PDA

View Full Version : Vai Steaua voastra!



BornWild
21st September 2005, 22:31
Gigi a luat in bascalie Cupa, iar Protasov, fidel patronului, a trimis in teren o echipa imprastiata, de rezerve. Satelitul Rapidului a muscat imediat din incetineala Stelei, ambalata in niste culori ciudate, galben-negru, care n-au amintit nici un moment de inclestarile cu Valerenga si cu Dinamo. Firesc, giulestenii au luat jocul pe cont propriu evidentiindu-l pe Cernea. Balan in locul lui Ogararu sau bulevard pe aripa dreapta a Stelei, Lovin la mij-loc ori Grigore dribland cu larghete si prima repriza s-a scurs nefiresc de plictisitor. La reluare, Oprita a ratat singur cu portarul Curca, confirmand pasa proasta a fostului idol din Ghencea care si-a condus echipa spre o rusine ce nu mai surprinde. Poate doar pe MM, presedintele-mascota, mulat usor pe bufoneriile lui Becali sau aplecat iremediabil spre chemarea stramba a tribunei. Nu trecusera nici douazeci de minute de cand venise la stadion si MM Stoica a provocat un scandal monstru in tribuna. S-a luat de gat cu suporterii Rapidului, paznicul Zmarandescu a intervenit prompt, jandarmii s-au alertat si ei iar show-ul a fost gata. inca o reprezentatie marca Mihai Stoica, oglinda stramba a clubului din Ghencea. in final, giulestenii l-au gonit pe scandalagiu din tribune, iar Steaua a plutit pana la final in anonimat. Cristea - penibil, Oprita - inexistent, Lovin - doar un jongleur de-a latul terenului. Acestea au fost reperele campioanei, care a agonizat pe final la mana loviturilor de departajare.

www.libertatea.ro

Ba ce se rad astia de voi.............eu cred ca ar trebui banati, pt ca vb pre vulgar...... :evil:

uti2102
22nd September 2005, 15:54
In mare parte adevarat, numai ca de data asta nu MM a fost de vina. La televizor am auzit cele mai grosolane shi cele mai multe injuraturi care se pot auzi pe un stadion de fotbal. Spectatorii aia de pe shine n-aveau nici o treaba cu ce se intampla pe teren........Shi mai zic unii ca aia nu-i tziganie :mda: Mi s-a facut mie scarba shi am dat sonorul mai incet. Avand in vedere rezultatul mai bine inchideam televizorul de tot.
Nishte cacacioshi aia de-au jucat ieri. Aici nu mai conteaza ca a zis Gigi sau a dres Protasov...Am mai zis io : aia care au intrat pe teren, rezerve, nerezerve, trebuiau sa joace shi sa cashtige, altfel inseamna ca iau banii degeaba......

rasheedkpenny
22nd September 2005, 16:01
La televizor am auzit cele mai grosolane shi cele mai multe injuraturi care se pot auzi pe un stadion de fotbal. Spectatorii aia de pe shine n-aveau nici o treaba cu ce se intampla pe teren........Shi mai zic unii ca aia nu-i tziganie :mda: Mi s-a facut mie scarba shi am dat sonorul mai incet.

Eu zic ca acei suporteri care au protestat impotriva lui Meme n-au protestat doar impotriva faptului ca e stelist, ci si pentru ce a facut Meme unui suporter propriu! Ideea ca un om din conducere agreseaza un suporter! Think about it!
Si mai are Meme curaj sa spuna ca jandarmii trebuiau sa intervina... la fel cum jandarmii ar fi trebuit sa-i administreze o mama de bataie lui Meme atunci cand a agresat suporterul stelist! :drak:

uti2102
22nd September 2005, 16:05
Pai in ambele cazuri jandarmii trebuiau sa intervina. Dar n-au facut-o.
In plus, pentru ce a facut atunci inseamna ca trebuie injurat non-stop ?!

STEAUA-MANIA
22nd September 2005, 16:40
Pai in ambele cazuri jandarmii trebuiau sa intervina. Dar n-au facut-o.
In plus, pentru ce a facut atunci inseamna ca trebuie injurat non-stop ?!
Ai pretentii cam mari de la niste indivizi care l-au umplut de scuipat pe Luis Fernandez..civilizatie marca jiulesti.

