PDA

View Full Version : probleme la rachete second-hand



Andrey1
19th September 2005, 18:55
Vreau sa-mi cumpar o racheta second-hand si as vrea sa stiu la ce trebuie sa ma uit la ea, ca sa nu dau banii aiurea. Nu ma prea pricep.......
Am gasit un anunt pe net:
http://bursa.rol.ro/detaliere_anunt.php?catg=&set=all&tip1=&sr=1&aid=84126
Ce spuneti, e buna racheta? Pretul e rezonabil?
Deasemenea daca stiti locuri in Bucuresti unde pot gasi o racheta la mana a 2-a?

DJ Klaus
21st September 2005, 06:49
Uita-te sa nu fie fisurate, crapate sau julite foarte tare. Vezi daca poti sa incerci racheta inainte de a o cumpara. Rachete second hand se poarta si in America. Multe cluburi au la vanzare pe langa rachete nei si rachete SH. Si ghici ce ? Rachetel SH se vand mai bine. :)

myhi
3rd October 2005, 08:54
Ai gasit pana la urma racheta? Ti-ai luat? Ce fel?

Andrey1
6th October 2005, 11:31
Mi-am luat racheta ieri, se numeste Fischer Tangential Mid Plus, e in stare buna, racordajul nou. Am dat ieri la perete vreo 2-3 ore si sunt multumit de ea. N-am gasit nimic pe net despre ea, stie cineva din ce an e, etc? Am dat 1 milion pe ea.
Ma cam doare palma, cred ca din cauza ca manerul e mai subtire decat la cea pe care o foloseam inainte.
Acum mai ramane problema unui partener de joc, ceea ce nu prea am. Eu joc de obicei la terenurile din strandul Tineretului, langa restaurantul Mc Moni's, dar as putea veni cu placere si in alt loc.

hawk
3rd November 2005, 16:33
Fischer Tangential...au fost bune la vremea lor...cu destul de mult timp in urma. In legatura cu manerul...poti sa-ti cumperi si tu un grip si sa ti-l pui peste maner...in acest fel se va mai ingrosa manerul si fiind grip nou...o sa ai si o priza mai buna.

Eu sunt fan HEAD, asha ca nu te pot incurca prea mult.
Momentan joc cu niste rachete Head Prestige Inteligence....pe care nu cred ca le voi schimba prea curand. Au fost cam scumpe acum 3 ani cand le-am luat...erau in top (in jur de 8 mil una). Sunt niste rachete super...cu care m-am acomodat foarte bine. A contat foarte mult faptul ca am jucat cu una de proba timp de o saptamana inainte de a le cumpara. Racheta poate fi foarte buna si foarte scumpa...dar daca tu nu te acomodezi cu ea...nu face banii.