PDA

View Full Version : Etapa 7: Dinamo - Rapid



Pages : [1] 2

ADelPiero
18th September 2005, 23:01
Duminica, 25 septembrie 2005: Dinamo - Rapid, ora 20:15, TVR 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

esku
18th September 2005, 23:06
opaaaaaaaaaaa.....alt derby.....cred ca ii va bubui serios dinamo pe rapidisti..... 3-0 sau 3-1 pt Dinamo ..... :ok:

Cristy
18th September 2005, 23:23
opaaaaaaaaaaa.....alt derby.....cred ca ii va bubui serios dinamo pr cRapidisti..... 3-0 sau 3-1 pt Dinamo ..... :ok:

alo moderatorii , pe el nu-l vedeti ? am luat 2 ban-uri pentru chestii asemanatoare , mda ..
un meci echilibrat , in care trebuie sa castigam .

esku
18th September 2005, 23:27
ECHILIBRAT????????????? :happy :happy :happy .....hai sa fim seriosi..... va rupe dinamo....

Cristy
18th September 2005, 23:29
nu echilibrat , foarte echilibrat , cand despre rupere mai vedem la meci .
1 0 cu jiul hmmmm , echipa de subsolul clasamentului asa ca shhhh ...
oricum e normal sa tii cu dinamo ca doar e prima echipa in timp ce voi sunteti a 3 a , a lor .

esku
18th September 2005, 23:33
nu stiu ce legatura are jiul cu acest forum....in fine... doar u stii....apropo, daca ai fi vazut meciul de la petrosani, altfel ai fi vorbit, sau poate ca nu...la cat de frustrat esti nici un 0-10 nu te-ar fi multumit......

on-topic: cu cine vrei tu sa castigi in groapa? nu aveti jucatori care sa faca fata fotbalului prestat de dinamo!

Cristy
18th September 2005, 23:35
trecem peste suporterii echipei a 3 a lu dinamo ca aici se jaoca RAPID 1 cu dinamo 1.
o pierdere mare a lu dinamo in meciu cu noi o reprezinta accidentarea lu niculescu , s-a vazut si azi ca fara el in atac a fost slaba dinamo .

stefanm14
18th September 2005, 23:41
Rapidu nu joaca nimic..pe cand Dinamo au demonstrat ca sunt capabili de meciuri bune.....meci de 1..

esku
18th September 2005, 23:44
frustrarea este mare...normal....:D !!!
oricum ai numi tu echipa FC ARGES ("alooo, moderatorii") tot nu-mi schimb parearea.....DInamo va invinge la scor pe marfaru bucuresti......

Paul
18th September 2005, 23:49
suntem in campionatul X-urilor...

Poli - Steaua 0-0
Rapid - Poli 0-0
Steaua - Dinamo 2-2
----------------
Dinamo - Rapid
Rapid - Steaua
Dinamo - Poli ...

sa mergem pe linia aceasta , urmeaza inca un X

esku
18th September 2005, 23:59
Rapid - FC ARGES X
Otelul - Rapid X
Feyenoord - Rapid X /hello
---------------------

se pare ca rapidul este obisnuit cu X-urile..... :D Totusi cred ca va fi o victorie a catzeilor!

Pancujunior
19th September 2005, 00:44
Trebuie sa se trezeasca odata si odata jucatorii nostrii. Si in special Niculae..cred ca va face un meci mare si castigam 2-1.

rhadoo
19th September 2005, 01:21
bate dinamo la scor pt ca e pe val

Sunchase
19th September 2005, 08:38
1-3 !

arfel
19th September 2005, 08:44
3-0 dinamo

stefanm14
19th September 2005, 09:51
3-1....

fia
19th September 2005, 10:11
Rapid se impune, desi as da victoria din acest meci pentru o victorie in meciul cu Feyenoord.

RstInPc
19th September 2005, 10:11
suntem in campionatul X-urilor...

Poli - Steaua 0-0
Rapid - Poli 0-0
Steaua - Dinamo 2-2
----------------
Dinamo - Rapid
Rapid - Steaua
Dinamo - Poli ...

sa mergem pe linia aceasta , urmeaza inca un X
Nu nu, urmeaza o serie de 1-uri, adica:
Dinamo - Rapid....pronostic...1
Rapid - Steaua....pronostic...1
Dinamo - Poli....pronostic...1
:ok: :yeah:

Quartz@nu
19th September 2005, 11:16
cred ca Dinamo va "spulbera" pe Rapid ! victorie lejera dupa care cineva isi va da demisia !!! :evil: sper sa fie "no name-ul" lucescu jr.

fia
19th September 2005, 11:19
Cu ce ocazie sa-si dea demisia? Crezi ca o comitem in Cupa? Hm... iti faci sperante desarte.... Dinamo joaca prost prima repiza, ii prindem le dam vreo 2 cum le-a dat si Steaua. Iar in a doua repriza ne aparam, ca avem experienta de primit goluri multe in repriza a 2-a :D Cred ca am invatzat din greseli.

old lord
19th September 2005, 11:33
3-2
va fi un meci greu mai ales ca rapid si-a revenit

Vand vise
19th September 2005, 11:46
castiga rapid 1-2 :lol:

t.b.
19th September 2005, 15:56
Asa a fost si acum 2 ani, Dinamo era pe val, juca f. bine dar la meciul cu Rapid au luat-o cu 4-3, la astfel de meciuri nu poti sa spui dinainte ce se va intampla, ambele echipe vor da totul pe teren, conteaza si cum isi vor menaja resursele in meciurile de miercuri. Oricum eu cred ca o sa fie multe goluri, ambele echipe au aparari slabe si atacuri bune.

rasheedkpenny
19th September 2005, 15:56
Meci greu... de 1X2 evident! Cred totusi ca va fi egal, desi imi doresc mult sa castige Rapid! :)
Fia, si eu as da punctele din meciul cu Dinamo, doar sa eliminam Feyenoord! We'll see! :D

uti2102
19th September 2005, 18:24
Dinamo joaca prost prima repiza, ii prindem le dam vreo 2 cum le-a dat si Steaua
Cum le-a dat cine ?!?!? :happy Visatzi copii. O sa va chinuitzi sa ajungetzi la poarta catzeilor. La fel vor face shi ei.
X2

Cristy
19th September 2005, 18:34
eh mereu bate dinamo la scor , daca imi aduc aminte de cat timp nu ne-au mai batut ?
parca a fost un 3 2 in GIULESTI acum nu mai stiu cati ani in rest am dominat.
da bineinteles ne bate la scor ca noi suntem bacau arges ....
la cum au jucat aseara nu ar trebui sa ne facem probleme da nici un meci nu seamana cu altu ...

Utilizator
19th September 2005, 19:51
a fost si un 4-1 pentru Dinamo in Giulesti, ala faimos cu aruncatu' prosopului :D

Cristy
19th September 2005, 20:36
a fost si 4 0 pentru noi in Giulesti , da nu mai conteaza .
oricum ziceti-mi si mie ultima victorie a lui dinamo contra noastra .

Ioca10
19th September 2005, 20:51
a fost si un 4-1 pentru Dinamo in Giulesti, ala faimos cu aruncatu' prosopului :D
Hai cu x-ul ca stiti voi de ce :evil:

marcel
19th September 2005, 20:52
victorie pt dinamo, la 2,3 goluri cel putin

dede
19th September 2005, 22:19
a fost si 4 0 pentru noi in Giulesti , da nu mai conteaza .
oricum ziceti-mi si mie ultima victorie a lui dinamo contra noastra .

rapid - dinamo 2-3, sezonul 2003-2004, retur

Cristy
19th September 2005, 22:26
aha ms , uitasem

Paul
19th September 2005, 22:28
heh`
pentru dinamovisti nu e o problema ca nu au mai batut rapidul de 2 ani ...
pe ei nu-i deranjeaza ca imediat se fac 17 ani de la ultima victorie in Ghencea :evil: ...

Daca sezonul viitor , in tur se joaca Dinamo - Steaua , atunci returul Steaua - Dinamo va fi in 2007 ... 1989 - 2007 ... 18 ani :D si nu e sigur nici atunci ca vor bate :D;

Asa ca nu e o problema 2 ani :P

t.b.
19th September 2005, 22:32
pe ei nu-i deranjeaza ca imediat se fac 17 ani de la ultima victorie in Ghencea

Vrei sa zici 17 ani de la ultima victorie din campionat, v-au batut in semifinalele cupei cu 1-0 acu vreo 4 ani ;)

Paul
19th September 2005, 22:56
in campionat stai lejer ... stiu ei la ce ne referim ...

