PDA

View Full Version : Cel mai bun atacant este?



madridIZA
12th October 2003, 20:05
Alegetzi cel mai bun atacant strain.

sickboy
13th October 2003, 02:02
Am votat pt. Van Nisterlooy,dar unde e Owen;altfel Shearer,Fowler(in perioada buna de la Liverpool),Lacatus,au fost si sunt printre atacantii mei preferati.

JJ
13th October 2003, 09:09
Si Roy Makaay, Koller, Kuranyi unde sunt?

Cipangoo
13th October 2003, 12:22
Unde e pippo????
Oircum astfel de clasamente nu se prea impun.. Ati vazut ce scandal a iesit la threadul cu zidane....

Sachil
13th October 2003, 15:13
Si Roy Makaay, Koller, Kuranyi unde sunt?

Makaay e la Bayern, Koller la Dortmund, Kuranyi la Sttutgart. :happy

sorinl
13th October 2003, 17:30
macar la un atacant exista o posibilitate de a ierarhiza si anume numarul de goluri marcate,pentru ca asta e meseria unui inaintas.
un varf nici macar nu trebuie sa fie estetic,ci pur si simplu eficient,si cel mai bun exemplu :gerd muller,cel mai inestetic si mai productiv varf din istorie.
inainte insa viata inaintasilor era mult mai usoara,marcajul era mult mai lejer,cine a vazut casetele cu mondialele pana in anii 70 a vazut ce spatii libere existau.
cred ca azi ronaldo,raul,vieri si van nistelroy se apropie de ceea ce se cheama varf perfect. cel mai bun "cap"din lume i-l are klose,necrutator la loviturile din careu.
ronaldo ,owen si vieri i-si trag forta din patrunderi,din sprinturi,pe cand un raul sau inzaghi sant jucatori care miros excelent golul,dar spatiul de activitate e careul. henry si van nistelroy sant un amestec al celor 2 categorii. jardel a fost un inconstant dar ar fi putut ajunge mai mult decat a ajuns.
din generatia care vine din urma,rooney si torres de la atletico madrid,si reyes de la sevilla vor fi "nume" in doi-trei ani.
din america de sud va recomand doi atacanti de la santos,rubinho si diego
de care lumea va mai auzi.

ricky
13th October 2003, 19:19
Unde e DUDU GEORGESCU ? :P

realmadrid.com
13th October 2003, 21:30
Am votat Raul care la momentul actual mi se pare cel mai bun . Fara suparare /nope/

diablo20
14th October 2003, 13:33
mie cel mai mult imi place de Del Piero :happy :happy -imi place fff mult de el, dar si ceilalti atacanti de pe aceasta lista sunt ff buni insa eu il prefer pe EL

DRAGOS
14th October 2003, 15:41
ALEX e cel mai tare!!!!!
Dupa el l-as vota pe Ruud van Nistelrooy care e un golgeter desavarsit!!!
Din acest chestionar lipsesc multi atacanti de valoare dar cred totusi ca Inzaghi nu trebuia sa lipseasca.

madridIZA
14th October 2003, 16:07
Ba, calmati-va odata....lista mai poate continua dar eu am pus pur si simplu CATIVA jucatori! Asta nu inseamna ca Pippo (desi ma enerveaza) nu e bun, sau ca Koller si Kuranyi sunt niste ratati, ceea ce nu este adevarat. Ma refeream care este cel mai bun dintre URMATORII...nu cel mai bun din lume. Nu inteleg ce va ambalatzi la fiecare intrebare de genu. Poate ca Matrix are dreptate, porbabil din motivul ca sunt fata. Dar atunci ii multumesc lui D-zeu ca sunt fata si nu baiat.
Iza

DRAGOS
14th October 2003, 16:18
Ce glumeatza esti IZA!!!!
:D :thinkso: Dar totusi... AFARA cu VIERI si SHEVCHENKO!!!!!!

JJ
15th October 2003, 08:52
Chiar daca pe acestia ii consideri cei mai buni, puteai sa pui o a opta optiune, adica alt atacant strain.
Cred ca loc ar fi avut si Inzaghi, Makaay, Kezman de la PSV (castigatorul ghetei de aur), Bellamy de la Newcastle, Mutu sau Crespo de la Chelsea, Ronaldo, Owen si altii.

