PDA

View Full Version : Etapa 22: FC Poli Iasi – Jiul



delaparis
5th March 2007, 01:01
VINERI, 09.03.2007
FC Poli Iasi – Jiul (in tur 1-3)

TELESPORT 19.00

discutii inainte si dupa meci aici.

crissis
5th March 2007, 01:05
Bate Poli Iasi

Rocko
5th March 2007, 08:45
daca nici de data asta nu mai castigam chiar ca vom avea zile grele mai tarziu... totusi va fi un meci extrem de greu pt ca si jiul va da totul pt o victorie... sper ca nea popik sa-i mobilizeze pe baieti si sa nu mai avem parte de atata ghinion ca in partidele precedente si sa obtinem prima victorie in nocturna din copou intr-un meci oficial... FORTZA POLI IASI

Laur_Farul
5th March 2007, 09:05
1-1 :ok: !

r3my
5th March 2007, 09:27
este una dintre ultimele noastre sanse... trebuie sa batem.

crissis
5th March 2007, 09:31
1-1 :ok: !

:happy :happy :happy e buna
Bate POLI IASI fara probleme pe Jiul

Kooler
5th March 2007, 11:54
Bate Poli, scor 2-1.

nr.zece
5th March 2007, 12:22
1 daca nici pe astia ...........

boni2204
5th March 2007, 12:45
"Decimati" cu "minerii"

LIPSA Dupa partida cu Pandurii, antrenorul Ionut Popa se confrunta din nou cu probleme de efectiv

In afara lui Saric, Ciobanu si Cernoch, accidentati, Poli nu va putea conta pe Adrian Ilie, Bernard si Sfârlea, din cauza cartonaselor.

In plus, Romulus Miclea a suferit o entorsa si nu a putut evolua ieri, prezenta pe teren în meciul de vineri stând si ea sub semnul întrebarii. Astfel, antrenorul din Dealul Copoului se vede din nou în imposibilitate de a alinia cea mai buna formula în meciul din etapa urmatoare, de la Iasi. "Iarasi ma întreb pe cine sa introduc pe teren dar deja nu mai este o surpriza. Am trei jucatori accidentati si înca vreo 3 suspendati dar asta este situatia", a comentat Ionut Popa.
Deja meciul se anunta si mai greu, dar ce noi nu avem echipa a 2-a vezi cazul Timisoarei Popica.
Eu cred ca ar trebui incercati si copiii. Fortza Poli

be@
5th March 2007, 14:36
Trebuie sa batem. Alta solutie chiar nu avem, chiar daca meciul o sa fie foarte greu.

Ferko
5th March 2007, 18:45
Amandoua echipele au nevoie de puncte. Pentru Jiul se pare ca este ultimul tren, dar nici Poli nu poate dormi linistita, mai ales cu lotul pe care-l are la dispozitie Popa.

danpuric78
5th March 2007, 18:51
Bate Iasul fara probleme.
in puls s-ar putea sa mai vina ceva bani pentru Pancu, asa ca iasul are sanse sa termine campionatul asta in Liga 1.

hamsterutz
5th March 2007, 18:52
nici nu ma gandesc la alt rezultat decat 1 :) scor : 2-0 3-1 :)

rhadoo
5th March 2007, 19:36
trebuie sa batem si sunt convins ca o sa realizam acest lucru tinand cont de situatia de la iasi
HAI JIUL PETROSANI!

lucian_iasi
5th March 2007, 20:00
Recital in Copou cu Jiul..2-0 :yeah: :yeah: :yeah:

boni2204
5th March 2007, 21:30
Bate Iasul fara probleme.
in puls s-ar putea sa mai vina ceva bani pentru Pancu, asa ca iasul are sanse sa termine campionatul asta in Liga 1.

Poli Iasi va primi de la Rapid 189.500 de dolari pentru Pancu

Daniel Pancu
Daniel Pancu
Curtea de Arbitraj pentru Fotbal (CAF) a decis că FC Rapid trebuie să achite grupării Poli Iași suma de 189.500 de dolari, cotă parte din suma încasată pentru transferul lui Daniel Pancu la Cesena, în 1999, a anunțat președintele clubului ieșean, Sorin Boca.

"Am primit o decizie a Curții de Arbitraj pentru Fotbal, definitivă și irevocabilă, care hotărăște plata sumei de 189.500 de dolari de către clubul Rapid în situația transferului lui Daniel Pancu. În sfârșit, s-a făcut dreptate în cazul Pancu!", a spus Boca, luni, după ce a fost înștiințat de decizia CAF.

Daniel Pancu a fost transferat de Rapid la Cesena în 16 iulie 1999, iar clubul Poli Iași susținea că a pierdut în urma acestei tranzacții suma de 220.000 de dolari. În contractul încheiat în momentul trecerii lui Pancu de la Poli Iași la Rapid, în contractul încheiat între cele două cluburi a fost introdusă o clauză potrivit căreia gruparea moldavă urma să primească 25 la sută din suma unui transfer ulterior în străinătate. Suma pentru care Daniel Pancu a fost transferat de la Rapid la Cesena a fost de 1,2 milioane de dolari, iar Poli Iași primise doar 80.000 de dolari, echivalentul a 6, 66 la sută din totalul încasat.

După un sezon petrecut la Calcio Cesena, Daniel Pancu a revenit, în 2000, la Rapid București, unde a mai jucat până în 2002, când a fost transferat la Beșiktaș Istanbul.:ok: :ok: :ok: :ok:

crissis
6th March 2007, 00:08
In sfirsit sa facut dreptate .
Hai Poli Iasi avem nevoie de cele trei puncte .

boni2204
6th March 2007, 01:01
Eu zic ca totusi batem la 2 goluri diferenta:3-1
acum ca avem si bani:D :ok:

chinezu
6th March 2007, 08:27
4-0.

Rocko
6th March 2007, 09:27
trebuie sa batem si sunt convins ca o sa realizam acest lucru tinand cont de situatia de la iasi
HAI JIUL PETROSANI!


ce situatie e la iasi ma ???? in afara de sfarlea, bernard, ad ilie care nu vor juca din cazua cartonaselor galbene vom juca cam cu aceeasi formula ca si in meciul cu nationalul... voi nu ati putut bate bistrita acasa si aveti pretentii la iasi... in cel mai rau caz pt noi plecati cu un punct de victorie nici nu mai vb :no: FORTZA POLI IASI

hamsterutz
6th March 2007, 12:14
omu si-a zis parerea asa cum ai facut-o si tu...el crede in sansele echipei sale...pt asta trebuie sa-i dai in cap?

Rocko
6th March 2007, 13:43
omu si-a zis parerea asa cum ai facut-o si tu...el crede in sansele echipei sale...pt asta trebuie sa-i dai in cap?


ai dreptate... daca stau bine sa ma gandesc nici noi nu prea am jucat cine stie ce in ultima etapa de la tg jiu... asa ca ne putem astepta la orice... daca va fi iar un esec pe teren propriu se poate spune ca am intrat si noi in hora retrogradarii... FORTZA POLI IASI

rhadoo
6th March 2007, 19:17
voi nu ati putut bate bistrita acasa si aveti pretentii la iasi..
meciul ala e cu cantec,insa nu inteleg cum se pot juca cu asta
se pare ca se stia rezultatul dinainte
sau pariat multi bani pe rezultatul la pauza si la final
HAI JIUL PETROSANI!

Cra10veanu
6th March 2007, 20:18
Jiule baga-i in B :drak:

*Coco*
6th March 2007, 20:30
Jiul scoate 1 pct de la plaiesi:yeah:

six
6th March 2007, 21:12
Jiule baga-i in B :drak: Bate jiul :D

crissis
6th March 2007, 21:39
Ce fantezie bogata au unii aici pe forum . Jiul va scoate acelasi numar de puncte care il vor scoate pandurii la Cluj si craiova la Bucuresti cu dinamo adica 0 .

hamsterutz
6th March 2007, 22:51
= cu nr de neuroni ai lui coco :D....i-am mai zis odata da nu ma crede

crissis
6th March 2007, 22:57
= cu nr de neuroni ai lui coco :D....i-am mai zis odata da nu ma crede

Probabil ai facut referire la IQ-ul lui , ala e genul de om care prinde greu si uita repede . Bate Poli Iasi

hamsterutz
7th March 2007, 00:15
Probabil ai facut referire la IQ-ul lui , ala e genul de om care prinde greu si uita repede . Bate Poli Iasi

el e unik n-are iq...nu s-a inventat inca masura pt el...

boni2204
7th March 2007, 00:53
Jiule baga-i in B :drak:
pe olteni:lol: :lol: :lol:

nr.zece
7th March 2007, 08:56
sa vedem daca se joaca meciul

Rocko
7th March 2007, 09:26
se joaca sigur pt ca cei de la jiul au facut apel si pana sapt viitoare pana se va da un verdict vor putea fi programati in campionat...