PS. Barcelona a avut o invincibilitate de 28 de ani in fata Realului ... asa ca mai aveti putintica rabdare ...
inca 10-15 ani si poate poate dupa ce ma insor si eu , bateti si voi in ghencea :D

Irimus
19th September 2005, 23:09
Ce rost isi are threadul asta? Dinamo a castigat 2 din ultimele 12 meciuri contra Rapidului (3-2 in giulesti acu 2 sezoane printr-o metoda pe care nici azi nu ne-a expicat-o presedintele de atunci al rapidului "giovani becali" si 3-2 acu 4 sezoane in groapa).Asadar, rezultat previzibil ,vicorie a Rapidului.Dinamo a aratat ca inainte de toate are o conducere puternica care castiga multe meciuri.Valoarea echipei se vede in derbyuri.Anul trecut au facut in 6 partide(2 cu rapid 2 cu steaua si 2 cu fc national...1 punct!).Mare lucru daca o sa scoata un egal dinamo

stefanm14
20th September 2005, 08:41
Ce rost isi are threadul asta?

eu zic ca nu are nici un rost :D ...rapidul dupa jocul uimitor prestat pana acum in campionat va invinge la scor :D (keep dreaming)....hai mah baieti sa fim seriosi...

rasheedkpenny
20th September 2005, 09:55
Vom trai si vom vedea... pana la ora meciului putem face doar presupuneri! Mai este un meci de cupa de jucat pana atunci!

FORZA RAPID!

Vi3rme_X
20th September 2005, 12:00
Va rupe cateii Cry, va rupe!

Cristy
20th September 2005, 12:05
a am vazut echipa , e normal sa tii si cu prima echipa :)
rup gardurile cine stie , pe teren o sa vedem.

Vi3rme_X
20th September 2005, 12:13
Cry...sa-ti spun ceva...Eu chiar nu suport echipa Dinamo Bucuresti dar nu conteaza asta, eu mi`am spus parerea...3-1 pt. catei!
VIOLA SI...ATAT

Ayrton
20th September 2005, 18:45
poate fi si meci echilibrat, poate fi si dezechilibrat... nu conteaza asta, important e sa castige Dinamo.
Forza Dinamo!

Irimus
20th September 2005, 19:18
Daca ar juca conducerile ar avea si Dinamo o sansa dar din pacate contra Rapidului(la fel ca si impotriva Stelei) o sa fie nevoiti sa joace pe teren iar gunoiul de Bratu n-o sa faca nimic.In retur il asteptam pe Bratu in Giulesti sa-i rupem picioarele la tradatoru dracului!

Sabin
20th September 2005, 23:35
E derby, deci orice e posibil. In mod normal, Dinamo ar trebui sa castige, dar nu se stie niciodata.
Cred totusi ca batem cu 5-0... :drak:

esku
21st September 2005, 00:02
ce macel o sa fie la meciul asta......cred ca va fi K.O. Rapidul la final..... Ii bate Dinamo cu strigaturi..... ce o sa mai rad dupa aceea de cry..... :happy

andreiush
21st September 2005, 00:04
Las' ca radem noi la urma... cica se rade mai bine :D:D
Parca vad ca se termina egal...

esku
21st September 2005, 00:06
pai daca se termina egal veti fi cei mai fericiti din lume....!!! Ar fi chiar ceva paranormal.... :happy

Cristy
21st September 2005, 00:11
eh dinamo RAPID , nu prea ma intereseaza meciul asta asa de mult pe cat ma intereseaza cel cu feyenoord, dar suporterii satelitului lu dinamo ( a 3 a echipa ma refer) nu stiu cum e un meci in uefa ....

ps : esku te mai repeti mult ca un robotel in postarile de pe topicu asta ?
ai zis ca ne bat , ne bubuie, ne distrug , mai zii si altceva nou ca asta ai scris tot topicul.

andreiush
21st September 2005, 00:12
Normal ca e mai important meciul cu Feyenoord :D
Da' ce bine ar merge o victorie cu Dinamo inainte de meciul cu olandezii... :rolleyes:

esku
21st September 2005, 00:17
va zdrobesc.....:D asta nu am zis....:D ...orikum stiu ca esti frustrat...cry baby, cry!!!

Sabin
21st September 2005, 00:20
E greu de crezut totusi ca ii batem la scor, pentru ca Rapid a demonstrat la Rotterdam ca paseaza bine si se descurca la echipele care cam rup acasa. Dar evident ca Dinamo e favorita, si daca Ando va reusi sa monteze echipa dupa rezultatele bune din ultima vreme, e foarte probabil ca vom castiga. Dar mi-e oarecum frica de mentalitatea romanului care dupa niste succese mai face o pauza pentru sarbautorit...

andreiush
21st September 2005, 00:37
Sigur nu ne bateti la scor :evil:
E derby... e meci de 1 x 2 ... e meci strans :ok:

esku
21st September 2005, 00:38
aia care am aplicat`o la petrosani...in care am atacat tot meciu? hmmmm ....ciudat.... nu?
Rapid Bucuresti va pleca nimicita din groapa..... !!!

p.s.: bafta cu feyenoord!!! ..... :ok:

Sabin
21st September 2005, 00:39
Mi-as dori sa batem la scor, mai ales dupa ce mi-atzi distrus nervii in returul campionatului trecut cand am facut egal ca niste cretini si am dus titlul in Ghena...
Atunci imi doream sa fie meci de 1 sau 2... Niciodata de X. Si acum n-o sa joace Niculescu, cel care a marcat ambele goluri ale lui Dinamo in ultimul meci direct.
Dinamo Rapid 2.10 3.10 3.20 1.25 1.57 1.27 Cotele de la astra sport.

Cristy
21st September 2005, 00:41
si daca batem te lasi de dinamo ?
sa nu-mi zici ca tii cu noi in meciu cu feyenoord ca ma faci sa rad.

ca sa fiu on topic pt andreiush :D , cred ca vom bate la un gol diferenta.

esku
21st September 2005, 00:48
dinamo imi este extrem de antipatica daca te intereseaza...la fel cum imi sunt steaua si rapidul.....dar de ce sa nu recunoastem ca sunt mai buni ca voi si o sa castige....

tin cu toate echipele romanesti in cupele europene.... indiferent ca este steaua, dinamo, rapid, cluj, gloria.....etc.

Ilu^
21st September 2005, 02:07
Castiga Dinamo !
Rapidul inca este intr-o forma scazuta in ciuda rezultatelor pozitive din saptamana precedenta, iar despre Dinamo nu se poate comenta nimic cu o singura exceptie: joaca prea frumos!

Alin12
21st September 2005, 07:04
presimt o saptamina naspa pt Rapid >Pierdeti duminica cu Dinamo,si joi cu olandezii.Asa ca nu va mai amagiti degeaba ca nu aveti echipa.Adica aveti dar de mijlocul clasamentului Dinamo -Rapid 1 solist

RstInPc
21st September 2005, 12:37
esku-le, esti mai vehement decat noi, dinamovistii :D :ok:

Sper la un meci frumos in urma caruia sa castige cel mai bun (Dinamo, asta e clar). Rapid este o echipa periculoasa care pare in revenire de forma. Pacat ca va lipsi Niculescu, dar se vor gasi solutii. Un 2-1 ar fi arhi-suficient :ok:

george-dinamo
21st September 2005, 12:46
daca ne e frica de rapid...poa sa aiba si 3-0 ca oricum revenim. :D :D :D
prevad un 3-1. pentru DINAMO evident.
si inca ceva, nu va mai amagiti, DINAMO-rapid nu e un derby. si nici nu va fi.

Sabin
21st September 2005, 15:50
Este un derby de clasament. Dinamo, locul 1 si 2 in ultimele doua sezoane, si Rapid, locul 3 in aceleasi sezoane. Dupa clasamentul actual, nu prea este derby...

sun
21st September 2005, 15:59
sunt de acord cu tine , Sabin . Rapid e o echipa vesnic frustrata de ratari. Are mai multe sezoane in divizia B decat trofee. Dar au si o gura ..... Cat o sura. :P

Trebuie jucat Dinamo-Rapid 1 la pariuri cu ochii inchisi. :rolleyes:

fia
21st September 2005, 16:17
Te rog frumos sa-ti joci toti banii tai si casa si masina si familia pe 1 la pariuri. Daca e asa, de mers cu ochii inchisi... vorbim dupa meci :jerk:

Cristy
21st September 2005, 16:22
normal ca steaua dinamo e singurul derby comunist , suntem de acord cu voi.

bob
22nd September 2005, 19:18
ii lasam pe rapizi fara conducere tehnica si administrativa! o sa ne ajute si feyenoord!

Paul
22nd September 2005, 19:24
sunt de acord cu tine , Sabin . Rapid e o echipa vesnic frustrata de ratari. Are mai multe sezoane in divizia B decat trofee. Dar au si o gura ..... Cat o sura. :P

Trebuie jucat Dinamo-Rapid 1 la pariuri cu ochii inchisi. :rolleyes:

Nu sunt de acord ... e meci de 1x2 , orice e posibil la un asemenea meci ;
pe hartie DInamo e favorita (joaca acasa si valoric e peste rapid) insa la un asemenea meci e posibil orice .

Cristy
22nd September 2005, 19:25
eh va faceti curaj, ca de cand nu ati mai castigat in fata noastra ....
ciudat forumu : rapizi , porumbei , rrapid 2 si nimeni nu face nimic, in schimb daca vorbesc despre clone imediat imi sunt modificate postarile

sun
22nd September 2005, 19:32
interesant , Dinamo - Rapid ( 66 posturi ) are mai putine decat Arges - Vaslui ( 75 ) si muuult mai putine decat Iasi - Steaua ( 170 ).

