PDA

View Full Version : Etapa 7: FC National - Jiul



ADelPiero
18th September 2005, 23:00
Duminica, 25 septembrie 2005: FC National - Jiul Petrosani, ora 17:00, National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

esku
18th September 2005, 23:08
Jiul joaca mult mai bine in deplasare decat pe propriul teren......dar totusi cred ca va castiga Nationalul cu 1-0 sau 2-0 :ok:

be@
18th September 2005, 23:09
Jiul va ramane cu 4 puncte....

krapulax
18th September 2005, 23:12
problema e daca vor vrea baietii sa joace. sa vedem mai intai ce facem si in cupa. avem suspendati oare?

rhadoo
19th September 2005, 01:10
sper sa facem un egal,altfel va fi destul de greu

metallic_rain
19th September 2005, 01:17
Astia ne bat de ne zapacesc! Sper sa fie ultimul meci cu halul ala de antrenor pe banca care a adus toti pseudo-fotbalistii lu' peste la petrosani

rhadoo
19th September 2005, 01:38
Jiul va ramane cu 4 puncte....


parca ai fi nostradamus,vezi sa nu tre buiasca sa iti razi mustata ca popa,vezi ca te striga de la bucatarie :degete:

arfel
19th September 2005, 08:47
meciu asta prevesteste demisia lu chirila

stefanm14
19th September 2005, 09:36
daca au chef sa joace cei de la national :D ...le dau pe putin 3...

deja-vu
19th September 2005, 09:38
parca ai fi nostradamus,vezi sa nu tre buiasca sa iti razi mustata ca popa,vezi ca te striga de la bucatarie :degete:

Nu e nic-un risc! be@ este domnisoara.

deja-vu
19th September 2005, 09:39
Nu trebuie subestimata nici-o echipa, dar eu zic ca este cel mai usor meci de pana acum pentru National. Daca nici acum, atunci cand?

Bancaru
19th September 2005, 11:44
Eu cred ca Sportul ne-a cam luat de prosti si nu s-au putut concentra. Adica nu chiar prosti, dar debusolati. Daca asa vom face si noi... vom asista la a doua infrangere acasa. Astia care sunt jos sunt foarte periculosi. Sa nu uitam meciul de anul trecut Steaua - Poli Iasi. Daca nu ma insel era locul 1 cu locu 15 (sau 16?). Deci... Concentrare maxima.

old lord
19th September 2005, 11:47
2-0

miril
19th September 2005, 18:00
Suntem favoriti, dar sa nu ne sub(prefix predestinat pentru acest meci)estimam adversarii. Dupa felul in care face declaratii chiar ca I. Chirila merita o...corectie.

Swisstec
19th September 2005, 19:56
JIUL poate castiga acest meci sau macar sa faca un egal. Nationalul nu este o super echipa.(chiar daca a batut Rapidul:D) Cel putzin la Bucuresti JIUL nu va fi "incurajata" de "suporterii" Petrosaneni!!!

Bancaru
19th September 2005, 20:53
Swisstec, pentru cultura ta generala, afla ca nici Rapidul nu este super ecchipa, chiar daca a mancat bataie de la National. Este clar ca Jiul poate sa bata. Teoretic Jiul poate sa bata pe oricine. Martea sau miercurea in CL daca aveti meci cu Barcelona, teoretic puteti sa-i bateti. Unde mai pui ca Nationalul nu e Barca.
Nu am inteles faza cu "cel putin la Bucuresti...."
Adevarul e ca avem darul sa fim mama ranitilor. Care cum e unu mai firav ii facem noi gura la gura si isi revine. Clujul a devenit super echipa dupa meciul din Cotroceni.
Miril, ce a decalarat Chirila? Nu stiu. Dar daca s-a luat de partonul ala, Simota sau cam asa ceva, il felicit. Ala e un golan. Defapt sunt putini care nu sunt golani, in "sportul" asta.

marcel
19th September 2005, 21:00
3-0 clar,out chirila,dupa asta doar in b mai antreneaza , ca de a nu are fata. nu stiu cine l-a pacalit pe alin sa-l aduca.

miril
19th September 2005, 21:10
A zis ca meciul pierdut cu 1-0, in acesta etapa, este cel mai bun facut de Jiul in acest campionat, ceea ce-l face sa fie multumit (citat din memorie). Daca Marcel are dreptate vom face si noi zero la...golaveraj!

marcel
19th September 2005, 21:11
io am vazut meciul!

miril
19th September 2005, 21:26
Si cine are dreptate, Chirila sau Simota? Hai Progresul!

marcel
19th September 2005, 21:43
simota . chirila nu are fata de A .