GeKuRA
7th March 2007, 09:28
cel mai mare tampit, taran de jucator care exista:

Bâlba, prins la volan fara permis

INCONSTIENTA Atacantul lui Poli risca pedeapsa cu închisoarea, dupa ce a condus cu carnetul suspendat

Ionut Bâlba a fost oprit ieri seara în centrul Iasiului, în timp ce conducea un Volkzwagen Touareg, pe care dorea, se pare, sa îl cumpere.

Demersul "vârfului" echipei lui Ionut Popa a fost cu atât mai riscant cu cât în urma cu trei saptamâni, i-a fost suspendat permisul de conducere pentru o perioada de trei luni si obligat la plata unei amenzi. Dupa mai mult de doua ore petrecute la sediul Politiei Rutiere, Ionut Bâlba a iesit zâmbind si a refuzat sa ofere vreo informatie ziaristilor prezenti, precizând doar ca "nu s-a întâmplat nimic", în timp ce alerga spre un taxi.

Potrivit purtatoarei de cuvânt a Inspectoratului de Politie Iasi, Virginia Pralea, jucatorul risca o pedeapsa cu închisoarea între 6 luni si 3 ani, concomitent cu anularea permisului si interdictia de a urma cursurile unei scoli de soferi mai devreme de un an. Jucatorul nu a fost, astfel, prezent, la ultimul antrenament al zilei de ieri iar vestea a produs un soc în rândurile conducerii clubului iesean.

Fara a dori sa spuna prea multe, antrenorul Ionut Popa a precizat totusi ca nu va ezita sa îi aplice lui Bâlba o corectie fizica atunci când îl întâlneste. "Este, fara îndoiala, cel mai prost elev al meu. Ce pot sa îi fac, doar nu îi pot lua gâtul, doar sa îl bat", a spus acesta.

La rândul sau presedintele Sorin Boca a anuntat ca nu a luat o hotarâre definitiva în acest caz, urmând sa decida astazi ce gen de masuri va lua, cea mai vehiculata sanctiune fiind cea pecuniara. "Ionut Bâlba a denigrat imaginea clubului si mai mult ca sigur va fi penalizat" au fost cuvintele oficialului. Golgeter al echipei în sezonul trecut cu noua reusite, atacantul a atras în vara trecuta atentia mai multor cluburi, cel mai intersat fiind Rapid Bucuresti. Ionut Bâlba nu a ajuns pâna la urma în Giulesti din cauza pretului de 1 milion de euro cerut de ieseni. In pauza competitionala, acesta a fost din nou aproape de un transfer în Giulesti dar tratativele s-au sistat dupa ce oficialii "feroviari" s-au lovit de refuzul omologilor ieseni de a-si micsora pretentiile financiare. O alta grupare care l-a dori pe Bâlba în iarna a fost Universitatea Craiova, care a oferit lui Poli 500.000 de euro în mai multe transe, lucru considerat inadmisibil de conducatorii ieseni. Jucatorul a traversat în aceasta stagiune o perioada mai putin fasta, perforând portile adverse doar de trei ori.

„În jurul orei 15.40, fotbalistul a fost oprit de un echipaj de la Poliția Rutieră chiar în fața Tribunalului Iași. Unul dintre colegii mei, care se afla în trafic, l-a recunoscut pe fotbalist și, având în vedere că, în urmă cu puțin timp, lui Ionuț Bâlbă i-a fost ridicat permisul, era firesc ca aceștia să îl oprească din nou!“, a declarat purtătorul de cuvânt al Serviciului Poliției Rutiere Iași, Cristian Mândru.

Acesta mai precizat că fotbalistului i s-a întocmit dosar penal: „Pentru că nu a putut arăta niciun act, fotbalistul ieșean s-a ales cu un dosar penal pentru conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul cu permisul suspendat. În momentul în care a fost oprit, fotbalistul s-a comportat civilizat și nu a opus niciun fel de rezistență!“, a precizat Cristian Mândru.

Ionut Bâlba a ramas fara permis de conducere la mijlocul lunii ianuarie, pentru o perioada de trei luni, si a primit o amenda de 351 de lei din partea politiei, dupa ce a fost depistat conducând sub influenta alcoolului.

nr.zece
7th March 2007, 09:48
marea vedeta
nu a invatat nimic de la mutu
se credea rege in provincie
ce mai e de zis......... fotbalist...

Cipus
7th March 2007, 10:37
Eram tentat sa spun X la acest meci dar cred ca o sa castige Iasiul. Jiul a cazut definitiv desi inca mai credeam in revenirea lor dupa meciul cu Dinamo. Poli Iasi nu mai are voie sa piarda puncte acasa pentru ca in deplasare mi-e greu sa cred ca va mai scoate vreun punct (poate un egal la UTA). Nici la meciurile de acasa situatia nu e roza, trebuie sa castige macar 3 meciuri si sa mai scoata 2 egaluri din 7 meciuri

ovidiu62
7th March 2007, 12:54
Sunteti din Moldova dar nu sunteti cei mai buni.Totusi vad un 1 solist.

vandal
7th March 2007, 13:52
Sunteti din Moldova...sunteti supertiti :)

boni2204
7th March 2007, 15:06
Fotbalistul ieșean și-a recunoscut fapta, însă potrivit legii, pedeapsa pe care o riscă este închisoare de la 6 luni la 3 ani sau amendă penală.

'Nu s-a întâmplat nimic și normal că nu am nimic de declarat', a spus Bâlbă.
Politistii l-au oprit in trafic intimplator, pentru ca nu avea centura de siguranta pusa.
Nu credeam ca exista atata prostie, dar balba depaseste orice limita.
Domnule Boca mare greseala ai facut ca nu l-ai vandut cu 500.000 de euro, cred ca este cea mai mare greseala din istoria clubului, dar asta e.. acum poate il vindeti pe o ceapa degerata
Acest jucator a reusit sa aduca atatea deservici, in primul rand orasului, cat nu au reusit generatii intregi si normal ca cei care critica fotbalul iesean au acum pe ce se baza.
Imi pare rau, dar asta e adevarul si cred ca vineri balba ar trebui sa stea cat mai departe de stadion ca in teren nu cred ca se pune problema sa fie, dar mai stii......

be@
7th March 2007, 15:20
Poate n-ati inteles. Sa va zic eu. Thredul asta e despre meciul Poli IS - Jiul, nu despre Balba.

nr.zece
7th March 2007, 15:28
si balba unde joaca? poate il suspenda clubul si va deveni marele absent
nu cred ca o vor face, dar zic si eu

irriducibile_01
7th March 2007, 15:40
FC POLI IAȘI - CS JIUL PETROȘANI
NU SE DISPUTA conform hotărâri nr. 01 din 06.03.2007 a Comisiei pentru statutul jucătorului.

nr.zece
7th March 2007, 15:47
FC POLI IAȘI - CS JIUL PETROȘANI
NU SE DISPUTA conform hotărâri nr. 01 din 06.03.2007 a Comisiei pentru statutul jucătorului.

au anuntat undeva?

irriducibile_01
7th March 2007, 15:48
aici
http://www.frf-cca.ro/pr/index-3.html

nr.zece
7th March 2007, 15:52
era de asteptat

poliis
7th March 2007, 16:10
si balba unde joaca?

