PDA

View Full Version : Etapa 22: FC Arges – FC Vaslui



delaparis
5th March 2007, 02:03
SAMBATA, 10.03.2007

FC Arges – FC Vaslui (in tur 0-1)

NATIONAL TV14.00

discutii inainte si dupa meci aici.

TaciAcolo
5th March 2007, 02:06
2 solist

crissis
5th March 2007, 02:13
Meci de 1X2

Laur_Farul
5th March 2007, 10:23
X : 1-1 dar Vasluiu' pleaca cu prima sansa dupa victoria in fata Stelei :D !

crissis
5th March 2007, 10:41
Daca Argesul pierde si acest meci atunci nimic nu ii mai poate salva .

UrsMeier
5th March 2007, 12:00
trebuie sa batem ca sa mai pastram sanse in continuare........si cred ca vom bate cu 1-0.
FORZA VIOLA!!!

Val
5th March 2007, 12:23
Argesu tre sa bata, numai conteaza cu ce scor. Problema e ca Vasluiul nu a mai pierdut de 9 meciuri si joaca al draku de bine.

Kooler
5th March 2007, 13:24
Bate Vasluiul. Aparent are prima sansa. La Arges ceva nu merge.

dede
5th March 2007, 13:25
castiga argesul...moldovenii, dupa victoria cu Steaua, se cred prea mari si tari si vor pierde

nr.zece
5th March 2007, 13:26
arges

Zauri
5th March 2007, 13:28
castiga argesul...moldovenii, dupa victoria cu Steaua, se cred prea mari si tari si vor pierde

Crezi? Stie Hizo sa-i aduca cu picioarele pe pamant....:ok:

dede
5th March 2007, 13:34
mdea...nu prea cred...castiga si ei o data cu Steaua si incep sa se creada mari jucatori...ca deh, e vorba de Steaua...s'au mai intamplat si la altii, nu veti fi primii...sper ca la meciul cu rapid jucatorii sa-si revina :D

tattae
5th March 2007, 14:42
mdea...nu prea cred...castiga si ei o data cu Steaua si incep sa se creada mari jucatori...ca deh, e vorba de Steaua...s'au mai intamplat si la altii, nu veti fi primii...sper ca la meciul cu rapid jucatorii sa-si revina :D

ti`e ciuda ..nu ? ti`e ciuda ca ati luat bataie de la o echipa mica .
ontopic: victorie vasluiana !!!

fcvs
5th March 2007, 15:53
daca nu le taie aripile Hizo, nu vad prea bine meciu` de la arges.

castiga si ei o data cu Steaua si incep sa se creada mari jucatori...ca deh, e vorba de Steaua
nu fac comparatie intre cele 2 echipe, doamne fereste, da`... asa... ca fapt divers, daca stau bine sa ma gandesc, in afara de meciu` ala cu cantec, "statistica" arata cam asa: 1 , 1 ,1 . si in ghencea ne-ati egalat in ultimile minute, iar pe lia ati invins cu 2 penaltiuri (care nu stiu cat de drept au fost acordate).

Ferko
5th March 2007, 19:04
Oare asta este ultima speranta pentru Arges ? Hizo e foarte rau !

iscar
5th March 2007, 19:10
am auzit lume care spune ca vom da meciul, deoarece si ei ni l-au dat sezonul trecut cand aveam nevoie! oare o sa fie asa!? Sper ca nu!

tattae
5th March 2007, 21:00
am auzit lume care spune ca vom da meciul, deoarece si ei ni l-au dat sezonul trecut cand aveam nevoie! oare o sa fie asa!? Sper ca nu!

vorbe ...

Lauryca
6th March 2007, 08:33
am auzit lume care spune ca vom da meciul, deoarece si ei ni l-au dat sezonul trecut cand aveam nevoie! oare o sa fie asa!? Sper ca nu!
Era lume care spunea ca meciul de duminica (cu Steaua) o sa fie blat!!! Si ce blat frumos a fost!:D Asa ca lumea poate sa vorbeasca ce vrea...

chinezu
6th March 2007, 09:22
Meci capital pt Pitesti. Dupa jocul prestat la Arad nu au nici o sansa la victorie.x2

UrsMeier
6th March 2007, 11:05
nici un meci nu seamana cu altul

florin_vs
6th March 2007, 20:49
am incredere in Hizo k ii va monta pe baieti ... doar trebuie sa traga pt un loc in primii 5 (pt a primi si 25 mii $ in plus) si pana acolo mai sunt 4 pct :ok:

YoYoyOi
6th March 2007, 21:01
am citit ca Argesul nu va fi programat din cauza datoriilor.... s-ar putea ca meciul sa nu se joace :o:

mick3y
6th March 2007, 21:37
stai tu linistit...meciul o sa se joace...