Poate ca m-am grabit cand am spus ca e 1 solist ; dar spuneti-mi cine va inscrie pentru Rapid ? Dinamo e pe hartie mai buna , si se poate spune ca ar fi o surpriza daca Rapidul va scoate egal.

Paul
22nd September 2005, 19:34
pai asa si Steaua - Dinamo era 1 solist , da uite ca se mai intampla ;

Sabin
23rd September 2005, 02:29
Ultimul meci pe care Rapid l-a pierdut cu Dinamo sau Steaua a fost in Giulesti, 2-3 cu Dinamo, acum 2 campionate. Deci poate ca Dinamo nu este atat de mare favorita cum ar putea parea...
Cred ca daca Dinamo va castiga, are sanse mari sa fie la finalul turului pe primul loc. :yeah:

area51
23rd September 2005, 03:00
sper ca Dinamo sa fie lider duminica seara...iar rapidul sa se pastreze pt. Feyenoord ...in rest toate bune !
In Copou ne facem datoria! :happy

Pancujunior
23rd September 2005, 03:01
Anu trecut in groapa am controlat jocu si meritam mai mult da s-a terminat 2-2. Acum dinamo e peste noi ca joc..da sper sa iasa acelasi rezultat.

alex36
23rd September 2005, 06:52
mie intodeauna mi-a fost mai frica de Rapid decit Steaua!de ce?nu stiu!..

Ayrton
23rd September 2005, 10:24
mie niciodata nu mia fost frica de nici una din ele! totusi, desi Steaua e pt mine si pt majoritatea dinamovistilor singurul dusman, restul fiind doar niste echipe obisnuite care trebuie sa fie si ele acolo la numar, sa se poata disputa campionatul, rapidistii astia merita batuti pt cata galagie fac: nu mai departe de alaltaieri, cel mai simulant jucator din campionat, ungurul ilyes anunta cu gura mare ca ei castiga in "Stefan cel Mare"... dupa ce ca e un ratat mai e si fudul...

george-dinamo
23rd September 2005, 11:05
bai pancone, ce joc ai vazut tu ba? unde ati dominat voi? ce joc ati controlat? ce meci ai vazut tu? pe playstation? ati avut 2 ocazii si 2 goluri . sa-i multumeasca steaua si acum lu goian. o sa v-o tragem acum numai ca sa ne razbunam pt egalul total nemeritat din primavara.

RstInPc
23rd September 2005, 11:35
Da, mare meci, ce sa zic ! Un meci normal care se va incheia cu un rezultat normal: victorie Dinamo. Simplu. Ce atatea discutii ?

Cristy
23rd September 2005, 13:23
cate aere pe capul vostru mai cainilor of of ......

MadSkillz
23rd September 2005, 15:40
Ce rost isi are threadul asta?Valoarea echipei se vede in derbyuri.Anul trecut au facut in 6 partide(2 cu rapid 2 cu steaua si 2 cu fc national...1 punct!).Mare lucru daca o sa scoata un egal dinamo

Adu-ti aminte cum a scos Rapidul egalul din sezonul trecut.

Cristy
23rd September 2005, 18:17
vai vai adu-ti aminte de meciul de duminica trecuta si inghite .

cip_81
23rd September 2005, 21:44
Care meci de duminica? 3-0 cu marea echipa din Targu Jiu? Oricum, duminica nici nu se pune problema invingatorului...va dam doar 1-0 scurt (mai clar decat scorul final), ca avem si alte treburi mai importante.

Pancujunior
23rd September 2005, 21:53
bai pancone, ce joc ai vazut tu ba? unde ati dominat voi? ce joc ati controlat? ce meci ai vazut tu? pe playstation? ati avut 2 ocazii si 2 goluri . sa-i multumeasca steaua si acum lu goian. o sa v-o tragem acum numai ca sa ne razbunam pt egalul total nemeritat din primavara.

ba tu vadca nu mia tsii minte meciu.. dupa ce am egalat noi la 1.. v-am bagat cu toata echipa in poarta..si era numa chestie de timp pana sa va dam gol..da apoi a venit contraatacu si golu lu niculescu..total impotriva cursului jocului. :jerk:

cip_81
23rd September 2005, 21:57
Nu mai spune...echipa ai carei suporteri folosesc ca mijloc de transport carutele cu coviltir a avut 2 suturi pe poarta si a marcat 2 goluri, din cauza prostiei unora...Stelea si Goian.

Pancujunior
23rd September 2005, 22:04
Nu mai spune...echipa ai carei suporteri folosesc ca mijloc de transport carutele cu coviltir a avut 2 suturi pe poarta si a marcat 2 goluri, din cauza prostiei unora...Stelea si Goian.

Greu cu tine.. :no: ...... daca vrei iti trimit rezumatu partidei.....si ai sa vezi ca am dreptate :cool:

Cristy
23rd September 2005, 22:43
Care meci de duminica? 3-0 cu marea echipa din Targu Jiu? Oricum, duminica nici nu se pune problema invingatorului...va dam doar 1-0 scurt (mai clar decat scorul final), ca avem si alte treburi mai importante.

cred ca tu ai caruta in cap , el zicea de noi ca am egalat nemeritat la ultimu meci cu voi si eu i-am reamintit de meciu de duminica trecuta din derbyul comunistilor steaua dinamo cum ati egalat, da inteleg, cainii au creieru mai micut.

cip_81
24th September 2005, 00:32
Esti rapidist si nu are rost sa-mi bat capu' cu tine...ai minte de bolovan. Oricum, sa vezi ce o sa ti se potriveasca nick-ul ala duminica...continuarea va fi joi, cand dupa meci veti ramane si fara Lucescu jr.

Cristy
24th September 2005, 00:55
ei na nu mai spune , oricum nu ai inteles ce am zis mai sus , inainte sa postezi ceva mai citeste si inainte caine cu creier cat o bomboana agricola.
duminica nu ma intereseaza antrenamentu, joi e mai important.

cip_81
24th September 2005, 01:07
Adevarul e ca daca pun mintea ta la un caine turbeaza. Esti prea... si cu asta am terminat. Sper sa-i batem scurt pe "arienii" astia, bine reprezentati de rada, si apoi sa ne pregatim de Liverpool.

Cristy
24th September 2005, 01:17
sper sa avem un antrenament bun duminica , desi cu ploile astea o sa fie cam naspa si ne pregatim de feyenoord nu de juniorii lu valerenga si iesitii din forma de la everton care se afla pe ultimele locuri.
cip esti penibil te-ai abtinut sa nu ma injuri oh yeah , adica nu ai postat ca ....

claudio25ro
24th September 2005, 02:45
tinerete mama....fugi la somn...ca sunteti de cacao momentan...uite in clasament..mai vb. cand urcati in top..hai pa si 4-1 (nu de alta dar ca sa suferiti...).
PS:Succes joi..ca poate o sa aveti! :P

george-dinamo
24th September 2005, 11:55
pancone tata, cate ocazii de poarta ati avut in meciul cu noi? ma refer la 2-2. in afara de goluri? 0!!! si noi trebuia sa va dam o gramada. asa ca pregatiti-va sa plangeti duminica. si sincer as prefera sa ramana lucescu ca n-o sa faceti nici o branza cu el.
acum dupa 5-1 am jucat cu niste ametiti, da inainte toti erati cu gura mare ca ne luam 5, etc, etc. mai ganditi inainte de a scrie ceva.

fia
24th September 2005, 13:15
Am avut exact cate ocazii ati avut voi in meciul cu Steaua de saptamna trecuta. In caz ca nu stiai, asa se joaca fotbalul pe goluri.

vlad1607
24th September 2005, 13:29
conteaza foarte mult cum o sa se prezinte gazonul la ora meciului....e mult mai bun ca "orezaria" din ghencea dar oricum nu e gazon englezesc :)


castigam sau invingem asta e intrebarea? :D

Forza Cainii !

fia
24th September 2005, 13:32
Gazon englezesc asa ca la Rapid, nu :D

Offtopic: Am vazut azi Otopeni cu Rapid 2: la sfarsit a fost un penalty, si nu puteau aia sa-l bata ca era plin de apa/noroi.

Oricum l-am vazut ieri de Andone pimbandu-se pe gazon, arata rezonabil (pentru conditiile date).

esku
24th September 2005, 13:37
Gazonul nu este acoperit de balti, dar este fff moale si este posibil sa se strice pe parcursul jocului.....din pacate :(

vlad1607
24th September 2005, 13:42
pai arata binsor gazonul de pe Dinamo...mai ales ca a plouat in continuu la Buc toata saptamana....
Fia stii cate puncte o sa aiba Rapidu maine seara? tot atatea cate are si acuma :D

LUPTA DINAMO ! :D

esku
24th September 2005, 13:46
si iar o sa fim in fata rapidului pt. ca noi vom castiga cu Vasluiul :D .....