Balba joaca la FC Penitenciarul...cred ca are noroc si scapa cu suspendare, dar ar trebui exlus din viata sportiva pe motiv de prostie

pe Jiul cred ca ii batem...ca altfel ne afundam (asta in caz ca se joaca)

nr.zece
7th March 2007, 17:07
Balba joaca la FC Penitenciarul...cred ca are noroc si scapa cu suspendare, dar ar trebui exlus din viata sportiva pe motiv de prostie

pe Jiul cred ca ii batem...ca altfel ne afundam (asta in caz ca se joaca)

nu isi permit sa il excluda nici ca fotbalist nici ca investitie

Geografu
7th March 2007, 17:45
1 clar pentru ca Jiul e mult in noroi iar Iasiul isi va reveni sigur !!

boni2204
7th March 2007, 19:20
Poate n-ati inteles. Sa va zic eu. Thredul asta e despre meciul Poli IS - Jiul, nu despre Balba.
Pai se pare ca meciul nu se va juca asa ca .......
E vorba in primul rand de POLITEHNICA IASI, IAR ACEST MONUMENT AL PROSTIEI
taraste in noroi aceste culori chiar inaintea unui meci care era foarte important, dar se pare ca vom castiga la masa verde

GeKuRA
7th March 2007, 19:31
si ... daca nu se joaca care-i scoru ?? sa stiu ce pariez :D



Bilba e un nesimtit... si asa este de cand e el...
si nu are nici un rost sa-i tinem apararea... sa nu uitam ca Bilba a fost injurat inca de la inceputuri(ca nu juca mai nimic)...
insa a devenit fortat, de Ionut Popa cred, un jucator care trebuia vandut pe bani buni (mare greseala ca nu l-am dat la momentul potrivit) :mda:

boni2204
7th March 2007, 19:54
Partida Poli Iasi - Jiul Petrosani nu se mai disputa!
Din cauza faptului ca echipa Jiul Petrosani nu a facut dovada platii a sumei de 150.000 de dolari plus TVA catre Universitatea Craiova, constând 25 la suta din transferul jucatorului Alexandru Badoiu la Poli Timisoara, echipa petrosaneana nu a mai fost programata în etapa a 21-a.

Astfel, meciul Poli Iasi- Jiul, de vineri, nu se va mai disputa. Decizia apartine Comisiei pentru Statutul Jucatorului a FRF. De altfel, pe site-ul Comisiei Centrale de Arbitri, brigada care trebuia sa oficieze la aceasta partida a fost scoasa.

"Eu nu stiu nimic despre decizia luata de cei de la Federatie, însa nu mi se pare corect. Ni s-a spus ceva din partea celor care au judecat cazul, acum se da un verdict total defavorabil noua. Ma gândesc serios sa retrag Jiul Petrosani din campionat. Poate se trage un semnal de alarma în acest fel", a declarat Alin Simota, presedintele clubului Jiul.

*Coco*
7th March 2007, 22:03
:cya: :cya: :cya: Jiul----->>>>>> SERIE B
Acolo va este locul:cya:

codrind
7th March 2007, 22:12
:cya: :cya: :cya: Jiul----->>>>>> SERIE B
Acolo va este locul:cya:


Cică și al vostru era tot acolo, dar a fost MILA și MITA - NAȘULUI, care a "retrogradat" o echipă exponențială a fotbalului românesc și a promovat șpaga și neam-prostia!! :rosu: :no:

Dar asta e altă poveste!!
Despre "alba-neagra" disputării meciului, e la fel cam ca și ce se-ntâmplă în fotbalul românesc. Adică lipsă de COJONES!! :mda:

*Coco*
7th March 2007, 22:37
Ma gândesc serios sa retrag Jiul Petrosani din campionat. Poate se trage un semnal de alarma în acest fel", a declarat Alin Simota, presedintele clubului Jiul.

Pana o retragi tu fraiere te dau astia afara:happy

rhadoo
7th March 2007, 22:54
:cya: :cya: :cya: Jiul----->>>>>> SERIE B
Acolo va este locul:cya:

intradevar tu esti cel mai in masura sa ne spui asta avand in vedere statele echipei tale in esalonul 2:headbang: multumim pt sugestie dar va lasam voua placerea de a evolua unde sunteti obisnuiti:happy
daca meciul se va juca sper intr-un rezultat favorabil noua
HAI JIUL PETROSANI!

crissis
8th March 2007, 13:07
intradevar tu esti cel mai in masura sa ne spui asta avand in vedere statele echipei tale in esalonul 2:headbang: multumim pt sugestie dar va lasam voua placerea de a evolua unde sunteti obisnuiti:happy
daca meciul se va juca sper intr-un rezultat favorabil noua
HAI JIUL PETROSANI!

Esti optimist rau tare :ok: DACA se va juca meciul va cistiga POLI IASI
Lasa-l pe coco el e impotriva tuturor si a nimanui .

arfel
8th March 2007, 15:26
Se joaca...nu se joaca...se joaca..nu se joaca....this is the question

Elphax
8th March 2007, 15:41
se joaca, scrie si pe site-ul FRF

Rocko
8th March 2007, 15:49
Rezolvă pînă la 16:30 sau nu joacă

Liga a hotărît. Dacă Jiul nu își rezolvă litigiul cu U Craiova pîna la 16:30, atunci echipa nu va fi programată la jocul cu Poli Iași din etapa a 22-a.



http://www.gsp.ro/

Elphax
8th March 2007, 15:51
se pare ca am gresit , scuze

dar se joaca ;)

Rocko
8th March 2007, 15:53
FRF dă dreptate Jiului. Partida cu Poli Iași se va juca


Tudorache: "Ne vom prezenta la meciul cu Poli Iași"
Mititelu amenință că nu bagă pe teren echipa la meciul cu Dinamo dacă Jiul va fi programată

Federația Română de Fotbal a informat, joi, Liga Profesionistă de Fotbal că decizia CSJ de a-i interzice echipei Jiul programarea în campionat nu poate fi pusă în aplicare până la epuizarea tuturor căilor de atac.

Jiul a trimis, joi, un memoriu președintelui Federației Române de Fotbal prin care solicită programarea echipei din Petroșani la meciul cu Poli Iași. În același timp, Jiul a depus apel la decizia CSJ de neprogramare a formației din Petroșani în campionat, în urma neachitării unei datorii grupării Universitatea Craiova.

În memoriul trimis FRF, oficialii Jiului suțin că au primit, în decembrie 2007, din partea CAF, o hotărâre nemotivată, ceea ce face ca acestă decizie să fie suspendată automat. De asemenea, membrii CAF ce au judecat atunci au fost schimbați, tot în urma unor hotărâri "bizare" luate în alte cazuri.

Conducerea clubului din Petroșani cere revizuirea deciziei CAF și dreptul de a evolua în Liga I.

FRF a anunțat, tot joi, LPF că nu se poate dispune neprogramarea echipei Jiul în campionat.

"Vrem să demonstrăm că decizia CAF este abuzivă, nefondată și deteriorează imaginea fotbalului românesc. Cineva trebuie să tragă un semnal de alarmă asupra acestor decizii aberante.Ne sacrificăm noi pentru că este vorba de dreptate. Jiul și eu prin firmele mele avem banii necesari plății, până la urmă nu stăm în acești bani, dar cel mai mult mă miră atitudinea Craiovei, pentru că așteptam o poziție verticală din partea lor, pentru că și ei sunt luptători, ca și noi ”, a declarat Alin Simota.


http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=30538



se pare ca se va juca pana la urma.. sper sa castigam ... FORTZA POLI IASI

boni2204
8th March 2007, 16:09
Sper ca vom castiga pe teren cu 3-0 si nu la masa verde Marcatori:Balba, Balba,Balba:D :D :D ca doar daca inscrie 3 goluri se poate reabilita(iar pe primul ar fi bine sa il dea in minutul 1:drak: )dupa cum declara el mai jos ca va fi baiat cuminte si va duce Iasul, dar va las pe voi sa descoperiti unde...:
- Ionut, de ce ai condus marti, desi aveai permisul suspendat?
- A fost o copilarie din partea mea. Silvasan nu stia Iasul si se descurca greu in trafic. Chiar daca ii spuneam cind sa faca la stinga, cind sa faca la dreapta, pierduse citeva viraje. Fiind aglomerat, ca sa nu intirziem la antrenament, i-am spus ca mai bine conduc eu, mai ales ca imi doresc sa-mi iau un Touareg si vroiam sa vad cum merge o astfel de masina. Nu am condus prea mult si am fost oprit de un agent. Mi-am recunoscut imediat vina si voi plati pentru greseala comisa.
- Pe linga faptul ca vei avea dosar penal, ai fost amendat si de club. E prea mare penalizarea?
- Nu, e logica si conforma cu regulamentele. Nu banii pe care i-am pierdut ma supara cel mai mult ci faptul ca am dezamagit lumea care are incredere in mine precum si exagerarile care au aparut, de parca as fi omorit pe cineva. De acum inainte insa nu am sa mai dau nimanui vreun motiv de scandal.
- Adica vor disparea incidentele legate de tine?
- De acum inainte veti vedea un alt Bilba, pentru ca m-am saturat sa se vorbeasca despre mine doar cind e vorba de scandaluri. Vreau sa vorbesc doar pe teren si sa mai apar pe prima pagina a ziarelor doar atunci cind voi da golurile cu care Poli se va mentine in acest sezon in prima liga iar la anul se va califica in cupele europene!
- Ti-e teama de spectatorii ieseni la meciurile viitoare de pe teren propriu?
- Cind e rau, toate lumea e rea. Im doresc enorm sa joc bine, sa sparg gheata in privinta golurilor si sa-i fac pe toti sa ma aprecieze pentru ceea ce fac la Politehnica.
Fortza Poli Iasi

