PDA

View Full Version : Care este cel mai bun stranier din Premiership?



CrisS
5th March 2007, 15:53
Spuneti-va parerea aici despre cine credeti ca merita titlul de Cel Mai Bun Stranier din Premiership.
Am pus in pool jucatori ce sunt in primul 11, neincluzand portarii.
Bafta! :ok:

Celso
5th March 2007, 16:04
Drogba tata!:ok: ...si Cr. Ronaldo!:)

CrisS
5th March 2007, 16:05
Cei mai mult stranieri ii dau Chelsea, Arsenal, Liverpool si M.U. :D

Lordul
5th March 2007, 16:16
Didier Drogba categoric golgheterul Premiership ; a adus Cupa Ligii pt Chelsea de unul singur ; la mentiuni (locurile 2 si 3 ) ii trec pe Henry si Cristiano Ronaldo

CrisS
5th March 2007, 16:19
Personal am votat cu Ronaldo. Imi place foarte mult de portughez cum joaca, se vede ca e latin de-al nostru, le are cu mingea, da si goluri atunci cand se poate...ce sa mai talent de jucator :rolleyes:

Sasuke Uchiha
5th March 2007, 21:25
drogba !

milanezu
7th March 2007, 02:11
drogba este cel mai jucator din premier league.
deja are 29 de goluri pentru chelsea sezonul asta.
da gol cu capul, cu piciorul, din voleu, de la distanta, din intoarcere cateodata din lovitura libera.
ce mai super atacant.

Andreiy
19th March 2007, 00:16
Cristiano Ronaldo! MAGICO :P

Iaco
22nd April 2007, 09:19
Ronaldo are 21 si e mijlocas SIc!! nu atacant

Bogdy LFC
22nd April 2007, 12:54
Drogba:ok:

Luis Garcia10
22nd April 2007, 13:05
Ronaldo e cu siguranta :ok:

Iaco
22nd April 2007, 16:02
Drogba:ok:

Ba tu trebuia sa zici si tu riise..sau un un strain de la liverpool...:rosu: :D:D

Bogdy LFC
22nd April 2007, 16:10
Ba tu trebuia sa zici si tu riise..sau un un strain de la liverpool...:rosu: :D:D

Ce NU-ti convine tie ma?

Acum dak eu arat k urasc Dirty Scum,inseamna k trebuie sa urasc si o super-echipa cum e Celski,cea mai buna echipa din Anglia in ultimele 3 sezoane (incluzandu-l pe acesta).:groggy:

Am spus Drogba pt k el mi se pare cel mai bun stranier si chiar este:ok:

kain
22nd April 2007, 16:42
C r i s t i a n o R o n a l d o :drak:

RedSky at night
26th April 2007, 23:39
Cristiano Ronaldo,Didier Drogba,Thierry Henry

Proof AFC
17th June 2007, 09:59
Thierry Henry

Andreiy
17th June 2007, 10:54
eu cred ca Cristiano Ronaldo si Henry

Bogdy LFC
17th June 2007, 11:11
Drogba este de departe :ok:

Andreiy
17th June 2007, 11:12
da, si drogba
dar nu cel mai bun

Bogdy LFC
17th June 2007, 11:13
da, si drogba
dar nu cel mai bun

Ba DA.

NU numai k e cel mai bun stranier din Premiership dar e si cel mai bun atacant din lume ;)

Andreiy
17th June 2007, 13:33
ma mir ca nu spui nimic de Cristiano Ronaldo...motivul cred ca-l stiu: e rivala voastra

Zabriskie
17th June 2007, 13:44
ronaldo e un papagal care face aceleasi 2 scheme tot meciu, daca nu ar avea viteza ar fi un jucator mediocru.
tare nominalizarea lui Mido :cry:
unde e Kolo Toure? :headbang:

vot Drogba.

Andreiy
17th June 2007, 13:46
ronaldo = papagal :cry:
am trait s-o aud si p`asta

kain
17th June 2007, 13:48
ronaldo e un papagal care face aceleasi 2 scheme tot meciu, daca nu ar avea viteza ar fi un jucator mediocru.
tare nominalizarea lui Mido :cry:
unde e Kolo Toure? :headbang:

vot Drogba.

