cele 3 luni de iarna.

Emilio
31st October 2005, 16:54
Mi se pare aberant sa organizeze un meci acum cu Argentina. Pentru ce? Pentru circ? Romania nu s-a calificat la CM din Germania asa ca un eventual meci cu Argenitna ar fi mult mai util cand vrem sa ne antrenam pentru calificari la turnee finale sau fix inainte de participarea la turnee finale.

Asadar sunt 800.000 de euro aruncati pe imaginea lui Sandu. Rusine! Mai ales acum ca ne plangem ca nu sunt bani in fotbal si ca Bodu ar fi omul negru al fotbalului romanesc. Nu Bodu, ci Sandu este pericolul fotbalului romanesc.

florin_87
11th November 2005, 13:23
Clar ca Gica Popescu.JOS COMUNISMU :drak:

Ultras
11th November 2005, 13:25
Intrebarea corecta este "Nasul sau Giovani?"

Timm
11th November 2005, 13:29
Intrebarea corecta este "Nasul sau Giovani?"

INtr-adevar se pare ca, totusi, Giovani trage sforile.
Sunt tare dezamagit.
Cadem din lac in put. Oare chiar Giovani asta se crede dumnezeu ce naiba?

Ultras
11th November 2005, 13:36
Isi apara interesele, atat... Intr-un mod agresiv, pentru ca altfel nu stie ...

delboca
11th November 2005, 14:55
eu zic nici sandu nici popescu deoarece sandu stim cu totii cate a facut, iar popescu se pare este in sfera fratilor becali poate lupescu era bun acolo deoarece el nu tinea cu nimeni, era scolit in germania si se stie ca nemtii sunt cei mai seriosi oameni
/OLE/ /OLE/ /OLE/

delaparis
14th November 2005, 16:31
Daca nu iese Baciul va fi crima si pedeapsa prin tara ...

Toti de la briu in jos !!! ....

4star
15th November 2005, 11:25
Tare contestat mai este mincinasu, dar dupa fazele de ieri cu becalii amenintandu-l pe paszcany (nu ca il cunosc pe asta sau am vre-o simpatie, dar in locul lui putea fi un orice alt presedinte/patron de club), nu il vreau nici pe popescu . Suntem in situatia de al alege pe cel mai putin negru drac.
Decat sa ii vad pe becali stapanii fotbalului romanesc, il prefer pe mincinas.

Bancaru
15th November 2005, 14:24
Optiunea a treia este de prisos in conditiile in care lui Lupescu i s-a interzis sa candideze. Bun, nu e personalizata dar oricare ar fi fost un al treilea e clar ca i se gasea ceva greu la dosar. Daca avea facultatea, nu putea pentru ca nu e om de fotbal, daca e om de fotbal cu facultate (!) nu putea pentru ca nu a fost fotbalist. Daca e fotbalist si cu facultate (!!) nu are experienta. Si exemplele pot continua.
Eu consider ca mai bine nu se mai fac alegeri. Nu are rost. Se exercita un drept democratic, dar modalitatea este totalitara. In spatele usilor inchise, dupa fursecurile servite pentru ochii p...resei se trece la amenintari si ton ridicat, precum si inceperea propozitiei cu "ba, va ia mama naibii...".
Popescu nu incearca sa scape de Becali. Se preface numai, iar fratii, conform instinctului, stau departe deocamdata. Nu i-am vazut sa se porcaie prin presa. Ori fratii Becalii numai asa termina o buna relatie. Cu pistolul in mana si gura mare.
Mai bine nu ne mai agitam si mai vorbim peste 4 ani. Sa-si faca asta facultatea.

lupisor lupetto
15th November 2005, 19:54
Intre timp trebuie sa facem diferenta intre Popescu si fratii Becali.

SORENSEN
16th November 2005, 15:36
Mda sau intre competenta si incompetenta .aranjarea meciului cu Nigeria este ori ori...

Dc Sandu ar fi fost votat de public : maxim 20-30 procente ar fi luat dar va fi votat de niste oameni de cele mai multe de o foarte joasa speta.

Daca s-a reusit sa se faca miting pt oamenii aia detinuti de bolsevici aia cu ceafa lata eu zic ca s-ar putea face un miting ANTI-Nasu' luni sa puna macar presiune pe votanti poate unii se mai razgandesc...

lupisor lupetto
17th November 2005, 11:14
Daca s-a reusit sa se faca miting pt oamenii aia detinuti de bolsevici aia cu ceafa lata eu zic ca s-ar putea face un miting ANTI-Nasu' luni sa puna macar presiune pe votanti poate unii se mai razgandesc...


Idee buna. Trebuie sa se ia masuri din timp fiindca dupa luni va fi inutil.

delaparis
18th November 2005, 13:00
Lupescu se baga cu Sandu in echipa. Poate il asteapta soarta lui Craciunescu...

bobycox
18th November 2005, 13:08
Lupescu merita soarta lui Craciunescu, pt ca a dat dovada ca "i se rupe" de fotbalul romanesc , pe el interesandu-l doar CIOLANUL.

PS. Sper sa o pateasca mai rau decat Craciunescu. Doamne ajuta.

codrind
18th November 2005, 17:08
lupescu e un RATAT!
şi ca orice ratat, îşi caută o "aripă protectoare"!
Mai trist e că unii chiar au crezut în el!

danito
18th November 2005, 17:39
gica+******iada becali=exclus
sandu=deja are prea multe bube in cap
cel mai indicat ar fi un al treilea .greu de indicat ca nu sti ce e in capul lui
as zice Doru Viorel Ursu

krapulax
18th November 2005, 17:42
al treilea ar fi cel mai bun, dar de unde sa mai apara. si cand? si cu ce sanse?

DanielAndrei
18th November 2005, 20:59
la aceste alegeri ar trebui sa voteze toata lumea de sport, de fapt de fotbal din tara, de la presedinti pana la jucatori legitimati si inscrisi la lpf, care joaca si in diviziile inferioare inclusiv cele judetene;sa nu-i uit si pe jurnalistii sportivi

chico
18th November 2005, 21:12
zic eu ca iese Popescu, si Lupescu o sa se linga pe bot ca prea e cretin. Nu-mi placea de el ca fotbalist si nu-mi place de el ca persoana. A dat dovada de prostitutie politica...ceva in genu UDMR\

aia care voteaza cu Nasu le e frica de schimbare si sa nu-si piarda posturile...in rest dupa 3 premilimarii duse pe apa sambetei, nu ai avea motive sa votezi pentru Sandu....sper sa nu faca oamenii de sport ca America in nov 2004 cand l-au votat pe Bush din nou

litza
19th November 2005, 00:16
Cred ca Baciul va castiga!