Paul
19th September 2005, 22:18
in mod normal bate Nationalu` ... si asa va fi ... solistul etapei la pariuri :D

rhadoo
20th September 2005, 22:34
mai vedem ce o sa fie in cupa,da io sper sa il schimbe pe chirila,poate il luati la national ca shi asha nu aveti antrenor

alamar
21st September 2005, 11:33
mai vedem ce o sa fie in cupa,da io sper sa il schimbe pe chirila,poate il luati la national ca shi asha nu aveti antrenor

Nationalul cauta antrenor strain de Romania, nu strain de fotbal.

rhadoo
21st September 2005, 23:59
SHI ANTRENORII STRAINI CAUTA ECHIPE DE FOTBAL!? :jerk:
EXACT CUM VOI VA CAUTATI INTRE VOI CA VA PUTETI NUMARA PE DEGETE.NOROC CU NEVESTELE FOTBALISHTILOR SHI A PRIETENELOR+FANFARONII AIA CARE SE CRED MEXICANI(CRED CA SUNT FUGITI DIN GIULESTI SAU FERENTARI CA SUNT DESTUL DE BRONZATI) :ciocan:
HAI JIUL!

Bancaru
22nd September 2005, 13:41
Nu, antrenorii staini nu cauta echipe. Echipele ii gasesc pe ei. Ei stau cu mana pe ... si nu fac nimic.
Nu uita si de nevestele noastre, ale suporterilor. Unii au si copii. Ne strandem cam de vreo 8-9 maini si 4-5 picioare. Ma refer la numarul de degete.

rhadoo
22nd September 2005, 23:13
Nu, antrenorii staini nu cauta echipe. Echipele ii gasesc pe ei. Ei stau cu mana pe ... si nu fac nimic.
Nu uita si de nevestele noastre, ale suporterilor. Unii au si copii. Ne strandem cam de vreo 8-9 maini si 4-5 picioare. Ma refer la numarul de degete.



probabil sunteti mai multi dar la tv nu se vede asha ca voi stiti prea bine ca toti va vor in alta divizie :no:

miril
23rd September 2005, 09:29
Off topic, Rhadoo, n-ar trebui sa-ti raspund la afirmatiile repetate, cu iz teribilist, dar o fac, cu mica speranta, ca poate vei reflecta, de acum incolo, inainte de face afirmatii despre echipa Progresul/FC National. Pe vremuri, acesta echipa era sustinuta de peste zece mii de suporteri, Saphicus, martor al acelor timpuri, ar putea confirma. Dictatura care a facut legea si in fotbal, a darmat Dealul Spirii, leaganul progresistilor, si daca nu venea revolutia ramaneam si fara echipa si stadion, mutat pe Dinamo. Progresul este echipa care i-a crescut, lansat si/sau afirmat pe fotbalisti ca Mateianu, Mandru, Oaida, Dinulescu, Dudu, Beldeanu, Nastase, Dumitriu IV, Dragnea, Mircea Sandu, Iorgulescu, Galca, Miu, Ciubotariu si mai nou pe o parte dintre jucatorii transferati la Poli T, printre altii, toti jucatori care au purtat culorile tricolore, cu cinste. Daca asa ar fi ca "toti ne vor in alta divizie", atunci chiar ca nu mai sunt sperante pentru insanatosirea fotbalului romanesc. Nu noi suntem cauza raului in fotbalul romanesc, ci victimele, asa ca mai gandeste-te! On topic, meci greu pentru National, cu o echipa, Jiul, aflata intr-o situatie de cumpana, in joc fiind nu numai punctele ci si postul de antrenor principal, nu numai la Jiul ci si la FC National. Un succes va consolida pozitia lui Catalin Necula de intermiar pana la...sfarsitul turului si va accelera decizia de demitere a lui Chirila. Hai Progresul!

Swisstec
23rd September 2005, 12:51
Din nou suporterii adversarilor JIULUI se lauda ca au o super echipa! Ca vor castiga cu 5-0 daca joaca prost si ca JIUL este o echipa foarte slaba! La fel au spui cei de la Cluj, cei de la Constantza si cei de la Vaslui! La Cluj 0-0 si puteam sa-i invingem, la Constantza 0-1, puteam sa egalam si chiar sa invingem, la Vaslui daca nu se accidenta Dragan le mai dadeam vreo 2!!! Asa ca avetzi grija! Si rhadoo, nu te mai lua de Los Platanos ca sunt singurii suporteri adevaratzi din Romania!(ei merg si la fotbal si la hockey si la gimnastica si la handbal si la volei :happy )

Bancaru
23rd September 2005, 15:28
Spre deosebire de voi care mai mergeti si la curling... Si atat!