YoYoyOi
6th March 2007, 21:44
mda Argesul a platit in seara asta datoriile:D

m8k
6th March 2007, 22:20
0-4 sau 0-5 rezultat final, nu stiu exact!:D
Bate Vaslui lejer!

UrsMeier
6th March 2007, 22:22
1-0 va fi rezultatul......o sa vedeti..........restul ce se vorbeste pe aici e gargara ieftina

Cra10veanu
6th March 2007, 23:02
UrsMeier poate iar iti ies pronosticurile alea ca :drak:
sper sa bata fc arges!

danutzz_sb
6th March 2007, 23:26
cred ca se va termina cu o remiza si vasluiul va trece in spatele Otelului dupa victoria cu national:yeah: :yeah:

florin_vs
6th March 2007, 23:31
am citit ca Argesul nu va fi programat din cauza datoriilor.... s-ar putea ca meciul sa nu se joace :o:

chiar credeai asta ? :groggy:

Zauri
7th March 2007, 01:44
1-0 va fi rezultatul......o sa vedeti..........restul ce se vorbeste pe aici e gargara ieftina

Ne cerem scuze ca ne mai dam si noi cu parerea.Daca tu zici 1-0 asa va fi... acum sa vedem pentru cine...:rolleyes:

UrsMeier
7th March 2007, 01:47
nu vorbeam de tine.........vorbeam de cei neutrii care vor sa para mai interesanti prin ce posteaza
Se stiu acele persoane

boni2204
7th March 2007, 02:15
sper sa bata Vaslui si un egal e bun pt.....:D :D :D :D

ovidiu62
7th March 2007, 13:57
Corect ar fi 2 solist dar ce mai este corect in tara asta asa ca 1.

Cipus
7th March 2007, 16:06
0-0 pare cel mai aproape de adevar, e clar ca Vasluiul vine sa nu piarda si daca se poate sa si invinga. Totusi sezonul trecut Vasluiul a invins cam dubios Argesul cand avea mai multa nevoie de puncte, a inscris atunci Gheorghiu destul de usor daca imi aduc bine aminte, mi-e teama sa nu isi plateasca niste datorii acum. Merg insa pe calea cea dreapta, egal

Geografu
7th March 2007, 18:49
Si aceasta partida e teoretic interesanta.Vad un 1-1 ,cu Argesul egaland greu si pe final.Hai Dorinele !! :cool:

Cipus
8th March 2007, 01:03
vorbeam de cei neutrii


Cred ca nu despre mine e vorba, nu-i asa? :drak:



Vad un 1-1 ,cu Argesul egaland greu si pe final.Hai Dorinele !!


Le-au prins stelistii frica vasluienilor? doar nu va temeti ca va depaseste Vasluiul in clasament :yes:

Lauryca
8th March 2007, 08:11
Greu acest meci; poate mai greu decât cel cu Steaua. Daca nu batem cu 1-0, macar un egal sa facem.

proVaslui
8th March 2007, 10:52
Va fi un meci foarte greu, Argesul va evita cu orice pret sa ajunga la -20 la Adevar si va juca la rupere, iar Vasluiul fiind la un linistitor -1 cred ca va juca mai relaxat. Realist vorbind cred ca va fi un 1x.

UrsMeier
8th March 2007, 11:43
Cred ca nu despre mine e vorba, nu-i asa? :drak:


stai linistit , nu e vb de tine..........e vorba de o singura persoana.Daca te uiti mai atent o sa-ti dai seama cine e acea persoana.

Cipus
9th March 2007, 05:06
Daca Argesul nu castiga etapa asta isi diminueaza si ultima farama de speranta. In aceasi situatie se mai gasesc National si Jiul, le trebuie victorie obligatoriu. In caz contrar vom stii in proportie de 99,9% primele 3 retrogradate.
Intrebare pentru Porumboiu: ce ai avut vere cu Sorin Frunza? toata iarna l-a laudat ca e urmasul lui Croitoru, chiar mai bun ca el, si acum l-a imprumutat pe la Botosani si cu prima optiune de cumparare.

chinezu
9th March 2007, 09:01
[QUOTE=Cipus;114960
Intrebare pentru Porumboiu: ce ai avut vere cu Sorin Frunza? toata iarna l-a laudat ca e urmasul lui Croitoru, chiar mai bun ca el, si acum l-a imprumutat pe la Botosani si cu prima optiune de cumparare.[/QUOTE]

Pur si simplu nu a mai intrat in planurile dulaului pt acest retur.