Ravelly
19th November 2005, 02:07
chiar imi doresc sa castige Popescu, din pacate cei care voteaza sunt ca si parlamentarii, adica....o sa castige sandu ...bleah. Ce putere avem noi cei care platim sa vedem de multe ori un circ? In afara de niste contre (tot intre noi) nu facem nimic altceva. Bafta Popescu si mi-e chiar scarba de lupescu

[Gusti]
20th November 2005, 21:23
... politica e politica ... deci castiga cine trebuie sa fie acolo in frunte ... nu cine este mai bun .. dupa credinta ... noastra a suporterilor

ronaldinho
20th November 2005, 22:00
Forza Nasu!!! Sper ca maine fotbalul romanesc sa reintre in normal si nasul sa fie reales. Media a fost intoxicata cu propagande anti-nas. E clar interesul gazetei de a merge alaturi de becali si cacaciosul de popescu. Nasule trezeste-te din betie si daca ai facut atata rau in fotbalul romanesc, macar fa-ne un bine si nu ne lasa pe mana unor vagabonzi fara scoala, maniere si cultura ca si Becali.

lupisor lupetto
20th November 2005, 23:18
Nu va intrebati ca poate exista un motiv pentru care toata presa este impotriva lui Sandu?

delaparis
21st November 2005, 01:24
Forza Nasu!!! Sper ca maine fotbalul romanesc sa reintre in normal si nasul sa fie reales. Media a fost intoxicata cu propagande anti-nas. E clar interesul gazetei de a merge alaturi de becali si cacaciosul de popescu. Nasule trezeste-te din betie si daca ai facut atata rau in fotbalul romanesc, macar fa-ne un bine si nu ne lasa pe mana unor vagabonzi fara scoala, maniere si cultura ca si Becali.

La un moment dat am crezut ca nu te-am inteles bine ... inteleg in sfirsit ca esti un tip cel putin bizar ...

Cred ca FRF are ultima sansa sa se ridice peste nivelul asta ...

Sper ... dar nu mai cred !!!

remy
21st November 2005, 01:25
Mihai Stoica: ''Steaua merge cu Sandu''

Mihai Stoica a declarat duminica noapte ca Steaua va da votul ei lui Mircea Sandu, la alegerile de luni de la FRF. MM nu a vrut sa explice motivele acestei optiuni. Onlinesport a tras insa un semnal de alarma imediat dupa mazilirea lui Craciunescu din fruntea CCA, dupa declaratia lui Gigi Becali care s-a hotarat sa il sprijine subit pe Nasu', subliniind ca finantatorul Stelei va conduce din umbra influentele de la Casa Fotbalului.

"Desi votul este secret, pot sa va spun ca noi vom vota cu Sandu", a declarat Stoica.

El nu a vrut sa explice motivele, insa a aratat ca optiunea este clara, in ciuda nedreptatilor facute la adresa sa de catre FRF, pana acum: "Eu am fost suspendat cand am spus ca Iordanescu e ipocrit, atunci cand Puiu a spus ca renunta la echipa natonala si apoi s-a gazgandit si a ramas. Nu mi-a fost usor sa fiu suspendat, dar am avut curaj sa spun lucrurilor pe nume atunci. Am toate motivele sa fiu nemultumit pe Sandu si echipa sa, dar am hotarat sa mergem cu Mircea Sandu", a spus MM.

Este oricum clar ca optiunea nu este a sa personala, ci a lui Gigi Becali care anuntase demult sprijin pentru Sandu, imediat dupa ce Nasu' l-a eliminat de la FRF pe Ion Craciunescu.

Noi am spus la acel moment ca exista pericolul ca Gigi Becali sa finanteze campania lui Sandu, iar dupa ce acesta va castiga presedintia FRF, sa stea in umbra si sa aiba mare influenta.

Iata ca Mihai Stoica nu a vrut sa intre in detalii si sa explice de ce Steaua il sustine pe Sandu. Sa fie oare motivul pe care noi l-am intuit cu cateva saptamani in urma? Numai viitorul ne va putea spune.

MARE DREPTATE A AVUT CEL CARE A SCRIS ARTICOLUL PE SITE ACUM CATEVA SAPTAMANI !

Sandu devine protejatul lui JIJI (sau invers, nu mai conteaza), pt. a avea mai multe influente acel cioban analfabet si agitat in fotbalul nostru, poate ajunge ca Mihai Viteazul (dar nu-i doresc sa sfarseasca precum el, nu doresc raul capital pentru nimeni) !
Parca erati impotriva lui JIJI si a lui MEME, nu mai zic de Nashul Sandu !:rosu:

Ravelly
21st November 2005, 01:29
motivul este ca Popescu este singurul care ar putea redresa din mai multe puncte de vedere fotbalul romanesc...toate media a fost alaturi de Popescu nu doar presa. Cand vrei un bine trebuie sa promovezi acel lucru. si sper sa iasa Popescu sa dispara coruptia, neputinta si indiferenta din asa numita federatie

Pacala
21st November 2005, 04:39
1. in primul rand va cstiga Mircea Sandu ce atata tura-vura

2. decat sa vina o sluga netrebnica a lui fecalovani ....sa conduca giovani, cel mai mare talhar si cel mai violent....mai bine cu hotii pe care ii stim cu totii..........o eventuala acaparare totala a fotbalului romanesc de catre giovani fecali ar fi de-a dreptul un dezastru de proportii cu toata camapia de presa platita de fecalovani

suporterii Universitatii Craiova au votat impotriva slugilor lui giovani becali...netoiu, gica popescu, etc

p.s.: din moment ce sint doar doi candidati, de ce ati pus varianta "altcineva" ? :D

delaparis
21st November 2005, 10:54
La ce ora se vor comunica rezultatele ?

axterix
21st November 2005, 12:31
Bate Nasu pe baciu:(
partea buna e ca fratii becali nu pun mana si pe frf

RstInPc
21st November 2005, 12:38
Partea rea este ca m-am saturat de tot circul asta.Unde te uiti numai despre subiectul asta se discuta. Oricum o dai tot nu e bine. Dar parca ar fi mai putin rau cu Popescu desi...nu stiu cat de pregatit este pentru asa o functie. Nu mai avem jucatori de valoare, cu doi-trei si cateva sclipiri trecatoare nu poti sa faci o echipa competitiva. Trebuie lucrat la copii si juniori insa rezultatele se vor vedea abia peste 10 ani. Asa ca, sa castige cine o castiga numai sa se termine tot balamucul asta.

axterix
21st November 2005, 12:50
lasa intr-o ora aflam cine va conduce inca - 4 ani -?
apoi iarasi cateva zile sau saptamani o sa auzim despre noul candidat, parca vad deja cum il critica presa pe sandu...

tuxie
21st November 2005, 12:52
E vorba de a alege raul cel mai mic dintre 2 rele posibile. Cea de a ramane "nobody" in continuare si presupusa anti-becalizare de care se tot vorbeste. Ca s-o dau si eu pe cea dreapta: lui Sandu i se arunca in fata rahaturi concrete, care miros. Lui Popescu i se arunca in fata lucruri incerte, speculative - legaturile apropiate cu familia Becali. Nu a demonstrat inca nimeni la modul concret ca Popescu sau deciziile sale au fost pana acum influentate - se da doar cu presupusul. Si ca sa fim realisti, voi credeti ca Sandu nu are cercul lui de influenta? M-ar mira sa nu fie asa - uitati-va care e "haita" (nu o pot numi altfel) celor care tac din gura si merg ca turma de oi la taiere. Isi vor exercita dreptul de vot in speranta ca poate vor primi si ei o frantura din osul nasului (m-ar mira) dar nu spune nimeni nimic despre faptul ca lucrurile nu au mers cum trebuie nici la ei in ograda si ca nu s-a ocupat nimeni de ei. Se va vota orbeste de catre multi. Probabil de frica. Asadar, cine-i mai reproseaza lui Popescu "alinierile astrale" cu "constelatia" Becali, ar fi bine intai sa se uite si la tabara de alaturi.
Dupa cum au decurs pana acum alegerile, sincer m-ar mira ca Popescu sa atinga suta de voturi. Oricum, ne-am facut-o singuri (ca mai de altfel, tot timpul).

