PDA

View Full Version : Etapa 22: Otelul – FC National



delaparis
5th March 2007, 01:01
VINERI, 09.03.2007
Otelul – FC National (in tur 3-1)
TELESPORT 15.30

discutii inainte si dupa meci aici.

crissis
5th March 2007, 01:20
Bate Otelul

Hard
5th March 2007, 01:46
ultima sansa national.

delaparis
5th March 2007, 01:47
sau Otelul ...

Hard
5th March 2007, 01:49
otelului ii place sa faca scoruri de spectacol si cam atat.

SORINULTRA
5th March 2007, 07:33
vine autobaza lui cartu , impotriva ofensivei lui grigoras , iar face otelul cel mai frumos meci al etapei , sper ca acum sa castigam.

bada_otelul
5th March 2007, 09:09
va fi un meci dificil castigat de noi,pt ca national nu are arbitrii in spate ca alde ceahlaulcu al presedinte pulinalty

Laur_Farul
5th March 2007, 09:11
2-0 Otelul, lejer :ok: !

SORINULTRA
5th March 2007, 10:21
bine ar fi , avem nevoie de cele 3 puncte ca de aer

Bancaru
5th March 2007, 11:04
Mai ales dupa ce le-ati cedat lamentabil Ceahlaului pe cele de duminica seara. Rusine si rusinos! Asta se intampla. Ala a fost circ nu meci de fotbal. PE NI BIL!!!
Nici nu ma indoiesc ca Otelul isi va da sufletul pe teren. Sper din tot sufletul sa ajungeti sa regretati ce s-a intamplat la Ceahlaul. Pai Marius Stan care este si el un dinozaur al ligii lui dragomir sa nu sara in ajutor... ?

STEEL
5th March 2007, 11:22
Tu stii ce spui sau iti dai asa doar cu parerea?Nu ai vazut cum am fost furati ca la usa cortului?

Pai Marius Stan care este si el un dinozaur al ligii lui dragomir sa nu sara in ajutor... ?

Marius Stan dinozaur al ligii??????????Esti stupefiant de slab in ale cunostintelor in ceea ce priveste liga I.Iti reamintesc ca Marius Stan,implicit clubul Otelul,a fost unul dintre putinii care a votat schimbarea borfasilor,mafiotilor si a intregului sistem pagubos de la frf.Nu ai acoperire si nicio justificare sa vorbesti asa despre niste lucruri care nu le cunosti in profunzime.

Elphax
5th March 2007, 11:25
bate otelul la 2 goluri dif.

Marius.B
5th March 2007, 11:31
Mai ales dupa ce le-ati cedat lamentabil Ceahlaului pe cele de duminica seara. Rusine si rusinos! Asta se intampla. Ala a fost circ nu meci de fotbal. PE NI BIL!!!
Nici nu ma indoiesc ca Otelul isi va da sufletul pe teren. Sper din tot sufletul sa ajungeti sa regretati ce s-a intamplat la Ceahlaul. Pai Marius Stan care este si el un dinozaur al ligii lui dragomir sa nu sara in ajutor... ?

Cred ca totusi tu ai vazut alt meci.
On -topic :meci greu ,dar in acelasi timp foarte interesant ,ofensivul Grigoras contra defensivul Cartu,sper sa iasa bine pentru noi.

SORINULTRA
5th March 2007, 12:04
Mai ales dupa ce le-ati cedat lamentabil Ceahlaului pe cele de duminica seara. Rusine si rusinos! Asta se intampla. Ala a fost circ nu meci de fotbal. PE NI BIL!!!
Nici nu ma indoiesc ca Otelul isi va da sufletul pe teren. Sper din tot sufletul sa ajungeti sa regretati ce s-a intamplat la Ceahlaul. Pai Marius Stan care este si el un dinozaur al ligii lui dragomir sa nu sara in ajutor... ?

aloooo pamantul catre marte... pe ce lume traiesti ? dinozaur al ligi? el a fost impotriva lor la alegerile pentru sefia frf , votandu l pe gica popescu nu pe nasul care e primul dinozaur , macar ai vazut meciul de la piatra neamt? nu cred . ce campionat am avea in romania daca s ar juca asa toate meciurile din liga lui mitica , sa stii ca toata suflarea OTELUL GALATI regreta pierderea acelui meci

Bancaru
5th March 2007, 12:25
Si Iacov l-a votat pe Sandu. Ce vreau sa zic e ca pererile se mai si schimba. Toata lumea se bate cu pumnul in piept ca a votat schimbarea dar, culmea!, aceeasi rahati conduc liga si federatia de ani si ani. Eram mic pe vremea cand au venit ei la conducere. Daca ma nasteam atunci cu putin efort puteam sa am si copil acum. "Uite, tata, tu te-ai nascut cand a venit dragomir la liga si acum dansam la botez." Asa putea sa imi zica tata.
Bine, nu e dinozaur, e o soparla. Lasand la o parte apartenenta lui Stan la regnul animal, eu vreau sa stiu de ce se face spectacolul ala ieftin? Am vazut alt meci? Poate ca am vazut alt meci decat cel pe care trebuia sa il vedem. Ceahlaul nici nu era in *****. Au inceput sa joace de mama focului. Au o echipa noua in proportie de 90% si e stransa de 2 luni. Ca sa nu mai zicem de cel mai blatist antrenor. Sa vedem baletul pe care il veti face cu noi. Sa vedem daca veti avea acelasi coregraf.

nr.zece
5th March 2007, 12:25
1 solist

Kooler
5th March 2007, 12:28
Castiga Otelul, FC National e pieduta.

miril
5th March 2007, 12:48
Marius Stan este unul dintre putinii domni adevarati din fotbalul romanesc, Ca Pinalti a dat...specatcol, asta este altceva, desi spectacolul ala frumos de ieri...pare aranjat. Asta nu insemna ca Marius Stan a fost implicat, mai iesti si alti metodii. Cu Otelul am avut mari dificultati si cand jucam fotbal, dar acum. Sper sa nu ne facem de ras, macar. HAI PROGRESUL!

STEEL
5th March 2007, 13:34
Nu cred ca National se va face de rusine la Galati.Cu cfr ati avut ghinion,echipa a jucat binisor ati fi putut chiar castiga.Oricum se vede mana lui Cartu,echipa se exprima altfel in teren.Va urez succes dar dupa meciul cu Otelul ca aveti mare nevoie data fiind situatia in clasament.

miril
5th March 2007, 14:21
Cred ca Bancaru nu se refera neaparat la echipa Otelul ci la ce-i poate pielea lui Pinalti cand i se da verde de...SUS.

bada_otelul
5th March 2007, 14:24
Mai ales dupa ce le-ati cedat lamentabil Ceahlaului pe cele de duminica seara. Rusine si rusinos! Asta se intampla. Ala a fost circ nu meci de fotbal. PE NI BIL!!!
Nici nu ma indoiesc ca Otelul isi va da sufletul pe teren. Sper din tot sufletul sa ajungeti sa regretati ce s-a intamplat la Ceahlaul. Pai Marius Stan care este si el un dinozaur al ligii lui dragomir sa nu sara in ajutor... ?

ba,tu ai vazut meciul nostru cu ceahlaul cap coada de aberezi in halul asta?
nu da vina pe noi pentru neputinta voastra si pentru ajutorul arbitrilor fata de ceahlaul.

danutzz_sb
5th March 2007, 14:47
de data asta numai vreau spectacol...VREAU VICTORIE!!! Forza Otelul!!!

miril
5th March 2007, 15:22
Corect, situatia actuala a Nationalului tine, in primul rand, de neputinta jucatorilor si a antrenorului Duna de a face un colectiv valoros, la inceputul turului. Ca Mitica ne iubeste, ca in campionat se blatuieste pe rupte, astea nu sunt lucruri noi. Sper sa jucam bine la Galati si sa luam si puncte daca se poate desi va fi foarte greu. HAI PROGRESUL!