DRAGOS
15th October 2003, 14:51
Iar trebuie sa te corectez JJ. Ar fi o a saptea optiune nu a opta cum ai scris tu.

baubau
15th October 2003, 15:25
Chiar daca pe acestia ii consideri cei mai buni, puteai sa pui o a opta optiune, adica alt atacant strain.
Cred ca loc ar fi avut si Inzaghi, Makaay, Kezman de la PSV (castigatorul ghetei de aur), Bellamy de la Newcastle, Mutu sau Crespo de la Chelsea, Ronaldo, Owen si altii.

Ii dau dreptate lui JJ din nou madrIZA se vede cum apreciezi fotbalul,doar dupa publicitate si media... /nope/
Daca era sa faci un clasament cu atacanti puteai sa nominalizezi golgheterul fiecarui campionat tare(Anglia,Spania etc) si vedeai ca Makaay ca castigat balonul de aur,ca Vieri e bun si accidentat in Italia(sezonul trecut)

Hm...acum am vazut ca esti fata....acum intelg!Fara resentimente! 8)

JJ Kezman a castigat gheata de aur??Nu mai stiu sigur...parca Makaay stiam eu! :thinkso:

JJ
15th October 2003, 16:23
Scuze, dar Kezman e cel care a marcat cele mai multe goluri intr-un campionat tare din Europa anul trecut - 35 de bucati. Makaay a marcat doar 29, dar a avut un coeficient de multiplicare mai mare, de aceea a castigat Gheata de Aur.

Pt. Dragos: Important e ca ai inteles esenta mesajului.

realc
16th October 2003, 18:22
Cel mai bun atacant este Ronaldo!
Cel mai inteligent insa este Raul!
____________
Hala MADRID!

DRAGOS
16th October 2003, 18:29
Pt. Dragos: Important e ca ai inteles esenta mesajului.

ASA E!!!!! :ok:

realmadrid.com
16th October 2003, 22:35
raul peste ronaldp :D :D :D

baubau
17th October 2003, 15:03
Eu cred ca cel mai tare atacant ,un varf autentic e cel mai oportunist si care are simtul portii dezvoltat peste masura :) iar aceasta caraterizare cred ca i se potriveste cel mai bine dupa parerea mea lui Ruud Van Nistelroy..imi aduc aminte de golul cu Basel din C.L. a bagat mingea dintr-un unghi imposibil

madridIZA
17th October 2003, 22:07
BauBau,
ma bucur ca tu apreciezi fotbalul mai bine....

Dorin
18th October 2003, 09:44
Din grupul ales l-am votat pe olandez ca am admirat intodeauna atacantii olandezi care sint desavirsiti marcatori ! Dar lipsesc prea mari atacanti din grupul propus. :yeah: Dorin

DRAGOS
18th October 2003, 21:32
Raul si Ruud se propulseaza in fata cu cate 4 voturi fiind urmati de Alex.

realmadrid.com
19th October 2003, 19:41
pai astia doi merita :happy

DRAGOS
19th October 2003, 20:53
Tin sa te contrazic Ionutz!!!!
Ruud van Nistelrooy o fi bun dar Raul e mult sub Del Piero si Shevchenko!!!

JJ
20th October 2003, 08:50
Ruud van Nistelrooy o fi bun dar Raul e mult sub Del Piero si Shevchenko!!!

Asta-i parerea ta??? Uimitor! Del Piero mai joaca???
N-o fi Raul cel mai bun atacant, dar e cert peste Del Piero. (Cu mult mai mult decat e Zidane peste Nedved)

Atacanti:
1 Roy Makaay
2 Vieri
3 Raul

Mijlocasi:
1 Ballack
2 Zidane
3 Nedved

Fundasi:
1 Lucio
2 Chivu
3 Ramelow

Portari:
1 Kahn
2 Casillas
3 Buffon

ieppy
20th October 2003, 11:39
JJ cam bun fotbalul german dupa parerea ta. Ramelow la cei mai buni fundasi? Ballack ca cel mai bun mijlocas? Ma intreb daca Makaay nu juca la Bayern l-am mai fii pus pe el sau pe Elber? Fundasi mai buni ca Ramelow avem si in Romania. Ballack a avut o perioada in care era sa zicem cel mai bun insa ia trecut destul de repede.