Update: Piturca demonstreaza inca o data ca este idio^H^H^H^H el insusi.

Ultras
21st November 2005, 12:57
Dupa reactia salii la interventia lui Craciunescu si lui Tontolan i-a devenit clar ca Popescu nu are nici o sansa. Orice este mai bine decat sa fii sclavul lui Becali...

nicu.musat
21st November 2005, 13:01
Ceva imi spune ca se va lasa cu scandal. Bineinteles ca nasu' va iesi castigator. Din pacate nu avem sanse sa scapam de mocirla asta in care suntem.
Asta este, ne ducem crucea pana la capat.

tuxie
21st November 2005, 13:02
Dupa reactia salii la interventia lui Craciunescu si lui Tontolan i-a devenit clar ca Popescu nu are nici o sansa. Orice este mai bine decat sa fii sclavul lui Becali...
Becali in sus, Becali in jos. Becali aici, Sandu dincolo, Popescu in tablouri, Craciunescu mazilit intr-o reincercare de a fi reabilitat cu noul post de la Poli Timisoara si venind sa scuipe elegant pe Mircea Sandu cu mana patronului Poli care l-a delegat oficial sa voteze pt. Popescu, mai avem un Piturca care injura pe manifestanti, ceva diplome de "oroare" de aseara, banet bagat in mass-media pentru a-l promova pe Popescu si reprezentatia circului fotbalistic de stat de la Casa Fotbalului. Pana la urma, unde este fotbalul?

ASIGURATORUL
21st November 2005, 13:05
Vreau sa iasa ales "BACIU", dar nu este la indemana noastra caci nu votam! Oare toti cred ca nu ne pricepem?
E adevarat ca fotbalul este o afacere si atata timp cat nu bagi banii nu esti eligibil. Dar sunt ei de acord ca afacerile sa fie murdare in continuare? Oare din fotbal nu se pot castiga si bani cinstit? Multe intrebari care poate vor ramane fara raspuns....
Ne trebuie o lege clara; ne trebuie stadione; ne trebuie jucatori protejati, dar profesionisti; ne trebuie suporteri infocati, dar respectuosi cu adversarii; ne trebuie albitraje corecte si recunoscute international ( cine este presedinte la CCA?); ne trbuie un presedinte al forului nostru care sa cunoasca neregulile federatiei si sa le corecteze taind raul de la radacina. Poate cu BACIUL le vom avea. O scimbare este necesara daca vrem sa ajungem in elita fotbalului european si mondial!:ciocan:

axterix
21st November 2005, 13:07
cand o sa scapam de Mitica o sa scapam si de Sandu

be@
21st November 2005, 13:08
Maniera de arbitraj a lui Alexandru Deaconu (finul actualului presedinte al FRF) din partida Poli - SC Vaslui il va costa citeva voturi pe Mircea Sandu: "Toata saptamina am primit asigurari din partea actualilor capi ai Federatiei ca nu vor fi probleme de arbitraj, insa Diaconu a arbitrat intr-o singura directie. In plus, a dat un penalty de care s-au mirat si oaspetii. Aceste lucruri ne fac sa ne reconsideram pozitia si sa-l sustinem, la alegerile pentru presedintia FRF pe Gica Popescu" a declarat primarul Iasului, Gheorghe Nichita. Seful CA al Politehnicii a adaugat ca un rol important in luarea deciziei a fost si atitudinea tribunei, care a scandat ieri numele lui Popescu. La fel va vota si AJF Iasi, condusa de presedintele divizionarei A, Sorin Boca. Faptul ca Deaconu a inventat penaltiul a fost confirmat si de finantatorul Vasluiului, Adrian Porumboiu: "E bine ca nu s-a marcat din acea faza. Dupa parerea mea, nu a fost penalty!"

tuxie
21st November 2005, 13:16
Nenea ala care-i mare expert in arbitraje si se pronunta la minutu' 91 a aratat la reluare totusi ca a fost penalty.

KLMN
21st November 2005, 13:17
Consider ca sunt 2 rele, de aceea in poll am votat pe altcineva. L-am propus pe Mircea Dridea. L-as fi vrut pe Gica Popescu, dar datorita clanului Becali, cred ca m-as bucura daca ar iesi Mincinasu'. Asa voi fi sigur ca Giovani nu va mai trage sforile pe la nationala.

Ultras
21st November 2005, 13:21
De la Dinamo a votat Borcea (pentru a-l "scoate" pe Giovani). In poza de pe gsp se vede clar ca a votat cu Popescu (numele este mai lung)...

tuxie
21st November 2005, 13:31
Chestia asta e asemanatoare cu duelul familiei Lucescu - oricum ar fi votat ar fi iesit discutii. Asteptam finalul.

bobycox
21st November 2005, 13:32
Rusine CFR-ului si Stelei pt alierea cu acest gropar al fotbalului.
Sper sa aveti aceasi soarta cu a intregului fotbal autohton.:jerk: :ciocan: :rosu: :no:

PS. Visati frumos voi astia de la Cluj , ca o sa ajungeti o forta , doar ca l-ati sustinut pe Nasu ,tot Dinamo o sa taie si o sa spanzure ,in prisma oamenilor care se invart in jurul clubului.

tuxie
21st November 2005, 13:33
Argesul cu cine voteaza? :D

bobycox
21st November 2005, 13:42
Nu stiu , dar suporterii si-au exprimat parerea la ultimile 3 meciuri prin benere, pe cand la cei de care vb eu nu prea s-a vazut.

PS. Nu cred ca a-i vazut pe cineva din conducerea clubului FC ARGES ,facand-ui prpaganda lui Nasu, cum au facut cei de la Steaua si CFR.