Cipus
9th March 2007, 10:55
Inseamna ca Hizo a uitat in tur cand nu avea jucatori sa completeze foaia de joc ca erau multi accidentati. Sper macar sa-si fi luat masuri de siguranta si in caz de ceva sa-l poata rechema oricand la Vaslui. Eu banuiesc aceea accidentare ca fiind motivul plecarii lui Frunza la Botosani, nu a vrut sa se riste cu el si sa recidiveze. Ma mira insa plecarea lui pentru ca in Liga II meciurile sunt mult mai dure, jucatorii se bazeaza mai mult pe "rupere" decat pe tehnica.
on topic: Dorinel zice ca vrea sa castige, insa recunoaste ca atacul nu merge deloc. In conditiile in care Vasluiul se va apara mi-e greu sa cred ca pitestenii vor reusi sa inscrie. Hotoboc va ajunge si el la al 4-lea meci oficial fara gol primit

Val
9th March 2007, 18:33
Cred ca ar fi cazul ca Argesu sa inscrie pe anu asta. Vasluiul joaca super bine, insa trebuie sa li se termine perioada de invincibilitate. Maine va da gol Burdujan( daca va juca).

Lordul
9th March 2007, 22:01
sa fie al 10-lea meci fara infrangere pt fc vaslui ???? Da!Eu cred ca da ! pronostic 2

Luis Garcia10
9th March 2007, 22:02
Va castiga Argesul probabil , pt ca Vasluiul nu prea mai are griji ... :rosu:

Cappone
10th March 2007, 00:13
daca nici acuma nu castiga argesul nu are ce cauta in div a.
1 solist

magica_steaua
10th March 2007, 00:59
sa fim seriosi e LIga I ....deci 1 solist,e ultima sansa a lui arges daca nu bate se duce mai mult ca sigur in liga 2......vaslui are destule puncte si de ce nu ar avea si altii mai amarati??!!!!!!

crissis
10th March 2007, 01:22
Nu cred ca Hizo si Porumboiu ar fi de acord sa stea capra Vasluiul la Arges . Pitestenii au fost norocosi la Arad unde au profitat de neputinta aradenilor de a marca in schimb cu vasluienii nu vor mai avea acelasi noroc. nu stiu de ce dar il vad ca pe un meci de 1X2 din care daca Argesul nu cistiga putem spunem ca cunoastem trei din cele patru echipe din careul de asi care de la anul vor juca la matineu.

magica_steaua
10th March 2007, 01:29
Nu cred ca Hizo si Porumboiu ar fi de acord sa stea capra Vasluiul la Arges . Pitestenii au fost norocosi la Arad unde au profitat de neputinta aradenilor de a marca in schimb cu vasluienii nu vor mai avea acelasi noroc. nu stiu de ce dar il vad ca pe un meci de 1X2 din care daca Argesul nu cistiga putem spunem ca cunoastem trei din cele patru echipe din careul de asi care de la anul vor juca la matineu.


nu stiu ce am azi...........vad numai blaturi in meciurile de azi din liga noastra :happy :happy

crissis
10th March 2007, 01:32
nu stiu ce am azi...........vad numai blaturi in meciurile de azi din liga noastra :happy :happy

Se mai intimpla si la altii . Poate e de vina si ora cam tirzie :evil: totul e posibil nu crezi :yes:

Lauryca
10th March 2007, 12:56
nu stiu ce am azi...........vad numai blaturi in meciurile de azi din liga noastra :happy :happy

Ca si in meciul cu Steaua...:happy :happy

lucian_iasi
10th March 2007, 12:57
X 0-0 sau 1-1

crissis
10th March 2007, 13:54
Ca si in meciul cu Steaua...:happy :happy

Daca va juca la fel ca si cu Steaua , vasluienii ar trebui sa cistige la Pitesti

crissis
10th March 2007, 15:46
Dubios meci :rosu:

Cristian
10th March 2007, 15:47
Fanfara aia nu prea imi place :D

bobycox
10th March 2007, 16:03
Dubios meci :rosu:


Dubios meci, nu? Ar trebui sa inchizi PC-ul si sa te apuci de altceva , ca "bati campii" cu o nonsalanta de invidiat .:rosu:

PC. Cred ca tu si prin CL ,vezi meciuri dubioase .

crissis
10th March 2007, 16:07
Multumesc de sfat dar lasa-ma . Cistigind acest meci va veti umple de false sperante de salvare . Anul acesta a cam luat sfirsit pentru voi liga I ,poate cind veti reveni in prima liga sa faceti mai multe lucruri.
Deja este 1-1

bobycox
10th March 2007, 16:19
E blat bai Taranilor , asa e . Nu vor astia sa marcheze . Omorati-va cu totii .Vai de mama voastra ,vedeti blaturi si acolo unde nu e cazul.