Carlos Gambino
23rd September 2005, 15:43
...
Bah fratilor, voi chiar nu v-ati intrebat niciodata de ce este scris "echipa favorita" (adica la singular) si nu echipele ? :o: Mai sunteti multi ?! :ciocan: Observ ca "se ia", in special in Valea Jiului. Apropo, cum te simti sa ai "favorita" trei echipe romanesti ? :mda:

Swisstec
23rd September 2005, 17:00
Ce glumetz esti tu! Am trecut patru echipe pentru ca nu mi se parea normal sa trec doar una din cele patru. Nu stiu de ce te deranjeaza pe tine.
La Timisoara s-a cam racit atmosfera, nu??? Echipa joaca din ce in ce mai prost, Oli era sa va lase, voi suporterii datzi cu stinghiile dupa jandarmi... :happy

Carlos Gambino
23rd September 2005, 18:29
Am trecut patru echipe pentru ca nu mi se parea normal sa trec doar una din cele patru.
Dar de ce nu 7 echipe ? Sau 18 ? Daca tot ai suflet mare, baga-le dom'le pe toate ! :D Nimic din Elvetia ?!? :o: Ia si de acolo...oricum aia-s neutri, adica nu bat pe nimeni. :rolleyes:

Bancaru
23rd September 2005, 20:40
Eu nu vad nici o problema in multipla simpatie. Numai sa le schimbi pozitia acolo in functie de urmatorul meci. Sa stiti ca si in Armenia e un campionat interesant. Ca sa nu mai zic de Coreea de Nord.
Dar nu vad legatura intre asta si meciul National - Jiul. Acum sa ma ierte Dumnezeu, dar o fi Jiul mare echipa si nu am aflat noi... Este posibil ca noi sa mancam bataie, normal. Asta va face din Jiul mare echipa? Daca da, inseamna ca noi suntem si mai mari. Iar daca nu, ce naiba vor baietii astia?

Swisstec
23rd September 2005, 20:41
Nu crezi ca discutzia asta e offtoipic??? Mai bine scrie ceva despre cele doua echipe, da un pronostic, zi-ne cine va da gol, iesi la plimbare cu catelul!!!:D

miril
23rd September 2005, 21:41
Iesirea la plimbare, cu catelul o vom face in etapa XIV. Deocamdata, vin...minerii! Pronosticul meu, 1-0 pentru FC National. Hai Progresul!

rhadoo
23rd September 2005, 22:59
Off topic, Rhadoo, n-ar trebui sa-ti raspund la afirmatiile repetate, cu iz teribilist, dar o fac, cu mica speranta, ca poate vei reflecta, de acum incolo, inainte de face afirmatii despre echipa Progresul/FC National. Pe vremuri, acesta echipa era sustinuta de peste zece mii de suporteri, Saphicus, martor al acelor timpuri, ar putea confirma. Dictatura care a facut legea si in fotbal, a darmat Dealul Spirii, leaganul progresistilor, si daca nu venea revolutia ramaneam si fara echipa si stadion, mutat pe Dinamo. Progresul este echipa care i-a crescut, lansat si/sau afirmat pe fotbalisti ca Mateianu, Mandru, Oaida, Dinulescu, Dudu, Beldeanu, Nastase, Dumitriu IV, Dragnea, Mircea Sandu, Iorgulescu, Galca, Miu, Ciubotariu si mai nou pe o parte dintre jucatorii transferati la Poli T, printre altii, toti jucatori care au purtat culorile tricolore, cu cinste. Daca asa ar fi ca "toti ne vor in alta divizie", atunci chiar ca nu mai sunt sperante pentru insanatosirea fotbalului romanesc. Nu noi suntem cauza raului in fotbalul romanesc, ci victimele, asa ca mai gandeste-te! On topic, meci greu pentru National, cu o echipa, Jiul, aflata intr-o situatie de cumpana, in joc fiind nu numai punctele ci si postul de antrenor principal, nu numai la Jiul ci si la FC National. Un succes va consolida pozitia lui Catalin Necula de intermiar pana la...sfarsitul turului si va accelera decizia de demitere a lui Chirila. Hai Progresul!



hai sa iti zic eu cum sta treaba,jiul daca tot vrei sa vb a avut 40 000 de abonati!!!tu ai auzit ca am fost singura echipa de fotbal dupa juventus cu atat de multi abonati?
in ce priveshte progresul iti d au dreptate,dar nu ma aburii cu nationalu o echpa inventata de banci care nu are nimic cu progresudin anii comunismului.acum ca si a luat mana de pe ea exista doar ca o tine iorgulescu shi prietenul lui president"frf sandu"
asa ca te rog nu imi spune mie de progresu exact cum aek nu are nimic cu poli tim care este undeva prin c
inca odata lasati sa mai joace shi alti pt ca nu aduceti nimic bun in campionat.sunt orase mari in romania care nu au loc de voi shi mai e una care joaca numai de amoru artei in a.stau portarii shi cateii shi se uita la meci.apropo la voi la meci se mai vand bilete?oricum eu sper intr un rezultat bun in acest meci pt. jiul mai ales dupa meciul din cupa unde am invins la oradea,in ciuda tuturor pronosticurilor care dadeau ca sigura victoria lui fc bihor.cel mai bun sa invinga!
HAI JIUL PETROSANI!!!FORTA VULTURII NEGRII! :ok:

