PDA

View Full Version : Etapa 22: Urziceni – Ceahlaul



delaparis
5th March 2007, 01:11
DUMINICA, 11.03.2007
Urziceni – Ceahlaul (in tur 1-2)
TELESPORT 15.30

discutii inainte si dupa meci aici.

crissis
5th March 2007, 01:16
Meci de 2 si urziceniul face schimb de locuri in clasament cu ceahlaul
FRF stie de ce .

Cra10veanu
5th March 2007, 03:03
pe ei urziceniu, in B cu blatistii :rosu:

Laur_Farul
5th March 2007, 09:21
Meci echilibrat, deci X :) !

crissis
5th March 2007, 09:26
pe ei urziceniu, in B cu blatistii :rosu:

As vrea sa cistige Urziceniul si sa ii trimita pe nemteni in liga a doua dar cred ca vechea cooperativa inca mai lucreaza

STEEL
5th March 2007, 11:03
Meci clar de 1 solist.Otelul a jucat in retur cu ambele echipe si pot spune ca urziceniul m-a impresionat mai mult,e mai echipa.

Elphax
5th March 2007, 11:06
bat gazdele

Kooler
5th March 2007, 12:02
Meci egal sau castiga Ceahlaul. Urziceniu nu are experienta, nici antrenoru'.

dardar_3
5th March 2007, 12:04
pe ei urziceniu, in B cu blatistii :rosu:

Auzi vere... mai incet cu scandarile...;)....

nr.zece
5th March 2007, 12:21
2 solist si petrescu emigreaza :)

Jus7M3
5th March 2007, 12:22
Urziceniul nu isi mai permite sa piarda puncte acasa .. mai ales cu o echipa cu care se lupta pt evitarea retrogradarii !!

pronostic .. 1 !!

scorpiuta
5th March 2007, 16:48
1-1 sau 1-o pentru Ceahlaul

Balaci
5th March 2007, 16:50
Acuma se decid multe.Sper sa bata Urziceniul si sa il tirmita in B pe Pinalti cu stadionul lui facut din banii contribuabililor cu tot:rosu:

scorpiuta
5th March 2007, 17:08
Acuma se decid multe.Sper sa bata Urziceniul si sa il tirmita in B pe Pinalti cu stadionul lui facut din banii contribuabililor cu tot:rosu:

bv lui ca stie sa se descurce....probil ca si solomon ar trebui sa faca la fel :evil:

Balaci
5th March 2007, 17:27
Daca esti din Piatra Neamt,nu ar trebui sa te bucure asta.Pe stadion a cheltuit 6 milioane care ar fi putut fi bagati in aspectul orasului si cred ca nemtenii ar fi fost mult mai castigati.Oricum,Piatra Neamt are aspectul unui oras care e departe de a-si atinge marele potential pe care il are si e pacat.Nu cred ca nemtenii au nevoie de un om ca Pinalti in fruntea orasului,le face mai mult rau decat bine.Parerea mea:D

Ferko
5th March 2007, 17:31
Asta intr-adevar este meci de care pe care. Zic X, dar zic bine ?

danpuric78
5th March 2007, 18:01
Daca esti din Piatra Neamt,nu ar trebui sa te bucure asta.Pe stadion a cheltuit 6 milioane care ar fi putut fi bagati in aspectul orasului si cred ca nemtenii ar fi fost mult mai castigati.Oricum,Piatra Neamt are aspectul unui oras care e departe de a-si atinge marele potential pe care il are si e pacat.Nu cred ca nemtenii au nevoie de un om ca Pinalti in fruntea orasului,le face mai mult rau decat bine.Parerea mea:D

Auzi dar tu ai fost vreodata in piatra neamt de vorbesti?
Stii cat s-a investit in infrastructura orasului?
Stii cat se investeste in dezvoltarea potentialului turistic?
Stii ca e numit si "orasul fara gropi".
Stii ca, dupa tot ce a realizat in piatra neamt, e probabil ca stefan sa fie reales primar.
Fratilor stefan-primar si stefan-presedintele ceahlaului sunt doua lucruri distincte.
Nu incercati sa le amestecati. Limitati-va la discutiile despre fotbal.