SORENSEN
26th September 2005, 14:57
Eu zic ca acei suporteri care au protestat impotriva lui Meme n-au protestat doar impotriva faptului ca e stelist, ci si pentru ce a facut Meme unui suporter propriu! Ideea ca un om din conducere agreseaza un suporter! Think about it!
Si mai are Meme curaj sa spuna ca jandarmii trebuiau sa intervina... la fel cum jandarmii ar fi trebuit sa-i administreze o mama de bataie lui Meme atunci cand a agresat suporterul stelist! :drak:
Problema ca injuraturile alea erau chiar enervante cred ca cei cativa badarani nici nu se uitau la meci ci venisera sa injure sa scuipe si sa se dea in stamba. :rosu:
Problema nu e ca MheeeMheee merita asta ci terminatii aia trebuiau sa se comporte civilizat si nu s-au comportat :rosu:

Rossi
18th October 2005, 09:02
Steaua - ,,palmares'' :no:

- cea mai avantajata echipa din toate timpurile .. de arbitri , de federatie , de partid ..de sistem :no:

- singura echipa ai carei suporteri au fost batuti de catre body-guarzii bossului :evil:

- singura echipa al carei presedinte a coborat in tribune si a lovit cu pumnul
suporterii ce isi manifestau nemultumirea:no:

- singura echipa care are sefi de galerie pe body-guarzii bossului :no:

- echipa care are cel mai incult si cel mai analfabet boss :no:

- singura echipa care a fost sechestrata de catre stat :evil:




felicitari . la mai multe ...

**************** .... Bafta in Uefa !!!

chiar ca ... vai Steaua voastra ...

Paul
18th October 2005, 10:26
din fericire, inca nu ne-am desfiintat , deci pentru voi cosmarul continua ...

Sunchase
18th October 2005, 10:27
Un dinamovist vorbind despre sistem , intesant.. :evil:

tanita
18th October 2005, 11:43
Steaua - ,,palmares'' :no:

- cea mai avantajata echipa din toate timpurile .. de arbitri , de federatie , de partid ..de sistem :no:

- singura echipa ai carei suporteri au fost batuti de catre body-guarzii bossului :evil:

- singura echipa al carei presedinte a coborat in tribune si a lovit cu pumnul
suporterii ce isi manifestau nemultumirea:no:

- singura echipa care are sefi de galerie pe body-guarzii bossului :no:

- echipa care are cel mai incult si cel mai analfabet boss :no:

- singura echipa care a fost sechestrata de catre stat :evil:




felicitari . la mai multe ...

**************** .... Bafta in Uefa !!!

chiar ca ... vai Steaua voastra ...
chiar ca... vai de tine...:degete:
GT:evil:

STEAUA-MANIA
18th October 2005, 12:10
Steaua - ,,palmares'' :no:

- cea mai avantajata echipa din toate timpurile .. de arbitri , de federatie , de partid ..de sistem :no:

- singura echipa ai carei suporteri au fost batuti de catre body-guarzii bossului :evil:

- singura echipa al carei presedinte a coborat in tribune si a lovit cu pumnul
suporterii ce isi manifestau nemultumirea:no:

- singura echipa care are sefi de galerie pe body-guarzii bossului :no:

- echipa care are cel mai incult si cel mai analfabet boss :no:

- singura echipa care a fost sechestrata de catre stat :evil:




felicitari . la mai multe ...

**************** .... Bafta in Uefa !!!

chiar ca ... vai Steaua voastra ...
lol hotu striga hotu...
STEAUA cea mai ajutata de arbitrii?lol
Body-guarzi ?Voi vorbiti?Nu uitati ca oamenii lui borcica si pch i-au fugarit pe cei de la zel...
achiles,odihneste-te...esti cam "stresat"

dede
18th October 2005, 15:04
bai, nu inteleg de ce-i doare pe unii de Steaua...mai bine sa se uite in curtea lor ca nu stau nici ei mai bine

Paul
18th October 2005, 15:42
d3d3 , asta e riscul cand esti cel mai bun ...

Toti vor sa fie ca tine , si isi dau seama ca nu pot , si atunci iti gasesc defecte.
E exact situatia celei mai frumoase fete din cartier , si celelalte fete zic ca e curva ...

Sau cel mai simplu de explicat aceasta frustrare in randul prietenilor ...
"Vulpea care nu ajunge la struguri , zice ca sunt acrii "

aliss
18th October 2005, 15:54
Mi-a placut postarea lui Achiles...a fost haioasa...:) dar trebuie sa recunoastem ca toate echipele romanesti sunt "vai steaua noastra". Poate dupa cupa uefa o sa putem sa spunem altceva...Eu nu inteleg de ce fotbalistii romani nu pot fi la fel de devotati sa zicem ca cei ai Barcelonei (care mi se pare cea mai frumoasa echipa)

clodbuser
18th October 2005, 18:49
,,AiCHILitES'' TE-AI TREZIT DIN BETIE, MAI DRAGA?