Deck
8th March 2007, 16:55
Pana la urma se joaca meciul sau nu?!
Se pare ca aici FRF si LPF se bat cap in cap. :rosu:
Naiba stie care e adevarul. :D
Normal ar fi sa se joace (nu s-au epuizat caile de recurs).
Si apoi tot mai frumos e un meci pe gazon decat unul la masa verde.

r3my
8th March 2007, 16:57
pana la urma, cred ca se va juca. In caz contrar, LPF-ul risca sa piarda un proces pe la curti europene.
Oricum, in dupa-amiaza asta, LPF va da o decizie si vom sti exact daca se joaca sau nu.

boni2204
8th March 2007, 18:15
Poli Iași - Jiul se dispută
Directorul de imagine al LPF, Sorin Satmari, a anuntat, joi, ca meciul Poli Iasi - Jiul Petrosani, din etapa a XXII-a a Ligii I, se va juca la ora stabilita.
Sorin Satmari a precizat ca LPF a primit, astazi, la ora 17.49, confirmarea din partea clubului Universitatea Craiova ca gruparea Jiul Petrosani a achitat datoria de aproape 180.000 de dolari pe care o avea fata de craioveni. In consecinta, partida de vineri se va disputa conform programarii, la ora 19.00.

Jiul risca sa nu fie programata in campionat, din cauza neachitarii unei datorii gruparii Universitatea Craiova din transferul jucatorului Alexandru Badoiu.
Fortza Poli!

poliis
8th March 2007, 20:46
in aceeasi situatie cu Jiul va fi rapidul peste vreo 30 de zile, pt ca sunt convins ca nu ne vor da banii pentru Pancu...is curios, lor le vor programa partidele sau nu ?

ps: maine batem :ok:

Cra10veanu
8th March 2007, 20:51
poliis rapidu e rapidu, va avea alt tratament fata de restul echipelor.

LazioRoma
8th March 2007, 20:51
bate Poli 1-0

boni2204
8th March 2007, 20:51
in aceeasi situatie cu Jiul va fi rapidul peste vreo 30 de zile, pt ca sunt convins ca nu ne vor da banii pentru Pancu...is curios, lor le vor programa partidele sau nu ?

ps: maine batem :ok:
Pai tu ce crezi ca domnul copos doarme?:mda:
Gasesc ei ceva in 30 de zile sa ne mai amane, ca doar au reusit ani in sir ce nu pot sa mai traga niste sfori ca sa nu dea banul, dar pana la urma vor trebui sa plateasca, sper.
Bine ca se joaca maine ca asa la masa verde nu s-ar fi bucurat nimeni.
suporterii nu ar fi vazut nici victoria muncita a noastra. Forta Iasul:yeah: :yeah: :yeah:

boni2204
8th March 2007, 20:54
poliis rapidu e rapidu, va avea alt tratament fata de restul echipelor.
De acord cu tine:ok:
Vezi ca ne putem intelege:)

crissis
8th March 2007, 21:13
Pai tu ce crezi ca domnul copos doarme?:mda:
Gasesc ei ceva in 30 de zile sa ne mai amane, ca doar au reusit ani in sir ce nu pot sa mai traga niste sfori ca sa nu dea banul, dar pana la urma vor trebui sa plateasca, sper.
Bine ca se joaca maine ca asa la masa verde nu s-ar fi bucurat nimeni.
suporterii nu ar fi vazut nici victoria muncita a noastra. Forta Iasul:yeah: :yeah: :yeah:

Si sa nu doarma copos hotarirea e definitiva Rapid e datoare si nu mai pot ataca in nici un fel rapidistii si copos hotarirea luata de instanta .
Bate Poli Iasi fara probleme .
Forta Poli Iasi

boni2204
8th March 2007, 21:18
Si sa nu doarma copos hotarirea e definitiva Rapid e datoare si nu mai pot ataca in nici un fel rapidistii si copos hotarirea luata de instanta .
Bate Poli Iasi fara probleme .
Forta Poli Iasi
Stiu ca e definitiva si irevocabila decizia, dar in Romania totul este posibil, normalul este anormal si vice-versa:o:

crissis
8th March 2007, 22:08
Rapid va plati pentru a nu se face de rusine si a ajunge in aceeasi situatie cu Jiul .
Poli Iasi va cistiga fara probleme avind in vedere si diferenta de valoare a celor doua echipe .

*Coco*
8th March 2007, 22:28
Probleme cu licența

Foștii adversari ai pandurilor de duminică spun că au mari probleme. Astfel, președintele clubului Poli Iași, Sorin Boca, a declarat ieri că gruparea din dealul Copoului nu va obține licența pentru sezonul viitor. „Sută la sută nu vom obține licența pentru sezonul viitor! Vom avea soarta Sportului Studențesc. Degeaba ne chinuim noi să jucăm și să nu retrogradăm, dacă nu reușim să achităm datoriile pe care le avem. Data limită este 31 martie și noi avem mai bine de un milion de lei datorii. M-am convins că în Iași nu se vrea fotbal. Noi suntem câmpul de luptă al politicienilor! Noi credem că tot ceea ce se întâmplă este o acțiune direct îndreptată împotriva noastră”, a spus Boca.


:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

pif
8th March 2007, 22:30
Sa castige poli macar la diferenta care am fi castigat daca nu se juca meciul.Probabil maine va marca si palimaru.

rhadoo
8th March 2007, 22:31
Rapid va plati pentru a nu se face de rusine si a ajunge in aceeasi situatie cu Jiul .
Poli Iasi va cistiga fara probleme avind in vedere si diferenta de valoare a celor doua echipe .

gresesti,rapid a luat banii pe pancu,JIUL nu a primit toti banii pe badoiu:headbang:
sper sa invingem!
HAI JIUL PETROSANI!

boni2204
9th March 2007, 00:34
gresesti,rapid a luat banii pe pancu


da dar lui poli nu i-a mai dat nimic:no:

crissis
9th March 2007, 08:58
Probleme cu licența

Foștii adversari ai pandurilor de duminică spun că au mari probleme. Astfel, președintele clubului Poli Iași, Sorin Boca, a declarat ieri că gruparea din dealul Copoului nu va obține licența pentru sezonul viitor. „Sută la sută nu vom obține licența pentru sezonul viitor! Vom avea soarta Sportului Studențesc. Degeaba ne chinuim noi să jucăm și să nu retrogradăm, dacă nu reușim să achităm datoriile pe care le avem. Data limită este 31 martie și noi avem mai bine de un milion de lei datorii. M-am convins că în Iași nu se vrea fotbal. Noi suntem câmpul de luptă al politicienilor! Noi credem că tot ceea ce se întâmplă este o acțiune direct îndreptată împotriva noastră”, a spus Boca.


:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Unde vrei sa ajungi ? Ai gresit thread-ul .
Astazi victoria va fi a lui Poli Iasi

Cipus
9th March 2007, 09:44
Pana la urma meciul se joaca am inteles. Castiga Poli cu 3-0 pe teren, nu la masa verde. Jiul, la fel ca si Nationalul la Galati cred ca vine sa se apere in ciuda declaratiilor lui Tudorache care spune ca Jiul va juca la victorie. Singurul ascendent moral al celor de la Jiul poate fi victoria clara din tur insa atunci altele erau datele problemei

TaciAcolo
9th March 2007, 09:45
sper sa bata poli iasi..ca-i am pe bilet:D

be@
9th March 2007, 12:09
Mai, pentru cine nu e din Iasi, si nu cunoaste bine situatia de aici, va pun un articol, ca sa vedeti si voi cum se mananca de ani de zile politicienii de la noi din cauza echipei, si de ce e suparat I.P pe ei. Cam asta e la Iasi. E al zecelea control care se face, numai sa nu se dea bani la echipa.






Prefectul si primarul si-au infipt miinile in git si striga amindoi sa vina DNA
Autor: Alina STAN

Raportul DGFP privitor la finantarea fotbalului va fi inaintat Parchetului. Prefectul vorbeste de deturnare de fonduri. Tot el a cerut si Curtii de Conturi un control. "In loc sa ia masuri cu Anton Dobos, care face un abuz in serviciu, prefectul vine de partea PNL", acuza primarul Nichita.
Scandalul privind modul in care a fost finantata echipa de fotbal Politehnica Iasi a stirnit pentru a treia zi declaratii incendiare la nivelul administratiei publice locale. Declaratiile taioase intre cele doua palate au fost inregistrate si in cursul zilei de ieri, cind acuzatiile de subordonare politica a Prefecturii fata de PNL au fost reluate de primarul Gheorghe Nichita.