Benny
21st November 2005, 13:44
daca ar iesi Mincinasu'. Asa voi fi sigur ca Giovani nu va mai trage sforile pe la nationala.
Cum??!! "... nu va mai trage ...". Tragea sforile si pana acum?? Desi nu e presedinte Popescu ci Sandu? Pai atunci noi cu cine votam?

tuxie
21st November 2005, 13:46
Realitatea este ca nu suporterii sunt cei care voteaza si nici nu pot influenta prea mult pe cel care decide cui ii da votul.

bobycox
21st November 2005, 13:49
Cum??!! "... nu va mai trage ...". Tragea sforile si pana acum?? Desi nu e presedinte Popescu ci Sandu? Pai atunci noi cu cine votam?

CORECT. Numai prostii cred ,ca o sa seschimbe ceva. Am vazut sambata seara (Dinamo-FC Arges) ce de s-a mai schimbat. Parca inviase Postelnicu asa arbitrau colegii in NEGRU.:ciocan:

dede
21st November 2005, 14:00
cu mincinasu' din nou !

Cristy
21st November 2005, 14:01
deah, a castigat.....

bobycox
21st November 2005, 14:03
Realitatea este ca nu suporterii sunt cei care voteaza si nici nu pot influenta prea mult pe cel care decide cui ii da votul.

Atunci noi ce ar trebui safacem ? Sa inghitim toate magariile din campionatul nostru ? Nu trebuie sa ne dorim progres , arbitraje corecte ( atat in campionat cat si la meciurile nationalei), fotbal de calitate , un stadion de bun-simt pt nationala, eliminarea cumetriilor care sunt in fotbal etc.

PS. Daca iese Mincinasu ,o sa avem parte de un regres, mai ceva ca pana acum. Se vede deja ,la arbitaj.:rosu:

axterix
21st November 2005, 14:03
"13:59 - Din 191 dse voturi, 189 au fost pentru Mircea Sandu, iar 102 pentru Gica Popescu."

he he
matematica
oricum Sandu reales

tuxie
21st November 2005, 14:04
Ce model de TV recomandati, util pentru vizionarea campionatelor din urmatorii ani (mondiale||europene||whatever)?

Triphat
21st November 2005, 14:04
Pacat...

bobycox
21st November 2005, 14:05
A iesit Mincinasu.
RUSINEEEEEEEEEEEEEEEE

babuinu
21st November 2005, 14:09
decat clanul fecali............si penibilul baci dinamovist mai bine lighioana .....

Mishumacher
21st November 2005, 14:15
/OLE/ MIRCEA SANDU/OLE/
:headbang: BECALI:headbang:

ASIGURATORUL
21st November 2005, 14:15
Cu Basescu s-a putut caci am votat cei multi! Cu MINCINASUL nu, caci au votat cei care vor ca fotbalul sa se distruga si ei sa profite!
Noi cei de pe margine nu suntem bagati in seama! Bucuriile care ni le-au adus Steaua, Dinamo, Craiova, Poli Timisoara si mai tarziu Hagi, Gica Popescu & comp. nu ni le-au facut nici Sandu nici Mitica. Ei au profitat de pe urma lor ca sa-si creieze un sistem de relatii bine gandit, fiabil pe viata. Oare e greu de inteles ce va urma? Nu, dar nu trebuie sa ne lasam. Trebuie sa-i urmarim si este imposibil sa nu se descopere si partea slaba a acestor structuri. Si o data dovedit acest lucru pot fi daramati. Trebuie facuta cu cap daca mai dorim sa avem nopti frumoase datorita fotbalului:headbang:

RstInPc
21st November 2005, 14:17
Rahat pe bat. Asta e. Nimic nou sub soare.

armin
21st November 2005, 14:18
Spune-mi ce prieteni ai, ca sa-ti spun cine esti. Popescu s-a bagat singur in rahat cand s-a aliat cu becali. Asta e. Pacat.

gigikent
21st November 2005, 14:20
prietene, esti putin depasit de evenimente. ma intreb cum se putea modifica votul in favoarea lui G. Popescu daca toti cei care au votat cu Nasu' gandesc la fel ca tine. Foarte probabil ca esti un frustrat din cartierele marginase ale Bucurestiului care inca mai viseaza la fripturile promise de Mincinasu' electorilor sai.Trezeste-te, altfel nu ai sa primesti decat parizerul verde la economatele lui Evanghelie.

RstInPc
21st November 2005, 14:21
@ armin.....Asta asa e. Si-a sapat groapa singur.
gigikent, cu cine vorbesti, ca sa stim o chestie !

FcPoliFan
21st November 2005, 14:21
Nu-i aia problema lui Popescu. Panza de paianjeni i-a prins pe prea multi ca sa se mai poata face ceva. Precum cei din fruntea echipelor care fac ce fac si fac in public, asa si conducatorii federatiei. E si normal, nu?

remy
21st November 2005, 14:22
Consider ca sunt 2 rele, de aceea in poll am votat pe altcineva. L-am propus pe Mircea Dridea. L-as fi vrut pe Gica Popescu, dar datorita clanului Becali, cred ca m-as bucura daca ar iesi Mincinasu'. Asa voi fi sigur ca Giovani nu va mai trage sforile pe la nationala.
Si ce vrei, sa ne conduca niste mafioti si mai mari, analfabeti, in frunte cu Ciobanasul nostru cel mereu suparat pe toata lumea, de zici ca sufera de teoria conspiratiei ? Apropo, cam multi asculta in gura lui, de parca zici ca el sau Meme scriu pe forum. Santeti chiar copia lor fidela unii dintre voi.
Doar asa sa-si vada visul, sa devina Mihai Viteazul ... poate Dumnezeu, cum se declara acum o luna ? Bai oameni buni, asta-i Diavolul in persoana, de a ajuns sa se substituie lui Dumnezeu, un fariseu ca asta trebuie sa nu mai existe. Dupa ce l-a balacarit pe Sandu cativa ani, acum il lauda, cica il scapa de Craciunescu, care se pune contra afacerilor sale de a lua titlul fara probleme si de a juca tot mai multi stelisti care n-au aratat absolut nimic in Nationala, pt. a putea vinde si el niste jucatori prin strainataturi, sa-si scoata parleala, ca e amarat omul !
Rusine mincinasilor de pe forum si de pretutindeni !!! Si sa vedeti potlogarii si mai mari decat acum ! Chiar ca-ti vine sa emigrezi si in Groenlanda daca ajungem pe mana unor analfabeti si buni de Balaceanca (ma refer mai ales la cei doi ciudati care conduc Steaua) !

gigikent
21st November 2005, 14:24
Mesajul a fost pentru babuinu'(si pentru cei care gandesc la fel ca el)

dede
21st November 2005, 14:27
187 pt mincinasu'
102 pt popescu
1 vot anulat
mda...:mda:

Gabriel28
21st November 2005, 14:31
o *******ie.....o sa fie presedinte pana o sa ajunga mumie.

Aurel.D
21st November 2005, 14:32
Nu este bine ca a iesit tot Sandu dar cred ca tot raul spre bine:
cred ca toata aceasta tevatura care a avut loc in ultima vreme, aparitia unui contracandidat, precum si presiunea pusa asupra lui Nasu de media, il vor obliga sa schimbe ceva pe viitor, sa intervina intr-o oarecare masura in fotbalul de la toate nivelurile pt. ca altfel se va compromite total.
Aste este tot ce putem spera...

lupisor lupetto
21st November 2005, 14:34
Dupa vot s-ar zice ca ne meritam soarta. Nu stiu, noi nu am votat. Pacat. Incetul cu incetul imi pierd increderea si interesul in fotbal.