Casuba
5th March 2007, 20:42
Urziceniul are doi atacanti foarte buni, Mara si Stancu ( la Galati a jucat foarte bine ), dar ceahlaul il are pe pinalti...sincer nu stiu ce o sa iasa.
In B cu MAFIA !

chinezu
6th March 2007, 08:36
2-2.

KpaC
6th March 2007, 13:30
23 solist . si lasatil pe pinalti cu treburile lui ca le fgace bine .. daca nu ati vazut orasul cu ochii vostri nu comentati .. ceahlaul are echipa bun acum . o sa vedeti evolutia echipei.

be@
6th March 2007, 14:44
Daca esti din Piatra Neamt,nu ar trebui sa te bucure asta.Pe stadion a cheltuit 6 milioane care ar fi putut fi bagati in aspectul orasului si cred ca nemtenii ar fi fost mult mai castigati.Oricum,Piatra Neamt are aspectul unui oras care e departe de a-si atinge marele potential pe care il are si e pacat.Nu cred ca nemtenii au nevoie de un om ca Pinalti in fruntea orasului,le face mai mult rau decat bine.Parerea mea:D
Oltene, ai fost in P.N.? Daca nu, nu mai comenta, ca vorbesti aiurea. Stefan isi face treaba foarte bine acolo. Cat despre bani, sa nu mai vorbim. Mai bine ati retrograda voi, care luati bani din buzunarul meu, si al altora.
Sper sa bata Ceahlaul, si sa bage in B echipa aia de mercenari .

THE HUN
6th March 2007, 16:01
Mai bine ati retrograda voi, care luati bani din buzunarul meu, si al altora.
Sper sa bata Ceahlaul, si sa bage in B echipa aia de mercenari .

Hai,be@,nu te mai inerva ca incepi sa incurci echipele si cei mai rau e ca o sa faci riduri.Probabil 2,in meciul asta.

Gontel
6th March 2007, 16:08
Bate Ceahlaul. Pinalti stie de ce, iar Dan Petrescu nu vorbeste degeaba.

Cato_CTA
6th March 2007, 16:21
clar remiza ,dar cu goluri marcate

Elphax
6th March 2007, 16:42
Bate Ceahlaul. Pinalti stie de ce, iar Dan Petrescu nu vorbeste degeaba.

mai mult vorbeste decat sa faca ceva ...

Gontel
6th March 2007, 18:02
Intr-adevar, nu prea face nimic concret si Urziceniul este in pericol sa retrogradeze.

dextercioby
6th March 2007, 18:05
Pentru Craiova cel mai bun scor al fi unul pentru X. Deci X sa fie !!!

KpaC
6th March 2007, 19:02
eu totusi zic 3-1 pt ceahlaul .. pana la meci se mai invata unii cu altii ca is noi mai toti jucatorii .. oricum peste 2 goluri din partea ceahlaului

Luis Garcia10
6th March 2007, 19:04
Cel mai important e cine arbitreaza! :D :happy :P

Cra10veanu
6th March 2007, 20:23
Oltene, ai fost in P.N.? Daca nu, nu mai comenta, ca vorbesti aiurea. Stefan isi face treaba foarte bine acolo. Cat despre bani, sa nu mai vorbim. Mai bine ati retrograda voi, care luati bani din buzunarul meu, si al altora.
Sper sa bata Ceahlaul, si sa bage in B echipa aia de mercenari .

moldoveanco nu mai urla, foamea nu e o scuza :drak:

KpaC
6th March 2007, 21:49
oltene de ce dai pe fata ca esti taran .. care e faza cu "foamea" ? poate ai tu foame de civilizatie . . te bagi si tu in seama sa te afirmi aici ca mare baietzas dar nu ai o treaba

Cra10veanu
6th March 2007, 22:00
moldovene, se umfla mamaliga-n tine ?

danutzz_sb
6th March 2007, 22:04
ma bag si eu in seama si am sa zic ca o sa castige cu siguranta ceahlaul.la cata nesimtire(furt pe fata) am vazut duminica nu ma mai mira nimic cu toate ca urziceniul cu echipa lor de mercenari au un potential mult mai mare

crissis
6th March 2007, 22:11
moldovene, se umfla mamaliga-n tine ?