Lipsesc unele avize
Conducerea Prefecturii a anuntat ca raportul intocmit de Directia Generala a Finantelor Publice (DGFP) va ajunge in cel mai scurt timp pe miinile procurorilor. "Raportul DGFP, care a ajuns in posesia Prefecturii in data de 5 martie, la sfirsitul programului, arata ca sint fapte care trebuie cercetate de institutii cu atributii specifice. In citeva zile, raportul va ajunge pe masa procurorilor. Nu comentez faptul ca este contestat un asemenea raport, el prezinta niste evidente care vor fi facute publice pentru ca e vorba de bani publici", a precizat Paduraru. El a afirmat ca cei care au decis finantarea echipei de fotbal, repectiv consilierii locali si judeteni, nu au fost informati in totalitate, pentru ca in fundamentarea hotaririlor au lipsit avizele directiilor de specialitate. Totodata, consilierilor nu li s-ar fi adus la cunostinta faptul ca echipa de fotbal inregistreaza pierderi. Prefectul interimar a anuntat ca modul in care au fost cheltuiti banii la clubul de fotbal va fi verificat si de Curtea de Conturi. "E bine de stiut ca si Curtea de Conturi realizeaza verificari in acest sens", a anuntat prefectul interimar.
Intregul scandal a izbucnit la sfirsitul saptaminii trecute, cind reprezentanti ai PNL au prezentat public concluziile unui raport al DGFP, inainte ca el sa fie inaintat catre institutia care il solicitase, respectiv Prefectura. "Am solicitat DGFP sa-mi clarifice cu documente traseul raportului. Daca vor fi sesizate elemente de indisciplina, o sa solicit luarea de masuri", a precizat Paduraru. In urma aparitiei in presa a datelor privind raportul solicitat de Prefectura, primarul l-a acuzat de directorul DGFP, Anton Dobos, de subordonare politica fata de PNL. Totodata, Nichita a anuntat ca va solicita organelor competente o verificare a legaturilor lui Dobos cu liderul PNL Iasi, Relu Fenechiu. De cealalta parte, primarul Gheorghe Nichita a sustinut ca prefectul interimar duce, la rindul sau, o campanie in favoarea PNL. "Campania aceasta politica o conduce si dumnealui in clipa de fata. DGFP este in subordonarea dinsului. In loc sa ia masuri cu Anton Dobos, care face un abuz in serviciu, dinsul vine de partea PNL, pentru ca de acolo si provine, si sigur ca face un atac catre primar", a precizat Nichita. La acuzele primarului, cum ca intreg controlul DGFP ar fi unul comandat politic, prefectul interimar a sustinut ca acesta nu a reprezentat decit un control pentru a verifica gestionarea unor fonduri publice.

GeKuRA
9th March 2007, 12:12
trei sferturi din spectatorii de pe stadion o sa fie tzapeni... sa vezi ce distractie...
a ... sa nu uitam de Bilba !! :ok:



FORZA POLI !!!

be@
9th March 2007, 12:21
Nitica istorie

In 17 partide disputate in Copou, Poli a cistigat de 16 ori
Jiul Petrosani nu a mai cistigat in Copou de peste 30 de ani, desi a disputat, la Iasi, 17 partide de-a lungul anilor. La 31 octombrie 1976, Jiul, antrenata de Nicolae Oaida, a avut cea mai buna echipa din istoria clubului si a invins Politehnica, in Copou, cu 2-1, prin golurile marcate de Gigi Multescu si Florea Dumitrache, iesenii reducind din handicap printr-un penalty transformat de Mihai Romila. Demn de remarcat este faptul ca, in afara acestei victorii, Jiul nu a obtinut nici macar o remiza in Copou, celelalte 16 meciuri incheindu-se cu victoria gazdelor, Primul meci dintre Poli si Jiul s-a jucat pe 11 septembrie 1966, la Iasi, CSMS (fosta denumire a echipei iesene) cistigind cu 2-1. Politehnica a realizat una dintre cele mai severe victorii din istoria sa tot in fata Jiului, la 27 iunie 1971, moldovenii cistigind in Copou cu 6-1. Atunci, in ultima etapa a campionatului, jucatorul Moldoveanu, bine servit de cumnatul sau Cuperman, a inscris trei goluri, egalindu-i pe Dumitrache (Dinamo) si Gigi Tataru (Steaua) in clasamentul golgeterilor. Ultimul meci in Copou, disputat in primavara trecuta, s-a incheiat cu scorul de 2-0 pentru Poli, prin golurile inscrise de Martin Cernoch si Daniel Rednic

Bancaru
9th March 2007, 12:22
Oaida care a fost jucatorul Progresului.

crissis
9th March 2007, 17:22
In seara asta Poli Iasi este obligata sa pastreze traditia si sa cistige si sa mai faca un pas inainte in a evita sa inte in zona periculoasa a clasamentului

six
9th March 2007, 18:24
[QUOTE=be@;1149963] Cam asta e la Iasi.


QUOTE]Stim ce este la Iasi(echipa),mai stiim ca acolo sunt fete calumea,mai stim ca Jiul o sa bata in Copou si mai stiim ca Poli Iasi vine unde credeti dupa acest meci!!??normal in BANAT.....asa ca forza JIUL(bea doar glumesc) ;)

LazioRoma
9th March 2007, 18:25
victorie grea pt iasi 1-0

reseter
9th March 2007, 19:52
Bate Jiul clar scor final: 0 - 2

iaro
9th March 2007, 19:54
Forza Poli! Dupa pauza apasati acceleratia aia altfel se incurca rau treburile! Sa spargem ghinionul cu nocturna!

rhadoo
9th March 2007, 20:19
bun bocaneala asta!HAI JIULE ca se poate mai mult

crissis
9th March 2007, 20:24
Poli Iasi-Jiul 1-0. Bravo baietii . In seara asta Poli Iasi va sparge sigur ghinionul si va cistiga.
Forta Poli Iasi

yo_min
9th March 2007, 20:26
VINERI, 09.03.2007
FC Poli Iasi – Jiul (in tur 1-3)

TELESPORT 19.00

discutii inainte si dupa meci aici.

:)

crissis
9th March 2007, 20:29
:)

:o:
Esti tare ambiguu prietene si sincer sa fiu nu am reusit sa inteleg ce ai vrut sa spui .
Poli Iasi- Jiul 2-0 :yeah:

crissis
9th March 2007, 20:31
sper sa bata poli iasi..ca-i am pe bilet:D

Esti multumit oltene .
Poli Iasi-Jiul 2-0

crissis
9th March 2007, 20:38
Poli Iasi-Jiul 3-0.:yeah:
Poli Iasi -Jiul 4-0

luctoronto
9th March 2007, 20:42
S-a dus si Jiul dupa National! Nu conteaza ce joci ci cu cine esti prieten sau dusman.Din pacate liga a ajuns un loc unde mai mult se platesc polite decat se joaca fotbal.

YoYoyOi
9th March 2007, 20:49
daca etapa trecuta a fost saraca in goluri, acum se pare ca s-a spart conducta pentru unii :D

crissis
9th March 2007, 20:49
Victorie meritata a lui Poli Iasi in fata Jiului .Bravo baietilor si lui Ionut Popa pentru victorie. Bine ca au reusit sa sparga ghinionul din meciurile jucate acasa in nocturna .

Cristian
9th March 2007, 20:50
Interesant fularul acelui suporter. :happy
http://img59.imageshack.us/img59/1159/img03092043telesport1hw1.jpg (http://imageshack.us)

crissis
9th March 2007, 20:53
Interesant fularul acelui suporter. :happy


Sa ratacit saracul de el. Poate vrei sa insinuezi ceva sau este doar o observatie.
Forta Poli Iasi

Cra10veanu
9th March 2007, 20:53
cu ocazia asta cunoastem si prima retrogradata, Jiul Petrosani.

Lordul
9th March 2007, 20:53
Felicitari iasule ! O victorie meritata a iasului ...3p importante...Haide Iasul Lupta iasul !

codrind
9th March 2007, 20:53
*Coco*, dextercioby, r3my, Ramirez, reseter, rhadoo, ZEROSASE - au votat pentru victoria Jiului.