Sunt totusi curios daca Sandu isi va tine cuvantul referitor la AFAN si la Lupescu.

tuxie
21st November 2005, 14:36
Eu sunt curios daca-i vine lui Sandu vreun control de pe la finante. Asta vis-a-vis de cei care-l cred ca e inocent.

walt.mann
21st November 2005, 14:43
Daca ar fi om de onoare, acum si-ar da demisia. Ar putea spune: "Am avut ceva de demonstrat, am demonstrat. Acum las pe altii sa continue." Asa ar scapa si de controlul de la Finante.
Dar el nu are onoare. Pe cat pariu ca vreo 3 zile nimeni nu o sa mai fie functional la FRF? In seara asta este seara de Johnnie Walker si gratare, totul stropit cu manele de la Adi de Vito, care o sa ii cante la comanda vreo oda-manea.
Oricum, Mircea Sandu Keeps Walking, dar, mai stii, poate isi rupe gatul...

be@
21st November 2005, 14:49
De la Dinamo a votat Borcea (pentru a-l "scoate" pe Giovani). In poza de pe gsp se vede clar ca a votat cu Popescu (numele este mai lung)...

Vai, vai, ce surpriza...:D Oare cum a putut Borcea sa voteze cu Popescu? :D

FcPoliFan
21st November 2005, 14:51
Doar fiindca era mai lung nu inseamna ca era Popescu...

Vezi Mircea Sandu cel Batran ;)

catalin.dumitru
21st November 2005, 14:58
Decat nemernicul de Popescu, mai bine cu Sandu! FORZA STEAUA

andreiush
21st November 2005, 15:03
De ce? Asa v-a zis jiji?

MAFIE!

Ultras
21st November 2005, 15:04
Doar fiindca era mai lung nu inseamna ca era Popescu...

Vezi Mircea Sandu cel Batran ;)

Mai lung este Popescu Gheorghe cel cu Nasul Lung (nu Nashul :evil: )

gigikent
21st November 2005, 15:04
Decat nemernicul de Popescu, mai bine cu Sandu! FORZA STEAUA
Nu te mai agita ca pepsi, si nu te mai da balena in borcan. Sa vedeti ce bine o sa fie cand nu o sa mai puteti intra pe stadion fara sa va fi spovedit si sa nu puteti veni duminica la stadion fara sa fi trecut mai intai pe la slujba. Obisnuieste-te de acum incolo sa cante pe stadion doar Prohodu in loc de vestitul imn al Ligii Campionilor. Vesnica lui pomenire(a lu' Sandu).

don_denver
21st November 2005, 15:06
era totusi de asteptat....se strica cooperativa veche si incepea una noua..in care nu se stia cine ce si cum....decat poate ..cine..:d

t.b.
21st November 2005, 15:10
Nici Ceausescu nu a vrut sa plece dar... :drak:

don_denver
21st November 2005, 15:13
dar acum e democratie...tb....cica...:D

t.b.
21st November 2005, 15:26
din pacate nu si in fotbal :no: aici tot ********ii sunt la putere, si sa nu uitam de echipele din divizia C, care au decis soarta votului...

don_denver
21st November 2005, 15:26
si din pacate...vor mai fi...

delboca
21st November 2005, 15:39
asta e mafia o castigat cum zicea si walt.mann"""" In seara asta este seara de Johnnie Walker si gratare,""
ce sa mai zic astias conducatorii de cluburi ce sa facem ca nu noi votam ca de votam noi popescu era acuma presedinte
pentru sandu :rosu:
iar saracu' popescu sa nu se dea batut:yeah:
/OLE/ /OLE/ /OLE/

[Gusti]
21st November 2005, 16:04
dupa cum anticipam a iesit cine trebuie nu cine ar fi mai bun ... asta este mafia din tara noastra .... dupa 15 ani se pare ca vom fi condusi tot de acelasi personaj misterios care a ratat aceste calificari ...

GruppoApparte
21st November 2005, 17:05
NaSpa NasPa Naspa :((

Marius DG
21st November 2005, 18:31
Nici Ceausescu nu a vrut sa plece dar... :drak:


Ai dreptate aici,si Nea Nicu era mult ,mai priceput in alegeri democratice cu puteri mult mai mari ...chestia e k uni de la cluburile care au votat suprinzator ( de fapt nu chiar ...daca fratzi becali ar fi tacut din gura ...) ptr Sandu, majoritatea lor au avut numai de suferit de pe conducerea glorioasa a clar viziunii prea straucitului nostru conducator,care isi propune sa ne conduca in:evil: noul cincinal( observati asemanarile) dupe ce a fost ales in unanimitate de catre mintile celorlaltzi care si ei calca pe urmele marelui nostru conducator ...

{ropote de aplauze}dupa care unul dintre stimati reprezentantzii cluburile incepe sa cante ;Saaannndu....FRF....BRAVOOOOOOOOOO!!!!!!!! Ia romane prin opinci ...Sandu sta inca un cinci!!!!! {inca o cascada de aplauze-de data asta toata lumea se ridica in picioare si scandeaza in acelasi timp :OLE....OLE...SANDU inca e!!!!!:rosu: :headbang: :headbang: :headbang:
dar vorba aia a romanului ,"lasa-mah ca se rezolva" daca nu mergem si facem noi ceva ...

Emilio
21st November 2005, 20:04
Mi s-a parut elocventa si alegerea lui Argaseala si a lui tata Jean ca adjuncti ai lui Sandu. Plus Pinalty...

Rusinos, vom avea aceleasi aranjamente ca pana acum, vom avea din nou cooperative infloritoare si vom avea, din pacate, din ce in ce mai putini suporteri pe stadioane.

Marius DG
21st November 2005, 20:08
Mi s-a parut elocventa si alegerea lui Argaseala si a lui tata Jean ca adjuncti ai lui Sandu. Plus Pinalty...

Rusinos, vom avea aceleasi aranjamente ca pana acum, vom avea din nou cooperative infloritoare si vom avea, din pacate, din ce in ce mai putini suporteri pe stadioane.


Desi la inceput eram aproape sigur ca il vor da afara pe d-ul sandu mai ales dupa circul cu nationala si generalul,deci apoi si el singur probabil ia fost frica de ceva puci ...dar apoi dupa ce a trecut ceva vreme mircea cel batrin a revenit ...pacat ...ca un om care nu aRE CUVINT NU ARE ONOARE ...UN OM FARA ONOARE E UN NIMIK !

poliis
21st November 2005, 20:19
Mircea Sandu - presedinte
Gh. Stefan si Jean Padureanu - in comitetul executiv
Divizia A - 18 echipe

va aminteste de ceva? :headbang:

Emilio
21st November 2005, 20:23
Marius DG: m-a cuprins asa o scarba la aflarea rezultatului... Nu a fost numai circul cu Nigeria dar a fost si circul de pe Lia Manoliu cu danezii de am jucat pe nisip plus circul cu norvegienii de pe Ghencea cand am jucat in noroi.