Bancaru
5th March 2007, 15:23
Bada otelul, in mod normal nu iti raspundeam primul, dar cum esti asa domn si te adresezi cu bă de parca ai jucat țurca cu mine pe maidan, ma vad nevoit sa te bag in seama primul. Mare merit!!
Nu va mai inteleg: deci contestati circul, oricum, se pare ca sunteti singurii, dar nu intelegeti de ce aceasta tacere suspecta. Mda...
Trebuie sa intelegeti ca blatul are multe forme. Numai un naiv crede ca unii trag la poarta iar altii se dau in laturi. Mai auzim texte de genul: cum dom'le, blat cu 7 goluri? Ba zic eu ca se poate si cu mai multe. Am vazut blaturi cu bari, cu penalty-uri, cu bataie cu ce vreti voi. Nu e mai putin adevarat ca de cand s-a rupt echipa de aur a Bistritei nu am mai vazut d'alea fara coregrafie. Singurul care incerca sa salveze aparentele era campeanu. Se arunca in toate directiile de zicei ca e cretin.
Miril, afla ca ma refeream si la Otelul. Poate nu toti au facut figuratie, dar am vazut niste goluri luate penibil. Atacant nemtean singur in careul de 16 m cu nici un fundas lanaga el?! Pai nici in curtea scolii nu se fac greseli de genul asta. Sau daca era aparator cu el facea figuratie ci sarituri acrobatice. Sa stiti ca Grigoras putea sa nu stie nimic. Iar ca el puteau sa mai fie 5-6. 3- 4 sunt suficienti. Si nici nu pot fi condamnati.
Ne tot plangem de blaturi si de aranjamente. Le vede toata lumea, scrie presa, spun si unii implicati, dar nu s-a dovedit nimic. Si nici nu o sa se dovedeasca.
Maur85, nu am o parere eronata despre voi. Eu stiu de echipa lui Simionas , mare echipa a Otelului care baga in sperieti pe oricine. Stiu echipa care ne-a stricat noua palmaresul, stiu echipa care se ducea in cupele europene. Stiu jucatorii aia uriasi: Vali Stefan, Tanase, Tanasa, Bastina, "Pluto" si altii. Eu echipa aia o stiu. Acum nu mai exista decat mercenari si stelisti de mici.

Otzelaru'
5th March 2007, 15:32
dezamagit ca am pierdut 3 pct cu nemtenii...insa serea sucks..o panarama de arbitru...oricum cu national chiar nu-mi fac griji..sunt sigur de victoria noastra si chiar la ceva goluri diferenta:D

bada_otelul
5th March 2007, 16:18
Bada otelul, in mod normal nu iti raspundeam primul, dar cum esti asa domn si te adresezi cu bă de parca ai jucat țurca cu mine pe maidan, ma vad nevoit sa te bag in seama primul. Mare merit!!
Nu va mai inteleg: deci contestati circul, oricum, se pare ca sunteti singurii, dar nu intelegeti de ce aceasta tacere suspecta. Mda...
Trebuie sa intelegeti ca blatul are multe forme. Numai un naiv crede ca unii trag la poarta iar altii se dau in laturi. Mai auzim texte de genul: cum dom'le, blat cu 7 goluri? Ba zic eu ca se poate si cu mai multe. Am vazut blaturi cu bari, cu penalty-uri, cu bataie cu ce vreti voi. Nu e mai putin adevarat ca de cand s-a rupt echipa de aur a Bistritei nu am mai vazut d'alea fara coregrafie. Singurul care incerca sa salveze aparentele era campeanu. Se arunca in toate directiile de zicei ca e cretin.
Miril, afla ca ma refeream si la Otelul. Poate nu toti au facut figuratie, dar am vazut niste goluri luate penibil. Atacant nemtean singur in careul de 16 m cu nici un fundas lanaga el?! Pai nici in curtea scolii nu se fac greseli de genul asta. Sau daca era aparator cu el facea figuratie ci sarituri acrobatice. Sa stiti ca Grigoras putea sa nu stie nimic. Iar ca el puteau sa mai fie 5-6. 3- 4 sunt suficienti. Si nici nu pot fi condamnati.
Ne tot plangem de blaturi si de aranjamente. Le vede toata lumea, scrie presa, spun si unii implicati, dar nu s-a dovedit nimic. Si nici nu o sa se dovedeasca.
Maur85, nu am o parere eronata despre voi. Eu stiu de echipa lui Simionas , mare echipa a Otelului care baga in sperieti pe oricine. Stiu echipa care ne-a stricat noua palmaresul, stiu echipa care se ducea in cupele europene. Stiu jucatorii aia uriasi: Vali Stefan, Tanase, Tanasa, Bastina, "Pluto" si altii. Eu echipa aia o stiu. Acum nu mai exista decat mercenari si stelisti de mici.

pluralul de la bara este bare ca fapt divers.
uita-te la meciurile Otelului din noul sezon ce aparare varza avem(2 goluri de la urziceni desi aveam jucator in plus si conduceam,iar urziceni avea unul dintre cele mai slabe atacuri si atunci) asa ca nu vad ce e asa suspect ca am luat 4 goluri de la o echipa impinsa de la spate de arbitri.noi contestam circul facut de arbitri,ca aparare proasta stiam ca avem de multa vreme(vezi si 0-7 cu rapid) iar daca ti se pare tacerea lui grig suspecta am o veste proasta singura data cand a comentat si el vehement arbitrajul a primit 3 etape suspendare in timp ce altii mult mai guralivi si care erau si recidivisti nici macar o etapa nu au luat,asa ca e de inteles de ce refuza sa comenteze direct arbitrajul,dar o aluzie a facut. asa ca nu mai arunca noroi degeaba doar ca sa scuzi prestatiile penibile ale echipei tale,la ce tertipuri folosesc si la cum joaca ceahlaul merita sa cada in b,nationalul vad ca acum a inceput sa joace dar un sezon are 34 de etape nu 15 cum ati vrea voi.o sa picati pt ca ati jucat prost in tur nu pt ca am pierdut noi meciul cu ceahlaul pe mana arbitrilor

STEEL
5th March 2007, 16:42
Eu stiu de echipa lui Simionas , mare echipa a Otelului care baga in sperieti pe oricine. Stiu echipa care ne-a stricat noua palmaresul, stiu echipa care se ducea in cupele europene. Stiu jucatorii aia uriasi: Vali Stefan, Tanase,Bastina, "Pluto" si altii. Eu echipa aia o stiu.

http://img409.imageshack.us/img409/8571/30otelul1998sc8.th.jpg (http://img409.imageshack.us/my.php?image=30otelul1998sc8.jpg)

:D A-propos,la echipa asta te refereai?:evil: :lol:

miril
5th March 2007, 16:48
Bada, sa nu umblam la gramatica caci nu despre asta era vorba aici, chiar daca ai dreptate. A propos, se scrie corect: "Pluralul de la bara este bare, ca fapt divers" si nu altfel, ca sa nu se inteleaga altceva. Sa incercam, totusi, sa vorbim despre subiect si nu "catre"...subiecti, caci puterea de argumentare nu creste exponential, in acest caz. Cred ca se poate. Nu-mi plac teoriile conspirative si este posibil ca galatenii sa aibe dreptate. Singura obiectie ar fi ca s-au dat goluri de-a valma, intr-o perioada foarte scurta si vorbim aici de Liga lui Mitica si nu de West Ham-Tottenham. Este adevarat si ca Otelul a dovedit un apetit ofensiv in ultima vreme. Una peste alta, teoriile astea nu salveza Nationalul de la retrogradare.

Bancaru
5th March 2007, 17:35
Omul are dreptate. Pluralul de la bară este bare. Corect! Este o greseala des intalnita, dar nu e mai putin scuzabil, mai ales in ceea ce ma priveste. La fel de gresit este sa folosesti alandala punctuatia precum si lipsa literei mari la inceput de propozitie, ELEMENTAR. Clasa intai. Ma rog... Nu facem lectii de limba romana.
Pe mine nu ma intereseaza cate goluri au luat si in ce conditii le-au primit. As dori sa il corectez putin cu privire la Urziceni, au un atac mai bun decat in tur. Sa nu uitam ca a venit Mara care nu este de colea. Eu nu ma refer la ce nu am vazut ci la ce am vazut. La golurile inscrise de nemteni era in careul galatean ceata. Nimeni nu misca. Iarasi ar trebui sa ii dau dreptate lui Bada, legat de eventuala noastra retrogradare. Nu e vina Otelului ca suntem noi neputinciosi. Desi un mic aport au si ei. Eu ma refeream la practica rusinoasa prin care o echipa trebuie salvata cu orice pret. Aici nu e filmul salvati soldatul Ryan, desi regia l-ar face invidios pe Spielberg. In timp ce butaforia era pregatita pentru a fi pusa pe terenul de nivel european de la Chiatra noi ne chinuiam pe bune ca sa batem o echipa cu pretentii europene. In timp ce Pinalty se plimba cu caleasca cu Sandu si alti trepadusi, Iacov se tara prin tribunale ca sa dovedeasca sistemul imbibat cu nesimtire in care multi se scalda. NU zic ca el e baiatul bun, dar in acest caz el este cel care vrea sa faca dreptate. In timp ce noi trebuie sa jucam si impotriva arbitrului altii sadesc invidie printre balerinele de la Balsoi Teatr.
Prestatia echipei mele a fost cat se poate de buna. Din pacate nu am avut noroc iar arbitrul ne-a pus si putina piedica. Putin, acolo... de control. Si hotaraste-te, am inceput sa jucam sau continuam sa fim penibili? Eu zic ca am avut prestatii de tot rahatul la anumite meciuri, dar stiu sulte dintre ele unde am fost macelariti de catre arbitru. Oare cati de aici au senzatia ca daca te pui cu dragomir poti cere de la el sa fie macar echidistant. Colegii mei de forum, vorbim despre un militian nenorocit. Nici Shakespeare nu ar fi inventat un personaj mai fistichiu si mai histrionic decat este asta. Gollum poate ca il intrece.
Eu am mai spus ca daca stai in cocina cu porcii e imposibil sa nu te manjesti. A spune ca Otelul nu a calcat niciodata pe bec e o aberatie. Eu zic ca de data asta a fost una dintre ele. Nu stiu daca s-a facut la nivel de conducere sau cativa jucatori au fost pe dos.
Grigoras s-a luat o singura data de arbitru (sau poate de mai multe ori, nu stiu, nu am urmarit) dar si ce a zis atunci a intrecut cu mult limita. Poate avea dreptate, dar sa blestemi ca o chivuta si sa-ti scuipi in san... Omul e cam violent.
@Steel, mersi de poza, dar nici chiar asa de mult nu imi plac... Eu zic ca imi aduc aminte de echipa aia. Ne bateau si aici si acolo. Chiar imi era teama de Otelul, asa cum nu imi placea echipa aia a Argesului cu Crivac, Bilasco, Schumacher, Vintila etc. Am avut si eu un of prin 98 - 99. Parca asa era.