Paul
18th October 2005, 18:55
Mi-a placut postarea lui Achiles...a fost haioasa...:) dar trebuie sa recunoastem ca toate echipele romanesti sunt "vai steaua noastra". Poate dupa cupa uefa o sa putem sa spunem altceva...Eu nu inteleg de ce fotbalistii romani nu pot fi la fel de devotati sa zicem ca cei ai Barcelonei (care mi se pare cea mai frumoasa echipa)

Ce inseamna "fotbalisti dezvoltati " ?
L-ai incercat pe Banel :evil: si nu e destul de dezvoltat ...
Echipele noastre nu sunt "vai steaua noastra"...
eram vai steaua noastra acu 3-4 ani , cand intr`un prim tur ...
- Craiova - Pobeda Prilep (Macedonia) ... s-au calficat bosniacii
- Dinamo - Polonia Varsovia ... au luat`o mai rau ca in Sobiesky si romanii ...

Acum stam excelent ... cu 3 echipe in Grupele UEFA ...
In competitiile europene sunt 72 de echipe si 3 sunt din Romania ...
Romania si Italia sunt singurele tari din Europa , care au aliniat la start un nr. x de echipe , si acum are tot x echipe in competitii (adik nici una nu a fost eliminata )

SORENSEN
18th October 2005, 21:16
adevart acesta este al treilea sezon bun al echipelor romnesti :
a fost atunci cand Dinamo a trecut in turul 1 de Sahtior si daca se concentrau altceva se intampla cu moscovitii aia iar Steaua a trecut de Southampton si a pierdut greu cu Liverpool.
sezonul trecut e clar n-are rost iar asta de acum iar n-are rost .Mergem spre bine zic eu...

aliss
19th October 2005, 15:18
Ce inseamna "fotbalisti dezvoltati " ?
L-ai incercat pe Banel :evil: si nu e destul de dezvoltat

:o: Am zis devotati? Poti sa ma contrazici ?:rolleyes:


Echipele noastre nu sunt "vai steaua noastra"...eram vai steaua noastra acu 3-4 ani , cand intr`un prim tur ...
Acum stam excelent ... cu 3 echipe in Grupele UEFA ...
In competitiile europene sunt 72 de echipe si 3 sunt din Romania

Nu sunt?:rolleyes: Pai Dinamo e acuzata mereu ca face blat...Sau s-au schimbat cumva parerile intre timp? Steaua nu a reusit sa ajunga in Liga Campionilor..si era cu un pas acolo...Deci, cum e?:rolleyes:

dragos_popa17
19th October 2005, 15:20
Pai spre deosebire de anii trecuti, macar acum am fost cu un pas acolo. :D Alte dati eram in alt judet.

aliss
19th October 2005, 15:24
Pai si de ce domn'le nu ati trecut si cu piciorul celalalt ?:D
Cum sa fii calm si sa ii lauzi...chiar si la asa performanta, cand puteau sa treaca dar nu au fost destul de "devotati".:rolleyes: Cand stim ca se poate mai mult...nu ne multumim cu ce avem, nu?

dragos_popa17
19th October 2005, 15:34
N-a fost treaba de devotament. Au fost devotati si pe ei i-a afectat cel mai mult ratarea calificari. Pur si simplu a fost o zi de-aia, in care nu-ti iese nimic. Probabil ai avut si tu cel putin una o data in viata(ca eu unul am avut mai multe :( :) ). In plus, cand il vezi pe Ogararu dupa meci mai distrus ca niciodata (saracu abia mai vorbea de lacrimi) nu mai poti sa fi suparat pe el.

dede
20th October 2005, 22:55
pai cand se gandea cati bani a pierdut, cum sa nu fie suparat...?da in fine, asta-i alta poveste. Meciul acela a fost un accident, stelistilor nu le-a mers nimic bine.

Triphat
20th October 2005, 23:43
Nu sunt?:rolleyes: Pai Dinamo e acuzata mereu ca face blat...Sau s-au schimbat cumva parerile intre timp? Steaua nu a reusit sa ajunga in Liga Campionilor..si era cu un pas acolo...Deci, cum e?:rolleyes:
cum e ? Steaua - Lens 4-0, Dinamo - Heerenveen 0-0..... asa e.. :rolleyes:

SORENSEN
21st October 2005, 00:13
Vai Steaua Noastra :rolleyes:

uti2102
21st October 2005, 00:51
De-ar fi asha "vai" mereu.... :rolleyes:

uti2102
31st October 2005, 22:35
Lasa-l ma sa ne mai distram shi noi. Nu vezi ca e de acelashi soi intelectual ca shi Becali ?! Cik nu mai avem "emblema". Pai aia cu care se lauda el la TV n-o mai avem de prin 2000 !!!
Uitatzi aici cum au evoluat stemele :

codrind
31st October 2005, 23:18
din fericire, inca nu ne-am desfiintat , deci ... ...