JJ
20th October 2003, 12:21
Ma intreb daca Makaay nu juca la Bayern l-am mai fii pus pe el sau pe Elber?

:yeah: :yeah: Tot pe el. Tin si cu SuperDepor! :yeah: :yeah:



Fundasi mai buni ca Ramelow avem si in Romania.

Pe cine???????????? :? :? :? :? :?


Ballack a avut o perioada in care era sa zicem cel mai bun insa ia trecut destul de repede.

Tot e acolo, sus. Si Liga Campionilor o sa mi-o confirme!

ieppy
20th October 2003, 12:27
Fundasi mai buni ca Ramelow avem si in Romania.

Pe cine???????????? :? :? :? :? :?



Who you ask? Radoi, Iencsi, Barcauan just to name a few. Vrei sa iti dau si exemple de jucatori straini?

JJ
20th October 2003, 12:36
La urma urmei, fiecare cu parerile lui. Totusi, Barcauan???

inter
13th December 2003, 17:54
intr-un sondaj pe calciomercato referitor la "care este cel mai bun atacant in momentul de fata?" ,din 7350 de votanti primii 3 au fost nominalizati urmatorii:
1.Shevcenko 38,28% (2812 voturi)
2.Henry 20,5% (1507 voturi)
3. :O Cassano 8,75% (643 voturi) :cool:

DRAGOS
16th December 2003, 20:14
Din cei aflati in Poll l-am ales pe Ruud si apoi cred ca ar fi Henry!!!!
Nu inteleg cum de Ronaldo e pe primul loc cu 19 voturi!!!!

lylytyger
16th December 2003, 22:42
mie cel mai mult imi place de Del Piero :happy :happy -imi place fff mult de el, dar si ceilalti atacanti de pe aceasta lista sunt ff buni insa eu il prefer pe EL



da ..e un adevarat artist ..unul din cei mai buni..dar acum sa fim seriosi e iesit din forma ...cel mai bun m i se pare henry...e un magician care stie sa dea goluri!!!!

lylytyger
17th December 2003, 06:40
Asta-i parerea ta??? Uimitor! Del Piero mai joaca???
N-o fi Raul cel mai bun atacant, dar e cert peste Del Piero. (Cu mult mai mult decat e Zidane peste Nedved)

Atacanti:
1 Roy Makaay
2 Vieri
3 Raul

Mijlocasi:
1 Ballack
2 Zidane
3 Nedved

Fundasi:
1 Lucio
2 Chivu
3 Ramelow

Portari:
1 Kahn
2 Casillas
3 Buffon
e limpede ca esti subiectiv si se vede de la 2 poste ca esti un infocat suporter al fotbalului german (in particular al lui bayern)dar sa fim seriosi :ballack;lucio;ramelow;kahn????????gluma -gluma da nici chiar asa-cat despre makaay e un atacant valoros dar in nici un caz cel mai bun din lume!!!!daca dupa tine ramelow si lucio e peste alessandro nesta ,fabio cannavaro ,walter samuel,liliam thuram,paolo montero,paolo maldini si multi,multi altii atunci inseamna ca ori esti ingust la minte ori antena ta de satelit nu prinde decat posturi germane!!singurul pe care l ai postat corect in clasamentul asta aberant al tau este cristian chivu!!

lylytyger
17th December 2003, 06:46
haideti fratilor ..nu se poate sa l neglijati chiar in halul asta pe henry ...tipul ala face singur un meci ..voi chiar nu l ati vazut jucand ..e atacantul ideal-extrem de tehnic,de rapid,cu o buna viziune in joc si un sut redutabil unde pui ca mai e si altruist si nu se zgarceste sa dea pase in situatii in care ar putea continua singur-singurul lui defect ar putea fi jocul aerian unde recunosc ca nu exceleaza..oricum nici nu are nevoie!!!

lylytyger
17th December 2003, 06:58
bah ...dar chiar asa ...pe mutu nu l voteaza nimeni??macar ca e roman ...oricum cred ca ar merita sa si gaseasca loc pe lista celor mai buni atacanti din lume ..nu numai ca este roman dar chiar stie fotbal si cred ca este cel mai bun atacant al lui chelsea in acest moment

MaPaX
17th December 2003, 10:24
Mie imi place foarte mult de atacantul echipei spaniole Real Madrid, Raul.
Munceste foarte mult!
HALA Madrid!