Dar cel mai enervant este faptul ca dupa atatia ani nu au vrut sa schimbe ceva acolo. A ramas aceeasi mafie. Iar asta nu este un semn bun pentru fair-play-ul in fotbalul romanesc. Vor exista aceleasi probleme: arbitraje contestate, acuze de aranjamente, blaturi, bani negri, etc etc

Marius DG
21st November 2005, 20:31
Marius DG: m-a cuprins asa o scarba la aflarea rezultatului... Nu a fost numai circul cu Nigeria dar a fost si circul de pe Lia Manoliu cu danezii de am jucat pe nisip plus circul cu norvegienii de pe Ghencea cand am jucat in noroi.

Dar cel mai enervant este faptul ca dupa atatia ani nu au vrut sa schimbe ceva acolo. A ramas aceeasi mafie. Iar asta nu este un semn bun pentru fair-play-ul in fotbalul romanesc. Vor exista aceleasi probleme: arbitraje contestate, acuze de aranjamente, blaturi, bani negri, etc etc

Dar sa sti ca desi se vorbeste de cluburile din provincie ( si celor din div inferioare!) ca fiind cele care il vor vota pe ea Mircea,schimbarea trebuia sa plece prin o campanie mult mai puternica si de acolo din Bucuresti ,Gigi becali ia tremurat chilotzii ca ii ajunge varusu sa l haRzuiasca ..in fine poate face vreun pas gresit si iese cu scandal si va trebui dat afara ...( cine stie ?))

huskers
21st November 2005, 21:01
nu inteleg de le place romanilor *****u'? sincer, ma gandesc ca poate este ceva special in defecare. Sandu imi aduce aminte de emil bobu si mao zedung. dar se vede ca asa cum am scapat de scleroticul de Iliescu, alcoolicul de vacaroiu si analfabetul de Funar dupa zeci de ani intr-un final vom scapa si de Sandu, sunt convins. Cum? Sa scimbam dieta si altfel gustul *****ului.
Pa din Cluj!
Si cum spunea Lucian Pintilie " Lasa-i Doamne sa moara prosti"

chip
21st November 2005, 21:25
Lasa huskers ca iti inteleg supararea. De fapt cred ca toti care s-au saturat de Sandu si de incapacitatea lui au motive sa fie suparati. Trece si asta pana la urma.

U1
21st November 2005, 21:48
Pot sa afirm cu toata certitudinea ca aceasta este cea mai neagra si rusinoasa zi a fotbalului romanesc. Raminerea nasului la putere pentru inca 4,5ani va distruge complet fotbalul din Romania la toate nivelele. Chiar pierderea ultimelor calificari la europene si mondiale nu m-au intristat asa tare ca aceasta veste.
Cel mai trist este ca suporterul de rind va avea cel mai mult de suferit. Se vorbeste mereu ca fotbalul este un fenomen de masa de care trebuie sa se tina seama pina la nivel politic. In acest caz ar trebui sa se tina cont deasemenea si de parerea maselor in alegerea presedintelui FRF. Aceasta ar fi forma cea mai democratica de alegere si in aceleasi timp cea mai benefica pentru fotbalul romanesc.
Tot ce sper in acest moment este ca Gica a avut dreptate cind a afirmat ca nasu va pleca inainte de 4 ani.

lupisor lupetto
21st November 2005, 22:20
Daca se mai repet episoade de coruptie, trebuie sa luam atitudine. Prefer sa ne suspende FIFA si UEFA decat sa ne mai intoarcem in trecut.

delaparis
21st November 2005, 23:41
Mircea Sandu - presedinte
Gh. Stefan si Jean Padureanu - in comitetul executiv
Divizia A - 18 echipe

va aminteste de ceva? :headbang:

DA ...
Momentul in care nu m-am mai interesat de fotbalul din Romania !!!

Ravelly
22nd November 2005, 01:08
din pacate previzibil rezultatul...Pinalti, Padureanu...mi-e scarba deja

ronaldinho
22nd November 2005, 04:17
s-a castigat o batalie, dar nu razboiul delaparis. Faptul ca Giovanni si tentaculelel sale au zburat este un lucru bun. Acum ce ramane pentru cei intrati in sistem este sa-l zdrobeasca incetul cu incetul, si aici ma refer la Lupescu si Prunea, pe care as vrea sa-i vad intr-o zi in fruntea fotbalului romanesc. Dar dat fiind optiunile pe care le-au avut alegatorii la aceste alegeri era o cretinatate sa merga cu Becali si compania. Popescu poate e un baiat foarte bun, dar daca chiar ar tine asa mult la fotbalul romanesc, cred ca ar gasi o solutie de compromis sa puna si el mana la reconstructie. Dar, dupa cum vezi, n-o face, si banuiesc ca va ajunge din nou in biroul lui Becali, pana cand acestia vor da faliment, ca deocamdata nu prea mai vand mare lucru si dupa aceste alegeri afacerea lor fotbalistica o va lua la vale. Sincer, imi pare rau pentru omul Gica Popescu, dar nu as fi vrut ca fotbalul romanesc sa fie condus de Ioanitoia si Becali. Cel putin acum cei care sa afla la conducere nu mai au presiunea presei in spate ( ma rog a Gazetei, care va pierde foarte mult teren pentru faptul ca a fost cel mai mare contestatar al Nasului ) si in principiu au totate uneltele la indemana pentru a face ceva pentru fotbalul romanesc.

La un moment dat am crezut ca nu te-am inteles bine ... inteleg in sfirsit ca esti un tip cel putin bizar ...

Cred ca FRF are ultima sansa sa se ridice peste nivelul asta ...

Sper ... dar nu mai cred !!!

hidric
22nd November 2005, 08:52
cu scirbä si dispret il felicit pe mircea sandu in functia sa se jeg la conducerea federatiei
o sä jucäm incä 4 ani fotbal in noroi pinä la glezne, cä ne-am obisnuit si ne place asa ....

TRÄIASCÄ HOTIA LA FEDERATIE

atit timp cit nasu si corleone se miscä la federatie nu mä mai interesezä fotbalul romanesc

mä apuc de popice...
:)

MariusTR
22nd November 2005, 09:07
Hop si eu.... Maramuresul a votat cu Popescu.

Ma alatur si eu celor care sunt nemultumiti de rezultatul alegerilor.
Jos mafia fotbalului romanesc!

six
22nd November 2005, 09:51
GICA pentru noi TU esti CAMPION by TIMISOARA/hello :yeah:

Benny
22nd November 2005, 10:06
Diriguitorii fotbalului romanesc au reusit sa transforme si aceste alegeri (ca mai tot) intr-o competitie Steaua-Dinamo sau Becali contra Becali. Iar altii, care nu au treaba cu aceasta rivalitate au participat, cu gandul sa aleaga raul mai mic. A iesit un circ, care face ca pana si fratii Iancu sa para oameni integri.