Paul
24th September 2005, 15:17
pai arata binsor gazonul de pe Dinamo...mai ales ca a plouat in continuu la Buc toata saptamana....
Fia stii cate puncte o sa aiba Rapidu maine seara? tot atatea cate are si acuma :D


rapid tot atatea +1 :D

Cristy
24th September 2005, 15:20
si iar o sa fim in fata rapidului pt. ca noi vom castiga cu Vasluiul :D .....


care voi ma baiatule dinamo 1 sau 3 ? hmmm

fia
24th September 2005, 15:21
Fia stii cate puncte o sa aiba Rapidu maine seara? tot atatea cate are si acuma :D
Ai uitat sa termini fraza... contiuarea era : tot atatea cate are si acuma CFR Cluj :evil:

Stii aia cu:

Rapid vine-n groapa, da .... goluri... si pleaca :)

Cristy
24th September 2005, 15:23
goluri doar bonus , da altceva .... si e valabil pentru satelitu arges .

vlad1607
24th September 2005, 15:24
fia zi varianta originala : "rapid vine-n groapa,.........ia m***/goluri :D si pleca" :ok:

fia
24th September 2005, 15:24
Noi nu luam ma nimic, nici puncte nici cupe nici ce zici tu acolo... noi doar dam
Dam bataie la catei :)

Am uitat ceva:

184
de săptămīni au trecut de la ultima victorie dinamovistă īn Ştefan cel Mare. Pe 17 martie 2002, Dinamo īnvingea cu 3-2 pe Rapid īntr-un campionat cu un final dramatic, īn care "cīinii" au luat titlul īn ultima etapă. Au urmat două succese ale giuleştenilor, 2-0 şi 4-3, şi o remiză, 2-2

vlad1607
24th September 2005, 15:28
hai sa nu o dam in rezultate mai noi sau all time ca
1.nu are rost
2.eu zic ca va batem maine :ok:

Cristy
24th September 2005, 15:30
pai rezultate cu victorii mai noi impotriva noastra nu aveti , vedem cum se prezinta groapa, presupun ca o sa fie un teren ....vai de mama lui ....

vlad1607
24th September 2005, 15:32
Cry las-o BALTA(ca tot e la moda) :happy....vedem maine seara ce si cum :drak:

LUPTA DINAMO !

Cristy
24th September 2005, 15:34
vedem, da groapa macar sa se prezinte un pic mai bine ca ghena , ca altfel.....
arbitru e balaj ? hmmm cam naspa ....

NY_giants05
24th September 2005, 17:27
La meciul asta merg pe o victorie a dinamovistilor. Rapid inca nu si-a revenit...iar Dinamo joaca din ce in ce mai bine : 5-1 cu Everton shi 2-2 cu Steaua (dupa ce au fost condusi cu 2-0 ! )...pronostic : 4-2 dinamo

vlad1607
24th September 2005, 17:29
4-2 sa fie atunci :D desi as prefera o victorie fara gol primit :)

NY_giants05
24th September 2005, 17:37
4-2 sa fie atunci :D desi as prefera o victorie fara gol primit :)

Acum depinde ce face devensiva dinamovista..dak se tzin de treaba baietzii..atunci poate nu primitzi gol...Dar nu prea cred k Rapidul o sa stea numai in aparare. Sunt sigur k joaca la victorie

vlad1607
24th September 2005, 17:38
sa joace la ce vor ei:la nunta de exemplu ca maine sper sa-i torpilam :D

arcasul75
24th September 2005, 17:45
oricum ar juca, pierd...
forza dinamo!

Cristy
24th September 2005, 17:52
D:D pai dinamo are defensiva ? galamaz, moti si goian omu nostru de gol :))))))))))))) :D

Sabin
24th September 2005, 18:36
Eu sincer cred ca o sa fie 2-0 la pauza. Si 5-0 final, ca se stie ca Dinamo joaca bine pe final. :yeah: Va spun sincer, nu va mint. Tocmai am avut o revelatzie. :drak:

vlad1607
24th September 2005, 18:40
bai Sabine tii minte ce revelatie ai avut in tren cand mergeam la Bucuresti pt meciul din suburbie? :D poate macar acuma iti iese :D :drak:

Cristy
24th September 2005, 18:42
si apararea formata din super-jucatorii goian, galamaz ,moti sau dauda sau gaev nu gafeaza deloc ? ahahahahahahhahahhaah :D:D

vlad1607
24th September 2005, 18:43
buey Cry nu mai trai ma din povesti.....

Cristy
24th September 2005, 18:45
a ati facut o super aparare si eu nu stiu =)) :D:D

vlad1607
24th September 2005, 18:47
super pe dreaq....Gaev Moti Tamas se misca bine in general nu mai sunt gafele de sezonul trecut ..

Cristy
24th September 2005, 18:51
stiu , da de gaev nu poti sa zici, ca am vazut meciu cu everton si mai ales cu steaua , orice minge o prindea in 2 3 timpi :)

vlad1607
24th September 2005, 18:53
prea mult sapun :D :D

Sabin
24th September 2005, 18:54
Gaev iubeste timpii... :D

Cristy
24th September 2005, 18:55
:))))))))))))))) asa a fost , poate erai ocupat cu aruncatu scaunelor sau a suruburilor :D:D:D si nu ai vazut :D ( era o gluma :P) :D
oricum nici dolha nu e mai tare :D:D , am auzit ca il ia becali la dinamo ca ii expira contractu :D

vlad1607
24th September 2005, 18:58
@Sabin : e timpul :D
@Cry: desi recunosc ca astia au pus scaune dintr-un material mai flexibil in peluza din suburbie care se scot/rup mult mult mai greu de asemenea recunosc ca am vazut si miscarile gratioase ale lui Gaev la unele faze :D da nici cu rapidu nu imi e rusine :D

Cristy
24th September 2005, 19:01
@Cry: desi recunosc ca astia au pus scaune dintr-un material mai flexibil in peluza din suburbie care se scot/rup mult mult mai greu de asemenea recunosc ca am vazut si miscarile gratioase ale lui Gaev la unele faze :D da nici cu rapidu nu imi e rusine :D

e lasai pe maftei si constantin =)) :D:D
faza buna e ca vine dolha la voi , atunci sa vezi gafele cuplului dolha goian :D:D =))

vlad1607
24th September 2005, 19:05
stai calm nu pune "boticul" la tot ce zic fitzuicile colorate

Cristy
24th September 2005, 19:10
sper sa-l luati va dam si bani :D:D =))

vlad1607
24th September 2005, 19:17
sa recapitulam : maine seara va distrugem :D

Cristy
24th September 2005, 19:20
joaca gaev-moti ? :D
a sa nu uit s-a refacut burdujan dupa accidentare deci, pazea goian :drak: =)) :F

vlad1607
24th September 2005, 19:21
te repeti ma plictisesti :( :D

pronostic : 2-0 :ok:

LUPTA DI-NA-MO !

Cristy
24th September 2005, 19:23
cum ma , aaaaaa te faci ca ai uitat golul lui burdujan din vina cui oare ? goian ? deap =)) :) :D
de la 5 la 2 hmmmmm :D

Sezione_
25th September 2005, 07:34
Tinand cont de traditia ultimilor ani, potrivit careia rapidistii i-au batut pe unde i-au prins pe caini, indiferent de forma de moment, cainii nu pot spera la mai mult de un egal.

ronaldinho
25th September 2005, 10:45
Mda. 9 pagini de discutii aiurea. De ce nu priviti si meciul in sine....componenta echipelor, punctele tari si slabe ale celor doua echipe?
1. Apararea laterala a dinamului e praf; s-au vazut partiile, de care jucatorii englezi nu au profitat, adevarul e ca nici nu prea le au cu ski-ul. Stancu si Badoi sunt mult peste Goian si Pulhac, din toate punctele de vedere: experienta, ambii jucatori rapidisti sunt de nationala ( U21 respectiv seniori ). Cateva centrari spre capatana lui Nicolae Constantin :D, care in ultimile 2 meciuri de campionat a marcat astfel, si s-a rezolvat treaba. Intrebare. Poate Goian sau Pulhac sa-l opreasca pe Stancu, respectiv Badoi? Raspunsul, diseara :D
2. Punctul forte a lui Dinamo mi se pare mijlocul, iar majoritatea actiunilor de atac din meciul cu everton au plecat de la verticalizarile lui Plesan. Intrebare: poate Maldarasanu si cu Ilyes sa-l blocheze pe Plesan? Raspunsul meu sincer, nu cred....dar poate insista Malda sa ma contrazica. :D
3. Alt aspect ar fi duelul dintre M.Constantin si Zicu. Daca Mariusica prinde o zi bunicica cel putin :cya: . Acolo se opresc actiunile cateilor.
Ma opresc aici, pt ca cred ca aici sunt cheile jocului. Daca dogalaii reusesc sa opreasca jocul pe flancuri a lui Rapid, va fi un meci la discretia lor, dar daca nu, le urez succes in meciul viitor cu Everton.
Pe hartie e clar un meci de 1x2....ahhh, era sa uit. Dupa ce Constantin va scoate sufletul pe parcursul primei ore din Tamas si Moti, va intra al meu, mai nou favorit, Vasilache, care sunt sigur ca are niste intrebari grele pt cei doi fundasi detinatori de pedigree :P . SIncer, daca DInamo nu marcheaza in prima repriza nu-i vad bine pe catei :rolleyes:

cip_81
25th September 2005, 12:20
3. Alt aspect ar fi duelul dintre M.Constantin si Zicu. Daca Mariusica prinde o zi bunicica cel putin

Asta e cea mai buna gluma...mi-e teama sa nu-si fractureze cumva coloana caraghiosul ala de Constantin in duelul cu Zicu. Daca apararea Rapidului se va comporta ca la Galati va fi dezastru.

ronaldinho
25th September 2005, 12:31
hehehe...mai oito, nebuna mai esti :D.
din punctul meu de vedere, Constantin e un super fundas. Pacat doar de sistemul in care joaca. Cand Rapid va juca cu 4 fundasi, promit sa beau 5 zile la rand :D. Vei vedea, Zicu nu va avea viata usoara cu Constantin.
Oricum, ca sa cant si eu aceasi melodie, ca si ceilalti care au mai scris despre meci.....deseara va incingem rau de tot chiar daca jucam in 10 ( Malda+Maftei + N.Constantin la un loc conteaza doar cat pt 2 :ciocan: ) /hello !!! HAI RAPID!!!