bobycox
10th March 2007, 16:20
Multumesc de sfat dar lasa-ma . Cistigind acest meci va veti umple de false sperante de salvare . Anul acesta a cam luat sfirsit pentru voi liga I ,poate cind veti reveni in prima liga sa faceti mai multe lucruri.
Deja este 1-1

Decat ca voi sclavii tuturor ,(Poli Timisoara - Poli Iasi 2-1)mai bine in LIga 2 . Dar sper sa va luam si pe voi , ca si asa faceti umbra degeaba in Liga lui Mitica.

crissis
10th March 2007, 16:40
Decat ca voi sclavii tuturor ,(Poli Timiosoara - Poli Iasi 2-1)mai bine in LIga 2 . Dar sper sa va luam si pe voi , ca si asa faceti umbra degeaba in Liga lui Mitica.

Cind veti veni la Iasi va dam trei lejer si va trimitem acolo unde meritati .
Scor final 1-1
:cya: Argesul B-ul va mananca :yeah:

bobycox
10th March 2007, 16:58
Cind veti veni la Iasi va dam trei lejer si va trimitem acolo unde meritati .
Scor final 1-1
:cya: Argesul B-ul va mananca :yeah:

Cui i-ati mai dat voi trei si noi nu stim ?

cosimo1
10th March 2007, 16:58
meci destul de frumos,argesul dupa mine merita un pic mai mult decit un egal la cite ocazii au avut,dar cum se spune fotbalul se joaca pe goluri nu pe ocazii.vasluiul la gasit azi pe haisan in zile mari,care a fost si omul meciului.

Lauryca
10th March 2007, 17:14
Da, pitestenii ne-au "calarit" tot meciul.:( Nu meritam punctul, dar Haisan a fost exceptional astazi si lui trebuie sa-i multumim pentru acest egal. Daca nu gafau Tanasa si Hotoboc nu dadeam noi gol astazi; mie mi s-a parut ca m-a uit in reluare la primul meci din acest an, cel de la Constanta cu Farul; eram singur la 1-0 ca o sa se termine 1-1. Oricum e bine si asa.:) :ok: http://img261.imageshack.us/img261/9320/fcvasluimiscare3ybie6.gifhttp://img503.imageshack.us/img503/2844/fcvaslui24czoe4.gif

*Coco*
10th March 2007, 17:20
Stim si a 3 retrogradata ---> FC ARGES

Lauryca
10th March 2007, 17:22
Vreau sa vad ce zic ce-i cu blatul... :ras-plans: :ras-plans: http://img95.imageshack.us/img95/1725/stema4ivuv2.gif

crissis
10th March 2007, 17:23
Cui i-ati mai dat voi trei si noi nu stim ?

Craiova , Ceahlaul , Jiul si voi urmati la rind :evil:

Geografu
10th March 2007, 17:38
Interesant rezultat.Argesul se afunda din ce in ce mai mult in cloaca,iar Vasluiul merge din ce in ce mai bine.Bravo lor ! Oricum am prevazut acest egal.
Succes in continuare ! :ok:

resita
10th March 2007, 17:41
Stim si a 3 retrogradata ---> FC ARGES

drum bun FC ARGES :cya: :cya: :cya: :cya: :cya:

danpuric78
10th March 2007, 17:50
Cu acest rezultat argesul isi cam ia la revedere de la prima liga.

Luis Garcia10
10th March 2007, 18:41
Un rezultat nedrept! Argesu` putea sa bata si cu 3-0 si nu cred ca se supara nimeni :(

Ferko
10th March 2007, 18:52
Ghinion pentru Arges, dar asta nu se pune. Argesul curge linistit spre Liga II.

m8k
10th March 2007, 18:55
:cya: :cya: :cya: :cya: :cya:
Un salut pentru Dorinel de la Cluj!:evil:

Lauryca
10th March 2007, 18:56
mai sunt destule etape si mi se pare ca joaca din ce in ce mai bine.

De jucat, a jucat bine astazi. Daca joaca tot asa au sanse sa se salveze.