miril
24th September 2005, 10:13
Ai putina dreptate, dar comiti si multe greseli. Progresul si-a schimbat doar numele, o diferenta, totusi. Aceiasi "companie" cu o alta palarie! Din nefericire, odata cu schimbarea numelui, desi performantele notabile au crescut, suporterii s-au imputinat. In ceea ce priveste "sa-i lasam pe altii", spunele-o granzilor, caci ei au confiscat trofeele, nu noua sau lui Sportul, cele doua echipe contribuie, inca, in lansarea de valori in fotbalul romanesc, iar fotbalul se face cu fotbalisti si nu cu specatatori. In plus, exista si traditia, conform teoriei tale ar trebui sa nu mai ascultam Shostakovici sau Mozart, ci manele si Asia, ca asa cere publicul. Mai ai si alte propuneri? Hai National!

bancar100%
24th September 2005, 10:35
Jiul va ramane cu 4 puncte....

Be@, ce zici?! Sunt ..necazuri in paradis? :evil: Stii la cine ma refer. "Conducerea sa spuna adevarul despre echipa." :headbang:

krapulax
24th September 2005, 14:20
Sunt necazuri in paradis? "Conducerea sa spuna adevarul despre echipa." bang

sunt mari necazuri, si s-ar putea ca deseara pe la 10 jumate sa avem un nou antrenor.

be@
24th September 2005, 14:37
Doamne fereste, kra****x ! :drak:

The Surveyor
24th September 2005, 16:37
Pentru ca sa intelegem ceea ce se va intampla maine, va amintesc un meci jucat la Petrosani, in etapa a 8-a a editiei 1976-1977, intre Jiul Petrosani - una din cele mai tari echipe ale sezonului si Progresul Bucuresti, proaspat promovata, antrenata de un debutant: Dumitru Baboie, care il inlocuise pe Viorel Mateianu - alt debutant pe banca tehnica in divizia A. Progresul avea o echipa formata, cu exceptia lui Lajos Satmareanu, din nume aproape necunoscute la acea vreme in lumea buna a fotbalului autohton. Iata cele doua formatii care au evoluat in acel joc:
JIUL: Cavai - Niculescu, Badin, Ciupitu, Deleanu - N. Toma, Augustin, Traian Stoica (Multescu 57) - Kovacs, Dumitrache, Stoichita (Bucurescu 55) (antr. Gica Ene)
PROGRESUL: Tichigiu - L.Satmareanu, V. Moraru, A. Badea, Gh. Stefan - Iorgulescu, D. Stefan, Iatan - I. Sandu, Tevi, Apostol (antr. Dumitru Baboie)
Desi meciul parea de 1 solist, s-a terminat cu o surprinzatoare victorie a Progresului, datorita golului marcat de Dumitru Stefan.
Situatia se va rasturna cu 180 de grade maine, cand FC National va intra pe teren in postura de mare favorita si va pleca, dupa 90 de minute, la vestiare, nepricepand cum a putut pierde un joc pentru care avea toate datele sa-l castige.
Si din acest punct, gata, paralela se inchide. De ce? Pentru ca urmarea nu-mi convine: in 76-77 Jiul a batut in retur la Bucuresti, iar la finele campionatului Progresul a revenit in divizia B.

Bafta Jiul!

PS: Pentru toti forumistii tineri: Progresul este una din cele mai frumoase, curate si stimabile echipe ale perioadei postbelice a fotbalului romanesc.

miril
24th September 2005, 17:07
The Surveyor, respectul meu pentru cele spuse despre echipa Progresul. In acel campionat am avut un tur sincopat, dar interesant, returul fiind presarat, din pacate, de multe meciuri...de pus bani in banca (si ceva butelii la...aragaz) pentru Giron, Grama si un anume...Gino, Gino Iorgulescu. O temopra! Despre psihologia acestui meci de maine am mai vorbit si pe alte subforumuri. Diferenta este ca Jiul atunci era o echipa fara probleme, inclusiv antrenorul, ceea ce nu este cazul acum, iar Progresul, si atunci si acum, nu este intr-o stare psihologica stabila in ceea ce priveste antrenorul si nu numai, asa ca sa vedem cine este mai bun...terapeut. Hai Progresul!

The Surveyor
24th September 2005, 19:23
Miril, interesanta si incitanta afirmatia ta referitoare la "buteliile" din '77. Banuiesc ca nu te referi la meciul cu Jiul, chiar daca Jean Grama a jucat un an si la Petrosani. Din cate-mi amintesc Progresul chiar s-a straduit in acel meci, dar mai mult nu a putut. Poate te referi la un o-1 cu Iasul, un 0-6 cu Rapidul... Daca e asa cum spui, asta inseamna ca Gino a fost un copil precoce. Se pare ca "talentele" infiripate din prima sa tinerete, bine educate, sunt foarte folositoare si astazi, poate chiar si echipei.