Ferko
5th March 2007, 18:00
N-am nimic cu National, dar nu cred ca Otelul poate pierde puncte in acest meci. Poate altadata.

Ciprica
5th March 2007, 18:04
ei bine, ca sa fiu sincer, daca cei de la national vin cu autobaza, nu scot nici un punct. otelul e o echipa care joaca f ofensiv, foarte eficienta in atac, dar cu probleme in aparare. daca bancarii se aseaza pe 2 randuri, cu cei mai avansati jucatori la centrul tewrenului, imposibil sa nu ii desfaca otelul.

SORINULTRA
5th March 2007, 18:13
mi ar parea rau sa cada nationalul , o echipa cu traditie in fotbalul romanesc si cu un stadion superb, si cand te gandesti ca acum cativa ani au fust foarte aproape de titlu . sa intre cat mai tepede sergiu costin , se vede si lipsa lui . sunt curios ce tactica v a adopta sorinacio stiind forta ofensiva a otelului

miril
5th March 2007, 18:44
Merci, Sorinultra, pentru aprecieri! Nu cred ca vom putea lua vreun punct la voi. Dar, se zice sa mentionam speranta cand putine lucruri ne-au ramas a evoca. Si-o fac! Sa bata cei mai buni!

rhadoo
5th March 2007, 19:47
cred ca va bate otelul

STEELMAN
5th March 2007, 20:00
lo$ platano$:D

Casuba
5th March 2007, 20:37
Sper sa castigam ( daca se poate fara emotii :) ) si as mai vrea sa-l vad si pe Gribauskas ce poate.

Bancaru
5th March 2007, 20:48
Un punct ar fi si ala bun. Stie Cartu cum. Eu nu...

bada_otelul
5th March 2007, 21:05
fotbal spectacol vs antifotbal,castigatori noi(dar greu).as pune sub 2.5 la pariuri

lolo_grupa_c
5th March 2007, 21:38
...ma intreb oare cum va fi vremea in ziua meciului.....=))))))))

STEELMAN
5th March 2007, 22:07
intradevar... daca e innorat eu nu vin..

Hard
6th March 2007, 01:11
se joaca vineri,nu vin siderurgistii si elevii.
deci stadionul gol,din nou:D

danpuric78
6th March 2007, 03:33
Acuma cand se duc in B sigur, pe National si pe suporterii lor, cati or mai fi i-a apucat corectitudinea.
Tipa cat pot de tare si acuza blaturile imaginare ale altora.
Cea mai tare e asta cu blatul de la piatra neamt. Ca otelul s-a fi dat deoparte.
e tare. ca grigoras a tacut.
grigoras a acuzat arbitrajul intr-un mod subtil ("unii au fost impresionati de ce s-a realizat la piatra neamt si au admirat cam mult" - ceva in genul asta).
A acuzat arbitrajul dar, subtil nu golaneste cum o fac altii.
Pana la urma ceahlaul a castigat norocos. A prins pe otelul obositi dupa meciul de cupa si au avut noroc si de serea, care nu a dat un 11m.
Insa in nici un caz nu a fost blat.
dacapinalty se mai ocupa de blaturi, nu era acuma in halul asta.

insa imi place ca acuza nationalul, placa turnata a cooperativei, echipa prin intermediul careia se imparteau cele mai multe puncte. Marii distribuitori ai anilor 95-05 au ajuns sa se planga de blaturi.

chinezu
6th March 2007, 08:26
Victorie National(0-1)

SORINULTRA
6th March 2007, 09:12
deja toti microbistii asteapta spectacol de la otelul etapa de etapa , toata lumea asteapta ca otelul sa marce 3, 4 goluri pe etapa , sa batem cu 1-0 si eu sunt multumit 3 puncte sa fie

Rocko
6th March 2007, 09:30
bate galatiul si nationalul se duce cu viteza spre liga a II- a... FORTZA POLI IASI

starsteel
6th March 2007, 11:08
La meciul asta se vor confrunta 2 stiluri total opuse, ma refer la antrenori, Grigoras adeptul jocului deschis cu Sorinacio adeptul jocului "inchis". Oricum sunt 2 antrenori care la Galati se bucura de respectul suporterilor de fotbal.

Mai ales dupa ce le-ati cedat lamentabil Ceahlaului pe cele de duminica seara. Rusine si rusinos! Asta se intampla. Ala a fost circ nu meci de fotbal. PE NI BIL!!!
Nici nu ma indoiesc ca Otelul isi va da sufletul pe teren. Sper din tot sufletul sa ajungeti sa regretati ce s-a intamplat la Ceahlaul. Pai Marius Stan care este si el un dinozaur al ligii lui dragomir sa nu sara in ajutor... ?
Esti total rupt de realitate sau cand ai postat ineptia asta era-i baut....in min. 80 Otelului i s-a refuzat un penalty clar pt. 99 de arbitri (straini) dintr-o suta, unul singur (roman) nu ar fi dat acel penalty si in mod sigur jocul nu s-ar fi incheiat 4-4 pt. ca ieseau la joc nemtenii. Deasemenea in min. 90 a fost un sut scos in extremis de portarul nemtean faza a continuat era practic un asediu in acel moment, rezolvarea a venit de la Serea care la preluarea cu pieptul a lui Semeghin a vazut hent.
M. Stan dinozaur?!....asta e candidatura la perla anului, sa stii ca Iacov chiar daca are meritul ca-l contesta pe mizerabilul de Dragomir in schimb e mare prieten cu proaspatul dinozaur urecheatul Prunea ceea ce il pune intr-o lumina nefavorabila.

katalinkostel
6th March 2007, 12:29
Trebuie sa umplem stadionul vineri la ora 15.30.Baietii merita asta.Daca noi nu ii ajutam atunci cine ???Veniti cu purcei cu catei cu bunici cu totii si sa incurajam o echipa mare ...pentru ca au demonstrat-o in ultimele 3 meciuri.Otelul forever!!!!!!!:yeah: :yeah: :yeah:

Bancaru
6th March 2007, 13:03
Dapuric vorbesti ca sa te afli in treaba. Nici nu ma astept ca sa imi dai tu dreptate, sau un alt otelar, nici nu am nevoie si, in general, de parerea unuia ca tine nici in dos nu ma doare.
Eu nu am zis ca noi vom pica, daca va fi asa, din cauza Otelului sau mai stiu eu cui. Principalii neputinciosi suntem noi. Dar nu pot nu remarc mizeria si *****urile care domnesc la liga si fedetatie. An de an exista copiii lor de suflet de care se agata cu disperare. Daca sunt mai mult, pe unii ii sacrifica. In cazul asta va fi Argesul. Ceahlaul o sa traiasca. Daca esti ignorant, ca sa nu zic mai mult, citeste ce am mai scris. Blatul se poate face si cu mai putini jucatori iar modalitatile intrec imaginatia ta. Ceea ce nici nu e greu. Oare cum vezi tu un blat? Ce ar trebui sa faca? Sa se culce portarul in poarta iar fundasii (sic!) sa se giugiuleasca pe linia de fund?
Asa cum am mai zis ma bucur ca prostia iese pe afara si cu ocazia retrogradarii noastre, stiu ei care sunt, dar ce pot sa mai zic e ca de la anul voi putea sa arat cu degetul si sa injur si mai tare pentru ca nu vom mai putea fi acuzati ca avem intererse sau alte treburi. Daca eu care zic ca avem o conducere in fotbalul romanesc corupta si falimentara sunt catalogat nu stiu cum, ipocrit sau ma acuza altul ca acum ma trezesc si eu sa fac gargara, nu mai zic altceva. Sa inteleg ca voua va place?
Iar daca noi eram placa turnanta (ce expresie hidoasa) a punctelor Gloria, Ceahlaul, Rocarul, Bacaul alea ce mai erau. Ca sa nu zic de marile beneficiare.
Recunosc magariile lui Gino in caardasie cu Halagian, dar din momentul in care a plecat Stoichita de la noi si au venit pe rand Lacatus, Olaroiu, Zenga, Olaroiu, Landi, Bergodi... trebuie sa fii cel putin XXXX sa afirmi ca National mai facea blaturi. Dar gradina Domnului e mare iar gardul mic...

miril
6th March 2007, 13:22
As adauga, off topic, pentru aceiasi persoana pe care o contreaza Bancaru, ca noi am fost printre putinele echipe care au fost umilite sistematic de fotbalul ********ocomunist de pe vremea Hidosului, a propos de placa turnanta, furandu ni-se jucatorii din pepiniera de aur, prin inregimentare, lunandu ni-se tribunele mutate pentru...Victoria Socialismului si riscand desfiinarea pentru ca grangurii pusesera ochii pe Parcul cu Platani. Si sa nu uitam ca in acele timpuri aveam mult mai multi suporteri ca acum. On topic, va fi foarte greu, daca nu imposibil sa luam punct(e) la Galati, avand in vedere si moralul scazut al jucatorilor.