Dark Horror
25th September 2005, 14:09
Hai fratzilor!Scoatetzi cel putzin un egal,dar ar fi mai bine sa cashtigatzi.

Hai Rapid!

Cristy
25th September 2005, 14:18
nu ai dreptate ronaldinho cum adica ilyes sau maldarasanu nu-l pot oprii pe inexistentul plesan ? cred ca era o gluma.
pe benzi ii mancam sunt varza goian resprectiv pulhac , cu un plus pe partea celui care joaca petre .

george-dinamo
25th September 2005, 14:22
daca si m. constantin e fundas sa-l tina pe zicu...e clar cat te pricepi la fotbal. pai ala isi da cu stangu-n dreptu de 3 ori pe meci. ai vazut acu vreo 2 ani real bayern cu duelul solari-sagnol? cam asa va fi si deseara.
3-1!

Cristy
25th September 2005, 14:25
bine bine mai vorbiti si voi despre joc ca in afara de : va distrugem va omoram .... nu mai siti, si daca diseara o luati nu mai apareti pana dupa meciu cu everton dupa care o sa va calificati.

george-dinamo
25th September 2005, 14:31
ai pus cuvantul potrivit: DACA! deocamdata ne dam doar cu presupusul. deseara o sa fim siguri.

Cristy
25th September 2005, 14:32
pai daca ca inca nu s-a jucat meciul , asa erati si cu faru domne ii batem 5 0, ii omoram si dupa meci nici laba de caine pe aici .

Sunchase
25th September 2005, 14:57
Meci usor pentru Rapid.

Va distrugem ! :evil:

george-dinamo
25th September 2005, 16:07
dream on kido!

stefanm14
25th September 2005, 16:44
prevad un meci urat....ca mai e si vremea asta...

george-dinamo
25th September 2005, 16:59
un meci urat dar o victorie frumoasa! a lui DINAMO evident.

Cristy
25th September 2005, 17:03
daca e la ce ma gandesc eu si e sigur, nu pot decat sa-ti dau dreptate

george-dinamo
25th September 2005, 17:08
la ce te gandesti tu?

Cristy
25th September 2005, 17:10
era vb de semnatura :) , la ce se gandesc multi .

george-dinamo
25th September 2005, 17:55
pacat ca iasiul nu m-au ajutat. nu-i nimic asteptam.
3-1 va dam deseara!

Paul
25th September 2005, 18:41
vezi ca azi a inceput saptamana voastra neagra ... egal cu Rapid , 0-4 la Everton si infrangere la Bistrita :D

ronaldinho
25th September 2005, 19:37
georgica-cutulica, imi pare rau ca nu pot sa ma ridic la nivelul mesajelor tale, de o calitatae indubitabila, chiar daca sunt monosilabice. Prefer sa nici nu-ti raspund in ceea ce-l priveste pe M. Constantin. Arunca o privire pe cartea lui de vizita, de curiozitate.
@cry, plesan e cel mai periculos jucator al lor, dupa parerea mea. Daca el va juca bine, cred ca va fi multumitor un egal in seara asta pentru noi
@paulica....ma dezamagesti, ca si parior. Ia uite sa vezi cate goluri a dat everton sezonul asta acasa.

esku
25th September 2005, 19:38
sper ca bate Dinamo.....nu de alta, dar am pus pe ei la pariuri :D

ronaldinho
25th September 2005, 20:04
off-topic: nu cred ca ai varsta necesara sa pui la pariuri. Ti-ai pus casa ? :D.
DINAMO: 1. Gaev - 14. Galamaz, 4. Tamaş, 5. Moţi, 3. Pulhac - 8. Fl. Petre, 6. Mărgăritescu, 19. Pleşan, 10. Grigorie - 21. Fl. Bratu, 7. Zicu Rezerve: 12. Guso, I. Bălan, 17. Bălţoi, 18. Chihaia, 20. Ad. Cristea, 22. Vl. Munteanu, 23. L. Goian. RAPID:1. D. Coman - 23. M. Constantin, 24. Maftei, 6. I. Rada - 9. Bădoi, 17. Măldărăşanu, 11. Ilyeş, 5. I. Stancu - 29. Buga, 21. D. Niculae - 28. N. Constantin Rezerve: 32. Mincă, 7. Vasilache, 10. Artiom Karamian, 13. E. Dică, 14. Perjă, Burdujan, 18. N. Grigore
Galamaz pe dreapta....stie el andone de ce.... :D. Dupa cum rezulta din alcatuirea formatiilor, cred ca rapidul va fi cel care se va afla la carma jocului. :)

Sabin
25th September 2005, 20:26
:happy Mda... rupe Rapidul...

be@
25th September 2005, 20:52
looool
A inscris Bratu .

claudio25ro
25th September 2005, 20:54
eliminare M.Constantin.../OLE/

claudio25ro
25th September 2005, 20:56
Gggooooooooooolllllll.............plesan Si 3-0 /ole/

NY_giants05
25th September 2005, 20:56
3-0 pt . dinamo..eram sigur k o sa castige fara nici o problema.. Nu-i prea vedeam pe rapidisti castigand in Stefan cel mare...

FatFrumos
25th September 2005, 20:57
si iar un meci cind joaca dinamo cu 12 jucatori!...pacat de rapid.

metallic_rain
25th September 2005, 21:00
De departe cea mai cea formatie de la noi e Dinamo! Bravo lor pt fotbalul prestat!

be@
25th September 2005, 21:02
/hello dinamo pentru jocul pe care il aratati.

stefanm14
25th September 2005, 21:06
hm....tare meci......dinamo e in mare forma, rapidu nu prinde podiumu .... :ok:

NY_giants05
25th September 2005, 21:07
4-0 pt. dinamo in prima repriza ! Nu am apucat sa vad toata repriza, am vazut doar ultimile 10 min....dar am vazut k au un atac foarte bun...
Imi pare rau de Rapid..sunt pe locul 8 dupa 7 etape !

Alin12
25th September 2005, 21:07
si iar un meci cind joaca dinamo cu 12 jucatori!...pacat de rapid.
La ce meci te uiti baietas? Tu nu vezi ce lovesc ceferistii? :rosu: :rosu: Ne cam batem joc de ei

MadSkillz
25th September 2005, 21:09
La golul 2 am inceput sa urlu de cand l-a lansat pe Bratu...inca nu atinsese mingea si strigam "GOOOOOOOOL!"

Vand vise
25th September 2005, 21:10
dinamo are bulan
klarrrr

Sabin
25th September 2005, 21:10
Suna Luce senior la pauza, sa-l roage pe Ando sa dea si Rapidul un gol-doua???

uti2102
25th September 2005, 21:13
Deshi mi-ar fi placut sa se termine egal (sau chiar sa cashtige trenul) nu pot sa nu ma amuz de echipa shi antrenorul de pe shine......
PENIBILI ! Nu e posibil sa joci in asha maniera incat sa permitzi lui Dinamo (despre care shtie toata lumea ca e mortala pe contra-atac) sa scape de 3 ori in situatzie unu la unu cu portarul !!! Daca la David Moyes am mai intzeles, ca ala chiar nu shtie pe ce lume traieshte (vezi declaratzia cu Vlad Munteanu), la Il Muce ma uimeshte de-a dreptul. Omul asta se ocupa de fotbalul din Romania shi nu e in stare sa-shi invetze sau macar sa-shi atentzioneze jucatorii cu privire la jocul lui Dinamo. Rapidul joaca cu 3 fundashi la 50 de metri de poarta !!! :o:
Sa nu fie cu banat fanilor lui Il Muce.....insa dupa meciul asta e terminat. E out !