Propun ca, clanul Becali sa-si faca un campionat propriu si sa ne lase pe noi in durerea noastra. Sa participe in campionatul lor Steaua, Dinamo, Dinamo II si alte echipe infiintate sau finantate de ei si sa joace ca in campionatul Scotiei. Iar campionatul nostru poate sa se numeasca din partea mea si campionatul provinciei, daca asa vor capitalistii.

Fiindca, dupa cum se desfasoara ostilitatile la FRF si Liga, tind sa cred, ca campioana provinciei din campionatul trecut a fost Rapid.

alamar
22nd November 2005, 10:36
Da, Micea Sandu este hot si mafiot. Daca castiga Gica Popescu, cu Giovani Becali la stanga si cu Victor Becali la dreapta, ar fi fost pe post de arhanghelul dreptatii. Ce gluma buna. Se schimba un grup mafiot cu alt grup mafiot dar totul in marea COSA NOSTRA a fotbalului romanesc.
Cel putin nu au dinamovistii puterea absoluta.

bogdanel123
22nd November 2005, 11:10
Sentimentul pe care l-am incercat ieri in timp ce urmaream rezultatul alegerilor in direct pe acest site a fost un sentiment de frustrare.

Fotbalul, oameni buni, apartine poporului, oamenilor, cu totii dam bani la cluburi, intr-o forma sau alta. Cu toti banii oierilor, petrolistilor, minerilor sau gazarilor, totusi cluburile traiesc din suporteri - suporterii care vin la stadion si platesc un bilet, suporterii care cumpara un tricou si un fular, suporterii care stau in fatza televizorului si fac rating-ul mare.

Ei bine - si atunci, noi pleaba, suporterii, de ce sa nu avem si noi un cuvant de spus la alegerea presedintelui federatiei ?

Pentru ignoranta de care au dat dovada eu propun sa le raspundem pe masura :

LA URMATOARELE 2 MECIURI ALE NATIONALEI - - STADIOANELE SA FIE GOALE!!! :jerk: Macar cu atata lucru am putea sa-i plesnim si noi peste bot !

PS : Citesc cu surprindere mesajele referitoare la Lupescu si la Prunea - pentru mine acesti oameni nu mai inseamna nimic :rosu: sunt niste curve masculine de cea mai joasa spetza care s-au vandut nici macar pe un pumn de bani - ci doar pe promisiunea unor posturi pe care sa dea Dumnezeu sa nu le ocupe niciodata.
Nu spun ca ar fi fost mai bine cu Popescu, departe de mine acest gand deoarece deocamdata el nu a dovedit nimic ca manager (cu exceptia organizarii ireprosabile a doua gale de fotbal) dar domnilor - era ALTCEVA, traiam cu speranta ca se poate mai bine, nu mai vedeam fata aia impertinenta cu dintii rari si cu ochelari cu sticle de sifon care sfideaza statul roman ascunzandu-si fiica drogata prin alte tari indepartate (este acelasi sentiment pe care il simte un barbat casatorit sau cu o pritena care se duce cu alta femeia - frate mai incerci si altceva sa vezi cum o fi- poate e mai bine).

KLMN
22nd November 2005, 11:49
Si ce vrei, sa ne conduca niste mafioti si mai mari, analfabeti, in frunte cu Ciobanasul nostru cel mereu suparat pe toata lumea, de zici ca sufera de teoria conspiratiei ? Apropo, cam multi asculta in gura lui, de parca zici ca el sau Meme scriu pe forum. Santeti chiar copia lor fidela unii dintre voi.
Doar asa sa-si vada visul, sa devina Mihai Viteazul ... poate Dumnezeu, cum se declara acum o luna ? Bai oameni buni, asta-i Diavolul in persoana, de a ajuns sa se substituie lui Dumnezeu, un fariseu ca asta trebuie sa nu mai existe. Dupa ce l-a balacarit pe Sandu cativa ani, acum il lauda, cica il scapa de Craciunescu, care se pune contra afacerilor sale de a lua titlul fara probleme si de a juca tot mai multi stelisti care n-au aratat absolut nimic in Nationala, pt. a putea vinde si el niste jucatori prin strainataturi, sa-si scoata parleala, ca e amarat omul !
Rusine mincinasilor de pe forum si de pretutindeni !!! Si sa vedeti potlogarii si mai mari decat acum ! Chiar ca-ti vine sa emigrezi si in Groenlanda daca ajungem pe mana unor analfabeti si buni de Balaceanca (ma refer mai ales la cei doi ciudati care conduc Steaua) !

Cred ca nu m-ai inteles bine. Dintre cei doi contracandidati as fi preferat un al treilea, asa ca nu mi-a ramas decat sa aleg raul cel mai putin rau. Era bun Gica Popescu, dar nu as fi preferat ca FRF-ul sa se afle sub sfera de influenta al lui Ioan Becali. Acesta din urma nu a facut altceva in ultimii ani decat sa-si promoveze la nationala proprii jucatori aflati sub contract, pentru a creste cota acestora, urmand ca apoi sa obtina un transfer cu comisioane grase in propriu buzunar. Nu am nimic cu el sau cu banii lui, nu sunt invidios, dar s-a vazut clar cum unii jucatori in forma si care nu se aflau sub contract cu I.Becali nu aveau acces la nationala, pe cand alti fara randament bifau meci de meci la nationala.
Cat despre Gigi Becali ce legatura are el cu cele scrise de mine mai sus. Nu ma intereseaza acest personaj. Daca am avut aceasi opinie nu inseamna ca sunt de acord cu el.
Si un ultim amanunt: nu sunt nici stelist, nici dinamovist si nici rapidist.

lupisor lupetto
22nd November 2005, 13:06
Sa stiti ca popicele mi se par un sport foarte interesant, si golful la fel. :D Extrem de relaxante.

Unicul protest adevarat ar fi ca suporterii sa boicoteze fotbalul, insa nu stiu daca am reusi sa facem aceasta actiune in majoritate.

delaparis
22nd November 2005, 13:25
Ce va fi mâine?
Mimând neutralitatea, vechiul activ federal, în forma sa cosmetizată, va mulţumi pentru încredere promiţând marea cu sarea. Mă tem însă că se va declanşa o subtilă vânătoare de vrăjitoare. Identificarea celor 102 rebeli, în vederea eliminării lor, va constitui punctul secret, dar prioritar pe agenda de lucru a echipei abia unse.
N-ar fi exclus ca la bairamul de după alegeri, trepăduşi abili să-şi înceapă treaba, storcând limbile împleticite în căutarea disidenţilor. La câtă foame de trădare zace în noi, Marele Inchizitor va triumfa pentru a doua oară.

CUPEN - PROSPORT

Presa spune multe prostii dar cind citeste parca in gindurile mele atunci o citez...

