PDA

View Full Version : ETAPA A saptea: FC National - Jiul Petrosani



Bancaru
19th September 2005, 12:35
Iar vin minerii in Bucuresti. Eu sper sa plece "batuti". Mie, personal, imi este frica de cei "grav raniti". Au reflexe imprevizibile.
Eu cred ca orice este posibil. Sigur, pozitia in clasament poate indica un sigur singur invingator, dar mai bine STAY FOCUS!!
A! Sa nu uit. Meciul este duminica 25 septembrie la ora 5 seara. FC National transmis de National (TV).

be@
19th September 2005, 13:06
Atentie !
Cele 4 puncte ale Jiului sunt castigate in deplasare.Unul la CFR si trei la Vaslui !

Bancaru
19th September 2005, 15:18
QED
Ati vazut. Pericol mare. Mai ales ca se poate sa fie ultimul meci cu Chirila. Imi este frica de meciurile de acasa. Rahat!

miril
19th September 2005, 15:30
Se zice merdre, ca de prea mult...shit ne-am cam saturat de cand Hollywood... Cat despre rahat, se...serveste cu...apa rece, a la ma'mare. Jiul ar putea juca partitura pe care am jucat-o noi cu Sportul. Deci, ATENTIE! Hai Progresul!

Bancaru
19th September 2005, 15:49
Sa nu fim noi aia care il servim si sa ne si imbatam cu ... apa rece. Sa vezi ameteli la meci. Sper sa vina cat se poate de repede un antrenor, pentru ca altfel ma vad nevoit sa anunt ca echipa o face Vicentiu. Nu e acolo numai sa bata cuba cu jucatorii cand vin de la vestiare. Am vazut o faza la meciul cu Rapid... Vicentiu tipa la Necula si il injura de murea lumea. Normal ca asta statea cu capul in jos si nu sufla o vorba. Fratele lu' shefu', deh!

alamar
23rd September 2005, 09:25
Singurul pericol pe care il vad este starea terenului. Nu se vad semne ca s-ar opri ploaia. Pe un teren prost, in conditiile unei aparari supra aglomerate, Jiul ar avea sanse la un egal. Sper sa nu fie asa.

miril
23rd September 2005, 09:33
Sper sa se opreasca, daca nu azi, maine. Singura ploaie pe care o accept ar fi cea cu goluri in...poarta Jiului. Ar ajunge si trei goluri, dar m-as multumi si cu trei...puncte. Hai Progresul!

Bancaru
23rd September 2005, 10:56
Imi pare rau ca trebuie sa spun asta, dar deja pericolul pe care il reprezinta ploaia pentru meci este deja pe plan secundar. Din pacate marea pacoste poate fi o inundatie majora in Bucuresti. Ceea ce mie mi se pare periculos. Rau este ca ploaia nu da semne ca s-ar opri si nici prognoza nu e imbucuratoare. Zice-se ca barajul de la lacul Colentina sta sa cedeze.
Dambovita daca nu aveam,
Jiul Dambovita faceam.

alamar
23rd September 2005, 12:52
O problema ar fi Lacul Morii (parca asa ii spune) si barajul Ciurel de la intrarea Dambovitei in Bucuresti. Mai ales ca este mai sus ca nivel decat zona Semanatoarea - Grozavesti. Vad ca despre el nu se spune nimic. Sper sa fie bine si sa se opreasca odata ploaia asta. Vorba lui Arghezi: "apa nu este buna nici in galosi".

be@
23rd September 2005, 14:27
FC Naţional - Jiul, ora 17:00
Arbitri: Sorin Corpodean :no: - Aurel Oniţa, Daniel Burloiu - Teodor Crăciunescu
Observatori: Florin Verigeanu, Constantin Gheorghe

P.S: Imi pare rau de ce se intampla in Bucuresti.La noi a plouat luni, iar de ieri a iesit si soarele.

Bancaru
23rd September 2005, 15:44
Eu nu cred ca o sa se joace daca mai ploua in ritmul asta.
La mine ploua torential de la ora 10. Acum vreo 20 minute s-a mai domolit. Ploua linistit. In curte, acasa, pamantul a capatat luciul acela verzului de la atata ploaie. Oricum, de vreo 2 zile nu mai inghite nimic. Balteste. S-au dus naibii strugurii si gutuile.
Iar a inceput sa toarne...

kurany
24th September 2005, 11:04
Din cate stiu eu in Romania pe parcursul unui meci pot fi folositi maximum 8 straini...insa intotdeauna in teren trebuie sa fie maxim 5...
Ei,,gazeta a reusit performanta sa faca echipa de start a Nationalului cu 6 straini in ea...astia vor sa pierdem la masa verde.. :)
Daca ma insel..astept corectarea...