Unii (r3my sau rhadoo) pentru că sunt suporteri adevărați, alții (zerosase, dextercioby, Ramirez, reseter) din rea-voință iar restul :rolleyes: .... că atât îl duce capul.

În rest, despre meci: mai bine pierdeau "la masa verde"! :yes:

Cristian
9th March 2007, 20:55
Sa ratacit saracul de el. Poate vrei sa insinuezi ceva sau este doar o observatie.
Forta Poli Iasi


Observatie :D

six
9th March 2007, 20:55
ok,aveti sapte zile de bucurie,jiul intradevar ii cam....varza.Felicitari :ok:

crissis
9th March 2007, 20:59
*Coco*, dextercioby, r3my, Ramirez, reseter, rhadoo, ZEROSASE - au votat pentru victoria Jiului.

Unii (r3my sau rhadoo) pentru că sunt suporteri adevărați, alții (zerosase, dextercioby, Ramirez, reseter) din rea-voință iar restul :rolleyes: .... că atât îl duce capul.

În rest, despre meci: mai bine pierdeau "la masa verde"! :yes:

Despre r3my si rhadoo nu am ce spune dar ceilalti o fac din rautate si prostie si doar ca sa se razbune pentru faptul ca unii au votat si scris impotriva formatiilor cu care ei simpatizeaza . Oricum le multumim pentru vot si participarea pe thread-ul Poli Iasi-Jiul

Luis Garcia10
9th March 2007, 21:01
Meci bun al Iesenilor , poate cel mai bun in acest sezon pe teren propriu :D :P :)

STEELMAN
9th March 2007, 21:02
Interesant fularul acelui suporter. :happy
http://img59.imageshack.us/img59/1159/img03092043telesport1hw1.jpg (http://imageshack.us)

esti un nesimtit fara principii in viata! aia e o E S A R F A!!!!!:rosu:

crissis
9th March 2007, 21:03
Bate jiul :D

Ce a reusit Jiul veti reusi si voi la Bistrita :evil:

Cristian
9th March 2007, 21:04
:happy multumesc de completare STEELMAN :ras-plans:

iaro
9th March 2007, 21:04
Bravo baieti! Felicitari! Si lui nea Popa care a facut doua schimbari "cheie", zic eu! O victorie foarte importanta nu numai in clasament cat si pentru moral! Jiul s-a inchis bine pana la primul penalty, dar ar trebui sa joace mai curajos daca vor sa evite retrogradarea! Balba a demonstrat ca vrea sa se schimbe! Concluzie: multumim baietilor si lui nea Popa ca ne-au mai inseninat orizonturile!

crissis
9th March 2007, 21:06
Jiule baga-i in B :drak:

A iesit tocmai invers :happy :happy :happy
Hai Poli Iasi

Cipus
9th March 2007, 21:14
v-am zis ca se termina 3-0 pe teren, m-a contrazis Palimaru care a vrut sa faca dubla. Jiul a pierdut ultimul tren. Poli spera in continuare, sansele ei de a scapa de retrogradare raman insa de 50%

Geografu
9th March 2007, 21:18
Am vazut si eu meciul pentru ca in sfarsit reprind TeleSport ( :yeah: ) si am observat o victorie clara a Iasiului ajutata putin si de arbitrii.
Bravo moldoveni si adio cred Jiului ! :( ;)

Luis Garcia10
9th March 2007, 21:20
Nu .. aici gresesti , arbitrii au luat deciziile juste :ok: :D :P

boni2204
9th March 2007, 22:08
Bate Jiul clar scor final: 0 - 2
Da-mi voie sa te felicit:rolleyes: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol::happy

boni2204
9th March 2007, 22:14
Sper ca vom castiga pe teren cu 3-0 si nu la masa verde Marcatori:Balba, Balba,Balba
Am fost atat de aproape de ambele pronosticuri:P , dar e bine ca a castigat Poli si ne ducem la Timisoara cu un moral bun:evil: :evil: :evil:

boni2204
9th March 2007, 22:17
Interesant fularul acelui suporter. :happy
http://img59.imageshack.us/img59/1159/img03092043telesport1hw1.jpg (http://imageshack.us)

Era un obsevator al Stelei venit sa spioneze Iasul ca doar avem meci in ghencea sau poate pt un transfer a lui balba, mai stii:D :happy :happy :happy

maonel
9th March 2007, 22:20
bravo popica

danpuric78
9th March 2007, 22:28
Victorie clara a iasului.
Jiul si-aumparat, alaturi de National biletele pentru B.

codrind
9th March 2007, 22:33
Interesant fularul acelui suporter. :happy
http://img59.imageshack.us/img59/1159/img03092043telesport1hw1.jpg (http://imageshack.us)

Ăla nu e SUPORTER!!

DOAR O CORCITURĂ ! ! :mda:

boni2204
9th March 2007, 22:49
Tudorache: "Diferența ar fi putut fi mai mare"

Antrenorul echipei Jiul Petroșani, Marin Tudorache, a declarat, vineri, după înfrângerea din meciul cu Poli Iași, scor 0-4, că diferența ar fi putut fi mai mare.

"Am întâlnit o echipă care ne-a depășit la toate capitolele și care ne-a supus la un pressing continuu. Cred că scorul este pe deplin meritat, iar diferența ar fi putut fi mai mare. Noi nu am mai repetat evoluțiile bune din ultimele două etape și jocul de la Iași mă pune pe gânduri. Noi suntem de mult la retrogradare, dar continui să sper că ne vom salva. Speranța este singurul lucru pe care nu ni-l poate lua nimeni. Nu trebuie să căutăm scuze pentru acest eșec, trebuie să vedem unde am greșit și să remediem aceste probleme. Eu sunt un om puternic și nici nu mă gândesc să demisionez", a spus Tudorache.
Omul e fair-play, iar cei care spun ca ne-a ajutat arbitrul gresesc, daca antrenorul Jiului nici nu vorbeste de asa ceva

nr.zece
9th March 2007, 22:50
ma bine nu se mai prezentau
au platit si datoria Universitatii, au cheltuit si banii pe drum si pe cazare si au mai fost si umiliti
ce looseri!!!

hamsterutz
9th March 2007, 22:56
ma bine nu se mai prezentau
au platit si datoria Universitatii, au cheltuit si banii pe drum si pe cazare si au mai fost si umiliti
ce looseri!!!

las ca va vine randu vostru...acus...daca nu ma insel urm etapa acasa :happy

GeKuRA
9th March 2007, 22:58
a fost frumos....
noroc cu hei-rup-u' din tribune :D
cand s-au facut cele doua schimbari spectatorii, linistiti pana atunci, au si inceput sa ii incurajeze... imediat s-a marcat :ok:
la felul in care s-a jucat dupa min. 60 cu greu putea scapa Jiul fara gol primit :ok:


FORZA POLI !!!

Cristian
9th March 2007, 22:59
Era un obsevator al Stelei venit sa spioneze Iasul ca doar avem meci in ghencea sau poate pt un transfer a lui balba, mai stii:D :happy :happy :happy

Sunt impresar (nu cu impresii) :happy, si intradevar il urmaresc pe Balbait :ras-plans:

crissis
9th March 2007, 23:01
las ca va vine randu vostru...acus...daca nu ma insel urm etapa acasa :happy

Mi-ai luat-o inainte . Peste doua etape ii avem pe olteni la Iasi si va veni si rindul lor.:evil:

codrind
9th March 2007, 23:04
Mi-ai luat-o inainte . Peste doua etape ii avem pe olteni la Iasi si va veni si rindul lor.:evil:

Iar stârniți r..... :no:
Iar avem .... :yes: roiuri

bada_otelul
9th March 2007, 23:06
iar am votat dupa meci =))

be@
9th March 2007, 23:12
Bate Jiul clar scor final: 0 - 2

Stai oltene, asteapta ca vine si randul vostru. Acus. Tot atatea o sa luati si voi.:drak: Si trebuia sa mai dam, dar in prima repriza n-a vrut deloc sa intre in poarta. Asta unu la mana. Doi la mana, ala din poza statea la tribuna zero. Nu ne intereseaza. Treaba lui.
Trei la mana, sa va spun hitul serii:
Balba da-le gol/
Ca sa bem si noi alcool. :D




http://i28.photobucket.com/albums/c219/blue86man/POLI/bandiera4.gifhttp://i28.photobucket.com/albums/c219/blue86man/POLI/img1.gif http://i28.photobucket.com/albums/c219/blue86man/POLI/bandiera4.gif

be@
9th March 2007, 23:14
A, si inca ceva. Mie imi pare rau de Jiul. As vrea sa fie alta echipa in locul lor.