SORINULTRA
6th March 2007, 13:25
bai bancarule tu esti obsedat de blaturi nu zic ca nu sunt dar la tine toate s blaturi mai putin alea in care joaca fc national , vineri o sa fie blat? norma ca nu doar joaca national , de etapa viitoare toate jocurile galatiului vor fi blaturi dupa mintea ta

tutye
6th March 2007, 13:28
Nu vad altceva decat victoria....Daca nici tura asta nu ma da afara de la munca ptr ca ma uschesc neveu la meci, inseamna ca Dumnezeu chiar ma iubeste....

Bancaru
6th March 2007, 13:32
Bai, Sorine! Otelul nu face, noi nu facem, Ceahlaul.... nu face, ala nu, ala nu si asa mai deprate. Deci sunt dar... nu sunt.
Explica-mi tu, ca te vaz mai rasarit, de ce s-au luat niste goluri penibile asa cum numai in poarta lui Campeanu de la Bistrita mai vedeam? Cum se explica lejeritatea penibila din anumite faze? Nu afirm ca s-ar fi facut intelegerea la nivel de conduceri. Nu stiu asta. Dar afirm ca, tinand cont de conditiile despre care am pomenit, sunt convins ca s-a umbalt la unii jucatori.
Presa a tot scris. Noi am vorbit aici. Numai ca oficial niciun blat nu a fost demascat si pedepsit. Asa ca hai sa incheiem subiectul. Sau daca nu vrei sa il inchidem mai discutam. Eu zic asa: Ceahlaul nu trebuie sa cada, (semnat) Mircea Sandu. Concluziile le tragi tu.

miril
6th March 2007, 13:34
Sorinultra, era vorba de Ceahlaul si nu de Otelul, de fapt, discutia era pe terminate inca de ieri daca nu se mai punea gaz pe foc intre timp. Citind raspunsurile pe acesta tema...mioritica se poate ajunge la concluzia ca fiecare crede ce...crede. Haideti sa lasam ping-pong-ul pe care Bancaru l-a provocat si pe care adversarii l-au intretinut si sa vorbim despre meciul de vineri, in care Otelul este clar favorita. Punct.

WOLF_ULTRAS
6th March 2007, 14:01
Batem 3-1 pacat de fc national...prefer mai mult sa plece echipe gen: urziceni ceahlaul gloria jiul panduri.......
FORZA OTELUL....
Vineri la meci in peluza alaturi de echipa

be@
6th March 2007, 14:27
danpuric, calm, da? Ce te-ai aprins asa? Lasa, ca nu sunteti voi cea mai curata echipa din Ro. Toate au pacatele lor.
Si nu cred ca a fost blat cu Ceahlaul. Asa e Otelul, da goluri, dar si incaseaza multe.

Bancaru
6th March 2007, 14:29
Vineri e meciul? Nici nu stiam... Mai bine asa.

Aurel.D
6th March 2007, 14:34
Nationalul a jucat foarte bine contra lui CFR ultima etapa si va face un meci bun si la Galati. Va fi un meci frumos, cred eu cu doua echipe bataioase, mai ales ca National este cu cutitul la os.

Bancaru
6th March 2007, 14:38
Quittaro, te contrazic, suntem cu cutintul in os. Adanc infipt.

SORINULTRA
6th March 2007, 15:09
acum sper ca progresu sa faca mare spectacol si noi sa castigam 3 pct. un scor de genul 5-4 si un meci superb

THE HUN
6th March 2007, 15:50
Pronostic 1X.

Otzelaru'
6th March 2007, 16:06
acum sper ca progresu sa faca mare spectacol si noi sa castigam 3 pct. un scor de genul 5-4 si un meci superb

bai sorine cum 5-4 :P vrei sa ajungem la 100 de goluri luate pana la sfarsitul campionatului?:( ar putea fi si un 5 - 0 la fel de spectaculos ca un 5-4 poate si mai si ;)

SORINULTRA
6th March 2007, 16:14
pai sa mai faca si altii spectacol si noi sa luom punctele

Bancaru
6th March 2007, 16:41
E bun si egal. Si faceti si spectacol daca vreti.

SORINULTRA
6th March 2007, 16:56
nu nu faceti voi spectacol si noi sa luom punctele , oricum nu v a ajuta cu nimik un punct

miril
6th March 2007, 17:20
Corect! Eu m-am saturat de spectacol, dar daca voi vreti, treaba voastra, important ca cele trei puncte sa ajunga-n Cotroceni desi este greu de crezut.

SORINULTRA
6th March 2007, 17:32
daca tu te ai saturat de spectacol noi ce sa mai zicem dupa meciurile cu steaua si piatra neamt , vrem puncte si calificari nu spectacol

miril
6th March 2007, 18:55
Nu mai zic nimic decat trei puncte Progresului.

otelulgalati
6th March 2007, 19:10
bate OTELUL cu un sec 5-0 si o sa le dea peste nas la toti dusmanii!!!

LazioRoma
6th March 2007, 20:53
bate NATIONALU lejer 3-4-5 la 0

lucian_iasi
6th March 2007, 21:09
Bate Otelul fara probleme..3-0 :ok:

bada_otelul
6th March 2007, 21:40
bate NATIONALU lejer 3-4-5 la 0

bine si totusi ce ai cu cei care te-au facut de ce esti impotriva lor?daca nu iti iese pronosticul promiti sa te speli in primul rand pe tine si dupa aia si pe toate neamurile tale?
parerea mea meci f dificil,asa cum bine stim cartu se apara foarte bine cu sau fara autobaza iar Grig ataca foarte bine si are si cu cine,probabil o victorie la limita 1-0 pt noi,nu ar fi rau

danutzz_sb
6th March 2007, 21:45
Farul Constanta. esti o rusine pt orasul tau tu nu ai treaba cu fotbalul din cate posturi ai mai mult de jumatate sunt numai jigniri la adresa galatenilor. argumenteaza-ti si tu parerile. nu se poate purta o conversatie serioasa cu tine. faptul ca ai la avatar emblema stelei iti spui "Farul C-ta" si inainte aveai si 101% lazial deja imi spune tot despre tine. ma dezgusti!!! ON TOPIC: cred ca va fi un meci strans bancarii au mai mare nevoie de puncte decat noi si isi vor da sufletul pe teren. bate Otelul la diferenta de un gol :)

boni2204
7th March 2007, 01:13
bate otelul cu 3-1

Bancaru
7th March 2007, 11:44
Ba ne ajuta si un punct. Normal, cele 3 sunt nesperate, dar si unul e bun. Atata timp cat calculele spun ca mi sunt sanse... Poate batem si noi acolo unde nici nu ne asteptam si unde nu se asteapta nimeni. Sa nu uitam ca imposibil nu e. Iasiul a batut steaua in Ghencea, ultimii pe primii.

ovidiu62
7th March 2007, 12:48
Cred ca Otelul va castiga dar foarte greu in fata unei defensive denumita autobaza lui Cartu.

Bancaru
7th March 2007, 13:19
La care meci al nostru, de cand e Cartu antrenor ai vazut autobaza la noi in poarta? Sa iti zic eu - niciodata! Cu Dinamo ne-am miscat bine si am avut la 0-0 cea mai mare ocazie de gol. Cu Bistrita numai Savu a ratat 2 ocazii rarisime. La Iasi s-a jucat pe patinoar. Cu Pandurii am atacat si am dat goluri, din pacate am primit mai multe decat am dat. Cu Clujul puteam sa dam noi 3 goluri si ei nic unul si asa se termina meciul. Ei au dominat tactic, pentru ca au si jucatori mai buni. Dar de aici si pana la autobaza e cale lunga. Cartu nu este printre simpatiile mele dar nu uita ca a luat un campionat cu Craiova. Nu iei un campionat aparandu-te.