Iata si echipa:
- Prunea -
- Twaite, Mehmedovici, Sapunaru, Bazzi-
- Abiodun, Lita , Shroj, Oprea -
Griffiths, Bad


P.S. Noua denumirea a stadionului nostru (in mintea bolnava a celor de la gazeeta) e Stadionul Municipal :evil: ..iar intrarea la peluze se face contra sumei de 35 RON.. :rosu: ...
Asta e presa romaneasca...numai pROFESIONISTI...
gAZETEI sPORTURILOR si babuinului de iOANITOAIA,,,, :rosu:

miril
24th September 2005, 12:04
Bazzi sare schema, ca sa nu-i dam satisfactie Brotaceului. Om fi trecut la primarie, mai stii!

kurany
24th September 2005, 12:14
Bazzi sare schema, ca sa nu-i dam satisfactie Brotaceului. Om fi trecut la primarie, mai stii!
Chestia cu Stadionul Municipal e clar o gafa a asa-zisilor ziaristi de la GS....
la fel si cea cu peluza...la fel si cea cu cei 6 jucatori straini titulari....
Cam multe.... :mda:

miril
24th September 2005, 12:22
Kurany, mie nu-mi prea plac "iconitele" astea electronice, altfel ti-ai fi dat seama ca faceam misto de fituica Brotaceului.

krapulax
24th September 2005, 14:19
Ei,,gazeta a reusit performanta sa faca echipa de start a Nationalului cu 6 straini in ea...astia vor sa pierdem la masa verde.. :)


asa au anuntat echipa cel putin inca de 2 ori in campionatul asta.

be@
25th September 2005, 12:39
Drăgan promite un gol în poarta lui Prunea
Atât jucătorii echipei Jiul, cât şi antrenorul Ionuţ Chirilă au declarat că vor să se întoarcă cu puncte din Cotroceni. “După victoria de la Oradea, băieţii au un moral bun. Vom face totul ca să ne întoarcem cu cel puţin un punct din Capitală”, a spus Chirilă. Tehnicianul “minerilor” va putea conta în jocul de azi şi pe atacantul său, Claudiu Drăgan, care va reveni după două săptămâni de pauză. “Vreau să înscriu împotriva Naţionalului”, a declarat Claudiu. În altă ordine de idei, mijlocaşul Adrian Drida a fost iertat de Chirilă, cel care îi făcuse cinci referate în urma cărora fusese amendat de club cu 2.100 de dolari. “Sunt bucuros că antrenorul m-a iertat şi vreau să joc”, a spus Drida.

Evoluează cu primele blocate
Preşedintele clubului Jiul, Ilie Bălănescu, a afirmat că speră ca într-un timp foarte scurt echipa să ajungă la “0” în clasamentul adevărului. “Până nu vor îndeplini acest mic obiectiv jucătorii vor avea primele blocate. E doar interesul lor să adune puncte şi din deplasare”, a spus Bălănescu.

Îngrijorat de vremea rea
Mijlocaşul “bancarilor’’, Zeno Bundea, era destul de îngrijorat, ieri, de starea vremii. “Sper din tot sufletul să nu mai plouă. Altfel, vom avea mari probleme pentru a ne menţine stabilitatea pe gazon, iar jocul nostru nu se va ridica la nivel maxim”, a declarat Bundea.

Necula e circumspect
Cătălin Necula, antrenorul interimar al echipei din Parcul cu Platani, era destul de circumspect. “Trebuie să fim foarte atenţi şi să tratăm meciul cu maximă seriozitate. «Minerii» vin cu un moral bun, mai ales că s-au calificat mai departe în Cupa României, iar director tehnic a fost numit Dumitru Marcu”, a încheiat Necula.

Prosport

Bancaru
25th September 2005, 19:28
Sa vina un antrenor. Necula sa-si dea demisia.

be@
25th September 2005, 22:19
Bancaru, dar ce suparat esti. Si eu sunt la fel...Doua puncte pe care n-aveam voie sa le pierdem... :headbang:

kurany
25th September 2005, 22:33
eu nu inteleg supararea asta mare..e ft clar ca suntem departe de a fi o echipa de top as cum si necula a declarat,,,
M-am uitat la meciul cainilor si cand vom avea asemenea jucatori si vom putea domina o echipa in un asemenea mod cum au facut cainii cu rapizii atunci ne vom bate la titlu,,,,
NU CU CURU IN POARTA sa castigam puncte si sa ne batem cu pumnu in piept ca ce tari suntem noi...
SA fim seriosi...
suparati..?!
eu unu sunt suparat cand ma uit la stiri si vad situatia disperata a oamenilor din atatea judete
nu pt ca jigodia nenorcita de Lita nu stie sa dea o pasa...

athc_
26th September 2005, 00:26
Mesaj Fans: "NOI IL VREM ANTRENOR PE MARIN DUNA!"

http://www.geocities.com/fcnational1944/National-Jiul_mesaj-.JPG