Sergio_D
9th March 2007, 23:17
Felicitari Poli Iasi ! M-a suprins diferenta de scor... :rolleyes:

Bravo ! :D

boni2204
9th March 2007, 23:20
Felicitari Poli Iasi ! M-a suprins diferenta de scor... :rolleyes:

Bravo ! :D

Tudorache: "Diferența ar fi putut fi mai mare" alte nelamuriri mai ai?:ok:

crissis
9th March 2007, 23:21
Felicitari Poli Iasi ! M-a suprins diferenta de scor... :rolleyes:

Bravo ! :D

Se putea si mai bine dar e bine si asa :ok:

GeKuRA
9th March 2007, 23:25
mai bine de atat... avand in vedere ca pe teren propriu nu am castigat cu mai mult de 2 goluri diferenta de la promovare... si nici un meci castigat pe nocturna... :D
sa vina "mai binele" in etapele viitoare :ok:

codrind
9th March 2007, 23:25
A, si inca ceva. Mie imi pare rau de Jiul. As vrea sa fie alta echipa in locul lor.

Și eu aș vrea 2 echipe-n locul lor. Una se știe - cea apărută al "apelul bocancilor", cealaltă e tot din aceeși zonă!! :happy

boni2204
9th March 2007, 23:28
mai bine de atat... avand in vedere ca pe teren propriu nu am castigat cu mai mult de 2 goluri diferenta de la promovare...

Serios, dar cu Bacaul anul trecut eram in b cand i-am batut tot cu 4-0 pe terenul propriu:confused: :ok:

crissis
9th March 2007, 23:37
Și eu aș vrea 2 echipe-n locul lor. Una se știe - cea apărută al "apelul bocancilor", cealaltă e tot din aceeși zonă!! :happy

Nu mai fi asa de rau . Anul trecut Jiul sa salvat la musteata de la retrogradare anul asta nu o mai poate face cit despre cine am vrea noi sa retogradeze mai putin conteaza . Sigurul lucru care ma intereseaza e ca Poli Iasi sa joace fotbal si la terminarea campionatului sa fie tot in prima liga si sa o tina asa ani buni de acum incolo cit despre cine retrogradeaza mai putin ma intereseaza .

Sergio_D
9th March 2007, 23:44
Și eu aș vrea 2 echipe-n locul lor. Una se știe - cea apărută al "apelul bocancilor", cealaltă e tot din aceeși zonă!! :happy

Eh, deci e clar. Suferi de oltenofobie :ras-plans:
Decat sa te uiti la alte echipe si sa iti faci griji pentru ele, sa iti consumi energia debitand... vorbe :rolleyes: , mai bine te-ai limita strict la Poli Iasi. Au facut un meci foarte bun astazi. :cool:

Ia exemplu de aici:


Nu mai fi asa de rau . Anul trecut Jiul sa salvat la musteata de la retrogradare anul asta nu o mai poate face cit despre cine am vrea noi sa retogradeze mai putin conteaza . Sigurul lucru care ma intereseaza e ca Poli Iasi sa joace fotbal si la terminarea campionatului sa fie tot in prima liga si sa o tina asa ani buni de acum incolo cit despre cine retrogradeaza mai putin ma intereseaza .

:ok:

codrind
9th March 2007, 23:53
Eh, deci e clar. Suferi de oltenofobie :ras-plans:

:ok:

Ba unii suferă de sindromul : "Nici usturoi n-am mancat, nici gura nu-mi miroase".

Meciul de la IAȘI era și normal să-l câștigăm, și a fost mai frumos pentru că a fost câștigat PE TEREN, și nu în culisele federației !! :rolleyes:

Sergio_D
9th March 2007, 23:56
Pal, u have an obsession ! :ras-plans:
Hopeless... :rolleyes:

codrind
9th March 2007, 23:59
Pal, u have an obsession ! :ras-plans:
Hopeless... :rolleyes:

Ba unii se simt cu musca pe căciulă!

Eu unul spuneam de culisele federației - neprogramare și 3-0 la masa verde, fără mită sau milă, dar...:headbang:

Sergio_D
10th March 2007, 00:04
Ba unii se simt cu musca pe căciulă!

Eu unul spuneam de culisele federației - neprogramare și 3-0 la masa verde, fără mită sau milă, dar...:headbang:

Faci cum faci si tot acolo ajungi :ras-plans:
Si oricum, boala ta pe olteni e evidenta :rolleyes:

crissis
10th March 2007, 00:29
Faci cum faci si tot acolo ajungi :ras-plans:
Si oricum, boala ta pe olteni e evidenta :rolleyes:

Ca boala ta pe moldoveni nu este evidenta ? :ok:
Cearta nu duce la nimic bun ce rost are sa ne mai certam pentru lucruri de care nu suntem noi raspunzatori si autori . Bafta maine Pandurilor ca aveti nevoie .
Ma bucur ca echipa mea favorita Poli Iasi astazi a cistigat intr-un mod care nu lasa loc la speculatii .

Sergio_D
10th March 2007, 00:34
N-am absolut nimic impotriva moldovenilor, din moment ce am si rude pe undeva pe acolo. :D
Ca va mai intep pe ici pe colo, e altceva, insa nu ajung la mesaje "extremiste" si revolutionare :ras-plans:

Inca o data, felicitari Poli. Sa o tina tot asa, pentru ca ar fi pacat sa retrogradeze. Orasul Iasi trebuie sa aiba o echipa in prima liga a tarii.

Luis Garcia10
10th March 2007, 00:35
Ce treaba are meciul Poli Iasi - Jiul cu ce discutati voi acum? :rosu:

crissis
10th March 2007, 00:36
Daca spui tu te cred . Ok . Bafta la Cluj cu CFr-ul

crissis
10th March 2007, 00:37
Ce treaba are meciul Poli Iasi - Jiul cu ce discutati voi acum? :rosu:

Tu de unde ai mai rasarit .Te-ai ratacit cumva . :happy

Luis Garcia10
10th March 2007, 01:17
Iti inteleg eurforia ... nu bate Iasiu` in fiecare zi cu 4-0 :happy

crissis
10th March 2007, 01:20
Iti inteleg eurforia ... nu bate Iasiu` in fiecare zi cu 4-0 :happy

Stiu la fel ai sa fii si tu cind o sa mai reuseasca si Steaua sa cistige la acelasi scor , dar pina atunci putina umilinta si suferinta nu va strica .
Forta Poli Iasi

boni2204
10th March 2007, 01:40
Si oricum, boala ta pe olteni e evidenta :rolleyes:
Da, dar si altii au boala pe moldoveni, dar nu asta e important.
cred ca ar trebui sa incetam cu aceste chestii copilaresti, pana la urma suntem toti romani si ar trebui sa fim mai uniti ca poate de aia suntem mai in "spate"fata de alte tari-lipsa de unitate.
on topic:Bravo Poli, dar balba trebuie sa continue sa lupte pt orice minge cum a facut in acest meci ca sa se impace pe deplin cu suporterii :great:

crissis
10th March 2007, 01:43
Daca se va tine de prostii in contiuare Balba nu va mai apuca sa se impace cu suporterii ca va ajunge la puscarie .
Victorie mare a lui Poli Iasi astazi si la propriu si la figurat

chinezu
10th March 2007, 08:41
4-0.

???

arfel
10th March 2007, 09:28
mai bine de atat... avand in vedere ca pe teren propriu nu am castigat cu mai mult de 2 goluri diferenta de la promovare... si nici un meci castigat pe nocturna... :D
sa vina "mai binele" in etapele viitoare :ok:

Poli Iasi-Bacau 4-0 iti zice ceva?

GeKuRA
10th March 2007, 09:58
Serios, dar cu Bacaul anul trecut eram in b cand i-am batut tot cu 4-0 pe terenul propriu:confused: :ok:

nu eram... prin zona :D .. am uitat... :P

GeKuRA
10th March 2007, 10:30
Apropo de spectatori, prestatia acestora (ce au venit in numar mare, sase, poate sapte mii, in ciuda startului ezitant al Politehnicii in acest an) a fost de apreciat, dezlantuirea gazdelor aparind si dupa ce intreg stadionul s-a ridicat in picioare si a scandat "Iasul! Iasul!".