Multi jucatori daca nu ar avea viteza ar fi mediocri : un exemplu = Messi..
Viteza este o calitate pe care nu multi jucatori o au.. asa ca nu poti sa-l faci papagal pentru asta.. iar schemele pe care le face el.. putini le fac, are si tehnica deci ;)

Andreiy
17th June 2007, 13:49
exact, bravo! perfect punctat

Zabriskie
17th June 2007, 13:54
Messi nu are nici pe departe viteza astuia ;)
Anyway s-a vazut cat de magic e portughezu' in meciurile cu Milan. Exact cand trea sa iasa in fata sa demonstreze ceva, a ramas spectator...
Daca tu zici ca tricicletele alea inseamna tehnica inseamna ca avem alte idei despre fotbal. Vreau sa vad si eu de la el pase de 50 de metrii la picior, gen lampard, beckham, pirlo, ca e mijlocas nu e atacant

kain
17th June 2007, 13:57
Messi nu are nici pe departe viteza astuia ;)
Anyway s-a vazut cat de magic e portughezu' in meciurile cu Milan. Exact cand trea sa iasa in fata sa demonstreze ceva, a ramas spectator...

Messi nu are viteza lui Cristiano? :headbang: Aici cred ca gresesti..

Apropo in meciul cu Milan toata echipa lui Manchester a jucat slab.. milanezii au jucat perfect.. Cristiano a fost omul lui Gattuso :cool: Deci nu prea avea ce sa faca de unul singur.. este inca tanar, mai are de acumulat experienta, oricum este cel mai bun jucator din Premier League :P

Celso
17th June 2007, 14:02
hai ca nu il mai laudam atat pe Ronaldo...mai are multe de demonstrat...deocamdata nu a avut decat cateva meciuri in care i-au iesit totul....Rondalo e un jucator care ori e de nota 10, ori de 4:D ....

sunt multi jucatori care sunt peste el ...Gerrard,Lampard,Drogba...si aici ma refer la constanta:) ....e un jucator bun dar sa vedem daca va confirma si pe viiitor

e un fel de Zicu pot sa zic:D ca gen...ori ii ies niste faze extraordinare, ori mai si rateaza incredibil

kain
17th June 2007, 14:03
hai ca nu il mai laudam atat pe Ronaldo...mai are multe de demonstrat...deocamdata nu a avut decat cateva meciuri in care i-au iesit totul....Rondalo e un jucator care ori e de nota 10, ori de 4:D ....

sunt multi jucatori care sunt peste el ...Gerrard,Lampard,Drogba...si aici ma refer la constanta:) ....e un jucator bun dar sa vedem daca va confirma si pe viiitor

e un fel de Zicu pot sa zic:D ca gen...ori ii ies niste faze extraordinare, ori mai si rateaza incredibil

E un fel de Zicu pastrand proportiile :happy

Andreiy
17th June 2007, 14:08
hai sa fim seriosi...Zicu e ratangiul planetei...

Zabriskie
17th June 2007, 14:08
ok, opinions are like ass holes, everybody has one :P

ronaldo imi placea si mie acum ceva timp, insa a inceput sa ma dispere ca e prea mediatizat pentru ceea ce joaca, in general am o adversitate pentru jucatori prea mult bagati in seama.

Andreiy
17th June 2007, 14:09
ok, opinions are like ass holes, everybody has one :P

ronaldo imi placea si mie acum ceva timp, insa a inceput sa ma dispere ca e prea mediatizat pentru ceea ce joaca, in general am o adversitate pentru jucatori prea mult bagati in seama.
pai e prea bun ;) de asta il mediatizeaza...presa e incantata

Zabriskie
17th June 2007, 14:16
frate esti enervant, argumente ceva? sau doar spam, spam, spam
expresii de genul "e prea bun" sa le tii pentru tine

Andreiy
17th June 2007, 14:17
stiu ca-s enervant, de obicei cei care spun adevarul sunt enervanti

Luis Garcia10
17th June 2007, 14:29
Sunt un iubitor al fotbalului spectacol , al magiei , al geniului! Iar fie doar si pentru asta l-as vota pe Ronaldo! Cei care au urmarit cu atentie campionatul care tocmai s-a terminat, stiu in cate situatii decisive i-a scos Ronaldo pe cei de la Manchester Utd!
Are tehnica in regim de viteza , s-a perfectionat din punct de vedere tactic, are o viziune exceptionala asupra jocului , are si rezistenta fizica! Nu stiu cine se mai poate mandri cu asa ceva din stranierii campionatului englez!?

Andreiy
17th June 2007, 14:30
pe mine ma incanta de fiecare data cand il vad jucand...e un fenomen

Bogdy LFC
17th June 2007, 14:34
ronaldo e un papagal care face aceleasi 2 scheme tot meciu, daca nu ar avea viteza ar fi un jucator mediocru.
tare nominalizarea lui Mido :cry:
unde e Kolo Toure? :headbang:

vot Drogba.