PS : doar Grigorash (cu mult noroc totushi) shi Protasov au aratat pana acum ca au intzeles cu ce se mananca jocul lui Dinamo; restul (Il Muce shi Popovici mai ales) nu cred k vor intzelege vreodata......

stefanm14
25th September 2005, 21:14
dinamo are bulan
klarrrr

duamne.....e mare frustarea ? .......cre ca oamenii neutrii de pe forum rad de se prapadesc la postu asta... :drak:

Quartz@nu
25th September 2005, 21:15
cred ca Dinamo va "spulbera" pe Rapid ! victorie lejera dupa care cineva isi va da demisia !!! :evil: sper sa fie "no name-ul" lucescu jr.
ce bine am prevazut .....!!!mai adaug ...
rapid candidata la retrogadare !!! :evil:

esku
25th September 2005, 21:15
si cum spuneam....VA RUPE DINAMO!!!! :D.... hmmm sa vedem ce mai zic acum rapidistii! :D

Ioca10
25th September 2005, 21:16
Deshi mi-ar fi placut sa se termine egal (sau chiar sa cashtige trenul) nu pot sa nu ma amuz de echipa shi antrenorul de pe shine......
PENIBILI ! Nu e posibil sa joci in asha maniera incat sa permitzi lui Dinamo (despre care shtie toata lumea ca e mortala pe contra-atac) sa scape de 3 ori in situatzie unu la unu cu portarul !!! Daca la David Moyes am mai intzeles, ca ala chiar nu shtie pe ce lume traieshte (vezi declaratzia cu Vlad Munteanu), la Il Muce ma uimeshte de-a dreptul. Omul asta se ocupa de fotbalul din Romania shi nu e in stare sa-shi invetze sau macar sa-shi atentzioneze jucatorii cu privire la jocul lui Dinamo. Rapidul joaca cu 3 fundashi la 50 de metri de poarta !!! :o:
Sa nu fie cu banat fanilor lui Il Muce.....insa dupa meciul asta e terminat. E out !

PS : doar Grigorash (cu mult noroc totushi) shi Protasov au aratat pana acum ca au intzeles cu ce se mananca jocul lui Dinamo; restul (Il Muce shi Popovici mai ales) nu cred k vor intzelege vreodata......
stai sa vezi ca schimba locomotiva si egaleaza :D

Sabin
25th September 2005, 21:17
Desi e baiat simpatic, Luce junior a comis-o rau de tot la ce a zis alpopa... Uite ca sunt de acord si cu el. Apararea Rapidului e asezata sinucigas. Daca joaca la fel, mai iau vreo 2-3 in repriza a 2-a. Pacat de Razvan, nu cred ca scapa dupa meciul asta.

robertms
25th September 2005, 21:18
Ce umilintza!!! :))))). Mai bine il schimbau pe Coman cu un atacant k oricum e degeaba :)))).

Sabin
25th September 2005, 21:19
S-ar putea sa se bata recordul de diferentza de goluri intr-un derby Dinamo-Steaua-Rapid din era moderna a Rapidului.

robertms
25th September 2005, 21:20
Ce pacat de razvan???? Pai ce asta e antrenor? A fost portar si pe deasupra si mediocru . De unde atita stiina a fotbalului la el? Si mai e si tare-n gura. Daca nu era tac-su` nici fotbalist n-ar fi fost.

apparte
25th September 2005, 21:21
Oribila echipa cu stadionul pe langa Gara de Nord!

esku
25th September 2005, 21:22
ce sa faca coman?....nu are nici o vina! :mda: daca fundasii aia sunt paraleli si ii lasa pe dinamovisiti sa scape singuri cu el .... :ciocan:

Neamtu
25th September 2005, 21:26
La jocul de atac pe care-l arata, cred ca Dinamo o sa bata si la Everton.
Mor de ciuda si acum cand ma gandesc cum ne-am jucat cu ei in prima repriza si apoi ne-au egalat. :headbang:

Sabin
25th September 2005, 21:29
Respekt pentru galeria Rapidului... Chit ca injura la greu, dar totzi fac asta... Chiar imi place galeria lor. :ok:

ronaldinho
25th September 2005, 21:32
looooooooool. M-am uitat la meci pana la 1-0 si la ratarea lui Constantin. Si am revenit, acum la pauza sa vad rezultatul. Ce pot spune, nu sunt surprins de rezultat. Daca la inceputul mandatului am fost unul dintre sustinatorii lui Lucescu, dar doar pt faptul ca e rapidist adevarat, in timp am inceput sa-mi schimb parerea despre el. La inceputul campionatului am tras un semnal de alarma, in sensul ca suntem singura echipa de prima jumatate care inca mai foloseste libero :ciocan: . Ca om, Razvan poate e un om de nota 10, un baiat de caracter, dar ca si antrenor e o nulitate absoluta. Cred ca rezultatele bune din derby-urile de anul trecut se datoreaza in special ambitiei jucatorilor. Dar nici aia nu a mai ramas, singurii jucatori cu personalitate fiind dati afara, vanduti sau trimisi sa se antreneze pe la Electromagnetica. Cum spunea si alpopa, e prostie pura sa te duci peste dinamo, la ei acasa, cu 3 fundasi la centrul terenului, dat fiind faptul ca toata lumea stie de viteza lui Bratu, tehnica lui Zicu si viziunea lui Plesan. Mi-as dori ca Lucescu sa fie schimbat dupa acest meci, dar iar cred ca-si vor pune jucatorii tricourile pe garduri, protestand astfel la schimbarea mentorului lor. Dar la ce poti sa te astepti din partea unor jucatori ca si Malda, Maftei sau N. Constantin, care s-au zbatut toata viata in mediocritate. Din cauza asa-zisului profesionalism ai acestor jucatori au avut de suferit jucatori de marca ca si Aliuta, S. Ilie sau Dolha, jucatori care oricand au fost si vor fi peste cei 3 enumerati mai sus. Razvan Lucescu ar trebui sa ramana in jurul clubului, dar exclus ca si antrenor. E evident ca nu face fata si este depasit clar de foarte multi antrenori din Divizia A. Dar, sincer nu stiu cine ar veni in locul lui, exact acum. Altu lucru care-mi da fiori este felul in care marele strateg, Lucescu il joaca pe acest D Niculae, un varf veritabil, un varf de careu. El s-a gandit sa revolutioneze fotbalul si sa-l puna la constructie, cand toate calitatile sale il recomanda ca si pe un finalizator, nicidecum un varf retras :ciocan: .
:rosu: :rosu: R. Lucescu :degete: Dinu " Vama" Gheorghe

Sabin
25th September 2005, 21:33
Arbitrul asta e nebun... o sa dea galben pana la urma si la tabela de marcaj... :D

Sabin
25th September 2005, 21:36
Daca rezista galeria Rapidului pana la capat, atunci tot respektul meu...

stefanm14
25th September 2005, 21:37
5-1 si mai vedem goluri... :P

FatFrumos
25th September 2005, 21:38
La ce meci te uiti baietas? Tu nu vezi ce lovesc ceferistii? :rosu: :rosu: Ne cam batem joc de ei

Am vazut destul si eliminarea a fost dejeaba daca ala e fault inseamna ca jucam fotbal de maidan.

Sabin
25th September 2005, 21:39
Eu stiam ca la pumn in gura se da rosu. Asa cum trebuia sa ia si Radoi in Ghencea.

gicu
25th September 2005, 21:42
prosooooooopuuuu' :D

ps. Cine vine-n groapa, fara 5 nu scapa :)

Sabin
25th September 2005, 21:44
Intalnire intre Razvan si Ando, inainte de meci... Razvan: "Ando, gimme five !!!" :D

esku
25th September 2005, 21:46
doar 5-1? :happy :happy :happy...

esku
25th September 2005, 21:50
:happy ..... ce umilinta pt rapid ..... :happy....

Sabin
25th September 2005, 21:50
Ma <bepp> mine de ras... Isi bat astia joc de bietzii rapizi... Mai simte cineva la fel??? :happy :happy :happy

Pancujunior
25th September 2005, 21:52
ma asteptam la asta........... FORZA RAPID

bobycox
25th September 2005, 21:55
Cry unde esti baiatule ? Ce s-a intamplat?

PS. Vezi de Gainile tale si nu mai bate campii prin alte ograzi. V-au cocosat rau de tot si asta e cosecinta ,indeciziei lui Copos si lipsei de coloana vertebrala, a lui R. Lucescu. O meritati din plin. Te mai asteptam pe la noi ,cu ineptiile tale cu tot. :degete: :ciocan:

FatFrumos
25th September 2005, 21:57
prosooooooopuuuu' :D

ps. Cine vine-n groapa, fara 5 nu scapa :)

nu stiu care 5 comentezi tu ca ati furato in grapa de la noi.

Sabin
25th September 2005, 21:58
nu stiu care 5 comentezi tu ca ati furato in grapa de la noi.
Bravo voua! :ok:

FatFrumos
25th September 2005, 21:59
Eu stiam ca la pumn in gura se da rosu. Asa cum trebuia sa ia si Radoi in Ghencea.

Da corect intentionat dar dupa ce am vazut reluarea de 20 de ori si un chior iti poate spune ca nu a fost intentionat, oricum o sa se vada si adevarata culoare a ciinilor tare mie sa nu o furati la Everton cu 5 sa va saturati de atita dat in pene.

Sabin
25th September 2005, 22:03
Da corect intentionat dar dupa ce am vazut reluarea de 20 de ori si un chior iti poate spune ca nu a fost intentionat, oricum o sa se vada si adevarata culoare a ciinilor tare mie sa nu o furati la Everton cu 5 sa va saturati de atita dat in pene.
Apreciez dorintza ta de a vedea adevarul... Numai de 20 de ori te-ai uitat la reluare? Eu cred ca tre' sa te mai uitzi de cateva ori, poate vezi mai bine. :D

NY_giants05
25th September 2005, 22:05
tare mie sa nu o furati la Everton cu 5 sa va saturati de atita dat in pene.