Cipus
7th March 2007, 14:39
Atacant nemtean singur in careul de 16 m cu nici un fundas lanaga el?! Pai nici in curtea scolii nu se fac greseli de genul asta. Sau daca era aparator cu el facea figuratie ci sarituri acrobatice. Sa stiti ca Grigoras putea sa nu stie nimic. Iar ca el puteau sa mai fie 5-6. 3- 4 sunt suficienti. Si nici nu pot fi condamnati.


Acelasi lucru s-a intamplat si la meciul cu Rapid, astfel de goluri. Nu inseamna ca jucatorii s-au dat la o parte. Atat pot fundsii Otelului, salvarea trebuie sa vina de la Sergiu Costin cand ii trece accidentarea. Interesant e ca desi Otelul este echipa cu cele mai multe goluri primite (parca 38), totusi ocupa locul 8, ceea ce dovedeste ca are un atac excelent.
Nationalul, spuneam saptamana trecuta ca nu e de ajuns sa faca 3 egaluri in deplasare daca dupa acestea urmeaza o infrangere acasa, ii trebuie victorii in deplasare caci infrangeri acasa vor mai fi (in conditiile in care va primi Timisoara, Steaua si Rapid), altfel nu are nicio sansa. Nationalul, daca vine la Galati sa joace la 0-0 si sa se apere tot meciul ar putea reusi asta insa nu o va ajuta deloc, trebuie sa atace dar cu mult curaj, altfel va fi o prada usoara, Otelul are jucatori de contraatac foarte buni si foarte iuti. Nu-mi dau seama ce gandeste Cartu de aceea nu pot sa dau un pronostic exact, se poate termina 0-0 daca se apara tot meciul, sau poate chiar castiga daca va juca ultra ofensiv, dar daca Nationalul va aborda meciul cu teama va pleca invinsa. Cum jucatorii sunt oricum demoralizati, iar fanii Otelului le vor amplifica aceasta stare, personal nu vad alt rezultat decat victoria Otelului, 3-1

kain
7th March 2007, 14:50
FC National condamnata la retrogradare.. daca nu castiga :D

danpuric78
7th March 2007, 14:57
FC National condamnata la retrogradare.. daca nu castiga :D

:ok:
O victorie a Nationalului ar insemna pentru ei de doi bani speranta. NU mai mult.
O infrangere cred ca inseamna divizia B.
Atsa e. au mai fost si altii acolo si s-au intors.:D

Bancaru
7th March 2007, 17:31
Daca nu ai cu cine sa ataci... ce sa faci? Adica numeric avem, calitatea lasa de dorit.
Speranta moare ultima si nu trebuie sa ne lasam. Mi-e teama, insa, ca daca picam acum... suntem pa! BNR nu pare dipusa sa ne concesioneze baza sportiva, Iacov nu pare dispus sa tina echipa in B cu stadion de 30 000 euro pe luna iar jucatori care sa joace la o echipa fara stadion si cu suporteri din ce in ce mai putini... Ce echipe mai sunt in B cu multi suporteri? Brasov, U Cluj, Resita, Bihor... cam astea. Ma rog, astea sunt si echipe cu traditie, asa cu e si Progresul. Dar se vede ca si-au bagat unii picioarele in traditia nostra. Incepand cu Ceausescu si terminand cu ... cu cine o stinge lumina.

Geografu
7th March 2007, 17:38
Am dat 1 si zic ca Otelul va bate clar pe National la cum joaca bancarii plus ca fanii galateni fac o atmosfera frumoasa.
Bafta ! :ok:

SORINULTRA
8th March 2007, 07:28
nu pot sa cred ca stadionul ala v a costa 30 000 de euro pe luna , fii serios e absurd

Cristian
8th March 2007, 09:04
Am dat 1 si zic ca Otelul va bate clar pe National la cum joaca bancarii plus ca fanii galateni fac o atmosfera frumoasa.
Bafta ! :ok:

Multumim.
Iata in sfarsit pe cineva care stie sa aprecieze lucrurile exact asa cum sunt ele.
FORZA OTELUL data asta vreau victorie a favoritilor si nimic mai mult :D

miril
8th March 2007, 10:05
Sorinultra, daca nu crezi intreba-l pe Iacov. Minte el, mintim si noi. Ma rog, de fapt viitorul acestei echipei tine tocmai de atitudinea BNR-ului in ceea ce priveste concesionarea. Dar asta-i alta mancare de peste. Sper sa avem...dezlegare la Galati de...trei puncte, altfel balta nu va mai face peste-n Cotroceni, ma refer la Dambovita, fireste.

SORINULTRA
8th March 2007, 10:10
oricum mi se pare o suma fabuloasa mai ales ca e lunara cam 2 etape pe luna acasa , deci cam 15.000 de euro pe meci pt. a juca acasa fara a mai pune la socoteala si toate celelalte cheltuieli arbitri, jandarmi, pompieri , etc etc e totusi prea mult

Bancaru
8th March 2007, 10:41
Sorin, ai fost in Bucuresti, in Cotroceni? Cat ai vrea sa coste? O vila te costa sa o inchiriezi, cel putin o treime din suma. Iar daca Iacov a tot mintit, sa zicem, de ce nimeni de la BNR nu a venit sa spuna: "nu e adevarat, asta minte cu nerusinare"? Eu daca zic ca luna de luna iti dau tie o suma de bani, dar nu o fac, macar o data vii si tu si zici ca mananc rahat.

SORINULTRA
8th March 2007, 13:20
nu am zis ca minti doar am zis ca e mult prea mult

miril
8th March 2007, 13:32
Asta a zis si Iacov care doreste mai degraba sa investesca in pepiniera clubului care continua sa fie de...aur.

manolo39b
8th March 2007, 14:04
;) e un meci dificil pentru Otelul ...practic este ultima sansa a autobazei lui Cartu de a ramane in A ...vor fi suspiciuni vizavi de acest meci ...dar calculul hartiei ne arata 1 solist !...vom trai meciul cu sufletul la gura ...asteptam o noua executie de senzatie a coreeanului !:) :lol: :o:

SORINULTRA
8th March 2007, 16:13
mestere , chiar nu vrei tu sa postezi in alta parte ?

Bancaru
8th March 2007, 20:32
Sa vanda Otelul la noi?! Pai ei, care ne-au spulberat acasa acum sa ne dea puncte pe teren propriu? Nu as crede.

LazioRoma
8th March 2007, 20:49
7 - 0 pt national nu se discuta

bada_otelul
8th March 2007, 21:05
7 - 0 pt national nu se discuta

schimba mah semnatura,cum crezi ca se simt parintii tai cand vad ca tu,plodul lor de 15 ani,zici asa ceva despre ei:rosu: :rosu: :rosu:

pt oamenii cat de cat normali,vom vedea maine ce va fi,oricum niciun meci nu seamana cu altul(adik ala din tur cu asta din retur)

lolo_grupa_c
8th March 2007, 21:40
cine dreaq e manolo asta.?...frate,....nu mai scapam de sclavi odata?

Cristian
8th March 2007, 21:55
E pus de Hardliner sa ne chinuie.

lolo_grupa_c
8th March 2007, 22:08
...macar hardliner asta era comic...aveai cu cine sa te certi...da [moderat] asta?...

Casuba
8th March 2007, 22:46
Ma doare capul cu ultrasii astia....

Datenshi
8th March 2007, 22:48
Nationalu' e victima sigura, galatenii chiar joaca frumos.

georgemp
8th March 2007, 23:24
Sper sa batem...
Oricum,meci interesant.

The_Blonde
8th March 2007, 23:31
bine v-am regasit :) dragii mei ,cineva spera ca am ramas fara idei? ... in fine maine va castiga Otelul si ne vom bucura de soare si de 3 puncte ... vreau sa dea kim un gol :)

Datenshi
8th March 2007, 23:33
welcome back /OLE/

bada_otelul
8th March 2007, 23:40
bine v-am regasit :) dragii mei ,cineva spera ca am ramas fara idei? ... in fine maine va castiga Otelul si ne vom bucura de soare si de 3 puncte ... vreau sa dea kim un gol :)

Kim are lipici la blonde :cheer: :cheer: :cheer:

LazioRoma
9th March 2007, 01:10
ati venit in cupa la CONSTANTA si ati gasit exact ce nu vati asteptat:)))) adika cu cativa ani in urma ..tot in cupa imi aduc aminte un stadion intreg va sustinut la cta cand ati jucat cu dinamo .. Acum .. ati fost asa dezamagiti si intristati si Sfidati din toate colturile.. vedetiva de treaba baieti CONSTNATA E STELISTA!