:cya: :cya: :cya: :cya: :cya:
Un salut pentru Dorinel de la Cluj!:evil:
Pâna mai ieri îi pupati picioarele lui Dorinel si afisati banere "1-ul este Dorinel", si tribunele erau pline de cartoane cu cifra 8. Acum va bucurati de raul lui !!!! Rusine domle, rusine!! :rosu: :rosu:

cif2004
10th March 2007, 19:14
Nedrept ! ! ! dar ... asa-i fotbalul. Imi aduc aminte de jocurile in care Vasluiul juca foarte bine si pierdea pe banda rulanta, acum se pare ca roata se invarte invers.

dannymoga
10th March 2007, 19:17
:cya: :cya: :cya: :cya: :cya:
Un salut pentru Dorinel de la Cluj!:evil:

si eu ii transmit salutari din cluj cu incurajari si cu speranta ca va scapa argesul de retrogradare!:yeah:

Elphax
10th March 2007, 19:20
cam greu

danpuric78
10th March 2007, 19:29
Nedrept ! ! ! dar ... asa-i fotbalul. Imi aduc aminte de jocurile in care Vasluiul juca foarte bine si pierdea pe banda rulanta, acum se pare ca roata se invarte invers.

Dar de ce nedrept? A intrat argesul; cu 5 oameni in teren azi. le-a scos cineva mingea din poarta.
de ce e nedrept fotbalul cu ei? Ca nu sunt in stare sa bage mingea in poarta?

Pai si sa dai gol face din parte din fotbal, nu numai sa-ti creezi ocazii.
Faptul ca o echipa isi creeaza ocazii nu inseamna ca e mai buna decat una care se apara si da gol.

dannymoga
10th March 2007, 19:31
Dar de ce nedrept? A intrat argesul; cu 5 oameni in teren azi. le-a scos cineva mingea din poarta.
de ce e nedrept fotbalul cu ei? Ca nu sunt in stare sa bage mingea in poarta?

Pai si sa dai gol face din parte din fotbal, nu numai sa-ti creezi ocazii.
Faptul ca o echipa isi creeaza ocazii nu inseamna ca e mai buna decat una care se apara si da gol.

fotbalul pe goluri se joaca, nu pe ocazii:))
:)

m8k
10th March 2007, 19:34
Daca castiga azi Urziceniu va fi o diferenta de 8 puncte fata de locul 14!
Daca punem doar cele trei meciuri cu sdr cu care mai trebuie sa joace, nu mai nici o sansa!
Sa nu uitam ca au -19 la adevar, mai rau decat Jiul si Natonal!!!
Ce echipa a facut Dorinel la Pitesti!!! Adica din lac in put!:happy :happy :happy
Ramane doar sa le facem cu mana!:cya::cya::cya:

cif2004
10th March 2007, 19:48
Dar de ce nedrept? A intrat argesul; cu 5 oameni in teren azi. le-a scos cineva mingea din poarta.
de ce e nedrept fotbalul cu ei? Ca nu sunt in stare sa bage mingea in poarta?

Pai si sa dai gol face din parte din fotbal, nu numai sa-ti creezi ocazii.
Faptul ca o echipa isi creeaza ocazii nu inseamna ca e mai buna decat una care se apara si da gol.

Prin "nedrept" eu inteleg si faptul ca unele echipe, chiar daca joaca foarte bine, nu reusesc sa castige. De asemeni mai inteleg si ca altele, oricat de oribil ar juca, fac puncte fara sa aiba nici macar jumatate de ocazie. Asta nu inseamna ca nu ma bucur de parcursul excelent al Vasluiului, ba chiar am ajuns la concluzia ca e mai bine sa fii invidiat decat sa ti se planga de mila.

ultravioletcanada
10th March 2007, 21:14
da mai, o sa retorgradam si gata. care e problema? se bucura cine? iesenii? voi cite prezenta aveti in liga I in ultimii douazeci de ani? frustratii visinii din gruia? aia care iti ajung degetele de la miini sa le numeri prezentele in liga I si care au ca performanta notabila locul 5? :happy
Doamne, ce looseri. bucurati-va mah ca echipe ca FC Arges, Petrolul, U Cluj, FC Brasov o iau la vale, in schimb avem "faimoasele" Urziceni, cFR, Iasi, care se lupta din greu cu sdr (adica se lupta care mai de care sa se dea intr-o dunga). :ciocan:

danpuric78
10th March 2007, 21:22
Prin "nedrept" eu inteleg si faptul ca unele echipe, chiar daca joaca foarte bine, nu reusesc sa castige. De asemeni mai inteleg si ca altele, oricat de oribil ar juca, fac puncte fara sa aiba nici macar jumatate de ocazie. Asta nu inseamna ca nu ma bucur de parcursul excelent al Vasluiului, ba chiar am ajuns la concluzia ca e mai bine sa fii invidiat decat sa ti se planga de mila.