Oricum, aceasta diversiune nu schimba cu nimic aprecierea pe care am facut-o referitor la "curatenia si stimabilitatea" clubului in ansamblu, in special pentru extraordinara rezistenta de care a data dovada in anii '80. Am toata stima pentru acei suporteri care nu au incetat sa sustina echipa si in acei ani. Condoleante si sincera compasiune pentru disparitia lui Paul Manta.

miril
24th September 2005, 21:26
Nu m-am referit la Jiul ci la tot returul. Dumnezeu sa-l odihnesca si pe Petrica Manta si pe Moraru. Despre morti numai de bine! Am cam exagerat un pic cu Gino, dar el, ca si Mircea Sandu, Tanasescu, Kassay, printre altii, ne-a tradat cand ne era lumea mai draga. Asa a fost soarta noastra. Iti multumesc pentru respectul aratat! Si eu imi amintesc de fotbalisti precum Martinovici, Libra, Cavai si multi altii.

krapulax
24th September 2005, 21:37
libra n-a fost si la noi?

miril
24th September 2005, 23:02
Eu cred ca am gresit numele. Nu-i vorba de Libra de la noi, ci de un mijlocas coordonator al Jiului, prin anii 60, al carui nume nu mi-l aduc bine aminte. Am zis Libra dar cred ca-l chiama altfel. Acum stiu, era vorba de Libardi.

The Surveyor
25th September 2005, 00:05
Tocmai am vrut sa fac eu rectificarea. Banuiam ca te gandeai la Petre Libardi, jucator emblematic pentru Jiul Petrosani, unde a jucat, fara intrerupere, 12 ani (1963-75). A adunat 238 prezente in A (toate pentru Jiul) marcand 47 de goluri. Doua selectii in echipa nationala, 6 in reprezentativa B si 6 in echipa de tineret. Maestru al sportului, mijlocas coordonator sau atacant central in sistemul 4-2-4, cu insusiri tehnico-tactice deosebite, a condus atacul Jiului in diferite formule: Martinovici - Libardi - Casandra - Peronescu, apoi Peronescu - Ion Constantin - Libardi - Naidin si, in sfarsit, in anul castigarii Cupei: Szucs - Multescu - Rozsnyai - Stoichita.
Dupa incheierea carierei de jucator a fost antrenor si presedinte al Jiului. S-a stins din viata la 14 august 2005, dupa ce si-a vazut echipa de suflet revenita in divizia A.
A jucat de 8 ori impotriva Progresului marcand un gol. In aceste opt meciuri a avut in fata jucatori precum: Mandru, V. Popescu, Peteanu, Ad. Constantinescu, Neacsu, Al. Georgescu, Marinescu (ultimii doi deveniti ulterior colegi de echipa la Jiul), Oaida, Mateianu, Matei, Beldeanu, Taralunga, Mandoiu, Grama, Tanasescu, Raksi, M. Sandu, Dudu Georgescu, Kassai, Viorel Nastase, ...

miril
25th September 2005, 00:48
Prima formula era...bestiala cu Martinovici, si el om de Nationala, Libardi, Casandra, Peronescu. Dumnezeu sa-l odihneasca!

bancar100%
25th September 2005, 10:21
sunt mari necazuri, si s-ar putea ca deseara pe la 10 jumate sa avem un nou antrenor.

Mda...dupa meciul de aseara ( ce m-am distrat!) o sa-si dea demisia in direct la "recursul etapei". Tineti-i locul cald pe banca! Sau o sa spuna ca nu mai antreneaza in Romania. :no:

rhadoo
25th September 2005, 15:48
Eu Sper Intr Un Meci Bun In Seara Asta,altfel Va Destul De Greu In Etapa Viitoare Cu Poli,care Va Veni Calare Pe Noi Pt Semieshecul Cu Sportul
Hai Jiul!

Swisstec
25th September 2005, 16:47
Mai sunt 13 minute si incepe meciul. JIUL are doi jucatori indisponibili:I.Voicu(accidentat), I.Marinica(retrogradat). Cu toate astea sper sa facem un meci mai bun decat cel cu FC. Arges si sa luam macar un punct! Va fi greu, FC. National este cam a patra echipa din Romania, iar JIUL abia a promovat. Vom vedea!

Cristy
25th September 2005, 17:27
asa Los Platanos bagati :D

rhadoo
25th September 2005, 17:37
Ce Sa Bage?

Cristy
25th September 2005, 17:41
cantece :D , ca meciu e foarte .....
Los Platanos ole :D:D

rhadoo
25th September 2005, 17:42
asa Los Platanos bagati :D



SUNTEM PE EI :degete: HAI DRAGANE!!!!!
INCA UN PIC SHI DADEAM GOL!! :yeah:
HAI JIUL!!!!!!

Cristy
25th September 2005, 17:45
si cui ii faci semnele alea obscene ?

rhadoo
25th September 2005, 17:49
Shi 0-0
Hai Jiul!!

rhadoo
25th September 2005, 17:57
si cui ii faci semnele alea obscene ?