De ce esti asa oparit mai oltene ? Ceahlaul nu pierde la Urziceni. Cum ar fi ca echipa nationala sa joace unele meciuri de calificare pe terenul unei echipe din liga a doua destul de urit si mai ales ca nu da bine la imagine . Vechea cooperativa nu a incetat sa lucreze nici macar o secunda .

KpaC
6th March 2007, 22:14
da se umfla mamaliga .. da eu macar am mancat ceva azi .. nu am murit de foame ca tine .. cate un praz pe saptamana .. sa vb de meci nu de foamea ta

Cra10veanu
6th March 2007, 22:17
de meci am vorbit mai devreme, sa va vad in B
hai urziceniu.

KpaC
6th March 2007, 22:23
eu sa te vad la garsoniere in cimitir . pacat de numele echipei voastre care il patati voi ultrasi craiovei . numai batai si alte ciobaneli .. altceva nu stiti bai civilizatilor

danpuric78
7th March 2007, 00:17
de meci am vorbit mai devreme, sa va vad in B
hai urziceniu.

Bai oltene care e problema ta?
vezi poate ajungeti voi cu echipa aia de prapaditi in B.
Ce treaba ai tu cu moldovenii.
Mai lasa-ne cu foamea ta. Totusi in Moldova, inca n-au ajuns oamenii sa manace cartofi pe post de friptura.

boni2204
7th March 2007, 00:45
x solist 1-1 sau 0-0

ovidiu62
7th March 2007, 12:58
Petrescu i-si va da demisia afirmand ca a fost furat asa ca x solist pentru ca si Pinalti are relatii la FRF.

scorpiuta
7th March 2007, 13:24
Ceahlaul etse cu siguranta e ochipa mult mai buna decat in tur, a demonstrat ca avem o echipa care poate rezista in prima liga!

Balaci
7th March 2007, 13:47
Pentru cei care m-au acuzat ca vorbesc fara sa stiu:Da,am fost in Piatra Neamt,chiar de curand,si vreau sa spun ca la ce amplasatie naturala e acolo,e pacat ca nu ati reusit sa realizati mai mult. Hotelurile,in afara de Central,sunt subtirele,nu aveti un club rezonabil(tequilla merge da nu e grozav),iar orasul e departe de a fi european. Mai aveti de lucru,nu am zis ca orasul nu arata bine,ci doar ca se paote MULT mai mult.Cei 6 milioane irositi aiurea ar fi putut fi folositi in alte scopuri mai bune.Sau s-au terminat toate problemele la voi in oras si nu mai aveti ce face cu banii?
O.T.:Sper sa bata Urziceniul,ca sa joace nemtenii in B pe stadion tare.Dar cooperativa lucreaza!

Cipus
7th March 2007, 14:18
Cum spuneam si pe alt thread, Ceahlaul nu retrogradeaza la stadionul pe care il are, stie el Sandu de ce. Meciul cu Unirea poate fi unul decisiv, foarte important in ecuatia retrogradarii. Ceahlaul s-a intarit cu cativa jucatori chiar de la Unirea (Negoita, Murgan, Dobre sau Costescu) astfel ca va fi un meci interesant de urmarit

KpaC
7th March 2007, 14:39
nu aveti un club rezonabil(tequilla merge da nu e grozav)

uite ca de 2 luni avem ink 2 cluburi noi din care unu CENTRAL CLUB bate multe din tara la lux si multe altele .. apropo . cluburi sunt mai multe numai ca nu le`ai gasit tu : beatfactor.ro/foto/64/ pune se ww in fata si uitate si spunemi pe urma parerea ta

danpuric78
7th March 2007, 15:08
Pentru cei care m-au acuzat ca vorbesc fara sa stiu:Da,am fost in Piatra Neamt,chiar de curand,si vreau sa spun ca la ce amplasatie naturala e acolo,e pacat ca nu ati reusit sa realizati mai mult. Hotelurile,in afara de Central,sunt subtirele,nu aveti un club rezonabil(tequilla merge da nu e grozav),iar orasul e departe de a fi european. Mai aveti de lucru,nu am zis ca orasul nu arata bine,ci doar ca se paote MULT mai mult.Cei 6 milioane irositi aiurea ar fi putut fi folositi in alte scopuri mai bune.Sau s-au terminat toate problemele la voi in oras si nu mai aveti ce face cu banii?
O.T.:Sper sa bata Urziceniul,ca sa joace nemtenii in B pe stadion tare.Dar cooperativa lucreaza!