Cipus
9th March 2007, 03:25
vreau sa dea kim un gol :)

Kim si-a facut norma sezonul asta, e randul lui Szekely sa sparga gheata (sau oala cum se spune pe la noi). Oricum m-am uitat peste toate meciurile etapei si nu stiu de ce am impresia ca Otelul face iar meciul etapei (ca spectacol, ca numar de goluri si poate chiar si ca diferenta de scor) :yes:

SORINULTRA
9th March 2007, 07:03
ati venit in cupa la CONSTANTA si ati gasit exact ce nu vati asteptat:)))) adika cu cativa ani in urma ..tot in cupa imi aduc aminte un stadion intreg va sustinut la cta cand ati jucat cu dinamo .. Acum .. ati fost asa dezamagiti si intristati si Sfidati din toate colturile.. vedetiva de treaba baieti CONSTNATA E STELISTA!

ai gresit cupa era uefa nu romaniei si sa stii ca ne asteptam dar n am ce sa discut cu tine

bada_otelul
9th March 2007, 08:48
ati venit in cupa la CONSTANTA si ati gasit exact ce nu vati asteptat:)))) adika cu cativa ani in urma ..tot in cupa imi aduc aminte un stadion intreg va sustinut la cta cand ati jucat cu dinamo .. Acum .. ati fost asa dezamagiti si intristati si Sfidati din toate colturile.. vedetiva de treaba baieti CONSTNATA E STELISTA!

[]
galateni,azi la 15:30 adunarea la stadion,joaca cea mai frumoasa echipa din romania:Otelul

TaciAcolo
9th March 2007, 09:46
bate otelul ..;) 3-1

Deck
9th March 2007, 10:26
Pentru jocul simplu si ofensiv Otelul merita victoria. :lol:
Grigoras a facut iara o echipa frumoasa (chiar si fara nume mari). :ok:

Dregan
9th March 2007, 10:56
Forza Otelul !!!

SORINULTRA
9th March 2007, 13:21
vremea e frumoasa asa ca nu sunt motive ca lumea sa nu vina la stadion . 2-0 forza otelul

STEEL
9th March 2007, 14:37
Prea mult entuziasm la meciul asta din partea galatenilor,parerea mea e ca nationalul nu-i o echipa chiar asa de slaba cum pare si aici ma refer la situatia din clasament.Nu uitati ca a tinut cfr-ul in sah jucand bine si aratand ca sunt capabili sa se salveze.Il mai au si pe Cartu antrenor care nu-i unul terchea-berchea,ii cunoastem toti meritele,stie sa incropeasca o echipa si s-o faca sa functioneze,este un antrenor recunoscut ca fiind unul care imbratiseaza stilul italian si ar trebui sa ne temem de partida asta,mai ales ca pt. national intalnirea cu Otelul inseamna una dintre putinele sanse de-a evita retrogradarea.Sper ca apararea noastra sa nu mai clacheze cum a facut-o in ultimele meciuri si forta ofensiva sa-si spuna din nou cuvantul.
HAI OTELUL !!!

danpuric78
9th March 2007, 14:48
Prea mult entuziasm la meciul asta din partea galatenilor,parerea mea e ca nationalul nu-i o echipa chiar asa de slaba cum pare si aici ma refer la situatia din clasament.Nu uitati ca a tinut cfr-ul in sah jucand bine si aratand ca sunt capabili sa se salveze.Il mai au si pe Cartu antrenor care nu-i unul terchea-berchea,ii cunoastem toti meritele,stie sa incropeasca o echipa si s-o faca sa functioneze,este un antrenor recunoscut ca fiind unul care imbratiseaza stilul italian si ar trebui sa ne temem de partida asta,mai ales ca pt. national intalnirea cu Otelul inseamna una dintre putinele sanse de-a evita retrogradarea.Sper ca apararea noastra sa nu mai clacheze cum a facut-o in ultimele meciuri si forta ofensiva sa-si spuna din nou cuvantul.
HAI OTELUL !!!

Otelul joaca cu o echipa disperata, care joaca probabil ultima sansa de a ramane in A.
Nu ar trebui subevaluati.

hanniball23
9th March 2007, 15:39
Hai Otelul!
Ce cauta echipele astea fara fani in LIGA !
Fotbalul e pentru noi!

LazioRoma
9th March 2007, 15:44
ai gresit cupa era uefa nu romaniei si sa stii ca ne asteptam dar n am ce sa discut cu tine

Ce ultras adevarat esti .:)))) nici macar trecutul ""ichipei"" tale nu il sti:)))) spunand asa pe moldoveneste .. in 96 ati jucat un sfert de finala cu dinamo la constanta ca sa iti reimprospatez memoria!!!!!!!!

Sevilla86
9th March 2007, 15:44
Meciul s-a terminat inainte de a incepe :happy
2-0 Bucurestiul o sa ramana cu 3 echipe.

miril
9th March 2007, 16:07
FarulConstanta, ai zis ceva de 7-0 dar probabil ca ai gresit echipa. Pacat de toti acesti ani, dar se pare ca retrogradam...urat. Si, totusi, HAI PROGRESUL!

m8k
9th March 2007, 16:15
E clar Nationalul e KO!
Felicitari Otelului pentru meciurile frumoase de 3 etape incoace!

pff
9th March 2007, 16:18
nu`mi vine sa cred cate goluri :) chiar imi pare rau de national da` nu cre` ca mai are vreo sansa

Aurel.D
9th March 2007, 16:19
Daniel Stan a facut harakiri echipa lui Cartu intr-o jumatate de ora, Otelul face spectacol...4-1 la pauza. Trage Otelul la locul 2? :D

THE HUN
9th March 2007, 16:21
Pana acum arata ca o executie in direct la tv.

Jerry20cm
9th March 2007, 16:21
e 5-1 la pauza, a mai inscris si Kim.

da, ce se intampla, joaca Nationalul in inferioritate?
ca nu cred ca e asa mare diferenta intre Otelul si National.

cos22min
9th March 2007, 16:22
Chiar 5-1 cu golul lui Kim

Sevilla86
9th March 2007, 16:23
Daniel Stan a facut harakiri echipa lui Cartu intr-o jumatate de ora, Otelul face spectacol...4-1 la pauza. Trage Otelul la locul 2? :D

5-1 la pauza... bravo Otelul :ok: sunt totusi 10 puncte pana la locul 2, asa ca e greu de crezut ca ar avea sanse. Important e ca vad un meci spectaculos si ca Otelul a avut cota buna: 1,70 :ok:

Platanu
9th March 2007, 16:26
8-1 se termina.

hamsterutz
9th March 2007, 16:35
8-1 se termina.

ar fi prea tare :happy

Sevilla86
9th March 2007, 16:38
Pe cat de puternici in atac, pe atat de slabi in aparare. Poate asta e motivul pt care Otelul are cea mai slaba aparare din campionat...
5-2. Sper sa n-am emotii prea mari pe final si sa castige Otelul.

Bancaru
9th March 2007, 16:41
Macel... Voiam sa zic sa se termine 9-1, dar intre timp e 5-2, a dat Herea gol. Ce naiba sa mai comentezi. Mai bine nu ne prezentam si pregateam meciul cu Urziceniul...
Ce grosolanie! Sik e Kim?

Bancaru
9th March 2007, 16:43
Cine a primit ingrijiri medicale a dat gol: Szekely si Herea. Haideti! La doctor cu totii!

Jerry20cm
9th March 2007, 16:51
da, Sik e Kim:)

Bancaru
9th March 2007, 17:02
Astia ori s-au resemnat ori nu s-au trezit. In ambele cazuri e nasol. Eu incep sa imi fac planuri de viitor. Sper sa ii mute undeva aproape de casa, ca nu mai am splina sa ma duc aiurea in tramvai dupa ei.

crissis
9th March 2007, 17:06
Otelul e super bravo . Inca odata Otelul face spectacol . Pacat ca Nationalul va retrograda sunt alte echipe care ar trebui sa ajunga in liga a doua acolo unde le este locul de fapt

camorra
9th March 2007, 17:21
Stati sa vedeti surprize surprize acuma. Pun pariu ca tre' sa scoata unul perla ca Otelul s-a dopat, sau ca s-au aranjat meciurile................etc, s.a.m.d.

Bancaru
9th March 2007, 17:30
Otelul s-a dopat. Sau s-a aranjat meciul. Bai, la 5-1 pentru Otelul am votat si eu co o sa castigam noi. Adrenalina, frate...

camorra
9th March 2007, 17:32
Afirmatia anterioara a fost legata de jocul Otelului din ultimele meciuri cu Nationalul si cu Steaua in Cupa. In alta ordine de idei meciul a fost super tare. La cate goluri au fost..........
Nationalul s-a dus pe copca, nu cred ca este vorba de resemnare. Io cred ca este vorba de lipsa de interes si de chef de joc.
Au obosit de liga I. Asta e. Sa lase loc altora daca nu le mai place aici.