NU TIE STAI LINISHTIT :ok:
HAI JIUL!!!

Cristy
25th September 2005, 18:03
ok , bafta :P :D
jiu :(

rhadoo
25th September 2005, 18:11
Ce Gol De Proshti Am Luat

Cristy
25th September 2005, 18:19
gol jiul :P :D

rhadoo
25th September 2005, 18:25
Shi Ce Gol Am Dat
Hai Jiul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

totmarius
25th September 2005, 18:46
si 1-1 e bun

t.b.
25th September 2005, 18:47
Nu joaca rau Jiul, au sanse mari sa scape de retrogradare, pacat ca au pierdut in prima etapa cu bistrita

Paul
25th September 2005, 18:52
cand te gandesti ca Jiul urmeaza sa joace cu Steaua Dinamo si Rapid in acest tur ... pe cand Pandurii au jucat cu toate aceste echipe ...

t.b.
25th September 2005, 18:55
Si ce? Pandurii n-au pierdut cu toate 3 :) Conteaza meciurile directe, Jiul joaca mai bine decat Pandurii, indiscutabil, a adus 2 puncte din 2 deplasari destul de grele.

miril
25th September 2005, 18:55
Rezultat echitabil, se pare (n-am vazut meciul).

rhadoo
25th September 2005, 18:57
Egal 1-1.bun Shi Asta Pacat Puteam Sa Batem Cu Putina Sansa.ocazii Am Avut Dar Trebuia Sa Mentinem Presiunea De Dupa Golul Primit.bravo Jiul!!!!impotriva Tuturor.la Ce Voturi Au Fost Pe Forum Ai Credea Ca Noi Doar Ne Prezentam La Meci.nu @ea?
Hai Jiul!!!

Swisstec
25th September 2005, 18:58
Exact ce v-am spus!!! Jiul a luat un punct, dar putea sa castige!!!(si Nationalul putea:D) Pacat ca terenul a fost prost. Bravo Chirila! Bravo JIUL!!!

rhadoo
25th September 2005, 18:59
Si ce? Pandurii n-au pierdut cu toate 3 :) Conteaza meciurile directe, Jiul joaca mai bine decat Pandurii, indiscutabil, a adus 2 puncte din 2 deplasari destul de grele.
AM ADUS 5 PUNCTE.
HAI JIUL PETROSANI! :ok:


Jiul va ramane cu 4 puncte....
CA SA MORI TU DE CIUDA UITE CA AVEM 5 PUNCTE SHI PE DEASUPRA O MAI LUAT O SHI IASIU PE COCOASHA! :degete:
HAI JIUL! :ok:

Leviss
25th September 2005, 19:14
Se vede ca echipa misca ceva , sa speram ca vom vedea sambata si prima victorie acasa..Bravo baieti!!!!
PS: Felicitarile pentru chirila mai tarziu ....

Ultras
25th September 2005, 19:16
Ar fi bine sa mai luati puncte si pe la Petrosani...

Bancaru
25th September 2005, 19:25
Un meci de rahat. Noi am jucat ca niste cizme iar Jiul a tras cu dintii. Diferenta este ca Jiul atata poate la ora asta, iar noi am dormit in ghete. Cu un varf ca Bad... nici nu poti cere mai mult. Iar cu Necula antrenor o "s-o ajundem pe Jiul din urma". O echipa varza. E clar ca in Regie au jucat cu ce le-a mai ramas de la Landi.
Si pentru ca tacamul sa fie complet in tribune Lacatus coplesit de camere TV. Oare ce zicea? Sper sa nu vina la noi. Imi pare rau, dar Lacatus nu e antrenor. Duna poate sa vina, dar secund. Ne trebuie un antrenor!!! Si un varf!!!

Last edit

Dragan, care a centrat pentru gol, se afla in offside clar. Nu exista nici un dubiu. Cine nu crede sa vada filmul de pe site la Gazeta Sporturilor. Nu exista nici cea mai mica urma de indoiala. Doi asistenti cel putin prosti. Iar Sapunaru nu a fost inoffside cand a marcat. Multumim (iar) Corpodean. Imi pare rau ca folosesc cuvintele astea dr eu ma pis pe el. Asta nu e arbitru. Normal ca nu au fost probleme pentru ca asistent a fost fiul tartorului de la CCA. Filiformul.

be@
25th September 2005, 20:01
Doamne, ce gol prostesc au luat ! :headbang:

The Surveyor
25th September 2005, 20:14
Pacat, pacat, pacat... Cu putin tupeu Jiul putea incerca, cel putin, victoria.
Ma uit deasupra, la Poll Results si-mi dau seama ca se voteaza mai mult cu inima, aproape deloc cu mintea...