Raman la parerea ca nu cunosti chiar foarte bine problema. Hotelurile nu le gasesti numai in buricul targului ci si acolo unde se valorifica "amplasamentul natural". verifica un pic statisticile cu nr. camelor de hotel pe zone.
de cluburi nu stiu ce sa zic, cand am fost acasa am cautat mai mult restaurantele.
Insa daca nu e unul klumea cand vrei tu, gandeste-te ca totusi procentul de tineri 18-30 plecati din taras e urias in P.neamt.
In rest gandeste-te ca alte milioane s-au investit in oras nu numai in stadion.
Tot vorbim ca n-avem stadioane si atunci cand se intampla sa se faca unul, incepem sa criticam.
eu zic ca cei kmai in masura sa vb despre oras si primar sunt locuitorii.

Meciul - urziceni a pierdut acasa cu farul, alte puncte pierdute insemnand un pase mare catre B.
Petrescu s-a plans in continuu de arbitraje, ceahlaul a fost avantajata etapa trecuta, asa ca eu zic ca acum unirea va avea un arbitraj favorabil.
Oricum daca nu vor invinge vopm asista iarasi la un atac al lui petrescu.

Geografu
7th March 2007, 17:48
Meci foarte,foarte interesant in judetul Ialomita,care se va incheia aproape sigur cu un egal,dar cu goluri.Succes ! ;)

Cra10veanu
7th March 2007, 19:42
Bai oltene care e problema ta?
vezi poate ajungeti voi cu echipa aia de prapaditi in B.
Ce treaba ai tu cu moldovenii.
Mai lasa-ne cu foamea ta. Totusi in Moldova, inca n-au ajuns oamenii sa manace cartofi pe post de friptura.

sclvex lasa mamaliga din gura cand vb cu mine, si lasa tu fripturile alea la 3 lei kilu de la super c :D
In B cu blatistii.

danpuric78
7th March 2007, 23:55
sclvex lasa mamaliga din gura cand vb cu mine, si lasa tu fripturile alea la 3 lei kilu de la super c :D
In B cu blatistii.

Bai asta crescut cu praz, daca vrei sa vezi blatistii in B, pune Universitatea voastrain capul listei ca oricum nu va intrece nimeni la blaturi.

Cra10veanu
8th March 2007, 03:15
tu cu dinamo tii sclvex ? si vorbesti de blaturi ? :ras-plans:

danpuric78
8th March 2007, 05:27
tu cu dinamo tii sclvex ? si vorbesti de blaturi ? :ras-plans:

Mah prapaditule, vezi ca aici e urziceni ceahlaul.
threadurile cu promotiile la praz sunt in alta parte.

lamp_ard
9th March 2007, 22:18
ma scuzati ca deranjez frumosul aranjament de legume si impunsaturi mioritice
pronostic 1

codrind
9th March 2007, 22:38
Egalul ar mulțumi pe MULTĂ lume !!

Cappone
9th March 2007, 23:15
x.urziceniul nu va pierde acasa,dar nici nu cred ca are puterea sa invinga

codrind
9th March 2007, 23:29
x.urziceniul nu va pierde acasa,dar nici nu cred ca are puterea sa invinga


urziceniul, prin vocea antrenorului, devine un fel de MILOAGA campionatului!
De câte ori pierde PE BUNE - i-au furat arbitrii.
Iar când căștigă prin NECINSTE ( meciul de la IAȘI - par exemple -) spun că totu-i miere și lapte.

petrescu e un tip care nu-și cunoaște limitele.

crissis
10th March 2007, 00:16
In meciul asta se stabileste a patra echipa care va retrograda . Va cistiga Ceahlaul si Urziceniul va pleca in liga a doua si astfel impaca si capra si varza.