DRAGOS
17th December 2003, 15:33
Ai dreptate lylytyger!!!
Henry e capabil sa faca singur un meci si e ca o clona a fostului Zidane de la WC '98 (in privinta driblingurilor). De aceea a si castigat Balonul de Aur anul acesta. E singurul de la Arsenal (+ Pires) care munceste pentru echipa!!!

DRAGOS
17th December 2003, 15:36
da ..e un adevarat artist ..unul din cei mai buni..dar acum sa fim seriosi e iesit din forma ...

E iesit din forma pentru ca a fost accidentat mult timp. Nici nu revenise bine dupa o accidentare cu Atalanta (parca) in sezonul trecut (retur) si iar a fost accidentat, a avut si mana rupta. Dar oricum driblingurile sale si lov. libere sunt executii de geniu!!!!

JJ
18th December 2003, 12:48
e limpede ca esti subiectiv si se vede de la 2 poste ca esti un infocat suporter al fotbalului german (in particular al lui bayern)dar sa fim seriosi :ballack;lucio;ramelow;kahn????????gluma -gluma da nici chiar asa-cat despre makaay e un atacant valoros dar in nici un caz cel mai bun din lume!!!!daca dupa tine ramelow si lucio e peste alessandro nesta ,fabio cannavaro ,walter samuel,liliam thuram,paolo montero,paolo maldini si multi,multi altii atunci inseamna ca ori esti ingust la minte ori antena ta de satelit nu prinde decat posturi germane!!singurul pe care l ai postat corect in clasamentul asta aberant al tau este cristian chivu!!

Normal ca sunt subiectiv, acela era clasamentul preferintelor mele in acel moment. Lucio e si in acest moment cel mai bun fundas dreapta din lume. Cu Ramelow se poate sa ma fi inselat, nu neg asta. Cat despre Kahn-e o legenda vie, Bayern se poate bizui pe el in momentele de criza. Iar Makaay a castigat gheata de aur in cel mai ofensiv campionat din lume, iesind golgheter inaintea lui Raul, Ronaldo, Kluivert...

DRAGOS
29th December 2003, 20:41
Normal ca sunt subiectiv, acela era clasamentul preferintelor mele in acel moment. Lucio e si in acest moment cel mai bun fundas dreapta din lume. Cu Ramelow se poate sa ma fi inselat, nu neg asta. Cat despre Kahn-e o legenda vie, Bayern se poate bizui pe el in momentele de criza. Iar Makaay a castigat gheata de aur in cel mai ofensiv campionat din lume, iesind golgheter inaintea lui Raul, Ronaldo, Kluivert...


Da il uitasi pe Thuram, mama!!!!! :D

Mariusmadmax
30th December 2003, 05:26
Eu l-am votat pe Ronaldo , geniu .
Totusi nu mai e ce a fost inainte de accidentare .
/hello

DRAGOS
1st January 2004, 15:40
Eu l-am votat pe Ronaldo , geniu .
Totusi nu mai e ce a fost inainte de accidentare .
/hello


Parerea ta..... :rolleyes: :O

MaPaX
3rd January 2004, 00:51
Ronaldo este cel ai bun atacant.
Imi place si Raul!

JOOD
23rd January 2004, 16:50
unde este Zlatan ;)

FatFrumos
25th January 2004, 22:11
as zice Nistelroy dar totusi Raul poate dribla toata echipa cu portar cu tot nu doar asteapta pomana......

andreiush
26th January 2004, 20:24
Henry de 10000000 mai tare aca pomanagiu de nisterloy bleah

N0_NaM3
26th January 2004, 21:42
Am votat cu 'sheva' ca este est european..:)) glumeam ...este intr`adevar unul din cei mai buni atacanti din lume ....Da` unde este Trezeguet , Del Piero shi nici Mutu nu este rau...

ady_azzuro
29th January 2004, 21:52
Ronaldo este indiscutabil cel mai bun, chiar daca este gras si nu alearga prea mult, din cateva miscari face orice cu apararea adversa, este intr-adevar un fenomen! :yeah: :yeah: :yeah:

NESTINA
26th March 2004, 22:29
Sheva si dupa aia Ruud si Henry

Denis
6th April 2004, 03:44
In "Poll" l-am votat pe van Nistelrooy dar eu zic ca cel mai bun atacant e Kluivert. /hello /hello /hello

maryuss_mau
6th April 2004, 04:04
sheva e clar cel mai bun, apoi raul!

fia
14th May 2004, 11:26
Ronaldo si apoi van Nistelrooij!