ultras_sportul
25th September 2005, 20:16
Bancaru vad ca are obiceiul sa vorbeasca urat si nimeni nu-l trage de urechi ;)

metallic_rain
25th September 2005, 20:28
Bancarule ai dreptate cu pozitia de offside in care se afla Dragan, dar la faza cu golul vostru anulat, cred ca in acel moment aveai pureci pe teveu... Offisde cat casa si acolo. Si nu spune ca Jiul atat poate la ora asta. Ai un pic de tarie si spune ca am fost cu o idee peste ce ati jucat voi. In afara de o dominare sterila si haotica 0 barat in dreptul vostru. Probabil ca invingeati si azi daca Chirile isi mentinea stilul cu un singur varf. Cand joaca Jiul cu 2 varfuri incepem sa semanam si noi a echipa de fotbal. Una peste alta rezultat echitabil.
Allah! :drak:

miril
25th September 2005, 21:16
Off Topic, (ca si) US, l-am tolerat pe Rhadoo, il tolerez si pe Bancaru, nu ca-i acceptabil sa vorbesti asa, da pentru o vorba scapata...la naduf... Iar daca as fi...ortodox in ceea ce te priveste... On topic, avem nevoie de antrenor, nu de Lacatus(i)!

NY_giants05
25th September 2005, 22:02
Nationalu o sa termine printre ultimii sezonul asta...dupa 4-0 acasa cu CFR, akum fac egal 1-1 cu Jiul, tot pe teren propriu. Nationalu ar trebui sa-si schimbe stadionul, k pe asta nu prea merge treaba...
Ahh..shi ma gandesc k am pierdut shi un punct aiurea la concursu' de pariuri :(...
Ar fi trebuit sa fie o victorie clara a bancarilor..la un egal chiar k nu ma asteptam...

rhadoo
25th September 2005, 22:45
Un meci de rahat. Noi am jucat ca niste cizme iar Jiul a tras cu dintii. Diferenta este ca Jiul atata poate la ora asta, iar noi am dormit in ghete. Cu un varf ca Bad... nici nu poti cere mai mult. Iar cu Necula antrenor o "s-o ajundem pe Jiul din urma". O echipa varza. E clar ca in Regie au jucat cu ce le-a mai ramas de la Landi.
Si pentru ca tacamul sa fie complet in tribune Lacatus coplesit de camere TV. Oare ce zicea? Sper sa nu vina la noi. Imi pare rau, dar Lacatus nu e antrenor. Duna poate sa vina, dar secund. Ne trebuie un antrenor!!! Si un varf!!!

Last edit

Dragan, care a centrat pentru gol, se afla in offside clar. Nu exista nici un dubiu. Cine nu crede sa vada filmul de pe site la Gazeta Sporturilor. Nu exista nici cea mai mica urma de indoiala. Doi asistenti cel putin prosti. Iar Sapunaru nu a fost inoffside cand a marcat. Multumim (iar) Corpodean. Imi pare rau ca folosesc cuvintele astea dr eu ma pis pe el. Asta nu e arbitru. Normal ca nu au fost probleme pentru ca asistent a fost fiul tartorului de la CCA. Filiformul.





asta e, acum de ce trebuie sa spunem ca a fost arbitru sa alte treburi,eu zic ca este echitabil rezultatul,ocazii au fost de ambele parti.pe mine ma deranjat cum ati votat,eu am votat o remiza shi am facut shi specificatia ca depinde shi de ce se intampla in cupa.sa adeverit ca venind dupa victoria de la oradea jiul va trage sa scoata un rezultat bun.dar sa ne faceti victime sigure nu cred ca este normal,asta denota respectul vostru fata de adversar.nu ne mai comparati cu vs ,pandurii shi alte echipe de acest gen,pt ca noi avem state vechi in A shi nu este noamal sa faceti afirmatiile pe care le ai facut.insemna ca nu sti sa pierzi.oricum noi suntem fericiti ca demonstram ca suntem SINGURI IMPOTRIVA TUTUROR!
HAI JIUL PETROSANI! :ok:

Leviss
25th September 2005, 23:33
Daca ati urmarit minutul 91 pe tvr 1 , ati fi vazut ca arbitri au avut dreptate in ambele faze .Nu a fost offside la Dragan si a fost offside clar la Sapunaru ....

rhadoo
25th September 2005, 23:37
exact.da ei nu vad decat ce le place.pacat
HAI JIUL!

be@
26th September 2005, 01:19
Bancaru are dreptate.Se pare ca a fost off-side iar poza din gsp o demonstreaza.

miril
26th September 2005, 10:36
Atat GSP cat si Ziua spun ca a fost offside. Si, asa cum zice si Be@, GSP o si demonstreaza vizual. Din nefericire am jucat neconvingator, iar Bad a ratat monumental. Dupa...look ai putea sa juri ca este australian. Si Dudu avea look de la antipozi, dar la cap juca cu...capul.

Ultras
26th September 2005, 11:03
La Dragan a fost off-side. Faza a fost foarte rapida, dar in momentul pasei era afara din joc. Faza grea, judecata eronat.
Si la Sapunaru a fost.
Asta e. Cand joci asa, cateodata iti iese, alteori nu... Si terenul a avut contributia lui.