"Rezultatul se datoreaza si publicului, care i-a impresionat pina si pe jucatorii ce au venit de la Timisoara, acolo unde se spune ca atmosfera e de exceptie." Ionut Popa

pai lumea a stat ... a fiert(vinul din ei :D) ... si pe urma a izbucnit :ok:

six
10th March 2007, 11:11
"Rezultatul se datoreaza si publicului, care i-a impresionat pina si pe jucatorii ce au venit de la Timisoara, acolo unde se spune ca atmosfera e de exceptie." Ionut Popa

::yeah: :yeah: :yeah:

crissis
10th March 2007, 13:08
Mai ales in repriza a doua dupa ce si-a dat drumul echipa la joc atmosfera a fost superba . Bravo baietilor si lui Popa si suporterilor care au ajutat echipa sa cistige meciul cu Jiul .

Cipus
10th March 2007, 13:21
frumos ultimul gol al meciului. Imaginile sunt neclare insa, Palimaru e cel care a avut executia sau el doar a impins mingea in poarta?

crissis
10th March 2007, 13:40
Ultimul gol de la Iasi va fi cu siguranta unul dintre cele mai frumoase goluri ale acestei etape
Golul patru este a lui Ionescu

Cipus
10th March 2007, 13:46
nu palimaru a fost acrediat ca fiind autorul golului? tot nu am inteles cine a avut acea frumoasa executie

crissis
10th March 2007, 14:06
nu palimaru a fost acrediat ca fiind autorul golului? tot nu am inteles cine a avut acea frumoasa executie

Ionescu este autorul golului :ok:

GeKuRA
10th March 2007, 15:57
Ca si antrenorul Ionut Popa, oficialul iesean(Boca) a tinut sa "acorde o mentiune speciala" spectatorilor, care au creat un spectacol reusit, împingându-si favoritii spre victorie.

"Nu pot sa nu remarc faptul ca fanii nostri au contribuit decisiv la succes. La scorul de 0-0, când nu reuseam sa marcam, au purtat practic, echipa pe brate, au fost extraordinari iar noi aveam nevoie de sprijinul lor", a punctat Sorin Boca.

ce imi place sa fiu laudat.. ca si eu am fost spectator :ok: si am strigat... :ok:

crissis
10th March 2007, 17:01
Poli Iasi a mai imbunatatit putin golaverajul in meciul cu Jiul .

poliis
10th March 2007, 18:52
nu palimaru a fost acrediat ca fiind autorul golului? tot nu am inteles cine a avut acea frumoasa executie

Palimaru doar a impins mingea in poarta...dar prea tarziu
autorul golului a fost Ionescu

tu26dor
10th March 2007, 21:54
in sfarsit o victorie clara anul asta. bravo iesenilor care au venit la stadion. doamne ce atmosfera a fost in tribune!!! la mai mare.
forta iasul!

be@
10th March 2007, 22:45
Ca si antrenorul Ionut Popa, oficialul iesean(Boca) a tinut sa "acorde o mentiune speciala" spectatorilor, care au creat un spectacol reusit, împingându-si favoritii spre victorie.

"Nu pot sa nu remarc faptul ca fanii nostri au contribuit decisiv la succes. La scorul de 0-0, când nu reuseam sa marcam, au purtat practic, echipa pe brate, au fost extraordinari iar noi aveam nevoie de sprijinul lor", a punctat Sorin Boca.

ce imi place sa fiu laudat.. ca si eu am fost spectator :ok: si am strigat... :ok:


:drak: :P

La inceput publicul a fost mai retinut, fiind suparat pe cele intamplate cu Balba, si pe ultimele rezultate ale echipei. Dupa aia, cand am vazut ca baietii au nevoie de incurajari, a dat tonul tribuna a II-a, si tot stadionul a inceput sa strige.:ok:

boni2204
11th March 2007, 04:36
Marius Bocăneală merită să fie ras din fotbalul românesc. A fost o rușine delegarea acestui om la meciul cu ieșenii, fiindcă toată lumea știe că este cumnatul lui Marius Stan, care acum doi ani a fost conducător la Iași. Acest Bocăneală este o mare rușine pentru arbitrajul românesc. A acordat prea ușor două lovituri de pedeapsă pentru ieșeni. Nu ne-am creat ocazii, dar dacă arbitrul nu greșea puteam obține un punct. Vom face memoriu împotriva lui, iar jucătorii noștri vor juca de până la sfârșitul campionatului cu banderole albe în semn de protest față de prestațiile arbitrilor", a declarat sâmbătă, Alin Simota.
Cred ca omul are o problema, daca nici acum nu poate recunoaste ca echipa lui a fost varza si ori cu penalty ori fara tot 4 luau si chiar daca nu luau atatea meritau.
Pai noroc ca s-au schimbat terenurile ca sa poata testa si petrosenenii gazonul din ambele terenuri, si chiar asa cred ca fundasii au facut cunostinta doar cu linia portii in care s-au bagat cu fundul tot meciul.
Pai daca spui ca mai ai sanse de salvare si tu vii la Iasi(care nu sta prea bine in clasament- inaintea meciului+scandaluri extrasportive) sa stai cu autobaza in poarta ce pretentii ai de la arbitru.
Pai care nu a vazut meciul chiar crede ce spune acest patron ireal si nerealist.
Bv baieti si bv publicului iesean!

Leviss
11th March 2007, 08:13
Iti dau dreptate.Simota se pare ca a vazut alt meci.Desi sunt suporter al Jiului de 20 de ani ,o echipa asa slaba nu am vazut nici cand am retrogradat in divizia C.Sunt toti niste panarame, oricum felicit Iasiul pentru lectia de fotbal aratata acestor asa zisi fotbalisti de la Jiul. Tot respectul pentru Ionut Popa care face o treaba excelenta la Iasi si din pacate pe care Simota nu a putut sa il tina la Petrosani..
Toate cele bune.

crissis
11th March 2007, 15:37
Iti dau dreptate.Simota se pare ca a vazut alt meci.Desi sunt suporter al Jiului de 20 de ani ,o echipa asa slaba nu am vazut nici cand am retrogradat in divizia C.Sunt toti niste panarame, oricum felicit Iasiul pentru lectia de fotbal aratata acestor asa zisi fotbalisti de la Jiul. Tot respectul pentru Ionut Popa care face o treaba excelenta la Iasi si din pacate pe care Simota nu a putut sa il tina la Petrosani..
Toate cele bune.

:ok:
Ce bine ar fi si alti useri aici pe forum sa ia exemplu fair-play-ul tau.
Forta Poli Iasi

boni2204
11th March 2007, 20:29
Iti dau dreptate.Simota se pare ca a vazut alt meci.Desi sunt suporter al Jiului de 20 de ani ,o echipa asa slaba nu am vazut nici cand am retrogradat in divizia C.Sunt toti niste panarame, oricum felicit Iasiul pentru lectia de fotbal aratata acestor asa zisi fotbalisti de la Jiul. Tot respectul pentru Ionut Popa care face o treaba excelenta la Iasi si din pacate pe care Simota nu a putut sa il tina la Petrosani..
Toate cele bune.
Sincer si mie imi pare rau de Jiul, sunt multe alte echipe care nu au ce cauta, cel
putin ca traditie in prima divizie.Dar banul vorbeste azi:ok:
Si unde mai pui ca intra poate si Otopeni prin liga 1:mda:

crissis
11th March 2007, 22:11
Am cistigat cu Jiul totul e frumos dar trebuie sa scoatem macar un punct la timisoara ca aceasta victorie sa nu fie in zadar si sa ne indepartam si mai mult de partea periculoasa a clasamentului .
Forta Poli Iasi

be@
13th March 2007, 14:32
După ce patronul Jiului Petroșani, Alin Simota, declarase despre arbitrul Marius Bocăneală că trebuie "ras din arbitraj", conducerea ieșenilor a replicat ieri, anunțând că pune la dispoziția lui Simota înregistrarea meciului din Copou. "Am auzit și eu declarațiile făcute de domnul Alin Simota la adresa arbitrajului din meciul Poli Iași - Jiul Petroșani. Probabil că, ocupat să găsească bani pentru a achita datoria la Universitatea Craiova și a ne șunta pe noi, dacă se joacă sau nu se joacă meciul, domnul Simota nu a mai ajuns la Iași și nici nu a văzut înregistrarea partidei. În consecință, a aplecat urechea la neamurile din fotbal. Îi recomand sincer să vizioneze atât înregistrarea jocului, cât și declarațiile făcute după meci de antrenorul său, Marin Tudorache. Dacă nu are caseta meciului, îi punem la dispoziție fără probleme înregistrarea partidei, unde se vede fără dubii că ambele infracțiuni, la Pălimaru și la Mijin, se petrec în suprafața de pedeapsă", a declarat președintele Politehnicii Iași, Sorin Boca.