JUVENTUS_1
21st May 2004, 01:59
Henry

daydreamer
18th June 2004, 14:52
Henry si al doilea Schevchenko!!! Fara nici o indoiala!!!!

Catalanul
25th June 2004, 19:31
Henry si al II-lea Van Nistelrooy :D

cioAbA
13th July 2004, 15:50
Henry fara indoiala. Are mai multa clasa si eleganta decat Ruud , desi la Euro nu a mers bine. Nu este numai vina lui , dar deja deviez de la subiect. Deci Henry.
Pacat ca Juve a renuntat la el asa de usor. :( :rolleyes:

Pancujunior
14th July 2004, 07:30
Parerea mea ca cel mai bun atacant este RONALDO, fara suparare :)
...shtiu ca sunt multi aici care viseaza noaptea echipe din campionatu italian, atacanti europeni ridicatzi la rang de zeu - shevcenko, del piero, vieri, etc
Astia sunt jucatori comerciali, echipele la care joaca ei ii diviniveaza in toate felurile - si e normal asa. Dar io zic ca daka noua ne plak echipele astea europene - si asta datorita imaginilor superbe cu galeriile lor, traditiei, etc - nu are rost totusi sa ii urmam pe fanii acelor echipe si sa idolatrizam nishte jucatori care sunt buni, dar fara partea de imagine ar fi ca oricare altii. Noi avem aici in Romania echipele noastre, merjem la stadion, cantam, suferim pt ele. Ce send are sa adoptam idoli din afara care sunt totusi si ei nishte oameni ca ai noshtri. Io zic ca sa incurajam intai echipele din orasu nostru sau regiune sau tzara - shi mai apoi sa idolatrizam echipele de afara, de la multe sute de kilometrii distanta. Eu cel putin nu vad ce satisfactii poate sa ne aduca o echipa care e la o asa departare si nam avut in viata noastra treaba cu ea. Normal ca si eu am simpatii, dar nu la, dar doar atat.

Si referitor la poll, spunetimi si mie, din toata densitatea asta de vedete pe metru patrat care este in europa, un singur atacant care a impresionat cu adevarat la acest euro.
poate baros o sa ziceti sau rooney sau altzii - dar parerea mea e ca nici unu nu poate fi consideret un adevarat lider, care sa rupa tot.
Si aicia amintitiva de camp. mondial din 2002 - cand ronaldo a facut tot ca a vrut, a dat got aproape in fiecare meci, doua in finala, si era clar pt toti ca el e cel mai bun si nimeni nul poate opri.
la fel si meciul manchester - real 4-3 - ronaldo toate golurile lui real
asta inteleg io atacant - sa se vada in momente din astea, sa fie genial


parerea mea :) - le astept si pe ale voastre :ok:

Pancujunior
14th July 2004, 07:36
...deci am zis ronaldo, iar ca un atacant de mare viitor in Europa, eu las alege pe DANIEL NICULAE :yeah: :yeah: :yeah:

fia
14th July 2004, 08:46
Eu as vota Ronaldo.. Pare foarte stereotip... dar e o placere sa-l vezi jucand.

Profetu
14th July 2004, 17:37
Alegetzi cel mai bun atacant strain.

in momentul in care am votat l-am considerat pe Henry.

giovanni BV
28th August 2004, 09:16
Van Basten , la generatia lui , Iar acum cred ca Ronaldinho e pe primul loc !!!

PoisoN
29th August 2004, 00:20
ar fi avut loc in pollu` asta si Trezeguet, Del Piero, Morientes...dar...fie...votam ce avem...deci...dupa parerea mea ..Henry...Ronaldo e deja fumat :lol:

LUQE
3rd September 2004, 20:08
:mda: Si Milan Baros sau Ibrahimovich ar fi trebuit inclus.Sunt peste Sevcenko.Tot ronaldo este cel mai bun.

Sasuke Uchiha
17th December 2004, 17:16
cel mai bun atacant este Ruud Vann Nisterlooy
este unul dintre cei mai completi jucatori..

miril
17th December 2004, 17:26
Rusinos, fara Adriano?