Bancaru
26th September 2005, 12:17
Eu nu am vazut ce imi place mie, pentru ca nu prea mi-a placut nimic, ci exceptia golului si a unei centrari a lui Ghindeanu. Raman la parerea mea ca Dragan era in offside. Doar nu era prost ala sa zica ca a gresit Corpodean. Si pe mine nu ma intereseaza ce zice ala. Important este ce vezi. E clar ca ala e un metru in offside. Aproape lafel de mare ca cel al lui Sapunaru. Acolo nu i-a fost greu sa vada. In plus, Coprodean a tolerat la infinit lenea de care a dat dovada Multescu la degajari. In rest, pot sa-i felicit pe "jieni" pentru modul in care nu au tras de timp. Nu s-au tavalit nu au ramas intinsi pe gazon. Corect.
Eu am mai spus-o: Jiul a jucat foarte bine, pentru lotul si potentialul lor, iar noi am jucat foarte prost. Nu se compara cu meciul facut cu Sportul sau Rapid. Necula s-a vazut antrenor dupa 2 meciuri castigate: unul de catre Landi (clar) iar altul cu rezervele unei divizionare B. De la care am luat un gol penibil. Ei bine, dezamagitor pentru el, dar nu e. Palaria e cam mare. Poate trage si Gino niste concluzii. Iar daca nu o face el, poate Iacov. Daca nu trage nici ala la ce naiba a mai venit?

rhadoo
26th September 2005, 23:40
Eu nu am vazut ce imi place mie, pentru ca nu prea mi-a placut nimic, ci exceptia golului si a unei centrari a lui Ghindeanu. Raman la parerea mea ca Dragan era in offside. Doar nu era prost ala sa zica ca a gresit Corpodean. Si pe mine nu ma intereseaza ce zice ala. Important este ce vezi. E clar ca ala e un metru in offside. Aproape lafel de mare ca cel al lui Sapunaru. Acolo nu i-a fost greu sa vada. In plus, Coprodean a tolerat la infinit lenea de care a dat dovada Multescu la degajari. In rest, pot sa-i felicit pe "jieni" pentru modul in care nu au tras de timp. Nu s-au tavalit nu au ramas intinsi pe gazon. Corect.
Eu am mai spus-o: Jiul a jucat foarte bine, pentru lotul si potentialul lor, iar noi am jucat foarte prost. Nu se compara cu meciul facut cu Sportul sau Rapid. Necula s-a vazut antrenor dupa 2 meciuri castigate: unul de catre Landi (clar) iar altul cu rezervele unei divizionare B. De la care am luat un gol penibil. Ei bine, dezamagitor pentru el, dar nu e. Palaria e cam mare. Poate trage si Gino niste concluzii. Iar daca nu o face el, poate Iacov. Daca nu trage nici ala la ce naiba a mai venit?


IMI PLACE CA ESTI ca esti corect.nu stiu ce sa zic de faza aia , poate sunt shi putin subiectv,dar poate nu a fost off side,acum oricum e tardiv.asta e nu ma bucura ca am luat punct de la voi da piscam shi noi pe unde putem ca suntem shi noi vai de capu nostru.poate reushim victoria cu poli shi ieshim din zona tulbure.nu avem echipa echipelor dar ne aparam sansele corect nu cu trageri de timp cum au facut la noi gloria shi argesu.va respect shi bafta in continuare!eu sper sa nu cadem shi sa reushim sa ne facem o echipa care sa se poata bate de la egal la egal cu echipe mai galonate ale fotbalului nostru.
HAI JIUL PETROSANI

Bancaru
27th September 2005, 12:42
Mie mi s-a parut Jiul o echipa artagoasa. Enervanta. Poate mai mult m-au enervat boii nostri. Nu stiu. Un lucru e cert: au alergat mai mult decat bancarii.
Ai dreptate ca acum e tardiv, dar este normal sa imi etalez si eu frustrarea intr-un fel. In plus am vrut sa subliniez ca fazele nu au fost privite cu acelasi ochi critic. Iar Corpodean nu e la prima abatere in ceea ce ne priveste. Eu nu pot sa cred ca un arbitru care a fost scos de pe lista UEFA de catre FC National, si pe buna dreptate, mai poate sa ne arbitreze vreodata corect. Stati sa vedeti cand ne pica ranul cu Serea. Pai ala uita exilul in divizia C, desi acum trebuia sa tunda iarba in Herastrau?
Vine Craciunescu si se vaita ca a gresi este omeneste. Ca Serea nu a fost rau intentionat. Dar eu pot sa cred ca dai nu mai stiu cate penalty-uri aiurea din greseala? Sau Corpodean nu a dat 2 penalty-uri clare ca buna ziua pentru noi. Si apoi se supara ca magarii pe sat.