KpaC
10th March 2007, 00:45
x si va fi cel mai urat meci al campionatului:(
argumenteaza si tu de ce o sa fie cel mai urat meci al campionatului ! . ai o mentalitate naspa si aici ti`o dai pe fatza :rosu: vorbesti si tu aiurea sa te faci vazut de altii ca esti impotriva ceahlaului

Luis Garcia10
10th March 2007, 00:49
Va fi unul dintre meciurile bune ale etapei , cum de altfel sunt toate meciurile Unirii de pe teren propriu :ok: :D ;)

^matrix^
10th March 2007, 00:52
bate CEAHLAUL CU 2-0,:yeah: :yeah: :yeah:

KpaC
10th March 2007, 00:55
ceahlaul-otelul a fost frumos in prima repriza . si atat. am fost la meci si stiu ce vorbesc . respectele mele pt cei de la galati pt k au facut o echipa f buna

GeKuRA
10th March 2007, 17:20
bate Ceahlaul... Urziceni retrogradeaza...
bine ca a plecat Onofras la Urziceni... :no:



HAI MOLDOVA !!!

Elphax
10th March 2007, 17:45
sau invers - si punctele si retrogradarea ...

tu26dor
10th March 2007, 21:57
Acuma se decid multe.Sper sa bata Urziceniul si sa il tirmita in B pe Pinalti cu stadionul lui facut din banii contribuabililor cu tot:rosu:

ce dea scandari anti ceahlaul pe aci...
esti si tu contribuabil si te oftici frate sau ce ai?
...
meci de 1x2 teoretic dar inclin balanta in favoarea ceahalului. meci nul sau 1-0 pt. pietreni.
...
hai ceahalul!!!

moro68
11th March 2007, 06:42
Ceahlaul a reusit in prima etapa a returului un egal la Cluj si in a doua sa bata una din cele mai in forma echipe din Liga, deci e pe val.
Cred ca nu va avea probleme sa scoata un egal la una din echipele aflate in cadere libera in acest retur.
Deci pronosticurile mele: X,2

Deck
11th March 2007, 12:38
Si iara incepe fustratu' de Dan Petrescu sa urle ca l-au furat arbitrii. :rosu:

TaciAcolo
11th March 2007, 12:39
il am ics 2 oare iasa:D?

Luis Garcia10
11th March 2007, 12:40
1 solist :D

Zauri
11th March 2007, 12:44
X-70% 2-20% 1-10% :D Am pariat x dar inclin sa cred ca nemtenii vor bate.Vin cu un moral bun dupa meciul cu Otelul

TaciAcolo
11th March 2007, 12:45
era o cota de pomana la pariloto 2.0 la x2 :D ...ce draq cine e urziceniu :)

Zauri
11th March 2007, 12:47
Asa am pus si eu problema :D

Luis Garcia10
11th March 2007, 12:55
Castiga Unirea veti vedea ;)

crissis
11th March 2007, 15:57
Iata ca inceputul de meci este al ialomitenilor si sa speram ca nu vor avea ghinion ca in meciul cu Farul
Unirea-Ceahlaul 1-0 si asa lupta pentru stabilirea celei de a patra echipa ce va retrograda devine mai interesanta .

Sorin Blaj
11th March 2007, 16:09
Ce deviere a avut Stelea la sutul lui Vrajitoarea!

crissis
11th March 2007, 17:27
Unirea-Ceahlaul 2-0 victorie mare pentru ialomiteni care-i lasa pe Ceahlaul la retrogradare .
Bravo Unirea

Zauri
11th March 2007, 17:35
Pierdui beletu...:(

Geografu
11th March 2007, 18:52
Frumusel meci dar dominat de echipa lui Dan Petrescu care s-a impus fara probleme cu 2-0 pana la urma.S-a decis oare astazi si a 4-a echipa care va lua calea Ligii II ? :rolleyes:

KpaC
11th March 2007, 19:19
si as aam pierdut eu 20 roni la pariuri :(

Lordul
11th March 2007, 20:26
Ceahlaul pierde cu 2-0 -pinalty ameninta ca va face memoriu la Uefa si FIFA impotriva lui Cristi Balaj ..golurile ialomitenilor au fost marcate de Marius Bilasco si Bogdan Stancu