CosminS
19th December 2004, 18:50
Sevcenko A Avut Cea Mai Buna Evolutie.
El Merita Sa Castige.

Mihai
19th December 2004, 18:54
Henry e bun de tot! Dar sezonu asta parca nu merge la fel de bine ca in alti ani! Oricum votul meu e pentu el!

Vadim
19th December 2004, 18:55
Asa e, a luat si Balonul de Aur. Insa la noi se pare ca nu va fi el.

Catalanul
19th December 2004, 18:58
La ora actuala cei mai in forma atacanti sunt Adriano & Eto'o :yeah: http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/icon_lol.gif

Marquise MGP
29th December 2004, 13:47
sevchenko e clar cel mai bun .acum e si atestat de balonul de aur obtinut

Boombastic
24th August 2005, 16:23
Roy Makaay
Marius Lacatus!

baubau
2nd September 2005, 15:01
Cel mai bun atacant este....cel care este in forma!:)

Dark Horror
7th September 2005, 13:00
Cel mai bun este Drogba.Shi Makaay este bun dar nu are de-a face chiar cu apararile de genul celor din Premier League.

livaches
8th September 2005, 03:14
ADRIANO, clar!!! (dar si ZICU promite... :P ). Nu votez pe nimeni din lista.

alejandro
7th October 2005, 17:53
eto'o si...casillas:D

Madrid4EVER
22nd November 2005, 15:01
Toti sunt f buni dar kred k henry e super.Si bineinteles Ronaldooo

Iulian Lazialu
19th December 2005, 17:40
Henry cel mai bun atacant

maldini
19th December 2005, 20:19
SHEVCHENKO !!! Pe langa Balonul de Aur a inscris 50 de goluri in Champions League unul mai putin decat Raul golgheterul all-time /hello iar anul acesta a dus Ucraina la World Cup in Germania marcand cele mai multe goluri :ok:

vad ca pana una alta e #1 aici in top :drak:

STEAUA-MANIA
19th December 2005, 20:25
SHEVA!E jucatorul in activitate cu cele mai multe goluri in cupele europene!:D

GruppoApparte
2nd January 2006, 10:04
de accord cu STEAUA-MANIA si cu maldini

CiRiC
11th January 2006, 18:15
sursă: RomanianSoccer.ro

Brazilianul Adriano, de la echipa Inter Milano, a fost desemnat de Federaţia Internaţională de Istorie şi Statistică a Fotbalului (IFFHS) cel mai bun atacant din lume în anul 2005, informează iffhs.de. Pentru alcătuirea acestei ierarhii au fost luate în considerare golurile înscrise de jucători pentru echipa naţională şi cele marcate în competiţiile continentale inter-cluburi.

Adriano a înscris anul trecut 10 goluri pentru naţionala Braziliei şi opt pentru Inter în Liga Campionilor. Pe locul al doilea al clasamentului se situează atacantul Wilmar Neal Velasquez din Honduras, de la echipa Olimpia Tegucigalpa, care a marcat în total 15 goluri. Poziţia a treia este ocupată, la egalitate, de câştigătorul trofeului "Balonul de Aur", brazilianul Ronaldinho de la FC Barcelona, şi de egipteanul Emad Mohamed (National SC Cairo), ambii cu câte 14 reuşite.

Clasamentul celor mai buni atacanţi ai anului 2005:
1. Adriano Ribeiro Leite (FC Internazionale Milano / Brazilia) 18 (10/8)
2. Wilmer Raynel Neal Velásquez (CD Olimpia Tegucigalpa / Honduras) 15 (13/2)
3. Ronaldo de Assis Moreira "Ronaldinho" (FC Barcelona / Brazilia) 14 (7/7)
Emad Mohamed "Motaeb" (National SC Cairo / Egipt) 14 (7/7)
5. Djbriel Cissé (Liverpool FC / Franţa) 13 (5/8)
6. Amr Zaki (ENPPI Cairo / Egipt) 12 (12/0)
7. Jared Francisco Borgetti (Pachuca CF / Bolton Wanderers FC / Mexic) 12 (8/4)
8. Hernán Jorge Crespo (Milan AC / Chelsea FC London / Argentina) 12 (6/6)
9. Robson de Souza "Robinho" (Santos FC / Real Madrid CF / Brasil) 11 (5/6)
10. Javier Luis García (Liverpool FC / Spania) 11 (3/8)
11. Andriy Shevshenko (Milan AC / Ucraina) 11 (2/9)
12. José Francisco Fonseca (CD Cruz Azul Ciudad de México / Mexic) 10 (10/0)
Kwang-Hyok Kim ( Coreea de Sud) 10 (10/0)
14. Didier Drogba (Chelsea FC London / Coasta de Fildeş) 10 (7/3)
15. Stephen Gerrard (Liverpool FC / Anglia) 10 (1/9)
16. Martin Palermo (CA Boca Juniors Buenos Aires / Argentina) 10 (0/10).