Bancaru
9th March 2007, 17:38
Pai Nationalul este doar o idee. Un concept. Conceptul nu se poate plictisi, iar jucatorii, cretinii, la anul tot in liga 1 vor fi. Pai la ce valoare are Panc sau Florentin Dumitru, doar nu credeti ca se duc domniile lor in B...
O sa radeti, dar eu zic ca inca mai sunt sanse. Sa batem Steaua si Rapid, iar noi sa nu mai facem pasi gresiti niciunde. Adica sa batem in deplasrare peste tot, doar la Vaslui si Craiova egal, musai. Vorbeam in teorie. In fapt putem sa ne schimbam programul de somn pentru week end.
Nu stiu daca la meciul cu Steaua s-au dopat, desi cred ca si acolo, dar acum erau cu praful in buzunare. Erau linii, linii si ei prizau. Daniel Stan abia mai stia de capul lui, asa drogat era. Zicea ca il asteapta Edit Piaf la iesirea din stadion.

Otzelaru'
9th March 2007, 17:38
FORTZA OTELUL!!!:yeah: :yeah: :yeah:

Aurel.D
9th March 2007, 17:41
Daca Cartu nu face un atac de inima (Doamne fereste!) pe banca Nationalului, mare minune....

Cristian
9th March 2007, 17:43
Intors de la meci... am ramas fara cuvinte :D FORZA OTELUL atat zic, revin cu poze.

LazioRoma
9th March 2007, 17:46
FarulConstanta, ai zis ceva de 7-0 dar probabil ca ai gresit echipa. Pacat de toti acesti ani, dar se pare ca retrogradam...urat. Si, totusi, HAI PROGRESUL!

in todeauna mi-a placut nationau imi pare rau si chiar nu vreau sa cand in B dar se vede ca si-a lua Gino mana de acolo ... si chiar nu mai sunt rezultate

crissis
9th March 2007, 17:53
Felicitari Otelului , cinste Nationalului

Deck
9th March 2007, 17:55
[QUOTE=Bancaru;1150665]Pai Nationalul este doar o idee. Un concept. Conceptul nu se poate plictisi....
O sa radeti, dar eu zic ca inca mai sunt sanse. Sa batem Steaua si Rapid, iar noi sa nu mai facem pasi gresiti niciunde. Adica sa batem in deplasrare peste tot, doar la Vaslui si Craiova egal, musai. Vorbeam in teorie. In fapt putem sa ne schimbam programul de somn pentru week end.QUOTE]

Sperante mai sunt. Jucatori bunicei sunt, Cartu e OK, problema cred ca e cu Iacov.

Asa cum am mai zis, se vede mana lui Grigoras la Otelul. :ok:
Chiar si cand pierde, pierde frumos. :)
De aceea si publicul a inceput sa vina la stadion.

STEEL
9th March 2007, 17:58
Cine-i tine fesele in mana acestui neispravit de farulconstanta??????
7000 de moderatori pe forumu' asta si nici unul nu se gaseste sa-l potoleasca,ia priviti ce semnatura de "smecher" si-a tras.E posibil sa nu-l vada niciun moderator????
Si va mai intrebati de unde atatea dispute in termeni mai putini ortodocsi pe ols.:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

Platanu
9th March 2007, 18:00
Eu unul i-am dat warning pentru asa ceva.

crissis
9th March 2007, 18:05
Eu unul i-am dat warning pentru asa ceva.

Si putin iai dat :ok: Au ajuns unii moderatori sa-si faca treba doar in functie de simpatii si antipatii :rosu:
Bravo Otelului

six
9th March 2007, 18:12
Bucurestiul o sa ramana cu 3 echipe.:) prea multe.....urmeaza sTEAUA :yeah: ;) FELICITARI GALATI ;)

Luis Garcia10
9th March 2007, 18:13
Superb publicul galatean! :D Echipa frumoasa la Galati ! Bravo ! :D

Cristian
9th March 2007, 18:14
:) prea multe.....urmeaza sTEAUA :yeah: ;) FELICITARI GALATI ;)

Ce n-as da sa-i vad in Liga II :D
Bucuros dupa o asemenea victorie.

starsteel
9th March 2007, 18:16
Splendida prima repriza a Otelului ....deasemenea e imbucuratoare revenirea pe stadion a suporterilor galateni, urmeaza dezghetarea lor, astazi au fost cateva semne.

Andutzu
9th March 2007, 18:18
back de la stadium ragusit si bucuros de un meci super tare(prima repriza)!:D

Geografu
9th March 2007, 18:18
Bravo Otelului pentru aceasta victorie foarte clara in dupa-amiaza asta.Iar cat priveste Nationalul e pacat ca au inceput sa se faca de ras in Liga 1.Nu Cartu era si nu este solutia pentru situatia dramatica a acestora !
Bafta ! :ok:

Deck
9th March 2007, 18:19
FarulConstanta Daca dupa un joc ca asta spui asta, atunci :rosu: :rosu: :rosu:
Bravo Otelul.

YoYoyOi
9th March 2007, 18:28
Suporter pe teren
Bucuros peste măsură de golul cinci marcat de coreanul Kim în minutul 45, un suporter gălățean a reușit să pătrundă pe gazon și să-l îmbrățișeze pe jucătorul Oțelului. Forțele de ordine au acționat prompt, escortîndu-l pe fan în afara terenului. GSP

:happy care dintre voi a fost? :happy

cryrad1975
9th March 2007, 18:29
felicitari Marius Stan pt transferuri.

YoYoyOi
9th March 2007, 18:32
e super faina faza, pacat ca n-am vazut meciul :(

bada_otelul
9th March 2007, 18:58
Suporter pe teren
Bucuros peste măsură de golul cinci marcat de coreanul Kim în minutul 45, un suporter gălățean a reușit să pătrundă pe gazon și să-l îmbrățișeze pe jucătorul Oțelului. Forțele de ordine au acționat prompt, escortîndu-l pe fan în afara terenului. GSP

:happy care dintre voi a fost? :happy

nu conteaza doar isi exprima bucuria,nu a avut intentii criminale asa ca nu inteleg de unde reactia exagerata a...

YoYoyOi
9th March 2007, 19:11
nu conteaza doar isi exprima bucuria,nu a avut intentii criminale asa ca nu inteleg de unde reactia exagerata a...

presupun ca aia n-aveau de unde sa stie ce intentii avea suporterul.
Dar sper sa nu fi avut probleme mai apoi, amenzi, interziceri....

katalinkostel
9th March 2007, 19:29
Mor de ciuda, cand merg la meci si nimeresc langa unii care vin la stadion ca la teatru dramatic...Adica..???Stau pe banca mananca seminte si cand te ridici si tu sa tipi sa faci valuri,sa faci atmosfera,striga la tine sa stai jos ca el nu a dat 100 de mii pe bilet sa ma vada pe mine tipand.Nu mai este atmosfera de alta data cand se canta tot meciul...Credeti-ma tre sa facem ceva.:yeah: :yeah: :yeah:

STEEL
9th March 2007, 19:35
Pai vii tata in peluza daca vrei sa-ti incurajezi echipa alaturi de toti care se simt cu adevarat otelari.Te inteleg ce vrei sa spui dar candva pe vremea aia Otelul era spaima tuturor.Acum incet-incet redevenim aceeasi echipa mare si ai sa vezi schimbarea de mentalitate si la bosorogii mai sus amintiti de tine.

Leutzz-Korn
9th March 2007, 19:51
presupun ca aia n-aveau de unde sa stie ce intentii avea suporterul.
Dar sper sa nu fi avut probleme mai apoi, amenzi, interziceri....
Si-a luat doar 15 milioane!

YoYoyOi
9th March 2007, 20:01
ce rahat de treaba :mda:

STEELMAN
9th March 2007, 20:03
am batut cu 5-2 ;)

WOLF_ULTRAS
9th March 2007, 20:09
Atmosfera frumoasa...meci frumos...victorie meritata...pacat ca in a 2 repriza nu am mai dat cel putin 1 gool asta e
FORZA OTELUL

Lordul
9th March 2007, 20:58
Daniel Stan si Kim Gil Sik aduc victoria la scor a otelului ! Bvo Kim !!!

Cipus
9th March 2007, 21:23
Prea mult entuziasm la meciul asta din partea galatenilor,parerea mea e ca nationalul nu-i o echipa chiar asa de slaba cum pare si aici ma refer la situatia din clasament.