Perfect de acord.Singurul care e realist si nu-i da atat de mare atentie acelei imaturitate de Ronaldo:ok:

Cappone
17th June 2007, 14:37
Drogba le da clasa la toti

Andreiy
17th June 2007, 14:39
Bogdy, macar in numele ca esti moderator n-ar trebui sa faci asemenea afirmatii...

Bogdy LFC
17th June 2007, 14:44
Bogdy, macar in numele ca esti moderator n-ar trebui sa faci asemenea afirmatii...

''Compermiso signore Andy'' - Il urasc prea mult sa fac altele.Dar oricum am dreptate si eu si Zabriskie ala:ok:

Luis Garcia10
17th June 2007, 14:59
Exagerati! Acest Ronaldo da culoare campionatului! :ok:

Bogdy LFC
17th June 2007, 15:02
Exagerati! Acest Ronaldo da culoare campionatului! :ok:

E incredibil omule ce afirmatii poti sa faci! Spui asta de parca ''plangaciosul'' e cel mai bun din EPL k Henry si GERRARD de 4,5 sezoane incoace:nah:
S mai joace asa cum a facut-o sezonul recent incheiat si abia atunci poti spune k intr-0adevar da culoare.

Fie intre noi - sunt suparat pe tine :(

Luis Garcia10
17th June 2007, 15:07
Eu vorbesc strict pe ceea ce vad! Sau crezi ca mie imi place cand marcheaza Ronaldo sau cand castiga Man U? :(
Gerrard e cel mai bun fotbalist din campionatul englez! Dar aici vorbim despre STRANIERI!
Credeam ca vorbim strict despre sezonul recent incheiat , sezon in care Henry a fost mai mult in afara gazonului , asa ca nu puteam sa-l aleg pe el!
In plus , Drogba e un atacant pur sange intr-adevar , DAR eu spun ca Ronaldo a castigat lupta cu ivorianul reusind sa-si conduca echipa spre titlu!

Andreiy
17th June 2007, 15:56
Cristiano Ronaldo este unul dintre cei mai buni jucatori din Premier League! Sustin cu litere de 100 dak e nevoie.

ReD_Devil
17th June 2007, 16:06
fara indoiala C.Ronaldo !!! :drak: C.Ronaldo pe care bogdanel il uraste atat de mult :happy :happy :happy esti cumva copil de bani gata? baiatu' lu tata ?!?!? ca gandesti ca unu' :yes: esti bolnav

Andreiy
17th June 2007, 16:08
cred ca iti sterge si tie postul...mai sus l-a sters pe al lui Cappone degeaba, doar pt. ca spunea ceva ce lui nu-i convenea...
cine spune ceva de c. ronaldo - post sters.

Bogdy LFC
17th June 2007, 16:12
fara indoiala C.Ronaldo !!! :drak: C.Ronaldo pe care bogdanel il uraste atat de mult :happy :happy :happy esti cumva copil de bani gata? baiatu' lu tata ?!?!? ca gandesti ca unu' :yes: esti bolnav

You fucking twat - Am 27 de ani,tata al meu pe care NU l-am cunoscut niciodata in carne si oase se afla in America,iar pe timpul facultatii mele mi-a trimis bani k intotdeauna si mama s-a chinuit si ea cu mine cum a putut.Niciodata in zilele de scoala generala sau de liceu NU aveam bani de buzunar.Acum sunt pe cont propriu spre deraderea ta


Oricum,NU e vina ta.....spui chestiile alea pt k ma urasti k dusman de moarte :ok:

ReD_Devil
17th June 2007, 16:13
cred ca iti sterge si tie postul...mai sus l-a sters pe al lui Cappone degeaba, doar pt. ca spunea ceva ce lui nu-i convenea...
cine spune ceva de c. ronaldo - post sters.

nu ar face decat sa-mi de-a dreptate :ok:

ReD_Devil
17th June 2007, 16:16
You fucking twat - Am 27 de ani,tata al meu pe care NU l-am cunoscut niciodata in carne si oase se afla in America,iar pe timpul facultatii mele mi-a trimis bani k intotdeauna si mama s-a chinuit si ea cu mine cum a putut.Niciodata in zilele de scoala generala sau de liceu NU aveam bani de buzunar.Acum sunt pe cont propriu spre deraderea ta