Iulian Lazialu
12th January 2006, 11:58
E departe tare de top ''radiatu' de Shevshenko:D :D :D

Leo_
12th January 2006, 12:19
In lipsa de optiuni serioase, eu l-am votat pe globe-trotterul Vieri :D:D

relansat
17th January 2006, 05:26
daca as avea o echipa de fotbal :o: ... nu mi-ar fi rusine cu nici unu din

atacantii mentionati , totusi : Andrei Sevchenko !!!

100%rapidist
17th January 2006, 06:14
Si eu lam ales pe Sevchenko!!!El a dat cele mai multe goluri dintre cei mentionati!!!

pronostic
30th January 2006, 15:16
Este care este - clar.

JOOD
30th January 2006, 22:27
nici macar nu este Ronaldinho sau Etoo pus.
Hai faceti un nou topic.

interfan
2nd February 2006, 22:57
sursă: RomanianSoccer.ro

Brazilianul Adriano, de la echipa Inter Milano, a fost desemnat de Federaţia Internaţională de Istorie şi Statistică a Fotbalului (IFFHS) cel mai bun atacant din lume în anul 2005, informează iffhs.de. Pentru alcătuirea acestei ierarhii au fost luate în considerare golurile înscrise de jucători pentru echipa naţională şi cele marcate în competiţiile continentale inter-cluburi.

Adriano a înscris anul trecut 10 goluri pentru naţionala Braziliei şi opt pentru Inter în Liga Campionilor. Pe locul al doilea al clasamentului se situează atacantul Wilmar Neal Velasquez din Honduras, de la echipa Olimpia Tegucigalpa, care a marcat în total 15 goluri. Poziţia a treia este ocupată, la egalitate, de câştigătorul trofeului "Balonul de Aur", brazilianul Ronaldinho de la FC Barcelona, şi de egipteanul Emad Mohamed (National SC Cairo), ambii cu câte 14 reuşite.

Clasamentul celor mai buni atacanţi ai anului 2005:
1. Adriano Ribeiro Leite (FC Internazionale Milano / Brazilia) 18 (10/8)
2. Wilmer Raynel Neal Velásquez (CD Olimpia Tegucigalpa / Honduras) 15 (13/2)
3. Ronaldo de Assis Moreira "Ronaldinho" (FC Barcelona / Brazilia) 14 (7/7)
Emad Mohamed "Motaeb" (National SC Cairo / Egipt) 14 (7/7)
5. Djbriel Cissé (Liverpool FC / Franţa) 13 (5/8)
6. Amr Zaki (ENPPI Cairo / Egipt) 12 (12/0)
7. Jared Francisco Borgetti (Pachuca CF / Bolton Wanderers FC / Mexic) 12 (8/4)
8. Hernán Jorge Crespo (Milan AC / Chelsea FC London / Argentina) 12 (6/6)
9. Robson de Souza "Robinho" (Santos FC / Real Madrid CF / Brasil) 11 (5/6)
10. Javier Luis García (Liverpool FC / Spania) 11 (3/8)
11. Andriy Shevshenko (Milan AC / Ucraina) 11 (2/9)
12. José Francisco Fonseca (CD Cruz Azul Ciudad de México / Mexic) 10 (10/0)
Kwang-Hyok Kim ( Coreea de Sud) 10 (10/0)
14. Didier Drogba (Chelsea FC London / Coasta de Fildeş) 10 (7/3)
15. Stephen Gerrard (Liverpool FC / Anglia) 10 (1/9)
16. Martin Palermo (CA Boca Juniors Buenos Aires / Argentina) 10 (0/10).