Iată că NU AU TRECUT DECĀT 13 ZILE şi steaua e īn pragul trecerii īn nefiinţă ! http://www.planetsmilies.com/smilies/sick/sick0004.gif
Azi 31 oct (13 īn oglindă) 2005 jiji a făcut gestul suprem ! http://69.93.183.37/1797/187/emo/popa.gif

uti2102
31st October 2005, 23:30
Adik ce a facut ?! Nici tu nu shtii, doar visezi :D Urat :evil:

Rossi
1st November 2005, 10:27
cum e ? Steaua - Lens 4-0, Dinamo - Heerenveen 0-0..... asa e.. :rolleyes:

Lens e venita din intertoto .....

a-ti jucat cu locul 12 din campionatul francez ...

prea va laudati si nu aveti cu ce ...

sunteti vai steaua voastra ...





ps: steaua nu mai exista / traiasca steaua crestina /hello
aveti in palmares 1 titlu de campioana si atat

Vand vise
1st November 2005, 10:34
Lens a facut egal cu Lyon... Lyon a batut Real.. multumit???
ps: STEAUA EXISTA

uti2102
1st November 2005, 11:41
Bai AChiles, explica-ne shi noua cum de nu mai exista Steaua. Vreau sa ma amuz :evil:

Rossi
1st November 2005, 14:12
pai citeste si tu ziarele de sport si o sa vezi ce se scrie acolo ....

eu te inteleg ...esti stelist si nu poti fi obiectiv .... si parca nu-ti vine sa crezi ce se intampla ...

uti2102
1st November 2005, 14:20
Pai am citit Achiles, dar se pare ca n-am intzeles. Nu vrei tu sa ne explici frumos ?! Te rog !!!

Rossi
1st November 2005, 14:20
Lens a facut egal cu Lyon... Lyon a batut Real.. multumit???
ps: STEAUA EXISTA

nu sunteti obiectivi ...

majoritatea moderatorilor sunt stelisti ... stergeti msj aiurea ....

niciodata Lens nu a fost , nu este si nu va fi EVERTON

Everton nu a venit din intertoto ( comparativ cu Lens) ....a ocupat locul 4 in campionatul englez ( mult mai tare ca cel francez )... mai nou a facut egal cu Chelsea ( asta apropos de egalul lui Lens cu Lyon ...)

daca voi faceti atata caz de Lens ..... noi pt 5-1 cu Everton trebuie sa le facem statuie alor nostrii ....

Vand vise
1st November 2005, 14:29
18. Everton 10 2 1 7 3 : 12 7

9. Lens 12 4 7 1 18 : 9 19

3 goluri in 10 meciuri :happy :happy ce echipa mare

:happy :happy

uti2102
1st November 2005, 14:32
Ce faci Jesse, te iei de cea mai tare echipa din cate a avut Romania ?! Dinamo Bucureshti :happy
Ma apuca hohotele cand vad gargara lui Achiles ! Lasa-ne frate, du-te pe dinamomania shi lauda-te cu ai tai ca azti trecut shi voi de turul I in Europa :o:
Tot nu ne-ai zis cum e cu Steaua care, zici tu, cica nu mai e. Ashteptam cu doru-n pept.

bob
1st November 2005, 15:50
e frumoasa noua emblema! pe cai, si valea la cruciada! sa va vedem cum muriti pt. crestinatate ! amin!

uti2102
1st November 2005, 18:53
Pai ce, tu nu vrei sa intri in randul enoriashilor lui Gigi ?!?! :o: Un pic de curaj, o sa fitzi 3 : Mustatza, Achiles shi cu Bob :happy

walt.mann
2nd November 2005, 09:32
Alpopa, si-au bagas singuri mortu' in casa cu varu' Becali. Nebunia asta cu Steaua crestina o sa treaca, dar sa vezi ce le face giovanni. Ce a facut la Rapid a fost nimic. La dinamo ii are si pe borcea si netoiu cu el. Sa vezi show!!!
O sa le aduca numai ciurucuri de jucatori (deja le-a adus, vezi asa-zisa legiune craiova), ca sa ii vanda in China. Lucrul asta imi place: la anu' nu mai facem nici macar egal cu ei, ii batem fara probleme!