Oricum,NU e vina ta.....spui chestiile alea pt k ma urasti k dusman de moarte :ok:

1.nu am de unde sa-ti cunosc trecutul /si faza cu "baiatu' lu' tata era doar o expresie :groggy: (faceam referire la modul in care gandesti )
2.:shocked: :shocked: sa te urasc?esti nebun :happy ce mi-ai facut sa te urasc...doar ca esti gica contra sau bogdy-subiectivu' :ok: sau cum vrei tu ... eu nu urasc pe nimeni si nimic ... incearca...stii ce bine e ...:ok:

Celso
17th June 2007, 16:49
fara indoiala C.Ronaldo !!! :drak: C.Ronaldo pe care bogdanel il uraste atat de mult :happy :happy :happy esti cumva copil de bani gata? baiatu' lu tata ?!?!? ca gandesti ca unu' :yes: esti bolnav

alo...mai usor ReD_Devil ... fiecare cu parerea lui...daca voua va place Ronaldo pt ca este jucatorul vostru(si mi se pare ceva normal) nu trebuie sa il bagi pe gat altora...:D ... inainte imi placea si mie, insa dupa ce a inceput sa fie mediatizat in continuu si sa aiva fitze nu imi mai place asa tare:sleep: nush de ce!

stiti cum este, cand castigi campionate esti cunoscut de toti si esti considerat bun, cand MU nu a castigat timp e 2 ani, nu prea il mai cunostea lumea....mie nu imi plac suporterii de ocazie a unui jucator:sleep: ...numa bine..nu e cazul sa jignesti persoanele de pe aici...cred ca putem discuta civilizat

Cappone
17th June 2007, 17:23
E incredibil omule ce afirmatii poti sa faci! Spui asta de parca ''plangaciosul'' e cel mai bun din EPL k Henry si GERRARD de 4,5 sezoane incoace:nah:
S mai joace asa cum a facut-o sezonul recent incheiat si abia atunci poti spune k intr-0adevar da culoare.

Fie intre noi - sunt suparat pe tine :(

ba bogdanel asta habar nu are de fotbal:) !dupa mintea lui gerrard ii stranier hahahahahah!cine te-a pus ma moderator ma habarnistule?acuma o sa zici ca habarnist e jignire?hahahahahahahahhahahahahahaha!si mai ziceai ca ronaldo e plangacios

Bogdy LFC
17th June 2007, 17:46
ba bogdanel asta habar nu are de fotbal:) !dupa mintea lui gerrard ii stranier hahahahahah!cine te-a pus ma moderator ma habarnistule?acuma o sa zici ca habarnist e jignire?hahahahahahahahhahahahahahaha!si mai ziceai ca ronaldo e plangacios

NU l-am bagat pe GERRARD la stranieri de buna voie.L-am mentionat deoarece voi pe aici,ati dat-o demult cu cine e cel mai bun din ''Anglia''.......fara sa se tina cont de stranieri :rolleyes:

ReD_Devil
17th June 2007, 17:49
alo...mai usor ReD_Devil ... fiecare cu parerea lui...daca voua va place Ronaldo pt ca este jucatorul vostru(si mi se pare ceva normal) nu trebuie sa il bagi pe gat altora...:D

...numa bine..nu e cazul sa jignesti persoanele de pe aici...cred ca putem discuta civilizat

dar nu incer sa-l bag pe gat nimanui,nu pot zice nici ca-i juc meu favorit (Giggs e ! ) ,pur si simplu castigand si trofeul de cel mai bun juc din EPL e si normal ca e si cel mai bun stranier in sez care a trecut.:D iar legat de bogdy ... nu-i scopul meu sa jignesc .... si daca se intampla imi cer scuze....dar cu limbajul folosit de el(dirty scum ,ura,dusmani,moarte:rosu: ) ....din cauza asta am zis ce-am zis ...
Si eu cred ca putem discuta civilizat si sa fim obiectivi...si chiar daca nu suntem obiectivi....macar sa avem o limita :ok:

Prome
17th June 2007, 17:53
henry fara indoiala

Andreiy
17th June 2007, 18:12
cerem sa fie respectat Cristiano Ronaldo, nimic altceva

Bogdy LFC
17th June 2007, 20:43
iar legat de bogdy ... nu-i scopul meu sa jignesc .... si daca se intampla imi cer scuze....dar cu limbajul folosit de el(dirty scum ,ura,dusmani,moarte:rosu: ) ....din cauza asta am zis ce-am zis ...
Si eu cred ca putem discuta civilizat si sa fim obiectivi...si chiar daca nu suntem obiectivi....macar sa avem o limita :ok:


Omule eu ti-am zis ceea ce cred.NU pot sa arat respect unei echipe k mufc si fanilor ei pt k urasc prea mult tot ce tine de ei.Pur si simplu ii urasc.K sa NU mai zic k sunt educat sa-i urasc....dar nu se datoreaza acestui fapt.