KLAR
Si pentru fratele Jood: Ronaldinho nu e atacant!!

andrewthebest
8th February 2006, 23:58
Bah daca se mai ia cineva de Sevchenko il sparg

andrewthebest
9th February 2006, 09:32
Dupa parerea mea le este cel mai bun jucator care a existat,exista si va exista
:ok:

STEAUA-MANIA
14th February 2006, 13:35
Admirati pe cel mai valoros jucator din lume :yeah: http://rapidshare.de/files/13240383/sheva-lazio.avi.html

k474laNu_2006
14th February 2006, 19:06
mdea ... de aici il simpatizez doar pe Henry, da ... unde sunt Adriano si Eto`o + alte nu mari cum ar fi Makaay sau Barros :ciocan:

Nixx
20th February 2006, 03:33
Tu nu vezi cine a facut threadul? :D

Darius
11th March 2006, 01:48
Mie imi place T.Henry...

Cneazul
11th March 2006, 09:44
cel mai bun atacant din lume este filippo inzaghi . urmat de alex del piero si miccoli

Madrid4EVER
12th March 2006, 13:55
Inzaghi????E un atacant mediocru/Suteza binisor...dar nu stie sa dribleze chai deloc.Del piero e stins demult!!!Iar Miccolii....:rosu:

One-Man Show
12th March 2006, 14:08
van Nistelrooij
Ronaldo
Raul
Vieri
:happy :happy :happy

Eto'o,Zlatan,Crespo ... ashtia nu au loc in poll ??? :jerk:

One-Man Show
12th March 2006, 14:09
Bah daca se mai ia cineva de Sevchenko il sparg

de ceva vreme chiar nu mai misca nimik...apasa anii greu pe el(chiar dak nu-s asha de multi):evil:

Madrid4EVER
12th March 2006, 16:00
Bah!Thredu` a fost facut pe 12 octombrie 2003!Af ost facut de MadridIZA care nu a mai dat pe forum pana iei(sau astazi).Vreau sa va intreb:La acea vreme...Eto`o...Adriano s.a miscau ceva atunci?

One-Man Show
12th March 2006, 16:22
Bah!Thredu` a fost facut pe 12 octombrie 2003!Af ost facut de MadridIZA care nu a mai dat pe forum pana iei(sau astazi).Vreau sa va intreb:La acea vreme...Eto`o...Adriano s.a miscau ceva atunci?

adriano era in vizorul marilor cluburi din europa shi eto'o ii cam nashea pe toti....shi la vremea aia...erau altii peste vieri,raul,etc...:ciocan:

Cneazul
13th March 2006, 20:08
alo ?Inzaghi????E un atacant mediocru/Suteza binisor...dar nu stie sa dribleze chai deloc.Del piero e stins demult!!!Iar Miccolii... . retrage-ti cuvintele

Rebellz
30th March 2006, 14:01
Henry e cel mai bun..da mai trebuia sa mai bage la poll pe eto'o,adriano,del piero,raul etc..

yaytomi
1st June 2006, 23:13
adriano sau obafemi martins unde sunt?????????

Vlad
1st June 2006, 23:41
Henry e bun, e cel mai bun
Sper sa confirme si la Mondiale, poate sa fie golgeter?

vicente_vcf
4th June 2006, 22:15
pai si fanii barcelonei nu stiu ei tre s astie cel mai bine cine e jupanu david villa ca le-a rupt capu

Denis
26th June 2006, 09:24
atunci cand sa deschis threadu am votat pt Nistelrooy...dar vremurile sau schimbat shi cred ca cel mai tare atacant e Adriano.

razwan_vs
11th July 2006, 18:48
klose golgheterul campionatului mondial unde este ?

SILVIU99
15th July 2006, 15:05
greu de zis dar eu zic asa:
1.adriano
2.henry
3.sheva
4.eto`o
5.ronaldo

LUCKY_AMARU
8th November 2006, 02:07
ronaldo:))))))))))./..eto'o e primu in orice clasament ce tine de fotbal mey......mai putin postul de portar,,...

caine19
22nd November 2006, 21:16
@silviu99... Adriano nu prea mai joaca fotbal la inter din pacate.
primul este cu siguranta T. Henry

Laur_Farul
28th January 2007, 23:26
Henry cum spuneam ...

07Ex
21st February 2007, 05:17
La ora actuala Henry, dar acum cativa ani l-as fi votat pe Ronaldo.

Lavinia
21st February 2007, 11:19
henry