Astea sunt, scuza-ma dar asa-i, jurnalisme ieftine. O echipa care nu inscrie nu are cum sa joace bine. Nu duce treaba pana la capt, chiar daca isi creeaza ocazii. O parte a jocului, cea mai importanta, finalizarea, nu functioneaza.
E ca si cum un atlet la 3000m ar alerga foarte bine primii 2800 m dar nu ar fi in stare sa termine.


a mai, o sa retorgradam si gata. care e problema? se bucura cine? iesenii? voi cite prezenta aveti in liga I in ultimii douazeci de ani? frustratii visinii din gruia? aia care iti ajung degetele de la miini sa le numeri prezentele in liga I si care au ca performanta notabila locul 5?
Doamne, ce looseri. bucurati-va mah ca echipe ca FC Arges, Petrolul, U Cluj, FC Brasov o iau la vale, in schimb avem "faimoasele" Urziceni, cFR, Iasi, care se lupta din greu cu sdr (adica se lupta care mai de care sa se dea intr-o dunga).
Argesul nu e prima nici ultima echipa cu traditie care retrogradeaza. se intampla atat in romania cat si in restul lumii.
Milan, Juventus, Atletico Madrid,Fiorentina, sampdoria. sau de la noi, Rapid, Craiova, Farul, etc. au retrogradat de-a lungul timpului. Stai un an doi in B dupa aia revii.
Nu e sfarsitul lumii. Argesul a mai fost in B. A mai prmovat si o sa o faca din nou.

Lauryca
10th March 2007, 21:41
Astea sunt, scuza-ma dar asa-i, jurnalisme ieftine. O echipa care nu inscrie nu are cum sa joace bine. Nu duce treaba pana la capt, chiar daca isi creeaza ocazii. O parte a jocului, cea mai importanta, finalizarea, nu functioneaza.
E ca si cum un atlet la 3000m ar alerga foarte bine primii 2800 m dar nu ar fi in stare sa termine.

De finalizat au finalizat ei, dar când în poarta adversa se afla un Haisan fermecat, care a scos aproape tot ce s-a îndreptat spre poarta (mai putin golul), nu poti sa zici ca nu au jucat bine. Sa fim onesti si fair-play, Argesul ne-a calarit bine azi si doar o eroare ne-a facut sa marcam golul.


Nedrept ! ! ! dar ... asa-i fotbalul. Imi aduc aminte de jocurile in care Vasluiul juca foarte bine si pierdea pe banda rulanta, acum se pare ca roata se invarte invers.
Exact de aceasi perioada a echipei noastre mi-am adus si eu aminte. Cel mai clar îmi vine în minte înfrângerea de pe teren propriu cu Farul sezonul asta; Farul nu a jucat nimic atunci si totusi ne-au dat 3 goluri. Acum, vorba ta, bine ca s-a întors roata.:D

ultravioletcanada
10th March 2007, 21:48
Argesul nu e prima nici ultima echipa cu traditie care retrogradeaza. se intampla atat in romania cat si in restul lumii.
Milan, Juventus, Atletico Madrid,Fiorentina, sampdoria. sau de la noi, Rapid, Craiova, Farul, etc. au retrogradat de-a lungul timpului. Stai un an doi in B dupa aia revii.
Nu e sfarsitul lumii. Argesul a mai fost in B. A mai prmovat si o sa o faca din nou.

Normal ca nu e sfirsitul lumii. Pentru noi. Dar se pare ca este pentru "prichindeii" care fac spume de bucurie ca de fapt au scapat echipele lor, care oricum de cind exista si pina in prezent s-au zbatut intr-o mediocritate totala, si care nu produc absolut NIMIC pentru fotbalul romanesc (cazul unora din deal care prefera sa aiba 8 portughezi in echipa decit sa creasca 1-2 jucatori de valoare :( ), in timp ce noi macar in ultimii 5 ani am mai scos un Coman sau un Dica.
Dar cum roata se intoarce...

Lauryca
10th March 2007, 21:50
Se-ntoarce singur. Argesul va fi tot timpul în A sau în 1 cum ii zice mai nou; are material uman.

m8k
10th March 2007, 21:51
De scos puteti scoate valori si din Liga 2!
Succes!:D

Lauryca
10th March 2007, 21:57
Dorinel Munteanu a criticat arbitrajul centralului Orlando Trandu. "Acest arbitru a greșit în două faze flagrant împotriva noastră. Am fost dezavantajați în mod evident. Este o zi foarte tristă pentru mine. Sunt dezamăgit de rezultat. Am ratat cu nonșalanță o groază de ocazii mari. Nici din doi metri nu am putut da gol", a menționat Munteanu, care a adăugat că portarul Hotoboc a făcut o greșeală fatală la golul primit de FC Argeș, care este "sută la sută greșeala lui".