Ti-am zis ca o sa castige Otelul si ca va fi din nou meciul etapei, bravo Otelul. pana acum s-a adeverit tot ce am spus, inclusiv ca sparge Szekely gheta

STEEL
9th March 2007, 22:03
Ti-am zis ca o sa castige Otelul si ca va fi din nou meciul etapei, bravo Otelul. pana acum s-a adeverit tot ce am spus, inclusiv ca sparge Szekely gheta

:) Bravo si tie Cipus,esti un fel de Nostradamus,pastrand proportiile insa.:ok:

danutzz_sb
9th March 2007, 22:16
mdaa...un meci spectaculos si ma bucur enorm ca de data asta am castigat. Tot respectul baietilor de la Fans si....Forza Otelul!!! :)

bada_otelul
9th March 2007, 22:18
:) Bravo si tie Cipus,esti un fel de Nostradamus,pastrand proportiile insa.:ok:

da n-a ghicit cu Gil Sik,a zis ca nu da gol:P
in alta ordine de idei,meci frumos,atmosfera superba dar am jucat cu locul 18,ultimul,nu cu manchaster united,sper ca s-a lamurit si domnul care insinua ca am facut blat cu ceahlaul ca asta e apararea noastra,mult prea visatoare

katalinkostel
9th March 2007, 23:47
Pai vii tata in peluza daca vrei sa-ti incurajezi echipa alaturi de toti care se simt cu adevarat otelari.Te inteleg ce vrei sa spui dar candva pe vremea aia Otelul era spaima tuturor.Acum incet-incet redevenim aceeasi echipa mare si ai sa vezi schimbarea de mentalitate si la bosorogii mai sus amintiti de tine.Din pacate nu mai varsta voastra sa pot face nebunii... dar promit ca de cate ori vin la stadion o sa fiu la inaltime cu atmosfera..chiar daca unii nu vor putea sa accepte acest lucru. Crede-ma vin la stadion de vreo' douazeci (20) si ceva de ani...!!!:ok:

WOLF_ULTRAS
10th March 2007, 00:39
Din pacate nu mai varsta voastra sa pot face nebunii... dar promit ca de cate ori vin la stadion o sa fiu la inaltime cu atmosfera..chiar daca unii nu vor putea sa accepte acest lucru. Crede-ma vin la stadion de vreo' douazeci (20) si ceva de ani...!!!:ok:

Respect pt asta multi ani inainte pe stadion si langa echipa :ok: jos palaria:)

Hard
10th March 2007, 01:39
iar ati batut ma?

WOLF_ULTRAS
10th March 2007, 01:57
iar ati batut ma?

Nu iar dinou :lol:

Hard
10th March 2007, 02:19
greilor:happy

SORINULTRA
10th March 2007, 06:19
meci frumos , atmosfera frumoasa , pacat ca nu au mentinut ritmul si in a 2-a repriza ca le dadeam vreo 10-11 , e bun si asa 3 puncte sa fie

geilon
10th March 2007, 08:17
meci frumos , atmosfera frumoasa , pacat ca nu au mentinut ritmul si in a 2-a repriza ca le dadeam vreo 10-11 , e bun si asa 3 puncte sa fie

ps: tabela nu merge dacat pana la 9. :))

SORINULTRA
10th March 2007, 08:33
nu conteaza palmares sa fie

miril
10th March 2007, 10:16
Felicitari suporterilor entuziasti, lui Grigoras si baietilor din teren pentru ca joaca un fotbal frumos, adevarat, lucru pe care nu-l pot spune si despre ai mei. In ceea ce priveste numarul nostru de suporteri nu fac decat o costatatare amara, atata timp cat sistemul ticalosit este viu si prezent progresistii sunt pe cale de disparitie. Pacat, Progresul este un club frumos, de traditie dar cu o soarta trista. Asta este, traim doar in Romania.

SORINULTRA
10th March 2007, 10:19
miril sincer nu pot decat sa felicit putinii fani ai ai nationalului care au fost la galati si sper sa va salvati , numai bine

miril
10th March 2007, 11:17
Merci mult! Speranta moare ultima. HAI PROGRESUL!

crissis
10th March 2007, 11:24
Merci mult! Speranta moare ultima. HAI PROGRESUL!

Nu o fac din rautate , dar crezi ca Nationalul a acceptat ideea ca treaba lor in prima liga sa cam terminat si de aici si aceasta lipsa de concentrare in joc si lipsa de rezultate bune care ar putea sa o salveze de la retrogradare deoarece teoretic inca mai au sanse sa ramana in prima liga .

megastar
10th March 2007, 11:32
Merci mult! Speranta moare ultima. HAI PROGRESUL!

Respect pentru suporterii veniti la Galati, asa putini cum erau. E o realizare ca in orasul din care provin, sa fie contra modei.

miril
10th March 2007, 11:33
Greu de raspuns dar la ce joaca mercenarii "nostrii" mi se pare ca este rezultatul combinatiei dintre lipsa de interes si moralul scazut. Spre ca jocul de ieri sa fii fost urmarea jocului prea bun al galatenilor desi... Am cam fost contra modei mai tot timpul poate si de aceea am ramas asa de putini. Poate va veni si soarele odata pe Dr. Lister. HAI PROGRESUL!

crissis
10th March 2007, 11:37
Multa bafta Nationalului in incercarea de a se salva de la retrogradare

miril
10th March 2007, 12:00
Multumim, crissis! N-ar fi o catastrofa retrogradarea mai ales ca noi stim ce inseamna ABC-ul suporterilor. Problema este, insa, mai grava si se refera la viitorul clubului, de multe depinzand ce intentioneaza BNR-ul sa faca cu stadionul Cotroceni si dependintele. Pana atunci, denumirea noastra de bancari pare a fi o ironie cu gust amar. Pacat de meciul de ieri, ma refer la jocul otelarilor unde bancarii mei nu au contrbuit cu multe.

SORINULTRA
10th March 2007, 13:03
sunt convins ca fanii adevarati vor ramane alaturi de echipa

Cipus
10th March 2007, 13:12
da n-a ghicit cu Gil Sik,a zis ca nu da gol

Da, era doar o remarca pentru a-l incuraja pe Szekely sa marcheze si el. Oricum multe din echipele mele il au si pe Kim si pe Szekely si chiar si pe Herea :drak: Din pacate m-a scos Daniel Stan, nu ma asteptam sa fie titular si sa dea si 3 goluri :headbang: Oricum bravo lui, nu mai daduse 3 goluri de la acel meci cu Dinamo :ok:

STEEL
10th March 2007, 13:14
Nu stiu de ce dar am o presimtire ca in cel mai scurt timp Marius Stan v-a rezolva marea noastra problema in momentul de fata apararea.Daca ne punem la punct cu acest compartiment atunci DA,putem spune ca avem o echipa extrem de puternica.
Imi pare nespus de rau pt. National,in opinia mea a fost mai mereu o echipa "curata",de traditie si cu un palmares bogat in fotbalul romanesc.Sunt putin nostalgic dupa acei ani in care Nationalul si Otelul isi disputau suprematia in campionat,fiecare meci era un adevarat derby.As mai adauga aici o alta formatie la fel de puternica a acelor ani,Fc Arges.O perioada de 4-5 ani in care cele 3 s-au luptat pt. podiumul diviziei A.

Cipus
10th March 2007, 13:30
sa nu uitam si de FC Brasov care chiar a prins odata podiumul si UEFA

SORINULTRA
10th March 2007, 13:51
asa e , vrem echipe cu traditie in liga 1

Dregan
10th March 2007, 15:04
De cate ori il prinde D. Stan pe Babicu' ii da cate trei boabe :) Oricum...Respect Babicu !! Mare portar...

SORINULTRA
10th March 2007, 15:10
fost mare portar

miril
10th March 2007, 16:14
Corect! Sper sa putem in viitorul apropiat sa ne refacem si noi si sa vedem meciuri frumoase intre cele doua echipe. Va urez bafta! Rezolvati faza de aparare veti fi mult in fata. Da, FANS sunt suporteri ai lui Fc National care se respecta pe ei si respecta adversarii. HAI PROGRESUL!

Cappone
10th March 2007, 23:10
fain meciul.
otelul are atac bun.si coreeanul Kim ii tare!

Cipus
11th March 2007, 03:24
o sa caut cainele si cu ventilatorul ca tot vine vara sper sa-l regasesc ca l-am pierdut saracul de el.
on topic: am vazut si eu golurile, Kim iar are din partea mea votul pentru golul etapei, indiferent de celelalte meciuri, intradevar super jucator Kim. Cristi Munteanu ar trebui sa se lase, mai bun e Nae. A gresit Cartu aici, cu Nae in poarta Nationalul ar fi primit maxim 3 goluri

miril
11th March 2007, 08:34
De acord, Cipus, Nae este mai constant si la situatia noastra asta se cere.

crissis
11th March 2007, 15:54
In prima repriza a meciului era greu pentru orice echipa din prima liga sa faca fata Otelului .Esta adevarat ca Munteanu nu mai este acelasi portar ca inainte , a fost depasit total in prima repriza .Oricum meci frumos intre doua echipe frumoase , bravo lor pentru spectacolul oferit asemenea meci nu vezi in fiecare etapa in liga I

alex07
11th March 2007, 19:55
sa jucat ...5-2 .. oricum..otelu bate indiferent de situatie..la ce meci a dat cu steaua...

Lordul
11th March 2007, 20:23
Senzational hatri-kul cu Daniel Stan dar si jocul acestui Coreean-Minune Kim -Gil-Sik