Categoric NU poti sa arat(i) respect unui jucator imatur si copilaros cum e Ronaldo cu asa numitele ''fitze'' (ex. cum NU se mai suporta dupa ce-a dat golul ala frumos in vinclu cu nu mai stiu ce selectionata),fara experienta,sau mai ales fanilor care isi iau si ei atatea fumuri in cap dupa ce-a prins si mufc un sezon mai bun in Premiership si atat.....lista oricum poate continua

De obicei cand intalnesc un fan mufc in cale,il strivesc ca pe o plosnita de atata ura ce-mi vine pe el:rosu:

BTW: ''Dirty Scum'' e o denumire data de ''Scousers'' pt mufc cu cativa ani inainte sa se nasca bunicul meu DUMNEZEU sa-l ierte :ok:

ReD_Devil
17th June 2007, 22:44
De obicei cand intalnesc un fan mufc in cale,il strivesc ca pe o plosnita de atata ura ce-mi vine pe el:rosu:

:ras-plans:

DAKK
18th June 2007, 12:57
cerem sa fie respectat Cristiano Ronaldo, nimic altceva

1. Cel mai muncitor si util fotbalist - Essien. Si daca l-ar baga in poarta sunt convins ca s-ar descurca.
2. Cel care da goluri si in somn - Drogba.
3. Cel mai pun portar - Cech
4. Cel mai bun fundas - Carvalho
5. Cel mai bun transfer recent - Berbatov
5. Campionul simularii, "bicicletei" (ca altceva n-am vazut), si al jignirii campionatului englez prin comportament - Cristiaaaanoo Ronaldo.

Da, o sa fie si C. Ronaldo respectat, atunci cand o sa castige meciuri de unul singur, cand o sa-si conduca echipa spre un trofeu. Deocamdata nu are talent de lider, nu ajuta echipa prea mult prin bicicletele lui, si categoric nu respecta fotbalul prin simularile lui.

Bogdy LFC
18th June 2007, 12:59
1. Cel mai muncitor si util fotbalist - Essien. Si daca l-ar baga in poarta sunt convins ca s-ar descurca.
2. Cel care da goluri si in somn - Drogba.
3. Cel mai pun portar - Cech
4. Cel mai bun fundas - Carvalho
5. Cel mai bun transfer recent - Berbatov
5. Campionul simularii, "bicicletei" (ca altceva n-am vazut), si al jignirii campionatului englez prin comportament - Cristiaaaanoo Ronaldo.

Da, o sa fie si C. Ronaldo respectat, atunci cand o sa castige meciuri de unul singur, cand o sa-si conduca echipa spre un trofeu. Deocamdata nu are talent de lider, nu ajuta echipa prea mult prin bicicletele lui, si categoric nu respecta fotbalul prin simularile lui.

Intru-totul de acord :ok:

ReD_Devil
18th June 2007, 14:43
Intru-totul de acord :ok:

zise frustrarea din voi ... :cya:

noir_desir
18th June 2007, 15:12
Drogba, fara discutie.

Raiden
6th July 2007, 18:23
Cristiano Ronaldo :P

Absint
6th July 2007, 18:33
as zice Ryan Giggs, dupa Maldini cel mai fidel jucator unei echipe, in Anglia il consider primul...

Absint
6th July 2007, 18:33
Drogba, fara discutie.


ar fi o discutie... de ce nu? :D

kain
6th July 2007, 18:44
Am mai zis si o voi spune : Cristiano Ronaldo :drak:

mArIuSeL
26th July 2007, 11:36
Drogba si Cristiano Ronaldo:)

Geografu
26th July 2007, 11:37
Drogba ! ;)

Andrei_23
6th September 2007, 10:39
droga , essien

effect
6th September 2007, 14:04
Giggs ! /hello

Sir. Eko
21st September 2007, 18:17
Fabregas ;)

Bogdy LFC
21st September 2007, 18:49
Fabregas ;)

Si abia a inceput sa urce spre varful carierei:ok:

milanezu
21st September 2007, 19:05
robin van persie