Patronul FC Argeș, Cornel Penescu, s-a plâns, de asemenea, de arbitraj. "Sunt foarte supărat pentru că am pierdut două puncte din cauza arbitrajului: am avut două penaltiuri neacordate. Nu se poate juca împotriva lui Porumboiu. Se știe ce influență are el asupra arbitrilor", a spus Penescu.

La ce meci s-au uitat oare? Vad ca nici acum unii nu-si vad lungul nasului. Pacat !! Si îmi parea rau de ei....

Zauri
10th March 2007, 22:38
E prea uzata placa cu Porumboiu si cu influentele sale ...cand ratezi din 2 m singur cu portarul,cand din 5 m dai pe deasupra portii nu mai e de vina nici arbitrajul nici Porumboiu ...Eu nu vad Argesul retrogradata sigur

tu26dor
10th March 2007, 22:47
si eu ii transmit salutari din cluj cu incurajari si cu speranta ca va scapa argesul de retrogradare!:yeah:

cu salutarile nu am nimic impotriva ... dar cu retrogradarea... hi hi... mai bine nu!
bravo vasluiului pt al zecelea meci fara infrangere. cred ca isi vor permite sa piarda la piatra neamt. :yes:

Lauryca
10th March 2007, 23:36
Mai las-o balarii, ca asa ati zis si înaintea ultimelor 2 meciuri. Poate n-o sa mai pierdem nici un meci pâna la urma, ca sa fiti voi multumiti. Ai vrea tu sa pierdem la Piatra. :drak:

Val
11th March 2007, 00:01
Rezultatul de azi a fost nedrept, vasluienii ar trebui sa-i faca statuie lui Haisan si sa le dea cate o bere lui Hotoboc si Tanase. Chiar daca nu-mi convine rezultatul, eu sunt multumit de jocul Argesului de azi. Fata de celelalte 3 meciuri de anu asta, echipa si-a creat ocazii, insa Tanasa tine cu orice pret sa bage cat mai multi oameni in spital. Am vazut ca la sfarsitul meciului Penescu a inceput sa tune ca l-au furat arbitrii, insa il inteleg pt ca habar nu are de fotbal. Astazi scorul a fost 1-1 doar datorita lui Haisan si lui Tanasa. Sansele de a evita retrogradarea sunt din ce in ce mai mici, dar am auzit ca Dorinel va ramane si va incerca sa construiasca o echipa noua.

m8k
11th March 2007, 00:06
....o sa aibe timp sa construiasca!:lol:

Cappone
11th March 2007, 00:09
gata cu pitestiul,acum dupa meciul de azi 90 la suta sunt in divizia B.

bobycox
11th March 2007, 01:18
Anunt catre toti patronii di Liga lui Mitica .
Dragi patroni , daca v-ati saturat de bagati banii intr-o echipa de fotbal , sunteti suparati ca nu faceti performanta ( pt ca in Romania nu exista decata SDR ) , nu mai aveti bani sau orice alta problema de acest gen si doriti sa retrogradati in Liga 2 , nu exista decat o singura solutie . Aceasta este TANASA sau pt necunoscatori Ciprian Tanasa . El va scapa de toate aceste belele , este omul bun la toate : nu marcheaza nici din penalty , nici din 3 m ,mai pe romaneste, niciodata .

PS. Cei interesati ,pot suna la tel xxxxxxxxx sau ne pot contacta la adresa , Armand Calinescu ........

Luis Garcia10
11th March 2007, 01:22
Anunt catre toti patronii di Liga lui Mitica .
Dragi patroni , daca v-ati saturat de bagati banii intr-o echipa de fotbal , sunteti suparati ca nu faceti performanta ( pt ca in Romania nu exista decata SDR ) , nu mai aveti bani sau orice alta problema de acest gen si doriti sa retrogradati in Liga 2 , nu exista decat o singura solutie . Aceasta este TANASA sau pt necunoscatori Ciprian Tanasa . El va scapa de toate aceste belele , este omul bun la toate : nu marcheaza nici din penalty , nici din 3 m ,mai pe romaneste, niciodata .

PS. Cei interesati ,pot suna la tel xxxxxxxxx sau ne pot contacta la adresa , Armand Calinescu ........

