PDA

View Full Version : ajutor!!!



irinaidu
5th March 2007, 13:04
ce sa fac daca caut o carte pe care nu o gasesc nici la biblioteca , nici in librarii?
si anume : tennessee williams - " suddenly, last summer", nu stiu daca a fost tradusa si daca da, ce titlu are in romana si Peter Shaffer - " equus" de asemenea nu stiu daca a fost tradusa si ce titlu ar avea in romana.
irina:(

whisper
5th March 2007, 20:44
:( Sorry nu te pot ajuta.:)

delaparis
5th March 2007, 20:46
cumparat pe net

http://www.amazon.com/Suddenly-Last-Summer-Tennessee-Williams/dp/0822210940

r0bby
5th March 2007, 21:06
ce sa fac daca caut o carte pe care nu o gasesc nici la biblioteca , nici in librarii?
si anume : tennessee williams - " suddenly, last summer", nu stiu daca a fost tradusa si daca da, ce titlu are in romana si Peter Shaffer - " equus" de asemenea nu stiu daca a fost tradusa si ce titlu ar avea in romana.
irina:(
Poti vedea filmul:)http://www.cinemarx.ro/filme/Suddenly,-Last-Summer-28577.html
Cu greu cred ca gasesti aceasta carte in librarii.Incearca sa cauti aici desi nu cred ca vei gasi cartea:http://www.cartea.ro/

irinaidu
5th March 2007, 21:18
filmul l-am vazut , asa mi s-a pus pata sa cumpar cartea. voi ati cumparat de pe net ceva, e safe????

YoYoyOi
5th March 2007, 21:20
eu am cumparta o data niste tricouri si am primit altceva decat ce am cerut :(

luma
5th March 2007, 21:20
Buna Irina.
Nu am cumparat de pe net ceva si nici nu cred ca o s-o fac prea curand...imi place sa vad ceea ce cumpar.

Elphax
6th March 2007, 08:37
ti-o iei in engleza, dar probabil ca va avea un pret 'bun'

aici eu iau cu 10-20 de dolari cartea ...


te poti risca asa:

faci un card nou si pui pe el doar o suma mica - doar pentru obiectul pe care vrei sa il cumperi, in general site-urile mari nu trag tepe
am niste prieteni care cumpara frecvent de pe ebay asa, nici o problema

r0bby
6th March 2007, 09:35
E safe Irina ,stai linistita;)Mai ales cand e vorba de e-bay sau amazon.

irinaidu
6th March 2007, 16:47
ok, mersi de informatii.

delaparis
6th March 2007, 16:54
filmul l-am vazut , asa mi s-a pus pata sa cumpar cartea. voi ati cumparat de pe net ceva, e safe????

De pe Amazon am cumparat deja carti si e ok ... dar livrat in Franta :rolleyes:


eu am cumparta o data niste tricouri si am primit altceva decat ce am cerut :(

Ce ai primit ? :D

Bancaru
9th March 2007, 12:53
Am cumparat eu carti de pa Amazon si e in regula. Au venit repede, chiar. In Romania. Numai ca este singurul articol pe care il poti cumpara online. La cate tepa au tras romanii in trecut... Au fost oameni care au facut mici averi din asa ceva - instrumente, haine scumpe, scule audio, etc.

irinaidu
13th March 2007, 23:48
cred ca sunt putin retardata. eu nu inteleg nimic pe amazon. ca vad ca oferta de vanzare e pe amazon dar de fapt cumperi de la altcineva . nu radeti f tare va rog. nu am mai facut treaba asta pana acum. si zice de calculat shiiping price si nu inteleg cum. offf!!!!!!!!!!!! si zice undeva ca trebuie sa fii intr-una din tarile care au nu stiu ce contract cu amazonul. si romania nu era pe lista. nu mai inteleg nimic. ajutoooooorrrrr!!!!!!