Shi 4 dak dau englezii iau eliminat pe dinamovisti....Yo nu cred k dinamovistii se umfla in pene..adik tre' sa recunoastem, k au un atac foarte bun. Joaca frumos...

gicu
25th September 2005, 22:10
gata, felicitari Dinamo...o victorie frumoasa dupa un joc excelent (in special in prima repriza)!

Un antrenament cu public util inaintea meciului de la Liverpool unde plecam cu prima sansa.

Succes si Rapidului in Uefa, razbunati-va pe olandezi

Fanatik redblue
25th September 2005, 22:11
Dupa cate vad din umilirea rapidului, lupta pentru titlu va fi extrem de disputata. Dinamo si Steaua vor lupta umar la umar, pentru a ajunge la "linia de finis" primi. Sper ca aceasta sa fie Steaua.

Trag speranta ca din iarna, dinamo sa fie slabita, prin plecarea lui tamas si bratu. Chiar si asa, cainii au o trupa extrem de puternica, cu rezerve care pot inlocui cu brio titularii.Sincer, daca Steaua nu rezolva problema rezervelor, prin aducerea unor jucatorii adevarati (nu ca trompetele actuale), dinamo va castiga titlu, tinand cont de subtirimea actuala a lotului Stelei (ex. meciul din cupa), care sigur isi va pune amprenta din pacate pe evolutia pe termen lung .

Sabin
25th September 2005, 22:11
Poate n-a fost prea bun meciul din seara asta... Sper sa nu-si ia baietzii lumea-n cap si sa se apuce de baut. Seme pe unde umbla oare?

robertms
25th September 2005, 22:11
Hai k in a 2-a a fost mai amical asa. Bratu nu a uitat totusi de unde vine.

Sabin
25th September 2005, 22:14
Mda... am uitat... chiar vreau sa se califice si Rapid in grupe. Asa ca, multa bafta cu Feyernoord. :ok:

esku
25th September 2005, 22:18
Deci am avut dreptate cand am zis ca vor pleca umiliti rapidistii din gropa...:D

robertms
25th September 2005, 22:18
Cred k toata lumea vrea asta. Sper sa se intimple asa. Dar nu vor reusi cu o atitudine k cea din seara asta, mai ales in aparare.

stefanm14
25th September 2005, 22:20
daca doamne fereste rapidu pierde cu feynoord ....si razvan nu isi da demisia...inseamna ca e un om de nimic...

ronaldinho
25th September 2005, 22:31
da, isi bate joc de carierele unor jucatori, de banii sponsorilor :D, si de sentimenetele suporterilor. Eu zic ca, si chiar in cazul unei calificari contra lui feyernoord, ar trebui sa-si faca bagajele. Daca va reusi calificarea, o vor reusi jucatorii in primul rand. Nu are stofe el de antrenor european, ca si tacsu de altfel.

Quartz@nu
25th September 2005, 22:31
Dupa cate vad din umilirea rapidului, lupta pentru titlu va fi extrem de disputata. Dinamo si Steaua vor lupta umar la umar, pentru a ajunge la "linia de finis" primi. Sper ca aceasta sa fie Steaua.

Trag speranta ca din iarna, dinamo sa fie slabita, prin plecarea lui tamas si bratu. Chiar si asa, cainii au o trupa extrem de puternica, cu rezerve care pot inlocui cu brio titularii. Sincer, dinamo este favorita pt. titlu, tinand cont de subtirimea lotului Stelei (ex. meciul din cupa), care sigur isi va pune amprenta din pacate pe evolutia pe termen lung .
fanatikule , dupa meciul de la Constanta , alta va fi parerea ta ...chiar daca nu o sa recunosti ! prima infrangere a stelei cu siguranta va fi :evil:

Fanatik redblue
25th September 2005, 22:37
fanatikule , dupa meciul de la Constanta , alta va fi parerea ta ...chiar daca nu o sa recunosti ! prima infrangere a stelei cu siguranta va fi :evil:


Ce vrei sa spui ?

P.S. si ca sa nu te indoiesti de obiectivitatea mea, am jucat slab cu Iasiul. Noroc cu penaltyul, ca se termina egal, iar dinamo era acum pe primul loc.

andreiush
25th September 2005, 22:42
Bravo Rapid... Bravo Lucescu... mare antrenor... :rosu:
O prima jumatate de repriza dominata de Rapid... dar asa e cand ai un atacant asa bun ca si Nae Constantin, omul de baza al lui Razvan, si in atac si in aparare, el ii miezu:rosu: Era 1-1 acolo... si... nu mai continui...
Apoi normal ca la 2-0 si 11 contra 10.. s-a rupt jocul.
A doua repriza castigata de Rapid :D:D
Lui Lucescu ar trebui sa-i fie rusine dupa acest mare meci al sau :rosu:

george-dinamo
25th September 2005, 23:02
plangeti! DINAMO a aratat cum trebuia sa joace steaua cu noi etapa trecuta. asta inseamna sa fii o echipa adevarata. urmeaza englezii. tre sa dam un gol, si am vazut ca baietii sunt beton pe contraatac. pacat ca e joi meciul cu englezii si a zis ando la pauza sa se relaxeze, ca dadeam inca 4 repriza a doua.

Sabin
25th September 2005, 23:10
Tre' sa stii sa si pierzi, sa si castigi... Nu e frumos... hai sa ne bucuram intre noi... FORZA NOI!!!

Virus
25th September 2005, 23:11
Hai RAPIDUL, capul sus!!!

claudio25ro
26th September 2005, 00:10
mdaa...meci fara istoric...felicitari baieti...multa bafta ..spre UEFA...important e meciul ce vine ca de asta ..no comment.... ;)

mortu
26th September 2005, 00:21
Aveti Grija Rapidistilor Ca La Anu Sa Nu Strigati :rosu: "Hai Rapidu,Haide Aaaaaaaaaauuuuuuuuuu" :rosu:

SORENSEN
26th September 2005, 00:45
E greu sa retrogradeze :D ,pai la ce bataie e acolo cu Jiul,Vasluiul,Gloria,Pandurii,Bacaul,Iasiul (desi joaca fotbal si cred ca vor face lucruri bune mai departe),Otelul dar si Rapidul si chiar Poli T au sansa lor :D

Dinamo si-a continuat forma buna pe care o arata de ceva timp. :mda:

be@
26th September 2005, 00:55
Nu vreau sa ma gandesc ce era daca juca si Niculescu.

SORENSEN
26th September 2005, 01:04
Ma ganedsc eu , putea sa se opreasca din faza crezand ca e off-side desi asistenul nu semnalizase nimic :evil:
Sau poate le dadea el vreo 2 ... goluri :D

uti2102
26th September 2005, 01:10
plangeti! DINAMO a aratat cum trebuia sa joace steaua cu noi etapa trecuta
Adevarul e ca voua va intra aproape tot, pe cand stelishtii dau pe langa minge din careul mic sau rateaza singuri cu portarul... :mda: Ca shi azi dealtfel, la Iashi..... :headbang:

andreiush
26th September 2005, 01:12
...ca si marele atacant, fundas, mijlocas, joli-joker Nae Constantin... n-a fost in stare sa nimereasca poarta de acolo... :mad:


"Maftei trebuie declarat monument al naturii, pentru că e ultimul libero īn viaţă."
Ar trebui sa auda, vada, citeasca si Razvan Lucescu lucrul acesta! :rosu:

gicu
26th September 2005, 01:59
Adevarul e ca voua va intra aproape tot, pe cand stelishtii dau pe langa minge din careul mic sau rateaza singuri cu portarul... :mda: Ca shi azi dealtfel, la Iashi..... :headbang:

Intra tot de vreo...2 sapt. Pana atunci am avut si noi "monumentele" noastre :headbang:

Sezione_
26th September 2005, 02:24
cati fotbalisti de la dinamo vor vinde prin urss si china in iarna ,giovani becali,netoiu si borcea. Faceti pe forumul lui dinamo un poll. puneti de la 2 in sus

red dog coco
26th September 2005, 06:19
dinamo nu e celuloza Calarasi, nu-i asa ?Doar 5,cam putin...