:happy :happy :happy : :lol: :lol: :happy :happy SUPER TARE

Cipus
11th March 2007, 04:16
1-0 va fi rezultatul......o sa vedeti..........restul ce se vorbeste pe aici e gargara ieftina

Se pare ca Temwanjira, mai nou fiind pe la noi nu a stiut ca meciul trebuie sa se termine 1-0 pentru Arges si a inscris primul sau gol in liga 1 printr-o bolta perfecta. Imi pare rau de Arges, insa 99% nu mai au sanse. Doar cu egaluri peste tot se pierde un punct la adevar in fiecare etapa, deja -19 este enorm. Am vazut cum golul lui Tames a fost o adevarata descatusare pentru pitesteni, mai ales pentru Dorinel a fost ca o izbavire acel gol. Din pacate ratarile lui Tanasa si mai ales gafa de la golul Vasluian cand l-a incurcat pe Hotoboc i-au privat pe argeseni de o victorie importanta.

fcvs
11th March 2007, 11:42
bravo vasluiului pt al zecelea meci fara infrangere. cred ca isi vor permite sa piarda la piatra neamt. :yes:
Doamne... la fel cu isi permitea si cu steaua? sau cu argesu`?

pe mine ma amuzati tare... anu` trecut cand mergeam foarte slab, inainte fiecarui meci ziceati ca e blat. luam bataie in serie si cand scoteam si noi un rezultat mai bun... "NA!!! am zis eu ca e blat!!!"

anu` asta s-a schimbat placa: jucam bine si inaintea meciurilor se zice ca o sa dam punctele ca avem de unde. va da-ti seama ca... nu suntem invincibili, si cat de curand o sa luam si bataie si atunci o sa apara iar baietii: "NA!!! am zis eu ca e blat"

bai baieti... :mda:

crissis
11th March 2007, 17:24
De la venirea lui Hizo , Vasluiul a aratat alta fata decit ceeace era obisnuiti sa vedem. Bravo tineti-o tot asa .

Cra10veanu
11th March 2007, 19:20
1-0 va fi rezultatul......o sa vedeti..........restul ce se vorbeste pe aici e gargara ieftina

iar ti-a iesit pronosticu pe dos :drak: :ras-plans:

YoYoyOi
11th March 2007, 19:30
mie mi-a placut foarte mult cum a jucat Argesul. Meritau o victorie clara. Dar Haisan asta e dat dracului. Chiar si eu imi faceam cruce cand am vazut ce minuni face.
Vasluiul a stat doar in portar meciul asta.

Vladek
11th March 2007, 19:33
Anunt catre toti patronii di Liga lui Mitica .
Dragi patroni , daca v-ati saturat de bagati banii intr-o echipa de fotbal , sunteti suparati ca nu faceti performanta ( pt ca in Romania nu exista decata SDR ) , nu mai aveti bani sau orice alta problema de acest gen si doriti sa retrogradati in Liga 2 , nu exista decat o singura solutie . Aceasta este TANASA sau pt necunoscatori Ciprian Tanasa . El va scapa de toate aceste belele , este omul bun la toate : nu marcheaza nici din penalty , nici din 3 m ,mai pe romaneste, niciodata .

PS. Cei interesati ,pot suna la tel xxxxxxxxx sau ne pot contacta la adresa , Armand Calinescu ........

Alo, domnu' suntem de la Steaua. Am vrea sa oferim la schimb pentru Tanasa asta un baiat ... el zice c-ar fi jucator de fotbal ... Coman, Gigel Coman il cheama. Ati auzit de el ?

adilie
11th March 2007, 20:02
Iar a inceput si Penescu cu arbitrii. Argesul a jucat mai bine dar vorba unui mare antrenor care intrebat daca a meritat victoria a spus: daca am castigat inseamna ca am meritat. Punct. Mi-as dori ca Argesul sa nu retrogradeze, dar e greu. Dorinel nu e mare antrenor, dar poate deveni cine stie, dar ca jucator e terminat. Nu e bine sa te bucuri de raul altuia dar ma bucur ca s-a accidentat si nu mai vine la nationala ca handicapatul ala de piturca sigur il chema.

bobycox
11th March 2007, 20:19
Alo, domnu' suntem de la Steaua. Am vrea sa oferim la schimb pentru Tanasa asta un baiat ... el zice c-ar fi jucator de fotbal ... Coman, Gigel Coman il cheama. Ati auzit de el ?

Adul incoace ca sigur ne intelegem . Dar sa sti ca nu ofer garantii , impotriva infarturilor si a pre-infarturilor , efecte ce apar in urma jocului acestei EPAVE de jucator.

PS . Va asteptam cu drag .

Lordul
11th March 2007, 21:28
Pacat pt Dorinel ca s-a accidentat chiar aveam nevoie de el in meciul cu Olanda ; Felicitari Vasluiului pt al-10-lea meci fara infrangere in campionat ! Bvo Domnule Hizo!