@ronaldinho :
De acord cu tine in privinta BECALI si toti mafiotii lui dar te vad prea optimist in privinta lui Lupescu si Prunea. Eu il vad pe Sandu sa-i domine pe cei doi si nu invers. I privinta solutiei de compromis eu sint de parere ca din contra ar fi trebuit o ruptura.
Popescu este un om care are caracter vointa si nu se lasa usor influentat. Dar mai e si bleg citeodata. Transferul la Dinamo, incapatinarea de a juca la nationala pina a devenit ridicol, colaborarea cu Victor Becali astea sint erori care l-au costat scump. Cred in schimb ca tipul asta e mai cinstit decit credem noi ... parerea mea.

Ultras
22nd November 2005, 14:09
Intre Epoca de Piatra a Cooperativei si Era Sclavagista Becali, prefer prima, cu greu, dar o prefer... Era bine daca am fi avut si o alta optiune...

Marius DG
22nd November 2005, 16:10
In primul rind dati-mi voie stimati colegi sa il felicit pe conducatorul FRF si echipa lui care sper sa continuue proectul 'Prapastia" ].{aplauze puternice din parte forumistilor}{toata lumea se aseaza jos pe scaun -dupa ce siau inchis fermoarul de la pantaloni!}[/COLOR]
Totodata un calduros salut ptr revenirea celor doi mari maestri,{de acum incolo nu vom mai avea suprize...}
Toata lumea vorbeste de FRF-si cum sa protesteze impotriva d-lui Sandu;
citeva idei si sa stiti ca boicotarea echipei nationale ( desi nu prea mai este de boicotat-sau auto-boicotat componentzi lotului !).In general se cam stie cine a votat desi trebuia sa ramana confidential,daca intradevar marea majoritate a fanilor sint impotriva lui sandu ( nu neaparat ptr gica ci doar impotriva lui nea sandu ) incepeti sa faceti o miscare protest local de exemplu daca cei de la cluburile din ligile inferioare ( b,c,samd)o sa piarda un procentaj de fani ( de ex.din 2000 sa vina numai 100-200 de fani -ei fiind mesagerii ptr echipa de pe teren si care sa le transmita mesajele de suport) ce credeti ca se intimpla cind la mintea aia stralucita de oier o sa vada un stadion gol golutz...pina cind va baga ei bani la stadioane etc...sint sigur ca ati auzit cum invinge picatura de apa stanca ...prin perseverentza si nu prin fortza ...tot asa sau facut multe schimbari in lume ...hai si noi ...la tv am vazut ca au spus ca gica p a avut vreo 60.000 de fani ...va dati seama ca sint mai multi de 60000 impotriva lui sandu ...de data asta tot asa cum sau strins galeriile ptr caini care au fost arestati in bulgaria se poate face la fel si cu FRF/hello /hello /hello

hidric
22nd November 2005, 16:12
si acum cea mai tare fazä de azi :
Dan Petrescu vrea si el un loc la federatie, cä dacä tot se inparte ciolanul.....
a uitat cä avea de gind sä plece in tärile calde

cum sä refuze el FRF ?

Marius DG
22nd November 2005, 16:20
si acum cea mai tare fazä de azi :
Dan Petrescu vrea si el un loc la federatie, cä dacä tot se inparte ciolanul.....
a uitat cä avea de gind sä plece in tärile calde

cum sä refuze el FRF ?
Numai daca nu se pregateste vreun puci asa din ala smecheresc tare de tot,asa dinuntru ...LOL asta ar fi prea tare ...or fi ei din generatia de aur dar nu stin chiar asa de slick si sa fie facuti din teflon ...desi daca ajung vreo 4-5 pe acolo ...se poate si fara revolutie...numai sa nu se lase ademeniti de Iuda si sa inceapa ei cu noua cooperativa ...:o:

Vadim
22nd November 2005, 16:23
O ultima veste: Sandu e reloaded! Vrea 4 stadioane in 4 orase de peste 400.000 de locuitori.

Ridicati-va in picioare si aplaudati in acelasi ritm. :D

http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/nationala/index.php?meniuId=48&viewCat=346&viewItem=6741

Marius DG
22nd November 2005, 16:35
O ultima veste: Sandu e reloaded! Vrea 4 stadioane in 4 orase de peste 400.000 de locuitori.

Ridicati-va in picioare si aplaudati in acelasi ritm. :D

http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/nationala/index.php?meniuId=48&viewCat=346&viewItem=6741
HOOOOOORARYYY !!!!!!!!!!!/hello /hello /hello

remy
22nd November 2005, 18:02
Ciolan: Steaua si Gloria, in Comitelul Executiv al FRF :rosu: :rosu: :rosu:

Deja incep sa se plateasca politele de recunostinta la FRF. Steaua si Gloria au fost votate pentru cele doua locuri ale LPF in cadrul Comitetului Executiv al FRF, luand o parte a ciolanului, dupa victoria Nasului! :jerk: Pinalty sare si el in barca.

In conformitate cu statutul Federatiei Romane de Fotbal, LPF a desemnat luni prin vot secret, cei doi reprezentanti ai sai in Comitetul Executiv al FRF.

Astfel, Steaua si Gloria vor conduce Adunarea Generala.

Cele doua echipe au fost propuse si alese prin vot, Au fost 3 tururi de scrutin, au iesit Steaua pe locul 1 si Gloria pe 2. Padureanu l-a invins la limita pe Ioan Becali de la Dinamo.

Steaua va fi reprezentata la FRF de Valeriu Argaseala, iar Gloria de Jean Padureanu.

Se stie ca Steaua l-a sustinut neconditionat pe Sandu la carma FRF. :rosu: :jerk: :ciocan: De Padureanu nici nu mai incape indoiala, el tocmai fusese premiat si periat duminica de Nashu'.

Iata ca acum Sandu si Dragomir isi fac jocurile si ii premiaza pe cei care au tinut cu ei in lupta dura a alegerilor de la FRF. :rosu: :rosu: :rosu:

Reprezentantul Diviziei B in FRF va fi Gheorghe Stefan, zis si Pinalty.

RUSINE PT. CIOLANIADA !
CE FRAIER E "RAZBOINICUL" JIJI CA S-A ALIAT TOCMAI ACUM CU NASHUL ! DIN CAUZA LUI MULTOR SUPORTERI STELISTI LE VA FI RUSINE CA AU UN ASEMENEA INVESTITOR-CAMELEON, CARE-SI SCHIMBA CULOAREA DUPA INTERESELE PROPRII [VEZI CRITICILE DURE LA ADRESA LUI SANDU DE ACUM 1-2 LUNI !!!].

walt.mann
23rd November 2005, 10:45
Remy, lasa-te, tata de teoria conspiratiei, ca nu te prinde! Tu nu observi ce e in gradina voastra: arbitri, jucatori blatuiti etc.

Mariusmadmax
17th December 2005, 10:09
nici intr-un caz baciu
raul cel mai mic