Cainele
26th September 2005, 06:30
Cuvintele nu isi au rostul...tabela tine loc de vorbe :P
PS: Fia te udasi aseara? :D..deh cam ploua dupa meci :)

ronaldinho
26th September 2005, 08:38
...ca si marele atacant, fundas, mijlocas, joli-joker Nae Constantin... n-a fost in stare sa nimereasca poarta de acolo... :mad:


"Maftei trebuie declarat monument al naturii, pentru că e ultimul libero īn viaţă."
Ar trebui sa auda, vada, citeasca si Razvan Lucescu lucrul acesta! :rosu:

Bah, dar eu ce va tot spun de vreo 2 saptamani incoace. toate echipele au trecut la sistemul cu 4 fundasi ( chiar si Hizo joaca cu 4 fundasi la Tg Jiu :ciocan: ) si am ramas noi, Iasul, Galatiul si Argesul, daca nu ma insel. Am vazut ca razvanel e ambitios si nu prea vrea sa renunte :D . sa-l ajute doamne-doamne, dar nu cred ca poate schimba ceva pana la meciul cu feyernoord. Dar, mai stii? Poate a jucat la deruta :D. Poate ii face o surppriza lui Koeman si vor aparea in atac celebrul cuplu Maftei - Constantin, sustinuti din spate de Coman
....eu la ocazia respectiva am inchis tv-ul, nu avea nici un rost. dar cand am vazut ca era 4-0 la pauza, parca imi doream sa mai dea dogalaii vreo inca 4, macar sa-si faca golaverajul. Ce misto ar fi sa ajunga Baciul la FRF, sa-l dea afara pe Piti, dupa aceasta calificare care va urma si sa-l angajeze Coposica :)

Sunchase
26th September 2005, 09:36
Il sustinem pe Razvan.

Rapid , te iubesc !

RstInPc
26th September 2005, 09:51
Cum spuneam:

Da, mare meci, ce sa zic ! Un meci normal care se va incheia cu un rezultat normal: victorie Dinamo. Simplu. Ce atatea discutii ?
Felicitari echipei pentru joc. In repriza a 2-a am ascuns mingea 1-2 min si a urmat acea serie de suturi la poarta Rapidului de unde daca se lasa cu gol ar fi fost superb. Mi-a parut rau ca nu a s-a terminat cu gol pentru frumusetea cu care s-a derulat faza.

Stiu ce e in sufletul suporterilor Rapidisti (am avut si noi parte de astfel de experiente neplacute) dar trebuie sa tina capul sus si sa spere la un rezultat bun joi.

rasheedkpenny
26th September 2005, 09:53
O prima jumatate de repriza dominata de Rapid... dar asa e cand ai un atacant asa bun ca si Nae Constantin, omul de baza al lui Razvan, si in atac si in aparare, el ii miezu:rosu: Era 1-1 acolo... si... nu mai continui...


Nu fii chiar asa de dur, avem multi jucatori accidentati. Daca era Burdujan cine stie??? Noi n-avem "banca" ca Dinamo! :mda:

andreiush
26th September 2005, 09:55
Cu banca, fara banca, Nae Constantin n-are ce cauta intr-o echipa ca si Rapid. Parerea mea.

RstInPc
26th September 2005, 10:02
Sunt multi jucatori rataciti prin Divizia A dar cu mintea prin alte divizii....

bob
26th September 2005, 11:26
cum e posibil sa-i ai la mina pe rapizi si sa nu-i umfli cu goluri? dinamo n-a jucat asa stralucit precum pare. apararea rapidului a facut diferenta aseara. andone face pe nebunul si se lauda ca la pauza i-a sfatuit pe jucatori sa nu se oboseasca si sa paseze. cica sa ne pastram pt. everton. pai, trebuia sa le mai dam vreo 5 rapizilor, sa nu ne uite niciodata. si apoi sa le trimitem caseta englezilor! a doua repriza a aratat ca mai avem mult pina la nivelul european mult adulat!

Ayrton
26th September 2005, 11:28
Ce sa mai zic dupa asemenea meci... ca deja vad ca rapidistii sunt "morti" de oftica, iar noi ne bucuram... insa mai e mult pana departe... sper sa-i tina cat mai mult forma asta buna... oricum bravo!

george-dinamo
26th September 2005, 11:33
E Bine Ca Nu S-au Mai Obosit Aseara In Repriza A Doua, In Care Am Avut Totusi Ocazii. Cu Everton Va Conta Foarte Mult Conditia Fizica Asa Ca E Bine Ca S-au Relaxat In Conditiile In Care Si Scorul Si Adversarul Ne-au Permis. Joi Tre Sa Dam Un Gol Si Am Inchis Meciul. Rapid Va Avea Nevoie De Mult Bulan Joi. Si La Ce Moral Au...

aliss
26th September 2005, 11:34
in sfarsit ingenuchiem si noi o echipa mai de valoare in campionat... :P ...ca pana acum...:D (nu ma bagati in seama...acum sunt rautacioasa... :evil: Ma bucur si eu ca orice alt dinamovist...serios...bravo lor...macar de ar tine-o asa.... :)

Sunchase
26th September 2005, 11:40
ayrton nu stiu pe cine vezi tu mort de oftica.

Rapid este ( probabil ) singura echipa cu care nu te poti simti niciodata invins.

bobycox
26th September 2005, 14:06
Da intradevar cu Rapid-ul nu te simti niciodata invins , te simti UMILIT (de cateva ori pe an). :ciocan:

george-dinamo
26th September 2005, 14:33
probabil nu te poti simti invins pentru ca a devenit o obisnuinta. :D . cam asta e valoarea vostra...locul 9.

Vasy@
26th September 2005, 15:00
:ciocan: Acum ca a umilit Rapidul, Dinamo trebuie sa treca de Everton!!!
Daca nu , rămīn o echipă de noroc. Totuşi victoria a fost clară, ce mai. Steaua totuşi e cu 5 clase pe Dinamo. Forzza Steaua!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Darkslowstar
26th September 2005, 15:24
Mare greseala a facut Razvan ca a plecat de la Brasov asa repede, mai trebuia sa stea pe la noi 1-2 ani sa se mai rodeze. Asa, Rapidul este in mod evident o caciula prea mare pt el. Daca Copos il demite acuma, nu cred ca se supara nimeni. Imi pare rau pt Razvan, cam asta e situatia.

cip_81
26th September 2005, 15:40
:ciocan: Acum ca a umilit Rapidul, Dinamo trebuie sa treca de Everton!!!
Daca nu , rămīn o echipă de noroc. Totuşi victoria a fost clară, ce mai. Steaua totuşi e cu 5 clase pe Dinamo. Forzza Steaua!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Numa' 5? pai, chiar asa, a trebuit sa vina ala in propriul sau careu si sa faca un hentz intentionat (nimeni nu ma poate contrazice in privinta asta) ca sa castigati si voi 3 puncte? Asa face o echipa "galactica" ca Steaua?

uti2102
26th September 2005, 15:46
Atat shi nimic mai mult. Nici macar nu e nevoie de mai mult pentru 3 puncte :drak:

sun
26th September 2005, 15:51
Trebuie jucat Dinamo-Rapid 1 la pariuri cu ochii inchisi. :rolleyes:

nu comentez lucrul spus de mine acum 3 zile ; Unii au spus ca ma grabesc , ca e derby imprevizibil ; La atacul actual al lui Dinamo , orice echipa care joaca cu 3 fundasi se sinucide. :rosu:

Bine ca am scapat de Rapid , locul 2 e asigurat :ok:

uti2102
26th September 2005, 15:53
Bine ca am scapat de Rapid , locul 2 e asigurat :ok:
De CFR, prima echipa feroviara a tzarii :evil:

Paul
26th September 2005, 15:56
Incepand cu etapa a 8-a incepe lupta pentru titlu : Steaua - Dinamo ...
Poli , Rapid , CFR , Farul si Sportul sunt niste arbitrii (speram corecti) ... celelalte 9 echipe sunt niste jaloane :D

Neamtu
26th September 2005, 16:34
Dupa cum au jucat aseara, si rapidistii ar trebui bagati in a doua categorie :no:

Paul
26th September 2005, 16:36
toata lumea prinde un meci mai naspa ...
ieri rapidu nu a jucat rau ... la 1-0 au avut ocazii ...
insa ce sa le fac cu asa fundasi ... :evil:

george-dinamo
26th September 2005, 16:49
sincer cfr poate pune probleme doar in deplasare. acasa sunt slabi. nu stiu sa atace. urmatoarele 4 etape vor decide cmpioana de toamna. steaua are deplasari grele, iar noi avem un program mai usor. sa vedem ce va fi.

bobycox
26th September 2005, 17:53
Incepand cu etapa a 8-a incepe lupta pentru titlu : Steaua - Dinamo ...
Poli , Rapid , CFR , Farul si Sportul sunt niste arbitrii (speram corecti) ... celelalte 9 echipe sunt niste jaloane :D


Nu stiu in prima etapa , care dintre noi au fost jaloanele? Asa ca fii mai atent, cand iti dai cu parerea. :no: :rosu:

arcasul75
26th September 2005, 18:21
cand am citit azi dimineata ce batalie le-am dat la rapidisti, am inceput sa cred ca dinamo poate oferi si surprize placute suporterului, nu numai, asa cum a fost de multe ori, suferinta si inconstanta...sper ca totusi sa nu plece iar jumate din echipa, ca altfel nu mai facem nici o zecime din performanta dorita...

Rapid4ever
27th September 2005, 21:40
Dupa cum au jucat aseara, si rapidistii ar trebui bagati in a doua categorie :no:


sa vedem in ce categorie o sa fiti voi bagati cand veti face vizita in Giulesti peste 2 etape .

Paul
27th September 2005, 21:42
lol , se pune problema ... o sa fie ca la Iasi ... sarbatoare ca vin campionii :D